PDA

View Full Version : Etapa 2: Steaua - FC National



ADelPiero
7th August 2005, 22:45
Duminica, 14 august 2005: Steaua - FC National, ora 20,15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
7th August 2005, 22:46
Ar fi fain sa faca o surpriza Nationalul. Sa moara jiji de suparare. Si meme-ul sa-si dea 2 pumni in gura de nervi.

Paul
7th August 2005, 22:47
Asa din scurt le servim la baieti vre`o 3-4 ;
In Ghenea vin renegatii : Eugen Nae , Mihai Panc , Catalin Lita :
Welcome !

Hard
7th August 2005, 22:47
castigam,dar greu,intr-un meci disputat dupa intalnirea cu rosenborg.

Paul
7th August 2005, 22:50
Sa nu uitam ca dupa ce ne-am calificat in grupele UEFA am furat`o de la Poli Iasi 0-1 , si dupa ce am batut Valencia am facut 1-1 cu Alba :(

be@
7th August 2005, 23:54
Ascultati aici ce va spun. Scoatem cel putin un punct !

apparte
8th August 2005, 00:15
Ca-ntotdeauna,rezultatul va depinde de cel din meciul cu Rosenborg!Oricum,bate Steaua! :ok:

Vand vise
8th August 2005, 09:03
Ascultati aici ce va spun. Scoatem cel putin un punct !
viseza in continuare :lol:
meci de 1 solist :yeah: :yeah: :yeah:

Paul
8th August 2005, 09:07
Ascultati aici ce va spun. Scoatem cel putin un punct !

Vezi ca aveti meci cu Otelu` acasa ,si acolo cred ca scoateti cel putin un punct :P

don_denver
8th August 2005, 09:08
Nu se stie niciodata...sper sa batem..dar nu trebuie ignorat Nationalul...

cmarian
8th August 2005, 10:48
ZERO puncte!...Nationalul :D

RstInPc
8th August 2005, 12:09
Pot apare surprize. Nu prea a fost placut pentru stelisti meciul din returul campionatului trecut, asa ca nu se stie nici acum. Sper sa se termine macar egal (gol Burca :D :evil: ).

Paul
8th August 2005, 12:12
A , ca fapt divers.
Shroj - suspendat
Burca - accidentat

be@
8th August 2005, 12:13
A, ca fapt divers: Mirela- suspendata. :evil:

Bancaru
8th August 2005, 13:14
Asa din scurt le servim la baieti vre`o 3-4 ;
In Ghenea vin renegatii : Eugen Nae , Mihai Panc , Catalin Lita :
Welcome !
Paule, Nae ce a mai frecat banca pe la voi, ca Lita si Panc nu au facut multi pureci pe acolo. Parerea mea ca ati pierdut 2 jucatori buni. Si chiar daca erau stelisti get-beget, care era problema? Lita a crescut la noi. Pai tu compari 15 -16 ani la un club cu un sezon, poate nici ala? Iar Panc a jucat la voi cat a fost Olaroiu. Tare imi este teama ca pe la jumatatea campionatului pune MM ochii pe Landi. Indiferent de rezultatul jocului de duminica. Sper sa nu ploua. De vreo 3 ani ne ameninta Jiji ca face gazonul. Deh...

Paul
8th August 2005, 13:18
A, ca fapt divers: Mirela- suspendata. :evil:

Ce nu spui tu nu e o nouatate ... are cine sa-l inlocuiasca :ok: ;

@Bancaru , nu cred ca Landi va veni la Steaua , el l-a "demis" pe Zenga sezonul trecut si nu e foarte po****r pe la noi .. desi "dragostea " lui pentru Dinamo a facut sa-i creasca mult po****ritatea in Ghencea (mai ales cand la SUpercupa a zis "Tin cu Steaua " '

2) Esti constient ca pleic cu sansa a 4-a :cool:

Bancaru
8th August 2005, 14:39
Paule, eu nu pledez pentru venirea lui in Ghencea, nu stiu daca ma intelegi. Apoi nu te intreaba pe tine nimeni daca vrei sa vina Landi, asa cum nu te-a intrebat daca sa vina Protasov sau sa-i dea MM un pumn in mufarina acelui sofer. Si nic pe tine si nici pe alt platitor sau nu de abonament sau bilet in Ghencea.
Esti constient ca din 3 posibilitati, pentru noi sunt bune si 2, egal sau sa invingem. Asa ca sansa a patra... o ai tu cand alergi singur si iesi pe ... 4!!! Steaua nu e mai buna decat sezonul trecut. Ba mai mult, au plecat jucatori buni.

Paul
8th August 2005, 14:46
Bre , eu am crezut ca am cu cine vb ...
Adik cu un individ care a vazut Bacau - National , a vazut "noul" National , cu toate rebuturile posibile si imposibile din lume , care isi da seama ca acum National joaca in Ghencea , etc etc

Tu o tii pe a ta ca din 3 sanse , 2 vi-s bune...

miril
8th August 2005, 17:26
Despre un meci de polo nu se poate vorbi de...fotbal. In alta ordine de idei, nici Steaua nu a rupt gura targului la Pitesti.

esku
8th August 2005, 17:29
Daca Steaua joaca cum a jucat la Pitesti, presimt o infrangere usturatoare pe propiul teren administrata de National.... un 0-3 sau 1-4 :ok:

Saber Rider
8th August 2005, 22:33
Ce tot ii dati cu meciul Stelei de la Pitesti ?! Ala nu s-a disputat in conditii obisnuite de joc, asa ca nu are rost comparatia cu un alt meci in conditii normale.

Bancaru
8th August 2005, 23:03
Paule, tata, fii cu bagare de sema, ca nu ne-am plans pe umar la Mircea Radu in emisiune ca sa ne ... BRE intre noi. Eu am vazut un meci pe o ploaie ca aia de pe vremea lui Noe. Am vazut rezervele Nationalului schimbate cu altele din cauza accidentarilor. Am vazut o echipa complet schimbata. Da-mi voie sa-ti aduc aminte ca varful vostru de nationala, a cui nu stim, Janker von Galati, a frecat banca la noi de bun ce este. Nu imi spune tu mie de rebuturi. La voi e plin de asa ceva incepand cu tribuna o(ri)ficiala si terminand cu ce este pe teren, coborand prin peluza aia cu galeria. La gafe de genul celei pe care o poate face Ghionea pentru ca sa fie dat Keca afara de la echipa... Hai ca te las. Noapte buna. Ai grija cu cine te mai ... bre. Nu de alta, dar nu imi face placere.

eddy_steaua
9th August 2005, 00:04
incredibil...ce discutii..auzi unul spune ca nationalul face surpriza in ghencea?...un 2-0 sec shi asteptam data de 23 august sa iesim pe strazi....shi bineinteles: sa moara borcea de suparare...
PS...dinamovistilor cred ca le e mai frica acum de data 23 august decat de moarte....

ADelPiero
9th August 2005, 05:12
meci de 2... dar cred ca dica va mai inscrie o data dintr-o lovitura libera.. si va fi de ajuns :ok:

alamar
9th August 2005, 10:36
“Bat şi pe Steaua, şi pe Rapid!”

Roberto Landi crede că īn următoarele două etape va cuceri maximum de puncte.
"Am īnceput să īnţeleg Romānia şi Divizia A, de asemenea. Nu am glumit cānd am spus că fiecare meci este o finală de Liga Campionilor pentru noi."

Pacat de cei care nu asculta ce spune Landi. Dupa meci va fi prea tarziu. Pronostic 2.

Haaaaaaaaai Progresuuuuuuuu'

Hard
9th August 2005, 11:02
incet incet, pt toti antrenorii din divizia A,orice meci este o finala:happy.acum mai ramane sa vedem si cine vor castiga finalele:happy

Bancaru
9th August 2005, 11:11
Del Piero, hotaraste-te! Ori e de doi ori de 1. Nu uita ca noi, Nationalul, jucam in Ghencea. Astia care sunt asa exaltati probabil ca au luat micul dejun cu Gigi si au mancat optimism pe cascaval. Eu nu spun ca Nationalul este favorita in confruntarea asta. Totusi, jucam cu campioana. Dar la ce vad la Steaua imi este greu sa nu o pun pe locul 4 intre cele care si-au anuntat dorinta de a cuceri titlul. Vom vedea mai tarziu cine are dreptate. Nu cred ca a existat an in care Steaua sa nu aiba achizitii in pauza dintre editii. Victoras si Cernea nu sunt achizitii. Sunt ... ca si la noi, plombe.

Hard
9th August 2005, 11:26
Steaua nu are nevoie de achizitii. Chelsea cate achizitii a facut?

miril
9th August 2005, 12:12
SebyO, nu crezi ca exagerezi? Daca Chelsea juca in retur cum a facut-o Steaua, nu mai pupa titlul de campioana. Si cum exista diferente esentiale intre cele doua campionate... Si ca sa revin la topic, Steaua are prima sansa, dar asta nu inseamna ca Nationalul nu este lipsit de sansa de a lua punct/puncte.

Hard
9th August 2005, 12:39
miril,cum exista diferente esentiale intre cele doua campionate, si dinamo nu e arsenal, si nici rapid, liverpool,nu e cazul Stelei sa faca achizitii.Are un lot foarte bun pentru campionatul nostru,cel de toate zilele.
Orice echipa care joaca nu este lipsita de sansa de a lua punctele :happy.fiecare are sansa ei.

ADelPiero
9th August 2005, 13:11
Bancaru, in prima faza... inainte de inceputul meciului ... e meci greu pt Steaua... dar dupa fluierul arbitrului, o sa vezi tu ca omogenitatea lotului lui Steaua isi va pune amprenta in jocul echipei ... National a schimbat aproape toata echipa ...in acest mod, e greu sa obtii un rezultat bun in fata Stelei , parerea mea

miril
9th August 2005, 13:56
SebyO, de acord cu tine! A dovedit-o meciul dintre cele doua din retur.

Bancaru
9th August 2005, 14:37
Portarul, oricare ar fi, nu trebuie sa fie parte dintr-un angrenaj. Daca e bun da incredere. In aparare pot fi jucatori care au mai aparut in aceeasi formula si in returul trecut: Bazzi, Thwaithe, Sapunaru, Ghindeanu. La mijloc se pot pune 3 mijlocasi de anul trecut: Lita, Panc si Abiodun. Un varf e vechi: Savu (oricare). La mijloc pot aparea jucatori care sunt la echipa de ani de zile: Herea sau Chiacu. Iar in atac ori mai bagi un Savu ori poti sa risti cu un boboc. Sau poti sa joci cu 5 mijlocasi si un varf. Sau 4 mijlocasi, varsf impins si unul in spate - Oprea (nou), Chiacu sau Savu Marian, in cazul in care impins e Ionut. Asa ca posibilitati sunt. Lotul nu e chiar asa de prost. Vom vedea. Eu sper pentru ca forta noastra imi permite acest lucru. Nu neg ca Steaua nu are un lot mai bun, dar sa vedem ce vor baga. Nu imi dau seama dca meciul de miercuri e un avantaj pentru noi sau pentru ei. Poate e bine sa asteptam si ziua de miercuri.

BoboCosta
9th August 2005, 16:35
Bate Steaua!!! fara discutie

vlad1607
9th August 2005, 16:40
Steaua nu are nevoie de achizitii. Chelsea cate achizitii a facut?
Doamne ce comparatzie :happy
DelHorno ,Sean Wright Philips(30.5 bulioane :D !!!!) s-a intors Crespo hehee :D :drak: si or mai fi si altzii....:D

Bancaru
9th August 2005, 17:47
Adevarul e ca Steaua o sa defileze in campionat. Nu e asa, Bobo? Iar acolo unde nu pot jucatorii pune MM brandu. Eu am curaj sa pun pariu ca Steaua nu ia titlul anul asta. Sper sa contribuim si noi la asta. Chiar duminica. In definitiv asta e scopul - sa castigam.

Paul
9th August 2005, 17:51
pai v`ati atins scopul vineri cand ati batut Bacaul :D

Al nostru scop e sa castim campionatul :P , voi paremi-se evitarea retrogradarii :yeah:

Hard
9th August 2005, 18:04
Doamne ce comparatzie :happy
DelHorno ,Sean Wright Philips(30.5 bulioane :D !!!!) s-a intors Crespo hehee :D :drak: si or mai fi si altzii....:D
Iacob face cat toti cei precizati mai sus. Crespo s-a intors din alte motive, nu ca ar avea valoare.O sa vezi in intalnirea directa din Champions League cine face comparatii:D

be@
9th August 2005, 18:49
pai v`ati atins scopul vineri cand ati batut Bacaul :D

Al nostru scop e sa castim campionatul :P , voi paremi-se evitarea retrogradarii :yeah:
Bai pustiule, de unde stii tu care-i obiectivul nostru, aaa?
Noi tintim un loc de Cupa Uefa , daca te intereseaza, asa ca nu mai vorbi, dak nu stii, ca te faci de ras. :ciocan:

Hard
9th August 2005, 18:57
aoleuuuu, aveti grija, ca si craiova tot obiectivul asta l-au avut anul trecut:happy

Bancaru
9th August 2005, 19:45
pai v`ati atins scopul vineri cand ati batut Bacaul :D

Al nostru scop e sa castim campionatul :P , voi paremi-se evitarea retrogradarii :yeah:
Gura pacatosului adevar graieste. Vineri, obiectivul nostru era sa castigam. Slava Domnului, am facut-o. Urmatorul obiectiv e sa batem Steaua. Sa speram ca il indeplinim si pe asta.

Paul
9th August 2005, 19:49
Bai pustiule, de unde stii tu care-i obiectivul nostru, aaa?
Noi tintim un loc de Cupa Uefa , daca te intereseaza, asa ca nu mai vorbi, dak nu stii, ca te faci de ras. :ciocan:

Loc in cupa UEFA ?

Pai vezi ca sunt altii la coada :rolleyes: , pe pun pariu pe ce vrei ca terminati de la locul 5 in jos !

vlad1607
9th August 2005, 19:52
domnilor eu zic ca un egal multumeste pe toata lumea :P :D egal sa fie atunci :D

cip_81
9th August 2005, 19:53
Tre' sa fie atenti la Nae...pe Vintila l-am vazut.

Paul
9th August 2005, 20:57
ia zii ce insinuezi ...

Anu` trecut , aceeasi echipa , acelasi antrenor , si un portar de-al vostru (adik Preda) si a gafat mai urat ;

Ps. Priveste caseta de la Arges - Dinamo 0-1 , si o sa vezi cine a stat in poarta !

Kainsashiki
9th August 2005, 21:15
tinand cont ca national a schimbat juma de echipa fata de sezonu trecut steaua cred k va bate lejer. daca da gol repede bate la 4-5 goluri diferenta..daca nu .. tot bate la 1-2 diferenta

be@
9th August 2005, 23:19
@ Diablo: Am mai schimbat o gramada de echipe pana acum,asa ca nu-i asta problema.
Cat despre faptul ca o sa bateti lejer, am o veste proasta pentru tine: sa stii ca d(o)laroiu nu mai antreneaza la noi.

apparte
9th August 2005, 23:21
Be@,tu nu stii ca unul din pustii lui Landi e stelist? :D

be@
9th August 2005, 23:24
E stelist numai la meciul de maine. Dupa aia sigur e "progresist". :P

Kainsashiki
10th August 2005, 00:08
@ Diablo: Am mai schimbat o gramada de echipe pana acum,asa ca nu-i asta problema.
Cat despre faptul ca o sa bateti lejer, am o veste proasta pentru tine: sa stii ca d(o)laroiu nu mai antreneaza la noi.


Si ce vrei sa insinuezi ? Ca Oli facea blat cu Steaua a ? :happy E parerea ta asta ...

Dupa parerea mea National a adus anu asta jucatori mult mai slabi fata de aia din anii trecuti .... O sa se vada pe teren .

Paul
10th August 2005, 00:13
@ Diablo: Am mai schimbat o gramada de echipe pana acum,asa ca nu-i asta problema.
Cat despre faptul ca o sa bateti lejer, am o veste proasta pentru tine: sa stii ca d(o)laroiu nu mai antreneaza la noi.


A , deci batem la scor pe Poli Tim ?

be@
10th August 2005, 00:25
A , deci batem la scor pe Poli Tim ?
Bingo !

Paul
10th August 2005, 00:33
Pe Poli la scor , pe National numa cu vre`o 3 ;
Deja presimt ca Oprita va redevenii titular :drak: , si va face spectacol !

saphicus
10th August 2005, 00:59
NU VA MAI FACETI GRIJI ! E MECI DE 1 SOLIST !
Mai ales ca avem de luat o revansa pentru sezonul trecut!!
REPETITIE GENERALA PENTRU RETURUL CU VIKINGII!! :ok:
Scorul poate fi discutat : 1-0, 2-0, 3-0, 2-1, 3-1, 3-2, etc, :ok: :ok:
:)

cip_81
10th August 2005, 08:27
Bine, uite ca am sa completez eu: 3-3, 3-4, 3-5 etc.

Bancaru
10th August 2005, 11:55
Be@,tu nu stii ca unul din pustii lui Landi e stelist? :D
Apparte, stii tu ceva ce noi nici nu banuim... ? Ma refer ca poate ne antreneaza Gianluca Landi si nu Roberto Landi, nu la o noua intelegere.

Paul
10th August 2005, 14:11
looooool , mai tu nu esti clona lu Zapada, ca in discurs semeni cu el :D

Paul
10th August 2005, 16:21
mah cand incepe Divizia B , ca pana atunci nu scapam de mirosul de praz de pe forum ;

Hard
10th August 2005, 16:25
si crezi ca scapi de raie asa usor?:happy

Paul
10th August 2005, 16:29
este un spray anti-praz;
vb serios :yeah:

Bancaru
10th August 2005, 17:32
SUNTETI OFFTOPIC
Vorbeam de altceva aici. Concentrati-va pe meciul Steaua - National.

Paul
10th August 2005, 18:43
noi ne concentram pe Steaua - Rosenborg

jay
10th August 2005, 18:54
In mod normal ar trebui sa bata Progresul...

saphicus
10th August 2005, 19:03
Bine, uite ca am sa completez eu: 3-3, 3-4, 3-5 etc.

Draga cip ,cand steaua va primi ACASA 3 , 4 sau 5 boabe, in meciul cu National, atunci precis porcul va zbura, plopul va face mere, bunica va pleca sa lupte in Afganistan si... U Craiova va deveni campioana diviziei A 2005-2006. :) Sa fim seriosi!! :ok: :ok: :ok:

vlad1607
10th August 2005, 19:11
bunica ta are pasaportul in perioada de valabilitate :P ?

Paul
10th August 2005, 19:11
ai dreptate , oare cati ani au trecut de cand Steaua nu a mai luat 3 goluri acasa.

Eu as zice 4 , de la Steaua - DInamo Kiev 2-4 ;

Hard
10th August 2005, 20:21
sa fie oare Steaua-national un dinamo-foresta al acestui sezon?:happy

miril
10th August 2005, 23:31
Clau, in mod normal...

Bancaru
11th August 2005, 11:00
Saphicus, poate esti prea mic, dar afla ca a zburat si porcul, relativ recent, iar porcul a zburat pentru ca a facut si rachita pere in 89. Poate nu iti aduci aminte cand v-au dat Niculescu, Carabas si Lita 4 boabe in Ghencea? Ce-i drept, la 4-0 pentru noi au lasat-o mai moale, asa ati dat si voi 1 sau 2.

BoboCosta
11th August 2005, 15:11
Landi asta da niste declaratii de zici k e antrenorul celei mai tari echipe...azi in ziar apare ca el are cea mai buna echipa(park nu i-ar fi plecat 10 jucatori in intersezon) cu un nucleu de jucatori f buni,gen lita bazzi twaite griffiths prunea......

Bancaru
11th August 2005, 19:11
Si e vreo problema? Sau crezi ca o sa-l intreaca cineva in declaratii pe Jiji? Ori poate este mai romanesc sa-ti plangi de mila si sa-ti lingi ranile?

apparte
11th August 2005, 21:06
Bancarule,la voi nu joaca Shroj,nu?Si parca inca unul!11 de start al Nationalului e sub cel al Stelei chiar si fara Radoi...dar ati putea avea norocul norvegienilor :headbang: !

Bancaru
12th August 2005, 11:12
La noi nu joaca multi. Dar vom fi 11, clar. Nu stiu care va fi portarul. In mod normal Nae, dar... Shroj nu joaca. Altul? Nu stiu! Burca, dar nu se poate spune despre el ca era titular. Clar ca stati mai bine decat noi, poate cu exceptia apararii. Dar nu vorbeam de valoarea individuala. Eu cred ca Nationalul poate sa bata. Asa cred eu. Daca pierdem, vom pierde din cauza faptului ca lotul nu s-a omogenizat. Nu e de condamnat nimeni. Dar veti mai auzi de National in campionatul asta. Eu cred ca vom juca din ce in ce mai bine. Sper sa nu plece Landi.

SORENSEN
12th August 2005, 12:50
Steaua sper sa nu aiba probleme cu National , dar cel mai probabil vor fi probleme dar tot vom castiga

Paul
12th August 2005, 16:45
La noi nu joaca multi. Dar vom fi 11, clar. Nu stiu care va fi portarul. In mod normal Nae, dar... Shroj nu joaca. Altul? Nu stiu! Burca, dar nu se poate spune despre el ca era titular. Clar ca stati mai bine decat noi, poate cu exceptia apararii. Dar nu vorbeam de valoarea individuala. Eu cred ca Nationalul poate sa bata. Asa cred eu. Daca pierdem, vom pierde din cauza faptului ca lotul nu s-a omogenizat. Nu e de condamnat nimeni. Dar veti mai auzi de National in campionatul asta. Eu cred ca vom juca din ce in ce mai bine. Sper sa nu plece Landi.

Pai voi aveti fix 2 fundasi centrali ... Twaite si Burca , si zici ca nu era titular;
Da ce mah , voi jucati 3-4-3 , cu un fundas central :drak:

Bancaru
12th August 2005, 17:12
Paule, daca nu te pricepi nu mai face afirmatii. Fundasi centrali sunt mai multi. Poate vor juca Thwaithe si Sapunaru. Sapunaru este un tip de 19 - 20 de ani cam de statura lui Victoras, sau pe acolo pe undeva. Daca mai citeai pe aici aflai ca a venit un fundas central de 1,90, Mehmedovic.
Iata lista de fundasi: Daniel Ghindeanu, Roberto Iancu, Ninu Emil Ducu, Cristian Săpunaru, Michael Thwaite, Samuel Jordan Shore, Ovidiu Burcă, Elias Bazzi, Ciprian Mozacu, Mehmedovic. Mai poate juca fundas Panc. Deci nu ducem lipsa de fundasi. Repet, Burca nu poate fi considerat titular. Titular poate fi considerat fiecare dintre cei care au ramas din titularii sezonului trecut.
Noi jucam 4-4-2. Eu sper sa reintre Bazzi. La inchidere Shroj nu a facut cu Bacaul un meci stralucit (nu numai din cauza cartonasului rosu pe care l-a luat). Nu cred ca era folosit titular in meciul urmator dupa evolutia pe care a avut-o. Herea. O sa mai auziti si de asta. Joaca la nationala mica.

Paul
12th August 2005, 19:04
m-ai spart
Mozacu fundas :mdam:

supervedete Samponaru , Ducu , Shore ;

De Mehmedovici stiam , dar parca era la Poli ?
Sau e moneda de schimb in transferul McKain ?

Bancaru
12th August 2005, 19:19
Ce nu īnţelegi, tăticuţ? Pānă acum nu vedeai cum intrăm cu numarul exact de fundasi pe teren. Acum vrei şi vedete. De parcă la voi nu joacă Baciu sau Lovin, care jucau acum cāteva luni la Bacău. Sau devin vedete automat? Incă le miros chişerele şi tu mă freci la melodie.
Are vreo importanţă īn contul cui e venit Mehmedovic? Adică pe "Şamponaru" va pişaţi cānd vreţi voi, avānd īn vedere că īn apărare aveţi pe Cafu, Maldini, Nesta şi ... Radoi.
Paulică, să mai creşti!!! Şi acum poate mă laşi, că am treabă. Dacă vrei să īnţelegi că sunt conştient de valoarea Stelei, bine, dacă nu, ai grijă ce faci cu māna dreaptă. Sau stānga, depinde... Adică, ai grijă să nu te rămeşti.

SORENSEN
12th August 2005, 20:01
Daca national n-ar fi putut sa bata pe Steaua cred ca ar fi venit de pe plaja cu autocarul ca Vardar la meciul cu Rapid.
Oricum National e o echipa mai slaba ca acum un an.
Steaua este mai buna decat National si se va vedea Duminica incepand cu 20:15.

Bancaru
12th August 2005, 21:59
Mai spune o data! De data asta mai clar. Ce? Autocar? Vardar? Care e legatura?

saphicus
13th August 2005, 00:36
Saphicus, poate esti prea mic, dar afla ca a zburat si porcul, relativ recent, iar porcul a zburat pentru ca a facut si rachita pere in 89. Poate nu iti aduci aminte cand v-au dat Niculescu, Carabas si Lita 4 boabe in Ghencea? Ce-i drept, la 4-0 pentru noi au lasat-o mai moale, asa ati dat si voi 1 sau 2.

Draga Bancarule , crede-ma ca nu-s prea mic nici la propriu nici la figurat :)
da, e adevarat ce afirmi tu daca apelam la istoria contemporana a fotbalului romanesc, dar in ultimii ani ai mai vazut ca Steaua sa piarda acasa primind 3,4, ori 5 goluri? Daca da, eu ma dau batut! Nu le am cu statistica!!
Cat il priveste pe RACHITA (el nu juca prin 89 pe la Steaua !!!!!!!) LOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am mai spus va fi un meci de 1 si cred ca victoria nu ne poate scapa, desi
nici o echipa nici cealalata nu rupe gura targului prin jocul prestat!! Asta
in mod normal !!
Dar cum in fotbal ce-i normal adeseori nu-i normal, vom vedea!! See you!! /hello /hello /hello

CCOMISARU
13th August 2005, 15:19
Steaua Bate Cu Cel Putin 3 Goluri Asa De Ciuda

miril
13th August 2005, 15:29
CC-ule, si pe cine ti-e tie ciuda? Vezi ca cine face-n ciuda, de ciuda are parte. Sper intr-un egal. Hai Progresul!

eddy_steaua
13th August 2005, 16:11
toata lumea are dreptul sa spere...din pacate cu atat ai sa ramai...steauava bate cu 3-0

Bancaru
13th August 2005, 19:19
Saphicus, daca nu esti PREA mic, atunci esti mic. Nu prea inteleg ce treaba are Rachita cu 89, nu inteleg de ce nu crezi cand iti spun ca nu e o treaba de pe vremea lui Ceao, dar pot sa-ti dau dreptate la faza cu gura targului. Eu sper ca noi mai avem ceva de scos de prin tolba ca sa rupem gura targului. Iar voua va urez succes la norvegieni acasa.
Din 3 posibilitati, 2 ne avantajeaza in meciul de maine.

brandacadabra
13th August 2005, 19:22
sTiaua nu bate pe National ! EGAL :D !

beeeeeeee beeeeeeeeeeee oitze idioate :D

eddy_steaua
13th August 2005, 19:56
sTiaua nu bate pe National ! EGAL :D !

beeeeeeee beeeeeeeeeeee oitze idioate :D
voi vorbiti mah....? fara serea n-ati mai fi castigat cupa....controleaza-te.... :rosu:

apparte
13th August 2005, 20:41
sTiaua nu bate pe National ! EGAL :D !

beeeeeeee beeeeeeeeeeee oitze idioate :D
Caz tipic de imbecil majoritar,extrem de bine definit de Horatiu Ripa!

t.b.
13th August 2005, 22:02
Victorii FC National in Ghencea:
1997-1998 8 Mar 1998 Steaua Bucuresti 2(0-2)4 FC National
2002-2003 9 Noi 2002 Steaua Bucuresti 0(0-2)2 FC National
1999-2000 12 Mar 2000 Steaua Bucuresti 2(1-1)3 FC National

Steaua vs FC National (dupa `94 cand si-a schimbat numele din Progresul)
22 meciuri 12 victorii Steaua 2 egaluri 8 victorii FC National 42 25 38
in Ghencea : 11 7 1 3 28 13 22

pax5
14th August 2005, 06:44
Steaua - Nati-o frāntå 3 : 0, sau mai simplu solist 1.
Meci de rutinå cu un partener de duzinå.
Hai ca sunt "simpatici" acei care spera la un egal.
Dar pana la rezultatul final, s-auzim numai de bine.

george-dinamo
14th August 2005, 11:11
la ce surprize au fost week-endu asta nu m-ar mira de loc un x2. :D

andreisf
14th August 2005, 12:26
Surprinza in Ghencea..National Castiga :drak:

apparte
14th August 2005, 20:57
Deocamdata e1-0.Gol Dica!

Cristy
14th August 2005, 21:00
:o: s-a stricat transimia tvr ului sau e terenu foarte praf ?

apparte
14th August 2005, 21:03
terenu-i ca de obicei :D ,iar scorul e 2-0,Ogararu!

Paul
14th August 2005, 21:05
Mdam , dupa 2 etape 2 echipe au 6p: Steaua si DInamo.

Ia ghiciti intre cine se da lupta pentru titlu ???

Ati ghicit , iarasi alergam in 2 si cel mai slab pierde ... :yeah:

ADelPiero
14th August 2005, 21:06
oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee .............:D
daca Nicolita nu, atunci cine?!!?! :evil:

Cristy
14th August 2005, 21:10
Mdam , dupa 2 etape 2 echipe au 6p: Steaua si DInamo.

Ia ghiciti intre cine se da lupta pentru titlu ???

Ati ghicit , iarasi alergam in 2 si cel mai slab pierde ... :yeah:

:headbang: :headbang: :headbang: dupa 2 meciuri gata ati si luat titlu ?
esti departe de fenomen .

Hard
14th August 2005, 21:17
daca dupa 2 meciuri sunt pe primele 2 locuri, atunci e clar.national, echipa marelui antrenor landi, e praf.

Cristy
14th August 2005, 21:18
e unu dintre cei mai buni antrenori de la noi da daca nu are cu cine in teren ce vrei sa faca ?

apparte
14th August 2005, 21:59
Golazo DICA!!!!!!!!3-0!

Cristy
14th August 2005, 22:01
felicitari steaua nu pentru victorie ci pentru galerie , comentatoru anunta scorul lu RAPID si ce crezi , galeria isi da m..e intre ei ce penibili

miril
14th August 2005, 22:03
Diferenta evidenta de valoare. Gino poate sa latre la...luna!

apparte
14th August 2005, 22:05
4-0,Paraschiv!

ADelPiero
14th August 2005, 22:27
felicitari Steaua! victorie clara !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Steaua e singura care nu a primit gol in primele 2 etape :ok:

THE HUN
14th August 2005, 22:28
N-am vazut meciul dar la 4-0 nu cred ca se pot zice multe,4-0 suna a sens unic.

don_denver
14th August 2005, 22:31
felicitari Steaua! victorie clara !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Steaua e singura care nu a primit gol in primele 2 etape :ok:
pai sper s-o tina tot asa.. :ok:

superchumbo
14th August 2005, 23:04
Daca pozele ar vorbi......(4-0).

george-dinamo
14th August 2005, 23:14
slabi tare national. in ritmu asta se lupta la retrogradare.

Triphat
14th August 2005, 23:14
/hello /hello 4-0. In sfarsit reusim sa marcam din acele multe ocazii. Sper sa continuam asa cu Poli si Rosenborg... Forza Steaua!!! :yeah:

Saber Rider
14th August 2005, 23:50
slabi tare national. in ritmu asta se lupta la retrogradare.

Prea buna Steaua, nu neaparat slabi "tare" FC National.

Dar, vorba lui Triphat, bine ca s-a descatusat atacul Stelei si a inceput sa mai si marce din gramada de ocazii pe care acest nou stil de joc al lui Protasov le-a adus in plus jocului echipei.

alsign
15th August 2005, 00:19
Felicitari Steaua !!!!

A fost hinghereala azi in "Stefan cel Mare " . Nu mai este nici un catzel pe aici .

Niculescu ai luat notite de la Dica ? :) :degete: /hello :yeah:

Kainsashiki
15th August 2005, 00:30
Steaua a obtinut ce si-a dorit..3 puncte..jocul a fost cam plictisitor in unele momente..poate k s-au menajat sa nu se accidenteze, oricum 4-0 e mai mult decat suficient. Iacob a facut iarasi un joc bun ;)

SORENSEN
15th August 2005, 02:17
Mult mai usor decat ma asteptam , dar e bine si asa comfortabil sa prinda incredere echipa la finalizare.

saphicus
15th August 2005, 09:05
Saphicus, daca nu esti PREA mic, atunci esti mic. Nu prea inteleg ce treaba are Rachita cu 89, nu inteleg de ce nu crezi cand iti spun ca nu e o treaba de pe vremea lui Ceao, dar pot sa-ti dau dreptate la faza cu gura targului. Eu sper ca noi mai avem ceva de scos de prin tolba ca sa rupem gura targului. Iar voua va urez succes la norvegieni acasa.
Din 3 posibilitati, 2 ne avantajeaza in meciul de maine.

Draga bancarule, daca tu zici asa, atunci considera ca sunt mic!!
Te rog sa-mi spui ce este acel ceva ce ati avut de scos din tolba si nu l-ai scos ca sa rupeti gura targului. Din cele 3 posibilitati ati ales-o pe cea mai proasta. Multumeste-i lui Gino ca a facut praf echipa prin masivele vanzari fara noima. A inceput cumva sa latre ? :) :) :) :) :) :) In rest:
NO COMMENT !!! Si sa auzim numai de bine!!

miril
15th August 2005, 09:17
Da, a inceput, l-am pus eu sa latre la luna. In rest, despre meci, NO COMMENT!!!

Bancaru
15th August 2005, 09:54
Draga Saphicus, acum iti da mana sa vorbesti, iar eu nu am ce sa fac, decat sa inghit. Si a treia posibilitate era de luat in calcul. Adeavrul este ca iar am dat cu piciorul unei sanse. Sa incepi cu 3 oameni veniti de la diviziile inferioare... Cel putin Iancu si Herea nu au mirosit terenul. Asta este... Felicitari! Nici nu se pune problema celui care a fost mai bun. Ce este surprinzator pentru mine este de ce astia cu oaresicare experienta nu au miscat. Nici nu vreau sa insinuez ca a fost vreun aranjament. Sunt convins ca bubele sunt la noi in club. Ceva e nasol... Sa nu-l mai vrea astia pe Landi? Asa de repede?
Nu sunt genul sa dau cu piatra dupa un prim esec, dar Landi cred ca facea mai bine daca tacea si nu facea valuri. Se intampla si d'astea. Sper sa nu mai jucam in halul in care am facut-o si sper sa se pastreze obiceiul de a va infrange macar la noi acasa.
Stelei ii doresc mult succes la meciul cu Roesenburg.

saphicus
15th August 2005, 11:28
Draga Saphicus, acum iti da mana sa vorbesti, iar eu nu am ce sa fac, decat sa inghit. Si a treia posibilitate era de luat in calcul. Adeavrul este ca iar am dat cu piciorul unei sanse. Sa incepi cu 3 oameni veniti de la diviziile inferioare... Cel putin Iancu si Herea nu au mirosit terenul. Asta este... Felicitari! Nici nu se pune problema celui care a fost mai bun. Ce este surprinzator pentru mine este de ce astia cu oaresicare experienta nu au miscat. Nici nu vreau sa insinuez ca a fost vreun aranjament. Sunt convins ca bubele sunt la noi in club. Ceva e nasol... Sa nu-l mai vrea astia pe Landi? Asa de repede?
Nu sunt genul sa dau cu piatra dupa un prim esec, dar Landi cred ca facea mai bine daca tacea si nu facea valuri. Se intampla si d'astea. Sper sa nu mai jucam in halul in care am facut-o si sper sa se pastreze obiceiul de a va infrange macar la noi acasa.
Stelei ii doresc mult succes la meciul cu Roesenburg.

Am sa o iau de la coada!! Iti multumesc pentru urarile de succes adresate Stelei pentru returul cu Rosenborg, pe care-l consider CRUCIAL. Orice suporter adevarat al FOTBALULUI ROMANESC si-ar dori ca o echipa sa patrunda din nou dupa atata vreme in grupele C.L. unde am avea din nou contact cu nume mari din elita fotbalului european, descretind fruntea, macar o data la 10 ani, a necajitului roman.
In ceace priveste meciul Steaua - National, eu iti spun sincer: am simtit ca dezamagirea jucatorilor si antrenorului Stelei dupa "meciul ratarilor" cu Rosenborg era atat de mare, incat a existat o motivatie uriasa de a dovedi
ca a fost o nesansa, un accident acel 1-1. Iar descatusarea sau daca vrei "paratrasnetul" a fost Nationalul, din pacate.
Mai in gluma mai in serios preferam una din variantele tale (nu cea "dura", ci un X :) ) , insa sa fi facut 2-1 cu vikingii!! Dar fotbalul nu e dupa cum vrea
fiecare. Nu am vazut meciul, dar din cronici reiese ca pana la inscrierea primului gol partida a avut un aspect destul de echilibrat, dar si "incalcit"
Mare pacat ca Gino a facut" remanierea "echipei pentru interese numai de el stiute, la sfarsitul sezonului trecut, cand National capatase o coeziune si era o adevarata echipa de varful clasamentului. Dar balonul e rotund si mergem inainte tot cu Landi ca altul mai bun ca el acum nu cred ca ar gasi Gino!
Si cand te gandesti ce meciuri vedeam intre CCA si Progresul pe vremuri cu Voinescu, Zavoda, Staicu, Jenei, Cacoveanu,Consantin, Tataru etc pe de o parte si Mandru (cu proverbialul lui tricou verde) Caricas, Soare, Mafteuta,
Oaida si mai tarziu saracu Viorel Mateianu !!!!!! Na, ca am divagat rau!!
Amintirile unui om mic!!! :) :) :) :ok:

eddy_steaua
15th August 2005, 11:35
4-0..no coment..

miril
15th August 2005, 11:57
Saphicus, daca tot zici ca erai "asa de mic", poate iti mai aduci aminte de un memorabil 2-2, intre noi si voi, cu Mateianu, la partitura si...intr-un picior, el egaland cu piciorul...sanatos, spre final. Pe vremea aceea eram multi progresisti, nu ca acum, din pacate. O tempora!

Neamtu
15th August 2005, 12:08
Am vazut niste baieti pe stadion, suporteri ai Nationalului, care ii cereau lui Gino sa plece. Imi scapa ceva aici, poate ma lamuriti voi, baieti (Bancaru, Miril).
Ce alta sursa de fianantare are National in afara vanzarii de jucatori? Are vreun sponsor? De unde are buget de 3 milioane de euro?
Dupa parerea mea, Gino=National. Mi se pare de admirat ca acest om tine o echipa cu 100 de suporteri/meci in Divizia A, in conditiile in care sunt orase cu traditie in fotbal care se scalda in mocirla diviziei B, sau care nu au nici macar echipa in Divizia B (Tg. Mures, Hunedoara, Satu Mare). Daca Gino pleaca National se desfiinteaza. Corectati-ma daca gresesc.

bancar100%
15th August 2005, 12:24
Ar fi interesant de stiut cum de l-au exclus pe Lita din lot tocmai acum.La urma urmei lucreaza cu landi de 8 luni, pina acum de ce nu s-a "suparat" .Mare pacat de echipa noastra ca are niste conducatori atit de .....slabi (ca sa ma exprim frumos).

miril
15th August 2005, 12:48
Neamtu, este vorba de traditie si nu de sustinere sociala, regionala. Istoria fotbalului romanesc este un exemplu de nedreptati savarsite care au favorizat sistematic si nedrept, unele cluburi, si defavorizat nedrept, altele, printre ele fiind si Progresul/FC National. Nu stiu cati fotbalisti de valoare s-au lansat pe la Satu Mare, Prodan, daca nu ma insel, ar fi un exemplu comun pentru echipele sustinute de mine si tine, dar stiu cati a lansat si mai lanseaza Progresul, adica multi Aici survine o parte din nedereptate. Gino n-a stiut decat sa vanda pe bani buni, ca sa bage in buzunarul propriu, nu numai fotbalisti, ci si doua titluri de campioana, 1996-97 si 2001-02 si doua Cupe ale Romaniei. Cu aceste titluri in palmares, ar fi venit si sponsorii, pensionarii ar fi lasat televizorul pentru stadion, iar sutinatorii tineri s-ar fi inmultit. Nu stiu cati suporteri avea Steaua sau Dinamo la momentul infiintari, dar stiu ca Progresul avea pe timpuri pana la zece mii de suporteri, pe care i-a pierdut datorita "ajutorului neprecupetit al Tovarasului si clicii subalterne", adica acele lichele nationale care au daramat Dealul Spirii, leaganul progresistilor, si care au sustinut fara menajamente anumite echipe din campionat, care si-au facut, astfel, palmares in detrimentul altora. Intr-o societate intrata in normalitate astfel de cluburi ar fi fost, dupa revolutie, daca nu desfiintate, ce vina au suporterii lor, macar obligate sa intre in normalitate, lucru care nu s-a intamplat. Da, Neamtule, cam asta-i raspunsul menit nu sa corecteze greselile, ci doar sa descrie de ce echipe ca FC National sau Sportul Studentesc merita sa existe in continuare. Corecteaza-ma daca gresesc.

Bancaru
15th August 2005, 12:57
Saphicus, in conditiile in care iti amintesti de Mateianu, Oaida sau altii, nu vad de ce nu iti amintesti si de recentele infrangeri pe care vi le-am administrat in Ghencea. De asta ziceam ca esti mic. In fine...

sun
15th August 2005, 13:03
Bancarule , apreciez ca de obicei obiectivismul tau , dar National se va transforma incet , incet intr-o varianta a Sportului. Jucatorii vin gratis , sunt crescuti si apoi vanduti pe bani buni. National nu va retrograda , cel putin anul asta , pentru ca cel putin 4 echipe ( Pandurii , Vaslui , Jiul , Iasi ) sunt muuuult mai slabe.

Bafta cu Rapidul !

Despre Steaua , ramane de zis ca jucatorii continua sa joace bine , ofensiv , cu cel putin 7-8 ocazii pe meci .

:rosu: pentru presa care nu mai stie pe unde s-o scoata . Adica Dinamo bate lejer pe Pandurii ( de fapt oltenii au avut 4 ocazii la 0-1) si Steaua se chinuie 37 de minute :headbang: De-a dreptul gretos :ciocan:

Bancaru
15th August 2005, 13:26
Imi este greu sa cred ca Nationalul va ajunge un soi de Sportul. Sportul e o echipa placuta, dar are alt stil. Noi, de bine de rau, in ultimii ani am mai tras pentru ceva. Am incercat sa luam campionatul, si nu mult a lipsit sa il luam. Am ajuns in fazele superioare ale cupei, sezonul trecut numai Serea stie ce naiba a fost in capul lui. Ambitiile au fost altele la noi. Sportul chiar nu supravietuieste daca nu vinde. Noi tot mai gasim bani si din alte surse.
Eu nu pot sa stiu ce concluzie se poate trage despre jocul Stelei de aseara. Nationalul a fost, cred, si sub asteptarile stelistilor. Pe bune. Nimeni nu cred ca ar fi crezut ca nu o sa aiba replica. 0 (zero)

Luci@n333
15th August 2005, 13:33
Ai nostri ( mai bine zis AI LUI ) au jucat slab ...
Felicitari stelei ... punct si de la capat.

Luci@n333
15th August 2005, 14:10
Am vazut niste baieti pe stadion, suporteri ai Nationalului, care ii cereau lui Gino sa plece. Imi scapa ceva aici, poate ma lamuriti voi, baieti (Bancaru, Miril).
Ce alta sursa de fianantare are National in afara vanzarii de jucatori? Are vreun sponsor? De unde are buget de 3 milioane de euro?
Dupa parerea mea, Gino=National. Mi se pare de admirat ca acest om tine o echipa cu 100 de suporteri/meci in Divizia A, in conditiile in care sunt orase cu traditie in fotbal care se scalda in mocirla diviziei B, sau care nu au nici macar echipa in Divizia B (Tg. Mures, Hunedoara, Satu Mare). Daca Gino pleaca National se desfiinteaza. Corectati-ma daca gresesc.
Te corectez.
Daca gino pleaca ... banii care intra la el in buzunar vor intra in club si in contractele jucatorilor. Nu va mai pleca nici unul spunand ,,M-am saturat de manariile lu' gino"
Daca gino pleaca ... vor avea acei 100 de suporteri , pe meci , acces la peluza si nu vor mai trebuii sa duca o munca , infernala , de convingere cu PRESEDINTELE CLUBULUI , pentru a-l lamurii ca acela este locul predestinat celor care doresc sa incurajeze Nationalul si prin alte feluri decat rontaind la seminte.
Daca gino pleaca ... nu vor mai exista atatea abuzuri din partea oamenilor care cica respecta legea cand ei nu fac altceva decat sa asculte directivele lu' gino legate de , ce mesaje la adresa lui ai voie sa afisezi si ce mesaje nu ai voie.
Daca gino pleaca ... pleaca odata cu 1/3 din mafia din fotbal.
Daca gino pleaca ... raman altii (ma refer la jucatori).
Daca gino pleaca ... MOARE DE FOAME.

alamar
15th August 2005, 14:20
Daca gino pleaca ... MOARE DE FOAME.

Si-a facut plinul.
McKain 1,1 milioane a dat Timisoara, 0,5 milioane au ajuns la National.
Chihaia 500.000 a dat Dinamo, 100.000 a ajuns la National.
Pentru plecarile din iarna nu am date concrete.
Plus ca are 33% din club. :jerk:

Luci@n333
15th August 2005, 14:25
Si-a facut plinul.
McKain 1,1 milioane a dat Timisoara, 0,5 milioane au ajuns la National.
Chihaia 500.000 a dat Dinamo, 100.000 a ajuns la National.
Pentru plecarile din iarna nu am date concrete.
Plus ca are 33% din club. :jerk:
Ideea era ca MOARE DE FOAME dupa o anumita perioada petrecuta prin restaurantul sau cu mesele din fata goale si cu o palinca sub nas pe post de perfuzie in amintirea vremurilor de mult apuse , cunoscute sub numele de : ,,Cooperativa Diviziei A"
Sa-i fie tarana usoara.

alamar
15th August 2005, 14:32
Ideea era ca MOARE DE FOAME dupa o anumita perioada petrecuta prin restaurantul sau cu mesele din fata goale si cu o palinca sub nas pe post de perfuzie in amintirea vremurilor de mult apuse , cunoscute sub numele de : ,,Cooperativa Diviziei A"
Sa-i fie tarana usoara.

AMIN

Bancaru
15th August 2005, 16:41
Totul se uita repede...

Luci@n333
15th August 2005, 16:51
Totul se uita repede...
Crezi ca noi ,,astia micii" vrem sa ajungem cu Nationalul in divizia B doar ca are gino fotoliul de presedinte asigurat si ca se crede ca face treaba buna?
Sa se autoproclame presedinte de terasa la el la restaurant si sa ne lase pe noi sa continuam de unde o lasa el.
Daca traim din amintiri ... ajungem departe ... in trecut ...

Bancaru
15th August 2005, 17:01
Eu nu stiu care e problema ta, dar ma refeream la altceva. Credeam ca o sa fim luat in baza mai rau, dar nu e chiar asa. In definitiv umilinte sportive au suferit toti. Important e sa inveti ceva.
333 nu ma intereseaza daca tu ai o problema cu Gino. Nici mie nu imi place peronajul, dar sunt convins ca nu il schimb eu. Pentru mine e neclar de unde vin banii, pentru ca de undeva vin, unde se duc, samd. Se fac cercetari. Abia atunci poate o sa ma pronunt definitiv. Il suspectez de smecherie, dar nu dau acum verdictul. Astept sa vad ce naiba se va intampla cu cele 3 milioane de Euro. Vreau sa cred ca exista. Vedem...

saphicus
15th August 2005, 20:39
Saphicus, daca tot zici ca erai "asa de mic", poate iti mai aduci aminte de un memorabil 2-2, intre noi si voi, cu Mateianu, la partitura si...intr-un picior, el egaland cu piciorul...sanatos, spre final. Pe vremea aceea eram multi progresisti, nu ca acum, din pacate. O tempora!

Cum sa nu imi amintesc Miril !! A fost de-a dreptul fantastic!! Dar ce jucator magnific? Daca l-as aduce cu "masina timpului" intr-o echipa de top de azi din Europa ar fi unul din marii jucatori ai momentului. Talent urias (atat la voi cat si la sepcile rosii), noroc zero!!
Si sa-ti mai spun ceva (scuze pentru off-topic)! Mergeam la marile derbiuri bucurestene cu tatal meu ( un...bancar inrait, D-zeu sa-l odihneasca!! ) si
ceeace imi placea era stadionul 23 August arhiplin 60000-65000 de suflete. Erau si caile de acces catre banci blocate de catre spectatori!!
La inscrierea unui gol de catre Steaua ,tot stadionul era in picioare, iar la inscrierea unui gol de catre Progresul la fel tot stadionul era in picioare.
Vreau sa spun, ca desi tineau cu echipe diferite,suporterii nu se grupau si nu se apostrofau, ci se respectau reciproc, iar despre cuvinte triviale NICI VORBA de asa ceva.
Din acest punct de vedere fotbalul romanesc a INVOLUAT REGRETABIL.
Daca placerea de a juca ,spectacolul, era pe primul plan, acum banul este pe primul loc dar si in aceste conditii rar prinzi meciuri spectacol. :ok: :ok:

Bancaru
15th August 2005, 21:05
Saphicus, de tine nu s-a prins microbul?

saphicus
15th August 2005, 21:05
Saphicus, in conditiile in care iti amintesti de Mateianu, Oaida sau altii, nu vad de ce nu iti amintesti si de recentele infrangeri pe care vi le-am administrat in Ghencea. De asta ziceam ca esti mic. In fine...

Sa stii ca imi amintesc tot, inclusiv recentele infrangeri de pe Cotroceni
si chiar din Ghencea, Nationalul a fost dintotdeauna o echipa foarte incomoda pentru vitezisti.

In mesajele mele precedente m-am referit numai la ultima perioada de timp
cand Steaua a mai pierdut (dar greu), la voi in Cotroceni, dar in Ghencea nu!!
Desi sunt suporter stelist, sa stii ca acolo in cosul pieptului meu exista un coltisor rezervat echipei tale de suflet (vezi raspunsul dat lui Miril)
Am incredere ca veti face treaba, iar Gino va lasa latratul si va duce echipa
acolo sus intre primele patru (parca asa va fi de la anu'), pentru o cupa europeana. Am convingerea ca nu vor fi problema financiare si se va alcatui o formatie mai buna decat cea de la finele sezonului trecut!!
NUMAI DACA ACEST LUCRU ESTE DORIT DE TOTI ACEI CE SE OCUPA DE DESTINUL NATIONALULUI!! :ok: :ok:

miril
15th August 2005, 21:15
Saph, Mateianu a fost un MARE fotbalist si un om cu suflet URIAS. Tu intaresti teoria conform careia orice suporter stelist are un tata...progresist. Chiar daca este o exagerare, teoria este valabila mai ales pentru cei nascuti (si crescuti in zona) dupa...decret, perioada care coincide cu manifestarea...plenara a psihopatiei Odiosului, care a daramat un sfert din Bucuresti, inclusiv Dealul Spirii, leaganul progresistilor. Si cum Steaua juca un fotbal de spectacol si cucerea si CCE, pustimea a avut in fata ochilor doar doua culori rosu si albastru, lucru normal in anormalitatea vremurilor. Si totusi, O Tempora! Si tatal meu a fost progresist, Dumnezeu sa-i aibe in paza!

saphicus
15th August 2005, 21:26
Saphicus, de tine nu s-a prins microbul?

Nu, pentru ca sunt cu vaccinarile la zi! :) :)
Lasand gluma la o parte, oricine vede fotbal este microbist intr-un fel sau altul.
Eu consider fotbalul un joc perpetuu, iar de la fiecare meci, imi doresc sa-mi ofere satisfactia unei faze memorabile indiferent de echipele protagoniste.
Daca aceasta vine din partea Stelei , satisfactia este totala si daca asta se numeste microb, atunci precis s-a prins de mine! :) :ok:

miril
15th August 2005, 21:30
Toti suntem atinsi de acest microb...incurabil, chai daca tu nu esti Staphicus, iar noi nu suferim de miriliaza sau banacaruloza!!!

saphicus
15th August 2005, 21:54
Toti suntem atinsi de acest microb...incurabil, chai daca tu nu esti Staphicus, iar noi nu suferim de miriliaza sau banacaruloza!!!

Dupa spusele slujitorilor lui Hippocrat bolile terminat in sufixul "oza" inseamna
boli in care are loc destructia tesutului respectiv. Doamne Fereste ,bine ca nu
le aveti.
Dar. mirilita sau bancarulita, da!! Bolile terminate cu sufixul "ita" inseamna Boli INFLAMATORII.
Asta cred ca da !! Sa nu-mi spui ca nu aveti!! LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!
:ok: :ok: :ok:

miril
15th August 2005, 22:01
"oza" denota caracterul cronic, recidiv, al, de obicei, unei infectii: tuberculoza, iar "aza" denota o boala provocata de infestare, de obicei, parazitara: giardiaza. Ai derptate, stelita si progresita suna mai bine si mai adecvat. Avem frisoane tot timpul!

saphicus
15th August 2005, 22:45
"oza" denota caracterul cronic, recidiv, al, de obicei, unei infectii: tuberculoza, iar "aza" denota o boala provocata de infestare, de obicei, parazitara: giardiaza. Ai derptate, stelita si progresita suna mai bine si mai adecvat. Avem frisoane tot timpul!

loool :ok:

Bancaru
16th August 2005, 10:20
Saphicus, ma refeream la microbul bancar. Vezi ca e un subiect la noi pe forum unde poti spune cum ai devenit progresist. Pentru tine, facem o exceptie si te invitam sa spui cun NU ai devenit desi ai fi putut. Si asa si era firesc.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7919
Niciodata nu e prea tarziu. Esti invitatul nostru.

jiulistul16
16th August 2005, 18:20
au avut noroc nationalul ca daca mai erau inca 10 min le dadea steaua 10-0 /hello

alamar
16th August 2005, 18:40
au avut noroc nationalul ca daca mai erau inca 10 min le dadea steaua 10-0 /hello
Uite cine scrie pe forum! Zi, zau. Sa cada Jiul in B daca nu e ca tine?

Bancaru
16th August 2005, 19:32
Alamar, are dreptate. Era ca progresia geometrica (cred...). Iar daca mai erau 15 minute, ne dadeau 18 - 0. In caz de 20 minute 30 - 0. Iar daca deschideau scorul in primul minut sub 197 nu luam.

jiulistul16
16th August 2005, 22:36
jiul nu o sa cada in b anul asta
dar pe natinal nu ii vad bine

Bancaru
17th August 2005, 12:56
Orice e posibil. Multumim ca te ingrijoreaza situatia noastra. Ai incercat si aici? http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7575 Se pare ca mai e unul ca tine, Jiulistul 27. Va cunoasteti?

Hard
17th August 2005, 15:10
cum sa nu se cunoasca,probabil asa fac ei prezenta la stadion,ca la mititica:happy

Bancaru
17th August 2005, 15:19
Ortaci...
Noroc bun!

jiulistul16
17th August 2005, 17:27
Orice e posibil. Multumim ca te ingrijoreaza situatia noastra. Ai incercat si aici? http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7575 Se pare ca mai e unul ca tine, Jiulistul 27. Va cunoasteti?
inca nu ne cunosatem dar o sa ne cunoastem noi avem timp :ok:

Bancaru
17th August 2005, 17:40
Normal ca aveti timp. Si inca ce o sa mai vina... Oho...!!! Ziua buna se cunoaste de dimineata. Pe la 10 - 11, asa.

old lord
17th August 2005, 18:04
au pus un pronostict la acest meci de 3-0 pentru steaua
cand steaua avea 2-0, mi s-a parut relexata si incapabila sa mai dea un gol, m-am rugat sa mai dea un gol si a dat doua
ce m-am mai suparat

jiulistul16
17th August 2005, 22:45
Normal ca aveti timp. Si inca ce o sa mai vina... Oho...!!! Ziua buna se cunoaste de dimineata. Pe la 10 - 11, asa.
nu conteaza la se cunoste ziua buna poate sa fie si la 8-9

Bancaru
18th August 2005, 13:44
Chiar asa devreme nu cred ca o sa va duceti la stadion. Poate doar daca stati in cantonament.

alamar
18th August 2005, 22:33
Chiar asa devreme nu cred ca o sa va duceti la stadion. Poate doar daca stati in cantonament.
Iarta-l, ca nu a priceput. Sunt probleme in abataj, lipsa de oxigen afecteaza creierul.

jiulistul16
18th August 2005, 23:25
Iarta-l, ca nu a priceput. Sunt probleme in abataj, lipsa de oxigen afecteaza creierul.
de unde stii tu ca sunt probleme eu cred ca nu ii nici o problema :evil:

Bancaru
21st August 2005, 10:01
Crezi, dar nu esti sigur. Aerul de dimineata e mult mai curat.

be@
21st August 2005, 14:23
A contat enorm lipsa lui Lita si a lui Srhoj in acest meci (s-a vazut asta la meciul cu Rapidul).Cred ca dak ar fi fost ei in teren , scorul nu ar mai fi fost asa de mare...

uti2102
21st August 2005, 15:05
Oameni buni, da' nu v-atzi saturat de meciul asta ?! A fost acum vreo 2 saptamani !!! Pastratzi-va pentru la primavara, ne intalnim in Cotroceni shi discutam ce shi cum...

miril
21st August 2005, 17:46
Al, tu stii cam ce se intampla cand noi pierdem la o diferenta de patru goluri, in tur pe Ghencea, asa ca nu stiu daca mai este ceva de discutat!!!

apparte
21st August 2005, 18:11
Puschea pe limba :D !

Bancaru
21st August 2005, 18:36
Be@ a fost plecata si mi se pare normal sa-si dea cu parerea.

uti2102
22nd August 2005, 12:01
Miril, pai eu unul nici nu ma gandeam sa mai discutam de meciul tur ! :D Ma refeream la returul din Cotroceni :)

Rossi
13th April 2006, 16:17
4-0..no coment..

Ce ar mai fi fost de zis ..nimik
Sa vazut in retur , cand Nationalul nu sa mai predat ...
National-Steaua 0-0