PDA

View Full Version : Etapa 2: Poli Iasi - Otelul Galati



ADelPiero
7th August 2005, 22:33
Vineri, 12 august 2005: Poli Iasi - Otelul Galati, ora 18,00 , Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
7th August 2005, 22:34
Meciul necajitilor , la cat de desculti sunt atat Iasiu cat si Otelul ,cred ca se termina egal ...0-0 !

Hard
7th August 2005, 22:39
toate echipele din moldova au inceput cu stangul acest sezon(ce e drept,iasiul si galatiul au jucat impotriva candidatelor la locul 2 in acest campionat).dupa acest meci,o echipa va continua cu stangul,si dupa parerea mea cred ca aceea va fi otelul.

Angelina Jolie
7th August 2005, 22:54
Pai avand in vedere ca-i Sunda acolo cred ca ar trebui sa tin cu Otelul, dar avand in vedere cat mi-s de dragi iesenii nu pot decat sa pronostichez un X mare cat casa. :happy

Hard
7th August 2005, 22:59
Esti ruda cu Sunda?:D

Paul
7th August 2005, 23:00
Pai avand in vedere ca-i Sunda acolo cred ca ar trebui sa tin cu Otelul, dar avand in vedere cat mi-s de dragi iesenii nu pot decat sa pronostichez un X mare cat casa. :happy

Nu se stie cat mai e sunda acolo :D

Virus
7th August 2005, 23:05
Tin sa felicit Iasul pentru meciul prestat impotriva Timisoarei. Chiar au avut ocazii si zic eu ca nu s-au facut de rusine. In schimb daca analizez pe Otelu in meciul cu Dinamo au fost slabuti ca sa nu spun altfel. Deci daca stam sa ne uitam asa Poli Iasi are prima sansa. Pana la urma nici un meci nu e la fel cu altul, sa vedem ce mai face Sunda pe la Galati.

be@
7th August 2005, 23:25
Multumim, Virus.
Jucam in Copou si nu cred ca ne poate bate Otelul.
Din pacate eu voi fi la mare, si voi pierde meciul. :headbang:

pinky
7th August 2005, 23:54
Pai din cate am auzit Iasiul a jucat destul de bine cu Poli Timisoara si avand in vedere cat de prost au jucat cei de la Otelul azi, eu cred ca va castiga Poli Iasi.

THE HUN
8th August 2005, 01:32
Castiga Poli Iasi,greu dar castiga.

hamsterutz
8th August 2005, 02:48
Meciul necajitilor , la cat de desculti sunt atat Iasiu cat si Otelul ,cred ca se termina egal ...0-0 !
cine vb mai fericitule ti-ai tras incaltari adidas si crezi ca ai scapat de fatza care o aveai inainte? nu uita ca descuti au luat 4 pct stelei ;)!!!

raducubengosu
8th August 2005, 10:30
lasa-l mah ca el nu a vazut nici un meci cu noi....posteaza si el asea pe theadul asta ca sa se afle si el in treaba..putin ma intereseaza parerea ta

iasisud
8th August 2005, 11:32
Dupa meci vom avea primele 3 puncte din acest sezon :)

vlad1607
8th August 2005, 11:34
f probabil castiga Iasiul

ce_bine_e
8th August 2005, 14:22
hai mah...ce naiba...castigam meciu asta:)

ce_bine_e
8th August 2005, 14:29
vlad are ban, vlad are ban, ha ha ha ha ha

Cattani
8th August 2005, 15:23
Castiga Poli cu siguranta.Vom juca in 12 jucatori.

GeKuRA
8th August 2005, 16:13
se vede o schimbare majora la Poli IASI ... nu mai este echipa care sa stea la cutie, ataca cu fundasii si combina binisor...
la IASI probabil ca vom razbuna ocaziile din meciul cu Timisoara...sper la mai mult de obisnuitul 1-0 :D
IASU'

esku
8th August 2005, 17:24
cu siguranta va castiga iasul.....

ce_bine_e
8th August 2005, 19:39
bv mah, vezi ca sti:P

Paul
8th August 2005, 19:52
vezi ca sigurantza lui esku e inselatoare;
el zicea "cu sigurantza argesul bate pe steaua " :happy:

DanielAndrei
8th August 2005, 21:36
paulica tata, ai ce ai cu moldovenii...eu cred ca tu nu ai vazut meciul cu timisoara. Dupa cum a jucat Iasul, fata de Otelul, galatenii nu au nici o sansa...in plus spectatorii iesenii sunt in foame mare dupa fotbal ;)

Stefany
8th August 2005, 21:43
Invingem cu cel putin 2-0 pe otelul. Sper ca vom avea tribunele /hello arhipline si sa nu dam nici o sansa galatenilor. :yeah:
_____________________________
FORZZA POLI IASI

ce_bine_e
8th August 2005, 21:44
la meciu cu dinamo, va ramane multa lume e afara..

Stefany
8th August 2005, 21:47
Meciul necajitilor , la cat de desculti sunt atat Iasiu cat si Otelul ,cred ca se termina egal ...0-0 !
Esti invidios ca am luat 4 puncte stelei sezonul trecut? Sezonul asta vom lua 6 :happy

GeKuRA
8th August 2005, 22:30
Stefany ... hai sa nu ne mai aruncam ... sa lasam faptele sa vorbeasca.
deocamdata jucam cu Otelul si tre sa fim cat mai multi pe stadion... vom fi desigur, dar depinde si de noi cine va fi... ne Vasile care crapa seminte sau prietenul care striga de rasuna stadionu' ?!

cand am fost la Timisoara eu am convins inca 4 oameni sa vina ... dar... oameni care sa strige.

Hard
8th August 2005, 23:06
tinand cont ca ambele echipe au luat o carutza de goluri, sper sa fie un meci cu o carutza de goluri in poarta iasului.asa , spre disperarea unora de aici:D

GeKuRA
8th August 2005, 23:23
bine...
:D
HAI IASU' !!!

raducubengosu
9th August 2005, 00:01
spera tu in continoare :degete:

DanielAndrei
9th August 2005, 00:15
pana acum am numarat ...1 galateni :D

Hard
9th August 2005, 02:12
am mai postat eu in alta zi ,dar ma repet pt tine:D: un galatzean face cat 100 de moldoveni, pardon iesieni:D

Angelina Jolie
9th August 2005, 02:57
Si un ardelean face cat 100 de galateni => logic 1 ardelean = 10.000 ieseni.

ADelPiero
9th August 2005, 05:15
avand in vedere prestatia otelului din meciul cu dinamo .... :sleep: ... sper ca macar in acest meci sa se trezeasca.... 1-2 scor final

be@
9th August 2005, 10:11
Otelul o sa se trezeasca, dar dupa meciul cu Poli Iasi.
Scor 1-0 ,bineinteles ! :D

Hard
9th August 2005, 10:27
Si un ardelean face cat 100 de galateni => logic 1 ardelean = 10.000 ieseni.
eu zic sa nu bagam ardelenii in discutie :happy :happy

Otelul e o echipa mai buna decat iasi,asta e clar. Bate! :P

DanielAndrei
9th August 2005, 10:33
cine spune asta :happy :happy ?! dupa evolutiile din prima etapa, prima favorita pleaca Iasul

Hard
9th August 2005, 10:38
ce evolutie? iasi a jucat cu o echipa de mijlocul clasamentului, pe cand otelul cu vicecampioana.

DanielAndrei
9th August 2005, 10:43
eu nu stiu dc nu iti dau astia un ban .... ar trebuie sa se dea si un ban pt prostie, si asa vom scapa de tine seby

Hard
9th August 2005, 10:53
ce legatura are ban-ul, tinere? gandirea ta lasa de dorit. sa fie asta mentalitatea moldovenilor de la iasi?:happy. vreti sa scapati de mine? 100 de moldoveni(ieseni) nu imi faceti fatza?:happyhai ma, ma dezamagitzi,zau asa:D

DanielAndrei
9th August 2005, 11:15
nu mai...eu ma intreb ce legatura are prostia cu tine?! si moldovenii de la Iasi nu itzi fac fatza, ci itzi fac pe fatza :D
--2-0, 3-0 sau cred ca dam mai multe decat dinamovistii

Hard
9th August 2005, 11:20
clar,nu va inteleg! voi, aia de la iasi,vorbitzi alta limba,doar pt voi:happy
2-0 , 3-0? ati fi si voi un pui de real madrid:happy,necajitilor!
urla foamea in voi,si nu de puncte:D

arfel
9th August 2005, 11:48
....deja incepi sa devii fanatik...dute si te scufunda da-te la fund....vezi ce face Steaua maine dute si te roaga la biserica pt ea...iar privind meciu de vineri....un mic 2-0...ca doar e etapa a 2-a :d

Hard
9th August 2005, 12:32
mentalitate de iasi :D

ce_bine_e
9th August 2005, 14:28
frumoasa domnisoara...dc nu iti vezi de echipa ta?...steaua, mare steaua, cu mizeriile alea de oamani care o conduc....sunt mai mandru de echipa mea decat de stelutza ta..si ma doare fix in beep de ce zici u...o sa batem pe galati...si u o sa te oftici si punct...paaaaaaaaaaaaaaa

raducubengosu
9th August 2005, 15:18
eu nu stiu ce cauta astia care nu cunosc fotbal pe forum aici....poate ai gresit forumul cu unu de opera mah...si o sa vedem noi sezonul asta care e mai buna??? timisoara sau dinamo?? iar de galati....multi zic ca o sa pice(daca scapati o sa aveti noroc ca retrogradeaza doar 2 echipe)

vlad1607
9th August 2005, 15:22
vlad are ban, vlad are ban, ha ha ha ha ha

:happy :happy ce te doare tinere? uite ca nu mai am :D mare vrajeala

pronostic : 2-0 :ok:

GeKuRA
9th August 2005, 15:22
nu prea as vrea sa retrogradeze Galatiul ca is si ei Moldoveni de-ai nostri...
dar daca o continua tot asa, e cam greu, ... oricum mai sunt si altele care sunt inaintea lor ...

ce_bine_e
9th August 2005, 15:58
eu nu am nimik cu galatiu, ii batem si gata...le urez succes mai departe

Hard
9th August 2005, 17:58
nu aveti echipa de batut voi galatiul,tinerilor. va imbatati cu apa plata atat,in loc sa va rugati la biserica ,macar sa reusiti sa marcati un gol amarat:D

Hard
9th August 2005, 18:16
caracteristic unui iesean,gandeste mai incet.nu caut nimic, stiu zicala: " sa nu te pui cu iesenii,ca au mintea odihnita"
trineo,stiu ca esti obisnuit cu fetitele din iasi(sora ta ce face?:D) care pleaca vara prin italia sa "munceasca, dar calmeaza-te.

DanielAndrei
9th August 2005, 18:31
uita-te la tine dc nu e bine sa te pui cu galatenii; daca nu iti dai seama, inseamna ca ai gasit raspunsul

cmarian
9th August 2005, 18:36
caracteristic unui iesean,gandeste mai incet.nu caut nimic, stiu zicala: " sa nu te pui cu iesenii,ca au mintea odihnita"
trineo,stiu ca esti obisnuit cu fetitele din iasi(sora ta ce face?:D) care pleaca vara prin italia sa "munceasca, dar calmeaza-te.

Mai da' ce-i cunosti tu pe toti iesenii de-i caracterizezi asa. Sa faci toti iesenii prosti si sa insinuezi ca fetele din Iasi ar fi tarfe tre' sa fii tu vreo valoare ascunsa mai! ptiu..

DanielAndrei
9th August 2005, 18:43
mariane, eu am senzatia ca tu nu esti din Iasi...

Hard
9th August 2005, 18:55
nu ,e din vaslui, orasul cu cei mai multi ultrasi din moldova:happy.macar ei au cu ce se lauda:D.pana si vasluiul e peste iasi la ora actuala:happy

DanielAndrei
9th August 2005, 18:58
ce ultrasi???ei au fost loviti de entuziasmul primei promovari...doar atat

Hard
9th August 2005, 19:00
ar trebui sa nu vobesti despre aceste lucruri. la iasi e liniste,stati cu totii cu capul plecat cand vin echipele din capitala.

be@
9th August 2005, 19:02
SebyO, E S T I P E N I B I L ! ! !
De asta am facut egal cu stana la Iasi , nu ? :drak:

Hard
9th August 2005, 19:03
ati? care? poli iasi, fc national, fcm bacau...etc etc...hotaraste-te, fanaticule!:happy

DanielAndrei
9th August 2005, 19:03
Ai vazut cu Craiova ce a fost? cu Brasovul, cu Apulum? gura mica aneule

Hard
9th August 2005, 19:09
ce sa vad? doua echipe care se zbat sa traga un sut pe poarta in 90 de minute? nu mersi, in ziua aia incepe campionatul englez:D

stefanm14
9th August 2005, 19:11
vorbeste si Seby0, ca sa nu adoarma....apropo, cand investeste Raj Kapoor ala ...Abramoviciu.. :drak: si aduce Liga campionilor ? :evil:

DanielAndrei
9th August 2005, 19:12
Bacaul si Galatiul fac de rusine fotbalul din Moldova; de abia va adunati vreo 5000 la meciurile cu aia mari

GeKuRA
9th August 2005, 19:52
ati? care? poli iasi, fc national, fcm bacau...etc etc...hotaraste-te, fanaticule!:happy
vezi ca razi de tine...
be@ macar e in stare sa tina la fel de mult si cu echipa orasului cat si cu echipa ei de suflet...
tu ??
reclama:
Grupul Otelarilor din Galati sustinatori ai Stelei isi baga picioarele in salutul echipei orasului:no: :rosu:

DanielAndrei
9th August 2005, 20:03
off-topic: pt toti iesenii care posteaza pe aici haideti sa facem un FM inaintea meciului cu Dinamo. Va rog sa-mi spuneti care doriti ca sa va dau niste pm.

p.s.: vladutz poti sa vii si tu :D :drak:

vlad1607
9th August 2005, 20:07
daca sunt in tzara sau nu sunt la Bucuresti cred ca o sa vin

DanielAndrei
9th August 2005, 20:28
hai mai vladutz...nu sunt rau, cand joaca Iasul cu Dinamo, facem un Fm...tu vii cu niste dinamovisti, eu cu niste stelisti si o sa ne distram de minune. Pacat ca nu se poate la meciul cu Galatiul, dar cu cat mai tarziu cu atat mai binne

Stefany
9th August 2005, 20:32
Invingem cu cel putin 2-0 :yeah:

sarmak
10th August 2005, 00:27
FORZA POLI IASI !

Hard
10th August 2005, 00:47
e bine totusi ca avem si utrasi adevarati pe forumul asta :happy

Quartz@nu
10th August 2005, 11:08
sper sa inceapa cu adevarat "caderea" otelarilor dupa acest meci!
de mult locul lor era in B ....cred ca a sosit "ceasul"!!!

Quartz@nu
10th August 2005, 11:09
2;3-0 pronostic

DanielAndrei
10th August 2005, 13:57
dar chiar nu este nici un galatzean cu care sa ne "ciondanim" ??? O sa vedem goluri multe vineri, de preferabil in poarta otelarilor

ce_bine_e
10th August 2005, 15:17
castigam meciul asta..ce atata paravrageala?..in meciu cu TM, chiar daca am incasat 3 goluri am aratat un fotbal destul de bun...oricum mai bun ca otzelu is avand in vedere ca meciu e in copou, echipe grele nu o sa castige aici, ce sa mai zic de otzelu?

cip_81
10th August 2005, 15:18
Nu e adevarat, nu veti castiga. A dat decret unul de mai sus ca va castiga Otelul...asa va fi. Ascultati-l ca spune un mare adevar.

Hard
10th August 2005, 15:19
galatenii s-au odihnit in etapa trecuta cand au blatuit cu dinamo, deci vor trage cu dintii sa-si recupereze punctele, nu-i exclus chiar ca giovani sa fi organizat si un circuit al punctelor in natura
pronostic 2
in sfarsit un oltean destept:D

bob
10th August 2005, 15:43
galatenii s-au odihnit in etapa trecuta cand au blatuit cu dinamo, deci vor trage cu dintii sa-si recupereze punctele, nu-i exclus chiar ca giovani sa fi organizat si un circuit al punctelor in natura
pronostic 2

din putzul gandirii oltenesti mai iesi o idee demna de echipa favorita!
galatzenii sunt in corzi. asa sunt romanii: cind vor aparea banii, dintr-o data, aceeasi jucatori vor incepe sa joace.

Hard
10th August 2005, 15:46
au auzit oltenii de iq?:happy
ontopic: cu sau fara olteni, otelul castiga:D

Hard
10th August 2005, 15:59
nu a fost ma blat, stai linistit.cu cine ? cu danutz oprea? sa fim seriosi, otelul are echipa de divizia B in acest moment.

be@
10th August 2005, 16:00
Ambele echipe au inceput cu stangul campionatul , asa ca vineri va fi meci pe viata si pe moarte in dealul Copoului.Nu se pune problema de blat.

ce_bine_e
10th August 2005, 18:01
bv traiane.....da seby e redus rau de tot...el recunaoste ca OTZELu are echipa de B si tot el zice ca ne vor bate.

Paul
10th August 2005, 19:38
ce_bine_e , te-ai prins.
Otelul are echipa de B si va va bate !
Stii de ce ?
Fiindca voi aveti echipa de C (Ce , liga a III-a)

be@
10th August 2005, 19:40
ce_bine_e , te-ai prins.
Otelul are echipa de B si va va bate !
Stii de ce ?
Fiindca voi aveti echipa de C (Ce , liga a III-a)
Pai eu as intra in pamant de rusine dak echipa mea ar pierde 4 puncte cu o echipa de C ! :drak:

Paul
10th August 2005, 19:50
Treci la cratita ca nu te pricepi la fotbal .

Mai intai ne zici ca Gloria - National a fost 0-1; Gresit a fost 0-0;
Apoi ne zici ca Steaua a pierdut 4p cu Poli Iasi ; La fel de gresit ; I egal si o infrangere = paguba de 5p , asta dupa mintea mea; Greu e cu femeile asteal; :mda:

La cratita e mai simplu... ca pui 4 g de sare in loc de 5g de sare nu e mare paguba ... ies cartofii un pic mai sarati ;

vlad1607
10th August 2005, 19:53
spre disperarea unora Iasiul nu o sa retrogradeze :drak:

Paul
10th August 2005, 20:06
anu asta poate scapa ca sunt Jiul si Vasluiul la rand ..dar la anu` ... ;)

Hard
10th August 2005, 20:12
Treci la cratita ca nu te pricepi la fotbal .

Mai intai ne zici ca Gloria - National a fost 0-1; Gresit a fost 0-0;
Apoi ne zici ca Steaua a pierdut 4p cu Poli Iasi ; La fel de gresit ; I egal si o infrangere = paguba de 5p , asta dupa mintea mea; Greu e cu femeile asteal; :mda:

La cratita e mai simplu... ca pui 4 g de sare in loc de 5g de sare nu e mare paguba ... ies cartofii un pic mai sarati ;
:happy unora nu le place sarea.
ramane de vazut cine o sa rada dupa acest meci dintr-o echipa de divizia B , si una de C. Apropo,ce-i mai face mybach-ul domnului antrenor? nu si-a lovit-o inca:happy?

DanielAndrei
10th August 2005, 20:32
nu a fost ma blat, stai linistit.cu cine ? cu danutz oprea? sa fim seriosi, otelul are echipa de divizia B in acest moment.

Si cu ce sperante veniti voi la Iasi? din moment ce v-au batut si echipe de divizia B si C in amicale

@Paulica--ce ai tata? misogin?

Hard
10th August 2005, 20:35
ce voi? nu tin cu otelul! sunt obiectiv si realist in acelasi timp si imi spun parerea. otelul e mai buna decat iasi.nici un meci nu seamana cu altul. parerea ta poate fi alta,nu ma intereseaza.

ce_bine_e
10th August 2005, 20:57
ce_bine_e , te-ai prins.
Otelul are echipa de B si va va bate !
Stii de ce ?
Fiindca voi aveti echipa de C (Ce , liga a III-a)

si u ai creier de copil, al carui loc e la socola(nu cred ca sti ce inseamna)...e clar ca vb fara sa cunosti fenomenu, nu sti nimik, numai din rautate scri.
PS: cand ai vazut ultimul meci live al stelei?

Hard
10th August 2005, 21:00
iti spun eu, Steaua-poli 2-1, Steaua campioana, el macar face 600 km pana la Bucuresti! tu cati ai face pt echipa ta?

ce_bine_e
10th August 2005, 21:27
ce vrei tu mai?? vb cu mine?? eu am fost si la tm?? si merg la toate meciurile echipei mele!!!!!! ..daca am sa fiu sanatos

Hard
10th August 2005, 21:55
bravo atunci, sa-mi arati biletul de la meci ca sa te cred:D

ce_bine_e
10th August 2005, 22:54
uita-te pe POLI TIMISOARA-POLI IASI, si vezi ca o zis si CATALANUL ca ne-am intalnit, dar u, stai acasa in loc sa fi pe ghencea acuma!!!!

DanielAndrei
10th August 2005, 23:01
pai da ma...seby e suporter de tastatura si boschetar de Dunare

be@
10th August 2005, 23:18
Bai Paule, nu fi nesimtit.
Eu ma refeream ca din cele 5 puncte, noi am luat 4 iar voi numai unul.Punctul ala nu l-am mai pus, fiindca n-a mers la nici o echipa. :ciocan:

Hard
11th August 2005, 00:24
pai da ma...seby e suporter de tastatura si boschetar de Dunare
Distanta nu ma lasa,tzaran de la nord:D
on topic: iasiul se face de cacao in etapa asta.si ca sa vedeti (un motiv in plus) ca iesenii nu le au cu gandirea,va rog sa va uitati la ora de disputare a acestui meci pe siteul oficial al echipei divizionare www.politehnicaiasi.ro :sleep:

hamsterutz
11th August 2005, 01:03
mai tu n-ai treaba in piatza? du-te la vandut "harbuji" si lasa-ne!!!

Hard
11th August 2005, 01:07
voi, vecinii de la nord:D, sunteti buni in ale offtopicului, dar cam atat.la 17 ani ar trebui sa stii mai multe,insa de la tine nu am pretentii:D

ce site de cacao aveti:happy

DanielAndrei
11th August 2005, 01:40
mai...Tandala e din Galati? sau il cheama Sandala (cu S de la Steaua sau de la Seby) :D. Pai dea, tu nu ar trebui sa ai pretentii de la nimeni, esti prea mare pentru noi, preamarite Sandala...respectul meu

raducubengosu
11th August 2005, 11:19
mai sandala(seby) demonstrezi ca nu stii fotbal frate..lasa-ne ca putin ne intereseaza parerea ta. Si ce ziceai ca distanta nu te lasa?? de la galati la bucuresti cat e??

DanielAndrei
11th August 2005, 12:02
sa nu mai zicem de cei care s-au dus de la Iasi la Timisoara...e de 3 ori distanta Galati - Bucuresti

ce_bine_e
11th August 2005, 13:39
seby, distantza nu este o scuza, anu asta POLI sa joace si in cosmos tot merg mah! spre deosebure de u care stai acasa si faci misto de alti...maine sa vezi ca bataie le vom da ca consateni tai..esti redus mintal daca nu esti deacord cu mine..si sunt sigur ca nu esti

ddaannyy
12th August 2005, 12:17
Trebuie sa batem azi neaparat. Otelul e slaba (dar imi pare rau pt. ei, la cite li s-au promis) :no: In fine... nu e treaba noastra. Eu zic sa mergem la stadion cit mai multi (si asa se pare ca o sa fie dupa cite abonamente s-au vindut) si sa ne comportam civilizat, asa cum bine scria ieri in Ziarul de Iasi Ovidiu Minea. Sper sa vad si la Iasi sexul frumos in tribune. Am un interes personal :D
Hai POOOOOOOOOOOLI!!!
/OLE/

naxos
12th August 2005, 17:53
Otelul e una din echipele mele preferate. Dar astazi sper ca Iasul sa ia cele 3 puncte. Haide Poli!

SteauaToronto
12th August 2005, 18:52
E 0-1 la pauza! Se pare ca Otelul va obtine cele 3 puncte astazi! Se confirma faptul ca Iasul este o candidata la retrogradare anul asta!

naxos
12th August 2005, 18:56
E 0-1 la pauza! Se pare ca Otelul va obtine cele 3 puncte astazi! Se confirma faptul ca Iasul este o candidata la retrogradare anul asta!

Dupa doua etape tu ai putea sa spui chestia asta? Ori arunci vorbe de aiurea, ori vorbesti prostii ca sa nu taci.

Paul
12th August 2005, 19:02
0-1 , si cand ma gandesc am luat 1x la pariuri imi pun mainile in cap;
se termina egal :yeah:

SteauaToronto
12th August 2005, 19:03
0-1 , si cand ma gandesc am luat 1x la pariuri imi pun mainile in cap;
se termina egal :yeah:


Daca inscrie Iasul am noroc ca am luat x!

Poli Timisoara
12th August 2005, 19:52
Vai,vai ce pacat !!! :drak:

Angelina Jolie
12th August 2005, 20:16
Forza iasu!
:happy :happy

sun
12th August 2005, 20:33
be@ ,oooo be@@@@@@@ , unde esti? CRED CA DUMINICA VEI FI FOARTE suparata , Steaua stie de ce ... :drak:

Otelul e sau foarte buna si blatuieste sau Sunda a facut minuni in 5 zile .bravo Otelu

Quartz@nu
12th August 2005, 20:38
of,of...mai, mai ......ati facut-o de oaie ! pacat treziti-va cat nu este prea tarziu !

Puc
12th August 2005, 20:40
Bravo Poli ,vă tin pumnii anul ăsta , la fel cum ne-ati tinut voi nouă anul trecut. :)

DanielAndrei
12th August 2005, 21:27
Asta e, au fost mai buni decat noi in prima repriza. In a doua nu am avut varfuri, dar am avut si ghinion :(

Nexus
12th August 2005, 21:44
Vorba unei persoane cunoscute si tare interesata de soarta altora : lasa ca scoateti "macar un egal" data viitoare. Cu oliaca di noroc.

Am stat in iasi 15 ani si imi e simpatica echipa dar numai gindindu-ma la unii suporteri care isi fac veacul pe aici ma bucur din toata inima. Vedea-v-as in B si sa va ia Vasluiul macar cite puncte ati luat voi Stelei.

Inca 5 minute si Bacaul ma face si mai fericit. Timisoara e de fapt vechiul national de care nu imi e frica nici daca m-ar prinde singur noaptea

Anca,Oncica&CO.
12th August 2005, 22:19
Poli Iasi antrenat de Ionut Popa confirma inca odata ca nu poate depasi "sindromul Sunda" indiferent la ce echipa antreneaza cel din urma!!!!! Desteptarea pina nu e prea tirziu!!! Mult succes!

ADelPiero
12th August 2005, 22:22
ma bucur pentru victoria lui Otelul pentru un singur motiv.... pentru ca Sunda e antrenor acolo :ok: felicitari Sunda ;)

saphicus
12th August 2005, 22:28
Ce se intampla la Iasi, mergeti mana in mana cu echipele nou promovate?
Treziti-va pana nu-i prea tarziu !!! :ciocan: :ciocan: :ciocan:

esku
12th August 2005, 22:59
nasol moment pentru poli iasi....:( .....asta este.....be@, ce au facut iesenii tai? :D

dante38
12th August 2005, 23:27
iasiule ce ai facut tata? aveam pretentii de la tine ,sper ca iti revii repede. nu ma dezamagi!

Hard
13th August 2005, 00:55
seby, distantza nu este o scuza, anu asta POLI sa joace si in cosmos tot merg mah! spre deosebure de u care stai acasa si faci misto de alti...maine sa vezi ca bataie le vom da ca consateni tai..esti redus mintal daca nu esti deacord cu mine..si sunt sigur ca nu esti
Dar daca ai fi la 4000 km de Iasi, te-ai mai duce dupa echipa ta favorita? Apropo, la varsta ta,nici de pasaport nu ai auzit,asa ca, stai in banca ta si multumeste-te cu divizia B, baiatule.Eu nu sunt in Romania, momentan.

Ce a facut Iasiul ieri? A luat-o de la consatenii mei:happy.

petru
13th August 2005, 00:57
iia uite ca au umplut iesenii aproape 10 pagini de posturi degeaba. mari si tari va credeati inaintea meciului si na c-ati furat-o acasa.

HAI OTELUL!!!

Hard
13th August 2005, 01:01
si stai ca e doar inceputul, le prevad un palmares asemanator craiovenilor din sezonul trecut.nu ai vazut ce echipe au?:happyNu merita...

iasisud
13th August 2005, 09:53
Otelul a obtinut o victorie meritata, insa noi am "castigat" la DiviziaA Sexy :mda::rosu: ...Felicitari Galatiului!

Stefany
13th August 2005, 10:36
Bravo Poli ,vă tin pumnii anul ăsta , la fel cum ne-ati tinut voi nouă anul trecut. :)
Stai linistit ca nu vom avea soarta universitatii craiova, vom invinge in etapa viitoare la pandurii. In retur sigur vom invinge la galati. Asa suntem noi , incepem mai greu campionatul. :yeah:
___________________________
FORZZA POLI IASI FORZZA

Hard
13th August 2005, 12:00
voi bateti pe toti, veti fi campioni la sfarsitul campionatului,daca te uiti de jos in sus.e bine ca sunteti optimisti, si oltenii au fost pana in ultima etapa:happy

ce_bine_e
13th August 2005, 12:57
Apropo, la varsta ta,nici de pasaport nu ai auzit,asa ca, stai in banca ta si multumeste-te cu divizia B, baiatule.Eu nu sunt in Romania, momentan.

si ce ma intereseaza pe mine daca ai u pasaport, sa fi sanatos, esti un suporter de tastatura si punct!
la iasi nu este mentalitate sa se faca mai mult...am ajuns sa jucam cu Onut atacant, am ajuns tare rau!!!

Paul
13th August 2005, 13:15
Cate meciuri ai vazut bre ale Iasiului , in deplasare ...
Tu nu te deplasezi 100 de km pana la Bacau / Galati , si vb de altii care stau in UK , ca de ce nu vin la meciuri ;
Rusine :no:

ce_bine_e
13th August 2005, 14:11
de unde sti u la in ce depalsari merg eu??? rusine tzie ca te bagi unde nu-ti fierbe oala...nu aveai ce face si trebuia sa te bagi in seama nu?

DanielAndrei
13th August 2005, 14:18
paulica, presupun ca tu te duci la meciurile Stelei doar cand vine in satucul tau sau la Cluj

Hard
13th August 2005, 15:20
trineo, daca ar fi dupa cum ziceti voi, toti iesenii de pe forum ar trebui sa mearga la deplasarile pe care le faceti iasi-ul.altminteri,sunteti 20 de suporteri la meciurile din deplasare.si alea,cand jucati la vaslui:D

DanielAndrei
13th August 2005, 16:22
cum zici tu analfabetule...auzi la el "iasi-ul" :ciocan: . Si in legatura cu nr suporterilor in deplasarile de la Vaslui, mai documenteaza-te

Stefany
13th August 2005, 20:25
trineo, daca ar fi dupa cum ziceti voi, toti iesenii de pe forum ar trebui sa mearga la deplasarile pe care le faceti iasi-ul.altminteri,sunteti 20 de suporteri la meciurile din deplasare.si alea,cand jucati la vaslui:D
Esti prost informat, la timisoara in prima etapa au fost cel putin 100 de suporteri ieseni. Aseara timisorenii au avut la bacau mai putin de o suta de suporteri desi se laudau ca vor veni 1 000. La vaslui vom avea cel putin 1 000 de suporteri , numai locuri sa fie :yeah:


voi bateti pe toti, veti fi campioni la sfarsitul campionatului,daca te uiti de jos in sus.e bine ca sunteti optimisti, si oltenii au fost pana in ultima etapa:happy
Ai uitat ca in sezonul trecut am fost pe ultimul loc pana la meciul din ghencea?(cateva etape) Iasiul nu are sanse sa retrogradeze :yeah:, vom invinge urmatoarea etapa la pandurii /hello

Hard
13th August 2005, 21:42
anul asta veti ramane pe ultimul loc si dupa meciul cu Steaua,nu merge ulciorul de mai multe ori la apa.si apropo,v-au tras-o Otelul:happy...rusinika.cititi-va postarile de dinaintea meciului ca sa vedeti cat de penibili sunteti.

Stefany
13th August 2005, 22:52
A fost o surpriza neplacuta pentru noi si cea mai mare surpriza a etapei. Se mai intampla. Nu trebuie sa te bucuri pentru raul altuia. Vom invinge la pandurii si atunci sa te bucuri.............

Hard
13th August 2005, 23:20
da, urmeaza sa bata poli iasi pe dinamo dupa mintea ta:happy

Hard
13th August 2005, 23:33
cine esti tu ma? mitica?:happy

hamsterutz
14th August 2005, 00:37
trineo, daca ar fi dupa cum ziceti voi, toti iesenii de pe forum ar trebui sa mearga la deplasarile pe care le faceti iasi-ul.altminteri,sunteti 20 de suporteri la meciurile din deplasare.si alea,cand jucati la vaslui:D
hai ca la faza asta m-ai enervat o sa-tzi dau ex de deplasari unde am intrecut si steaua ca sa nu mai zic ca 90% din galeria voastra e de prin zona unde se joaca meciul.
uite ex de deplasari (din div A, ca daca iti zic din B mi-e teama ca rade lumea de steaua): bacau :800, brasov:300, timisoara: 150,rapid :200. dinamo: 180,constanta:200, asa ca nu mai comenta aiurea si ti-am zis in B n-ai tu par in cap catzi oameni au fost in deplasari.
ca sa nu-tzi mai zic ca in div C acum 4 ani erau 15 000 de oameni la meciu cu vaslui, cand am sa vad si eu la steaua asa ceva am sa ma arunc de pe bloc, la voi daca se duce in B deja gata va datzi pe dinamo si rapid.

hamsterutz
14th August 2005, 00:39
apropo sebi cum drq te-au ratat tocmai pe tine aia cu atentatele? la drq ma scuteau si pe mine de stresu pe care-l provoci tu!!!

DanielAndrei
14th August 2005, 09:50
dar cine stie, poate chiar el e BOMBA

raducubengosu
14th August 2005, 10:26
si degeaba vb tu ca suntem 20 in deplasare la vaslui....macar stii unde e iasiul??

Hard
14th August 2005, 11:09
da, acolo unde se aduna tzaranii de la nord:happy, si unde e foame mareeeeee....de puncte:D
pt ham hamsterutz:m-ai facut sa rad cu datele astea exacte pe care le-ai specificat.nu cumva tu ai fost ala care a facut prezenta:happy? nu ati stat totii la un loc? la tv nu s-au vazut mai multi de 15 suporteri.cred ca erati cu totii plecati la buda.
este adevarat ca o parte din galeria Stelei la meciurile din deplasare(cateodata si acasa) este alcatuita din fani ce locuiesc prin zone apropiate.Si eu sunt unul dintre ei si sunt mandru de asta.
Insa ca galerie (asa cum va denumiti voi)invatati sa faceti mici coregrafii(macar la meciurile cu echipele din capitala),nu vedeti ca ati cam ramas in urma?faceti moldova de rusine.

george-dinamo
14th August 2005, 11:10
amuzant tare traian asta. imi pare rau pt iasi, mai ales ca am pierdut si bilet din cauza lor. lasa ca va reveniti. iasiu nu pica anu asta, da o sa fie acolo, la lupta.

ce_bine_e
14th August 2005, 13:26
seby, la tm au fost cam 100 de suporteri

baez
14th August 2005, 14:48
Apropo, la varsta ta,nici de pasaport nu ai auzit.
ce are varsta cu prefec..., pardon, cu pasaportul? sau cu topicul asta? :o:
pasaport se poate face si in primul an de viata :)

ce_bine_e
14th August 2005, 17:45
asta ii ziceam si eu..si oricum am pasaport de un an si ceva...da nu i-am mai zis..asa ii place lui sa se ia de ieseni:D

raducubengosu
14th August 2005, 22:55
seby...iti zic eu sigur ca mai multi suporteri ieseni au fost la timisoara decat bucuresteni ce au venit la Iasi. Asta e sigur....Tie nu ti-a rusine de ce a facut jiji la steaua??? ati ajuns sa jucati cu 2000 de fani acasa......jiji indeparteaza suporterii de echipa.....iar daca nu ne calificam in grupe va fi mare deranj(zic ''ne'' deoarece Steaua reprezinta mai mult decat o echipa de club....reprezinta Romania)

raducubengosu
14th August 2005, 22:56
reprezinta romania in deplasarea la rosemborg...am uitat sa specific

hamsterutz
15th August 2005, 09:24
da, acolo unde se aduna tzaranii de la nord:happy, si unde e foame mareeeeee....de puncte:D
pt ham hamsterutz:m-ai facut sa rad cu datele astea exacte pe care le-ai specificat.nu cumva tu ai fost ala care a facut prezenta:happy? nu ati stat totii la un loc? la tv nu s-au vazut mai multi de 15 suporteri.cred ca erati cu totii plecati la buda.
este adevarat ca o parte din galeria Stelei la meciurile din deplasare(cateodata si acasa) este alcatuita din fani ce locuiesc prin zone apropiate.Si eu sunt unul dintre ei si sunt mandru de asta.
Insa ca galerie (asa cum va denumiti voi)invatati sa faceti mici coregrafii(macar la meciurile cu echipele din capitala),nu vedeti ca ati cam ramas in urma?faceti moldova de rusine.
mai baiatu eu am fost aproape in toate deplasarile care ti le-am zis, ti-am zis numere rotunjite nu exacte sid aca te intereseaza iti zic si nr exacte am sa cer sefului de glaerie listele cu prezenta. si daca iasu moare de foamne in seamna ca Bistrita face parte din Congo sau Somalia. Cat despre coregrafiile noastre nu te freaca pe tine grija noua nu ne da jiji bani ca sa facem, asa ca shut up!!! si vezi-tzi de steaua ta, mai multzi suporteri vin la Iasi decat vin la Steaua asa ca ....gura

GeKuRA
16th August 2005, 18:39
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mi-am stricat 2 zile la munte cu meciul asta :(:(:(
la naiba ... nici de ptutut n-am mai avut chef ... au mai facut si Vasluienii egal in deplasare.
sper sa fi fost un accident, iar Sunda sa fie singurul care sa ne incurce ...

Succes Galati...