PDA

View Full Version : Abonamente Steaua sezonul 2005-2006



uvictor
2nd August 2005, 09:06
Astazi este ultima zi in care se pot face abonamente la Steaua! De 4-5 ani imi fac abonament. Anul acesta totusi, spre rusinea mea nu o sa mai continui...Vroiam sa va intreb (pe suporterii stelisti) daca o sa va faceti sau v-ati facut abonament anul acesta. Oricum mi se pare o oferta penibila - mai scumpa decat sezonul trecut si pentru CL iti ofera reducere de 50%. Asta da marketing :rosu:

cocomic
2nd August 2005, 09:28
in primul rand locul acestui thread este pe 'suporter', nu ne intereseaza pe toti abonamentele voastre... ce-ar fi daca fiecare echipa are deschide thread pentru abonamente, bilete, intalniri ale galeriei etc.

in al doilea rand voua oricum nu v-ar conveni nimic, iar daca nu ati avea intrarea libera ati fi 5000 la meciuri... noi platim pe biletul la un meci cat aveti voi abonamentul pe sezon, si abia va adunati jumatate din media noastra...

uvictor
2nd August 2005, 09:36
@cocomic - uita-te la numarul meu de posturi si la data la care m-am inregistrat : nu am stiut unde sa-l mut. Asa ca rog moderatorii sa-l mute la 'suporteri'. Iar celelalte comentarii nu ma intereseaza pentru ca pur si simplu esti fan al unei alte echipe. Voi sa fiti sanatosi...

marius135
2nd August 2005, 14:16
eu am avut la tribuna a-2-a
acum sa dublat 50->100 LG si nu mai e valabil in CL
au pierudt un abonat.........

uti2102
4th August 2005, 12:28
Mai baietzi, s-a mai purtat discutzia asta. Pretzurile la abonamente n-au fost mari deloc, mai bine zis au fost foarte mici anul trecut. Ca exemplu, cu 500 000 de lei platitzi pentru un abonament la T2 anul trecut am vazut vreo 17 meciuri in Ghencea, iar pretzul cumulat al biletelor a ajuns undeva la 2 500 000. Asha ca trebuie sa recunoashtetzi ca anul trecut a fost mana cereasca.
Cat despre faptul ca noile abonamente nu mai sunt valabile shi in cupele europene e ceva firesc. Peste tot in vest se intampla asha. In cupele europene abonatzii au reducere de 50% pentru un bilet shi mai au posibilitatea de a-shi rezerva un alt numar de bilete la pretzul intreg. Eu consider ca noile abonamente ne apropie mai mult de practicile europene shi ne indeparteaza de practicile mioritice (adica pomana, pomana shi iar pomana)...

Paul
4th August 2005, 13:59
popica ieri ai fost la meci , ca te-am vazut pe forum in timpul meciului ?

Cat despre abonamente , sezonul trecut cu un abonament la a II-a puteai vedea

15 meciuri Divizia A
Steaua - Zelzenik
Steaua - CSKA
Steaua - Besiktas
Steaua - Standard
Steaua - Valencia
Steaua - Villareal ...
Adik 21 de meciuri ;

Unde punem ca eu unul (care n-aveam abonament) am platit sezonul trecut 600 k pentru meciul cu Villareal si 150 k la meciul cu Timisoara ... pret oficial , la I e drept ;
Altii cu vazut 21 de meciuri cu 500.000 , eu 2 meciuri cu 750.000 :mda:

uti2102
4th August 2005, 14:07
Exact asta ziceam, la jumate de pretz (sau chiar mai bine) potzi sa vezi o groaza de meciuri ale Stelei. Shi merita !!!

uvictor
4th August 2005, 14:13
O chestie interesanta, eu ieri am avut bilet, dar am fost cu niste amici dintre care unul avea abonament. Si a trebuit dupa cum stiti sa-si cumpere bilet(50% redus). Biletul avea acelasi loc cu abonamentul!!!
Stiti ceva, daca se mai pot face abonamente? Ca stiu ca termenul a expirat marti :D

uti2102
4th August 2005, 14:52
Cred k se mai fac, dar nu shtiu sigur... Intr-adevar biletul este pentru acelashi loc pentru care ai abonamentul :D

uvictor
4th August 2005, 17:13
De parca am fi la teatru...am mai vazut sezonul trecut certuri prin tribuna, ca veneau unii cu jandarmii si ziceau ca locurile lor sunt ocupate! Asa ar fi frumos, probabil ca asa e in Anglia, dar la noi...Cu cupoane de reducere de 50% parca suntem la cozile la benzina dinainte de '89 :D
Cand afla cineva daca se mai fac abonamente, rog sa posteze stirea:P

uti2102
4th August 2005, 17:56
Pai normal e sa stai pe locul unde ai bilet. Ieri jandarmii chiar ii sfatuiau pe spectatori sa stea la locurile respective. Chiar am fost dat la o parte de cineva pentru ca ma ashezasem in sectorul 21 in loc de 22 :D Asha am nimerit exact pe centru :evil:

Profetu
4th August 2005, 18:06
Nici eu nu mi-am reinnoit abonamentul. MOtive:
- pret;
- cerinte exagerate, am devenit suspicios;
- acces neasigurat la meciurile din cupe.

Hard
4th August 2005, 18:09
traiasca tv-ul:D

uti2102
4th August 2005, 18:22
Hai mai profetule, tu te plimbi prin Finlanda shi te doare de pretz....Iar faza cu "cerintze exagerate" nu prea o intzeleg...tre' sa fii stelist shi atat.

Profetu
5th August 2005, 14:21
Cand am vazut ca imi cere gigi si buletinu si CNP-u si numele parintilor si pe cei ai copiilor m-am gandit ca vine un timp, cand nu-i convine "razboinicului" ceva si debarca impreuna cu amiralul Smarandescu la poarta familiei mele cu intentia nedeclarata de a face un pic de ordine "prin casa" ...
N-am inteles pentru ce sunt necesare aceaste informatii. Daca ar fi fost numai asta, poate ca nu as fi renuntat, insa am vazut aprecierea pe care o arata conducatorii suporterilor ... :ciocan:

uvictor
5th August 2005, 14:26
Pai normal e sa stai pe locul unde ai bilet. Ieri jandarmii chiar ii sfatuiau pe spectatori sa stea la locurile respective. Chiar am fost dat la o parte de cineva pentru ca ma ashezasem in sectorul 21 in loc de 22 :D Asha am nimerit exact pe centru :evil:
Eu m-am asezat unde ma asez deobicei, imediat in stanga tunelului, si biletul l-am avut la sectorul 19 iti dai seama...de intrat am intrat unde se intra pentru sectorul 19 dar de stat am stat tot unde incalzeam deobicei locul :D. Oricum fac scandal daca vine sa ma dea afara cineva de pe locul respectiv...daca are abonament atunci e altceva :P

uti2102
5th August 2005, 21:27
Cand am vazut ca imi cere gigi si buletinu si CNP-u si numele parintilor si pe cei ai copiilor m-am gandit ca vine un timp, cand nu-i convine "razboinicului" ceva si debarca impreuna cu amiralul Smarandescu la poarta familiei mele cu intentia nedeclarata de a face un pic de ordine "prin casa" ...
N-am inteles pentru ce sunt necesare aceaste informatii. Daca ar fi fost numai asta, poate ca nu as fi renuntat, insa am vazut aprecierea pe care o arata conducatorii suporterilor ... :ciocan:
:happy: Tare teoria ta! Adevarul e ca au parut un pic exagerate acele "cerintze" de pe formular, dar nu m-au deranjat decat prin faptul ca a trebuit sa consum mai multa pasta de pix decat de obicei :D Cat despre conducatori......eu am invatzat deja sa-i ignor. Face bine la stomac. :P

uvictor
5th August 2005, 23:29
@Profetu - si atunci tu vorbesti cu Voiculescu si cu Oancea sa-ti asigura protectie :D. Acum redevenind seriosi, mi-as face abonament acum daca s-ar mai putea :P Deci stiri noi -> rog a fi postate