PDA

View Full Version : Stelisti in Nationala Romaniei



YoYoyOi
3rd February 2007, 20:54
Steaua nu a dus niciodata lipsa de jucatori de valoare care sa merite sa reprezinte Romania in Nationala. Totusi, echipa nationala nu poate fi formata doar din stelisti. Mai sunt convocati stranieri si jucatori de la alte echipe din campionatul intern. Dar in ultima perioada, datorita rezultatealor excelente si valorii incontestabile stelistii au tinut capul de afi al convocatilor.

Pentru meciul amical cu Moldova de pe 7 februarie, Piturca i-a convocat pe Pentre Marin, Goian si Ghionea, Ovidiu Petre si Banel Nicolita. Sunt sigura ca ar fi fost convocat si Dica, daca nu ar fi fost accidentat.
Cine credeti ca merita sa fie acolo si cine nu?

Ioca10
3rd February 2007, 20:55
Pai un Cristocea;)

YoYoyOi
3rd February 2007, 20:57
Cristocea a fost mult timp accidentat si nu a jucat, iar acum inca nu si-a revenit 100%, nici jocul nu este in cele mai bune conditii. Dar poate pe viitor ar fi o solutie:D

Sevilla86
3rd February 2007, 21:06
La Nationala ar mai putea sa joace fara nici un fel de probleme Radoi, Badea si Dica daca nu ar fi accidentat.
Sincer nu inteleg ce cauta Petre Marin la Nationala... nu ca nu ar fi bun, dar se tot anunta intinerirea Nationalei de cativa ani, dar nu se prea fac multe eforturi in sensul asta...

YoYoyOi
3rd February 2007, 21:09
Da se anunta intinerirea, dar trebuie sa mai fie si un batranel pe acolo, care sa aiba mai multa experienta.

Si eu il vad pe Badea jucator de Nationala, dar se pare ca Piti inca nu-l vede:D

Ioca10
3rd February 2007, 21:21
Badea super atacant,cat m-am rugat sa il ia de la Vaslui

Sevilla86
3rd February 2007, 21:27
De vazut nu i-a vazut nici pe Ogararu, nici pe Iacob care cred ca ar fi meritat convocat anul trecut... jucatori ca Iacob trebuiau convocati macar la amicale sa-i vezi de ce sunt in stare, da' ce sa faci cu Pitzi? Bine ca a plecat de la Steaua :yeah:

Ioca10
3rd February 2007, 21:32
E bomba el dar atata timp cat ne califica nu ai ce sa ii reprosezi

dan
3rd February 2007, 21:55
eu nu inteleg de ce lui paraschiv nu i se acorda nici o sansa

oricum petre marin < ogararu

YoYoyOi
3rd February 2007, 21:56
asa e cu privire la Marin vs. Oga, dar stim cu totii care e situatia cu magarul:rolleyes:

De Paraschiv nu stiu ce sa zic....parca nu-mi mai place:(

Ioca10
3rd February 2007, 22:00
Paraschiv e genu de jucator care a fost cu bani a stat pe pile si daca joci cu cei buni te mai ridici si tu un pic e bomba para

dan
3rd February 2007, 22:05
eu zic ca nu i s-a acordat nici o sansa.
oricate pile ai avea, nu ajungi titular la steaua pe pile. para a avut si o perioada in care marca destule goluri...ov. petre nu a demonstrat la steaua ca e peste paraschiv

YoYoyOi
3rd February 2007, 22:07
asta e clar...chiar nu inteleg de ce l-a convocat pe Ovidiu, nu a aratat mare lucru de cand e la Steaua, doar la Madrid ce s-a descurcat mai bine, dar in rest....nici n-a prea fost titular, dar acum vad ca nu mai e valabila regula asta, doar in cazul lui Oga se aplica:mda:

Ioca10
3rd February 2007, 22:08
Alooo deci para era anti talent bombe el cu fisu lu pitzurca vb de centru de copii si juniori al stelei pe care l-am frecventat o perioada;)

YoYoyOi
3rd February 2007, 22:11
Hai mai da-l in spume ca a facut si el treaba buna...poate era anti-talent intr-o perioada dar a avut si meciuri reusite si meciuri super bune.

Ioca10
3rd February 2007, 22:14
Confunzi meciurile in care joaca normal fff rar(in care pare galactic)cu cele cand e prastie nu stie sa dea cu picioru in minge (bulan la hernveen) in rest anemic

dan
3rd February 2007, 22:14
frate, paraschiv e anti-talent si acum.
dar ca mijlocas la inchidere iti trebuie plamani si sa stii putin fotba... il dau si eu exxemplu pe gattuso de la milan.care si el recunoaste ca nu prea stie fotbal, ca atunci cand il vede pe pirlo pe teren se-ntreaba daca el e fotbalist.

edit: ioca-asa ca nu prea il simpatizezi pe paraschiv?

Ioca10
3rd February 2007, 22:16
Pai vezi am ajuns unde trebuia e radoi acolo cu inca cineva eventual ==> para nu are loc

dede
3rd February 2007, 22:50
E bomba el dar atata timp cat ne califica nu ai ce sa ii reprosezi
cine unde ne califica? :happy pana ne calificam noi undeva mai avem de muncit...

piturca, ca-ntotdeauna, cheama pe cine are el chef :mda: sunt unii care nu prea au ce cauta la nationala, iar altii care merita, au ramas acasa...

Ioca10
3rd February 2007, 22:54
Stai linistit ca ne califica chiar daca nu ii ia mereu pe cei care au varf de forma;)

dede
3rd February 2007, 23:02
nu ma supar :D doar sa ne mai lase cu incapatanarea lui si sa cheme jucatorii dupa forma lor, nu dupa preferinte...

Liviu
3rd February 2007, 23:56
Personal nu l-as mai fi luat pe Banel , cu o evolutie slaba in ultimele luni . Dar l-as fi luat pe Cernea in locul lui Lobont . Inteleg ca se vrea revitalizarea lui Lobont dar nu a mai jucat de nu stiu cand iar Cernea a facut-o (cu succes) in CL , pana prin decembrie...:D

YoYoyOi
4th February 2007, 00:01
Piti asta e de cea mai joasa speta:mda:
Dupa ce ca ne-a aburit atata timp ca nu-l convoaca pe Oga pt ca nu are meciuri jucate, apoi ca nu joaca titular constant, acum il ia pe Lobont la echipa:angry: care e si titular si joaca in continuu de 1 an:mda:

Si mai zice cineva ca e de valoare, ca nu-i bun de nimic, lua-l-ar naiba de idiot.

Ioca10
4th February 2007, 00:03
Interese doar s-a impacat omu cu impresarii;)

Snake_21
4th February 2007, 00:11
Da nu stiu ce ai cu Para Ioca10 ca saracu a muncit mult in ultima perioada si a dat si goluri importante pentru Steaua mie sincer imi place si Para :)

dede
4th February 2007, 00:12
care e si titular si joaca in continuu de 1 an:mda:

pai nu a jucat? :happy ba mai mult, cel mai bun meci al sau a fost chiar la nationala, cu bulgarii :lol:
eu doar pt meciul ala nu l'as mai fi chemat pe lobont un an la nationala :mda:

Ioca10
4th February 2007, 00:16
Da nu stiu ce ai cu Para Ioca10 ca saracu a muncit mult in ultima perioada si a dat si goluri importante pentru Steaua mie sincer imi place si Para :)

Pai il stiu de mult ca sa zic asa :rolleyes:
Aproape neschimbat

YoYoyOi
4th February 2007, 00:20
pai nu a jucat? :happy ba mai mult, cel mai bun meci al sau a fost chiar la nationala, cu bulgarii :lol:
eu doar pt meciul ala nu l'as mai fi chemat pe lobont un an la nationala :mda:

Hai mai fii serios ca trebuie sa fie convocat la Nationala, sa fie pus in prim plan, nu ca rezerva ci chiar titular, si la Nationala si la echipa de club.
Numai asa poate face Dinamo un transfer bomba in vara si sa-l vanda pe bani grei.

Snake_21
4th February 2007, 00:20
Ramane sa vedem atunci :) daca ai dreptate :P

dede
4th February 2007, 00:30
yoyo, am zis ca EU nu l-as mai chema...dar din pacate pt mine (:rolleyes:) eu nu sunt in locul lui pitzy ca sa'l las acasa pe lobont si sa'l chem pe Ogararu :mda:

YoYoyOi
4th February 2007, 00:34
pai ar trebui sa fi ca asa se fac afacerile in ziua de azi:mda:
altfel cum crezi ca-si umfla unii conturile? Pe corectitudine?

dede
4th February 2007, 00:44
eu prefer corectitudinea ... cica :happy
oricum, corectitudine sau nu, pe lobont tot nu l'as mai chema, ca nu'mi prea place moaca lui :D iar lui mutu i'as da o mica pauza, ca ma cam streseaza :P

dar pana atunci, pot sa visez :rolleyes:

YoYoyOi
4th February 2007, 00:46
pai daca ar fi dupa noi doar Oprita de la Steaua n-ar fi convocat, in rest toti:D

Ioca10
4th February 2007, 00:47
Fara para si banel:happy

YoYoyOi
4th February 2007, 00:52
hai fie si fara Para...dar nu fara Banel :P

dede
4th February 2007, 00:53
pai daca ar fi dupa noi doar Oprita de la Steaua n-ar fi convocat, in rest toti:D
eh, nici chiar asa...ce vrei, iar sa se accidenteze cate unu? mai ales la succesul lor :happy
las' sa se mai chinuie si dinamovistii si rapidistii pe la nationala :lol:

YoYoyOi
4th February 2007, 15:46
Pițurcă: "Rădoi are nevoie de liniște, de concentrare și de pregătire"


Selecționerul Victor Pițurcă a declarat, duminică, la reunirea lotului naționalei României pentru amicalul cu Moldova că nu l-a convocat pe mijlocașul stelist Mirel Rădoi pentru meciul cu Moldova deoarece acesta mai are nevoie de timp pentru a reveni la forma fizică optimă, după lunga perioadă de indisponibilitate din 2006. "Rădoi vine după o lungă perioadă de inactivitate. Are nevoie de liniște, de concentrare, de pregătire pentru a ajunge la un anumit nivel fizic, pentru a putea reveni la națională. Este un jucător valoros, de care echipa națională are nevoie, dar în plenitudinea forțelor", a spus selecționerul.
Prosport


:mda: asa cum si Lobont e in plenitudinea fortelor:rolleyes:

Brian
4th February 2007, 17:14
Alooo deci para era anti talent bombe el cu fisu lu pitzurca vb de centru de copii si juniori al stelei pe care l-am frecventat o perioada;)

Ai jucat cu Paraschiv si cu Alexandru Pitzurca in acelasi timp???

Ioca10
4th February 2007, 19:46
Nop ei erau la grupa lu Radu Troi si eu la Satmareanu:D,dar trageam si noi cu ochiu pe la antrenamentele celor mari:D

Gontel
4th February 2007, 20:40
Nu inteleg ce cauta Banel la nationala. Baiatul asta nu mai face nici la Steaua. Alearga cu capul in pamant, nu se uita unde centreaza, in ultimul timp e mana moarta pe teren. Sper sa-si revina cat mai repede - daca nu => atunci pa: salutare si noroc!

Brian
4th February 2007, 23:10
Chiar dak nu se compara cu Overmars la viteza...este cam aceeasi chestie....joaca pt ca are viteza, o tehnica bunicica si centreaza bine(chiar dak nu centreaza exact)... centrarile lui ating de foarte multe ori inaltimea si fortza necesara....de aceea joaca si la Steaua si de aceea este convocat si la nationala....

Liviu
4th February 2007, 23:15
Apropos de Paraschiv...baiatul alearga cu mult mai mult decat face Dica , face risipa de efort , nu cred ca i se poate reprosa ceva in privinta asta . Este insa limitat (parerea mea) dpdv fizic chiar un pic si tehnic si niciodata nu va putea trece la o echipa mai mare dintr-un campionat mai puternic . Totusi nu ai ce sa-i reprosezi chiar daca iese rareori in evidenta . Eu ii prevad ca va imbatrani la Steaua . La nationala insa nu ar putea decat sa intregeasca lotul .

YoYoyOi
8th February 2007, 08:09
Petre Marin s-a descurcat foarte bine aseara in amicalul cu Moldova. Chiar daca nu mai este tanar, a muncit mult, a alergat bine si a adus o superioritate pentru echipa pe partea stanga.
Si Nicolita s-a comportat multumitor, a avut pase bune, mai ales la primul gol si a mai avt cateva pase superbe in careu dar din pacate n-au fost interceptate de atacanti.
Ovidiu Petre, chiar nu inteleg ce a cautat la Nationala aseara. A fost chiar in plus pe acolo, doar ca sa fie la numar.
Ghionea nu s-a comportat cum ne-a obisnuit, poate din cauza faptului ca a facut cuplu cu Tamas pentru prima data. In loc sa-l bage pe Goian, Piti l-a pus pe Tamas langa el chiar daca pana acum n-au jucat deloc impreuna. Sper sa nu se intample la fel si cu Olanda.

starsteel
8th February 2007, 14:56
Din pacate eu nu inteleg ce cauta O. Petre la Steaua, in privinta nationalei chiar nu ma mai intereseaza. Nationala a devenit o echipa atat de plictisitoare. Piti, Piti, Piti, lasa-ne!

YoYoyOi
8th February 2007, 14:59
Pai tocmai asta e dilema. Ov. Petre nu e bun nici de Steaua d'apoi de Nationala:rolleyes:
Dar se pare ca Piti are alte criterii de selectie:mda:

CrAzY92
8th February 2007, 16:33
il vreau in locul lui Tamas pe stancu la Nationala :D

Brian
8th February 2007, 17:50
Bine...de maine vorbesc sa fie Stancu in locul lui Tamas la nationala...nici nu stiu unde i-a fost mintea lu' Pitzi sa nu te intrebe pe tine inainte...:P...o sa il trag putin de urechi pentru chestia asta...:happy
glumeam...sper k nu t superi?:ok:

Ioca10
8th February 2007, 19:42
Guritza guritza sa:D
Ogararu Geoerge Ogararu...Ogararu George Ogararu

CrAzY92
8th February 2007, 21:09
Bine...de maine vorbesc sa fie Stancu in locul lui Tamas la nationala...nici nu stiu unde i-a fost mintea lu' Pitzi sa nu te intrebe pe tine inainte...:P...o sa il trag putin de urechi pentru chestia asta...:happy
glumeam...sper k nu t superi?:ok:

nu nu doar esti de almeu :happy

Snake_21
9th February 2007, 08:57
Incepe sa si revina Banel :p a dat si el o centrare aseara . Nu lasand gluma la o parte Banel a jucat cat de cat bine aseara si la primul gol a avut si el o contributie :D

YoYoyOi
9th February 2007, 11:25
inseamna ca n-ai vazut meciul daca zici ca a dat o centrare...a dat mai multe, si inainte de marcarea golului si dupa aceea;)
si a fost cel care a pus jocul in miscare si a revigorat atmosfera in teren.

Ioca10
9th February 2007, 11:53
Concluzia e evidenta
Banel Banel hai strigati si voi:D

YoYoyOi
9th March 2007, 22:17
Oare pe cine onoreaza Pitidiotul cu convocarea la lot pt urmatoarele doua meciuri?

Snake_21
9th March 2007, 22:19
Pai filtreaza jucatorii de la Steaua pe care e suparat si pe fostii stelisti din afara si nu o sa ramai cu prea mult optiunii :P

YoYoyOi
9th March 2007, 22:23
Pai poate il ia iar pe 0 Petre, ca nu se poate fara valoarea si experienta lui si apoi Goian si Ghionea. Si mai cine?

Snake_21
9th March 2007, 22:28
Dupa mine? sau dupa Piti-goi?

YoYoyOi
9th March 2007, 22:30
pai dupa cretinescu:D
ca dupa noi ar merge multi :groggy:

Snake_21
9th March 2007, 22:31
Pai Nicolita cred :lol: si Oprita daca nu ar fi accidentat :P

dede
9th March 2007, 22:32
se stie ca piti ia numai pe cine are chef, fie ca e in forma sau nu, asa ca nu avem de ce sa ne stresam... stim deja ca nu'i va chema pe Ogararu si Radoi :mda: iar pe Nicolita iar il cheama...

Snake_21
9th March 2007, 22:33
Se pare ca toata lumea stie ca o sa l cheme pe Nicolita :D

YoYoyOi
9th March 2007, 22:33
Pai daca a zis ca-l ia pe Chivu care nu poate juca, dar il ia sa fie acolo, ce sa ne mai asteptam? In cazul asta de ce nu l-a luat si pe Dica? :D

Snake_21
9th March 2007, 22:35
Dica saracu numai de antrenori de ... toata bafta nu mai are nevoie acuma :(

YoYoyOi
9th March 2007, 22:36
io nush ce aveti voi cu Nicolita, dar mie imi place:D

dede
9th March 2007, 22:40
am zis ca nu ne place? :rolleyes: dar daca ar incepe sa munceasca putin mai mult, nu ar fi nicio problema :D

YoYoyOi
9th March 2007, 22:43
pentru moment el munceste cel mai mult dintre toti de acolo...unii cu probleme psihomotorii, altii cu probleme fizice, altii cu probleme casnice....

Liviu
10th March 2007, 19:39
Pe Ov.Petre si Petre Marin o sa ii ia sigur pentru viitoarele doua meciuri . Chiar nu prea ar mai avea pe cine sa ia de la noi , poate doar pe Ghionea si Nicolita .

Vladek
10th March 2007, 19:45
Ce stelisti in nationala ? Ce vorbiti voi pe-aci baieti si fete ?

In momentul asta, un singur jucator de la Steaua ar putea eventual sa intre in lot, nu titular : Petre Marin (presupunand ca ar fi valid dpdv fizic). In rest, nu avem nici un jucator capabil sa joace pentru nationala.

Sevilla86
10th March 2007, 19:52
La Nationala lu' Piturca poate sa joace oricine :ok: mai ales O. Petre :rolleyes:

bluesky
15th March 2007, 00:21
cine credeti ca in momentul actual poate fi convocat la echipa nationala??eu nu stiu ce sa zic poate goian dar a cam gafat in ultimul timp radoi dar e l iar a inceput sa spuna vrute si nevrute despre piti.

YoYoyOi
15th March 2007, 07:37
Radoi n-a inceput sa spuna nimic. El a zis doar ca pt el Steaua e echipa nationala. Piti a inceput sa spuna despre Radoi ca se crede mai inteligent decat pare ;) Radoi chiar nici nu i-a pronuntat numele sau n-a facut vreo aluzie la Piti.
Din partea mea poate sa convoace Piti pe cine vrea, chiar si pe Coman, ca oricum nu sunt sanse.

dede
15th March 2007, 12:35
eu zic sa nu mai convoace pe nimeni de la Steaua... ca iar se mai accidenteaza unul sau altul si noi numai de alte accidentari nu mai avem nevoie...
de pierdut oricum pierdem, asa ca nu are rost sa ne stresam...

YoYoyOi
15th March 2007, 12:41
exact :ok:

Snake_21
15th March 2007, 17:37
Pai de convocat si asa nu cred ca o sa convoace multi pentru ca sunt accidentati o groaza :(

Liviu
15th March 2007, 21:19
cine credeti ca in momentul actual poate fi convocat la echipa nationala?
Clar Petre Marin . A jucat destul de bine in ultimul timp .
Radoi este ezitant si nu cred ca va fi chemat . Sanse mari au Ghionea si Banel .

dede
15th March 2007, 21:21
pai Petre Marin nu era accidentat?

YoYoyOi
15th March 2007, 21:21
Petre Marin inca nu face antrenamente cu echipa, asa ca ma indoiesc ca va fi chemat la nationala acum

Snake_21
15th March 2007, 21:24
Da asa e inca e accidentat si daca nu joaca la echipa ar fi aiurea rau sa l cheme la nationala

YoYoyOi
15th March 2007, 21:27
dar n-ar fi exclus...decat sa-l ia pe Ogararu mai bine il ia pe Petre Marin, chiar asa accidentat:D

dede
15th March 2007, 21:27
las' ca-l cheama pe contra :ras-plans:

Snake_21
15th March 2007, 21:30
Da sa stii si o sa castigam meciul :lol: cu Contra in zii mare: trei autogoluri :lol:

dede
15th March 2007, 21:33
numai 3? :happy slabut :D

daca iar il cheama pe contra si nu pe Ogararu, piti ne arata din nou ca face convocarile dupa placul lui, si nu dupa valoare :mda: nu ca ar fi prima oara... :headbang:

YoYoyOi
15th March 2007, 21:34
Dede, ai internet si nu-l folosesti :ciocan:
deja l-a chemat pe Contra si nu l-a chemat pe Ogararu:D cazul Ogararu e inchis pt Pitidiot :headbang:

Snake_21
15th March 2007, 21:34
Pai se poate el cred ca e o calitate sa fii catar :lol:

dede
15th March 2007, 21:38
Dede, ai internet si nu-l folosesti :ciocan:
deja l-a chemat pe Contra si nu l-a chemat pe Ogararu:D cazul Ogararu e inchis pt Pitidiot :headbang:
da? :mda: n-am fost pe faza :confused: de fapt stiam ca s-a certat cu Ogararu da' nu prea m-a interesat subiectul, ca numai ma enervam cand auzeam...
piti ne arata inca o data ce mare idiot e... oare pt a cata oara? :no:

Snake_21
15th March 2007, 21:40
Cine mai numara ? :lol: de prea multe ori :P

YoYoyOi
15th March 2007, 21:42
a zis ca din cauza comentariilor si a declaratiilor nu mai pupa el nationala:groggy:
intai ca e rezerva, apoi ca nu joaca meci de meci, apoi ca nu a jucat bine in unul dintre meciuri, apoi ca nu si-a legat bine sireturile, apoi ca avea un muc in nas, apoi ca s-a scarpinat in cur in timpul meciului...si pana la urma, dupa ce l-a enervat de i-a scos peri albi, zice ca nu-l cheama din cauza dclaratiilor:mda:

mama ce gol a bagat Matuzalem :shocked: fantastic, n-am mai vazut asa ceva :shocked:

dede
15th March 2007, 21:46
pai deja e clar...piti are o problema cu Ogararu :mda: probl de orgoliu...

a egalat sevilla :happy

Snake_21
15th March 2007, 21:47
:cry: toata lumea a vazut golul numai eu nu :cry:

YoYoyOi
15th March 2007, 21:49
Doamne ce gol :groggy: uita-te la reluari ca o sa-l mai dea vreo saptamana de acum inainte :D

Piti are o problema cu etajul superior...de aia e in libertate ca nici la Spitalul 9 nu-l mai pot trata:mda:

dede
15th March 2007, 21:54
clar, suntem depasiti... nimeni nu'l mai poate salva pe piti... suntem pierduti :cry:

snake, nici eu nu am vazut primul gol :( am dat pe meci numai dupa ce a zis Yoyo, dar am prins golul 2 :D

Snake_21
15th March 2007, 21:55
Se sperie aia de la spitalu 9 cand il vad ,nu? :lol:

bluesky
16th March 2007, 22:19
ce jucatori de la steaua au fost convocati pentru meciul cu olanda daca este vreo unu??

YoYoyOi
16th March 2007, 22:25
habar n-am :thinkso:

Ioca10
16th March 2007, 22:44
Aflam dupa etapa de campionat,inca nu a chemat nici un jucator din campionat;)

Ioca10
16th March 2007, 23:23
Cred ca o sa ii cheme pe Radoi goian si nicolitza

bluesky
17th March 2007, 00:53
daca vor juca asa slab nu prea cred ca piti ii va chema la nationala ,banel nu prea mai misca ca inainte goian a inceput sa gafeze in ultimile partide si radoi de abia isi revine dupa accidentare.

YoYoyOi
18th March 2007, 21:39
Mirel Rădoi, Dorin Goian, Bănel Nicoliță și Sorin Paraschiv au fost alesi de Pitidiot pt meciul cu Olanda.
Ca i-a selectionat e una, orcium nu e definitiva decizia. De bagat in teren cred ca-l va baga pe Radoi si cam atat.

dede
18th March 2007, 21:46
Nicolita? :mda:
probabil l-a luat ca o ultima solutie pt postul de fundas dreapta, cum face mofturi si nu vrea sa-l ia pe Ogararu :headbang:
Paraschiv e o surpriza, cel putin pt mine... ar fi ceva daca l-ar baga in teren, dar nu prea cred ca-l baga :(

YoYoyOi
18th March 2007, 22:52
i-a luat doar asa, ca sa nu fie probleme ca nu a convocat stelisti, dar ma indoiesc ca-i va folosi...

Snake_21
18th March 2007, 23:52
Cred ca cel putin Radoi o sa fie bagat in teren :D

Liviu
19th March 2007, 00:51
Ce cauta Goian acolo ? La Nicolita ma asteptam , la Radoi la fel . Paraschiv , solutie de avarie .

Brian
19th March 2007, 01:07
Ce cauta Goian?....dar pe cine vroiai sa cheme in locul lui? Ai alte solutii mai bune?

bluesky
19th March 2007, 16:51
Radoi Sigur Va Juca In Meciul Cu Olanda Titular A Fost In Forma In Meciul Cu Arges Sper Sa Fie Asa Si Cu Olandezi,pe Eiiiiiiiiii

YoYoyOi
19th March 2007, 18:58
Poate sa joace si mama lu' Mihai Viteazu, ca tot o luam in freza :(

dede
19th March 2007, 21:09
cu cine? cu olanda sau luxemburg? :happy

YoYoyOi
19th March 2007, 21:14
cu Olanda mai, ca de Luxemburg nu-mi bat capul :P

dede
19th March 2007, 21:31
pai ar trebui :happy eu am mai multe emotii am cu luxemburg :ras-plans: cu olanda se stie ca nu avem nicio sansa, deci nu'i stres... dar cu luxemnburg... la talentul romanilor, cine stie ce surpriza frumoasa ne pot face :happy

YoYoyOi
19th March 2007, 22:05
taci mai ca doar nu suntem chiar Coasta de Fildes:D

dede
20th March 2007, 20:56
nup... suntem Romania :yeah: se stie ca Romania e tara tuturor posibilitatilor :lol:

bluesky
20th March 2007, 20:58
la luxemburg ar trebui sa jucam cu echipa under 21 de ani ca astia mosnegi le vor da pe putin 4 boabe

dede
20th March 2007, 21:04
lasa ca echipa under 21 are si ea meciurile ei...

astia mosnegi le vor da pe putin 4 boabe
dau 4, da' problema e cate primesc :lol:

YoYoyOi
28th March 2007, 09:14
Se pare ca la meciul de diseara cu Luxemburg, Piti ii va tine pe banca pe Nicolita si, posibil, Radoi.
Cu Nicolita sunt de acord, nu este nevoie de el sa joace cum a jucat in Olanda defensiv, iar in atac sunt si altii care se descurca mai bine.
La fel si Radoi poate lasa locul altora.
De Goian nu sunt sigura daca va juca sau nu. Eu zic ca merita sa ramana acolo, s-a descurcat perfect in Olanda.
Paraschiv, din cate se pare, nu va intra nici in meciul asta. Nici nu prea merita, de altfel :rolleyes:

bluesky
28th March 2007, 09:18
para cam nu prea trece printr-o forma buna sper sa isi revina banel nu va juca din cauza ca nu mai face jocul pe care il facea cind a venit la steaua....a obosit baiatu bani astia i-au luat mintile,sper sa ma insel:no:

YoYoyOi
28th March 2007, 09:22
Banel nu joaca diseara pentru ca s-a schimbat tactica, nu mergem pe aparare ci pe atac

bluesky
28th March 2007, 09:30
da dar totusi nu ai observat ca nu alearga la fel ca la inceput nu mai joaca cum juca el ...

YoYoyOi
28th March 2007, 09:33
Pai e normal ca a fost retras in aparare, inainte il vedeai tot timpul in atac, acum are mai mult sarcini defensive.

Sevilla86
28th March 2007, 09:51
da dar totusi nu ai observat ca nu alearga la fel ca la inceput nu mai joaca cum juca el ...

De alergat, alearga la fel :D
Asa cum a spus si yoyo, Banel in ultima vreme are sarcini defensive. In meciul cu Olanda si-a facut treaba perfect. Unii s-au grabit sa-l acuze pt cateva mingii pierdute pe faza ofensiva, dar eu cred ca a facut un meci foarte bun.
Imi amintesc de meciul de la Lyon in care noi spuneam ca Banel nu s-a vazut deloc, in timp ce presa internationala il considera unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren.

Liviu
28th March 2007, 22:29
Ce cauta Goian?....dar pe cine vroiai sa cheme in locul lui? Ai alte solutii mai bune?
Pana la urma Goian a evoluat bine in aceste doua meciuri desi nu ma asteptam dupa ce a aratat in acest debut de an .
Greu de crezut era totusi inaintea meciului cu Olanda ca vom avea 3 titulari de la Steaua . Si toti au aratat altceva fata de ce au jucat in ultimul timp la echipa de club .

YoYoyOi
28th March 2007, 22:32
Goian a jucat foarte bine in astea doua meciuri. La fel si Radoi.
Poate aveau nevoie de o schimbare de atmosfera. :rolleyes:

dede
28th March 2007, 22:34
schimbare de antrenor, cumva? :mda:

YoYoyOi
28th March 2007, 22:35
nu :P

Acs_denyed
30th March 2007, 13:18
schimbare de antrenor, cumva? :mda:

schimbare de mentalitate in ce priveste echipa nu de antrenor ;)

dede
30th April 2007, 12:09
Vali Badea a fost convocat la nationala :shocked: chiar daca e doar un meci cu nationala de tineret, mare minune ca l-a chemat piti :shock:

Ochirosii a fost si el convocat la nationala de tineret :ok:

effect
30th April 2007, 12:29
Foarte frumos . Sper ca Vali sa faca treaba buna :ok:

YoYoyOi
30th April 2007, 12:31
sa vedem daca il va si folosi. Oricum e o mare realizare pt el :D

Snake_21
30th April 2007, 15:32
Dap :D ma bucur pentru el :D merita si el o convocare, acuma depinde de el daca o sa fie doar una sau mai multe ;)

dede
30th April 2007, 18:42
pai macar acum sa-l cheme... piti a convocat tot felul de superfotbalisti din liga 1, de pe la national sau craiova, avea si Badea loc printre astia :groggy:

YoYoyOi
30th April 2007, 18:49
da, am vazut si eu acum superbul lot convocat :groggy:

dede
30th April 2007, 18:52
chiar ma gandeam la un moment dat ca iar nu l-a convocat pe Ogararu :sleep: da' cand am vazut ce jucatori a mai chemat, mai bine ca l-a lasat deoparte :groggy:

YoYoyOi
30th April 2007, 18:58
deja s-a uitat de problema Oga, au inteles toti ca n-are rost sa mai pomeneasca de el... in schimb acum se discuta de Sergiu Radu si Vlad Munteanu :D

dede
30th April 2007, 19:02
mdea, ce stim noi... fotbalul din germania a scazut muuuuult in ultimii ani :groggy:
dupa mintea lui piti noi avem un fotbal mai bun decat nemtii :ras-plans: :happy :lol: vai de capu' nostru :headbang: :groggy:

Luis Garcia10
30th April 2007, 19:06
:happy :happy :happy :lol: :happy ..Hai mey ca nu e nici chiar asa :ras-plans:

dede
30th April 2007, 19:11
asta sa i'o zici lui piti :o:

Snake_21
30th April 2007, 20:12
Pai din cate am inteles eu e selectionata ligii si d aia sunt numai jucatori din Liga :P

Liviu
30th April 2007, 23:03
E un asa-zis trial . Ultima data Boloni a facut asa ceva , prin octombrie 2000 , la un trial pe Lia Manoliu la care am fost si eu prezent ca spectator .

Era si normal sa fie chemat , a marcat multe goluri importante in ultimul timp . E un jucator de perspectiva Badea , merita sa se afle in anticamera echipei nationale .

dede
30th April 2007, 23:16
pai da mey, merita, dar faza e ca pana acum piti nu prea a vrut sa se uite la el :mda:

Snake_21
30th April 2007, 23:50
Pai e bine ca se afla in anticamera nationalei dar sa nu ramana acolo ;)

YoYoyOi
1st May 2007, 00:00
faptul ca l-a chemat acum nu inseamna ca o sa renunte la Marica si o sa-l bage intr-un meci cu Bulgaria, de exemplu :rolleyes:

Snake_21
1st May 2007, 10:12
Vedem :( daca o sa renunte la el dupa meciul asta sau nu :P

YoYoyOi
1st May 2007, 10:16
pai tu crezi ca o sa-i mai convoace pe cei care i-a convocat acum? Ca sunt numai vedete de la Craiova, Cluj si alte cluburi puternice...

Snake_21
1st May 2007, 10:23
Pai eu ma refer la Vali Badea ca el joaca la Steaua nu la altcineva :P

YoYoyOi
1st May 2007, 10:36
pai si Badea e bagat in aceeasi oala cu ceilalti...

dede
1st May 2007, 19:45
important e ca Badea a marcat azi singurul gol /hello ma bucur pt el, poate de acum incolo va fi si piti mai interesat de el :D

effect
1st May 2007, 19:45
Bravo Vali :yeah:

YoYoyOi
1st May 2007, 20:13
sa asteptam sa vedem urmatoarea convocare :D

Snake_21
2nd May 2007, 09:39
Da si eu :D :D

Liviu
24th May 2007, 16:21
Dorin Goian si Banel Nicolita sunt singurii stelisti convocati la nationala pentru dubla cu Slovenia .

Ei se vor pregati inca de vineri sub comanda lui Piturca dar reunirea oficiala are loc de abia luni .

Snake_21
24th May 2007, 17:38
Pai da unii sunt accidentati , altii vin dupa o perioada in care au fost accidentati asa ca d aia avem doar 2 jucatori :P

Luis Garcia10
24th May 2007, 17:53
Goian e cam in plus parerea mea!

effect
24th May 2007, 18:14
Pacat ca un jucator valoros ca Badea ,e lasat pe dinafara .

Luis Garcia10
24th May 2007, 18:15
Nu e inca de Nationala Badea..asta e parerea mea :D :ok:

Liviu
24th May 2007, 18:30
Badea mai are meciuri in care nu face mai nimic . Are destule mingi dar nu inscrie de atatea ori pe masura numarului de ocazii avute . Parerea mea .

Nici nu avea in locul cui sa fie chemat . Mutu si Marica sunt titulari . Niculescu joaca bine . Poate in locul lui Niculae .

Kainsashiki
24th May 2007, 18:35
cam subtire cu convocarile de data asta.............................................. ...............................

Dar cum de lipseste Oprita :o: :o:

ps: cred ca si Iacob merita sa fie convocat......dar nu l-a chemat Piti cand dadea goluri prin UEFA, doar nu-l cheama dupa ce da goluri cu Jiul, Pandurii, Otelul...

YoYoyOi
24th May 2007, 20:23
foarte slaba reprezentatie :(

cred ca cea mai slaba din istorie... eu nu tin minte de un meci al Nationalei cu doar 2 stelisti convocati:(

dede
24th May 2007, 21:09
am auzit eu gresit sau Goian e suspendat in primul meci? :o:

era de asteptat ca de la Steaua sa mearga numai 2 jucatori... restul sunt majoritatea accidentati, iar pe Badea si Iacob piti nu-i cheama veci :mda:

Ioca10
24th May 2007, 21:32
Cand am batut cehia la cta. parca nu a fost nici un stelist;)

dede
24th May 2007, 21:37
nu, nu a fost... doar Dica a fost rezerva, dar nu a jucat...

Ioca10
24th May 2007, 21:49
Si au mai fost si alte meciuri...doar ca nu imi vin acum in minte;)

YoYoyOi
24th May 2007, 22:06
Cand am batut cehia la cta. parca nu a fost nici un stelist;)

Pentru meciul contra Cehiei, de saîmbăteă de la Constanța, selecționerul Victor Pițurcă a convocat următorii jucători:

Bogdan Lobonț, George Curcă - portari
Cosmin Contra, Valentin Bădoi, Adrian Iencsi, Gabriel Tamaș, Cristian Chivu, Sorin Ghionea, Răzvan Raț, Cosmin Pașcovici - fundași
Florentin Petre, Tiberiu Bălan, Răzvan Cociș, Paul Codrea, Dorinel Munteanu, Ovidiu Petre, Gigel Coman, Nicolae Dică - mijlocași
Adrian Mutu, Ionuț Mazilu, Gigel Bucur, Daniel Oprița - atacanți

dede
24th May 2007, 22:13
si astia au fost jucatorii care au putut juca

"Romania a inceput meciul cu urmatoarea formula: 1. Lobont - 2. Contra, 4. Tamas, 5. Chivu, 3. Rat - 7. Fl. Petre, 6. Ov. Petre, 8. D. Munteanu, 11. Cocis - 9. Mazilu, 10. Mutu. Rezerve au fost: 12. G. Curca, 13. Badoi, 14. Iencsi, 15. T. Balan, 16. Codrea, 17. Dica

Min. 54: Schimbare la Romania, iese Fl. Petre si intra Badoi

Min. 71: Schimbare la Romania, iese D. Munteanu si intra Codrea. Intreg stadionul este in picioare si il ovationeaza pe noul recordman de selectii al primei reprezentative

Min. 88: Schimbare la Romania, iese Adi Mutu si intra G. Bucur"

m-am interesat mai repede, dar nu am mai dat detalii :D

apropo, ce cauta jijel la nationala? :shocked: :mda:

YoYoyOi
24th May 2007, 22:14
eu nu zic de cine a jucat ci de cine a fost convocat... au mai fost meciuri cu 3-4 jucatori comvocati din care n-a jucat nici unul.... dar doar 2 stelisti convocati nu-mi amintesc :(

dede
24th May 2007, 22:18
pai da, dar acum din 2 jucatori convocati vor juca ... 2 :D

YoYoyOi
24th May 2007, 22:21
mai vedem...

Liviu
24th May 2007, 22:32
Voi ati uitat cred de "Satana" si acel "indemn" pe care din postura de antrenor al Stelei l-a dat jucatorilor nostri sa nu se prezinte la lot la un amical din februarie 2004 , cu Georgia . Dar si la meciul amical cu Scotia de peste o luna cred ca nu au fost stelisti . ;)

YoYoyOi
24th May 2007, 22:34
de alea am uitat :)

dede
1st June 2007, 20:46
"Internaționalul "U-19" al Stelei, Bicfalvi, a marcat împotriva Elveției

Naționala de juniori "U-19" a României a început cu dreptul miniturneul de elită de calificare la turneul final al Campionatului European ediția 2006 – 2007, care se desfășoară în aceste zile in Elveția. Echipa noastră a învins formația similară a țării gazdă, cu scorul de 4-2 (1–2), pentru România marcând Buhăescu (23’), Rusescu (59’ – penalty), Bicfalvi (70’) și Liviu Ganea (89’ – penalty). Elvețienii au punctat prin Derdyok (14’) și Gashi (42’).

România a jucat în următoarea formulă: Bălgădrean – Bicfalvi, Buhăescu, Cordoș, Cristea (Florea – 58’), Ganea, Hora (Rusescu – 46’), A. Ionescu, Păun, I. Radu, Teușan." stelisti.ro

;)

dede
2nd June 2007, 23:48
Nicolita si-a facut datoria in meciul cu Slovenia si a inscris cel de-al doilea gol :D bv Banele :ok:

YoYoyOi
2nd June 2007, 23:57
bravo Banel /OLE/

speram din toata inima sa marcheze sa le mai inchida pliscul celor care il acuza aiurea.... A facut si defensiva si atacul. Si mai mult a avut cateva centrari foarte bune /hello

La cat mai multe meciuri de genul asta si la Nationala, dar mai ales la Steaua :ok:

Brian
3rd June 2007, 00:05
Un gol si centrare foarte buna la primul gol...e printre preferatii mei oricum:D

dede
3rd June 2007, 00:08
la primul gol cand a centrat Nicolita la gol am strigat "hai Banel" :D am avut un feeling ca vom realiza ceva la faza aia :D

Brian
3rd June 2007, 00:11
In meciul cu Belarus sper sa il vedem si pe Neaga:D

Snake_21
8th June 2007, 12:53
Felicitari Banel Nicolita :D frumos gol si era sa marcheze si in meciu de miercuri :D

YoYoyOi
8th June 2007, 14:49
chiar ca s-a comportat foarte bine in cele doua meciuri.
Si Goian a fost la inaltime in meciul de la Timisoara, chiar daca a avut unele ezitari...

Snake_21
8th June 2007, 15:18
Da asa e :D

becaligr
4th July 2007, 02:57
toti stelistii ma sunt d nationala iar prefera in fata lu alde rosu batrani argati astia acolo ov petre radoi banel e deja ochirosii care am vazut control bun da nu e copt inca nu da avem in atac dica neaga badea astia de nationala si cristea de la dinamo margaritescu plesan astia ce au de ce ne trbuie batranii aia??? si stancu dak mai ramnea la steaua hagi vedea totusi k e bun sil facea de nationala nu cred k era stancu de dat cum nici saban nu cred saban lam vaz si mia placut mereu!!! nesu e de nationala emgara nationalizat!!! goian radoi fundasi steaua =nationala stiu k o data primu 11 al nationa;ei cand nu se pleca afara era 10 de la steaua 1 de la dinamo in teren aia 2 portai la fel de buni se schimbau al pauza mereu deci era ceva si mai intrau si de la dinamo aia ce mai era craiova arges alea erau bune atunci nu cluju si poli

thereau dak era pastrat si antionalizat.... eram la mondiale

Gontel
4th July 2007, 14:11
fuuu...daca scriai si tu mai coerent si cu mai putine "agramaticalitati" poate intelegeam si eu mai mult ce-ai vrut sa zici aici. nu crezi ca lipsesc niste semne de punctuatie???
totusi aici nu suntem pe mirc sau pe messenger.

Elvis81
4th July 2007, 17:40
[QUOTE=Gontel;1418169]fuuu...daca scriai si tu mai coerent si cu mai putine "agramaticalitati"......nu crezi ca lipsesc niste semne de punctuatie???
QUOTE]

o corcitura intre GG si dan diaconescu direct:headbang:

dede
21st August 2007, 19:18
Petre Marin, Dorin Goian, Banel Nicolita, Nicolae Dica si Mirel Radoi convocati pt meciul cu Turcia :ok:

YoYoyOi
21st August 2007, 19:30
si presimt ca o sa fie titulari :)

Universal
21st August 2007, 19:42
Eu zic din toti 5 Nicolita ,Marin si Goian sigur vor fi in primii 11

Snake_21
22nd August 2007, 09:37
Din cate am vazut eu pe Gsp o sa fie titulari Goian,Marin,Radoi si Dica parca Nicolita nu era :thinkso:

myke
22nd August 2007, 17:01
in afara de nicolita toti stelistii titulari. dar asta doar in amicale X(. la fel cum e si cu meciurile amicalele in bucuresti, pe stadion de 50 de mii de locuri, si meciurile importante, cu olanda si bulgaria, la constanta cu doar 15 mii de oameni X(

Prome
22nd August 2007, 17:02
Sa joace Radoi Fundas la marcaj sau Piti sa plece de la nationala

Snake_21
22nd August 2007, 20:09
Pai da :P asa ziceam si eu :lol: :P

Dani3l
23rd August 2007, 18:48
http://www.cancan.ro/2007-08-23/Probleme-sexuale-la-Nationala.html
http://www.cancan.ro/galerii/Probleme_sexuale_la_Nationala/index.php
Dica, mai baiatule....:happy :happy :happy

YoYoyOi
23rd August 2007, 18:56
nu mai are voie omul sa se scarpine la ochiuri, ca deja pac bulangistii astia cu poza :happy

dede
8th September 2007, 21:12
5 stelisti titulari in meciul cu Belarus: Goian, P.Marin, Ov.Petre, Banel si Dica :D
gol Dica :cool:

:cheer:

YoYoyOi
8th September 2007, 22:43
citeam pe undeva ca sunt multi ani de cand o echipa a avut mai mult de 4 jucatori titulari in nationala. :ok:

dede
8th September 2007, 22:52
uneori aveam impresia ca juca Steaua, nu Romania :rolleyes:

oricum, e bine ca Romania, pe jumatate stelista (:D) a castigat azi...

Geografu
8th September 2007, 22:53
Asa e Yo s-a egalat un record care data din 1992.Atunci la fel tot 5 stelisti au jucat titulari intr-un meci al Romaniei.Era amical dar am un lapsus cine era adversar...:rolleyes::ok:

Snake_21
8th September 2007, 23:26
E bine ca am batut :D

Gontel
9th September 2007, 21:32
In sfarsit mai reuseste si Banel o centrare de gol (era chiar culmea sa dea aiurea si mingea aia). Insa de remarcat pasa geniala a lui Mutu.

dede
13th September 2007, 14:39
iar au jucat toti stelistii in meciul cu germania, Goian fiind cel care a inscris de data asta :D
pacat ca am pierdut... :mda:

Luis Garcia10
13th September 2007, 14:45
Goian si O.Petre au jucat bine! :) La fel si P. Marin si Nicolita! :D Dica cam slabut :(

dede
10th October 2007, 14:22
Petre Marin, Dorin Goian, Ovidiu Petre, Nicolae Dică si Bănel Nicoliță convocati pt meciurile cu Olanda si Luxemburg :ok:

YoYoyOi
10th October 2007, 14:32
yupiiii :sleep:

myke
11th October 2007, 11:26
ar putea petrica sa il lase pe ogararu sa joace :D ca si asa la late meciuri in afara de olanda nu il convoaca piti. si sper ca nu l-a chemat pe para sa il tina rezerva si sa il foloseasca pe ov petre :))

Gontel
11th October 2007, 13:39
Eu l-as fi convocat doar pe Goian. El e cel mai in forma jucator de la Steaua, alaturi de Zapata. Dica joaca acum mai mult cu gandul la un transfer in strainataturi. Marin, Petre, si Nicolita sunt mai mult obsesii ale lui Pitzi.

whisper
13th October 2007, 22:27
:dance: Goian!:cheer: Iar gol pentru nationala!

YoNuTzz
13th October 2007, 22:39
tot datorita unui stelist a castigat Romania...
bv Goian :ok:

Snake_21
13th October 2007, 23:30
Ne face cinste :D

YoYoyOi
13th October 2007, 23:50
super tare Goian azi. Chiar ziceam la pauza ca singura noastra salvare ar fi capul lui Goian. Eh, a fost sa fie piciorul lui Goian, dar e foarte bine si asa :D

Nu prea mi-a placut Nicolita. Poate nici terenul n-a fost prea buna, ca nu a fost singurul care sa faca greseli, dar la el le-am vazut mai mult pentru ca l-am urmarit mai mult. A fost el intr-o zi mai proasta.

M-am bucurat foarte mult sa-l vad pe Ogararu. Chiar imi era dor sa-l vad jucand si daca n-a facut-o pt Steaua, a facut-o pt Romania. Si a facut-o chiar foarte bine. Imi da siguranta ca dupa un meci ca asta nu se mai pune problema titularizarii lui la nationala. (auzi Piti? :mda: )

Universal
14th October 2007, 00:06
Goian :ok:

Great player :yeah:

cu dedicatie from DJ Uni

http://youtube.com/watch?v=vlz4fRzxBsQ


:yeah: :yeah: :yeah:

Snake_21
14th October 2007, 13:10
Cel mai tare a fost ca un prieten tocmai vorbea de Goian cand eram in oras si vedeam meciul si cica asta da mereu goluri si nu se vad la montaj :lol: poate da si de data asta :D si faza urmatoarea Goian :D a inscris :D

YoYoyOi
14th October 2007, 13:32
eu la fiecare meci zi "Goian, in tine mi-e nadejdea" si cam asa e :D

deja poate fi considerat golgheter :D

Geografu
14th October 2007, 16:58
BRAVO GOE ai fost mare ieri tata ,omul calificare cum zicea cineva ! /OLE/

dede
14th October 2007, 21:31
eu am vazut meciul cu niste prieteni (foarte optimisti, de altfel :mda:) carora le-am zis ca va castiga Romania si va inscrie Goian, eram sigura de asta :D bineinteles ca nimeni nu m-a crezut, dar dupa meci... :evil:

oricum, felicitari Romania, felicitari Goian, felicitari Ogararu! :cheer:

urmeaza luxemburg :cool: :happy

eventHorizon
14th October 2007, 22:09
eu la fiecare meci zi "Goian, in tine mi-e nadejdea" si cam asa e :D

deja poate fi considerat golgheter :D

:happy
Eu la fiecare faza fixa a Stelei sau a echipei nationale, la care urca si Goe, zic obsesiv pentru cei care vad meciul de langa mine : Hai Goiaaan, Cap Goool" :D

Pacat ca oligofrenul a si pus pret pe capul lui:mda:

dede
12th November 2007, 14:53
Victor Pițurcă a anunțat fotbaliștii convocați la echipa națională pentru meciurile cu Bulgaria și Albania, contând pentru preliminariile Euro 2008.

Din lotul convocat de selecționer fac parte și cinci fotbaliști de la Steaua:

1. Petre Marin

2. Dorin Goian

3. Bănel Nicoliță

4. Ovidiu Petre

5. Nicolae Dică

stelisti.ro

moty
12th November 2007, 19:58
Victor Pițurcă a anunțat fotbaliștii convocați la echipa națională pentru meciurile cu Bulgaria și Albania, contând pentru preliminariile Euro 2008.

Din lotul convocat de selecționer fac parte și cinci fotbaliști de la Steaua:

1. Petre Marin

2. Dorin Goian

3. Bănel Nicoliță

4. Ovidiu Petre

5. Nicolae Dică

stelisti.ro
eu cred ca petre marin si dica nu-si prea aveau locul. si nici ceilalti nu sunt in mare forma, dar se pare ca piti ori nu-si uita originile, ori nu prea are de unde alege.

YoYoyOi
12th November 2007, 20:01
cred ca se merge mai mult pe omogenitate. A gasit un nucleu de jucaotri si ii foloseste in continuare. Nu mai suntem in faza experimentelor. Se apropie competitia cea mare si meciuri multe nu prea sunt...

dede
14th November 2007, 14:58
Antrenorul echipei nationale, Victor Piturca, l-a convocat de urgenta la echipa nationala pe Mihaita Nesu, pentru a-l inlocui pe Radu Stefan, accidentat.

6 stelisti :groggy:

moty
14th November 2007, 16:37
dupa mine, nesu e unul dintre putinii care, atat cat a avut ocazia, s-a zbatut pe teren (chair daca uneori in van)

dede
21st November 2007, 20:58
Dica, 2 goluri in meciul cu Albania :cheer: :cheer:

Snake_21
23rd November 2007, 20:29
Da :D eram super fericit pentru performanta lui si o pasa de gol parca :P

APPopescu
11th December 2007, 16:01
Care stelisti credeti ca vor avea loc ca tricolori in lotul echipei nationale pentru Euro 2008?

Goian, Nesu, Radoi (daca se va reface si va prinde forma normala), Dica, Ovidiu Petre (nu cred ca renunta Victor Piturca la el), Banel (desi nu e deloc in forma, nici aici nu cred ca il lasa selectionerul acasa) ajunge sau mai prinde cineva sansa? Eu pe Petre Marin nu l-as lua, e prea batran si depasit

Dante7
5th September 2013, 22:12
ce fac stelistii maine ?:)

Shinnok
5th September 2013, 22:14
fog enni üt :cool:

delaoltenia
6th September 2013, 00:33
le-ai zis ceva de Trianon ? :D

Dante7
6th September 2013, 22:53
ce fac stelistii maine ?:)

mah voi credeti ca eu de prost am intrebat ?:D

delaoltenia
7th September 2013, 00:20
stelistii au intepat plasa de doua ori, felicitari !
felicitari nationalei !

Dante7
7th September 2013, 00:32
stelistii au intepat plasa de doua ori

iar cu al treilea s-a negociat :D

delaoltenia
7th September 2013, 00:36
da, dar tot cu Kape vom ajunge in primavara :ok:

delaoltenia
8th September 2013, 14:22
In locul lui Bourceanu, accidentat, un alt stelist la nationala. Pentru meciul cu Turcia,de saptamana viitoare, Piturca a decis sa-l aduca pe Ionut Neagu.

Dante7
8th September 2013, 16:42
Neagu e umbra lui Bourceanu :D Initial s-a speculat ca Neagu a fost adus la Steaua ca inlocuitor pt Bourceanu. Acum, Neagu e selectionat in locul lui. Saracu Bourceanu sa nu aiba cosmaruri cu el :))

delaoltenia
8th September 2013, 16:54
sa-i multumim mm-ului, pe asta el l-a adus
iar neagu sa-l pupe in fund pe mm, fara el nu vedea in veci selectie la nationala
ce-ar mai fi de zis ? :mda:

Dante7
8th September 2013, 22:09
mai degraba l-a vrut jiji. Initial, si Reghe si MM au negat interesul pt Neagu (si Iorga).