PDA

View Full Version : McDonald's Streetball Tour in Romania



Pages : [1] 2

michelle
3rd August 2005, 14:27
Buna tuturor,

Dupa McDonald's Streetball din Bucuresti - Piata Revolutiei din 21-22 mai 2005, impreuna cu McDonald's vom organiza un turneu in 5 din principalele orase ale tarii:

27-28 august: Constanta - portul Tomis sau in fata la Sala Sporturilor
10-11 septembrie: Ploiesti - pe bd. Principal
17-18 septembrie: Iasi - in fata Palatului Culturii
24-25 septembrie: Cluj-Napoca - in fata la Sala Sporturilor
8-9 octombrie: Timisoara - Piata Operei

Locatiile alese sunt deocamdata informative, ele vor fi confirmate in timp util.

Echipele vor fi formate din 3 jucatori (plus o rezerva). Spectatorii vor beneficia, asa cum multi dintre voi stiti deja, de tribune.

Se va tine cont in organizarea competitiei de sugestiile voastre (exprimate cu prilejul competitiei din 21-22 mai), de experienta acumulata de noi (cu prilejul aceluiasi eveniment) si de specificul fiecarei locatii in parte.

In ceea ce priveste inscrierile, va vom anunta in scurt timp atat aici cat si pe site-ul www.bestsport.ro modul in care puteti participa la competitie.

Vom reveni cu informatii suplimentare privind regulamentul competitiei (acesta va fi afisat pe site-ul nostru inaintea competitiei). O stire buna este aceea ca se va trece la sistemul dubla eliminare, astfel incat sa dam sansa oricarei echipe sa dispute cel putin 2 meciuri in turneul McDonald's Streetball.

Turneul McDonald's Streetball se va organiza impreuna cu FRB. Arbitrii (sau mai bine zis observatorii) vor fi asigurati de catre Directia Judeteana pt. Sport.


Asteptam in continuare sugestiile voastre, iar daca sunteti din orasele mentionate poate ne ajutati cu ceva idei de promovare si locuri unde se joaca baschet in orasul vostru.


Toate cele bune

virtual
3rd August 2005, 15:22
Oradea?

caseta
3rd August 2005, 16:53
dar numai in emisfera sudica
(la asa intrebare, asa raspuns)

mishu
3rd August 2005, 17:37
adevaru e ca nici eu nu citesc cateodata cu atentie... dar acum fata aia chiar a scris cat se poate de clar ce se petrece si ce vrea de la noi... sa vii sa intrebi oradea chiar aiurea....
am o nelamurire... ce inseamna dubla eliminare?
si o sugestie... mai degraba portul tomis in constanta... desi poate ar fi fost mai indicata o destinatie mai comerciala in zona litoralului... adica mamaia sau poate o alta statiune (recunosc totusi ca nu imi vine in cap nici o locatie ca lumea... nu stiu cum mai arata zona terenurilor de baschet din costinesti...)
in rest tot ce sper e sa nu se starneasca discutiile interminabile despre regulile dupa care sa se joace ca data trecuta...
suprafata banuiesc ca va fi aceeasi ca la bucuresti... asa ca singurele sperante sunt intr-o organizare mult mai buna si sa nu ploua...

Dumars
3rd August 2005, 18:23
Eu mai pot da ceva informatii pt Cluj.

Bestsport?
Adica Horatiu Nicolau e implicat in chestia asta?
Adica Telesport. O mica posibilitate de promovare. Nu ca ar fi ceva rau.
Eu tot sper sa pot avea canalul asta.

nr15
3rd August 2005, 18:29
cine isi face echipa cu mine ?

caseta
3rd August 2005, 18:53
m-as oferi eu dar iasi-ul, clujul si timisoara sunt muuuult prea departe .... si daca ar fi sa conduc nush cite ore si dupa aia sa stau ca prostu sa astept sa se termine "cupa presei" (cum s-a mai intimplat o data) ..... mi-as face prea multi nervi ...

MadSkillz
3rd August 2005, 18:58
am o nelamurire... ce inseamna dubla eliminare?


Esti eliminat la 2 infrangeri, nu la prima infrangere.

virtual
3rd August 2005, 19:41
Ce draq era intrebarea asa d dificila? D c nu se organizeaza si in Oradea? Ca oameni sunt acolo si inca pasionati...

Si ca sa nu ma acuzati de subiectivism, nici macar nu sunt din Oradea...

Oricum, apreciez "seriozitatea" lui Mishu care taxeaza atent orice post... whatever...

caseta
4th August 2005, 11:42
intrebarea ta nu a fost "D c nu se organizeaza si in Oradea? " ci doar "Oradea?". asa ca raspunsul putea sa fie si "ploua" sau "6h cu trenu".

cit despre faptul ca nu ejti din oradea .... atunci ma intreb de ce nu intrebi si de baicoi sau singeorz-bai ....

data viitoare, daca vrei raspunsuri, invata sa pui intrebari. mishu nu a taxat "orice post" ci a taxat un post aiurea .....

virtual
4th August 2005, 13:08
GIve me a break... zi k nu ai inteles din prima ce vream sa zic. De parca ai recunoaste.

Si am copilarit in Oradea si stiu ca acolo sunt mari iubitori de baschet... care nu ar trebui lipsiti de un asemenea eveniment. Mai ales ca McDonalds's a aparut in Oradea repede de tot, printre primele orase din Romania...

Dar lasa, criticati copiilor, dak va face sa va simtiti mai bine... not that I give a ****!

Raptor
4th August 2005, 13:48
Pentru mine a fost destul de clar ce a zis Virtual acolo... deci no muss, no fuss. Si eu cred ca la Oradea (unde a fost si All Staru) e lume doritoare, altfel nu s-ar fi organizat acolo All Staru. In plus, sunt multi jucatori din Oradea (din care amintesc pe Rares Apostol si Levente Szijarto, daca nu gresesc).

mishu
4th August 2005, 14:05
Asteptam in continuare sugestiile voastre, iar daca sunteti din orasele mentionate poate ne ajutati cu ceva idei de promovare si locuri unde se joaca baschet in orasul vostru.
asta a spus michelle... dupa ce a precizat clar orasele in care se va juca... daca voiai neaparat sa sustii cauza orasului respectiv puteai sa detaliezi un pic... pentru mine ar fi fost ok sa fie streetball si acolo... cunosc orasul... la un moment dat au avut si echipa in divizia A si au scos o gramada de jucatori talentati... dar ar fi insemnat ca discutia sa devieze... iar faptul ca mc a aparut in oradea repede chiar nu are nici o relevanta in discutia de aici....
oricum ma bucur ca ne-ai catalogat copii... asta inseamna ca inca mai traim... si sper ca de-acum incolo sa dialogam la obiect...

caseta
4th August 2005, 15:00
GIve me a break... zi k nu ai inteles din prima ce vream sa zic. De parca ai recunoaste.

Si am copilarit in Oradea si stiu ca acolo sunt mari iubitori de baschet... care nu ar trebui lipsiti de un asemenea eveniment. Mai ales ca McDonalds's a aparut in Oradea repede de tot, printre primele orase din Romania...

Dar lasa, criticati copiilor, dak va face sa va simtiti mai bine... not that I give a ****!
recunosc, nu am inteles nimic. in general. de asemenea recunosc cum ca ejti un geniu iar eu sunt batut in cap. multumit ?? :headbang:

danrogojan
4th August 2005, 17:47
september madness in romania.
astept clipa asta de 10 ani.
bravo michelle.

mishu
4th August 2005, 22:48
dane tu vrei sa te duci peste tot? te tin picioarele?

MadSkillz
4th August 2005, 23:47
Eu m-as duce la toate.Pacat de cel pus chiar de ziua mea.

danrogojan
5th August 2005, 01:08
daca nu ash fi constrans de niste restrictii (printre care se numara si nunta fermierului) ash merge la toate streetballurile cu sau fara echipa.

Danila
5th August 2005, 09:52
eu merg la toate

nr15
5th August 2005, 10:17
cu cine ai echipa danila ?

virtual
5th August 2005, 10:23
recunosc, nu am inteles nimic. in general. de asemenea recunosc cum ca ejti un geniu iar eu sunt batut in cap. multumit ?? :headbang:


DA! Sunt multulmit.
Si o sa incerc sa fiu in cj la streetball, chiar dak numai sa va intalnesc...

Danila
5th August 2005, 11:00
deocamdata incerc sa-mi fac echipa cu ceva oameni mai dotati ca sa mergem sa castigam si noi macar unul din streeturile astea
cel putin pentru constanta o sa fie super echipa

nr15
5th August 2005, 11:05
si eu ..dar nu gasesc oamenii dispusi sa mearga acolo

just2play
5th August 2005, 12:58
Cred ca la Ploiesti turneul se va bucura de un succes imens. Dar unde pe bd-ul Principa?!l....nu prea vad unde ati putea pune un teren cu tribune pe bulevard...poate ai putea sa-mi dai mai multe detalii michelle...oricum e o super initiativa din partea voastra :ok:

eatdaworm
5th August 2005, 16:05
sa va zic o superfaza
adversar in fata
te faci ca o iei pe dreapta
adversaru pune botu
si tu o iei pe stanga si dai un eazy lay up
verde
constanta ploiesti si timisoara ma asteapta

eddy_jozsa
5th August 2005, 16:44
sa va zic o superfaza
adversar in fata
te faci ca o iei pe dreapta
adversaru pune botu
si tu o iei pe stanga si dai un eazy lay up
verde
constanta ploiesti si timisoara ma asteapta

uuaaaaaauuuuu.... m-ai dat gata... fascinant :happy

Raptor
5th August 2005, 17:41
Fabulos de-a dreptu.

eatdaworm
5th August 2005, 18:00
pt ca ati fost cuminti revin cu o alta superfaza
sa va zic o superfaza
adversar in fata
te faci ca o iei pe stanga
adversaru pune botu
si tu o iei pe dreapta si dai un eazy lay up
vlad
mie imi place branza

danrogojan
7th August 2005, 23:35
verde. nu stii nimic.
fii atent faza.
adversaru in fata.
te faci ca o iei pe stanga, dupa care chiar o iei pe stanga.
adversarul ridica bratele sus si vrea fault in atac.
tu dai un mega dunk peste el.

"jump a corvette with a triple pirouette"

(spear head -why)

just2play
8th August 2005, 14:01
a mai fost vreunul dintre voi la un asemenea turneu organizat de mc donalds? eu as vrea sa ma bag si eu cu echipa mea...bine ca se joaca 2 meciuri ca sa nu plecam din prima acasa :p care si cum sunt echipele care participa la aceste turnee? voi, astia mai experimentati dupa forum, dati-ne si noua cateva informatii...

deko
10th August 2005, 12:46
bah verde faza asta tot o exersezi de vreo 3 luni
ti-a iesit pana la urma?

eatdaworm
10th August 2005, 17:01
prima faza am incercat-o de 12 ori si a avut succes de 3 ori-adica e superbine
a doua e in teste
verde
pt just 2play- gandeste-te ca un jucator mediu inspre prost ca mine a ajuns in ultimii 12 la bucuresti
parerea mea este ca o sa faci senzatie!

eatdaworm
10th August 2005, 17:08
si schema lu danutz e buna, doar ca io cand sar nu ating inelul
imi amintesc ca intr-o seara innorata de septembrie era cat p-aci sa ating
acum sa las vrajeala la o parte trebuie sa va marturisesc ca eu nu pot aplica schema lui danut pt ca nu stiu care e stanga. daca as sti care e dreapta mi-ar fi mult, mult mai usor.
verde
mie imi place branza

michelle
10th August 2005, 17:58
Buna din nou...
O sa incerc sa raspund in acest mesaj tuturor problemelor ridicate de voi..
In Constanta locatia va fi in fata la Sala Sporturilor. Si eu as fi preferat Portul Tomis insa Dl. primar nu ne-a permis.
Toate comisiile de arbitrii vor fi de la Asociatiile Judetene de Baschet, insa ne vom implica si noi in progrmarea meciurilor pentru a nu se mai intampla ca la Bucuresti.

Oradea este o locatie prevazuta pentru anul viitor, asta daca primim semnale pozitive in sensul existentei nunui numar semnificativ de jucatori in acest oras.

Cand v-am intrebat de metode de promovare, ma refeream la cele strict locale, de genul afise si flyere distribuite in locurile inde se joaca mult baschet in orasele mentionate. De campania de promovare media ne ocupam noi, nici o grija. Evenimentul va fi promovat prin MTV, Telesport, Sport Total, Sapte Seri, Radio local sau ce se asculta mai mult in fiecare oras, TV local, cotidian local. In ce priveste promovarea outdoor, vor fi amplasate bannere, afise si se vor distribui flyere.

Inscrierile incep de maine, 11 august si vor dura pana pe data de 25 august, orele 12.00. Inscrierile se fac la tel: 021 316 25 36 - 38.

In Ploiesti locatia este pe Bulevardul Castanilor la unul din cele doua ronduri. Se inchide circulatia pe toata durata desfasurarii evenimentului.

Regulamentul de joc va fi postat pe site pana luni 15 august.

Daca vreti sa va abonati la Telesport apelati gratuit numarul: 0800 88 33 88

Toate cele bune,
Michelle

mishu
10th August 2005, 20:59
Daca vreti sa va abonati la Telesport apelati gratuit numarul: 0800 88 33 88
tare asta... he he he... ce legatura are cu streetbalul???... si oricum suni degeaba ca pana vin aia de la cablu sa-ti instaleze... merge foarte prost treaba... nu v-ati pregatit cum trebuie... si nu mi-e ca pierde divizia A din audienta... dar mi-e de nba ca si asa nu facea audienta dar acum o sa fie jale... ca macar tvr2 se vedea cam in toata tara...
dar ma rog asta e de discutat pe alt topic...

Raptor
10th August 2005, 21:04
Bai, eu vreau sa am Telesport (sau orice alt program care transmite basket si NBA)... dar nu stiu ce dreq fac astia de la RCS... il baga in grila de programe sau ciu-ciu. Si Telesportu inca nu da semne sa fi cumparat drepturile pentru NBA... pe siteul lor.

Mai mult, am trimis un mail la ei (la Telesport) acum vreo 1 saptamana si nu mi s-a raspuns (referitor la drepturile pentru NBA si daca vor fi pe RCS).

mishu
10th August 2005, 23:43
daca tot face reclama la telesport aici... poate michelle e in masura sa spuna daca vor prelua nba sau nu...
mi s-ar parea normal sa preia daca tot s-au facut pay tv... oricum se vede ca e made in romania afacerea... ca au cumparat drepturi pentru o gramada de competitii... si au 300.000 de telespectatori...
si mai sunt curios daca telesport se prinde prin digi tv-ul ala...

danrogojan
11th August 2005, 01:19
michelle,

data limita 25 august pentru inscriere este valabila pentru toate streetballurile?

eatdaworm
11th August 2005, 11:17
oricum tu joci cu savu si cu george
verde
am si eu o rugaminte la voi, mi-a dat connexu niste bani to improve my skills
stie cineva de unde sa cumpar si eu niste skill?

virtual
11th August 2005, 12:56
Dane, cu cine faci echipa?

Cand vii in cj, o sa vin sa ne intalnim si sa iti fac galerie... it's a promise!

michelle
11th August 2005, 14:19
Buna,

Am atins problema Telesport pentru ca intr-unul din mesajale postate pe acest forum cineva intreba care este modalitatea de abonare. M-am interesat si am aflat de acel numar de telefon. Nimic mai mult. Din pacate nu cunosc amanunte legate de programele Telesport, despre ce achizitii sunt prevazute pentru 2005-2006.O sa-i atentionez insa pe responsabilii site-ului Telesport sa va raspunda la intrebari.

Data de 25 august este data limita pentru inscrieri pentru turneul din Constanta. Ca regula generala, pentru fiecare turneu inscrierile incep cu aproximativ 2 saptamani inainte de desfasurarea acestuia.

Michelle

Kobe24
16th August 2005, 20:10
se face si concurs de 3 puncte??trebuie sa am echipa ca sa pot participa la conurs?
in c-ta...baschet se joaca...la lic traian sc 29 sc 12 acolo se aduna de obicei cei mai buni din oras

michelle
17th August 2005, 11:00
Poti participa la concursul de 3 puncte sau aruncari libere chiar daca nu ai echipa.
Multumesc pentru sugestii...Incepand de azi vor fi puse afise in curtile scolilor si liceelor din C-ta. Se joaca baschet si in vacanta in C-ta?

Raptor
17th August 2005, 11:05
Cred ca mai ales in vacantza...

Danila
17th August 2005, 11:09
constanta are una din cele mai buni scoli de baschet din tara...asa k nu cred ca se joaca numai in vacanta

Raptor
17th August 2005, 11:17
Pai n-a zis nimeni ca numai in vacantza...

eatdaworm
17th August 2005, 11:45
Today 11:09
Danila constanta are una din cele mai buni scoli de baschet din tara...asa k nu cred ca se joaca numai in vacanta

danila tu esti normal?
una din cea mai buna scoala?
daca ai skill nu conteaza din ce oras esti!
verde
eu as fi fost penal si daca as fi jucat in bronx

Danila
17th August 2005, 11:57
am spus-o ca fapt divers...la fel cum si clujul are o traditie la juniori in baschet,la fel si constanta.nu cred ca ai inteles bine ce am vrut sa zic.

danrogojan
17th August 2005, 12:18
sa nu uitam de plumbu.
care are o generatie stralucita de juniori,
din randul carora sare in evidenta bici.

Raptor
17th August 2005, 12:30
Today 11:09
Danila constanta are una din cele mai buni scoli de baschet din tara...asa k nu cred ca se joaca numai in vacanta

danila tu esti normal?
una din cea mai buna scoala?
daca ai skill nu conteaza din ce oras esti!
verde
eu as fi fost penal si daca as fi jucat in bronx

Asa nu esti? :ciocan:

eatdaworm
17th August 2005, 14:24
danila ma jur ca ai vb ca un fel de traian tomescu al baschetului parca ai fi un intelept barbos catarat pe un varf de munte
verde
eu sunt penal oricum!

Bicinigar
17th August 2005, 15:50
@verde...frate ... nu mai fi ashea (penal)
@danutz...yo nu arunc vorbe pe forum despre tine
pentru ca alea care tzi le zic la momentu potrivit te "dor" mai tare :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kobe24
17th August 2005, 21:57
la categorii de varsta...
daca am facut 18 ani anul acesta...intru la peste 18 ani?

Raptor
18th August 2005, 07:14
Hahahahahaha.... pai depinde de ziua in care ai facut, nu e logic? Daca ai ziua de nastere dupa data de participare/inscriere, ai sub 18 ani. Daca faci inscrierea dupa data ta de nastere, ai peste optishpe ani. Ce intrebare mai e si asta?

thekobe
18th August 2005, 07:53
de baraj

Kobe24
18th August 2005, 11:38
Hahahahahaha.... pai depinde de ziua in care ai facut, nu e logic? Daca ai ziua de nastere dupa data de participare/inscriere, ai sub 18 ani. Daca faci inscrierea dupa data ta de nastere, ai peste optishpe ani. Ce intrebare mai e si asta?
e logic c spui tu...dar eu am intrebat daca am 18 ani si 2luni(spre exemplu) nu intru la 14-18? Varsta tre sa fie STRICT mai mica(sau egela) dkt 18?

Raptor
18th August 2005, 12:04
Pai inca o data e logic ca 18 ani si doua luni = peste 18 ani.

Cand zici ca ai peste doua milioane salariu poate insemna 2.000.001 sau 50.000.000 sau 1 catralion... tot peste doua milioane e.

Kobe24
18th August 2005, 12:18
mah gandeam k poate e ca la grupele de juniori..in functie de anul de nastere(si acolo zic juniori I 17-18ani...dar sunt si PESTE 18ani).

mishu
18th August 2005, 13:16
la juniori conteza anul in care esti nascut nu data nasterii... pentru ca e vorba de un sezon intreg... doar nu o sa opreasca sa joci daca te-ai calificat la turneul final pentru ca tu in martie ai facut 18 ani...
aici s-ar putea sa conteze data nasterii pentru ca e vorba doar de un concurs de doua zile... desi mi s-ar fi parut normal sa se ia in calcul generatia, ca la juniori...

michelle
18th August 2005, 16:08
Buna,

Daca ai 18 ani si cateva luni poti intra si la juniori numai daca ceilalti membri ai echipei au intre 14-18 ani.
Am vorbit cu Directia Judeteana de Sport C-ta si se pare ca o sa obtinem cazare foarte convenabila in camine din C-ta. E cineva interesat?
Astept si eu raspunsul lor...revin cu date concrete

nr15
18th August 2005, 17:20
da eu sunt interesat de conditiile de cazare

Kobe24
19th August 2005, 00:19
@Michelle


Tu esti cea care raspunde la telefon ? Daca da atunci d c azi cand s`a inscris prima echipa la 14-18 ani nu l`ai lasat pe unu` care a facut 18 ani pe 30 iulie sa joace la ei ?

sau cea care rasp dc nu i-a lasat?

Danila
19th August 2005, 09:57
si eu sunt interesat de cazare

michelle
19th August 2005, 10:17
Buna Mertin,

Nu sunt eu cea care raspunde la telefon...Am instruit fetele ca in cazul in care mai apar astfel de situatii sa procedeze asa cum am explicat in mail-ul anterior.
In cursul zilei de azi incerc sa revin cu informatii despre cazare.Cand va inscrieti specificati va rog ca sunteti interesati de de cazare...

eatdaworm
20th August 2005, 15:29
cam cate echipe s-au inscris pana acum?
verde
intrebarea este evident catre michelle, daca raspunde bici ma enervez.

Kobe24
21st August 2005, 14:34
@Michelle
este adevarat ca nu se mai tine concursul de dunk?
la cele de 3 puncte si libere....este p categorii de varsta?
cu c mingi se joaca?

Raptor
21st August 2005, 16:11
Mi se pare o mare aberatzie sa nu se tzina concursu de slamuri... cine a zis asta?

Kobe24
21st August 2005, 19:46
si mie mi se pare.....dar asa am auzit k li s-a zis(la niste coechipieri) la telefon. de asta intrebam....ca nu am auzit nimic oficial

Danila
22nd August 2005, 10:25
nu se tine pentru ca la constanta nu o sa fie panoul principal...la iasi am auzit k o sa fie 2

Raptor
22nd August 2005, 10:59
Se poate improviza...

michelle
24th August 2005, 10:07
Danila si Nr. 15,

Sunati va rog la tel 021 316 25 36 -38 pentru a primi informatii despre cazare.Cereti cu Mihaela.

In ce priveste concursul de slam, in Constanta nu exista panou de baschet profesionist mobil iar panourile de streetball pe care le avem se pare ca au toate sansele sa se rupa in cazul in care cineva ramane agatat de ele. Vom sta de vorba cu cei care vor sa participe la concursul de slam si luam o decizie in functie si de parerile lor.

In Bucuresti am inchiriat de la Dinamo panoul principal iar la Ploiesti il vom lua de la Asesoft, prin urmare acolo cu siguranta vom avea concurs de slam.

Pana acum nu sunt foarte multe echipe inscrise, aproximativ 30....Din acest motiv ne gandim sa impartim echipele in grupe, fiecare sa joace cu fiecare si sa se califice primele 2...Cum vi se pare?Astept sugestiile voastre...

Danila
24th August 2005, 10:59
mie mi se pare ok

Kobe24
25th August 2005, 11:58
kt ekipe sunt inscrise la 14-18 ani??cum se va juca?(grupe sau eliminatoriu)

Danila
26th August 2005, 13:55
o sa va dau informatii de la fata locului:D
No Way all the way!!! :D :D

thekobe
27th August 2005, 23:27
pana ma prind cum e treaba cu encodatul si alte alea un mic filmulet de la fatza locului cu danila & co. calitate de camera telefon 1.3 mpixeli ca altceva nu s-a putut.

http://www.filefactory.com/get/f.php?f=6e381991f70313aea5fa45f4

Danila
29th August 2005, 00:03
am pierdut in semifinala...o mare dezamagire...am avut meciul in mana de cateva ori(eu) si am ratat...restul nu mai conteaza

MadSkillz
29th August 2005, 00:08
Crezi ca tot ce ne intereseaza e faptul ca ai avut tu meciul in mana si l-ai scapat? Asta se stia dinainte de concurs ... tocmai RESTUL conta ;)

Danila
29th August 2005, 00:19
dar asa pot sa zic k tot eu am dus meciul in prelungiri cand am dat o libera cu 10sec inainte de final...:P

thekobe
29th August 2005, 00:40
pana se uploadeaza si ultimul filmuletz trebuie sa mentionez ca meciul de azi ora 13.30 terenul 4 dintre echipa lui toyin si a lui ciontea (?) a fost cel mai adevarat.

deocamdata astea 5, restul cu danila si cu alte echipe cand ma trezesc.

danila & co. vs toyin & co. raw and uncut. si fara sunet.

http://rapidshare.de/files/4473886/danila_vs_toyin_1.avi.html
http://rapidshare.de/files/4474559/danila_vs_toyin_2.avi.html
http://rapidshare.de/files/4474649/danila_vs_toyin_3.avi.html
http://rapidshare.de/files/4474757/danila_vs_toyin_4.avi.html
http://rapidshare.de/files/4474910/danila_vs_toyin_5.avi.html

eatdaworm
29th August 2005, 11:23
am pierdut in sferturi de la pelicanii(au iesit pe 2)
acesti locuitori ai deltei dunarii nu faceau altceva decat sa il faulteze pe pivotul echipei 'VERDE SI ASOCIATII' pe numele lui auras(il stiti), care a ratat foarte multe libere si asa la sfarsitul timpului regulamentar a fost egal, pelicanii invingand in overtime.
La meciul pierdut de noi am fost dezavantajati de faptul ca nu ne-am arbitrat singuri. Toti pelicanii il faultau pe auras(care nu cerea fault ca ii domina fizic) si se trezea arbitru sa ii fluiere.
In rest am batut tot ce am intalnit la diferenta. Cel mai frumos si fair play meci al turneului a fost pe departe meciul cu bad joke unde desi s-a luptat pe viata si pe moarte. Au fost foarte multe rasturnari spectaculoase de scor. Doar zeita Fortuna a facut ca noi intr-un final dramatic sa castigam cu 9-7.
Verde
Inainte sa termin replyul as dori sa multumesc fanilor care ne-au sustint pe tot parcursul competitiei, fara voi mi-ar fi mult mai greu.
Ma gandesc la urmatorul streetball sa nu se mai dea cu banul doar pt cine incepe ci si pentru cine castiga o sa fie flipthecoinship.

Danila
29th August 2005, 11:26
aceiasi echipa m-a batut si pe mine in prelungiri pe sistemul flip the coin.
Cred ca deviza lor era''fara mila''...am ceva vanatai...
verde ai uitat sa spui ca ati castigat datorita lui Steaua :D

eatdaworm
29th August 2005, 11:45
un flacau care mai stia in rest erau fasole
le-o fi zis cineva inainte de competitie urarea 'brake a leg ' si au luat-o nemataforic.
in rest totu e bine, la munca, la familia(nu formatia) mea.
verde
cred ca o sa bag intravenos niste branza sa fiu cu calciu pe plus

thekobe
29th August 2005, 13:14
http://rapidshare.de/files/4487487/danila_1.avi.html
http://rapidshare.de/files/4488073/danila_2.avi.html
http://rapidshare.de/files/4488155/danila_3.avi.html
http://rapidshare.de/files/4488207/danila_5.avi.html
http://rapidshare.de/files/4488286/danila_6.avi.html
http://rapidshare.de/files/4488554/danila_7.avi.html
http://rapidshare.de/files/4488694/danila_8.avi.html
http://rapidshare.de/files/4489225/danila_9.avi.html

more to come

deko
29th August 2005, 13:19
vorbiti despre turneul din ct?
premiile cum au fost?dar organizarea?
la fel k in buc, sa stiu dc merita sa ma deplasez la cele viitoare.

eatdaworm
29th August 2005, 13:26
a fost OK

fast_as_sound
29th August 2005, 14:39
review McDonalds's Constanta 2005: 4ekipe puternice din bucuresti: bondocu, danila, verde si noi. bondocu nu prea a putut mai mult, danila a avut in mana semifinala (dupa ce jucase fara gresela: de la distanta, 2superpase la egor si daniel, liberele bagate - unde linia era pe la 6metrii) dar a facut cea mai mare greseala pe care am vzt-o vreodata: complet singur sub panou a voleibalat dar mingea incapatzanata, dupa o tura de inel a hotarat sa iasa. verde a avut meciuri bune dar a pierdut in sferturi de la niste fagotzi si evident si cu ajutoru unui arbitru pt care o sa fac o sectiune speciala. noi, 4*******i am aruncat multe semne de intrebare pt o gramada de lume vizavi de victoria de la bucuresti. tot ce pot sa zic e k nici unu dintre noi nu a fost vreun pic in forma (cre k macar una de cozonac ar fi fost excelenta) ... nici noi nu am putut mai mult weekendu asta. castigatorii au fost din constanta si chiar au aratat in finala ca meritau sa castige ... au jucat frumos. felicitari home players! la fete, singura ekipa din bucuresti, bezmeticele (cristina, corina, georgiana si ioana), au pierdut locul 1 dupa un meci in care au condus incontinuu dar pe final bunul-simt nu le-a lasat sa faca faulturi intentionate sau sa tina mai mult posesia si astfel au pierdut la 1punct ... nota 10 pt corina si cristina la aruncarile din down-town, iar georgiana a fost un adevarat cosmar sub panou pt adversare recuperand si capacind la greu...ioana a fost accidentata, speram sa-si revina cat mai repede. felicitari bezmeticelor pt locul 2!

orice activitate, la inceput, nu decurge perfect, dar cu timpul se poate invata din greseli pt ca toata lumea sa fie multumita.astfel mi-am permis sa inshir aici plusurile si minusurile acordate organizarii din punctul meu de vedere pt k stiu k michelle va intra si va citi parerile noastre:

:ok: plusuri
- muzica a fost beton, in sfarsit a inteles lumea ce-i ala un streetball!
- suprafatza de data trecuta a disparut si nimeni n-are cum sa mai comenteze, s-a jucat f bine pe ciment!
- deplasarea ekipelor din alte orase in constanta a fost sprijinita de organizatori printr-o mica relatie privind cazarea la un pret decent...
- "frectzia" dintre meciuri a disparut, totul mergand mai bine decat ne-am fi asteptat.
- cineva a pus o vorba buna acolo sus (sau probabil a dat vreo spaga :) ) pt k vremea a fost perfecta!

:no: minusuri:

- streetballu pur si simplu nu este fotbal!!!!! nu exista coshul de aur! nicaieri in lumea asta in streetball, dupa expirarea timpului nu exista regula "cine da primu cosh castiga". peste tot se joaca pana ajunge cineva la diferentza de 2 ("la avantaje"). deci toti care postati dupa mine, va rog mult spuneti-va parerea dspre regula "hai sa dam cu banu sa vedem cine are mingea, cine da primu cosh castiga"
- cand m-am inscris prin telefon am fost intrebat daca sunt amator sau profesionist.in meciul pe care l-am pierdut un flacau mai inalt ne-a dat 4coshuri de doo (tot respectu, omu chiar baga superbine), dupa care sa aflam k omu e in divizia A la constanta. nu am nimic impotriva lui sau a ideei k el e jucator in divizia A, tot ce ma enerveaza e faptu k am fost intrebat la telefon daca noi suntem amatori sau pro. de ce??? domnishoara (doamna) cu care am vorbit era doar curioasa? alte probleme au fost si cu inscrierea fetelor, tot cu aceeasi persoana cred. deci cred k macar 5minute de instruire a persoanei care raspunde la telefoane si face inscrierile ar fi binevenite!
- streetball fara concurs de dunkuri nu se poate. e musai sa fie concurs de dunkuri!!! chiar daca nu exista panou central se putea vorbi cu participantii sa nu se agatze de inel si totul ar fi fost perfect. doar din bucuresti ar fi fost musca, fane si teddy (cunoscatorii stie despre cine-i vorba) care ar fi facut super show si probabil mai erau cativa. (rog parere si aici celor care posteaza dupa mine)
- linia de aruncari libere era FOARTE DEPARTE (am dreptate verde, danila?) asa k masurati si voi data viitoare, nu o mai puneti la nimereala!!!

:jerk: rubrica arbitru buclucash: adevaru e k peste tot tre sa se gaseasca un miez. majoritatea incearca sa arate asta prin comportament dar respectivul, cand a fost intrebat de ce arbitreaza doar el si nu ne lasa sa ne arbitram intre noi cum era stabilit, a replicat cu un iz de modestie: "pentru ca sunt jmeker ba, d-aia, uite asa k yo sunt jmeker!!!". replica a venit destul de repede din partea lui bondocu aka mutley: "tu esti jmeker in sala ba, aicea noi suntem jmekeri". unu dintre abuzurile de fortza: intr-unu din meciurile noastre fane m-a rugat sa-i dau lui sapca pt k il durea capu de la soare. miezu cand l-a vazut cu sapca i-a zis k nu are voie sa joace cu sapca.fane a crezut k e treaba k ar putea sa loveasca pe cineva cu cozorocu si a ntors sapca, la care miezu i-a zis k nu intra in teren cu sapca. dom' arbitru fiba, sub nu e parket si deasupra nu e tavan asa k jet cu fatalaizmele astea de 2lei pt k e streetball, nu meci de divizia A.

:ciocan: aviz fufelor care se inscriu la streetballuri: ba baetzi, dak vedetzi k in ekipa adversa se afla unu caruia n-avetzi ce sa-i facetzi si hotaratzi sa datzi in el pana va doare pe voi...macar tacetzi dracu din gura si nu mai zicetzi incontinuu: "fault?? la cine? nici macar nu l-am atins!" sunteti mai rau decat alea dp centura pt k alea macar sunt apreciate de unii! tot la rubrica asta premiu special "sariti la mine-n carca si datzi pana nu mai puteti k mingea tot o bag in cosh" a fost acordat lui aurash din ekipa lu verde care in toate meciurile de la primu la ultimu a bagat la greu in ciuda faptului k a fost pur si simplu un sac de box.

organizatori primesc o bila alba pt k se vede k au incercat sa tina cont de greselile de la bucuresti.speram k o vor face si in continuare. asteptam cu nerabdare sa vedem cum vor decurge lucrurile la ploiesti !

Raptor
29th August 2005, 15:03
Tin sa fiu de acord intru totul cu 2 fast.

In streetball nu exista "cos de aur". La forbal exista pentru ca o posesie a mingei se pierde destul de repede si un gol de aur se da greu. In schimb, in basket, un cos se da foarte usor (fatza de forbal), si cine are posesia mingei are sanse mari sa castige. Una peste alta, e o prostie.

La fel, nu inteleg de ce sa nu fie concurs de slamuri. Pana la urma, in afara de meciul final, concursu de slamuri este sarea si piperul unui streetball si reprezinta "the main event". Nu se agatzau de inel si gata.

Iar referitor la arbitrii cei cretini... ei nu au ce sa caute la asemenea evenimente. PUNCT.

Bicinigar
29th August 2005, 15:25
shtie careva kum il cheama pe arbitru asta jmecher rau ???
ca am sa-i pun shi yo cateva vorbe bune exact unde trebuye

pentru ashtia care "nu shtie" , nici la fotbal nu se mai aplica regula golului de aur de ceva ani buni pentru ca yerea o tampenie

imi pare rau ca nu am fost shi yo la constantza din motive de nunta (nu a mea shi nici a Fermierului) shi nici la ployeshti nu o sa apar deoarece joaca romania cu islanda , seniori , pe 10 septembrie la ora 17:00 in sala rapid , din informatziile mele , dar pentru cluj sper sa fiu apt de joc :headbang:
mai tzin sa-l felicit pe unu dintre *******i mei preferatzi pentru relatarea facuta
pentru restu ... BAFTA la Ployeshti

danrogojan
29th August 2005, 16:11
arbitrul cu jucatul interzis cu sapca este in topul 3 alltime "ididoti streetballuri romanesti". incredibil.

eatdaworm
29th August 2005, 16:14
chestia cu cosul de aur e o prostie-e clara trb :rosu:
ar trebui cumva eliminat faultul repetat, punerea liniei de libere la distanta oficiala(sau chiar mai mica). cred ca pe tot turneul procentajul de la libere a fost undeva intre 10 si 20 %- un procentaj indecent. Nu cred ca jucatorii care au participat sunt chiar asa de unskilled.
nu am avut parte in grupa de disperati(sunt absolut sigur ca un flacau s-a catarat pe musca dupa care l-a capacit pe musca ) care au scos toporul din desaga si si-au ascutit dintii inainte de meciuri facand o adevarata tysoniada.
verde
nu se poate sa anunti ca se califica 1 echipa si dupa ce a mai ramas 1 meci sau 2 din grupa sa spui ca se califica 2.
yugo a pierdut un meci cu slim shady complet aiurea nemaifiind motivati de o eventuala calificare, pe flacaii aia ii batea echipa caveman+mirel+roz la scor.

thekobe
29th August 2005, 16:43
fast astia banuiesc ca sunteti voi

http://rapidshare.de/files/4494962/arabu_1.avi.html
http://rapidshare.de/files/4495067/arabu_2.avi.html
http://rapidshare.de/files/4495127/arabu_4.avi.html
http://rapidshare.de/files/4495181/arabu_5.avi.html
http://rapidshare.de/files/4495345/arabu_3.avi.html
http://rapidshare.de/files/4495505/arabu_6.avi.html

fast_as_sound
29th August 2005, 16:57
review McDonalds's Constanta 2005 - v1.01 (cu 2minusuri in plus)

4ekipe puternice din bucuresti: bondocu, danila, verde si noi. bondocu nu prea a putut mai mult, danila a avut in mana semifinala (dupa ce jucase fara gresela: de la distanta, 2superpase la egor si daniel, liberele bagate - unde linia era pe la 6metrii) dar a facut cea mai mare greseala pe care am vzt-o vreodata: complet singur sub panou a voleibalat dar mingea incapatzanata, dupa o tura de inel a hotarat sa iasa. verde a avut meciuri bune dar a pierdut in sferturi de la niste fagotzi si evident si cu ajutoru unui arbitru pt care o sa fac o sectiune speciala. noi, 4*******i am aruncat multe semne de intrebare pt o gramada de lume vizavi de victoria de la bucuresti. tot ce pot sa zic e k nici unu dintre noi nu a fost vreun pic in forma (cre k macar una de cozonac ar fi fost excelenta) ... nici noi nu am putut mai mult weekendu asta. castigatorii au fost din constanta si chiar au aratat in finala ca meritau sa castige ... au jucat frumos. felicitari home players! la fete, singura ekipa din bucuresti, bezmeticele (cristina, corina, georgiana si ioana), au pierdut locul 1 dupa un meci in care au condus incontinuu dar pe final bunul-simt nu le-a lasat sa faca faulturi intentionate sau sa tina mai mult posesia si astfel au pierdut la 1punct ... nota 10 pt corina si cristina la aruncarile din down-town, iar georgiana a fost un adevarat cosmar sub panou pt adversare recuperand si capacind la greu...ioana a fost accidentata, speram sa-si revina cat mai repede. felicitari bezmeticelor pt locul 2!

orice activitate, la inceput, nu decurge perfect, dar cu timpul se poate invata din greseli pt ca toata lumea sa fie multumita.astfel mi-am permis sa inshir aici plusurile si minusurile acordate organizarii din punctul meu de vedere pt k stiu k michelle va intra si va citi parerile noastre:

:ok: plusuri:

- muzica a fost beton, in sfarsit a inteles lumea ce-i ala un streetball!
- suprafatza de data trecuta a disparut si nimeni n-are cum sa mai comenteze, s-a jucat f bine pe ciment!
- deplasarea ekipelor din alte orase in constanta a fost sprijinita de organizatori printr-o mica relatie privind cazarea la un pret decent...
- "frectzia" dintre meciuri a disparut, totul mergand mai bine decat ne-am fi asteptat.
- cineva a pus o vorba buna acolo sus (sau probabil a dat vreo spaga :) ) pt k vremea a fost perfecta!

:no: minusuri:

- streetballu pur si simplu nu este fotbal!!!!! nu exista coshul de aur! nicaieri in lumea asta in streetball, dupa expirarea timpului nu exista regula "cine da primu cosh castiga". peste tot se joaca pana ajunge cineva la diferentza de 2 ("la avantaje"). deci toti care postati dupa mine, va rog mult spuneti-va parerea dspre regula "hai sa dam cu banu sa vedem cine are mingea, cine da primu cosh castiga"
- cand m-am inscris prin telefon am fost intrebat daca sunt amator sau profesionist.in meciul pe care l-am pierdut un flacau mai inalt ne-a dat 4coshuri de doo (tot respectu, omu chiar baga superbine), dupa care sa aflam k omu e in divizia A la constanta. nu am nimic impotriva lui sau a ideei k el e jucator in divizia A, tot ce ma enerveaza e faptu k am fost intrebat la telefon daca noi suntem amatori sau pro. de ce??? domnishoara (doamna) cu care am vorbit era doar curioasa? alte probleme au fost si cu inscrierea fetelor, tot cu aceeasi persoana cred. deci cred k macar 5minute de instruire a persoanei care raspunde la telefoane si face inscrierile ar fi binevenite!
- streetball fara concurs de dunkuri nu se poate. e musai sa fie concurs de dunkuri!!! chiar daca nu exista panou central se putea vorbi cu participantii sa nu se agatze de inel si totul ar fi fost perfect. doar din bucuresti ar fi fost musca, fane si teddy (cunoscatorii stie despre cine-i vorba) care ar fi facut super show si probabil mai erau cativa. (rog parere si aici celor care posteaza dupa mine)
- linia de aruncari libere era FOARTE DEPARTE (am dreptate verde, danila?) asa k masurati si voi data viitoare, nu o mai puneti la nimereala!!!

:nah: primu minus adaugat: au fost 2grupe de 6 si 2grupe de 7.Cu toate k era o prostie, s-a anuntat k se califica doar prima ekipa din grupe (probabil buclucashu avea un campionat de dat cu banu pe undeva). Inainte de ultimul meci am aflat k se califica doua ekipe. Cum e posibil asa ceva? Pai daca lumea ar fi stiut k mai are shanse de calificare, nu credetzi stimatzi organizatori k ar fi jucat cu mai multa tragere de inima??!
:nah: al 2lea minus adaugat: la fete sub 18ani au fost 3ekipe.S-a jucat fiecare cu fiecare.Dupa asta, locul 1 cu locul 2 au jucat inca un meci inafara de prima intalnire si altfel s-a stabilit castigatoarea. Dar la fete de peste 18ani de ce nu a fost la fel? Cand fetele v-au intrebat de ce nu se face la fel ... tot ce-ati putut sa le zicetzi a fost: "vorbiti cu ele, si daca vor sa joace cu voi inca un meci veti juca finala" (asta dupa ce in primul meci alea castigasera la 1punct pe final de joc)... pai nu vi se pare k voi trebuia sa stabiliti asta fiind organizatori??? Pai alea erau proaste sa piarda primu loc? Voi trebuia sa luatzi hotararea fiind organizatorii...

:jerk: rubrica arbitru buclucash: adevaru e k peste tot tre sa se gaseasca un miez. majoritatea incearca sa arate asta prin comportament dar respectivul, cand a fost intrebat de ce arbitreaza doar el si nu ne lasa sa ne arbitram intre noi cum era stabilit, a replicat cu un iz de modestie: "pentru ca sunt jmeker ba, d-aia, uite asa k yo sunt jmeker!!!". replica a venit destul de repede din partea lui bondocu aka mutley: "tu esti jmeker in sala ba, aicea noi suntem jmekeri". unu dintre abuzurile de fortza: intr-unu din meciurile noastre fane m-a rugat sa-i dau lui sapca pt k il durea capu de la soare. miezu cand l-a vazut cu sapca i-a zis k nu are voie sa joace cu sapca.fane a crezut k e treaba k ar putea sa loveasca pe cineva cu cozorocu si a ntors sapca, la care miezu i-a zis k nu intra in teren cu sapca. dom' arbitru fiba, sub nu e parket si deasupra nu e tavan asa k jet cu fatalaizmele astea de 2lei pt k e streetball, nu meci de divizia A.

:ciocan: aviz fufelor care se inscriu la streetballuri: ba baetzi, dak vedetzi k in ekipa adversa se afla unu caruia n-avetzi ce sa-i facetzi si hotaratzi sa datzi in el pana va doare pe voi...macar tacetzi dracu din gura si nu mai zicetzi incontinuu: "fault?? la cine? nici macar nu l-am atins!" sunteti mai rau decat alea dp centura pt k alea macar sunt apreciate de unii! tot la rubrica asta premiu special "sariti la mine-n carca si datzi pana nu mai puteti k mingea tot o bag in cosh" a fost acordat lui aurash din ekipa lu verde care in toate meciurile de la primu la ultimu a bagat la greu in ciuda faptului k a fost pur si simplu un sac de box.

in ciuda intamplarilor de la constanta organizatori primesc o bila alba pt k se vede k au incercat sa tina cont de greselile de la bucuresti.speram k o vor face si in continuare. asteptam cu nerabdare sa vedem cum vor decurge lucrurile la ploiesti !

Raptor
29th August 2005, 17:03
Yugo si ceilalti care ati fost si in Bucuresti... vi se pare ca asta de la Constanta a fost mai bine organizat per total?

eatdaworm
29th August 2005, 17:07
clar...

eatdaworm
29th August 2005, 17:38
mi se pare cam de kkt ca sa castige cea mai buna echipa la libere
streetbalul e de actiune, liberele sunt bosho
muzica tare, time management tare, echipe bune.
a fost un pas inainte, dar regula cosului de aur chiar a stricat toata distractia

Moscovitu
29th August 2005, 23:57
La Constanta frumos, plaja, mare, vreme superba & desigur streetball.
Azi m-am trezit & durerea fundului, cotului si a buzei sparte mi-a adus aminte de meciurile de-acolo, tare-rau. Ma bucur k am participat si la acest streetball (sper sa nu fie ultimu, hai No Way, hai Bucurestiu sa le bagam odata si-odata,unora din provincie, basinile in cap), am fost aproape, dar nu destul. Poate data viitoare. Mai multe echipe, mai multe sanse,deci participati!!! Succes

fast_as_sound
31st August 2005, 01:49
frate, presupun k vrei sa zici k basinile le au deja in cap (ceea ce eu nu sustzin), asa k ce rost are sa mai bagi tu altele?!

Danila
31st August 2005, 12:23
mai greu cu romana:P
acum vreau sa zic si eu cateceva:organizarea per total a fost mult mai buna decat in Bucuresti, dar faza cu flip the coin e penibila...ar trebui sa se joace la avaantaj.plus k s-au bagat 2 echipe din grupe mai departe ca sa se califice echipa lui Toyin, bun prieten cu Ciulin, arbitrul jumatate complexat si jumatate expirat.Ciulin a fost penibil!I-a spus unei fete din Bucuresti ,care il atentionase ca cel care a aruncat o libera a calcat linia,"ai venit tu din Bucuresti sa faci regulile aici?Ia uite ba ce fandosita!"...asta nu e comportament de arbitru FIBA.
La semifinala statea pe margine si injura cand dadeam vreun cosh...cand am dat de 2 si-a pus mainile in cap si el si antrenorul de la constanta.

1/2Om1/2Belea
31st August 2005, 12:30
respect for all my bucharest representig boys ! care a fost echipa din buc care a ajuns cel mai departe, totusi??? de curiozitate... sa fiu sigur ca inteleg. si cam ce au facut fiecare?

Danila
31st August 2005, 12:32
eu cu teddy, baronu si egor am ajuns in semifinala
verde si asociatii au ajuns in sferturi
bondoc a ajuns in sferturi
Bad joke n-au trecut de grupe

mishu
31st August 2005, 13:12
Ciulin a fost penibil!
Ciulin a fost penibil de cand s-a nascut... e un scarbos fara pereche pe parchet si nu putea sa se poarte altfel in afara lui...

Kobe24
31st August 2005, 14:02
am avut si eu "onoarea" sa fiu arbitrat de "Domnul" Ciulin.....p parket....acolo e mai rau dkt a fost la streetball....are si "putere" mai mare...

fast_as_sound
3rd September 2005, 13:39
ba, am fost in parcu tineretului si am vz posteru oficial al streetbalului mc donalds de la ploesti in care scria k se organizeaza pe 11-12 (ceea ce nseamna duminica-luni). aici pe threadu asta michelle a zis 10-11(sambata-duminica) ... aveti idee care-i treaba? dak ar intra michelle ne-ar lamuri ea ...

centauru'
3rd September 2005, 17:32
am intrat si la ei pe pagina si scrie tot 10-11
ar fi super tare sa fie 11-12
ca io am licenta pe 8 si 10 :D
dpdv ar merge sa fie 11-12(sper sa nu ma injure restu')

just2play
3rd September 2005, 17:34
eu sunt din ploiesti..in toata presa din prahova sa scris 11-12 ..deci duminica - luni..cam nasol...luni e scoala..pe siteul www.bestsport.ro e in continuare 10-11

centauru'
4th September 2005, 01:54
hai fratilor, a aflat careva ceva, cineva.....mihaela???????

MadSkillz
4th September 2005, 02:04
Pe 12 am avion spre Turcia asa ca nu-mi convine :(

fast_as_sound
4th September 2005, 02:04
de cand a fost streetballu michelle se pare k a cam tras kiulu ... n-a mai intrat deloc ... sau cel putin n-a mai postat deloc ... deci nu avem decat sa asteptam sa intre ea si sa ne scoata din intuneric :)

just2play
4th September 2005, 11:12
sa sune cineva la nr de tel pt inscrieri sa intrebe.:)

BRUNETTU_
4th September 2005, 14:52
Inscrierile sa fac gratuit? adik daca este vreo taxa sau nu pt participare ;)

centauru'
4th September 2005, 16:19
looooooooool!!!!
am dat telefon la ei la bestsport sa intreb care este data cand se tine streetul la Ploiesti si tipa cu care am vb raspunde dupa ce o intreb:
AR TREBUI SA VA UITATI PE SITE CA ESTE AFISAT ACOLO...dupa care ii spun treaba cu zvonurile ca ar fi pe 11-12 si ea zice:
EU NU AM DE UNDE SA STIU CA MA OCUP DOAR CU INSCRIERILE...REVENITI MAINE CU UN TELEFON SAU MAI INTRATI PE SITE CA O SA IL UPDATAM :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
una peste alta data exacta nu am aflato dar am aflat ca data limita o sa fie cu 2 zile inainte de inceperea concursului.
o sa revin cu mai multe informatii daca aflu ceva concret!

just2play
4th September 2005, 19:01
da ma....pe voi v-a costat ceva participarea la constanta...nu ma refer la cazare, masa etc...a fost taxa de participare?!

Danila
4th September 2005, 22:26
nop

danrogojan
5th September 2005, 09:37
cata incompetenta!

Raptor
5th September 2005, 09:46
Chinurile nasterii streetballului "oficial" in Romania...

michelle
5th September 2005, 11:09
Concursul va avea loc in perioada 10-11 septembrie 2005, sambata si duminica. Inscrierile se fac pana pe data de 8 septembrie, joi, inclusiv.
Din pacate, data inscrisa pe afisele de promovare este gresita.
Vom anunta telefonic echipele deja inscrise.
Echipele tb sa se prezinte sambata ora 10:00 pe Bd Castanilor pt tragerea la sorti a meciurilor.
Ne cerem mii de scuze pt regretabila eroare aparuta pe afisele de promovare.

michelle
5th September 2005, 11:11
PS: nu exista taxa de participare. Nu se va percepe taxa de participare la nici una din etapele McDonald's Streetball.

centauru'
5th September 2005, 12:05
normal era prea frumos sa fie pe 11-12 :(
poate cine stie o sa se mai faca unu in bucuresti pana vine frigul.....la naiba cu licentaaaaaaaaaa.....

deko
5th September 2005, 13:08
verde raspunde odata, as vrea sa stiu ..
daca nu poate ma lipesc de altcineva, auras,deju,vasile...

BRUNETTU_
5th September 2005, 16:05
ce premii sunt?

eatdaworm
6th September 2005, 17:07
eu ma duc cu auras si cu inca altcineva

RebelYell
6th September 2005, 17:19
premiile constau in echipamente de la nike si ceasuri de la swatch...in functie de locul ocupat (se premiaza primele 2 locuri de la fiecare categorie, castigatorii celor 3 concursuri, castigatorii concursurilor cu publicul)
castigatorii competitiei de la categoria baieti peste 18 ani vor avea parte de o mica surpriza ... vor juca un meci impotriva unei echipe formate din membrii campioanei ASESOFT !
toate echipele inscrise sunt asteptate sambata 10 septembrie la ora 10 pentru tragerea la sorti a meciurilor
pt orice alte intrebari va stau la dispozitie

Raptor
6th September 2005, 18:20
eatdaworm te-am vazut azi (6 sept) pe la Leu prin Poli p-acolea...

MadSkillz
6th September 2005, 20:34
eatdaworm eu te-am vazut ieri si alaltaieri si rasalaltaieri , etc prin Tei p-acia sha

Bicinigar
7th September 2005, 00:23
eatdawarm
yo te vad zilnic pe messenger :D
da sper sa te scot din grafic la ployeshti ca mi-am facut timp shi voi fi acolo :P

fast_as_sound
7th September 2005, 02:40
coae, nush dspre graficele voastre da io deja ma gandesc ce-o sa fac in meciu cu aia de la asesoft ...

MadSkillz
7th September 2005, 08:35
O sa aplauzi ;)

eatdaworm
7th September 2005, 11:00
bicinigga eu cred ca tu nu esti sanatos
la ce skill are echipa mea cred ca acum asesoftu se gandeste la meciul cu echipa mea.
daca vrea cineva sa dezvalui toate schemele echipei lui dan rogojan poate sa sara cu banul la numeroasele mele conturi bancare sau sa dea un sms la 0727730045 tariful este doar de 99.99$

danrogojan
7th September 2005, 11:14
ash vrea eu. ce surprize ne mai pregateste dan?

eatdaworm
7th September 2005, 12:02
dan e un om bun
toata lumea il iubeste
vroiam sa zic aproape toata lumea
his archenemy is mr Teo. Teo nu e om rau dar cand vine vorba de securitatea inelelor in tei cred ca ar baga cutitu-n oricine da de sus
verde
ce bine ca nu dau de sus

MadSkillz
7th September 2005, 12:27
Pe mine ma iarta mereu, dar asta pentru ca am grija sa-i laud in fiecare zi viteza, detenta si fortza.

fast_as_sound
7th September 2005, 22:35
te iarta pt k ajungi sa dai doar oferita :)

mishu
7th September 2005, 23:14
sunt convins ca va iarta pe toti pentru ca atunci cand nu-l vedeti voi face adevarate jam-session-uri...

Raptor
8th September 2005, 00:46
In Plumbuita...

eatdaworm
8th September 2005, 11:02
sincer cred ca inteleptul teo foloseste coduri
cand arunca mingea mana lui nu se misca, mai totdeauna intra in cos
e o combinatie razboiul stelelelor si GPRS

just2play
8th September 2005, 13:24
pana la urma ...ce echipe din Bucuresti vin la Ploiesti...de pe acest forum vreau sa zic...sunt curios ce nume de echipe v-ati gasit.

fast_as_sound
8th September 2005, 16:09
bad joke 4 life ...

andrei:)
8th September 2005, 17:03
salut.e prima data cand scriu si eu pe acest forum.salut la toata lumea.:)

centauru'
9th September 2005, 00:33
bafta tuturor echipelor din Bucuresti....sa castige...toate si nu experienta:) (si mie la licenta maine(fuck the school))

Raptor
9th September 2005, 00:34
Eu maine dau 2 restantze... si poimaine inca 2... si inca 2... si inca 2... si inc ok e destul.

centauru'
9th September 2005, 00:39
bafta si tie la toate....:)

Bicinigar
9th September 2005, 00:44
mesajele astea de ce nu e shtergi?
sau oare au legatura cu threadu?
in fine ... o sa mai fie shi NoWay din bucureshti (echipa lu' Danila)

Raptor
9th September 2005, 00:45
Bici tu cu cine ai echipa? Sau nu te duci?

Danila
9th September 2005, 09:43
NoWay=bici,egor,baronu,si subsemnatul

andrei:)
9th September 2005, 15:23
bai da vad ca nu ma baga nimeni in seama.....ma rog...io m-am mutat nou prin bucuresti.....si voiam sa stiu si eu pe unde se joaca niste baschet pe aici prin bucuresti.ma ajuta si pe mine cineva??

Raptor
9th September 2005, 15:41
Licee, Voinicelu, 23, Studentesc, Poli, Tineretului, Plumbuita, Tei, alte parcuri.

andrei:)
9th September 2005, 15:56
am mai auzit de 23.23 august nu??si de tei parca....pe unde sunt astea?vine lume?se joaca frumos?presupun ca si voi jucati....

MadSkillz
9th September 2005, 16:15
Tei = Studentesc.

andrei:)
9th September 2005, 16:19
pai bine bine dar pe unde sunt?
sau cum ajung?
voi pe unde mergeti?

MadSkillz
9th September 2005, 16:31
Cartierul Tei...Parcul Studentesc....tramvaiul 5...sau autobuzele 182/282 ... inauntru sunt 2 terenuri pt 5 la5 si inca alte 10-15 inele ...

Raptor
9th September 2005, 22:21
E nici chiar... de ex langa Plumbuita multi zic "TEI" unui teren mic dintr-un parc de imediat dupa bulevard... in nici un caz Studentescului.

mishu
9th September 2005, 22:35
@andrei...
tei (studentesc) ti l-a spus mad...
terenurile din politehnica (in renovare acum)... sunt in parc la Universitatea Politehnica Bucuresti... zona Carrefour Orhideea, statia de metrou Grozavesti...
de 23 august si Voinicelu nu stiu sa-ti dau detalii cu nu prea am fost pe acolo...
iar in licee de obicei se joaca in we... exemplu Moisil unde se joaca chiar frumos...

MadSkillz
9th September 2005, 22:58
E nici chiar... de ex langa Plumbuita multi zic "TEI" unui teren mic dintr-un parc de imediat dupa bulevard... in nici un caz Studentescului.

Defineste "multi" .

1/2Om1/2Belea
9th September 2005, 23:16
stie cineva ceva de un teren asezat FIX IN OBOR ? aproape de una dintre gurile pasajului. am trecut pe acolo. ce e ? arata bine dar mic. CE E ? AL CUI E ?

Bicinigar
9th September 2005, 23:19
poate fi "plantat" de primarie acolo
daca ye vorba de ala ingradit

Raptor
9th September 2005, 23:27
Vorbesti de ala ingradit, unde pe jos e pamant?

Mai e un teren ingradit, unde pe jos e ciment, un fel de "The Cage" din NY asa... intre statiile de metrou Dristor si Nic. Grigorescu.

1/2Om1/2Belea
9th September 2005, 23:38
ba, nu stiu ce sa zic. pe jos nu e pamant, e un bitum sau ceva negru si aderent, not exactly forgiving pt incheieturi. e mic ca suprafata, coshuri normale ca inaltime, ba chiar putin cam sus. e langa un parculetz de copii. si e f aproape de strada, de bulevard. shpilu e ca am auzit ca era deschis si ca acuma in seara asta tocma puneau unii lacatu pe el. asta m-a revoltat in plm! chiar m-am enervat. cine ar face asa ceva, daca e al primariei? si al cui altcuiva ar mai putea sa fie ? m-am ofticat tare! numai in eterna si fascinanta romanie... !!! arrrghhh !

Raptor
9th September 2005, 23:51
Pai da, sa nu se ciordeasca :D . Anyway, stiu de ce teren zici. E langa intrarea la metrou la Obor... cam la 10-15 metri.

1/2Om1/2Belea
10th September 2005, 00:13
ce plm sa se ciordeasca ma ? plus ca trece garda pe acolo din 5 in 5 minute. nu inteleg partea cu lacatu nici sa mor!

centauru'
10th September 2005, 01:21
sa va lamuresc ca io stau in zona
terenul e facut de primarie si militienii(ca sunt ei basinosi ne trimit acasa ca deranjam linistea publica si multe alte aberatii) care sunt jandarmi da asa imi place mie sa le zic
pe jos nu e pamant e bitum si chiar e micutz terenu dar merge bine rau de un 3-3
se poate juca pana in ora 11 ca dupa vin nenicii:)) si te gonesc
si o sa fie de inchiriat in curand impreuna cu terenul de fotbal ca na e de la ei asa e in romania tre sa fie fotbal la maxim....

Raptor
10th September 2005, 01:47
Si cine joaca acolo? Ca poate dau o fuga si eu odata asa... cand oi avea si tu chef sa te duci.

centauru'
10th September 2005, 02:02
deocamdata din astia mai mici dar mai vin din cand in cand si oameni cu care sa poti juca si io zic ca merita sa te duci doar asa ca sa te relaxezi si :D sa te relaxezi....daca e o sa anunt cand ma duc si o sa mai vb si cu altii sa fim mai multi sa putem juca

Raptor
10th September 2005, 02:03
Cam cat au inelele si cu asta terminam si revenim la subiectul threadului?

centauru'
10th September 2005, 02:46
sunt cam inaltute sa zic putin peste oficial....parerea mea(io sunt mai mic de inaltime si poate nu apreciez cum trebuie,am 1.80)
poate ne vedem acolo curand

Raptor
10th September 2005, 14:04
Pai eu am 1.81... cand e mergem si vedem.

1/2Om1/2Belea
10th September 2005, 14:13
sunt cam sus.

CinstitCuPanoul
10th September 2005, 14:15
Eu aproximez ca inelele sunt pe la 3,15-3,20. Am incercat sa fiu NeCinstitCuPanoul si nu mi-a iesit

Raptor
10th September 2005, 14:26
Merge. Nu-s exagerat de inalte :D

CinstitCuPanoul
10th September 2005, 15:31
Daca dai slam(vezi nu te agata de inele ca nu sunt rezistente) si te filmeaza careva sa pui si pe-aici..terenul se deschide joi,din cate am inteles eu.atunci va fi "inagurarea la parc", ca sa ii citez pe baietii cu sapca si bulan

Raptor
10th September 2005, 20:39
Adica pana atunci nu se poate juca?

CinstitCuPanoul
10th September 2005, 22:47
Mai multe amanunte cred ca ne poate da cineva care sta in zona obor.
apropo,succes la streetball oameni buni;sper sa ii bateti pe asesoft;
daca joaca helciouiu sigur castigati,ca la ce procentaj are de trei 1/10 nu ma mira ca ne bat si islandezii dreaqu

centauru'
11th September 2005, 07:57
se poate juca dar pana la 11 noaptea ca dupa aia baietzii cu sapca si bulan te alunga :))

Raptor
11th September 2005, 10:53
Baietii aia de care zici tu... joaca bine? Inchiriaza ei terenu dupa unshpe sau ce?

Anyway... eu ma duc azi prin Voinicelu sau pe 23... care vrea... sa vina :)

eatdaworm
12th September 2005, 11:02
nu vreau sa incep cu introduceri despre istoria ploiestiului.
marea problema la streetball este arbitrajul. cavalerii fluierului chiar o ard dubios. In afara faptului ca pana la semifinale o ard dubios pe scaun si daca e liniste ii putem auzi cum sforaie. Cred ca am auzit de 100 de ori la diverse meciuri 'daca a cerut fault e fault' la o cearta dintre jucatori daca a fost fault sau nu. Domnilor arbitrii(chiar nu vb cu vopsitu-care a mancat meciu) fault nu este cand se cere ci cand infractiunea chiar se intampla.
La meciul impotriva echipei 'Cristi s-a ingrasat' in grupe am pierdut in prelungiri cu cosul de aur. La 2 dintre cosurile marcate de spaniol pe patrundere am facut fault-pe care spaniolul l-a cerut si in spaniola si in engleza si in romana 'FAULT' dupa care a batut mingea de vreo 2 ori si ne-a dat cos-validat bineinteles de cavaleri.
Sa zic ca au fost greseli umane-nimeni nu e perfect.
In sferturi de finala am fost foarte aproape sa castigam la un moment dat am avut 10 la 6 cu 2 minute jumate. Nu vreau sa contest timpul desi a trecut suspect de incet.
In prelungiri Auras pivotul echipei- un om bun la inima- l-a faultat pe Hristu de 2 ori. Hristu nu a cerut fault obligandu-l pe Auras la un fault mai dur. Cand la faultat toti tovarasii lui Hristu au sarit pe Auras sa il cafteasca, un supervizor a luat 'inteleapta' decizie sa ne descalifice doar pe noi. Motivul descalificarii a fost ca faultul lui Auras a fost antisportiv si ca asemenea 'golanii' nu isi au locul la acest streetball. Adevarul este ca si streetbalu e doar pt lorzi. SUpervizorul care ne-a dat afara ar fi trebuit sa asiste la meciul lui Vopsitu(asta e ala care pierde meciuri) unde a fost macel.
Consternat de decizia nedreapta a supervizorului bineinteles ca am bagat o contestatie care a fost rezolvata foarte 'profesionist'. Adica ala care ne-a dat afara ii dicta arbitrului ce sa scrie in raspunsul la contestatie. Cand am avut tupeul sa intreb care e treaba mi s-a raspuns ca arbitrul nu stie sa formuleze raspunsul. Iar motivul pentru care am fost descalificati s-a transformat subit.
Se pare ca eu si Bondoc am sarit peste Hristu si asociatii sa ii ardem. Oricine in toate mintile isi poate da seama ca sunt sanse mai mari sa bata Andora pe Noua Zeelanda la rugby decat sa sar eu la bataie la Cristi(ingrasatul), Hristu, Petcu, Dragomirescu, spaniolul si Coman. In cel mai bun caz arbitrul nu a inteles ce s-a intamplat desi meseria lui este sa inteleaga daca nu intelege sa se interneze sa ia medicamentatie si sa ma lase in pace.
La Constanta am pierdut din cauza regulii cu aruncatul cu banul.
La Ploiesti am fost dat afara de pe teren cu japca. Dreptul nostru la replica ne-a fost anulat, contestatia fiind rezolvata de acelasi om care ne-a desscalificat- in nici un caz nu putea sa spuna 'baieti ati avut dreptate eu zic sa se rejoace' pentru ca admitea ca e un arbitru prost. Cand X il da in judecata pe Y. Decizia nu o da Y ci o da Z.
Rog organizatorii sa imi spuna daca are rost sa merg la Iasi, daca o sa am aceleasi sanse cu toate celelalte echipe?Dupa ce mi s-a intamplat la streetbalurile trecute visez in fiecare seara un supervizor care vine la mine cu un smith&wesson imi zice ca sunt descalificat si dupa aia ma impusca fix in tampla. Care e treaba cu arbitrul e suveran? Un om suveran chiar trebuie sa stie sa formuleze un feedback coerent.
Verde
Hristu l-a scuipat pe Auras la fiecare libera aruncata. Sa scuipi e sportiv?
Astept raspuns!

mishu
12th September 2005, 11:19
auzi... da unde s-a jucat in bronx??? ati filmat pentru versiunea romaneasca la white man cant jump???

danrogojan
12th September 2005, 12:36
Eu am o rugaminte pt echipele care cred ca diferenta intre streetball si basket este rugbyul. VENITI LA CLUJ.

just2play
12th September 2005, 13:40
Sunt foarte bucuros ca am participat la turneul Mc Donalds streetball de la Ploiesti, o premiera pentru mine. Mi-a parut foarte bine ca am vb cu Wayne Clark, si ca am luat autograf de la el, ca i-am vazut jucand pe No Way si pe Bamboucha, si ca i-am cunoscut pe Danila, pe Dan Rogojan (tu chiar ca sari mult mai baiatule!:oo:) si pe Stefan Mare, cred ca asa il cheama:)...Acum, in ceea ce ma priveste, am luat locul 1 la Cupa Presei cu echipa Altphel, din pacate nu am jucat cat trebuia din cauza "batranilor" din echipa, care sper ca s-au retras dupa acest meci. La concursul aruncarilor de 3 pct, am dat 2 din 3, ceea ce nu e rau. Iar la categoria 14-18 ani am pierdut in semifinala cu echipa 4444, care ne-a batut la 3 pct diferenta. De-asta imi pare cel mai rau, ca ne-a batut Alecu Bogdan de unu singur, marcand 85 la suta din punctele echipei sale. Concursul de dunkuri a fost de neuitat, la fel si meciurile dintre Asesoft si Provocatorii, respectiv Bamboucha si Asesoft.
PS1 Danila, nu am facut cunostiinta fiindca mi se parea penibil sa iti spun ca eu sunt just2play de pe forum. Dar daca ai memorie buna, te-am intrebat daca pot sa ii cer un autograf lui Wayne:P
PS2. Nu stiu daca am scris bine "Bamboucha". Oricum, baieti, sunteti meseriasi! Trebuia sa ii bateti pe Ghita, Hartman si Levi.

Miller
12th September 2005, 14:09
Fusei la Ploiesti in echipa cu: coco&grigo si s-a observat clar o imbunatatire fata de streetball-ul din Bucuresti. Insa cel putin doua probleme au ramas de baza:
-arbitrajul :no: ;multi arbitri sunt influentabili sau dau dovada de nesiguranta in luarea deciziilor ceea ce face foarte greu respectarea lor( de aceea s-au intamplat faze k cele din meciul lui Aurash)
(intr-un meci din optimi ma intrebam de ce scorul a ramas tot 8-4 pentru noi timp de doua minute in care mai marcasem de 2-3 ori,dupa aceea afland ca arbitrul era antrenorul adversarilor nostri:)) )
-terenul :no: ;aici nu ma refer la suprafata care a fost decenta(ciment), desi unii participanti la slamdunk acuzau faptul ca se aluneca, ci la linia de sub panou(care chiar era sub panou:)) ) si nu cred sa fi existat meci in care daca sareai sa recuperezi mingea sa nu aterizezi la juma' de metru in afara suprafetei de joc; pe viitor nu mi se pare ajea greu sa mareasca zona de sub panou,ajea cum e normal.desi constructia panourilor nu stiu dc permite...
Am mancat bataie in semifinale de la cei care au castigat si avand in vedere ca eu 1,85 tineam la Santana si ca ne-au dat 5-6 de trei nu puteam sa ridicam pretentii; baietii si-au dorit victoria...dar adversarii au avut si cu ce..
Cireasa de pe tort, participarea lui Wayne Clark la concursul de slam-dunk, elbow, peste 5 si alte alea...(rog pe cei care au filmat ceva sa dea si ei link,o sa incerc sa pun si eu ceva later) :ok:

thekobe
12th September 2005, 14:10
PS1 Danila, nu am facut cunostiinta fiindca mi se parea penibil sa iti spun ca eu sunt just2play de pe forum.
deloc. asa i-am zis eu. mai putin partea cu just2play

Raptor
12th September 2005, 14:57
Danila este un superstar. Sa nu cumva sa-i zici ca esti just2play ca se supara! Vezi... AI GRIJA!!!

EDIT: Acum am citit ce ati scris. Cine are "footage" video sa puna aici, mai ales de la Dunk Contest.

just2play... tu la ce esti "in presa" de ai jucat in Cupa Presei?

fast_as_sound
12th September 2005, 15:21
parerea mea e k 80% din ce ati scris aici nu ajuta la imbunatatzirea altor streetballuri din viitor. PT K SCRIETZI DSPRE ARBITRII ... flacaii vin aici pt cateva milioane care le revin pt 2zile de stat sub umbrela, nu le pasa de ce se-ntampla pe vreun teren.iar dak pot sa mai si traga cu ekipele din orashu lor, e perfect, si-au facut treaba. mie mi se pare k organizatorii fac o treaba din ce in ce mai buna. incercatzi sa vedetzi situatzia din punctu lor de vedere... am vbit cu michelle si inca un domn care avea okelari de soare (imi cer scuze dar nu stiu numele) dspre mai multe kestii, inclusiv coshu' de aur. mi-ati explicat k nu se poate, din cauza k se poate sa dureze prea mult un meci. atunci eu zic k ati putea reduce durata meciului la 12minute (care eu cred k sunt de ajuns) si sa permitetzi jocul la avantaje (diferentza de doo) ... si kestia dspre care se vbea mai sus, dspre linia de sub panou a fost foarte incomodanta ... apropo, ne-am descurcat bine in meciul impotriva lu levente, hartman si ghitza? v-am promis ceva, asa a fost, am lasat "mistourile" la o parte :) semnat: one bad joke

Danila
12th September 2005, 16:47
cea mai buna organizare de pana acum...se poate si mai bine...dar dupa cum am mai spus...progresul fata de bucuresti este enorm...
2 lucruri trecute la minus:linia de out de sub panou...stati linistiti ca nu ne e frica sa dam cu capul intr-un burete de la panou...e mai bine decat sa pierd mingea ca am calcat in out
si regula cosului de aur:e mai bine 12 minute de joc si jucat la avantaj...
a2-a semifinala a celor de la No Way pierduta...pana la urma trebuie sa castigam si noi una...
just2play...stiu acum cine esti
sper ca ne-am descurcat bine la meciul cu asesoft...dak ne ambitionam un pic era mai bine...
ne vedem la Iasi...

RebelYell
12th September 2005, 17:02
o sa tinem cont de sugestiile voastre (linia si timpul de joc) ...

pentru cei interesati de cazare am fost indrumati catre COMPLEXUL MALL (langa caminele studentesti) - aproximativ 250.000 lei/noapte
persoana de contact: OCTAV - 0744 63 28 87 (am inteles ca este un fost camin studentesc transformat in hotel - cu conditii bune de cazare si destul de aproape de locatie)

va asteptam sambata la ora 10 pt tragerile la sorti

in rest, multa bafta tuturor...

andrei:)
12th September 2005, 17:07
bai baieti,pe voi,ma rog,majoritatea unde va gasesc?voi pe unde jucati?in tei,pe 23,in moisil,in politehnica?unde?da vaz k se joaca tare pe aici...streetballuri peste streetballuri...nu prea pierdeti timpu.:) cine e cel mai cel mai de pe aici?sunt si io curios.....

eatdaworm
12th September 2005, 17:12
eu cred ca yugo daca era descalificat in sferturi de un retard nu mai facea declaratii bondocesti. nu zic ca el nu a fost dezavantajat. Cand a jukat cu hartman era arbitru tatal unui flacau ce juka cu hartman in echipa(si chiar s-a vazut).
'norocul' meu a fost acela ca streetbalu a fost la ploiesti si nu prin satu-mare.
cum era sa merg pana in satu mare si sa ma trimita un flacau plin de zel acasa.
linia de fund chiar a fost trasata aiurea, liberele au fost la distanta OK.
de asemenea terenurile de joc ar fi putut avea suprafata mai mare,distanta dintre tusa si pancarte fiind de minim 3m.

danrogojan
12th September 2005, 17:22
tot legat de arbitraj.
wayne la concursul de dunkuri, pe primul slam a ramas agatat de inel vreao 3 secunde.
asa ceva nu e posibil.

eatdaworm
12th September 2005, 17:26
cel mai bun sunt io
de fapt eram cel mai bun
am fost atat de infatuat de cat de valabil am fost incat le-am zis 2 scheme fratilor forumisti si de atunci coroana nu imi mai apartine
verde
oare la iasi o sa ma impuste organizatorii?

just2play
12th September 2005, 17:43
Pt. Raptor: acum scriu la un saptamanal de staira din Prahova, AltPHel se numeste. Suntem intr-o puternica colaborare cu Academia Catavencu din Bucuresti. Acest saptamanal a fost la inceput unul de sport, timp de vreo 6 ani. Acum ca Ploiestiul nu mai are echipa de fotbal in Divizia A, sportul nu mai se vinde in Prahova. Noi scoatem totusi programe de meci, cand joaca Asesoftul acasa in cupele europene. Oricum, la Cupa Presei nu am avut adversar...modestia este un capitol la care stam mai prost :P
Ma bucur Danila ca m-ai tinut minte..:)
Cine are filmuletze sau poze de la streetball sa le puna pe forum...mai ales de la concursul de slam-dunkuri.

Bicinigar
12th September 2005, 20:17
@Danutz
ma simt oarecum vizat de remarca ta cu diferentza dintre basket shi streetball
din pacate yerea singura varianta tactica la care m-am putut gandii (cu toate ca nu a fost rugby ci mai mult lupte libere)(scuze inca odata, dar daca se mai iveshte ocazia , probabil ash proceda la fel) :headbang: :headbang: :headbang:
@Verde shi @No Way
imi cer scuze shi fatza de voi ; yo sunt *******u care mananca meciuri (dar daca se mai iveshte ocazia , probabil ash proceda la fel)
:headbang: :headbang: :headbang:
ashea ca imi acord singur titlul de "Prostul Zilei" shi :rosu:
poate la iashi... :headbang:

mishu
12th September 2005, 20:30
sportul nu mai se vinde in Prahova... asta nu e topica in limba romana... mai ales pt un jurnalist... sper ca fost doar o scapare... scuza-ma dar sunt sensibil la capitolul gramatica cand vine vorba de jurnalisti... in rest fiecare poa sa vorbeasca cum vrea...
si scuze si pentru off-topic...

in rest ma bucur sa aud ca totusi se merge pe o directie buna cu streetballurile... chiar daca sunt mici scapari... totusi din ce citesc e un progres real fata de bucuresti...

danrogojan
13th September 2005, 09:44
@Danutz
ma simt oarecum vizat de remarca ta cu diferentza dintre basket shi streetball
din pacate yerea singura varianta tactica la care m-am putut gandii (cu toate ca nu a fost rugby ci mai mult lupte libere)(scuze inca odata, dar daca se mai iveshte ocazia , probabil ash proceda la fel)

CLUUUUUUUUUUUUUUUJ.

virtual
13th September 2005, 10:06
Yeap, urmeaza cj. Sunt curios cati o sa veniti, tinand cont ca distanta a crescut considerabil in km... dar va ghideaza Dan, ca el e un obisnuit al locului... si cine stie, poate ca aici chiar o sa se mobilizeze organizatorii incat sa nu mai fie scapari... Care, urmarindu-va post-urile, sunt tot mai putine de la "etapa" la "etapa"!

Danila
13th September 2005, 10:16
stai linistit...la cluj o sa fie destui bucuresteni

eatdaworm
13th September 2005, 10:59
in afara ca da afara echipa verde si asociatii cu japca totul e bine
e chiar minunat
vlad

centauru'
13th September 2005, 11:05
eu zic ca turul trebuie sa se inchida tot in Bucuresti ca de aici a pornit:D

eatdaworm
13th September 2005, 11:41
rogojane tu esti manager?
ce inseamna influenta, coruptia si detenta

danrogojan
13th September 2005, 11:58
voi managerul lui bici daca ne intalnim.
sunt sigur ca ne vom intalni. sper in grupe, ca sa prinda intercityul de sambata spre bucuresti.

Bicinigar
13th September 2005, 12:25
ma bucura ingrijorarea ta
dar daca se v-a intampla cum "visezi" tu tot voi ramane sa vad cum pierzi inca un concurs de dunkuri
"RESPECT ETERN"

fast_as_sound
13th September 2005, 12:28
"dar daca se v-a intampla..." :rosu:

danrogojan
13th September 2005, 12:41
bici, sun-te-ti siguri ca v-a prezenta-ti l-a cluj?

virtual
13th September 2005, 13:01
lol

Bicinigar
13th September 2005, 13:29
1. ca sunt *******, analfabet shi agramat shtiu , nu tre' sa subliniatzi chiar totzi asta :D
2. shansele de prezentare la cluj sunt 97% :headbang:
3. "ashea am vrut sa scriu" (asta pentru aia care cred) :P
4. de rest ... :jerk:

danrogojan
13th September 2005, 14:43
perfect. intercityul pleaca din cluj sambata la 14.30.
3% shanse sa nu-l prindeti.

RebelYell
13th September 2005, 14:54
vreau sa va reamintesc ca weekendul acesta vom merge la IASI (17-18 septembrie) dupa care va urma CLUJ (24-25 septembrie) ... anuntul pt cazare de mai devreme este pt. IASI ...
cei care doresc sa se inscrie pt IASI sunt asteptati sa sune la 021 316 25 36
pana vineri dimineata la ora 11.00

Bicinigar
13th September 2005, 14:57
nu vreau sa fiu rautacios dar , tu de unde shtii ashea de bine cum merg trenurile?
tzi-ai luat bilet deja?

virtual
13th September 2005, 15:26
Bici, Drogo stie de concursurile alea de slam din cj pe care insista sa le tot castige... plus d p www.cfr.ro...:)))

eatdaworm
13th September 2005, 15:50
eu probabil nu voi sti cine a batut la cluj pt ca organizatorii streetballului o sa ma omoare la iasi.
propunere pt organizatori: bagati-l pe asta de la cluj sapt asta, iar sapt viitoare bagati iasiul si ma impuscati acolo nu e problema
verde
imi place sa ma bat

eatdaworm
13th September 2005, 16:26
eu nu o sa mai fiu in viata!

eatdaworm
13th September 2005, 16:53
adica o sa mor

Raptor
13th September 2005, 17:00
Eatdaworm... STOP! Altfel o sa mori.

mishu
13th September 2005, 17:24
ce-mi place mie de raptor care ii urmareste pe oameni pe toate thread-urile cu carnetelu de amenzi in mana pentru postari consecutive... azi a mai avut un client... irimus parca ii zice... oricum se vede lipsa lui sharkie care facea jumate din treaba lu raptor...

Streetball Rulz
13th September 2005, 23:31
Se vede ca s-au facut progrese fata danul trecut (aici la ploiesti) :ok:
dar unul dintre asa numiti "arbitrii" in timpul meciului vorbea la telefon si in loc de 15 minute primu meci a tinut doar 7 .... :headbang: ...se mai intampla
Oricum felicitari echipei lui Yugo care a batut stelutele diviziei B !! marfa meciu :ok:

Raptor
13th September 2005, 23:51
Guys am dat de filmul cand da Wayne elbow... bine ca e filmat prost adica e prins exact cand sare... dar ma rog... :D

EDIT: Un articol interesant despre Wayne http://www.observator.info/arhiva/2003/martie/28%20martie/ob5.html

centauru'
14th September 2005, 00:23
poate pui si u filmelutu pe forum sau ne zici si noua de unde il luam!!

Raptor
14th September 2005, 00:30
http://rapidshare.de/files/5068878/wayneclarke01.avi.html .

Bicinigar
14th September 2005, 01:29
las ca il am yo pe tot :D shi inca multe altele (aproape tot concursu)
dar cum sunt ******* ... nu o sa-l pun (ye filmat cu telefonu)
cand fac rost de yel filmat klumea mai vorbim

eatdaworm
14th September 2005, 10:07
la iasi in afara de mine cu yugo si cu auras mai vine vreo echipa din buc?
echipa se va numi 'verde is a bad joke'
verde
romanii nu mananca branza cum ar trebui!

Danila
14th September 2005, 10:16
si No Way va fi la Iasi...

eatdaworm
14th September 2005, 10:45
a zis auras ca poate face o combinatie cu o duba(gen maxi taxi) va combi?

Danila
14th September 2005, 10:55
verde...aseara m-am intalnit cu auras si am vb...normal ca merge...am zis de la inceput...vb pe pm dak e

Flintstone
14th September 2005, 11:05
Daca rezolvati ceva cu duba aia si mai trebuie 2 oameni, ziceti, ca vin si io cu inca unu. Numa' sa imi ziceti dinainte la cat e plecarea. Aveti si 2 sustinatori in plus :D Sper sa ajung si io la asta, macar sa ma uit, ca pana acum... :headbang:

centauru'
14th September 2005, 11:09
asa e flinstoane stiam io ca nu ma lasi,bine ca am citit postu ca nu tre sa ma mai suni
:D...

just2play
14th September 2005, 13:02
nu am mai intrat de cateva zile pe forum, asa ca, mishu, pot sa iti raspund acum. topica a fost gresita, dar a fost, asa cum bine ai presupus si tu, o simpla scapare. mersi pentru atentionare.o sa fiu mai atent. :ok:

mihai_dexter
14th September 2005, 13:30
Ce i s-a intamplat lui Verde e aiurea, oricum a fost cam tot meciu un full contact la Auras, dar putea sa il imbranceasca mai discret pe tipul ala, eventual cand nu se uita arbitru, iar pe Yugo oricum l-a rupt conducatorul alora de joc cand l-a calcat pe picior, probabil au vrut sa arate ca cine joaca la Asesoft sunt oricum peste noi, care jucam 2 ore in weekend, da intradevar sunt mult mai tari.....

mihai_dexter
14th September 2005, 13:43
da raptor de mine e filmat, pana am scos aparatu pana m-am pregatit, mai am si altele ...cred:)

fast_as_sound
14th September 2005, 14:57
ala nu m-a calcat pe picior, knd am sarit sa arunc, a bagat picioru sub mine ... care e mai rau ... si dak erau mult mai tari castigau ... si castigau la scor ... se vede k e o diferenta intre baschet si streetball ... dak esti la asesoft nu-nseamna neaaparat k poti sa bati pe unu care joaca numa de placere ... uitati-va la vopsitu care a ajuns in semifinala ... :)

si auzi ba verde, cu numele ekipei nu se face compromis ... ramane bad joke ... PUNCT!

eatdaworm
14th September 2005, 15:18
bine ramane bad joke
verde
inscriu eu echipa
:D
vopsitu a ajuns in semifinale?
eu credeam ca am visat
nu acu serios chiar a ajuns?

fast_as_sound
14th September 2005, 15:34
dak faci glume cu numele ekipei cre k o sa te duci sa vizitezi iashu .... nu ma n-a ajuns, glumeam, culca-te la loc ...

eatdaworm
14th September 2005, 16:01
ma gandeam ca un ghertoi de jucator like verde face marca bad joke(formata de obicei doar din artisti) de ras.
iasiul e un oras frumos plin de moldoveni, iti dai seama cand ne intoarcem in bucuresti o sa vb ceva gen:shi fashi? ghini tari!
verde
what these doctors know anyway?

DanielAndrei
14th September 2005, 16:06
cum aratati mahh...am sa vin sambata si duminica sa vad cum se desfasoara un streetball...sa vad cu ce va laudati

mihai_dexter
14th September 2005, 17:49
moldoveni da sa vezi ce moldovence sunt in Iasi de ti se duce gatu intr-o parte si alta....da ma Yugo stiu,daca era buni castigau normal,da oricum le-ati facut fata cu brio, mai ales Fane care atunci cand a cazut l-a tras si pe ala mare dupa el...super tare faza

1/2Om1/2Belea
14th September 2005, 21:27
de moldovence, nu zic, se merita drumu pana in iasi. dar aveti grija la moldoveni! sunt o natie cu probleme, trust me, stiu ce zic!

DanielAndrei
14th September 2005, 21:58
dc compari tu ce e in Iasi cu ce e in toata Moldova??

1/2Om1/2Belea
14th September 2005, 22:48
fiindca iasiu e destul de reprezentativ pt ce e prin moldova; e drept, partea mai rasarita. dar multi dintre moldoveeeenii... DAMN ! nu incerca sa negi!

editul e la modu asta: complet intamplator ma uit la TV, stiri, chiar acum. e o problema de clasa a 3-a, dina manual, la modu" produsul varstei a 3 frati este 25. 2 sunt gemeni, unu e blond. ce varste au?". stirea consta in faptul ca aceasta problema i-a pishat pe nu stiu ce profesori, inspectori, directori si sefi de statistica de nu stiu exact unde, din moldova. noastra. daca nu erau din moldova, stiu sigur ca cei intervievati vorbeau "moldoveneste".
sa mai comentez?

DanielAndrei
14th September 2005, 22:54
nu neg nimic...cand compari ceva tre sa o faci in cunostinta de cauza dupa ce in prealabil te-ai convins de unu singur chiar la locul cu pricina

Raptor
14th September 2005, 23:58
Si pana la urma care era rezolvarea problemei ? :D

1/2Om1/2Belea
15th September 2005, 00:28
rezolvarea problemei e ca eu stiu moldoveni. foarte multi. stiu si moldova, destul... normal ca aproape toti dintre aia cu care am vrut eu sa am treaba sunt oameni cu totul respectabili. absolut. dar inafara de aia, mai sunt o mare gramada.

Raptor
15th September 2005, 02:21
Nunu... problema cu cei doi gemeni :D

Adrian
15th September 2005, 04:22
editul e la modu asta: complet intamplator ma uit la TV, stiri, chiar acum. e o problema de clasa a 3-a, dina manual, la modu" produsul varstei a 3 frati este 25. 2 sunt gemeni, unu e blond. ce varste au?".

Pai notam cu a, b, c varstele celor 3.
Produsul varstei lor este
a*b*c=25
dar cum doi dintre ei sunt gemeni,
a=b,
deci produsul devine
2a*c=25 sau
a*c = 12.5
Cum varsta se exprima in general in numere intregi,
a,c sunt numere intregi
Deci problema nu are solutie.
Sa introduca cineva in ecuatie ca unul dintre ei este blond, ca eu nu stiu...si fiind moldoveni, informatia era cumva subinteleasa...

danrogojan
15th September 2005, 10:40
solutie 2:

descompunem in factori nr 25:
25= 1*25=5*5=25*1
dar pe de alta parte stim cu totii ca 1=1*1
rezulta 2 solutii: 1,1,25 si 1,5,5
si asta daca neglijam combinarile

danrogojan
15th September 2005, 13:00
un update asupra situatiei fermierului

a) fermierul voia sa mearga la europenele de baschet (ma lua si pe mine), dar s-a razgandit si a dat 28 de milioane de lei pe un tablou.

b) la nunta fermierului a fost unu a carui fata cica e tenismena in america (ioana sisoe) si care cica e cuplata cu unu jefferson din nba. Am studiat putin problema si am vazut ca gagica joaca la cal state iar RJ a terminat arizona. Cum Al Jefferson nu are inca statistici demne de o romanca de-a noastra, ma gandesc ca 3-ul celor de la NJ este solutie unica. (nu ca in cazul problemei cu gemenii si blondul)

Raptor
15th September 2005, 13:43
Hahahahahahaha ^^^^^^^

PS. Oare Jefferson e brunet? :D

Fermierul
15th September 2005, 13:49
In sfarsit o discutie basketbalistica serioasa, care l-a scos pe Fermier din splendida lui izolare.


" produsul varstei a 3 frati este 25. 2 sunt gemeni, unu e blond. ce varste au?"

Fermierul va presupune ca se lucreaza in semi-inelul (N, +, *, 0, 1) ( adica i. - (N,+) e monid comutativ cu 0 element-identitate ii. - (N, *) este monoid cu element-identitate 1 si iii. - * este distributiva peste +).
Peste a doua fraza puteti sa sariti, nu va ajuta deloc la rezolvarea problemei. Din contra, e pusa acolo doar sa va zapaceasca: gemeni? adica sunt din aceeasi zodie? care e blond? unul din gemeni? celalalt? cine suntem noi? incotro ne indreptam? iti platesti taxele? etc

Asa ca reformulam:

Se da semi-inelul (N,+,*, 0, 1) si fie m,n,p elemente din N astfel incat
m*n*p = 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1. Aflati m,n si p.

Solutia problemei se bazeaza (in principal) pe generozitatea Celui de sus, care pe langa muzica hiphop, jocul de carti sau de basket, prietenia si bautura, ne-a mai lasat si cateva proprietati interesante ale inelelor comutative, printre care cele referitoare la existenta idealelor prime din inelul (Z, +, *, 0, 1) rezolva si problema noastra "de clasa a 3-a" :)

1/2Om1/2Belea
15th September 2005, 14:00
io am doar o intrebare, cu referire la un post anterior, dupa postul problemei in sine: cum frate, daca a=b, produsul a*b*c devine 2a*c ???
si gata cu problema asta, ca mi se pare ca lumea vrea musai sa piarda din vedere esentialul.

Fermierul
15th September 2005, 14:09
io am doar o intrebare, cu referire la un post anterior, dupa postul problemei in sine: cum frate, daca a=b, produsul a*b*c devine 2a*c ???

Domnul Adrian era in inelul gresit :) cel in care a*a=a+a ...

1/2Om1/2Belea
15th September 2005, 14:14
hahahaaaaaaaaaaaaah! gata, enough of this shit!

Raptor
15th September 2005, 14:58
Adrian are dreptate. Insa a facut problema pentru un baiat roscat, si nu blond. Sau invers? :headbang: Cineva tot e blond in toata povestea asta :headbang:

Adrian
15th September 2005, 15:46
io am doar o intrebare, cu referire la un post anterior, dupa postul problemei in sine: cum frate, daca a=b, produsul a*b*c devine 2a*c ???
si gata cu problema asta, ca mi se pare ca lumea vrea musai sa piarda din vedere esentialul.

De bou ce sunt....
Dar intrebarea mea este: care e esentialul?

eatdaworm
15th September 2005, 16:07
esentialul este ca inelul nu este atins de nimeni de pe forum
solutiile sunt 1 5 5 sau 1 1 25 desi cam cum e sa fii mama pe la vreo 50 de ani si sa nasti gemeni
eu cred ca e intrebare capcana
vlad
mare cat inima mea, mare cat inima mea-inelul naturlich liebe

1/2Om1/2Belea
15th September 2005, 17:34
teoretic e posibil si 1 1 25, de aia nu am comentat. iar esentialul, da-o in mortii lu ma-sa, era despre MOLDOVENI! Doamne, unde ne-am dus !!!!!!!