PDA

View Full Version : Etapa 1 Electromagnetica (Rapid II) - Univ. Craiova



bogho
12th August 2005, 16:18
Azi nu-i maine, si asa vine 20 august. Atunci, sambata, 20 august 2005, ora 11, Universitatea Craiova disputa primul meci din Divizia B, pe stadionul Electromagnetica.

pompieru
12th August 2005, 16:44
i'll meet you there :D

bogho
12th August 2005, 18:38
Dintr-o eroare scrisei gresit. Numele oficial e Rapid II si nu Electromagnetica

spinU
13th August 2005, 00:23
nu stiti cumva daca da tv sport meciu'?

EDMOND_
13th August 2005, 00:58
Nu cred, dar vom sti mai multe mine.... se pare ca se vor televiza toate partidele jucate acasa, dar in nocturna...

Maximus
13th August 2005, 11:50
i'll meet you there :D

Pompiere ne vedem in Ferentari :D

esku
14th August 2005, 01:38
bate electromagnetica...(rapid 2)

dragosblue
14th August 2005, 01:44
bate electromagnetica...(rapid 2)
Nu ne lasi ! Du-te si culca-te, ca poate esti obosit...

Gonzo
14th August 2005, 01:47
esku-le culca-te ca de la anul te vei scula devreme... la 11 o sa trebuiasca sa fii la stadion

Leo_
14th August 2005, 02:44
Escule, faci ce faci si iar vorbeste gura fara tine...inteleg ca nu-ti place Craiova, dar lasa-ne...vezi-ti de echipa ta. Bucura-te cat mai sunteti in A, ca daca va lasa nea Sorin in iarna...aleluia :D

EDMOND_
14th August 2005, 04:49
Cel mai bine este sa nu il luati in seama... simte si el nevoia sa se afirme si nu stie cum sa o faca....

Cred ca vor fi in Bucuresti peste 500 de suporteri olteni, in ciuda faptului ca meciul va fi trasmis , se pare, in direct pe TV Sport.

BornWild
15th August 2005, 22:55
Ete ca m-am reintors la "datorie" si va spun la toti oltenii mei "Bine v-am regasit si Hai Craiova!"
Eu unul, am o mare teama vis-a-vis de sezonul ce urmeaza sa inceapa.
Am fost la un meci de pregatire si nu prea mi-a placut ce am vazut.Sincer sa fiu si fara a exagera in nici un fel, cativa din lotul actual al Craiovei nici nu stiu sa alerge.
Deh, sper sa ma insel si sa ne revenim dracului odata acolo unde ne e locul pt ca , pt mine Divizia A nu mai are nici un interes in acest moment.
Ce sa vad?.......Vasluiul care are prima de victorie plimbari gratuite cu taxiul ?.....pe Jiul care nici nu stie cum sa stea in ghete?.....pe moldovenii aia de la Iasi care nu are nimeni loc de ei la retrogradare anul asta?
Hai mah Mititelule ca de aia ai masina luata in leasing, poate tii banii la ciorap ca sa faci trupa (visez)!

spinU
16th August 2005, 01:02
meciul va fi transmis de tv sport de la ora 11.00.exista posibilitatea sa se dispute in giulesti...

spinU
16th August 2005, 01:06
uitasem ... victorie STIINTA !!! :ok:

ASP
16th August 2005, 14:52
sper sa fim cat mai multi la stadion pentru ca echipa chiar are nevoie de noi mai mult decat oricand. vreau sa castigam cu un gol in minutul 89 suspect de offside si hent.

EDMOND_
16th August 2005, 15:56
cred ca vom fi in jur de patru sute. Unii vor veni cu autobuzele puse la dispozitie prin sponsorizarea unor oameni de afaceri, dar vor fi multi care vor veni cu masinile proprii.... sa vedem intii locatia... inca nu se stie sigur unde se joaca.

dragosblue
19th August 2005, 22:11
Bafta si victorie Stiinta in Veselie(i) !!!

EDMOND_
19th August 2005, 23:39
Se pare ca australienii nu au primit permisul de munca..nu vor putea juca decit din etapa a doua...asa ca vom juca cu Craciunescu in aparare..

Formatia probabila :Bornescu – Ciuca, Stoica, Craciunescu – Saceanu, A. Ionescu, D. Mihai, Stinga, Velcovici – Piturca, Orac .

Trebuie sa mentionez ca lotul Universitatii este deja in Bucuresti, cazat la hotelul Cristal Palace....

dragosblue
20th August 2005, 12:32
GOOOL ORAC /hello /hello 1-0 STIINTA in min 22.

EDMOND_
20th August 2005, 12:50
Probleme legate de intrarea suporterilor olteni pe stadion.... unul din utilizatorii acestui forum a cumparat un bilet cu ... 200 000 de lei .
Altii nu au reusit sa gaseasca bilete, nu existau la vanzare ( pretul oficial a fost 60 000 lei).

Gonzo
20th August 2005, 14:57
bine ca am batut si ca s-a televizat meciul... iar decat cu asa comentatori mai bine fara pt ca oricum numai suporterii Stiintei se uita la meci... chiar nu ii inteleg de ce comenteaza asa numai sa ne enerveze... este clar ca meciurile sunt televizate avand ca target suporterii olteni, altfel nu cumparau drepturile de televizare ale Craiovei... sincer nu ii inteleg :mda:

Pacala
20th August 2005, 15:05
suporterii Universitatii Craiova trebuie sa se astepte la propleme cu biletele pe toate stadioanele adverse, probleme create de gazde pentru de teama ca vor juca in deplasare pe teren propriu

comentariul a fost facut de un bucurestean infect care nu-si cunoaste nici macar interesul firmei, neaprat clubul sau suporterii trebuie sa faca o plangere , nu se poate chiar asa.

Suporterii olteni au plecat veseli din Strada Veseliei.
Universitatea a castigat primul meci in seria a doua a Diviziei B disputat in compania echipei Rapid 2 cu scorul de 1-0. Golul a fost marcat de Orac in prima repriza. Stanga intrat in echipa de start a Craiovei dar a rezistat in teren numai 39 de minute, fiind accidentat.
Antrenorul Craiovei a dat cateva pase de efect si daca ar rezista cel putin 60-70 de minute dintr-un meci ar fi cel mai valoros component al lotului Universitatii. In repriza a doua, gazdele care au avut mai multe interventii dure ramase nesactionate de arbitru, au jucat in 10 oameni in ultimele 23 de minute, Rusu fiind eliminat.

Pentru Universitatea Craiova au jucat: Mircea Bornescu-
Dorel Stoica,Madalin Ciuca,Catalin Craciunescu-Ovidiu Dananae, Robert Saceanu,Ovidiu Stanga(Fritea),Gabriel Velcovici - Andrei Ionescu, Mihai Dina(Alexandru Piturca) - Daniel Orac (Mihai Daniel)

Maximus
20th August 2005, 18:11
Bai, sincer am tremurat cind l-au bagat pe Negurici ala de la II. Ne-a facut zile fripte in 10 oameni. Trebuia sa le mai dam!

sonty
21st August 2005, 09:16
ca sa le mai dam goluri cred ca ne mai trebuiau ocazii. mi-a placut insa ca am cam jucat italieneste: posesie buna tot meciul, o ocazie, un gol, adversarul n-a trecut de mijlocul terenului. ma uitam cum fugeau saracii electromagnetici dupa minge cand ai nostri o plimbau pe la centru si radeam. totusi, italienii mai si duc mingea spre poarta adversa. noi am cam semanat cu nationala lui nea puiu intr-un meci in care am reusit sa blocam tot jocul la mijloc.
in legatura cu aia doi maestri ai microfonului infipt in fund, interesul lor nu e sa vada craiova castigand si fanii craiovei fericiti. fanii craiovei se uita oricum ca nu pot sa suporte sa nu se uite. ei vor scandal, vor sa pierdem, ca sa se uite si cainii si sobolanii si toate celelalte vietuitoare din fotbalul romanesc si sa rada de noi. asa ca se intelege dezamagirea lor vazand victoria, chinuita, dar perfect controlata, asupra marii echipe ce este electromagnetica bucuresti, mandria ferentariului.

apparte
22nd August 2005, 23:10
E adevarat ce am auzit?Un suporter al Craiovei a fost injunghiat la aprox jumatate de ora dupa meci?

EDMOND_
22nd August 2005, 23:42
Eu nu stiu nimic despre asta..este prima oara cand aud...

apparte
22nd August 2005, 23:54
Edmond,d'aia am si intrebat!Pt ca uite ce s-a scris prin alte parti:
-Un suporter oltean injunghiat in fata stadionului.
-Doi tigani arestati si ulterior eliberati, adevaratul cutitar scapand cu fuga.
-Cei cativa suporteri olteni din Bucuresti aflati printre negrii Ferentariului au fost la un pas de a fi linsati la pauza fiind atacati cu cutitele.

A castigat Craiova cu 1-0.
Si cica sursa care i-a dat informatia ar fi un ziarist!!!!!

EDMOND_
23rd August 2005, 00:00
Ce nu stiu "prietenii " nostri de pe site ul Onlinesport este ca au fost foarte multi suporteri olteni care nu au reusit sa intre la meci...unii au cumparat bilete la specula ... au fost aproape 2000 de oameni care au dorit sa intre pe stadion.... iar suporterii rapidisti au fost destul de putini ( nu stiu de unde au scos onlinesportistii peste 700 :) ).....

EDMOND_
23rd August 2005, 00:18
Am vorbit cu cei care au fost la meci si nu am informatii ca au fost alte probleme decat slaba organizare si biletele care ba apareau ba dispareau, dar in principiu nu erau.... ( 60 000 lei biletul ). au reusit sa intre pe stadion doar suporterii olteni care au cumparat bilete din Craiova, prin intermediul clubului....

apparte
23rd August 2005, 00:52
inainte ai zis la o jumatate de ora dupa meci, acum , in pauza.
Mai degraba incerca cineva sa-i provoace pe suporterii rapidului pe un forum oarecare. Suporterii craioveni nu s-au plans de corsicani, s-au plans de ..coposi.In tribuna, cei cativa erau... rapidistii, care au stat pe scaune la tribuna, destul de izolati de restul.
Nu stiu daca incearca sa provoace(dar e posibil)!Confuzia e creata de faptul ca am luat doar franturi din postarea respectiva.Intrebat fiind cand a avut loc evenimentul(acea presupusa injunghiere) a spus ca la aprox juma de ora de la finalul meciului.Faza de la pauza se referea la cei din tribuna,suporterii din Bucuresti care ar fi stat printre rapidisti!Culmea e ca suporterul Craiovei care a fost la meci,n-a postat azi deloc!Inter il stie!

inter
23rd August 2005, 00:54
te referi la TS?

nasol rau de tot daca e asa ... dar am "citit" ca si Trevize a fost cu ei!

apparte
23rd August 2005, 00:56
Intere,de sambata n-a mai dat nici un semn!L-ai "vazut" pe net in azi?Sau ieri?

inter
23rd August 2005, 01:21
Intere,de sambata n-a mai dat nici un semn!L-ai "vazut" pe net in azi?Sau ieri?

nu....

Trevizes a scris:
Am vazut si eu (in premiera) stadionul din Veseliei.
Organizarea aiurita a facut ca singura posibilitate de a intra pe stadion sa fie aceea cu galeria Craiovei si cu niste prieteni de acolo.