PDA

View Full Version : Etapa 20: Farul Constanta - FC Vaslui



Elphax
10th February 2007, 11:37
Etapa 20: Farul Constanta - FC Vaslui (3-1 in tur)
Sambata, 24 februarie, ora 16:00

In direct la Canal D

Loco
17th February 2007, 12:50
victorie clara a Vasluiului, sa nu uitam cine`i antrenor la faru :D daca il mai tin pe ala retrogradeaza sigur, e pe departe cel mai prost tehnician din liga 1, la furat total, in rest ca om... e ok

nr.zece
17th February 2007, 13:10
normal ar castiga farul cu 2-3 in fata, dar porumboiu este cum este

be@
17th February 2007, 13:32
Egal. :)

lucian_iasi
17th February 2007, 13:37
Bate Vasluiu cu 2-1

tattae
17th February 2007, 13:40
victorie vasluiana !

crissis
17th February 2007, 14:11
Inca un pas gresit pentru constanteni ar fi fatal . Dar totusi cred ca Farul va cistiga .

tchibos
17th February 2007, 14:38
victorie clara a Vasluiului, sa nu uitam cine`i antrenor la faru :D daca il mai tin pe ala retrogradeaza sigur, e pe departe cel mai prost tehnician din liga 1, la furat total, in rest ca om... e ok

:happy .. esti Fantastic.. votezi victorie Farul si scrii ca bate Vaslui.. ce face indecizia din om :rolleyes:

Daca va fi sa retrogradam sper sa o facem cu Panduru la timona, intrucat, asa cum spunea si Loco, Panduru nu are prea mari performante ca antrenor, insa ca om este mai mult decat ok, un adevarat caracter, iar Farul de asa ceva are nevoie. Daca Panduru va ramane la Farul, atunci sunt convins ca vor apare si rezultatele si vor face multi spume la gura atat pentru faptul ca Farul nu va retrograda dar si pentru ca Panduru va fi mai complet si va fi ok si ca antrenor, nu numai ca om. Suporterii il vor la Farul si asta conteaza cel mai mult. In rest sper ca in meciul cu Vaslui sa nu isi bage Porumboiu coada pe la arbitri cum stim ca obisnuieste si sunt convins ca daca se va juca pe bune totul va fi in regula. Chiar daca va fi o victorie chinuita a Farului, una la limita, dar punctele vor ramane la Constanta.

Pronostic: 2-0 Gurita si Otvos

Elphax
17th February 2007, 14:40
:happy .. esti Fantastic.. votezi victorie Farul si scrii ca bate Vaslui.. ce face indecizia din om :rolleyes:


iara te iei de juniori? nu vezi ca are 11 ani? :happy

tchibos
17th February 2007, 14:43
scuze atunci.. dar vad ca in astia 11 ani l-a cunoscut foarte bine pe Panduru :D

Loco
17th February 2007, 15:53
este o vorba: "prostul când nu stie râde" total adevarata si se aplica si in cazul d fata: ia dati ma pe voturile vasluiului, adica la 2 si vedeti cine a votat acolo.
PS: nu trebuie umblat la arbitri când joci cu o echipa mai slaba, risti fara nici un rost. bineinteles ca nu trebuie umblat nici când echipa e mai puternica da in cazul de fata chiar nu`si are rostul.

Geografu
17th February 2007, 16:15
Clar 1 pentru ca Farul are mult de muncit returul asta si nu isi poate permite sa inceapa cu stangul mai ales ca joaca acasa si cu FC Vaslui...

florin_vs
17th February 2007, 16:19
normal ar castiga farul cu 2-3 in fata, dar porumboiu este cum este

oltene nu te mai plange ca ati avut noroc la Vaslui ca nu ati plecat fara niciun punct :ok: una peste alta victorie a Vasluiului la orice scor numai 3 pct sa fie ! Pacat ca regia este facuta deja - in caz ca vom lua toate punctele arbitrajul va fi primul criticat :rosu:

*Coco*
17th February 2007, 16:27
Daca le luati luati-le cinstit:ok:
Nu cu ajutorul arbitrilor:rosu:
Ca sa va ajute:ok:
Cinstit si nimeni nu o sa mai critice nimic:)

tchibos
17th February 2007, 16:30
este o vorba: "prostul când nu stie râde" total adevarata si se aplica si in cazul d fata: ia dati ma pe voturile vasluiului, adica la 2 si vedeti cine a votat acolo.


mai e o vorba tot de la voi adunata.. "hai sa ne cacam in centru" .. care se aplica tot aici.. te-am confundat cu Coco mai piticot

Laur_Farul
17th February 2007, 16:34
Pronostic :

Farul 2 - 1 Vaslui :ok: !

Cristian
17th February 2007, 16:51
Bat cei de la Farul, vasluiul s-a slabit in pauza asta de campionat.

grande
17th February 2007, 18:02
Merg pe mana marinarilor !

Ferko
17th February 2007, 18:15
Vasluiul a cam slabit, iar Farul nu-si permite sa iroseasca puncte acasa.

kain
17th February 2007, 18:59
1-0

farist_de_mult
17th February 2007, 21:39
care-i faza cu canal d? il transmit toti cablistii?

Zauri
17th February 2007, 22:00
Egal se termina.

Laur_Farul
17th February 2007, 23:01
Vasluiul a cam slabit, iar Farul nu-si permite sa iroseasca puncte acasa.

Nu ne permitem deloc !

Lordliv
17th February 2007, 23:52
un meci intre doua echipe ,care nu vor extracomunitari multi in romania!:evil:
( dupa cum au votat vineri,la frf)
doua echipe, pline de mandria de a face parte din ue!:yeah:

rezultatul bun obtinut astazi ,de marinari in meciul cu pescarii din delta ,le da acestora sperante in castigarea meciului cu satelitul stelei!:evil:

vrb.serios,farul trebuie sa bata ,altfel...

Cipus
18th February 2007, 00:03
Daca e sa glumim putin, ambele echipe sunt satelitii Stelei. Serios vorbind, imi pare rau sa o spun, insa Farul e cu un picior in groapa. Ii dau 50% sanse de salvare, transferuri slabute, celelalte echipe s-au intarit mai mult, pare o echipa care si-a pierdut increderea. Todoran ar trebui sa fie omul salvator, insa mereu e accidentat, Gurita ba pleaca, ba nu pleaca. Vasluiul a prins curaj, si chiar daca nu are un lot mai bun decat Farul, au o alta stare de spirit si asta conteaza. Au si o dorinta de revansa dupa meciul tur pierdut acasa. Cred ca pot scoate un egal, 1-1

tattae
18th February 2007, 00:13
Daca e sa glumim putin, ambele echipe sunt satelitii Stelei.

amice ..cand mai faci o gluma , gandeste de 2 ori inainte s`o postezi pe forum .

Cipus
18th February 2007, 00:16
de ce, am jignit pe cineva? nu sunt genul care intra in conflicte, asa ca... easy man

Patratzel89
18th February 2007, 00:22
Fara victorie in prima etapa pentru constantzeni viitoru` e cam negru...(poate mai au ceva shanse daca nu mai dau meciul stelei)

Patratzel89
18th February 2007, 00:47
E meci de 1x2

chinezu
18th February 2007, 09:27
va castiga vasluiul 3-1.

Patratzel89
18th February 2007, 09:42
va castiga vasluiul 3-1.

U joci cumva la pariuri la scor corect? :))

chinezu
18th February 2007, 10:00
U joci cumva la pariuri la scor corect? :))

da.

Lauryca
18th February 2007, 10:06
Batem cu 2-1 - goluri Mike Temwanjera si Neagu. Chiar daca am pierdut 2 jucatori importanti în pauza - Frunza si Croitoru - eu cred ca echipa s-a mai omogenizat un pic si cel mai întarit compartiment în aceasta pauza este cel defensiv. Cred ca Mike îl va înlocui cu succes pe Frunza si va deveni golgheterul echipei. Farul, cât timp îl va avea la timona pe Panduru, se va afunda în liga a II-a.

Patratzel89
18th February 2007, 10:12
Destul de mari problemele..fara Frunza shi Croitoru`...avetzi shanse sa batetzi :ok:

Lauryca
18th February 2007, 10:17
Acum, cum am zis si înainte, pentru Frunza am gasit un înlocuitor. Ramâne sa vedem cum merge echipa fara Croitoru. Oricum viata merge înainte si va trebui sa ne obisnuim fara el.

Mar1us1ca
18th February 2007, 11:51
Am votat pentru un X. Pauza a fost destul de lunga, iar primul joc mai mereu nu se ridica la nivelul mizei. Amicalele jucate te pot insela intr-o proportie destul de mare. Sa spunem ca in aceasta etapa incepe reomogenizarea echipelor. Venirea si plecarea unor jucatori, pentru echipa de baza nu inseamna altceva decat pasi inapoi. Cati, depinde de antrenor.

Luis Garcia10
18th February 2007, 12:02
2-1 pt Farul :D

tchibos
18th February 2007, 12:05
. Farul, cât timp îl va avea la timona pe Panduru, se va afunda în liga a II-a.

Voi chiar nu intelegeti ca Panduru e asul nostru din maneca? Problema e in cu totul alta parte nicidecum la antrenor.


care-i faza cu canal d? il transmit toti cablistii?

Deocamdata nu stiu care e treaba.. maine sper sa aflu de la Astral. Oricum primul meci al Farului e transmis de postul asta de televiune. Bine, pentru constanteni nu e problema ca mergem pe stadion, dar oare in Vaslui se prinde :happy

Lauryca
18th February 2007, 13:13
Se prinde, nu-ti fa griji. :ok: E bagat de RCS în grila. Cât despre Panduru, sa te convingi cu timpul.;)

tattae
18th February 2007, 13:54
Bine, pentru constanteni nu e problema ca mergem pe stadion, dar oare in Vaslui se prinde :happy

..a inceput si asta cu glume de "cetatean"

Cipus
18th February 2007, 14:19
Problema e in cu totul alta parte nicidecum la antrenor.

Probleme sunt la jucatori, nu la antrenor, adica mai exact lipsa jucatorilor este problema, si starea de spirit pesimista. In ultimul amical cu Tulcea, pierdut cu 2-1, am observat ca Tibi Moldovan nu a jucat. E accidentat? Nici Todoran nu e refacut 100%. Si daca mai sunt si ceva suspendati e de rau (Bacila din cate stiu e suspendat cu Vasluiul). Pe liberianul Teekloh l-ai vazut jucand? Cum ti se pare? Vasluienii l-au pierdut pe Frunza dar il au pe Temwanjira, iar Croitoru va fi suplinit foarte bine de Sorin Frunza. In plus s-au mai intarit in aparare, va fi o nuca greu de spart pentru Farul, daca nu chiar imposibil

Lauryca
18th February 2007, 14:21
Ce bucurie sa citesc asemenea observatii..:) :cool: :P

tchibos
18th February 2007, 14:26
Ciprus nu am fost la stadion ca sunt gripat, dar in meciul ala Farul a avut mai mulți titulari indisponibili: T. Moldovan, Gheară, Băcilă, Farmache, Lungu și Otvoș. Apostol a fost învoit, tatăl său fiind grav bolnav.

Elphax
18th February 2007, 14:26
2-1

Cipus
18th February 2007, 14:48
Ciprus nu am fost la stadion ca sunt gripat, dar in meciul ala Farul a avut mai mulți titulari indisponibili: T. Moldovan, Gheară, Băcilă, Farmache, Lungu și Otvoș. Apostol a fost învoit, tatăl său fiind grav bolnav.

Stiu ca sunt multi accidentati la Farul, insa dintre acestia ar avea cineva sanse sa se refaca si sa joace cu Vasluiul? E o problema delicata, Farul nu are un lot numeros, iar rezervele in general nu se ridica la valoarea titularilor, ma refer la Soare sau Larie care sunt inca tineri. Cred ca Teekloh va fi titular cu Vasluiul, sunt curios ce poate

tchibos
18th February 2007, 16:04
Eu sper sa se refaca cat mai multi. Si sa il vad pe Otvos la lucru.

Cipus
18th February 2007, 16:29
Cine e favorit in poarta, tot Vlas? Disney si Gurita in atac, Voiculet, Teekloh, Senin si Nae la mijloc, iar pe linia de fund Florea, Schiopu, Barbu si Larie. Otvos pe ce post joaca? Cam asta primul 11, in conditiile in care ceilalti sunt indisponibili

nr.zece
18th February 2007, 17:29
porumboiu stinge farul, basarab nica panduru poate sa faca miracole ca tot ii fac moldovenii
s-au mai vazut meciuri prelungite pana la golul vasluiului

Zauri
18th February 2007, 17:45
porumboiu stinge farul, basarab nica panduru poate sa faca miracole ca tot ii fac moldovenii
s-au mai vazut meciuri prelungite pana la golul vasluiului

Hai ca esti penibil,pueril ,neinsemnat cu pareri la fel de interesante ca o unghiera ruginita.Ai mai batut un apropo la pagiana 1 sau 2 la fel de patetic.E dureros sa primesti doua goluri ai plans la sfrsitul meciului...stim... dar gata.Ajunge.Daca vrei sa te plangi cuiva ca acei bieti "copii ai Craiovei" nu stiu ca un meci are 90 min nu aici e locul.Ai votat ti-ai argumentat votul printr-un post specific tie.De acu dai in penibil.trebuie sa stii cand sa te opresti.

CrAzY92
18th February 2007, 18:42
4-0 ce ziceti :D ?

rhadoo
18th February 2007, 18:55
x daca e sa ne luam dupa amicale

Zauri
18th February 2007, 18:55
Esti glumet ce sa zicem? :))

Lauryca
18th February 2007, 19:14
porumboiu stinge farul, basarab nica panduru poate sa faca miracole ca tot ii fac moldovenii
s-au mai vazut meciuri prelungite pana la golul vasluiului
Te-ai caracterizat singur sub nick. Bagi aceeasi placa!!! Lasa-ne!!!! Nu meriti sa te bagam în seama??? :no:


4-0 ce ziceti :D ?
As zice ca e bancul zilei.:happy :happy

Cra10veanu
18th February 2007, 20:06
bate vasluiu cred eu.
farul a pierdut vremea in pauza intersezon fara transferuri fara nimic. Panduru e tentativa de antrenor, mi-e sa nu va duca in B.

Cipus
18th February 2007, 20:15
Sunt curios daca Sorin Frunza il va face uitat pe Croitoru si Temwanjira pe Viorel Frunza. Daca se va intampla asa, Vasluiul n-are emotii privind retrogradarea. O alta mutare inspirata a fost readucerea lui Bogdan Panait dar si mai nou, transferul lui Daniel David, 2 fundasi central foarte buni. Chiar nu inteleg cum Farul nu a adus decat un jucator, Otvos, la vreo 2 a renuntat si unul a ajuns din greseala, Teekloh si a si ramas. Foarte putin pentru o echipa cu aspiratii europene, in conditiile in care lotul Farului era si asa destul de redus numeric, iar diferentele intre titulari si rezerve destul de pronuntate

b3bito
18th February 2007, 20:45
dupa plecare lui frunza si criotoru de la vaslui...nu prea stiu ce sa zic...
oricum batem...;) ar fi pacat sa schimbam "istoria"

Cipus
18th February 2007, 21:13
adica cine bate? Farul sau Vasluiul?

b3bito
18th February 2007, 21:24
Farul

Cipus
18th February 2007, 22:55
Daca isi revin Tibi Moldovan si Todoran pana la ora meciului sunt sigur ca va castiga Farul, daca nu se termina egal sau Vasluiul castiga. Ultima varianta e valabila numai daca Temwanjira e asa bun cum zic vasluienii sau prinde Gheorghiu o zi buna

Fratilor dar unde ati disparut? cum ramane cu meciul? A venit Tilinca si ati fost sa-l intampinati la gara? s-a refacut si Todoran deci sanse mari de victorie. La Vaslui de ce nu e dat Frunza titular, s-a reaccidentat?

Laur_Farul
18th February 2007, 23:50
Normal ca FARUL :D !

Kooler
19th February 2007, 12:44
Sper s-a bata Farul, pentru ca e intr-o situatie delicata, adica aceea de retrogradare. Farul trebuie sa isi gaseasca maturitatea in joc, adica sa nu ia goluri stupide la contraatacurii scoala cum a facut in tur. Sper ca isi va recapata constanta in joc. Amicalele nu conteaza asa mult. Pronosticul meu 2-1.

Patratzel89
19th February 2007, 13:03
Farul nu mai trebuie sa vanda meciul stelishtilor ca in fiecare an

dardar_3
19th February 2007, 14:17
Castiga moldovenii sa-l supere nitel pe tchibos ca i-a votat...:ras-plans:

Kooler
19th February 2007, 14:19
Farul nu mai trebuie sa vanda meciul stelishtilor ca in fiecare an

Speram sa nu.Insa acum se vede, probabil incapacitatea, de al castiga. Nu vezi daca batea pe Steaua in tur, acum nu se mai lupta de la egal la egal cu Vasluiul si nu-i mai facea pe suporterii vasluienii sa creada ca pot castiga meciul, chiar daca il castigau.

07Ex
19th February 2007, 18:52
Bate Farul.

Patratzel89
19th February 2007, 20:03
Speram sa nu.Insa acum se vede, probabil incapacitatea, de al castiga.

Capacitate...incapacitate..da` se vede clar diferentza de daruire a jucatorilor de la Farul in meciurile cu Dinamo shi Steaua..

Kooler
19th February 2007, 20:47
Capacitate...incapacitate..da` se vede clar diferentza de daruire a jucatorilor de la Farul in meciurile cu Dinamo shi Steaua..

N-are rost sa vorbim despre asta pe threadul asta. E prea lunga povestea cu blaturile...

On Topic: Bate Farul chiar daca nu si-a revenit. Hai Farul !!! :evil:

Lauryca
19th February 2007, 21:14
Speranta nu v-o poate lua nimeni!:D

Kooler
19th February 2007, 21:23
Speranta nu v-o poate lua nimeni!:D

Speranta sa isi fi revent Farul (adica victorie acasa cu steaua, dinamo, si rapid) ca meciul cu Fc Vaslui oricum il castigam.

tchibos
19th February 2007, 21:40
Castiga moldovenii sa-l supere nitel pe tchibos ca i-a votat...:ras-plans:

Mai tu nu ai auzit de reciprocitate? :D .. De asta o sa bata Farul ca Vaslui are o datorie morala la mine :happy

Patratzel89
19th February 2007, 23:23
N-are rost sa vorbim despre asta pe threadul asta. E prea lunga povestea cu blaturile...

Shtiu..ca dateaza de multzi ani :evil:

Lauryca
20th February 2007, 07:22
Speranta sa isi fi revent Farul (adica victorie acasa cu steaua, dinamo, si rapid) ca meciul cu Fc Vaslui oricum il castigam.
Nu zi hop... :happy :happy :happy :happy

Cipus
20th February 2007, 10:06
Mai tu nu ai auzit de reciprocitate? :D .. De asta o sa bata Farul ca Vaslui are o datorie morala la mine :happy

Daca e sa o luam asa, ar trebui sa bata Vasluiul ca in tur i-ati batut la Vaslui. Situatia Farului insa nu permite acest lucru, orice punct pierdut acasa inseamna inca un pas catre retrogradare. Va fi greu daca privim lista indisponibililor, asul din maneca poate va fi chiar Teekloh, daca va juca (cred ca va juca). Apararea trebuie sa aiba grija de Temwanjira, e primul sau meci oficial si va face totul sa impresioneze si eventul sa si marcheze.

b3bito
20th February 2007, 11:18
sincer mie nu mi se pare cine stie ce Ben,am fsot la amicalul cu tulcea...si nu prea a rupt gura targului

Cipus
20th February 2007, 16:49
Poate a avut emotii, acum insa problemele de lot cred ca il vor obliga pe Panduru sa-l titularizeze pe Ben si cine stie de unde sare iepurele

chinezu
20th February 2007, 17:08
1-3(mike2,frunza-mike autogol)

Elphax
20th February 2007, 17:20
vrei cam multe de la mike asta ... :)

r3my
20th February 2007, 18:05
nulitate absoluta. atat pe teren, cat si pe tabela: 0-0.

Cipus
20th February 2007, 19:53
vrei cam multe de la mike asta ... :)

O sa devina Mansour al 2-lea :evil:

Zauri
20th February 2007, 19:57
O sa devina Mansour al 2-lea :evil:

Care Mansour???:evil: :lol:

b3bito
20th February 2007, 20:46
galeria vasluiului va face deplasarea la mare? ;))

Zauri
20th February 2007, 20:49
Tu ce crezi??

andreas_hector
20th February 2007, 21:26
hai vasluiul sigur batem pe farul.... suntem o echipa inchegata acu .....OLE

Loco
20th February 2007, 22:18
Tu ce crezi??

de unde stii? te duci? :rosu:

Cipus
21st February 2007, 02:56
Care Mansour???:evil: :lol:

Il stie elphax mai bine ca doar e timisorean :D seamana la culoare cu temwanjira al vostru :drak:

hamsterutz
21st February 2007, 03:06
faru are nevoie de pct ....1 :D

Lauryca
21st February 2007, 07:41
Pacat ca Buhus e suspensat din cauza cartonaselor galbene. :( :( Dar si asa tot câstigam. :P :) :cool:

b3bito
21st February 2007, 11:50
Tu ce crezi??

:-?? de unde sa stiu eu...

Kooler
21st February 2007, 14:00
faru are nevoie de pct ....1 :D

Farul are nevoie de 3 puncte...

Aurel.D
21st February 2007, 14:09
Farul nu va avea meci usor; FC Vaslui este dispusa sa isi vanda scump pielea returul asta si pare o echipa mai inchegata si mai disciplinata...

Kooler
21st February 2007, 15:45
Nici Farul nu e dispusa sa retrogradeze...

chinezu
21st February 2007, 20:20
nulitate absoluta. atat pe teren, cat si pe tabela: 0-0.

Nulitate esti tu si cu echipa ta de liga 2! Ai grija ca s-ar putea sa nu jucati prima etapa...

richmond
21st February 2007, 21:52
victorie sigura a vasluiului..............fara indoiala........ii termina pe astia de la faru.........:)>:)

Kooler
21st February 2007, 22:15
victorie sigura a vasluiului..............fara indoiala........ii termina pe astia de la faru.........:)>:)

Am ajuns noi rau dar nici chiar asa...

b3bito
22nd February 2007, 00:37
victorie sigura a vasluiului..............fara indoiala........ii termina pe astia de la faru.........:)>:)

in toata istoria voastra ati jucat si voi 3 meciuri cu noi,si de fiecare data ati pierdut,deci scorul nostru este de 3-0 la victorii,asa va fi si la meci de 3-0 pt noi!!!

Lauryca
23rd February 2007, 07:38
Nu si-a revenit complet!:(

YoYoyOi
23rd February 2007, 07:54
1-0, gol Tilinca:D

Cipus
23rd February 2007, 09:54
Nu stiu daca Tilinca e pregatit sa joace asa repede, abia s-a transferat la Farul, cred ca tot Gurita si Disney vor juca. Mai degraba eu as zice 1-0 pentru farul, gol Nae

Luis Garcia10
23rd February 2007, 18:50
Farul are jucatori mai valorosi decat Vasluiul, dar sa vedem daca are si o echipa mai puternica :D

tchibos
23rd February 2007, 21:36
sper sa fie vreme mai buna decat azi, ca altfel vom vedea un joc slabut

florin_vs
23rd February 2007, 21:56
sper sa fie vreme mai buna decat azi, ca altfel vom vedea un joc slabut

chiar, cum e vremea pe acolo ? :)

Lauryca
24th February 2007, 00:37
La tv am vazut ca sunt -4 grade, dar si un vand puternic care amplifica frigul..

proVaslui
24th February 2007, 15:39
E primul meci oficial dupa o pauza destul de lunga iar vremea e asa cum e. In conditiile astea valoarea echipelor va conta mai putin si in consecinta cred ca va fi un egal fara goluri.

boni2204
24th February 2007, 15:39
meci greu pt farul:)

Luis Garcia10
24th February 2007, 15:59
Ce tricouri are Farul! :D

nomotetul
24th February 2007, 16:00
belea inceput de transmisie pentru petardele de la kanalde. oricum cu domnul baleanu nici nu avea cum sa fie altfel. poate ca este mai bine ca nu il auzim si pe economu cine stie ce prostii spunea si ala :groggy:

georgebz
24th February 2007, 16:04
mah da si la mine se aude doar cand vb unul din comentatori :D

nomotetul
24th February 2007, 16:04
mah da la mine se aude doar cand vb unul din comentatori :d

si ce nu era mai bine ????

YoYoyOi
24th February 2007, 16:05
poate celalalt tace george :D

georgebz
24th February 2007, 16:06
da .. vorba ta asta e cam pe langa ;) , cu tot cu colegii lui de la ProSport ;)

YoYoyOi
24th February 2007, 16:08
mai tot e bine, ca vedem si auzim:D
ca intelegem noi ce si cum, si fara sa ne explice astia 2 :happy

georgebz
24th February 2007, 16:08
poate celalalt tace george :D

Da .. probabil Kanal D s-a gandit sa asigure comentariu si pentru surdo-muti :D

georgebz
24th February 2007, 16:10
mai tot e bine, ca vedem si auzim:D
ca intelegem noi ce si cum, si fara sa ne explice astia 2 :happy

Eu pe Telesport mai ales ii dau pe MUTE si pun muzica :yeah:

proVaslui
24th February 2007, 16:15
Pe partea video se descurca totusi onorabil, mai greu cu partea audio...

georgebz
24th February 2007, 16:16
se aud niste sunete ciudate .... zici ca leaga pe cineva cu banda adeziva :))))

YoYoyOi
24th February 2007, 16:19
hai mai sa nu fim rai, ca sunt si ei bobocei acum...imi amintesc de Realitatea TV cum era la inceput si acum unde au ajuns.

Oricum imaginea, cel putin la mine, e perfecta, cu sunetul mai sunt probleme, poate se foiesc aia pe acolo si se aude.
Meciul pana acum este excelent :groggy: :sleep:

STEELMAN
24th February 2007, 16:23
ce transmisie de *****....si mai au si optiunea 1... se joaca cumva meciul cu portile inchise?:D

YoYoyOi
24th February 2007, 16:42
gooooooooooooooooooooooooooooooooolllllllll Guritaaaaaaaaaaaaaaaaaaa/hello

STEELMAN
24th February 2007, 17:10
mmm...ceva ciufuleala intre suporteri?:D

YoYoyOi
24th February 2007, 17:15
intra Tilinca :yeah:

Elphax
24th February 2007, 17:21
si rateaza!

nomotetul
24th February 2007, 17:35
si-au dat seama in sfirsit si ei cine a dat golu'. ba da chiar atit de idioti sa fie unii si sa mai ia si o caruta de bani doar pentru ca ne enerveaza ?!??!?!?:angry: :rosu:

Elphax
24th February 2007, 17:43
si au egalat :happy

Andutzu
24th February 2007, 17:46
alt 1-1:(

Elphax
24th February 2007, 17:52
etapa egalurilor :)

Zauri
24th February 2007, 18:08
Doamne ce comentariu :ras-plans: Astia au optiunea I ??:happy

Elphax
24th February 2007, 18:10
au optiunea I ca au dat cu banu'

Geografu
24th February 2007, 18:57
Au inceput sa ne cam plictiseasca egalurile in Liga 1.Iata,acesta e al patrulea egal consecutiv dar am vazut un meci cat de cat frumusel din pacate fara spectatori prea multi in tribune.Bravo acestui tanar Sabou pentru golul din repriza II.
Bafta ! :ok:

Kooler
24th February 2007, 19:08
Au avut foarte multa sansa vasluienii si aici nu ma refer la golul pe care l-au dat, ci la ocaziile Farului.

Lauryca
24th February 2007, 20:51
Bun si un punct !!! Ce-i dadeau astia cu Buckvic ca marcator al golului nostru!!! :happy :happy :happy :happy Penibil...

Ferko
24th February 2007, 21:09
Eu n-am suportat comentariul si am trecut pe Telesport - si nu am regretat - am vazut un meci frumos cu un stadion in care se canta necontenit.

tchibos
24th February 2007, 21:15
suntem pe drumul cel bun :headbang:

Kainsashiki
24th February 2007, 21:30
doua puncte pierdute aiurea de farul, la cate ocazii au avut pana in minutu 70. la 1-0 au crezut k pot face spectacol dar au vazut ca ocaziile se razbuna.

Kooler
24th February 2007, 21:58
Pe undeva a fost si greseala lu Panduru. La 1-0 bagi fundasi in teren si le dai sarcini defensive, nu atacanti si pe Gurita fundas. Insa nu asta a fost problema, ci neatentia fundasilor.

MIREL6RADOI
24th February 2007, 22:58
Un meci bunicel ,un spectacol agreabil si doua goluri de generic :)
Felicitari ambelor formatii

cif2004
24th February 2007, 23:10
Au avut foarte multa sansa vasluienii si aici nu ma refer la golul pe care l-au dat, ci la ocaziile Farului.

Care ocazii ma?
Aia cu golul lui Mike anulat aiurea sau sutul lui Gheorghiu din finalul jocului??? Probabil ai vazut alt meci sau ti-a ramas pe retina numai ocazia lui Tilinca din 16 metri cand a dat pe langa minge.
Acum, nu ca ar fi jucat Vasluiul ceva, dar meciul a fost catastrofal iar farul nu merita mai mult de un punct.

hamsterutz
25th February 2007, 00:04
Pe undeva a fost si greseala lu Panduru. La 1-0 bagi fundasi in teren si le dai sarcini defensive, nu atacanti si pe Gurita fundas. Insa nu asta a fost problema, ci neatentia fundasilor.

pai unde e greseala? el a vrut sa conserve rezultatul :)...greseala e a jucatorilor :)

Kooler
25th February 2007, 00:43
Care ocazii ma?
Aia cu golul lui Mike anulat aiurea sau sutul lui Gheorghiu din finalul jocului??? Probabil ai vazut alt meci sau ti-a ramas pe retina numai ocazia lui Tilinca din 16 metri cand a dat pe langa minge.
Acum, nu ca ar fi jucat Vasluiul ceva, dar meciul a fost catastrofal iar farul nu merita mai mult de un punct.

Acuma eu am vazut pe Farul de mai multe ori in atac. Principale faze au fost cele fixe la poarta Vasluiului, din care a iesit ceva suturi SPRE poarta. Plus cateva centrari in careu si posesia care a fost favorabila Farului. Meciul era oprit pe motiv de fault in atac cand a dat Mike gol.

http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiune_2/articol_16489/final___farul_-_fc_vaslui_1-1.html Intra aici si numara ce a notat Fanatik si vezi cate au fost pentru Farul si cate pentru Vaslui.

Kooler
25th February 2007, 00:54
pai unde e greseala? el a vrut sa conserve rezultatul :)...greseala e a jucatorilor :)

Rezultatul se conserva cu fundasi care au datoria s-a marcheze unii atacanti periculosi. :headbang: Pe cand el a bagat atacantii Otvos si Tilinca.

hamsterutz
25th February 2007, 01:09
Rezultatul se conserva cu fundasi care au datoria s-a marcheze unii atacanti periculosi. :headbang: Pe cand el a bagat atacantii Otvos si Tilinca.


Pe undeva a fost si greseala lu Panduru. La 1-0 bagi fundasi in teren

daca nu te exprimi calumea eu de unde sa stiu ce vrei sa zici?

Kooler
25th February 2007, 02:01
Mai erau 15 minute de joc, daca stiam sa conservam rezultatul acum aveam 3 puncte.

Cipus
25th February 2007, 04:26
meciul asta puteam sa joc pe "scor exact", mai umpleam si eu buzunarele. Din pacate Farul se afunda, Vasluiul poate si fara Frunza si Croitoru, dar a avut si noroc cu acel gol al lui Sabou (chiar, Sabou seamana cu Bukvic sau comentatorii aia erau idioti?)

chinezu
25th February 2007, 07:28
meciul asta puteam sa joc pe "scor exact", mai umpleam si eu buzunarele. Din pacate Farul se afunda, Vasluiul poate si fara Frunza si Croitoru, dar a avut si noroc cu acel gol al lui Sabou (chiar, Sabou seamana cu Bukvic sau comentatorii aia erau idioti?)

Comentatorii erau idioti...

boni2204
25th February 2007, 10:58
suntem pe drumul cel bun :headbang:
Spre B cumva??? sau la ce te referi....:D

nr.zece
25th February 2007, 11:13
mi s-a parut mie sau galeria vasluiului a fost mai numeroasa decat a rechinilor?
la pitesti ai nostri au fost mai multi decat ai vulturilor, la voi?

tchibos
25th February 2007, 12:38
ti s-a parut

Lauryca
25th February 2007, 12:41
Vrem si poze..:P

nr.zece
25th February 2007, 12:43
ti s-a parut

probabil

tchibos
25th February 2007, 12:55
Vrem si poze..:P

cu galeria noastra gasesti aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=77445&page=2) :ok:

tattae
25th February 2007, 13:03
ti s-a parut

chiar i s`a parut ??

tchibos
25th February 2007, 13:05
eu asa zic

nr.zece
25th February 2007, 13:35
cu galeria noastra gasesti aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=77445&page=2) :ok:

deci pana la urma v-ati strans mai multi suporteri decat jucatori
slabut, tchibos, slabut

tchibos
25th February 2007, 13:41
nu era unghiul bun la poze :D

sebi_farul
25th February 2007, 13:42
* inconstanță
* Farul furat de cuplul N&C (Nagy si Corpodean) dinamovistii care vor purta in continuare tricourile alb rosii

nr.zece
25th February 2007, 13:43
nu era unghiul bun la poze :D

pai de ce nu zisasi de la inceput
eu crezui ca ati fost doar 32 de ultrasi
:happy :happy :happy

tchibos
25th February 2007, 13:44
pe ala care a facut pozele nu l-ai pus, huh?.. ca sa nu iti mai spun ca mai erau acolo, care masurau viteza vantului, luminozitatea s.a. asemenea :o:

Elphax
25th February 2007, 14:00
a fost prea frig, sau au avut treaba, nici la TV nu s-au putut uita saracii ...

cristian27
25th February 2007, 15:27
lasati-o balta

fcvs
26th February 2007, 08:59
mi s-a parut mie sau galeria vasluiului a fost mai numeroasa decat a rechinilor?
nu stiu daca e bun unghiu`...
http://85.17.40.9:99/31a/full/149/149181112.jpg
mai multe poze gasiti pe aici (http://www.dorobantii.net/)

relansat
26th February 2007, 09:54
Rezultat echitabil pentru ambele echipe, dupe jocul prestat ... este adevarat ca in cazul unui 2-0 pentru Farul, meciul era ca si pierdut pentru noi, insa ati ratat destul de mult. Unde mai punem ca puteati pierde pe sfarsitul partidei in min 85 la Ljubinkovic ... oricum, ne asteapta meciuri grele etapele urmatoare.