PDA

View Full Version : Lamuriri cu Tudose



Paul
2nd August 2005, 10:14
Initial vroiam sa rezolv problema pe PM , insa nu se poate ... You have reached your stored private message quota and can not send any further messages until space has been created.


Asa ca vin aici.

Asa arata mesajul pe care vroiam sa i`l trimit lui Tudose , insa nu se poate tehnic vb .

-----

Paul, "ban" 3 zile pentru si jignirea fara motiv a userilor:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=329734&postcount=595

Salut,

Uite ce scre inaintea mesejului :
Miril , JIji ti-a transmis un mesaj ...

1) Nu am absolut nimic cu miril (niciodata nu am avut nici o jumatete de clinci cu el ) ;
2) Pur si simplu , i`am raspuns in stilul lui Jiji la o afirmatie de`a lui : "Jiji e singur impotriva tuturor" , iar eu i`am raspuns cum face Jiji cand are ocazia si o da cat e de tare el cu nepotii lui.

3) Te rog frumos sa-mi scoti banul , fiindca a fost o gluma ( a se vedea ghilimele , de la mesajul lui Jiji , a fost o gluma pe care ai inteles-o gresit .

4) O sa`i scriu si lui miril un PM , sa`l intreb daca s-a simtir jignit in vre`un fel de mesajul meu ...

O zi buna !

Tudose
2nd August 2005, 10:54
Miril s-a simtit jignit de mesajul tau, desigur, dar nu a reactionat, pentru ca este un om educat si cu bun simt. Tu ai deschis si ai repetat jignirile, vezi si aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=330495&postcount=600

Faptul ca le pui in gura altui personaj nu conteaza, sunt scrise de tine.

Astfel de lucruri sunt sanctionate inclusiv de Codul Penal. In afara de jigniri, ai provocat si scandal, iar pe forum ai scapat cu 3 zile de suspendare, deci ieftin...

Paul
2nd August 2005, 11:18
N`are rost sa stau sa`ti explic ca se pare ca vorbesc la pereti ;

In cel mai feiricit caz ti`az trage cateva injuraturi sa le simti , si numa v`as da satisfactie sa`mi prelungiti banul.

Pur si simplu am zis`o la misto , asta se pare ca e peste puterea ta de intelegere .

Imi execut pidiapsa .

Tudose
2nd August 2005, 11:33
Paul, ca moderator ar trebui sa cunosti, sa respecti si sa aplici regulamentul. Ai fost sanctionat pentru incalcarea urmatorului paragraf:

1.2 Nu sint admise pe forum mesaje si cuvinte, linkuri sau imagini obscene, vulgare, cu orientare sexuala, instigatoare, amenintatoare, rasiste, discriminatoare sau de alta factura, care sa jigneasca sau sa umileasca membrii Forumului si sa contravina legilor nationale sau internationale. Aici este vorba atit de imagini, cit si de continutul mesajelor, semnaturilor, profilului si paginilor catre care trimit linkurile.

Am subliniat exact ceea ce ai incalcat. Nu este prevazut nimic despre a scrie mesaje "la misto" si nici nu se poate ghici cand cineva face acest lucru.

In ceea ce priveste ceea ce imi spui tu mie acum, trec peste...
Acum iti executi pedeapsa, incearca sa reflectezi si sa inveti ceva in aceasta perioada. Te rog sa retii un lucru: ai fost sanctionat pentru ca ai gresit si pentru ca pe viitor sa nu mai gresesti.

Paul
2nd August 2005, 11:40
Hai mai Tudose , ce facem acuma , vb la misto.
Crezi ca nu stiu in ce circumstante mai banat ?

Vadim e plecat , ai zis hai sa`ti faci un pic de cap.
Plus ca perioada de 3 zile , vine ca replica la banarea lui EDMOND_ , care am zis si eu a fost aiurea.

Pai regulamentul ala pe care il invoci , parca zice ceva de avertismen , 3 avertisment , ban 1 zi , ban 3 zile , ban 7 zile , ban 14 zile si ban definitiv;

Tu intelegi ce vrei din mesajul ala , insa credeam ca daca as fi avut ceva cu miril sa-l jignesc (desi nu am nici un motiv) o faceam in alt mod ... sa simta;
In nici un caz nu o dadeam in misto ...

Cat despre a reflecta la ban , io`te ma duc pan` pa strand sa reflectez un pic :cool: ;
Ce`mi pare rau , ca aveam de munca la pariuri , ca e perioada incinsa;
Incepe bundesliga , incepe Divizia A , ma rog ;

Ata ete ;
Ura si strand;

Tudose
2nd August 2005, 12:56
Paul, sa explic cate ceva.

"Imi fac de cap" zici tu... eu am destule lucruri de care sa ma ocup si nu fac din forum un scop in sine, sunt alte domenii pe care trebuie sa ma concentrez. Pentru mine forumul (sau ce a mai ramas din el) e un lucru care (inca) e pentru distractie, dar asta nu inseamna ca trebuie tratat cu superficialitate. In nici un caz nu vin sa fac pe interesantul pe aici, sunt altele mai importante in viata.
Apoi, am discutat cu Vadim inainte ca el sa plece, a zis ca vrea "sa taie raul din radacina", nu sunt sigur ce intentioneaza el, dar eu asta fac acum. Te-am tratat asa cum ii tratez pe toti, egal. Stiu ca au mai fost utilizatori care s-au plans ca au fost nedreptatiti, dar eu incerc sa pastrez aceeasi masura. Daca altii au actionat in situatii similare cu masuri diferite, nu e responsabilitatea mea.
Despre avertismente prealabile: ti s-a atras atentia in mai multe randuri, pe RA sau pe sectiunile forumului, asupra comportamentului tau. Aceste lucruri ar fi trebuit sa iti dea de gandit, chiar daca nu s-a scris nimic pe thread-ul "Avertismente, banari".
Ce am vrut sa zic despre "a reflecta": cum aminteam si mai sus, comportamentul tau a lasat de dorit. Pentru ca atunci cand ti s-a spus (mai frumos sau mai dur) nu ai priceput nimic, sper ca acum sa inceapa o schimbare in modul tau de manifestare. Fii sigur ca mie nu imi face absolut nici o placere ca ti-am interzis accesul, asa cum nu imi place sa fie nimeni "banned". Eu doresc sa pastrez linistea si armonia aici, si la modul ideal as dori sa nu fie nimeni pedepsit. Incearca sa intelegi lucrurile acestea si te asigur ca iti vor fi de folos in viitor, inclusiv in viata de zi cu zi.

Later Edit: Am discutat cu Paul si am hotarat sa ii fie redusa pedeapsa, in urmatoarele conditii:
- pana vineri dimineata, cand in mod normal ar fi trebuit sa ii expire suspendarea, nu va scrie decat pe subforumul Pariuri
- de acum incolo promite sa nu mai jigneasca nici un utilizator, in caz contrar va fi recidivist si i se va aplica o suspendare mai mare