PDA

View Full Version : Etapa 2: Dinamo - Pandurii Tg. Jiu



ADelPiero
7th August 2005, 22:40
Duminica, 14 august 2005: Dinamo - Pandurii Tg. Jiu, ora 18,15, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
7th August 2005, 22:42
bate Dinamo fara emotii ;

vlad1607
8th August 2005, 08:16
in mod normal batem la macar 2 goluri diferentza .....deci batem la cel putin 2 goluri :D

NY_giants05
8th August 2005, 10:11
Dinamo bate clar..un scor....3-0 pt. dinamo

Cainele
8th August 2005, 10:13
batem ...si contribuim la grabnica repliere familiara a oltenilor...in "B" :D

be@
8th August 2005, 10:24
bate Dinamo fara emotii ;
Asta zic si eu !

vlad1607
8th August 2005, 10:29
batem ...si contribuim la grabnica repliere familiara a oltenilor...in "B" :D

de ce strici ma "surpriza"? :D :drak:

papusil
8th August 2005, 11:07
nu stiu daca batem 3-0, dar batem
de dat 3 goluri dam, dar nu sunt sigur ca nu primim

vlad1607
8th August 2005, 11:21
dc tratam meciul cu seriozitate (asa cum ar trebui sa fie tratat orice meci....da na...suntem romani...) o sa ne distram cu oltenii astia naivi.

RstInPc
8th August 2005, 11:39
N-ar strica sa reeditam scorul obtinut cu Craiova din returul campionatului trecut, asa de bun venit in Divizia A BÜRGER. Le urez agonie cat mai scurta si sa se intoarca acolo unde s-au obisnuit de ani si ani....:drak:

vlad1607
8th August 2005, 11:42
itzi dai seama ce derby va fi la anul in Beee : Pandurii Tg Jiu-U Craiova? :drak:

Paul
8th August 2005, 12:14
poate nu ... numa peste 2 ani
daca Craiova merge in C :evil:

bob
8th August 2005, 12:51
sa le-o dam in barba! sa lasam oltenia fara reprezentanta in a . ar fi un moment f. placut! deci, sper la un 6-0 !

vlad1607
8th August 2005, 12:53
6-0 e cam mult mai ales ca joi jucam cu Omonia Nicosia dar cred ca un 3-0 e plauzibil :D si dupa aia sa auzim oltenii intr-un glas : "BLAT BLAT!" :D :drak:

bob
8th August 2005, 13:09
vlad, te rog sa nu exagerezi! de ce itzi e asa mila de gorjeni? pai astia sunt jucatori: t.lung, buia, ursu, keca,bogoi, walt disney? nici moaca de fotbalisti nu au !

vlad1607
8th August 2005, 13:13
poate imi e mila pt ca am stat vreo 3 zile in TG Jiu si m-am convins ce e acolo...da ma rog..alta poveste....

zic asta pt ca o sa fie si mai obositzi decat gorjenii dupa meciul din UEFA ...da dc ma insel si o sa le dea peste 3 nici o suparare normal :drak:

Paul
8th August 2005, 13:20
vezi poate faceti vre`o surpriza in UEFA si aveti alt antrenor dumimnica la meci :yeah:

bob
8th August 2005, 13:20
nu trebuie sa-tzi fie mila! si in moldova sunt orase unde e aceeasi situatzie!

vlad1607
8th August 2005, 13:21
@Paul: "probleme gogule" ? :drak:

bob
8th August 2005, 13:24
paul, cauta-ne dincolo !

vlad1607
8th August 2005, 13:39
a scapat si el pe pajiste si e bucuros :D

cip_81
8th August 2005, 14:20
Tibisor e in poarta la astia? Va fi circ...asta cand vine in Stefan cel Mare ia de la 3 in sus si mai face si cate o boacana.

esku
8th August 2005, 17:32
bate dinamo ...

ADelPiero
9th August 2005, 05:10
mare minune sa nu bata dinamo :P ... oricum ... sper intr-un rezultat de egalitate;)

Angelina Jolie
9th August 2005, 07:08
No bine. Cre ca face Dinamo golaveraj pe seama astora.

bob
9th August 2005, 11:36
am mai spus-o, nu pot sa-i iert pe pandurii pt. magaria care au facut-o sibiului anul trecut! nu sunt sibian, dar aia meritau promovarea!

ADelPiero
9th August 2005, 13:14
bob, daca am o nuanta de stelist .... cum vrei sa imi doresc sa bata dinamo ? :ciocan:

bob
9th August 2005, 13:52
cu o echipa carpita, gorjenii n-au sanse(bine nici dinamo n-arata acum e echipa de europa). au tot imprumutat, iar in retur pun pariu ca vor avea probleme cu banii.
offtopic:ADelPiero, nu te acuzam ca esti stelist, ci ca nu stersesesi mesajul lui darwin. m-am saturat de expunerile tampite ale fanilor pe alte threaduri ale altor echipe.

Vietnam
9th August 2005, 14:51
Nasol momentul , cred ca bat ciinii (99%) dar ma bazez pe 1% ca bat Pandurii :D . Speranta moare ultima! Macar daca ar putea Pandurii sa faca egal si ar fi monumental! Dar ..... :rolleyes:

vlad1607
9th August 2005, 14:56
Vietname moare ultima da tot moare...si sper sa moara macar de vreo 3 ori pana la final....da nu ma supar nici dc o sa fie 4-0 :D
si va mai dam si in retur ca sa va fie de bine :D

cip_81
9th August 2005, 16:49
Victorie la pas, dar nu le dam multe...mai pastram si pentru felinar.

vlad1607
9th August 2005, 16:51
eu zic sa le dam cat de multe se poate....pt Farul avem puse deoparte :D

cip_81
9th August 2005, 16:55
Minune, conducem la pronosticuri...ca si la Galati. Nu-mi vine sa cred. Bineinteles, ca este un personaj pe aici care se pune contra vantului de fiecare data. Nu ma supar atata timp cat castigam de fiecare data la 3 goluri diferenta si el ramane cu buza umflata.

vlad1607
9th August 2005, 17:00
cred ca a inceput sa-i placa senzatia :D

asta e un meci bun pt atacantzi sa urce direct pe locul 1 in clasamentul celor mai buni marcatori :D

cmarian
10th August 2005, 00:26
Cred ca va castiga Dinamo, dar poate isi gasesc Pandurii motivatia :D

vlad1607
10th August 2005, 08:36
pot sa gasesca si super motivatzia ca tot cu zero puncte in divizia A raman si dupa etapa a 2-a :D

baubau
10th August 2005, 13:38
Probabil,Pandurii vor face ceva ravagii dand din gura,mostenire de la "campioana de praz",dar pe teren nu cred sa puna vreo problema.

Dinamo are un atac solid,pandurii au entuziasmul care le trece cu fiecare meci jucat si pierdut in divizia A.

Sergio
10th August 2005, 13:57
Hai Pandurii! :drak:

vlad1607
10th August 2005, 14:11
Traiane dc tu ai vazut blat la GL inseamna ca ochelarii aia ai tai sunt inutili..pardon...te orbeste altceva....

vb ta..."ramane de vazut" cate o sa ia si oltenii astia mici....o sa va dam destule oricum sa va ajunga pana in retur !

duxdeorum
10th August 2005, 14:15
bai... da` ce naiba e dinamo asta mai? s`a facut juventus peste noapte? ma mir ca nu ziceti ca bateti cu 10-0... poate va impotmoliti acum sa va mai vina mintea la cap... oricum eu zic ca sunt echipe mai slabe in divizia a decat pandurii... o sa va convingeti voi duminica :)

cip_81
10th August 2005, 14:16
E bolnav Traienel cel ****tzel....asta se numeste paranoia. Oricum, de el rade lumea. Sa-i amintesc, Dunarea Giurgiu-Craiova 5-1, scor pe care-l vom face si noi impotriva pandurilor.


au vazut altii, presa, tv. Blat ordinar marca giovani becali .

Arata-mi si mie un ziar care a insinuat ca a fost blat (am citit vreo 20 de ziare si nicaieri nu s-a spus) si te cred pe cuvant.

vlad1607
10th August 2005, 14:18
Traianeeeeeeee visezi????????? :happy cat de superficial esti taica.....ca sa nu zic altceva ......
cat avant itzi da o victorie cu 1-5 impotriva Dunarii GIURGIU pe cuvant :D

uite de aia va asteptam cu carutza de goluri pregatita....indiferent ca e U Craiova PAndurii Tg jiu sau echipa fanion FC CARACAL :happy

SI ZI SI TU UN ZIAR SAU O TV CARE SA FI ZIS CEVA??? DA ZIAR SERIOS NU FITZUICA DE OLTENIA !

baubau
10th August 2005, 14:20
au vazut altii, presa, tv. Blat ordinar marca giovani becali .
dinamo hotarat sa ia titlul, anii trecut jucati si voi cinstit macar primele meciuri, pana va dedeati seama ca nu puteti si atunci incepea revenirea voastra miraculoasa cu adversari cuprinsi subiti de moleseala. Dinamo blat , ce pleonasm.
Stii ce te rog, nu ma ataca sau jigni, pentru ca n-am vorbit nimic cu tine.Si te rog sa nu-mi mai trimiti jigniri si injuraturi prin pm, n-am sa-ti raspund, esti dinamovist :no: :rosu:



Ca idee traianel,cine te-a frustrat in halul asta de la Dinamo?Ai niste argumente dovedeste-le,cred ca si un stelist,rapidist,polist daca are ceva cu Dinamo vine cu niste argumente din care ies niste discutii mai aprinse sau nu,mai inteligtente sau putin mai inteligente,dar tu doar dai "flame" la
thread-uri si de inteligenta discutiei nu mai comentez

Inseamna ca si Steaua era obosita in Super Cupa!




PS: Poate ne directionezi catre articolele de care tot zici!Chiar te rugam

duxdeorum
10th August 2005, 14:20
sunteti maniaci bah... ce tare ar fi un egal... ce`ati mai zice atunci? :) desi crek bat pandurii :)))))))))

vlad1607
10th August 2005, 14:21
duxderom probleme gogule? :drak: o sa bata pandurii cum a batut si craiova pe Dunarea Giurgiu 1-5 :happy

duxdeorum
10th August 2005, 14:23
nu cunosc... si lasa craiova.. ce treaba are craiova ca eu nu pricep? de ce totul se reduce la craiova? ;))

cip_81
10th August 2005, 14:24
Eu inca il astept pe Traienel sa vina cu citate...
La prima aparitie a lor in Bucuresti, echipa din Tg Jiu se va face de ras. Ei, pe cand erau in divizia b, abia au scos norocos un egal in fata unei echipe cu o medie de varsta de nici 19 ani si vor punct din Stefan cel Mare....vise, taica, vise.

vlad1607
10th August 2005, 14:24
e vorba de un scor similar....dc tratam meciul serios cam tot atatea o sa le dam si pandurilor :D chiar dc venim dupa meciul din UEFA

cip_81
10th August 2005, 14:26
Si daca am avea meci vineri tre' sa-i calcam in picioare pe rahiticii aia.

duxdeorum
10th August 2005, 14:27
si daca tot vb de craiova... cum se face ca aveti o groaza de jucatori de la craiova??????? pai nu insinuati ca e o echipa de kkt? va contraziceti acum? :)))

(acum s`ar putea sa gresesc dar parca asa e... nu`s microbist si nu le prea am cu fotbalul...)

vlad1607
10th August 2005, 14:28
Cip ceri prea mult ce citat...eventaul poate sa-ti aduca unul din fitzuica lui Mititelu....da vad ca s-a tirat baiatu

cip_81
10th August 2005, 14:31
alo, cip...fara jigniri intre useri ..dinamovistule! :evil:

p.s: hai lasati-o ca macane, la galati a fost blat ordinar...ati inceput devreme cu blaturile....este grabit giovani becali...n-a astepat nici cele 3-4 etape de inceput cum astepta dinamo de regula pana sa se convinga ca nu poate sa lupte cinstit pentru titlu cu steaua, rapid etc.
nerabdator si pus pe fapte giovani asta :drak:

Mai, baietasule, adu-mi argumente. Ma bazez doar pe spui tu? Discutam (daca avem ce sa discutam) cu argumentele in fata.

Astept citate, fraze, orice...dar le astept.

vlad1607
10th August 2005, 14:32
Traiane te-a intrebat Cip ce ziar sau TV a zis ca a fost blat..tu asa ai afirmat ca a scris in...?Vad ca nu ai decentza sa raspunzi la intrebarea asta...de ce oare?

golurile 3 si 4 o sa fie speciale pt tine :D iar umilintza la care o sa va supuna DINAMO 2 o sa fie totala :drak:

cip_81
10th August 2005, 14:34
Eu asta i-am spus...sa aduca dovezi si-l cred pe cuvant...

Toata lumea stie ca a fost blat la Galati

Asta nu-i sanatos la cap. Care toata lumea, mai, baiete? E chiar asa greu sa vii macar cu un citat de 2 randuri?

Sergio
10th August 2005, 14:36
Eu n-am vazut in presa sau la televizor sa se insinueze ca ar fi fost blat. In fine...

cip_81
10th August 2005, 14:37
Eu asta il rog...sa-mi arate unde scrie si-mi dau cuvantul ca-l cred ce spune si-mi retrag toate cuvintele.

vlad1607
10th August 2005, 14:37
Traiane care toata lumea?uimeste-ne oltene !

ce ziar tata? ce TV ? unde s-a zis de banuiala macar de blat? de ce faci afirmatzii ce denota doar frustrare?

cip_81
10th August 2005, 14:40
Pana una alta iata ce scrie un ziar din Galati...repet din GALATI, echipa care a pierdut.

“Monitorul de Galati“ a gasit sase motive pentru care gruparea din Soseaua Stefan cel Mare i-a fost cu mult superioara garniturii puse pe teren de Aurel Sunda. Cele sase argumente privesc, din pacate, toate compartimentele echipei de la Dunarea de Jos

Pina la performanta pe care a promis-o combinatul Mittal Steel, generatia actuala de microbisti trebuie sa stie ce n-a mers in disputa de alaltaieri cu Dinamo. Daca cineva dintre noi va mai prinde vremurile in care Otelul se va lupta pentru titlul de campioana (nu suflam nimic despre Liga Campionilor, pentru ca nimeni nu cere asa ceva!), va trece zimbind atunci peste aceste rinduri. Isi va aduce aminte ca, in prima etapa a sezonului 2005-2006, una dintre singurele mindrii ale orasului iesea calcata de pe teren de o trupa a lui Ioan Andone care a avut nevoie de un autogol pentru a se dezlantui. Tehnicianul de acum al Galatiului, Aurel Sunda, spunea la conferinta de presa in care a fost prezentat ca “principal“ ca asteapta de la presa locala sa sprijine echipa. Solicitarea sa este de bun simt, dar asta nu inseamna ca trebuie doar sa aplaudam, sa facem rugaciuni si sa asteptam in liniste ca rezultatele sa apara. Semnatarul acestui articol este departe de a fi un licentiat Pro, insa si-a permis sa ia la disecat intreaga “masinarie“ numita Otelul. Este de mentionat faptul ca, in general, aprecierile cuprinse in aceasta analiza tin cont de intimplarile de duminica, din confruntarea Otelul - Dinamo 1-4, dar sint luate in calcul si meciurile amicale din ultima perioada.

Nanu “ocupa postul altcuiva“. Al cui, domnule Anghelinei?

1. Otelul nu are un atac de nivelul Diviziei A! Dupa plecarea lui Victoras Iacob, omul pe care erau aruncate toate mingile in trecut, jucatorii galateni au jucat contra lui Dinamo folosindu-se aceeasi filosofie. Totusi, Danut Oprea nu poate da randament ca virf impins, el fiind mai degraba om de ultima pasa. Ionut Badescu, cel mai valoros sportiv “ros-alb-albastru“ din avanposturi, nu poate lua in primire postul lui Iacob, nefiind recomandat de statura sa. Asadar, Otelul trebuie sa-si schimbe radical ideea de a ataca poarta adversarului. Celelalte piese din acest compartiment, Marian Alexandru si Bogdan Aldea, par sa nu conteze, de aceea si numarul destul de mic de goluri marcate de formatia dunareana in meciurile de pregatire.

2. Otelul pierde foarte multe mingi la mijloc! Cosmin Marginean este intr-o scadere de forma ingrijoratoare si, in mod normal, n-ar avea ce cauta in primul unsprezece. Viorel Tanase, veteranul echipei - 35 de ani, nu poate juca intr-o formatie in care colegii din linia mediana nu alearga si pierd mingi “usoare“. Dan Balauru nu vine sa isi ajute coechipierii sau apare prea tirziu atunci cind adversarul declanseaza un contraatac. In meciul cu Dinamo, simptomatica a fost faza din minutul 21, cind Marginean a scapat balonul de sub picior, iar “ciinii rosii“ au creat, prin viteza de reactie si deplasare, superioritate numerica in preajma careului nostru.

3. Otelul construieste la intimplare! In blestemata partida de duminica am retrait unele momente din jocul Steaua Bucuresti - FC Shelbourne 4-1, cind asa-zisii fotbalisti irlandezi pierdeau mingea de parca aceasta ar fi avut greutatea uneia medicinale! Cam asa s-a intimplat si in citeva momente-cheie ale disputei Otelul - Dinamo, cele maxim doua-trei pase consecutive de la mijlocul terenului fiind urmate de “acrobatii“ care puneau “dusmanii“ pe contraatac. In cel mai bun caz balonul iesea in aut.

4. Otelul are o aparare slaba pe flancuri! Pentru a juca in sistemul 3-5-2 ai nevoie de doua extreme care in primul rind trebuie sa asigure faza defensiva, ori Izvoreanu are o viteza de reactie care, de pilda, intr-un duel cu Florentin Petre il pune in dificultate. Anul trecut, Dinamo pierdea la Galati cu 2-0, iar unul dintre secretele victoriei galatene a fost anihilarea “Piticului“. Pe partea sa juca Stefan Nanu, care la 37 de ani a alergat tot meciul dupa el, obligindu-l pe Ioan Andone sa-l mute pe Florentin pe tot terenul pentru a incerca sa dezlege apararea gazdelor. Acum, Nanu este antrenor-jucator la Poiana Cimpina, deoarece aici ar fi “tinut ocupat postul altuia din cauza virstei“, dupa cum el insusi afirma ca i-a spus presedintele Viorel Anghelinei! Pe celalalt flanc, Dragomir s-a zbatut mult in fata lui Vlad Munteanu, dar de multe ori s-a aflat in situatia de a fi atacat de doi adversari, iar centrarile “letale“ din acea zona n-au putut fi blocate.

5. Centrul defensivei Otelului este imobil, deci usor de depasit! Se mai poate spune ca Otelul nu-l mai are pe Gica Rohat, un fundas de toata isprava! In locul sau activeaza Danut Somcherechi, un tip plin de bunavointa dar care poate mai degraba s-ar descurca in postura de stoper si nu ca libero. Marian Zeciu a prestat alaltaieri la marcaj, ceea ce nu mai facuse niciodata la Otelul! Si ca libero, “armeanul“ daduse chix de citeva ori... Apoi, Daniel Munteanu este de nerecunoscut, el fiind doar umbra acelui fotbalist care in sezonul precedent isi facea treaba excelent in aparare si, ca bonus, mai si marca intre buturile oponentilor. A punctat si duminica, tot cu capul, dar in plasa lui Mihai Barbu. Uitindu-ne peste meciurile amicale din aceasta vara ale “ros-alb-albastrilor“ remarcam ca formula apararii in disputa cu dinamovistii a fost o premiera, Zeciu, Somcherechi si D. Munteanu nemaijucind impreuna in fata propriului careu! Doamne, ce fel a intrat Zicu printre ei, ca prin brinza...

6. Otelul are un portar care nu se intelege cu fundasii! Mihai Barbu, “goalkeeperul“ de 34 de ani al clubului galatean, are experienta cu carul, dar gafeaza inexplicabil de mult. Faza din jocul cu Dinamo, cind s-a repezit la Daniel Munteanu desi ar fi trebuit sa ramina pe linia portii pentru a agata mingea trimisa de colegul sau, nu este singura din cariera sa. In returul campionatului precedent, la partida cu CFR Cluj de pe teren propriu (n.r. - scor 1-2), “Barbone“ si Zeciu nu s-au inteles la 7 metri de poarta, invitindu-se reciproc pentru degajarea balonului. Atacantul Turcu s-a interpus intre cei doi si a obtinut un penalti care a schimbat cursul jocului. “Speram sa-i vina cit mai repede ซcartea verdeป lui Urai“, a spus antrenorul Sunda dupa esecul cu Dinamo, iar asta spune multe, portarul adus din Ungaria devenind favorit pentru acest post.

Cel mai slab start din istoria de prima divizie!

Esecul cu Dinamo reprezinta cel mai prost inceput de campionat in Divizia A al clubului de fotbal Otelul Galati! Niciodata echipa de la Dunare n-a mai luat startul in acest fel, cea mai mare infringere suferita intr-o etapa inaugurala petrecindu-se la doua goluri diferenta (Dinamo - Otelul 2-0, in 1995). Otelul a mai incasat patru goluri in prima runda a unui sezon competitional, dar in acel meci nu a pierdut: 4-4 pe terenul lui Inter Sibiu, in 1994!

vlad1607
10th August 2005, 14:47
ai zis ca a scris in presa si a zis la TV....nu ai fost
in stare sa dai macar un citat...ramai in lumea ta a frustrarii

cip_81
10th August 2005, 14:47
Nu ca nu ne convine (am recunoscut aici impreuna cu vlad cand a fost cazul, am dezaprobat arbitrajul lui Serea) dar vreau o dovada. Nu-ti cer luna de pe cer, nu-ti cer sa numeri firicele de nisip, iti cer doar sa-mi indici sursa...ca ce spui tu este egal cu zero. Sau ceea ce spui tu e litera de lege? E decret, cumva?

vlad1607
10th August 2005, 14:50
scria in Gazeta lui Traian (sulul lui Traian) hai sa-l lasam in legea lui ca nu are rost si mai suntem si offtopic pe deasupra

sa fii sanatos traiane si sper ca ai ceas desteptator bun ca sa te trezesti pe amtineu si nu uita sepcutza ca sa nu te bata soarele in cap

baubau
10th August 2005, 14:52
Sttt!
Are dreptate omul(Traian),si acum sa-i inchinam o oda pentru argumentele sale realiste,obiective si constructive /OLE/

cip_81
10th August 2005, 14:52
Asa e, il lasam in plata Domnului... Eu i-am dat un intreg articol si el nu e in stare sa-mi dea un citat de 2 randuri.

Vlade, te duci la meciul cu Pandurii sau nu esti prin Bucuresti?

vlad1607
10th August 2005, 14:56
Cip as vrea dar duminica cel mai probabil o sa fiu la Piatra Neamtz merg cateva zile la parintzi....asa ca vad meciul pe dinamomanaia(dc o sa mearga ok) sau la calorifer ! :D
mama lui de telesport :(

cip_81
10th August 2005, 15:05
Huh, cred ca am scapat de clampanici...oricum, era comic.
Sunt curios ce o spune si de meciul de duminica ...gaseste el ceva: ploaia de stele, primul patrar, forte malefice, arbitrii.

vlad1607
10th August 2005, 15:42
poate sa arbitreze si Condescu la centru cu Miron Cozma si Mititelu la tuse ca tot nu scapatzi fara 3 "boabe" :D

meciuri ca astea sunt numai bune pt exersat schemele tactice mai ales ca e inceput de sezon.

cip_81
10th August 2005, 15:47
In meciul cu astia vom exersa schemele in perspectiva meciului cu Farul, iar in meciul cu Farul vom exersa schemele in perspectiva returului de la Nicosia. Oricum, sezonul asta nimeni cu va pleca cu punct(e) din Stefan cel Mare.

vlad1607
10th August 2005, 15:49
campionatul e lung...nu e exclus sa pierdem si niste punctuletze ..dar duminica cu Pnadurii e clar ca nu o sa pierdem nimica ci o sa crestem valoarea "contorului" pt goluri marcate

Hard
10th August 2005, 15:52
traiane, daca galati a batut craiova cu 6-0 asta inseamna ca e cea m ai buna echipa din Romania:D?

Hard
10th August 2005, 16:03
e posbil, nu bag mana in foc acum:)

Sergio
10th August 2005, 16:06
Traiane, ai dovezi in ceea ce-l priveste pe Giovani? E clar ca nu e omu usa de biserica, dar ce zici tu sunt simple speculatii si prea putine lucruri concrete.

E clar toate suspiciunile astea sunt consecinta trecutului clubului dinamovist, dar sa nu sarim cu acuze unde nu e cazul.

Paul
10th August 2005, 16:13
Traiane, ai dovezi in ceea ce-l priveste pe Giovani? E clar ca nu e omu usa de biserica, dar ce zici tu sunt simple speculatii si prea putine lucruri concrete.

E clar toate suspiciunile astea sunt consecinta trecutului clubului dinamovist, dar sa nu sarim cu acuze unde nu e cazul.

La meciul cu Otelul , chiar nu e cazul de speculatii , fiindca e Giovani Becali presedinte ,care dupa cum s-a comportat la Rapid, este o garantie a corectitudinii;

Acum , sa vedem , fiindca daca o sa o calce pe bec (meciurile lui Dinamo cu Pitesti , National, Sportul , Bistrita) , poate imi schimb parerea.

PS. Daca nu era Giovani la Dinamo, meciul cu Otelul avea toate ingredientele unui blat... autogol spectaculos , gafe de portar , gafe de fundasi si atacanti apatici ;

Sergio
10th August 2005, 16:14
De ce sa se loveasca Poli? Nu-mi amintesc sa fi fost implicata in scandaluri cu blaturi sau arbitri precum dinamo. In fine... Om trai si om vedea.

be@
10th August 2005, 16:16
Ooooo,nu mai departe de ultimul meci din campionatul trecut......

vlad1607
10th August 2005, 16:17
ia nu ne mai purtatzi voi noua de grija...putetzi sa va vedetzi de echipele voastre in "liniste" indiferent in ce divizie joaca...scenarita e in floare...nici nu as fi foarte mirat sa o gasim in manualele de medicina ca boala......

dc vretzi vb ONTOPIC de meciul DINAMO-PAndurii dc avetzi frustrari care deja va ies pe nas le discutam in alta parte!

Paul
10th August 2005, 16:19
ia mah , printul off topic , da lectii de on topic;
pai de meci ce sa se discute mah ...
locul II contra nou promovata
sau altfel
viitorul loc 2 vs viitorarea retrogradata

Sergio
10th August 2005, 16:20
Ooooo,nu mai departe de ultimul meci din campionatul trecut......
vad ca nu ti-a trebuit mult. Pana la urma au fost speculatii si alea, nimic concret.

Gata cu offtopicul ca devine iritant. :mad:

be@
10th August 2005, 16:24
Au fost cam multe speculatii sergio, nu stiu cum sa-ti spun...

On topic: bate dinamo ,asta-i clar !

vlad1607
10th August 2005, 16:24
@Paul: gogule probleme? vad ca iar te pocneste "vizionarismul"
dc nu mai e nimic de discutat...atunci e normal sa fie liniste pe aici nu sa se vb de tot felul de tampenii :jerk:

Paul
10th August 2005, 16:31
:happy :happy :happy :happy :happy :happy
Paule de data asta te-ai autodepasit :happy :happy
este cea mai tare chestie pe care am auzit-o in lumea fotbalului, mai ales venind de la un stelist.
Nu te contrazic :ok: daca tu crezi.....

Corect in sensul ca nu face blaturi , fapt demonstrat la Rapid ;
In rest cunoastem caracterul lui :rosu:

Cainele
13th August 2005, 00:27
mai sunt cateva ore...(destule) ...si se apropie ora pandurilor :D...care te "risti" la o vizita in Bucuresti?:P

ALEXYUTZA
13th August 2005, 10:32
Dinamo Castiga Lejer...
Atacantii Nostrii O Sa Dea Recital Maine Cu Pandurii... Putin Spectacol Nu Strica !!
Hai Dinamo!!!
Forzza Dinamo!!!

Virus
13th August 2005, 11:29
Sa nu se intample si aici ceva surpriza. Se pare ca asta este etapa surprizelor. Cand spunea toata lumea ca bate Iasiul si Timisoara. Poate si-o fura Dinamo cu Pandurii. As rade o saptamana.

Hard
13th August 2005, 12:18
tre sa bata si pandurii odata nu?:D

ady51a
13th August 2005, 12:52
Sper la un egal. :ok: :evil: si o infrangere etapa viitoare pentru Dinamo.

pinky
13th August 2005, 13:35
Sper la un egal. :ok: :evil: si o infrangere etapa viitoare pentru Dinamo.

Si eu sper ca tu sa ramai cu speratul :P
Eu cred ca daca avem pretentii la titlu anul asta, nu trebuie sa pierdem nici un punct cu Pandurii, mai ales ca jucam acasa, iar meciul trebuie tratat cat se poate de serios, pentru ca surprizele pot aparea oricand daca dam dovada de superficialitate!!!Cred, totusi, ca jucatorii vor fi destul de motivati in primele 3 etape, avand in vedere ca daca nu castiga nu-si primesc primele :D
Hai Dinamo!!! :ok:

duxdeorum
13th August 2005, 14:10
Un egal ar fi super cool. Daca bat Pandurii ar fi show :D

Sunchase
13th August 2005, 14:32
La meciul cu Otelul , chiar nu e cazul de speculatii , fiindca e Giovani Becali presedinte ,care dupa cum s-a comportat la Rapid, este o garantie a corectitudinii;




Paule vad ca tot repeti la infinit chestia cu corectitudinea lui Becali cand era la Rapid !
Faptul ca atunci cand a fost el nu au fost rezultate nu inseamna ca a jucat corect , rezultatele proaste au fost datorita transferurilor proaste cat si antrenorului slab.

Dupa ce au fost zeci de ani impotriva circului comunist , tribuna Giulestiului nu va permite nimanui sa faca jocuri murdare in Templu.
L-am identifica si arunca imediat afara !

cip_81
13th August 2005, 16:50
Sa nu se intample si aici ceva surpriza. Se pare ca asta este etapa surprizelor. Cand spunea toata lumea ca bate Iasiul si Timisoara. Poate si-o fura Dinamo cu Pandurii. As rade o saptamana.

Asa o fi, ca prea o spui cu foc...daca e sa mergem pe firul logicii tale inseamana ca si Jiul va castiga la Cluj....e etapa surprizelor.

Nici o sansa pt Pandurii, daca scapa cu 3 bucati sa fie fericiti.

brandacadabra
13th August 2005, 18:57
le dam de la 3 in sus prazarilor mici .....

am auzit ca aia mari,3 din ei, au venit betzi "muci" in cantonament :D :drak:

george-dinamo
13th August 2005, 23:24
ady51a vezi ca cine sapa groapa altuia... bravo sportul! cred ca le dam vreo 4-5 la panduri. asa, de moral. asteptam faru etapa cealalta.

Hard
14th August 2005, 11:17
la ce surprize au fost week-endu asta nu m-ar mira de loc un x2. :D

george-dinamo
14th August 2005, 11:30
mersi sebi...stii sa copii bine. sau esti cumva mariuscopypastemax? incearca putina originalitate, nu ti-ar strica. sau ciobanu v-a spalat creierele de tot? da, alea mici si netede...:D

andreisf
14th August 2005, 12:22
Bate Dinamo cu 2-0 :yeah:

sun
14th August 2005, 12:32
Dupa zilele de vineri si sambata , inclin sa cred ca toata etapa e " batuta in cap "

Deci Dinamo - Pandurii 1-2 :D

george-dinamo
14th August 2005, 13:16
dream on sun! mai bine ai avea grija ca nationalul nu sunt chiar asa de slabi cum credeti voi! :))

orixontel
14th August 2005, 13:43
sunteti maniaci bah... ce tare ar fi un egal... ce`ati mai zice atunci? :) desi crek bat pandurii :)))))))))
esti nebun ma?

vlad1607
14th August 2005, 18:26
dc tratam meciul cu maxima seriozitate atunci It's show time ! :D ne distram cu oltenashi :D

Paul
14th August 2005, 18:36
vlad vezi meciul , sau ti-l povestesc ?
Ocazie mare Walt Dysnei min 2

Ocazie Niculescu min 4

Paul
14th August 2005, 18:40
Joaca excelent pandurii , pusca niste contraatacuri , si Disneylezu de la Pandurii , il face muci in viteza pe disneylezul Dauda !

vlad1607
14th August 2005, 18:48
la calorifer vad meciul :D

Paul
14th August 2005, 18:51
1-0 gol Claudiu

vlad1607
14th August 2005, 19:12
stiu ma lasa-ne ca nu ne place cand "comentezi"Tu meciul :D

ne spui visele tale...aia joaca "Excelent" :happy

Paul
14th August 2005, 19:14
au avut si gol anulat la 0-0 , insa pe rahatu de TV pe care privesc , n-am putut vedea daca a fost sau nu ...
Au inceput binisor...

Apropo: N`am vise cu jocul excelent al lor , ca am pus o caruta de bani si pe voi si pe indieni ... 1 solist acasa

vlad1607
14th August 2005, 19:31
doar 1-0 la pauza ...scapa prea ieftin oltenashii....la cat/cum rateaza Niculescu...


pe ei pe ei....:D

vlad1607
14th August 2005, 19:44
GOOOL DINAMO !!! 2-0 !!! Dinamo a marcat prin Claudiu Niculescu in minutul 51 cu un sut magistral din lovitura libera, de la 23 de metri, peste zid, in dreapta lui Lung !!!


asa mai merge :D hai inca una sau mai bine 2 :D

later edit :

Ianis Zicu de la Dinamo a fost inlocuit in minutul 57 de Alexandru Baltoi.
57' Vlad Munteanu de la Dinamo a fost inlocuit in minutul 57 de Florentin Petre.
56' GOOOL DINAMO !!! 3-0 !!! Vlad Munteanu i-a pasat lui Florin Bratu, care a patruns in careu talonat de Trofin si a inscris cu un sut in stinga lui Lung !!!

mai tre sa dam unul si e umilintza "ok" :drak:

Hard
14th August 2005, 20:21
va bucurati cand bateti pe saracii aia?:D Lung e portarul lor, nu trebuie sa ma mire...

vlad1607
14th August 2005, 20:24
pai ne-am bucurat si cand ti-am batut saracii "tai"....remember 3-2 :drak:

mucles ma :D

ady51a
14th August 2005, 20:45
Sa va pregatiti ca vine dezastrul pentru voi. Duminica viitoare pe la ora 18. :ok:

vlad1607
14th August 2005, 20:47
au scapat cam ieftin oltenashii

@ady: ma faci sa rad....iar plecatzi cu coada intre picioare .....ciocu mic :drak:

bob
14th August 2005, 20:54
salut vlad.
slab. pai asta e scor? trebuia sa-i nenorocim pe descultzii aia!
vlad, n-ajung la omonia-dinamo. ma intorc in 22.08. curat ghinion. m-a facut prietena!

vlad1607
14th August 2005, 20:56
servus bob
e "destul de acceptabil "si 3-0
asta e...eu ti-am zis sa-ti pastrezi pasiunea pirotehnica pt episodul 2 din ghencea in flacari :drak: e mai bine asa :D

ady51a
14th August 2005, 21:00
Ciocul mic l-ati avut voi la ocazia lui Gurita din Finala Cupei. Erati cu fundul in poarta toata echipa atunci. Vine surpriza si la voi!!!

vlad1607
14th August 2005, 21:05
orice om are voie sa viseze..si tu interpretezi foarte bine acest rol :D
keep dreaming :D

bob
14th August 2005, 21:07
mai faristule, in fiecare an, voi, prazarii si timisorenii va treziti urlind ca vreti campionatul! si in fiecare an va alegeti cu praful de pe toba! hai, du-te si cearta-te cu cei de categoria ta: prazarii!

Hard
14th August 2005, 21:08
s-a vazut fortza ofensiva a gazdelor prin cele 3 goluri date ,insa si jocul oltenilor a fost placut,atacantul Disney nereusind sa marcheze,scapand intr-o faza singur cu portarul.Dupa parerea mea sunt echipe mai slabe decat pandurii in divizia a: iasiul,jiul...si mai sunt:D

vlad1607
14th August 2005, 21:09
@bob : ai zis timisoreni mai sus..nu intzeleg la cine te referi?

bob
14th August 2005, 21:10
greseala

vlad1607
14th August 2005, 21:16
sa nu se mai repete :D

ADelPiero
14th August 2005, 21:16
mi`a placut ratarea lui Niculescu :lol: ... din 2 metri ... CU POARTA GOALA A DAT IN BARA :lol:

in rest, la polul opus... a fost frumos golul marcat de el din lovitura libera... si Lung ala ... a crezut ca ii la teatru:rosu:

bob
14th August 2005, 21:21
cica iarasi au fost incidente la meci. de data asta, elias si ai lui, au fost scosi de pe stadion de oamenii lui becali. **** becali!

vlad1607
14th August 2005, 21:24
@bob
Mai mulţi suporteri, în frunte cu liderul galeriei Elias Bucurică, s-au dus la tribuna oficială în pauza meciului. Bodyguarzii preşedintelui Ioan Becali au intervenit, iar suporterii au fost evacuaţi de la tribuna oficială. Becali a coborât cu bodyguarzii şi le-a cerut suporterilor să meargă în peluză, însă i s-a răspuns: "Aici nu eşti la Rapid". De asemenea, suporterii au scandat: "Aici nu este Steaua, aici nu este Steaua". Jandarmii s-au postat în zona unde se aflau suporterii iar un alt lider al galeriei, Mihnea Ionescu i-a strigat lui Ioan Becali: "Nu faceţi voi dictatură aici". Suporterii au mai scandat "Dinamo suntem noi".

cica au strigat pron Ando si de asta s-a ofiticat fecali si am mai auzit ceva de nsite bannere...nu stiu detalii

bob
14th August 2005, 21:26
am citit. iarasi se apuca asta de magarii. cred ca ii spunem pa lui ando!

vlad1607
14th August 2005, 21:28
deocamdata are rezultatele de partea lui...Deocamdata...

Sunchase
14th August 2005, 21:29
cele 10 mil se vad din plin !

vlad1607
14th August 2005, 21:33
adica 5.2 mil Euro
diferentza....impozite la stat !

george-dinamo
14th August 2005, 23:11
sunchase din cele 5 milioane anuntate de copos ati putea sa-l luati pe tanase!!!:D
asteptam inca vreo 3 goluri si etapa viitoare cu un adversar cel putin mediocru, da cu gura mare!!!

Cristy
14th August 2005, 23:18
il luati voi ca joaca la dinamu 3 deci il puteti lua gratis .

alsign
15th August 2005, 00:21
adica 5.2 mil Euro
diferentza....impozite la stat !

Bine a-ti venit in familia Becali :happy :P :P :P :P :P

george-dinamo
15th August 2005, 20:58
traian inca n-a zis k a fost blat cu pandurii....si curios nici vreun ziar sau post tv? sa fi fost meci pe bune???

george-dinamo
16th August 2005, 03:02
cum ma traiane, tu care stii cel mai bine cand e si cand nu e blat? zi sincer, a fost cu pandurii? ca eu nu ma pot pronunta.

vlad1607
16th August 2005, 09:59
Traiane cum de nu zici ma ca a fost si asta blat ?? :jerk:

george-dinamo
16th August 2005, 16:30
nu stiu de ce nu apar posturile lui traian de asta noapte, ca am conversat putin cu el. oricum erau de ras. aceeasi nota de prezicator si atorcunoscator al blaturilor din romania!!! :D :)

vlad1607
16th August 2005, 16:50
pt ca era clona...a aparut si azi da se numea werti :D da a disparut :D