PDA

View Full Version : Mergeti pe stadion?



Ioca10
4th February 2007, 00:58
Vreau sa vad daca suporterii Stelei de pe ols frecventeaza stadionu;)

Kainsashiki
4th February 2007, 01:02
spre rusinea mea ma duc destul de rar :( stau exact in capatul celalalt al orasului, langa aeroport, si na ... ma duc si eu in champions league, uefa si cam atat:mda:

Snake_21
4th February 2007, 01:03
Da si eu ff rar daca as fii din Bucuresti cred ca m as duce destul de des :) dar asa recunosc mai mult la TV vad meciurile Stelei :(

Hard
4th February 2007, 01:05
pana in vara 2005 am avut abonament.din octombrie reiau sezonul.:D

YoYoyOi
4th February 2007, 01:12
Eu m-as duce la fiecare meci daca as fi din Bucuresti, dar asa sa fac peste 1200 de km pt un meci :groggy:

Dar aici prin zona ma duc, ca mi-e mai usor:D

Sevilla86
4th February 2007, 10:05
In deplasari nu ma duc niciodata, poate decat daca se joaca in Bucuresti... in rest la meciurile de acasa ma duc daca am cu cine si de obicei la meciurile mai importante.

SORENSEN
4th February 2007, 11:33
Merg la meciuri...in functie de timp si de alte situatii...am fost anul trecut la multe din meciurile importante ...Betis,Standard,grupe UCL...

Liviu
4th February 2007, 17:59
Merg , dar nu asa de des ca atunci cand eram copil , doar cateva meciuri pe an . De-a lungul timpului am mai fost la multe zeci de meciuri ale Stelei , dar numai in Bucuresti . Imi placea atmosfera , tribuna , spectacolul fie ca eram in Ghencea sau in Regie . Era un obicei sa merg la meci pe Ghencea .

Gontel
4th February 2007, 20:24
Daca as fi din Bucuresti as veni la fiecare meci de acasa al Stelei. Asa, nu pot sa urmaresc pe viu echipa favorita doar cand joaca la Galati. O data pe sezon inseamna insa foarte putin.

starsteel
4th February 2007, 23:10
E timp si pt. alte meciuri distanta nu e chiar asa de mare iar ocazii slava Domnului sunt destule.
Raspunzand la intrebarea threadului eu unul am fost la toate cele 3 meciuri din UCL.

pana in vara 2005 am avut abonament.din octombrie reiau sezonul.:D

cred ca acolo ne intalnim o data pana la urma

MIREL6RADOI
18th February 2007, 01:39
Stau la 10 minute de stadion , cum sa nu ma duc ? :lol:

Ulysses
18th February 2007, 07:57
m-a convins fiu-meu sa luam abonamente dar am ajuns doar la meciurile din ucl, si cateva etape ... am vrut sa ma duc la galati dar starsteel a raspuns greu apelului meu de a face rost de bilete:headbang: a pierdut un hamburger si o cola de la un fast-food aflat chiar la intrarea in stadion!:no:

Luis Garcia10
18th February 2007, 10:58
Merg si eu in Uefa , Cl si in campionat cand ma mai nimeresc prin preajma! :D

Dax_CT
27th February 2007, 01:18
Din pacate, nu locuiesc in Bucale. Daca as fi locuit, as fi fost prezent la orice meci, chiar daca ar fi fost impotriva lui poli iasi, de exemplu.
Locuiesc in Constanta si mi-este mai greu sa vin la meciuri. Dar nu ratez nici unul cand vine Steaua aici la Constanta.
Pe Ghencea ma duc la derby uri si la meciurile europene la care prind bilet. Steaua n-a pierdut niciodata cu mine pe stadion. Ultimul la care am fost este returul cu dinamul kiev. Ma asteptam la o victorie, dar n-a fost sa fie.
Cel mai mult mi-a placut la ultima etapa, cea cu violatii, cand am plecat cu-n microbuz plin de stelisti din Constanta catre Bucuresti. Pe drum, toata lumea ne-a aclamat, aplaudat, claxonat, fotografiat, pana si politistii ne salutau. A fost super ! Steaua a castigat meciul si a inceput fiesta in piata universitatii. Am ajuns inapoi in Constanta pe la 4 dimineatza si ne-am dus la o nunta si am continuat distractia acolo.
Am mai fost si la meciul cu Lens si inca la altele. Mai greu e cu timpul si finantzele, ca asta e.
In 2003 m-am intors din Norvegia cu o luna mai devreme ca sa prind derby ul cu dinamo. Nu mai stiu daca s-a terminat 1-0 sau 0-0. Oricum, am avut noroc, ca la insistentele varului meu, m-am imbracat camuflat. Ca altfel, nu mai supravietuiam la inevitabila traversare a galeriei patrupezilor. Era unul de la ei care ne oferea bilete gratis sa intram la peluza oaspetilor pe Ghencea, dar i-am zis ca noi mergem la bere si ca nu suntem microbisti. S-a uitat ala suspect la noi, dar ne-a lasat in pace pana la urma.

Imi place mult pe stadion. Chiar daca de multe ori nu prea apuc sa vad tot meciul in sine, prefer meciul din tribune in dauna celui de la televizor. Ferice de voi cei care locuiti in Bucuresti.

Ioca10
3rd March 2007, 11:00
Foarte frumos ce ai spus si apreciez faptul ca esti stelist nu conteaza de unde esti ca sa tii cu o echipa.Eu unul nu ratez nici un meci pe Ghencea iar in deplasare am fost doar la Constanta.
Felictari si la cat mai multe meciuri in Ghencea ca faci in jur de 2h 30 pe autostrada pana la Bucuresti;)

Coma
23rd March 2007, 17:33
Sa va fie rusine astora kre aveti si la voi in oras o echipa de fotbal in liga 1...si tineti cu spurcatii...hai..vreau ban...

bluesky
23rd March 2007, 18:35
cel mai aproape de mine ii vaslui dar nu prea m-am omorit din mai multe motive,am fost la multe meciuri la iasi si a meritat imi place atmosfera de emil alexandrescu.

Ioca10
4th April 2007, 14:58
Se apropie marele meci,haidetzi sa mergem cu totzii sa incurajam echipa din primul pana in ultimul minut ;)
Sa aratam cu cata patima iubim Steaua si cat de mult uram adveresarul;)
Va astept pe stadion acolo unde vom traii cu totzii o noua umilire a cainilor:)
Forzza Steaua!!!!!!(tot ols-ul sa vina la meci;))

Jerry20cm
4th April 2007, 15:22
Eu nu pot veni :( ... tre sa-l comentez :(

Luis Garcia10
4th April 2007, 15:31
N-am mai fost de ceva vreme la un meci in Ghencea...mai precis de la cel cu Sevilla :D Nu merg la asta cu Dinamo...ca am mai fost la egalu` 2-2 si de atunci m-am jurat ca nu mai vin la "derby-urile" importriva "cainilor din groapa"! ( ce macabru suna , nu? :evil: :evil: :evil: :rolleyes: )

Ioca10
10th May 2007, 01:07
Am reusit sa adun si eu 2 meciuri in retur pe Ghencea,extrem de putzin:(

Hard
10th May 2007, 01:09
din toamna o sa am abonament :)

Ioca10
10th May 2007, 01:12
Eu am avut degeaba:(

Liviu
10th May 2007, 01:13
Am reusit sa adun si eu 2 meciuri in retur pe Ghencea,extrem de putzin:(
E bine ;) . Sa vedem cate milioane vor costa biletele cu Pandurii ...

Ioca10
10th May 2007, 01:16
La cat de idiot e becali...sa nu ne mire nimic:)

YoYoyOi
10th May 2007, 01:27
parca vad, 2 mil la peluza, 4 mil la tribuna :happy

Liviu
10th May 2007, 01:28
Euro ? :cry:

Probabil ca a fost o declaratia data la nervi , nu o sa se ajunga la asa ceva...

YoYoyOi
10th May 2007, 01:31
nici nu... :happy

o sa vedeti voi... nu l-am vazut pe GG prea des asa de nervos, nici cand vorbea de jigodia de Voiculescu :ras-plans:

Hard
10th May 2007, 01:33
o panarama de om...

REST_BlackSun
6th June 2007, 13:09
Sa va fie rusine astora kre aveti si la voi in oras o echipa de fotbal in liga 1...si tineti cu spurcatii...hai..vreau ban...

Corect !!!

Liviu
6th June 2007, 13:50
Mai ales ultima parte deci atentie ... :rolleyes:

din toamna o sa am abonament :)
Si pe mine ma cam bate gandul ... depinde si de cat vor costa , anul asta am fost la patru meciuri (trei din campionat si unul din cupele europene) dar s-ar putea sa am mai mult timp (si mai multi bani :evil: ) din toamna si m-ar tenta un abonament la o tribuna .

steauasv
6th June 2007, 14:21
Eu m-as duce la fiecare meci daca as fi din Bucuresti, dar asa sa fac peste 1200 de km pt un meci :groggy:

Dar aici prin zona ma duc, ca mi-e mai usor:D

dar unde esti? :D

Ioca10
2nd May 2008, 15:04
"In alta ordine de idei, sustinatorii stelisti sunt nemultumiti ca au primit doar 600 de bilete la marele joc al Ligii I.
In ciuda acestei restrictii organizatorice, fanii liderului au cumparat deja mai multe bilete, de la casele din Stefan cel Mare, prin diverse modalitati, asa ca numarul preconizat de suporteri stelisti se ridica la 2.000."

Libertatea.ro

Sevilla86
2nd May 2008, 15:32
@ Cristi

Habar nu ei ce vorbesti... pe stadion merg chiar mai putin de 10% :D
Cand ai milioane de suporteri si capacitatea stadionului doar 28.000, e clar ca pe stadion incape mai putin de 1, 2% din totalul suporterilor.

Cristian
2nd May 2008, 15:38
Milioane de suporteri ce ara cu tractoru la camp :happy

Tim
2nd May 2008, 16:16
In '89 erau niste baieti(soldati) fara petlite.....tot asa imi spuneau....nu pe strada asta.....Asa ai ajuns tu...MODERATOR!!!!

Cristian
2nd May 2008, 16:17
Lasa-l tim ca e vai de capu lui... da e un sheep si el...

Tim
2nd May 2008, 16:37
On topic: Da ma duc la stadion , sa....dau binetze marii echipe STEAUA.Voi aduce ofranda mea ,partidului unic "ca soarele sfant de pe cer"" singurul partid care o sa salveze Romania din marasmul economic si spiritual in care se afla!!!!!Romani adevarati,nu precupetiti niciun efort si veniti cu mic cu mare la stadion,sa vedem marea campioana!!!!!

Cristian
2nd May 2008, 16:39
Vezi tim ca acus iti zice sa-ti vezi de Bragadiru tau :cry: Asa face acest Ioca la ce nu-i convine... Sa nu mai prind picior de stelist pe suporter Otelul ca-l iau la "suturi"

Nightwish
2nd May 2008, 16:54
Din fericire voi fi in Cluj in weekend asa ca voi putea merge la meci :ok:

The Game
10th September 2008, 17:28
Da,merg la mai toate meciurile Stelei de pe "Templul fotbalului romanesc" la Peluza Nord,de prin 2000,recunosc ca mai bifez si cateva meciuri in deplasare,dar rar,foarte rar,in afara a 2 meciuri cu Dinamo din Stefan cel Mare nu am mai bifat alte prezente in deplasare,dar compensez prin prezenta,din 2 in 2 saptamani pe Ghencea,cu sufletul alaturi de Steaua!

muvilici96
31st December 2008, 21:36
e mai comod la televizor...shi nu costa nimic.oricum, dc sa ma duc, sa-i vad cum pierd?Am fost la toate meciurile de pe Ghencea din Champions League.Mare dezamagire...

delaoltenia
3rd January 2009, 10:27
Pentru prima data am fost pe Ghencea pe 2 martie 1988,la meciul cu scotienii de la Glasgow Rangers.Meciul a inceput la ora 14:00,am intrat pe stadion de pe la 12:00 ca sa prind un loc mai bun,mai bine de o ora ne-a spart timpanele un elicopter militar care incerca sa usuce terenul,ninsese din belsug in acele zile.Acei dintre d-vs care ati fost contemporani acelor timpuri stiu ce meci a fost,daca nu ma-nsel primul gol a fost marcat de Piturca in minutul 2 sau 3 al primei reprize.Am ramas si cu o amintire frumoasa,un suporter scotian mi-a aruncat peste cordonul de militieni si ********i un fular cu insemnele clubului,il am si acum.Si daca tot am adus vorba de acest meci,la final am castigat cu 2-0....plm ce echipa aveam atunci,nu ca acum. :( :(
....acum merg mai rar pe Ghencea,din diferite motive,distanta,serviciul si poate ca uneori comoditatea din fata televizorului....dar nu ratez pentru nimic in lume meciurile cu Dinamo si Pandurii si cele din cupele europene.

IUBESC STEAUA

BAF-kimi
5th April 2009, 20:14
Merg la toate meciurile de acasa si stau la PN, in deplasari nu merg, pt ca e greu sa gasesc bilet, defapt bilete ca nu merg singur.

Radu
5th April 2009, 23:21
Merg la toate meciurile de acasa si stau la PN, in deplasari nu merg, pt ca e greu sa gasesc bilet, defapt bilete ca nu merg singur.
Nu gasesti bilete?Ma faci sa rad...mai bine zi ca nu te lasa mamica...

Novac
5th April 2009, 23:22
:) Ce caine de user:o: