PDA

View Full Version : Unde este starsteel



Bumbescu
7th February 2007, 09:10
Nu stiu daca locul threadului este aici, dar aici il voi pune; sper sa nu fie sters de vreun moderator zelos.
Ideea este ca de cateva zile asist la atacuri sustinute si continue la adresa , probabil, a unuia din cei mai decenti useri ai acestui forum.
De-a lungul lunilor in care am fost prezent aici Starsteel a fost singurul user(sau printre putinii) care m-au facut sa regret anumite derapaje/jiginiri, prin eleganta cu care a stiut sa treaca peste momentele respective.
A fost mai intai terfelit de cei(ma abtin de la epitete) de pe subforumul otelul, iar acum este atacat si provocat(ei zic ca au motive, s-ar putea sa fie asa, nu asta vreau sa discut) de tot felul de pustani, unii teribilisti si incapabili sa-si sustina cauza(relansat), altii mai plini de substanta in afirmatii si gandire(balaci).

Peste toate astea vine insa tratamentul pe care starsteel il primeste de la proprietarul forumului, vadim, care il trateaza in felul urmator:

Vadim:
Asa e, uitasem sa te rad de tot, mai aveai acces desi nu mai faceai parte din grupul moderatorilor. Bine ca am vazut. Esti destept. Pleci ca si altii cu fruntea sus... Bravo frate moldovean! Inca o data, dupa discutia asta, imi dau dreptate ca am facut bine cand te-am scos de ieri.

Pe cine trateaza astfel? Pe unul care cu cateva zile inainte uitati ce postase:

Starsteel:

Cu toate ca nu se cadreaza la "Cartea de aur a forumului" marchez si eu astazi 1 an de cand am intrat in familia OLS.
Multumesc si acum celui ce mi-a recomandat acest site....Mister Google.

Imi pare rau ca nu mai am sa-l pot pune aici un privat message primit de la stasteel(eu protestasem pt banarea permanenta a lui King of Hell) in care imi povestea plin de indignare ce-au facut niste clujeni machiavelici acum un an , cum au incercat sa blocheze forumul; vorbea cu atata inflacarare incat pot spune ca ma amuza, dar era clar ca omul tine la forumul asta.

Deci, Vadime, crede-ma(si ti-o spune unul mai mare ca tine) in felul asta, batandu-ti joc de cei care au pus umarul la ridicarea acestui forum, care de fapt este painea ta, nu vei ajunge prea departe, in nici un caz la milionul de euro(valoare ols) mult visat de tine.
Uiti un lucru, ti-ai creat afacerea speculand atat placerea unor oameni de a comunica dar, si e un adevar, nu vreau sa deranjez pe nimeni, si pe o anumita singuratate a unora, forumul fiind probabil pt multi principala placere; vreau sa spun ca ai si obligatii, nu numai drepturi, asta daca reusesti sa intelegi ceea ce vreau sa-ti spun.
Rog moderatorii de conjunctura sa se abtina, as dori sa am raspuns numai de la vadim sau eventual de la delaparis;
Apropo Delaparis, atentie la ceea ce se intampla, chiar daca ne intepam permanent tu mi-esti simpatic, incearca sa iei aminte la episodul asta; si asa cum iti mai spuneam, mai lasa forumul si mai iesi si-n lumea reala:)

Jerry20cm
7th February 2007, 10:02
cat ti-a luat sa scrii atat?:D

Da, Starsteel a facut multe pt. forumul asta, jos palaria in fatza lui.

Ma voi abtine de la alte comentarii.

delaparis
7th February 2007, 10:34
Bumbescu iti raspund cat se poate de serios poti sa ma crezi doar o voi face scurt pentru ca nu am prea mult timp la dispozitie ... deh lumea reala :D

1. starsteel este un om de valoare si respectat de catre moderatori, curajos si responsabil.

2. starsteel a gresit in momentul in care s-a bagat in ArenA ... a crezut ca poate fi arbitru si antrenor ceea ce a adus tensiuni atat acolo cat si intre moderatori.

3. starsteel a fost rugat sa ajute la calmarea situatiei iar ca raspuns s-a cerut afara de la moderare.


Cam asta e situatia in rezumat.

Moderatorii sunt vigilenti in cazul in care useri vor incerca sa-i altereze imaginea pe forum ... ce facut pana acum pentru ols nu se uita. :)

Aurel.D
7th February 2007, 10:40
Am observat ca de multe ori SS s-a bagat singur in diverse probleme, adica incet, incet si-a facut-o cu mana lui....nu stiu daca din inconstienta sau dintr-un spirit de fronda.
Nu ma bucur de absenta lui dar nici nu plang dupa el.

Bumbescu
7th February 2007, 10:46
Delaparis: Mie numai respectuos nu mi se pare tonul lui Vadim;
Sa nu-i altereze imaginea pe forum, ce a facut nu se uita...., vorbesti ca despre un mort,oricum observ ca de la incidentul respectiv nu a mai aparut si nici nu cred ca o sa mai apara.

Quittaro: fara suparare, daca ai stii ce bine ti se potriveste tie ultima ta fraza....

YoYoyOi
7th February 2007, 10:52
Bumb, nu vad ce te deranjeaza atat. ok, nu-ti plac variantele lor. Sa ti-o spun pe a mea?

Bumbescu
7th February 2007, 10:53
In principiu nu tin neaparat, dar totusi fiind vorba de tine sunt gata s-o ascult:D

nr.zece
7th February 2007, 10:55
acea reactie a lui vadim a venit dupa mai multe incercari de a il readuce pe linia de plutire pe ss
restul acuzelor aduse de tine nu mi se par demne de luat in seama

Bumbescu
7th February 2007, 10:59
Parerea ta nu ma intereseaza, am cerut din start sa nu posteze decat anumite persoane daca se poate.
Pentru ca totusi ti-ai pierdut timpul postand, o sa-ti spun ca nu am adus acuze, au fost constatari si sfaturi; nu te cunosc, n-am avut onoarea, dar nu cred ca ai tu cum sa apreciezi daca ceva spus de mine poate fi luat sau nu in seama.
Daca vrei sa continui, cauta-ma pe alte threaduri, daca o sa mai fiu:D

Aurel.D
7th February 2007, 11:12
@bumbescu
fara suparare, daca ai stii ce bine ti se potriveste tie ultima ta fraza....

Neinteresant:D domnu' bumbescu...este doar parerea dumitale :ok:

Bumbescu
7th February 2007, 11:15
Prietene, n-am nimic cu tine, te rog sa ma crezi, dar esti mult prea "fad" ca sa ma cert cu tine.

Vadim
7th February 2007, 11:30
Bumbescu:

1. nu visez la nimic, este meseria mea.
2. daca scrii ce scrii mai sus, inseamna ca habar nu ai de nimic
3. starsteel si-a terfelit singur imaginea, nu a facut-o nimeni altcineva. Daca am spus ca "il rad" este asa de grav? Da, l-am scos dintre moderatori, unde e problema ta? Nu este acest cuvant in dictionar, este asa de denigrant? Urmareste ce a scris el si cum a procedat.

Oricum nu te mai baga, nu stii ce discutii au mai fost pe forumul privat al moderatorilor si ce am vorbit eu cu el. In rest au scris si altii ce s-a intamplat, daca nu stii ia-ti vrei 6 ore sa urmaresti. Incheiem discutia, nu isi are rostul.

Bumbescu
7th February 2007, 11:46
Pt Vadim: Am spus din start ca nu comentez ce s-a intamplat in timpul acelui duel, ceea ce am vrut sa evidentiez este ca nu ai voie sa-i vorbesti asa.
Poate ca si-a terfelit imaginea, se mai intampla, dar asta nu inseamana ca trebuie tratat in acest fel.
Nu mai vorbesc ca tu ar trebui sa ai ceva mai multa grija de oamenii valorosi de pe acest forum, care te-au mai si ajutat; e adevarat ca traficul conteaza, dar pt tine, asa ca satisfactie profesionala(ca tot vorbeai de meserie) ar trebui sa conteze si factorul calitate.
E vorba de diferenta dintre o carciuma imputita cu drojdieri care beau sute de litri de vodca pe zi si un restaurant de lux, asta ca sa dau un exemplu plastic.
Esti si fata de mine arogant, spunandu-mi sa nu ma mai bag iar referitor la discutiile moderatorilor aduse tot timpul in discutie, putin imi pasa de ele, eu stiu ceea ce vad, si ceea ce am vazut nu mi-a placut.
Si cu asta basta, daca ai inteles ceva bine, daca nu asta e...

Vadim
7th February 2007, 11:46
Coco, nu te mai baga nici tu ca nu mi-e rusine nici nu tine in Arena.

Bumbescu, Starsteel nu a fost banat pentru ce a fost in arena, acolo unde s-a lovit din toate partile si am inteles (pentru ca am participat si eu si stiu cum e). Starsteel nu a putut sa puna stop dupa aceea prin tot ceea ce a scris pe public si pe RA, a dus totul la o exasperare si nu a tinut cont de sfaturile tututor de a o lasa moarta cateva zile si de a-si limpezi gandurile. Faptul ca mi-a spus pe PM ca ii este indiferent m-a facut sa iau decizia sa il scot. Pentru ca mie nu imi este indiferent. Te-am rugat sa nu te bagi la modul violent la care ai pus problema, pentru ca daca voiai cu adevarat sa stii ce si cum imi puteai da un PM sau sa intrebi altfel aici. Eu daca voiam trafic nu banam multa lume de aici de pe forum, stai linistit. Daca nu iti place ceea ce vezi (ce vezi da fapt?) este optiunea ta, imi asum riscurile si este inca o dovada ca nu o fac pentru trafic ci in sprijinul strategiei forumului pe care unii moderatori nu o respecta, asa cum a fost cazul lui Starsteel. Ca idee, el a fost scos temporar de la moderare, dar a tinut sa imi transmita public (desi eu o facusem pe PM) ca renunta defiintiv. Intreaba-l pe el de ce, nu pe mine.

Balaci
7th February 2007, 11:49
Eu unul nu am nimic cu starsteel,insa mi se pare genul de om care a luat forumul asta prea in serios si isi varsa aici poate o parte din frustrarile sale cotidiene.A actionat pe ArenA gresit de mai multe ori,a fost rigid in gandire si chiar nedrept,si pentru asta nu am pierdut ocazia sa il taxez si eu cum am putut.Plus ca greseala a fost ca si-a facut prea multi dusmani acolo,prin actiunile sale.
Apoi si-a pierdut controlul,a recunsocut ca are o clona,a jignit(provocat,intr-adevar,insa provocari finute)mai multi foumisti prin actiunile si vorbele sale,plus ca nu a avut "puterea"sa recunoasca atunci cand a gresit,si sa puna PUNCT!
Cam astea ar fi motivele pentru care a "decazut"atat de mult!PAREREA MEA:ok:

Bumbescu
7th February 2007, 11:52
Eu am pus punct.

Aurel.D
7th February 2007, 15:00
Si eu.. :D Mai ales ca nu am chef de cearta acum.....:ok:

bada_otelul
7th February 2007, 15:44
macar ss nu injura pe pm,cum au facut unii moderatori crescuti in spiritul culturii sud vestice

Bumbescu
7th February 2007, 16:10
Si eu.. :D Mai ales ca nu am chef de cearta acum.....:ok:

Uff...pot sa rasuflu si eu usurat:happy ...vai ce frica mi-a fost:D

Jerry20cm
7th February 2007, 16:29
macar ss nu injura pe pm,cum au facut unii moderatori crescuti in spiritul culturii sud vestice

cine te-a injurat?
da nume...ti-e frica de cineva/ceva, de ce? in caz ca-ti e.

Aurel.D
7th February 2007, 16:31
Bumbescu,
ai vazut, sunt milos?!...:ok:

Jerry,
cred ca bada otelul se refera iar la lupta "olteni vs moldoveni" care vad ca se intinde pe tot forumul....:D

Ulysses
7th February 2007, 17:59
@bumbescu
fara suparare, daca ai stii ce bine ti se potriveste tie ultima ta fraza....

Neinteresant:D domnu' bumbescu...este doar parerea dumitale :ok:

ciudat dar coincide si cu a mea 100%. unul ca tine trebuia sa plece nu starsteel:ok:

dardar_3
7th February 2007, 18:07
As vrea ca Starsteel sa revina....
Duelul a trecut... apele s-au limpezit... Poate ne intalnim la o bere la urmatorul FM....

@Vadim... discuta cu starsteel si propunei inapoi te rog functia de moderator...
:ok:... Eu unul il sustin:ok:

bada_otelul
7th February 2007, 18:11
cine te-a injurat?
da nume...ti-e frica de cineva/ceva, de ce? in caz ca-ti e.

de cine de papagalul de nr zece in niciun caz,sau de codosul lui inter

tchibos
7th February 2007, 18:17
Eu am pus punct.

Pun si eu o virgula si continui dar mai putin agresiv. Desi nu ai pus bine problema pe tapet, ai atins puncte sensibile, pe care si eu le-am repetat de multe ori. Putem face un sindicat al oamenilor valorosi pe forum, care calca o data stramb si au parte de tratamente agresive. Nu e prima oara cand se intampla dar sper ca e ultima. Nemultumiri si imagini terfelite vor mai fi si trec repede, insa vorbele grele raman pentru mult timp. Daca eu as fi in locul lu' Vadim niciodata nu as lovi (verbal) intr-unul care a fost loial forumului si a contribuit mult la dezvoltarea lui. Vadim a reactionat insa ca un om normal care nu gasea solutii la o stare tensionata. Poate ca nici nu existau. Poate ca asta e pretul insa cred ca nu merita starsteel asa ceva.

Bumbescu sa stii ca eu sunt de acord cu ce spui in proportie de 90%, chiar si la partea cu singuratea (valabila uneori). Dar nici cu lumea reala nu imi este rusine.. Si crede-ma ca nu o spune un inadaptat sau un singuratic ci doar un "moderator de conjunctura" scarbit de multe ori de ceea ce este "lumea reala". Acum recunoaste.. pentru partea cu singuratatea te-au inspirat blondele alea trei din reclama de pe prima pagina... si ele sunt singure :) dar sunt.. impreuna :)

Bumbescu sa imi dai si mie un link sa vad cum e cu lumea reala :)

ps: ma scuzi ca nu m-am putut abtine tentatiei de a posta aici :)

Semnat: un moderator de conjunctura :cool: , un user de YM :yeah:

Jerry20cm
7th February 2007, 18:25
de cine de papagalul de nr zece in niciun caz,sau de codosul lui inter

inter?..nu injura inter, nici nu stie sa injure:D

bada_otelul
7th February 2007, 18:57
inter?..nu injura inter, nici nu stie sa injure:D

pai vezi ca n-ai inteles bine mai citeste odata:D

Balaci
7th February 2007, 19:02
Arata-ne si noua ce a zis,bada,ca tot te lauzi de doua zile cu jignirile care ti-au fost adresate.
On topic:pana la urma de ce a plecat ss?Dovedeste slabiciune de caracter,daca se simtea nedreptatit,trebuia sa lupte pt.cauza lui,nu sa clacheze.Poate ca i-ar mai trebui si lui o doza de realitate!

bada_otelul
7th February 2007, 19:04
da cere-i lui vadim ca are si el,doar va tine numai in puf ce-mi ceri mie

Balaci
7th February 2007, 19:12
Pai tu acuzi aici,nu Vadim.Vadim nu tine pe nimeni in puf,asta e parerea ta!Oricum,nu mai intru in argumente cu tine,ca nu am timp/chef!

bada_otelul
7th February 2007, 19:14
bine pa nu pleca e mai bine fara tine:cry: :cry: :cry: (vb lui steelman)

Ulysses
7th February 2007, 20:16
Pai tu acuzi aici,nu Vadim.Vadim nu tine pe nimeni in puf,asta e parerea ta!Oricum,nu mai intru in argumente cu tine,ca nu am timp/chef!

te-ai autocaracterizat intr-un mod obiectiv balaci si nesimtit :happy

on topic. sa revina starsteel

relansat
7th February 2007, 20:29
Imi place eticheta de pusti teribilist ... acum mai pun si eu o intrebare: cum se numeste omul care nu accepta parerea altora? Nu ma intereseaza de starsteel, nici nu il cunosc prea bine, as minti daca as sustine asta. Din moment ce e sustinut de oameni de valoare ai forumulu inseamna ca este un om ok (si poate mai mult de atat), cine sunt eu sa sustin altceva? Eu il cunosc numai prin prisma comportamentului pe care l`a avut fata de mine atunci cand am votat cu oltenii, prin postarea sa in care instiga la "violente", prin vorbele spuse in momentul cand si`a exprimat regretul sanctionarii unui coleg forumist care si`a batut joc de orasul din care provin, prin modul sau de a arbitra, nicidecum corect ... cu toate aceste eu raman un pusti teribilist, imi pun asta la custom title.

Ulysses
7th February 2007, 20:37
Imi place eticheta de pusti teribilist ... acum mai pun si eu o intrebare: cum se numeste omul care nu accepta parerea altora? Nu ma intereseaza de starsteel, nici nu il cunosc prea bine, as minti daca as sustine asta. Din moment ce e sustinut de oameni de valoare ai forumulu inseamna ca este un om ok (si poate mai mult de atat), cine sunt eu sa sustin altceva? Eu il cunosc numai prin prisma comportamentului pe care l`a avut fata de mine atunci cand am votat cu oltenii, prin postarea sa in care instiga la "violente", prin vorbele spuse in momentul cand si`a exprimat regretul sanctionarii unui coleg forumist care si`a batut joc de orasul din care provin, prin modul sau de a arbitra, nicidecum corect ... cu toate aceste eu raman un pusti teribilist, imi pun asta la custom title.

bravo mah, se cunoaste ca esti urmas al lui STEFAN CEL MARE!:ok:

Aurel.D
8th February 2007, 10:31
Ulysses,
Nu ca ar conta prea mult parererile tale dar esti capabil sa imi explici si mie cu argumente serioase de ce ar trebui sa plec eu de pe forum? Eu cred ca nu esti.
Bineinteles in afara de argumentele ca sunt dinamovist si ca nu am aceleasi pareri cu tine....care sunt argumente de gradinita, grupa mica.....
Se pare ca singurul tau scop pe acest forum este sa te iei aiurea de dinamovisti si mai putin sa discuti despre subiectele de aici si despre echipa ta favorita.

Eu iti dau un sfat amical: ai grija ca prin atitudinea ta sa nu ajungi sa fii ignorat pe acest forum, de ceilalti utilizatori si poate chiar si de fratii tai stelisti!! Atunci ai deveni inutil. :ok:

Cristian
8th February 2007, 10:48
inter?..nu injura inter, nici nu stie sa injure:D

Hai c-ai zis-o :ras-plans: :ras-plans: :happy

Ulysses
9th February 2007, 19:29
Ulysses,
Nu ca ar conta prea mult parererile tale dar esti capabil sa imi explici si mie cu argumente serioase de ce ar trebui sa plec eu de pe forum? Eu cred ca nu esti.
Bineinteles in afara de argumentele ca sunt dinamovist si ca nu am aceleasi pareri cu tine....care sunt argumente de gradinita, grupa mica.....
Se pare ca singurul tau scop pe acest forum este sa te iei aiurea de dinamovisti si mai putin sa discuti despre subiectele de aici si despre echipa ta favorita.

Eu iti dau un sfat amical: ai grija ca prin atitudinea ta sa nu ajungi sa fii ignorat pe acest forum, de ceilalti utilizatori si poate chiar si de fratii tai stelisti!! Atunci ai deveni inutil. :ok:

quit , nu muri ma tu de grija mea ca o sa fiu eu ignorat...:P te intereseaza care-i scopul meu pe acest forum?:jerk: sfaturile-ti pretioase tine-le pentru alde apercele , caine18 si altii ca ei!succes:ok:
ps. te supara ca am aceeasi parere cu bumbescu?poate mai sunt si altii...:ok: