PDA

View Full Version : Banel Nicolita



YoYoyOi
11th February 2007, 16:02
Bănel Nicoliță (n. 7 ianuarie 1985, Făurei, jud. Brăila), component al echipei FC Steaua București. Poartă pe tricou numărul 16 și a debutat în Divizia A la 30 iulie 2004 în meciul CFR Cluj - Poli AEK Timișoara, încheiat cu scorul de 2 - 1. De asemenea Banel Joaca la echipa nationala a Romaniei( tricou nr 20). S-a remarcat in turneul din SUA, din 2006. Este unul dintre cei mai iubiti jucatori de la Steaua.

Jocuri in Liga I : 75
Jocuri la Steaua : 50
Jocuri in sezonul curent : 17
Cartonase galbene in sezonul curent : 0
Cartonase rosii in sezonul curent : 1
Goluri marcate in Liga I : 14
Goluri marcate pentru Steaua : 11
Goluri marcate in sezonul curent : 2

http://img164.imageshack.us/img164/3777/nicrh6.png (http://imageshack.us)

YoYoyOi
11th February 2007, 16:02
Goluri marcate

- Campionat 2006-2007
- Steaua 3-0 Farul Constanta (1)
- Steaua 3-0 Unirea Urziceni (1)

Total goluri in sezon :2
- Cupa Uefa 2005-2006
- 3-0 la Sevilla! (2)
- Rapid - Steaua 1-1 (1)

Total goluri in sezon :3
- Campionat 2005-2006
- Pandurii - Steaua 1-2 (1)
- Steaua 4-1 Sportul! (1)
- Jiul 1-2 Steaua! (1)
- Steaua - Poli AEK (1)
- Steaua 3-0 Farul (2)
- Sportul 1-2 Steaua (1)

Total goluri in sezon :7
- Champions League 2005-2006
- Steaua - Shellbourne 4-1 (1)

Total goluri in sezon :1
- Campionat 2004-2005
- Steaua - FCM Bacau 2-0 (2)

Total goluri in sezon :2

Total goluri:15

YoYoyOi
11th February 2007, 16:03
Nicolita a fost cel mai bun de pe teren in urmatoarele meciuri:
Steaua - Rapid 0-2 cu nota 6.10
Steaua 3-0 Farul cu nota 9.59
Steaua 0-0 Rapid cu nota 8.76
Rapid - Steaua 1-1 cu nota 9.00
Steaua - Poli AEK cu nota 9.46
Poli Timisoara - Steaua 0-0 cu nota 8.58
Steaua - National 4-0 cu nota 8.93
Steaua - Shellbourne 4-1 cu nota 9.25
Steaua - Dinamo 2-3 cu nota 7.90
Steaua - FCM Bacau 2-0 cu nota 8.17
Steaua - CFR Cluj 1-0 cu nota 7.81

conform datelor de pe fcsteaua.ro

Ioca10
12th February 2007, 16:23
Tontogol e revenire de forma:De un lucru bun:D

YoYoyOi
12th February 2007, 19:17
e un lucru foarte bun:D

dar de ce-i zici tontogol? Pt o greseala? Ca daca ar fi avut mai multe de acest fel as intelege, dar asa?

YoYoyOi
16th February 2007, 20:29
Speranțe de calificare încă mai sunt pentru Nicoliță

În ciuda înfrângerii de pe teren propriu suferite în fața deținătoarei Cupei UEFA FC Sevilla, cu scorul 0-2, mijlocașul Stelei, Bănel Nicoliță, este încrezător în continuare în șansele echipei sale:
"Mai sperăm, mai e un meci, și încercăm să facem un joc bun. Dacă nu ne anula arbitrul acel gol, poate alta era soarta meciului. Apoi, la două minute am primit gol. La primul lor gol nu știu dacă a fost henț la Cernea. Sevilla rămâne o echipă foarte bună. Șanse de calificare? De ce nu? Sper să facem o surpriză plăcută acolo. Poate că ne-a lipsit acum puțin noroc", a spus el.


Mda...sperante sa nu ne faca aia praf eventual :mda:

STEAUA-MANIA
25th February 2007, 18:49
Banel mai bine s-ar duce sa asiste la lucrarile casei din faurei,n-are el treaba cu acest minunat sport...sper,ca,fanii lui nicolita sa aiba decenta de a tacea....sper...

YoYoyOi
25th February 2007, 19:47
bine...tac :D

whisper
2nd March 2007, 08:45
Frumos golul lui Nicolita de aseara.
Vroiam sa ma iau nitel de Ovidiu Petre(bine ca a marcat golul egalizarii la 3 ca altfel...) dar nu i-am gasit threadul..daca il are..cred ca nu:D

YoYoyOi
2nd March 2007, 08:54
Nu neaparat frumos, cat salvator. Prin golul lui s-a spart gheata si echipa a avut mai mult curaj.
A jucat foarte bine aseara. Si-a dat sufletul pe teren. Si chiar daca nu toate interventiile lui au fost perfecte sau benefice, a fost unul dintre cei mai buni stelisti de pe teren. Parerea mea e ca el a fost motorul echipei aseara.

PS OV Petre inca nu merita un thread al lui:P Daca mai baga vreo 10 goluri, atunci mai discutam :D

Sevilla86
2nd March 2007, 15:45
Normal ca si-a dat sufletul pe teren, doar a jucat pt Oli. "Jucam pentru Oli" - asta s-a vazut, cred eu, cel mai bine la O. Petre si Coman. Daca stam sa ne gandim, daca ar pleca Oli, probabil ca si Petre si Coman ar avea zilele inumarate la Steaua.

YoYoyOi
2nd March 2007, 19:26
Banel tot timpul si-a dat sufletul pe teren nu doar in meciul de aseara. Doar ca in unele meciuri a facut-o cu rost, iar in altele fara rost.

dede
2nd March 2007, 22:31
ce-a patit Banel? :shocked:

OV Petre inca nu merita un thread al lui:P Daca mai baga vreo 10 goluri, atunci mai discutam :Dnici sa nu'i faci :mda: nici lui, nici lui coman :angry:

whisper
3rd March 2007, 00:00
:happy Hai mai daca baga zece goluri (toate intr-un meci merita :happy) altfel nu..dar asta depinde de perioada de timp daca marcheaza 10 goluri in cine stie cati ani..atunci nu merita sa fie nici la Steaua :D
Ma bucur ca si-a revenit Banel..ce s-a intamplat in meciul cu Real a fost o faza foarte ciudata care s-ar repeta(daca ar fi sa se repete,sper ca nu) o data la o suta(bine poate mai putini) de ani ???!!!:D

YoYoyOi
3rd March 2007, 00:06
eu raman la parerea ca pe Banel l-au bulversat schimbarile in dispozitiv. Ba pe stanga, ba pe dreapta, ba la mijloc, ba fundas, ba atacant.
Cea mai neagra perioada a lui a fost cand a ajuns fundas. El care era tot timpul in atac, omul cu pasa, omul cu golul a ajuns pe linia de fund si s-a inmuiat. Acum sper sa redevina ce a fost anul trecut pe vremea asta:D

whisper
3rd March 2007, 00:21
Aici ai dreptate..nu e facut pentru faza de aparare..e mai mult de atac .
Sper si eu sa isi revina!:cheer:

pinki
5th March 2007, 18:56
s-a dus foamea, s-a dus si jocul bun cu ea :D

YoYoyOi
5th March 2007, 20:50
se vede ca n-ai urmarit ultimele meciuri :(

pinki
5th March 2007, 21:18
recunosc :D

YoYoyOi
5th March 2007, 21:20
a fost unul dintre cei mai buni stelisti in ultimele meciuri :ok:

pinki
5th March 2007, 21:25
a revenit foamea!!!! :D

YoYoyOi
19th March 2007, 00:25
asta mic si negru ce respira usor a fost trecut pe lista de convocati pt meciurile nationalei cu Olanda si Luxemburg. E greu de crezut ca va fi titularizat, sau chiar bagat in teren pe parcursul meciurilor. Poate in cel cu Luxemburg :groggy:

Snake_21
19th March 2007, 00:47
Pai cum ziceam ca o sa l cheme Piti :P

dede
19th March 2007, 16:41
e ceva normal ca a fost chemat...

YoYoyOi
19th March 2007, 20:03
ca l-a chemat e una, bagatul in teren e alta :rolleyes:

Vladek
25th March 2007, 20:57
Aruncati o privire aici : http://www.zonav.ro/5/

Sa vedeti acolo reusitele lui Banelinho cel de 20 si ceva de milioane de euroi cu Olanda (in ofensiva) :a pierdut 30 de mingi din cele 34 primite si a dat fix 0 pase utile (adica in fata, nu de 5 metri lateral sau in spate).

In conditiile astea, inchipuiti-va ce util este Nicolita ca mijlocas dreapta la Steaua.:rolleyes: :rolleyes:

YoYoyOi
25th March 2007, 21:02
Nicoliță, ca variantă de bandă dreaptă, l-a protejat pe Contra și, în triunghiul format cu unul dintre cei 3 mijlocași centrali, Cociș sau Rădoi au blocat motorul olandez din dreapta. Pentru scopul strict defensiv, Bănel a fost chinul gazdelor. Unde era mingea, apărea și el, încurcînd prin dinamism adversarul. Pe faza ofensivă însă nu a contat.
eu asta vad ca important in articolul respectiv.. acuma na, fiecare cu ce-l doare.
Dorinta echipei a fost sa nu primeasca gol, sa obtinem acest mare si triumfator egal. Daca se dorea victoria in acest meci era altfel distribuita echipa, nu 4-5-1 cum a fost aseara ;)

dede
25th March 2007, 21:09
ce v-a deranjat la Nicolita? a jucat ce i-a cerut piti si a facut-o destul de bine... scopul lor era sa se apere, nu sa atace...

YoYoyOi
25th March 2007, 21:10
pai asta zic si eu... doar ca unii se asteptau sa dea 10 pase decisive din care 5 sa fie gol si sa mai marcheze si el unul ca altfel a fost degeaba pe teren :rolleyes:

dede
25th March 2007, 21:13
:happy

apropo de atac, noi aseara am avut mai multe ocazii ca olandezii :ras-plans: doar ca ei au stat tot timpul pe noi, pe cand noi ne'am aparat linistiti, fara niciun stres :evil:

Snake_21
25th March 2007, 22:17
Da cred ca a jucat bine aseara Banel :)

YoYoyOi
7th April 2007, 21:22
foarte bun meci facut de Nicolita, care a avut cateva actiuni foarte periculoase. Pacat ca situatia lotului l-a obligat sa joace retras si au fost momente cand nu s-a vazut in joc.
Oricum un meci mai bun decat altele ale lui in acest retur.

Snake_21
7th April 2007, 21:26
Da fata de alte meciuri a facut un meci bun mai ales prima repriza ;)

Luis Garcia10
8th April 2007, 14:46
Cel mai bun meci al lui Nicolita dupa cel cu Rapid din Cupa Uefa :happy :D

Kainsashiki
10th May 2007, 02:04
Cred ca lui Nicolita i-a placut in copilarie maneaua aia "Pe la spate, pe la spate". In prima repriza a scapat singur spre poarta si ce a facut? S-a intors cu spatele la adversar, a incercat sa protejeze mingea si a pasat in lateral. In a doua repriza la o actiune de atac, la fel.

Cel mai slab de pe teren a fost, n-a putut sa marcheze cu poarta goala de doua ori, a reluat cu capul pe langa poarta. a scapat mingea in aut, in aut de poarta, a pierdut-o. du-te la faurei:rosu:

Ioca10
10th May 2007, 02:07
Da Banel e asa de ceva timp,de cand a dat de bani de femei de masini:D

Liviu
10th May 2007, 02:09
Nu stiu ce are Banel . L-am vazut , era cu capul in pamant , demoralizat , parca ii murise cineva ... cel mai slab de la noi .

YoYoyOi
10th May 2007, 02:20
e posibil sa aiba si alte probleme de care noi nu stim :rolleyes:

Datenshi
10th May 2007, 02:23
Legate de femei? :D Serios acum, azi in repriza a doua a fost catastrofal. Si prost a jucat cam tot sezonul.

YoYoyOi
14th May 2007, 00:07
Banel a jucat bine cu bancarii. A avut cateva faze foarte bune in defensiva cand a salvat cateva mingi periculoase.
Pacat de problemele din defensiva ca e folosit ca fundas si mai rar ca mijlocas.

Luis Garcia10
14th May 2007, 00:18
Banel iar a alergat vreo 10 km :D

YoYoyOi
14th May 2007, 00:27
in prima repriza :happy

Kainsashiki
14th May 2007, 00:30
yoyo, te rog, da rename la threadul asta si pune-i numele "Petarda etapei". Multumesc anticipat.

YoYoyOi
14th May 2007, 00:36
Diablo, ma fac ca nu am vazut :P

dede
14th May 2007, 16:20
mie nu mi-a placut ieri Banel :mda: de fapt, nu-mi mai place de cateva meciuri... alearga el cat alearga, da' de multe ori fara rost :mda: mai tre'be lasat si pe banca vreo cateva meciuri, poate-si mai revine putin :mda:

Luis Garcia10
23rd May 2007, 20:07
BRAVO BANELE! :D :ok:

dede
23rd May 2007, 20:11
pt meciul de azi sa zicem ca il iert pt toate meciurile proaste care le-a facut :D
sa speram ca anul viitor va redeveni acel Banel pe care il stim :D

YoYoyOi
23rd May 2007, 20:12
Foarte bun Nicolita azi, chiar daca n-a marcat eu l-as vedea jucatorul meciului....

Brian
23rd May 2007, 20:17
S-a luptat mult, a respins frumos de pe linia portii... a centrat pt golul 2... in concluzie: meci bun.:ok:

effect
23rd May 2007, 20:25
Bravo Banele :ok:

Luis Garcia10
23rd May 2007, 20:26
A centrat la ambele goluri ;) :D

dede
23rd May 2007, 20:26
acuma la final s-a trezit si el :sleep:

Snake_21
24th May 2007, 09:35
Am vazut doar o parte din meci dar mi a placut Banel cat a jucat :D a respins un gol ca si facut si a participat atat la faza defensiva , cat si la faza ofensiva :P :D Bravo Banele sper sa ti revii la forma buna :D

Brian
27th May 2007, 22:37
Acum am descoperit de ce nu a avut un sezon la fel de bun ca anul trecut...
Aici este dovada....:D
http://www.youtube.com/watch?v=IwYRKTH5xdI&mode=related&search=

effect
27th May 2007, 22:41
Stiam eu :D

Brian
3rd June 2007, 01:15
"Imi pare bine ca nu l-am dezamagit pe Piturca. La gol am urmarit faza si i-am vazut intentia fundasului de a juca cu portarul. Inainte de meci, Bornescu mi-a spus ca voi marca".

Onlinesport

YoYoyOi
3rd June 2007, 01:22
hmmmm a stat la taclale cu Bornescu :rolleyes:

oricum a fost foarte insistent in atac, a facut presing bun si rezultatul muncii lui a fost golul :ok:

Bravo Banel :kiss:

Luis Garcia10
3rd June 2007, 01:24
Bravo Banele :D Te-am criticat tot meciu` ( pana la gol ) ...dar ai avut grija sa-mi inchizi gura! :D :ok:

Liviu
3rd June 2007, 01:51
Bornescu i-a spus si lui Tamas ca va marca . Cred ca le-a spus pana la urma la toti . :D

Mai are de muncit , sa fie mai cerebral , sa nu se bazeze atat de mult pe instinct . Desi se spune ca cei mai buni fotbalisti nu sunt cei care gandesc fazele ci cei care joaca din instinct .

steauasv
7th June 2007, 15:06
Bornescu i-a spus si lui Tamas ca va marca . Cred ca le-a spus pana la urma la toti . :D

Mai are de muncit , sa fie mai cerebral , sa nu se bazeze atat de mult pe instinct . Desi se spune ca cei mai buni fotbalisti nu sunt cei care gandesc fazele ci cei care joaca din instinct .

?!?! de unde ai scos`o si pe asta? pai daca nu gandesti fazele, daca nu te uiti in stanga si in dreapta...cam joci ca Banel...sa fim sinceri..el nu gandeste fazele, in afara de viteza si daruire el nu are nimic ce arata...:groggy:

Kainsashiki
13th June 2007, 22:47
Dnepr ofera 4 milioane de euro pentru Banel!!! Du-te Baneleeeee !!!!

YoYoyOi
13th June 2007, 22:52
:shocked:

Becali a zis ca nu-l orice ar fi. Ar fi bine sa se tina de cuvant :mda:

Snake_21
13th June 2007, 22:52
@Diablo:Nu sunt de aceeasi opinie , eu zic sa ramana :P , acuma vedem ce o sa se intample :D

Kainsashiki
13th June 2007, 23:02
ma, da-o dreaq de treaba, ca aducem 15 banei de banii astia. pai cand vreodata face banel 4 milioane de euro :happy

YoYoyOi
13th June 2007, 23:03
acum :D

Snake_21
13th June 2007, 23:04
Bine zis :P :D

dede
13th June 2007, 23:16
cam greu de crezut ca va ajunge la dnepr :groggy:

Andreiy
13th June 2007, 23:39
si asta s-ar putea sa plece de la steaua?

Gontel
14th June 2007, 01:20
Asta este o alta inventie. Banel nu pleaca nicaieri. Si chiar daca ar fi adevarata oferta, din partea poate sa plece.

Andreiy
14th June 2007, 02:25
nici eu nu-l consider un jucator care sa exceleze...

Liviu
14th June 2007, 02:27
Adevarul e ca 4 milioane e o suma buna pe Banel dar nu se stie cat mai poate progresa , ne putem pacali daca il dam .
Oricum nu pleaca , nu ii da drumul Becali .

YoYoyOi
14th June 2007, 08:20
ar fi bine sa fie asa. Mai ales ca a zis ca nu-l da cu doar 2-3 saptamani in urma. Daca il da e clar ca umbla dupa profit, nu dupa performanta.

Andreiy
14th June 2007, 11:09
eu cred ca il va da

maldini
14th June 2007, 21:59
Dnepr ofera 4 milioane de euro pentru Banel!!! Du-te Baneleeeee !!!!

L-a cerut Oleg Protasov personal pentru ca nu au jucatori care sa dea autogoluri ca Banel :happy

Liviu
14th June 2007, 22:01
Cica nu il da nici pe 40 de milioane . :o:

YoYoyOi
14th June 2007, 22:06
bine face :ok:

dede
14th June 2007, 22:10
pt 41 il da? :lol:

oricum, probabil nu exista nicio oferta de 4 mil pt Banel :groggy:

Ioca10
14th June 2007, 22:13
Cica nu il da nici pe 40 de milioane . :o:

Ce fraier:happy))))))))

dede
14th June 2007, 22:15
se referea la lei vechi ;)

Vladek
16th August 2007, 12:05
Dupa meciul de aseara cu Bate Borisov, m-am saturat definitiv de Nicolita. Ajunge. M-am saturat sa-l vad cum scapa mingi usoare in aut, cum da mingea pe langa adversar si cade, m-am saturat sa-l vad cum centreaza in spatele portii de 9 ori din 10 incercari, m-am saturat sa-l vad cum rateaza putinele ocazii care le creeaza Steaua. Nu-mi mai veniti cu argumentele "alearga mult" sau "munceste". Munceste ca o musca fara cap, sa-mi fie iertata expresia. Adica bazaie de colo-colo facand multa galagie si impresionand privirea. Dar aportul sau la evolutia echipei este mai mereu extrem de modest sau negativ.

Gontel
16th August 2007, 14:59
Si eu sunt de acord cu tine, Banel cam incurca jocul Stelei in atac. Cel mai mult ma enerveaza faptul ca alearga cu capul in pamant si nu se uita unde centreaza sau paseaza. Pur si simplu da la intamplare, sa scape de minge. El incearca sa compenseze faptul ca este limitat tehnic prin daruire si munca, dar nu este destul. Este destul poate in meciuri cu echipe de duzina din Romania, dar in CL nu. Ceea ce vreau sa amintesc este faptul ca aceasta este adevarata lui valoare, iar perioada de pe vremea lui Protasov sau din meciurile cu Betis si Rapid reprezinta doar un varf de forma, cea mai buna perioada de timp din cariera sa, asa cum se intampla in cariera oricarui jucator.

YoYoyOi
16th August 2007, 15:10
vrei sa spui ca Bate nu e ca o echipa de duzina de la noi? :D

Gontel
16th August 2007, 15:25
ba da, e cam de nivelul Pandurilor sau Ceahlaului. as vrea sa il vad titular mai degraba pe BAdoi.

YoYoyOi
16th August 2007, 15:32
Badoi "pasa inapoi"? :shocked:

mai bine cu un om in minue :happy

Gontel
16th August 2007, 15:48
Banel "centrare in tribuna" :happy

Vladek
30th August 2007, 01:36
Banel a fost o petarda si de data asta (adica in returul cu bielorusii) asa cum a fost si in tur. Centrarile - fara exceptie, proaste in afara de cea mai simpla cu putinta, de fapt o banala pasa de 10 metri de la golul 2. De alergat a alergat ca habaucul, fara tinta si mai mereu fara folos. Preluarile tot alea care le stiam, adica sare mingea din el ca din gard. A fost un moment ... o deviere superba a lui Dica ce l-ar fi lasat pe idolul Faureiului singur cu portarul, daca ar fi stiut sa preia. Dar el bineinteles ca pierdut mingea, provocand o privire plina de lehamite si resemnare a lui Dica ... pe care in privinta asta chiar il inteleg.

effect
30th August 2007, 01:39
Sunt dezamgit de prestatia lui Banel ,dar mai dezamagit sunt de Gica pentru ca il tine in primul 11 .

Liviu
30th August 2007, 01:41
nu prea avem solutii pe dreapta, badoi ?

daca banel ar stii mai bine sa faca o preluare si ceva mai multa inteligenta in joc atunci azi nu ar mai juca la steaua :)

slabut si azi, azi iti face un meci mare, maine iti va manca un meci

Andrei_23
30th August 2007, 10:43
eu zic ca problema e la antrenamente : daca hagi a vazut care sunt punctele lui slabe atunci ar trebui sa puna accentul pe antrenamente care sa-i remedieze acele defecte

Gontel
30th August 2007, 13:41
Daca Badoi ar juca meci de meci veti vedea ca va reveni la forma la care s-a consacrat la Rapid. El nu este un jucator care sa frece banca de rezerve, el trebuie sa joace.
Si eu m-am saturat pana peste cap de Banel, de centrarile si preluarile lui. In plus, alearga fara rost tot meciul. E clar ca nu e jucator de CL. Nici Badoi nu stiu daca e, dar ar merita o sansa. Banel e titular de pe vremea lui Zenga, dar nu a aratat mare lucru cu exceptia catorva meciuri.

Kainsashiki
31st August 2007, 01:23
Banel, banelule........

http://img413.imageshack.us/img413/3610/capture6fa8.jpg

O studenta de 21 de ani din Onesti si prietena acesteia sustin ca au fost violate, la interval de o luna, in apartamentul detinut la Braila de catre fotbalistul Stelei, Banel Nicolita, si, ulterior, intr-un alt apartament, din Bucuresti, inchiriat de catre internationalul roman.
Marturiile celor doua tinere sunt socante.
Alexandra M. este din Onesti. Ea ne-a povestit ca l-a cunoscut in aceasta vara pe Banel Nicolita pe terasa de la "Turabo Cafe" din Mamaia, inaintea meciului jucat de Steaua impotriva echipei Farul Constanta. "In ziua acelui meci (n.n. - 3 august 2007) eram cu prietena mea Andreea la mare, la o terasa. Acolo, la o alta masa, erau Banel impreuna cu Vatca si Cernea (n.n. - portarii Stelei). S-a uitat la mine, eu la el, mi-a cerut numarul de telefon si i l-am dat. A doua zi, sambata, m-a sunat si mi-a zis ca vrea sa se vada cu mine, ca e la Braila si ca un amic de-al lui ma poate lua cu taxiul din Constanta si ca ma duce la el. Duminica am plecat cu Andreea la Braila. Cand am ajuns, Banel ni l-a prezentat pe un anume Gigi, un barbat de vreo 40 de ani, despre care mi-a zis ca va fi nasul lui, cand se va casatori. Am mers toti patru la o terasa, Exotic parca, am mancat si am plecat apoi la Banel acasa. El a cumparat pentru noi whisky. Dupa ce am baut, eu am plecat cu el in dormitor, iar Andreea a ramas cu acel Gigi. Am aflat, a doua zi, ca a violat-o, ca i-a cerut sa-i faca sex oral", ne-a declarat Alexandra M.
Prietena ei, Andreea B., confirma faptul ca a fost amenintata cu moartea de catre nasul lui Banel, daca nu face sex cu el: "Dupa ce Sanda (n.n. - Alexandra) s-a dus cu Banel, Gigi mi-a zis sa ma culc langa el, dar l-am refuzat, pentru ca nu-mi placea de el. Imi spusese ca este si casatorit si are o fata de 12 ani si un baiat de 6 ani. S-a infuriat,
m-a apucat de gat, eu am inceput sa plang si atunci m-a lovit cu pumnul. M-a obligat sa fac sex oral cu el. Am tipat sa ma auda Sanda din camera cealalta, dar mi-a zis ca ma omoara. Atunci, am tacut". Andreea isi aminteste exact cum arata apartamentul lui Banel din Braila: "Are un tablou mare cu el, unul mai mic cu nationala, o plasma, doua fotolii in camera unde am fost eu violata si mai multe trofee. Are si un maimutoi acolo si e zugravit cu portocaliu?"
Dupa ce Andreea i-a povestit a doua zi prietenei ei Alexandra prin ce a trecut, a aflat si Banel. "Mi-a zis sa nu pun la suflet, ca Gigi e un baiat bun!"

Al doilea viol

De atunci si pana luni seara, respectiv 27 august 2007, Alexandra a tinut legatura prin telefon cu Banel. Ea ne-a aratat si apelurile dese primite de la acesta de pe un numar de Orange. "Mie, sincer, imi place de Banel. Am vorbit cu el si i-am zis ca vreau sa vad si eu meciul cu echipa din Belarus. Mi-a zis sa vin marti (n.n. - 28 august) la el. Am luat trenul si am ajuns la Bucuresti. In aceeasi zi, el a plecat in cantonament. Mi-a zis ca pot dormi intr-un apartament inchiriat de el, la etajul X, intr-un bloc de langa Mall Plaza, impreuna cu nasul lui. Nu m-am gandit niciodata ca s-ar putea intampla ceva. Am fost cu Gigi chiar la Mall, am facut acasa cartofi, iar seara, inainte sa ne culcam, mi-a spus: "Stai cu mine in pat." N-am vrut, pentru ca eu am crezut ca sunt cu Banel. M-a apucat de gat, l-am rugat sa ma lase, dar m-a fortat sa fac sex oral cu el. Am vrut chiar sa ma arunc de la geam. Miercuri, cand a fost meciul, i-am spus ca vreau sa plec la Onesti, ca e mama bolnava, si m-a lasat sa plec. Dupa ce am iesit din casa, l-am sunat pe Banel. Nu putea vorbi si m-a sunat dupa meci, pe la 02.00 noaptea (n.n. - pe telefonul Alexandrei exista intr-adevar un apel primit de la Banel la 02.14!) Si-a cerut el scuze, dar e prea tarziu. Gigi trebuie sa plateasca pentru asta. I-am spus lui Banel sa fie atent ca poate Gigi va face la fel si cu viitoarea nevasta a lui!", a mai declarat Alexandra M. Tanara se teme acum sa depuna plangere la politie: "Nu cred ca rezolv ceva, pentru ca are bani. Apoi, imi e frica sa nu patesc eu ceva!".

YoYoyOi
31st August 2007, 08:34
hai ma Diablo termina cu prostiile astea, ce naiba? :mda:

effect
31st August 2007, 11:58
Doamne ce parasute :D
Misteriosul 'Gigi' e de fapt nea Jiji aka Razboinicul Luminii :drak:

Geografu
31st August 2007, 12:55
Daca ai inceput sa citezi din Cancan amice Diablo....:headbang:

Vladek
31st August 2007, 13:20
Hai mai baieti si fete, luam acum in seama toate fufele si panaramele (no offense Yoyo) ?? Avem o panarama care s-a culcat cu Banel sperand ca tiganul sa-i cumpere si ei BMW, hainute si sa se duca in plimbari pe la Milano. Duca-se. O sa gaseasca el alta si inca repede de tot.

Mare stire, zau asa.

Kainsashiki
1st September 2007, 23:44
Jucatorul Stelei, Banel Nicolita, tine sa precizeze ca nu are nicio implicare in scandalul relatat in ultimele doua zile de catre cotidianul „Cancan”, conform caruia nasul sau ar fi violat doua tinere din Onesti intr-un apartament inchiriat de fotbalist.

"Nu am nicio legatura cu aceste evenimente. Este adevarat ca a existat un diferend intre nasul meu si cele doua tinere, insa eu nu am nimic de-a face cu aceasta. Astazi am luat legatura cu ele si am stabilit, de comun acord, ca ele sa nu mai declare nimic presei. Fetele regreta faptul ca numele meu a fost implicat in aceasta problema si roaga presa sa nu mai scrie nimic despre acest subiect, care nu are legatura cu persoana mea", a declarat Banel "Pestele"

YoYoyOi
5th October 2007, 11:47
Nicoliță a făcut entorsă
Scorul de pe tabela de marcaj n-a fost singura problemă pentru Steaua marți, la confruntarea cu Arsenal. Bănel Nicoliță a suferit o entorsă la glezna stîngă încă din minutul 10, însă a continuat să joace așa pînă la final. Acum el are dureri mari și stafful medical al vicecampioanei face eforturi pentru a-l recupera să fie bun de joc duminică, însă șansele sînt sub 50 la sută.


Sa mai spuna cineva de Banel ca nu da totul pe teren :mda:

pinki
5th October 2007, 12:14
oricum, in ultima vreme, e printre putinii care mai fac asta.

Snake_21
5th October 2007, 12:33
Pai isi da silinta omu dar as prefera si ca centrarile lui sa fie de mai buna calitate :D in rest asa e alerga omu n ai ce zice ;) si joaca cu daruire :)

Sevilla86
5th October 2007, 12:34
Nicolita e genul de jucator care se accidenteaza foarte greu. Cateodata iti da impresia ca poate sa dea si tancu' peste el, tot se ridica imediat. Imi este greu sa-mi amintesc o faza la care a solicitat ingrijiri medicale... de fapt nu-mi amintesc nici una acum pe moment. Daca si Nicolita s-a accidentat, e grav... nici nu pot sa-mi imaginez la ce eforturi sunt supusi jucatorii.

Kainsashiki
6th October 2007, 12:00
Houston, we've got a problem!!! Arabii au pus ochii pe briliantul, galacticul si magnificul nostru Banel!!!

BANEL, DORIT DE OLI LA ARABI!!!!!!!!!!!

Vizita lui Cosmin Olaroiu in Romania nu a fost una intamplatoare. Patronul Stelei, Gigi Becali, a dezvaluit ca Olaroiu il vrea la Al-Hilal pe Banel Nicolita, dar ca i-a fost rusine sa il ceara pentru ca stie ca patronul din Ghencea ar fi rupt prietenia ce ii leaga.

"M-am intalnit cu Olaroiu, care mi-a spus ca arabii i-au pus la dispozitie multe milioane de dolari pentru un mijlocas dreapta. Stiu ca e vorba de Banel. Olaroiu n-a pronuntat insa numele lui Banel pentru ca stie ca e netransferabil. Daca mi l-ar fi cerut, ar fi stricat prietenia cu mine", a spus Becali pentru ProTV.

Gigi Becali isi mentine politica de transferuri si sustine ca in iarna toti jucatorii sunt transferabili, mai putin cei patru magnifici, Banel, Badea, Surdu si Bicfalvi. "Am spus-o si o repet: in acest moment de la Steaua nu sunt de vanzare Banel, Badea, Surdu si Bicfalvi", a afirmat Becali.

In alta ordine de idei, Banel Nicolita va fi menajat in meciul de duminica cu Dacia Mioveni, in urma unei accidentari suferite in minutul 10 al meciului cu Arsenal din Liga Campionilor.


http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/24903/banelnicolita28282.jpg

Dani3l
6th October 2007, 12:03
Houston, we've got a problem!!!
Problem?!Look how sad I am...:yeah::yeah::bere::bere::bere: Ce n-as da,sa plece banel...insa, gigi are nevoie de voturile celor din faurei...:headbang: :headbang::ciocan:

YoYoyOi
6th October 2007, 12:09
Daca pleaca Banel ne putem lua adio si de la titlu si de la tot :(

Dani3l
6th October 2007, 12:13
yoyo :happy daca banel e un atuu pt titlu...atunci fara dica,goian,zapata ce naiba facem?abia atingem intertoto?banel e varza...habar n-are sa dea o centrare:( alearga ca un bezmetic...mult si prost..eficienta = 0!!!

Kainsashiki
6th October 2007, 12:15
Ma, banel e bun in meciurile din Liga Campionilor, unde trebuie sa acoperi bine terenul si sa faci un efort mare. Dar in campionat e praf, pe spatii mici se intoarce cu spatele si trage mingea dupa el. Mai bine ar juca cu Croitoru pe dreapta.

Daca ati observat, si la nationala Piti il baga doar in meciurile din deplasare, sau in meciurile considerate dificile.

YoYoyOi
6th October 2007, 12:20
Danut, polemica asta e veche. Mie imi place, tie nu. Putem sa ne batem in vorbe pana poimarti.

Fara Dica? :shocked: dar Dica mai joaca la Steaua? :o:

Geografu
6th October 2007, 12:26
Banel e un om care ne trebuie acum la Steaua.Insa fara DICA,ZAPATA,GOIAN astia sunt oamenii fara de care noi NU putem castiga titlul anul asta !

Snake_21
6th October 2007, 13:44
@Yoyo: Da mai joaca :P

Vladek
12th November 2007, 11:33
Iata ce ne zice Vochin despre Banel, in cifre, ca de obicei :



Cifrele rele
Mijlocașul stelist pierde 54,3% dintre mingi, procent mare de nereușite! Doar una din 7 pase ale lui reușește să-l scoată pe adversar din joc.
1% din driblingurile lui Bănel îi reușesc
Nici la centrări nu stă mai bine. Dă trei centrări bune la două meciuri.


Astea-s "cifre rele" ? Sunt horror de-a binelea ! 54% din mingi pierdute inseamna ca practic la Nicolita mor jumatate din actiunile noastre de atac. Din 7 pase, doar una singura e utila !! Adica 12 pase din 100 !

De partea cu centrarile, nici nu mai comentez. Trei centrari bune la doua meciuri, e sub execrabil. E ceva de divizia C. De fapt, cine-si mai aminteste ultimul gol marcat dintr-o centrare a lui Banel, din actiune, nu din faza fixa, are o bere de la mine.



Cifrele bune
Dar randamentul lui Bănel în faza defensivă este aproape miraculos. Conform statisticii gsp, are 5 recuperări efective pe meci, "efectiv" însemnînd că fură mingea de la adversar, rămîne cu ea și o joacă mai departe pentru echipă.
Și eficiența. E coparticipant la aproape unu din trei goluri ale Stelei.


Ah, iarasi incepem cu spalatul impresiilor proaste. Pacat. Bun, Banel recupereaza 5 mingi pe meci. So what ? Treaba mijlocasului dreapta e sa sprijine atacul, mai ales la Steaua, care in 25-26 de meciuri in campionat are de spart "autobaze". Recuperarile sunt un bonus, dar alta ar trebui sa fie functia principala a unui mijlocas dreapta.



Constanța este însă cu adevărat elementul miraculos al fotbalistului de 22 de ani. Din ianuarie 2005, de cînd a venit la Steaua, a jucat 128 de meciuri din 139 posibile. O prezență de 92%.
În acest sezon a bătut toate recordurile. Are 1722 de minute la Steaua, în toate competițiile, și 315 minute pentru "națională".
2037 de minute a jucat Bănel Nicoliță în acest sezon, record pentru toți fotbaliștii români, și peste Mutu, Lobonț sau Chivu!


A jucat degeaba daca tot ce a facut a fost sa piarda jumatate din mingi, sa dea 2 centrari bune la 3 meciuri si o pasa buna la 7 proaste.

Banele, sper din tot sufletul ca la iarna sa ne despartim amical. Stiu ca vrei, dar nu poti. Si daca la 22 de ani nu poti, n-o sa poti niciodata. Prea mult timp a fost banda dreapta mana moarta la Steaua.

Kainsashiki
12th November 2007, 12:43
E bine ca e Vochin asta mai destept decat Piturca, Hagi, Lacatus, Olaroiu si Protasov.......................................... ......................Banel.No1!! Forza Faurei!:yeah: :yeah:

Gontel
15th November 2007, 18:17
omul asta nu mai oboseste? nu inteleg de ce este folosit ca titular meci de meci. cam toti jucatorii au fost odihniti, in afara de si de zapata. tot asa era si pe vremea lui oli. pe deasupra mai este si ineficient.

APPopescu
12th December 2007, 19:55
Banel Nicolita fuge de rupe si alearga si lupta pana la epuizare, dar nu prea se epuizeaza, insa ofensiv nu prea este ceea ce ne-am dori, insa bine ca alearga tot timpul. macar este ceva, ceea ce altii nu o fac deloc. Sa dea si el mai multe goluri, mai ales cele importante si ar fi ok

miril
28th July 2008, 21:25
MM Stoica a auzit de sfatul meu:


...plus ca iese bine si...contrastul. Scuze, m-am prins in jocul...glumitelor, ca sa nu zic altfel. Chiar mi-e mila de Banel. A avut o perioada foarte buna la Steaua, acum vreo doi-trei ani, dar anturajul cu...Gigi Becali si n-spe antrenori nu i-au adus cresterea in valoare, ci... Stiti voi ce am vrut sa spun. Un psiholog, alt patron si un antrenor inteligent poate salva situatia. Salvati-l pe Banel! Nu o spun cu ironie ieftina ci chiar imi doresc, caci are un caracter... curat si este inimos. Bafta, Banel!

vatavu
28th August 2008, 01:08
iar a dat banel gol:D:D:D..a eliminat de unul singur pe galata

dede
28th August 2008, 01:11
:scared: :scared: :scared:

nu inteleg ce se intampla cu Banel :shocked: :happy

vatavu
28th August 2008, 01:13
@d3d3 lasa ca e bine:D:D:D am castigat un Banel nou..Banel reloaded:ok:

dede
28th August 2008, 01:20
sper sa-l tina :D :happy

Snake_21
28th August 2008, 01:30
Si eu sper sa l tina :D orice ar fi:D

vatavu
28th August 2008, 01:31
Cu totzii speram:D

pinki
28th August 2008, 15:42
bravo banel, tine-o tot asa :D

chiar ca i se intampla ceva in ultima vreme, dar e de bine.

Vladek
28th August 2008, 16:39
S-a scos tiganul. O sa mai traiasca vreo 2 ani de zile din golurile astea doua cu turcii.

Liviu
4th September 2008, 01:36
bravo banel, tine-o tot asa :D

chiar ca i se intampla ceva in ultima vreme, dar e de bine.
Imbatraneste, cica nu are 23 de ani ci 26, asa sustin fituicile. :ras-plans:

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=213342
:D

YoYoyOi
5th September 2008, 17:50
După ce a părăsit antrenamentul oficial după doar 15 minute, Bănel Nicoliță a fost consultat de către medicul Pompiliu Popescu, care a confirmat faptul că "tricolorul" nu va putea evolua în meciurile cu Lituania și Feroe

"Diagnosticul a fost: leziune parțială ligament tibiotalar stâng, chondrită talară stângă. Din cauza tratării sale superficiale și a faptului că, nerestabilit, jucătorul menționat s-a antrenat și a jucat luni, 1 septembrie, în campionatul Ligii I, accidentarea s-a acutizat", se precizează pe site-ul WWW.FRF.RO (http://www.frf.ro/).


ba ce jeguri de oameni.... nu se lasa, dom'le, nu se lasa :mda:

Marius
5th September 2008, 18:48
eh... el sa fie sanatos ca noi il avem pe Semedo :yeah:

si pe Andrei Ionescu :cool:

Liviu
6th September 2008, 00:14
ba ce jeguri de oameni.... nu se lasa, dom'le, nu se lasa :mda:
Invidia e mare (pitzi...). Toti de la frf si-au luat-o in cap, parca ar fi stapanii lumii si Steaua "satelitul" nationalei, au innebunit cu totii.

Comunicatul oficial al clubului, ca raspuns pentru absurzii din ce in cei mai absurzi:


"Spre sfarsitul partidei cu Galatasaray Istanbul, jucata miercuri, 27 august, Banel a suferit o entorsa minora la nivelul gleznei stangi, cu afectarea ligamentului tibiotalar stang. Dupa ce a efectuat investigatii medicale, acesta a intrat intr-un program separat de pregatire in cursul zilelor de joi, vineri si sambata, care a constat in tratamente specifice entorsei de glezna (gimnastica medicala, fizioterapie, fiziokinetoterapie, antrenament propioceptiv, antrenamente de forta), in urma carora a inregistrat progrese vizibile.

Jucatorul a participat la antrenamente normale cu echipa in cursul zilelor de sambata si duminica, in urma carora nu a acuzat dureri, continuand tendinta favorabila recuperarii medicale. Avand in vedere examenul clinic favorabil, precum si punerea de acord intre staff-ul medical, staff-ul tehnic si jucator, s-a luat decizia ca acesta sa fie folosit in meciul cu Pandurii Targu Jiu. Fotbalistul a evoluat toate cele 90 de minute si nu a acuzat probleme medicale, lucru demonstrat si de faptul ca nu a cerut in niciun moment schimbarea de pe teren si nu a dat vreun semn de accidentare.

In astfel de situatii, dupa un efort sustinut, este normal ca jucatorul sa se resimta fizic si sa aiba nevoie de continuarea tratamentului specific entorsei de glezna, nefiind suficiente sedintele de pregatire alaturi de coechipieri. Precizam faptul ca, in momentul in care Banel a plecat in cantonamentul echipei nationale de la Mogosoaia, staff-ul medical al FC Steaua a comunicat in scris starea medicala a acestuia, asa cum impun procedurile in aceste situatii. Medicul echipei noastre s-a aflat in continua legatura cu jucatorul pe perioada sederii acestuia la Mogosoaia, insa modul in care acesta s-a antrenat si tratamentul medical administrat au fost stabilite de staff-ul medical si staff-ul tehnic al echipei nationale.

Consideram ca staff-ul tehnic si staff-ul medical al FC Steaua Bucuresti au tratat in mod corect si profesionist jucatorul, iar accidentarea survenita vineri, 5 septembrie, nu poate fi imputata in niciun moment clubului nostru"

dede
6th September 2008, 00:26
După ce a părăsit antrenamentul oficial după doar 15 minute, Bănel Nicoliță a fost consultat de către medicul Pompiliu Popescu, care a confirmat faptul că "tricolorul" nu va putea evolua în meciurile cu Lituania și Feroe

"Diagnosticul a fost: leziune parțială ligament tibiotalar stâng, chondrită talară stângă. Din cauza tratării sale superficiale și a faptului că, nerestabilit, jucătorul menționat s-a antrenat și a jucat luni, 1 septembrie, în campionatul Ligii I, accidentarea s-a acutizat", se precizează pe site-ul WWW.FRF.RO.

of... tocmai acum... :groggy: de ce nu s-a accidentat atunci cand il injuram cu totii pe aici? :D

si eu unde-l mai vad maine? :mda:

YoYoyOi
6th September 2008, 02:19
la televizor? :happy

dede
6th September 2008, 02:21
eu nu acolo speram sa-l vad :D :happy

YoYoyOi
6th September 2008, 02:31
oricum n-aveai ce vedea... e uratel asa de felul lui :D

dede
6th September 2008, 02:35
da... Banel, favoritul meu :cry:
in galben nu l-am vazut :D :happy

YoYoyOi
6th September 2008, 02:38
iti dau io o poza daca vrei :D

dede
7th September 2008, 01:48
pana una alta... daca era Banel, castigam :mda:

YoYoyOi
7th September 2008, 01:52
experienta :happy

dede
7th September 2008, 01:55
razi tu razi... da' Banel ar fi fost mai bun decat toti jucatorii de azi la un loc :D

YoYoyOi
7th September 2008, 01:56
co rect :happy

Denis
2nd January 2009, 09:25
Dintre toti de la Steaua de el imi place cel mai mult. El, Banel "Duracell".:D:D

KIRI44
4th January 2009, 17:28
Banel tot timpul alearga pe teren nu doar in meciurile din campionat. In unele meciuri o face cu folos alte ori fara folos.sa avem incredere in el ca va face treaba buna la echipa sa de club.

Snake_21
8th January 2009, 01:17
Cu intarziere LMA Banele :D

dede
28th August 2009, 19:43
Banel, cel mai iubit stelist :yeah:

Bănel Nicoliță, cel mai ovaționat stelist din meciul de aseară, le promite suporterilor că va marca și duminică, în marele derby cu Dinamo.




- Bănel, ai fost cel mai aclamat jucător, deși ai intrat abia în repriza secundă.

- Nu acest lucru e important. Mă bucur foarte mult pentru că Steaua este cea mai iubită echipă și întotdeauna am fost înconjurați de suporteri români oriunde am jucat. S-a creat o adevărată isterie cu Steaua aici și s-a demonstrat cît de mult înseamnă acest club pentru România. Le dedic acest succes fanilor care ne-au încurajat tot meciul. Le-am făcut o bucurie românilor noștri din Dublin.


- Ați tremurat puțin?

- Important este că am cîștigat și că ne-am calificat în grupele Europa League. Deși nu am început foarte bine meciul, în final am reușit să obținem o victorie care ne dă moral pentru derby-ul de duminică. Este extraordinar că avem atît de multe echipe calificate în cupele europene. Însă îmi pare rău pentru Vaslui.


- Duminică urmează marea confruntare, cu rivala de o viață.

- Este un meci foarte important pentru steliști și vreau să le facem încă o bucurie suporterilor. Promit să înscriu și duminică, la derby, fiindcă am păstrat un gol și pentru Dinamo. Nu le-am terminat pe toate în seara asta.


Banel! Banel! :cheer:



iar au inceput cu Banel :happy

Gontel
31st August 2009, 00:19
Ma sterg la cur cu golurile lui din meciuri cu niste semi-profesionisti din Irlanda sau Scotia, atata timp cat asta-seara nu a fost in seara de zero preluari decente. Oricum, eu nu pot uita cum ne-au calarit in prima repriza copii aia de la Motherwell. Cu St. Patrick nu am vazut ce s-a intamplat, dar nici bine nu cred ca a fost din moment ce au avut 1-0.
Declaratie a becaliotului inainte de derby: "Pai e posibil sa incepi un meci cu dinamo fara Nicolita?" :ras-plans:

Snake_21
31st August 2009, 16:45
A fost mai mult decat praf aseara Nicolita, avea momente in care aveam impresia ca e prima oara cand a vazut o minge in viata lui...

cristy1110
6th September 2009, 16:20
in opinia mea Banel ar trebui folosit fundas dreapta,k are viteza si determinare si poate face ambele faze.
el pe postul asta sa remarcat la Timisoara si eu cred k acolo da cel mai bun randament.
in rest becaliotul il lauda fara sa aiba acoperire.

danny91sv
14th September 2009, 15:29
ieri Banel a dat un gol .. antologic , daca ar fi sa ma iau dupa comentatori ..
si a jucat bine oricum, a dat si o pasa de gol ...

Probabil cel mai controversat jucator roman :D
Totusi, e cel mai simpatic si exemplar baiat, el si Petre Marin, tac si fac :)

N-o ard in bashini ca dinamovistii.

danny91sv
14th September 2009, 15:29
ieri Banel a dat un gol .. antologic , daca ar fi sa ma iau dupa comentatori ..
si a jucat bine oricum, a dat si o pasa de gol ...

Probabil cel mai controversat jucator roman :D
Totusi, e cel mai simpatic si exemplar baiat, el si Petre Marin, tac si fac :)

N-o ard in bashini ca dinamovistii.

dede
14th September 2009, 19:34
uite cine stie

forza banel :yeah:

:D :happy

Paul Atreides
7th April 2010, 20:16
Niciodata fotbalist. Intotdeauna maratonist.

delaoltenia
7th April 2010, 20:18
Negrul nostru :D

Paul Atreides
8th April 2010, 10:07
Cam prea negru, Dario.

phoenixman
6th August 2010, 17:23
Niciodata fotbalist. Intotdeauna maratonist.
aloooo sterge postul ca ma superi :P

phoenixman
6th August 2010, 17:25
sa va mai spun ca banel e preferatul meu? nu ca ar fi un super jucator dar suplineste prin atitudine

phoenixman
6th August 2010, 17:27
nu poate sa nu iti placa cand vezi cat munceste pe teren , poate vad si astia mai tinerei si pun si ei osul la treaba

virus336
6th August 2010, 17:29
Nu prea are el realizari...da' spre deosebire de ceilalti fotbalisti din zilele noastre macar munceste

kubuntu
8th August 2010, 12:07
are vointa si fizic dar ii lipseste eficienta si creierul

delaoltenia
8th January 2018, 15:49
La Multi Ani, Jardel!