PDA

View Full Version : Nicolae Badea



fanatic88
3rd February 2007, 13:04
Nicolae Badea:ok:

resita
24th February 2007, 21:59
eu il consider cel mai bun conducatol de la dinamo. :ok:

fanatic88
24th February 2007, 22:07
da....pare a fi in spatele multor lucruri bune ce s-au petrecut la dinamo in ultima vreme si nu numai

caine19
5th March 2007, 18:26
Badea anunta acum nu foarte mult timp ca era intr-un parteneriat cu o puterica firma germana ce trebuia sa construiasca un stadion nou.

Unde sunt planurile ?? Sau au fost ca de obicei vorbe in vant:rolleyes: :( ?

becaligr
4th July 2007, 02:19
Domnu badea vad k acum sunte-ti mai imgamfat decat prevede legea pana acum salivati la semifinala uefa si accederea in liga si acum gata peste noaptea cu un titlu mare echipa!! cu o floare nu se face primavara! pana acum parca voiati mereu sa ne elimine ana am intrat in semifinale si atre v-ati bucurat si acum nu v-ar fi rusine cat va bucurati k veti fin in liga si nush ce nu ve-ti intra k nu aveti cum echipe grele acolo in prima urna valorica

becaligr
4th July 2007, 02:20
ce stadion mah??? cu un milion cum zicea el eu am vazut ceva emisiuni in cap si parca e de pe cosmos badea asta nu va uita-ti in gura lui

fanatic88
4th July 2007, 22:24
sunte-ti cum ai trecut la romana :D ?

cu un mil se modernizeaza lia manoliu desteptule

Rossi
16th July 2007, 05:46
http://img178.imageshack.us/img178/7960/nicolaebadeadinamova6.th.jpg (http://img178.imageshack.us/my.php?image=nicolaebadeadinamova6.jpg)

Dogville
26th December 2007, 13:46
Nea Nicu e cea mai mare coarda de la Dinamo.....el a distrus echipa de fotbal...n-am nicio indoiala...pai el sta ca borfasul ascuns sub plapuma si-i lasa pe Borcea si Turcu sa-si ia bobirnace......credeti ca misca ceva in Dinamo fara aprobarea lu' Ion ''te leaga''..?....omul a deprins niste obiceiuri din vechiul regim si acum actioneaza din umbra.......sau mai degraba nu actioneaza...n-avem echipa,n-vem stadion,lumea nu mai vine la meci si nea Ionica se tine de bancuri si zicatori pe la conferinte de presa......sictir!!!

Dogville
18th March 2008, 19:36
Ba ce bine le spuneam io anu' trecut.......am avut dreptate,nu ??? :ok:

laurdog
18th March 2008, 19:39
La ce spate are.......plecam NOI din peluza, si el tot ramane

Dogville
18th March 2008, 19:52
Din ce vad eu....ramine singur.Cind echipa va pleca din mizeria asta de stadion si va juca pe 23,o sa le-o puna-n mina Borcea si lu' Badea si celorlalti nesimtiti din minister...AFARAAAAAAA!!!!!

laurdog
18th March 2008, 19:56
Stii ca aveau bani pt stadion si ministerul s-a opus.Singurul care are un cuvant de spus la minister e....badea. A fost rugat sa faca lobby...........Concluzie: nu se mai face nimic la stadion. Al dracu lobby

Dogville
18th March 2008, 20:05
Aici ii dau dreptate lu' Badea.....:D Pai ce sa-i faca la stadion ?...Trebuie reconstruit cu totul si in plus nu prea e loc...aaaaaa..daca avea balls si era mare om de afaceri construia el un stadion in alta parte...dar el e un lingirica,o japitza,un atirnator si-un imbirligator....oricum,daca ramine singur,se duce pe copca....

laurdog
18th March 2008, 20:09
Noi nu vrem in alta parte. AICI e locul nostru, in centrul Bucurestiului, nu pe sub poduri sau langa cimitire.

Dogville
18th March 2008, 20:23
Aaaaaaa...esti un sentimental.....bine dom'le,sa-l faca aici dar...1.are pista (nu se poate sa renuntam la pista ca sare ca muscat de oua marele scriitor de programe de meci,don Martzel Popescu...) 2.nu prea e loc 3.e locu' blestemat :D (altfel nu se explica )

laurdog
18th March 2008, 20:28
Daca vor sa fac ceva pt echipa bine, daca nu...sa se duca dracu cu totii, sa-si faca ei o echipa a lor aek dinamo, dinamo bragadiru, si sa ne lase in pace cu echipa noastra. Eu tot cu astia voi tine, ca doar nu's ca aia care injura Bucurestiul dar sustin o echipa din Bucuresti si cu patron din...Bucuresti.

Dogville
18th March 2008, 20:40
Cum sa se duca...???....pai de unde mai pupa ei atita publicitate pe toate posturile cu un sfert de milion de parai pe an (daca i-or da si p-aia...)?...in fine,sa mai asteptam evenimentele ce vor sa vina poate vine dreaq soarele si pe strada noastra.....ontopic:fmm Badea !!!

mariomax
31st March 2008, 18:16
de rasul curcilor e deja putin spus la ceea ce se intampla in groapa.
turcu: "talnar raspunde de rezultate pana la final". :lol:
am mai auzit-o asta, iar turcu asta e un tembel. :groggy:

Leo
7th November 2008, 15:09
Nicolae Badea, unul dintre cei mai bogati oameni din Romania si principalul factor de decizie la gruparea „ros-alba”, are, printre altele, afaceri in IT (detine firma Computerland), alimentatie (Pizza Hut, KFC) si telefonie mobila (Orange). Badea n-a devenit peste noapte mare om de afaceri, „cheagul” si legaturile fiind facute inca dinainte de Revolutie, pe vremea cand era ginerele temutului demnitar comunist Ion Dinca - „Te-leaga”.
Badea este in excelente relatii cu conducerea Ministerului de Interne si pare sa detina o putere „din umbra” mult mai mare decat lasa sa se vada. Este omul numarul unu la Dinamo. In spatele aparentei de om tolerant si impaciuitor zace o forta de temut.

necon
5th August 2010, 22:37
il respect, e un on calculat

torinezu
4th October 2010, 12:11
cine, badea? :shocked: calculat doar cand spoliaza pe dinamo, in rest e cea mai mare pacoste a acestui club... ne-a adus la sapa de lemn :rosu:

Leo
16th March 2013, 11:12
Badea a renuntat la pachetul de actiuni pe care le avea. Va ramane in continuare presedinte al Consiliului de Administratie, dar fara drept de semnatura, insa cu drept de vot. Ramane ši presedinte al AFC Dinamo 1948, care isi va pastra 11 procente in actionariat.

Wuf
14th October 2013, 16:00
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Noi+detalii+din+culise+Planul+pus+la+cale+de+Borce a+Badea+si+Tur

Crede cineva in aceasta revenire? Oare ar fi mai bine sa revina?

torinezu
15th October 2013, 12:36
asta ar mai lipsi, intoarcerea jegului. :rosu: nu ajunge cate nenorociri a facut acest nemernic la dinamo si, dupa ce a adus clubul aproape de faliment, acum vrea sa-l toace si pe negoita. :rolleyes: