PDA

View Full Version : Pariuri si Analize.



MrRight
5th August 2005, 19:13
Propun un nou thread, putin mai complex.
Fiecare propune 1-3 meciuri, insa fiecare dintre ele sa fie analizat cat mai amanuntit pentru a orienta cumva optiunile celorlalti.

MrRight
5th August 2005, 19:32
Derry City - Bray Wanderers 1 (cota medie: 1.50)

Derry City (locul 2, la distanta de 4 puncte de Cork City - liderul campionatului irlandez) a aratat in ultima perioada o forma de invidiat, invingand in ultimele 4 meciuri disputate pe teren propriu:
Bohemians 3-1
UC Dublin 3-0
Finn Harps 3-2
Drogheda 3-0

Forma acasa: DDWLWDWWWW
Forma ultimele 10 meciuri: DLWDWWWWWW !!!!!
(W - win (victorie), D - draw (egal), L - lose (înfrângere).

De altfel, in ultimele 10 meciuri, Derry City are 7 victorii, 2 egaluri si o SINGURA infrangere (0-2 la Cork City), cu o serie de 6 VICTORII CONSECUTIVE.

Pe de alta parte, Bray Wanderers (9/12) abia se tarasc, devenind recent un fel de "ciuca batailor", alaturi de Waterford si Finn Harps (singurele echipe unde au reusit sa ia puncte in deplasare).
Forma in deplasare: WDLLLWLLLW.


Buna oportunitate pentru Derry City de a se apropia de lider, in consecinta acest meci nu poate avea decat un singur deznodamant.
1 SOLIST!!!

Paul
5th August 2005, 20:02
hehe , e vehci pontul ;
As adauga Waterford ... ultimul loc ;

Cota e 1,33 nu 1,50 :D

Lucky_OLD_G's
5th August 2005, 20:49
cota medie cu cota de la GB a zis el.............asa mai zicea unu sparta praga-jihlava 1 sigur....si era 1-1 prin min 80..........cred ca asa sa si terminat meciu.........e o cota mica ptr a fi jucata.......oricum dupa 6 victorii trebuie sa vina si un esec.............cred ca va fi in acest meci ptr derry city............ramane de vazut.....bafta oricum

Lucky_OLD_G's
5th August 2005, 21:15
paul a postat meciu asta ca pont mai inainte...in urma cu vreo 2-3 zile........
ideea e ca dupa clasament derry e mare favorita.......sa vedem cum s-o descurca pe teren..

MrRight
5th August 2005, 21:18
Apropo...
"Cota medie" inseamna o MEDIE a cotelor de pe piata, care poate fi consultata la www.********.com.

Paul
5th August 2005, 21:33
naspa fratilor ... m`a mancat slavia praga ... 5 E :(

MrRight
5th August 2005, 21:39
Capul sus!
Mai sunt meciuri.

Paul
5th August 2005, 21:42
Nu e un capat de tzara.
Stiam unde ma bag ... intr`un campionat aflat la inceput , insa mi s-a parut la mintea cocosului ca locul II de buteaza acasa , contra unei nou promovate ;
Ma rog poate s-a menejat Slavia Praga (are meci greu in Ch. League miercuri ).

MrRight
5th August 2005, 21:55
Slavia Praga e o echipa surprinzatoare. Castiga unde nu te astepti, si pierde cand ti-e lumea mai draga.
Campionatul trecut mi-a provocat pierderi importante, asa ca am decis sa-i ignor. Nu voi mai paria pe ei. Mi-au intarit convingerea.
Pe de alta parte, Jihlava e nou promovata, si fiind la primul meci au avut ambitii mari. Si-au dorit un rezultat bun si au inceput bine.
De exemplu, mi-a fost teama sa iau FC Bruge,astazi.

Expertul
5th August 2005, 22:03
Cota medie poate fi (inca) vazuta acum de toata lumea pe "www.betexplorer.com" care in opinia mea e unul dintre cele mai complete site-uri de analiza, iar daca era vorba de Derry e 1.41 ...

Paul
5th August 2005, 22:10
fratilor stati ca eu am gresit.

Deci aici a fost propus Derry City 0 : 0 Bray , pe cand eu am propus Cork City , care joaca cu ultimul loc , si cota e 1,33 sau mai mica.

Imi cer scuze , de eroare , greu cu irlandejii astia :(

MrRight
5th August 2005, 22:17
Respect pararea ta, insa dupa mine, absolutul e reprezentat de www.betdevil.com.
Nicaieri nu am vazut analize mai amanuntite si mai pertinente.
Arunca o privire!!!
Selecteaza liga, apoi meciul.
La fiecare meci in parte, da click pe linkul "M" din dreptul fiecarui meci.
Impresionant, nu?

Expertul
5th August 2005, 22:24
OK, let me take a look, dar intra si tu pe "Betexplorer".

Expertul
5th August 2005, 22:27
Care-i treaba, aici tra' sa fii logat?

Paul
5th August 2005, 22:33
Da si costa ;

Fratilor ... Derry City 0-1

Cork City 1-0 :yeah:

MrRight
5th August 2005, 22:34
Folosesc betexplorer de mult.
Apropo de Betdevil. Ai statistici impresionante si cote comparative la vreo 10 case de pariuri.
Gusturile nu se discuta :)

Expertul
5th August 2005, 22:34
Nu zic, e bun, dar pe "Betexplorer" asezarea e mai facila, permite un studiu mai rapid... depinde de gusturi...

Expertul
5th August 2005, 22:39
Cote comparative de la 12 case de pariuri ? Pai pe B-E ai cote comparative de la 65 de case de pariuri... daca l-ai folosi de mult ai sti asta...

MrRight
5th August 2005, 22:41
OK, hombre.
Fiind o chestie de obisnuinta, depinde foarte mult de felul in care te ajuta.
Stay cool!!!

MrRight
5th August 2005, 22:43
Se pare ca irlandezii nostri au luat-o razna!
S-or fi trezit codasele???!!!
Cork: 1-1
Derry 0-1
Jesus!!!
What next????????????

MrRight
5th August 2005, 22:45
Si Bayern are probleme mari.
Joaca in 10 oameni si e abia 1-0..........

Paul
5th August 2005, 22:45
mdam , am pus acolo ca nu se dau rosii , 10 E , cota 1,19

Naspa :(

MrRight
5th August 2005, 22:47
Asta e....
L-am luat la peste 2.5 goluri la Gamebookers.
Timp ar mai fi...

Expertul
5th August 2005, 23:12
Bayernul sunt talentati in a mentine un 1-0. Lasa ca mai trag ei mata de coada vreo 20 de min... Eu oricum am postat de mult sfatul de a va feri de meciul asta ,

Ajaxul a intors-o, conduce cu 2-1!

Vesti nashpa pt. cei care au mers pe Hanescu, Monfils are si 2-0 in setul secund

Expertul
5th August 2005, 23:17
Pt. Bray a marcat Andrei Georgescu :ciocan:

Paul
5th August 2005, 23:17
Hanescu n`are fata de semifinala ...

Paul
5th August 2005, 23:29
3-0 Bayern , 88 89 Makay

Toata lumea e multumita !
Hai Cork City !

MrRight
5th August 2005, 23:30
:drak: Bayern 3-0 !!!!!!!!!!!
Speranta moare ultima!

Paul
5th August 2005, 23:31
hai Cork City , ca Derry e mort deja 1-2

MrRight
6th August 2005, 12:38
Sturm Graz se afla in momentul actual pe locul 4 din campionatul Austriei, cu 2 victorii si 2 egaluri: (AW HW HD AD).
AW - Away Win (Victorie Afara)
HW - Home Win (Victorie Acasa)
HD - Home Draw (Egal Acasa)
AD - Away Draw (Egal Afara)

De cealalta parte, Austria Salzburg a inceput in nota caracteristica, cu 3 infrangeri si o victorie acasa (AL HW AL HL).
AL - Away Lose (Infrangere Afara)
HL - Home Lose (Infrangere Acasa).

Interesant este ca in meciul Salzburg - Austria Viena, casele de pariuri au gresit grav, creditand pe oaspeti cu o cota de 2.99 in eventualitatea unei victorii a acesteia. Pariorii profesionisti (cunoscatori) nu au stat mult pe ganduri, si multi au avut castiguri semnificative (Austria Viena a batut fara emotii, cu 2-0).

Consider ca aceeasi greseala este pe cale sa se repete.
De exemplu, la Astra, cotele arata astfel:
Sturm Graz - Austria Salzburg 2.69 - 3.10 - 2.40; 1.44 - 1.35 - 1.27

Concluziile le trageti singuri.

Recomandarea mea: Suma medie pe victoria Sturm Graz.
Chiar si cota de 1X (1.44) mi se pare excelenta.

pronostic
6th August 2005, 15:21
DUISBURG - STUTTGART

Dupa cinci sezoane in 2. Bundesliga, Duisburg revine pe prima scena.
Echipa care in sezonul trecut a terminat pe locul doi in puternica liga secunda a reusit sa se intareasca in intersezon cu Kai Michalke (atacant; de la Aachen), Klemen Lavric (atacant; Inter Zapresic), Razundara Tjikuzu (fundas; Hansa Rostock), Uwe Möhrle (fundas; Hansa Rostock), Marino Biliskov (fundas; NK Split), Markus Hausweiler (mijlocas; VfR Neuss) si cu Tobias Willi (mijlocas; SV Salzburg).
In meciurile amicale Duisburg s-a prezentat bine, castigand, printe altele, impotriva lui AZ Alkmar (3-1).

Stuttgart a trebuit sa se desparta de trei dintre cei mai importanti jucatori ai ei: Kevin Kuranyi, Aliaksandr Hleb si Phillipp Lahm. In schimb, o data cu venirea lui Trapattoni pe banca tehnica a svabilor, au sosit in Stuttgart si Thomas Hitzlsperger (mijlocas; de la Aston Villa), Jon Dahl Tomasson (atacant; AC Milan) si Jesper Grönkjaer (atacant; Atlético Madrid).
In meciurile de pregatire Stuttgart a obtinut rezultate slabe, in special atacul lasand inca multe de dorit.
Indisponibili pentru meciul de sambata sunt fundasul Matthieu Delpierre (accidentat in finala Cupei Ligii) si mijlocasii Christian Tiffert si Daniel Bierofka.


Echipe probabile:

Duisburg: 1 G. Koch - 11 Wolters, 4 Möhrle, 3 Baelum, 7 Bugera - 29 Willi, 6 Hausweiler, 20 Grlic, 21 van Houdt - 18 Kurth, 15 Ahanfouf

Stuttgart: 1 Hildebrand - 2 Hinkel, 6 Fernando Meira, 5 Babbel, 21 Magnin - 7 Meißner, 20 Soldo, 11 Hitzlsperger - 22 Grönkjaer, 18 Cacau - 10 Tomasson


Diferenta clara de valoare dintre cele doua echipe poate fi compensata de bilantul excelent al Zebrelor in meciurile de acasa din sezonul precedent, de euforia primului meci, dupa 5 ani, in 1. Bundesliga si nu in ultimul rand de "efectul surpriza" al unui inceput de campionat.
Astept un meci echilibrat, cu putine goluri.


Under 2,5@1,9 (Gamebookers) 6/10

Duisburg - Stuttgart 1@3,35 (Expekt) 3/10

Paul
6th August 2005, 16:12
Si totusi e meci de 2 solist asta ... parerea mea ;

pronostic
6th August 2005, 16:30
Paul, asta e un thread special pentru analize. Te rog, pentru viitor, sa-ti argumentezi parerile.

MrRight
6th August 2005, 16:32
Excelenta analiza, pronostic!!!
Nu incerc sa te combat cu nimic, desi eu la meciul asta am jucat ca da gol Stuttgart.
Ar fi minunat daca toti utilizatorii ar prezenta cate o astfel de analiza. Astfel, forumul ar devenicu adevarat unul folositor!!!
Stay cool!!!

Paul
6th August 2005, 16:41
6' Duisburg 0 - 1 Stuttgart

Eu doar mi-am dat cu parerea , pe inspiratie ; Duisburg e nou promovata ;

Moshu
6th August 2005, 16:44
paul are dreptate..yo am mizat gol marcat Stuttgart...+ k echip nu e omogena daca au facut atatea transferuri...

pronostic
6th August 2005, 16:46
1. Acesta nu e un thread pentru rezultate in direct.
2. Pentru pareri bazate pe "inspiratie" sunt deja destule threaduri deschispe pe "Pariuri".

Moshu
6th August 2005, 17:06
propun pentru maine un meci destul de sigur:
Rennes - Nantes 1 1.8
cu toti stim rezultatele fenomenale ale celor de la Rennes pe teren propriu, precum si rezultatele slabe inregistrate de nantes in deplasare(si nu numai-dupa c anul trecut abia a reusit sa se salveze de la retrogradare)

de la nante au plecat destui jucatori si nu prea au venit vara aceasta + k rezultatele din meciurile amicale au fost dezastruoase

MrRight
6th August 2005, 20:23
pronostic:

Total: 2
Corecte: 1
Gresite: 1

MrRight:

Total: 1
Corecte: 0
Gresite: 1

MrRight
7th August 2005, 09:34
Conform opiniilor exprimate pe unele situri de specialitate, inceputul campionatului francez va fi marcat de esecuri ale oaspetilor.
Par a fi profitabile pariurile de tip "1X".
Sa urmarim ce-o sa iasa...

MrRight
7th August 2005, 09:47
Hearts a inceput relativ bine, cu o victorie la Kilmarnock (care, surprinzator, a invins ieri in deplasare la Aberdeen cu 2-1).
Managerul George Burley a afirmat ca in cativa ani, echipa va deveni suficient de puternica incat sa concureze Rangers si Celtic la castigarea titlului.
Sa-i urmarim incepand de azi!

Statistica:
Hearts nu a facut nici un egal in ultimele 4 meciuri.
Hibernian nu a castigat niciunul din ultimele 4 meciuri.

Hearts - Hibernian 1 @ 2.30 (Astra)

MrRight
7th August 2005, 16:03
Deci, sa vedem cele 2 echipe:

Hafnafjordur(1/10)
- in jocurile de acasa, record 5-0-0, 15 puncte din 15 posibile, golaveraj 13-2;
- record absolut 10-0-0 in toate meciurile jucate pana acum in acest sezon: WWWWWWWWWW, golaveraj 29-5;

KR Reykjavik(6/10)
- 2-1-3 (WLLDLW) in cele 6 meciuri jucate in deplasare in acest sezon, 7 puncte din 18 posibile;
- 4-1-7 in cele 12 meciuri jucate pana acum, golaverajul arata astfel: 14-19, iar forma din ultimele 10 meciuri: LLLDWLLLWL.

Statistica:
FH Hafnarfjordur are la activ 14 victorii consecutive in campionat, fara egaluri sau infrangere. Este neinvinsa de 24 de etape!!! Ultimul rezultat in cupa, insa, a fost 2-2 cu Fram.
KR Reykjavik nu a mai facut egal de 6 etape.

Avand in vedere perioada deosebit de fasta prin care trece (in Islanda li se spune "Juggernautii"), cu un atac deosebit de prolific (o medie de 2.6 goluri acasa) si o aparare "beton", care a incasat acasa doar 2 goluri in 5 meciuri, intrevad un semn clar "1"

Recomandari:
Hafnafjordur - KR Reykjavik 1, 1.35 @Astra

MrRight
8th August 2005, 12:28
Sturm Graz - Austria Salzburg (0-0)
Hearts - Hibernian (4-0)
Hafnafjordur - KR Reykjavik (2-0)

MrRight
9th August 2005, 11:21
Pontul zilei:

Bradford City - Southend 1, 1.70@Gamebookers

Bradford a inceput cu o victorie (previzibila) la Hartlepool dupa un excelent pre-sezon, iar Southend a pierdut meciul sau de deschidere cu Port Vale.

Existau previziuni chiar inainte de meci despre victoria lui Bradford (echipa cu ambitii mari anul asta).

Managerul lui Bradford, Colin Todd e hotarat sa nu mai faca aceleasi greseli ca anul trecut cand echipa sa nu a jucat deloc rau impotriva unor cluburi puternice,insa a esuat lamentabil

Conform celor de la BBC News, intr-un articol cu titlul "Bradford winger Bobby Petta is expected to shake off a knock sustained in Saturday's 2-0 win at Hartlepool.", Spencer Prior, fundasul celor de la Southend este incert pentru astazi, dupa o accidentare in meciul cu Port Vale si ar putea fi inlocuit cu Lewis Hunt sau Andy Edwards.

Atacantul Shaun Goater nu va putea sa-si faca debutul pana nu va ajunge la o forma satisfacatoare, iar Jay Smith ramane pe banca din cauza uneiaccidentari.

MrRight
9th August 2005, 13:42
pronostic: (50%)

Total: 2
Corecte: 1
Gresite: 1

HotIce: (0%)
Total: 1
Corecte: 0
Gresite: 1

MrRight: (66.6%)

Total: 3
Corecte: 2
Gresite: 1

MrRight
9th August 2005, 15:49
Everton - Villareal <2.5, 1.60@Gamebookers

Un meci foarte interesant pentru calificarea in grupele CL.
E foarte greu sa-ti inchipui ca se pot marca multe goluri in acest meci.

Faptul ca Phil Neville (de la Manchester United) a semnat pentru cei de la Everton ii va face si mai greu de batut anul acesta si imi intareste convingerea ca va fi un meci fara multe goluri.

Villareal cred ca va fi mai mult decat fericita sa se intoarca in Spania cu un egal, tinand seama de faptul ca foarte putine echipe reusesc rezultate bune pe terenul lor.

Paul
9th August 2005, 16:09
@Mr.Right , buna analiza , insa am 2 observatii.
1) Phil Neville nu joaca deseara (nu a fost trecut pe lista)
2) Intr-adevar Villareal face meciuri stranse in deplasare in Europa ... si ma refer la Dinamo Kiev - Villareal 0-0 si Steaua - Villareal 0-0 ; De asemenea au si o forta mare in atac , in caz ca Villareal ia gol e f. probabil sa fie mai mult de 3 goluri.
O idee (mai riscanta) ar fi : Everton nu primeste gol ;

Oricum e posibil sa joc la meciul asta sub 2,5 g , sa vedem insa CFR- Lens cum imi ies banii de aici;

Paul
10th August 2005, 19:21
Dragii mei , poate ca o sa ma acuzati de subiectivism , insa am si eu un pont pe care vi-l recomand voua non-stelistilor.

Eu unul nu il joc , fiindca nu joc niciodata pe echipa mea favorita Steaua ;

Deci , as vrea sa ne aruncam o privire asupra jocului echipei Steaua din meciurile de acasa .

In ultimii 4 ani , Steaua a pierdut maxim 5-6 meciuri acasa , si maxim 10 egaluri.

Sezonul 2004-2005
1. Steaua - Poli Iasi 0-1 - o mare surpriza;
2. Steaua - Zelzenik 1-2 - Steaua a jucat cu rezervele
3. Steaua - Rapid 0-0 - atunci ne era de ajuns un egal
4. Steaua - Villareal 0-0 - ce meci , un rezultat excelent

Deci in ultimul sezon , din 21 de meciuri : 17 victorii - 2 egaluri - 2 infrageri

Sezonul 2003-2004

1. Steaua - Rapid 3-3 - ghinion , Steaua a avut 3-1
2. Steaua - Farul 2-2 , ultima etapa a campionatului , meciul nu mai conta
3. Steaua - Liverpool 1-1 - ce meci un rezultat excelent

Deci in acel sezon: 17 meciuri- 14 victorii - 3 egaluri

Total: 38 meciuri - 31 victorii Steaua - 5 egaluri - 2 infrangeri

Intre cele 31 de victorii as enumera : Valencia, Standard Liege , Besiktas , CSKA Sofia , Suothampton , Dinamo de 2 ori , etc

Deci , Steaua 1 acasa este un solist excelent .

MrRight
10th August 2005, 19:50
Good thinking!

Paul
10th August 2005, 19:55
Ca si o completare ...

In perioada noimbrie 2002-august 2005 , Steaua a pierdut un singur meci acasa

Steaua - Poli Iasi in campionat;
La asta se adauga Steaua - Zelzenik 1-2 in UEFA, cand a jucat cu echipa a II-a si era meci de calificare .

MrRight
10th August 2005, 20:18
Eu nu tin cu Steaua, insa astazi am pariat "1" solist.
Tin cu orice echipa romaneasca ce joaca cu una din strainatate (exceptand, probabil Arsenal).

In al doilea rand, am pariat cu mintea, nu cu inima.
(De fapt, si ieri am facut la fel si a fost cea mai dezastruoasa zi din cate imi amintesc)

Paul
10th August 2005, 20:20
eu nu am pariat pe Steaua ;
Insa l-am dat ca pont !

marius135
10th August 2005, 21:53
eu am pus pe un bilet
steaua 1 pauza 1 final
dinamo 1
rapid 1:)
biletul romanesc

Moshu
10th August 2005, 21:56
Eu nu tin cu Steaua, insa astazi am pariat "1" solist.
Tin cu orice echipa romaneasca ce joaca cu una din strainatate (exceptand, probabil Arsenal).

In al doilea rand, am pariat cu mintea, nu cu inima.
(De fapt, si ieri am facut la fel si a fost cea mai dezastruoasa zi din cate imi amintesc)

si yo la fel(tot asa..nu's stelist)...pt azi si maine am un bilet romanesc: Steaua, DInamo, Rapid :ok:

sHperacLu
10th August 2005, 22:06
Adevarat a fost japca la Brondby - Ajax... au prelungit meciul 10 minute ca sa dea egaleZe Brondby in minutu 99... da-o in pastele ma-sii de treaba ca mi-a ars biletul! :(

Asterix*
10th August 2005, 22:26
Originally Posted by Paul
Dragii mei , poate ca o sa ma acuzati de subiectivism , insa am si eu un pont pe care vi-l recomand voua non-stelistilor.

Eu unul nu il joc , fiindca nu joc niciodata pe echipa mea favorita Steaua ;

Si eu merg cu transportul in comun fiindca nu merg niciodata cu masina personala . :yeah: (Glumeam !!!)

marius135
10th August 2005, 22:58
m-a falimentat steaua:P
daca totusi o sa mai am bani cred ca pun mult pe 2 in retur ca o sa aiba cota bunicica

Moshu
10th August 2005, 23:02
in tur o sa traga taranii aia cu dintii de un 0-0....

archaeus
10th August 2005, 23:18
creca o sa ii calareasca bine de tot norvegienii ca au numai vikingi din aia la 1.90

pronostic
13th August 2005, 14:28
HERTHA BERLIN - EINTRACHT FRANKFURT


Merg impotriva opiniei generale conform careia Hertha va avea un meci usor sambata, dandu-i lui Eintracht sanse bune de a scoate cel putin un punct din aceasta partida.


- Berlinezii nu au avut o campanie de transferuri reusita. S-a speculat cu venirea unor nume grele in capitala, insa Hertha a trebuit sa se multumeasca cu mult mai putin.

- Ca si in anii precedenti, Hertha nu a inceput cu dreptul in noul campionat. A scos doar un punct din deplasarea la Hanovra, dupe ce condusese cu 2-0.

- Frankfurt, in ciuda scorului categoric cu care a pierdut acasa impotriva lui Leverkusen, a facut, pe durata a 70 de minute, un joc bun, aratand ca are valoarea necesara pentru a ramane in prima divizie.

- Hertha este nevoita sa recupereze punctele pierdute la Hanovra pe propriul teren, insa ultimul sezon a aratat ca in momente de presiune berlinezii adesea evolueaza mult sub asteptari.

- Ultima intalnire directa: 22.02.2004 Hertha Berlin - Frankfurt Eintracht 1:2.


Hertha BSC Berlin - Eintracht Frankfurt x2@2,95 (Expekt) 4/10

MrRight
15th August 2005, 17:41
Les Berrichonnes de Chateauroux si-au pus in cap anul acesta sa promoveze in dauna unor echipe mult mai bine cotate.
Montpellier, anuntata cu surle si trambite la inceputul sezonului, ca principala favorita la promovare in Ligue 1 a trebuit, astfel, sa se recunoasca invinsa in etapa trecuta pe terenul Berrichonilor (1-2).
Rezulta un capital imens psihologic!!!
Chateauroux au un moral excelent si se pare ca intr-adevar le-a intrat in cap sa se instaleze in frunte si sa ramana acolo.
Drumul e lung... si au de infruntat echipe foarte puternice pe langa Montpeliier (Bastia, Caen, Istres), care nu vor sta sa urmareasca ambitia celor de la Chateauroux.

Ce rezulta, cel putin pe azi?
O echipa super-motivata, increzatoare, ce poate foarte usor castiga meciul din seara asta, mai ales ca adversarul sau a fost dintotdeauna o echipa modesta in jocurile din deplasare.

Pronostic:
Chateauroux - Reims 1, 1.70

archaeus
15th August 2005, 17:50
Ce nu stie multa lume despre Montpellier este ca face parte din categoria echipelor gen Gloria Bistrita de la noi, in prima jumatate a sezonului trag tare apoi
(se vorbeste destul de des) ca vand meciurile ramase. Echipa este a unei firme ce se ocupa cu ridicatul gunoiului din Montpellier ( lol ), patronul este un lord Padureanu in varianta frantuzeasca, sunt toate motivele sa se intample cum prevad, deci se poate miza pe Montpellier la inceputul sezonului, dar apoi mare grija. Dar oricum sa mai treaca cateva etape din div. a -2a din Franta ca sa ne putem edifica daca anul asta o vor tine la fel ca anul trecut cad au fost semnale clare ca a fost ceva necurat, sau chiar vor sa promoveze.

MrRight
16th August 2005, 18:07
Cambridge Utd. - Hereford 2@2.05

Hereford au inceput bine, sunt "pe val" si, dupa cum spun cronicile sportive, sunt infometati dupa o noua victorie. Se anunta ca fiind principala pretendenta la promovare si mi-e greu sa cred ca cei de la "vai de capul lor" Cambridge le vor pune probleme in seara asta...

archaeus
16th August 2005, 18:31
mi-a sarit si mie in ochi meciul asta, dar am luat x2 la "siguranta", daca exista asa ceva :P

ruler20
16th August 2005, 22:28
nu stiu de unde sunteti asa siguri pe Cambridge Utd. - Hereford 2
Cambridge acum a picat si dupa rezultatele din prima etapa nu nu cred ca poti aprecia ca Hereford trag la promovare.
Eu zic un 1x aici

ozone
17th August 2005, 01:48
Cambridge Utd. - Hereford 2@2.05

Hereford au inceput bine, sunt "pe val" si, dupa cum spun cronicile sportive, sunt infometati dupa o noua victorie. Se anunta ca fiind principala pretendenta la promovare si mi-e greu sa cred ca cei de la "vai de capul lor" Cambridge le vor pune probleme in seara asta...

Se pare ca le-a pus probleme... ba chiar au si castigat :))

Rezultat 1 scor 2-1

Tyres
17th August 2005, 10:49
se pareca la faza asta ruler20 rules :P :drak:
bine ma ia sa postezi tuh niste bilete poate ai inspiratie mai buna ca noi :ok:

ady51a
18th August 2005, 12:42
Duminica 21 Aug 05 15:30


Bolton v Everton 2.10 3.20 3.40
Bolton v Everton 1.27 1.65 1.30 cotele la dublu 1x x2 12

Bolton:
IDETOSHI NAKATA Midfielder 0
NICKY HUNT Defender 2
KEVIN NOLAN Midfielder 4
BRUNO N'GOTTY Defender 5
GARY SPEED Midfielder 6
STELIOS GIANNAKOPOULOS Midfielder 7
IVAN CAMPO Midfielder 8
HENRIK PEDERSEN Striker 9
JAY-JAY OKOCHA Midfielder 10
RICARDO GARDNER Midfielder 11
IAN WALKER Goalkeeper 12
KEVIN DAVIES Striker 14

Philip A Gartside CHAIRMAN
Sam Allardyce MANAGER

NAME POSITION
PLAYED SQUAD
NUMBER

RADHI JAIDI Defender 15
JARED BORGETTI Striker 18
RICARDO VAZ TE Striker 20
EL HADJI DIOUF Striker 21
JUSSI JAASKELAINEN Goalkeeper 22
JOEY O'BRIEN Midfielder 24
ABDOULAYE FAYE Defender 25
TAL BEN HAIM Defender 26
BEDI BUVAL Striker 27
BRADLEY HILL Defender 35
KHALILOU FADIGA Midfielder 39


Everton:

RICHARD WRIGHT Goalkeeper 1
PER KROLDRUP Defender 2
GARY NAYSMITH Defender 3
JOSEPH YOBO Defender 4
DAVID WEIR Defender 5
MIKEL ARTETA Midfielder 6
MARCUS BENT Striker 7
JAMES BEATTIE Striker 8
DUNCAN FERGUSON Striker 9
SIMON DAVIES Midfielder 10
JAMES McFADDEN Striker 11
LI TIE Midfielder 12

Bill Kenwright CHAIRMAN
David Moyes MANAGER

NAME POSITION
PLAYED SQUAD
NUMBER

IAIN TURNER Goalkeeper 13
KEVIN KILBANE Midfielder 14
LEE CARSLEY Midfielder 16
TIM CAHILL Midfielder 17
PHIL NEVILLE Defender 18
LEON OSMAN Midfielder 21
TONY HIBBERT Defender 22
ALESSANDRO PISTONE Defender 23
NIGEL MARTYN Goalkeeper 25
JAMES VAUGHAN Striker 29
JOHN RUDDY Goalkeeper 30


Eu vad la acest meci o victorie a gazdelor. sunt cunoscute problemele in defensiva ale echipei din Liverpool, in 2 meciuri ofociale in acest sezon au incasat 4 goluri, toate pe propriul teren, 2 de la Manchester United si 2 de la Villareal in preliminarii CL.
Merita incercat : Bolton to score 1.21
Bolton v Everton 1 2.10
Bolton v Everton 1x 1.27
Jared Borgetti marcator in meci cota 2.35
Bolton v Everton 1x/1x 1.42
Bolton v Everton 1/1 3.4
Bolton v Everton [HT o... HT or FT 1 1.63


Inspiratie maxima!

ady51a
18th August 2005, 12:53
Will Makaay break Müllers record in 2005/06?
Yes 5.00
No 1.10
Will Roy Makaay break Gerd Müllers record from 1971/72 with 40 goal in a Bundesliga season?

Makaay a marcat deja 5 goluri in primele 2 etape din Bundesliga.
Eu zic ca marita incercat un yes cota 5? Ce spuneti?
Va reusi Makaay sa inscrie 40 de goluri in acest sezon din Bundesliga?

archaeus
18th August 2005, 13:39
cred ca e cam riscant...si nu ma gandesc la valoarea lui Makaay ci la eventualele accidentari care se pot ivi pe parcurs

Lucky_OLD_G's
18th August 2005, 14:59
40.de boabe????? sunt cam multe si ptr makaay........doar daca da cate 3 pe meci......e riscant......da ptr fun merge incercat

ady51a
18th August 2005, 15:17
35 de goluri in 32 de etape, este ok pt Makaay. Singura problema este accidentarea sau suspendatea! Inceputul este bun.

MrRight
29th August 2005, 18:49
Fedak Y. v Glatch A. 2, 1.66@Gamebookers

Glatch e intr-o forma nebuna, desi are o varsta foarte frageda!!! Am vazut-o jucand recent si m-a impresionat foarte mult: exacta, sigura pe ea, foarte rapida.
Despre Fedak nu am decat o parere teribil de proasta... In ultima vreme a dat-o in bara serios, iar jocul ei e dezastruos. Mira-m-as sa-si fi revenit asa repede...

pronostic
30th August 2005, 15:26
Kapfenberg (-1,5) - Kufstein 1@2,11 (Gamebookers)

Duel din subsolul divizei secunde austriece.

Inainte inceperii noului sezon, SV Kapfenberg se anunta, alaturi de LASK Linz, principala candidata la promovarea in T-Mobile Bundesliga.
Kufstein, care a promovat anul acesta din Regionalliga West, e o echipa modesta, fara pretentii in Red Zac Erste Liga.

Dupa ce a pierdut primele 2 meciuri pe teren propriu, Kapfenberg a reusit sa obtina 7 puncte din urmatoarele 3 partide disputate acasa, invingand pe puternicele Austria Wien (Am.) si pe FC Kärnten cu 3-1.
Kufstein a pierdut clar toate meciurile jucate in deplasare, avand un golaveraj de 1-14.

Ambele echipe pot conta pe formatiile de baza, aratandu-se, dupa succesele din etapa precedenta (Kapfenberg - Kärnten 3 - 1; Kufstein - LASK 0-0), increzatoare pentru meciul de azi.

In final mentionez ca acest meci trebuia sa se dispute vineri, fiind amanat, din cauza ploii, pentru azi, fapt care poate avantaja echipa gazda.

MrRight
31st August 2005, 19:39
GAIS v Västra Frölunda 1, 1.55@Gamebookers

Duel intre o fruntasa (care nu prea a rupt gura targului in ultima vreme) si o codasa a ligii secunde suedeze.
Probabil GAIS a dat multe dureri de cap jucatorilor (ma numar si eu printre ei), insa de data asta sunt absolut sigur de o victorie la scor.

ady51a
31st August 2005, 19:54
Am pus si eu asta!

MrRight
1st September 2005, 17:52
GAIS - Vastra Frolunda 3-0 ----------- OK

MrRight
1st September 2005, 17:56
Hochei:
Cehia - Finlanda 1, 1.80@Astra

Incep usor-usor sa miste lucrurile si in hochei (unul dintre sporturile mele preferate la pariuri).
De data asta avem un turneu extrem de puternic, la care participa "gigantii" europeni ( sa amintim pe Rusia, Suedia, Cehia, Finlanda...) si care se desfasoara in Cehia.
Echipele vin din vacanta, insa Cehia are avantajul terenului propriu si mizeaza pe atacul de vis si un portar care primeste foarte putine goluri.

ady51a
1st September 2005, 23:19
Eu as recomanda mai exact un 1x, nu scade foarte mult cota un 1.40 tot cred ca ramane. Asa ca nu ai parte de o semisurpriza.

Paul
1st September 2005, 23:44
Hochei:
Cehia - Finlanda 1, 1.80@Astra

Incep usor-usor sa miste lucrurile si in hochei (unul dintre sporturile mele preferate la pariuri).
De data asta avem un turneu extrem de puternic, la care participa "gigantii" europeni ( sa amintim pe Rusia, Suedia, Cehia, Finlanda...) si care se desfasoara in Cehia.
Echipele vin din vacanta, insa Cehia are avantajul terenului propriu si mizeaza pe atacul de vis si un portar care primeste foarte putine goluri.

Intr-o vreme jucam la hochei intr-o veselie pe mai mult de 4,5 goluri ... :ok: .
Finalnda e vre`o forta in hochei fiindca cota 1,80 e mare pentru Cehia ca si gazda

ady51a
2nd September 2005, 12:05
Portugal [U21] v Luxembourg [U21] 1.01 9.50 34.00
La Gb
Portugalia - Lux 1.02 11 25 la 1x2
Bomba Pe oferta pariloto

PORTUGALIA (U21) 1.7 3.6 3.4 LUXEMBOURG (U21) 3
1.15 1.13 1.74
!.70 la 1 si 1.15 la 1x.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :mda: :evil: :mda: :evil: :mda: :evil:

noheart
2nd September 2005, 12:30
Intr-o vreme jucam la hochei intr-o veselie pe mai mult de 4,5 goluri ... :ok: .
Finalnda e vre`o forta in hochei fiindca cota 1,80 e mare pentru Cehia ca si gazda
si mie imi place sa joc pe hokey dar nu pe echipe nationale ci pe campionate (prefer Norvegia, Finlanda, Suedia si Cehia) La under/over nu prea ma bag ca e f riscant

archaeus
2nd September 2005, 12:54
iar rusia are 1.55 cu liechtenstein la parilotto dar e +2 iar portugalia e +3 LA HANDICAP

ady51a
2nd September 2005, 16:58
Da am vazut si eu mai tarziu ca-i handicap.

Moshu
2nd September 2005, 18:07
lol...faza tare azi..ies vreo 3 tipi super fericitei..k au jucat pe portugalia cu 1,7..si ii zicea unul altuia "vezi mah...ti-am zis ki mai bine k la ***** unde avea cota 1,02 =))

Paul
2nd September 2005, 23:06
- Cehia , locul IV in lume , Romania locul 31 in lume
- Cehia , o specialista a preliminariilor (au avut recent campanii cu maxim de puncte , din grupe echilibrate)
- Cehia si Olanda se lupta pentru locul I , si cehii sunt motivati , noi nu suntem motivati deloc
- diferenta evidenta de valoare la nivel de loturi

Romania a pierdut ultimile meciuri importante acasa

Romania - Olanda 0-2
Romania - Danemarca 2-5
Romania - Norvegia 0-1
Romania - Italia 0-3

mergand pe acest fir, meciuri de acasa importante
Romania - Slovenia 1-1
Romania - Portugalia 1-1

In prel Franta `98 nu am avut nici un adversar tare , poate Irlanda ...

Deci trebuie sa mergem in urma ... parca la EUro 96 in preliminarii ... Romania - Franta 1-3....

Deci acasa suntem slabi !

De ce sa faca Romania surpriza tocmai astazi , cu Cehia o super putere.

Romania - Cehia , 2 @2,25

stefanm14
2nd September 2005, 23:09
paulica...era suficient sa spui doar Romania - Cehia 2...io as merge si pe un socr exact 0-2 .. :ok:

noheart
2nd September 2005, 23:10
nu te suapra dar argumentele tale nu mi se par suficiente. eu mizez pe exact opusul (1x Romania - Cehia)

stefanm14
2nd September 2005, 23:13
si argumentele pls...paul a scris vreo 15 randuri...sa vedem :rolleyes:

Paul
2nd September 2005, 23:15
nu te suapra dar argumentele tale nu mi se par suficiente. eu mizez pe exact opusul (1x Romania - Cehia)

joci ce vrei sa sunt banii tai;
din partea mea joaca scor exact 4-0 :evil:

KPax
3rd September 2005, 10:55
greseala

stefanm14
3rd September 2005, 14:56
greseala Kpax e ca postezi aiurea fara argumente..

White Shadow
3rd September 2005, 16:16
Locul IV In lume o castigat acasa 1-0 cu locul 31 in lume.
Lasa-i ma Paule ca nu-s asa de buni.
Romania - Olanda 0-2 ( Gol in primele minute )
Romania - Danemarca 2-5 ( S.F. )
Romania - Norvegia 0-1 ( Gol in ultimile minute )
Romania - Italia 0-3 ( Italia:mai buna decat noi clar )
Pana cand tot ghinioane.

stefanm14
3rd September 2005, 17:20
of of mai mai...astea sunt argumentele tale THE SHADOW pt pariuri..ca am pierdut ultimele 4 meciuri acasa ? cu italia si danemarca clar...cu olanda n-am ajuns de 5 ori in careu...cu norvegi "a fost de vina terenu " :D ...pai ce conteaza mah ca dai gol in ultimile minute sau in primele..important e ca se da gol, alea nu fac parte tot din meci :rolleyes:

MrRight
5th September 2005, 16:07
GAIS - Vasteras 1/1, 1.90@Gamebookers

Dupa un parcurs cam ezitant in ultimele etape, in care a incurcat socotelile multor jucatori (printre care ma numar si eu), GAIS se pare ca a gasit drumul cel bun, revenind la forma sa consacrata.
Se pare ca visul lor vechi de revenire in prima divizie suedeza s-a relansat o data cu victoria fara drept de apel din etapa trecuta cu una dintre codase, Frolunda (3-0).
Daca ar fi sa ne luam dupa forma recenta (WWLDDLLWLW), respectiv acasa (DDWLWWDLWW), pronosticul pe care-l propun astazi (1 pauza/1 final) ar parea cam hazardat, insa hai sa ne uitam la adversarul lor de astazi:
Vasteras a pierdut toate 6 din cele 6 meciuri jucate afara in ultimele etape (0-3 si 0-5 sunt ultimele rezultate inregistrate "afara" la Mjallby si Orebro, echipe foarte slab clasate in divizia 2 suedeza), iar bilantul lor total din meciurile in deplasare este 1-2-8 (LWLDLLLLLL in ultimele 10 meciuri).

Avand in vedere revenirea apetitului pentru goluri in meciurile de acasa, prognozez ca GAIS va marca foarte repede 1-2 goluri si va mentine un avantaj rezonabil pana la sfarsitul meciului.

Paul
5th September 2005, 16:19
DIn pacate cota este 1,65 , nu 1,90 !

Popa Florin
9th September 2005, 22:38
imi ziceti cine castiga din meciurile care le voi preciza ... sunt cam nou pe aici deci nu sariti pe mine daca am postat unde nu trebuia :( [Va rog sa imi raspundeti]
Am pariat diferite meciuri ... De multe ori doar ultimele nu mi-au iesit ... intradevar e foarte trist ... As dori sa aud parerea unui profesionist depsre urmatoarele meciuri daca se poate ... :

Everton - Portsmouth
Chelsea - Sunderland
Middlesbrough - Arsenal
Sheff Utd - Ipswich Town
Leeds United - Brighton
Celtic - Aberdeen
Falkirk - Rangers
Fenerbahce - Ankaraspor
Sparta - Jihlava
Otelul - Rapid
Poli AEK Timisoara -Gloria Bistrita
CSKA - Shinnik
Southampton - QPR
Willem II - Ajax
PSV- Utrecht

Va multumesc si v-as ruga ca doar cei care se pricep sa vanda ponturi , nu sa va dati cu presupusu ... no spam va rog

numai bine
florin

later edit : scuzati ca am postat de 2 ori dar netul face figuri de 3 saptamani ... mii de scuze inca o data :(

Paul
9th September 2005, 22:54
Everton - Portsmouth 1x
Chelsea - Sunderland 1
Middlesbrough - Arsenal x2
Sheff Utd - Ipswich Town (nu ma pronunt)
Leeds United - Brighton pare 1x, nu ma hazardez la ligile inferioare
Celtic - Aberdeen pare 1
Falkirk - Rangers pare 2
Fenerbahce - Ankaraspor pare 1
Sparta - Jihlava m-am fript cu cehii , nu ma bag
Otelul - Rapid ... huh , meci de x2 , Otelul insa e capabila de surprize; de evitat;
Poli AEK Timisoara -Gloria Bistrita 1 fara emotii
CSKA - Shinnik pare 1 , sau GM CSKA
Southampton - QPR nu ma pronunt (pare 1x)
Willem II - Ajax ... heh , Ajax forma slaba , de evitat
PSV- Utrecht 1

ady51a
9th September 2005, 23:01
La prima vedere, la o parcurcurgere usoara par meciuri dezechilibrate cu cate un favorit cert la fiecare, dar sunt posibile unele surprize la cateva dintre ele
Iata cum vad eu
Everton - Portsmouth x
Chelsea - Sunderland 1
Middlesbrough - Arsenal 2
Sheff Utd - Ipswich Town x
Leeds United - Brighton 1
Celtic - Aberdeen 1
Falkirk - Rangers aici e de evitat meciul asta. eu as juca 1x
Fenerbahce - Ankaraspor si aici este de evitat.
Sparta - Jihlava si aici Jilhava nu-s aia de la hochei sa piatde pe linie, la fotbal sunt buni.
Otelul - Rapid 2 ca aia de la otelul au nunta.
Poli AEK Timisoara -Gloria Bistrita aici cred ca merge un 1
CSKA - Shinnik e greu nu te baga la rusi. sunt tepari rau de tot.
Southampton - QPR si asta de dubios. nu am informatii despre ce a mai ramas la southampton dupa retrogradare, De ce te bagi la meciul asta?
Willem II - Ajax si asta e greu. Au liga sapt viitoare.
PSV- Utrecht Greu si aici. Nu e de colo o semisurpriza
Inspiratie maxima!!! :ok: :ok: :ok:

Popa Florin
9th September 2005, 23:25
Si daca sunteti amabili v-as ruga sa mai completati cu meciuri pe care voi credeti ca ar merita pariate

numai bune
florin

Moshu
10th September 2005, 00:37
Everton - Portsmouth X2
Chelsea - Sunderland 1
Middlesbrough - Arsenal X2
Sheff Utd - Ipswich Town 1
Leeds United - Brighton 1
Celtic - Aberdeen 1
Falkirk - Rangers 2
Fenerbahce - Ankaraspor
Sparta - Jihlava 1
Otelul - Rapid 2
Poli AEK Timisoara -Gloria Bistrita 1
CSKA - Shinnik 1
Southampton - QPR 1X (sau X pauza)
Willem II - Ajax pauza X2
PSV- Utrecht 1

Paul
10th September 2005, 00:40
Si daca sunteti amabili v-as ruga sa mai completati cu meciuri pe care voi credeti ca ar merita pariate

numai bune
florin

Dinamo - Bacau 1

Moshu
10th September 2005, 00:46
Barcelona - Mallorca 1
Falkirk - Rangers 2
Valerenga - Molde 1
Nurnberg - Bayern 2(la asta am cva dubii..dar totusi o sa-l joc pe 1 bilet)

ady51a
10th September 2005, 12:47
newcastle - fulham 1

sillo
10th September 2005, 19:54
biletu meu de maine ...boavista - pacos 1 ,cota 1.5 * xerez-castellon 1 ,cota 1.7 * poli iasi - faru x2 , cota 1,25 * barcelona-mallorca 1 , cota 1,2 * real sociedad -alaves 1 , cota 1,9 (sociedad vine dupa o infrangere rusinoasa in fatza lui bilbao ,,,dar trebe sa-si apere onoarea in fatza unei noi promovate care a remizat acasa cu barcelona ) * standard liege-beveren 1 ,cota 1,2 * -------curs final =8.72

Moshu
10th September 2005, 21:01
asta e thread de analize...nu loc in kre sa-ti postezi tu toate biletele...

pronostic
12th September 2005, 18:57
BOCHUM - HANSA ROSTOCK


Duelul retrogradatelor din 1. Bundesliga.

Dupa un inceput de sezon in forta (4-0 in deplasarea la Saarbrücken), Bochum a continuat cu doua remize (impotriva lui Cottbus si Ahlen).
Rostock a avut un debut competitional catastrofal: 3 infrangeri in 3 etape (impotriva lui Offenbach, München si Braunschweig), avand ca urmare revenirea lui Frank Pagelsdorf la carma "hanseaticilor".

Rostock pregateste o noua formula de start: In aparare vor juca in premiera tinerii fundasi Gledson si Bülow, in schimb ce Michael Hartmann va evolua pe partea stanga. In ofensiva va aparea un atacant suplimentar, Magnus Arvidsson. In plus, mijlocasului Rene Rydlewicz i se va incredinta banderola de capitan.
Si la Bochum se anunta schimbari: David Pallas va intari apararea, in timp ce in atac Joris van Hout si Ionel Gane se pregatesc pentru debutul in 2. Bundesliga.

Dupa propriile declaratii de presa, Hansa isi va cladi jocul pe contraatac, situatie cu care Bochum a avut mari probleme in trecut.


Formatii probabile:

Bochum: 1 van Duijnhoven - 36 Pallas, 15 Drsek, 3 Meichelbeck, 24 P. Bönig - 2 China, 8 Zdebel, 16 Misimovic, 6 Imhof - 11 van Hout, 22 Edu -

Rostock: 1 Schober - 31 Bülow, 28 Gledson, 13 Sebastian, 33 M. Hartmann - 14 Löw, 6 Maul - 7 Rydlewicz, 15 Arvidsson, 11 Prica - 24 Schied -


Intalniri directe:

16.10.04 VfL Bochum - Hansa Rostock 0:1
28.02.04 VfL Bochum - Hansa Rostock 0:0
15.09.02 VfL Bochum - Hansa Rostock 0:1
22.10.00 VfL Bochum - Hansa Rostock 1:2
29.05.99 VfL Bochum - Hansa Rostock 2:3



VfL Bochum v Hansa 2@5.50 (Gamebookers) 6/10

pronostic
20th September 2005, 16:41
Frankfurt - Bayern


Cota buna pentru gazde:

Frankfurt arata, atat in rezultate, dar mai ales in joc, o tendinta pozitiva.
Din toate echipele din 1. Bundesliga, Eintracht are cel mai bun bilant in meciurile de acasa impotriva lui Bayern München: 16 victorii, 13 remize si doar 6 infrangeri.

In ciuda rezultatelor recente, Bayern se afla intr-o evidenta scadere de forma, ultimele meciuri ale bavarezilor carecterizandu-se prin lipsa de creativitate.
Cu victoria din etapa trecuta impotriva Hanovrei (1-0), Bayern si-a imbunatatit propriul record de victorii consecutive in Bundesliga (14), un moment de relaxare putand aparea in partida de azi.
Acesta e a parta confruntare (a treia deplasare) in zece zile pentru München.
Lui Balack i s-au alaturat Pizarro, Santa Cruz si Hargreaves pe lista accidentatilor.


Eintracht Frankfurt v Bayern München 1x@2,50 (Bet365) 7/10

zeke
20th September 2005, 18:15
eu am pus separat.. 4 usd pe victorie acasa si 8 euro pe egal

pronostic
22nd September 2005, 17:50
Sportfreunde Siegen - Hansa Rostock


Meci disproportionat din punct de vedere valoric.

Nou-promovata Siegen (locul 8) a inceput bine campionatul, insa limitele acestei echipe s-au vazut clar in ultimele doua etape.

Dupa cinci esecuri consecutive, Hansa (locul 16) a otinut primul succes duminica, pe teren propriu, impotriva lui Paderborn, confirmand astfel tendinta pozitiva a ultimelor saptamani.


Echipe probabile:

Siegen: 1 Masic - 35 Bäcker, 23 Bogusz, 20 Barletta, 19 Döring - 2 Weikl, 10 Nemeth, 18 Nauroth - 7 Lintjens - 17 Bettenstaedt, 9 Spizak

Rostock: 1 Schober - 31 Bülow, 3 M. Pohl, 28 Gledson, 33 M. Hartmann - 4 Gaede, 6 Maul - 7 Rydlewicz, 15 Arvidsson, 19 di Salvo - 24 Schied


O cota inimaginabila cu cateva luni in urma:

Sportfreunde Siegen (+0) v Hansa Rostock (+0) 2 (AH)@1,90 (Sportingbet) 9/10

ady51a
22nd September 2005, 22:10
Dar cine-i cunoaste pe astia? Gaedem, Maulm, Di Salvo? :mda:
sper sa-ti iasa, deocamdata e 0 - 0 min 37. Bafta! :ok:

ady51a
22nd September 2005, 23:19
FT Siegen 1 : 1 Hansa pt Hansa a marcat di salvo.

pronostic
23rd September 2005, 16:00
Kärnten - Leoben

Meci interesant din punct de vedere statistic:

Leoben (locul 9 din 10) a remizat ultima data in campionat, acum zece etape, pe teren propriu, impotriva adversarului de azi, Kärtnen.
Linia de clasament pentru meciurile in deplasare ne dezvaluie un 0 mare in dreptul lui "x": 1 - 0 - 5.

La Kärnten (locul 5) situatia se prezinta asemanator, linia de clasament pentru meciurile de acasa aratand astfel: 4 - 0 - 2.

In favoarea unui meci echilibrat vorbeste si scaderea de forma a gazdelor (doua infrangeri consecutive) confruntata cu tendinta pozitiva a oaspetilor (victorie dupa sase esecuri consecutive).


FC Kärnten v DSV Leoben x@3,8 (Sportingbet) 4/10
FC Kärnten v DSV Leoben 2@5,25 (Sportingbet) 1/10

pronostic
8th October 2005, 16:19
Ruanda - Angola


In urma cu trei saptamani presedintele Nigeriei, Olusegun Obasanjo, a declarat in public (mai in gluma, mai in serios) ca va scuti statul ruandez de platirea unei stravechi datorii (datata inca din vremea castigarii independendentei acestui mic stat african) in cazul in care Ruanda ii va pune o piedica Angolei tocmai in meciul de azi.
Aceasta afrimatie a facut parte din campania electorala dusa de presedintele actual (confruntat cu o scadere de simpatie in popor), insa ea a fost luata de buna in Kigali, unde Ministerul Sportului, Tineretului si Culturii a promis o prima istorica pentru victoria Ruandei in partida de azi (in functie de surse, intre 10.000 $ - 20. 000 $ pro jucator).
Situatie comica, fapt e, insa, ca ruandezii vor juca, datorita unui bizar joc al intamplarilor, pentru prima vietii lor.

Ruanda v Angola 1@6.00 (Sportingbet) 3/10

Surse: http://www.nigeria.gov.ng/
http://allafrica.com/sport/

pronostic
25th October 2005, 11:53
Frankfurt - Schalke 04


Meci din runda a doua a Cupei Germaniei.

In prima runda Frankfut a invins-o, cu 2-1, in deplasare pe Oberhausen (a treia liga valorica), iar Schalke s-a impus cu 3-0 tot in deplasare, la Bremerhaven (a cincea liga valorica).

Confruntarea similara disputata pe 1.10.2005 in cadrul etapei a opta a campionatului german a fost castigata, impotriva cursului jocului, cu 1-0 de Schalke; o motivatie suplimentara pentru Eintracht fiind asadar data.

Dupa cateva etape de reacomodare cu 1. Bundesliga, Frankfurt arata o forma buna, reusind sa castigele ultimele doua meciuri din campionat (in deplasare la Duisburg si acasa impotriva lui Köln).

Oaspetii de maine sunt angrenati in trei competitii (pe langa Cupa si campionat, si in Liga Campionilor), aceasta situatie facundu-se simtita in cele mai recente partide din intrecerea interna, unde Schalke a parut lipsita de vlaga.

Frankfurt poate conta pe echipa de baza, in timp ce de la Schalke va lipsi, pe langa mai vechii accidentati (Gerald Asamoah, Mimoun Azaouagh si Christian Pander), si Mladen Krstajic. Prezenta lui Darío Rodriguez este incerta.


Echipe probabile:

Frankfurt: Nikolov - P. Ochs, Rehmer, Vasoski, Spycher - Jones - Chris, Köhler - A. Meier - Amanatidis, Copado

Schalke: Rost - Rafinha, Bordon, Waldoch, Kobiashvili - Poulsen - F. Ernst, Bajramovic - Lincoln - Larsen, Kuranyi

Eintracht Frankfurt (+0) v Schalke 04 (+0) 1(AH)@2,56 (Betandwin) 6/10

Expertul
25th October 2005, 20:48
Imi placi... Din felul in care vezi lucrurile, se vede pasiunea pt. pariuri, se vede ca ai chestii in comun cu domeniul asta...Daca ai combina stilul tau cu Martingale-ul clasic, sa stii ca ai avea mari sanse sa iesi pe castig pe termen lung...
La fel il vad si eu azi, Frankfurt nu poate sa piarda, eu l-am jucat in 1x, cautand o cota de siguranta.

Expertul
25th October 2005, 21:11
Si doua goluri cazura la diferenta de un minut... acum imi pare putin rau ca nu l-am jucat 1. La g-bookers cota era de 3.05.

ady51a
25th October 2005, 22:31
Bravo !!! :ok: /hello /hello /hello

FT Eintracht Frankfurt 6 - 0 Schalke
28' [1 - 0] A. Meier
30' [2 - 0] B. Huggel
64' [3 - 0] C. Spycher
68' [4 - 0] A. Meier
79' [5 - 0] F. Copado
85' [6 - 0] P. Ochs

pronostic
28th October 2005, 16:56
Freiburg - Cottbus, duminica, 16:00


Un meci care mi-a atras atentia inca de la aparitia cotelor pe piata.


In afara de pozitia echipelor in clasamentul ligii, toti ceilalti factori o favorizeaza pe Freiburg.

Cottbus, care inaintea inceperii noului sezon avea ca obiectiv oficial ramanerea in 2. Bundesliga, a reusit sa obtina 22 de puncte din primele 10 etape.
Insa aparentele inseala: doar in putine cazuri Energie a putut confirma pe teren surprinzatoarea prezenta pe un loc promovabil, aratand deseori un joc medicoru (in special defensiva facand o impresie instabila).
Dar cum in fotbal, in contradictie cu multe alte sporturi, termenul de inertie isi are valabilitatea, Cottbus reuseste sa se mentina acolo unde nu-i este locul.
In meciul de miercuri, contand pentru Cupa Germaniei, Cottbus a fost invinsa in deplasare, dupa o partida epuizanta, cu 2-1 de Bielefeld.


Pe teren propriu Freiburg are un bilant de 4-1-0 (golaveraj: 10-4), insa uriasul potential ofensiv inca nu a iesit la iveala.
In Cupa Freiburg s-a calificat lejer in optimile de finala, trecand acasa, cu 4-1, de Braunschweig.



Intalniri directe:

04.11.01 SC Freiburg - Energie Cottbus 3:1
16.09.00 SC Freiburg - Energie Cottbus 4:1
30.11.99 SC Freiburg - Energie Cottbus 2:0
27.07.97 SC Freiburg - Energie Cottbus 2:0



Echipe probabile:

Freiburg: 31 Walke - 19 Ibertsberger, 17 Diarra, 18 Olajengbesi, 6 Aogo - 22 Riether, 20 Antar - 23 Sanou, 10 Coulibaly, 33 Tanko - 9 Iashvili

Cottbus: 23 Piplica - 5 Berhalter, 25 Hysky, 6 da Silva, 14 Szelesi - 11 Dworrak, 7 T. Rost, 8 Aidoo - 29 Radu, 9 Kioyo (incert), 4 McKenna


Freiburg (-1) v Energie Cottbus 1(AH)@2,95 (Sportingbet) 6/10

(In pracitca, pariul insemnand: 4.42 unitati pe Freiburg (-1) - Cottbus 1@4.00 si 1,58 unitati pe Freiburg (-1) - Cottbus x@3,80)

pronostic
3rd November 2005, 14:03
VFB Stuttgart - Shakhtar Donetsk


Ambele echipe si-au castigat meciul de debut din grupele Cupei UEFA. Stuttgart a invins-o cu 2-0 pe Rennes in deplasare, iar Donetzk s-a impus cu 1-0 acasa in fata lui PAOK.

In campionatele interne, situatiile combatantelor de astazi difera mult: In timp ce minerii din Donetzk ocupa primul loc in fata rivalilor din Kiev, svabii din Stuttgart se afla pe un dezamagitor loc zece in Bundesliga.

Calitativ, Shakhtar este cu mult peste VFB; fosta formatie cu cel mai mare potential ofensiv din fotbalul german transformandu-se brusc, in principal din cauza conceptiei tactice a noului antrenor - Giovanni Trapattoni -, dar si din cauza unei nereusite campanii de transferuri (au plecat jucatori tehnici, versati; au venit jucatori sterili), intr-o echipa plicticoasa, fara idei, care se bazeaza pe defensiva.

Si la aspectul tactic ucrainenii stau mai bine, acolo unde Mircea Lucescu a reusit sa-si impuna principiile fotbalului italian, fara ca sa sacrifice, insa, ceva din impresionanta forta de atac a echipei sale.
Pe cand omologul sau tocmai asta nu a reusit, atat presa cat si suporterii criticandu-l pentru stilul, care pana acum nu a dat roade, imprimat echipei.

Atmosfera in Stuttgart este, asadar, neprielnica unor rezultate mari, iar presiunea asupra lui Trapattoni creste de la o zi la alta.

Portarul gazdelor, Timmo Hildebrand, nu va putea juca in partida de azi, in locul lui intra Dirk Heinen.


Echipe probabile:

Stuttgart: Heinen - Hinkel, Fernando Meira, Delpierre, Magnin - Soldo, Meißner, Tiffert, Grönkjaer - Ljuboja, Tomasson

Donetsk: Shutkov - Srna, Lewandowski, Tolga, Shevchuk - Tymoshchuk, Matuzalem, Duljaj, Elano - Marica, Brandao


Stuttgart (+0) v Shakhtar Donetsk (+0) 2(AH)@2,875 (Sportingbet) 6/10

pronostic
4th November 2005, 14:57
Cottbus - Ahlen


Nu de multe ori imi argumentez pariurile doar prin prisma valorii combatantelor, dar in cazul de fata cotele sunt atat de indepartate de raportul calitativ al echipelor, incat orice alt comentariu e de prisos.

Dupa un inceput surprinzator de bun in campionat, Cottbus incepe sa-si dezvaluie adevarata fata: o defensiva instabila, un mijloc aproape inexistent, un atac grosolan (pentru amanunte vezi si analiza meciului Freiburg-Cottbus din etapa anterioara).
Pe partea cealalta, Ahlen pare ca-si revine, o data cu demisia lui Frantisek Straka si venirea lui Paul Linz pe banca strutilor, dupa socul catastrofalului start de sezon.

In aceste conditii, cota pentu Ahlen pare un cadou.

Energie Cottbus (+0) v LR Ahlen (+0) 2(AH)@5.13 (Sportingbet) 4/10

Dorian
5th November 2005, 11:51
si l-am jucat 2 solist, si a fost singurul meci de pe bilet care nu mi-a iesit:)

Paul
5th November 2005, 13:22
Din start cota este foarte atragatoare ... 2,20

Argumente:
1) Gloria ramane o echipa subtire chiar daca a batut pe Steaua ... jucatori neexperimentati
2) Rapid e in revenire de forma , joaca bine in deplasari in Campionat

3) Cel mai important argument il reprezinta prietenia dintre aceste echipa , si suspiciunile de blat !
"Gloria si Rapid se iubesc la infinit"
Asa se auzea odata prin tribuna la Bistrita , cand Gloria avea galerie (97-98)

Merita incercat:
Gloria - Rapid , 2 pauza , 2,75

pronostic
5th November 2005, 23:32
Paderborn - Freiburg


Nou-promovata Paderborn o intalneste pe proaspat retrogradata Freiburg.

Acasa, Paderborn a obtinut 12 puncte din 5 partide, dar daca ne uitam la numele adversarelor (Saarbr&#252;cken, Ahlen, Offenbach si Braunschweig) aceasta statistica nu ne va surprinde deloc.

Freiburg a avut in genere un inceput slab de sezon, dar, o data cu victoria din Cupa asupra lui Braunschweig, elevii lui Volker Finke si-au recapatat increderea in sine.

Cu toate ca Paderborn este cea mai valoroasa nou-promovata in 2. Bundesliga, forta de atac a lui Freiburg ii va pune cu siguranta multe probleme echipei de pe Guur.


In timp ce, pentru prima data in acest campionat, Finke poate conta pe intregul lot, omologul sau - Jos Luhukay - va trebui sa-i inlocuiasca pe fundasul Thorsten Becker (om de baza in aparare) si pe mijlocasul Dennis Schulp (capul creativ al echipei).


Echipe probabile:

Paderborn: 1 L. Kruse - 2 Fall, 3 Bollmann, 15 Brouwers, 12 de Graef - 24 Gouiffe &#224; Goufan, 7 Maa&#223; - 4 Brinkmann, 21 M. Ndjeng, 19 Dragusha - 11 R. M&#252;ller

Freiburg: 31 Walke - 19 Ibertsberger, 3 Mohamad, 18 Olajengbesi, 6 Aogo - 22 Riether, 20 Antar - 9 Iashvili, 10 Coulibaly, 33 Tanko - 12 Koejoe


Paderborn (+0) v SC Freiburg (+0) 2(AH)@2,025 (Bet365) 9/10

Dorian
6th November 2005, 17:54
De acum stiu:) cand analizezi un meci se termina egal:) e al doilea meci la care pariez in functie de ce spui tu .. si nu-mi iese

archaeus
6th November 2005, 18:10
cred ca nu intelegi ce inseamna AH la 0-0

pronostic
6th November 2005, 18:24
Dorian, "nu-ti iese" pentru ca nu pariezi exact recomandarea mea.

Dorian
6th November 2005, 19:38
Eu nu sunt un parior profesionist, nu am in vocabular anumiti termeni specifici. Eu vreau doar un pont exact, 1 x 2 sau combinatii. Nimic mai mult. Nici nu-l vreau sigur, insa cat mai aproape de realitate. Atat.

pronostic
8th November 2005, 23:19
Franta - Costa Rica


Meci amical cu scop caritabil - Stade Dillon (Fort-de-France, Insula Martinica, Antilele Mici).


Pentru inceput trebuie precizat ca Insula Martinica se afla in Caraibe, la o distanta de doar 2500 km de Costa Rica, si la aproape 7000 km de Franta.

Ambele echipe s-au calificat, nu fara probleme, pentru CM din 2006.
Franta a reusit calificarea directa fara a fi castigat nici un meci impotriva contracandidatelor grupei (Elvetia, Israel, Irlanda), iar Costa Rica a ocupat locul trei in singura grupa a zonei Concacaf (in urma SUA si a Mexicului).

Pentru francezi meciul de maine sta in umbra celui de sambata impotriva Germaniei, mai multi jucatori fiind menajati pentru confruntarea de pe Stade de France.

In comparatie cu echipa care in 2002 facea furori, datorita jocului placut vederii, ca de pe plajile din Cartago, pe stadioanele Japoniei si ale Coreei de Sud, actuala selectionata a micului stat central american pare mult mai matura, reprezentand pentru mine principala candidata la o evolutie surprinzatoare in Germania.

In timp ce antrenorul Cocusului Galic - Raymond Domenech - declara ca "obiectivul meciului de maine nu este victoria", omologul sau - Alexandre Guimaraes - considera partida "o posibilitate unica de a ne compara fortele cu o echipa renumita pe plan international".


Franta v Costa Rica x2@3.00 (Sportingbet) 5/10

ady51a
9th November 2005, 10:35
LES ÉQUIPES PROBABLES
FRANCE
GARDIEN : Barthez
DÉFENSEURS : Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal
MILIEUX : Wiltord, Makelele Dhorasoo, Malouda
ATTAQUANTS : Anelka, Henry

COSTA RICA
GARDIEN : Porras Hidalgo
DÉFENSEURS : Marin Murillo, Drummond Jonhson, Myrie Medrano
MILIEUX : McDonald Wallace, Hernandez Valverde, Centeno Corea, Sequeira Solano, Carlos Castro
ATTAQUANTS : Ronald Gomez, Saborio Corrales

L'Equipe

pronostic
10th November 2005, 20:55
Liechtenstein - Macedonia


Meci amical - Vaduz (Liechtenstein).


Cum si in alt rand spus, Liechtenstein a progresat mult in ultimii ani, distantandu-se considerabil de tari precum Andorra, Cipru, Luxemburg si Malta.
In campania de calificari pentru Campionatul Mondial din 2006, Liechtenstein s-a dovedit o echipa redutabila pe teren propriu, obtinand cateva rezultate memorabile:

09.10.2004 Liechtenstein – Portugalia 2-2
17.08.2005 Liechtenstein – Slovacia 0-0
07.09.2005 Liechtenstein – Luxembourg 3-0


De partea cealalta, Macedonia a dezamagit in calificari:

2004.10.13 Andorra - Macedonia 1-0
2005.06.08 Cehia -Macedonia 6-1
2005.09.07 Finlanda - Macedonia 5-1

O alta statistica interesanta ne arata ca, din ultimele 20 de meciuri amicale dispuate in deplasare, Macedonia a reusit sa castige doar unul singur (2004.06.11. Estonia - Macedonia 2 - 4).

In plus, mai multi jucatori de baza (Vance Sikov, Alexander Mitreski, Robert Popov, Vlatko Grozdanovski, Vlade Lazarevski, Riste Naumov) vor lipsi in amicalul de sambata.


Liechtenstein (+0) v Macedonia (+0) 1(AH)@3,88 (Bet365) 5/10

iuli
10th November 2005, 22:32
eu sunt nou aici dar vreau sa imi raspunzi si mie ce inseamna AH

pronostic
10th November 2005, 22:39
Salut, iuli.

Handicap asiatic.
In cazul de fata, la un rezultat de egalitate, imi primesc miza (5 unitati) inapoi.

ady51a
10th November 2005, 22:52
Eu mizez pe gol marcat Liechtenstein dar nu toate casele au in oferta asa ceva.
Pronostic o rugaminte: Poate explici pt toata lumea tipurile de handicap asiatic pe threadul Pariuri cu handicap. 0:1 1/2, 0:1 1/4, 0:1/2 s.a.m.d.

Expertul
10th November 2005, 23:01
Si zici ca ai gasit la Bet365 AH pt. meciul Liechtenstain - Macedonia ...?

Expertul
10th November 2005, 23:09
La meciul asta au doar Full time result, nimic alceva.

pronostic
11th November 2005, 14:31
Expertul, am explicat intr-un alt mesaj cum poti sa-ti construiesti singur orice fel de pariu (inclusiv cele cu handicap asiatic).
In cazul de fata, echivalentul pariului propus de mine e: 3.53 unitati pe 1 (cota 5,50) si 1,47 unitati pe x (cota 3,40).

Succes!

bamse04
12th November 2005, 01:41
Vreau Si Eu Sa Pun Maine 2 Mil .ma Gandeam La Spania Si Uruguay,si Mi Ar Mai Trebui Inca Un Meci ..cine Ma Poate Ajuta...si Astea 2 Sunt Bune Ce Ziceti?tb

iuli
12th November 2005, 11:56
derry city-st.patricks 1

cerc
12th November 2005, 12:23
eupen-deinze 1 (1.65) la stanley belgia 2

cerc
12th November 2005, 12:27
morecambe-cambridge 1(1.66)
stevenage-kidderminster 1(1.72)

cerc
12th November 2005, 12:28
ce credeti de cele 3 meciuri?

iuli
12th November 2005, 13:10
stie cineva cum pot sa pun o poza pe un site????
va rog dak stiti spuneti-mi si mie
in mesaj privat sau aici....multumesc anticipat

ady51a
12th November 2005, 14:26
Derry City v St. Patri... 1 1.40



Iata cum arata clasamentul in partea sa superioara cu o etapa inainte de final:
1. Cork 32 21 8 3 51 - 18 71
2. Derry 31 21 6 4 54 - 23 69
3. Shelbourne 32 19 7 6 59 - 25 64
4. Drogheda 32 12 12 8 40 - 32 48
...
8. St. Pats 31 7 11 13 25 - 31 32
In ultima etapa are loc derby-ul Cork-Derry.
derry tb sa bata in aceasta seara pt a avea 2 sanse din 3 (x sau 2) in meciul direct de saptamana viitoare.

Interesant este faptul ca St Patrick a castigat acum 2 etape pe terenul lui Cork 1-0 iar in deplasare au urmatoarea linie de clasament:
St. Pats 16 2 6 8 12 - 19 12
Derry pe propriul teren:
Derry 15 10 3 2 30 - 14 33

Merita incercat:
Derry City v St. Patri... 1 HT 1.65



Inspiratie maxima!!!
:ok:

ady51a
12th November 2005, 19:52
45' Derry City 2 - 0 St. Patricks

Dudubetwin
12th November 2005, 19:54
ady51a: imi spui te rog un site pt rezultate live la basket ?? ma intereseaza grecia !!

ady51a
12th November 2005, 20:19
Nu stiu daca au si rezultate din baschet. Nu am cautat ca nu m-a interes:
Linkuri rezultate:
http://www.tbwsport.com
http://www.goalslive.com
http://www.livescore.com
http://www.soccercaffe.com
http://www.livescores.dk
http://www.activescores.com
http://www.xscores.com
Linkuri baschet:

EUROLEAGUE - http://www.euroleague.net
FIBA - http://www.fiba.com
Franta - http://www.basketpro.com
Italia A1 - http://www.legabasket.it
Italia A2 - http://www.legaduebasket.it
NBA - http://www.nba.com
Germania - http://www.basketball-bundesliga.de
Spania - http://www.acb.com/acb2/main.htm
ULEB - http://www.ulebcup.com


pe http://www.tbwsport.com am vazut ceva baschet din grecia:

Greece A1
18:00
Panathinaikos
Panellinios
42-36
20-20
22-16
0-0
-
Half Time


Greece A1
18:00
PAOK
Aris
37-49
21-26
16-23
0-0
-
Half Time

Gata cu off-topicul pls! :ok:

pronostic
18th November 2005, 17:23
Doua meciuri cu multe similitudini, argumentul central pentru alegerea lor sprijinindu-se pe principiul intreruperii zelleriane.


F&#252;rth - Saarbr&#252;cken


O confruntare aparent disproportionata, bavarezii (locul 7) intalnind echipa cu cel mai slab inceput de campionat (4 puncte din 12 meciuri; golaveraj: 7-32) din istoria Bundesligii.
Insa realitatea este alta: Greuther F&#252;rth este doar o umbra a echipei din sezonul trecut, mai ales aspectul calitativ (al apararii - in ciuda bilantului bun pe teren propriu, F&#252;rth se afla doar pe locul 15 la capitolul golurilor primite acasa -, dar nu numai al ei) lasand multe de dorit. In schimb, in contradictie crasa cu prezentarea clasamentului, Saarbr&#252;cken a aratat in ultimele etape (in special de la venirea lui Rudi Bommer pe banca tehnica) ca are forta (neducand lipsa de jucatori versati tehnic: Hadji, Rozgonyi, Amri, &#214;rt&#252;l&#252; s.a.) si, poate chiar mai important, vointa de a evita retrogradarea.

In concordanta cu principiul amintit la inceput, plec de la premisa ca pauza competitionala va accentua tendinta negativa a lui F&#252;rth, si, in acelasi timp, va reprezenta momentul de rascruce pentru Saarbr&#252;cken.


Echipe probabile:

F&#252;rth: 1 Mavric - 12 Weber, 5 Kleine, 4 Mijatovic, 20 Kokot - 19 Hilbert, 28 Andreasen, 6 Barut, 11 Felgenhauer - 23 Timm, 18 Eigler

Saarbr&#252;cken: 25 Marc Ziegler (incert) - 44 Ramzy (incert) - 6 Haastrup, 14 Adiele - 7 Hagner, 5 Rozgonyi, 8 Nehrbauer, 3 Pelzer - 23 &#214;rt&#252;l&#252;, 22 Amri - 19 Bencik


Gruether Furth v 1 FC Saarbrucken x2@2,9 (Sportingbet) 5/10


- - -


Hamburg - Duisburg


Dupa un prim val de euforie, apele s-au mai linistit in Hamburg, ultimele meciuri aratandu-ne o echipa usor obosita, pe alocuri depasita de evenimente.

De partea cealalta, pentru Duisburg, pauza competitionala a venit cum nu se poate mai bine, ea intrerupand caderea libera a zebrelor. In aceasta perioada, Norbert Meier a avut destul timp sa-si reaseze formatia (forta echipei constand tocmai in jocul compact, stabil).

La Hamburg se reintoarce, dupa o pauza de 3 etape, vedeta echipei - olandezul Van der Vaart. In ce masura revenirea lui va influenta jocul echipei, ramane de vazut, inlocuitorul lui - Trochowski - evidentiindu-se in mod pozitiv pe aceasta durata.


Echipe probabile:

Hamburg: 1 W&#228;chter - 7 Mahdavikia, 21 Boulahrouz, 5 van Buyten, 3 Atouba - 6 Wicky - 14 Jarolim, 22 Beinlich - 10 van der Vaart - 11 Lauth, 10 Barbarez

Duisburg: 1 G. Koch - 4 M&#246;hrle, 3 Baelum, 5 Biliskov - 29 Willi, 2 Tjikuzu, 27 Anfang, 17 A. Meyer - 20 Grlic - 18 Kurth, 15
Ahanfouf


Hamburger SV v MSV Duisburg x2@3,25 (Sportingbet) 5/10

relansat
22nd November 2005, 04:45
am pus un pariu la ... o casa de pariuri on line
meciu respectiv (detroit-nashville) s-a amanat ....
cat trebe sa treaca ca astiasa imi returneze banii sa pot paria maine in chl ?

pronostic
22nd November 2005, 15:52
Barcelona - Bremen

Ceva mai succint azi.


In timp ce Barcelona este aproape calificata pentru faza urmatoare a competitiei (un singur punct in meciul de azi asigurandu-i primul loc in grupa), Bremen are mare nevoie de puncte in lupta pentru locul secund.


Dupa spusele lui Rijkaard, "partida de azi reprezinta o posibilitate binevenita de a testa jucatorii cu putine meciuri in picioare".


Pentru unii poate greu de crezut, dar in acest meci se vor confrunta DOUA echipe, printre care si Bremen - cea mai in forma echipa din Bundesliga.


Dupa marile performante vin... dezamagirile mici (sau ceva mai mari). Ne intoarcem cu aproape exact un an in urma: 20.11.2004 Barcelona - Real Madrid 3 - 0; 24.11.2004 FC Barcelona - Celtic Glasgow 1 - 1 (al cincilea meci din faza grupelor pentru Barcelona, un punct le asigura calificarea).


In conditiile de fata, orice fel de pariu pe Barcelona pare cel putin naiv.


Barcelona v Werder Bremen x2@2,625 (Sportingbet) 6/10

ady51a
22nd November 2005, 21:37
Exact pe asta am mizat si eu. Un x2 pare mai sigur si marcheaza Werder!

Lucky_OLD_G's
23rd November 2005, 18:15
sigur sigur a fost x2.........werder marcheaza era la indeamna oricui avand in vedere ca echipa lu schaaf este una foarte ofensiva.......da sa pui x2 pe nou camp e prostie curata...si sa mai zici si "sigur"..sorry

pronostic
23rd November 2005, 18:18
Nu e deloc "o prostie", ci a fost un pariu valoros.

Paul
23rd November 2005, 19:31
prono , nu e rau rationamentul tau , insa din nefericire pentru voi , ieri a jucat si Ronalindinho ..., si Barcelona e prea buna ...

Insa ar fi o idee , sa pariezi constant , sume din ce in ce mai mari contra Barcelonei , fiindca destul de repede va vezi un pas gresit ...
AI nevoie doar de capital :P
--
eu am avut 1- pauza :P

pronostic
25th November 2005, 23:34
Leverkusen - Hamburg


De la o etapa la alta, Leverkusen arta un joc din ce in ce mai bun, parand mai mult ca oricand (in sezonul actual) decisa sa obtina toate cele trei puncte.

Pentru Hamburg, doar 40 de ore vor fi trecute de la partida din Cupa UEFA (pierduta cu 2-0 in deplasare in Monaco), la inceperea meciului de sambata.
Pe fondul unei descresteri de forma, lui Thomas Doll i se adauga si serioase probleme de lot: ambii mijlocasi centrali (Stefan Beinlich si Raphael Wicky) sunt incerti pentru confruntarea de maine.

O curiozitate statistica: Wolfgang Stark - arbitrul delegat la acest meci - a condus de la centrul terenului, in actuala editie a Bundesligii, alte doua meciuri disputate de Hamburg, partide in care HSV nu a reusit sa se impuna: 27.08.05 Hamburger SV : Hannover 96 1:1; 15.10.05 Hamburger SV : VfL Wolfsburg 0:1.


Bayer Leverkusen (-1) v Hamburg 1(AH)@3,67 (Sportingbet) 7/10


- - -


N&#252;rnberg - Dortmund


Venirea lui Hans Meyer pe banca tehnica a lui N&#252;rnberg a avut prompt un efect benefic: atat rezultatul celui mai recent meci (victorie cu 3-1 in deplasare la Kaiserslautern), cat si performanta din teren au fost remarcabile.
Cu un succes in partida de sambata, Clubul ar putea iesi din zona retrogradabila a clasamentului.

La Dortmund accidentarile se tin lant: lista deja lunga a indisponibililor este largita de ambii fundasi centrali (Christoph Metzelder si Sebastian Kehl).
Problemele de lot ale Borussiei au fost clar vizibile si in ultima etapa, unde, impotriva cursului jocului, Dortmund a obtinut victoria impotriva lui Hertha (2-0).


1. FC N&#252;rnberg v Borussia Dortmund 1@2,85 (Gamebookers) 6/10

mcaster
20th December 2005, 23:19
Stie careva un site care sa te ajute sa analizezi forma jucatorilor cat si diferentele de valoare dintre jucatorii a doua echipe dupa nota obtinuta in fiecare meci jucat, ca istoric?

iuli
31st December 2005, 12:43
LIVERPOOL-WEST BROMWICH



Un meci in care Liverpool ar trebui sa isi asigure lejer victoria;in ultimele 9 meciuri-9 victorii,8 dintre ele fiind la 0,doar in ultimul meci a primit gol de la rivala de moarte Everton,in derbyul orasului.Ultima infrangere dateaza din 22 octombrie fiind invinsi de fulham,deci 2 luni superbe pt ei,care nu cred ca se vor termina la acest meci,descurcandu-se excelent si in Champions League terminand pe primul loc grupa din care a mai facut parte si Chelsea,primind in cele 6 meciuri din liga doar un gol si terminand neinvinsa grupa.
Acum revenind la campionat,are acasa doar 4 goluri primite,toate in meciul-dezastru cu Chelsea si 15 marcate linie de clasament 7-1-1.


FC Liverpool Newcastle United 2:0
FC Liverpool Middlesbrough 2:0
FC Liverpool Wigan Athletic 3:0
FC Liverpool Portsmouth 3:0
FC Liverpool West Ham United 2:0
FC Liverpool Blackburn Rovers 1:0
FC Liverpool Chelsea London FC 1:4
FC Liverpool Manchester United 0:0
FC Liverpool Sunderland 1:0

West Bromwich este in clasamentul din deplasare pe ultimul loc cu doar 3 goluri marcate in 9 meciuri,linie de clasament 0-3-6.


Manchester United West Bromwich Albion 3:0
Portsmouth West Bromwich Albion 1:0
Middlesbrough West Bromwich Albion 2:2
West Ham United West Bromwich Albion 1:0
Bolton Wanderers West Bromwich Albion 2:0
Blackburn Rovers West Bromwich Albion 2:0
Sunderland West Bromwich Albion 1:1
Chelsea London FC West Bromwich Albion 4:0
Manchester City West Bromwich Albion 0:0

Formatiile probabile:

Liverpool
4-4-2

Reina

Finnan
Carragher
Hyppia
Warnock

Gerrard
Alonso
Sissoko
Kewell

Cisse
Crouch



West Bromwich
4-5-1

Kuszczak

Watson
Davies
Clement
Alberchtsen

Kamara
Wallwork
Inamoto
Carter
Greening

Kanu



Deci ,dupa alcatuirea formatiilor,WB va veni sa se apere 100%,alta solutie nu au si ei o stiu;avand doar 3 goluri marcate in deplasare se vede clar ca deplasarile sunt facut doar pentru a se apara,bazandu-se mai mult pe jocul de acasa unde chiar au invins o forta a campionatului,Arsenal


Pronosticul meu:

Liverpool-West Bromwich oaspetii nu marcheaza cota 2 la stanley,1.72 la astra 7/10
_________________
THE BEST PLAYER OF THE WORLD....RONALDINHO

iuli
1st January 2006, 17:09
excelent...:ok:

iuli
1st January 2006, 17:20
Anglia Championships League



Norwich-Preston


Un meci foarte interesant intre ocupantele locurilor 11,Norwich si 7,Preston,dar ambele echipe au 38 de puncte,un campionat foarte echilibrat si interesant fiind aceasta a doua liga din anglia;ele se afla la doar un punct de locurile de play-off.
In ultimele meciuri Norwich are 6v-1e-3i si Preston are 5v-5e-0i,dar ce este foare interesant este ca Norwich are 5 victorii in ultimele 5 meciuri:
Leicester City Norwich City 0:1 2.51 3.15 2.56
Norwich City Burnley 2:1 1.89 3.25 3.69
Sheffield United Norwich City 1:3 1.69 3.3 4.66
Norwich City Southampton FC 3:1 2.29 3.29 2.89
Crewe Alexandra Norwich City 1:2 2.63 3.14 2.45

Norwich este de altfel cea mai in forma echipa din League Championships.



Nici Preston nu este mai prejos avand 5-5-0 in ultimele meciuri,parcurs foarte bun de altfel:

Preston North End Coventry City 3:1 1.78 3.23 4.24
Preston North End Sheffield Wednesday 0:0 1.60 3.41 5.36
Preston North End Sheffield United 0:0 2.61 3.10 2.51
Derby County Preston North End 1:1 2.47 3.10 2.63
Crewe Alexandra Preston North End 0:2 2.95 3.17 2.21
Preston North End Watford 1:1 2.17 3.18 3.01
Queens Park Rangers Preston North End 0:2 2.34 3.16 2.74
Preston North End Cardiff City 2:1 2.18 3.16 3.01
Leeds United Preston North End 0:0 1.82 3.26 4.00
Preston North End Hull City 3:0 2.00 3.17 3.42

Totusi ma astept la o victorie la limita a lui Norwich,o echipa care dupa parerea mea are lot de Premier League.

Pronosticul meu:

Norwich-Preston 1 stake 5/10 1.85 GB;2.10 ASTRA
Norwich-Preston 1x stake 9/10 1.17 GB;1.28 ASTRA
Norwich-Preston tg1 stake 6/10 1.70 GB

iuli
2nd January 2006, 15:12
BIRMINGAM-WIGAN


ANALIZA:

In acest meci se vor intalni ocupantele locurilor 19,Birmingham(o echipa care dupa valoarea lotului merita mult mai mult)si locului 5,Wigan,o nou promovata care s-a descurcat neasteptat de bine pana acum.
Birmingham,dupa un inceput de sezon dezastruos,in care si-au schimbat si antrenorul,au inceput sa se miste,iar rezultatele se vad usor-usor:

Birmingham City Manchester United 2:2
Birmingham City Fulham United 1:0
Birmingham City West Ham United 1:2


Wigan merge foarte bine,se afla pe locul 5,dar in ultimele 4 partidescartaie,avand 3 infrangeri si o victorie:

West Ham United Wigan Athletic 0:2
Manchester United Wigan Athletic 4:0
Chelsea London FC Wigan Athletic 1:0
FC Liverpool Wigan Athletic 3:0

ACCIDENTARI:
Birmingahm va juca fara fundasul Matthew Upson,care s-a accidentat la genunchi in partida cu Chelsea,dar vor reveni Stan Lazaridis,Mario Melchiot,Muzzy Izzet si Jiri Jarosik.La Wigan va lipsi Leighton Baines si antrenorul lor nu va face prea multe schimbari fata de etapa trecuta.


ECHIPE:

Birmingham (from): Maik Taylor, Vaesen, Martin Taylor, Cunningham, Pennant, Pandiani, Clapham, Heskey, Butt, Gray, Johnson, Clemence, Kilkenny, Tebily, Painter, Jarosik, Birley, Izzet, Melchiot, Lazaridis.

Wigan (from): Pollitt, Chimbonda, Jackson, Henchoz, Camara, Johansson, Kavanagh, Mahon, de Zeeuw, Francis, Taylor, Teale, Skoko, Bullard, McCulloch, Baines, Roberts, Connolly.

STATISTICI:
BIRMINGHAM-WIGAN:au fost doar 3 meciuri,toate terminandu-se egal,partidele desfasurandu-se il League Championships.

PRONOSTIC:

Birmingham-Wigan 1 2.50 stanley;2.52 astra stake 4/10
Birmingham-Wigan 1x 1.40 stanley;1.38 astra stake 8/10

Celso
5th January 2006, 21:09
BV IUli

iuli
6th January 2006, 20:00
ESPANYOL-BARCELONA


Acest meci este derby-ul Catalunyei.Un meci care naste multe orgolii.Se stie ca intre cele doua conduceri executive relatiile sunt deteriorate(cazul Saviola) si se pare ca Joan Laporta le-a comunicat jucatorilor ca daca e sa termine seria de victorii,macar sa nu o faca in fata rivalei de moarte,Espanyol.
Se intalnesc locurile 14,Espanyol si 1,Barcelona.In ultimele 10 meciuri Baca are 10 victoriisi toata lumea se intreaba cand va veni si primul insucces.Espanyol dupa un inceput ezitant de sezon,a inceput sa isi revina fiind in acest moment pe locul 14.
In clasamentul de acasa,Espanyol se afla pe locul 17,cu doar 8 puncte din 8 meciuri.Barca se afla in schimb pe primul loc in meciurile din deplasare. Meciurile de acasa ale lui Espanyol:

Espanyol Barcelona Real Saragossa 2:2
Espanyol Barcelona FC Valencia 1:3
Espanyol Barcelona Mallorca RCD 2:0
Espanyol Barcelona Athletic Bilbao 1:1
Espanyol Barcelona Cadiz 0:2
Espanyol Barcelona Villareal CF 1:2
Espanyol Barcelona Real Madrid 1:0
Espanyol Barcelona Getafe CF 0:2


Meciurile din deplasare ale Barcei:

Cadiz FC Barcelona 1:3
Villareal CF FC Barcelona 0:2
Real Madrid FC Barcelona 0:3
Getafe CF FC Barcelona 1:3
Deportivo La Coruna FC Barcelona 3:3
Real Betis Seville FC Barcelona 1:4
Atletico Madrid FC Barcelona 2:1
Deportivo Alaves FC Barcelona 0-0

Meciurile directe dintre cele 2 echipe:

01-03-2005 Primera Division Barcelona Espanyol 0 - 0
16-10-2004 Primera Division Espanyol Barcelona 0 - 1
02-05-2004 Primera Division Barcelona Espanyol 4 - 1
13-12-2003 Primera Division Espanyol Barcelona 1 - 3
15-02-2003 Primera Division Espanyol Barcelona 0 - 2
21-09-2002 Primera Division Barcelona Espanyol 2 - 0
05-05-2002 Primera Division Barcelona Espanyol 2 - 0
22-12-2001 Primera Division Espanyol Barcelona 2 - 0
05-05-2001 Primera Division Espanyol Barcelona 0 - 0
10-12-2000 Primera Division Barcelona Espanyol 4 - 2

Dupa cum se vede Barca are 7 victorii, 2 egaluri si 1 infrangere.



Diferenta clara de valoare intre cele 2 echipe,forma de moment,meciurile directe;acestea au fost punctele pe care m-am bazat in alegerea pronosticului.

Pronosticul meu:

Espanyol-Barca
pick 2
stake 8/10
odds 1.5

BAFTA!!!!!!! :ok:

White Shadow
7th January 2006, 00:06
De atata analiza ai nevoie s-a mergi pe Barcelona ?..............

Paul
7th January 2006, 00:52
credeam ca ne sugerezi un 1x ...

Barcelona , Juve si Chelsea castiga cam din oficiu , si se imbogatesc cei care prind surpiza ... cand va venii ea ...

nino
7th January 2006, 01:01
La Barca cel mai bun e un x,2.Stati linistiti Eto'o joaca si nu cred ca isi va dezamagi echipa.Dar poate exista si un egal de aceea x,2 cel mai bun pronostic.

Al doilea meci REGgINA-FIORENTINA x2-1.35.Meci extrem de sigur.

pardon 1,25

Paul
7th January 2006, 01:17
poate 1,24 ... vezi ca ai butonul EDIT !

iuli
7th January 2006, 01:24
credeam ca ne sugerezi un 1x ...

Barcelona , Juve si Chelsea castiga cam din oficiu , si se imbogatesc cei care prind surpiza ... cand va venii ea ...

inseamna ca nu stii o boaba!!!!!!!!!:ciocan:


inseamna ca nu stii o boaba!!!!!!!!!:ciocan:


te astept sa pui 50 de euro pe astea 3 care bat din oficiu si gata domne` o sa iti zic bravo

_Razvi_
12th January 2006, 12:31
Perth - Adelaide
Meci interesant din campionatul Australiei,intre ocupanta primului loc,echipa oastepte,Adelaide si o echipa de mijlocul clasamentului,Perth care ara ca obiectiv clasarea in primele 4 echipe.Pentru Managerul celor de la Perth,Alan Vest,v'a fi foarte [....] (http://www.warezboy.net)

_Razvi_
12th January 2006, 13:50
:) .. de dadeai click pe [...] erai redirectionat pe site'ul unde am facut predictia.....acuma e prea tarziu....dar v'a fi si o data viitoare
Multumesc,Razvi

iuli
12th January 2006, 14:16
:) .. de dadeai click pe [...] erai redirectionat pe site'ul unde am facut predictia.....acuma e prea tarziu....dar v'a fi si o data viitoare
Multumesc,Razvi


da am vazut dupa aia....scuze...am si sters mesajul...

relansat
14th January 2006, 15:31
hmmm .... 4 jucatori de la reading au fost scosi din echipa .... :sleep:

Aurel.D
23rd January 2006, 10:35
M-a disperat weekendul asta (21-22 Ian) cate surprize au fost in toate campionatele!!!

pronostic
24th January 2006, 15:20
De la sarbatoarea Africii, inapoi, intr-un scurt popas, pe Continentul Batran.

Turul Bundesligii s-a terminat cu optimile de finala, returul incepe cu sferturile.


24.01.2006 Bayern München - Mainz
25.01.2006 1860 München - Eintracht Frankfurt
25.01.2006 Arminia Bielefeld - Offenbach
25.01.2006 FC Sankt Pauli - Werder Bremen


St. Pauli - Werder Bremen

Meci cu o semnificatie complet diferita pentru cele doua cluburi.
In mica comuna din Hamburg, el este asteptat cu entuziasm inca de la extragerea confruntarii. Toata atentia este atintita asupra partidei de miercuri, declaratia antrenorului Bergman fiind deosebit de concludenta in acest sens: "Obiectivul de maine este accederea in semifinale, ce va fi poimane (n.r. referire la lupta din campionat pentru promovarea in 2. Bundesliga) nu ne intereseaza azi".
De partea cealalta, Bremen priveste competitia mai mult ca pe o "datorie de serviciu". Prioritatile sezonului sunt clar stabilite: 1) Liga Campionilor 2) Bundesliga.

Vointa este, asadar, de partea lui St. Pauli, iar rezultatele din rundele anterioare ale Cupei (a trecut, pe rand, de Burghausen, Bochum si Hertha Berlin), precum si cele din realmente puternica Liga Regionala Nord (locul 3), ma fac sa cred ca, sprijinita de un stadion arhiplin, are si forta necesara pentru o surpriza.


FC St. Pauli v Werder Bremen 1X@2,8 (Ex**kt) 4/10

archaeus
26th January 2006, 00:17
excelent pont pronostic, ti-am urmat si eu sfatul cu o miza micuta :great:

White Shadow
26th January 2006, 20:15
Bravo pronostic............ai o :bere: de la mine..........am jucat si yo un bilet si trebuie sa recunosc ca am jucat si pontul tau...........te mai asteptam si cu alte ponturi din Germania /OLE/

Paul
26th January 2006, 23:44
credeam ca ne sugerezi un 1x ...

Barcelona , Juve si Chelsea castiga cam din oficiu , si se imbogatesc cei care prind surpiza ... cand va venii ea ...

ajung sa ma citez singur

Zaragoza 3 : 2 Barcelona
Juventus 1 : 3 Roma

o cota frumoasa 4,37* 5,97 = 26
Pentru cine a riscat azi contra lui Juve si Barca .... :drak:

White Shadow
26th January 2006, 23:50
ceasul Chelsea inca functioneaza perfect.........

Paul
26th January 2006, 23:52
1-1 cu Charlton in weekend , deci toate 3 marile si`au rupt gatul saptamana asta;
S-a dat drumul la surprize ... :P
Urmeaza Lyon, la astia prevad o eliminare din Cupa Frantei , o sa revin la timpul potrivit cu analiza :P

White Shadow
27th January 2006, 00:05
Chelsea 23 20 2 1 49 : 12 62
Barcelona FC 20 15 4 1 49 : 16 49
Juventus 21 18 2 1 44 : 12 56
Lyon 23 16 6 1 39 : 15 54

Indiferent de surprizele care au fost si vor fi raman patru echipe foarte puternice pe care merita sa pariezi si anul asta....si peste doi ani........intotdeauna.

pronostic
28th January 2006, 00:27
Nürnberg - Hamburg


Despre Hamburg mi-am exprimat, detaliat, parerea deja in mai multe randuri pe acest forum.
Adaug acum doar lista lunga a absentilor pentru meciul de sambata: Atouba si Demel (prezenti la Cupa Africii pe Natiuni), Barbarez (suspendat) si mai vechiul accidentat Van der Vaart. Toti jucatori esentiali pentru HSV.
Sosit din Turcia, Ailton a fost primit cu mare caldura de suporterii echipei, insa eficacitatea acestui transfer de ultim moment sta sub un mare semn al intrebarii.

Sub conducerea lui Hans Meyer, Nürnberg a aratat un joc ingrijit, placut ochiului, chiar daca rezultatele n-au reflectat intru totul aceasta transformare pozitiva.
Si Nürnberg nu va putea conta pe cativa jucatori importanti (Kießling, Cantaluppi, Pinola, Mnari), in schimb revenirea golgheterului Mintal reprezinta o intarire substantiala.
In meciurile de pregatire din Spania, Nürnberg s-a prezentat excelent: 2-2 cu FC Brugge, 1-0 cu reprezentativa Angolei si 5-2 impotriva Herthei.


Nürnberg (+0) v Hamburg (+0) 1(AH)@2,4 (S***t) 6/10

MrRight
30th January 2006, 20:53
Reading pare hotarata sa promoveze anul acesta si drept dovada, au avut un parcurs extraordinar in Championship.
Acasa, in fata propriilor suporteri se simt ca pestii in apa, si au din partea acestora un suport extraordinar.
Daca ar fi sa recapitulam putin, ultimele 5 meciuri acasa s-au terminat handicapuri:
Reading - Luton 3:0 (03.12.2005)
Reading - Brighton 5:1 (10.12.2005)
Reading - Leicester 2:0 (28.12.2005)
Reading - Cardiff 5:1 (02.01.2006)
Reading - Coventry 2:0 (14.01.2006)
De cealalta parte, Norwich, care a pornit favorita pentru promovare sezonul asta, a avut un parcurs execrabil, reparat intrucatva in ultimele meciuri. Drept dovada, au batut la Crewe, Leicester si... Sheffield United!!!
Respectand jocul bun, forma de zile mari si ambitia incredibila de care dau dovada pe teren propriu, Reading pornesc drept favoriti certi.

Reading - Norwich 1 @ 1,50

MrRight
1st February 2006, 17:56
Cottbus nu inceteaza sa ne "minuneze" in ultima vreme, avand un parcurs care seamana cu o electrocardiograma.
Suporterii si-au cam pierdut rabdarea din cauza celor 3 infrangeri consecutive pe propriul teren (cu Furth, Offenbach si Bochum), insa i-au iertat pe jumatate datorita unor rezultate destul de bune in deplasare (doua egaluri la Hansa si Dresda si o victori la Munchen 1860).
Cred ca persistenta unei anumite timiditati a celor de la Braunschweig ii poate aduce pe cei de la Cottbus in situatia de a "lovi" din nou.

Braunschweig - Cottbus 2 @3.00 (Expekt)

pronostic
1st February 2006, 20:06
MrRight, meciul a fost iar amanat.

MrRight
1st February 2006, 21:35
Da, din pacate...
Ramane totusi valabila optiunea mea.

MrRight
1st February 2006, 22:44
Ce mare dezamagire la ultimul meci jucat de Cagliari la Messina... Pe un anume site de predictii prognozasem o remiza alba, insa cei de la Messina s-au trezit in min. 88 si au parafat o vicorie nemeritata (1-0).
Cagliari, desi nu se afla pe o pozitie onoranta in Serie A, e intr-o puternica ascensiune, gratie revenirii formidabile de forma din ultimele meciuri.
Empoli are serioase probleme, drept dovada faptul ca in ultimele 10 meciuri a reusit 2 egaluri chinuite si 8 infrangeri si nu poate emite pretentii in fata ambitiei nemasurate a celor de la Cagliari.
Apreciez ca fiiind cel mai mare solist al etapei, in comparatie cu cota destul de mare (nejustificata, dupa parerea mea).

Cagliari - Empoli 1@1.85

ATENTIE!!! Deja observ o scadere dramatica a cotelor in ultimele ore...

MrRight
2nd February 2006, 19:02
Inter - Lazio X @4.00

Studiam un anume site (il stim cu totii) si am remarcat urmatoarea questie:
Lazio Roma Inter Milan 1:1 (24.01.2006)
Lazio Roma Inter Milan 0:0 (05.11.2005)
Lazio Roma Inter Milan 1:1 (12.03.2005)
Inter Milan Lazio Roma 1:1 (30.10.2004)
Inter Milan Lazio Roma 0:0 (25.04.2004)
Lazio Roma Inter Milan 2:1 (21.12.2003)
Inter Milan Lazio Roma 1:1 (27.04.2003)

Chiar astazi ma gandeam: "Ce-ar fi sa fie un egal??!!"
Lazio Roma Inter Milan 3:3 (07.12.2002)

blue_lion121
2nd February 2006, 20:29
Bochum - Ahlen 1
Bochum ocupa primul loc in clasament cu 38 de puncte iar acasa are 7 victorii 2 egaluri si 1 singura infrangere ..ahlen ocupa locul 16 in deplasare avand 1 victorie 3 egaluri si nu mai putin de 6 infrangeri in ultimele 3 meciuri bochum are 3 victori 1-0 la cottbus 3-0 acasa cu saarbrucken si 1-0 acasa cu unterhaching

pronostic
3rd February 2006, 22:16
Duisburg - Kaiserslautern


Duel din subsolul Bundesligii.

Daca partida s-ar fi disputat in cadrul primelor etape ale turului, as fi mers, fara remuscari , cu 9/10 pe victoria gazdelor. Insa de-atunci, echipa ce promitea sa devina revelatia sezonului a dezamagit pe toata linia.

In timp ce Kaiserslautern a cedat toate punctele acasa, nu in ultimul rand din cauza arbitrajului, impotriva lui Schalke; Duisburg a inceput turul cu o victorie mai mult decat nemeritata in deplasarea din Stuttgart.
Noul antrenor al zebrelor - Kohler -, si-a indeplinit astfel deja trei patrimi din obiectivul personal pentru primele trei etape (obtinerea a patru puncte). Dar nici mai mult n-a izbutit: echipa e la fel de dezorganizata ca in tur, noile achizitii (printre care si romanul Tararache) neschimband nimic in aceasta privinta.
Desigur, nici echipa lui Wolfgang Wolf nu este un exemplu pozitiv al comportamentului tehnico-tactic din teren, dar, in antiteza cu rivala de azi, Kaiserslautern incearca sa joace fotbal, sa creeze faze periculoase.

Meci tipic cu sanse perfect egale pentru toate rezultatele.


Duisburg (+0) - Kaiserslautern (+0) 2(AH)@2,65 (Ex**kt) 5/10

blue_lion121
3rd February 2006, 22:22
Bochum - Ahlen 1
Bochum ocupa primul loc in clasament cu 38 de puncte iar acasa are 7 victorii 2 egaluri si 1 singura infrangere ..ahlen ocupa locul 16 in deplasare avand 1 victorie 3 egaluri si nu mai putin de 6 infrangeri in ultimele 3 meciuri bochum are 3 victori 1-0 la cottbus 3-0 acasa cu saarbrucken si 1-0 acasa cu unterhaching
Bochum - Ahlen 3-0:yeah:

pronostic
4th February 2006, 22:44
Hannover - Nürnberg


Aici sunt de acord cu evaluarea procentuala (40%-30%-30%) a lui Ricky (mai putin cu ultima afirmatie enigmatica si usor contradictorie).
Si cum unii lucreaza, iar altii se limiteaza la aprobarea sau dezaprobarea muncii celor dintai, profit de harnicia noului nostru coleg, intregindu-i analiza cu o declaratie gasita intamplator in arhiva mea personala: Intrebat la instalarea sa in functia de antrenor principal al Clubului ce parere are despre arhimediatizata opinie conform careia piatra de temelie pentru mentinerea in 1. Bundesliga trebuie pusa in meciurile de acasa, Hans Meier a replicat sec, in stilul sau propriu: "Este o prostie. Acasa poate castiga oricine, diferenta se face in deplasare". Zis si facut: Nürnberg e neinvinsa afara de patru meciuri (doua victorii si doua rezultate de egalitate).


Hannover (+0) - Nürnberg (+0) 2(AH)@3,4 (Sport***bet) 4/10

stefanello
5th February 2006, 22:47
Desi probabil este prea devreme ptr. multa lume sa se gandeasca la niste meciuri care vor avea loc la sfarsitul lunii...am gasit urmatoare cote:
Betis Sevilla - Alkmaar AZ 1.82 3.17 4.09 15.02.2006 - 21:30
Schalke 04 - Espanyol Bar 1.66 3.46 4.59
Rosenborg - Zenit Peter 1.77 3.22 4.19

Betis Sevilla, echipa care a batut (Betis Sevilla - Chelsea 1:0 4.22 3.24 1.94) pe Chelsea a reusid din nou performanta de a fi "surpriza etapei" in Betis Sevilla - Anderlecht 0:1 1.73 3.60 5.71. Cotele 4.22 si 5.71!!!
Contra echipei cu cele mai bune rezultate in deplasare sez. acesta in UEFA 1. Alkmaar AZ 2 2 0 0 4 : 1
(Lovech Liteks - Alkmaar AZ 0-2 Dnepr Dnepropetrovsk Alkmaar AZ 1:2)
Pentru mine x@3.17 & 2@4.09 cate o unitate/10

Schalke04 din punctul meu de vedere acasa sunt favoriti, au un atac puternic si nu prea cred k Espanyol au sanse sa obtina vreun rezultat avantajos.
Pentru mine: Schalke04 1 @1.66 6/10

Rosenborg - Zenit Peter Rosenborg o echipa care are o istorie prestigioasa datorita faptului k este cea mai bogata echipa dintr-o tara cu un campionat slb. A reusit sa castige vreo 11campionate la rand si sa aiba cele mai multe calif. consecutive in ultimii 10 ani in CL. Care era Shmenu'? castiga acasa deseori pe un teren dificil, inghetat sau mocirlos.
Anul asta au reusit sa bata in deplasare pe Olympiacos desi aveau o cota medie de 8.31. Acum campionatul din Norvegia este in pauza iar rusii sunt invatati si ei cu terenuri inghetate si mocirloase asa k x@ 3.22 si 2@4.19 merita ptr.mine cate o unitate.


Steff

stefanello
5th February 2006, 23:10
Champions League:

Real Madrid - Arsenal Londra 1 @ 1.95

Runda aceasta in Cl parca a fost aleasa special...si dak va uitati bine toate meciurile sunt echilibrate Real Madrid - Arsenal, Bayern München - Milan AC,
Eindhoven PSV - Lyon, Benfica Lisbon - Liverpool, Chelsea - Barcelona, Bremen - Juventus, Ajax Amsterdam - Inter Milan ...pana si verzele sau regasit: Rangers- Villareal. So? Cam ce am putea paria....?
Ar fi simplu sa luam pe Juventus fiindca sunt in forma...dar poate ii apuca pe nemti sa dea 5-6goluri sau am putea sa luam Interu' datorita dif. de valoare si bazandu-ne ca Ajax e cam aiurita decand si-a vandut juma' de echipa, dar stim cat de blatisti sunt italienii si un egal (1-1) nu e de minune aici.
Real - luata la misto in ultimii ani datorita fentelor starurilor care desi nu faceau nimic in teren nu lasau locul altora in primul 11, creand o atmosfera neplacuta in echipa. Dar ce s-a intamplat in ultimul an cu Real? Si-au cumparat jucatori exact pe posturile unde erau deficitari..rezultatele? Eu zic k se vad, jocul lor s-a inbunatatit si exista sanse sa faca perfomanta anul aceasta.
Arsenal - mi-a scos din buzunar sapamana asta tot profitul pe 2006 cu cascadoria facuta (2-3 cu West Ham) si asta nu e tot...chiar sunt departe de adevar, Vieira a plecat lasand in aer faza de constructie...iar baiatu' ala Henry parca se numea? numai stie pe la ce echipa joaca sau dak se transfera.
Pentru mine: Real 1@ 1.95 7/10

Steff

nino
6th February 2006, 12:35
Cum?Cota de 4 lu alkmaar?

blue_lion121
6th February 2006, 13:37
cred ca bate betis ..cel putin in spania

nino
6th February 2006, 14:05
stefanello,iti impartasesc ideea in legatura cu rosenborg!

razwan_vs
6th February 2006, 14:58
eu cred ca betis nu ii mai intereseaza cupa uefa ci doar evitarea retragradarii..........parearea mea :D

pronostic
6th February 2006, 15:28
1860 München - Greuther Fürth


Meci de "sase puncte" pe Allianz-Arena.

Nu fac un secret din parerea nu tocmai buna fata de oaspetii din aceasta seara - Fürth.
Fotbalul pasiv, fara momente de creativitate, nu-i poate captiva nici pe cei mai fideli suporteri ai Trifoiului.
Pozitia buna din clasament (locul 3, promovabil) nu are la baza un joc elevat sau surprinzator, ci isi gaseste explicatia in siguranta liniei defensive, greselile individuale ale aparatorilor fiind o raritate. Cheia succesului impotriva lui Greuther consta, asadar, in desfacerea sistematica a intregii defensive, asemanator jocului de sah.
Abilitatile tehnice pentru o asemenea tactica ii sunt date lui 1860, problemele actuale ale bavarezilor avand o natura psihologica. Tocmai pentru combaterea acestor dificultati, conducerea clubului l-a numit antrenor principal pe austriacul Walter Schachner, renumit in T-Mobile Bundesliga pentru metodele inovative de antrenament.


1860 München (-1) - Gretuhet Fürth 1@3,8 4/10 (Bet3*5)

Aurel.D
6th February 2006, 16:46
Ce parere aveti de oscilatiile lui Ajax si Alkmaar? Este incredibil cat de prost joaca Ajax, iar Alkmaar isi da cu stangul in dreptul cand iti este lumea mai draga!!! Feyernood se pare ca si-a revenit iar singura care nu iti da fiori este PSV din cate stiu eu....

Celso
6th February 2006, 17:02
nu da fiori PSV??????.....ultima etapa a fost condusa cu 2-1 acasa,,,,,,bine ca au revenit....dar totusi e oscilanta

nino
6th February 2006, 19:47
Oscilatie e atunci cand isi ia bataie!Nu cand face x(alkmaar sambata)

stefanello
16th February 2006, 04:53
Desi probabil este prea devreme ptr. multa lume sa se gandeasca la niste meciuri care vor avea loc la sfarsitul lunii...am gasit urmatoare cote:
Betis Sevilla - Alkmaar AZ 1.82 3.17 4.09 15.02.2006 - 21:30
Schalke 04 - Espanyol Bar 1.66 3.46 4.59
Rosenborg - Zenit Peter 1.77 3.22 4.19

Betis Sevilla, echipa care a batut (Betis Sevilla - Chelsea 1:0 4.22 3.24 1.94) pe Chelsea a reusid din nou performanta de a fi "surpriza etapei" in Betis Sevilla - Anderlecht 0:1 1.73 3.60 5.71. Cotele 4.22 si 5.71!!!
Contra echipei cu cele mai bune rezultate in deplasare sez. acesta in UEFA 1. Alkmaar AZ 2 2 0 0 4 : 1
(Lovech Liteks - Alkmaar AZ 0-2 Dnepr Dnepropetrovsk Alkmaar AZ 1:2)
Pentru mine x@3.17 & 2@4.09 cate o unitate/10

Schalke04 din punctul meu de vedere acasa sunt favoriti, au un atac puternic si nu prea cred k Espanyol au sanse sa obtina vreun rezultat avantajos.
Pentru mine: Schalke04 1 @1.66 6/10

Rosenborg - Zenit Peter Rosenborg o echipa care are o istorie prestigioasa datorita faptului k este cea mai bogata echipa dintr-o tara cu un campionat slb. A reusit sa castige vreo 11campionate la rand si sa aiba cele mai multe calif. consecutive in ultimii 10 ani in CL. Care era Shmenu'? castiga acasa deseori pe un teren dificil, inghetat sau mocirlos.
Anul asta au reusit sa bata in deplasare pe Olympiacos desi aveau o cota medie de 8.31. Acum campionatul din Norvegia este in pauza iar rusii sunt invatati si ei cu terenuri inghetate si mocirloase asa k x@ 3.22 si 2@4.19 merita ptr.mine cate o unitate.


Steff:ok:

Per total 2/3 si =4.19units se putea si mai bine....

pronostic
17th February 2006, 20:33
Kaiserslautern - Bielefeld


Pentru prima data de la inceputul returului, Kaiserslautern este supraevaluata.
Cu siguranta, jocul diavolilor rosii s-a imbunatatit in ultimele luni: gandita ca o pregatire din timp pentru liga a doua, intinerirea echipei si-a aratat roadele, mai devreme decat asteptat, chiar in 1. Bundesliga. Lautern a luptat voiniceste si a cules cinci puncte din ultimele trei etape, efortul depus in aceste confruntari fiind imens. Cu Duisburg si Köln a obtinut, pe final, rezultate de egalitate, dupa ce in ambele partide a fost condusa; impotriva lui Bremen, jucatorii lui Wolfgand Wolf au alergat ca pentru doua meciuri, reusind surpriza etapei. Dar tocmai acest succes poate avea urmari neplacute: exista pericolul ca neexperimentatii fotbalisti ai lui FCK sa se vada deja castigatori in meciul de maine.

De partea cealalta, in etapa trecuta Bielefeld a putut sa-si menajeze fortele impotriva unui adversar care abia s-a vazut pe teren.
Intors de la Cupa Africii, atacantul Zuma va intari linia ofensiva.


Kaiserslautern (+0) - Bielefeld (+0) 2 (AH)@2,625 (Sport***bet) 6/10

Paul
18th April 2006, 22:22
Arsenal - Villareal

Am o idee pe meciul asta si am decis sa o postez aici . Ideea de "analiza" e cam pretentioasa.

De unde pleaca mica mea revolta. Cota extrem de mica pe care o are Arsenal si faptul ca brusc e considerata "super favorita" desi Arsenal nu straluceste .
Bun , sa vedem de ce consider ca Arsenal nu straluceste! In campionat scartaie , locul 5 . In Liga face spectacol , dar a castigat o grupa usoara , a eliminat o echipa in criza de forma (Real Madrid) si consider ca meciul cu Juve a fost un accident. Daca se mai joaca de 3 ori Arsenal - Juve , se califica Juve.

Arsenal are o echipa tanara , cu putina experienta. Cred ca global se califica Villareal , dar noi suntem inca la meciul de la Londra.

Despre Villareal. Merge prost in campionat. Sarim peste asta. In Liga s-a calificat dintr-o grupa criminala (lasand in urma Lille OSC si Manchester United). Apoi a eliminat Interul , conducand pe San Siro. Villareal are o trupa de "vulpoi" , si desi calculul hartiei o plaseaza pe Arsenal favorita , personal consider ca Villareal are prima sansa.

Bun , ideea e clara.

Ce recomand:

Arsenal - Villareal x2@2.38
Arsenal - Villareal , se califica Villareal @2.50

Pentru tupeisti: Arsenal - Villareal 2@7.00

cris79
20th April 2006, 17:26
gresit :) 3 bilete pariate pe arsenal 1 pauza 1 final ... sub 3 goluri , Villareal nu inscrie ... toate iesite si am pierdut pe cupa cehiei :( urasc cupele