PDA

View Full Version : Cyrill Thereau



Pages : [1] 2 3

Vadim
30th August 2006, 19:01
Steaua a transferat miercuri un jucatori francez, Cyrill Thereau. Atacant, 23 de ani, 1,90m.

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=9291

Becali confirma (http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=9293).

Ce spuneti, va aduce un plus la echipa si il va inlocui pe Iacob, asa cum se doreste?

playeru
30th August 2006, 19:06
Personal nu stiu nimic despre acest jucator. Dar cred ca Steaua poate transfera jucatori mai buni decat considera unii. De obicei se stie ca nu vin jucatori straini foarte buni la noi. Dar pentru meciuri in CL, unde se pot remarca, cred ca vin si talente reale.

m8k
30th August 2006, 19:06
E un necunoscut, dar daca are calitati are de acum unde sa se faca cunoscut:)

Celtic
30th August 2006, 19:22
Sa speram ca este un jucator de valoare care o sa ne ajute in campionat si in CL. Bun venit in Ghencea!
El este Cyril Thereau aici in meciul cu Standard Liege:

Nole17
30th August 2006, 19:33
eu am increder in jucatori transferati de mm cred ca pana acuma mm a adus jucatori buni shi nu prea sa fraierit deshi nu a adus jucatori cu nume intotdeauna a acestia au dat randament deci ma astept ca acesta sa fie mai bun ca mazilu astept sa vad ce o sa faca

welcome thereau

SAMM
30th August 2006, 20:27
sa-l vedem

oricum ii va fi greu sa se integreze repede in echipa si in sistemul de joc

are 23 de ani este un lucru bun

mm aduce jucatori buni dar se mai si tepuieste (carlos)

cat despre francez a costat 600,000 pe langa mazilu 3.000.000 e clar un transfer reusit.

Nea Vasile
30th August 2006, 20:46
Steaua a transferat miercuri un jucatori francez, Cyrill Thereau. Atacant, 23 de ani, 1,90m.
(...)
Ce spuneti, va aduce un plus la echipa si il va inlocui pe Iacob, asa cum se doreste?

Ar trebui vazut in joc citeva meciuri pentru a putea avea o parere.

Dar mai intii Onlinesport ar trebui sa publice mai multe informatii despre jucator: pe la ce echipe/selectionate a mai jucat, de cite ori titular, cite goluri din cite meciuri, experienta in cupele europene, ce tip de atacant este, tipul de personalitate, etc. etc. Doar virsta, inaltimea si cele 3 goluri marcate (in cite meciuri?) e cam putin.

Ca profil pare un Flo tinerel, ceea ce n-ar fi rau :)

sevvilla86
30th August 2006, 21:11
Steaua avea nevoie de un atacant.Ramane de vazut cat de valoros va fi acest Cyrill Thereau.Este important faptul ca este tanar si are o inaltime buna.In acest sezon a marcat 3 goluri in 4 meciuri,dintre care unul impotriva lui Standard .A jucat in Franta la Angers si Orleans.A marcat si un gol in Cupa Frantei impotriva lui Olimpique Marseille, pe cand evolua la Angers.

Mult succes Cyrill!:yeah: :ok:

sHperacLu
30th August 2006, 21:30
Daca nu este o bijuterie, si nu cred ca e, Thereau va avea probleme in tur, pana se va adapta!

Jerry20cm
30th August 2006, 21:37
Ar trebui vazut in joc citeva meciuri pentru a putea avea o parere.

Dar mai intii Onlinesport ar trebui sa publice mai multe informatii despre jucator: pe la ce echipe/selectionate a mai jucat, de cite ori titular, cite goluri din cite meciuri, experienta in cupele europene, ce tip de atacant este, tipul de personalitate, etc. etc. Doar virsta, inaltimea si cele 3 goluri marcate (in cite meciuri?) e cam putin.

Ca profil pare un Flo tinerel, ceea ce n-ar fi rau :)

Nume: Théréau
Prenume: Cyril
Data nasterii: 24.04.1983
Post: atacant
Nationalitate: francez
Inaltime: 1. 89 m

04-05(déc) Orléans CFA....10- 12
04-05 Angers ....17- 3
05-06 Angers..... 29- 10
06-07 Charleroi.... 4- 3

ca profil, banuiesc avand in vedere inaltimea lui se aseamana cu Flo,Carew,Iacob etc.
-la prima vedere nu pare cine stie ce dar avand in vedere varsta pare un jucator de viitor
-e interesant faptul ca a semnat acum 3 luni cu Charleroi si acum semneaza pt. Steaua(3 echipe intr-un an)

georg40
30th August 2006, 22:07
Nimeni nu e de neinlocuit. Asa si Iacob. Francezul este un jucator tanar, 23 de ani, si are viitorul in fata. Totul este sa se incadreze in sistemul de joc al Stelei si... sa invete cat mai repede romaneste. Comunicarea in teren nu este lipsita de importanta.

TheIceMan
30th August 2006, 22:28
1. Becali zice ca l-a cumparat la sfatul lui MM. Bun. Tot la sfatul lui MM a venit si Carlos si acuma se cauta un alt portar. Sper sa nu se ajunga tot la asa ceva si cu atacantul asta nou.

2. Daca va fii mult mai bun decat Iacob, ce se va intampla cu Victoras? il va vinde? Dar daca nu va fii la fel d ebun, si se intoarce Iacob pe teren, ce se va intampla cu frantuzu' ?

RedStar
30th August 2006, 22:31
Se cauta un portar de valoare apropiata de Carlos, Cernea nu a progresat intre timp.

m4st3r
30th August 2006, 23:04
nush care a fost faza k parca amandoi au refuzat steaua iar aku s`a razgandit...hmm oare catzi bani a scos jiji ???E tanar si e de viitor...Eu cred k nu o s`o ajute pe steaua in CL pt k ii trebuie perioada de acomodare mai ales la atacanti...parerea mea...sa nu`mi sara stelistii in cap k am spus asta !!! Dar stitzi cum e cu campionatu` asta al nostru` :))

magica_steaua
30th August 2006, 23:09
cata logica.....cand isi revine iacob va si mai bine..auzi ce face thereau daca isi revine iacob...e simplu joaca cel mai in forma....cine banuia ca goian va fi fundasul central de acum...sau ghionea,nicolita,iacob,badea,bostina,dica.....se pricepe asta e clar ..asa ca nici nu-mi fac probleme sigur a adus un jucator de valoare...daca mai aduce un fundas central (baciu pare a nu fi la nivelul lui goian si ghionea) ar fi perfect.....defilam in campionat

TheIceMan
30th August 2006, 23:28
cata logica.....cand isi revine iacob va si mai bine..auzi ce face thereau daca isi revine iacob..

Monser, e logic sa intreb pentru ca se precizeaza in comunicat ca frantuzul vine sa joace *in locul* lui Victoras, nu *impreuna* cu Victoras.

Iar despre valoare, daca-i la fel de valoros ca si achizitia Carlos tot la sfatul lui MM, atunci cam nasol de Steaua...

magica_steaua
30th August 2006, 23:31
Monser, e logic sa intreb pentru ca se precizeaza in comunicat ca frantuzul vine sa joace *in locul* lui Victoras, nu *impreuna* cu Victoras.

Iar despre valoare, daca-i la fel de valoros ca si achizitia Carlos tot la sfatul lui MM, atunci cam nasol de Steaua...

un jucator care in primele 4 etape a dat 3 goluri in prima liga belgiana si e inca foarte tanar nu are cum sa nu fie valoros ....si veti vedea ca asa va fi...si carlos pentru interventia cu standard merita banii pe care i-a dat steaua pe el

GruppoApparte
31st August 2006, 03:09
Carte de vizită
Cyril Thereau
- s-a născut pe 24 aprilie 1983
- evoluează ca atacant împins
- are 1,89 metri şi 79 de kilograme
- e cel mai înalt atacant valid din lotul Stelei

Ca să joci bine într-o echipă nouă trebuie să te integrezi bine şi să ai parte de o atmosferă frumoasă la formaţie. În plus, eu sînt dintre cei care consideră că e important să te prezinţi la antrenamente la fel de bine ca la meciurile oficiale"

"Pot spune, fără falsă modestie, că am o tehnică şi o viteză foarte bune. La acestea adaug şutul la poartă. În schimb, am nevoie de mai multă constanţă în joc şi trebuie să-mi îmbunătăţesc jocul de cap"


"Cel mai mult îmi place să joc pe postul de vîrf împins, atacant de careu, ajutat de două aripi"
Cyril Thereau, într-un interviu pe site-ul oficial al lui Charleroi


Thereau este cu şapte clase peste Mazilu şi nici nu costă două milioane de euro. Din cauza lui Camus, care e superjucător, era să pice şi transferul lui Thereau"
Gigi Becali

"Sînt fericit că voi evolua în Liga Campionilor cu Steaua. Cel mai mult îmi place să joc pe postul de vîrf împins, atacant de careu, ajutat de două aripi"
Cyril Thereau

gsp

lolo_grupa_c
31st August 2006, 04:06
prevad un esec total cu acest "jucator"....am inteles ca si dinamo are unul nou,fenomenal,......DEZASTRU

GruppoApparte
31st August 2006, 04:28
prevezi gresit, ai sa vezi ca usor usor acest jucator va exploda si de ce nu in viitor poate il vedem in nationala frantei daca e cu capul pe umeri si isi vede de treaba ... pt el steaua o sa fie o rampa de lansare si el pt steaua va fi un killer pt adverasri

radutheodor
31st August 2006, 11:18
OLS, sunteti varza.
Tot scrieti voi ca "refuzati de doi jucatori, Steaua a reusit totusi sa aduca un al treilea".

Dupa ce ca dati copy-paste, nici pe ala nu sunteti in stare sa-l faceti cum trebuie.
Mijlocasul Camus si atacantul Thereau erau cei doi pe care ii viza Steaua la pachet, insa Camus a refuzat si atunci Thereau, bun prieten cu Camus, a fost tentat si el sa refuze oferta ... in cele din urma pe Thereau l-a convins MM.

Asa ca lasati voi vrajeala, sunteti un ziar de doi lei. In cadere libera.

stefan12
31st August 2006, 11:40
Nu mai are timp sa se acomodeze pt CL....de abia o sa se obisnuiasca cu noul echipament...si de inteles cu ceilalti jucatori nici nu se poate pune problema....

Jerry20cm
31st August 2006, 11:44
toata lumea a invatzat una si buna: ,,nu are timp sa se acomodeze"
-de unde stiti voi ca nu are timp sa se acomodeze?
- Thereau a venit acum 3 luni la Charleroi si a marcat 8 goluri(5 in amicaluri si 3 in campionat), na ca n-a avut nevoie de mult timp de acomodare, poate asa va fi si la Steaua.

SAMM
31st August 2006, 12:14
sa nu fie un nou caz : meride :happy :happy :happy
adevarul e ca pe ala l-a luat borcea de prin anunturile din ziare :D

SORENSEN
31st August 2006, 12:18
Pai totusi vine cu meciuri in picioare..acomodarea e o problema de timp in principiu..dar oricum la nevoie mergem pe mana celor doi din lot V BAdea sau Oprita.

dede
31st August 2006, 12:24
Monser, e logic sa intreb pentru ca se precizeaza in comunicat ca frantuzul vine sa joace *in locul* lui Victoras, nu *impreuna* cu Victoras.
pai da, joaca in locul lui Victoras cat timp acesta e accidentat...dupa acea va juca care va fi mai in forma

e bine ca au mai adus inca un atacant...era nevoie de el :D sa speram ca merita sa joace la Steaua

apparte
31st August 2006, 12:25
Veti vedea ce jucator a pierdut Steaua...acest Camus pare a fi un nou Frank Ribery...desi Oli il vedea mijlocas central,prefera sa evolueze in banda dreapta.Presa belgiana spunea ca acest an va fi anul lui(inainte de inceperea sezonului).

magica_steaua
31st August 2006, 13:18
asteapta pana diseara ca s-ar putea sa-l ia....

Jerry20cm
31st August 2006, 13:21
ba nu, omul se pare ca era constient de valoarea sa si din cate se pare e si urmarit de cateva echipe din italia si spania, din partea mea sa ajunga si mai bun ca ribery, e treaba lui dak el a crezut ca e mai bine sa ramana la charleroi, nu'l obliga nimeni sa vina la Steaua.
..si oricum de venit la Steaua nu prea se mai pune problema din moment ce Ov.Petre va semna in orele urmatoare un contract cu Steaua.

sun
31st August 2006, 13:51
Stie cineva ce inaltime are Iacob ( sa facem o comparatie mai precisa ? )

Jerry20cm
31st August 2006, 13:54
Victoras Iacob:
inaltime: 1.91
greutate: 84

Zax
31st August 2006, 14:00
Jerry20cm ...Football Manager :D?

Jerry20cm
31st August 2006, 14:02
Jerry20cm ...Football Manager :D?

nop :D , sunt la munca acum nu am FM :D
am luat de pe http://www.romaniansoccer.ro/players/players.shtml , sunt mai totzi jucatori din Divizia A.

Zax
31st August 2006, 14:17
nop :D , sunt la munca acum nu am FM :D
am luat de pe http://www.romaniansoccer.ro/players/players.shtml , sunt mai totzi jucatori din Divizia A.

eu de obicei ma uit la FM si niciodata n-au gresit , au informatii f exacte :D

Jerry20cm
31st August 2006, 14:26
si eu Iceblu , cand aud de un jucator si nu stiu mare lucru despre el imediat deschid jocul si dau un search:D , dar cum ti-am zis momentan sunt la munca si nu ma lasa astia cu jocuri pe aici:D , nenorocitiiiiiii:D

dragos_popa17
31st August 2006, 21:37
Inca un inaltoc adus de MM :D Ce m-a socat a fost ca intr-un interviu a spus ca tehnica e una din calitatile sale :o: la 1,89m. Apoi s-o vad si pe asta :D

klemi
1st September 2006, 00:07
daca va continua la Steaua asa cum a inceput in Belgia, nu pot fi decat optimist si astept primele goluri chiar in etapa urmatoare la Pitesti.

gheorghe
1st September 2006, 10:27
Who the fuck is Thereau? Un tip amestecat in dosariada sportivilor sau cine?:evil:

POPI POPESCU
1st September 2006, 12:28
Aproape oricare jucator ce a venit la Steaua a evoluat si a crescut odata cu ea. Asa se va intampla si cu Thereau, cu Ovidiu Petre sau cu Stelian Stancu. Sunt tineri si pot fi o intarire pentru Steaua. Nu trebuie sa dam nu stiu cate milioane pe vedete grele, mai bine investim in tineri talentati, bine dotati si dornici de afirmare Se recunoaste ca lotul nu este atat de puternic si valoros precum cel a lui Real, Olimpique sau Dynamo, dar Steaua poate produce surprize si are potentialul sa devina revelatia grupei. Oricum postura de "outsideri", "echipa mai mica si cu sansa a treia" ne avantajeaza.

KPax
1st September 2006, 12:38
ce e cert este ca e tanar. e adus de MM.
daca MM a adus 6 jucatori dintre care 4 au confirmat 1 mai asteptam si 1 nu a confirmat nu putem spune despre MM ca nu se pricepe. e clar ca lucru cel mai bun care stie sa il faca este sa aduca jucatori (si Trump mai ia tepe cat e el de mogul)
is curios care este cel mai in varsta jucator(care joaca aproape meci de meci) de la steaua

Jerry20cm
1st September 2006, 12:40
petre marin-33 ani.

klemi
1st September 2006, 13:07
Cyril are stofa de atacant, cel putin asa se vede din golurile pe care le-a marcat anul asta.

Jerry20cm
1st September 2006, 13:09
il vedem maine la ora 11.30 pe tv sport in amicalul cu Gloria Buzau;)

klemi
1st September 2006, 13:25
abia astept ! nu stiu de ce, dar sunt f.incantat de transferul asta, are ceva din Trezeguet la cum se misca in teren.

Vand vise
1st September 2006, 13:30
thereau are 17 clase peste mazilu

kain
1st September 2006, 14:35
La limbi straine sau la ce ?:D

klemi
1st September 2006, 14:54
INCLUSIV la limbi straine :D :D :D

kain
1st September 2006, 16:29
Nici nu am auzit de asta pana acu` , si se asteapta.. de la el foarte mult.. Dupa cateva meciuri , o sa-mi dau cu parerea.. :)

dede
1st September 2006, 16:39
uitati-va maine la 11:30 pe tvsport si dupa aia puteti comenta

kain
1st September 2006, 16:42
O sa fiu pe stadion , la Gloria Buzau - Steaua Bucuresti :)

guevarax
1st September 2006, 16:53
norocosule

in perioada asta cu stiri numai despre o nationala stranie un meci al Stelei e o adevarata gura de oxigen

gheorghe
1st September 2006, 18:00
Tragic! Orice bashina becaliota devine subiect de topic pe acest forum! Si nu ma luati cu placa ca "daca nu iti convine, nu participa", pentru ca intelegeti foarte bine ce vreau sa spun.:jerk:

magica_steaua
1st September 2006, 18:06
Tragic! Orice bashina becaliota devine subiect de topic pe acest forum! Si nu ma luati cu placa ca "daca nu iti convine, nu participa", pentru ca intelegeti foarte bine ce vreau sa spun.:jerk:

parerea mea parerea mea...care este:happy :happy

spectatorul
2nd September 2006, 13:02
gheorghe e pe arătură. Nu îi ştege nimeni mesajele?
Despre Thereau n-am ce zice încă. Să-l văd ce ştie.

klemi
2nd September 2006, 15:53
pentru primul meci, dupa o zi de antrenament in cadrul echipei, eu zic ca Thereau s-a miscat f.bine, a dat si pasa de gol; oricum are timp sa se familiarizeze cu schemele de atac.

Liviu
3rd September 2006, 01:07
Thereau este Iacob 2. Daca prin acest transfer Steaua a dorit sa aduca un inlocuitor pe asemanarea si statura lui Iacob a reusit! Vad ca baiatu' a incercat sa se integreze cat mai rapid la echipa , sa se imprieteneasca cu colegii , a jucat altruist mai ales in faza in care singur cu portarul din 5 m i-a pasat lui Nesu , care a tras peste poarta.

Hipgnosis
3rd September 2006, 11:56
Mai zbuciumatule Iacob are mai multe goluri in cupele europene sezonul trecut decat Niculescu in toata cariera (tururile preliminare nu se pun ca alea sunt pt. ratati ...).

delaparis
3rd September 2006, 20:13
CUM NAIBA AVETI CREIERUL ALA SA FACETI COMPARATIE INTRE IACOB SI ALT JUCATOR ? CE UNITATI DE MASURA AVETI, CA DEJA SUNTETI COMICI CU TERMENII ASTIA DE COMPARATIE.
doris aici se compara un jucator nou venit cu Iacob pe care tre' sa-l inlocuiasca... Calmeaza limbajul un pic si mai citeste topicul :rolleyes:

Eu unul nu cred ca va face la fel de bine la jocul aerian. Francezii nu au metoda de formatie traditionala la jocul cu capul (nici romanii de altfel) dar Iacob era bun acolo si reprezenta o solutie cit decit.
Sa-l vedem pe Thereau ce poate dar cred ca va avea un joc diferit.

starsteel
3rd September 2006, 20:30
Un moderator cu pregatire medicala sa-l preia pe remy, e clar, trebuie protejat.

klemi
3rd September 2006, 20:52
Thereau este insa mai bun cu mingea la picior decat Iacob, controleaza bine balonul pt inaltimea lui.

delaparis
3rd September 2006, 22:43
Cam asta vroiam sa zic ... Ar putea avea calitati diferite de Iacob :D ... desi am vazut ceva control la minge si la "Jancker" ...

be@
3rd September 2006, 23:06
Steaua a transferat miercuri un jucatori francez, Cyrill Thereau. Atacant, 23 de ani, 1,90m.

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=9291

Becali confirma (http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=9293).

Ce spuneti, va aduce un plus la echipa si il va inlocui pe Iacob, asa cum se doreste?


Vadime, la urmatorul transfer pe care il face Poli Iasi, promit solemn sa deschid si eu un thred pe Intern. Pai daca faceti asta pentru toti anonimii, de ce nu?

SAMM
3rd September 2006, 23:13
Vadime, la urmatorul transfer pe care il face Poli Iasi, promit solemn sa deschid si eu un thred pe Intern. Pai daca faceti asta pentru toti anonimii, de ce nu?

:happy :happy :happy
pai tu compari Steaua cu poli Iasi (grava eroare), compari cea mai galonata echipa din Europa de Est (conform UEFA) cu o echipa ce a stat mai mult prin B

iar Thereau e un jucator tanar, de perspectiva, e strain de aia s-a dat importanta transferului

Paul
3rd September 2006, 23:23
Ca deobicei, penibil si jenant !
Iacob, n-a jucat in divizia A nici un sfert cat Niculescu, ce sa mai zic de goluri.
Iar la Nationala nici n-am prea auzit de Iacob.
In plus, e mai mult accidentat !
CUM NAIBA AVETI CREIERUL ALA SA FACETI COMPARATIE INTRE IACOB SI ALT JUCATOR ? CE UNITATI DE MASURA AVETI, CA DEJA SUNTETI COMICI CU TERMENII ASTIA DE COMPARATIE.

Zici ca Divizia A e etalonul...


Vadime, la urmatorul transfer pe care il face Poli Iasi, promit solemn sa deschid si eu un thred pe Intern. Pai daca faceti asta pentru toti anonimii, de ce nu?

O sa fac eu thread la primul jucator pe care Poli Iasi (sau orice echipa din provincie - exceptie Poli si CFR) da minim 200.000 $. Nu zic 600 sau 1 milion ci 200.

BTW.
Thereau nu are nimic din stilul lui Iacob. Thereau seama ca si stil cu Rica Neaga. Are viteza mai degraba ...

Inlocuitorul lui Iacob pare a fi pustiul care a jucat cu nr 24 ... cu lovitura aia de cap , ala pare super tapan pe picioare...

klemi
4th September 2006, 00:34
cu nr. 24 a jucat macedoneanul Ristici, aflat in probe, daca nu ma insel; poate il luam si pe el ;)

Kainsashiki
4th September 2006, 01:54
Oli a zis ca o sa-l mai cheme in probe la Steaua..acum chiar n-ar prinde lotul cu Dica, Badea, Thereau, Iacob, Oprita, uneori si Cristocea

Hipgnosis
4th September 2006, 12:04
1. Ca deobicei, penibil si jenant !
Iacob, n-a jucat in divizia A nici un sfert cat Niculescu.

2. Iar la Nationala nici n-am prea auzit de Iacob.

Conform logicii tale cel mai bun portar din toate timpurile e Buresbista - ala din oras cu Paul :happy :happy :happy
3. Nu, dar nici de Niculescu nu prea s-a auzit.

Iar in ceea ce priveste jocurile celor doi in cupele europene, Iacob e cateva clase peste Niculescu.

mufyyy
10th September 2006, 18:21
nus tiu daca l-ai vazut pe thereau cum joaca..are exact stilul lui vali badea si cred ca o sa se potriveasca de minune,asteapta intai sa-l vezi jucand si apoi parerile,cat despre mm si jiji,nu stiu daca ai vazut dar toti jucatorii de la rivale ii invidiaza pe jucatorii de la steaua pentru conducerea care o au.si la urma urmei,daca nu era jiji cu banii,acum jucam si noi cu aia din malta si alte echipe de care nici nu am auzit....

Bumbescu
12th September 2006, 16:42
Pare bun Thereau, eu insa l-as fi preferat pe Mazilu.

Kainsashiki
12th September 2006, 16:49
Bumbescu, intradevar era bun Mazilu, insa Steaua are nevoie de un atacant valid nu de unul care sa stea in clinici.

Thereau cred ca va fi vandut pe multi bani de Steaua peste vreo 3-4 ani!

Bumbescu
12th September 2006, 16:52
Sa dea Domnu sa fie asa.

dede
12th September 2006, 17:00
daca Thereau era roman si era pe la o echipa din provincie, aia cereau de 5 ori mai mult decat a dat Becali pe el

Jerry20cm
12th September 2006, 17:07
Bumbescu, intradevar era bun Mazilu, insa Steaua are nevoie de un atacant valid nu de unul care sa stea in clinici.

Thereau cred ca va fi vandut pe multi bani de Steaua peste vreo 3-4 ani!

eu unul cred ca la anul va fi vandut:D pe vreo 5 mil. de euro :D

myke
12th September 2006, 17:29
Thereau e francez si asta este un avantaj fata de iacob sau alti atacanti romani. si de aceea daca face o figura frumoasa in liga o sa fie vandut mai usor la echipele mari :D. vezi cazul Ribery care a plecat de la Galatasaray.

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 17:31
Pare bun Thereau, eu insa l-as fi preferat pe Mazilu.
Onorabile,stii de ce nu l-au luat pe Mazilu?Iti zic eu:siman cerea o gramada de bani..ai vazut,l-au dat cu 1,5 mil euro:happy au preferat sa ia unu mai ieftin(600.000 euro) ca sa nu scumpeasca si mai rau biletele pt mec din CL..asa ,sa nu te mai oftici de pretul ridicat al biletelor.Mon cher,vezi,la orice exista o explicatie!:cool:

Bumbescu
12th September 2006, 19:46
Tr sa le scumpeasca si mai mult, ca doar el n-are nevoie de bani, el arunca cu milioanele.
Eu nu ma oftic stimabile, eu doar constat nemernicia lui jiji.
Daca nu luam campionatul si se duc javrele in liga la anu pe munca noastra o sa fie groaznic, atunci sa-l vad pe cioban.

dede
12th September 2006, 19:55
vor fi 2 locuri in ucl...unul e al nostru sigur :D
oricum, dinamo nu castiga campionatul

starsteel
12th September 2006, 19:59
"Unul e al nostru" frumos zis d3d3. O fi si a lui Bumbescu?

dede
12th September 2006, 20:03
daca spune ca e stelist, sa zicem...pt toti stelistii, oricat de destepti sau prosti (tarani) ar fi

Bumbescu
12th September 2006, 20:09
Ha ha, banuit de spionaj, de camuflaj.
Daca cititi cu atentie am scris "o sa fie groaznic daca iau javrele campionatul".
O repet pt a nu stiu cata oara, a fi stelist nu insemana sa respecti o primata violenta ca jiji sau un papagal ca meme si.

dede
12th September 2006, 20:20
parca ca esti remy, varianta stelista :happy

Bumbescu
12th September 2006, 20:23
Mi-a zis si starsteel la fel si ii spuneam ca deja mi-e simpatic remy asta desi nu-l cunosc. Nu era(sau este saracu ca banuiesc ca nu l-ati omorat) stelist?

dede
12th September 2006, 20:26
nup
pe doris112 sau cva de genu' il stii? e clona lui remy...zice ca e dinamovist, da' mai mult il intereseaza Steaua
frustrat mai mare decat el nici nu exista...scopul lui in viata e sa lupte contra lui Gigi si Meme

starsteel
12th September 2006, 20:26
Are dreptate d3d3 ia-mi postat asta acum 20 de minute. Nu-l cunosti pe remy? Incepi sa ma pui pe ganduri tu chiar esti remy? Un remy modificat dar totusi cu aceleasi obsesii.

Bumbescu
12th September 2006, 20:28
Deci daca esti impotriva lui jiji si meemee inseamna ca esti frustrat, e bine de stiut.
Oricum cred ca avea baiatul un sop destul de nobil.

dede
12th September 2006, 20:30
da, e clar

remy 3

Bumbescu
12th September 2006, 20:31
Are dreptate d3d3 ia-mi postat asta acum 20 de minute. Nu-l cunosti pe remy? Incepi sa ma pui pe ganduri tu chiar esti remy? Un remy modificat dar totusi cu aceleasi obsesii.

Remy reloaded:)
Nu mi-as pune niciodata un nume ca asta, Remy.
Am vrut initial sa-mi spun Fane Petcu, asta a fost idolul meu:) , dar m-am gandit ca-i prea complicat din doua cuvinte, si in plus ar fi sunat necunoscut pentru oti ultrasii astia de 18 ani de pe aici.

starsteel
12th September 2006, 20:33
nus tiu daca l-ai vazut pe thereau cum joaca..are exact stilul lui vali badea si cred ca o sa se potriveasca de minune,asteapta intai sa-l vezi jucand si apoi parerile,cat despre mm si jiji,nu stiu daca ai vazut dar toti jucatorii de la rivale ii invidiaza pe jucatorii de la steaua pentru conducerea care o au.si la urma urmei,daca nu era jiji cu banii,acum jucam si noi cu aia din malta si alte echipe de care nici nu am auzit....

Cautand postari la threadul lui Remy am gasit un user nou ratacit acolo asa ca l-am adus acasa.

Bumbescu uite threadul exclusiv al lui remy de pe Suporter Steaua.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11373

Bumbescu
12th September 2006, 20:38
Cautand postari la threadul lui Remy am gasit un user nou ratacit acolo asa ca l-am adus acasa.

Bumbescu uite threadul exclusiv al lui remy de pe Suporter Steaua.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11373

Era mai agitat ca mine:) , si mai needucat, eu nu folosesc cuvinte gen "caterinca", ce sa faci mai intra si oameni din astia pe site-uri deastea puerile.

dede
12th September 2006, 20:39
Are dreptate d3d3 ia-mi postat asta acum 20 de minute.
acum am vazut :D

oricum, remy asta e incredibil...are un thread special pe #Steaua :P nici stelistii n-au asa ceva :D

Bumbescu
12th September 2006, 20:42
Baieti va las, oricum m-am distrat astazi.

dede
12th September 2006, 20:43
stim ca remy e de rasu' curcilor :D (nu ma refeream la tine)

starsteel
12th September 2006, 20:45
Era mai agitat ca mine:) , si mai needucat, eu nu folosesc cuvinte gen "caterinca", ce sa faci mai intra si oameni din astia pe site-uri deastea puerile.

Concluzia e ca ar trebui sa te puna pe ganduri ca doua persoane au gandit la fel in ceea ce te priveste. Comparatia cu remy poate constitui chiar o jignire cred ca o sa-i dau penalizare lui d3d3 :D mie nu pot asa ca scap cu fata curata ma folosesc de prevederea din regulament "moderatorii au intotdeauna dreptate".:P :no:

Hopshio
12th September 2006, 20:46
aha..si discutia asta e ontopic nu??:D.....

starsteel
12th September 2006, 20:47
Nu am spus eu? ii dau lui d3d3 sanctiune pt. off-topic. Ce moderator tare sunt!:D

dede
12th September 2006, 20:51
buey...io n-am luat in viata mea penalizare sau avertisment si primesc acum din cauza lui remy? :D
si daca tu ai dreptate, io de ce n-am? am zis aceeasi chestie :P

hopshio, f ontopic...se refera la Threau, de care remy a zis o chestie, si noi acum comentam ce face si ce nu remy

Starsteel, numai moderatori ca tine sa avem :ok:

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 21:31
O dati in offtopic:DCa sa fiu si eu offtopic:D bumbescu e un fel de calu troian printre STELISTI...:pace:
Thereau asta e cam clona lui nesu..adica e schija!:DVad ca multi il vor titular in detrimentul lui Badea...thereau e jucator care tine sus" apararea adversa,badea e mai mult un jucator de contra-atac!Sa vedem pe cine-l va baga titular.

Bumbescu
13th September 2006, 19:44
O dati in offtopic:DCa sa fiu si eu offtopic:D bumbescu e un fel de calu troian printre STELISTI...:pace:
Thereau asta e cam clona lui nesu..adica e schija!:DVad ca multi il vor titular in detrimentul lui Badea...thereau e jucator care tine sus" apararea adversa,badea e mai mult un jucator de contra-atac!Sa vedem pe cine-l va baga titular.

Bravo tata, de ce sa nu-ti dai si tu cu parerea, ce tu nu esti om?

STEAUA-MANIA
13th September 2006, 19:49
Stai sa verific...Yeap,sunt!:D
Bumbescu,ca venii vorba..ai trecut de obsesia "pretul biletelor"?:D
Poti merge la meciurile lui u cluj preturile sunt mult mai mici decat la STEAUA..bine,u cluj joaca in divizia fantastica aka div 2..in timp ce STEAUA joaca in Champions LEAGUE!:yeah:

Bumbescu
13th September 2006, 19:53
Stai sa verific...Yeap,sunt!:D
Bumbescu,ca venii vorba..ai trecut de obsesia "pretul biletelor"?:D

Cum ti-ai dat seama?:)
Ba, am trecut si n-am trecut, oricum consider ca a fost o mare porcarie.
Ma refer in special la preturile de la 1 si 0.
Si mai e ceva, conducerea administrativa e varza, sub orice critica.
Anul trecut, cu abonamente ba aveai voie gratis in uefa, ba plateai jumate, anul asta platesti tot...ar tr sa fie o politica coerenta.

STEAUA-MANIA
13th September 2006, 20:18
Anul trecut, cu abonamente ba aveai voie gratis in uefa, ba plateai jumate, anul asta platesti tot
O cam dam in offtopic...e vb de meciuri din Grupe CL!:rolleyes:

starsteel
13th September 2006, 20:31
Off topicul cand devine suparator il mutam in "off-topic pentru stelisti si prieteni".

myke
18th September 2006, 21:35
lent rau thereau la prima atingere. daca marca atunci ii bateam pe rapidisti. oricum, s-a revansat la faza golului. a accelerat cand a trebuit iar centrarea a fost precisa si plasata. sper sa joace din ce in ce mai bine.

mirung
18th September 2006, 21:47
lent rau thereau la prima atingere. daca marca atunci ii bateam pe rapidisti. oricum, s-a revansat la faza golului. a accelerat cand a trebuit iar centrarea a fost precisa si plasata. sper sa joace din ce in ce mai bine.


La faza golului a fost genial. Preluare si dribling cu dreptul si centrare cu exteriorul cu stangul...e meserias!
Maftei nu stie nici acum cum l-a facut.

SORENSEN
18th September 2006, 22:26
E bun dar mai are de crescut ...cred ca va creste mult mai mult...

Hard
18th September 2006, 22:59
thereau are nevoie de timp pt adaptarea in echipa Steaua.Are aptitudini de atacant mare insa trebuie sa fie mai serios in teren si totul va fi ok.e putin lent insa stie sa stea bine in teren.

SORENSEN
18th September 2006, 23:15
Inca nu a jucat la nivel inalt prea mult timp si poate creste asta e cel mai important...

myke
18th September 2006, 23:41
oricum, vine practic din liga a treia din franta si joaca mult peste alti atacanti din tara. mazilu cred ca o sa fie Bucur II :D

sun
19th September 2006, 15:52
Mazilu o sa fie Dinita V si Bucur II .

Absolut toti golgheterii de la Sportul , care au plecat apoi la granzii din Bucuresti s-au stins foarte repede ..

Nu vad de ce Mazilu ar face exceptie

Ontopic : Cyril e in progres . In primul meci a ratat singur cu portarul , la Kiev a fost autor la golul 4 ( el i-a pasat lui Jardel ) , acum a dat o pasa la golul lui oprita . La urmatorul meci va inscrie :ok:

Jerry20cm
19th September 2006, 15:54
sa speram ca va fi acesta cu Dinamo :rolleyes:

dede
19th September 2006, 17:10
eu sper ca in cel cu lyon...desi nu o sa ma supar daca va inscrie in ambele :D

pinki
19th September 2006, 17:26
pe mine m-a cam enervat duminica, cand s-a oprit atunci in careu, credeam ca s-a oprit ca vroia fault, apoi am citit ca i s-a parut ca a auzit nu stiu ce fluier din tribune si i s-a parut ca era salomir. ma rog, pana una alta, eu nu sunt asa multumita de el, a retrogradat de la cyril la thereau, cand o sa dea gol o sa-i zic iar cyril :D

dede
19th September 2006, 17:41
sincer si pe mine m-a cam stresat...numai cand imi aduc aminte de ratarea aia iar ma doare capu' :mda:

RedStar
19th September 2006, 17:45
Oprita a inscris din centrarea lui, la Kiev a recuperat mingea la golul patru, e meseriash omu, o sa vina si timpul lui sa inscrie.Pana acum a jucat ceea ce l-a pus Oli si e pe drumul cel bun.

Bumbescu
19th September 2006, 17:50
pe mine m-a cam enervat duminica, cand s-a oprit atunci in careu, credeam ca s-a oprit ca vroia fault, apoi am citit ca i s-a parut ca a auzit nu stiu ce fluier din tribune si i s-a parut ca era salomir. ma rog, pana una alta, eu nu sunt asa multumita de el, a retrogradat de la cyril la thereau, cand o sa dea gol o sa-i zic iar cyril :D

Atunci era la prima atingere a balonului de cand intrase, il putem ierta tinand cont de un-doi-ul cu oprita la gol.
Pare f tehnic, mai ales pe spatii inguste se descurca bine; Badea insa joaca demential acum si nu cred ca se pune problema titularului.

myke
19th September 2006, 21:01
daca nu o sa mai cerseasca asa mult faulturi ar fi mult mai util echipei. este primul defect pe care l-am remarcat la el. :P

mirung
19th September 2006, 21:16
Ganditi-va ca inca nu ajucat 90 min la Steaua(60 la pitesti si 10 cu rapizii + vreo 6 in CL), si ca a facut doar cateva abtrenamente cu o echipa noua, intr-o limba pe care nu o intelege...in aceste conditii prestatia lui a fost f buna si e mult loc de progres

Bumbescu
20th September 2006, 09:12
Ganditi-va ca inca nu ajucat 90 min la Steaua(60 la pitesti si 10 cu rapizii + vreo 6 in CL), si ca a facut doar cateva abtrenamente cu o echipa noua, intr-o limba pe care nu o intelege...in aceste conditii prestatia lui a fost f buna si e mult loc de progres

"RAPIZII"- nu ti-e bine?:evil:

STEAUA-MANIA
20th September 2006, 11:03
Bumbescu:Care este problema ta?Nu ne mai da atatea lectii...stresezi lumea,te rog,fa-ne placerea si du-te si scrie la simpatia ta(u cluj).Mersi.

Bumbescu
20th September 2006, 11:32
Mai bine du-te tu pe site-urile lui AC Milan sau Bayern, ca sa se distreze si aia de acolo.

Hard
20th September 2006, 11:35
no more offtopic pls

vreau de la thereau 2 pase de gol meciul asta

Bumbescu
20th September 2006, 11:36
...si eu vreau luna de pe cer; la care meci te referi stimabile?

Jerry20cm
20th September 2006, 11:49
Mai bine du-te tu pe site-urile lui AC Milan sau Bayern, ca sa se distreze si aia de acolo.

se numesc thread-uri, pruteanule.
esti de rasul lumii mah.

Hard
20th September 2006, 11:53
...si eu vreau luna de pe cer; la care meci te referi stimabile?

mare rusine ca nu stii ca are Steaua meci azi.

STEAUA-MANIA
20th September 2006, 11:54
Un interist apara un MILANIST..:pace: Doamne,ce-i cu lumea asta...:drak:
Jerry,da-i pace..:D
On topic:sunt curios daca-l va juca pe francez in locul lui Badea,eu,nu l-as scoate pe baditza.:D

Hard
20th September 2006, 11:57
badea titular incontestabil deocamdata !

Jerry20cm
20th September 2006, 11:58
Un interist apara un MILANIST..:pace: Doamne,ce-i cu lumea asta...:drak:
Jerry,da-i pace..:D
On topic:sunt curios daca-l va juca pe francez in locul lui Badea,eu,nu l-as scoate pe baditza.:D

un stelist apara un stelist ;)

Bumbescu
20th September 2006, 11:58
Amice, habar nu am de vreun thread ac milan sau bayern pe aici , ma refeream exact la site-urile oficiale ale cluburilor respective.

Vad ca ma provoci din nou, eu te-am mai iertat de cateva ori desi am vazut niste postari gen "scoala profesionala ghimpati".

Hard
20th September 2006, 12:01
bumbescule,baneaza-l pe asta vreo 10 zile sa ia o pauza :ras-plans:

Jerry20cm
20th September 2006, 12:02
Pruteanule, lasa-ne , recunoste-ti greseala , macar de atat sa fi in stare;)
nu cred ca Steaua-Mania vorbeste nemteste ca sa-i faca pe cei de pe site-ul oficial al lui Bayern sa rada.
tu mai provocat frate, eu am incercat sa fiu de treaba, cum ti-am m-ai zis, greseli facem cu totii, nu te da destept cand esti praf ;)

Bumbescu
20th September 2006, 12:02
mare rusine ca nu stii ca are Steaua meci azi.

Ha HA

Esti "simpatic", dar nu pot sa fiu virulent cu tine, ca la varsta asta poti sa patesti naibii ceva,asa ca te las.

Bumbescu
20th September 2006, 12:03
bumbescule,baneaza-l pe asta vreo 10 zile sa ia o pauza :ras-plans:

Eu nu banez pe nimeni, asta-i arma neputinciosilor:)

Jerry20cm
20th September 2006, 12:05
bumbescule,baneaza-l pe asta vreo 10 zile sa ia o pauza :ras-plans:

cine pe cine sa baneze mah?:drak:
cred ca vroiai sa spui:
Jerry, baneaza-l pe asta vreo 10 zile sa ia o pauza

si rapsunsul meu e urmatorul: ma mai gandesc:rolleyes:

Hard
20th September 2006, 12:06
tu MAI provocat frate, eu am incercat sa fiu de treaba, cum ti-am m-ai zis, greseli facem cu totii, nu te da destept cand esti praf ;)

sa vad daca i-am luat-o inainte lu` pruteanu asta :ras-plans:

STEAUA-MANIA
20th September 2006, 12:07
nu cred ca Steaua-Mania vorbeste nemteste ca sa-i faca pe cei de pe site-ul oficial al lui Bayern sa rada.

FC BAYERN UBER ALLES! :yeah: FC BAYERN DIE DEUTSCHE MEISTER! NA!Mai scriu?:P Am user pe site-ul lui BAYERN...:D
Poate astazi Oli o sa joace cu Dica,Thereau si Badea:D sweet dreams...francezu mi se pare destul de lent..badea e speedy gonzalez pe langa el.:D fiti siguri,daca badea era in locul francezului la faza din meciul cu rapid...rapidistul il ajungea pe Badea,doar la vestiare.:D

Bumbescu
20th September 2006, 12:09
cine pe cine sa baneze mah?:drak:
cred ca vroiai sa spui:
Jerry, baneaza-l pe asta vreo 10 zile sa ia o pauza

si rapsunsul meu e urmatorul: ma mai gandesc:rolleyes:

Da, asa e, jerry e moderator, cam *****, dar moderator....acum o sa sara iar cu faze gen "jignirea moderatorului"-eu personal cred ca adevarul nu jigneste niciodata, ci eventual doare:)

pinki
20th September 2006, 12:09
hello, thereau! lasati gramatica! :D daca vreti facem un thread separat :happy

STEAUA-MANIA
20th September 2006, 12:10
Bumbescu:ia pozitie,supara-te si nu te mai loga pe ols!:D :yeah:

Jerry20cm
20th September 2006, 12:11
Da, asa e, jerry e moderator, cam *******, dar moderator....acum o sa sara iar cu faze gen "jignirea moderatorului"-eu personal cred ca adevarul nu jigneste niciodata, ci eventual doare:)

total de acord.
nu ma simt jignit deloc, mai invat si eu cate ceva ;) :D
eu o sa-ti dau ban pt. off-topic , dak o sa-ti dau.

Bumbescu
20th September 2006, 12:15
total de acord.
nu ma simt jignit deloc, mai invat si eu cate ceva ;) :D
eu o sa-ti dau ban pt. off-topic , dak o sa-ti dau.

Ok:)

starsteel
20th September 2006, 15:37
Bumbescule iar strici atmosfera pe aici m-am saturat sa-ti tot editez postarile data viitoare le sterg total si iti dau o pauza de linistire. Ce naiba rolul tau e sa superi stelistii la ei acasa? Acum trebuie sa fac si curatenie aici sa trimit off-topicul la threadul destinat.

Bumbescu
20th September 2006, 16:02
hello, thereau! lasati gramatica! :D daca vreti facem un thread separat :happy

Ok, cu probleme de clasa a patra:)

Bumbescu
20th September 2006, 16:09
Bumbescu:ia pozitie,supara-te si nu te mai loga pe ols!:D :yeah:

No comment:)

Bumbescu
20th September 2006, 16:13
Mai starsteel, moderator inseamna un fel de guru, de responsabil cu armonia, cu deplina intelegere intre forumisti ?
Incearca sa te relaxezi , e buna si o atitudine din asta ca a mea, e bine sa mai fie si discutii aprinse.

pinki
20th September 2006, 16:13
bai, ma supar eu, pana una alta! gata cu offtopicul. starsteel!!! :D

ontopic... nu cred ca prinde azi thereau mai mult de 20 min :D

STEAUA-MANIA
20th September 2006, 16:13
Simpatie,esti praf...e corect scris..app,daca nu stii,e interzis sa scrii mesaje consecutive!badaran cu cravata:D

dede
20th September 2006, 16:16
buey, ce discutii inteligente pe aici...care stiti mai multa gramatica :mda:

Thereau, daca joaca in serea asta, sper sa nu mai ceara fault asa de usor, ca totusi, arbitreaza corpodean :jerk:

Bumbescu
20th September 2006, 16:18
bai, ma supar eu, pana una alta! gata cu offtopicul. starsteel!!! :D

ontopic... nu cred ca prinde azi thereau mai mult de 20 min :D

Si ce faci daca te superi, imi dai cu geanta-n cap?:)
Ontopic acum: da un gol francezul

Bumbescu
20th September 2006, 17:18
Simpatie,esti praf...e corect scris..app,daca nu stii,e interzis sa scrii mesaje consecutive!badaran cu cravata:D

Bravo ma, te-ai prins! Nu esti un caz pierdut.
N-am stiut de mesaje consecutive...daca asa e... nu mai scriu.
Dar...referitor la "badaran cu cravata"....nu port cravata:) si in rest ii las p moderatori sa analizeze jignirea.

pinki
20th September 2006, 23:13
vai, ce rosu meritat a luat in seara asta... oare cati arbitrii mai trebuie suspendati pana sa ne aduca si noua unii din afara?

Bumbescu
21st September 2006, 09:56
...si eu care ziceam ca va da un gol...
S-a vazut inca o data de ce suntem tiganii europei, ultimii oameni; in timp ce idiotul ala de moti se tavalea pe jos de parca era impuscat in gat francezul a iesit de pe teren fara sa zica nimic, desi avea toate motivele s-o faca.

starsteel
21st September 2006, 13:02
Dupa ce a iesit chiar nu mai avea ce spune probabil a fost socat de cum se poate arbitra in Romania iar Moti a respectat ceea ce i s-a spus la cabine "pe jos ca arbitrul isi va face datoria".

pinki
21st September 2006, 13:27
eu chiar m-am bucurat ca era in echipa de la inceput, ma gandeam ca poate asa are si el sansa sa joace mai mult, poate da vreun gol, sa se obisnuiasca putin :) dar a avut grija unguru' sa mai amane momentul... :mda:

Bumbescu
21st September 2006, 13:31
Nu tr bagat de la inceput, aici a gresit olaroiu.

starsteel
21st September 2006, 13:35
Sa-l lasam pe Olaroiu sa faca echipa ca stie el ce e mai bine.

pinki
21st September 2006, 13:36
daca in nici un meci nu-l baga de la inceput atunci cand naiba o sa-si mai dea drumul?

Bumbescu
21st September 2006, 15:00
Il bagi de la inceput cu argesul, cu gloria, dar nu cu dinamo in groapa, mai ales ca-l ai pe badea intr-o forma de zile mari

dede
21st September 2006, 15:17
ieri nu trebuia bagat Thereau in atac de la inceput...s-a vazut in repriza a 2-a cand a intrat Badea ca am mai inceput si noi sa ne mai miscam in atac
oricum, unguru' ala imputit a stiut cum sa-l faca sa se miste...spre cabine :jerk:

pinki
21st September 2006, 16:10
oricum nu cred ca oli avea vreo intentie ofensiva aseara, mai ales dupa ce a ramas in 10, apoi in 9, cred ca s-a gandit sa nu-i streseze prea tare, sa se apere, si poate poate ciupeste vreun contraatac ceva... cred eu :D eu nu am nimic sa-i reprosez... cred ca putea sa bage si 10 de badea si tot ii dadea mogy nagy ala afara sau facea 10 penalty=uri pt dinamo :happy

Bumbescu
21st September 2006, 16:16
In 11 ii bateam pana la sfarsit, sunt convins

pinki
21st September 2006, 16:18
bine, asta e evident :D daca ei in 11 noi in 10 n-au facut decat 2 faze periculoase, am avut si noi vreo 2, apoi in 9 ne dau gol dupa actiune personala, pai in 11 alta era treaba. poate dadea si cyril vreun gol :D

Bumbescu
21st September 2006, 16:29
Din pacate noi am avut o mana moarta, pe bostina, f slab, a pierdut aproape toate mingile.
Iar despre goian la golul javrelor nu pot sa spun decat atat: penibil.

pinki
21st September 2006, 16:39
da, bostina a jucat execrabil.

dede
22nd September 2006, 07:57
bostina nu a jucat pe postul lui, dar oricum, in ultima vreme joaca prost

cargobot
22nd September 2006, 11:15
Sper ca eliminarea asta sa nu il blocheze psihic pe Thereau. Desi va trai cu impresia...nu cu impresia, cu certitudinea, ca nu i-a facut nimic lui Moti, sper ca nu il va face sa nu isi puna in joc toate calitatile sale (care exista, si s-a vazut in meciul cu Arges, cel cu Rapid si in cel cu Kiev). In orice caz, Thereau are un plus mare fata de Mazilu: jocuri in picioare (4 pt Charleroi si cateva jumatati de meci pt Steaua). Abia astept meciul din Ghencea cu Dinamo...o sa fie echipa completa, cel mai probabil...Radoi, Paraschiv, Iacob, Cristocea, Nesu, Thereau, Nicolita...atunci sa vedem macelarie de caini. >:)

pinki
22nd September 2006, 12:33
nu cred ca o sa ramana cu vreun stress, poate doar cu o mare uimire fata de ce se joaca in romania, lasa, ca trebuie sa se obisnuiasca si cu astea... eu vreau sa dea gol! ca doar de-aia l-am adus :D

Bumbescu
22nd September 2006, 12:58
Trebuie sa recunosc ca m-a dezamagit in putinul timp jucat cu dinamo, n-a facut nimic, nici macar o preluare ca lumea, ba chiar cateva pase la adversar.

towfym
28th September 2006, 12:44
thereau este o prajina puturoasa care mai are de crescut pana sa ajunga la nivelul lui iacob. deocamdata nu-mi place de el. chiar de loc. poate k ink nu s-a acomodat. sa vedem peste 2-3 luni daca tot nu face nimic, poate ajuta echipa a 2-a sa ajunga in B

whisper
13th October 2006, 06:26
Votasem da, pana acum am vazut ca nu si mai e putin si revine Iacob.In principiu cred ca nici un jucator de la Steaua nu e de neinlocuit daca s-a putut fara Radoi si fara Iacob.Totusi e un lucru ce nu imi place in legatura cu Thereau-felul cum comentatorii ii pronunta numele.Nu zic ca ma pricep prea mult la franceza da' totusi nu asa se pronunta ,parerea mea.

starsteel
13th October 2006, 11:01
thereau este o prajina puturoasa care mai are de crescut pana sa ajunga la nivelul lui iacob. deocamdata nu-mi place de el. chiar de loc. poate k ink nu s-a acomodat. sa vedem peste 2-3 luni daca tot nu face nimic, poate ajuta echipa a 2-a sa ajunga in B

Nici macar nu a avut timp sa demonstreze ce stie, eu cred ca e un jucator important care e posibil chiar sa devina titular in fata lui Iacob.

YoYoyOi
13th October 2006, 11:32
Mie mi-a placut Thereau in anumite faze. Am observat, insa ca nu prea are viteza, e cam greoi. Dar nici cu Iacob nu ma pot lauda la capitolul viteza. Drept este ca Thereau nici n-a apucat sa joace ca sa-mi pot da seama de valoarea sau capacitatea lui.

SORENSEN
13th October 2006, 12:33
Oricum abia dupa ce va face pregatirea cu Steaua (in prima faza in iarna) se va putea spune ca s-a inegrat cum trebuie la Steaua...asa ca eu abia atunci astept de la el sa de maxim de performanta...

walt.mann
13th October 2006, 12:40
Am incredere ca poate fi o solutie in atac, trebuie insa sa isi sudeze relatiile de joc cu colegii.

pinki
13th October 2006, 17:26
si sa nu mai caute atata sa primeasca faulturi sau mai stiu eu ce, sa lase teatrul... :D

starsteel
13th October 2006, 18:34
Nu e vorba de teatru trebuie sa se adapteze rapid la conditiile din Romania adica sa tina cont de teatrul jucat de adversari, mai ales de aceia care fac ham, ham.

YoYoyOi
13th October 2006, 19:52
trebuie sa se adapteze rapid la conditiile din Romania

Asta am sustinut si eu dar giulestenii nu o fac, deci sunt inadaptati...
:happy

starsteel
13th October 2006, 20:56
Mai rapid de atat chiar nu se putea, salutam primul gol a lui Thereau pt. Steaua! /hello /OLE/

YoYoyOi
13th October 2006, 20:58
Am simtit de la inceputul meciului ca marcheaza Thereau. Vazindu-l cum se misca in teren si cum insista pt fiecare minge, am zis ca el va marca in acest meci. Sa-l felicitam si sa speram ca a spart gheata si a inceput seria de goluri multe pe care le asteptam de la el.

SORENSEN
13th October 2006, 22:09
El e in curs de adaptare...oricum cand a jcuat in general s-a batut foarte bine pt mingii si a facut de cateva ori avantaj pt coechipieri asa ca e bun pt Steaua...dar dupa cum spuneam abia din iarna aspet sa intre 100% in jocul echipei...
Asa ca pana acum e un atacant ce aduce un plus p Steaua...nu zic de Carlos ca asta iar o gafat...:headbang:

guevarax
13th October 2006, 22:14
ma pregateam sa il fac "trompeta" in seara asta

dar s-a scos cu golul

cam nesigur la preluari, Iacob peste el

whisper
14th October 2006, 06:29
Felicitari Stelei si lui Thereau./hello

dede
14th October 2006, 08:48
in sfarsit primul gol al lui Thereau :D asteptam inca unul marti :P

Snake_21
14th October 2006, 18:45
Da frumos gol si sa speram ca recidiveaza marti :D.

pinki
14th October 2006, 18:52
/hello cyril, finally! pacat ca n-am vazut meciul, dar e bine daca isi intra in forma! :D o sa ma uit la stiri sa-i vad golul! :D

starsteel
14th October 2006, 20:45
Frumos golul preluarea a fost de mare maestru eu am convingerea ca Thereau are multe de demonstrat la Steaua.

Vand vise
14th October 2006, 20:55
asta e si parerea mea...il vad peste iacob si badea :D

pinki
14th October 2006, 21:21
am vazut golul, foarte frumos, exact asta asteptam de la el! /hello bravo cyril! :D

ps: ce gratios se misca cyril, am mai remarcat asta la el, e foarte elegant si gratios! :D

Bumbescu
15th October 2006, 11:51
am vazut golul, foarte frumos, exact asta asteptam de la el! /hello bravo cyril! :D

ps: ce gratios se misca cyril, am mai remarcat asta la el, e foarte elegant si gratios! :D

Ha Ha, iti cam place francezul ma chere, nu-i asa?

pinki
15th October 2006, 23:01
nu o sa raspund la intrebarea asta :P

pinki
18th October 2006, 00:42
buna treaba face cyril in ultima vreme... sper sa nu fie doar o faza :D

YoYoyOi
18th October 2006, 01:11
A inceput sa se acomodeze si eu vad in el un titular cert in viitorul apropiat.

Bumbescu
20th October 2006, 20:08
E bun, e f tehnic, s-a vazut si-n meciul cu real ca s-a schimbat ceva dupa ce a intrat el; poate ca olaroiu ar tr sa joace si cu badea si cu thereau de la inceput si cu dica putin mai retras.

Universal
20th October 2006, 22:31
dica-badea-thereau poate fi o formula de succes

SORENSEN
20th October 2006, 22:48
E o solutie...sa vedem ce se va mai intampla la echipa...

Nole17
21st October 2006, 01:11
atacul merge bine problemele au parut in aparare

pinki
21st October 2006, 13:45
da, merge binisor as zice eu :) se poate si mai bine :D in aparare stam prost din cauza ideilor lui oli...

pinki
22nd October 2006, 23:22
am vazut acum golul lui din meciul de azi. mi-a placut :D elegant a preluat, elegant a dat gol, zici ca nu a vrut sa se murdareasca de praf pe ghete :D

SORENSEN
22nd October 2006, 23:37
A inceput sa inscrie asta e bine...macar daca ar fi avut una din ocaziile lui Dica era macar 2-2 :headbang:

pinki
22nd October 2006, 23:41
dica doarme in pantaloni dupa dubla de la kiev...

Bumbescu
23rd October 2006, 11:49
Pacat ca n-a egalat la lovitura de cap din ultimul minut, ar fi fost super.

pinki
23rd October 2006, 11:55
eu n-am vazut meciul.... da' am vazut doar golul lui cyril :D

Bumbescu
23rd October 2006, 11:59
eu n-am vazut meciul.... da' am vazut doar golul lui cyril :D

normal:P

pinki
23rd October 2006, 12:02
pai, eram curioasa :D al treilea gol al lui pt steaua :D sa vad daca e bun la steaua sau nu :P concluzia: e bun :D

dede
23rd October 2006, 12:04
Pacat ca n-a egalat la lovitura de cap din ultimul minut, ar fi fost super
ar fi fost prea frumos :mda: prea mult noroc :mda:

Thereau a jucat bine ieri...e bun francezu' :D

Bumbescu
23rd October 2006, 12:04
pai, eram curioasa :D al treilea gol al lui pt steaua :D sa vad daca e bun la steaua sau nu :P concluzia: e bun :D

Ok, deci il pastram:)

starsteel
23rd October 2006, 12:10
Singurul castig al meciului de la Galati e certitudinea ca Cyrill e un jucator pe care ne putem baza, singurul lucru ramas e sa stim sa-l punem in valoare.

SORENSEN
23rd October 2006, 13:17
pai, eram curioasa :D al treilea gol al lui pt steaua :D sa vad daca e bun la steaua sau nu :P concluzia: e bun :D

Nu sunt doar 2 ?

starsteel
23rd October 2006, 13:26
Al 3-lea ar fi fost cel din ultimele momente ale jocului cand lovitura de cap a fost scoasa de Vatca.

pinki
23rd October 2006, 22:11
pai, unul in meciul cu arges, unul cu otelul si unul cu... mai era unul! :D nu? :) hai ca mai era unul... of, nu-mi aduc aminte :D

ps: baiat bun cyril :D

Nole17
23rd October 2006, 22:15
pai, unul in meciul cu arges, unul cu otelul si unul cu... mai era unul! :D nu? :) hai ca mai era unul... of, nu-mi aduc aminte :D

ps: baiat bun cyril :D

are doar 2 goluri unul cu clujul shi unul cu otelul :rolleyes:

pinki
23rd October 2006, 22:21
cu arges n-a dat gol? :hmm: inseamna ca nu mai tin eu minte :D oricum, baiat bun cyril :D

Nole17
23rd October 2006, 22:27
baiat bun arata a fi de treaba cred ca pana la sfarsitul sezonului va deveni un jucator de baza impreuna cu vali badea

pinki
23rd October 2006, 23:08
hehe, cyril e nascut in '83... nici nu e prea batran :D

starsteel
23rd October 2006, 23:14
tocmai bun :D .....succes!

pinki
23rd October 2006, 23:16
:ras-plans: deja am aflat ca sta pe la unirii, ma duc maine sa-l caut :ras-plans: tot am drum pe acolo :D

mirung
24th October 2006, 00:31
Cyril e achizitie buna, poate cea ma ibuna, cu CFR a dat gol cu dreptul, la Galati cu stangul si era sa dea si cu capul dar a dat bara, pase de gol are deja vreo 3, dar atentie randamentul lui e mult mai bun in sistemul cu 3 atacanti, asa ca trebuie sa sara cineva din schema, daca e sa ma intrebati pe mine, cel care ar trebui sa dispara e Paraschiv, care a fost, este si va fi mereu extrem de bramburit, plus ca pasa mai lunga de 5 metri e de obicei gresita..

starsteel
24th October 2006, 12:11
Lasa-l pe Paraschiv la locul lui cu bune si rele, in fata nu au ce cauta decat Cyrill, Badea si Iacob e clar ca Dica trebuie tras mai in spate nu are vana de atacant sau poate mai corect spus e prea moale pt. prima linie.

pinki
24th October 2006, 12:58
da, asa e, dica e bun mai in spate, eventual daca vrea el neaparat sa faca pe brazilianul si sa dea vreun gol, foarte bine :D da' mai din spate :D pai si ce sa faca oli, sa-l puna pe dica in loc de paraschiv? :D sau pe lovin :ras-plans: sa vina inapoi radoi si dup=aia mai vedem :)

Defence
30th October 2006, 20:50
La putin timp dupa venirea sa in Ghencea, atacantul francez Cyrill Thereau a ajuns unul dintre favoritii suporterilor ros-albastrii. Atacantul adus de la Charleroi pare sa fie cea mai buna achizitie facuta de conducerea clubului nostru in acest sezon, si cu siguranta cel mai bun jucator strain care evolueaza in acest moment la Steaua. Thereau a intrat in inimile suporterilor dupa evolutiile excelente in ultimele 3 meciuri ale Stelei (cu Otelul Galati si Unirea Urziceni in Liga I si cu Forex Brasov in Cupa Romaniei), cand a fost cu siguranta cel mai bun jucator stelist de pe teren.

[.................................]

In concluzie, Thereau pare sa fie cel mai bun transfer al Stelei din acest sezon, motiv pentru care trebuie sa felicitam conducerea clubului pentru alegerea facuta.

Ne punem speranta in acest jucator, asteptam foarte multe de la el, atat in campionat, cat si in cupele europene! In finalul acestui articol, ii uram succes atacantului nostru, cu deja traditionalul: ALLEZ THEREAU!!!!

Sursa: SteauaOnline.com (http://www.steauaonline.com)

pinki
30th October 2006, 21:10
allez cyril, poate :D stim noi de ce :)

YoYoyOi
30th October 2006, 22:41
Nu el a fost cel mai reusit transfer din acest sezon, ci Badea. Si el si-a dovedit calitatile. Dar s-a pornit greu, insa, spre bucuria noastra, e pe linie ascendenta.

dede
31st October 2006, 09:38
amandoi, doar ca Thereau mai are nevoie de timp ca sa ne arate ce poate, pe cand Badea si-a demonstrat deja valoarea

in sfarsit putem spune ca nu mai avem probleme in atac, mai ales ca se va intoarce si Iacob :D

pinki
31st October 2006, 16:19
acum insa o dam in altele, ca nu mai stam bine cu mijlocul si apararea :D

whisper
13th November 2006, 07:33
Bravo,Cyrilll!Daca nu e cea mai reusita e a doua.Oricum dupa golurile de aseara se pare ca ne-am gasit un gollgetter.Allez Cyrill!

YoYoyOi
13th November 2006, 10:52
Se pare ca nu trebuie sa ne mai facem probleme pentru accidentarea lui Iacob. S-a gasit un inlocuitor pt el, si chiar unul bun. Si ma gindesc ca Thereau inca nu s-a integrat deplin in lot si in stilul de joc. Dar daca mai joaca o sa se bata cu Dica la titlul de principal marcator.

SORENSEN
13th November 2006, 13:04
Thereau e in crestere..dar Badea in descrestere....:headbang:

dede
13th November 2006, 13:26
Thereau e cel mai bun francez care a jucat vreodata la Steaua :D (chiar daca e singurul :P)
se vede pe el ca le are cu fotbalul...joaca altfel fata de romanasii nostri :D

Jerry20cm
13th November 2006, 13:28
Cu Cristocea mijlocas, oricine devine golgheter;)

dede
13th November 2006, 13:47
sa fim seriosi, doar golul 2 a fost din centrarea lui Cristocea...la celelalte 2 au fost Dica si Oprita :D

oricum, bine ca a revenit si Cristocea :P s-a vazut diferenta...

pinki
13th November 2006, 15:09
finally, ca de cand asteptam dubla de la el :D ca sa nu mai de bonus, gata, acum pot sa-i zic direct cyril :D hattrick cyril :cool:

dede
13th November 2006, 15:13
a inscris intr-un meci mai multe goluri decat a inscris de cand a venit la Steaua... :D

Brian
28th November 2006, 14:33
Este cat se poate de clar.....Thereau a confirmat!

YoYoyOi
28th November 2006, 14:44
Si nu numai ca a confirmat, dar, cred eu, inca nu ne-a aratat chiar tot ce poate. Il vad citeodata mai stingher, nu prea comunica in teren cu ceilalti. Limba asta, ce sa-i faci. O sa invete si el romana si apoi sa vezi. Deocamdata doar gesturi si citeva cuvinte:D
Dar este unul dintre cele mai importante transferuri de la Steaua din ultimii ani.

Brian
28th November 2006, 14:48
Si nu numia ca a confirmat, dar, cred eu, inca nu ne-a aratat chiar tot ce poate. Il vad citeodata mai stingher, nu prea comunica in teren cu ceilalti. Limba asta, ce sa-i faci. O sa invete si el romana si apoi sa vezi. Deocamdata doar gesturi si citeva cuvinte:D
Dar este unul dintre cele mai importante transferuri de la Steaua din ultimii ani.

Mai important decat Gigel Coman??!!!??:o: :o: :o:
Nu credeam ca este posibil.....:P :P :D :D

STEAUA-MANIA
28th November 2006, 14:50
Pentru un atacant,Thereau e prea altruist..in fata portii,n-ai mama,n-ai tata...vezi DOAR poarta,nu si coechipierii!:D vezi faza de la galati,cand a pasat desi putea suta decisiv..a pasat lui Badea..la 0-0..asta e.

YoYoyOi
28th November 2006, 14:59
E tactica inteligenta a celui care vrea sa se integreze altruismul asta, cum zici tu. Cind esti nou intr-o echipa faci cit mai mult sa-ti ajuti colegii, sperind ca in viitor si ei sa te ajute.
Daca de cind a venit la Steaua adopta stilul inconfundabilului Zicu, nici unul dintre coechipieri nu-l avea la suflet. Si in consecinta nici nu primea pase, nici nu intra in combinatii.
Asa mai da de la el dar primeste si de la altii. Fapt pt care a si reusit sa marcheze de atitea ori.

YoYoyOi
28th November 2006, 17:06
Noul idol
Adus în vară de la Charleroi pentru 600.000 de euro, francezul Thereau și-a cîștigat locul de titular în trupa lui Olăroiu .A venit de doar două luni la Steaua și deja i se scandează numele de către galerie. "Allez Thereau", s-a auzit și duminică seara, la finalul meciului cu Jiul, în care Cyrill a marcat două goluri, dintre care primul de senzație.

Thereau este și preferatul fanilor Stelei


În urma anchetei realizate de site-ul nostru după fiecare etapă, în care steliștii au votat cel mai bun jucător al meciului, la sfîrșitul turului, pe primul loc s-a situate francezul Cyril Thereau. El a adunat 354 de puncte, devansîndu-l pe golgeterul Stelei, Nicolae Dică, care a acumulat 303 puncte.

Clasamentul turului alcătuit în urma voturilor înregistrate după fiecare etapă de campionat:
http://www.stelisti.ro/libraryimages/34621_11.jpg

Clasamentul după media punctelor obținute de jucători:
http://www.stelisti.ro/libraryimages/34622_22.jpg

Kainsashiki
28th November 2006, 17:07
Allez Thereau, Allez Thereau, Allez Thereau !!!!!!!

Cel mai bun atacant care l-am vazut la Steaua in ultimii ani!

pinki
28th November 2006, 17:09
eee, am avut ochi bun :D

:great:

cyril! /OLE/ :cheer:

relansat
28th November 2006, 17:13
Imi place de Thereau, dar nu e el prima vioara la Steaua ...

pinki
28th November 2006, 17:17
de observat, carlos e pe 4!!! :D /OLE/

Kainsashiki
28th November 2006, 17:19
ahahaha ce se lauda pink_me...cika "am avut ochi bun" :happy :happy

pink_me, iti aduci aminte ce-ai votat? :happy

Nu, Iacob e de neinlocuit

:cheer: :cheer: :D

pinki
28th November 2006, 17:21
acu' am vazut si eu :ras-plans:

am avut ochi bun, la altceva ma refeream :ras-plans:

Kainsashiki
28th November 2006, 17:22
:happy :happy

nu tu ziceai ca-i cam slab cand l-ai vazut prima data ? :thinkso:


s-o tina tot asa..si sa joace toata viata la steaua!!!

pinki
28th November 2006, 17:24
eee, tot eu ziceam si ca e urat :D

dar toate sunt schimbatoare, mai ales la mine :D

cyril, /OLE/ precum ziceam :D

pinki
28th November 2006, 19:04
ps: diablo, ti=am zis ce avatar :cool: ai? :D

Kainsashiki
28th November 2006, 19:07
intotdeauna am avut avataruri :cool:

pinki
28th November 2006, 19:08
da, dar asta e mai special :D

ps: ce super goluri a dat duminica, uitasem sa precizez :cool: cel putin la al 2-lea, sau primul, nu stiu care dintre ele, ca n-am vazut meciul :D am ramas :o: :o: deh, daca nu aveam treaba, ma duceam pe stadion :D

YoYoyOi
29th November 2006, 00:26
Thereau pregateste o noua executie

Dupa ce a marcat de sapte ori în Liga I, francezul se antreneaza special pentru a înscrie un gol din “foarfeca”.

Adus pentru 600.000 de euro de la Charleroi, din prima liga belgiana, francezul Cyril Thereau nu s-a integrat la început în jocul ros-albastrilor.

In ultimele etape a dovedit însa ca este vârful de care Steaua are nevoie, marcând cinci goluri în trei meciuri. Dupa ce a înscris din suturi de la distanta sau din apropierea portii si prin lovituri de cap, francezul vrea sa-i surprinda pe fanii Stelei printr-un alt gen de executie. La antrenamentul de ieri, “Thereau-ristul” a încercat de mai multe ori sa marcheze din “foarfeca”, iar executia i-a iesit de minune. La finalul sedintei de pregatire, francezul “s-a încins” la un tenis cu piciorul, facând echipa cu Baciu si Bostina, de cealalta parte fiind Paraschiv, Ghionea si Coman. Echipa sa a câstigat detasat, iar Thereau a reusit din “foarfeca” cinci executii, cu care a încântat asistenta.

Altfel, în afara lui Mihaita Nesu, care este la Bologna, tot lotul s-a antrenat normal, “concurentul” francezului, Victoras Iacob, aratând si el o forma foarte buna.
Prosport

Brian
30th November 2006, 16:29
pai tu esti baiat, presupun :D

deci sa vorbim despre performantele lui :D



Ok. Pare un golgeter innascut, nu crezi? La inceput nu prea imi placea de el pt ca evita sa traga la poarta, dar acum....se vede ce poate sa faca dak trage.....