PDA

View Full Version : Vasile Turcu



fanatic88
3rd February 2007, 13:03
Vasile Turcu:ok:

fanatic88
3rd February 2007, 13:45
Intr-un material publicat de publicatia Ziarul, Vasile Turcu povesteste despre cum a ajuns milionar. A terminat Liceul Industrial de Constructii iar Revolutia l-a gasind vanzand blugi pe Lipscani. "Am inceput sa facem doua trei transporturi pe saptamana cu blugi de la turci, pe care ii vindeam pe Lipscani. Nu am facut decat 20-30 de transporturi, dar am scos la acea vreme aproximativ 300.000 de dolari". Primul milion de dolari l-a obtinut dupa ce a deschis o sala de jocuri mecanice si o pizzerie in Floreasca. "Apoi, am investit in RomConstruct plecand de la un capital de cateva sute de mii de dolari. La inceput am avut actionari, dar am fost nevoit sa renunt la ei deoarece nu au vrut sa investeasca mai departe. Am simtit ca voi reusi si am investit tot ce am castigat. In prezent sunt singurul actionar al holdingului RomConstruct", se mandreste Vasile Turcu.

Bancheru
4th February 2007, 00:07
un dinamovist adevarat :ok:

delaparis
4th February 2007, 00:10
un dinamovist adevarat :ok:

ce legatura are ? :rolleyes: ... oricum bravo lui pentru curaj

fanatic88
4th February 2007, 10:14
vasile ''turcu'' o fi porecla pt ca aducea blugi de la turci?:happy

Celso
4th February 2007, 18:50
mi se pare a fi un om cu un suflet bun si corect! ;)

Kainsashiki
4th February 2007, 18:51
un papagal :ok:

fanatic88
11th February 2007, 12:44
Oficialii roș-albilor au luat ieri apărarea lui Dănciulescu, care a pălmuit vineri seară un suporter ce l-a înjurat în mod repetat. Vasile Turcu a fost dur: "N-avem nevoie de golănei care să se dea la jucători, să-i amenințe sau să-i apostrofeze. Dacă vor scandal, mai bine așa-zișii fani să stea acasă. nu va fi pedepsit. O să se ajungă la situația ca jucătorii să aibă bodyguarzi pentru a se face ordine".

Patratzel89
11th February 2007, 15:37
Apai am ajuns sa primim totzi nebunii la stadioane..

fanatic88
11th February 2007, 15:53
cred ca era un frustrat ca vine de la steaua danciu

fanatic88
11th February 2007, 21:57
Turcu: "Anca vrea sa-si faca o batranete linistita"

Atacantul lui CFR Cluj, Adrian Anca, spune ca a fost cautat de cei de la Dinamo pentru a venit in Stefan cel Mare: "Am fost contactat de cineva de la Dinamo. Dar dupa ce am citit in presa... Nu vreau sa imi fac imagine pe seama lui Dinamo!" Vasile Turcu il contrazice insa pe atacantul feroviar: "Anca incearca sa isi faca si el o batranete linistita! E infantil, nu poate ajunge la Dinamo nici daca se mai naste odata! Ce a zis el a fost o golanie, la fel ca atunci cand a scos biberonul de la ciorap sa se bucure!".

fanatic88
12th February 2007, 12:18
Vasile Turcu neaga faptul ca oficialii lui Dinamo ar fi fost certati cu Gigi Netoiu. "Netoiu e un mare dinamovist. Face parte din familia lui Dinamo. Cu cine sa fi avut noi vreun razboi? Domnul Netoiu singur a dorit sa plece de la noi acum un an. Nu depinde de mine daca dansul va veni inapoi la Dinamo. E binevenit orice dinamovist care vine cu ganduri bune dar mai ales cu bani."

Patratzel89
13th February 2007, 20:33
Oamenii se mai shi impaca :)

Patratzel89
13th February 2007, 20:33
Cat despre Anca...sa stea acolo unde ii ca sta bine...

fanatic88
13th February 2007, 20:54
nu vad cu ochi buni impacarea asta ...ca acest netoiu trage sa se intoarca la dinamo si nu prea as vrea asta...cat despre anca ...nu cred ca e atacant pt dinamo

Patratzel89
13th February 2007, 21:27
Noh lasa ca se cearta iara :):)

caine19
5th March 2007, 18:28
Cel mai bun exemplu de taran cu bani ( ma rog... locul 2 dupa jay jay:happy ).

Zice ca are mare firma de constructii dar nu e in stare sa puna umarul la construirea unui nou staion.


RUSINE:rosu:

Rossi
16th July 2007, 05:38
http://img151.imageshack.us/img151/2396/turcuyg5.th.jpg (http://img151.imageshack.us/my.php?image=turcuyg5.jpg)

Rossi
1st October 2007, 00:16
http://img227.imageshack.us/img227/3029/turcuro1.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=turcuro1.jpg)

Mario Di Lazi
7th May 2008, 08:27
Turcu prostu, cățelușu nostru :D

e tare prost de gură și e prieten cu jiji becali ... dar e prostu nostru :D ... bagă bani la echipă

vlad1607
18th May 2008, 15:31
mizeria asta vad ca a tacut...poate se si duce naibii in alta parte...cand se limita doar la handbal era o treaba...da acum e prea mult.

vlad1607
22nd May 2008, 09:07
Romconstruct Holding, grup controlat de Vasile Turcu, unul dintre actionarii clubului de fotbal Dinamo Bucuresti, se pozitioneaza pe piata caselor ieftine. “In urma studiilor de piata, am decis sa construim primul cartier de case ieftine, pentru Capitala, pretul maxim pe metru patrat construit in viitoarele locatii urmand sa fie de maximum 1.100 de euro pe mp”, a declarat ieri pentru Business Standard omul de afaceri. Pretul avansat ar urma sa fie cu aproape 25% sub piata, in conditiile in care, la ora actuala, in Capitala, pretul unei locuinte noi se calculeaza tinand cont de un pret de 1.500 de euro/mp construit. “Avem un teren de aproximativ 8 ha, in zona Republica, achizitionat in urma cu sase ani, si a carui valoare este, acum, undeva la 35 de mil. euro. Proiectul nostru vizeaza constructia a 4.000 de locuinte, cu una pana la patru camere, in ansambluri de zece etaje. Investitia totala se va ridica la aproximativ 300 mil. euro, locuintele urmand sa fie construite in doi ani de la demararea proiectului. Vom lucra cu o marja de profit de maximum 8%”, a explicat Vasile Turcu. Omul de afaceri a mai declarat ca incearca sa atraga in proiect o banca sau un fond de investitii, dar nu exclude asocierea cu oameni din fotbal.

poate se concentreaza pe proiectul asta si ne lasa in pace :D

laurdog
22nd May 2008, 11:56
vladutule, haidi bre sa ne facem ingineri la domnu' purcu. vrei sa facem....emenangita? nu vrei sa te invete treaba cu mistria?:happy:happy:happy

vlad1607
22nd May 2008, 15:43
ghinionu porcului e ca , chiar acum casa mea "se construieste " asa ca am mai prins/auzit una alta de la baieti si sigur nu vreau sa invat de la el :happy

moty
22nd May 2008, 23:02
in ce hal arata azi: asculta imnul cu mana in dreptul inimii si cu gura pana la urechi:rosu:

Leo
7th November 2008, 15:16
Vasile Turcu este un personaj aproape caricatural, imbogatit din afaceri cu Ministerul de Interne. Are contracte de milioane de euro in domeniul constructiilor. A intrat in sport oarecum pe usa din dos, ca sponsor la sectia de handbal de la CS Dinamo. Pe vremea aceea, se milogea de ziaristi sa scrie despre el si ii implora pe conducatorii clubului sportiv sa-i „faca intrare” la presa.
Ulterior, odata cu marirea cifrei de afaceri, a „avansat” la echipa de fotbal, unde a inceput sa aiba pareri si sa ceara prietenia „grangurilor”. Acum se crede „om de fotbal”, critica antrenorii si emite judecati tactice. Inca n-a scapat de vechea meteahna, hartuindu-i pe cameramanii televiziunilor si bagandu-se in cadru chiar si atunci cand nimeni nu-l intreaba nimic. La Dinamo a facut ceea ce stie cel mai bine, cautand mereu sa se atarne la remorca unui personaj puternic.

Ferko
16th March 2009, 11:50
Domnule Turcu, mai arunci bani pe "apa sambetei" ? Ii mai platesti pe neputinciosii aia din teren ? La felul cum joaca ar trebui ca ei sa plateasca la club ca le da voie sa intre pe teren. Ca de jucat ..."joaca" in scarba si lehamite de parca nu asta le e meseria.
Cand ies "fotbalistii" din "greva" ?

necon
5th August 2010, 22:36
turcu, ce mare a ajuns

Pedro1984
9th August 2010, 12:49
era prostu cu banii de la dinamo .... ati facut un " bine " ca ati dat cu bulgari in el :))