PDA

View Full Version : Ce Credetzi Despre Schimbarea Imnului Natzional



il duce
5th August 2005, 13:42
Eu Nu Sunt De Acord Ca S-a Schimbat Imnul Natzional ( Hhhuuuooo ).

Paul
5th August 2005, 13:46
Mah , nu s-a schimbat imnul national.
Ramane Desteapta-te Romane !

Ala imnul echipei nationale de la K1 (trupa de muzica , nu lupte :P) e un fel de You`ll Never Walk Alone a lui Liverpool ...

BigBenWallace
5th August 2005, 18:50
i got a chance to listen to it yesterday , parerea mea e sa fie lasat asa cum o fost inainte.. nustiu prea multe despre k1 dar numi place imnul echipei nationale creat de iei

andreiush
6th August 2005, 18:27
E naspa melodia aia. N-are nici o treaba cu Romania si cu fotbalu...:no:
Era prin anii 90 un imn al nationalei de fotbal... ala chiar era fain:ok:

Daniel76
8th August 2005, 14:03
Cred ca e o idiotenie! Ce retardati au compus imnul!?
Ma mir de cum nu au inserat si versurile alea de succes(suck-ces): "La mare la soare...", "Mor dusmanii mei...". De fapt de ce sa ne enervam d-aiurea, la asa echipa, cu asa joc, antrenor, presedinte de federatie, etc., asa imn.
Acum multi se gandesc: unde-s Ady der Wunderkinder und Der Rromulans? De ce nu scot si ei unul ca e simplu la "valoarea" lor.
PS: Au ascultat astia vreodata "You'll Never Walk Alone" ?

ktl19
11th August 2005, 15:30
:rosu: pt cei care accepta asa ceva. Pentru meciurile nationalei ar trebui sa se adune toate galeriile mari din tara si sa faca o organizare precum au turcii grecii sau cipriotii pt k la noi se poate dar se pare k nu se vrea asa ceva. Cum suna imnul cantat de fanii romei pe olimpico? si sunt multe exemple de genul acesta kare nici macar la cluburile autohtone nu sunt luate in considerare /OLE/ O astfel d atitudine dak nu i-ar motiva pe jucatori macar ar fi pusi la respect cand vine vorba de suporteri. :evil:

Triphat
11th August 2005, 20:31
Romania are un imn. si ala pe stadioane trebuia cantat cu mandrie cum o fac englezii.

t.b.
11th August 2005, 22:30
Penibilitatea aia de melodie sa se cante la toate meciurile nationalei :o: De fapt asa nationala asa imn ce sa mai vrem...


Pentru meciurile nationalei ar trebui sa se adune toate galeriile mari din tara si sa faca o organizare precum au turcii grecii sau cipriotii pt k la noi se poate dar se pare k nu se vrea asa ceva.

Atunci ce-ar fi in tribune chiar ca s-ar numi K1 :evil:

pirlinho
12th August 2005, 02:19
Este o melodie foarte potrivita. La fel de slaba si imbecila ca si echipa noastra nationala. Cand vom avea o echipa mai buna vom schimba si imnul echipei nationale cu unul mai bun.

junior
15th August 2005, 20:48
poate vine iar loredana să ne mai :degete: īncānte :degete: cu intonarea propriului ei imn :jerk: :jerk:

Maximus
15th August 2005, 22:47
Mai bine schimbam drapelul. trebuia lasat cel de la revolutie cu gaura in el. era mai diferit fata de clasicul trei culori cu stema sau fara...

sHperacLu
16th August 2005, 01:17
Imnu' compus de Andrei Muresanu si Anton Pann e mirific! Asta ar trebui sa il stie orice romān de pe stadioanele nationalelor noastre, la orice sport!

Tyres
16th August 2005, 02:37
Imnu' compus de Andrei Muresanu si Anton Pann e mirific! Asta ar trebui sa il stie orice romān de pe stadioanele nationalelor noastre, la orice sport!

Ai dreptate cum poti fi roman daca nici nu cunosti imnu national. Ce rost au avut sa il schimbe? Sa se afle in treaba au crezut ca joaca fotbalisti mai bine daca il schimba? :no:

tacitus
26th August 2005, 16:28
Ce-i trebuie chelului? Tichie de margaritar!

giro_POLI
4th September 2005, 03:53
MARE C- - - T astia de la kaKA 1 asi fac reclama pe echipa nationala ,eu unu am crezut ca au disparut ca sau destramat ,si uitei !!!! iar in top de ce ?
............... jale mare fratilor "toti k1" ma apuca rasu

saphicus
7th September 2005, 07:49
Cel mai mare KITSCH !!
Nu avem Imn National care sa fie cantat de suporteri? Pentru ce aceasta parodie? Detest lucrurile prost facute numai din dorinta de parvenire!!
Rusine!! :galben:

fia
7th September 2005, 08:42
Nu conteaza atat de mult care e imnul, ideea e sa nu se schimbe odata la 2 luni si sa fie cava reprezentativ.

SilverZeus
7th September 2005, 11:32
...cum au mai sfatuit si altii: Imnul Nationalei nu e totuna cu Desteapta-te Romane, care e Imnul tzarii !!!!!,...so: wake up, guys



Era prin anii 90 un imn al nationalei de fotbal... ala chiar era fain:ok:


...super fain, intr-adevar...cred ca te referi la melodia lui Mihai Pocorschi, nu?...era ceva de genul: "Astazi fotbal, sarbatoare, Roomania are meci/ Tricolorii joaca bine/ Peste ei nu poti sa treci/ Lupta pentru glorie/ Astazi vrem istorie"...ah, ce vremuri !!!, unde esti tu stangul lui Hagi?????...

andreiush
7th September 2005, 12:56
Da. De asta ziceam eu. Superb!

"Aici! Acum! Vom fi mai buni!" :yeah:

saphicus
7th September 2005, 19:58
...cum au mai sfatuit si altii: Imnul Nationalei nu e totuna cu Desteapta-te Romane, care e Imnul tzarii !!!!!,...so: wake up, guys




...super fain, intr-adevar...cred ca te referi la melodia lui Mihai Pocorschi, nu?...era ceva de genul: "Astazi fotbal, sarbatoare, Roomania are meci/ Tricolorii joaca bine/ Peste ei nu poti sa treci/ Lupta pentru glorie/ Astazi vrem istorie"...ah, ce vremuri !!!, unde esti tu stangul lui Hagi?????...
Asa e!
Este vorba de o eroare in enuntarea acestui thread. Corect era :
Ce credeti despre schimbarea Imnului Echipei Nationale (sau Nationalei) ?
Intr-adevar melodia lui Pocorschi era superba, mai ales acompaniata de
jocul magnific al tricolorilor din acea perioada!!! Din nefericire au ramas doar amintirile!! :rolleyes: :rolleyes: