PDA

View Full Version : Cupa Romaniei



Timisoreanul
25th September 2003, 15:50
Iata programul complet al Cupei Romaniei la fotbal:
Petrolul Bolintin Vale - FC Arges Pitesti
CS Otopeni - Farul Constanta
Inter Gaz Bucuresti - Dinamo Bucuresti
Dacia Mioveni - Poli AEK Timisoara
Jiul Petrosani - Universitatea Craiova
Laminorul Roman - Otelul Galati
Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita
Eletrica Dobrogea Constanta - FCM Bacau
Petrolul Moinesti - FC Brasov
Pandurii Tg.Jiu - Rapid Bucuresti
Chimica Târnaveni - Apulum Alba Iulia
Dunarea Galati - Petrolul Ploiesti
AS Chimia Craiova - Steaua Bucuresti
Oasul Negresti - FC National Bucuresti
Tricotaje Ineu - Ceahlaul Piatra Neamt
FC Jimbolia sau CS ACU Arad - FC Oradea
Meciul dintre FC Jimbolia si CS ACU Arad se disputa pe 30 septembrie.
Jocurile din 16-imile de finala ale Cupei României sunt programate în sistem eliminatoriu, într-o singura mansa, pe 1 octombrie, cu începere de la ora 15,00. În caz de egalitate dupa 90 de minute, au loc prelungiri pe durata carora actioneaza regula golului de aur si, dupa caz, lovituri de departajare.

EDMOND_
25th September 2003, 17:08
Steaua si Argesul au cazut bine! Voi posibil sa nu aveti meci asa usor ......

Tudose
25th September 2003, 20:46
La Dacia Mioveni joaca Jean Barbu, Dragos Stroe, Nicolae Dita, era vorba sa mearga si Vasile Popa, deci echipa e destul de tare.

ady_azzuro
25th September 2003, 22:18
puneti si voi un chestionar cu cine va fi castigatoarea cupei romaniei
Timisorene fa tu te rog frumos edit si pune chestionaru'
merci.
Cred ca se stie cine va castiga nu? :D :D :D

PeaceKeeper
25th September 2003, 22:24
Parerea mea in legatura cu meciurile din cupa :

Petrolul Bolintin Vale - FC Arges Pitesti 2(fara probleme)
CS Otopeni - Farul Constanta 2(batalie pt. calificare)
Inter Gaz Bucuresti - Dinamo Bucuresti 2Joc strans,dar Dinamo pe final castiga)
Dacia Mioveni - Poli AEK Timisoara X(dupa cele 90min regulamentare) 2
Jiul Petrosani - Universitatea Craiova 2(putine probleme pt. Craiova)
Laminorul Roman - Otelul Galati 2(spre sfarsit castiga Otelul)
Gaz Metan Medias - Gloria Bistrita 2(rivalitate mare,posibile surprize)
Eletrica Dobrogea Constanta - FCM Bacau 2(trecere la limita)
Petrolul Moinesti - FC Brasov 2(no problemo)
Pandurii Tg.Jiu - Rapid Bucuresti 2(rivalitate mare cu oltenii,dar spre sfarsit se termina 2)
Chimica Târnaveni - Apulum Alba Iulia 2(fara probleme,diferenta mare)
Dunarea Galati - Petrolul Ploiesti 2(2 goluri avantaj)
AS Chimia Craiova - Steaua Bucuresti 2(rivalitate mare,dar steaua fa trece mai departe)
Oasul Negresti - FC National Bucuresti 2(meci strans)
Tricotaje Ineu - Ceahlaul Piatra Neamt 2greu,dar pana la urma iese)
FC Jimbolia sau CS ACU Arad - FC Oradea X(meci strans,dar posibil ca sa fie..) 2
Ma doare capul,dupa cat am gandit in ultimele min. :D :D :D
Sper ca am dreptate cu toate meciurile. :happy
HAI UNIREA!!! :yeah:

Timisoreanul
26th September 2003, 10:13
Edmond, Tudose, stiu ca Mioveniul nu este o echipa slaba, dar parca Sportul i-a batut acasa. Asta este Cupa, surprizele sint la ordinea zilei, de altfel Edmond nici voi nu aveti un meci prea usor Jiul este o echipa buna cu multi jucatori de valoare care au jucat prin Divizia A. In schimb Tudose se pare ca voi aveti un meci mult mai usor.

Tudose
26th September 2003, 11:00
Sportul i-a batut acasa pe Dacia Mioveni, dar ce lot are Sportul... Studentii vor intra la vara in A fara probleme. Dacia are in schimb, asa cum spuneam, multi jucatori cu experienta. Orice rezultat este posibil in meciul de Cupa.

ady_azzuro
26th September 2003, 11:56
va multumesc pt modficare.
TOATE LUMEA STIE, CUPA E-N BANIE!! :yeah: :yeah: :yeah: :thinkso: :thinkso: :thinkso: 8) 8) 8)

Sergio
26th September 2003, 12:02
Normal ar fi sa-i batem pe Dacia fara probleme, dar s-ar putea sa avem ceva probleme.

Tudose, Dacia e cumva satelitul Argesului, ca vad ca are atatia jucatori fosti pitesteni in echipa? :ok:

Tudose
26th September 2003, 12:08
Nu cu mult timp in urma, Dacia Mioveni era Dacia Pitesti si era intr-adevar satelitul Argesului (asta pe vremea cand ambele echipe erau sponsorizate de Uzina de Autoturisme). Apoi, dupa implicarea francezilor de la Renault, s-a decis retragerea sprijinului pentru FC Arges. Jucatorii care au depasit o anumita varsta sau care nu au mai fost opriti in lotul Pitestiului au mers la Mioveni, mai ales datorita interventiei primarului acestei localitati.

Sergio
26th September 2003, 13:25
OK, mersi mult. Chiar n-am stiut ca Dacia Pitesti s-a mutat la Mioveni.Am crezut ca e vreo echipa nou infiintata.
Totusi cred ca un Barbu sau Vasile Popa ar avea loc si la Pitesti, dar ma rog, nu e treaba mea. 8)

Timisoreanul
26th September 2003, 15:37
Din pacate se pare ca si anul acesta Poli nu va ataca Cupa si va trimite pentru meciul cu Dacia Mioveni a doua garnitura! :( :x :evil:

Tudose
26th September 2003, 15:45
Mioveni este la 10 km de Pitesti.
Barbu a fost la FC Arges in primavara, dar a intrat in conflict cu Moldovan.
Despre Vasile Popa am citit in ziar ca va veni si el la Dacia de la Bistrita, nici o vorba despre o eventuala sosire la Pitesti.

gicu
26th September 2003, 16:19
Tudose, din cate imi amintesc parca V. Popa a si jucat pt. Dacia Mioveni sezonul asta (ultimul meci cel putin). O sa verific inca o data ziarul in care am citit...

Tudose
26th September 2003, 17:12
Voi verifica si eu, nu am fost atent la formatiile de la ultima etapa din Divizia B.

Sergio
26th September 2003, 17:49
Timisorene, de unde ai informatia cu a doua garnitura? Parca unul dintre obiective era finala cupei. Sau s-or fi razgandit intre timp? :shock:

Ayrton
26th September 2003, 18:07
La cererea conducerii echipei Intergaz, meciul cu Dinamo se va juca pe stadionul din Sos. Stefan cel Mare, tot miercuri 1 oct, de la ora 17.00.

UNIONE
26th September 2003, 19:23
Pacala ce mai face Emil Sandoi? Si-a facut trupa pe acolo? Ne vedem miercuri...

tudoor
26th September 2003, 22:35
Obiectivul nostru e clar: Castigarea Cupei!!!!
Eu zic ca avem echipa destul de buna... cu putin noroc la tragerile la sorti am putea da "lovitura" :thinkso: !!
Astfel, prima victima: Petrolul Moinesti :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Tudose
26th September 2003, 22:44
Pentru ca serviciul meu e aproape de stadionul Dinamo si tot am fost miercuri la meciul cu Sahtior Donetk, poate fac o vizita si la cel cu Integaz... desi nu as fi asa sigur, depinde de finalizarea proiectului la care lucrez acum.

Tudose
27th September 2003, 19:00
Am verificat, Vasile Popa a evoluat pentru Dacia Mioveni in etapa de sambata trecuta.

gicu
29th September 2003, 12:00
mda, deci echipa au (adica ceva "nume"), ramane sa vedem daca si reusesc ceva pe teren :P

Tudose
29th September 2003, 12:07
Deocamdata, Dacia Mioveni s-a descurcat bine in campionat (mai putin meciul de debut, cu Sportul).

07Ex
12th October 2003, 04:37
Parca vad ca ajunge departe in Cupa echipa din Otopeni!!! Vad ca a eliminat pe rand Electromagnetica, Sportul, iar acum chiar si o echipa de divizia A, Farul Constanta.

rasheedkpenny
13th October 2003, 13:07
Cine URMEAZA sa joace cu Otopeni?

Cin' sa fie oare, cin' sa fie oare?
Sa fie câinii din Stefan cel Mare...

Steaua joaca cu FC Ploiesti
Dinamo joaca cu CS Otopeni
Rapid joaca cu FC Oradea

completez si restul dupa ce le aflu!

UNIONE
13th October 2003, 13:41
Programul complet al meciurilor din optimi este următorul:
Apulum Alba Iulia - Jiul Petroșani (Divizia B)
Gloria Bistrița - Electrica Dobrogea Constanța (Divizia B)
Tricotaje Ineu (Divizia B) - Poli AEK Timișoara
FC Argeș - Petrolul Moinești (Divizia B)
Dinamo - CS Otopeni (Divizia C)
FC Oradea - Rapid București
FC Național - Oțelul Galați
Petrolul - Steaua
Tragerea la sorți a partidelor din optimi a fost efectuată de directorul sportiv al grupării Petrolul Ploiești, Dan Dorobăț.
Partidele se vor desfășura într-o singură manșă, pe teren neutru, pe 22 octombrie, la ora 14.00. În caz de egalitate se joacă prelungiri, pe durata cărora acționează regula golului de aur.
Echipele participante sînt obligate să comunice, pînă pe 16 octombrie, ora 12.00, acordul la care au ajuns cu privire la localitatea și terenul pe care urmează să dispute meciul, în caz contrar programarea urmînd să fie făcut de FRF, din oficiu.
Sferturile de finală al Cupei României sînt programte pe 3 decembrie, la ora 13.00, tragerea la sorți urmînd să aibă loc pe 3 noiembrie, la Casa Fotbalului, la ora 11.00.

viole(n)t
13th October 2003, 21:58
Dinamo - CS Otopeni (Divizia C)

dinamo sa fii, noroc sa ai!!

Ayrton
14th October 2003, 08:43
E, tu te plangi? Care e diferenta intre Tricotaje Ineu si CS Otopeni? Poate doar de asezare geografica, ca oricum ambele sunt sub nivelul lui Dinamo sau AEK Timisoara...
Oricum, Dinamo se indreapta cu pasi mari spre a cincea finala consecutiva, si poate doar Rapid sa aiba un cuvant de spus referitor la acest lucru, ca Steaua sau Craiova au luat-o in acesti cinci ani mereu pe cocoasa de la Dinamo sau de pe la Fieni, Navodari, Jiul, Petrolul, asa ca sunt echipe neglijabile pe traseu (deja Craiova se uita din nou doar la TV), cum e de altfel si minuscula echipa din Timisoara.

Ferko
15th October 2003, 10:01
Diferenta dintre Tricotaje Ineu si CS Otopeni este ca Tricotaje v-a trece in turul urmator cand Petrolul v-a juca cu Bihorul.

viole(n)t
15th October 2003, 10:19
Ferko, ne-ai rugat sa nu te mai provocam, dar vad ca tu ne provoci.

Shi eu consider ca Tricotaje e echipa buna, Poli va avea meci greu dar se va califica in sferturi

Sergio
15th October 2003, 14:44
E, tu te plangi? Care e diferenta intre Tricotaje Ineu si CS Otopeni?

Diferenta e ca una joaca in B, iar cealalta in C, maestre... :P

Timisoreanul
22nd October 2003, 14:27
Tricotaje Ineu - Poli Timisoara 0-2 (Stancu, Voicu) :yeah:

viole(n)t
22nd October 2003, 14:32
...deocamdata

Timisoreanul
22nd October 2003, 14:48
La pauza: Tricotaje Ineu - Poli Timisoara 0-4 (Goluri: Stancu, Voicu, Prodan, Silvasan) :yeah:

viole(n)t
22nd October 2003, 15:25
Diferenta dintre Tricotaje Ineu si CS Otopeni este ca Tricotaje v-a trece in turul urmator

din cate shtiu eshti aradean; sper ca ai fost la meci....

:D :yeah: :D :yeah: /fu/ 8) :P :P :P :P :P

Timisoreanul
22nd October 2003, 16:22
Tricotaje Ineu - Poli Timisoara 2-11! :yeah: :happy :D
PS: Multumim aradenilor pt incasari!!! :drak:

Ferko
23rd October 2003, 08:48
La echipa pe care a aliniat-o Tricotaje Ineu, ma mir ca scorul a fost asa de "bland". Sincer, mi-as fi dorit imposibilul, dar nu s-a putut. Asta e. Poate altadata. Speram sa vad un meci mai bun din partea tricotorilor.

Sergio
23rd October 2003, 11:29
Din cîte știu eu, ambele echipe au jucat cu garnitura de bază, așa că ciocu' mic unde nu-i cazul. :P

Red Heat
23rd October 2003, 11:50
Dupa cum s-a vazut ieri, cred ca Dinamo nu are adversar nici in cupa, nici in campionat. Spun asta pentru ca Steaua si Rapid nu joaca aproape nimic. Steaua a fost avantajata clar de la inceputul campionatului de arbitraje, insa, probabil, situatia asta nu o sa persiste la nesfarsit. Deja s-a impiedicat in cupa de, nimeni alta decat lanterna rosie a campionatului. Sa spuna "merci" ca nu a jucat cu Oradea duminica, pentru ca cine stie ce se putea intampla.