PDA

View Full Version : Iuliane, ai grave probleme



cip_81
3rd August 2005, 17:13
M-am convins definitiv de tine...ai grave probleme...n-am sa-ti spun si de ce natura sunt. Mai-, baiatule, pentru ce mi-ai dat ban? Care sunt obscenitatile de pe forum, asa cum te-ai exprimat? Sa nu-mi spui ca poza aia, ca am sa rad de tine cu fundu'. Nu stiu cum dracului se face ca dai ban tuturor celor care sunt impotriva echipei dintre cimitire...stai la panda si aplici metodele comuniste cu care ai fost invatat.

Ia sa mai vedem mai departe:

Tin si eu pumnii lui dInamU si rrapid, dar sper sa-i dam inapoi in meciul direct :degete: dInamU :degete:


Ia uita-te un pic in oglinda, ca am impresia ca esti papagal. :jerk:

Ia arata-mi si mie ca le-ai dat macar un avertisment (tu personal) si-mi retrag toate cuvintele...daca nu, ramane cum am stabilit.


P.S. Vadime, nu-l mai tineti pe asta in functia de administrator...este o rusine si face "meseria" de ras.

cip_81
4th August 2005, 14:35
A trecut o zi si moderatorul sau supermoderatorul cu apucaturi comuniste tot n-a venit sa-mi spuna care au fost motivele pentru care m-a banat.

cip_81 ban 5 zile pentru obscenitati pe forum.

:o: Zi-mi si mie care sunt obscenitatile (ai folosit si pluralul)? Tre' sa prezinti o dovada (un citat, un link etc), nu dai ban asa dupa cum te taie capul (repet, sa nu-mi spui ca e o vorba despre poza aia ca rad de tine cu dosu'). Ma faci sa cred ca nu stapanesti bine limba romana si incurci sensul termenilor. Nu-i nimic, din banii pusi la ciorap, am sa-ti cumpar un abecedar, un alfabetar si un dictionar de sinonime si antonime. Iti dau ragaz o luna, macar pana inveti cum se deschid cartile. Apoi, incepem cu prima lectie...sa formam cuvinte.

Mai departe, am pus o intrebare daca ai dat macar un amarat de avertisment pentru urmatoarele afirmatii (care, de fapt, sunt niste jigniri):

Tin si eu pumnii lui dInamU si rrapid, dar sper sa-i dam inapoi in meciul direct :degete: dInamU :degete:

Ia uita-te un pic in oglinda, ca am impresia ca esti papagal. :jerk: ?

Credeam ca aici se actioneaza dupa un anumit regulament, care este valabil pentru toata lumea...se pare ca m-am inselat (aveau dreptate cei care-mi spuneau ca aici se actioneaza la cel mai subiectiv mod cu putinta).

iulian
4th August 2005, 16:52
cip ..mai subtire tata te rog cu epitetele folosite de tine in posturile de mai sus ca nu impresionezi pe nimeni...sau vrei sa ne arati ca ai citit cateva povesti cand erai mic ?
Dupa cum am specificat si pe lista neagra am incercat sa-ti trimit PM cu motivul banului dar din motive independente de mine nu am putut...chiar crezi ca stau si fac arhiva la fiecare post pe care il sterg sau editez ?
Da (razi cu dosul daca poti) in primul rand este vorba de poza aia pe care ai atasat-o si pe care scria "M*** sTeaua" ... nu-ti pare un motiv suficient ? Mie da.
O zi buna.

cip_81
4th August 2005, 18:15
Am jignit pe cineva de pe forum? In baza carui paragraf din regulament m-ai incadrat? Sa nu-mi spui ca este vorba de urmatorul paragraf:

1.2 Nu sint admise pe forum mesaje si cuvinte, linkuri sau imagini obscene, vulgare, cu orientare sexuala, instigatoare, amenintatoare, rasiste, discriminatoare sau de alta factura, care sa jigneasca sau sa umileasca membrii Forumului si sa contravina legilor nationale sau internationale. Aici este vorba atit de imagini, cit si de continutul mesajelor, semnaturilor, profilului si paginilor catre care trimit linkurile.

Te faci de ras daca aduci in discutie acest paragraf...este cat se poate de clar. Am jignit pe cineva de pe forum? Era doar un raspuns la ceea ce a spus paul, ca pe sigla lui Dinamo ar trebui sa fie pusi niste papagali si niste maimute.

Buuun, mai departe:

6.1 Incalcarea regulilor de mai sus va duce la penalizari, dupa cum urmeaza:

- avertisment pe Mesaj Privat si public pe Lista Neagra (pentru postari repetate, mesaje consecutive inutile, nerespectarea formatarilor, citate inutile etc)
- suspendare 3 zile (injurii, ignoranta avertismnentelor si persistrea voita in greseala). Suspendarea se anunta pe PM si pe Lista Neagra.
- suspendare 7 zile (recidive ale motivelor care au dus la suspendari de 3 zile). Suspendarea se anunta pe PM si pe Lista Neagra.
- suspendare definitiva (recidive ale suspendarilor de mai sus, clone etc). Suspendarea se anunta pe PM si pe Lista Neagra.

6.2 Sanctiunile sunt progresive, dar pot fi aplicate direct unele mai mari in functie de gravitatea faptei.

Deci, primul aliniat nu intra in calcul, avertisment nu am primit, despre jigniri nu poate fi vorba, al treilea paragraf este o prelungire a celui de-al doilea...deci este exclus si asta. Oare chiar asa de grava fapta incat sa primesc 5 zile?

Eu cred ca tu, profitand, probabil, si de lipsa lui Vadim, faci dupa cum te taie capul, si nu e este prima data (mai mi-ai dat ban pentru ca ma luasem de un ziarist).

P.S. Nu mi-ai raspuns la a doua intrebare din postul anterior daca ai dat sau nu vreun avertisment pentru jignirile aduse de unii membri (ti-am dat si citate) si daca ti se pare sau nu un motiv suficient.

P.P.S. Poza aia am s-o mai pun...plus multe altele.

Angelina Jolie
8th August 2005, 03:40
Ma io n-am nimic de zis despre subiect, dar avand in vedere ca numai aici pot scrie m-am gandit sa bag un:
FORZA CFR!

HIV
14th August 2005, 11:06
Aici se pot folosi obscenitatile alea pt care am fost banat ?

iulian
14th August 2005, 11:14
NU...si mai sterge-ti din mesajele private ca ai casuta plina si nu mai poti primi PM

HIV
14th August 2005, 12:19
le-am sters de mult .

HIV
15th August 2005, 12:32
ma iulian , dar chiar era nevoie sa imi dai 5 etape suspendare ? vreo 2-3 nu era de ajuns ?