PDA

View Full Version : Sariturii cu skiurile-10/11-02-2007-Willingen (GER)



whisper
8th February 2007, 07:48
Intre 10/11 februarie se vor disputa cele doua etape de la Willingen.Acestea sunt ultimile etape care se vor disputa inaintea Campionatului Mondial.

georg40
8th February 2007, 13:07
Amanunte se pot gasi pe www.Willingen.de


Norvegianul Anders Jacobsen, in ciuda unor stiri anterioare, si-a anuntat totusi participarea la Willingen.


FIS a anuntat o schimbare de program de ultim moment. Sambata va avea loc proba individuala, iar duminica proba pe echipe.


Au fost vandute in total 70 000 de bilete de intrare ! Acestea pot fi inca preschimbate la comisia de organizare in functie de preferinte.

Xplosion
8th February 2007, 18:46
aoleo proba pe echipe ... Germania are echipa?:(

georg40
8th February 2007, 19:00
aoleo proba pe echipe ... Germania are echipa?:(

De avut are, intrebarea este: cum va arata ea si ce valoare va avea ? Raspunsul il stie numai Dumnezeu...

georg40
8th February 2007, 19:05
vineri,9 februarie:
ora 15,00 antrenamentul oficial
ora 16,30 calificari
ora 18,00 festivitatea de deschidere

sambata, 10 februarie:
ora 15,00 sarituri de proba
ora 16,30 sariturile I si II individual

duminica, 11 februarie:
ora 14,00 sarituri de proba
ora 15,30 sariturile I si II pe echipe

georg40
8th February 2007, 20:43
sau personal, cu privatjet cum se spune aici.

In total si-au anuntat participarea 70 de saritori.

Consursul de la Willingen este considerat ca o repetitie generala inaintea campionatelor mondiale de la Sapporo ( 22 februarie - 4 martie).


La concurs vor fi prezenti ca oaspeti de onoare mai multi jucatori din echipa de handbal a Germaniei, campioana mondiala.

whisper
8th February 2007, 22:34
/hello Si proba pe echipe,nu am stiut de asta.Multumesc Georg pentru informatii.Drept e ca nemtii nu prea au echipa:( Dar in schimb Austria are /OLE/ :cheer: /OLE/ Dar totusi Morgestern nu va participa?Sau da.Cu el in echipa e si mai bine.
Ma bucur ca s-a hotarat Jacobsen sa participa.

florin_vs
8th February 2007, 22:51
In total si-au anuntat participarea 70 de saritori.

finlandezii revin ? :D

georg40
8th February 2007, 23:26
Toate natiunile care joaca un rol in acest sport vor fi prezente cu cei mai buni saritori, exceptie ar putea fi chiar finlandezii care se pregatesc pentru mondiale si probabil ca nu vor trimite chiar prima garda.


Echipa Germaniei va fi alcatuita din urmatorul lot:Michael Uhrmann (WSV-DJK Rastbüchl), Tobias Bogner (SK Berchtesgaden), Stephan Hocke (WSV Oberhof 05), Jörg Ritzerfeld (WSV Oberhof 05), Georg Späth (SC Oberstdorf) si Christian Ulmer (SC Wiesensteig).

georg40
9th February 2007, 00:05
La aceasta ora tarzie televiziunea din landul Hessen (unde se afla Willingen) publica lista participantilor pe videotext. Spicuiri:

Austria: Höllwarth, Schlierenzauer, Widhölzl, Kofler,Pauli,Innauer
Cehia: Hajek, Janda, Koudelka,Matura
Finlanda: Jussilainen, J.Hautamäki,Keituri, Salumäa,Hakola,
Japonia: Ito, Kasai, Okabe,
Elvetia: Ammann, Mölllinger, Kuettel,
Norvegia: Jakobsen, Stensrud,
Polonia: Malysz, Skupien, Tajner, Bardal
Rusia: Vasiliev, Ipatov, Rosliakov, Fatciulin
Slovenia: Peterka, Damjan, Benkovic, Kranjec,Urbanc

Eurosport transmite in ambele zile rezumate de la ora 19(20 ora Romaniei).

whisper
9th February 2007, 06:50
Austria: Höllwarth, Schlierenzauer, Widhölzl, Kofler,Pauli,Innauer
Deci nu o sa fie Morgestern.La echipe Austria ar parea favorita,dar si Rusia are saritori buni si Elvetia.Nu stiu ce sa zic de Germania dar poate va reusi o clasare buna.
Sper ca si conditiile de disputare sa fie bune.

florin_vs
9th February 2007, 11:55
se pare ca finlandezii se vor bate cu cehii, japonezii pt un loc 5 :rolleyes:

Polonia: Malysz, Skupien, Tajner, Bardal

Bardal asta si'a schimbat nationalitatea ? :D

georg40
9th February 2007, 12:24
se pare ca finlandezii se vor bate cu cehii, japonezii pt un loc 5 :rolleyes:

Polonia: Malysz, Skupien, Tajner, Bardal

Bardal asta si'a schimbat nationalitatea ? :D

Trebuie sa fie nu numai o greseala ci mai multe ! Azi Bardal apare in lista astfel:
Bardal, Anders (KOR) !? ( Sa-i fi operat omului ...ochii ?) Clar ca el apartine echipei Norvegiei, de altfel un al patrulea polonez lipseste de pe lista ...

Xplosion
9th February 2007, 13:53
ar fi frumos cu spaeth in forma cu schmitt, uhrmann si neumayer ar fi avut o sansa dar asa...Eu vad un clasament pe echipe cu Austria pe 1 , Cehia pe 2 , Rusia sau Norvegia pe 3 :)

florin_vs
9th February 2007, 14:19
ar fi frumos cu spaeth in forma cu schmitt, uhrmann si neumayer ar fi avut o sansa dar asa...Eu vad un clasament pe echipe cu Austria pe 1 , Cehia pe 2 , Rusia sau Norvegia pe 3 :)

Cehia pe 2 ? pune la pariuri si poate castigi ceva :ok:

Xplosion
9th February 2007, 17:20
inca nu am vazut echipa intreaga a poloniei :) si din ce am vazut in acele liste ... pot sa spun ca cehia are saritori mai in forma, desigur cu exceptia lui Janda :)...cam asa vad eu lucrurile e o parere personala

lucian_iasi
9th February 2007, 18:42
de altfel un al patrulea polonez lipseste de pe lista ...

Nu-i Kamil Stoch? :) :) e al doilea polonez in clasamentul general,undeva pe locul 29...

whisper
9th February 2007, 19:06
Cehia pe 2 ? pune la pariuri si poate castigi ceva :ok:

:ras-plans: Daca ii de pariat ma bag si io :happy Glumesc.
Eu cred ca Austria va lua locul intai ,iar apoi nu stiu 2/3 Elvetia/Rusia.Mi-as mai dori ca Germania sa fie in primele 5.

Xplosion
9th February 2007, 20:09
N-am stiut ca vor participa leokelsjoey si hilde deci ar fi cam asa 1Austria 2 Norvegia 3 Rusia/Cehia :D :D

whisper
9th February 2007, 20:26
In calificari Jacobsen a iesit pe primul loc.

florin_vs
9th February 2007, 20:38
In calificari Jacobsen a iesit pe primul loc.


cea mai lunga saritura a avut'o Dmitry Ipatov - 144 m fata de Jacobsen - 141.5 ... asa ca atentie la Rusia :ok:

georg40
9th February 2007, 20:53
Exact, cea mai lunga saritura i-a reusit lui Ipatov:144 m. Alte sarituri lungi: Ljoekelsoy 139,5, Uhrmann 139, Ammann 138 etc.
Malysz, Schlierenzauer, Innauer, Kofler, Vasieliev au renuntat la calificari, pozitia din cupa mondiala asigurand-le participarea.
Dintre cei sase saritori germani s-au calificat cinci:Uhrmann 139, Späth 126,5, , Hocke 125, Ritzerfeld 123, Ulmer 115.

Xplosion
9th February 2007, 21:09
Innauer nu s-a calificat fiind ca nu era precalificat ;)

lucian_iasi
9th February 2007, 21:44
Mi se pare o surpriza ca nu s-a calificat Innauer, aratase o forma buna in etapele precedente

georg40
9th February 2007, 22:21
Innauer nu s-a calificat fiind ca nu era precalificat ;)

Totusi, daca am socotit bine Innauer este calificat, altfel n-ar fi avut nici o logica sa renunte la calificari.
El este pe locul 20 in cupa mondiala, insa dintre concurentii aflati inaintea lui sunt cinci sau sase care nu participa (Morgenstern, Lappi,Loitzl,Ahonen, Koch, Schmitt) asa ca el avanseaza pe locul 14 sau 15.

Xplosion
10th February 2007, 00:51
Totusi permite-mi sa te contrazic el nu a renuntat la calificari a prins vant nefavorabil... de altfel si Ritzerfeld care a evoluat inaintea lui a evoluat slab... este adevarat sunt 5 care n-au participat (toti cei enumerati de tine cu exceptia lui Loitzl care a fost al 10-lea) dar nu mai avanseaza urmatorii 5, raman doar cei 10 calificati pentru prima mansa

whisper
10th February 2007, 06:54
cea mai lunga saritura a avut'o Dmitry Ipatov - 144 m fata de Jacobsen - 141.5 ... asa ca atentie la Rusia :ok:Eu asa am inteles ,nu am vazut calificarile.

georg40
10th February 2007, 11:46
Jacobsen, Anders NOR
Ipatov, Dmitry RUS
Ljoekelsoey, Roar NOR
Ammann, Simon SUI
Uhrmann, Michael GER
Okabe, Takanobu JPN
Hajek, Antonin CZE
Hautamaeki, Jussi FIN
Ito, Daiki JPN
Loitzl, Wolfgang AUT

Kuettel, Andreas SUI
Bardal, Anders NOR
Hoellwarth, Martin AUT
Pauli, Arthur AUT
Romoeren, Bjoern Einar NOR
Kornilov, Denis RUS
Rosliakov, Ilja RUS
Kasai, Noriaki JPN
Janda, Jakub CZE
Bystoel, Lars NOR

Damjan, Jernej SLO
Keituri, Kalle FIN
Spaeth, Georg GER
Hakola, Lauri FIN
Karpenko, Nikolay KAZ
Widhoelzl, Andreas AUT
Pettersen, Sigurd NOR
Moellinger, Michael SUI
Hilde, Tom NOR
Hocke, Stephan GER

Pikl, Primoz SLO
Koudelka, Roman CZE
Ritzerfeld, Joerg GER
Matura, Jan CZE
Zhaparov, Radik KAZ
Ruuskanen, Juha-Matti FIN
Stensrud, Henning NOR
Choi, Heung-Chul KOR
Yliriesto, Kimmo FIN
Jussilainen, Risto FIN

Landert, Guido SUI
Kaltenboeck, Bastian AUT
Skupien, Wojciech POL
Tahtahunov, Asan KAZ
Ulmer, Christian GER
Anisimov, Maksim BLR
Tajner, Tomislaw POL
Chaadaev, Petr BLR
Salumae, Jens EST
Karaulov, Ivan KAZ


Cu Innauer este corect. El s-a clasata pe locul 54 si nu s-a calificat pentru finala.
Printre concurenti nu am gasit un al patrulea polonez, poate mai este unul care va concura insa doa cu echipa.

Azi intrecerile vor fi transmise de la ora 16 de RTL, iar maine de la ora 15 de ARD. In ambele zile Eurosport prezinta rezumate de la ora 19 (toate ora locala).

lucian_iasi
10th February 2007, 11:51
Malysz si Schirenzaauer nu participa azi?

georg40
10th February 2007, 11:54
Malysz si Schirenzaauer nu participa azi?

Ba da, este lista publicata de RTL si bineinteles gresita. Eu nu am mai verificat sa fiu sincer, pentru ca urmaresc concursul de biatlon...

florin_vs
10th February 2007, 20:15
din nou Jacobsen :rolleyes: ... baiatul asta are 80% titlul asigurat :ok:

georg40
10th February 2007, 20:32
Mare concurs azi la Willingen, in conditii atmosferice bune, ceata pe alocuri, si in fata unui public numeros si entuziast.
A castigat cum era de asteptat unul dintre "Icarii" acestui sezon, Anders Jacobsen, constant in ambele manse, urmat de Michael Uhrmann , aflat in forma tot mai buna.
Vantul dinspre vale constant ca directie,dar cu intensitatea diferita a influentat, totusi rezultatele din a doua mansa unii favoriti trebuind sa se multumeasca cu rezultate sub posibilitati. Ce sa-i faci ,sport in aer liber !

1.Anders Jacobsen NOR
2.Michael Uhrmann GER
3.Jernej Damian SLO
4.Sigurd Peterssen NOR
5.Wolfgang Lotzl AUT
6.Roar Ljokelsoy NOR
7.Adam Malysz POL
8.Andreas Küttel SUI
9.Denis Kornilov RUS
10.Anders bardal NOR

Jörg Ritzerfeld s-a clasat pe locul 27 iar Stephan Hocke pe locul 28.

Maine are loc concursul pe echipe.

whisper
10th February 2007, 20:39
/OLE/ Jacobsen si Uhrmann.
Dar ce s-a intamplat cu Schlierenzauer?
Acusi incep sa cred ca nu mai e Austria asa de favorita :(
Last edit :Am aflat :( Doar locul 17.

Xplosion
10th February 2007, 21:17
Norvegienii par sa fie din ce in ce mai in forma.Felicitari Uhrmann... poate castiga ceva si la mondiale :)

ioanav88
10th February 2007, 21:19
jacobsen e pe val, am ramas cu gura cascata la sariturile lui. malysz pe 7, intr-o mica scadere de forma. georg40 , ne ajuti cu un clasament actualizat?:)

SORENSEN
10th February 2007, 21:20
Urhman are o jumate de sezon f buna...sper sa-l tina si la mondiale...

lucian_iasi
10th February 2007, 21:35
Xplosion -exact la asta ma refeream cand vorbeam despre tineretea lui ''schliri''...desi Malysz a sarit foarte slab azi,Schlirenzauer n-a reusit sa se concentreze.
florin_vs-Jacobsen merita sa termine pe locul 1,dupa cum a evoluat in acest sezon.:ok:

Xplosion
10th February 2007, 21:35
clasament actualizat:
1 Anders JACOBSEN (NOR) 1087
2 Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 915
3 Adam MALYSZ (POL) 853
4 Simon AMMANN (SUI) 780
5 Andreas KUETTEL (SUI) 649
6 Thomas MORGENSTERN (AUT) 570
7 Michael UHRMANN (GER) 524
8 Dimitry VASSILIEV (RUS) 453
9 Arttu LAPPI (FIN) 452
10 Andreas KOFLER (AUT) 412
11 Janne AHONEN (FIN) 344
12 Matti HAUTAMAEKI (FIN) 342
13 Wolfgang LOITZL (AUT) 334
14 Roar LJOEKELSOEY (NOR) 247
15 Martin KOCH (AUT) 245
16 Martin HOELLWARTH (AUT) 244
17 Martin SCHMITT (GER) 205
18 Anders BARDAL (NOR) 203
19 Jakub JANDA (CZE) 197
20 Tom HILDE (NOR) 169
21 Joerg RITZERFELD (GER) 165
22 Mario INNAUER (AUT) 161
23 Denis KORNILOV (RUS) 152
24 Bjoern Einar ROMOEREN (NOR) 129
25 Dimitry IPATOV (RUS) 128
26 Veli-Matti LINDSTROEM (FIN) 120
27 Andreas WIDHOELZL (AUT) 116
- Arthur PAULI (AUT) 116
29 Rok URBANC (SLO) 114
30 Noriaki KASAI (JPN) 109
31 Jernej DAMJAN (SLO) 107
32 Harri OLLI (FIN) 103
- Sigurd PETTERSEN (NOR)

Redboy
10th February 2007, 23:15
din nou Jacobsen :rolleyes: ... baiatul asta are 80% titlul asigurat :ok:

la forma in care se afla, yo as merge pe 90 % :)

lucian_iasi
10th February 2007, 23:54
Iar eu as merge pe 100% :)

Xplosion
11th February 2007, 01:12
O fi el tanar, dar amandoi au prins conditii de vant nefavorabile, malysz reusind de aceasta data sa duca mai mult zborul... totusi schlierenzauer e greu de depasit si malysz va avea f mult de lucru ca sa-l bata, vad o lupta f echilibrata intre cei 2

georg40
11th February 2007, 10:53
La Willingen conditiile au fost constante in general, numai ca vantul dinspre vale cel care face posibila......plutirea in aer a schiorului a avut valori diferite de la o saritura la alta.Cine a prins un vant favorabil a avut un castig de 6-8 metri, cine nu, a fost clar defavorizat. Aceasta explica si diferentele din clasament.
Intrecerea pe echipe este din acest motiv si ea o loterie, favoriti certi ar fi Austria si Norvegia, dar calculul hartiei nu are prea mare valoare.

florin_vs
11th February 2007, 12:08
Iar eu as merge pe 100% :)

atat timp cat acest sport se desfasoara in aer liber multe se pot intampla :ok:

georg40
11th February 2007, 12:55
Poate ai citit de acel proiect, potrivit caruia o parte a trambulinei si a coridorului de aterizare ar urma sa fie protejate impotriva vantului de uriase panouri din plastic. Cu aceasta nu s-ar schimba caracterul disciplinei ca sport in aer liber s-ar evita insa aceasta avalansa de concursuri suspendate sau amanate, intreruperile etc. care pentru sponzori si societatile de televiziune constituie o adevarata otrava. Se zice ca noile trambuline aflate in diferite statiuni in fata de proiectare sau constructie ar urma sa aplice deja aceasta noutate. Sunt foarte curios daca va fi ceva si mai ales nu cunosc exact prevederile regulamentare.

georg40
11th February 2007, 20:28
30 000 de spectatori au urmarit si azi frumosul concurs de la Willingen, incheiat cu rezultate asteptate.
A castigat Austria cu 998,4 puncte inaintea Norvegiei cu 990,5 puncte si Germaniei cu 931,8 puncte. Din nou excelente sarituri prezentate de elita mondiala in frunte cu Jacobsen, Schlierenzauer si Uhrmann.
Locul al treilea obtinut de gazde este oarecum surprinzator, dar ei au reusit o medie de sarituri de aproape 130 de metri, in timp ce Rusia si Elvetia au ratat cateva incercari. Surprinzator de slaba echipa Finlandei, si de asemenea, neasteptata lipsa echipelor Japoniei, Poloniei si Coreei de Sud.

Dupa acest concurs se contureaza echipa Germaniei pentru Sapporo, care va avea probabil componenta : Uhrmann, Schmitt, Ritzerfeld, Hocke, alti candidati pentru deplasare putand fi Späth, Bogner si Horlacher. Tanarul de 16 ani, Tobias Bogner, carel-a inlocuit pe Martin Schmitt, a avut o comportare multumitoare.

Clasamentul final:
1.Austria
2.Norvegia
3.Germania
4.Elvetia
5.Cehia
6.Kasachstan
7.Rusia
8.Finlanda

lucian_iasi
11th February 2007, 22:25
Polonia,Slovenia si Japonia n-au participat? Cum de a terminat finlanda ultima?:shocked: :shocked: :shocked: (Nu am apucat sa vad etapa de azi)

georg40
11th February 2007, 22:58
La polonezi intradevar n-am gasit decat trei saritori, dar ceilalti au avut cate patru, se poate sa se fi accidentat careva sau poate au parasit Willingen mai devreme pentru a se reintoarce acasa.. Cum anticipam Finlanda a avut doar a doua garnitura aici, iar doua sarituri au fost foarte nereusite si clar penalizate.

whisper
11th February 2007, 23:09
:ras-plans: Ce bine ca nu imi plac pariurile :happy As fi pierdut serios azi ca in afara Austriei nu am nimerit nimic:D Elvetia pe patru si Rusia pe 7!?
/OLE/ Germania! Nu credeam ca o sa prinda podiumul.Si nu stiu de ce o scosesem din calcule pe Norvegia :D

Xplosion
12th February 2007, 00:32
Nu m-am asteptat la locul 3 pentru Germania... evolutia buna a saritorilor Hocke, Bogner si Ritzerfeld si exceptionala a lui Uhrmann, dar si cazatura lui Vassiliev a adus gazdelor un podium neasteptat.Despre Finlanda... eu zic ca a participat cu a 3-a echipa lipsind vreo 6 saritori mai buni :)

ioanav88
12th February 2007, 10:19
surprinzatoare mi s-a parut echipa kazachstanului care a reusit sa intreaca finlanda si rusia . finlanda oricum a fost acolo doar de dragul de a participa, dar rusia era mai bine cotata

florin_vs
12th February 2007, 21:45
in afara de Lappi pt Finlanda nu vine nimeni din urma ... nu se poate ca o tara cu traditie in acest sport sa fie intrecuta de Kazahstan :rosu:

georg40
13th February 2007, 00:05
Finlanda bate pasul pe loc si eu am gasit si explicatia in ...Norvegia ! Acolo lucreaza acum Mika Kojonkoski !

Xplosion
13th February 2007, 13:12
nu mai vorbiti prostii a evoluat cu echipa a 3-a are 3 saritori in top 15 desi unii n-au participat la vreo 5-6 etape... mai ingrijoratoare mi se pare situatia in care se afla Germania :(

georg40
13th February 2007, 16:12
nu mai vorbiti prostii a evoluat cu echipa a 3-a are 3 saritori in top 15 desi unii n-au participat la vreo 5-6 etape... mai ingrijoratoare mi se pare situatia in care se afla Germania :(

Eu nu vorbesc prostii ci analizez faptele.La ora actuala finlandezii nu intra in discutie cand este vorba de victorie. Favoritii raman pe mai departe Jacobsen, Schlierenzauer, Malysz, Uhrmann, Ammann si nici un finlandez. Daca nu-si revin. Ca ei au venit la Willingen cu o echipa de rezerve am spus-o din capul locului, titularii au ramas acasa sa se pregateasca pentru Sapporo, dar nici cu ei Finlanda nu s-a fi clasat inaintea Austriei sau Norvegiei.

florin_vs
13th February 2007, 16:19
nu mai vorbiti prostii a evoluat cu echipa a 3-a are 3 saritori in top 15 desi unii n-au participat la vreo 5-6 etape... mai ingrijoratoare mi se pare situatia in care se afla Germania :(

si echipa a 3'a tot ar fi trebuit sa depaseasca o selectionata ca a Kazahstanului !

lucian_iasi
13th February 2007, 16:19
@georg:dar s-ar fi clasat in fata Germaniei..:cool:

georg40
13th February 2007, 16:27
@georg:dar s-ar fi clasat in fata Germaniei..:cool:

Dar nu aceasta a fost tema. Nimeni nu stie ce s-ar fi intamplat daca...

Xplosion
13th February 2007, 19:17
Dar avand in vedere ca n-au mai sarit de nu stiu cate etape finlandezii ... de unde stiti voi daca sunt in forma sau nu ... daca au sanse sau nu...mi se pare cam aiurea sa dam verdicte...multe se pot schimba intr-o luna...

georg40
13th February 2007, 22:01
Dar avand in vedere ca n-au mai sarit de nu stiu cate etape finlandezii ... de unde stiti voi daca sunt in forma sau nu ... daca au sanse sau nu...mi se pare cam aiurea sa dam verdicte...multe se pot schimba intr-o luna...

Mie imi place vorba clara si imi mai plac argumentele.
Uite clasarile finlandezilor la doua concursuri recente:

Oberstdorf(17-28 ianuarie):
8.Ahonnen
9.Lappi
16.M.Hautamaeki
18.Happonnen

Titisee (3-4 februarie):

10.Olli
11.Lappi
15.Lindstroem
23.J.Hautamaeki

Daca tu esti de parere ca aceste clasari arata o forma buna atunci iti dau perfecta dreptate, eu alte argumente nu am.

Xplosion
14th February 2007, 15:44
Daca nu ai inteles mesajul, imi pare rau, eu n-am spus ca acele clasari arata o forma buna...am spus doar ca a trecut ceva timp de cand finlandezii n-au mai participat si ca orice se poate intampla... mai ales ca in acest sezon nu prea am vazut saritori constanti

georg40
14th February 2007, 16:22
Daca nu ai inteles mesajul, imi pare rau, eu n-am spus ca acele clasari arata o forma buna...am spus doar ca a trecut ceva timp de cand finlandezii n-au mai participat si ca orice se poate intampla... mai ales ca in acest sezon nu prea am vazut saritori constanti

Tot tu scriai mai sus :"de unde stiti voi daca sunt in forma sau nu "

Iti spun sincer, forumul imi face placere si discut deschis cu fiecare pe orice tema. Cu o conditie: sa se poata discuta. Din pacate incapatanarea ta imi interzice un nou mesaj. Acum si in viitor. Scuza-ma.

Xplosion
14th February 2007, 20:05
Daca citeai tot poate intelegeai si tu,ai interpretat mesajul gresit si nu este vorba de nici o incapatanare mi-am spus liber punctul de vedere si nu vad care e problema... Nu mai are lumea voie sa-si dea cu parerea?!De ce trebuie neaparat sa coincida cu a ta?Mesajul era ca poate baietii s-au mai antrenat in aceasta perioada de pauza... nu am pus la indoiala forma lor mai slaba din ultimele intreceri la care au participat .Nu am vorbit urat si nu am inteles de ce te-ai ofticat.