PDA

View Full Version : Etapa 20: Otelul Galati - Unirea Urziceni



Elphax
10th February 2007, 11:07
Etapa 20: Otelul Galati - Unirea Urziceni (0-1 in tur)
Vineri, 23 februarie, ora 14:00

In direct la Telesport

be@
17th February 2007, 12:55
1 solist. In B cu echipa asta de mercenari.

tuxie
17th February 2007, 13:04
Surpriza etapei: bate Unirea :D

crissis
17th February 2007, 13:08
In mod normal ar trebui sa cistige Otelul fara probleme dar...

*Coco*
17th February 2007, 13:10
La ce achizitii a facut Unirea ar fi normal sa bata:D

lucian_iasi
17th February 2007, 13:39
Castiga Otelul cu 3-0:ok: :ok:

bada_otelul
17th February 2007, 14:07
e clar daca a zis coco victorie unirea,castiga otelul

*Coco*
17th February 2007, 14:20
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

lucian_iasi
17th February 2007, 14:22
Coco,ce s-a intamplat?ai ramas fara cuvinte? :D :D :D

*Coco*
17th February 2007, 14:26
De fiecare data cand dau pronosticuri impotriva Otelului castiga:lol: Si cand zic ca bat ia bataie:happy

Elphax
17th February 2007, 14:30
Surpriza etapei: bate Unirea :D


posibil sa ai dreptate

lucian_iasi
17th February 2007, 14:30
N-as crede :) :cool: :rolleyes:

YoYoyOi
17th February 2007, 14:31
egal :ok:

erreyy
17th February 2007, 14:43
Bate Otelul, sper sa joace Szekely si Giurgiu, imi plac foarte mult acesti 2 jucatori:yes: :yes: :yes: :yes:

mateiasi
17th February 2007, 15:01
La ce achizitii a facut Unirea ar fi normal sa bata:D
Au jucatori, dar se pare ca timpul a fost prea scurt pentru a se crea omogenitate in joc. In pregatiri, in afara de victoria cu Leeds (iar Leeds, s-o recunoastem, a ajuns rau de tot), au obtinut rezultate destul de slabe.

STEELMAN
17th February 2007, 15:09
urziceni echipa periculoasa.teama nu ci precautie maxima.20 sau 3-1

Geografu
17th February 2007, 16:19
Am spus 1 desi cred ca nu le va fi usor galatenilor sa treaca peste o echipa bine intarita in iarna plus ca antrenor e Dan Petrescu ! ;)

Cristian
17th February 2007, 16:46
Doamne abia asteptam sa inceapa campionatul asta... :D
Ce pot sa-mi doresc in acest meci decat victoria normal :P FORZA OTELUL

kain
17th February 2007, 19:00
0-1

manolos39b
17th February 2007, 19:56
Etapa 20: Otelul Galati - Unirea Urziceni (0-1 in tur)
Vineri, 23 februarie, ora 14:00

In direct la Telesport
normal otelul trebuie sa castige ...dar ...dan petrescu e un mare luptator
va conta mult forma sportiva de moment a atacantilor galateni
F O R Z A O T E L U L !!!!!!!!!!

manolos39b
17th February 2007, 19:58
:ok: :ok:
Etapa 20: Otelul Galati - Unirea Urziceni (0-1 in tur)
Vineri, 23 februarie, ora 14:00

In direct la Telesport
normal otelul trebuie sa castige ...dar ...dan petrescu e un mare luptator
va conta mult forma sportiva de moment a atacantilor galateni
F O R Z A O T E L U L !!!!!!!!!!

manolos39b
17th February 2007, 20:00
:cya:

Cristian
17th February 2007, 21:39
Hardliner ti-ai chemat toti retardatii aici pe forum ????

STEELMAN
17th February 2007, 21:40
ce plm e la 2 meciul ma?si vineri..ciochisti!

Patratzel89
18th February 2007, 00:35
Otzelu` favorita ... Urziceniul merge destul de prost in deplasare...(2 victorii din 10 meciuri)

SORINULTRA
18th February 2007, 06:29
ce plm e la 2 meciul ma?si vineri..ciochisti!

auuuuuuuuuuu is la munca

mateiasi
18th February 2007, 08:25
Am spus 1 desi cred ca nu le va fi usor galatenilor sa treaca peste o echipa bine intarita in iarna plus ca antrenor e Dan Petrescu ! ;)
Nu stiu cat de bine s-au intarit in iarna - uite rezultatele lor din ultimul cantonament:
Unirea Urziceni - FK Moscova (Rusia 1) : 1 - 3
Unirea Urziceni - Spal Ferrara (Italia 3) : 0 - 0
Unirea Urziceni - Montevarchi (Italia, amatori) : 6 - 0
Unirea Urziceni - Prato (Italia 3) : 1 - 0
Unirea Urziceni - Gloria Buzau : 1 - 1
Meciul cu echipa aia de amatori nu are nici o relevanta - anul trecut Otelul a batut o echipa de-asta de cofetari si chelneri cu 13-0, pentru ca apoi sa inceapa campionatul cu 3 infrangeri consecutive.
Oricum, nu merg prea bine. Sper sa nu-si revina nici la meciul cu noi.

chinezu
18th February 2007, 09:15
0-0

Patratzel89
18th February 2007, 09:39
iar se va lasa cu scandal daca vom invinge.petrescu va plange la arbitri.

Asha a facut shi dupa meciu`l cu Dinamo. Era sa se arunce de la oficiala..

Lauryca
18th February 2007, 10:14
Cred ca Unirea va reusi surpriza si va scoate un egal.

Patratzel89
18th February 2007, 10:16
Hmm..posibil..

Cipus
18th February 2007, 11:22
Otelul are de luat o revansa, dupa ce in meciul tur Unirea a castigat surprinzator la acea vreme. Apararea Unirii nu a suferit modificari, evident nici nu avea motive, este una foarte buna, parerea mea. Chiar daca s-a intarit de la mijloc in sus, inca le lipseste omogenitatea. Otelul are motive sa spere intr-un rezultat bun, parerea mea ca o sa castige acest prim meci, 1-0 sau 2-1, Szekely

Luis Garcia10
18th February 2007, 12:04
Castiga Otelul , dar greu.. :D

be@
18th February 2007, 12:17
Forza Otelul, vreau sa retrogradeze echipa asta de mercenari. Locul lor e in B.

Cipus
18th February 2007, 12:26
Forza Otelul, vreau sa retrogradeze echipa asta de mercenari. Locul lor e in B.

Stiu de unde vine ura asta pe Unirea... n-ai uitat inca infrangerea de pe propriul teren cu 3-1. Imi pare rau pentru asta, insa nu e un motiv sa le doresti raul, Unirea nu va retrograda cu siguranta

Cristian
18th February 2007, 12:29
Cipus, fiecare cu parerea lui... are si be@ o parere si trebuie respectata... asa cum multi vor pe Otelul in Liga a 2-a ca suntem o echipa incomoda... asa si ea vrea ca Unirea sa retrogradeze.

be@
18th February 2007, 12:36
Stiu de unde vine ura asta pe Unirea... n-ai uitat inca infrangerea de pe propriul teren cu 3-1. Imi pare rau pentru asta, insa nu e un motiv sa le doresti raul, Unirea nu va retrograda cu siguranta

Ba o sa retrogradeze, cu siguranta. Echipa asta e o echipa de mercenari, si cu un patron care spala bani. Ai citit presa in ultima vreme? N-am nici o problema ca ne-au batut acasa cu 3-1. Si noi am castigat la ei, cu 2-0.
Si in plus, n-au ce cauta ei in prima liga, cand sunt atatea echipe cu traditie prin liga a doua.

Cipus
18th February 2007, 15:24
Aveti dreptate, ca sunt echipe cu traditie in liga 2, cum e si Brasovul, orasul meu, insa Unirea a ajuns pe merit in Liga 1, si nu sunt suparat ca mi-a eliminat echipa mea, Forexul la baraj. Ca patronul spala bani, si Iancu spala bani, si Copos sau Becali, ca sa nu mai zic de Borcea, toti au afaceri necurate la mijloc, pentru ca un ban castigat cinstit nu l-ar fi bagat in fotbal unde trebuie sa investesti masiv ca sa culegi apoi rezultatele, e un risc pe care nu stiu cine si-l asuma cu bani castigati cinstit. Totusi si la Unirea se duce o munca, Dan Petrescu saracu, mai are putin si face infarct cand urla la arbitri, jucatorii se chinuie prin cantonamente si pe terenuri inghetate si sincer eu nu le doresc raul, doar pentru ca sunt un oras mic si au un patron cu bani spalati.
In alta ordine de idei, cred ca Otelul isi va lua revansa, bate 1-0 gol Szekely, daca joaca, apropos care mai e tactica lui Grig, joaca cu 3 atacanti? are sanse Szekely sa fie titular?

mateiasi
18th February 2007, 17:35
... apropos care mai e tactica lui Grig, joaca cu 3 atacanti? are sanse Szekely sa fie titular?
Da' cine-si mai poate da seama, ca iarna asta a incercat Grig tot felul de formule. Un ziarist care a insotit echipa in turneele de pregatire scria ca joaca 4-2-2 (deh, dupa 0-7 cu Rapid, un pic de prudenta e necesara). Dar la Grig formulele sunt inselatoare, pentru ca muta jucatorii pe teren mereu: pe Gado (mijlocas ofensiv) l-a folosit de mai multe ori pe post de fundas dreapta, iar pe Boghiu (atacant de meserie) l-a folosit de cateva ori drept mijlocas stanga (si a marcat de cateva ori, deci a jucat avansat). Pana si pe Szekely l-a folosit in 2 jocuri pe post de mijlocas.

Despre sansele lui Szekely de a prinde echipa, cine stie ? In afara de el, Otelul mai are 4 atacanti (Jula, Stan, Labukas, si Boghiu), dintre care unul (Jula) s-a impus drept titular de drept. Sa dea Dumnezeu ca Szekely sa joace bine, si sa devina si el titular de drept.

Daca te intereseaza o analiza mai detaliata a lotului, o gasesti aici:
http://www.romaniansoccer.ro/plus/creator.cgi?echipa=9&stire=162.

Cristian
18th February 2007, 17:56
Da' cine-si mai poate da seama, ca iarna asta a incercat Grig tot felul de formule. Un ziarist care a insotit echipa in turneele de pregatire scria ca joaca 4-2-2 (deh, dupa 0-7 cu Rapid, un pic de prudenta e necesara). Dar la Grig formulele sunt inselatoare, pentru ca muta jucatorii pe teren mereu: pe Gado (mijlocas ofensiv) l-a folosit de mai multe ori pe post de fundas dreapta, iar pe Boghiu (atacant de meserie) l-a folosit de cateva ori drept mijlocas stanga (si a marcat de cateva ori, deci a jucat avansat). Pana si pe Szekely l-a folosit in 2 jocuri pe post de mijlocas.

Despre sansele lui Szekely de a prinde echipa, cine stie ? In afara de el, Otelul mai are 4 atacanti (Jula, Stan, Labukas, si Boghiu), dintre care unul (Jula) s-a impus drept titular de drept. Sa dea Dumnezeu ca Szekely sa joace bine, si sa devina si el titular de drept.

Daca te intereseaza o analiza mai detaliata a lotului, o gasesti aici:
http://www.romaniansoccer.ro/plus/creator.cgi?echipa=9&stire=162.


Cred ca ai grisit acolo unde am ingrosat, cred ca e vorba de sistemul 4-4-2

mateiasi
18th February 2007, 17:58
Cred ca ai grisit acolo unde am ingrosat, cred ca e vorba de sistemul 4-4-2
Corect. Scuze...

aLEX_U_1919
18th February 2007, 18:33
Castiga Otelul http://img265.imageshack.us/img265/7398/iconuistic0.gif (http://imageshack.us)

rhadoo
18th February 2007, 18:57
Castiga otelul si prevad un dezastru pt urziceni da il ascund pe patronul lor,daca e sa ne luam dupa ce scrie in presa
HAI JIUL PETROSANI!

mateiasi
18th February 2007, 19:09
“Tase”, Baciu si Sg. Costin ar putea rata jocul cu Urziceniul
Otelul a efectuat simbata dupa-amiaza primul antrenament de la revenirea din cantonamentul din Cipru. Cu mai putin de o saptamina inainte de reluarea campionatului, antrenorul Petre Grigoras se confrunta cu o serie de probleme medicale. Nu au participat la aceasta sedinta de pregatire Sg. Costin, Tanase si Baciu, toti trei accidentati. Echipa medicala face eforturi ca, pina la ora jocului cu Unirea Urziceni, sa-i poata recupera.
(sursa: Monitorul de Galati)
Stam prost tare cu fundasii, Marius Stan a gresit aducand un singur fundas in iarna asta (care a si plecat inapoi, de altfel).

Dregan
18th February 2007, 20:42
Daca Costin si Baciu nu vor juca vom avea un cuplu de fundasi format din Nogo si Sarghi, adica un gafeur si un incepator. Intr-adevar s-a gresit mult ca nu s-au adus deloc fundasi centrali...dupa tur s-a vazut clar ca nu stam deloc bine la capitolul asta.

Cipus
18th February 2007, 21:01
Stam prost tare cu fundasii, Marius Stan a gresit aducand un singur fundas in iarna asta (care a si plecat inapoi, de altfel).

In plus de asta, fundasii Otelului au si destul de multe galbene si vor incepe sa fie suspendati mai repede (prima data dupa 4 galbele se sta un joc, dupa aceea dupa 3 galbene, 2 galbene, si in cele din urma dupa fiecare galben primit se ia o etapa de suspendare. Trebuie sa fie atenti fundasii galateni. Nogo il stiam destul de bun, ce s-a intamplat cu el? In orice caz de la mijloc in sus Otelul sta foarte bine, excelent chiar. Atacantii vor trebui sa inscrie multe goluri la fiecare meci, pentru ca sunt convins ca echipa va si primi multe goluri. Cu Unirea multa bafta, mai ales ca Rohat si Munteanu fundasii centrali au jucat impreuna chiar la Otelul :ok:

WOLF_ULTRAS
18th February 2007, 22:17
Batem cu 2-0 FORZA OTELUL :)

Dregan
18th February 2007, 23:05
cea mai buna aparare este atacul:D :ok:

In cazul asta invingem cu 4-2:D

Patratzel89
18th February 2007, 23:22
Sa marcheze Otzelu de cat mai multe ori sa aiba ce sa conteste Petrescu :evil:

WOLF_ULTRAS
19th February 2007, 01:59
Returul asta o sa suferim la fel ca in tur ...din cauza aparari...chit ca nu am luat noi bataie in cele 2 turnee de pregatire... am primit goluri...dar am si dat...deci pana la urma ramane baza Atacul...

Cristian
19th February 2007, 11:27
Eu sunt convins ca se vor desurca baietii si in aparare.

STEELMAN
19th February 2007, 12:34
prevad "un gol cu multe meciuri":evil:

Patratzel89
19th February 2007, 13:05
vb lui grig.mai degraba un 7 - 6 decat un 0 - 0.meciuri spectaculoase,cu multe goluri dar mereu cu unul in plus pt noi:D

Eeee...shi sarac ...shi cu pretentzii :happy

dardar_3
19th February 2007, 14:13
Sper sa castige Ialomitenii mei...:yeah:

WOLF_ULTRAS
19th February 2007, 14:22
Sper sa castige Ialomitenii mei...:yeah:

Iate de mana cu ei si dute de pe acuma in Seria II :groggy:

dardar_3
19th February 2007, 14:25
Ce sa-ti povestesc...

Sunt la 7 puncte de voi...
Si dupa etapa asta vor fi numai 4:yeah:...

PS: Spre deosebire de voi... Urziceniul nu a pierdut cu 7-0 acasa... desi e nou promovata...

dardar_3
19th February 2007, 14:53
Si cu bani si fara bani tot va va bate Urziceniul....

Se credea ca veti deveni Chelski a Romaniei insa nu a fost asha... Patronul vostru exact la meciul cu Rapid a fost?...:P:P:P....

Dan Petrescu este un antrenor bun:ok:

WOLF_ULTRAS
19th February 2007, 15:06
Ce sa-ti povestesc...

Sunt la 7 puncte de voi...
Si dupa etapa asta vor fi numai 4:yeah:...

PS: Spre deosebire de voi... Urziceniul nu a pierdut cu 7-0 acasa... desi e nou promovata...

Si ce daca imi amintesti rezultatul crezi ca ma atac ?:confused:

WOLF_ULTRAS
19th February 2007, 15:09
Si cu bani si fara bani tot va va bate Urziceniul....

Se credea ca veti deveni Chelski a Romaniei insa nu a fost asha... Patronul vostru exact la meciul cu Rapid a fost?...:P:P:P....

Dan Petrescu este un antrenor bun:ok:

Si nu e patronul nostru....el nu da nici un ban normal...Bani vin de la firmele lui ca sponsor ca jucatori poarta pe tricouri mittal steel si plancardele care sunt agatate gard tot cu aceaisi inscriptionare....
La meci a fost de vreo 2 ori prin 2004...acuma joca criket naiba sal ia de zgarcit :no:

Sergio_D
19th February 2007, 15:54
Nu subminez forta echipei Otelul, dar, uitandu-ma la lista de achizitii a Urziceniului, pot spune ca va fi un meci tare :D

Daca ar fi sa pariez, as miza pe un 1X. :P

bada_otelul
19th February 2007, 15:58
Sper sa castige Ialomitenii mei...:yeah:

si eu sper sa retrogradeze cra iova...iar:evil: :evil: :evil:

dardar_3
19th February 2007, 16:28
Daca as spune si eu...:drak:... Insa nu e frumos campionatul fara Craiova:ok:

Insa.... nici voi nu stati prea bine....

Cat despre Ialomitenii mei... sunt convins ca vor pleca de la Galati cu toate cele 3 puncte:ok:...

:yeah:

07Ex
19th February 2007, 18:46
Greu de pronosticat. Unirea are o multime de jucatori noi cu care ar putea sa faca o surpriza la Galati.

bada_otelul
19th February 2007, 20:03
Daca as spune si eu...:drak:... Insa nu e frumos campionatul fara Craiova:ok:

Insa.... nici voi nu stati prea bine....

Cat despre Ialomitenii mei... sunt convins ca vor pleca de la Galati cu toate cele 3 puncte:ok:...

:yeah:

mei campionatul trecut a fost unul dintre cele mai frumoase de dupa revolutie...si voi unde erati?:drak: :drak: :drak:
am zis deja,castigam pt caasa se intampla de obicei cand pronosticheaza coco victoria adversarilor nostri

manolo39b
19th February 2007, 21:40
sigur ...1 solist ,dar Dan Petrescu e un mare luptator ...va conta experienta
jucatorilor galateni dar si forma de moment a ...atacantilor otelari !
...victorie obligatorie pentru Otelul care trebuie sa reinnoade sirul succeselor
din tur ...noi ,galatenii,ne dorim sa avem returul de anul trecut !

manolo39b
19th February 2007, 21:44
otelul galati

Sergio_D
19th February 2007, 22:55
:happy

Cum ma, omul tine cu Otelul, e galatean de-al vostru ! :ras-plans:

Daca mai inainte ziceam 1X, m-am razgandit... :D
Meci egal. Asta pentru ca mi-a spus cineva astazi numai vorbe bune despre Unirea Urziceni. :cool:

*Coco*
19th February 2007, 23:00
Astia ii tin in galerie si pe aia de tin cu steaua:happy :happy :happy :happy

blaga
19th February 2007, 23:29
ca sa nu-i mai confunde, Steaua ar trebui sa joace in kaki si cu tancul sovietic la piept, atunci cred ca ar fi clar pentru toata lumea mai ales ca traditia Galatiului era de a fi "Bursa europeana a granelor" nu divizia Tudor Vladimirescu

Cipus
20th February 2007, 01:37
Eu propun sa nu va mai certati si sa postati si voi echipele probabile, (cea a carei fani sunteti si stiti detalii). Am 2 dileme privind mijlocul ambelor formatii, fiecare din cele 2 echipe a adus multi mijlocasi, de aceea cred ca e meci de 1X2. Astept opinii din partea fanilor ambelor echipe

mateiasi
20th February 2007, 03:00
Eu propun sa nu va mai certati si sa postati si voi echipele probabile, (cea a carei fani sunteti si stiti detalii). Am 2 dileme privind mijlocul ambelor formatii, fiecare din cele 2 echipe a adus multi mijlocasi, de aceea cred ca e meci de 1X2. Astept opinii din partea fanilor ambelor echipe

Vom sti mai multe dupa amicalul de astazi:


Oțelul joacă azi un "amical" cu CF Brăila
...
"Abia așteptăm revederea cu publicul"
Astăzi, de la ora 14.00, Oțelul va susține ultimul meci de pregătire din această iarnă. ... "Oțelarii" vor juca azi, pe propriul stadion, cu CF Brăila, echipă la care sunt împrumutați nouă jucători ai clubului gălățean. ...

Costin out, Baciu e optimist
Pentru jocul cu Urziceniul, Petre Grigoraș are și probleme soluționabile în infirmerie. Fundașul central Sergiu Costin are șanse infime de a se afla pe teren la această partidă, după ce a resimțit recent dureri la un genunchi. Ex-bistrițeanul ar putea lipsi mai mult, chiar și două săptămâni, din echipa Galațiului. Nici Marius Baciu nu este sută la sută refăcut, dar ieri a reintrat în programul echipei. "Sper să nu mai am probleme și să pot juca vineri", ne-a spus fostul jucător al Stelei. Dacă nici experimentatul stoper nu va avea mai mult noroc, Oțelul ar putea apărea la primul meci oficial pe 2007 cu un cuplu defensiv foarte tânăr, Nogo - Sârghi, fiecare dintre cei doi având 20 de ani.
(Sursa: Viata Libera Galati)


Oricum, situatia din apararea noastra e destul de serioasa. Dilema e: va forta Grig folosirea prematura a lui Baciu, riscand o recidiva care ne-ar lasa defensiva (si mai) vulnerabila pentru partida cu Steaua din Cupa? Pana la urma, care joc e mai important pentru noi: cel cu Unirea sau cel cu Steaua?

SORINULTRA
20th February 2007, 08:06
in sfarsit azi o sa vad echipa la treaba, cel mai important e primul meci de vineri incolo o sa ne gandim si la steaua

Cipus
20th February 2007, 10:16
Daca joaca Mara problema se complica, Nogo si Sarghi o sa faca cu greu fata. Unirea sunt sigur ca va alinia o echipa ofensiva daca va observa ca pe axul central al apararii galatene va fi o paine de mancat. In afara lui Mara mai sunt si Bilasco, Paduretu si Onofras toti cu profil ofensiv si sunt convins ca Dan Petrescu ii va arunca pe toti in lupta. Bordeanu stiu ca e suspendat de la Unirea si cam atat, in rest nu sunt accidentati si nici alti suspendati, greu pentru Otelul acest prim meci. Astept cu nerabdare acel amical sa vedem cam cum va arata primul 11

Cristian
20th February 2007, 11:15
otelul galati

Se vede ca hardliner te-a pus pe aici.. hai :cya:
2 clone obosite are acest individ, pus aici sa incinga atmosfera aiurea: manolo39b, manolos39b


Astia ii tin in galerie si pe aia de tin cu steaua:happy :happy :happy :happy

Tu vorbesti ma tinere unde cei din galeria lu Pandurii Tg Jiu strigau: steaua steaua... ??
Manolo ala e o oaie ratacita precis pus de Hardliner sa incinga atmosfera pe aici.

STEELMAN
20th February 2007, 11:53
dar eu nu stiu de ce mai dai atentie la asemenea specimene.tu nu ai obs ca de ceva vreme asta se urmareste?asa ca..fii indiferent si atat!m-am uitat la ce trupa are urziceniul...e ceva de ei sper sa nu fie asa omogenizati pana vineri

SORINULTRA
20th February 2007, 12:30
intradevar urziceniul si a facut o echipa frumusica acolo , am inteles ca au un patron foarte inimos dar nu cred ca v or reusi sa ia vreun punct de la otelul

Patratzel89
20th February 2007, 14:57
Shi un antrenor disperat :D

Cipus
20th February 2007, 16:31
S-a terminat amicalul Otelului? cand ajungeti acasa de la stadion, astept pareri de la voi, sunt cu ochii pe Otelul. Ce impresie v-au lasat Szekely & Co.?

Cristian
20th February 2007, 17:06
S-a terminat 5-2 pentru otelari :P eu sunt super multumit, echipa joaca... A fost o greseala in aparare si un penalty acordat mult prea repede in opinia mea:)

chinezu
20th February 2007, 17:41
Acum vreo 2 zile am zis x(eram luat in freza) Mi-am revenit(?) si de aceea zic 4-0.

Cipus
20th February 2007, 18:56
Asadar Szekely si-a castigat un loc de titular sa inteleg? M-as bucura pentru el, e un jucator care mie imi place, la fel si Emil Jula. Cine a marcat pentru Otelul?

Cristian
20th February 2007, 19:01
Marginean de 2 ori :D, Jula, Semeghin din lovitura libera executie perfecta si Laboukas ( nu stiu daca am scris corect)

Cipus
20th February 2007, 19:36
Marginean? Cosmin Marginean? Hmmm.. cred ca i-a dat de gandit lui Grigoras daca sa-l titularizeze sau nu. se parea ca a pierdut locul de titular odata cu aducerea lui Szekely, Boghiu si Kim

STEEL
20th February 2007, 19:45
Marginean? Cosmin Marginean? Hmmm.. cred ca i-a dat de gandit lui Grigoras daca sa-l titularizeze sau nu. se parea ca a pierdut locul de titular odata cu aducerea lui Szekely, Boghiu si Kim

Sper sa nu mai aud de marginean,e slab rau,nu stiu cum de l-au oprit in lot,dar ma rog,asta-i doar parerea mea.:mda:

Cipus
20th February 2007, 19:51
da, nu stiu acum sa-ti spun parerea mea despre Marginean, insa in campionat n-a mai inscris de peste un an, daca nu chiar 2 ani.

STEEL
20th February 2007, 20:09
Are multe momente in joc cand dispare total,moale ca o carpa,lent si previzibil.Dar cel mai mare defect al sau cred ca este lipsa de inteligenta,de fantezie mai ales cand joaca mijlocas.

bada_otelul
20th February 2007, 20:50
vatca a mai comis-o odata.era sa luam un gol din cauza lui iar primul gol a fost luat usor.szekely facea ce voia pe partea lui,jula parca era guliver in tara piticilor,darama tot ce ii iesea in cale.doar apararea mi se pare cam fragila.in rest e ok.

baciu a fost singurul fundas central care a jucat bine pe sarghi l-a intors pe toate partile la o faza garleanu(nr 8 care e junior al otelului :D),nogo are mainile cam lungi...s-a vazut ca se bazeaza pe gabarit mult pt ca am avut foarte multe ocazii si chiar 2 goluri in urma unor lovituri de cap.stan si gado mi s-au parut cam...obositi :D ca sa nu zic puturosi si neinspirati dar nici nu au jucat pe posturile obisnuite.labukas e un adevarat castig este si destul de tehnic,puternic,sta bine pe picioare,la fel szekely care este foarte tehnic numai ca uneori a tinut mingea cam mult dar per total e bun.daca ar fi dupa mine as incepe asa vatca/gribauskas-brujan,nogo,baciu,semeghin-szekely,para,giurgiu/tanase,kim-jula si labukas

andreas_hector
20th February 2007, 21:54
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ ia uite aici stiti aia "FACETI VALUL"ha?? wai baieti ce pot sa zic otelu e inj forma nu se stie poate da poate nu dar eu cred intr`un egal adevarat........ HAI VASLUI...

Dregan
20th February 2007, 21:58
Asta de unde a mai evadat??:no:

STEELMAN
20th February 2007, 22:59
monitorizat din interior,cu un ochi la joc cu celalalt la albastri am vazut o ambitie mare din partea alor nostri bineninteles fiecare dorind sa impresioneze cat mai mult pt titularizare.gado extrema de meserie e acum fundas dreapta,szekely atacant pur sange e oarecum mijlocas

dardar_3
21st February 2007, 01:16
/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ ia uite aici stiti aia "FACETI VALUL"ha?? wai baieti ce pot sa zic otelu e inj forma nu se stie poate da poate nu dar eu cred intr`un egal adevarat........ HAI VASLUI...


Asta de unde a mai evadat??:no:


:happy :happy

Pronostic 0-1... gol Mara:yeah:

hai Urziceniul....:yes:

WOLF_ULTRAS
21st February 2007, 01:54
:happy :happy

Pronostic 0-1... gol Mara:yeah:

hai Urziceniul....:yes:

Deci lu braila am dat 5-2..la ialomiteni tai 3-1 cel mai sigur 2-1 :yeah:

Hard
21st February 2007, 01:56
si mai sigur 1-1 ...

Cipus
21st February 2007, 02:24
baciu a fost singurul fundas central care a jucat bine pe sarghi l-a intors pe toate partile la o faza garleanu(nr 8 care e junior al otelului :D),nogo are mainile cam lungi...s-a vazut ca se bazeaza pe gabarit mult pt ca am avut foarte multe ocazii si chiar 2 goluri in urma unor lovituri de cap.stan si gado mi s-au parut cam...obositi :D ca sa nu zic puturosi si neinspirati dar nici nu au jucat pe posturile obisnuite.labukas e un adevarat castig este si destul de tehnic,puternic,sta bine pe picioare,la fel szekely care este foarte tehnic numai ca uneori a tinut mingea cam mult dar per total e bun.daca ar fi dupa mine as incepe asa vatca/gribauskas-brujan,nogo,baciu,semeghin-szekely,para,giurgiu/tanase,kim-jula si labukas

Bravo bada, o caracterizare complexa a unui meci asa cum trebuie sa fie el caracterizat. :ok: Am o singura intrebare, Boghiu ce face, nu a jucat deloc? Ma surprinde Labukas care se pare i-a cam luat fata lui Daniel Stan.

STEEL
21st February 2007, 02:31
Cu trei zile inaintea startului partii a doua a campionatului Otelul a sustinut un ultim amical in compania formatiei de liga secunda CF Braila. Grig a inceput partida de marti in urmatoarea formula: Vitca - Gado, Nogo, Sirghi, Semeghin - Szekely, Giurgiu, Paraschiv, Kim - Labukas, D. Stan.
Brailenii, care au un nou antrenor in persoana ex-galateanului Puiu Antohi, au inceput curajos jocul si au deschis scorul in min. 21 prin Berceanu, care a reluat o centrare venita de la Elek. In prima parte galatenii s-au intrecut in ratari, rind pe rind Labukas, Kim sau Szekely nereusind sa-l invinga pe fostul lor coechipier, Iorga. Brailenii puteau majora avantajul de pe tabela de marcaj cu cinci minute inainte de finalul primei reprize, cind Vitca l-a blocat pe Girleanu. La pauza s-au facut schimbari in ambele tabere si jocul a inceput sa aiba ritm, iar golurile nu au intirziat sa apara. Mai intii Rosu a transformat o lovitura de la 11 metri (min. 58), peste doar un minut lituanianul Tadas Labukas reducind diferenta. Peste alte opt minute Semeghin a transformat impecabil o lovitura libera de la 20 de metri. Tehnicianul galatean i-a introdus pe teren pe Gribauskas, Brujan, Raul Crisan, Baciu, Craciun, Marginean, Cirja, Jula, Tanase, Boghiu si a urmat, timp de 30 de minute, un iures ofensiv al ros-alb-albastrilor, care au mai punctat de trei ori, prin Marginean (2) si Jula. Rezultat final: Otelul Galati - CF Braila 5-2 (0-1).
(sursa monitorul de galati)
Cipus e pt. tine articolul,stiu ca te intereseaza.:ok:

Cipus
21st February 2007, 02:38
Ok, am mai citit si eu pe Prosport si Romanian soccer dar nu este o relatare atat de amanuntita. Iti multumesc mult, ma intereseaza detaliile de acest gen. Succes si in prima etapa, revansa in fata Urziceniului

hamsterutz
21st February 2007, 03:03
meci nasol :D...dan petrescu si-a facut echipa frumoasa....otelu la fel....parerea mea....x :D

STEEL
21st February 2007, 03:06
CE AMICAL!

Formația oaspete, aflată la retrogradare în Liga a II-a, a condus cu 2-0, dar a fost răpusă în ultima jumătate de oră

OȚELUL GALAȚI - CF BRĂILA 5-2 (0-1)
Meci amical de fotbal disputat ieri după-amiază;
Stadionul "Oțelul" - 2.000 spectatori;
Au marcat: Labukas 60', Semeghin 67', Mărginean 75', 93', Jula 86' / Berceanu 25', Roșu 58' (din penalti);
OȚELUL: Vâtcă (68' Gribauskas) - Gado (46' Brujan), Nogo (68' Crișan), Sârghi (46' Baciu), Semeghin (68' Crăciun) - Szekely (68' Cârjă), Giurgiu, Paraschiv (68' Mărginean), Kim (46' Jula) - Stan (68' Boghiu), Labukas (68' Tănase). Antrenor: Petre Grigoraș;
BRĂILA: Iorga - Ghidarcea, Călin, Rancan (46' Moldoveanu), Ciocea (60' Moldoveanu) - Gârleanu (46' Tismănaru), Olenic, Macare (46' A.Lungu), Roșu - Berceanu (46' S.Drăgan), Elek (60' Balaban). Antrenor: Puiu Antohi.
A arbitrat: Marius Bocăneală (Galați).
Un timp rece, o atmosferă care înghețase după o oră de joc, când Brăila conducea cu un neverosimil 2-0, și destui hămesiți de fotbal. Așa se prezenta ieri Stadionul "Oțelul" în amicalul cu formația din orașul vecin suficient întărită cu jucători roș-alb-albaștri. Pe fondul unor greșeli în defensiva gălățeană, trupa de ligă secundă părea să-i strice Oțelului șirul meciurilor fără înfrângere din această iarnă, Berceanu (șut la colțul scurt, din 13 metri) și Roșu (dintr-un penalti făcut de Nogo - henț în careu) punctând primii, spre stupefacția publicului local. Totuși, multitudinea ocaziilor de poartă ale elevilor lui Petre Grigoraș - Oțelul plimbă foarte ușor mingea și ajunge mai repede ca de obicei la buturile adverse - nu putea rămâne doar în arhivă. Labukas (lob din 14 metri), Semeghin (direct din lovitură liberă, în vinclu), Mărginean (din trei metri), Jula (cap de la 13 metri) și iarăși Mărginean (cap din patru metri) au fructificat doar câteva dintre cele 16 situații clare de poartă! De partea cealaltă, brăilenii au mai desfășurat trei oportunități reale de gol, dar n-au mai putut recidiva. Și am mai remarcat ceva. Veteranul Tănase, la 37 de ani, joacă fotbalul ca-n prima tinerețe. O pasă excelentă de gol pentru Jula a întărit această idee. Dar gata cu impresiile! Vineri, de la ora 14.00, începe gala - primul joc oficial, cel cu Unirea Urziceni.
(sursa viata libera)
Cipus,am mai gasit un articol,practic spune acelasi lucru.

dardar_3
21st February 2007, 09:49
Deci lu braila am dat 5-2..la ialomiteni tai 3-1 cel mai sigur 2-1 :yeah:

Vise meshtere:ok:....:groggy:


CE AMICAL!

Formația oaspete, aflată la retrogradare în Liga a II-a, a condus cu 2-0, dar a fost răpusă în ultima jumătate de oră

OȚELUL GALAȚI - CF BRĂILA 5-2 (0-1)


Eu cand va spun ca bate Urziceniul nu ma credeti:drak:...:evil: :ok:

Cipus
21st February 2007, 10:05
CE AMICAL!
Cipus,am mai gasit un articol,practic spune acelasi lucru.


Da, asa cum spuneam la inceputul acestui thread, Otelul are inca probleme in aparare si datorita accidentarilor lui Baciu si Costin. Odata cu refacerea completa a acestora va fi mai bine. Pana atunci Otelul trebuie sa inscrie mai mult decat sa primeasca. In ultimul amical al Unirii, am observat ca nu a jucat deloc Rohat. Nu stiu de ce, insa daca va fi folosit Galamaz e perfect pentru Otelul. In cazul asta as indrazni sa dau un pronostic favorabil galatenilor, un 3-1 :D

bada_otelul
21st February 2007, 23:24
castigam sa moara oltenii de ciuda,i'm back

Balaci
22nd February 2007, 00:45
bada,ai ura pe olteni sau ce?:D
vezi ca te pui cu cine nu trebuie,suntem sarpe de dudau de te iei cu mine rau:P
O.T.:Bate Unirea:D

SORINULTRA
22nd February 2007, 05:29
desi nu usor vob bate , 2-0

STEELMAN
22nd February 2007, 12:23
nici nu vreau sa ma gandesc cum va apara stelea in poarta dinspre peluza nord:drak: evident daca va juca pensionar-mercenarul

Elphax
22nd February 2007, 12:28
mai traieste stelea?
vine pe teren cu perfuziile? :ras-plans:

STEELMAN
22nd February 2007, 12:30
nu uiat ca apararea noastra la meciul cu braila a cam scartait...si in fata nu se vor mai afla juniori ci bogdan mara.sper sa revina baciu

Cipus
23rd February 2007, 00:27
ca un ultim pronostic inainte de meci, 3-1 pentru Otelul, Jula, Labukas si Szekely dau golurile, iar de la Unirea, Mara cine altul?

STEELMAN
23rd February 2007, 09:46
maaama ce ffrrrriiig e afara!e .misto vreme de fotbal:ras-plans: .asa se intampla la noi toata iarna a fost cald iar acuma e mai frig ca in gaoaza unui urs polar:D :D

Cipus
23rd February 2007, 09:51
Nu stiu cine a scris articolul din sport 365 despre meciul Otelului, insa Szekely nu e luat in seama in echipa probabila, stie cineva ceva despre acest lucru? Banuiesc ca va juca din primul minut si s-a facut o greseala sau s-a accidentat?

Cipus
23rd February 2007, 10:05
Pai Szekely a fost folosit la mijloc, si acolo e concurenta insa e mai bun decat Gado. Grigoras ar putea juca ceva de genul asta
Vatca
Brujan Nogo Baciu Semeghin
Szekely Giurgiu Paraschiv Kim
Labukas Jula

Marius.B
23rd February 2007, 10:10
Cand doresti sa te informezi despre Otelul nu mai cauta pe tot felul de site-uri,exista 2 surse sigure site-ul oficial al echipei si ziarul Viata libera(www.vlg.sisnet.ro) Acolo gasesti toate informatiile despre echipa Otelul.

starsteel
23rd February 2007, 10:11
Vremea e impotriva fotbalului la Galati dupa un simulacru de iarna iata ca in prima intalnire pe teren propriu vremea e groaznica pe langa un frig patrunzator bate vantul naprasnic. In tribune nu vor fi mai mult de 3-4.000 spectatori.

cap
23rd February 2007, 10:21
da azi presimt ca e victorie forza otelul

Cipus
23rd February 2007, 10:43
Important e sa nu fie zapada ca la Iasi, frigul nu e o problema abia vor alerga jucatorii mai mult sa se incalzeasca, mai rau e de suporterii care merg la meci.

MIREL6RADOI
23rd February 2007, 10:44
Un meci foarte echilibrat ; tinand cont de transferurile din mercato ale celor de la Unirea , cred ca se va termina la egalitate. Un 2-2 ,oricat un meci cu multe goluri

tedybear
23rd February 2007, 11:04
mortii masii de vreme... ca eram hotarat sa vin la meci... nu mai fusesem la un meci de 1000 de ani. ufff

poate data viitoare. HAI OTELUL!

tedybear
23rd February 2007, 11:34
daca esti in galerie si canti ,sari nu ai cum sa ingheti.

mare prostie faci daca nu vii.



stiu omu, dar vroiam sa iau si prietena cu mine, dar nu vreau sa risc sa o racesc mai ales ca duminica implinim 2 ani de cand suntem impreuna si ar fi pacat sa fim raciti si sa nu putem sarbatori.

daca se incalzeste poate peste doua saptamani ne primiti si pe noi in peluza. :D

geilon
23rd February 2007, 12:15
vino cu ea poate se incalzeste si ea cu noi! ma refer la cantat...

Celso
23rd February 2007, 14:06
:rosu: Epaminonda:D

georgebz
23rd February 2007, 14:09
A inceput in fortza Salomir ;)

Celso
23rd February 2007, 14:09
pe sistem:D

TaciAcolo
23rd February 2007, 14:45
ce comentatori idioti :ras-plans: echipa lui dan petrescu prinde aripi...bate si vantul poate sa si zboara :happy

dardar_3
23rd February 2007, 14:48
:mda:... luara :rosu: Ialomitenii mei...:mda:...

Las ca tot ii batem:evil:

Pe ei ... pe ei...:D:D:D

georgebz
23rd February 2007, 15:03
CE sut a prins Baciu ... 1-0

dardar_3
23rd February 2007, 15:07
:(....

E... isi revin ei...:D:D:D

Celso
23rd February 2007, 15:10
1-1:shocked: si o lov libera periculoasa:drak:

georgebz
23rd February 2007, 15:11
da .. iata ca si-au revenit ;)

TaciAcolo
23rd February 2007, 15:12
nu cred ca o fost penalty:D
http://img144.imageshack.us/img144/7014/15143661fb2.jpg (http://imageshack.us)

dardar_3
23rd February 2007, 15:18
Pinalti clar....

Hai ma robyyy... te credeam baiat serios :P...
:ras-plans:

Bravo ostenii mei.../OLE/

Celso
23rd February 2007, 15:20
2-1 Urziceni:shocked: :shocked: :shocked: :shocked: ce varza is Galatiu :ras-plans:

Alberto
23rd February 2007, 15:21
Goooool Unirea :ras-plans: :ras-plans: :lol:

au intors astia rezultatul :ras-plans: penibili galatenii astia :lol:

TaciAcolo
23rd February 2007, 15:21
pff il aveam under :(

dardar_3
23rd February 2007, 15:22
/OLE/

/OLE/

/OLE/

Bravo Ialomitenii mei...:cheer::cheer:

Pe ei... Pe ei....:drak:

Celso
23rd February 2007, 15:28
buahahaha penalty Otelu` ...Salomir show!:D

edit: 2-2 ...Jula

ce comentator....KIM KIM KIM...:ras-plans:

dardar_3
23rd February 2007, 15:30
2-2...

Asta e... Ne revenim noi...:D:D:D....

Pe ei... Pe ei....:drak:...

PS: Salomir:mda:...

Celso
23rd February 2007, 15:31
"sa repliat si umbra sa'' ...:ras-plans:...cei mai marfa comentatori sunt astia:yeah:

TaciAcolo
23rd February 2007, 15:33
poaaaa ce ocazie :ras-plans:

tchibos
23rd February 2007, 15:35
Forza galatenii... beep lu' Dan Petrescu

Urzicezi joaca in 10 oameni?

Celso
23rd February 2007, 15:36
inca din minutul 5:)

edit: 3-2 Otelul...Paraschiv...meci de SF:ras-plans:

dardar_3
23rd February 2007, 15:38
Asta e...

mai e timp:evil:

tchibos
23rd February 2007, 15:45
mai e de un 4-2 :lol:

Mare e Grig asta..:cool:

Nu am vazut meciul dar pot sa fac pariu ca Dan Petrescu o sa spuna ca a fost furat.

dextercioby
23rd February 2007, 15:53
Eram sigur ca intoarce scorul Otelul...

be@
23rd February 2007, 15:54
Bravo, Otelul ! In B cu mercenarii .

georgebz
23rd February 2007, 15:57
Un inceput promitator pentru retur :D

Lordul
23rd February 2007, 15:59
GRigoras Grigoras cel mai tare din oras ! Otelu se impune cu 3-2 in fata Uniri Urziceni

Dadoman
23rd February 2007, 15:59
Frumos meci!Felicitari ambelor formatii.Dar am si eu o nedumerire.Unde e galeria Urziceniului, care la baraj a numarat aproape 1000 de insi?:o:

dextercioby
23rd February 2007, 16:01
I-or fi zidit in baraj, mai stii ? :shocked:

dardar_3
23rd February 2007, 16:04
Bravo, Otelul ! In B cu mercenarii .

:happy :happy

Vreti in B?....:evil:
Vezi-ti de iasul tau poate sa duce el in B...


I-or fi zidit in baraj, mai stii ? :shocked:

Ce gluma buna...

Pacat ca nu am ras la ea....:lol:

m8k
23rd February 2007, 16:17
Meci frumos! Urziceniu merita mai mult! Daca se juca 11 contra 11 sunt sigur ca altul era rezultatul!

Andutzu
23rd February 2007, 16:22
FORZA OTELUL!!!
a meritat tot frigul indurat pentru aceasta victorie cu emotii:D

Zauri
23rd February 2007, 16:22
mai e de un 4-2 :lol:

Mare e Grig asta..:cool:

Nu am vazut meciul dar pot sa fac pariu ca Dan Petrescu o sa spuna ca a fost furat.

Eu cred ca Salomir a incercat iar sa iasa in fata.De eliminare nici nu putea fi vorba iar penalty-ul acordat Urziceniului e cel putin discutabil.Publicul galatean a apelat la celebru indemn "hey-hey Galatiul" un indemn la mare moda in Romania :headbang:

Andutzu
23rd February 2007, 16:25
Eu cred ca Salomir a incercat iar sa iasa in fata.De eliminare nici nu putea fi vorba iar penalty-ul acordat Urziceniului e cel putin discutabil.Publicul galatean a apelat la celebru indemn "hey-hey Galatiul" un indemn la mare moda in Romania :headbang:

fi sigur ca erau cei de la tribune , nu ai ce sa le faci:(

kain
23rd February 2007, 16:35
Bravo Otelul :P

Cristian
23rd February 2007, 16:56
De frigu care era si jandarmii strigau "hey-hey Otelul" :happy
A meritat sa stam in frig, asa imi plac meciurile cu intoarceri spectaculoase de scor. FORZA OTELUL...

boni2204
23rd February 2007, 17:34
Match center uefa - Man of the match:SALOMIR:D

Grinco
23rd February 2007, 17:54
O intrebare pentru cei ce au vazut meciul:

Cum a jucat Szekely?

starsteel
23rd February 2007, 17:55
....Publicul galatean a apelat la celebru indemn "hey-hey Galatiul" un indemn la mare moda in Romania :headbang:

Celebrul indemn cum il numesti tu nu se striga asa la Galati formularea e "Hey -hey Otelul!" suna foarte bine a fost strigata in trecut de tot stadionul e chiar penibil ca unui vasluian sa nu-i convina acest slogan. Voi pana acum 2-3 ani erati total necunoscuti in fotbalul romanesc ar fi culmea sa aratati voi cu degetul Galatiul.

fi sigur ca erau cei de la tribune , nu ai ce sa le faci:(
"Cei de la tribune" ?! :nah:.....sa ne scuzi ca eram si noi in stadion acolo unde credeti ca aveti dreptul numai voi.

Andutzu
23rd February 2007, 17:58
O intrebare pentru cei ce au vazut meciul:

Cum a jucat Szekely?

isi cam pierde echilibrul si cade din picioare:D ,dar in rest ii bun are viteza si a jucat binisor azi...(parerea mea)

MIREL6RADOI
23rd February 2007, 18:35
Otelul face mereu spectacol . Frumos meci :ok:

Luis Garcia10
23rd February 2007, 18:44
Meci bun! :D Otelul a demonstrat ca are forta , iar Unirea a demonstrat ca nu mai e victima sigura in deplasare cum a fost in tur :P :)

YoYoyOi
23rd February 2007, 19:11
Frumos meci:D cat am prins din el...doar din evolutia scorului s-a vazut ca s-a jucat fotbal.
Felicitari Otelului pentru victorie, felicitari si Unirii pentru o evolutie frumoasa:ok:

resita
23rd February 2007, 19:32
repriza a doua a fost super. merita felicitate ambele echipe pentru jocul prestat.

Geografu
23rd February 2007, 19:39
Super-tare meciul tocmai acuma am vazut rezumatul de pe site.Prea tare mai ales au fost golurile lui Constantin si Baciu.Bravo celor doua echipe si trebuie sa spun ca daca toate meciurile din returul asta ar semana cu meciul acesta atunci am fi departe in Europa.
Bravo Otelul ! ;)

SORINULTRA
23rd February 2007, 20:41
bravo baieti , asa meciuri sa vedem in liga 1 , o daruire exemplara a galatenilor , felicitari invinsilor pt. ca au aratat ca stiu sa lupte :ok: :ok: :ok:

STEELMAN
23rd February 2007, 21:11
sunt un pic dezamagit 85 de min am avut superioritate numerica doar pe hartie...... ba ce bine s-au tinut urzicenii.imi pare bine ca avem totusi capacitatea de a intoarce scorul.d stan trompeta meciului.hai otelu'!

manolo39b
23rd February 2007, 21:35
:ok: :P :evil:
;)
felicit baietii pentru startul ...dreptaci facut astazi ...
n-am fost scutit de emotii ...dar s-avem noi emotii si sa luam 3 puncte !
un plus pentru baccione care a ...deranjat paianjanul ialomitean drept !
s-ar putea sa fii reclamat bacita pentru gesturi d-astea ...juninioniste !

STEELMAN
23rd February 2007, 21:36
a! am uitat sa mentionez un aspect important.gabriel jula.desi accidentat cam un sfert de ora din a 2-a repriza, a jucat intr-un picior.asta da jucator profesionist, ambitios si inimos.pacat de brujan o piesa importanta din apararea noastra.sper sa nu fie ceva grav si sa revinde repede!

manolo39b
23rd February 2007, 21:47
:cool: Bravo Baieti! ...daca Oferim Un Bis Si-n Cupa Cu Steaua Atunci ...il Rugam Pe Marius Stan Sa Ne Gaseasca Locatie Pentru Evolutiile Noastre ...europene !
1 Martie E Prima Mea Zi De Concediu ...vin La Constanta Sa Va Urmaresc Live In Meciul De Cupa Cu Campionii ! Poate Ne Stringem 2000 De Galateni ...oricum Cred Ca Va Fi Fain ...
Petre Grigoras ...cel Mai Tare Din Oras ...duce Steaua Pe Faras !:rolleyes: :yeah:

Bravo Baieti! ...daca Oferim Un Bis Si-n Cupa Cu Steaua Atunci ...il Rugam Pe Marius Stan Sa Ne Gaseasca Locatie Pentru Evolutiile Noastre ...europene !
1 Martie E Prima Mea Zi De Concediu ...vin La Constanta Sa Va Urmaresc Live In Meciul De Cupa Cu Campionii ! Poate Ne Stringem 2000 De Galateni ...oricum Cred Ca Va Fi Fain ...
Petre Grigoras ...cel Mai Tare Din Oras ...duce Steaua Pe Faras !

STEELMAN
24th February 2007, 00:00
vino dragoste...
o.t. a fost fault

bada_otelul
24th February 2007, 00:09
am scapat yeah!
superb meci,mai putin pt inima mea mult incercata :D
dupa nr de ocazii meritata victoria pacat ca si-a cam batut joc salomir de meci,criminalul ala cu nr 8 ar trebui spanzurat...de limba,brujan sta acum nush cate luni din cauza animalului aluia

WOLF_ULTRAS
24th February 2007, 00:15
:cool: Bravo Baieti! ...daca Oferim Un Bis Si-n Cupa Cu Steaua Atunci ...il Rugam Pe Marius Stan Sa Ne Gaseasca Locatie Pentru Evolutiile Noastre ...europene !
1 Martie E Prima Mea Zi De Concediu ...vin La Constanta Sa Va Urmaresc Live In Meciul De Cupa Cu Campionii ! Poate Ne Stringem 2000 De Galateni ...oricum Cred Ca Va Fi Fain ...
Petre Grigoras ...cel Mai Tare Din Oras ...duce Steaua Pe Faras !:rolleyes: :yeah:

Bravo Baieti! ...daca Oferim Un Bis Si-n Cupa Cu Steaua Atunci ...il Rugam Pe Marius Stan Sa Ne Gaseasca Locatie Pentru Evolutiile Noastre ...europene !
1 Martie E Prima Mea Zi De Concediu ...vin La Constanta Sa Va Urmaresc Live In Meciul De Cupa Cu Campionii ! Poate Ne Stringem 2000 De Galateni ...oricum Cred Ca Va Fi Fain ...
Petre Grigoras ...cel Mai Tare Din Oras ...duce Steaua Pe Faras !

Ce penibil esti.......:rosu:
Daca tot esti asa otelar ce cauta steaua al echipa favorita ?
Deunde dracu ai mai iesit si tu ?

Cipus
24th February 2007, 02:23
ma bucur pentru suporterii galateni care au fost prin frig si vant la meci ca au avut parte si de un meci frumos si de victoria Otelului.
Steel, ai vazut? pronosticul meu, 3-1 s-ar fi adeverit daca nu era dictat acel penalty la Unirea care spun unii ca n-a fost

SORINULTRA
24th February 2007, 08:01
pacat , mare pacat de brujan , mai ales ca la capitolol fundasi stam slab rau tare de tot

Elphax
24th February 2007, 08:11
85 de minute in superioritate?
:cry: greu in cupa ...

Marius.B
24th February 2007, 09:29
Paradoxal ,in Cupa o sa ne fie mult mai usor pentru ca se va juca 11 contra 11.In momentul cand in min 5 a fost eliminat jucatorul de la Urziceni a intervenit relaxarea si de aceea baietii s-au chinuit mult pt a obtine cele 3 puncte.E bine totusi pentru moralul lor ca au reusit sa intoarca rezultatul.
Imi pare rau de Brujan pt ca va lipsi in acest retur,era un jucator foarte util echipei.

bada_otelul
24th February 2007, 11:17
brujan era unul dintre cei mai constanti jucatori ai echipei o sa se vada lipsa lui,gado s-a vazut si cu urziceni ca nu joaca pe postul lui,l-a golul 2 a trecut criminalul cu nr 8 pe langa el fluierand

STEEL
24th February 2007, 11:28
ma bucur pentru suporterii galateni care au fost prin frig si vant la meci ca au avut parte si de un meci frumos si de victoria Otelului.
Steel, ai vazut? pronosticul meu, 3-1 s-ar fi adeverit daca nu era dictat acel penalty la Unirea care spun unii ca n-a fost

Ma bucur ca te bucuri :ok: ,da,intradevar ai fost foarte aproape de-a prinde pronosticul de 3-1 dat de tine,asta denota faptul ca ai o intuitie demna de apreciat.
Felicitari baietilor pt. victorie si mai ales pt. modul in care au luptat,determinarea si dorinta de a castiga.:yeah:
Un mare plus al echipei este acest vitezist dar si tehnic jucator Kim.Mi-a placut foarte mult,excelenta achizitie.:lol:

manolo39b
24th February 2007, 11:31
:yeah:
forza otelu

manolo39b
24th February 2007, 11:34
:ok:
steaua - otelu 0-1(tanase 11m)

SORINULTRA
24th February 2007, 11:42
tu cu cine tii?????

Cristian
24th February 2007, 12:29
Cu Hardliner tine :happy

O.T. meci superb ieri.

SORINULTRA
24th February 2007, 12:36
ce ala l a adus?

Cristian
24th February 2007, 12:51
Da cine crezi ? :) Sunt convins. Da cea mai buna jignire este ignoranta

Ferko
24th February 2007, 12:59
Meci frumos, dar nu inteleg dece plangea Dan Petrescu. Chiar se lasa de meserie ? Sunt doar curios, eu nu cred niciun cuvant.

Cristian
24th February 2007, 13:01
Si Grigoras a zis ca se gandeste la retragere dupa acel meci 0-7, in care galeria Sidexplozia a cantat tot meciul. Si iata ca nu s-a retras, deci nici Petrescu nu cred ca se va retrage dupa esecul cu noi.

Ferko
24th February 2007, 13:05
Nici n-ar avea motive sa se retraga. Echipa joaca bine, dar daca el vrea sa renunte dupa primul esec e treaba lui.

SORINULTRA
24th February 2007, 13:08
prostii din astea de ochii presei sunt satul , pun pariu cu oricine si oricat ca dan petrescu nu se lasa

STEELMAN
24th February 2007, 13:20
si cand a plecat de la sportul la cracovia sau unde a fost el ,a zis ca a plecat din cauza tratamentului din romania si ca nu se va ma intoarce sa antreneze in tara asa ca... sa nu ne mai "ameninte" cu texte din astea!

Dregan
24th February 2007, 13:24
Dan Petrescu e un plangacios, iar manolo e clona lu' Hardliner

SORINULTRA
24th February 2007, 13:34
si cand a plecat de la sportul la cracovia sau unde a fost el ,a zis ca a plecat din cauza tratamentului din romania si ca nu se va ma intoarce sa antreneze in tara asa ca... sa nu ne mai "ameninte" cu texte din astea!

la el marele fotbalist si acum marele antrenor toate is bune si frumoase cand castiga , cand pierde e o fetita plangacioasa , i mi iau jucariile si plec , nu ma mai joc cu voi , el ce viseaza ca o sa antreneze barca sau milan:happy

STEELMAN
24th February 2007, 13:35
celsi ba

tedybear
24th February 2007, 13:53
slabutz... sa conduci cu 1-0 si sa fii egalat si condus cu 2-1 de o echipa in 10 oameni...

Hai OTELUL!

Lordliv
24th February 2007, 18:11
otelul, a dovedit ca este o echipa serioasa si si a indeplinit norma de 3 puncte planificata!:ok:

WOLF_ULTRAS
24th February 2007, 20:54
Asta trebuie trecuta in calendar..

Casuba
24th February 2007, 23:18
Ce penibil esti.......:rosu:
Daca tot esti asa otelar ce cauta steaua al echipa favorita ?
Deunde dracu ai mai iesit si tu ?

Omul poate simpatizeaza si cu steaua ( pt ca are o varsta ), dar tu, un *** ti-ai gasit sa-l faci penibil...ce dreacu ai vazut ca tine cu Otelul...auzi...ultras
:headbang:

STEELMAN
25th February 2007, 00:12
e pacat sa va certati intre voi.cel putin wolf are doar otelul la favorite team, asa ca...:|

SORINULTRA
25th February 2007, 07:20
Omul poate simpatizeaza si cu steaua ( pt ca are o varsta ), dar tu, un putoi ti-ai gasit sa-l faci penibil...ce dreacu ai vazut ca tine cu Otelul...auzi...ultras
:headbang:

n ai omule nici un drept sa i iei apararea , fiecare i si spune parerea si atata tot

WOLF_ULTRAS
25th February 2007, 12:48
Omul poate simpatizeaza si cu steaua ( pt ca are o varsta ), dar tu, un putoi ti-ai gasit sa-l faci penibil...ce dreacu ai vazut ca tine cu Otelul...auzi...ultras
:headbang:

Bagarea in seama....nu sunt ultras pana sa ajung acolo mai am de mancat...si nu esti tu in masura sa ma critici ca nu ma cunosti nu am stat la aceiasi masa....sunt curios mister ala care îi iei tu apararea a fost la meci ? si unde a stat si ce a facut ?:no:

SORINULTRA
25th February 2007, 19:27
Lasa Ultrasul Sustineti In Primul Rand Echipa Locala Si Radele Celorlalti In Fata :ok:

Aurel.D
26th February 2007, 12:12
Dan Petrescu a inceput iar sa acuze arbitrajul...deja devine un mascarici baiatul asta. Acum cativa ani zicea ca in Romania se discuta prea mult despre arbitraj, iar acum el acuza cel mai mult. :D Halal consecventa!
Aseara, zicea ca a auzit el niste lucruri in pauza de iarna si stie de ce este dezavantajata Unirea! :happy. Mare echipa!!
Pai daca stie, sa vorbeasca, ce o da atata dupa colt, ca de acuzatii fara acoperire suntem satui?!
Daca nu, cel putin sa nu mai planga ca o baba ofticoasa si sa isi vada de treaba lui..:rosu:

dardar_3
26th February 2007, 12:59
Buey Quittaro nu te mai lua de Ialomitenii mei....

Dan Petrescu e antrenor bun si cred ca Unirea Urziceni nu va retrograda cum o vor unii:ok:

Cristian
26th February 2007, 14:11
Si la faza aia ca pregateste meciul cu Otelul de o luna jumate a fost tare :happy
Chiar ca baba plangacioasa este Dan Petrescu acum.
Cand a zis ca no sa mai antreneze in Romania, de ce nu s-a tinut de cuvant, si vine acum si plange ca a pierdut un meci...

nr.zece
26th February 2007, 14:24
petrescu fost mare jucator, actual antrenor fara valoare, om fara valoare
ii dam prea multa importanta
nici macar fosta nevasta nu i-a acordat atata atentie

Aurel.D
26th February 2007, 14:32
dardar 3,

:) nu m-am luat de ialomiteni. Nu am nimic cu echipa, iar Dan Petrescu e bucurestean prin nascare. Mai bine ai da cu goarna prin Urziceni sa mai intre si fanii Unirii pe forumul asta, sa auzim si parerile lor. :D

dardar_3
26th February 2007, 15:56
Ii voi reprezenta eu Quittaro...

Asa ca nu va mai luati de armata lui Dan Petrescu....:ok:...

PS: Daca voi vreti Urziceniul in B am un mesaj: Huotilor...:D... I-ati furat pe Urziceni cum ati putut... mai ales in meciul cu Dinamo:drak:... :rosu:

Cristian
26th February 2007, 15:59
dardar 3,

:) nu m-am luat de ialomiteni. Nu am nimic cu echipa, iar Dan Petrescu e bucurestean prin nascare. Mai bine ai da cu goarna prin Urziceni sa mai intre si fanii Unirii pe forumul asta, sa auzim si parerile lor. :D


Au internet aia pe acolo ? :happy Parca era un ialomitean de asta da era cu steaua... cred ca s-a ratacit.

dardar_3
26th February 2007, 16:14
Binenteles ca au...
cred:D:D:D...

Oricum ati castigat cu noroc ;)....:mda:

Ferko
26th February 2007, 17:07
S-a razgandit Dan Petrescu, nu mai pleaca de la Urziceni. Nici nu avea motive. Ar trebuii ca altadata intii sa gandeasca si apoi sa vorbeasca. Oricum nu l-am crezut.

SORINULTRA
26th February 2007, 17:07
cu noroc cu nenoroc am castigat .

nr.zece
26th February 2007, 18:02
S-a razgandit Dan Petrescu, nu mai pleaca de la Urziceni.
pacat
as fi vrut sa-mi fie dor de el

Elphax
26th February 2007, 18:45
nici o surpriza ca s-a razgandit ...

SORINULTRA
26th February 2007, 18:59
pariam ca plangaciosul nu pleaca

Aurel.D
27th February 2007, 09:59
Ii voi reprezenta eu Quittaro...

Asa ca nu va mai luati de armata lui Dan Petrescu....:ok:...

PS: Daca voi vreti Urziceniul in B am un mesaj: Huotilor...:D... I-ati furat pe Urziceni cum ati putut... mai ales in meciul cu Dinamo:drak:... :rosu:

:D Bre, dar polivalent mai esti: si cu AC Milan si cu steaua si cu "U" Craiova, acum si cu Unirea Urziceni....cred ca mai bine te faceai avocat! :ok: