PDA

View Full Version : Nicolae Dica



Pages : [1] 2

YoYoyOi
11th February 2007, 15:31
Nicolae Constantin Dica este poate cel mai valoros jucator din campionatul intern , un mijlocas ofensiv care a intrat de mult timp in atentia marelor cluburi din Europa (Olympique Lyon , Saint Etienne , AFC Fiorentina) . S-a nascut pe 9 mai 1980 in Arges . Este numit de colegi si de fani "Dicanio" numele apatinand marelui Paolo Di Canio , un atacant italian care a ramas in istorie datorita golurilor sale spectaculoase . Dica nu este un jucator care alearga prea mult pe teren (singurul sau defect) , insa este foarte bun la constructie si deasemenea la finalizare .

A inceput fotbalul la FC Dacia Pitesti unde , la numai 19 ani , era deja titular la echipa . A jucat 50 de meciuri la aceasta echipa si a marcat 19 goluri .

A fost transferat in vara anului 2000 la FC Arges unde a inceput sa fie titular incontestabil un an mai tarziu . A evoluat in 89 de partide si a marcat de 34 de ori .

In iarna anului 2004 a fost transferat in Ghencea pentru suma de 250.000 $ si a fost titular inca din primele meciuri . La meciul sau de debut in tricoul ros-albastru a marcat un gol in victoria contra Brasovului , scor 1-0 . Un debut fulminant al acestuia . Insa "Dicanio" a avut mari probleme cu suporterii stelisti dupa un meci in care acesta a facut gesturi obscene in fata lor . A fost destul de greu iertat , insa Dica nu i-a dezamagit si a marcat suficiente goluri cat sa intre in inimile suporterilor .

A jucat in Cupa UEFA si in preliminariile Champions League 30 de meciuri , unde a marcat de 9 ori .

n Champions League a debutat intr-un meci senzational impotriva lui Dynamo Kiev , marcand de 2 ori . Primul gol a fost dintr-o lovitura libera (marca Juninho Pernambucano) , iar al doilea o scarita deasupra lui Oleksandr Shovkovsky . A jucat 6 meciuri si a marcat de 4 ori , Steaua calificandu-se datorita lui in primavara europeana pentru a 3-a oara consecutiv .

A debutat la echipa nationala , inca de pe vremea de la FC Arges , intr-un meci amical cu Japonia . A evoluat in 17 meciuri si a marcat de 2 ori (Cypru si Albania) .

Palmares

In palmaresul lui Dica se afla 2 titluri de campion (2004/2005 si 2005/2006) si o Supercupa a Romaniei (2006/2007) . In Europa mai detine si o semi-finala de Cupa UEFA (cand Steaua a fost eliminata de Middlesbrough in minutul 89) . In anul 2006 , Nicolae Dica a fost numit cel mai bun jucator din campionatul intern , impartind podiumul cu rivalul de la Dinamo , Claudiu Niculescu .

Nume Nicolae Constantin Dică
Porecla Dicanio
Data nașterii 9 mai 1980
Locul nașterii Pitești, Argeș
Clubul actual Steaua București
Poziția mijlocaș ofensiv
Nr. tricou 10
Clubul de Tineret
1992-1998 FC Dacia Pitesti
Cluburile de Seniori
1998-2000 FC Dacia Pitesti 50(19)
2000-2004 FC Argeș Pitești 89(34)
2004-prezent FC Steaua București 91(45)
Echipa Nationala**
2003-prezent România 17(2)

http://img471.imageshack.us/img471/6049/dcmh7.png (http://imageshack.us)

YoYoyOi
11th February 2007, 15:46
Goluri marcate

- Campionat 2006-2007
- Steaua 3-0 U Craiova (1)
- UTA 0-3 Steaua (2)
- Steaua 3-1 FC Vaslui (2)
- FC Arges 0-1 Steaua (1)
- Poli Iasi 1-1 Steaua (1)
- Steaua 4-2 CFR Cluj (2)
- Steaua 3-0 Unirea Urziceni (1)

Total goluri in sezon :10
- Champions League 2006-2007
- Gorica 0-2 Steaua (1)
- Dynamo Kyev 1-4 Steaua (2)
- Steaua 1-1 Dinamo Kiev (1)
- Olympique Lyon 1-1 Steaua (1)

Total goluri in sezon :5
- Cupa Uefa 2005-2006
- Steaua 3-1 Valerenga! (1)
- Steaua 4-0 Lens! (2)
- Heerenveen 1-3 Steaua (1)
- Steaua - MIddlesbrough 1-0 (1)
- Boro - Steaua 4-2 (1)

Total goluri in sezon :6
- Campionat 2005-2006
- FC Arges - Steaua 0-1 (1)
- Steaua - National 4-0 (2)
- Steaua - Otelul 4-0 (1)
- Steaua - Dinamo 2-2 (1)
- Farul 1-4 Steaua! (1)
- Steaua 4-1 Sportul! (1)
- Jiul 1-2 Steaua! (1)
- Steaua 2-2 Vaslui! (1)
- Steaua - Poli AEK (1)
- Steaua 1-0 Poli Iasi (1)
- Steaua 3-0 Farul (1)
- Steaua 2-0 CFR Cluj (1)
- CS Vaslui 0-4 Steaua (3)

Total goluri in sezon :16
- Supercupa Romaniei 2005
- Steaua - Dinamo 2-3 (1)

Total goluri in sezon :1
- Cupa UEFA 2004-2005
- Steaua - Zeleznik 1-2 (1)
- Steaua - TSKA 2-1 (1)

Total goluri in sezon :2
- Campionat 2004-2005
- Rapid - Steaua 2-1 (1)
- Steaua - Craiova 5-0 (3)
- Steaua - FC Brasov 3-2 (1)
- Steaua - Dinamo 1-0 (1)
- Craiova - Steaua 0-1 (1)
- Steaua - FC Arges 2-0 (2)
- Steaua - Sportul 1-0 (1)
- Steaua - Poli Timisoara 2-1 (1)

Total goluri in sezon :11
- Campionat 2003-2004
- Brasov - Steaua 0-1 (1)
- Poli Timisoara - Steaua 1-8 (2)
- Steaua - Apulum 4-1 (1)
- Steaua - FC Arges 4-0 (1)
- FC Oradea - Steaua 0-3 (1)
- Otelul - Steaua 2-2 (1)
- Craiova - Steaua 1-1 (1)
- Steaua - Farul 2-2 (1)

Total goluri in sezon :9

Total goluri:60

YoYoyOi
11th February 2007, 15:52
Debut in Liga I : 12.08.2000
Jocuri in Liga I : 179
Jocuri la Steaua : 91
Jocuri in sezonul curent : 19
Cartonase galbene in sezonul curent : 3
Cartonase rosii in sezonul curent : 0
Goluri marcate in Liga I : 79
Goluri marcate pentru Steaua : 45
Goluri marcate in sezonul curent : 10
Selectii la echipa nationala : 13
Goluri marcate pentru echipa nationala :

Ioca10
12th February 2007, 16:25
Jucatorul cu executiile cele mai rafinate;)

YoYoyOi
12th February 2007, 19:16
si cu ratarile cele mai imbecile :P

YoYoyOi
15th February 2007, 09:09
Dică: "Baftă, băieți!"
Aflat la Bologna, golgeterul Stelei în ultimii 3 ani, Nicoale Dică, și-a dorit să vină diseară în Ghencea, pentru a urmări live debutul echipei sale pe 2007. "Nu mi s-a dat voie să merg la București, dar mi-am luat antenă specială și prind programele din România, așa că nu voi rata partida de joi seara. Va fi foarte ciudat, deoarece nu mi s-a mai întîmplat să văd un meci al Stelei la televizor de cînd m-am transferat de la FC Argeș, dar asta este viața, voi trece eu cu bine și peste acest moment. Oricum, țin să le transmit multă baftă băieților"

Snake_21
16th February 2007, 17:08
Cu el pe teren sigur era altul rezultatul :)

YoYoyOi
27th February 2007, 22:06
Dica n-a uitat de noi :D

Nicolae Dică: "Nu cred că Steaua e într-o criză"

Atacantul stelist Nicolae Dică, aflat în recuperare la Bologna, a declarat că echipa "roș-albastră" nu se află în criză, deși nu a înscris niciun gol în primele trei meciuri ale anului, două cu FC Sevilla în Cupa UEFA și unul cu UTA Arad în Liga I.

"Este abia început de campionat. Sevilla este o echipă foarte puternică, e dificil să înscrii împotriva ei. Și echipele puternice din Spania dau greu gol cu Sevilla. Apoi, la Oradea, terenul a fost greu, am dat totuși două goluri, dar nu ni s-au acordat. Sunt sigur că vor veni și golurile, și meciurile bune. Nu cred că Steaua e într-o criză, obiectivul nostru este locul doi, suntem pe locul doi, abia s-a reluat campionatul. Dacă putem pierde poziția a doua? Se poate orice, dar ne dorim să nu o scăpăm. De titlu e greu să mai discutăm", a spus Dică.

Nicolae Dică a precizat că, probabil, Steaua are nevoie de un gol pentru a se descătușa. "Cu echipele mici așa se întâmplă întotdeauna. Dacă la meciul cu UTA ar fi fost validat primul gol, alta era soarta meciului. Apoi, la al doilea gol, s-a văzut clar că nu a fost ofsaid, dar dacă așa a vrut asistentul... Oricum, nu se mai schimbă nimic acum. Nu pot eu să comentez dacă arbitrajul a fost cu intenție sau nu", a adăugat Dică.

După ce antrenorul Cosmin Olăroiu a declarat că, dacă ar fi fost în teren, Dică ar fi concretizat o parte din ocaziile pe care Steaua le-a avut în meciurile cu FC Sevilla și UTA, atacantul stelist a afirmat că formația din Bulevardul Ghencea nu este dependentă de el: "Steaua nu stă în mine, așa cum nu stă în niciun jucător, indiferent de numele lui".

Dică a menționat că programul său de recuperare decurge normal. "Încă nu am început alergările, aici la Bologna primești un program săptămânal, apoi te consultă medicul și stabilește ce program urmezi în continuare. Eu sper și cred că nu voi sta cinci luni, sper să prind ultima parte a sezonului. Vreau să revin cât mai repede la forma pe care am avut-o. Până atunci, eu și Daniel Oprița ne ținem de urât unul altuia", a spus golgheterul Stelei, care urmărește la televizor toate partidele echipei sale.

Dică a subliniat că îi este dor de fotbal și de Steaua și că vorbește constant cu colegii săi și cu antrenorul Cosmin Olăroiu. "Erau foarte supărați după meciul cu UTA", a spus el.

Jucătorul FC Steaua regretă că nu va putea fi în teren la meciul Olanda - România, programat la 24 martie, la Rotterdam, în grupa G de calificare la CE 2008. "Îmi pare foarte rău că nu pot ajuta echipa națională. În ultimele amicale am dovedit că suntem o echipă bună, cu jucători de valoare și cred că avem șanse egale cu Olanda. Echipa României poate scoate un rezultat pozitiv în Olanda", a comentat Nicolae Dică.
Prosport

Snake_21
27th February 2007, 23:54
Pai sa speram ca revine cat mai repede :D

YoYoyOi
27th February 2007, 23:57
Se gandeste el la nationala...dar nu cred ca nationala se gandeste la el :rolleyes:

Snake_21
27th February 2007, 23:59
Pai cu Piturca antrenor :happy cred ca o sa se mai gandeasca Dica la nationala , desi daca isi revine Dica nu stiu cat o sa mai poata sa l ignore Piturca cel putin eu incepeam cu el meciu la nationala :P Dica mi se pare un jucator genial :)

YoYoyOi
28th February 2007, 00:06
pai o sa vezi, ca isi revine Dica, apoi trebuie sa fie apt 100%, apoi sa joace cateva meciuri oficiale, apoi vine vacanta, apoi iar tre sa joace cateva meciuri sa reintre in forma, apoi trebuie sa marcheze vreo 10 goluri si abia apoi se gandeste Pitidiotul daca e valabil pt nationala sau nu :groggy:

Snake_21
28th February 2007, 00:07
:happy suuuuuuper adevarat ce spui , hmm cum ai ghicit? :P

YoYoyOi
28th February 2007, 00:10
ehhh....am dat in Tarot :happy

Snake_21
28th February 2007, 00:13
Mai pai hotaraste te :P ai zis ca te reprezinta avataru cu bestie mica :happy acuma te reprezinta si tarotu :P . Apropo daca tot le ai cu tarotu zi si mie repede daca il schimba pe Oli in viitoru apropiat , promit ca nu spun la nimeni :lol:

YoYoyOi
28th February 2007, 00:17
asa prin vara:P...dar asta e din boabele de fasole si nu-s prea sigura:D

Snake_21
28th February 2007, 00:20
aha :P pai chiar ca mi ai spulberat orice sperante ( daca e sa ghicesti bine in boabe :P ) ca Oli sa plece mai repede, sper ca te inseli :P

YoYoyOi
28th February 2007, 00:21
mai vedem:rolleyes: poate vine Dica si face cateva meciuri bune si la anul pe vreme asta o sa zici ca Oli e inca cel mai bun :evil:

Snake_21
28th February 2007, 00:30
:evil: Pai asta a fost norocul lui Oli cred :P si din pacate a fost injurat de Becali :( si acuma vede si Becali cat de mult lipseste Dica echipei, sper ca o sa si dea seama toata lumea cat de important era Dica pentru echipa :D

YoYoyOi
28th February 2007, 00:36
lumea isi da seama ca Dica e important...numai Dica uneori nu-si da seama ca si lumea din jurul lui e importanta :rolleyes:

Snake_21
28th February 2007, 00:38
Hmm profunda afirmatie :P sincer nu m am gandit la asta pana acuma :)

pinki
5th March 2007, 18:56
dica e semi-vital la steaua :(

numai ca unii nu si-au dat seama...

Sevilla86
5th March 2007, 20:56
Poate reuseste brazilianul sa-i ia locul in echipa... sa vedem, oricum il asteptam inapoi pe teren cat mai repede si pe Dica :ok:

YoYoyOi
5th March 2007, 22:25
Dica s-a întors la Bologna

Azi, atacantul Stelei, Nicolae Dică a plecat din tara de pe aeroportul Baneasa cu destinatia Bologna, pentru a continua recuperarea dupa operatia de ligamente încrucisate suferita în luna ianuarie. Dica spera ca ros-albastrii sa-si revina cât mai repede, doar o victorie fiind ceea ce le lipseste în acest moment. "Am început mai greu sezonul de primavara, însa eu sper sa ne revenim repede si sa adunam victorii. Noua ne lipseste golul, însa dupa prima noastra victorie, ne vom descatusa", a precizat Dica.
Prosport


Nici nu stiam ca e in tara :groggy:

YoYoyOi
8th March 2007, 19:46
DRAMĂ / TATĂL LUI NICOLAE DICĂ A ÎNCETAT DIN VIAȚĂ
Tatăl lui Dică a încetat din viață în jurul orei 14:00 după ce a luptat cu o boală cruntă, ciroza. Jucătorul s-a învoit weekendul trecut, de la Clinica din Bologna, pentru a-și vizita tatăl în spital. La vederea fiului, Constantin a spus: "Ce bine că ai venit, ca să te mai văd încă o dată". Înmormîntarea va avea loc sîmbătă.

Condoleante :( de acum Dica o sa treaca printr-o perioada foarte grea si ar fi bine ca toti de la club si fanii sa fie alaturi de el.

Snake_21
8th March 2007, 23:00
Asa e si o sa fim , sper ca toata lumea sa l ajute sa treaca peste perioada asta f grea

Sevilla86
9th March 2007, 09:26
Dică se află în topul golgeterilor europeni

Nicolae Dică se află, în continuare, în topul golgeterilor din Liga Campionilor. După disputarea meciurilor din optimi, atacantul Stelei se află pe locul trei, cu patru goluri marcate, la fel ca Peter Crouch (Liverpool), Pizzaro (Bayern), Saha (Manchester United), Totti (Roma) și David Villa (Valencia).

În topul golgeterilor conduc Kaka și Ruud van Nistelrooy, cu cîte 6 goluri marcate, însă brazilianul lui Milan a rămas în competiție, în timp ce Real Madrid a fost eliminată de Bayern Munchen.

Hai sa mai dam si cate o veste buna :D
Dica se tine tare in topuri :yeah:

Snake_21
9th March 2007, 15:26
Da se vede ca e jucator de clasa :)

dede
9th March 2007, 15:46
Dica se tine tare in topuri :yeah:
eh, el nu va mai putea/nu mai poate face nimic pt a ramane acolo, sus :( altii fac...sau mai bine zis, nu fac :D

Sevilla86
9th March 2007, 17:14
Am citit articolul, dar vad ca au mai completat intre timp si au pus si clasamentul. M-am uitat si pe site-ul Uefa... astia de pe stelisti.ro nu s-au exprimat bine. Eu am crezut ca Dica e pe locul 3, cel putin asa se intelege din articol, dar de fapt e undeva pe locul 6.

http://www.stelisti.ro/index/Dica_se_afla_in_topul_golgeteril.html
http://www.uefa.com/competitions/ucl/index.html

codreanulaura
19th March 2007, 11:26
Este cel mai bun jucatori din istoria Stelei!!!!!!!!!Pacat k akma este accidentat si nu poate juca,k dak juca..............!!!!!!!!!!Dica a facut istorie la STEAUA!!!!!!!!!!!!:cheer::)

Snake_21
19th March 2007, 22:42
Asa e :D Dica un fotbalist genial :D

dede
19th March 2007, 22:45
sa speram ca va ramane asa si dupa ce isi revine...

Snake_21
19th March 2007, 22:49
Da...o sa fie o perioada putin mai grea pt el la inceput, dar cred ca o sa si revina :D

Liviu
21st March 2007, 02:11
Dică speră să revină pe teren peste o lună de zile

Aflat la Bologna, Nicolae Dică speră să revină pe teren peste o lună de zile. "Am început de ieri alergările, dar doctorii nu mă lasă să lovesc mingea. Chiar dacă am făcut exerciții mai dificile, piciorul nu mă doare", a declarat atacantul Stelei la TVR 1. (stelisti.ro)

Ar fi excelent sa revina la sfarsitul lui aprilie , insa nu stiu cat ne va putea ajuta . Nu va avea meciuri in picioare si e clar ca nu va putea juca la potential maxim in acele ultime etape .

YoYoyOi
21st March 2007, 10:05
Ce meciuri va prinde:

Data Meciul (Etapa)
28 aprilie Steaua - Oțelul (29)
5 mai Unirea Urziceni - Steaua
9 mai Steaua - Ceahlăul
12 mai FC Național - Steaua
19 mai Steaua - Pandurii
23 mai Jiul - Steaua
26 mai Steaua - Rapid / Pandurii (dacă Steaua se va califica în finala Cupei Timișoreana)


Stiam eu ca nu se lasa Dica asa usor :D

pinki
21st March 2007, 16:54
/hello /hello revine dica!! /OLE/

YoYoyOi
21st March 2007, 19:12
luna viitoare pe vremea asta :D

Snake_21
22nd March 2007, 13:28
:D :D :D :D Deci super veste :D :D :D :D

YoYoyOi
30th March 2007, 00:35
Nicolae Dică: "Îmi doresc tare mult ca Steaua să termine pe poziția a doua"


Atacantul Stelei, Nicolae Dică, a declarat că partida cu Rapid, programată duminică, nu este decisivă pentru stabilirea poziției secunde la finalul campionatului. "Doresc foarte mult ca Steaua să ajungă pe locul doi, o merită, dar nu cred că partida cu Rapid este decisivă pentru poziția secundă în campionat si, implicit, pentru ajungerea în Liga Campionilor. Este un meci important, dar mai este mult până la final și se poate întâmpla orice până atunci", a comentat Dică, aflat în perioada de recuperare, la Bologna

Cred ca sufera enorm acum ca nu poate fi alaturi de echipa :(

da' las' ca se intoarce el :evil:

Snake_21
30th March 2007, 02:07
Si o sa razbune toate ghinioanele pe care le avut :D :D , nu stiu de ce dar cred ca o sa joace si mai bine dupa ce o sa revina :D :D

YoYoyOi
30th March 2007, 10:55
o sa trebuiasca sa treaca mult timp ca sa-si revina total. Chiar daca revine mai repede decat s-a prognozat, asta nu inseamna ca o sa fie apt 100%.

dede
30th March 2007, 19:54
lasati ca anul viitor in ucl va iesi si mai tare in evidenta :evil:

YoYoyOi
30th March 2007, 20:40
asta daca ajungem acolo :groggy:

dede
30th March 2007, 21:49
de asta se ocupa Elton :evil:

Snake_21
30th March 2007, 22:12
Da si acolo cu Elton o sa faca un duo letal :P

dede
30th March 2007, 22:15
pai vezi? :cool: se sperie Europa de noi :drak:

Snake_21
30th March 2007, 22:16
Asa e :D sa se sperie granzii Europei :P

dede
30th March 2007, 22:18
stai ca imediat vine Yoyo si iar comenteaza ca suntem prea optimisti :angry:
da' nu conteaza :evil:
anul viitor, cu Dica si Elton in echipa, primavara europeana ne va prinde in ucl :evil:

Snake_21
30th March 2007, 22:38
Asa , asa :D :D , dar ai dreptate iar ne cearta Yoyo ca suntem prea optimisti :P

YoYoyOi
30th March 2007, 22:42
nu va cert mai :mda:
pesimistilor :happy

Snake_21
30th March 2007, 22:45
:P Pai e bine ca nu ne certi :P

dede
30th March 2007, 22:53
nu va cert mai :mda:
ai patit ceva? :shocked: te simti bine? :groggy:

cred ca ti'ai dat si tu seama de ce e Steaua in stare :evil:

Snake_21
30th March 2007, 22:55
Nu a patit nimik :P are doar incredere in Steaua :P

dede
30th March 2007, 23:03
de cand? :groggy:

YoYoyOi
30th March 2007, 23:16
am mai incredere in echipa, doar ca nu am incredere in situatiile care afecteaza echipa: adversari, arbitri, alti oameni de fotbal :groggy:

adica am incredere in Steaua pt meciul cu Rapid, dar nu sunt foarte sigura ca nu va pierde. Adica Rapid e buna, sa recunoastem si noi nu suntem cu t clase peste ei. Suntem la egalitate si situatia e stransa. Si putem castiga, face egal sau sa pierdem....

Luis Garcia10
30th March 2007, 23:17
Dica & Elton sunt mai buni ca Messi & Ronaldinho :P

YoYoyOi
30th March 2007, 23:19
:ras-plans:

dede
30th March 2007, 23:20
de ce razi Yoyo? :angry: parca ziceai ca ai incredere in echipa :no:

Luis Garcia10
30th March 2007, 23:22
:rolleyes: :rolleyes: Zicea... :D

Snake_21
30th March 2007, 23:23
Dica & Elton rules :D :D

YoYoyOi
30th March 2007, 23:25
Messi & Ronaldinho??????????????????
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

una e sa ai incredere si alta e sa fii plecat cu sorcova inainte de Pasti :happy :happy

Snake_21
30th March 2007, 23:26
Lasa Yoyo ca creste Elton mare si revine Dica si o sa vezi tu atunci ce cuplu letal sunt :P

YoYoyOi
30th March 2007, 23:28
creste, creste, doar daca papa danonino de 3 ori pe zi :ras-plans:

dede
30th March 2007, 23:29
una e sa ai incredere si alta e sa fii plecat cu sorcova inainte de Pasti
plecata esti tu :angry:

las' ca o sa ne dai tu dreptate la anul... cand o sa vezi ce comori avem in echipa :evil:

si nu mai rade de Elton ca te bat :no:

Luis Garcia10
30th March 2007, 23:29
N-avem si noi voie sa visam :P In zilele astea Azerbaidjanu` bate Finlanda , Kazhakstanu` bate Serbia , Irlanda de Nord bate Spania , bate Suedia , iar Healy e golgheteru` calificarilor! Unde nu mai pun ca Barca si Real sunt de mult iesite din C.L ... iar echipe ca Borussia Dortmund se bat la retrogradare! S-au mai echilibrat valorile...putem si noi visa :D :P :X

dede
30th March 2007, 23:31
si dinamo viseaza gr ucl :happy

YoYoyOi
30th March 2007, 23:31
ma voi vorbiti serios? :shocked:

Dica & Elton sunt mai buni ca Messi & Ronaldinho?????????????
:shock:

Snake_21
30th March 2007, 23:33
Pai da cine is Messi si Ronaldinho ? :lol: :P :P

dede
30th March 2007, 23:34
nu mai buni... f buni :evil: da' inca nu si-au dat prea multi seama :evil: diferenta e ca Elton si Dica joaca inca la Steaua, deci inca nu i-a descoperit lumea :rolleyes: da' si cand ii vor descoperi... :drak:

Luis Garcia10
30th March 2007, 23:37
:happy ce se va intampla :lol:

dede
30th March 2007, 23:39
nici nu'i trece prin gand lui Yoyo ce se va intampla :evil: va fi un soc pt ea :drak:

Luis Garcia10
30th March 2007, 23:42
:lol: :rolleyes: :rolleyes: Daca tu zici :P :D

PS: Messi si Ronaldinho nici nu se compara cu cele doua stele ale Stelei :D

Snake_21
30th March 2007, 23:44
Sunt mult sub nu ? :P

dede
30th March 2007, 23:45
bineinteles... ce, te'ai gandit la altceva? :groggy:

Snake_21
30th March 2007, 23:46
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuu :P

Luis Garcia10
30th March 2007, 23:49
Micutul Elton si Marele Dica ..2 artisti :P ;) :X

YoYoyOi
30th March 2007, 23:50
ma duc sa ma culc:(
cu voi nu se poate vorbi serios :no:

Snake_21
30th March 2007, 23:51
Hai mai Yoyo , don't go :D

Luis Garcia10
30th March 2007, 23:51
Macar acum sa fim veseli ... ca duminica seara nu se stie ce e :( E posibil iar sa fim cu gura pe Oli :drak:

Sevilla86
30th March 2007, 23:52
Dica & Elton sunt mai buni ca Messi & Ronaldinho :P

Asa e :ok: sunt la moda :D acuma sunt si eu in rand cu lumea.
Castigam si Champions League :ok:

Snake_21
30th March 2007, 23:53
Pai vezi ca nu esti demodat :P

dede
30th March 2007, 23:53
duminica seara vom fi si mai veseli :evil:

Yoyo, tu nu stii de gluma (ma rog, aici nu a fost vorba de nicio gluma :evil:) esti prea pesimista :(

YoYoyOi
30th March 2007, 23:55
eu nu stiu de gluma? :o: betivanca mica :evil:

dede
30th March 2007, 23:59
cica :confused:
de fapt, daca stau bine sa ma gandesc, stii de gluma... zici ca Messi si Ronaldinho sunt mai tari ca Elton si Dica... ce gluma buna :ras-plans:

dede
31st March 2007, 00:08
Acelasi comentator :" In Romania numai Steaua a jucat Liga Campionilorwow... asta da' noutate :happy
si ca tot suntem pe threadul lui Dica, trebuie sa spunem ca Dica a fost cel mai bun jucator stelist in ucl :D

Ioca10
6th April 2007, 14:46
Nicolae Dică a sosit astăzi în România. Atacantul Stelei a încheiat perioada Bologna, urmînd a continua recuperarea în țară. ”Sper ca într-o săptămînă să revin la antrenamente. Mi-e dor să stau pe bancă și, mai ales, să revin pe teren”, a spus Dică la sosire.

Golgeterul Stelei din Liga Campionilor va fi prezent mîine seară în Ghencea. ”Important este să jucăm bine și să facem un Paște fericit. Am încredere în echipă, ținînd cont de rezultatele din ultima perioadă și de valoarea jucătorilor. Steaua merită să joace în Liga Campionilor, mai ales că a demonstrat-o anul trecut și a părăsit competiție cu capul sus”, a mai spus Dică.


Bun venit Dica;)

YoYoyOi
6th April 2007, 14:49
O sa fie foarte greu pt el acum sa faca sarbatorile acasa fara tatal sau, dar sper si cred ca va depsi aceste momente.

dede
6th April 2007, 15:08
acum, ca a revenit in tara, ne va aduce noroc :evil: si maine vom scoate cele 3 pct :yeah:

YoYoyOi
7th April 2007, 09:56
Nicolae Dică a sosit ieri în România pentru a petrece alături de cei dragi sărbătorile de Paști. Atacantul Stelei a încheiat perioada petrecută la clinica Isokinetic, de la Bologna, urmînd să continue în țară recuperarea după operația suferită la genunchiul drept, din ianuarie. Golgeterul din Ghencea va fi diseară în tribună la derby-ul cu Dinamo.

- Nicolae, ce aștepți de la meciul cu Dinamo?
- Un joc spectaculos, așa cum au fost mai mereu aceste întîlniri, și sper ca rezultatul să fie favorabil pentru noi. Întotdeauna au fost orgolii. Îmi pare atît de rău că nu voi putea juca și eu! Mi-e foarte dor să joc într-un meci al Stelei și mai ales într-un derby. Sper să ne facem nouă un Paște fericit și să cîștigăm cu Dinamo, iar pentru suporteri am un mesaj: Fiți alături de echipă, avem mare nevoie de voi!

- Dică va lipsi în derby-ul cu Dinamo, cine va fi noul Dică?
- Mizez pe Vali Badea. A dat gol și pasă de gol cu Rapid, e în vînă. Nu contează cine marchează, important este să cîștigăm. Trebuie să ne gîndim deocamdată la locul 2, pentru că la primul e mai greu de ajuns.

- Ce ar însemna o ratare a prezenței în Champions League la toamnă?
- Ar fi o dezamăgire pentru toată lumea. Am făcut meciuri frumoase, am jucat bine și am ieșit cu capul sus din grupe, nu cred că ne-am făcut de rîs, mai ales că am fost într-o companie selectă.

- Cînd revii pe gazon?
- Am făcut o recuperare rapidă, sînt din ce în ce mai bine, iar într-o săptămînă sper să reîncep antrenamentele.


In 20 de zile il avem pe Dica inapoi in teren /hello

dede
7th April 2007, 10:20
unde scrie 20? :confused:

Snake_21
7th April 2007, 11:26
El a zis vreo 3 sapt parca :D :P

pinki
7th April 2007, 12:39
baiat bun si dica :D

Gontel
7th April 2007, 12:43
in mod sigur nu revine peste 3 saptamani. revenirea oricarui jucator care vine dupa o accidentare este amanata foarte mult.

YoYoyOi
7th April 2007, 12:46
unde scrie 20? :confused:

http://www.gsp.ro/index.php?a=77838&shift=1 :P

Snake_21
7th April 2007, 17:24
Eeee eu sper sa revina in 3 saptamani :P

dede
16th April 2007, 13:31
Directorul executiv al FC Steaua, Valeriu Argăseală, spune că sunt șanse mici ca atacantul Nicolae Dică, aflat în recuperare după operația suferită la genunchiul drept, să mai evolueze în acest campionat, deoarece riscurile ar fi prea mari.

"Dică era omul important în echipă, accidentarea lui a dus la dereglarea mecanismului la echipă. Steaua trebuie să aibă jucători care să-l suplinească, dar uneori n-a putut. Dacă sunt jucători la noi de valoarea lui Dică? Probabil peste o anumită perioadă să fie din nou Dică. Nu cred că în acest campionat va evolua. El dorește, depinde foarte mult și de organismul lui, a scurtat din perioada de recuperare, nu e exclus să mai prindă eventual o etapă-două, dar e greu să periclitezi evoluțiile ulterioare folosindu-l într-un meci", a spus Argăseală la Fanatik Show
prosport

:cry:
poate e mai bine daca nu mai joaca... anul asta oricum e pierdut :( nu mai are nimic facut...

YoYoyOi
16th April 2007, 13:33
eu am inteles ca va intra in meciul cu CFR :o:

dede
16th April 2007, 13:39
:yes: de-ar veni sa joace la Cluj... :rolleyes:

oricum, important e sa-si revina si sa nu riste prea mult, ca nu merita :D

Snake_21
17th April 2007, 01:42
Eeee decat sa riste alta accidentare , mai bine sa mai amane putin intrarea pe teren, desi eu sunt printre primii care imi doresc sa revina cat mai repede pe teren :P

Liviu
17th April 2007, 01:54
Chiar daca revine acum , pana reintra in forma va mai trece ceva timp... Dica cel adevarat de abia din campionatul viitor .

Snake_21
17th April 2007, 01:58
Eee eu unul il astept sa revina pentru ca e un jucator genial si da stiu ca nu o sa si revina asa repede sau mai bine zis nu e probabil sa si revina asa repede, dar daca s ar intampla asta ar fi extraordinar. Pana atunci isi doresc insanatosire grabnica si sa treaca peste perioada dificila :D :D :P

YoYoyOi
17th April 2007, 02:56
eu zic ca ne punem prea mari sperante in el si asta o sa faca o presiune suplimentara supra lui.
Asa am asteptat sa revina si Radoi sau Iacob, dar se vede treaba ca nici acum nu si-au revenit la forma de anul trecut.

Snake_21
17th April 2007, 12:30
O sa vezi ca Dica o sa si revina la forma lui initiala :P , daca nu o sa joace in meciurile din campionat sau daca o sa joace , oricum are toata vara sa si revina la forma lui de acuma cateva luni ;) ;)

dede
17th April 2007, 12:37
sau sa se accidenteze iar :sleep:

Snake_21
17th April 2007, 12:43
Aoleo Doamne ce pesimista esti :P reao de ce sa se accidenteze iar :(?

dede
17th April 2007, 12:50
pai ultima data unde s-a accidentat? ca nu s-a accidentat in vreun meci oficial :headbang:

Chiar dacă recuperarea a decurs bine și ar putea prinde ultimele duă-trei etape, atacantul nu va risca și nu va mai juca deloc în acest sezon. După ce Oprița a anunțat săptămîna trecută că a semnat cu Dinamo și că, în ciuda faptului că este refăcut, nu va mai juca deloc pentru Steaua, și celălalt absent din acest retur, Nicolae Dică, va sta pe margine tot restul sezonului. "Nu cred că în acest campionat va mai evolua. El dorește, depinde foarte mult și de organismul lui, și-a scurtat perioada de recuperare, nu ar fi exclus să mai prindă, eventual, una-două etape, dar e greu să periclitezi evoluțiile ulterioare folosindu-l într-un meci", a declarat Valeriu Argăseală.

Dică a revenit de la clinica Iskinetic în urmă cu 10 zile și a continuat alergările ușoare și antrenamentele la sala de forță. Deși s-ar estima ca de la finalul săptămînii să reintre la ședințele de pregătire și cel mult pe 10 mai să fie bun de joc, staff-ul medical al campioanei nu dorește să forțeze reintrarea.

Astfel, el ar urma să jace din nou la începutul sezonului viitor, cînd va fi complet refăcut și va avea în spate și întreaga perioadă de pregătire din pauza competițională. Absența lui e deplînsă de conducerea campioanei. "Dică era omul important în echipă, accidentarea lui a dus la dereglarea mecanismului întregii formații", a comentat Argăseală.
gsp

mdea... se pare ca il mai vedem sezonul viitor... :(

Snake_21
17th April 2007, 12:52
Daca as e cel mai bine, e ok din partea mea :D :)

YoYoyOi
17th April 2007, 17:00
oricum nu prea cred ca facea el mare lucru daca intra... ca sa ajunga la 100% mai este si asa risca degeaba....

YoYoyOi
18th April 2007, 21:03
motivul pt care nu revine Dica peste o saptamana in teren?????

la primul antrenament dupa venirea din Italia a suferit o leziune fibrilara :ciocan:
asa ca s-a intor in Italia si va mai sta acolo 3 saptamani :headbang:

tot Oli e de vina? :mda:

dede
18th April 2007, 21:11
unde zice? :shocked:

Sevilla86
18th April 2007, 21:13
la primul antrenament dupa venirea din Italia a suferit o leziune fibrilara :ciocan:
asa ca s-a intor in Italia si va mai sta acolo 3 saptamani :headbang:

tot Oli e de vina? :mda:

Asta e picatura care umple paharul... :( ultimul an a fost cel mai de kkt cu cele mai multe accidentari, furati de arbitrii, stadionul in renovare, suspendari de terenuri, accidentari, ghinion cat cuprinde cu goluri primite la primul sut pe poarta, si multe accidentari. Stiu ca am spus de mai multe ori accidentari si o mai spun inca o data. Si ce jucatori s-au accidentat? Cei mai buni, cei mai importanti: Iacob care era unul dintre cei mai buni marcatori, Dica cel mai bun om al nostru in Europa si in campionat, Radoi capitanul, jucatorul care tinea echipa, care organiza toata defensiva... si fiecare a fost accidentat pe perioade luuuuuuuuuuuuuungi de timp.

Da, tot Oli e de vina!

YoYoyOi
18th April 2007, 21:14
a dat Dica un interviu la TVR 1, si a explicat de ce nu revine... ca nu mai risc acum, ca doar peste 3 sapt va reveni la antrenamente. Acum a tras tare sa se recupereze si s-a reaccidentat si a zis ca nu mai face din astea niciodata ....

dede
18th April 2007, 21:18
destept baiat... bv :headbang: daca statea cuminte nu mai patea nimic...

avem un noroc... :(

pinki
19th April 2007, 13:08
normal ca tot oli e de vina. cine l-a pus sa se antreneze?

YoYoyOi
19th April 2007, 13:16
mama dracului l-a pus sa se antreneze :mda:

Oli i-a zis sa-si continue recuperarea, nu sa revina in teren. Dica singur a decis sa forteze revenirea....

Luis Garcia10
19th April 2007, 15:34
Eu spun ca Dica a fost cel care l-a tinut pe Oli pe banca! E un fotbalist de valoare! De mare valoare! SPER SA NE CALIFICAM MACAR IN UEFA :( Nici Intertoto nu e de colea! :D

YoYoyOi
19th April 2007, 15:40
inscrierile in intertoto s-au incheiat, si noi nu suntem pe lista :headbang:

Luis Garcia10
19th April 2007, 15:41
Vai si amar de noi! :( Sper sa revina Dica IN FORTA SEZONUL VIITOR! :D

dede
19th April 2007, 15:52
la ce va trebuia intertoto? :jerk: mai bine stam frumos acasa la anul si ne construim o echipa noua... in care unul din principalii jucatori sa fie Dica :D

Snake_21
19th April 2007, 20:12
Asa , asa se pare ca azi toata lumea e in asentimentul meu :P Forzza Dica :P

Saber Rider
21st April 2007, 18:14
Saracul Dica ... pana o sa-si revina cu adevarat la forma avuta inainte de accidentare, cred ca o sa cam dureze, din pacate :(

YoYoyOi
21st April 2007, 18:44
poate prin toamna o sa ajunga aproape de forma avuta inainte de accidentare, cand, de fapt, la el a fost varful de forma.

Snake_21
24th April 2007, 12:30
Pai da o sa fie in forma maxima in Champions League sper eu :P si in campionatul :D urmator

YoYoyOi
24th April 2007, 17:43
Nicolae Dica a fost nominalizat de UEFA ca jucatorul sezonului in Champions League :cheer: :cheer: :cheer:

il puteti vota aici

http://www.uefa.com/fanzone/pots/index.html

YoYoyOi
24th April 2007, 17:55
eh, nu cred ca romanii vor fi mai multi decat italienii sau englezii :rolleyes:
cu toate ca s-a vazut la votarea golului lui Hagi de la Barcelona ce inseamna mobilizarea. Dar atunci au votat de la noi si rapidisti si dinamovisti. Acum n-o sa voteze aia pt Dica, sa fim seriosi :D
Eu sper doar sa nu fie ultimul ca nr de voturi

dede
24th April 2007, 20:45
oricum, si faptul ca a ajuns pana aici inseamna ceva ;) primii 10... :rolleyes:

YoYoyOi
24th April 2007, 23:43
am presimtirea ca nu va fi ultimul in clasament :rolleyes:

dede
24th April 2007, 23:47
pai iti dai seama ce voteaza romanii, mai bine zis stelistii :evil: si de la ceilalti suporteri poate primi voturi, ca deh... e roman de'al lor ;)

YoYoyOi
24th April 2007, 23:54
ma indoiesc ca vor vota si altii de pe la noi, prea putini au caracter :rolleyes:

Snake_21
24th April 2007, 23:58
Eu l am votat deja :P :D

dede
24th April 2007, 23:59
ma indoiesc ca vor vota si altii de pe la noi, prea putini au caracter eh, asta este... mai sunt si suporteri de'astia, chiar daca putini...
oricum, lui Dica nu-i tre'be voturile lor :P noi suntem cei care conteaza :evil:

si eu l-am votat :D

delaparis
25th April 2007, 00:01
ma indoiesc ca vor vota si altii de pe la noi, prea putini au caracter :rolleyes:

jigniri la adresa suporteri !;;; bla bla bla bla :D

YoYoyOi
27th April 2007, 16:38
Dica a revenit in Romania: ''Sper sa reusesc sa mai joc in acest campionat''


Nicolae Dica s-a intors vineri de la clinica din Bologna. El a declarat ca Steaua are mari sanse sa ajunga in Liga Campionilor.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/17315/dica-a-revenit-in-romania-sper-sa-reusesc-sa-mai-joc-in-acest-campionat.htm

eu as zice ca nu ar fi bine sa se forteze, ca uite ce s-a intamplat si cu Thereau. E mai bine sa-si termine recuperarea total si abia apoi sa revina in teren.

dede
27th April 2007, 16:44
sa stea cuminte si sa nu riste nimic, ca nu are rost... e mai important pt noi sa-l avem sanatos campionatul viitor...

Snake_21
28th April 2007, 00:07
Da :D asa e :)

Liviu
28th April 2007, 00:14
Am inteles ca ar putea fi apt decat pentru cel mult ultimele 3-4 etape . Si atunci doar va fi rezerva . Ce rost mai are sa joace cu Pandurii , National sau Jiul ? Cu frica de recidiva si neantrenat...Oricum ne vom descurca si fara el in acele meciuri . ;)

Snake_21
28th April 2007, 00:17
Da, probabil ar fi indicat sa nu joace sa l rupa vreun taran ca sa se accidenteze iar ;)

dede
28th April 2007, 00:20
el a spus ca s-ar bucura si daca ar fi numai pe banca... eu zic ca rezerva poate sa fie, ii dam voie :D acolo nu se accidenteaza :rolleyes:

Snake_21
28th April 2007, 00:21
Da :D are acceptul nostru :happy :P

Universal
30th April 2007, 21:30
Revine? Are vreo sansä sä joace data urmätoare?

YoYoyOi
30th April 2007, 21:33
poate in ultimele 2 meciuri...

Universal
30th April 2007, 21:41
Este complet refäcut?

YoYoyOi
30th April 2007, 21:43
complet nu.... el zice ca vrea sa intre macar in ultimele 2-3 meciuri, dar medicii zic ca ar fi bine sa nu se forteze...

Universal
30th April 2007, 21:52
Din punctul meu de vedere- daca as fi antrenor las introduce in utimele 3 minute de joc in primul meci apoi in ultimele 10... ca sa se obisnuiasca un pic- numai in cazul unui rezultat net favorabil

YoYoyOi
30th April 2007, 21:54
pai ce rost are, ca apoi vine pauza competitionala....

Universal
30th April 2007, 21:55
pai ce rost are, ca apoi vine pauza competitionala....

sä se simtä din nou fotbalist- pt moralul lui- cum au fäcut si cu Nicolitä.

YoYoyOi
30th April 2007, 21:57
cu Nicolita a fost alta poveste.... eram in mijlocul competitiilor si mai aveam nevoie de el, dar acum pe final ori cu Dica ori fara tot acolo suntem.
E mai bine pot el sa-si termine recuperarea complet si abia apoi sa intre in teren.

dede
3rd May 2007, 14:34
Nicolae Dică a recunoscut că și-ar fi dorit sa plece în străinătate înainte să sufere accidentarea. "Am contract cu Steaua până în 2011, în vara anului trecut mi-am prelungit contractul. Îmi pare rău că nu am fost lăsat să plec în iarna. Ca orice jucător, îmi doream și eu să merg la o echipă mare din Europa, iar până la accidentarea suferită era posibil", a declarat stelistul la Telesport.

stelisti.ro

:angry: daca incepe cu declaratii de'astea nu il vad bine :mda:

cica sunt sanse ca sa fie rezerva cu urziceniul :D

effect
3rd May 2007, 18:48
Eeeee, Dica cel mai probabil o sa revina in meciul cu Ceahlaul . La Urziceni o sa fie pe banca de rezerve :yeah:
Probabil o sa il vedem titular in ultimele doua meciuri :ok:

pinki
3rd May 2007, 21:21
/OLE/ pt asta :D

Snake_21
3rd May 2007, 23:53
De abia astept sa l vad din nou pe Dica pe teren , dar sa nu plece :P e jucatorul meu preferat asa ca sa mai stea la Steaua :D

YoYoyOi
3rd May 2007, 23:56
jucator preferat sau nu trebuie sa ne gandim ca toti doresc sa joace afara, sa stranga bani. Ca pana la urma pentru asta joaca. Au trecut vremurile cand fotbalul era un hobby. Acum e un loc de munca...

dede
4th May 2007, 00:02
totusi, sa o tina pt ei, nu sa faca declaratii de'astea... pe mine, cel putin, m-a deranjat, chiar daca stiu ca fiecare jucator viseaza sa ajunga la echipe mari din Europa...
ce a castigat prin faptul ca a dat acele declaratii? :mda: de exemplu Dica a realizat la Steaua ce nu au realizat multi din Europa... datorita Stelei a ajuns printre primii 10 jucatori din ucl :mda:

Liviu
4th May 2007, 00:10
Bineinteles ca jucatorul se simte frustrat ca putea sa plece in strainatate asta-iarna si pe bani mai multi . Nu oricand iti vine o oferta sa castigi la o echipa intr-un an cat la Steaua in 5 . Dar daca nu va mai reveni la forma de dinainte de accidentare frustrarea va fi si mai mare . La fel si pentru Becali , care nu a lasat la pret si s-ar putea sa nu se mai aleaga cu nimic .
Eu totusi mizez pe faptul ca Dica va reveni acum mai ambitios decat inainte , o calitate care din pacate i-a cam lipsit in ultima perioada la Steaua , in care a jucat mai mult din talent .

Snake_21
4th May 2007, 00:12
Eu zic ca si revine :P duce Steaua din nou in Liga facem figura frumoasa, eu ma aleg cu o poza cu cel mai tare jucator de la Steaua :P si el pleaca in strainatate si toata lumea e fericita :P

dan
8th May 2007, 23:27
maine o sa-l vedem din nou jucand pe cel mai bun jucator al Stelei:cool: ...si al anului in Romania:ok:

YoYoyOi
8th May 2007, 23:29
:shocked: cine a zis?

dede
8th May 2007, 23:31
nu a zis ca joaca, doar ca e rezerva... l-a rugat Dica pe Oli sa-l bage rezerva, ca maine cica ar fi ziua lui :o:

oricum, Dica a inceput antrenamentele :D

dan
8th May 2007, 23:32
Dică revine la meciul cu Ceahlăul, de ziua sa



Dica trage din greu la antrenamente pentru a reveni in forta pe teren

Golgeterul Stelei, Nicolae Dică, va primi cel mai frumos cadou de ziua sa, fiind reținut în lot de către Cosmin Olăroiu. "Amenințat" de atacantul stelist, tehnicianul roș-albaștrilor a fost nevoit să îi promită un loc pe bancă și poate câteva minute în jocul de mâine cu Ceahlăul Piatra Neamț.

Piteșteanul, care va împlini mâine 27 de ani, nu a mai jucat pentru Steaua într-un meci oficial de pe 10 decembrie, trăind câteva luni foarte grele, accidentarea suferită în februarie fiind urmata de moartea tatălui său.

prosport

YoYoyOi
8th May 2007, 23:40
hmmm, nu cred ca va intra, poate pe final daca vom conduce confortabil, ceea ce ma cam indoiesc :(

whisper
9th May 2007, 00:48
Stiu ca e devreme :) dar totusi ii zic de azi :P
HAPPY BIRTDAY,Dica!!!!
http://yelims2.free.fr/Fete/BonAnnif04.gif
P.S: nu cred ca o sa joace,desi mi-as dori,nu cred ca ar trebui sa se forteze.

YoYoyOi
9th May 2007, 00:56
http://smileys.sur-la-toile.com/repository/F%EAtes/bon-anniversaire-18402.gif DICA

http://smileys.sur-la-toile.com/repository/F%EAtes/happy-birthday-to-youuu.gif

Luis Garcia10
9th May 2007, 00:59
La multi ani lui Nicu Dica ..ii urez sa fie sanatos si fericit! Forzza Steaua! :D

dede
9th May 2007, 12:24
La Multi Ani Dica!!! :cheer:

pinki
9th May 2007, 14:41
la multi ani dica!!! :cheer:

Liviu
9th May 2007, 16:15
La multi ani , Dicane !

Si da , e pe banca de rezerva pentru meciul de diseara !:ok:

Snake_21
9th May 2007, 17:33
Ohooo ziua jucatorului meu preferat :D
La multi ani Dica sa fii sanatos si sa dea Dumnezeu sa ti depasesti performantele pe care le ai avut pana acuma :D
P.S: Nici eu nu cred ca o sa l bage titular cred ca doar in finalul meciul

dede
9th May 2007, 18:53
titular nu va fi in niciun caz :D nu cred ca e asa nebun Oli incat sa-l bage de la inceput...
daca la final vom conduce si victoria va fi sigura, poate va intra vreo cateva minute... daca nu, altadata :P mai sunt si alte meciuri :rolleyes:

Snake_21
10th May 2007, 00:18
A intrat :D si sunt fericit ca a revenit dupa atata timp ;)

dede
10th May 2007, 00:39
a intrat din nou pe teren chiar de ziua lui... un cadou frumos :P

Snake_21
10th May 2007, 00:40
Dap a incercat el sa dea si gol , dar din pacate nu i a reusit :(

dede
10th May 2007, 01:00
pai acum erau chiar prea multe... altii se chinuie de cateva luni sa inscrie, si el nici dupa 10 min de joc sa dea gol? :D

Snake_21
10th May 2007, 01:00
Pai el e Dica :P

YoYoyOi
10th May 2007, 01:32
eram ca un copil prost cand l-am vazut pregatit sa intre in teren... nici daca marca Steaua gol in poarta lui Casillas nu eram asa de fericita :cheer:

dede
10th May 2007, 01:42
:ras-plans: imi place cum te exprimi :happy

eu m-am bucurat ca l-a bagat Oli in sfarsit pe Elton :yeah: si pt Dica m-am bucurat, bineinteles :P
abia asteptam sa ajunga mingea la astia 2, sa vad cum se descurca :D

Ioca10
10th May 2007, 02:14
Mare fotbalist Dica;)
nu este intamplator pe site-ul Uefa;)

Snake_21
10th May 2007, 13:21
True , true :D :D

dede
11th May 2007, 12:13
Refacere în timp record
Reîntoarcerea lui Dică pe gazon la doar 3 luni și 3 săptămîni distanță de momentul în care s-a operat pentru a-și reface ligamentul încrucișat reprezintă un record în materie. Medicii italieni chiar i-au explicat atacantului că nici un alt pacient al clinii Isokinetic nu s-a pus pe picioare într-un timp mai scurt, mai ales că la astfel de accidentări perioada minimă de stat pe margine este de 5 luni.
stelisti.ro

:cool: unde este vointa... :rolleyes:

pinki
11th May 2007, 14:07
/OLE/ sau unde este dica :D

SORENSEN
11th May 2007, 14:22
Refacere în timp record
Reîntoarcerea lui Dică pe gazon la doar 3 luni și 3 săptămîni distanță de momentul în care s-a operat pentru a-și reface ligamentul încrucișat reprezintă un record în materie. Medicii italieni chiar i-au explicat atacantului că nici un alt pacient al clinii Isokinetic nu s-a pus pe picioare într-un timp mai scurt, mai ales că la astfel de accidentări perioada minimă de stat pe margine este de 5 luni.
stelisti.ro

:cool: unde este vointa... :rolleyes:

Eu as prefera sa nu fie format..sa joace si el trepta in ultimile 3 meciuri ..maxim 30 de minute...
Sa prinde periaoda de refacere si acumulare din vara...

YoYoyOi
11th May 2007, 14:36
Corect. Nu are pt ce sa forteze acum. Sa intre doar 10 min pe final de meci ar fi cel mai bine. Nu are de ce sa riste o recidiva.

Snake_21
11th May 2007, 18:33
Da de acord nu are rost sa se accidenteze din nou ;)

dede
11th May 2007, 21:40
ati vazut ca in meciul cu ceahlaul adversarii au cam evitat sa intre tare la Dica? :rolleyes: sa nu-l accidenteze iar... :D
oricum, Dica sa nu se bazeze ca va fi lasat mai liber in meciurile astea... poate ar fi mai bine daca in meciurile pe care le mai avem sa intre numai putin pe final... nu are rost sa riste degeaba :D

Gontel
12th May 2007, 00:01
Da, asa este, Dica nu are de ce sa forteze in aceste ultime etape, mai ales ca avem numai meciuri usoare. Avem mare nevoie de el in campionatul urmator si UCL.

YoYoyOi
14th May 2007, 00:05
Si in meciul trecut si acum Dica a dovedit o mare pofta de gol. Pacat ca nu a marcat azi, cu toate ca isi dorea foarte mult.
A fost senzationala faza de atac cu triunghiuri de pase cu Elton si Badea. Fenomenala /hello

Snake_21
14th May 2007, 00:06
Da mama nu mai am rabdare deja sa vad trio-ul Dica-Elton-Neaga :D

Luis Garcia10
14th May 2007, 00:20
DICA! DICA! DICA! Bravo Dicane !! Si cu frana de mana trasa , se vede ca are clasa! :D

Snake_21
14th May 2007, 00:21
Daaaa, ne a lipsit mult Dica , dar isi ea el revansa sezonul viitor :D

Luis Garcia10
17th May 2007, 23:59
A vorbit frumos Dica ;) :D /OLE/

Liviu
18th May 2007, 00:05
Nicolae Dica: ''Vreau sa raman pe viata la Steaua''

Daca a declarat asa ceva , inseamna ca nu prea a spus adevarul ... nu vrea sa plece la o echipa mare de afara , pe bani multi ? ... Nu cred ca s-a schimbat ceva din iarna pana acum , doar ca acum nu se pune problema de un transfer . http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1269520&postcount=150

''Mihai Stoica e ca un tata pentru mine''
''Era un om apropiat de echipa si care era alaturi de echipa si la bine si la rau. Cat am lucrat cu dansul eu cred ca a fost cel mai bun manager''

Sa vezi ce mi-l face praf Becali acum . :mda:

dede
18th May 2007, 00:10
deja l-a facut comunist :sleep: oricum, l-a mai facut ciobanu' in toate felurile, dar Dica s-a dovedit a fi cel mai bun jucator :D
orice va zice Jiji, tot nu-l va da :rolleyes:

Luis Garcia10
18th May 2007, 00:11
De ce sa-l faca praf? :( A avut un discurs de bun simt ...si chiar am avut impresia ca s-a abtinut sa spuna multe lucruri despre Becali ..atunci cand a fost intrebat :mda:

Ioca10
18th May 2007, 00:13
E un baiat de nota 10 Dica,bine crescut si extrem de cuminte;)

Snake_21
18th May 2007, 11:11
Si pe langa asta mare jucator un fotbalist care merita sa poarte numarul 10 pe spate ;)

dede
24th May 2007, 16:38
Jucătorul echipei Steaua, Nicolae Dică, a ocupat poziția a patra în clasamentul final al golgheterilor Ligii Campionilor, cu patru goluri reușite în faza grupelor ediției 2006/2007 a competiției.


Nicolae Dică a marcat două goluri în meciul din deplasare cu Dinamo Kiev, scor 4-1, unul în partida de pe teren propriu cu formația ucraineană, scor 1-1, și unul în deplasare cu Olympique Lyon, scor 1-1.

Dică împarte locul patru cu Claudio Pizarro, de la Bayern, care are tot patru goluri.

Atacantul formației Steaua a fost nominalizat pe site-ul UEFA la categoria jucătorul sezonului în viziunea suporterilor, alături de alți nouă fotbaliști care au evoluat în ediția 2006/2007 a Ligii Campionilor.

Pe primul loc s-a clasat atacantul formației AC Milan, Kaka, cu zece reușite. Pe poziția a doua a clasamentului golgheterilor se află patru jucători, toși cu 6 goluri: Peter Crouch (Liverpool), Ruud Van Nistelrooy (Real Madrid), Fernando Morientes (Valencia) și Didier Drogba(Chelsea).

Pe poziția a treia se află jucătorul Raul Gonzalez (Real Madrid), cu cinci goluri
gsp

data viitoare va fi mai sus :D

Snake_21
24th May 2007, 18:33
Cu siguranta :P :D :D Stie cineva pe ce loc s a clasat la jucatorul sezonului :D?

YoYoyOi
24th May 2007, 21:13
aia n-am mai aflat....

Gontel
24th May 2007, 21:34
Imi pare rau ca n-a mai reusit sa inscrie nici macar un gol in acest final de sezon, cu toate ca a incercat sa o faca din toate pozitiile. Ultimul lui gol in campionat l-a inscris in meciul cu Urziceniul din tur, de pe Ghencea, 3-0.

YoYoyOi
24th May 2007, 21:44
lasa ca baga sezonul urmator :D

daca nu pleaca :mda:

dede
24th May 2007, 21:48
pe asta nu-l da ciobanu', ca nu-i strain... daca era vreun brazilian, ceva, era de mult dat afara :mda:

oricum, de plecat nu pleaca... cum in ultima vreme a fost accidentat, acum nu-l mai ia nimeni

Luis Garcia10
24th May 2007, 21:50
Vinde-i Gigi! Crestinu` P@#i ! Dai Pe Toti!

dede
24th May 2007, 21:53
mdea... sa-si aduca toti nepotii si verii, sa ajunga cu echipa asta la mama :drak:'ului :headbang: deja mi-e si mila de jucatori ca trebuie sa-l suporte pe handicapatu' asta :no:

Kainsashiki
25th May 2007, 18:36
Jucatorul Stelei, Nicolae Dica, a fost ales pe site-ul oficial al forului european, al treilea fotbalist ca valoare din Liga Campionilor.

La sondajul de pe uefa.com au participat peste 100 de mii de utilizatori, locul intai fiind acontat de brazilianul Kaka, cu peste 25 de mii de voturi, urmat de portughezul Cristiano Ronaldo.

Nicolae Dica a fost al treilea in sondajul UEFA si este considerat mai bun decat Peter Crouch, Steven Gerrard, Francesco Totti, Juninho si Didier Drogba.

Dica a marcat patru goluri in grupele Ligii Campionilor, in meciurile cu Dinamo Kiev (3) si Lyon, iar Steaua a terminat pe locul trei, mergand in Cupa UEFA, unde a fost eliminata de Sevilla.

YoYoyOi
25th May 2007, 18:59
foarte tare /OLE/

Brian
25th May 2007, 19:25
Chiar dak l-au votat numai romanii:P... chiar a fost unul dintre cei mai buni jucatori din Ch.League(dak luam in considerare numarul de meciuri jucate si numarul de goluri marcate)

Liviu
25th May 2007, 20:14
Acesta stire nu poate decat sa imi provoace un zambet . :)

Am contribuit si eu cu un vot . :D

Romani , oriunde ati fi , tineti-o tot asa ! :ok:

YoYoyOi
25th May 2007, 20:26
am contribuit si eu cu 3 voturi :D

Nico21
25th May 2007, 20:30
Jucatorul Stelei, Nicolae Dica, a fost ales pe site-ul oficial al forului european, al treilea fotbalist ca valoare din Liga Campionilor.

La sondajul de pe uefa.com au participat peste 100 de mii de utilizatori, locul intai fiind acontat de brazilianul Kaka, cu peste 25 de mii de voturi, urmat de portughezul Cristiano Ronaldo.

Nicolae Dica a fost al treilea in sondajul UEFA si este considerat mai bun decat Peter Crouch, Steven Gerrard, Francesco Totti, Juninho si Didier Drogba.

Dica a marcat patru goluri in grupele Ligii Campionilor, in meciurile cu Dinamo Kiev (3) si Lyon, iar Steaua a terminat pe locul trei, mergand in Cupa UEFA, unde a fost eliminata de Sevilla.



:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy...asta e mai tare si decat aia cu Rapid a saptea echipa a lumii,pe anul 2006...

Luis Garcia10
25th May 2007, 20:31
20 000 /hello :lol: Recordmena absoluta :happy :ok: :D

effect
25th May 2007, 20:46
Ma mir ca nu pleaca si Dica.

dede
25th May 2007, 21:34
bv Dica :cheer: acest lucru nu poate decat sa ne bucure... chiar daca l-au votat o groaza de romani, doar simplul fapt ca se afla pe locul 3 in topul celor mai buni jucatori din ucl arata ca are valoare :D nu degeaba a ajuns el acolo :ok:

Snake_21
26th May 2007, 01:00
Si eu am contribuit cu un vot si ma bucur mai ales ca e jucatorul meu preferat

Luis Garcia10
26th May 2007, 01:06
Si al meu! :D Forza Dica! :D

Snake_21
26th May 2007, 01:51
Asa e :D Forzza Dica :D :D :great:

effect
26th May 2007, 02:00
Bravo Dicanio ...suntem mandrii de tine :ok:

YoYoyOi
18th June 2007, 08:50
Nicolae Dică este refăcut complet după operația la ligamentele încrucișate suferită în iarnă și se declară convins că acest an va fi al Stelei


- Am făcut achiziții foarte bune, care sper să ne ajute să ne îndeplinim obiectivul. La Steaua a fost mereu concurență pe posturi, pentru că aici sînt numai jucători valoroși. Eu nu vreau să vorbesc precum alții că ai noștri sînt mai buni, pentru că vom demonstra asta pe teren.


Nu stiu unde vede el achizitii bune, dar no.... :mda:

macar bine ca si-a revenit si ne putem baza pe el...

Elvis81
18th June 2007, 15:23
Eu nu vreau să vorbesc precum alții că ai noștri sînt mai buni, pentru că vom demonstra asta pe teren

sper din tot sufletul ca asa sa fie;)

Snake_21
18th June 2007, 16:14
Pai e bine ca a venit Neaga si ceilalti sper sa confirme si un "transfer" important e ca si a revenit Dica :P :D

Elvis81
18th June 2007, 18:31
Pai e bine ca a venit Neaga si ceilalti sper sa confirme si un "transfer" important e ca si a revenit Dica :P :D

pai cam astea sunt transferurile noastre...sper sa fie de ajuns

Luis Garcia10
20th June 2007, 14:58
Sper ca Dica sa ajunga din nou la nivelul la care era in toamna trecuta...si de ce nu :rolleyes: sa-l depaseasca! :D Oricum e fotbalistul meu preferat de la Steaua si am mari asteptari de la el , pentru ca are niste calitati deosebite.
DICA /hello Fa-ne iarasi fericiti :rolleyes: :P

YoYoyOi
20th June 2007, 20:19
eu cred ca nu ne va dezamagi... mai ales ca a suferit mult pt ca a fost accidentat si nu a putut juca, eu cred ca va incerca sa se autodepaseasca :ok:

Snake_21
20th June 2007, 20:29
Si eu :D de abia astept sa l vad din nou jucand in Champions League pentru Steaua :)

magic4all
9th July 2007, 23:20
Cu adevarat cel mai valoros fotbalist din romania zilelor noastre . . . oricum memorabila fraza lu' meme: " Dica este pentru Steaua la fel cum este google pentru internet", stia meme ce spune ;)

Snake_21
9th July 2007, 23:54
Da :D asa e suuuuuuuuper jucator :D el se poate numi cu adevarat fotbalist :D ;)

ucigasu
10th July 2007, 14:04
sal

Ioca10
10th July 2007, 14:13
Salutare...prietene...pentru discutii amicale ne gasesti pe offtopic pentru stelisti si prieteni;)
Aici sunt pareri despre jucatorii nostri:)

Brian
1st August 2007, 18:11
Daca nu se accidenteaza va fi 100% golgheterul campionatului:ok:

Snake_21
1st August 2007, 22:39
Asa cred si eu :D

dede
1st August 2007, 23:06
sau daca nu pleaca pe undeva... :rolleyes: da' sa zicem ca varianta asta nu se pune... :D

Snake_21
1st August 2007, 23:20
Nu cred ca o sa plece cel putin asa sper :D

pinki
2nd August 2007, 14:30
unde sa plece? nu pleaca nicaieri :D

Brian
3rd August 2007, 01:51
Daca se va califica in grupe si Dica va juca bine/marca goluri(cel putin 2-3)...eu cred k orice club va plati pt el cel putin 10 milioane de euro(nu cred k exagerez cu nimic). Deci, in concluzie....din iarna putem sa ne luam la revedere de la Dica. Din pacate pt noi,suporterii...din pacate pt Hagi(pierde un jucator extraordinar)...din fericire pt GG(mai baga nishte bani in buzunar).

Snake_21
3rd August 2007, 10:39
Mda in concluzie iesim in dezavantaj :( mare jucator Dica sper sa nu plece :|

dede
3rd August 2007, 13:34
eu am un feeling ca nici anul asta nu scapam de Dica :evil: nu'l da gigi... :D

Snake_21
3rd August 2007, 13:35
Asa sper si eu :D

pinki
3rd August 2007, 13:54
nu pleaca niciunde :D

myke
3rd August 2007, 14:01
ar fi pacat pt el. se plafoneaza in romania. nu poate sa isi atinga maximum in campionatul roman. un alt jucator ca dica numai gasim, dar putem schimba sistemul in asa fel incat sa nu ii simtim lipsa.

Snake_21
4th August 2007, 00:19
Ai vazut cum am jucat fara Dica returul trecut? :P Dica marcheaza din nou :D

Luis Garcia10
4th August 2007, 00:20
Bravo Dica! Te iubim :D :P

dede
4th August 2007, 16:31
ce ne'am face noi fara Dica? :D

Luis Garcia10
4th August 2007, 16:47
Nu stiu...oricum ar fi deranj mare :(

YoYoyOi
4th August 2007, 16:50
ce ne'am face noi fara Dica? :D

academicieni, doctori, ingineri :D

pinki
4th August 2007, 16:58
ne cam salveaza :D

dede
4th August 2007, 18:22
sa'l vedeti in liga cum ne salveaza :evil:

academicieni, doctori, ingineri :D
sa inteleg ca tu nu prea faci parte din acele categorii? :D

YoYoyOi
4th August 2007, 22:01
pai n-am cum... doar daca nu era Dica ma faceam, dar asa nu ma fac :D

Universal
4th August 2007, 22:31
nu inteleg nimic din ce spunet :D


all i wanna do is to congratulate Dicanho

Bravos :ok:

whisper
4th August 2007, 22:35
:cry: ai dreptate Yoyo:cry:
Dap...e bun Dica....ce ma bucur pt el...dar tot nu pot sa uit momentele cand il huiduiau suporteri..ff urat din partea lor..bn si din partea lui ca le-a raspuns..dar cred ca meritau :)

Universal
4th August 2007, 22:37
Cum sa nu merite ;) acum multi nici nu mai incap cu laudele :mda:

whisper
4th August 2007, 22:40
Adica ce acu nu isi merita laudele :D Le merita..cum si uneori merita sa fie huiduit/i :P