PDA

View Full Version : Etapa 20: CFR Cluj - Ceahlaul P. Neamt



Elphax
10th February 2007, 11:11
Etapa 20: CFR Cluj - Ceahlaul P. Neamt (3-1 in tur)
Sambata, 24 februarie, ora 14:00

In direct la National TV

lucian_iasi
17th February 2007, 13:41
Clar 1 solist,CFR-ul s-a intarit serios in aceasta vacanta de iarna,si daca vor locul 2,nu au voie sa se impiedice de ceahlaul

*Coco*
17th February 2007, 13:44
Da s`au intarit cu portughezi de mana a doua:rolleyes:
Meci de X2

lucian_iasi
17th February 2007, 13:47
Si de unde stii tu ca portughezii astia nu vor juca bine la cfr?totusi vin din prima liga protugheza,nu a 5 a :) Cei care au jucat in tur nu au dezamagit.

m8k
17th February 2007, 13:54
Meciul se joaca sambata de la ora 12:00!:shocked: :shocked: :shocked:

Elphax
17th February 2007, 13:58
bate clujul sigur

esti sigur de ora aia?

lucian_iasi
17th February 2007, 14:00
LA ORA 14

AICI: http://www.gsp.ro/index.php?a=72319&shift=1

m8k
17th February 2007, 14:01
Pe siteul celor de la pro(st)sport e de la 12!

Parazitu'1919
17th February 2007, 14:10
2 clar achizitiile si omogenitatea moldovenilorvor invinge portoghezii cu cont pe hi5

crissis
17th February 2007, 14:15
cistiga CFR-ul

YoYoyOi
17th February 2007, 14:28
castiga CFR clar:ok:

Geografu
17th February 2007, 15:48
Nu cred ca vor fi probleme pentru CFR in aceasta partida.1-solist ! ;)

AdyPopa
17th February 2007, 21:22
Ma surprinde numarul mare de voturi pe victoria Ceahlaului ( 3 ).......Ca si un sfat tuturor celor ce merg pe 2 la acest meci le recomand sa joace si la casele de pariuri sume mari pe varianta asta ; aveti o sansa mare sa va imbogatiti ( ha ha ) .....persoal cred ca-i doar o problema de scor si la meciul cu Ceahlaul si etapa viitoare cu National......Forta CFR...!!...

Cipus
18th February 2007, 00:14
Cum Ceahlaul a schimbat toata echipa (sau aproape toata), nu-i dau mai mult de 2% sanse sa scoata macar un egal la Cluj. Chiar daca a batut echipe de mana a 3-a prin amicale, Ceahlaul poa' sa zica Pinalty 24 de ore din 24 ca scapa de retrogradare, si purcelul guita inainte de Craciun si tot degeaba. Singurele achizitii mai de "Doamne ajuta" sunt Iencsi si Cornel Dobre. De cealalta parte sunt convins ca Bergodi nu vrea sa aiba soarta lui Dorinel, si e constient ca nu are voie sa piarda puncte acasa daca vrea in Europa. 2-0 pentru CFR, Anca si Didi

Patratzel89
18th February 2007, 00:18
Cipus inca nu sunt integratzi nici la CFR totzi jucatorii...asha ca nu se shtie ce se intampla..oricum shanse mari nu are Ceahlau..pacat de staionu` ala pe care il au...

Patratzel89
18th February 2007, 00:49
Nu poate sa fie x deoarece la pretentziile pe care le are CFR (de a juca in CL) trebuie sa cashtige. Altfel se indeparteaza de plutonul fruntash

Parazitu'1919
18th February 2007, 00:58
si eu am multe pretentii....

o sa fie 1-1 sau 0-0 pe scurt ceahlaul se baga cu curu in poarta si cfr nu o sa poata sa deie gol

Patratzel89
18th February 2007, 01:14
Nu prea are Ceahlau` motive sa se bage cu fundu` in poarta.. (vezi clasament) :) Shi are doar 1 victorie 1 egal din 10 meciuri in deplasare..

Parazitu'1919
18th February 2007, 01:18
daca ar iesi la joc ar primi mult mai usor gol .....

Patratzel89
18th February 2007, 01:20
Pai nu o sa poata sa obtzina victoria aparandu`se..E adevarat ca un egal in deplasare ar multzumi echipa nemtzeana...

gica
18th February 2007, 01:44
Prea multa teorie strica asa ca daca se vrea uefa este bine sa-ncepem cu dreptul si cu tupeu.La ora asta totul pare ca este in favoarea cfr-lui.De la rezultatele din pregatiri,la jocul bun al ultimilor veniti cat si emulatia creata prin concurenta pe posturi nemaiantalnita in campionatul nostru.
Asa ca prevad o victorie a cfr-lui muncita dar in urma unui joc convingator menit sa aduca linistea atat de necesara in acest retur cu obiective mari dar cat se poate de realizabile.

Forza CFR! :yeah:

CFR1907
18th February 2007, 08:59
Ceahlaul e o chipa intarita mult fata de tur si sunt sigur ca va pune multe probleme atat CFR-ului, cat si celorlalte echipe din liga 1. Ceahlaul cu siguranta nu va retrograda si nici nu ar merita asta la ce stadion frumos au reusit sa faca ei. Si in plus il au si un lot foarte valoros... Oricum eu merg pe 1.

Forza si bafta CFR!:yeah:

chinezu
18th February 2007, 09:13
2-0(surdu,anca)

Patratzel89
18th February 2007, 09:50
CFR are toate calitatzile sa cahstige :D

CFR1907
18th February 2007, 10:13
Oare eu sunt singurul care crede ca noi o sa avem o misiune foarte grea cu Ceahlaul?:D

Cipus
18th February 2007, 12:07
Oare eu sunt singurul care crede ca noi o sa avem o misiune foarte grea cu Ceahlaul?:D

Nu, mai sunt si eu care e de aceeasi parere, insa numai in proportie de 2%. cred ca pana la urma Clujul se va impune. Sunt absenti la CFR?

Luis Garcia10
18th February 2007, 12:17
Va fi un meci greu ! Sunt rai moldovenii ! :D

CFR1907
18th February 2007, 12:29
Nu, mai sunt si eu care e de aceeasi parere, insa numai in proportie de 2%. cred ca pana la urma Clujul se va impune. Sunt absenti la CFR?

Absenti nu sunt, dar in schimb relatiile de joc nu sunt consolidate inca. O sa treaca vreo 2-3 etape pana o sa se intample asta, si sper sa le trecem cu bine.:)

Sevilla86
18th February 2007, 12:31
Castiga CFR-ul... mai apar si surprize, dar in mod normal e meci de 1 solist.

Lauryca
18th February 2007, 13:56
Sanse mici pentru nemteni chiar si la un egal..Ceahlaul o sa aiba viata grea in returul asta. Sunt curios daca Frunza o sa fie titular la CFR si cum se va adapta la noua echipa.

Cipus
18th February 2007, 15:12
Absenti nu sunt, dar in schimb relatiile de joc nu sunt consolidate inca. O sa treaca vreo 2-3 etape pana o sa se intample asta, si sper sa le trecem cu bine.:)

Cadu stiu ca a fost accidentat mai grav, dar si-a revenit, poate juca tot meciul cu Nemtenii? Cat priveste relatiile de joc, nu vad nicio problema, echipa in mare e aceeasi, nou venitii nu vor fi titulari toti odata, sunt convins ca Bergodi nu e idiot sa faca asta. De la mijloc in sus nu sunt mari modificari, eventual Didi, dar cred ca tot Semedo e mai bun deocamdata.

nr.zece
18th February 2007, 17:31
ceahlaul nu pica anul asta, iar in meciul asta va lua 1 punct

Elphax
18th February 2007, 17:33
nu pica, doar retrogradeaza ...

Zauri
18th February 2007, 18:16
x pauza 1 final

aLEX_U_1919
18th February 2007, 18:20
Bate cfr sigurhttp://img265.imageshack.us/img265/7679/cfrinapoiincos8.gif (http://imageshack.us)

aLEX_U_1919
18th February 2007, 18:41
inseamna ca nu cunosti echipele moldovene.este adevarat ca,cfr este favorita dar cu echipele din moldova,mai ales ceahlaul si poli iasi nu poti sti niciodata cum se va termina.ex este egalul ceahlaului cu steaua

cfr e favorita, da ar fi fain sa castige Ceahlaul http://img265.imageshack.us/img265/7679/cfrinapoiincos8.gif (http://imageshack.us)

rhadoo
18th February 2007, 18:53
sper sa nu faca cfr vreo prostie si sa nu castige un meci care in mod normal nu ar trebui sa le faca probleme
HAI JIUL PETROSANI!

m8k
18th February 2007, 19:14
cfr e favorita, da ar fi fain sa castige Ceahlaul http://img265.imageshack.us/img265/7679/cfrinapoiincos8.gif (http://imageshack.us)

Si tu te-ai ratacit ca fratele parazit?
Vad ca va place sa va bagati in seama pe threadurile CFR-lui! Inca nu incepe sezonul in liga2?
Nu incercati sa va faceti imagine pe seama CFR-lui!!! Sunteti anonimi si nu contati! Voi sunteti mai aproape de C asa ca mai bine mergeti si discutati pe threadurile ligii 2!
Chiar daca pierdem sau batem pe Ceahlaul nu cred ca va intereseaza!
Fortza CFR!!! uNICA echipa din Cluj!!!:yeah:

Parazitu'1919
18th February 2007, 19:17
ce ma ii forumu lu tatato ? el isi spune parerea unde vrea el atata timp cat e ontopic parca voi nu intrati la noi

aLEX_U_1919
18th February 2007, 19:35
asta ii threadu cfr -lui ????? http://img226.imageshack.us/img226/5076/u1919uc8.gif (http://imageshack.us)

Parazitu'1919
18th February 2007, 19:37
dai ma in .... mea io is suporter ceahlaul

m8k
18th February 2007, 19:42
Mergeti si dati-va cu parerea si pe alte threaduri cum e de ex. Gloria Bistrita - Pandurii Tg.Jiu!
Reveniti ontopic! Va invit sambata in Gruia sa vedeti un meci de fotbal adevarat!!! Nu are rost, oricum o sa fiti acolo!
Nu uitati sa va exprimati opinia si pe alte threaduri din liga 1, numai ca sa dati de banuit ca va faceti reclama!!!:rosu:

Parazitu'1919
18th February 2007, 19:48
Va invit sambata in Gruia sa vedeti un meci de fotbal adevarat!!! Nu are rost, oricum o sa fiti acolo!


clar ca o sa fiu la toate meciurile din gruia is prezent

Cipus
18th February 2007, 20:40
iar se cearta clujenii intre ei, lasati-o mai moale fratilor ca nu suntem in Italia aici. Nici CFR-ul nu e AC Milan si nici Universitatea nu e Inter. Cand vor avea si echipele clujene palmaresul milanezilor atunci o sa va inteleg intr-un fel. Are vreun campionat castigat CFR sau U Cluj ca sa ajungeti sa va bateti degeaba? Toata istoria ambelor echipe se confunda cu primele 3 ligi mioritice, si acolo fara vreo performanta notabila. Nu aveti dreptate.

rhadoo
18th February 2007, 21:38
e pacat ca se cearta,insa se pare ca e prea mic clujul pt 2 echipe
cred ca va bate cfr avand in vedere obiectivul
HAI JIUL PETROSANI!

Cipus
18th February 2007, 22:38
Ideea este urmatoarea: Brasovul si Clujul sunt orase mici comparativ cu Bucurestiul care inseamna 10% din Romania. In acest caz simpatizezi cu singura echipa din acel mic oras. Faptul ca sunt 2 echipe cam de acelasi calibru in respectivul oras ar trebui sa fie un motiv de bucurie. Clujul a fost cunoscut in Europa prin echipa CFR, ceea ce ar trebui sa fie un motiv de bucurie pentru toti clujenii. Asa cum a fost un motiv de bucurie pentru toti brasovenii cand a venit Inter la Brasov, si l-am vazut pe viu pe Ronaldo. daca de exemplu CFR termina pe locul 2 si se califica in liga, si vine spre exemplu Barcelona la Cluj, ce faceti toti acei suporteri ai Universitatii? va roadeti unghiile de invidie cand a-ti putea foarte bine sa participati si sa va bucurati de spectacol.
Eu sunt brasovean, insa puteam foarte bine sa scriu si FC Brasov, de altfel chiar o sa fac asta, pentru ca tin si cu FC Brasov nu doar cu Forex, si oricare ar promova, daca va promova vreuna, ar fi bine venita, si nu inseamna ca pe cealalta o dam uitarii...

Parazitu'1919
18th February 2007, 22:44
numai tata mai tine cu aman2 echipele.....
decat sa ma duc in gruia.... mai bine imi rod ungiile in fata televizorului

CFR1907
18th February 2007, 22:57
numai tata mai tine cu aman2 echipele.....
decat sa ma duc in gruia.... mai bine imi rod ungiile in fata televizorului

Lasa ca o sa cresti si tu mare si o sa scapi de apucaturile astea de mare "ultras" care exista in prezent in galeria lui "u".;)

Parazitu'1919
18th February 2007, 23:03
atunci mai bine nu mai cresc:p

BAK
18th February 2007, 23:20
haideti mai sa terminam cu porcariile.mie mi se pare foarte logic ceea ce spune cipus.rivalitatea asta mi se pare de doi lei.niciodata nu a fost ura intre cele doua echipe.noi, ca si clujeni ar trebui sa fim mai uniti impotriva SDR-ului insa in acelasi timp de la noi din galerie merg la galeria lui dinamo........acest lucru mie mi se pare jenant. noi ne dam in cap unii la altii si altii rad de noi.

Parazitu'1919
18th February 2007, 23:21
adica sa ma unesc contra SDRului cu niste idioti care ma bat pe strada si ma injura meci de meci ?

BAK
18th February 2007, 23:24
bine mah........cum spui tu! hai sa fim sinceri si sa vedem adevarul: NOI am inceput sa ii injuram la toata meciurile, noi i-am vanat la inceput pe ei, noi le-am batut jucatorii, noi i-am facut sa se teama de noi. eu sincer nu cred ca tie iti este frica ca iei bataie de la cfristi cand mergi prin cluj.....

Parazitu'1919
18th February 2007, 23:27
cand ma duc pe la gara cu fular( nu prea merg pe acolo ) simpt un fior dar in rest nu.... si noi am inceut sa'i injuram dupa declaratiile lui muresan erau in C si ziceau ca UNIVERSITATEA nu a fost niciodata echipa fanion a clujului sau acuma mai recent dejul e a 2a echipa a judetului

CFR1907
18th February 2007, 23:30
cand ma duc pe la gara cu fular( nu prea merg pe acolo ) simpt un fior dar in rest nu.... si noi am inceut sa'i injuram dupa declaratiile lui muresan erau in C si ziceau ca UNIVERSITATEA nu a fost niciodata echipa fanion a clujului sau acuma mai recent dejul e a 2a echipa a judetului

Wow, iti dai seama ce declaratii grave a facut muresan (care e doar un angajat al clubului). Daca ne luam dupa logica asta, ce ar trebui sa faca rapidistii, dinamovistii si stelistii cand aud declaratile lui Borcea, Jiji sau Copos?

Parazitu'1919
18th February 2007, 23:32
apai de aia se omora pe unde se prind handbal/polo .....

grasu2
19th February 2007, 01:24
iar se cearta clujenii intre ei, lasati-o mai moale fratilor ca nu suntem in Italia aici. Nici CFR-ul nu e AC Milan si nici Universitatea nu e Inter. Cand vor avea si echipele clujene palmaresul milanezilor atunci o sa va inteleg intr-un fel. Are vreun campionat castigat CFR sau U Cluj ca sa ajungeti sa va bateti degeaba? Toata istoria ambelor echipe se confunda cu primele 3 ligi mioritice, si acolo fara vreo performanta notabila. Nu aveti dreptate.

Crede-ma, nu toti clujenii sunt asa. Pentru mine e mai important sa fie reprezentat sportul clujean pe plan national, cat si european de cat mai multe echipe. Mai ales ca, dupa cum ai spus, Clujul nu a avut nici odata nu stiu ce performante sportive.

On topic, eu sper sa castige CFRul. Daca-si vad de joc si nu se baseaza doar pe reputatie si transferuri au toate sansele sa castige. In schimb daca intra pe teren cu idea ca jocul se joaca numai din transferuri atunci au sanse sa egaleze. Chiar de pierdut nu cred ca este vorba, mai ales ca doar 2 echipe au invins CFRul pe teren propriu de cand a intrat in A (daca-mi amintesc bine minte).

danpuric78
19th February 2007, 17:55
iar se cearta clujenii intre ei, lasati-o mai moale fratilor ca nu suntem in Italia aici. ... Are vreun campionat castigat CFR sau U Cluj ca sa ajungeti sa va bateti degeaba? Toata istoria ambelor echipe se confunda cu primele 3 ligi mioritice, si acolo fara vreo performanta notabila. Nu aveti dreptate.

lasa ca e bine sa se certe. In doi ani de zile o sa ajunga in divizia C sa joace cu Sarma Campia Turzii. Cine naiba o sa mai stie de ei.
Lasa sa se certe acuma cat mai au timp.

07Ex
19th February 2007, 18:40
Un alt meci de 1 solist.

Patratzel89
19th February 2007, 20:09
Un alt meci de 1 solist.

Depinde cum se integreaza jocatorii aia multzi de la CFR :)

Parazitu'1919
19th February 2007, 23:02
lasa ca e bine sa se certe. In doi ani de zile o sa ajunga in divizia C sa joace cu Sarma Campia Turzii. Cine naiba o sa mai stie de ei.
Lasa sa se certe acuma cat mai au timp.

sarma Campia turzii sau cum ii spui tu e egala echipe de kkt pe care o sustii tu si activeaza in al2lea esalon dar niste samantari ca tine nu stiu atatea
Building Vânju Mare - ISCT 0-0

BAK
20th February 2007, 03:21
lasa ca e bine sa se certe. In doi ani de zile o sa ajunga in divizia C sa joace cu Sarma Campia Turzii. Cine naiba o sa mai stie de ei.
Lasa sa se certe acuma cat mai au timp.

purice, nu iti da cu parerea daca esti depasit.....

Cipus
20th February 2007, 10:00
Crede-ma, nu toti clujenii sunt asa. Pentru mine e mai important sa fie reprezentat sportul clujean pe plan national, cat si european de cat mai multe echipe. Mai ales ca, dupa cum ai spus, Clujul nu a avut nici odata nu stiu ce performante sportive.


ma bucur ca sunt si ardeleni care gandesc asa. Parerea mea e ca daca suporterii lui CFR vor merge la un meci important de-al Universitatii si vor incuraja echipa, iar fanii Universitatii vor veni la randul lor la un meci de-al CFR-ului si vor face acelasi lucru, se vor uita conflictele din trecut si va fi mult mai bine pentru orasul Cluj. Ca a spus Muresan nu-stiu-ce, asta e o problema ce tine de conducere nu de suporteri.
In alta ordine de idei, primul meci e intotdeauna important si in functie de rezultat asa va fi si moralul jucatorilor in perspectiva urmatoarelor partide. De aceea CFR trebuie sa faca totul pentru a invinge Ceahlaul. Din cate stiu, echipa nu are suspendati si nici accidentati, jucatorii sunt in forma, astfel ca sunt toate premisele pentru o victorie. Oare cum va arata atacul? Dupa parerea mea, dilemele lui Bergodi sunt: Frunza sau Anca, Semedo sau Didi, Oliveira sau Jose si Panin sau Vitinha.

klman
20th February 2007, 10:09
sunt cativa accidentati, dar nu e nimic grav, pot fi recuperati chiar pana sambata... oricum, CFR are un lot numeros...

CFR1907
20th February 2007, 10:09
Cipus, trebuie sa fac o contestatie legata de semnatura ta, deoarece:
-echipamentul lui Rapid e de culoare visiniu, nu mov.
-CFR are culoarea alb-visiniu
-Dinamo are alb si rosu
-U Craiova are alb si albastru.

Se pare ca trebuie sa iei niste masuri severe impotriva acestor erori.:D

On-topic: Din pacate Minteuan nu poate juca datorita problemelor de sanatate. Totusi sper ca jucatorii care o sa fie pe teren sa faca o treaba buna si sa ramanem cu cele 3 puncte la sfarsitul meciului.

Cipus
20th February 2007, 10:26
Cipus, trebuie sa fac o contestatie legata de semnatura ta, deoarece:
-echipamentul lui Rapid e de culoare visiniu, nu mov.
-CFR are culoarea alb-visiniu
-Dinamo are alb si rosu
-U Craiova are alb si albastru.


Am folosit si eu ce culori am la dispozitie, o sa incerc sa fac rost de un marker visiniu si sa vopsesc monitorul :D , pana atunci va ramane un maro, iar la CFR nu prea am ce face ca nu-mi ajung caracterele, la fel si la Craiova.

m8k
20th February 2007, 13:29
Dupa parerea mea, dilemele lui Bergodi sunt: Frunza sau Anca, Semedo sau Didi, Oliveira sau Jose si Panin sau Vitinha.

Aici am sa te corectez un pic! Oliveira va juca sigur , pentru ca Minteuan e accidentat, si nu are cu sa intre in dilema Bergodi pentru ca Oliveira joaca central iar Jose lateral! Vithinha parca era vorba ca va evolua la Dej, dar dupa amicalele din Cipru paremi-se ia placut lui Bergodi, avind cateva meciuri bune, chiar si 2 pase de gol! Ar mai fi cateva dileme: Jula sau Souza, Stancioiu-Tudor-Turcas, intrega aparare in fond e o dilema pentru Bergodi dupa parerea mea! Nu stiu ce se intimpla cu Cuéllar, da Silva, Martinez si Dani pentru ca prea putin au fost folositi de Bergodi in amicale?!

Cipus
20th February 2007, 16:45
Nu stiam de accidentarea lui Minteuan, am aflat dupa ce postasem. Deci Oliveira va juca in centru, Jose pe dreapta si Coroian pe stanga, in conditiile in care Bergodi joaca tot cu 3 mijlocasi. In tur a jucat Minteuan in centru iar Oliveira mijlocas dreapta, nu-i asa? Oliveira joaca de obicei pe partea dreapta, iar Coroian pe partea stanga. In aparare, in conditiile in care o sa joace Cadu (stiu ca s-a accidentat la sfarsitul turului), atunci Bergodi trebuie sa aleaga intre Jula si Souza. Am inteles insa ca Souza are prima sansa.

m8k
20th February 2007, 16:59
Eu prevad o echipa cam asa:D
Stancioiu-Panin, Cadu, Jula, Vitinha - Jose, Oliveira, Coroian - Semedo, Anca, Surdu!
Absentii vor fi : Minteuan, Tudor, Miclaus, Souza (incert)

Cipus
20th February 2007, 18:51
Dar Tony? eram convins ca el va juca fundas dreapta. Coroian era intr-o forma buna la sfarsitul turului, sper ca va continua tot asa, la fel si Surdu. Cred ca tot ei vor fi golgheterii echipei. Posibil sa-i ajunga Anca daca repeta evolutiile din amicale.

Ess
21st February 2007, 11:54
Meci de 1 X.
Vom trai si vom vedea...
Important e ca merg pe stadion, o chestie de care mi-a fost f dor!

Aurel.D
21st February 2007, 14:26
Parazitu'1919,
te rog frumos, cearta-te cu CFR-istii pe Intern cat vrei. Aici se discuta despre acest meci.
Mersi. :ok:

Dark Horror
21st February 2007, 19:24
lasa ca e bine sa se certe. In doi ani de zile o sa ajunga in divizia C sa joace cu Sarma Campia Turzii.
Lasa sa se certe acuma cat mai au timp.

Sa mori tu? Nici noi shi nici ei nu vom ajunge in C

Dark Horror
21st February 2007, 19:30
Eu zic ca primul 11 va fi : Stancioiu-Tony,Jula,Cadu,Panin-Jose,Oliveira,Coroian(sau Dani)-Semedo,Anca,Surdu.

Cipus
21st February 2007, 20:11
Nu cred ca Dani ii poate lua locul asa repede lui Coroian. In rest cam asta e echipa Clujului. O stii si pe a Ceahlaului?

Dark Horror
21st February 2007, 20:47
Pe aia nu o shtiu ca nu am treaba cu ei...Shi eu cred ca va fi titular Coro,dar poate intra Dani ca sa fie mai multzi mijlocashi de meserie,deoarece Coro a fost varf shi acum e mai mult om in spatele varfului

Cipus
22nd February 2007, 01:57
Coroian facea cuplu cu Negrean in atacul Gloriei, insa joaca bine si mijlocas ofensiv, inscrie goluri ceea ce e mai mult decat bine.
Adevarul e ca atat de multe schimbari s-au produs la Ceahlaul ca am cam pierdut sirul evenimentelor. Totusi cred ca echipa lor va arata cam asa:
portar: Federenko (in caz ca nu se rezolva cu Multescu)
fundasi: Nohai Avadanei L.Goian C.Dobre (fundas stanga e Vasaie dar cred ca e accidentat, Dobre a jucat la Urziceni la mijloc dar de meserie e fundas stanga parca). Iencsi nu joaca sigur ca nu e pus la punct cu pregatirea
mijlocasi: Banuta, Rusmir, Cebotaru, Negoita. (aici nu sunt sigur care mai e situatia, dar Purica e inca accidentat cred ca si Costel Ilie, multi au plecat)
atacanti: Costescu si M.Ilie sau Doicaru (Vrajitoare e suspendat)
parerea mea e ca CFR nu poate pierde cele 3 puncte, victorie la cel putin 2 goluri

CFR1907
22nd February 2007, 08:19
parerea mea e ca CFR nu poate pierde cele 3 puncte, victorie la cel putin 2 goluri

Fie ca tastatura ta sa fie aurita si sa se intample ceea ce ai zis tu.:D

Cipus
22nd February 2007, 09:47
Fie ca tastatura ta sa fie aurita si sa se intample ceea ce ai zis tu.:D

Pacat ca nu particip si la concursul de pronosticuri ca as fi avut sanse, poate voi incerca intr-o zi. Consider ca am acumulat ceva experienta in ultimii 2 ani ca sa imi exprim o parere realista si in ultimul timp nu prea m-am inselat, cu exceptia a 2 meciuri din tur, Otelul-Rapid 0-7 si Ceahlaul-Poli Iasi 0-4 si partial Gloria-CFR 3-2

scorpiuta
22nd February 2007, 14:13
bate Ceahlaul cu 1-0 (Doicaru)

gtibi
22nd February 2007, 23:56
Castiga CFR!

Cipus
23rd February 2007, 00:40
bate Ceahlaul cu 1-0 (Doicaru)

stii cine va mai juca la Ceahlaul in afara de Doicaru? la mijloc am dubii, Dobre pe stanga si Negoita pe dreapta, sau invers, dar in centru? Vasiie, fundasul stanga se pare ca va juca

Dark Horror
23rd February 2007, 16:34
Vasaie sigur nu va juca

adilica_prono
23rd February 2007, 18:41
Bate cu 4-0 si va fi o echipa ce se va bate pentru locul 2 .

boni2204
23rd February 2007, 23:03
:D Astept cu nerabdare sa vad cum se misca cfr portughesa:D
oricum 1 solist:ok:

danpuric78
23rd February 2007, 23:08
Bate cu 4-0 si va fi o echipa ce se va bate pentru locul 2 .

In doi-trei ani o sa fiti in B sau in C.

CFR1907
23rd February 2007, 23:56
In doi-trei ani o sa fiti in B sau in C.

...zise o persoana care nu are nimic in comun cu fotbalul...


PS. Batem cu 1-0, gol anca in minutul 1.

MIREL6RADOI
24th February 2007, 00:12
Ceahlaul a facut cateva achizitii bune in mercato : L.Goian,Iencsi,Dobre,Vrajitoarea,Costescu,Multescu . Au investit in stadion si mi-ar parea rau sa retrogradeze. De aceea ,maine o sa fiu fanul Ceahlaului. Sper sa le puna probleme clujenilor si sa se intoarca la Piatra-Neamt cu cel putin un punct. Posibilitati au.

forza_CFR
24th February 2007, 10:16
victorie clara....nu mai are rost sa discutam.0.1% sanse sa facem un egal
FORZA CFR

Kooler
24th February 2007, 12:19
Castiga CFR cu 3-1.

Celso
24th February 2007, 14:45
mie ca mii ard saclauanii:D ..ia uite...eliminare Jula!:groggy:

scorpiuta
24th February 2007, 14:48
sper sa profitam de aceasta elominare si sa batem... dar si un egal este bun

YoYoyOi
24th February 2007, 15:10
greu se misca pana acum clujenii :groggy:

Balaci
24th February 2007, 15:11
Pai doar is ardeleni,asa se misca ei mai greu:D

YoYoyOi
24th February 2007, 15:13
tot astept sa vad echipa portugheza cea mult laudata :rolleyes:

Balaci
24th February 2007, 15:14
La pomu laudat...:P

scorpiuta
24th February 2007, 15:15
ce public elevat aveti la cluj... RUSINE!!!!:angry:

Celso
24th February 2007, 15:22
1-0 CFR...brazilianul Galliassi...cred ca asa se scrie.:D

Balaci
24th February 2007, 15:23
Doamne ajuta,in sfarsit:D

aLEX_U_1919
24th February 2007, 15:25
ce public elevat aveti la cluj... RUSINE!!!!:angry:

Sunt o galerie europeana :D

boni2204
24th February 2007, 15:30
bate Ceahlaul cu 1-0 (Doicaru)

s-a dus pronosticul tau:D

YoYoyOi
24th February 2007, 15:42
penalti pt Ceahlaul :groggy:


si............1-1

aLEX_U_1919
24th February 2007, 15:44
Forte bine :yeah:

YoYoyOi
24th February 2007, 15:51
gata meciul :D buni astia de la Ceahlaul :groggy:

scorpiuta
24th February 2007, 15:53
hahahaha....uite ca am scos un gol de la echipa europeana a clujului...continuati-o tot asa si o sa ajungeti sa jucati meciurile din lig a pe stadionul benficai :happy

Luis Garcia10
24th February 2007, 15:55
A avut noroc Ceahlaul sa plece cu punct de la Cluj ,dar asta e fotbalul, foarte nedrept uneori!

YoYoyOi
24th February 2007, 15:55
victorie clara....nu mai are rost sa discutam.0.1% sanse sa facem un egal
FORZA CFR

si 0,1% azi a fost 100% :rolleyes:

mark111
24th February 2007, 15:56
bravo ceahlau!clujul fara arbitri sunt varza...

Vladek
24th February 2007, 15:58
Egal cu foarte, foarte mult noroc pentru Ceahlaul. Arbitrul a cam tras cu baietii lui Pinalti, ca-n vremurile bune. Rosul luat de Jula a fost OK, merita. Penaltiul insa a fost cam dubios. Plus un rosu care trebuia sa-l ia Forminte dupa marcarea golului Ceahlaului si nu l-a luat.

Una peste alta, desi a facut 1-1, CFR-ul a jucat destul de bine si va fi un adversar extrem de dificil pentru oricine.

malexoid
24th February 2007, 15:59
Cu tot rezultatul nefavorabil, mi-a placut CFR(edited)...a jucat 2/3 din partida cu om in minus, a dominat, si-a creat ocazii, a stiut sa mascheze omul lipsa.
Felicitari Cluj pentru joc, felicitari Ceahlaul pt punctul obtinut (poate ca odata si odata va fi util)!

scorpiuta
24th February 2007, 15:59
ehehe iar incep unii cu aiureli.. nu cred ca arbitri au tinu t cu Ceahlaul..au meritat pe deplin acel punct

starsteel
24th February 2007, 16:13
Un egal care nu era foarte greu de anticipat se pare ca pe langa mijloacele specifice nemtenii au si echipa anul asta.

Sevilla86
24th February 2007, 16:15
Arbitrajul a fost bun, dar trebuia un rosu la un jucator al CFR-ului care a calcat un adversar... mai trebuia lasat un avantaj la o faza promitatoare a Ceahlaului. In rest a fost ok.
Nu mi-ar fi parut rau sa castige CFR mai ales cand am vazut portarul nemtenilor tragand de timp inca din minutul 15 si apoi cu un om in plus au jucat tot la 0-0 :no: sper sa retrogradeze echipele de genul asta. Liga 1 este totusi al 7-lea campionat al Europei.
CFR-ul o sa-si duca toate vedetele si toti portughezii in Intertoto daca au noroc. In afara de faulturi si intrari nesportive nu am vazut altceva la unii straini de la CFR... sunt sigur ca se gaseau romani si mai buni si mai ieftini.

STEELMAN
24th February 2007, 16:17
"cfr ar trebui sa angazeze copii de mingi si pe strada de langa stadion sa aduca mingile inapoi" -comentatorul meciului :happy :happy :happy

Dark Horror
24th February 2007, 16:24
deci din prima etapa au inceput arbitrii...era shi greu de crezut altfel atat timp cat ne-au trimis un bucureshtean sa ne arbitreze...ma *** in tot arbitrajul din Romania

YoYoyOi
24th February 2007, 16:28
du-te :shocked:

v-au dezavantajat arbitrii? :o:

Dark Horror
24th February 2007, 16:32
bah...te-ai uitat la meci?
exact aceleashi faze erau judecate altfel...noi ii atingeam pe aia shi direct era fault,aia intrau la rupere shi poate dadea fault cu greu...vezi faza de dupa ce au dat aia gol ca a faultat in pozitzie de ultim aparator shi a dat galben...

aLEX_U_1919
24th February 2007, 16:34
vezi faza de dupa ce au dat aia gol ca a faultat in pozitzie de ultim aparator shi a dat galben...

Nu o fost ultimu aparator. Galeria a fost de nota 10 :D

Ferko
24th February 2007, 16:35
La pretentiile lui CFR Cluj a fost un mic fiasco. Cu o "gramada" (7) straini in teren n-au arata fotbal, mai mult faulturi si nervozitate. Daca CFR continua la fel atunci poate o sa joace in Cupa Intertoto la Cluj nu la Lisabona pe Da Luz.

Dark Horror
24th February 2007, 16:36
Shi cam la catzi metrii in lateral era celalalt fundash?

m4st3r
24th February 2007, 16:36
impuscatzi arbitrii, k cfr nu a putut castiga meciul :ok:

Sevilla86
24th February 2007, 16:36
vezi faza de dupa ce au dat aia gol ca a faultat in pozitzie de ultim aparator shi a dat galben...

Aia a fost dupa minutul 85... pana atunci ar fi trebuit sa va mai dea un rosu la faza in care un clujean si-a calcat adversarul. Rosu se putea da si la faultul pentru care s-a dat penalty... mai degraba asta era de rosu, decat ce zici tu.

Dark Horror
24th February 2007, 16:40
Bine mah...hai sa fim serioshi...pacat ca nu ne numim CFR bucureshti ca nu am mai avea probleme cu arbitrii

YoYoyOi
24th February 2007, 16:41
nu stiu pe ce program te-ai uitat tu, dar pe ala pe care m-am uitat eu la meci, arbitrul n-a avantajat pe nimeni;)

Dark Horror
24th February 2007, 16:43
am fost la stadion...

Ma rog...ce a fost a fost...oricum,rushine shi ma fac pe arbitrajul romanesc

danpuric78
24th February 2007, 16:58
"Echipa europeana" a Clujului a stapaneste foarte bine metehnele fotbalului autohton. Isi scuza incompetenta prin arbitraj.
Penalty-ul a fost o faza din aia la latitudinea arbitrului - daca da contesta unii daca nu-l da contesta altii.
Insa o echipa care viseaza frumos nu ajunge la mana arbitrului in minutul 85 pe teren propriu cu o echipa care nu a mai facut vreun punct de 8 etape.


Nu mi-ar fi parut rau sa castige CFR mai ales cand am vazut portarul nemtenilor tragand de timp inca din minutul 15 si apoi cu un om in plus au jucat tot la 0-0 sper sa retrogradeze echipele de genul asta. Liga 1 este totusi al 7-lea campionat al Europei.
Pai atunci ar trebui sa retrogradeze si steaua ca asta e si tactica lui Oli.
Ce-ai fi vrut? o echipa care se zbate la retorgradare a jucat pe terenul unei fruntase in clasament. au incercat sa obtina un rezultat cu mijloacele pe care le au si au reusit.
asa a jucat Steaua cu real sau cu OL,asa a incercat sa joace cu Sevilla dar au tradat-o |Cernea si fundasii, asa a jucat dinamo cu Benfica. Ok poate tragerile de timp au fost mai discrete, ca in cupele europene cartonasul se ia imediat.
e o tactica veche de cand lumea pe care echipele mici o aplica cand joaca cu echipele teoretic superioare.

johnnydevil
24th February 2007, 17:09
acu am venit de la meci (cfr-ceahlaul)
pot sa spun ca tudor a fost al 12-lea jucator al ceahlaului, clujul jucand in 10 de la inceput
faptul ca tudor a fost partinitor a fost evident cred si pentru Gheorghe Stefan-pinalty (care probabil l-a si platit). Totusi, traind in tara in care traim, probabil ca nu se va lua nici o masura contra lui
oricum, clujul a perdut pe mana lui, nu a valorificat ocaziile si nu si-a folosit avantajul valoric evident avut asupra ceahlaului
ceahlaul este o echipa slaba, care cred ca ar putea in cel mai bun caz sa stea pe la mijlocul diviziei B, in nici un caz in prima divizie dintr-o tara cu pretentii in fotbal

Geografu
24th February 2007, 17:12
Meci destul de frumos intre doua echipe care s-au batut pentru rezultat.Daca nu gresea Galiassi atunci Clujul castiga 3 puncte foarte meritate dar si folositoare !! ;)

Sevilla86
24th February 2007, 17:16
Pai atunci ar trebui sa retrogradeze si steaua ca asta e si tactica lui Oli.
au incercat sa obtina un rezultat cu mijloacele pe care le au si au reusit.


Steaua nu a tras niciodata de timp inca din min 15. Cu Lyon si celelalte am incercat sa le distrugem jocul, dar nu am facut ce a facut Ceahlaul astazi.
Pana la urma e o prostie! Daca te aperi asa si joci la 0-0 trei meciuri, poate ai noroc si faci doua egaluri, dar daca in alea trei meciuri iesi la joc si incerci sa castigi ai sanse sa castigi macar un meci. Ceahlaul si celelalte echipe ar fi mai castigate daca ar juca asa.

Celso
24th February 2007, 17:22
Ceahlaul a crezut in sansa ei! au stiut ce scop au: 1 pct! si l-au obtinut! arbitrajul a fost corect! sa nu o dam dupa roata! Jula a intrat brutal la primul galben, iar al doilea il merita pe deplin! penaltyul la fel, destul de clar! nu am vazut cine stie ce joc la Cluj! din straini in afara de Semedo care imi place, ceilalti nu prea au miscat!

Ess
24th February 2007, 18:19
Acum vin si eu de la stadion.
Meci de 1 x cum am pronosticat. Mai trebuie suduri, lipeli, etc la CFR.
Ata ete...Arbitrajul a fost vai de mama lui, cat ca 11 m a fost acordat corect.
Per ansamblu a fost un meci destul de anost, mai ales prima parte.

STEAUA-MANIA
24th February 2007, 18:29
acu am venit de la meci (cfr-ceahlaul)
pot sa spun ca tudor a fost al 12-lea jucator al ceahlaului, clujul jucand in 10 de la inceput
faptul ca tudor a fost partinitor a fost evident cred si pentru Gheorghe Stefan-pinalty (care probabil l-a si platit).
La 0-0,jula ia galben pentru un fault dur,in loc sa lase avantaj,desi mingea ajunsese la un jucator al lui ceahlaul,care se afla intr-o pozitie avantajoasa de a suta la poarta,tudor fluiera fault.

danpuric78
24th February 2007, 20:29
acu am venit de la meci (cfr-ceahlaul)
pot sa spun ca tudor a fost al 12-lea jucator al ceahlaului, clujul jucand in 10 de la inceput
faptul ca tudor a fost partinitor a fost evident cred si pentru Gheorghe Stefan-pinalty (care probabil l-a si platit). Totusi, traind in tara in care traim, probabil ca nu se va lua nici o masura contra lui
oricum, clujul a perdut pe mana lui, nu a valorificat ocaziile si nu si-a folosit avantajul valoric evident avut asupra ceahlaului
ceahlaul este o echipa slaba, care cred ca ar putea in cel mai bun caz sa stea pe la mijlocul diviziei B, in nici un caz in prima divizie dintr-o tara cu pretentii in fotbal

De data asta tudor a arbitrat absolut corect, chiar a avantajat Clujul putea zice.
Daca e sa discutam despre echipe de diviziaB, atuci CFR-ul si-ar gasi locul fara probleme. Insa nu in divizia B din Romania - e prea tare pentru ei. In ungaria le-ar sta mai bine.

resita
24th February 2007, 20:37
la prima vedere rezultatul pare o surpriza. nu am vazut meciul asa ca nu ma pronunt asupra jocului.

CFR1907
24th February 2007, 20:39
A fost un meci tratat foarte bine de jucatorii nosti care au stiut sa controleze jocul si cu un jucator in minus. Pacat doar de acel penalty de care au beneficiat oaspetii. Oricum, felicitari Ceahlaul pentru punctul obtinut.

danpuric78
24th February 2007, 20:41
Steaua nu a tras niciodata de timp inca din min 15. Cu Lyon si celelalte am incercat sa le distrugem jocul, dar nu am facut ce a facut Ceahlaul astazi.
Pana la urma e o prostie! Daca te aperi asa si joci la 0-0 trei meciuri, poate ai noroc si faci doua egaluri, dar daca in alea trei meciuri iesi la joc si incerci sa castigi ai sanse sa castigi macar un meci. Ceahlaul si celelalte echipe ar fi mai castigate daca ar juca asa.
NOrmal ca steaua are metode mai raifnate de a distruge jocul decat ceahlaul. Alti jucatori alte prententii.
Iar in domeniul jocului defensiv, Oli e un amator pe langa maestrii in materie ca Hizo, Marin, Halagian, etc.
Tot ce-am vrut sa zic e ca multi antrenori, chiar foarte multi, apeleaza la aceasta tactica in anumite situatii. Chiar echipe mari, intra uneori in teren cu idea ca un punct e mai bun decat niciunul. Fiecare echipa rafineaza tactica cat poate, la unii e mai estetica la altii pare mai primitiva.
Ceahlaul a obtinut un punct cu mijloacele pe care le-a avut la dispozitie.
Poate ca e o prostie mentalitatea asta. au jucat ofensiv 12-13 minute si au dat un gol + 2 ocazii . Oare ce s-ar fi intamplat daca ar fi jucat asa tot meciul?

BAK
24th February 2007, 20:44
eu cred ca bergodi e total pe langa..............

Ferko
24th February 2007, 21:03
A fost un meci tratat foarte bine de jucatorii nosti care au stiut sa controleze jocul si cu un jucator in minus. Pacat doar de acel penalty de care au beneficiat oaspetii. Oricum, felicitari Ceahlaul pentru punctul obtinut.

Totusi mai exista si oameni realisti. Felicitari. Prin asta se poate castiga mai mult decat prin injuraturi.

Sevilla86
24th February 2007, 22:05
Ceahlaul a obtinut un punct cu mijloacele pe care le-a avut la dispozitie.
Poate ca e o prostie mentalitatea asta. au jucat ofensiv 12-13 minute si au dat un gol + 2 ocazii . Oare ce s-ar fi intamplat daca ar fi jucat asa tot meciul?

Pai tocmai ca in primele 40 de minute meciul a fost destul de echilibrat. In primul sfert de ora CFR cred ca nu s-a apropiat de poarta Ceahlaului care de cate ori a iesit la atac a facut-o destul de bine. Au ratat si ei o ocazie uriasa... dar in repriza a doua nu au mai incercat mare lucru si CFR a avut o gramada de ocazii la poarta lor.
Dupa cum s-a jucat in prima repriza, Ceahlaul putea sa incerce sa obtina chiar si victoria mai ales ca au avut si un jucator in plus. Dar nu au facut asa, sau aparat, au primit gol si abia au reusit un egal norocos dintr-un penalty in minutul 83.

MIREL6RADOI
24th February 2007, 22:54
Un punct castigat norocos de Ceahlaul. Cfr a avut initiativa si merita sa castige toate cele trei puncte.

Parazitu'1919
24th February 2007, 23:14
lasati ma arbitri ca daca bagi mingea in poarta nu ti'o scoate nimeni

numai noua la Alba :mda: arbiltru vostru Helesteanu 2 goluri anulate daca lasa 1 gol eram in liga 1 si va zdrobeam pe voi in etapa asta :ras-plans:

danpuric78
24th February 2007, 23:17
Pai tocmai ca in primele 40 de minute meciul a fost destul de echilibrat. In primul sfert de ora CFR cred ca nu s-a apropiat de poarta Ceahlaului care de cate ori a iesit la atac a facut-o destul de bine. Au ratat si ei o ocazie uriasa... dar in repriza a doua nu au mai incercat mare lucru si CFR a avut o gramada de ocazii la poarta lor.
Dupa cum s-a jucat in prima repriza, Ceahlaul putea sa incerce sa obtina chiar si victoria mai ales ca au avut si un jucator in plus. Dar nu au facut asa, sau aparat, au primit gol si abia au reusit un egal norocos dintr-un penalty in minutul 83.

e greu sa schimbi mentalitatea unor antrenori si a unor jucatori. de fapt cam toti din romania sunt asa. Unii se tem si joaca defensiv cu cfr cluj altii cu benfica sau sevilla.
De asta marile echipe raman alea care isi fac jocul si merg la victorie tot timpul.

In concluzie, multa gargara ca de obicei la cei de la Cluj. Fotbal mai putin. Ceahlaul o echipa schimbata in bine fata de cea din tur. cei de acolo merita apreciati pentru faptul ca au avut curajul sa taie in carne vie si sa trimita la plimbare 11 fotbalisti.
Ar putea sa le ia si altii exemplul. Pe la toate echipele, chiar si la cele din bucuresti sunt fotbalisti care iau bani degeaba.

Cappone
24th February 2007, 23:41
ceahlaul a stat la cutie aproape tot meciul,si a egalat pe final.
bulan mare.
s-au cam risipit sansele de ch. league a ceferistilor

Parazitu'1919
24th February 2007, 23:42
s-au cam risipit sansele de ch. league a ceferistilor

au avut vreodata ?

Cipus
25th February 2007, 03:41
cei 2% pe care i-am acordat Ceahlaului pentru un egal au fost de ajuns pentru a realiza acest rezultat, merita felicitati nemtenii, iar despre Bergodi cred ca incepe sa calce pe urmele lui Dorinel daca mai "scoate" 2-3 egaluri acasa.

Parazitu'1919
25th February 2007, 11:03
voi credeati ca asa buni is jucatorii aia gasiti pe siteu hi5.com ?
muresan o scos 10% dupa fiecare jucator in buzunarele lui

scorpiuta
25th February 2007, 11:40
Autocarul pietrenilor a parasit arena din Gruia abia dupa o ora si jumatate de la finele partidei. Motivul, de la parcare pâna la intrarea de la stadion, autovehiculul s-a "ales" cu un geam fisurat. Soferul autocarului a acuzat galeria "ceferista", însa jandarmii au exonerat fanii clujeni de orice pedeapsa, din pricina lipsei de dovezi.:rosu:

forza_CFR
25th February 2007, 20:39
Autocarul pietrenilor a parasit arena din Gruia abia dupa o ora si jumatate de la finele partidei. Motivul, de la parcare pâna la intrarea de la stadion, autovehiculul s-a "ales" cu un geam fisurat. Soferul autocarului a acuzat galeria "ceferista", însa jandarmii au exonerat fanii clujeni de orice pedeapsa, din pricina lipsei de dovezi.:rosu:

ce mai e si prostiia asta :angry:

dannymoga
25th February 2007, 22:30
pacat, ar fi meritat cfr-ul victoria...