PDA

View Full Version : Etapa 2: Farul - Sportul



ADelPiero
7th August 2005, 22:37
Sambata, 13 august 2005: Farul - Sportul, ora 20,15, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
7th August 2005, 22:41
Dupa Sportul - CFR , inca un meci echilibrat ... Farul - Sportul ;
X ... 1-1 :great:

Angelina Jolie
7th August 2005, 22:50
Cre ca va fi 1x. Mai degraba 1.

Quartz@nu
7th August 2005, 22:53
merg si cred ca va fi un 1 "SOLO DE SOLO" !!!!

Hard
7th August 2005, 22:56
la problemele pe care le are sportul, bate farul, si dan petrescu paraseste echipa:)

Ultras
7th August 2005, 23:02
Meci de 1X2, ca de obicei. Farul s-a cam chinuit cu Pandurii, iar noi ratam exasperant... Farul si Sportul sunt echipele la care s-au facut cele mai putine modificari in lot in intersezon. La Sportul in echipa de start sunt trei modificari (cauzate de transferuri sau de accidentari): Curelea, Varga si Ferfelea. Toti trei s-au miscat foarte bine cu cfr. Mai ales Varga care a facut recuperari la greu si a avut destule incursiuni periculoase pe banda stanga. Daca ar creste un pic si eficacitatea as putea incerca si "solist"...

Paul
7th August 2005, 23:04
pana una alta Sportul a facut egal acasa , Farul a batut afara ;
Farul eficintza mare acasa anul trecut (au batut SDR) deci 1x :P

FatFrumos
7th August 2005, 23:23
1 solist just because.

pirlinho
8th August 2005, 00:13
Ar trebui sa castigam dar cu Sportul nu stii niciodata. S-a vazut si azi c-avem probleme pe dreapta. Sper sa revina Farmache pana la acest meci; nu ma incanta nici el prea tare dar e cea mai buna alternativa pe care o avem.

tchibos
8th August 2005, 00:51
asa e - de multe ori cu spotul am avut meci greu dar poate si datorita unor ghinioane si sunt de acord ca pe partea dreapta suntem cam "stangaci" dar trebuie sa batem si pe sportul ca doar jucam acasa si sper sa mentinem jocul bun de anul trecut pe care Farul l-a avut acasa si sa luam ceva mai multe puncte in deplasare, doar asa poate Farul sa se apropie de obiectivul propus. Pana acum Farul e in grafic, inceputul a fost bun si sper sa continue tot asa. FORZA FARUL!!!

NY_giants05
8th August 2005, 09:02
Meciul pare destul d usor pt. faru'..yo cred k o sa bata cu 2-0..dar sa nu uitam k sezonu' trecut am facut 1-1 cu Sportul tot pe teren propriu....Nu stiu...va fi un meci destul de greu..dar yo zic ca rechinii nu vor dezamagii constantzenii....FORZA FARUL !!!

be@
8th August 2005, 12:28
Cred ca va fi un meci frumos , de 1x2.
S-ar putea sa-mi fac timp, si sa ma duc si eu pe stadion, sa-l vad.

xnn_tavy
8th August 2005, 13:57
nici in cele mai frumoase vise sa nu spere sportul la un egal
3-0 FARUL CAMPIOANA

desdemona
8th August 2005, 14:02
S-ar putea sa-mi fac timp, si sa ma duc si eu pe stadion, sa-l vad.
Adica? :cool:

be@
8th August 2005, 14:08
Adica voi fi pe litoral in ziua cand se disputa meciul.

desdemona
8th August 2005, 14:31
Pai doar in ziua aia? Nu ramai si tu macar o seara in plus?

esku
8th August 2005, 17:31
Cred ca va castiga Farul !

ADelPiero
9th August 2005, 05:05
meci castigat de farul, la prima vedere... dar se va termina egal ;)

BoboCosta
9th August 2005, 16:37
Vitorie clara a Farului!!! Valoarea lotului isi va spune cuvantul

ady51a
9th August 2005, 16:37
Meci de 1X2, ca de obicei. Farul s-a cam chinuit cu Pandurii, iar noi ratam exasperant... Farul si Sportul sunt echipele la care s-au facut cele mai putine modificari in lot in intersezon. La Sportul in echipa de start sunt trei modificari (cauzate de transferuri sau de accidentari): Curelea, Varga si Ferfelea. Toti trei s-au miscat foarte bine cu cfr. Mai ales Varga care a facut recuperari la greu si a avut destule incursiuni periculoase pe banda stanga. Daca ar creste un pic si eficacitatea as putea incerca si "solist"...
Care noi? Ca tu esti singurul suporter.
Meci greu doar pana in min 15-20 cand o sa marcheze Gurita, iar dupa incepe dezastrul Farul - Sportul 5-1. Gurita 2, Cristocea, L. Mihai, Pascovici.

ce_bine_e
9th August 2005, 16:47
castiga faru.

Ultras
9th August 2005, 17:06
Care noi? Ca tu esti singurul suporter.
Meci greu doar pana in min 15-20 cand o sa marcheze Gurita, iar dupa incepe dezastrul Farul - Sportul 5-1. Gurita 2, Cristocea, L. Mihai, Pascovici.

Daca vrei sa fi prost, n-ai decat! Oricum, meci caruia nu-i dam prea mare importanta. Dupa cat de increzatori sunteti sigur vom castiga sau in cel mai rau caz va fi egal. La meci vor fi prezenti doar cei care sunt pe litoral. Restul avem treburi mai bune de facut dacat sa vedem dopatii de la Farul. Poate daca ma invita Desdemona am sa vin... :evil: N-as putea refuza o fata care este mai inteligenta decat intreaga galerie a Farului la un loc. :ok:

Angelina Jolie
9th August 2005, 20:12
Care noi? Ca tu esti singurul suporter.
.
Bine zis. La primul meci acasa au avut o senzationala galerie formata din 10 (zece) oameni. :happy :happy
FORZA FARUL!

Ultras
9th August 2005, 20:29
Sa inteleg ca ai citit Evenimentul? Si ce mai scria pe acolo? Pacat ca nu ai fost la meci... Iti spun eu:

Clujenii au fost incurajati de 50 de suporteri. Ardelenii au fost luati peste picior de cei 10 fani ai Sportului ascunsi de ploaie sub acoperisul tribunei intai: „Sunteti cei mai buni dintre romani/La cules de capsuni”.

Greseli ale ziaristului:
- franari au fost 41 (numarati, sunt toti in poza de pe gsp)
- sectorul in care am stat are 220 de scaune, din care jumatate erau goale.
- de incurajat echipa nu o faceau decat vreo 30, pentru restul cfr-ul fiind ceva neglijabil si neinteresant, asa ca s-au menajat (ceea ce m-a deranjat ce-i drept).
- sectorul in care am stat nu este acoperit

De auzit, ne-a auzit bine...

PS. Ti-am mai spus, un suporter al Sportului face cat 1000 de franari, poate chiar mai mult...

"dinamovistu"
9th August 2005, 20:35
egal

Paul
9th August 2005, 21:02
Greseli ale ziaristului:

- sectorul in care am stat are 220 de scaune, din care jumatate erau goale.


Mah , daca erati 220/2 = 110 , venea Guiness Book-ul pentru Record Mondial in ceea ce priveste ultrasii din Regie :ok:

Ultras
9th August 2005, 23:44
Mah , daca erati 220/2 = 110 , venea Guiness Book-ul pentru Record Mondial in ceea ce priveste ultrasii din Regie :ok:

Alo, citeste exact ce am scris! Ma refeream la numarul avansat de ziarist, pe care nu avea cum sa il determine, decat daca ne lua pe fiecare la intrebari cam cu ce treaba suntem pe acolo si cum nu s-a ridicat de la masa presei nu avea cum sa ne numere. La fel cum ne-a vazut sub copertina.

Suntem noi putin, dar cam la fiecare meci suntem citati de ziare. De ce oare sustinatorii unei echipe nu apar in presa cu ce au glasuit pe stadion? Pai cum sa scrie astia ceva de genul: "fc, fc..."? Deci pana la urma cantitatea conteaza, dar nu prea...

baez
10th August 2005, 00:08
Mah , daca erati 220/2 = 110 , venea Guiness Book-ul pentru Record Mondial in ceea ce priveste ultrasii din Regie :ok:
Paule, daca veneai ai fi putut sa numeri 220 de oua :drak:

Hard
10th August 2005, 00:16
mai buni farul in acest inceput de sezon,iar la ei acasa e greu sa le "furi" un punct.

baez
10th August 2005, 00:30
e greu pt. Steaua (vezi campionatul trecut), Sportul, daca imi aduc bine aminte, a pierdut 2 puncte acolo :D

Quartz@nu
10th August 2005, 10:59
Cred ca va fi un meci frumos , de 1x2.
S-ar putea sa-mi fac timp, si sa ma duc si eu pe stadion, sa-l vad.
poate ne vedem la o bere after ..sa ne cunoastem !!!
oricum concediu placut si sa ai timp "beton" de plaja!!!

Ultras
10th August 2005, 11:31
nici nu are rost sa iti dau vreo replica. Dupa tine, cum se numesc cei care sunt suspendati pentru folosirea de substante interzise? Probabil ca in acest meci vor juca titulari, la fel cum s-a intamplat anul trecut in Regie, cand ati reusit cu mult noroc sa scoateti un egal... Meci la care au fost depistati.

PS. Motivul pentru care nu iti raspund in acelasi mod, este ca ai si puncte bune. Unul este DM...

desdemona
10th August 2005, 11:40
Poate daca ma invita Desdemona am sa vin... :evil:
Vii? :) Hai ca ieppy zicea ca vrea sa va faca iar galerie :P

P.S. Subscriu la treaba cu DM-ul :)

Cainele
10th August 2005, 11:40
bah de ce ma apuca pe mine durerea de cap?? ..pai ca vad o gramada de tembeli care cauta scandal aiurea...auzi...motive de polemica ....
:) zicea un pitecantrop mai sus ca sportul nu are decat un suporter...:)))) asta intrece orice , dar fie dupa mintea lui...
PS: p(a)ulica la acel meci , cu franarii am fost si eu ...(chiar cu amicul Ieppy :D ) , si nu era decat Ultras acolo...:D...deci puteai numara vorba altui mucalit de mai sus 22o de ...chestii

PS: Desde...sa vin si io? :P ...oricum sunt prin zona :)

Ultras
10th August 2005, 11:44
Vii? :) Hai ca ieppy zicea ca vrea sa va faca iar galerie :P

P.S. Subscriu la treaba cu DM-ul :)

Sa inteleg ca ma inviti?

ieppy e deja prin zona?

desdemona
10th August 2005, 11:46
@Ultras, da, ieppy e aici de duminica si sta pana duminica sau luni :) Chiar vorbeam cu el ca poate mergem pe stadion :) Asa am avea un motiv in plus ;)
@Cainele, mai intrebi? :)

xnn_tavy
10th August 2005, 11:48
apropo meciul incepe la 20.30

Ultras
10th August 2005, 11:48
Dupa cum spuneam nu am cum sa refuz invitatia. Sambata sunt in Constanta.

Hard
10th August 2005, 11:53
unde va intalnitzi, ca vreau sa-i dau cateva capace lui ieppy:D

desdemona
10th August 2005, 12:00
@Seby, dar cine a zis ca ne intalnim cu tine?

Cainele
10th August 2005, 12:02
unde va intalnitzi, ca vreau sa-i dau cateva capace lui ieppy:D


nici o sansa...nu cred ca ajungi.
Dar spune fiule pe unde te gasim sa te invatam bunele maniere....ah ce ti-as da ...cu cartea in cap

Hard
10th August 2005, 12:05
la meci:D, cu prietenii mei de la Constantza:D,va astept,in orice caz, dau eu de voi:D

Cainele
10th August 2005, 12:08
la meci:D, cu prietenii mei de la Constantza:D,va astept,in orice caz, dau eu de voi:D

tu dai de noi....poate noi dam in tine...de asta ce zici Sidexboy?

Hard
10th August 2005, 12:43
faci cu tot dinadinsul sa fii si tu pe lista neagra?:D

vlad1607
10th August 2005, 12:45
cine mai e pe lista aia neagra? :happy

ontopic : Castiga Farul

Hard
10th August 2005, 12:49
vrei sa te inscrii si tu ?:happy

on topic:clar castiga:D

vlad1607
10th August 2005, 12:51
depinde cine mai e pe lista :D deci? :D

castiga farul cu 2-0 sau 3-1 :) (mamaaa ve vizionar sunt :D )

Hard
10th August 2005, 12:53
nu mai e nimeni,deocamdata.ai loc:D

1-0 e destul.

vlad1607
10th August 2005, 12:55
faci cu tot dinadinsul sa fii si tu pe lista neagra?:D

deci e cineva deja acolo....:D :drak:

ontopic : un jucator constantzean o sa marcheze de 2 ori ( iar is vizionaru' lui peste prajit :D :D )

Hard
10th August 2005, 12:58
nu mai e nimeni in afara de cel precizat mai sus:D.offff

guritza din foarfeca:D

Ultras
10th August 2005, 13:32
mai vedem cine marcheaza de doua ori. daca tot o dam in vizionarisme as zice ca numele lui incepe cu "m" si se termina cu "u"

vlad1607
10th August 2005, 13:33
m-azil-u ? :D

Ultras
10th August 2005, 13:39
mai e ceva parca inca unul de la unul care incepe cu "c" si se termina in "a"...

vlad1607
10th August 2005, 13:47
c-ristoce-a? :D :drak:

Ultras
10th August 2005, 13:49
posibil... sau unul care incepe cu "u" si se termina cu "s"... da' la asta parca sunt fara numar... :drak:

tchibos
10th August 2005, 17:38
:happy vrei sa zici minim

vlad1607
10th August 2005, 17:42
bate Farul fara prea multe emotzii...poate chiar lejer....

Cainele
10th August 2005, 19:18
Bah...de ce va puneti cu mine....si eu sunt vizionar , sunt tata Omida...deci - pt sportul , dau - gol din bulan normal-> Mazilu , Ferfelea , respectiv guritza betivu' :P

tchibos
10th August 2005, 19:32
betiv esti tu ba rapandula ca aberezi fara permis

vlad1607
10th August 2005, 19:34
adevarul e ca guritza e un betiv mama mama...chiar imi povestea verisorul lui Pascovici ca atunci cand se intalnesc la Gura Humorului guritza si semeghin e jale :D

tchibos
10th August 2005, 19:38
de ar fi toti jucatorii betivi si pe teren sa joace si sa sa alerge ca Gurita si am avea un campionat adevarat nu unul in care toti se misca ca niste cadavre ambulante si ce nu inteleg eu de la voi este de ce nu va uitati in "ograda" voastra ca aveti voi niste specimene de toata frumusetea

vlad1607
10th August 2005, 19:40
au si plecat nu mai sunt decat vreo 2 si scapam si de aia repejor :D

din aceeasi sursa :diferentza intre semevin si guritza stii care e? Guritza e mut mai rezistent la "beutura" :) intr-o noapte a baut singur 1 sticla de 1 l de afinata si cateva beri si a 2-a zi era prezent la antrenament :D

Paul
10th August 2005, 19:43
Adrian Iordache ...
cica a venit o oferta de 300.000 $ din tara producatorilor de vodka , si nu i-au dat drumul , desi Iordache nu face 50.000 $ , d-poi 300.000 $.

Ca cica in iarna Tamas revina la Spartak (adica alt betiv se duce in patria lui STaliin) , si Iordache se pregateste sa refaca si pe teren cuplul retudabil din crasmele din Bucuresti.

Ce aparare ar putea avea Dinamo

L. Goian - Iordache - Semeghin , in conditiile in care la mijloc il avem pe ingerasul V. Munteanu :D

tchibos
10th August 2005, 19:43
in cazul asta toata stima pentru el ca stie sa si bea si sa se distreze si a doua zi e fotbalist profesionist nu ca aia care beau o bere doua si dupa aia vin si dorm :sleep: pe teren si dupa aia acuza arbitrajul. Gurita no. 1 /hello

vlad1607
10th August 2005, 19:44
paulik esti offtopic :drak:

Paul
10th August 2005, 19:47
au si plecat nu mai sunt decat vreo 2 si scapam si de aia repejor :D

din aceeasi sursa :diferentza intre semevin si guritza stii care e? Guritza e mut mai rezistent la "beutura" :) intr-o noapte a baut singur 1 sticla de 1 l de afinata si cateva beri si a 2-a zi era prezent la antrenament :D

Asa e cu moldovenii bre.
Moldovenii care raman in Moldova (adik Gurita la Galati) fac zilnic antrenament.
Alcool`ul iese a II-a din sange , insa ramane respiratia ("L-am dat afara pe Gurita fiindca mirosea a alcool " )

Pe cand Semeghin il reprezinta pe moldoveanul venit in Bucuresti.
N`are cu cine sa faca antrenament , si cu timpul isi pierde "obisnuitza".
Si atunci se face muci.

:yeah:

vlad1607
10th August 2005, 19:54
ce ai ma? :D

Paul
10th August 2005, 19:58
64 de minute pana la meci :D

Hard
10th August 2005, 20:18
din pacate, atunci cand a plecat de la oteul, guritza nu l-a luat si pe danutz oprea.incet incet, fiecare echipa are cate un reprezentat.se pare ca firmele de bauturi alcoolice nu mai au voie sa faca reclama pe stadioane, insa au incheiat cateva contracte individuale cu cativa jucatori din divizia A:happy

Ultras
10th August 2005, 22:29
Daca e sa credem o duduie din Deva careia ia furat inocenta :drak: responsabil cu controlul calitatii whisky-ului la Sportul este Varga... :evil: Sa vedeti sambata ce alerga asta de mananca pamantul. Are cifra octanica ridicata...

ady51a
10th August 2005, 23:30
Daca vrei sa fi prost, n-ai decat! Oricum, meci caruia nu-i dam prea mare importanta. Dupa cat de increzatori sunteti sigur vom castiga sau in cel mai rau caz va fi egal. La meci vor fi prezenti doar cei care sunt pe litoral. Restul avem treburi mai bune de facut dacat sa vedem dopatii de la Farul. Poate daca ma invita Desdemona am sa vin... :evil: N-as putea refuza o fata care este mai inteligenta decat intreaga galerie a Farului la un loc. :ok:

O sa imprumut ceva de la cineva de pe aici.
de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

si de fapt cu ce am gresit cand am spis ca "tu esti toata galeria" echipei din regie. Cred ca nici Siman si Dan Petrescu nu tin cu Sportul. Sunt acolo unul ca sa castige caba banuti si anul ca sa sa lanseze in cariera, sa antreneze si el pe cineva.

tchibos
10th August 2005, 23:31
bine ady

dante38
11th August 2005, 00:52
si eu merg pe 1 ,sigur bate farul 2-0

Ultras
11th August 2005, 01:31
O sa imprumut ceva de la cineva de pe aici.
de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

si de fapt cu ce am gresit cand am spis ca "tu esti toata galeria" echipei din regie. Cred ca nici Siman si Dan Petrescu nu tin cu Sportul. Sunt acolo unul ca sa castige caba banuti si anul ca sa sa lanseze in cariera, sa antreneze si el pe cineva.

Ce treaba au Petrescu si Siman cu galeria? ti-a mai zis odata, nu ma repet. poate ca un pic de aritmetica si gramatica nu ti-ar strica (ma refer la acorduri, nu la stalcirea cuvintelor). Nu incerc sa te atac pe tema asta, dar mi-a fost destul de greu sa imi dau seama ce vrei sa spui. aritmetica e aia cu numaratul... si nu uita ce ai imprumutat...



Senin a băgat un om īn spital!
Ionuţ Coman (Constanţa), Ionuţ Petrişor


Maşina mijlocaşului constănţean s-a tamponat violent cu un alt autoturism, ricoşīnd pe trotuar, unde a accidentat grav un pieton

Ieri dimineaţă, mijlocaşul Farului, Adrian Senin, se deplasa cu maşina personală spre stadion, īnsoţit de coechipierul său, George Uşurelu. La intersecţia dintre bulevardele I. C. Brătianu şi 1 Decembrie, maşina īn care se aflau cei doi s-a tamponat violent cu un alt autoturism, care circula din sens invers, a ricoşat pe scuarul pietonal şi l-a lovit īn plin pe Costel Papacostea (55 de ani), un pieton care aştepta să traverseze.

Martorii accidentului au relatat că impactul a fost deosebit de puternic, Papacostea fiind aruncat īn aer la o īnălţime de doi metri! Cei doi fotbalişti nu au avut leziuni grave, şoferul celeilalte maşini implicate īn accident suferind un traumatism cranian deschis. Pietonul a fost transportat de urgenţă la spital, unde aseară a fost operat. Conform raportului medicilor, Costel Papacostea a suferit un traumatism toraco-pulmonar acut īnchis, cu fractură a coloanei vertebrale, starea sa fiind una gravă.

Conform cercetărilor poliţiştilor, maşina lui Adrian Senin a intrat īn intersecţie pe culoarea roşie a semaforului, a fost izbită din lateral stīnga de un alt autoturism, după care a fost proiectată pe un scuar pietonal, unde l-a lovit violent pe Papacostea

I s-a īntocmit dosar penal
Veniţi de urgenţă la faţa locului, poliţiştii au făcut măsurători, iar după cīteva ore de cercetări, au comunicat că vinovat de producerea accidentului este fotbalistul Farului, "care a pătruns īn intersecţie pe culoarea roşie a semaforului şi a intrat īn coliziune cu autoturismul care efectua viraj la stīnga pe culoarea verde a semaforului". Senin nu este de acord cu anchetatorii, avīnd propria versiune despre accident: "Eu am trecut pe culoarea verde a semaforului şi m-am trezit lovit de o maşină. Nu mă consider deloc culpabil", a declarat Senin, căruia i s-a īntocmit dosar penal şi i-a fost reţinut persimul.



Nu-i prea priesc meciurile cu Sportul lui Senin. Anul trecut s-a ales cu o suspendare de 6 luni, acum s-ar putea alege cu o "suspendare" ceva mai lunga...

pirlinho
11th August 2005, 02:11
A fost un fotbalist bun, dar s-a cam pierdut cu timpul. De fapt, cel mai bun sezon facut de el la Farul a fost primul de dupa promovarea din B. De atunci pana acum a fost intr-o continua scadere.

Cred c-am trecut intersectia respectiva de mii de ori in cei 4 ani de liceu. N-am vazut nici un accident, insa a "reusit" Senin sa faca unul. :headbang:

Cainele
11th August 2005, 05:58
betiv esti tu ba rapandula ca aberezi fara permis

de ce prea idioata fiinta ma gratulezi cu asemenea cuvinte ?

07Ex
11th August 2005, 06:47
Meci de 1,x,2, dar parca vad ca se termina egal. Sportul joaca bine in deplasare mai ales contra echipelor bune.

Quartz@nu
11th August 2005, 09:43
am trecut si eu pe acolo ...pe la ICIL...dar dupa impact ,masinile aratau jalnic; pacat de acel om nevinovat .....sigur una din cele 2 masini " a fortat semaforul";sper insa ca judecarea acestui accident sa fie corecta si cel vinovat sa raspunda penal.

desdemona
11th August 2005, 10:02
Cred c-am trecut intersectia respectiva de mii de ori in cei 4 ani de liceu. N-am vazut nici un accident, insa a "reusit" Senin sa faca unul. :headbang:
Hai mai, cum n-au mai fost?...Au fost, dar nu au fost "mediatizate"...

Da' ce, ai facut la Ovidius sau locuiesti in zona?

Seahawk
11th August 2005, 10:51
ca de obicei...o sa fie meci imprevizibil.. insa pt ca sa avem rezultate trebuie sa confirmam
am incredere in Grigorash si in echipa ..batem cu 2-0 :)

ady51a
11th August 2005, 11:23
Cei 2 din masina de ieri, Senin si Usurelu sunt jucatorii de la Faul pe care nici eu nu vreau sa-i mai vad in echipa.

Ultras
11th August 2005, 11:28
am trecut si eu pe acolo ...pe la ICIL...dar dupa impact ,masinile aratau jalnic; pacat de acel om nevinovat .....sigur una din cele 2 masini " a fortat semaforul";sper insa ca judecarea acestui accident sa fie corecta si cel vinovat sa raspunda penal.

Nu prea cred... Ca de fiecare data cand au fost implicati fotbalisti, victima este de vina. In cel mai bun caz va primi ceva cu suspendare. Peste cateva luni va fi din nou la volan...

desdemona
11th August 2005, 12:10
Am tot vrut sa pun de ieri poza cu bmw-ul bulit, dar m-am luat cu altele.

ce_bine_e
11th August 2005, 13:46
etapa 5 POLI IASI-FARU CONSTANTZA, deabia astept meciu :ok
bafta cu sportu;)

desdemona
11th August 2005, 14:35
Constanţa, 11 aug. - Antrenorul echipei FC Farul Constanţa, Petre Grigoraş, a declarat pentru Rompres că fotbalistul Adrian Senin ar putea fi externat, cel mai probabil joi, şi nu va mai putea juca fotbal o perioadă de timp, īn funcţie de recomandările medicilor.
"A fost o neşansă, un ghinion", a afirmat Grigoraş precizānd că ancheta poliţiei este īn derulare şi urmează să se stabilească, dacă fotbalistul va fi acuzat de vătămare corporală din culpă.
Jucătorul FC Farul este internat la Spitalul Clinic Judeţean, după accidentul rutier pe care l-a produs miercuri, īn municipiul Constanţa. Acesta acuză din nou dureri īn zona rinichilor, după ce, īn urmă cu cāteva luni, a fost spitalizat pentru aceeaşi problemă, īn urma loviturii primite īn timpul unui meci cu FC Braşov. Sub supraveghere medicală este şi George Uşurelu, fotbalistul care se găsea īn autoturismul condus de Adrian Senin, dar acesta nu este spitalizat.
Din cauza accidentului produs, Adrian Senin şi George Uşurelu nu au putut participa, miercuri seara, la meciul amical jucat de FC Farul cu echipa Ceahlăul Piatra-Neamţ, partidă de fotbal cāştigată cu scorul de 3-0 de constănţeni.
Potrivit Serviciului Poliţiei Rutiere Constanţa, miercuri, īn timp ce conducea propriul autoturism, fotbalistul Adrian Senin, īn vārstă de 26 de ani, a pătruns, īntr-o intersecţie din municipiul Constanţa, pe culoarea roşie a semaforului. Imprudentul şofer a intrat īn coliziune cu maşina condusă regulamentar de Dumitru Halep, de 47 de ani, care intenţiona să traverseze aceeaşi intersecţie, dar pe culoarea verde a semaforului.
Īn urma coliziunii, cel de-al doilea autoturism şi-a continuat deplasarea şi, īn frānare, a pătruns pe scuarul pietonal, a lovit succesiv cu partea din dreapta un stālp de iluminat şi piciorul metalic al unui panou publicitar, iar cu partea stāngă a lovit un constănţean. Rănit grav, Costel Papacostea este internat cu traumatism toraco pulmonar acut īnchis şi fractura a două coaste.
Īn urma impactului, ocupanţii celor două autovehicule au scăpat cu uşoare leziuni, dar maşinile au fost avariate.
Lui Adrian Senin i-a fost suspendat permisul de conducere, iar ancheta īn acest caz este īn derulare. (Rompres)

BoboCosta
11th August 2005, 15:08
Am trecut prin intersectie la putzin timp dupa accident....ce era acolo ziceai k e adunarea de la icil!!!Cred ca senin e vinovat..da stau si ma intreb ala care l-a lovit nu l-a vazut?...nu putea si el sa il ocoleasca..

pirlinho
11th August 2005, 15:46
Hai mai, cum n-au mai fost?...Au fost, dar nu au fost "mediatizate"...

Da' ce, ai facut la Ovidius sau locuiesti in zona?

Am facut Ovidius.

ady51a
11th August 2005, 16:28
Actualizat: Miercuri, 10 August 2005, 01:50:46
Stadionul din Regie, pierde licenta?

Meciul cu CFR Cluj, din prima etapa (scor 1-1), poate fi ultimul din acest sezon, pe care elevii lui Dan Petrescu il disputa pe stadionul din Regie.

Romercato: Transferuri Divizia A 2005/2006
Divizia A: Clasament | Rezultate | Program 2005/2006
Forum: Fotbal intern | Divizia A 2005/2006: etapa 1

Starea jalnica in care se prezinta arena (nu au fost puse nici macar becuri in vestiarul oaspetilor!) a determinat o reactie prompta din partea forurilor care conduc fotbalul romanesc.

Dezinteresul manifestat de patronul echipei, Vasile Siman, pentru baza din Regie, este cunoscut de toata lumea, terenurile de antrenament fiind, de asemenea, intr-o stare foarte proasta.

Astazi, la Casa Fotbalului, se va intruni Comisia de Acordare a Licentei Cluburilor din cadrul Sistemului National de Licentiere.

In cadrul acestei sedinte va fi analizata situatia stadionului formatiei Sportul Studentesc din Bucuresti, fiind posibil ca licenta sa fie suspendata temporar.



:rosu:


Ce parere are "galeria" Sportului Studentesc. ??? :evil: :jerk: :ciocan: :ciocan:

Ultras
11th August 2005, 17:25
Comentariu din Gardianul este unul din auzite. Eu unul nu i-as spune jalnica, ci mai degraba necorespunzatoare. Si eu sunt nemultumit pentru ca nu se implica nimeni, pentru ca nu cu foarte multi bani s-ar putea realiza una dintre cele mai bune baze din tara. Sedinta recenta a departamentului de licentiere are loc ca urmare a reclamatiei depasa de o proasta, pe numele ei Iulia Muresan, care nu a fost in stare sa gaseasca intrerupatorul. In reclamatie a scris ca nu sunt becuri in vestiarul oaspetilor. Asa este! Ce rost are sa pui becuri cand sunt corpuri de iluminat cu neon? Ar fi chiar absurd! Vestiarul oaspetilor este dotat cu aer conditionat, sauna, bazin de recuperare si sa n-aibe un bec chior. Comisia se va deplasa in Regie, nu pentru becul Iuliei ci pentru a constata stadiul lucrarilor de modernizare a bazei: finalizarea terenului sintetic si montarea scaunelor la peluze. Nu trebuie sa va impacientati, Sportul tot in Regie va juca. Nemultumirea mea tine mai ales de restul bazei. Cele doua terenuri de iarba si cele doua de zgura. Si hotelul la care de 10 ani nu s-a mai pus o caramida. Acestea da, sunt in stare jalnica, dar nu influenteaza acordarea sau retragerea licentei.

Ca tot veni vorba de reclamatii, in locul lui Siman (sau al oricarui alt conducator de club) as face si eu una in care as mentiona ca jucatorii mei nu pot juca pe terenuri in varf de deal care au numai o tribuna si o peluza, pentru ca ii trage curentul si fac galci. Cine a fost in gruia stie ca ala nu poate fi considerat stadion de fotbal, poate cel mult de baseball. La meciul cu Lens s-a vazut si starea deplorabila a gazonului, deoarece antrenamentele se fac tot acolo in lipsa altui teren. Ma intreb cum s-a acordat licenta, cand in manual scrie clar ca un club profesionist trebuie sa dispuna de un teren cu iarba pentru antrenament, cu dotarile aferent. Imi aduc aminte niste oaspeti sin aceasta vara care faceau dus cu furtunul sub o cosmelie. Acolo se poate poate vorbi de jalnic.

PS. Te rog sa continui cu ironiile...

tchibos
11th August 2005, 17:48
de ce prea idioata fiinta ma gratulezi cu asemenea cuvinte ?

pentru ca le meriti javra

Paul
11th August 2005, 18:25
terminati , ca in secunda in care va vede vre`un moderator va baneaza pe amandoi !
ori va potoliti , ori stergeti !

Ultras
12th August 2005, 00:57
Am gresit cu ceva? De omorat, n-am omorat pe nimeni... Nu pricep cum numai peste Corpodean dam. Asta sigur face meciul praf. Isi face numarul. E "prietenul" nostru, dar nu e imposibil sa-i faca pe Farul... La asta nici nu conteaza pe cine defavorizeaza, atata timp cat el va avea rolul principal...

dante38
12th August 2005, 01:54
am vazut si eu pozele cu bmw-ul ,varza nu stiu care din ei a avut viteza, dar cel putin unu a avut ,succes lui senin ,asta i se poate intampla oricui doamne fereste .
haide farulllllll 2-0

ady51a
12th August 2005, 16:11
Curca si Pascovici convocati la nationala pentru meciul cu Andorra de miercuri de la Constanta, ora 21:30 /hello /hello /hello
/OLE/

ady51a
12th August 2005, 16:30
"Marinarii vor avea astăzi o īntrevedere cu patronul Gheorghe Bosīnceanu pentru a stabili cuantumul primelor pe care vor evolua īn actualul campionat. Bosīnceanu vrea să le ofere 500 de dolari pentru un succes acasă şi dublu pentru o victorie īn deplasare. Jucătorii constănţeni vor să ceară īnsă 800 de dolari acasă. Īn cazul unei victorii īn faţa granzilor din Bucureşti ei pretind 1.000 de dolari pentru un succes pe teren propriu şi 2.000 de dolari īn deplasare." Prosport 12.08.2005


"Studentii restantieri" au avut ieri o intalnire cu patronul Vasile SHiaMAN pentru a stabili cuantumul primelor de joc pe care vor evolua in acest campionat. Astfel, patronul SHiaMAN vrea sa le ofere cate 5 bucati radiatoare pentru un succes acasa si dublu pentru o victorie in depalasare si o geaca de piele la toata echipa care sa fie purtata pe rand de componentii lotului. Jucatorii bucuresteni vor sa ceara insa si un bonus tot pentru victoriile de acasa constand in perechi de pantofi atat pentru ei cat si pentru prietene sau neveste astfel: cate un pantof pentru fiecare victorie de pe teren propriu, si cate o pereche pentru o victorie in depalasare. In schimb in fata granzilor din Bucuresti s-a anuntat o prima enorma, datorita faptului ca nu o sa castige niciodata in actuala situatie de la club.

Orice asemanare cu personajele reale este pur intamplatoare.
Textul de mai sus este un panflet si trebuie luat ca atare. :ok: :evil: :D

Paul
12th August 2005, 16:40
Prima a fost marita , cu 3 parfumuri Hugo Boss , de 50 ml , originale , insa aduse de la bulgari ;
De asemenea marcatorul primului gol al Sportului va primii un telefon Nokia , de ultima generatie :great:

Ultras
12th August 2005, 17:01
"Marinarii vor avea astăzi o īntrevedere cu patronul Gheorghe Bosīnceanu pentru a stabili cuantumul primelor pe care vor evolua īn actualul campionat. Bosīnceanu vrea să le ofere 500 de dolari pentru un succes acasă şi dublu pentru o victorie īn deplasare. Jucătorii constănţeni vor să ceară īnsă 800 de dolari acasă. Īn cazul unei victorii īn faţa granzilor din Bucureşti ei pretind 1.000 de dolari pentru un succes pe teren propriu şi 2.000 de dolari īn deplasare." Prosport 12.08.2005


"Studentii restantieri" au avut ieri o intalnire cu patronul Vasile SHiaMAN pentru a stabili cuantumul primelor de joc pe care vor evolua in acest campionat. Astfel, patronul SHiaMAN vrea sa le ofere cate 5 bucati radiatoare pentru un succes acasa si dublu pentru o victorie in depalasare si o geaca de piele la toata echipa care sa fie purtata pe rand de componentii lotului. Jucatorii bucuresteni vor sa ceara insa si un bonus tot pentru victoriile de acasa constand in perechi de pantofi atat pentru ei cat si pentru prietene sau neveste astfel: cate un pantof pentru fiecare victorie de pe teren propriu, si cate o pereche pentru o victorie in depalasare. In schimb in fata granzilor din Bucuresti s-a anuntat o prima enorma, datorita faptului ca nu o sa castige niciodata in actuala situatie de la club.

Orice asemanare cu personajele reale este pur intamplatoare.
Textul de mai sus este un panflet si trebuie luat ca atare. :ok: :evil: :D

Daca vrei sa fi prost, esti liber. Dar nici macar informat? Nici un jucator de la Sportul n-are nevasta. Iar daca mai si scoti de la naftalina basme, inseamna ca esti chiar imbecil... Cat a luat un jucator de la farul prima de obiectiv? Nimic, ca nu prea au avut asa ceva. Jucatorii Sportului au primit cate 11.000 E. Fa ceva calcule si ai sa vezi ca nu stau chiar asa de rau... Plus ca au mai avut si prime la meciuri, ce-i drept nu de 2000.

ady51a
12th August 2005, 20:51
Daca vrei sa fi prost, esti liber. Dar nici macar informat? Nici un jucator de la Sportul n-are nevasta. Iar daca mai si scoti de la naftalina basme, inseamna ca esti chiar imbecil... Cat a luat un jucator de la farul prima de obiectiv? Nimic, ca nu prea au avut asa ceva. Jucatorii Sportului au primit cate 11.000 E. Fa ceva calcule si ai sa vezi ca nu stau chiar asa de rau... Plus ca au mai avut si prime la meciuri, ce-i drept nu de 2000.



Pai Farul nu prea si-a atins obiectivul. Locul 4 nu este obiectiv.
Am spus neveste sau prietene, sau tu nu ai idee despre ce inseama "sau"?
Sper ca vede cineva ca vorbesti urat si sa te arunce afara de aici, BEEP BEEEP CE ESTI!

baez
12th August 2005, 21:02
Prima a fost marita , cu 3 parfumuri Hugo Boss , de 50 ml , originale , insa aduse de la bulgari ;
De asemenea marcatorul primului gol al Sportului va primii un telefon Nokia , de ultima generatie :great:
pai decat nimic ca la Jiji e mai bine un telefon Nokia de generatie vrei tu :drak:

tchibos
12th August 2005, 21:04
obiectiv sau nu cu problemele de la Sportul e clar ca Farul o sa bata, greu cred eu dar totusi o sa bata ca sa continue startul bun si sa atinga singurul obietiv adevarat de pana acum.

Si ultras mai usor cu jignirile la adresa suporterilor lu' Farul ca iti zic si eu "BEEP BEEP" si asta pentru ca am fost avertizat sa nu mai folosesc jigniri sau injurii, dar te las sa iti folosesti imaginatia in ceea ce priveste bepp-urile date, nu de alta dar vad ca persisti in afimatii si unele care nu prea fac cinste unui suporter de la Sportu'... intelegeam daca erai caine, da asa?...


sper sa nu ne dezamageasca Farutzu maine mai ales ca acum una din marile pretendente la titlu si-a artat valoarea... mai sunt alea din Bucuresti sa arate ca pot incasa si ele batai de la echipe considerate mici. Forta Farul !

Ultras
12th August 2005, 22:08
Am folosit mai multi daca... Daca se simte jignit inseamna "ca vrea" si ca "scoate basme de la naftalina". Nu am afirmat nimic, am folosit conditionari... Daca va continua pe aceeasi linie nu are decat.

Revenind la lucruri mai serioase, se preconizeaza o etapa a surprizelor...
Am trecut azi prin Regie sa mai aflu ultimele "stiri". Una chiar este foarte interesanta si promitatoare. Nu spun mai mult pana luni cand voi avea o confirmare. Aceasta va veni daca vor incepe sau nu lucrarile la stadion.
Tot luni va fi finalizat si terenul sintetic.

tchibos
12th August 2005, 22:45
stii cum e cu surprizele astea ... apar doua la inceput si apoi se linistesc apele asa ca de maine se intrerupe linia surprizelor. Daca va fi asa Farul, care are toate sansele sa bata, se va afla pe drumul cel bun in ceea ce priveste obiectivul :cool: . Apropo de obiectiv Sportul ce obiectiv are... stadionul si terenul sintetic? :evil:

ady51a
12th August 2005, 22:56
Nu, sportul nu are obiectiv are doar prime de obiectiv de 11.000 E. A vazut Oae in viata lui 11.000 E?
Oae primind prima de obiectiv:
Oae :ciocan: SHiMAN

Ultras
12th August 2005, 22:56
Cu siguranta nu avem ca obiectiv campionatul si cupa. Dar cand ai astfel de obiective si nu sunt indeplinite nu trebuie sa platesti prime, nu-i asa? :drak: Nu-i prost deloc Bosanceanu asta. Chiar vorbesc serios! Pentru el oricum iese bine. Nu este indeplinit obiectivul nu scoate bani, daca este indeplinit ii recupereaza din alte parti (sponsori, publicitate, etc...). Siman baga obiectiv salvarea de la retrogradare si pe urma nu stie de unde sa dea banii :mda: In locul lui as baga o "Cupa Uefa"... Vreti bani suplimentari? Produceti! Asa poate s-ar concentra mai bine, ca e vorba de papa...


Nu, sportul nu are obiectiv are doar prime de obiectiv de 11.000 E. A vazut Oae in viata lui 11.000 E?
Oae primind prima de obiectiv:
Oae :ciocan: SHiMAN

11.000 s-a dat celor care au jucat minim 75% din totalul minutelor din campionat. Cei care au fost in lot, dar nu au prins nici un minut au primit 5000, iar cei care au jucat foarte putin au primit 6.000. Nu stiu exact cat au primit toti jucatorii, dar sigur Stancu si Mazilu au primit suma intreaga. Mai sunt si altii. Oae care nu prea a jucat, cred ca a luat pana in 8000, dar are salariu de 12.000$/an. Si crede-ma ca pentru el e bacsis. Are un unchi care are grija de el (nu stiu exact situatia, dar asta vine meci de meci la stadion inca de cand era junior) care este destul de "bazat"...

ady51a
12th August 2005, 23:03
Pai vezi ca incepi sa pricepi exact ce am spus eu acum cateva zile si m-ai intebat tu daca vreau sa fiu prost, ca ShiMAN nu tine cu sportul.
si daca ma mai intrebi inca o data o sa-ti raspund NU.
Prost e ala care intreaba.

tchibos
12th August 2005, 23:06
Bosanceanu sa stii ca nu sta el in primele care tre sa le dea si dac vrei sa stii poate scotea mai multi bani cand stablea ca obiectiv locurile 4-8 de exemplu ca nu avea nici o presiune si mai putea sa mai dea niste meciuri la altii pe ceva parale, dar uita-te la anul trecut cand a avut o tentativa de a arata tarii ca se poate si la Constanta sa se faca perfomanta si a stablit un obiectiv cat de cat de bun simt si ai vazut ca a jucat destul de bine si in cupa si in campionat si chiar a fost un joc constant nu unul fluctuant cum a avut clujul sau steua sau alte echipe, Farul nu a pierdut acasa decat un meci. Asa ca am mai spus-o si o repet Farul a avut valoare doar ca pana acum conducerea clubului nu a vrut performanta. Pai la Farul sunt jucatori care joaca impreuna de ani buni si in mod normal daca dau pase si cu ochii inchisi si ar trebui sa tie ca in anumite locuri se afla un jucator asteptand pasa. Si mai avem un atu Grigoras chiar poate sa motiveze jucatorii. Te vei convinge in viitor. Pana atunci sper sa nu mai avem ghinion cu Sportul ca anul trecut

Ultras
12th August 2005, 23:08
Pai vezi ca incepi sa pricepi exact ce am spus eu acum cateva zile si m-ai intebat tu daca vreau sa fiu prost, ca ShiMAN nu tine cu sportul.
si daca ma mai intrebi inca o data o sa-ti raspund NU.
Prost e ala care intreaba.

Nu te-ai prins. :evil: de siman poti sa zici ce doresti. eu ma refeream la anumite ironii gratuite...

@tchibos Ghinion sau noroc... orice rezultat era posibil. Ati avut o bara, noi o transversala. Ghinion a fost sigur pentru noi cu accidentarea lui Lazar... voi cu eliminare, parca a lui Gurita.

Dan-11
12th August 2005, 23:11
Farul si Sportul au fost echipele placute din returul de campionat, asa ca maine sper sa vedem un meci spectaculos, de aia ma si duc la stadion departe de poluarea si injuraturile din Bucuresti.
Un Pronostic... X (un 3-3), sau 1-0 chinuit pt. Farul : )

tchibos
12th August 2005, 23:15
care orice rezultat era posibil ca Farul conducea si era calare pe Sportul pana cand unul de la Sportul care nu a auzit de fair play nu a vrut sa dea mingea afara ca era Cristocea accidentat si statea intins pe teren de minute bune si s-a sucarit Gurita si a luat rosu ca altfel 3-0 se termina

dane nu crezi ca e cam mare diferenta de la 3-3 la 1-0 chinuit?... nu prea le ai cu pronosticurile uite aici unul 3-1 lejer

Ultras
12th August 2005, 23:21
Chiar calare nu mai erati. Deja avusesem ocazii mari de egalare. Iar la golul lui Gurita nu poti spune ca nu ati avut noroc. Doi aparatori sa faca aceeasi greseala in mai putin de o secunda, mai rar... :mda:

ady51a
12th August 2005, 23:22
Te asteptam Dan, dar o sa fie un chinuit 4-0 pentru Farul!!!

tchibos
12th August 2005, 23:25
stii reclama ce zice: fiecare vede meciul altfel... doar ca maine reultatul va vorbi de la sine...pana atunci sper sa vedem un meci cu multe goluri (mai ales ca s-a scumpit si biletul la meci) si la final Farul sa aiba 6 puncte.

ady51a
12th August 2005, 23:26
Chiar calare nu mai erati. Deja avusesem ocazii mari de egalare. Iar la golul lui Gurita nu poti spune ca nu ati avut noroc. Doi aparatori sa faca aceeasi greseala in mai putin de o secunda, mai rar... :mda:

Da ba eram calare, nici o emotie nu am avut pana nu a fost eliminat Gurita ca a incercat sa-l loveasca pe ala caru nu a dat mingea afara. Atunci a luat Gurita primul cartonas rosu din cariera lui. De atunci ati inceput si voi sa atacati, iar Lazar s-a accidentat pt ca a calcat cam stramb, ca si tine.

dante38
12th August 2005, 23:26
haide farulllll si 2-0 este de ajuns .sa nu ne aruncam si noi ca suporterii de la timisoara, care zicea bacau 0-5 timisoara

tchibos
12th August 2005, 23:30
poate sa fie cat o fi sa castige cine merita dar la sfarsit sa aiba Farul 6 puncte si te rog nu imi mai aminti de timisoara ca am rau de vedete create de presa. Adevaratii jucatori vor juca si vor castiga maine seara.

Ultras
12th August 2005, 23:35
Vezi ca iar recurgi la ironii prostesti? Lazar nu a calcat stamb, ci a calcat intr-o groapa. Cand calci stamb te alegi cu ceva la glezna, Lazar a facut fractura de stres.


Fotbal cu nervi
La Constanţa, Sportul Studenţesc a reuşit să smulgă un punct de la “marinari”, după un meci dominat de eliminări şi de gafe. Surpriza acestui campionat, Farul Constanţa, a părut obosită ieri īn partida de pe teren propriu cu Sportul Studenţesc. Cu siguranţă că meciul din Cupă de la Craiova i-a sleit de puteri pe elevii lui Petre Grigoraş. Īntīlnirea de la Constanţa a īnceput īn forţă, cu două ocazii imense de ambele părţi. Mai īntīi, Cristocea a trimis o minge īn stīlpul din stīnga porţii lui Stăncioiu (4), iar peste alte opt minute, mijlocaşul Sportului, Nae, a reluat īn bara transversală o minge care īl bătuse pe Curcă. Se anunţa un meci mare, cu două echipe ce nu refuzau jocul. Īn minutul 17, prima mare gafă a partidei le-a bucurat pe gazde. Fundaşul Sportului, Maxim, a şters aiurea o minge cu capul īn propriul careu, permiţīndu-i lui Guriţă să pună latul, suficient pentru a trimite mingea īn poartă. Īncet, īnsă, jocul a scăzut din intensitate şi pīnă la pauză nu s-au mai consemnat decīt precipitările arbitrului de centru Lucian Dan şi eliminarea de pe bancă a tehnicianului Dan Petrescu. După pauză, nervii au pus stăpīnire pe toţi jucătorii, partida fiind īntreruptă de mai multe ori. Totul a culminat cu ieşirea necontrolată a lui Guriţă, jucător care lăsase pīnă atunci o bună impresie. După eliminarea fotbalistului de la Farul, Sportul a trecut la conducerea jocului, Petrescu permiţīndu-şi să trimită īn atac un al treilea vīrf, Curelea. Īn minutul 68, oaspeţii au egalat, dar tot īn urma unei gafe. Maxim a centrat de pe stīnga pentru Mazilu, acesta a şters suficient balonul īncīt să-l păcălească pe Curcă. Sportul a atacat haotic, forţīnd pe final desprinderea, dar pasele şi centrările excelente ale lui Tibi Bălan au fost irosite cu nonşalanţă de coechipierii săi din atac.

"Spre deosebire de alte echipe care au venit la Constanţa, noi nu ne-am băgat cu fundul īn poartă şi am jucat ofensiv"
Dan Petrescu, antrenor Sportul Studenţesc

Nu prea vad nicaieri cuvantul "calare" dupa gol...

ady51a
12th August 2005, 23:43
[QUOTE=Ultras]Vezi ca iar recurgi la ironii prostesti? Lazar nu a calcat stamb, ci a calcat intr-o groapa. Cand calci stamb te alegi cu ceva la glezna, Lazar a facut fractura de stres.

Pai groapa aia pentru cine crezi ca era? De ce nu a cazut in ea un jucator de la FARUL? Parca se spune cumva nu-mi aduc aminte bine. Poate ma ajuti tu ca le cunosti mai bine pe astea, e un cuvant des folosit de tine:

""Sunteti <aici imi scapa ceva>, de dati in gropi""

Si sa nu-mi spui ca-s ironii ieftine ca aici in Constanta si ironiile sunt scumpe.


:ok:

Ultras
12th August 2005, 23:55
[QUOTE=Ultras]Vezi ca iar recurgi la ironii prostesti? Lazar nu a calcat stamb, ci a calcat intr-o groapa. Cand calci stamb te alegi cu ceva la glezna, Lazar a facut fractura de stres.

Pai groapa aia pentru cine crezi ca era? De ce nu a cazut in ea un jucator de la FARUL? Parca se spune cumva nu-mi aduc aminte bine. Poate ma ajuti tu ca le cunosti mai bine pe astea, e un cuvant des folosit de tine:

""Sunteti <aici imi scapa ceva>, de dati in gropi""

Si sa nu-mi spui ca-s ironii ieftine ca aici in Constanta si ironiile sunt scumpe.


:ok:

La ultima remarca s-ar putea sa ai dreptate. Chiar daca sunt scumpe tot inutile raman. Problema e ca groapa respectiva si denivelarile nu ar cam avea ce cauta pe-acolo... Iar fractura de stres nu este determinata doar de calcatul in groapa respectiva. A fost doar picatura care a umplut paharul. Lazar primise niste lovituri dure in etapele precedente... Pana la meciul de la Craiova nu stiam cat de mult se poate umfla de la o lovitura laba piciorului. Aproape incredibil...

ady51a
13th August 2005, 00:07
Pai asta-i viata de fotbalist, dar lasa ca-i da ShiMAN prima mare de obiectiv si are de unde sa traiasca.

Sfat: Am inteles ca maine esti in Constanta si o sa mergi la meci. Ai grija daca te duci la plaja sa faci o baie, este apa foarte mare, sa nu te ineci, ca ramane echipa fara nici un suporter si nu mai are cine sa tina cu Sportul!
Cine ne mai streseaza pe noi la meciurile viitoare ale Sportului?
Si daca pleaca Dan Petrescu nu va vad prea bine! Prin B pe undeva.

Ultras
13th August 2005, 00:27
Pai asta-i viata de fotbalist, dar lasa ca-i da ShiMAN prima mare de obiectiv si are de unde sa traiasca.

Sfat: Am inteles ca maine esti in Constanta si o sa mergi la meci. Ai grija daca te duci la plaja sa faci o baie, este apa foarte mare, sa nu te ineci, ca ramane echipa fara nici un suporter si nu mai are cine sa tina cu Sportul!
Cine ne mai streseaza pe noi la meciurile viitoare ale Sportului?
Si daca pleaca Dan Petrescu nu va vad prea bine! Prin B pe undeva.

Iar ironii scumpe... Deja m-ai plictisit rau de tot. Stai linistit ca maine nu imi propun sa intru in contact cu apa, mai ales sarata si in nici un caz pe interior... :drak: E loc rezervat pentru bere...
Pentru activitati estivale prefer alte plaiuri, fara ironii scumpe, dar cu servicii mai ieftine si de calitate superioara...

ady51a
13th August 2005, 00:31
Adica localurile si terasele alea super din Regie.

Eu cred ca esti angajat acolo la club - suporter.
Iti da si tie ShiMAN o prima de obiectiv, ca prea inalte obiective turistice ai.

Ultras
13th August 2005, 00:44
chiar vrei sa incepi din nou sa plangi? continua...

pai cand jumatate de sezon litoralul este gol, se pare ca nu sunt singurul. ca tot ai adus vorba, daca as avea de ales numai intre litorulul marii negre in romania si terasele din regie, cred ca as alege a doua varianta. e mai sanatoasa...

maine am cursa de 24 de ore asa ca astept ironiile tale costisitoare duminica. sper sa mai apari daca pierde farul... :drak:

ady51a
13th August 2005, 19:00
Gata! Plec la meci. Hai Farul!

Quartz@nu
13th August 2005, 19:29
Bafta Farul !!!! am plecat la meci !!!!

haihui
13th August 2005, 20:43
pasco-gol! 1. il astept pe gurita.

t.b.
13th August 2005, 20:59
1-1 Ratiu :yeah:

haihui
13th August 2005, 21:06
dupa cum ma asteptam, gurita! 2. :yeah:

t.b.
13th August 2005, 22:36
S-a terminat 2-2 a egalat Mazilu in minutul 90 :ok:

ADelPiero
13th August 2005, 22:53
in minutul 94 :evil: .... oricum Sportul merita egalul ... corpodean i`a furat clar pe oaspeti ......... :rosu: pt corpodean

Cristy
13th August 2005, 22:56
eh cu televiziunea lor fantoma , uite cum am pierdut alt meci foarte interesant se pare .......mdea ....

giro_POLI
13th August 2005, 22:59
Halal candidata la titlu! HA HA HA
alta data e mai bine sa te abtii

giro_POLI
13th August 2005, 23:01
cred ca constantenii sarbatoresc pana la urma acest egal e cam liniste pe aici

Hard
13th August 2005, 23:06
se pare ca sportului ii place egalul:D

Quartz@nu
13th August 2005, 23:33
cred ca constantenii sarbatoresc pana la urma acest egal e cam liniste pe aici
fraiere...constantenii au fost la meci si cum berea este rece venim ceva mai tarziu asa ca :degete:

ady51a
13th August 2005, 23:38
alta data e mai bine sa te abtii
Pai Farul nu cred ca este candidata certa la titlu, cum au spus cei de la Poli. Au declarat un obiectiv din alte motive. Vezi ce s-a intamplat anul trecut cand au declarat obiectiv loc 1..4 si calificarea in semifinalele Cupei Romaniei, iar anul acesta s-a incercat mai mult. Eu personal ma multumesc cu o calificare in UEFA desi si asta este foarte greu de obtinut.


In alta ordine de idei, meci slab chiar foarte slab pentru Farul, doar Gurita a jucat asa cum il stiam in rest cam pe la zero. :headbang: Dar, chiar si cu jucul asta foarte slab tot era sa castigam, tinand cont ca am luat gol in min 94.
Asta este, ne revenim saptamana viitoare. :evil:

Quartz@nu
13th August 2005, 23:40
sa revin la meci ... rezultat echitabil , a 2 repriza a fost un cosmar ....nu am recunoscut acea echipa care se "gaseau cu ochii inchisi".
am mai vazut o harababura in garnitura Farului (cand Gurita fundas...cand Apostol fundas, cand nimeni fundas dreapta) si pe Pascovici marea "extrema " a Farului...intr-un cuvant cred ca a fost cel mai slab meci al Farului vazut de mine in ultimii 2 ani!!!
p.s. cred ca a fost un 11 metri neacordat Sportului in a doua repriza ....nu stiu astept sa vad imagini de la meci... dar eu asa am vazut :cool:

ady51a
13th August 2005, 23:41
chiar vrei sa incepi din nou sa plangi? continua...

pai cand jumatate de sezon litoralul este gol, se pare ca nu sunt singurul. ca tot ai adus vorba, daca as avea de ales numai intre litorulul marii negre in romania si terasele din regie, cred ca as alege a doua varianta. e mai sanatoasa...

maine am cursa de 24 de ore asa ca astept ironiile tale costisitoare duminica. sper sa mai apari daca pierde farul... :drak:

Normal ca mai apar chiar daca pierde Farul. Apar si daca fac egal :headbang: ,dupa cum vezi. :ok:

ady51a
13th August 2005, 23:45
sa revin la meci ... rezultat echitabil , a 2 repriza a fost un cosmar ....nu am recunoscut acea echipa care se "gaseau cu ochii inchisi".
am mai vazut o harababura in garnitura Farului (cand Gurita fundas...cand Apostol fundas, cand nimeni fundas dreapta) si pe Pascovici marea "extrema " a Farului...intr-un cuvant cred ca a fost cel mai slab meci al Farului vazut de mine in ultimii 2 ani!!!
p.s. cred ca a fost un 11 metri neacordat Sportului in a doua repriza ....nu stiu astept sa vad imagini de la meci... dar eu asa am vazut :cool:

Sunt de acord cu tine si poate era mai bine pentru Farul daca se dadea 11 m la acea faza, poate se mai trezeau putin si mai aveau timp sa mai dea un gol, asa primind un gol oltenesc in ultima faza a meciului am mai avut timp sa revenim.
Asta este. Pacat. Dar e doar inceput de campionat. Avem timp sa ne revenim din punct de vedere al jocului.

Quartz@nu
13th August 2005, 23:47
la sfarsitul meciului a fost o "incaierare" intre Grigoras si Dan Petrescu ???
eu asa am vazut !!!

tchibos
13th August 2005, 23:49
am zis eu ca in general avem ghinion cu sportul, desi speram sa castige Farul. Oricum gol de kkt in min 94. Asta e, se mai intampla luam punctele inapoi de la Bucuresti etapa urmatoare. Iar celor ce mai comenteaza :rosu: despre Gurita va aratat el si data asta de ce in stare>Felicitari lu' Gurita - un jucator adevaratOricum etapa nu s-a incheiat si se pare ca ultras a avut dreptate poate chiar e etapa surprizelor asa ca mai asteptam surprize si maine. Totusi uitandu-ma la echipele din provincie Farul sta cel mai bine pana acum :ok:

Dan-11
13th August 2005, 23:49
dane nu crezi ca e cam mare diferenta de la 3-3 la 1-0 chinuit?

Asa e nu le am cu pronosticurile dar nu vedeam decat 2 scenarii pentru acest joc. Un meci disputat cu multe goluri pentru ambele formatii sau un joc defensiv din partea Sportului, in care sa castige Farul la limita. Aici m-am inselat ca Sportul nu se baga in poarta cu toti jucatorii ca alte echipe.

Chiar daca Farul a pierdut 2 puncte in ultimele secunde, nu meritati victoria. Nu ati fost peste ei, ba chiar Sportul a jucat bine pentru un meci in deplasare si egalul e just.

tchibos
13th August 2005, 23:52
asa e rezultat pe masura jocului

Grigoras s-a certat cu un secund de la Sportul nu cu Dan Petrescu

Quartz@nu
13th August 2005, 23:55
daca este sa analizam la rece ...cred ca cea mai mare vina o poarta Grigoras ...cu ordinarul de liviu mihai nu as juca nici in ruptul capului ...este mana moarta a farului cred ca trebuia titularizat TIBOR MOLDOVAN .
Sper sa nu mai faca greseli ca cele de azi ca mi-l scot de la inima ....hagi e pe bara ...asa ca ...sweet dreams!!!!!!

tchibos
13th August 2005, 23:57
asa e Grigoras a gresit si-a batut joc de Moldovan. L-a scos la incalzire din min 50 si s-a incalzit omul pana a obosit ca in ultimul minut sa il bage... bataie de joc. Rusine lu' Grigoras despre care aveam o parere mai buna

Quartz@nu
14th August 2005, 00:01
si inca o chestie de kkt ...pe stadion au fost doua galerii fariste ce prostie ...cred ca nu se inteleg la "cascavalul"care il da Bosanceanu pentru galerie asa ca sincer am ramas cu un gust amar cand am vazut .
am mai vazut asta la dinamo asa ca halal exemplu

ady51a
14th August 2005, 00:01
Asa este. Dorys are dreptate. De ce au mai fost transferati Apostu si Tibor Moldovan in atac daca Grigoras joaca tot cu Liviu Mihai si apoi culmea il schimba cu Baicu, cel mai gras jucator de Divizia A. Nu prea a fost inspirat Grigoras astazi, sau poate nu a fost inspirat in vara asta ca nu a cautat jucatori care sa joaca fundas dreata. Gurita e bun fundas dreapta dar joaca mai bine mijlocas de banda dreapta. Ne mai trenuia inca un Gurita pe dreapta.

tchibos
14th August 2005, 00:04
Gurita clonat -solutia salvatoare

Quartz@nu
14th August 2005, 00:06
Gurita clonat -solutia salvatoare
piturca vede ???
nu prea cred ....cum de altfel nici CRAIOVEANU nu a avut loc in nationala noastra cat la putere au fost cei din "era" becaliana ...si mai este ! :jerk:

tchibos
14th August 2005, 00:08
sincer sa fiu eu cred ca ar trebui bagat si Gurita in nationala macar in amicalul cu Iran

ady51a
14th August 2005, 00:11
Dan Petrescu a declarat că Sportul ar fi meritat victoria īn meciul cu Farul. "Consider că meritam victoria. Am ratat foarte mult şi asta īn condiţiile īn care am īntālnit o echipă bună, cu jucători experimentaţi cum sunt Guriţă, Liviu Mihai şi Şchiopu", a declarat Petrescu.

Petre Grigoraş, tehnicianul Farului, a declarat că nu a scăpat de ceea ce numeşte "complexul Sportul Studenţesc". "Nu am scăpat de ceea ce ne temeam, de complexul Sportul. La fel ca şi īn ultimii ani nu am reuşit să īnvingem Sportul pe propriu teren. Am primit gol īn ultimele secunde, dar cred că am fi meritat să cāştigăm, pentru că am ratat cāteva ocazii clare", a spus Grigoraş.

==> Rezultat echitabil

Quartz@nu
14th August 2005, 00:14
Dan Petrescu a declarat că Sportul ar fi meritat victoria īn meciul cu Farul. "Consider că meritam victoria. Am ratat foarte mult şi asta īn condiţiile īn care am īntālnit o echipă bună, cu jucători experimentaţi cum sunt Guriţă, Liviu Mihai şi Şchiopu", a declarat Petrescu.

Petre Grigoraş, tehnicianul Farului, a declarat că nu a scăpat de ceea ce numeşte "complexul Sportul Studenţesc". "Nu am scăpat de ceea ce ne temeam, de complexul Sportul. La fel ca şi īn ultimii ani nu am reuşit să īnvingem Sportul pe propriu teren. Am primit gol īn ultimele secunde, dar cred că am fi meritat să cāştigăm, pentru că am ratat cāteva ocazii clare", a spus Grigoraş.

==> Rezultat echitabil
dan petrescu a zis ca si fosta lui nevasta nu era curva (iar ia trambitza prin presa ca s-a ars cu Niculescu Radu) si s-a impacat cu ea pana ia dat tot ea papucii asa ca este un Lacke ca om ...dar ca antrenor este bun ...numai ca il ea gura pe dinainte.

Quartz@nu
14th August 2005, 00:15
poate a vazut si o victorie la mai multe goluri diferenta !!! cretinul!!!

giro_POLI
14th August 2005, 00:17
[QUOTE=Dorys]fraiere...constantenii au fost la meci si cum berea este rece venim ceva mai tarziu asa ca :degete:[/QUOT
cred ca ati baut de fericire (impreuna cu arbitru binen-teles)ca era cat pe cat s-o luati :degete:

Quartz@nu
14th August 2005, 00:22
[QUOTE=Dorys]fraiere...constantenii au fost la meci si cum berea este rece venim ceva mai tarziu asa ca :degete:[/QUOT
cred ca ati baut de fericire (impreuna cu arbitru binen-teles)ca era cat pe cat s-o luati :degete:
pai bem de fericire la 2-2, agariciule ...decat sa cantam ca voi prin tribune la 1-8 :evil:

tchibos
14th August 2005, 00:30
:evil: giro Poli vezi clasamentul baiatule :evil:

vagus
14th August 2005, 00:36
Pai Farul nu cred ca este candidata certa la titlu, cum au spus cei de la Poli. Au declarat un obiectiv din alte motive. Vezi ce s-a intamplat anul trecut cand au declarat obiectiv loc 1..4 si calificarea in semifinalele Cupei Romaniei, iar anul acesta s-a incercat mai mult. Eu personal ma multumesc cu o calificare in UEFA desi si asta este foarte greu de obtinut.


In alta ordine de idei, meci slab chiar foarte slab pentru Farul, doar Gurita a jucat asa cum il stiam in rest cam pe la zero. :headbang: Dar, chiar si cu jucul asta foarte slab tot era sa castigam, tinand cont ca am luat gol in min 94.
Asta este, ne revenim saptamana viitoare. :evil:

Nici Poli nu are ca obiectiv titlul ci participarea in cupa UEFA. Dar daca vor putea sa traga la titlu, atunci de ce nu? Chestia este ca Poli chiar are sanse sa ia titlul judecand dupa lotul pe care-l are iar presa a promomovat-o pe Poli ca drept o adevarata forta a naturii. Chiar in prima etapa toti erau atenti sa vada daca Poli are fata de pretedenta la titlu sau nu ... ceea ce este absurd. Gandire de mitic ... :happy Dar in etapa a 2-a s-au mai linistit si au inceput din nou sa spere ca SDR are sanse mai mari ... :happy
Voi ce ziceti, are Farul fata de cupa UEFA? :happy :happy ... sau Steaua de campioana? :happy

giro_POLI
14th August 2005, 00:43
:evil: giro Poli vezi clasamentul baiatule :evil:

ce clasament in doua meciuri ,ma-ti ofticat ca ati sarit cu gura mare ieri pt. BACaCaU :jerk: daca era sfarsit de campionat si eram sub locul 5 mai ziceam ,si voi santeti pretendentii la titlu ca surpriza iar eu cu FARU na-m absolut nimic mai spun o data ma-m ofticat de reactia voastra .sant curios daca o "luam " de la mitici o sa faceti la fel? :thinkso: aveti un :galben:

tchibos
14th August 2005, 00:46
mai lasa-ne cu poli prietene ca daca imi aduc bine aminte (si crede-am ca rana e proaspat deschisa ca am piedut 7 bilete pe poli asta a ta) tot lotul asta a piedut vu o echipa care trage sa se salveze de la retrogradare si mai mult la meciul cu pricina Bacaul avea si probleme de lot

DA FARUL ARE FATA DE UEFA TOT ATAT CAT AU SI CELELALTE ECHIPE CARE EMIT PRETENTII

giro_POLI
14th August 2005, 00:51
mai lasa-ne cu poli prietene ca daca imi aduc bine aminte (si crede-am ca rana e proaspat deschisa ca am piedut 7 bilete pe poli asta a ta) tot lotul asta a piedut vu o echipa care trage sa se salveze de la retrogradare si mai mult la meciul cu pricina Bacaul avea si probleme de lot

DA FARUL ARE FATA DE UEFA TOT ATAT CAT AU SI CELELALTE ECHIPE CARE EMIT PRETENTII
/hello HAI baeti (noi va lasam ) vio nu vreti!! :evil:

vagus
14th August 2005, 00:52
mai lasa-ne cu poli prietene ca daca imi aduc bine aminte (si crede-am ca rana e proaspat deschisa ca am piedut 7 bilete pe poli asta a ta) tot lotul asta a piedut vu o echipa care trage sa se salveze de la retrogradare si mai mult la meciul cu pricina Bacaul avea si probleme de lot

DA FARUL ARE FATA DE UEFA TOT ATAT CAT AU SI CELELALTE ECHIPE CARE EMIT PRETENTII
La ce te gandesti cand spui ca Farul are fata de UEFA? La meciul cu Sportul? :happy Si de la ei au plecat vreo 6 jucatori, nu? Cred ca au o echipa de juniori ... ca si intinsi pe jos au loc in vestiar :happy Iar Petrescu se jura ca putea sa va si bata ...

tchibos
14th August 2005, 00:56
da ma gandesc la meciul cu sportul comparativ cu meciul poli bacau, oare ce bataie ar fi mancat juventus de la bacau asta e alt lucru la care ma mai gandesc...tu la ce te mai gandesti?

tchibos
14th August 2005, 01:01
giro poli daca ne lasati atuci lasati-ne ca aici se discuta de Farul nu de poli :cya:

vagus
14th August 2005, 01:05
da ma gandesc la meciul cu sportul comparativ cu meciul poli bacau, oare ce bataie ar fi mancat juventus de la bacau asta e alt lucru la care ma mai gandesc...tu la ce te mai gandesti?

Pai tu gandesti ca si miticii ... Ar trebui sa te gandesti la faptul ca Farul are o echipa valoroasa si omogena, fapt demonstrat de-a lungul unui campionat anul trecut. Si faptul ca n-a plecat nici un jucator de la voi arata determinarea de a obtine un loc mai bun decat anul trecut cand ati ratat la mustata UEFA .... Pe asta trebuie sa te bazezi prietene si nu pe meciul cu Sportul. Campionatul este lung si plin de urcusuri si coborasuri. Forta unei echipe se vede de-a lungul unui campionat si nu intr-un meci sau doua care nu sunt edificatoare. Si Steaua a eliminat Valencia. Si ce crezi ca ar face fata campionatului spaniol? :happy Asta ca sa nu ma refer la Poli - Juventus, raule ... :happy

baez
14th August 2005, 01:07
poate ne povestiti si noua ceva despre meci. ocazii, arbitraj, de cate ori ati trecut centrul terenului in repriza II-a, chestii de astea ca de mizerii suntem satui :no:

tchibos
14th August 2005, 01:09
cred ca ar face fata si steua campionatului spaniol pe undeva in partea de jos a clasamentului...ir rest perfect de acord cu tine... Farul trebuie sa demonstreze ca are fata de UEFA si sper ca o va face

vagus
14th August 2005, 01:12
poate ne povestiti si noua ceva despre meci. ocazii, arbitraj, de cate ori ati trecut centrul terenului in repriza II-a, chestii de astea ca de mizerii suntem satui :no:
Pai asta era si ideea. Despre asa ceva ar trebui discutat, si nu despre "ce fata are Farul, Steaua, Rapid sau Poli" ... :happy

tchibos
14th August 2005, 01:14
meciul a fost destul de frumos, unul deschis cu ocazii de o parte si de alta pana in jumatea a doua cand jucatorii de la Farul nu stiu din ce motiv s-au ingramadit in aparare si nu mai depaseau mijlocul terenului decat cu avioane date la disperare si cu sportul in atac fundal pe care a vnit si golul din min 94 un gol dintr-o bilbaiala in careu dar care a adus un scor echitabil dupa cum s-a desfasurat jocul.. in rest Dan Petrscu a tipat in continuu fara motiv iar Grigoras s-a certat pe final de meci mai cu toata lumea ... per total DEZAMAGIRE PT SUPORTERII FARULUI

esku
14th August 2005, 01:21
:degete: TELESPORT .... milioane de iubitori ai fotbalului romanesc au pierdut un meci frumos, dupa cate se povestesc pe aici....:rosu:

baez
14th August 2005, 01:21
uite ce scrie pe gsp:
"Antrenorii la un pas de bătaie!
După ce Mazilu a egalat la ultima fază, antrenorul Sportului a intrat pe teren şi a arătat cu un deget spre cer. "Există un Dumnezeu", a strigat tehnicianul "studenţilor" spre banca Farului. Corpodean a fluierat imediat finalul meciului, după care Petre Grigoraş a sărit să-l bată pe Petrescu! "Principalul" Farului a fost oprit cu greu de jandarmi, care l-au luat pe sus din faţa băncii de rezerve a Sportului. Conflictul a continuat şi pe tunel, Dan Petrescu preferīnd să nu intre o dată cu echipele la vestiare."

se pare ca nu cu vreun secund a vrut Grigoras sa se bata. e periculos Grigoras asta dar a facut progrese, macar nu-si mai bate proprii jucatori :)

din acelasi articol:
"Īn meci s-a băgat apoi şi cel care aseară trebuia să īmpartă dreptate, arbitrul Sorin Corpodean. Īn minutul 59, Tibi Bălan a scăpat singur cu portarul Curcă, a dat mingea pe līngă acesta iar goalkepeer-ul gazdelor l-a agăţat de picior, faza semănīnd cu cea din meciul CFR Cluj - Lens, cīnd Anca a fost faultat īn careu. Corpodean n-a dictat penaltyul cuvenit, stīrnind mīnia lui Dan Petrescu. Rezultatul echitabil a fost stabilit abia īn ultima secundă a prelungirilor, cīnd Mazilu a īnscris din 5 metri. "

voi ce ati vazut? penalty sau inventeaza Gazeta?

apparte
14th August 2005, 01:40
Baez,daca n-ai citit postarea lui dorys(cea in care spunea ca i s-a parut,pe stadion fiind,ca Sportul a avut un penalty),inseamna ca nu stiu ce-ai citit pe topicul asta!

baez
14th August 2005, 01:53
asteptam mai multe pareri, ca doar asta-i scopul unui forum si acest topic pt. meciul asta a fost creat, nu ca sa aflu cu cine si-o trage nevasta nu stiu cui si nici ce va face Steaua in UEFA

esku
14th August 2005, 02:11
baez....de unde nene pareri??? u nu stii ca meciul a fost pe TELESPORT??? .... :no:

baez
14th August 2005, 02:20
pai erau unii mai sus care sustineau ca au fost la meci

esku
14th August 2005, 02:42
prea putini.....ei pot fi subiectivi....:D

Dan-11
14th August 2005, 03:42
Bai eu nu cred ca a fost penalty, jucatorul a cazut prea repede, a cautat sa intre in mainile lu Curca,
ba mai mult cred ca a simulat si merita :galben:.
Iar daca Dan Petrescu s-a jurat ca putea sa castige Sportul... sa nu uite ca la 2-1 Gurita a ratat din 6 metrii cu capul
dupa o super faza si o super centrare de pe partea dreapta.
Alte faze controversate ?

Klingon
14th August 2005, 04:05
N-am vazut bine in ziare sau Apostol a ajuns si fundas dreapta?! Problema mare cu postul ala... cine mai urmeaza sa-l ocupe, Cristocea?! Poate Grigoras ar face mai bine sa lase jucatorii la locurile lor si sa introduca o rezerva in locul lui Farmache, altfel strica relatiile de joc, care se doresc a fi asul din maneca Farului.

Bosanceanu trebuia sa bage mana in buzunar pentru un fundas dreapta. Este ciudat sa declari ambitii la titlul de campioana cu o echipa care poate fi dereglata mai multe meciuri de accidentarea unui fundas lateral.

Anul trecut mi s-a parut ca problema Farului era finalizarea: rata prea mult, iar Baicu si Liviu Mihai erau iesiti din forma. Acum, in afara ca varfurile continua sa nu marcheze (iar 3 din cele 4 goluri ale Farului au venit din faze fixe, toate de la Apostol, pentru asta sa se fereasca de Margaritescu in meciul cu Dinamo), vad probleme si in defensiva, iar modul in care le trateaza Grigoras naste probleme si la mijloc.

Tot Grigoras a retras echipa in aparare (chiar cu o linie defensiva improvizata) cand a avut avantaj, in ambele meciuri, ceea ce poate se doreste a fi pragmatic dar este si nespectaculos si va indeparta admiratorii Farului care nu sunt din Constanta.

Imi place ideea lui de a le da liber pe extreme lui Gurita si Pascovici, asta fiind probabil motivul pentru care Farul marcheaza doua goluri pe meci. Daca nu s-ar fi retras in aparare cate o repriza intreaga ar fi putut marca trei.

Ultras
14th August 2005, 10:49
Prima jumatate de ora a fost dominata de Farul care a pus presiune permanenta pe careul nostru, dar golurile au venit pe greseli de marcaj. Si golul lui Ratiu tot pe o eroare de marcaj a venit. Scorul primei reprize este conform cu ce s-a intamplat pe teren. A doua repriza a fost diametral opusa. Sportul a atacat in valuri, iar Farul s-a aparat "eroic". De mult n-am mai vazut pe Sportul sa atace asa si nici pe Farul sa bage curu'-n poarta la un meci acasa... Egalarea este meritata cu toate ca a venit atunci cand nu ma mai asteptam. Dupa un asemenea joc era nedrept sa plecam fara nici un punct. Cred ca punctul cheie al meciului a fost intrarea lui Lazar care a facut un pic de ordine in actiunile noastre cu toate ca atacantii au continuat sa se precipite.

Sa trec si la "prietenul" Corpodean. Asa cum anticipat si-a facut numarul. Farul nu are nimic de-a face cu prestatia lui, dar a profitat de ea. Daca era in alta zi din luna putea face totul pe dos in defavoarea Farului. Asta e ipochimenul. E incurabil.
Cum am vazut meciul din peluza I (nu spun ca am dreptate. pentru ca distantele sunt destul de mari; d-asta "urasc" stadioanele cu pista de atletism):

1) Inca din primele minute Corpodean a fluierat orice interventie la jucatorii Farului. Ar fi interesanta o statistica a loviturilor libere. Acest lucru a creat oportuunitati destul de multe si de bune pentru a ataca poarta lui Stancioiu cu centrari.
2) Nu a sanctionat un atac violent la Rusu care a jucat restul meciului cu fata sparta (eu asta am vazut, dar am auzit pe unii ca s-ar fi aruncat cu corp contondent din tribuna, dar la cat de mare e distanta ma cam indoiesc)
3) Prima faza de penalty: patrundere in careu a lui Tibi Balan care este agatat de Curca. Repet, asta am vazut. Nu bag mana in foc ca a fost.
4) A doua faza de penalty. Centrare de pe partea dreapta si un fundas al Farului deviaza mingea cu mana. Proteste ale jucatorilor Sportului in urma carora Mazilu primeste galben.

Suficient, cat sa se faca de poveste si sa se castige un meci... Cu Farul n-am nimic, chiar mi-a placut cum au jucat in prima repriza (mai ales determinarea cu care au facut-o), dar javrele astea care isi spun arbitri si care stiu numai sa strice nu prea au ce sa mai caute prin fotbal: Corpodean, Serea, Augustus Constantin, Tudor etc... :rosu:

@Later edit Era sa uit. Am gasit o carciuma super. Aproape de La Scoica. Acolo am vazut si CFR - Jiul. Iar ficateii aproape la fel de buni cum ii fac eu... :ok:

ady51a
14th August 2005, 11:35
La a doua faza de penalty nu a fost nimic, distanta dintre jucatori era foarte mica, sub 2 m, si au mai fost ince 2 faze de genul asta in acest meci, una la mijlocul terenului cu un jucator de la Sportul si inca una tot in careul Farului.
La patrunderea in careu acolo este discutabil? Cum iti explici faptul ca mingea a iesit in spre partea stanga cum te uiti de la tine din peluza I, trimisa de Curca. Curca s-a aruncat si a lovit mingea care s-a dus in corner, iar Tibi Balan a continuat alergarea si s-a lovit de Curca care era cazut. Eu cred ca asta a vazut Corpodean. Ce zici?

Ultras
14th August 2005, 12:28
Astept sa vad la TV. Eram in partea cealalta a terenului pe directia de desfasurare a fazei. Deci nu prea am avut cum sa vad in profunzime.
Am vazut golurile la Realitatea. La primul, marcat de Pascovici au fost greseli in lant. Lipsa marcaj, Stancioiu s-a uitat la minge si la Rusu care a sarit in contratimp pe linia portii. La golul lui Ratiu, apararea Farului era dupa bomboane agricole si fundasul central al Sportului a lovit mingea cu capul de pe picioare din cativa metri. La golul doi al Farului, mi-am adus aminte acum cum a pornit faza. Minge pierduta de Balan la mijlocul terenului si a urma faza din care Gurita a sutat din 12m, evident fara marcaj... Golul lui Mazilu nu prea l-au prins nici astia. Cred ca isi strangeau sculele... :evil:

Fazele care cred ca au influentat cel mai mult desfasurarea meciului au fost acele multe lovituri libere dictate de Corpodean din toate pozitiile. Cam cate lovituri libere crezi ca ati avut aseara?

ady51a
14th August 2005, 13:08
Cam vreo 4 - 5 adica media pe meci a Farului pe teren propriu. Si ma refer aici doar la loviturile libere din lateral. Nimic iesit din comun aici. Daca punem si cornerele ajungem pe la maxim 10 - 11.

Ultras
14th August 2005, 17:35
Cred ca erai ocupat... :evil: Numai in prima repriza au fost minim 10 lovituri din preajma careului, ca sa nu mai spun de cele date la recuperarile Sportului. Nu cred ca a fost duel pentru minge la care "rechinii" sa nu se prabuseasca. Au fost vreo 2-3 date aiurea si pentru Sportul dar... Oricum nu mai conteaza. Asta e rezultatul, la urmatorul meci Corpodean isi va face din nou de cap, dar sper sa nu mai fiu eu cel care striga "hotie". Adica, sper sa nu ne mai arbitreze. :ok:

@Later edit. Am vazut la TV Sport faza cu penalty-ul neacordat de corponean. Curca nu a avut nici o treaba cu mingea! S-a dus direct pe piciorul lui Balan care isi facuse mingea si scapa singur. Mai trebuie sa vad o reluare, pentru ca faza a fost foarte rapida. Dar acum sunt aproape convis ca trebuia dictat penalty si cartonas rosu pentru Curca.

Golul lui Mazilu a fost antologic. Numai el putea da un asemenea gol (ceva gen Oncica etapa trecuta in Regie). Mingea a trecut chinuitor de incet pe langa Curca. Nu trebuia decat sa intinda o mana pentru a o opri...

ady51a
14th August 2005, 19:54
Acum am vazut si eu reluarea. Afost penalty clar 100%.
Curca :jerk: tot meciul a fost hent!!!

Ultras
14th August 2005, 19:56
Am vazut reluari la TVR 1. Penalty indiscutabil si eliminare. Daca nici la o asemenea faza nu se acorda 11m, atunci ar trebui scoasa din regulament lovitura de pedeapsa...

Tiberiu Balan: "Cred ca arbitrajul nu a fost corect. Trebuiau acordate cateva lovituri de la 11 metri"

Indiferent de arbitraj, imbucurator este faptul ca echipele joaca "pe bune" cu angajament maxim, faze de poarta, un spectacol adevarat. Numai asa fotbalul romanesc mai are o sansa de insanatosire.

ady51a
14th August 2005, 20:25
Eliminare nu stiu dar penalty clar fara discutie! Am mai spus si aseara era mai bine pt Farul daca se dadea panalty atunci aveam timp sa revenim. :evil:

Ultras
14th August 2005, 20:35
Speculatii putem face la nesfarsit. Cert este ca javra de corpodean ne-a dezavantajat. Fault in pozitie de ultim aparator? Eliminare fara discutii...

Ultras
15th August 2005, 00:40
Am revazut la Recurs faza golului anulat marcat de Ferfelea. Dupa parerea lui Craciunescu portarii din Romania au posibilitatea de a lua la pumni atacantii in careul de 6m si decizia corecta este fault la portar. Mazilu a fost intr-o pozitie statica si a sarit sa loveasca mingea cu capul. Curca a intervenit intarziat repezindu-se de la cativa metri si s-a izbit de Mazilu. Nu ma deranjeaza atat faptul in sine ca ne-a fost anulat un gol, ci modul in care incearca Craciunescu sa isi protejeze acolitii. E in stare sa modifice regulamentul dupa bunul plac, pentru a-si exonera subordonatii. Daca era un Corpodean la meciul Romania - Suedia din '94 sigur ar fi anulat golul lui Andersson.

tchibos
15th August 2005, 01:13
daca tot te uiti la recurs atunci cred ca ai inteles ca nu se impunea eliminarea, traseul mingiei fiind lateral stanga doar penaltiul a fost clar... si sa nu crezi ca iau apararea unui arbitru sau altul ca toti sunt de kkt dar bratele lu' Mazilu erau cam ca cele ale unui paianjen, rasfirate si gata sa prinda orice cu atat mai mult cu cat era si in careul mic. Cam asta a fost... succes in continuare spotului

Ultras
15th August 2005, 01:56
La cate sarituri la cap ai vazut tu jucatorul cu mainile lipite de corp?
Craciunescu citeaza numai ce ii convine din regulament, dar i-a scapat totusi ceva pe gura "situatie iminenta de a marca". Balan era intr-o astfel de situatie.
Si Farului la fel. Merita pentru ca fata de altii joaca fotbal...