PDA

View Full Version : League Championship



Pages : [1] 2 3 4 5 6

Triphat
4th August 2005, 21:26
http://skysports.planetfootball.com/list.asp?hlid=295848&cpid=10&CLID=&lid=2&title=Championship+season+preview&channel=football_home

acolo gasiti un preview pt fiecare echipa... pozitia la care se asteapta sa termine etc.

Vorbiti aici de a doua liga din Anglia.

eu cred ca asa o sa arate clasamentul la final

1.Norwich
2.Palace
3.Wolves
4.Saints
5.Leicester
6.Sheffield United

Come on you Palace.

Kan
5th August 2005, 11:13
super idee...bravo...nu ma pronunt ink asupra unui clasament dar palace si wolves sunt principalele candidate..pt playoff southapton , leicester , reading , Norwich , leeds , millwall chiar si Stoke..ramane de vazut...ii vreau pe stoke k au o bijuterie de stadion :)

Leo_
5th August 2005, 11:48
Eu as vrea ca Leeds sa promoveze...mai stie cineva ceva de Sheffield Wednesday? prin ce divizie mai joaca?

Triphat
5th August 2005, 12:08
Sheffield Wednesdaye in The Championship dar n-au absolut nici o sansa de promovare. Kan.. Stoke n-au nici ei sanse, dar Millwall ??? Ei sunt pe locul 3... sa retrogradeze. Sper sa retrogradeze si ei... impreuna cu Brighton. Nu-mi place Millwall, 1 sunt cei mai mari rivali dupa Brighton si 2 au niste suporteri super inculti si violenti. Tocmai am vazut pe Selhurt Park, pe exterior un scris cu spary, "mAllwall" ..nici n-au habar cum se scrie numele echipei lor :D Deci ei sunt considerati printre favoriti la retrogradare... nu-i vad sa faca fatza.

Kan
5th August 2005, 23:31
adevaru e ca nu m-am mai uitat de mult pe la ei k sa stiu dar sezoanele trecute se tineau binishor..oricum io nu-i vad retrogradand...mijlocu classamentului..la fel si pe stoke...cel mai mult vreau sa pice Sheffield Wednesday nu ii pot suferi...bine-mi pare k am scapat de nottingham forest..si mai am destule echipe antipatice p-aci :)

Triphat
6th August 2005, 03:18
Millwall e cea mai antipatica echipa... sa pice! Impreuna cu Brighton. :D Stoke o sa se bata sa ramana in prima liga, asta e sigur. O sa fie un an strans. Eu maine ma duc la Place - Luton. Sper sa bata ai mei cu 3-0! :) Come on ypu palacE!!!

Kan
6th August 2005, 11:50
millwall are sanse sa pice dupa c am vazut in ultima vreme ai dreptate...brighton...nu cred io k ai tu bucuria asta...astept sa vad c o sa faca preston , hull , reading...preston si reading sper sa promoveze..hull..mai am vro 2 3 sezoane de constructie dupa mn char dc au un public entuziast si vise maratze..totusi...si luton...henici chiar 3-0 k imi plac...o sa fie 2-1 zic io.

t.b.
6th August 2005, 16:46
Primul rezultat
Sheffield UTD - Leicester 4 - 1
34' [1 - 0] A. Gray (pen.)
55' [1 - 1] D. Connolly
81' [2 - 1] S. Kabba (pen.)
83' [3 - 1] P. Ifill
90' [4 - 1] L. Bromby

later edit:

Rezultate la pauza:

Crewe Alexandra 1 - 0 Burnley
Crystal Palace 0 - 1 Luton T. (Triphat e cam dezamagit acum pe Selhurst Park)
Derby County 1 - 1 Brighton & Hove A.
Hull C. 0 - 0 Queens Park R.
Ipswich T. 0 - 0 Cardiff C.
Norwich C. 1 - 0 Coventry C.
Reading 0 - 1 Plymouth Argyle
Stoke C. 0 - 0 Sheffield W.
Watford 1 - 2 Preston North End

Kan
6th August 2005, 17:56
trip sa-mi zici cum te-i simtzit la pauza dupa c au ratat aia pen si dupa golu lor....abea astept sa vad rez final

t.b.
6th August 2005, 19:15
Rezultate finale:

Sheffielf Utd - Leicester 4 - 1
Crewe Alexandra 2 - 1 Burnley
Crystal Palace 1 - 2 Luton T.
Derby County 1 - 1 Brighton & Hove A.
Hull C. 0 - 0 Queens Park R.
Ipswich T. 1 - 0 Cardiff C.
Norwich C. 1 - 1 Coventry C.
Reading 1 - 2 Plymouth Argyle
Stoke C. 0 - 0 Sheffield W.
Watford 1 - 2 Preston North End

Triphat
6th August 2005, 19:49
Mei ce sa zic... demult n-am mai fost asha de nervos. La penaltyul ala... n-a fost nimic, l-a dat din senin.. noroc c-a aparat marele Gabor Kiraly. Ne-au marcat 2 goluri din lovituri libere inexistente, nici nu-mi vine sa cred ca a dat fault din simulari... asa.. au executat aia lovitura libera... vreo 3 jucatori de ai lor in ofsaid.. dar asistentul nimic.. 1-0. Dupa pauza a marcat Johnson in urma unui corner.Golul lor.. la fel ca primul, s-a aruncat jucatorul la pamant, arbitrul a fluierat. Centrare, cap.. ii vine la unu care era un metru offside.. gol. Incredibil... sa nu mai zic ca nu ne-a dat 2 penaltyuri, unul la Johnson si unul pt un hentz in careu. La o faza cand a scapat McAnuff de un jucator si a sprintat pe extrema, a fluierat arbitrul. Normal trebuia sa lase avantaj, dar nu... ca ametitul de arbitru n-a vrut ca McAnuff sa centreze in careu unde erau 2 jucatori ros albastrii liberi. Asa ceva n-am mai vazut niciodata! Un arbitru care a fuierat clar pt noi promovati... cine zice altcumva inseamna ca e orb. Pe langa ca arbitru ala e orb, jucatorii nici n-au creat multe sanse. Am jucat mai bine ca tiganii aia de la Luton oricum. Daca si cu Norwich si Plymouth pierdem... adio premiership.

:ciocan: :headbang: :degete: :rosu: :no: :jerk: :pace: :( :mad:

t.b.
6th August 2005, 21:33
Ultimul rezultat de azi Southampton 0 - 0 Wolverhampton W.

@ Triphat
Lasa ca si Norwich a facut egal acasa, Reading au pierdut, Saints si Wolves egal, Leicester au luat-o la scor, singurele care au castigat dintre favorite sunt Preston, Sheffield Utd, Ipswich, sa vedem ce face si Leeds cu Millwall, oricum mai sunt multe etape...

Triphat
6th August 2005, 21:46
Noroc si cu rezulatele alea. am jucat rau si noi... dar lasa ca, anul trecut Sunderland a avut nevoie de 6 etape pentru prima victorie shi au promovat ;)

Kan
6th August 2005, 22:00
una din cele mai marfa chestii din championship este k o echipa care se afla aproape de retrogradare cu 15 20 de etape inainte de final poate promova la sfarsit..deci nu mi-as face prea multe probleme in locul tau trip...championship mi se pare mai spectaculos k premiership numa ce e cunoscut de mai putina lume..oricum mai e muuult de tot pana la sfarsti asa k sa asteptam. Abea dupa anu nou o sa ne putem face o idee vaga...uite-te la reading anu trecut cand a inceput sa piarda nu s-a mai oprit sau preson cand a inceput sa castige nu se mai oprea. :)

Triphat
6th August 2005, 23:00
Sau Palace cand am promovat dupa ce la Craciun eram pe locul 20. Sanse sunt.. dar o sa-mi fac griji daca pierdem urmatoarele 2 meciuri. Dar daca jucam asa de rau, si cu arbitrii in echipa adversa, o sa fie greu. O sa fie greu orice s-ar inampla. Championship e o divizie grea. Azi m-au surprins suporterii lui Luton care au umplut sectiunea rezervata lor si au fost foarte galagiosi, si au avut cantece bune. Maine dimineata o sa ma uit la rezumate la tv si o sa comentez mai mult despre celelalte meciuri. Am vazut a 2 a repriza de la Sheffield Utd - Leicester.. the foxes au controlat toata repriza, dar cumva the blades au reusit sa marcheze de 3 ori in 10 minute. ;)

Kan
7th August 2005, 00:50
:))...sa mai bagi si tu poze de la meciurile la care t duci cu stadionu suporterii vostri suporterii adversi etc..se vede frumos :ok:

Triphat
7th August 2005, 01:00
Am vrut sa duc camera azi dar nu era incarcata. Noroc ca n-a fost ca daca era o aruncam dupa arbitru. :D O sa fac un clip cu telefonu lu mama data viitoare cand se canta imnul "Glad All Over". Toata lumea din stadion il canta, e ceva super. Daca vrea cineva mp3 cu piesa sa-mi zica.. o sa incerc sa pun si un clip mic audio/video cu fanii palace cand il canta, daca gasesc. Poze de la meciul de azi o sa pun, cand primesc pozele de la un prieten care a facut. ;)

Corrado*
7th August 2005, 01:05
Vreau si eu mp3`u pls.

Kan
7th August 2005, 01:05
dc va mai arbitreaza asa facetzi si voi cum am facut noi cu urs maier park..sau cum il chema p nemerniku ala... :D

Triphat
7th August 2005, 01:18
Corrado. O sa-l postez pe threadu Red&Blue Army imediat.

@kan. la momentul de fata lumea prefera sa critice jocul echipei mai mult, ca aia e mult mai important decat un arbitru care are nevoie de ochelari. Eu am deschis un thread pe forumul fanilor... si n-are numa 42 de reply-uri, dintre care multi prefera sa puna jocul echipei ca primul factor din care am pierdut.

Kan
7th August 2005, 01:23
au dreptate oamenii..dc nu joci nimik nu ai voie sa comentezi prea tare la anumite chestii...tre sa ai o acoperire...oricum sigur jocul echipei se va imbunatati...sa aibe si ei mai multe meciuri oficiale in picioare si p orma sa vedem.

Triphat
7th August 2005, 12:29
Am vazut rezumatele... Saints - Wolves... merita a 2 a echipa sa castige din plin. au avut vreo 4-5 ocazii clare cand Saints cred c-au avut doar un sut pe poarta si inca o ocazie..

t.b.
7th August 2005, 18:24
In ultimul meci al acestei etape Leeds U. 2 - 1 Millwall

Kan
7th August 2005, 23:24
inceput nehotarat pentru asa zisele favorite...au tin sa promoveze reading si preston..reading are un stadion superb..si nici preston nu e prea departe.

Triphat
8th August 2005, 00:53
Kan Palace joaca acum cu Wolves, marti... daca repetam performanta de ieri ne-o luam la greu. Wolves din ce am vazut a fost cea mai buna etapa asta, chiar daca n-au marcat, si-au creat o multime de ocazii dar Antti Niemi s-a opus. Trebuie neaparat sa jucam 4 5 1. Ne asteapta o saptamana grea.. cu prima favorita la titlu, si a 3 a.

Kan
8th August 2005, 12:31
c vrei ma totusi hodle e d cv timp la ei si nu poti spune k a fost selectioner de pomana..sunt buni

Triphat
8th August 2005, 19:35
Cativa fani ai echipei Hull City au scandat "You're just a town full of bombers" spre sfarsitul partidei cu QPR spre fanii veniti din Londra. Sa le fie rusine... cred ca o sa aiba probleme mari in Londra fanii lor de acuma inainte... ei fac glume pe seama atentatelor... dar cred ca hooliganii de la Millwall n-o sa glumeasca cand o sa ii vaneze cand joaca cu ei.

t.b.
9th August 2005, 02:29
Chiar asa rai sunt cei de la Millwall :o:

In primul meci din etapa a 2-a Preston si Derby au terminat la egalitate...

La englezi se poate sa joci cu numai o zi de pauza, la noi unii se vaieta sa-si amane meciul ca au "doar" trei zile de "refacere"...

Kan
9th August 2005, 12:28
Pai ultima oara cand au jucat finala play off-ului pt Premiership suporterii lu Millwall au facut scandal mare..intradevar sunt o galagie d hooligans pe langa echipa aia

Triphat
9th August 2005, 14:37
t.b sunt foarte rai... poate n-a vazut lumea ce au facut dupa meciul de baraj cu Birmingham acu cativa ani. Riot total. Si cand au fost in cupa uefa anul trecut.. au jucat cu Ferencvaros, care au printre cei mai rai hooligans din toata europa, si tot englezii au iesit invingatori. Si plus ca sunt rasisti, nu le plac musulmanii, si daca aia de la Hull au facut londonezii niste "bombers" care de obicei sunt musulmani, cred ca hooliganii de la Millwall n-o sa-i primeasca prea bine.

Abia astept meciul de diseara.... Come on you Palace!!!

t.b.
9th August 2005, 22:44
Da` jucatori adversi au batut :evil: :drak: :happy

Rezultate la pauza din Championship

Brighton & Hove A. 0 - 1 Reading
Burnley 0 - 2 Sheffield U.
Cardiff C. 0 - 1 Leeds U.
Leicester C. 1 - 0 Stoke C.
Luton T. 1 - 2 Southampton
Millwall 0 - 0 Coventry C.
Norwich C. 0 - 1 Crewe Alexandra
Plymouth Argyle 3 - 1 Watford
Queens Park R. 2 - 0 Ipswich T.
Sheffield W. 1 - 1 Hull C.
Wolverhampton W. 1 - 1 Crystal Palace

Surpriza la Norwich :o: au inceput f. slab, egal acasa si acum sunt condusi

Triphat
9th August 2005, 23:00
1-1 la Wolves. Gol McAnuff minutul 42!! Come on you Eaglessss!!!! Come on Crewe la fel! :D

t.b.
9th August 2005, 23:47
Rezultate finale

Brighton & Hove A. 0 - 2 Reading
Burnley 1 - 2 Sheffield U.
Cardiff C. 2 - 1 Leeds U.
Leicester C. 4 - 2 Stoke C.
Luton T. 3 - 2 Southampton
Millwall 0 - 0 Coventry C.
Norwich C. 1 - 1 Crewe Alexandra
Plymouth Argyle 3 - 3 Watford
Queens Park R. 2 - 1 Ipswich T.
Sheffield W. 1 - 1 Hull C.
Wolverhampton W. 2 - 1 Crystal Palace

Lider ramane Sheffield Utd

Triphat
10th August 2005, 00:09
Wolves - Palace 2-1, asa ceva nu se poate.. suntem pe ultimul loc. Trezirea!!

Kan
10th August 2005, 12:20
luton..inceput excelent la revenirea in championship..confirma parcursul record de anu trecut :ok:

Triphat
10th August 2005, 16:33
Bravo lor... au batut 2 favorite la titlu... ce sa zic, frumos pt ei. Dar jocul lor cu Palace nu m-a impresionat deloc. Fara 2 lovituri libere acordate pe nedrept si greseli mari de aparare nu castigau eu pe Selhurst PArk.

t.b.
10th August 2005, 17:03
La Saints in ultimul minut le-au dat gol, cred ca doar ei si Sheff. Utd au sase puncte...

Kan
10th August 2005, 19:12
ma nu prea e important cum au batut important e k au batut si au 6 din 6...de promovat nu au sanse..si nici stadion..arata jalnic..dar oricum primele 10 sper sa scoata..au in juru la c sa construasca

Triphat
10th August 2005, 20:48
Clasament gasiti aici...
http://skysports.planetfootball.com/leaguetable.asp?cpid=10

La Luton oricum n-o sa le dureze bucuria..

Car despre Palace.... ultima data cand am fost in Championship dupa 3 meciuri eram pe Primul loc, la Craciun eram pe locu 21 si in luna mai am promovat. Deci sperantele nu sunt moarte.

t.b.
13th August 2005, 19:12
Rezultate etapa a 3-a

Cardiff C. 1 - 3 Watford
Brighton & Hove A. 2 - 2 Crewe Alexandra
Burnley 4 - 0 Coventry C.
Leicester C. 0 - 0 Ipswich T.
Luton T. 0 - 0 Leeds U.
Millwall 0 - 1 Stoke C.
Norwich C. 1 - 1 Crystal Palace
Plymouth Argyle 0 - 2 Derby County
Preston North End 0 - 3 Reading
Queens Park R. 2 - 1 Sheffield U.
Sheffield W. 0 - 1 Southampton
Wolverhampton W. 1 - 0 Hull C.

Triphat
13th August 2005, 20:16
Jocul lui Palace devine din ce in ce mai bun... azi am avut 16 cornere.. ca sa vedeti cam cine a dominat meciul.. Sper sa vina shi cele 3 puncte cu Plymouth.

t.b.
13th August 2005, 20:33
Clasament


1 Luton Town 3 2 1 0 5 3 2 7
2 Queens Park Rangers 3 2 1 0 4 2 2 7
---------------------------------------------------
3 Wolverhampton Wanderers 3 2 1 0 3 1 2 7
4 Reading 3 2 0 1 6 2 4 6
5 Sheffield United 3 2 0 1 7 4 3 6
6 Derby County 3 1 2 0 4 2 2 5
------------------------------------------------
7 Crewe Alexandra 3 1 2 0 5 4 1 5
8 Watford 3 1 1 1 7 6 1 4
9 Leeds United 3 1 1 1 3 3 0 4
10 Southampton 3 1 1 1 3 3 0 4
11 Ipswich Town 3 1 1 1 2 2 0 4
12 Leicester City 3 1 1 1 5 6 -1 4
13 Plymouth Argyle 3 1 1 1 5 6 -1 4
14 Stoke City 3 1 1 1 3 4 -1 4
15 Preston North End 3 1 1 1 3 5 -2 4
16 Burnley 3 1 0 2 6 4 2 3
17 Norwich City 3 0 3 0 3 3 0 3
18 Cardiff City 3 1 0 2 3 5 -2 3
19 Hull City 3 0 2 1 1 2 -1 2
20 Sheffield Wednesday 3 0 2 1 1 2 -1 2
21 Brighton & Hove Albion 3 0 2 1 3 5 -2 2
-----------------------------------------------
22 Coventry City 3 0 2 1 1 5 -4 2
23 Crystal Palace 3 0 1 2 3 5 -2 1
24 Millwall 3 0 1 2 1 3 -2 1

Arata bine primele 2 echipe :happy

Triphat
13th August 2005, 20:34
N-o sa ramana acolo primele 2 echipa... garantez asta. Luton oricum are nevoie de un miracol sa prinda un loc de play off sau de promovare.

Kan
14th August 2005, 00:23
reading incepe sa confirme..dupa rezultatul de azi a devenit una din candidatele principale dupa parerea mea..preston mai are un cuvant greu de spus...cristal si restu mai au de sortat cateva chestii..au coborat cu figuri in cap din premiereleague si abea acu revin pe planeta noastra

Triphat
14th August 2005, 05:02
QPR director tells of gun ordeal

Eleven men were arrested after the alleged incident
A football club director has reportedly been forced at gunpoint to sign paperwork resigning from the board.

Armed police were called to Queen's Park Rangers' Loftus Road stadium after Gianni Paladini was attacked.

Eleven men were arrested in or near the west London ground after the incident, which happened near the club's boardroom at about 1500 BST (1400 GMT).

Mr Paladini told the News of the World newspaper he had been "petrified" but would not quit.

The gang had pounced as he had been going to his office with shareholder Dave Morris before the game started, he added.

Mr Paladini told the paper he had been kicked and beaten on a flight of stairs by five people.

"I was petrified. One of them was holding my wrists and another was pointing a gun.

"They shouted at me to sign a piece of paper resigning from the board.

"Of course I signed it - but I have no intention of leaving the club.

"They tried to push me out of the ground, but I managed to break clear and run into the boardroom, shouting for help."

'Threats to kill'

A Metropolitan Police spokeswoman said: "We can confirm that Hammersmith police have launched an investigation following an incident at QPR football ground.

"Police were called to reports that a number of men had threatened a man and a woman with threats to kill and then left the premises."

Mr Paladini, a former football agent who bought his stake in the club in May 2004, was later taken to Hammersmith Police Station.

He lives in London with his English wife Olga and his business portfolio includes several nightclubs.

QPR won their game against their Championship rivals Sheffield United, 2-1.

:o: :o: :o:

Kan
14th August 2005, 15:13
hmmmmmm....despre c dumnezeu este vorba acolo oare..cn stie c interese si nebuneli..oricum nu e deloc normala treaba aia acolo...jeasssuusss :o:

Triphat
17th August 2005, 20:52
Richard Langley (cardiff) se antreneaza cu Crystal Palace si spera ca clubul sa-i ofere un contract.

Burnley incearca sa-l imprumuteze pe Steve Lomas pt un an de la West Ham.

Kan
17th August 2005, 22:41
burnley au un lot km subtzire..s-are putea sa aibe probleme anu asta

Triphat
17th August 2005, 23:56
Nu cred... sunt echipe cu loturi mult mai subtiri..

Triphat
18th August 2005, 17:46
Birmingham si Norwich s-au inteles asupra lui Clinton Morrison pentru £2m. Ma ingrijoreaza acest transfer.. dar cred ca Ashton e pe cale de plecare si vor un inlocuitor. Acu cativa ani Clinton Morrison era golgeterul la Palace an de an.. culmea.. ca el ne-a refuzat in vara asta.. :no:

t.b.
19th August 2005, 20:53
Ganea convocat la nationala :o: a jucat vreun minut la Wolves sezonul asta???

Triphat
20th August 2005, 02:33
Nope... din cate stiu eu nici banca n-a prins-o. oricum n-are sanse in primul 11 la wolves.

t.b.
20th August 2005, 17:59
Rezultate la pauza

Coventry C. 3 - 0 Queens Park R.
Crewe Alexandra 2 - 1 Leicester C.
Crystal Palace 0 - 0 Plymouth Argyle
Derby County 2 - 0 Cardiff C.
Hull C. 1 - 0 Brighton & Hove A.
Ipswich T. 1 - 0 Sheffield W.
Leeds U. 1 - 0 Wolverhampton W.
Reading 4 - 0 Millwall
Sheffield U. 1 - 1 Preston North End
Southampton 1 - 0 Norwich C.
Stoke C. 0 - 1 Luton T.
Watford 2 - 1 Burnley

Rezultate finale:

Coventry C. 3 - 0 Queens Park R.
Crewe Alexandra 2 - 2 Leicester C.
Crystal Palace 1 - 0 Plymouth Argyle
Derby County 2 - 1 Cardiff C.
Hull C. 2 - 0 Brighton & Hove A.
Ipswich T. 2 - 1 Sheffield W.
Leeds U. 2 - 0 Wolverhampton W.
Reading 5 - 0 Millwall
Sheffield U. 2 - 1 Preston North End
Southampton 1 - 0 Norwich C.
Stoke C. 2 - 1 Luton T.
Watford 3 - 1 Burnley

Triphat
20th August 2005, 20:04
am fost la meci... am jucat unpic mai rau decat saptamana trecuta dar bine ca am scos cele 3 puncte prin WARD. Trebuie cineva care sa execute cornerele, Watson o face rau de de tot.. si deja in 4 meciuri am beneficiat de peste 50 de cornere. Urmeaza Wallsall in cupa.. si Stoke in campionat. Come on Palace!! /hello

ps. rivalele noastre pe ultimele 2 locuri! :happy :evil: :ok:

Triphat
21st August 2005, 19:55
Clasament
http://skysports.planetfootball.com/leaguetable.asp?cpid=10

Stire: Crystal Palace negociaza cu Clinton Morrison! Sper sa vina inapoi la noi..

Triphat
25th August 2005, 16:18
Crystal Palace l-a semnat pe Clinton Morrison de la Birmingham City pentru suma de £2m. Welcome back Clint! /hello :yeah: :ok:

t.b.
27th August 2005, 20:28
Burnley 2 - 2 Derby County
Cardiff C. 2 - 2 Wolverhampton W.
Crystal Palace 2 - 0 Stoke C.
Leicester C. 0 - 2 Luton T.
Millwall 1 - 2 Ipswich T.
Norwich C. 0 - 1 Leeds U.
Plymouth Argyle 0 - 1 Hull C.
Preston North End 0 - 0 Brighton & Hove A.
Sheffield U. 2 - 1 Coventry C.
Southampton 2 - 0 Crewe Alexandra

Watford 0 - 0 Reading min 52

Triphat
27th August 2005, 20:50
Crystal Palace - Stoke 2-0 ! Palace si-a revenit... AJ marcheaza 2 goluri dupa o combinatie cu Macken in prima repriza, si una super de tot cu Morrison in a 2 a repriza. Morrison, care e egal la goluri marchate pt Palace cu Johnson, 72.. si-a facut debutul si a impresionat. Welcome back home Clint!

http://www.cpfc.premiumtv.co.uk/javaImages/90/ad/0,,10323~2731408,00.jpg

Triphat
29th August 2005, 15:58
Rezultate (http://skysports.planetfootball.com/results.asp?cpid=10)

Clasament (http://skysports.planetfootball.com/leaguetable.asp?cpid=10)

green87
1st September 2005, 13:33
Adevarul Incontestabil E Ca The Championship E Cea Mai Puternica Divizie Secunda Din Europa

Triphat
1st September 2005, 16:35
green87 asa zic si eu. 24 de echipe din care oricare echipa iti poate creea probleme. Multi internationali joaca in The Championship.. la Palace avem 7 jucatori care joaca pentru tarile lor daca nu ma insel. Si mai sunt multe echipe ca noi.. totul e echilibrat, mai nou nu gasesti meciuri usoare.

t.b.
10th September 2005, 19:21
Rezultate finale:
Norwich C. 2 - 0 Plymouth Argyle
Burnley 3 - 3 Cardiff C.
Coventry C. 1 - 1 Reading
Crystal Palace 2 - 0 Hull C.
Leeds U. 3 - 3 Brighton & Hove A.
Leicester C. 2 - 0 Sheffield W.
Luton T. 1 - 1 Wolverhampton W.
Millwall 1 - 2 Preston North End
Sheffield U. 2 - 0 Ipswich T.
Southampton 1 - 1 Queens Park R.
Stoke C. 0 - 3 Watford

Kan
10th September 2005, 19:27
reading 1-1..egalatzi in ultimile minute..hmmm.. :mda: ...mai e o gramada din sezonu asta..astept..dar ar km trebui sa fortzeze si ei promovarea sez asta..prea se lupta d mult timp....palace isi revine incet incet...in rest njik spectaculos..poate watford

Triphat
10th September 2005, 23:28
Noi ne-am revenit.. tre sa continuam tot asa si o sa fie bine, avem un joc in minus si suntem pe locul 7.. merge pt moment.

Triphat
19th September 2005, 14:38
Rezultate
http://home.skysports.com/results.asp?cpid=10

Clasament
http://home.skysports.com/leaguetable.asp?cpid=10

Kan
24th September 2005, 22:23
blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatt :headbang: trip sunt f suparat pe crystal palace-ul tau...mi-au scos 2 buli din buzunar la pariuri :rosu: chiar ma asteptam sa bata si ei meciu asta..culmea mi-au iesit vro 5 din premier si din championship k sa ma scoata exact cn nu credeam:(..aiurea....in schimb partea buna e k reading isi continua parcursul bun :)

t.b.
24th September 2005, 22:39
Rezultate
September 24
Burnley 1 - 1 Brighton & Hove A.
Coventry C. 0 - 2 Hull C.
Crewe Alexandra 0 - 0 Watford
Crystal Palace 1 - 1 Preston North End
Leeds U. 0 - 2 Ipswich T.
Leicester C. 1 - 2 Queens Park R.
Millwall 0 - 0 Cardiff C.
Norwich C. 0 - 1 Reading
Sheffield U. 2 - 1 Derby County
Southampton 0 - 0 Plymouth Argyle
Stoke C. 1 - 3 Wolverhampton W.

Sheffield Utd continua parcursul bun, au 4 pct avans fata de Reading si 9 fata de locul 3

Kan
1st October 2005, 19:32
bine tu reading si luton...forza stoke in continuare poate o sa am si io mm echipe prin playoff:)

SORENSEN
2nd October 2005, 18:54
Sper ca Hull City sa ramana in Championship ,deocamdata se afla pe locul 17 cu 13 puncte

Triphat
2nd October 2005, 21:13
Maine, QPR - Palace, ora 19.45 .. abia astept meciul, a 5 a mea deplasare.

Triphat
20th October 2005, 23:17
Clasament
http://www.sportinglife.com/football/cc_championship/table/table.html

Rezultate
http://www.sportinglife.com/football/cc_championship/results/

SORENSEN
30th October 2005, 11:16
Burnley Hull 1 - 0:mda:
15. Hull 16 4 6 6 13 - 14 18p
"on da way up!":rolleyes:

Kan
30th October 2005, 23:10
Sper ca Hull City sa ramana in Championship ,deocamdata se afla pe locul 17 cu 13 puncte


stai calm k or sa ramana in championship..in cateva sezoane ii vad luptandu-se pt promovare...c dumnezeu cu bijuteria aia d stadion nu au voie altfel

Triphat
31st October 2005, 01:03
Hull nu pica... sanse la promovare nici in 20 de ani nu o sa aiba... doar o echipa de umplutura, cu fani idioti. "town full of terrorists, Your just a town full of terrorists" a fost scandarea lor la un meci cu QPR. Pana una alta... sper sa aiba parte de cat mai multe infrangeri sezonul acesta. Si degeaba ai un stadion bijuterie daca e pe jumate gol..

Kan
31st October 2005, 12:58
:))...cata dragoste

Triphat
2nd November 2005, 20:37
Saints - Palace.. meci amanat. Terenul este impracticabil din cauza ploii. :( Si asteptam meciul asta..

Triphat
3rd November 2005, 14:11
Rezultate:
http://www.sportinglife.com/football/cc_championship/results/

Clasament:
http://www.sportinglife.com/football/cc_championship/table/table.html

Kan
20th November 2005, 22:52
privind clasamentul nu ma surprinde prea tare...poate pozitia lu sheffield united....watford se ridica peste asteptari...la fel si burnley..luton...stoke pana acum au evolutia pe care am prezis-o...preston si ipswich km dezamagesc...dar...s-au jucat abea 19 etape..mai e mult pana departe..go reading

Triphat
21st November 2005, 14:00
Noi suntem pe locul 9 la 3 puncte de locul 4.. cu 2 jocuri in minus. Deci nu stam rau.. sper sa prindem locul 2, ca locul 1.. pare cam greu de realizat. Dar nu se stie niciodata. Watford m-a surprins si pe mine.. ei o sa termine pe un loc de play offs.. dar Burnley nu prea cred.. pe aia i-am batut usor cu 2-0. Luton o sa cada si ei incet..

Kan
22nd November 2005, 11:19
da asta cred si io luton si burnley or sa cada...reading nu cred k are cum sa piarda promovarea directa...ar fi prea de tot se chinuie de cateva sezoane bune s-o realizeze....si dc au reusit sa invezte cv din greselile trecute at nu au voie s-o rateze...cat despre palace...hmmmm...dc reusitzi sa va stabilizatzi forma aia care e o sinusoidala at nu cre k or sa fie prea mari probleme

Triphat
22nd November 2005, 14:52
Noi am aratat cu Sheff. Utd ca putem juca fotbal....am fost mult mai buni.. numai ca jocul a fost distrus de o eroare grava a arbitrilor. Reading o sa promoveze sezonul asta.. joaca super, doar il au pe Steve Coppell anternor - cel mai iubit om de Palace.

o poza frumoasa dupa golul 3.

http://gallery.cpfc.org/albums/Brighton-2-Palace-3-20th-November/img036_001.jpg

Ayrton
22nd November 2005, 17:20
Auzi, dar o poza mai mare n-aveai? :D

Triphat
22nd November 2005, 19:18
mi-a fost lene sa-i dau resize... :D dar las ca e buna si mare ;)

Triphat
23rd November 2005, 02:32
2-0 acasa cu Coventry. Meci frumos.. am jucat bine. Suntem pe locul 6 cu 2 meciuri in minus! Wayne Andrews a marcat primul gol pt Palace! E un jucator care a fost criticat dur, cam de toata lumea.. ma bucur ca a inceput sa joace bine, si ca.. a marcat! Urmeaza Luton in deplasare sambata, un meci foarte greu.. sper la o victorie.. dar nici un egal nu m-ar supara. Come on Palace!

Kan
23rd November 2005, 22:03
io meciu vostru cu luton il folosesc sa vad dc luton chiar e destul de matura k sa spere la un loc in playoff...abea astept sa vad c iese..as vrea sa vad si meciu:(

Triphat
23rd November 2005, 23:18
O sa fie un meci greu de tot. I'm scared. Nu pot nici eu sa-l vad.. dar o sa-l ascult cu sufletul la gura sigur. Come on you eagles!

SORENSEN
26th November 2005, 22:30
18 Hull City 20p
22 nov Hull C. 1 - 1 Southampton
26 nov Queens Park R. 2 - 2 Hull C. a fost 0-2 :headbang:

Common TIGERS trebuie sa stam in Championship!!!!!!

24 Hull City 6 1 1 4 5 11 -6 4 forma in ultimile 6 etape mai bine zis lipsa ei :headbang: cred ca nu e inclusa etapa asta de pe 26 dar tot in forma slaba suntem.:headbang:

Kan
27th November 2005, 20:40
mda reading e in continuare "on a rampage"..nu preavad nik nou...stoke si burnley:D merg..poate poate...watford tot asa...luton a dovedit k nu se afla acolo accidental...si km atat ma intereseaza pe mn p-aci:ok:....ma km deranjeaza leeds...daaar lasa k le ia crystal locu:)

Triphat
28th November 2005, 13:05
Leeds nu-mi place deloc. :no: nici Luton.. ce-a mai urata echipa, cel mai urat oras, cel mai urat stadion, cei mai urati suporteri. am Luat-o cu 2-0. asta este.. tre sa aduce un fundas dreapta, si un mijlocas central.. buni.

Kan
18th December 2005, 01:07
reading isi continua parcursul de invidiat cu inca o victorie...stoke si burnley merg binisor...luton ramane de vazut c va face.
La millwall situatia incepe sa se clarifice..dupa numirea noului presedinte peter de savary...obiectivul e k in 5 ani echipa sa revina in premiership..dar mai intai tre sa scape de retrogradare...s-a anuntat k in ianuarie se vor pune fonduri la dispozitia managerului pt achizitzionarea de noi jucatori (ramane d vazut cn va fi manager atunci Colin Lee nush cat mai rezista)...in rest toate bune si frumoase.


crystal palace..hmm...mai avetzi de lucrat mult pana la revenire..bft:)

Triphat
16th January 2006, 00:36
crystal palace..hmm...mai avetzi de lucrat mult pana la revenire..bft:)

5 victorii consecutive in campionat iti spune ceva ? ;)

Rezulatate - http://home.skysports.com/results.asp?cpid=10

Clasament - http://home.skysports.com/leaguetable.asp?cpid=10

Triphat
21st January 2006, 21:44
http://img378.imageshack.us/img378/6750/palacecoreo9yn.jpg

banner 1 - A GLORIOUS PAST Banner 2 - A BRIGHT FUTURE

Palace 1 - 1 Reading

Ocazii: Palace 8 - 3 Reading... asta spune totul... am jucat mult mai bine. Puteam sa castigam meciul, dar din pacate ne-au egalat la un minut dupa ce AJ a pus Palace in avantas. S-a rupt concentratia jucatoriilor.

Proud of Palace!

Kan
22nd January 2006, 22:49
ma indoiesc k ii mai opreste cineva pe reading sa ajunga in premiership...cel putin acu pare km imposibil...o merita:ok:

Triphat
23rd January 2006, 02:00
Au o echipa buna, s-a vazut asta ieri. O sa ajunga in Premiership sigur. Pacat ca au fani de totata rusinea. Nu sunt surprins ca joaca asa de bine, doar il au pe Sir Steve Copell anternor, care este o legenda la Palace. ;)

Si.. o poza mai mare cu coregrafia.

http://img217.imageshack.us/img217/1791/palacedisplay5ti.jpg

Kan
23rd January 2006, 18:36
arata super tare :ok:

Kan
1st February 2006, 00:57
deci fraate...reading sunt de-a dreptu de neoprit sezonu asta...30 de meciuri fara infrangere...fantastica foma de pana acum..astept sa-i vad sezonu viitor in premiership dc au puterea sa reziste:ok:

Triphat
1st February 2006, 15:15
Am luat-o si noi... de la Preston. Care n-au mai pierdut in 20 de meciuri. Sambata i-am mai jucat in cupa si a fost 1-1. Un meci in care am jucat mult mai bine ca ei, dar ieri, ne-au cam facut la tactica. Sper ca saptamana viitoare sa ne luam revansa in replay-ul din cupa.

Kan
2nd February 2006, 00:06
si preston se chinuie sa prinda playofful d o galagie d vreme...ar fi marfa sa-l prinda in locu lu Leeds..nesuferitzii aia

blue_lion121
2nd February 2006, 22:34
pentru etapa a 25-a nu faceti concurs de pronosticuri...ca azi e joi si sambata e etapa :D

Andy1987
13th April 2006, 16:22
Eu unul m-am saturat de dominatia lui Chelsea....devine monoton cu Chelsea si iar Celsi...

Universal
13th April 2006, 19:52
Reading in Premier League! Incredibil!

Triphat
13th April 2006, 21:31
Nu e incredibil... e cea mai buna echipa cu care am jucat acest sezon. Steve Coppell, antrenorul lor, e o legenda la Palace, exact asa a facut si cu noi. Au jucatori fara mari fite, tineri, care joaca un fotbal atractiv. Bravo lor. Pacat de fanii lor idioti. Sa nu faca acuma ca Sunderland....

Andy1987
14th April 2006, 00:55
trebuia sa vina si randul lor sa promoveze...nu vad ce e asa incredibil

Kan
14th April 2006, 14:23
odata cu ei or sa apara si sheffield united...si vdm care trece de baraj...reading cre k o s fac o figura frumoasa in premier league dc o tine tot asa:ok:

Triphat
18th April 2006, 02:42
S-a decis:

Reading si Sheffield United - promovate
Crystal Palace, Preston, Watford si Leeds - baraj

iar..
Crewe, B*ighton si M*llwall - retrogradate.

Ce bine o sa sune prin mai... noi promovati, iar rivalii nostrii retrogradati!

Swisstec
18th April 2006, 20:24
Finala barajului se va juca, probabil intre Palace si Leeds! Sper sa promoveze Leeds!!!:ok:

apparte
18th April 2006, 23:39
Ba Palace!

Kan
19th April 2006, 00:23
io propun sa promoveze preston...sorry trip:)

Triphat
19th April 2006, 00:32
huaa :D

EI EI EI EI EI OOOO
Up the football league we go
And when we win promotion
This is what we'll sing
We are PALACE, We are PALACE
TOP OF FOOTBALL LEAGUE!!!

suntem in form proasta oricum... :( dar o sa ne revenim!

FORZA PALACE!

Swisstec
19th April 2006, 18:56
Sheff Utd 1-1 Leeds
Bakke 10 og. / Healy 42.

Sheff Utd: Kenny, Short, Unsworth, Geary, Lucketti, Jagielka, Kabba (Dyer 82), Montgomery (Armstrong 60), Tonge, Akinbiyi, Webber (Ifill 79)
Leeds: Sullivan, Kelly, Crainey, Butler, Kilgallon, Miller, Bakke (Pugh 80), Derry, Hulse, Douglas, Healy (Moore 79)

Triphat
6th May 2006, 01:22
Meci mare maine, Palace - Watford, la 9 tre sa fiu la stadion, pregatim show in tribune! Sper sa fie show si mai mare pe teren.

Come on Palace!

Kan
7th May 2006, 14:49
play off

Leeds U. 1 - 1 Preston North End

48' [0 - 1] D. Nugen
74' [1 - 1] E. Lewis


Crystal Palace 0 - 3 Watford

46' [0 - 1] M. King
66' [0 - 2] A. Young
86' [0 - 3] M. Spring


prin rezultatu asta palace si-a km omorat sansele sa revina..dar nik nu e imposibil...aveti grija c faceti in retur:)

leeds....hmm...bun rezultat sper sa ramana acolo!!!...hmmm...5000 d fani veniti de la preston...taare

Triphat
7th May 2006, 15:01
...

Prima repriza a fost buna, am fost mult peste ei, dar in a doua parca am jucat cu o echipa de juniori care nu aveam pic de determinare pentru club.

Nu cred ca o sa scoatem un miracol, dupa cum am jucat in meciul asta. Sper insa la unul, si pentru a fi atins trebuie sa jucam fara greseala.

Pacat ca jucatorii nu arata pasiune pentru club ca suporterii. Multa munca din partea noastra, incepand cu Vineri dupa-amiaza, si sambata la 9..
http://i34.photobucket.com/albums/d113/jamescreedy/Palace%20v%20Watford/display.jpg

Marti o sa fiu unul dintre cei 3000 care o sa fie pe stadion, sperand la un miracol... sper sa fie.

Kan
7th May 2006, 15:53
frumos frumos..va doresc bafta cu watford...oricum io tin cu preston la faza asta:)

Kan
9th May 2006, 14:03
Preston North End [0 - 2] Leeds U.


[0 - 1] R. Hulse
[0 - 2] F. Richardson


:jerk: :mda: :rosu: :o: au reusit sa strice munca din tur...felicitari preston:headbang: :jerk: dc promoveaza Leeds ma supar...Forza Palace

Triphat
30th August 2006, 02:05
Rezultate
http://www.sportinglife.com/football/cc_championship/results/

Clasament
http://www.sportinglife.com/football/cc_championship/table/table.html

Crystal Palace o sa promoveze 100%!

Roy Keane este noul antrenor la Sunderland, sunt curios daca o sa faca treaba buna acolo...

Celso
26th November 2006, 20:29
Championship League - Etapa 19

Nov 25, 06 Colchester - Southend.........3-0
Nov 25, 06 Queens PR - Coventry......... 0-1
Nov 25, 06 Barnsley - Ipswich...............1-0
Nov 25, 06 Plymouth - Leeds................1-2
Nov 25, 06 Stoke West - Bromwich.......1-0
Nov 25, 06 Derby - Leicester................1-0
Nov 25, 06 Sheffield W - Cardiff............0-0
Nov 25, 06 Burnley - Birmingham............1-2
Nov 25, 06 Preston - Crystal Palace.......0-0
Nov 25, 06 Norwich - Hull.....................1-1

si clasamentul

http://img63.imageshack.us/img63/5339/champhz5.jpg

Kan
27th November 2006, 13:59
preston burnley si stoke....sper sa le vad in premiership..macar pe 2 dintre ele....preston si burnley park aveau cv traditie...in special preston.

Celso
27th November 2006, 14:42
nu cred ca are sanse Stoke, insa Derby cred ca vor pune mari probleme lui Cardiff si Preston:D

Celso
28th November 2006, 11:01
Etapa 20-a

Doua meciuri interesante la prima vedere, Stoke-Cardiff si Southampton-Birmingham!

http://img155.imageshack.us/img155/2357/etapa20hj9.jpg

Celso
29th November 2006, 10:12
Etapa 20-a


Nov 28, 06 Wolverhampton 1 - 1 Crystal Palace
Nov 28, 06 Colchester 5 - 1 Hull
Nov 28, 06 Sheffield W 3 - 1 West Bromwich
Nov 28, 06 Barnsley 2 - 0 Southend
Nov 28, 06 Preston 1 - 1 Coventry
Nov 28, 06 Norwich 3 - 1 Leicester
Nov 28, 06 Stoke 3 - 0 Cardiff
Nov 28, 06 Burnley 2 - 1 Leeds
Nov 28, 06 Queens PR 1 - 2 Sunderland
Nov 28, 06 Plymouth 1 - 0 Luton

iau rupt Stoke pe Cardiff:D

Kainsashiki
29th November 2006, 12:55
flacaii de la preston m-au dezamagit..dupa ce au condus au fost egalati:(

Ballack_29
29th November 2006, 13:29
cam multe victorii aveau la rand Preston, de asemenea si Colchester cu 8 victorii la rand...or sa clacheze , doar sti :D etapa viitoare ...contra lor :)

Celso
30th November 2006, 10:06
Derby County v Ipswich Town.........2:1('39 Roberts,'54 Howard,'90 Lupoli)
Southampton v Birmingham.............4:3('14,'17 Jones,'19 Skacel,'68 Jerome,'72 Bendtner,'78 Wright-Phillips,'90 Jaidi)

http://img165.imageshack.us/img165/7690/20ad0.jpg

lupta stransa la promovare, parca mai stransa ca niciodata:) ...de acum sa inceapa balul in fotbalul englez:drak: , cu meciuri din 3 in 3 zile in luna decembrie:ok:

bluesky
1st December 2006, 12:09
meci strins intre Southampton v Birmingham 4-3 dupa ce la pauza conduceau cu 3-0 gazdele

Celso
1st December 2006, 18:22
etapa 21 in Championship:ok:

http://img485.imageshack.us/img485/9263/champoinship21tr8.jpg

Celso
3rd December 2006, 11:49
http://img168.imageshack.us/img168/3814/21championshipha6.jpg

Birmingham profita de infrangerile lui Preston,Derby si de semiescul lui Cardiff.....si urca pe prima pozitie in clasament in etapa a 21-a.

Kan
3rd December 2006, 19:24
sa vedem dupa craciun formele d obicei asta e punctu de cotitura prin championship...dc prinde careva o serie d 6 7 victorii ala promoveaza....cred k birmingham or sa se numere printre promovatela sf sezonului..chiar dc nu mi-ar conveni

Triphat
11th December 2006, 22:55
Birmingham, Preston si Palace promoveaza. Glumesc evident.. si Southampton :D

Celso
26th December 2006, 11:43
etapa 25
http://img412.imageshack.us/img412/1516/etapa25xv0.jpg
clasament
http://img412.imageshack.us/img412/8282/clasatment24wv1.jpg

Celso
27th December 2006, 10:28
http://img301.imageshack.us/img301/3392/etapa25ba7.jpg

http://img301.imageshack.us/img301/2213/claet25kc3.jpg

Celso
30th December 2006, 10:29
ETAPA 26

http://img220.imageshack.us/img220/2600/etapa26cx3.jpg

Celso
31st December 2006, 10:20
http://img390.imageshack.us/img390/5000/etapa26os9.jpg
clasament
http://img386.imageshack.us/img386/8650/etapa26clasyt3.jpg

Celso
1st January 2007, 13:04
etapa 27
http://img306.imageshack.us/img306/7857/etapa27ok2.jpg

Celso
1st January 2007, 21:31
http://img393.imageshack.us/img393/7818/etapa27ed6.jpg

http://img179.imageshack.us/img179/6311/clasament27ai7.jpg

Darth Revan
2nd January 2007, 22:08
Isi revine Sunderland.Poate o sa ajunga la baraj si o sa promoveze.

Kan
6th January 2007, 00:52
sau poate ca nu!!! :D

sincer ma indoiesc...au batut si ei acolo un meci...parerea mea the mackems tot aici or sa ramana

Celso
13th January 2007, 11:08
ETAPA 28

http://img201.imageshack.us/img201/6493/championshiplp9.jpg

Celso
20th January 2007, 09:20
http://img104.imageshack.us/img104/9729/et29champ1hz.jpg

Celso
20th January 2007, 19:46
http://img255.imageshack.us/img255/9453/hoamp8vg.jpg

http://img292.imageshack.us/img292/2453/20ianch3yj.jpg

mai incitanta ca niciodata lupta la promovare in Championship:D

Bogdy LFC
20th January 2007, 20:05
mai incitanta ca niciodata lupta la promovare in Championship:D

Si pe mine atat timp cat NU vreau k B'gham sa revina:D

Celso
27th January 2007, 20:33
Cardiff City - Leicester City
3 - 2
GOALS
Michael Chopra '21
Michael Chopra '57
Michael Chopra '69

Patrick Kisnorbo '71
Elvis Hammond '89

Celso
30th January 2007, 15:46
http://img142.imageshack.us/img142/2882/nnnnnnnnnnnndu1.jpg

Celso
31st January 2007, 08:44
http://img251.imageshack.us/img251/7560/27012007nb1.jpghttp://img184.imageshack.us/img184/893/clasamentmz8.jpg

Bogdy LFC
31st January 2007, 14:38
DA! NU arata chiar f bine clasamentul cu B'gham pe locul 2 si LUFC pe ultimul loc dar asta este:(

Celso
31st January 2007, 14:57
si mie imi pre rau de Leeds! dar vad ca au invins lin deplasare la o contracandidata! poate isi vor reveni!:)

Celso
4th February 2007, 19:46
http://img475.imageshack.us/img475/4715/camipnahiupgk2.jpg

http://img504.imageshack.us/img504/4560/claskbe9.jpg

Celso
2nd March 2007, 18:14
Mar 2, 07 Derby - Colchester
Mar 3, 07 West Bromwich - Sunderland
Mar 3, 07 Southend - Leicester
Mar 3, 07 Plymouth - Stoke
Mar 3, 07 Luton - Wolverhampton
Mar 3, 07 Leeds - Sheffield W
Mar 3, 07 Ipswich - Queens PR
Mar 3, 07 Coventry - Hull
Mar 3, 07 Burnley - Crystal Palace
Mar 3, 07 Barnsley - Norwich

bebesabie
3rd March 2007, 23:10
Celso sa inteleg ca tu te ocupi de Championship ?

Celso
3rd March 2007, 23:57
am cam neglijat in ultimul timp!:( ...dc?

Celso
4th March 2007, 11:05
http://img225.imageshack.us/img225/788/etapa36bm1.jpg

http://img397.imageshack.us/img397/5084/etapa36clasamnetcg4.jpg

Absint
1st May 2007, 21:11
nu te mai obosi celso sunt site-uri specializate...vezi
www.soccerstats.com
www.soccerway.com
oricum e pierdere de timp cu liga a 2-a engleza

Celso
2nd May 2007, 10:03
chiar nu mai mai obosit cu Chamionship, nimeni nu e interesata, oricum ce e bine

de stiut, Birmingham si Sunderland si-au asigurat reintoarcerea in Premier!

Bogdy LFC
2nd May 2007, 15:12
R.I.P Leeds:( :( :(

Celso
2nd May 2007, 15:14
:D :D :D spre astia nu se indreapta nici un american:mda: ...au ajuns ca Notingham Forest sau alte cluburi de traditie

Celso
14th May 2007, 15:58
Clasamentul final in the Championship a fost cam asa
http://www.imagehosting.com/out.php/i613706_championshipfinal.JPG (http://www.imagehosting.com)

cu Southend,Luton si Leeds retrogradati:( si cu Sunderland & Birmingham reintorsi in Premier, iar la play-off Derby, WBA, Wolves si Southamton! sper sa promoveze Derby:D meciurile pt promovare:

Marti, 15 May 2007
Derby v Southampton, 20:45
Miercuri, 16 May 2007
West Brom v Wolverhampton, 20:45
Luni, 28 May 2007
Southampton/Derby v Wolverhampton/West Brom, 16:00

si s`au disputat asa:

Wolverhampton - West Brom 2:3 (mare favorita pt finala play-off`ului,WBA acum)
Southampton - Derby 1:2 (la fel si Derby)

Clasamentul golgeteriilor pt cei interesati

http://www.imagehosting.com/out.php/i613716_golgheteiichamipnshp.JPG (http://www.imagehosting.com)

Luis Garcia10
28th May 2007, 18:59
Derby County a promovat in urma unui meci foarte disputat contra celei de-a treia formatie a orasului Birmingham , West Bromwich Albion! Golul a fost marcat in repriza secunda de catre mijlocasul stanga Pearson!
Baietii lui Billy Davies reusesc o promovare la care putini se asteptau , Kevin Davies si colegii sai de la WBA fiind favoriti clari inaintea disputarii play-off-ului! Se dovedeste inca o data ca in finale ( pt ca asta a fost ca o finala ) calculele hartiei nu conteaza! :D

Bogdy LFC
28th May 2007, 19:09
Derby County a promovat in urma unui meci foarte disputat contra celei de-a treia formatie a orasului Birmingham , West Bromwich Albion! Golul a fost marcat in repriza secunda de catre mijlocasul dreapta Pearson!
Baietii lui Billy Davies reusesc o promovare la care putini se asteptau , Kevin Davies si colegii sai de la WBA fiind favoriti clari inaintea disputarii play-off-ului! Se dovedeste inca o data ca in finale ( pt ca asta a fost ca o finala ) calculele hartiei nu conteaza! :D

Yupiiiiiiiiiiiii /OLE/ Iar avem in EPL una dintre formatiile clasice:ok:

Celso
28th May 2007, 19:18
sper sa promoveze Derby:D



:D :D :drak:

Luis Garcia10
28th May 2007, 19:20
Abia astept sa inceapa Premiership 2007-2008 :yes: :yes: :yes: :D :D :ok:

Sasuke Uchiha
28th May 2007, 19:53
:D
o sa ai de asteptat :D

Kan
29th May 2007, 20:54
Derby County a promovat in urma unui meci foarte disputat contra celei de-a treia formatie a orasului Birmingham , West Bromwich Albion! :D


daca WBA e a treia formatie a orasului birmingham io emigrez in somalia si ma fac frate de cruce cu aia


nu suport nici una din echipele care au promovat X( sper sa le vad inapoi in championship...in special p sunderland

Bogdy LFC
29th May 2007, 21:50
Abia astept sa inceapa Premiership 2007-2008 :yes: :yes: :yes: :D :D :ok:

Eu NU! :( k NU ccred k o sa introduca EUROSPORT 2 pe RCS pana atunci in Augurst :cry: :cry:

Luis Garcia10
29th May 2007, 22:01
daca WBA e a treia formatie a orasului birmingham io emigrez in somalia si ma fac frate de cruce cu aia


nu suport nici una din echipele care au promovat X( sper sa le vad inapoi in championship...in special p sunderland

Oricum e in zona...foarte aproape :)
De ce nu? :D Ca Birmingham v-a batut la scor in Fa Cup chiar la voi acasa ? :D Sau fiindca Sunderland e rivala de moarte? :rolleyes: Dar cu Derby ce ai? Ce nu iti convine la ei? :D

Luis Garcia10
29th May 2007, 22:02
Eu NU! :( k NU ccred k o sa introduca EUROSPORT 2 pe RCS pana atunci in Augurst :cry: :cry:

Eu il prind! :D :D :D /hello /hello

lenny9
30th May 2007, 15:23
R.I.P Leeds:( :( :(

intradevar Leeds si Notthingham super cluburi ( echipe nu mai pot spune acum ) si mie imi pare rau......daca iei jucatorii din premier legue care in joaca si au fost pe la cele doua echipe pot sta bine in primele 10...dar asta e....pacat

Celso
25th August 2007, 16:28
Doliu la QPR! Ray Jones a murit!

Starul lui Queen's Park Rangers, Ray Jones, a decedat in urma unui accident de masina, iar echipa sa a decis sa amane meciul cu Burnley.

"Queen's Park Rangers este in doliu ca urmare a unei vesti tragice deoarece atacantul Ray Jones a murit intr-un accident de masina in dimineata zilei de sambata", se arata intr-un comunicat dat de clubul britanic.

In varsta de 18 ani, tanarul international englez a fost implicat intr-un accident in estul Londrei, in East Ham, si a murit la locul accidentului.

Politia a confirmat ca Jones a fost unul din cei trei decedati in urma coliziunii dintre un Wolkswagen Golf si un microbuz.

Ray Jones s-a transferat la QPR la varsta de 15 ani si a debutat impotriva lui Watford in aprilie 2006, iar in ultimul sezon a avut 35 de aparitii in tricoul QPR si a reusit sa marcheze sase goluri.

Pacat:(...Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

dardar_3
30th August 2007, 12:42
Clive Clarke's heart 'stopped twice' after he collapsed at The City Ground, according to the player's agent.

The on-loan Leicester City defender collapsed during half-time of the second round Carling Cup tie at Nottingham Forest.

Clarke's agent Gary Mellor has revealed that paramedics had to use a defibrillator before the Irishman was taken to hospital.

He is now recovering in hospital and is in a 'stable' condition as doctors examine what caused the problem.


skysport.com


Se pare ca sunt din ce in ce mai dese asemenea atacuri. Starea fundasului e stabila acum...

Bogdy LFC
30th August 2007, 15:07
Clive Clarke's heart 'stopped twice' after he collapsed at The City Ground, according to the player's agent.

The on-loan Leicester City defender collapsed during half-time of the second round Carling Cup tie at Nottingham Forest.

Clarke's agent Gary Mellor has revealed that paramedics had to use a defibrillator before the Irishman was taken to hospital.

He is now recovering in hospital and is in a 'stable' condition as doctors examine what caused the problem.


skysport.com


Se pare ca sunt din ce in ce mai dese asemenea atacuri. Starea fundasului e stabila acum...

Am citit si eu asta pe prosport.Imi pare nespus de bine k e ok acum:)

Bogdy LFC
24th September 2007, 14:22
Rezultatele complete ale etapei cu nr. 7 din Championship League:

http://img167.imageshack.us/img167/9119/70314947pf4.png

Clasamentul :

http://img215.imageshack.us/img215/5127/72273668we4.png

Etapa viitoare:

http://img167.imageshack.us/img167/1564/92868064qp4.png

Bogdy LFC
28th January 2008, 14:33
http://img247.imageshack.us/img247/290/15200836ho8.jpg

http://img66.imageshack.us/img66/2784/68994478yp2.jpg

:D

Andrei_23
28th January 2008, 20:37
primele 3 promoveaza nu ? fac pariu : west brom , watford , charlton

Bogdy LFC
28th January 2008, 22:16
primele 3 promoveaza nu ? fac pariu : west brom , watford , charlton

Primele 2 direct si locurile 3,4,5 si 6 joaca baraj :P Sper ca Charlton sa NU prinda nici macar barajul! :ok:

ducus
15th March 2008, 21:56
Cu 8 etape inainte de final incep sa se creioneze echipele care vor promova direct in Premiership si cele care vor juca la baraj.
Stoke City si Bristol City se afla la egalitate cu 67 de puncte, urmate de Watford 64p. si West Bromwich Albion 62p.
Sub linia retrogradarii se afla Sheffield Wednesday, Scunthorpe United si Colchester United.

Iaco
20th April 2008, 17:24
Cu 8 etape inainte de final incep sa se creioneze echipele care vor promova direct in Premiership si cele care vor juca la baraj.
Stoke City si Bristol City se afla la egalitate cu 67 de puncte, urmate de Watford 64p. si West Bromwich Albion 62p.
Sub linia retrogradarii se afla Sheffield Wednesday, Scunthorpe United si Colchester United.

unde a ajuns...Sheffield Wednesday...se scufunda incet asemanator lui Leeds sau Nottigham Forrest echipe cu palmares mai bogat in Anglia decat echipe gen Chelsea:(:(

Bogdy LFC
20th April 2008, 19:50
Clasament extraordinar de strans cu doua etape inainte de final.De mult n-a mai fost asa in Championship :yeah:

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/eng_div_1/fixtures/default.stm

Andrei_23
20th April 2008, 20:41
Echipe traditie precum Wolverhampton si Charlton nu prind nici macar barajul , ce sa mai zicem de Southampton care se afla la un puncte de retrogradare

Bogdy LFC
20th April 2008, 20:49
Echipe traditie precum Wolverhampton si Charlton nu prind nici macar barajul , ce sa mai zicem de Southampton care se afla la un puncte de retrogradare

Partea buna este ca frumoasa WBA se-ntoarce in Premier League.Bristol City n-ar fi rau sa termine pe locul doi pentru a promova direct in EPL si de a dobora recordul negativ al lui Derby County din acest sezon.
Din cate am observat,Bristol City,NU are stadion de Premier League :D:ok:

Andrei_23
20th April 2008, 20:51
Daca n-ar retrograda Brimingham City , la anu' vom avea 3 echipe din Birmingham in Premier League

Bogdy LFC
4th May 2008, 22:59
Clasamentul final Coca-Cola Championship League,editia 2007-2008:

http://img211.imageshack.us/img211/7807/67870361wb3.png

Andrei_23
4th May 2008, 23:12
De ce-i subliniat Norwich ?

Bogdy LFC
4th May 2008, 23:14
De ce-i subliniat Norwich ?

NU eu am subliniat Norwich :D Asa era/este pe BBC :D

Curand vor incepe si meciuriule de baraj :yeah:

Andrei_23
4th May 2008, 23:16
Cine cu cine joaca la baraj ? Din cele patru care-s la baraj vreau neaparat Crystal Palace sa promoveze :D

Bogdy LFC
4th May 2008, 23:18
Cine cu cine joaca la baraj ? Din cele patru care-s la baraj vreau neaparat Crystal Palace sa promoveze :D

PROBABIL locurile 3-4 si 5-6 :ok:

Legat de Crystal Palace si eu as vrea sa revina in Premiership insa Watford va castiga play-off-urile :angry:

Andrei_23
4th May 2008, 23:22
Ar fi o prostie sa joace locul 3 cu locul 4 si 5 cu 6...
Locul 3 ar trebui sa joace cu cea mai slaba , adica cu locul 6 , nu cu cea mai grea - teoretic
Am sa ma interesez sa vad , tare-s curios

Asa-i , cum am zis eu :D

Crystal Palace - Bristol City
Hull - Watford

http://www.teamtalk.com/football/story/0,16368,1786_3519088,00.html

Andrei_23
10th May 2008, 16:21
Meci de zile mari astazi intre Crystal Palace si Bristol City. Gazdele au dominat in permanenta jocul , Bristol a marcat insa 2 goluri fabuloase...Scor final 1-2 , Palace a marcat in minutul 87 dintr-un penalty destul de usor acordat

Bogdy LFC
11th May 2008, 16:49
In cel de-al doilea meci din play-off-uri,''tigrii'' de la Hull City au invins cu 2-0 in deplasare pe Watford :ok:

Chiar daca inca NU se stie 'finala',Bristol sau Hull ar fi niste furnizori de puncte importanti in Premier League :ok:

Bogdy LFC
15th May 2008, 15:59
Finala Play-Off CCL:

Hull City - Bristol City

:ok:

Bogdy LFC
17th May 2008, 12:44
Englezii iubesc enorm fotbalul. Nu este o noutate, ba exista o confirmare: in timp ce in prima noastra divizie media de spectatori pe meci se apropie de 6.000, in liga lor secunda numarul este de 3 ori mai mare! Potrivit unui bilant al federatiei de la Londra, D2 din Anglia a adunat in tribune in ultima stagiune nu mai putin de 9,4 milioane de spectatori, ceea ce reprezinta o medie de peste 17.000 de spectatori pe partida. In D3 media a fost de 8.000 de spectatori, iar in D4 - de 4.000! Cifra face ca divizia a 2-a engleza sa se situeze pe un extraordinar loc 4 in Europa in privinta numarului de spectatori pe partida, dupa primele ligi din Anglia, Germania si Spania.


http://www.ifotbal.ro/liga-a-2-a-engleza-pe-locul-4-in-europa-ca-numar-de-spectatori/

ReD_Devil
17th May 2008, 17:03
Englezii iubesc enorm fotbalul. Nu este o noutate, ba exista o confirmare: in timp ce in prima noastra divizie media de spectatori pe meci se apropie de 6.000, in liga lor secunda numarul este de 3 ori mai mare! Potrivit unui bilant al federatiei de la Londra, D2 din Anglia a adunat in tribune in ultima stagiune nu mai putin de 9,4 milioane de spectatori, ceea ce reprezinta o medie de peste 17.000 de spectatori pe partida. In D3 media a fost de 8.000 de spectatori, iar in D4 - de 4.000! Cifra face ca divizia a 2-a engleza sa se situeze pe un extraordinar loc 4 in Europa in privinta numarului de spectatori pe partida, dupa primele ligi din Anglia, Germania si Spania.


http://www.ifotbal.ro/liga-a-2-a-engleza-pe-locul-4-in-europa-ca-numar-de-spectatori/

ANGLIA... :floricica::no1

Bogdy LFC
24th May 2008, 19:11
HULL CITY 1 - 0 Bristol City

Hull city este al 3-lea furnizor de puncte promovat in Premier League :ok:

Lordul
25th May 2008, 22:40
unicul gol (superb de altfel) a fost marcat de un atacant de 39 de ani...

Andrei_23
26th May 2008, 19:22
Din pacate Leeds nu a reusit promovarea in Championship fiind invinsa cu scorul de 1-0 in finala play-off-ului de care Doncaster Rovers.

ducus
26th September 2008, 21:04
Clasamentul dupa 7 etape arata astfel:
1. Wolverhampton 19p.
2. Birmingham City 16p.
3. Preston North End 14p.
4. Queens Park Rangers 13p.
5. Bristol City 12p.
Urmatoarea etapa:
Saturday Sep 27, 2008 Blackpool FC 16 : 00 Coventry City FC i
Saturday Sep 27, 2008 Ipswich Town FC 18 : 20 Crystal Palace FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Ipswich Town FC 20 : 45 Barnsley FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Cardiff City FC 20 : 45 Coventry City FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Sheffield Wednesday FC 20 : 45 Nottingham Forest FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Doncaster Rovers FC 20 : 45 Sheffield United FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Burnley FC 20 : 45 Watford FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Wolverhampton Wanderers 20 : 45 Reading FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Preston North End FC 20 : 45 Swansea City AFC i
Tuesday Sep 30, 2008 Derby County FC 20 : 45 Birmingham City FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Bristol City FC 20 : 45 Plymouth Argyle FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Southampton FC 20 : 45 Norwich City FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Crystal Palace FC 21 : 00 Charlton Athletic FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Queens Park Rangers FC 21 : 00 Blackpool FC
Cine credeti ca va promova in Premier League?

corello
27th September 2008, 11:00
Clasamentul dupa 7 etape arata astfel:
1. Wolverhampton 19p.
2. Birmingham City 16p.
3. Preston North End 14p.
4. Queens Park Rangers 13p.
5. Bristol City 12p.
Urmatoarea etapa:
Saturday Sep 27, 2008 Blackpool FC 16 : 00 Coventry City FC i
Saturday Sep 27, 2008 Ipswich Town FC 18 : 20 Crystal Palace FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Ipswich Town FC 20 : 45 Barnsley FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Cardiff City FC 20 : 45 Coventry City FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Sheffield Wednesday FC 20 : 45 Nottingham Forest FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Doncaster Rovers FC 20 : 45 Sheffield United FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Burnley FC 20 : 45 Watford FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Wolverhampton Wanderers 20 : 45 Reading FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Preston North End FC 20 : 45 Swansea City AFC i
Tuesday Sep 30, 2008 Derby County FC 20 : 45 Birmingham City FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Bristol City FC 20 : 45 Plymouth Argyle FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Southampton FC 20 : 45 Norwich City FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Crystal Palace FC 21 : 00 Charlton Athletic FC i
Tuesday Sep 30, 2008 Queens Park Rangers FC 21 : 00 Blackpool FC
Cine credeti ca va promova in Premier League?

Eu cred ca va promova la pas Wolverhampton si Queens Park Rangers si cu putin noroc (de ce nu) Swansea din play-off

ducus
27th September 2008, 11:16
Dar de fosta echipa a lui Dan Petrescu, Sheffield, ce parere ai? Are vreo sansa la promovare? Mai intai sa vedem cate echipe din Coca-Cola Championship vor ajunge macar in faza saisprezecimilor FA Cup, daca nu in optimi, si atunci se va vedea care au sanse reale la promovare.

Tazz
27th September 2008, 14:11
Hai Cardiff :ok:

ducus
6th October 2008, 07:53
Dupa 10 etape clasamentul arata astfel:
1. Birmingham 23p.
2. Wolverhampton 22p.
3. Reading 20p.
4. Sheffield United 17p.
5. Plymouth 15p.
Urmatoarea etapa:
Saturday, 18 October 2008
Bristol City v Norwich, 15:00
Burnley v Birmingham, 15:00
Cardiff v Charlton, 15:00
Crystal Palace v Barnsley, 17:20
Derby v Plymouth, 15:00
Doncaster v Blackpool, 15:00
Ipswich v Swansea, 15:00
Preston v Reading, 15:00
QPR v Nottm Forest, 15:00
Southampton v Watford, 15:00
Wolverhampton v Coventry, 15:00
--------------------------------------------------------------------------------

Sunday, 19 October 2008
Sheff Wed v Sheff Utd, 13:15

ducus
31st October 2008, 08:56
Clasamentul dupa 14 etape arata astfel:
1. Wolverhampton 31p.
2. Birmingham 30p.
3. Cardiff 25p.
4. Reading 24p.
5. Burnley 23p.
Urmatoarea etapa:
Saturday, 1 November 2008
Bristol City v Reading, 15:00
Burnley v Norwich, 15:00
Cardiff v Wolverhampton, 17:20
Charlton v Barnsley, 15:00
Crystal Palace v Sheff Wed, 15:00
Doncaster v Swansea, 15:00
Ipswich v QPR, 15:00
Preston v Southampton, 15:00
Sheff Utd v Plymouth, 15:00
Watford v Blackpool, 15:00
Sunday, 2 November 2008
Derby v Nottm Forest, 13:15
Monday, 3 November 2008
Birmingham v Coventry, 19:45
Credeti ca mai are Cardiff vreo sansa la promovare?

ducus
8th November 2008, 18:52
Wolves conduce dupa 15 etape cu 34 de puncte, urmata de Birmingham 30p. si Reading 27p. Urmeaza Burnley 26p. si Sheffield Utd. 25p. Nottingham ocupa penultimul loc cu 10 puncte.

corello
9th November 2008, 20:38
Wolves conduce dupa 15 etape cu 34 de puncte, urmata de Birmingham 30p. si Reading 27p. Urmeaza Burnley 26p. si Sheffield Utd. 25p. Nottingham ocupa penultimul loc cu 10 puncte.

Cum spuneam intrun post anterior Wolverhampton si QPR vor promova la pas. Problema e ca doar Wolves confirma iar QPR, desi s-au facut investitii masive, o cam lalaie deocamdata.
Raman la aceiasi parere ca Wolves si QPR vor termina pe 1-2

P.S. Swansea ia play-off-ul :D:D:D

JackSpintecator
9th November 2008, 20:44
Wolves sper sa promoveze !

Tazz
9th November 2008, 23:18
Eu le tin pumnii celor de la Sheffield Utd. :ok:

Andrei_23
10th November 2008, 13:36
Eu la inceputul sezonului am mizat pe Birmingham, au cred cel mai bun lot din Championship, tare m-as mira sa nu promoveze...

Tazz
11th November 2008, 18:25
Da, mai mult ca sigur Birmingham va promova. Ramane de vazut care vor fi celealte echipe...

ducus
16th November 2008, 11:21
Dupa 17 etape conduc Wolves cu 40 de puncte, urmati de Birmingham cu 34p. si Reading 33p. Cardiff e de-abia pe 6, cu 28 de puncte.
Urmatoarea etapa:
Friday Nov 21, 2008 Swansea City AFC 20 : 45 Birmingham City FC i
Saturday Nov 22, 2008 Plymouth Argyle FC 13 : 45 Cardiff City FC i
Saturday Nov 22, 2008 Preston North End FC 16 : 00 Barnsley FC i
Saturday Nov 22, 2008 Wolverhampton Wanderers 16 : 00 Blackpool FC i
Saturday Nov 22, 2008 Burnley FC 16 : 00 Doncaster Rovers FC i
Saturday Nov 22, 2008 Reading FC 16 : 00 Southampton FC i
Saturday Nov 22, 2008 Charlton Athletic FC 16 : 00 Sheffield United FC i
Saturday Nov 22, 2008 Sheffield Wednesday FC 16 : 00 Coventry City FC i
Saturday Nov 22, 2008 Crystal Palace FC 16 : 00 Bristol City FC i
Saturday Nov 22, 2008 Ipswich Town FC 16 : 00 Derby County FC

Cipri
16th November 2008, 15:51
Wolverhampton parca n-au mai fost in Premier League de cand a plecat Ganea de la ei :D

corello
16th November 2008, 23:43
Dupa 17 etape conduc Wolves cu 40 de puncte, urmati de Birmingham cu 34p. si Reading 33p. Cardiff e de-abia pe 6, cu 28 de puncte.
Urmatoarea etapa:
Friday Nov 21, 2008 Swansea City AFC 20 : 45 Birmingham City FC i
Saturday Nov 22, 2008 Plymouth Argyle FC 13 : 45 Cardiff City FC i
Saturday Nov 22, 2008 Preston North End FC 16 : 00 Barnsley FC i
Saturday Nov 22, 2008 Wolverhampton Wanderers 16 : 00 Blackpool FC i
Saturday Nov 22, 2008 Burnley FC 16 : 00 Doncaster Rovers FC i
Saturday Nov 22, 2008 Reading FC 16 : 00 Southampton FC i
Saturday Nov 22, 2008 Charlton Athletic FC 16 : 00 Sheffield United FC i
Saturday Nov 22, 2008 Sheffield Wednesday FC 16 : 00 Coventry City FC i
Saturday Nov 22, 2008 Crystal Palace FC 16 : 00 Bristol City FC i
Saturday Nov 22, 2008 Ipswich Town FC 16 : 00 Derby County FC

"Cardiff e de-abia pe 6"
?

corello
26th November 2008, 00:00
Lucrurile incep sa se clarifice in ceea ce priveste prima promovata. Wolves is vede clar de treaba si nu vad cum ar putea rata obiectivul. Birmigham de asemenea au luat avans desi nu aveau ca obiectiv promovarea. Raman in continuare extrem de dezamagit de echipa lui Briatore, QPR care desi a facut investitii masive cu obiectiv clar promovarea, londonezii raman in anonimat.
Asyept cu maaaaare nerabdare etapa viitoare cu un meci special :D

P.S. Sper sa is revina cei de la Nottingham ca ar fi mare pacat sa decada in asa hal

Andrei_23
27th November 2008, 17:10
Birmigham de asemenea au luat avans desi nu aveau ca obiectiv promovarea.

:thinkso: Cu cel mai bun lot din serie, cum sa nu-ti propui promovarea?

ducus
27th November 2008, 18:03
Dupa 19 etape Wolves conduce cu 46p., urmata de Birmingham 40p. si Reading 34p. Nottingham e "lanterna rosie" cu doar 13p.
Urmatoarea etapa:
Saturday Nov 29, 2008 Wolverhampton Wanderers 13 : 30 Birmingham City FC i
Saturday Nov 29, 2008 Crystal Palace FC 16 : 00 Queens Park Rangers FC i
Saturday Nov 29, 2008 Sheffield Wednesday FC 16 : 00 Norwich City FC i
Saturday Nov 29, 2008 Ipswich Town FC 16 : 00 Sheffield United FC i
Saturday Nov 29, 2008 Watford FC 16 : 00 Doncaster Rovers FC i
Saturday Nov 29, 2008 Burnley FC 16 : 00 Derby County FC i
Saturday Nov 29, 2008 Nottingham Forest FC 16 : 00 Barnsley FC i
Saturday Nov 29, 2008 Charlton Athletic FC 16 : 00 Southampton FC i
Saturday Nov 29, 2008 Plymouth Argyle FC 16 : 00 Blackpool FC i
Saturday Nov 29, 2008 Preston North End FC 18 : 20 Bristol City FC i
Sunday Nov 30, 2008 Swansea City AFC 12 : 15 Cardiff City FC i
Sa vedem cum se vor descurca echipele din al doilea esalon in FA Cup. Uite-acus le vine randul :D

corello
30th November 2008, 10:40
:thinkso: Cu cel mai bun lot din serie, cum sa nu-ti propui promovarea?

Te asigur ca Wolves, QPR, Reading si Cardiff is mult peste Birmigham dar no...conjuncturile is conjuncturi
Anyway, cat timp nu promoveaza Barnley, Cardiff si Ipswich, totul ii in regula din punctul meu de vedere :drak:

ducus
30th November 2008, 10:55
Te asigur ca Wolves, QPR, Reading si Cardiff is mult peste Birmigham dar no...conjuncturile is conjuncturi
Anyway, cat timp nu promoveaza Barnley, Cardiff si Ipswich, totul ii in regula din punctul meu de vedere :drak:
Pai de ce? Ce ai impotriva lui Cardiff? Pana una alta sezonul trecut in cupa a aratat mult mai mult decat Wolves!:yes:

corello
30th November 2008, 16:55
Pai de ce? Ce ai impotriva lui Cardiff? Pana una alta sezonul trecut in cupa a aratat mult mai mult decat Wolves!:yes:

Nu ma proca pls
Nu ii momentul

Tazz
30th November 2008, 23:17
Hai ca nu te provocam atunci, nu vrem sa-ti stricam ziua :P
Oricum, atat Cardiff cat si Ipswich sunt aproape de zona playoff-ului...
Dar cand zici Barnley la ce te referi: Burnley sau Barnsley ? Ca daca e vorba de primii, atunci e naspa pt tine ca si ei sunt in zona de playoff :D

Oricum, eu merg in continuare pe mana celor de la Sheffiled United. Sper sa se mentina acolo sus pana la final :ok: Wolves si Birmingham par ca s-au desprins deja si vor promova direct...

corello
1st December 2008, 01:15
Hai ca nu te provocam atunci, nu vrem sa-ti stricam ziua :P
Oricum, atat Cardiff cat si Ipswich sunt aproape de zona playoff-ului...
Dar cand zici Barnley la ce te referi: Burnley sau Barnsley ? Ca daca e vorba de primii, atunci e naspa pt tine ca si ei sunt in zona de playoff :D

Oricum, eu merg in continuare pe mana celor de la Sheffiled United. Sper sa se mentina acolo sus pana la final :ok: Wolves si Birmingham par ca s-au desprins deja si vor promova direct...

Barnley si Barnsley
verry funny!!!
Barnley ii un fel de unurea urziceni in varianta de-al lor
Crede-ma ca Barnley se usureaza pe orice echipa din rumenia
Poate ca exagerez dar crede-ma ca cunosc liga 2 din Anglia foarte bine la toate capitolele

corello
1st December 2008, 01:16
scuzi "unurea" ... unirea

corello
1st December 2008, 01:24
Hai ca nu te provocam atunci, nu vrem sa-ti stricam ziua :P
Oricum, atat Cardiff cat si Ipswich sunt aproape de zona playoff-ului...
Dar cand zici Barnley la ce te referi: Burnley sau Barnsley ? Ca daca e vorba de primii, atunci e naspa pt tine ca si ei sunt in zona de playoff :D

Oricum, eu merg in continuare pe mana celor de la Sheffiled United. Sper sa se mentina acolo sus pana la final :ok: Wolves si Birmingham par ca s-au desprins deja si vor promova direct...

Nu vreau sa te dezamagesc dar Sheffield ii doar o echipa ambitioasa cu bani putini. Am vazut 2 meciuri anul asta de la Sheffield si is "subtiri"
Pentru mine totul ii clar: Wolves si Birmigham is promovati iar din playoff urca oricine...cum ti-i norocu...chiar si SAwansea...sper

Tazz
1st December 2008, 14:19
Pai tocmai, de ce n-ar putea si Sheffield sa prinda un loc de playoff, cu putin noroc?? E stransa lupta acolo...

Tazz
1st December 2008, 14:25
Barnley si Barnsley
verry funny!!!
Barnley ii un fel de unurea urziceni in varianta de-al lor
Crede-ma ca Barnley se usureaza pe orice echipa din rumenia
Poate ca exagerez dar crede-ma ca cunosc liga 2 din Anglia foarte bine la toate capitolele


Eu te cred ca (virgula) cunosti foarte bine liga Championship, dar eu ziceam doar ca nu e nici o echipa Barnley ci doar Burnley (locul 4 momentan) si Barnsley (locul 17). Si nu stiam la care te referi tu ...

corello
1st December 2008, 15:06
Eu te cred ca (virgula) cunosti foarte bine liga Championship, dar eu ziceam doar ca nu e nici o echipa Barnley ci doar Burnley (locul 4 momentan) si Barnsley (locul 17). Si nu stiam la care te referi tu ...

Ii o poveste mai veche legat de Burnlay si probabil ca trebuia sa specific macar de ce asociez "barn..." de echipa asta. My mistake :D

Tazz
1st December 2008, 19:05
Aha ok, am inteles. Nu intram in detalii :P

ducus
4th December 2008, 21:52
Dupa 20 de etape conduce Wolves cu 47p., urmat de Birmingham 41p. si Reading 37p. Pe 4 Burnley 33p. iar pe 5 Sheffield United cu 32p.
Urmatoarea etapa:
Saturday Dec 6, 2008 Bristol City FC 16 : 00 Swansea City AFC i
Saturday Dec 6, 2008 Doncaster Rovers FC 16 : 00 Plymouth Argyle FC i
Saturday Dec 6, 2008 Cardiff City FC 16 : 00 Preston North End FC i
Saturday Dec 6, 2008 Sheffield United FC 16 : 00 Burnley FC i
Saturday Dec 6, 2008 Barnsley FC 16 : 00 Reading FC i
Saturday Dec 6, 2008 Birmingham City FC 16 : 00 Watford FC i
Saturday Dec 6, 2008 Coventry City FC 16 : 00 Nottingham Forest FC i
Saturday Dec 6, 2008 Southampton FC 16 : 00 Sheffield Wednesday FC i
Saturday Dec 6, 2008 Blackpool FC 16 : 00 Charlton Athletic FC i
Saturday Dec 6, 2008 Derby County FC 16 : 00 Crystal Palace FC i
Saturday Dec 6, 2008 Queens Park Rangers FC 18 : 20 Wolverhampton Wanderers i
Echipa lui Flavio Briatore va da piept cu "lupii" care sunt lideri.

ducus
9th December 2008, 09:34
Wolves pierde in timp ce Birmingham castiga, si se apropie la doar 3 puncte de "lupi". Pe locul 3 e Reading 40p., apoi Burnley 36p. si la egalitate cu 33 de puncte Crystal Palace si Cardiff.
Urmatoarea etapa:
Tuesday Dec 9, 2008 Plymouth Argyle FC 20 : 45 Birmingham City FC i
Tuesday Dec 9, 2008 Wolverhampton Wanderers 20 : 45 Derby County FC i
Tuesday Dec 9, 2008 Burnley FC 20 : 45 Cardiff City FC i
Tuesday Dec 9, 2008 Preston North End FC 20 : 45 Doncaster Rovers FC i
Tuesday Dec 9, 2008 Charlton Athletic FC 20 : 45 Coventry City FC i
Tuesday Dec 9, 2008 Sheffield Wednesday FC 20 : 45 Queens Park Rangers FC i
Tuesday Dec 9, 2008 Nottingham Forest FC 20 : 45 Sheffield United FC i
Tuesday Dec 9, 2008 Swansea City AFC 20 : 45 Barnsley FC i
Tuesday Dec 9, 2008 Reading FC 21 : 00 Blackpool FC i
Wednesday Dec 10, 2008 Watford FC 20 : 45 Norwich City FC i
De urmarit in continuare evolutia echipei lui Briatore, aflata pe locul 8 cu 2 etape inainte de finalul turului.

ducus
19th December 2008, 23:29
La finalul turului clasamentul se prezinta astfel:
1. Wolves 53p.
2. Birmingham 47p.
3. Reading 46p.
4. Burnley 40p.
5. Cardiff City 37p.
Urmatoarea etapa:
Saturday Dec 20, 2008 Birmingham City FC 13 : 45 Reading FC i
Saturday Dec 20, 2008 Coventry City FC 16 : 00 Ipswich Town FC i
Saturday Dec 20, 2008 Queens Park Rangers FC 16 : 00 Preston North End FC i
Saturday Dec 20, 2008 Barnsley FC 16 : 00 Plymouth Argyle FC i
Saturday Dec 20, 2008 Derby County FC 16 : 00 Watford FC i
Saturday Dec 20, 2008 Southampton FC 16 : 00 Nottingham Forest FC i
Saturday Dec 20, 2008 Blackpool FC 16 : 00 Swansea City AFC i
Saturday Dec 20, 2008 Doncaster Rovers FC 16 : 00 Wolverhampton Wanderers i
Saturday Dec 20, 2008 Bristol City FC 16 : 00 Burnley FC i
Saturday Dec 20, 2008 Cardiff City FC 16 : 00 Sheffield Wednesday FC
Saturday Dec 20, 2008 Norwich City FC 16 : 00 Charlton Athletic FC i
Saturday Dec 20, 2008 Sheffield United FC 18 : 20 Crystal Palace FC i
Birmingham are ocazia sa se distanteze la 4 puncte de Reading.

Andrei_23
30th December 2008, 19:34
Dupa ce a fost demis in urma cu doua saptamani de la Balckburn, Paul Ince e aproape de a semna un contract cu formatia de liga secunda Derby County.

Celso
3rd January 2009, 13:45
http://img377.imageshack.us/img377/2878/hampionsdn8.jpg
http://img377.imageshack.us/img377/1900/1001hq1.jpg

corello
1st February 2009, 13:20
ma da chiar nimeni nu mai baga in seama pollu' asta?

Tazz
1st February 2009, 13:28
Ba cum sa nu, eu urmaresc din umbra ce se intampla in Championship. Cardiff si Sheff. Utd se tine bine acolo pe locuri de play-off.:ok:

ducus
1st February 2009, 14:33
Dupa 30 de etape "lupii" conduc cu 62p., urmati de Reading 58p. si Birmingham 56p.
Pe 4 e Cardiff cu 51p. apoi Sheffield United si Preston cu cate 48p.
Meciurile Derby County-Blackpool si Ipswich Town-Notthingham Forest au fost amanate.

Tazz
1st February 2009, 22:17
Leeds United e la 4 pucnte de un loc in play-off!! Ce frumos ar fi sa promoveze in Championship anul asta :rolleyes:. Dau de baut la tot forumul daca se intampla asta :bere:

corello
2nd February 2009, 07:29
Leeds United e la 4 pucnte de un loc in play-off!! Ce frumos ar fi sa promoveze in Championship anul asta :rolleyes:. Dau de baut la tot forumul daca se intampla asta :bere:

Si eu as vrea sa promoveze Leeds anul asta plus ca acolo joaca un fost jucator de la Swansea imprumutat de la Bristol...Lee Trundle

Tazz
3rd February 2009, 21:58
Stie careva de ce s-au amanat majoritatea meciurilor de azi din Leage One? Am vazut ca la Southend a inghetat terenul.
Si in celelate cazuri e la fel ? A inghetat Anglia ? :P

PS: stiu ca pe threadul asta se vb dspre Champonship, scuzati off-topicul :groggy:

corello
3rd February 2009, 22:18
Stie careva de ce s-au amanat majoritatea meciurilor de azi din Leage One? Am vazut ca la Southend a inghetat terenul.
Si in celelate cazuri e la fel ? A inghetat Anglia ? :P

PS: stiu ca pe threadul asta se vb dspre Champonship, scuzati off-topicul :groggy:

Meciurile vor fi reprogramate din cauza vremii. Aproape toata insula ii lovita de zapezi si vreme total nepotrivnica pentru fotbal, chiar si cu gazonurile lor de calitate

corello
8th February 2009, 13:18
Iara ii liniste pe aici :(

Tazz
8th February 2009, 14:23
Pai e liniste pt ca n-avem unde sa vedem meciurile si deci nu putem comenta :( Doar rezultatele...
Sheffield Utd a pierdut din pacate derbyul cu Wednesday dar raman in carti pentru playoff...

ps: hai ca se apropie si ai tai de zona fierbinte :)

corello
21st February 2009, 21:50
Wolverhampton incepe sa cedeze teren si ma tem ca sunt sanse mari sa piarda promovarea
Reading si Birmigham se joaca de-a soarecele si pisica intre ele, si cred ca, macar una dintre ele va termina inaintea lupilor
Britol City...joaca constant si au ceva tineri de mare perspectiva....prind playoff-ul
Preston...nici o treaba...oricum nu au unda verde din toate punctele de vedere sa evolueze in prima liga...echipa care doar joaca, si cam atat
Sheffield Utd, inca cu sanse la cea de-a doua pozitie. In playoff cred ca va fi sigur
Burnley...echipa de conjuctura
Cardiff...cu 4 meciuri mai putine ca lupii, au mari sanse chiar la un loc direct promovabil
Swansea...DOAMNE AJUTA!!!
Ipswich si QPR, marile mele dezamagiri. Doar o minune ii poate aduce macar in playoff

ducus
22nd February 2009, 10:00
Wolves intalneste astazi Cardiff, dar si in cauzl unei infrangei ramane lider cu 63p. in fata Birmingham 60p. si Reading 59p. Acestia sunt principalii adversari ai "lupilor" in lupta pentru promovarea directa.
Urmatoarea etapa:
28.02.2009 Barnsley - QPR compara
28.02.2009 Bristol City - Blackpool compara
28.02.2009 Burnley - Sheffield Wed compara
28.02.2009 Doncaster Rovers - Derby County compara
28.02.2009 Norwich - Coventry compara
28.02.2009 Preston - Ipswich compara
28.02.2009 Reading - Nottingham Forest compara
28.02.2009 Sheffield Utd - Birmingham City compara
28.02.2009 Southampton - Cardiff City compara
28.02.2009 Swansea City - Charlton Athletic compara
28.02.2009 Watford - Crystal Palace compara
28.02.2009 Wolverhampton - Plymouth

Tazz
22nd February 2009, 12:23
Ce meci tare etapa viitoare. Sheff. - Birmingham. Daca bat cei de la United, eu cred ca nu mai pot pierde un loc de play-off

corello
22nd February 2009, 13:22
Ce meci tare etapa viitoare. Sheff. - Birmingham. Daca bat cei de la United, eu cred ca nu mai pot pierde un loc de play-off

Pana la acel meci este o intermediara extrem de importanta. Cardiff - QPR. Bate Cardiff si sta cu pretentii la un loc 2. Bate QPR si imi da mie draq emoti. In legatura cu Sheffield - Birmigham, as merge pe un 1 solist

Tazz
22nd February 2009, 16:16
Asa zic si eu..
Dar pana una alta, Cardiff conduce cu 2-1 acasa la lupi :ok:

corello
1st March 2009, 13:49
cea mai de ***** etapa de cand o inceput campionatul
scuze de limbaj dar is super dezamagit:headbang:

corello
7th March 2009, 20:30
Wolverhampton si Birmigham cred ca vor termina pe primele doua locuri. Mai pot fi incurcate doar de Cardiff, care are 3 jocuri in minus.
La playoff, pentru mine totul devine extrem de clar, Birmigham(Cardiff), Sheffield United si Reading vor fi acolo iar a patra va fi una dintre Bristol City si Swansea
Preston si Burnley sunt doar calatori cu bulan
Bristol City are lot valoros totusi si cred ca Swansea are nevoie de mult noroc sa prinda playoff-ul...dar nu se stie niciodata

corello
5th April 2009, 20:47
zzzzzz!!!!!!!

Tazz
5th April 2009, 22:54
Mda, somn de voie :D

Tazz
13th April 2009, 23:14
Cu 4 etape inainte de final, situatia e cam asa:

1 Wolves 83
2 Birmingham 77

3 Sheffield Utd 76
4 Cardiff City 73
5 Reading 70
6 Burnley 69

7 Swansea City 65
8 Preston 65
9 Bristol City 60
10 QPR 60

Inca se da lupta pentru al doilea loc direct in Premiership, in timp ce Swansea si Preston sunt foarte aproape de playoff.

Urmeaza cateva meciuri tari, decisive pt clasamentul final:

Preston v Cardiff
Burnley v Sheffield Utd
Birmingham v Preston
Sheffield Utd v Swansea City
Burnley v Bristol City

Orice se poate intampla...

Tazz
13th April 2009, 23:18
Preston si Burnley sunt doar calatori cu bulan


Te-au contrazis un pic :) Amandoua au sanse bunicele la playoff, mai ales Burnley...

Ceva mai jos, in League 1, Leeds are mari sanse se prinda playoff. Urmeaza, sambata, probabil meciul decisiv cu Tranmere, care acum e la 3 puncte in spatele lor. Si joaca acasa :ok:
Go Leeds!!

corello
14th April 2009, 17:33
Leeds nu are cum sa nu prinda playofful iar acolo nu pot fi incurcati decat de Milwall
Dincolo, Burnley mai poate pierde locul de playoff doar daca o incaseaza de la Sheffield United chiar etapa ce vine

corello
3rd May 2009, 19:16
Ma bucur enorm pentru "lupi" ca au promovat. Speram ca si Reading sa urce direct fara playoff, dar asta este. Totodata imi pare rau pentru "sfinti". Pacat. echipa frumoasa din toate punctele de vedere
Dezamagirea din liga 2... QPR. Briatorre s-o pricepe bine la pornirea de pe loc, dar la fotbal mai putin. Tot ce mai ramane pentru mine amu ii sa ia playoff-l Cardiff...stiu eu de ce...
In liga trei, sper ca Leeds sa urce acolo unde ii e locul, si apoi sa mai urce o treapta pana in Premier League

Tazz
3rd May 2009, 19:26
In liga trei, sper ca Leeds sa urce acolo unde ii e locul, si apoi sa mai urce o treapta pana in Premier League

Asta e si marea mea dorinta. Asa sa fie :ok: