PDA

View Full Version : Etapa 2: Rapid - FC Arges



ADelPiero
7th August 2005, 22:43
Duminica, 14 august 2005: Rapid - FC Arges, ora 19,00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
7th August 2005, 22:47
Clar ca bate Rapidul, dar probabil vor avea un meci greu cu Argesul.

Paul
7th August 2005, 22:49
Acu ceva timp ziceam ca dupa primele 2 etape Argesul va avea 0(zero) puncte.
Se pare ca voi avea dreptate.

Totusi meci greu , Cartu nu-si permite 2 infrangeri la rand

Hard
7th August 2005, 23:00
asa e, si nici Lucescu 2 victorii la rand:D

Paul
7th August 2005, 23:02
loz , las ca pierde joi in UEFA :P

bobycox
7th August 2005, 23:14
Rapidisti va place pozitia de CAPRA? Pt ca la meciul asta asa vom sta , in baza bunelor relatii dintre bastani . Anul asta fata de cele 3 "mari" al capitalei vom lua numele de " Echipa PACII'" pt ca nu vom deranja pe niciuna.

PS. Sper sa nu am dreptate si sa vad un meci cel putin ,ca cel cu STEAUA , chiar daca vom pierde.

Paul
7th August 2005, 23:31
interesant ... nu cred ca (virgula) Cartu se preteaza la asa ceva.
Trebuie sa intelegeti ca asta va e valoarea ...

Daca cumva se termina 1-0 pentru Rapid , gol E.Dica cred ca face infract Dobrin :evil:

Pustoai-k
8th August 2005, 16:51
Bate Rapid :P

esku
8th August 2005, 17:20
Se pare ca dupa primele 2 etape vom avea un -3 la adevar...:(....Ar fi excelent daca am obtine un rezultat de egalitate in Giulesti, dar nu am mai luat puncte de la Rapid de.......ffff mult timp. Daca mai tinem cont si de prietenia dintre dl. Copos si dl. Ilinca este clar ca vom pleca cu mana goala.....

@Paul: Crezi ca este necesar sa stie Cartu de aranjament??? Daca doi - trei jucatori s-au vorbit sa o lase mai moale este de ajuns.....

Vulturul
8th August 2005, 18:56
Putem scoate un rezultat bun in Giulesti cu o conditie insa:sa nu e arbitreze din nou Constantin...

Paul
8th August 2005, 19:02
@Paul: Crezi ca este necesar sa stie Cartu de aranjament??? Daca doi - trei jucatori s-au vorbit sa o lase mai moale este de ajuns.....

Nu , nu trebuie sa stie Cartu, insa un antrenor ca si Cartu miroase un blat de la un km !

Vi3rme_X
8th August 2005, 21:33
Cred ca va iesi un X(egal)...

esku
8th August 2005, 23:56
@Paul: A mirosit blatul si in meciul cu Bistrita.....si ce a rezolvat daca a vazut repriza a doua in autocar??? A iesit tot cum se stabilise....(victorie Gloria Bistrita)

ADelPiero
9th August 2005, 05:11
Doamne da sa castige Argesul ... sa il bata Dumnezeu pe "vama" ... ca multe pacate are :rosu:

cmarian
10th August 2005, 00:43
Doamne da sa castige Argesul ... sa il bata Dumnezeu pe "vama" ... ca multe pacate are :rosu:

Daca ar fi sa judecam echipele dupa patroni atunci cred ca fanii U Craiova, Steaua, Dinamo, Rapid, Gloria, si poate si altii ar trebui sa-si gaseasca alte echipe sau alte sporturi :no:

esku
10th August 2005, 00:56
pai sa-si gaseasca....:D

cmarian
10th August 2005, 01:03
On-topic: cred ca va castiga Rapidu'...desi le doresc un meci al dracu' de greu :D

baez
10th August 2005, 02:12
bate Rapidul la scor, un 3-0 sau pe acolo

saphicus
10th August 2005, 03:02
Nu , nu trebuie sa stie Cartu, insa un antrenor ca si Cartu miroase un blat de la un km !
Si ramane cu mirosul !!
Are dreptate Esku. Acest campionat (pentru ca pica numai 2 echipe care se cam stiu) va fi un campionat in care se vor face blaturi la nivel de staff sau la nivel de jucatori. Multi "cai troieni" din echipele de la locul 7 - 12 pot ajuta
pe "fruntase" blatuind. Lupta pentru podium va fi baza !!
Daca se umbla in vazul lumii cu geanta cu "verzisori" pentru a stimula ca o echipa sa castige in fata adversarei ei la titlu, zice-se ca e permis si ca si in
fotbalul mare se procedeaza asa, de ce nu s-ar face asa ceva si pentru un amarat de portar, fundas etc.? Bineinteles cu discretie extrema si prin "mana"
a doua :rolleyes:
Cat priveste partida in cauza eu merg pe un X.
Totul depinde insa de ce am spus mai sus!! :ok:

Sunchase
10th August 2005, 11:11
Nimeni nu ne poate opri ! :P

esku
10th August 2005, 15:11
FC Arges este sponsorizata pentru acest sezon cu suma de 100.000 euro de AnaImep, firma dl. Copos.....Acum stau si ma intreb, ce primeste Rapidul in schimbul acestei sume de bani??? O varianta de raspuns ar fi: Emil Dica + 6 puncte :rosu: ....asa k nu prea imi pun sperante in acest meci.....Dupa cum probabil stiti, Cartu a anuntat ca din iarna pleaca de la echipa datorita faptului ca nu se intelege cu conducerea: "eu am niste obiective, ei au altele....." Care ar fi obiectivele conducerii??? Ramanerea in A plus ceva euroi de la patronii cluburilor care se lupta pentru locurile fruntase :no: .....Ar fi culmea...ei sa nu aiba nici un castig??? Cartu, in schimb, doreste performanta (in timp).....nu la nivel european, pentru ca nu prea are cu cine (ma refer la lot), dar nu vrea sa se mai lupte pentru evitarea retrogradarii....o clasare in primele 6 ar fi obiectivul "ascuns" al Dl. Cartu ..... Nu il va acuza nimeni daca dansul va pleca de la echipa in iarna, deoarece stim cu totii (cel putin suporterii Argesului) ca nu se poate lucra CORECT impreuna cu Dl. Ilinca & co. :degete: .... Sorin Cartu nu este genul de om care sa fie sclavul unui presedinte, sa faca ceea ce i se spune si sa nu sufle in presa mizeria din interiorul clubului, iar lucrul acesta nu este pe placul conducerii, de aici plecand toate neintelegerile si lipsa de comunicare intre antrenor si patroni .... Nu stiu cat o sa mai tina mizeria asta, dar sper sa se termine curand, altfel, ma tem ca vom avea soarta Universitatii Craiova.... :mda:

esku
11th August 2005, 00:56
Rapidul va avea de luptat serios cu echoipa lui cartu. pitestenii trag sa-i demonstreze lui cartu ca vor mai mult si nu sint doar un satelit dinamovist oarecare.
pentru cartu e mai greu cand joaca acasa si trebuie sa atace decat atunci cand trebuie sa atace, meci greu pentru giulesteni

Copos va avea de "luptat serios" cu echipa lui Ilinca. Conducerea pitesteana va trage sa-i demonstreze lui cartu ca vor mai mult $$$ si nu sunt doar un satelit dinamovist oarecare, ci si rapidist.
pentru cartu e mai greu cand joaca acasa si trebuie sa atace decat atunci cand trebuie sa se apere, meci greu pentru conturile din banci ale conducerii pitestene.

Sunchase
11th August 2005, 09:44
Si in sezonul trecut aceeasi discutie cu blatul si dupa returul cu argesul am iesit din lupta pentru titlu.

Esku cand scrii RAPID nu mai poti scrie blat. Confuzi cu alte echipe.

esku
11th August 2005, 15:52
Asta este in mintea ta Sunchase....La rAPID se fac ffff multe smecherii, dar Copos e baiat destept si stie sa se fereasca de ochii presei....Asta este avantajul vostru....

Sunchase
11th August 2005, 19:23
Daca faceam macar 1-2 smecherii anul trecut eram campioni.

Lumea a vazut/spus altceva.

Spectacolul a fost in Giulesti.

Paul
11th August 2005, 19:30
sunchase

Uite 2 smecherii

Gloria - Rapid 0-2
Sportul - Rapid 0-0 , scor care a convenit ambelor echipe;

Arges - Rapid 0-0 , fiindca au dat altii mai mult sa se joace corect;

Stai calm ca nici voi nu sunteti sfinti !

Sunchase
12th August 2005, 16:13
:happy

Gloria a pierdut fara drept de apel cu toate cele 3 echipe. La fel cum a jucat cu Rapid asa a jucat si cu steaua.
Cat despre sportul ma faci sa rad ! Petrescu si acuma are cosmaruri dupa ce-a plecat din Giulesti.
Te-ai chinuit sa gasesti 2 meciuri dar degeaba , mai incearca !

Unione.

ultravioletcanada
12th August 2005, 16:15
:D expresia "arbitrii ana electronic" iti spune ceva?

Sunchase
12th August 2005, 16:23
Cu siguranta sezonul trecut am fost cei mai defavorizati dintre cele 3 mari echipe.

Exista statistici.

Doar in returul cu steaua si dinamo am avut 2 penalty-uri clare..

ultravioletcanada
12th August 2005, 16:26
poate ca ai dreptate, cel putin fata de dinamo sinteti mult in urma. dar de aici pina la a va declara "curati" e o diferenta. :happy

[Yo]
13th August 2005, 14:22
Forza Viola E Vinci Per Noi !!!

Sunchase
13th August 2005, 14:33
Dar nu si duminica :D

esku
13th August 2005, 17:26
Daca nu va fi o "intelegere" in acest meci, eu zic ca veti avea un meci tare greu cu noi .... uita-te la acel 3-2 de anul trecut din Giulesti....:ok:

cip_81
13th August 2005, 17:33
Apropo, ce mai face "tanti" Ana Imep" ? Mai este desenata pe tricouri?

esku
13th August 2005, 17:46
cip 81 ..... in cazul in care nu stiai, noi avem alte echipamente.....si jucam fara sponsori pe tricou sau sort... :D

cip_81
13th August 2005, 17:47
Aha, atunci e bine, inseamna ca ma pot astepta si la o surpriza. :D

esku
13th August 2005, 17:51
mai greu.....

cum am mai spus, doar in cazul in care nu exista o "intelegere" mentionata in contractul de imprumut al lui Emil Dica sau in cel de sponsorizare de catre "Ana Imep". :P

Cristy
13th August 2005, 19:36
lol lol ce ne acuza lumea de blaturi aici si chiar ei au facut o gramada pt a castiga titlul chiar si in ultima etapa ahahaaha.
iar vad toata lumea pierde RAPID , face egal cum au spus si la vaslui yeah ...
sau blat ahahah blat noi cu argesu daca se punea problema de blat ne dadeau meciul sezonul trecut , asa ca avem de luat o razbunare pentru felul in care au jucat cu noi si cum au jucat cu dinamo in ultima etapa.
exact ca si cu apulum au facut-o , au scos un punct la noi acasa si la alba iulia dinamo parca ar fii avut un amical de fapt chiar au avut.

RAPID arges (dinamo 2) 2 0

esku
13th August 2005, 20:03
bey nene ... Anul trecut nu v-am dat meciul pentru ca nu eram sponsorizati de ANA IMEP, iar E. Dica era inca la noi....dar akum se pune altfel problema .... Orikum, dak nu va fi blat veti avea un meci ffff greu !!!!

Sunchase
13th August 2005, 20:38
Daca nu vom castiga va fi ok , daca vom castiga va fi blat.
Cu panaramele voastre de jucatori si la 2-0 ar trebui sa fie multumire.

Esku , saruta steagul visiniu.

esku
13th August 2005, 20:53
Sunchase.... aminteste-ti k nu v-a fost chiar asa usor cu noi sezonul trecut...si tot "panaramele" astea erau in teren. (3-2, in giulesti) Daca o sa castigati, iar jocul va demonstra ca cele 2 echipe se lupta pentru cele 3 puncte, atunci e ok. Daca o sa castigati, iar jocul va arata ca exista o "prietenie", atunci nu mai e ok. Daca vom castiga, va fi fff bine.(putin probabil).

P.s.: :degete: steagului visiniu !!!!

Sunchase
13th August 2005, 21:07
Anul trecut spui ca am castigat greu si cu emotii. Anul asta sugerezi o prietenie. Ce s-a intamplat in vara ? Poate stii mai multe , vrem detalii.

Pitesti , cel mai urat oras din Romania. :rosu:

Cristy
13th August 2005, 21:53
Sunchase.... aminteste-ti k nu v-a fost chiar asa usor cu noi sezonul trecut...si tot "panaramele" astea erau in teren. (3-2, in giulesti) Daca o sa castigati, iar jocul va demonstra ca cele 2 echipe se lupta pentru cele 3 puncte, atunci e ok. Daca o sa castigati, iar jocul va arata ca exista o "prietenie", atunci nu mai e ok. Daca vom castiga, va fi fff bine.(putin probabil).

P.s.: :degete: steagului visiniu !!!!

:happy :happy 3 2 greu da de golul din offside a lu' sava l-ai uitat?
:degete: :degete: voua sclavii lu' netoiu

esku
13th August 2005, 23:28
Sunchase ... vad ca te pricepi la fotbal, nu gluma!!! :rosu: Pai....pentru cultura ta generala (am mai spus`o....o sa mai zic o data sa vada si incepatorii):

1. FC Arges este sponsorizata in acest sezon de ANA IMEP, firma dl. Copos (dak nu stiai), cu suma de 100.000$

2.Rapid l-a imprumutat de la FC Arges pe E. Dica in schimbul unei sponsorizari, lucru care nu s-a mai intalnit niciodata in istoria fotbalului (conform presei sportive). Acest fapt dovedeste relatile foarte bine inchegate dintre presedintii cluburilor Rapid si FC Arges.


p.s.: Ramai cu impresia "minunatului si fascinantului" Bucuresti....mai bine asa....nu avem nevoie de oameni ca tine care sa ne viziteze orasul. :ok:

bobycox
13th August 2005, 23:30
:happy :happy 3 2 greu da de golul din offside a lu' sava l-ai uitat?
:degete: :degete: voua sclavii lu' netoiu

Si reprizele alea diametral opuse nu le pui? Ce s-o fi intamplat la pauza bai "CURATILOR " . Gol in 10 oameni pt voi , cand in prima repriza nu sutaseti odata la poarta. Cred ca la pauza l-a sunat nasul pe finu . :headbang:

PS. Sper ca mai are Nasul numarul de tel al lui finu, ca altfel e greu pt voi.

andreisf
13th August 2005, 23:39
Buna seara si bine v-am gasit dragii mei :degete:
Cineva spera ca am ramas fara idei... :rosu:
Eheheeeeee.."Panarame in ekipa" avetzi voi
Nu noi..cu exceptzia celor 2 (coman si dica)
Argesu doua va marca.....
Iar rapid o va inkasa
In giulesti iar va canta
ULTRAS-VIOLA ..LA LA LA LA!!!!! /hello /hello :yeah:



PS..Sunchase vezi ca voi primitzi apa potabila de la "cel mai urat oras din Romania".Poate va oprim apa :drak: Sa facetzi setea... :drak: Dar mai bine o lasam ca si-asa dak ai sti de unde vine apa aiaaaaaaaa :drak: si nu mint...vino in "cel mai urat oras din Romania" sa vezi ce-a mai mare Statzie de epurare din Romania..Cred ca dupaia bei numai apa de la izvor sau minerala!

esku
13th August 2005, 23:48
:degete: :degete: voua sclavii lu' netoiu

:degete: tie si celor k tine!

Cristy
13th August 2005, 23:57
@ andreisf a fost meciu si nu l-am vazut si s-a terminat 2 0?
@ esku inseamna ca nu ai vazut meciul RAPID ului la arges anul trecut si meciul lu dinamo tot anu trecut ...

andreisf
14th August 2005, 00:00
@ andreisf a fost meciu si nu l-am vazut si s-a terminat 2 0?
@ esku inseamna ca nu ai vazut meciul RAPID ului la arges anul trecut si meciul lu dinamo tot anu trecut ...

Am zis eu ca a fost???Am zis ca va fi 2-0 pt FC Arges....Citeste MAI ATENT!

Cristy
14th August 2005, 00:03
vedem azi cat va fii scoru ...

andreisf
14th August 2005, 00:06
vedem azi cat va fii scoru ...
Corect! Dar sper ca nu te-ai suparat ca am spus si eu pronosticul meu... :no:
Si dak te-ai suparat si dak nu ...tot Argesu bate.... :drak:

esku
14th August 2005, 00:14
@ esku inseamna ca nu ai vazut meciul RAPID ului la arges anul trecut si meciul lu dinamo tot anu trecut ...

doar stelistii, rapidistii si presa (care a avut ceva cu noi sezonul trecut) au vazut blat in meciul FC Arges - Dinamo....in cazul in care nu stiai, Dinamo nu prea a mirosit poarta lui Vintila in prima repriza, iar in repriza a doua a fost un sut EXCEPTIONAL al lui Pulhac :o: pe care nu il apara nici cel mai bun portar din lume....(mai ales ca Vintila era mascat de doi fundasi, mingea sutata de Pulhac cu interiorul trecand printre ei si poposind in vinclu :mda: )...inca ceva...Vintila avea soarele in fata... Revenind la repriza a doua, dupa acel gol, FC Arges a atacat toata repriza si si-a creat fff multe ocazii,dar sansa nu a fost de partea noastra, Dinamo mai avand doua ocazii pe contraatac prin Zicu si.....inca unul....nu mai tin minte cine....ambele parate excelent de Vintila. :ok:


p.s.: Arbitrul acelei intalniri a tot incercat sa scoata catzeii cu curul din poarta :rosu: , dar nu prea a reusit... :evil:

Cristy
14th August 2005, 00:37
Corect! Dar sper ca nu te-ai suparat ca am spus si eu pronosticul meu... :no:
Si dak te-ai suparat si dak nu ...tot Argesu bate.... :drak:

nu m-am suparat e parerea ta , am zis vedem azi ...

esku
14th August 2005, 00:43
greu de dat un pronostict la meciul acesta.....dar fiecare cu parerea lui....eu merg pe un 1X2 - depinde de ..... multe lucruri :D

george-dinamo
14th August 2005, 11:26
surprize surprize week-endu asta. poate un x? desi rapizii par in forma...sorinaccio, ce faci?

bobycox
14th August 2005, 11:51
surprize surprize week-endu asta. poate un x? desi rapizii par in forma...sorinaccio, ce faci?

Poate vrei sa spui FINULE ,azi ce faci ? Duci ploconul sau nu? Pt ca Sorinacio pregateste echipa sa joace numai pe teren , ca nu se intampla asta ,stie finul de ce. :rosu:

Sunchase
14th August 2005, 12:31
Anti Piteni :degete:

Hai cu 3-0 azi baietii !! /hello

bobycox
14th August 2005, 12:43
Anti Piteni :degete:

Hai cu 3-0 azi baietii !! /hello

Vise taica..........vise. :degete:

esku
14th August 2005, 12:50
Anti Piteni :degete:

Hai cu 3-0 azi baietii !! /hello

Te-a batut soarele in cap zilele astea :thinkso:....altfel nu imi explic :confused: .....sau asa esti din nastere??? :degete:

andreisf
14th August 2005, 12:58
Anti Piteni :degete:

Hai cu 3-0 azi baietii !! /hello

Cu cine ne datzi voi 3 goluri? :drak: Moama dar bine mai visatzi noaptea!!! Kiar k vise taica vise :degete: :degete: :degete:


ANTI rAPID :degete:

esku
14th August 2005, 15:03
va las pe voi sa discutati despre acest meci....eu am plekat spre bUCURESTI.....FORZA VIOLA!!!!

Cristy
14th August 2005, 16:51
Cu cine ne datzi voi 3 goluri? :drak: Moama dar bine mai visatzi noaptea!!! Kiar k vise taica vise :degete: :degete: :degete:

cu cine ? hmmmmsa aleg : niculae , ilyes, stancu , maldarasanu, buga sau de ce nu vasilache avem cu cine ...

Paul
14th August 2005, 19:16
Lol , ce chestie :

FC Arges joaca pe spate cu un sponsor: Ana Group !

Deci Copos sonsorizeaza Argesu :mda: ?

Cristy
14th August 2005, 19:49
vai ce fotbal practicat de fc arges......

Paul
14th August 2005, 19:53
etapa surprizelor pana acuma;
se pare ca urmeaza inca una ...

Paul
14th August 2005, 19:56
de voie de nevoie , repriza asta sunt cel mai mare suporter al Rapidului ...

Daca bate Rapidul , am puscat 50 E la pariuri !!!!
Daca nu , pierdere de 10 E !

Cristy
14th August 2005, 20:29
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooool
era si timpu am avut cateva faze si trebuia sa le spargem apararea formata din 9 plus portaru.
doamne salomir asta e terminat dupa ce ca a distrus meciu cu craiova il distruge si pe asta incredibil...

Cristy
14th August 2005, 20:49
ce fotballlllllllllllllllllllll rusineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee fc arges tarani ce vrei cum trag de timp incredibil mda

apparte
14th August 2005, 20:51
mda,Paul ai pierdut 10 E!

Alin12
14th August 2005, 20:52
la 1-1 in deplasare ce ai vrea sa faca?

Cristy
14th August 2005, 20:53
ce fotbal de provinicie au jucat doamne s-au aparat in 9 plus portaru , au avut 1 faza si jumatate scor 1 1 mda foarte corect.

apparte
14th August 2005, 20:56
Cry,acum sa mai razi de Steaua!!!Ati jucat si voi cu Rosenborg!

bob
14th August 2005, 20:57
bravo tzuicarilor!
nu m-am mai uitat la meci de la 1-0. credeam ca e clar. imi cer scuze argesenilor ca n-am avut incredere in echipa lor! hehehehehe

Cristy
14th August 2005, 20:59
@ apparte esti penibil cand m-am bucurat ma ? macar aia mai ajungeau la poarta pe cand argesu 1 faza si jumate un gol si aia un min 90 mda..
@ bob si-au facut datoria slavii lu netoiu au scos un egal foarte meritat mdea
ps : vorbeste mai frumos potaie .

Paul
14th August 2005, 21:04
@apparte , nu`i nimic nu`mi pare rau de aia 10 E !
@Cry , meciul seamana perfect cu Steaua - Rosenborg ,desi nu l-am vazut , nu cred ca Arges sa fi avut multe ocazii ...

Cristy
14th August 2005, 21:05
nu seamana deloc ca aia au avut 2 3 faze plus golul , pe cand argesu a avut una jumate in min 90....
si la sfarsit cand mai erau 3 minute sclavii lu netoiu se aruncau pe jos , sau preda s-a aruncat ca ar fii primit ceva in picior si asa nu s-au mai jucat alea 3 minute foarte importante, pe cand aia nu i-am vazut sa traga de timp in halul asta.
plus salomir ca deobicei recuperam mingiile la centru fault peste fault , cheliosu drq .
felicitari sclavilor nu netoiu si-au dat viata pentru a ne incurca si ce mai rad de voi ca faceati speculatii ca firma lu copos da banii acolo , se stie argesu dinamo 2 , se stiu si partidele ....

ultravioletcanada
14th August 2005, 21:09
ce fotbal de provinicie au jucat doamne s-au aparat in 9 plus portaru , au avut 1 faza si jumatate scor 1 1 mda foarte corect.bah tu ai un complex? altceva nu ai in creier decit tarani si provinciali?
steaua a avut 2 ocazii la pitesti etapa trecuta si a luat 3 puncte, rosenborg a avut una si a facut egal, noi am avut una si jumate si am luat un punct.
probabil neuronul tau nu e capabil sa inteleaga cum de "taranii, provincialii, tuicarii" au avut tupeul sa va ia voua, marele Rapid, 1 punct.
ei uite ca se poate. un meci are 90 de minute, si ar fi cazul sa pricepeti si voi asta. in rest, ura si la gara, ne vedem in retur :happy

Cristy
14th August 2005, 21:13
da am spus sclavii lu netoiu si-au dat viata pentru un punct in fata noastra.
din pacate au reusit sa asteptam meciul cu dinamo cate v-a dau?
4 5 depinde cate au nevoie pt a termina in fata ca doar sunteti dinamo 2

Hard
14th August 2005, 21:13
rapid este o echipa slaba sezonul asta.am puterea sa pariez ca va termina campionatul dupa poli timisoara,adica pe 8:D.slaba tare,slab si antrenorul.

Cristy
14th August 2005, 21:13
:no: dap dupa 2 meciuri ti-ai dat tu seama yeah expertule in fotbal.

Hard
14th August 2005, 21:14
dupa 2 meciuri in acest sezon si alte 15 in sezonul trecut

Cristy
14th August 2005, 21:15
da suntem o echipa slaba da voi care a-ti luat doar un punct unei echipe slabe ce sunteti ?

bob
14th August 2005, 21:15
ultraviolet, rapizii se cred baronii fotbalului romanesc! observ ca de o vreme se tot pling ca adversarii se apara cu toata echipa! incredibil! alta scuza nu pot gasi? asta e psihoza lui lucescu!
rapizilor, sa nu incepeti iarasi sa plingeti ca v-au furat altii campionatul! capul sus, ca o sa avetzi timp sa-l aplecatzi!

Nexus
14th August 2005, 21:15
la 1-1 in deplasare ce ai vrea sa faca?

Probabil el ar fi vrut ca Argesul sa stea cu 4 oameni in fata portii Rapidului, alti 5 la centru si portarul cu un fundas pe la cercul din centru sa scoata atacantii di offside.

Doare sa fii egalat dupa min 85 , nu ? :yeah:

Cristy
14th August 2005, 21:17
ce te mai bucuri ca ne-am impiedicat de dinamo 2 , oricum e normal sa-ti incurajezi si echipa a 2 a a clubului sau a 3 a ca mai aveti una prin b
sa vedem meciul lu dinamo cu dinamo 3 presupun un 3 4 0 a lu dinamo depinde de cate goluri au nevoie.

ADelPiero
14th August 2005, 21:18
ce meci ... ce rezultat... ce frumos s-a dat ultimul gol :lol:

hai rapidu, hai rapidu, ..... unde? la titlu?! ... poate anul viitor :lol:

bob
14th August 2005, 21:19
cry, iarasi va smiorcaiti? ipocritule, ce scria pe spatele tricourilor lui fc arges? ana imep, cumva? esti penibil!

Cristy
14th August 2005, 21:20
pai asta e faza firma lu copos si eu au jucat pt netoiu hahaahahha , oricum foarte bine ca nu ne-au dat meciul , pacat ca o sa-l dea lu dinamu.

ultravioletcanada
14th August 2005, 21:22
probabil ca frustrarea ta e mare, dar asta e. hai sa-ti desenez, cu toate ca m-as mira sa pricepi.
presupunem prin absurd ca sintem dinamo 2 :jerk: ce v-a impiedicat sa ne bateti? am jucat impreuna cu cei de la dinamo si noi am fost 22 si voi 11?
am obosit ca de cite ori echipele cu "pretentii" la titlu se impiedica de noi sa fim ba sclavii lu netoiu, ba a lui cops, ba preietenii lu jiji, ba tarani, ba provinciali...
daca erati tari trebuia sa ne bateti si punct. nu salomir a bagat-o in ate pt noi, nici netoiu.
morala: sinteti penibili. :rosu:

Sunchase
14th August 2005, 21:23
bravo tzuicarilor!
nu m-am mai uitat la meci de la 1-0. credeam ca e clar. imi cer scuze argesenilor ca n-am avut incredere in echipa lor! hehehehehe

E si normal ca atunci cand tii cu o echipa care a inselat fotbalul si oamenii timp de decenii sa ai mereu dubii.
Doar cei care tremura noaptea cand vizioneaza casete cu circurile comuniste cu scorile de maidan pentru a crea golgeteri sau cei care vor sa devina glumeti continua cu astfel de acuze la adresa Rapidului.

Azi nu am jucat prea bine dar am crezut mereu ca vom castiga. Argesul s-a aparat tot meciul in mod rusinos dar asta nu e vina lor. Chiar si asa mereu am crezut ca vom inscrie si in final am scris.
A trebuit sa avem parte de o noua greseala in aparare in minutul 90 si totul s-a terminat.

Rezultat nedrept.

Cristy
14th August 2005, 21:24
ai gresit sunteti dinamo 3 , ti-am zis abia astept sa vad meciu dinamo cu dinamo 3 , scoru se stie de la 3 in sus.

oricum cea mai mare pierde la acesti meci este d niculae, ca punctele se stie la ce echipa trebuiau sa ajunga ,normal la cea care joaca fotbal ....

bob
14th August 2005, 21:29
rapizilor, vad ca o luatzi pe urmele oltenilor. mama, ce se mai ofticau pina in vara! la fel ca si voi! o gramada de similitudini! grija mare, sa nu o luati dupa ei!

ultravioletcanada
14th August 2005, 21:30
probabil ca e si mai frustrant ca atunci cind te declari echipa proletara, da de fapt SUGI banutzi din toate locurile, sa vezi ca esti abonat constant de la locul 3 in jos.
uite aici o stire interesanta: Colina e posibil sa nu mai arbitreze pe milan, deoarece a semnat un contract cu o firma de automobile ce sponsorizeaza si pe ac milan.
cind jumatate din arbitrii din A erau dealeri ana electonic de ce nu mai zbierati de corectitudine?
strigati de altii ca sint comunisti. voi, condusi de fostul lider utc-ist?
rapid a fost o poveste frumoasa, care s-a sfirsit in '90. dupa aceea, ati devenit la fel ca toti ceilalti... :mda:

Cristy
14th August 2005, 21:30
esti penibil ...

Sunchase
14th August 2005, 21:31
daca asta e replica ta inseamna ca esti o persoana trista.

o aveai scrisa undeva pe foaie?

ultravioletcanada
14th August 2005, 21:33
"Īn minutele de prelungire, suporterii rapidişti au aruncat cu diverse obiecte, īntre care brichete şi monede, īn portarul piteştean Ştefan Preda." -- prosport. civilizatia capitalei :ciocan:
sinteti penibili
@sunchase: dragul meu, stiu ca e greu de inteles pentru voi "diavoli visini", dar nu toata lumea trebuie sa-si pastreze ideile pe o foaie pentru a fi capabil sa scrie mai mult de 3 fraze

Sunchase
14th August 2005, 21:34
ultravioletcanada replice despre meci nu pot sa-ti dau.
Daca argesul ar fi avut macar o jumate de ocazie , daca ar fi desenat macar 2 pase , daca n-am fi avut 2 bare plus alte ocazii , daca n-am fi avut acest ghinion poate ti-as fi raspuns.
Inteleg ca in fotbal nu castiga mereu cel mai bun si accept acest lucru.

Din pacate voi , cei care ar trebui sa ridicati mana sus cu "multumesc " si apoi sa stingeti lumina cu un zambet ciudat pe obraz , ripostati cu ironii si un bec rosu aflat in deriva..

ultravioletcanada
14th August 2005, 21:36
inseamna ca in acest caz, sintem prima echipa care marcheaza fara a avea nici o ocazie :cool:

Cristy
14th August 2005, 21:41
pai pentru ei e un punct de aur in vederea salvarii de la retrogradare, plus ca si-au facut datoria fata de stapanul lor netoiu.

ultravioletcanada
14th August 2005, 21:47
cred ca aveti mai multi ani stati in B decit noi, asa ca relax :D

Sunchase
14th August 2005, 21:48
Sa-ti fie rusine !

ultravioletcanada
14th August 2005, 21:50
o sa imi fie cind o sa va fie si voua sa ne spuneti tarani, provinciali, sclavi. de ce aveti impresia ca jignirile pot fi doar cu unic sens?

Sunchase
14th August 2005, 21:53
I-am iertat.
Sper sa jucam mai bine cu Progresul si sa-i invingem.

Hai Rapiduletu' /hello

esku
15th August 2005, 00:41
FRUSTRATILORRRRRRRRRRR!!!!! Sunteti penibili rapidistilor .... Fotbalul se joaca pe goluri, nu pe suturi la poarta, pase reusite, cornere s.a.m.d. Ce daca am marcat din singurul sut pe poarta pe care l-am avut??? Asta inseamna eficacitate 100% .... daca mai dadeam un sut, mai marcam un gol ...... E dureros sa fi egalat in ultimile minute, dar asta este fotbalul ..... Cry, ai ceva impotriva ca ne-am aparat cu 9 jucatori de camp plus portarul??? Eu am .... ma oftic ca nu ne-am aparat cu 10 jucatori de camp plus portarul (adik toata echipa). :D Tu ce ai fi vrut??? Sa stam "capra" in fata voastra??? Uite ca nu a fost asa ... (recunosc ca m-am inselat in unele privinte, inaintea meciului) :ok: De ce nu ati castigat daca sunteti asa de "valorosi" precum zici? Sunteti penibili ...... :rosu: ....Cum spunea un prieten mai devreme: DRUM BUN ... dupa Craiova... :happy ...

Cristy
15th August 2005, 00:51
FRUSTRATILORRRRRRRRRRR!!!!! Sunteti penibili rapidistilor .... Fotbalul se joaca pe goluri, nu pe suturi la poarta, pase reusite, cornere s.a.m.d. Ce daca am marcat din singurul sut pe poarta pe care l-am avut??? Asta inseamna eficacitate 100% .... daca mai dadeam un sut, mai marcam un gol ...... E dureros sa fi egalat in ultimile minute, dar asta este fotbalul ..... Cry, ai ceva impotriva ca ne-am aparat cu 9 jucatori de camp plus portarul??? Eu am .... ma oftic ca nu ne-am aparat cu 10 jucatori de camp plus portarul (adik toata echipa). :D Tu ce ai fi vrut??? Sa stam "capra" in fata voastra??? Uite ca nu a fost asa ... (recunosc ca m-am inselat in unele privinte, inaintea meciului) :ok: De ce nu ati castigat daca sunteti asa de "valorosi" precum zici? Sunteti penibili ...... :rosu: ....Cum spunea un prieten mai devreme: DRUM BUN ... dupa Craiova... :happy ...

ce penibili auzi drum bun dupa craiova, eu zic sa aveti voi grija , a-ti luat un punct de au pt salvarea de la retrogradare, dar campionatul e lung.
ce daca daca a-ti marcat cu doar un sut pe poarta si ca v-ati aparat cu toata echipa ?pai jucati fotbal, v-ati bagat ca fricosii in poarta.

bobycox
15th August 2005, 01:44
Bine ca m-am inselat eu ,cand am scris ca o sa stam capra. Ce vrajeala de 2 lei are colegul de la Rapid despre faptul ca ne-am aparat cu 9+1. Pai ,bai baiatule ne-a dat cineva noua vre-un punct sau premiu ,dupa meciul cu Steaua , ca i-am calarit chiar si in 9 oameni de camp? Ne-au bagat replica aia despre Steaua cu echipa mare , experimentata, pragmatica , de te doare capul , mai ales daca ai vazut meciul. E de data asta inghiti-to si voi.

PS. Jucati fotbal pana in min 94 si dati goluri cat mai multe , ca nu va iarta nimeni.

Angelina Jolie
15th August 2005, 07:01
o sa imi fie cind o sa va fie si voua sa ne spuneti tarani, provinciali, sclavi. de ce aveti impresia ca jignirile pot fi doar cu unic sens?
Bine zis. Ar fi momentul sa ne ridicam si noi si sa le mai dam peste nas celor din bucuresti.

Pacala
15th August 2005, 09:08
or fi pitestenii sclavii lui dinamo dar egalul scos in giulesti este meritat doar nu le-a anulat arbitrul gol valabil rapidistilor, au jucat acasa, au dominat si la final s-au suparat,poate face vama o reclamatie la liga impotriva pitestenilor si castiga rapidul cu 3-0

RstInPc
15th August 2005, 10:43
Mda, un rezultat foarte bun pentru...Dinamo si Steaua(din pacate). La cat mai multe astfel de "reusite" in campionat.

eddy_steaua
15th August 2005, 12:28
sincer...imi pare rau pt rapid...spun asta gandindu-ma la meciul pe care l-am avut shi noi in mana cel cu rosenborg...e o mare diferenta intre aceste 2 meciuri..shi anume ma refer la importanta lor...dar sentimentul pana la urma e acelasi...rapid merita cel putzin o victorie la 2 goluri..asta e ..ce sa faci..se intampla...

Sunchase
15th August 2005, 12:38
Ce ghinion avem :( :(

NICULAE ARE DIN NOU ENTORSA

Daniel Niculae a calcat gresit,in partea a doua a jocului cu FC Arges,suferind o entorsa.Este a treia oara in ultimele sase luni.Niculae a fost substituit de Burdujan,parasind terenul cu o punga de gheata la picior.

vlad1607
15th August 2005, 12:44
Rapidul oricum se va bate la titlu

JJ
15th August 2005, 14:31
Enervant... Steaua si Dinamo merg ceas, iar noi dam cu mucii-n fasole.

esku
15th August 2005, 15:42
alex36, Alin12, apparte, arfel, bobycox, esku, george-dinamo, saphicus, SebyO, sun, Vulturul .... doar noi am anticipat egalul :D ....

Cristy
15th August 2005, 16:20
pai doar voi pitestenii m,a oftica faza ca voi pitestenii va multumiti cu un egal si dupa ce il obtineti sariti aici pe forum de bucurie ca si cum ar fii batut argesul .
asta e din pacate argesu joaca cu noi asa de tare si isi dau viata pe teren, iar cu celelalte echipe marii nici nu-i deranjeaza.

@ RstInPc o sa va vina si voua randu , bineinteles nu cu argesu.

sun
15th August 2005, 16:40
bine cry , din cei 11 care au ghicit rezultatul 5 nu sunt pitesteni . Oricum e ca o victorie pentru ei acest meci .

Cristy
15th August 2005, 16:43
pai normal ca cei care au pus egal , au pus asa cu speranta sa ne incurcam noi , stiu pt ei punctul e de aur pt salvarea de la retrogradare.

esku
15th August 2005, 16:51
@Cry si ceilalti rapidisti, sa lamurim cate ceva:
1) Ieri am jucat NUMAI pentru NOI. Cu noroc, e adevarat, am castigat un punct pe terenul unei candidate la titlu, deci putem sa ne bucuram.
2) Anul acesta nu vom mai fi candidati la retrogradare. Lotul echipei si profesionalismul lui Cartu garanteaza. :ok:
3) Nu mai tipati ca suntem Dinamo 3 sau mai stiu eu ce... ANA IMEP, firma lui Copos, sponsorizeaza si Argesul, asa ca s-au facut destule speculatii si pe tema asta. Dar uite ca nu a iesit.

In rest, numai bine si succese in Cupele Europene!

sun
15th August 2005, 16:57
pai normal ca cei care au pus egal , au pus asa cu speranta sa ne incurcam noi , stiu pt ei punctul e de aur pt salvarea de la retrogradare.

stai un pic , Dinamo la retrogradare ??? :happy

Cristy
15th August 2005, 19:04
dinamu 3 se stie cine e , iar pe prima echipa nu-i intereseaza ce fac echipele a 2 a sau a 3 numai sa-i ajute pe ei .

cip_81
15th August 2005, 19:10
Mai taci dracului cu Dinamo 3...astia n-au batut cu 2-0, cu Preda si Semeghin in primul 11, cu Ion Moldovan antrenor, cand Dinamo avea mare nevoie de victorie (venea dupa 4 infrangeri consecutive).

Cristy
15th August 2005, 19:23
taci naiba, se stie cand a-ti avut nevoie de 4 sau 5 goluri cate au fost v-au lasat pentru a trece la sfarsitul turului pe locul 2 , asta e clar se stie ce sa mai ....

bobycox
15th August 2005, 20:27
Dar cand ne-ati dat voi 4 si v-ati dus in cupa UEFA in locul nostru, ala nu se pune? Si erati puscarie, dar de a dat tata Copos cu lovele si s-a rezolvat. :rosu:

PS. Mai lasa-ne cu smiorcaiala asta de neajutorati , mai bine ati juca fotbal adevarat, nu caterinca ce aratati voi.

Cristy
15th August 2005, 21:15
:happy :happy :happy
asta e tare pai daca noi nu jucam fotbal adevarat voi ce jucati ?
cum sa te inchizi in aparare sa iei un punct mult sperat?
asta e fotbal adevarat?
ma mir cum de nu v-ati pus si autocaru in poarta .

esku
15th August 2005, 21:39
esti terminat cry !!! :rosu: Se vede ca suferi rau pt egalul de aseara ..... Asta`i fotbalul....
Altceva nu stii sa postezi? Mi s-a luat sa vad in toate post-urile tale: "v-ati aparat cu 9 jucatori de camp plus portarul....", "dinamu 3"......

Cristy
15th August 2005, 21:53
nu mai conteaza se pare ca am ramas fara antrenor mda

saphicus
15th August 2005, 22:24
Un meci dureaza 90 de minute !!! + prelungirile!!
Eskule ai vazut ca s-a adeverit pronosticul meu de X in Giulesti!
Am avut "feeling"! :) Ati mai recuperat ceva dupa esecul din prima etapa!! :ok:

dlgicu
15th August 2005, 23:20
Gata Cry, te-ai calmat, ai terminat cu plansul? Nu se poate, mai ia de aici (http://s94593705.onlinehome.us/rrafca.gif) sa iti faci portia de plans si pe seara asta, poate te si identifici pe acolo prin tribuna :D.

CRY BABY, CRY! :drak:

Cristy
16th August 2005, 01:05
Gata Cry, te-ai calmat, ai terminat cu plansul? Nu se poate, mai ia de aici (http://s94593705.onlinehome.us/rrafca.gif) sa iti faci portia de plans si pe seara asta, poate te si identifici pe acolo prin tribuna :D.

CRY BABY, CRY! :drak:

:P :P :P s-a dus supararea ca nu am pierdut vreun derby sau stiu eu altceva :P :P

esku
16th August 2005, 13:18
@saphicus si eu tot X pusesem .... :D

Cristy
16th August 2005, 13:19
normal ca ai pus x ca doar nu sperati la vreo victorie.

esku
16th August 2005, 13:22
asa ... si???

Cristy
16th August 2005, 13:23
asa ai tu incredere in echipa ta .....

esku
16th August 2005, 13:27
de mah am zis sa fiu si eu obiectv....ce crezi ca imi era greu sa bifez "2"-ul ??? Stiam ca venim sa ne aparam si sa smulgem un egal, d`asta am si votat "X" ..... nu ma suparam sa ma fi inselat si sa fi iesit "2", dar e bun si egalul :P

Vi3rme_X
17th August 2005, 13:38
Pitesti , cel mai urat oras din Romania. :rosu:

Ma faci si sa rad...auzi "Pitesti , cel mai urat oras din Romania." Si ma rog de ce e cel mai urat oras din Romania?Ca e mult mai curat ca Bucurestiul?Ca are cel mai frumos centru din toata tara? :no:

bobycox
17th August 2005, 14:14
Ma faci si sa rad...auzi "Pitesti , cel mai urat oras din Romania." Si ma rog de ce e cel mai urat oras din Romania?Ca e mult mai curat ca Bucurestiul?Ca are cel mai frumos centru din toata tara? :no:

Iti spun eu de ce sunt invidiosi. Pt ca avem ASFALT.

Vi3rme_X
17th August 2005, 19:14
pai sa shtii k asa e :D

apparte
17th August 2005, 22:32
Dar cand ne-ati dat voi 4 si v-ati dus in cupa UEFA in locul nostru, ala nu se pune? Si erati puscarie, dar de a dat tata Copos cu lovele si s-a rezolvat. :rosu:

PS. Mai lasa-ne cu smiorcaiala asta de neajutorati , mai bine ati juca fotbal adevarat, nu caterinca ce aratati voi.
Ultimul lor titlu..Steaua-i batuse in Giulesti,se apropiase la 5 puncte si Rapidul bate (lejer,zic unii)la Pitesti.Meciul ala cum a fost? :D

esku
18th August 2005, 18:50
lasa`l mah ..... sa traiasca in "fascinantul" Bucuresti !!!