PDA

View Full Version : Banarea lui Bianco Rossi !!!



Jerry20cm
3rd February 2007, 12:02
Daca acestui individ nu i se va interzice pt. un timp postarea pe acest forum voi renunta la a mai posta( vorbesc in numele a mai multor stelisti)

M-am saturat sa vad cum un :) ca Bianco Rossi ia exemplul lui Remy si jigneste clubul Steaua in orice zi/ora etc. postand diferite thread-uri demne de Spitalul 9.

andrei1921tm
3rd February 2007, 12:06
Eu zic sa nu mai postezi...si asa ai o alternativa mai buna:D

Jerry20cm
3rd February 2007, 12:08
:D...vorbeam serios:P

Sevilla86
3rd February 2007, 12:21
Rossi ar trebui banat pe perioade mai lungi! Chestia cu 24 de ore nu mai tine!!!
Omu asta recidiveaza de cel putin 3, 4 ori pe zi... astazi i-au fost inchise threaduri, si el ce a facut? A deschis altele... normal... pt asa ceva ar trebui sanctionat!!!

TaciAcolo
3rd February 2007, 12:38
:ban: ca nu se poate concentra jerry la fifa e nervos:D

YoYoyOi
3rd February 2007, 12:43
Jerry...stii ca ceri prea mult :rolleyes:

Cristian
3rd February 2007, 12:43
Daca acestui individ nu i se va interzice pt. un timp postarea pe acest forum voi renunta la a mai posta( vorbesc in numele a mai multor stelisti)

M-am saturat sa vad cum un jegos ca Bianco Rossi ia exeplul lui Remy si jigneste clubul Steaua in orice zi/ora etc. postand diferite thread-uri demne de Spitalul 9.

Ti-au mai scazut din aia 20cm ??? :ras-plans: :happy

Elphax
3rd February 2007, 12:46
dar a vorbit cineva cu omul asta ca sa il calmeze putin?

propun ca delaparis sa aiba o discutie cu el, avand in vedere ca sustin aceeasi echipa

Liviu
3rd February 2007, 12:47
In numai o ora :

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1069955&postcount=1
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1069960&postcount=3
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1069945&postcount=38
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1069939&postcount=36
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1069924&postcount=14
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1069911&postcount=12
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1069907&postcount=23

Hard
3rd February 2007, 12:49
de unde stiti ca nu e remy?

YoYoyOi
3rd February 2007, 12:50
dar a vorbit cineva cu omul asta ca sa il calmeze putin?

propun ca delaparis sa aiba o discutie cu el, avand in vedere ca sustin aceeasi echipa

stai linistit ca delaparis isi bate capul cu el de ceva vreme, dar vad ca nu poate/vrea sa ia anumite masuri.

Este daca vrei, un deja vu al altei situatii cu un alt forumist:rolleyes:

Elphax
3rd February 2007, 12:54
si eu m-am gandit ca e remy, totusi, poate circula vreun virus prin groapa ...

YoYoyOi
3rd February 2007, 12:59
daca e dupa ip-uri nu e doris....dar se poate sa-i dicteze prin alte mijloace.
Totusi, nu-l subestimati pe BR, poate si el sa faca aceleasi fapte penibile ca si idolul sau :rolleyes:

Sasuke Uchiha
3rd February 2007, 13:20
omu trebuie oprit , cea mai buna solutie este banul dar pt o perioada foarte foarte foarte lunga de timp
:ban:

Vadim
3rd February 2007, 13:53
Sincer mie imi miroase Bianco Rossi a Remy.

Desi IP-urile indica alte coincidente:

anti-pinguini 82.76.130.115
MUH3 STOIA 82.76.130.115
ultraSS 82.76.130.115
dogss 82.76.130.116
getixxx 82.76.130.116
krysssk 82.76.130.116
Maxi25 82.76.130.116
RedAlert 82.76.130.116
Busta 85.204.152.254
centauru' 85.204.152.254

La urma urmei de ce sa il banam? Pentru ca e anti-Steaua?

La urma urmei, nici un post al lui Bianco-Rossi nu e ca asta http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1070015#post1070015

Sasuke Uchiha
3rd February 2007, 14:03
nu pt ca e anti steaua ci pt ca jigneste pe toti stelisti si nu numai
:rosu:
doar uitate putin in linkurile lui liviu

Vadim
3rd February 2007, 14:10
Am vazut, din ce mi se pare jigneste echipa si modul in care a obtinut unele lucruri. Nu face pe nimeni idiot cum il face Jerry pe el. Toata lumea are dreptul la o parere, nu ii mai raspundeti si gata va vorbi cu peretii, daca nu ii impartasiti ideile.
E foarte simplu, asa cum unii tin cu Steaua alti sunt anti-Steaua. Iar in cazul altor echipe la fel. Am unit acele threaduri inchise intr-unul numit anti-Steaua, cine vrea sa scrie acolo. Nu trebuie bagat nimanui pumnul in gura pentru ca nu tine cu Steaua si nici facut iodit pentru asta. Daca el crede ca Steaua e o echipa de blatisti si comunista, foarte bine.

Dennis
3rd February 2007, 14:15
Dar daca cineva face un thread anti-dinamo trebuie inchis, nu? sau contestat ca fiind o copie a unui thread anti-Steaua..

YoYoyOi
3rd February 2007, 14:17
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?threadid=73717
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?threadid=64195
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?threadid=64194

doar cateva exemple de jigniri pe care le-a folosit BR.... Are 19 sanctionari la activ, majoritatea pentru jigniri :rolleyes:

Jerry20cm
3rd February 2007, 16:12
Sa inteleg ca nu se va lua nicio masura.
Ok.
O sa aveti parte de o amre surpriza pregatita de suporterii stelistid e pe forum:rolleyes:

Hard
3rd February 2007, 16:14
zi-mi si mie sa nu mor prost:D

*Coco*
3rd February 2007, 16:15
Nu e ma ala de care ziceti voi
L`am mai vazut eu pe un forum tot cu acest nick

YoYoyOi
3rd February 2007, 16:16
ce surpriza Jerry? Ca si eu sunt suporter stelist de pe forum si nu stiu nimic....

Jerry20cm
3rd February 2007, 16:16
poate o sa aflii tu Yoyo...
desi n-am vrea sa implicam moderatorii stelisti ...
avem pe cineva infiltrat acolo....ne ajunge:D

YoYoyOi
3rd February 2007, 16:18
poate o sa aflu...dar as vreau sa fie acum:rolleyes:

Kainsashiki
3rd February 2007, 16:41
ce faci ma jerry aduni suporterii stelisti si mergeti peste bianco rossi sa-l bateti ? :happy :D

YoYoyOi
3rd February 2007, 16:44
uite si Diablo e suporter stelist pe acest forum, dar nu stie nici el de surpriza :groggy:

deci pana la urma care vor fi cei care vor furniza surpriza?

Dennis
4th February 2007, 00:46
sa-mi zici shi mie jerry te rog. trimitemi pm shi mai vb.

delaparis
4th February 2007, 01:04
BIANCO-ROSSI este un user pe acest forum ... el are o atitudine clara pe care o asuma barbateste si nu contesta sanctiunile pe care le primeste.
Sanctiunile sunt meritate la fel ca si la alti useri de pe acelasi forum ...
Daca deschidem un thread pentru fiecare sanctionat atunci ne petrecem vremea numai la discutii pe aceasta tema ...

Nu prea inteleg rostul acestor subiecte mai ales ca s-a discutat mult si pe sectiunea rezervata moderatorilor.

Un forum de talia ols nu poate sa se restranga doar la o lista de useri prieteni de discutie in privat ... sunt multi care posteaza si exprima opiniile liber ... asta e regula iar cei care nu sunt de acord sunt liberi sa se duca acolo unde doresc ... dar in schimb santaj de genul "daca nu faceti ce zic eu atunci vor urma surprize" am mai vazut candva si m-am lamurit :cool:

Daca nu se inceteaza cu prostii de genul asta se va proceda ca in acea perioada ... deci bafta tuturor.:cool:

Rossi
4th February 2007, 07:58
Daca acestui individ nu i se va interzice pt. un timp postarea pe acest forum voi renunta la a mai posta( vorbesc in numele a mai multor stelisti)

go go go !!!!

ps: daca erai baiat destept , ai fi observat ca nu sunt eu cel care ataca primul ....pt un thread care ataca Dinamo , eu creez doua threaduri care ataca steaua

the lion king
4th February 2007, 08:26
go go go !!!!

ps: daca erai baiat destept ai fi observat ca nu eu sunt care ataca primul ....pt un thread care ataca Dinamo , eu creez doua threaduri care ataca steaua

:ok: bine zis "daca era...." cine spune adevarul suporta consecintele...asta e forum?a dat el vadim cu nuca in perete....bianco-rossi,fii indiferent....baga un cantec despre dinamo sa te doara undeva de banare.:ok:

the lion king
4th February 2007, 08:32
Daca acestui individ nu i se va interzice pt. un timp postarea pe acest forum voi renunta la a mai posta( vorbesc in numele a mai multor stelisti)

M-am saturat sa vad cum un :) ca Bianco Rossi ia exemplul lui Remy si jigneste clubul Steaua in orice zi/ora etc. postand diferite thread-uri demne de Spitalul 9.

doamne ce bine ar fi!!!!!!!!!ia-o si pe yoyo ,ia-l si pe diablo si plecati...ca prea sunteti multi si....:D

Sevilla86
4th February 2007, 09:59
BIANCO-ROSSI este un user pe acest forum ... el are o atitudine clara pe care o asuma barbateste si nu contesta sanctiunile pe care le primeste.



mah SORENSEN tu chiar esti idiot ?

sau esti retardat ?

cum poti tu sa-mi dai avertisment pt postul anterior ?

am copiat mesajul trimis de tine si l-am postat aici la contestatii reclamatii ... sau nu avem voie sa facem contestatii ?

chiar in halul asta esti de retardat ?

PRIMUL AVERTISMENT L-AM PRIMIT GRATUIT .... DACA TI-AI FI FACUT DATORIA SI L-AI FI AVERTIZAT PE MENACE
SI I-AI FI EDITAT MESAJUL ....LOGIC CA NU-I MAI RASPUNDEAM ...

IAR LA AL 2 LEA AVERTISMENT AI FOST CHIAR IMBECIL PE FATA ...
NU AM FACUT ALTCEVA DECAT SA COPIEZ MESAJUL PRIMIT DE LA TINE SI SA-L POSTEZ LA RUBRICA CONTESTATII

Parizienii sunt rupti de realitate:happy :happy :happy :happy :happy:happy :happy :happy

STEAUA-MANIA
4th February 2007, 10:41
Un forum de talia ols
Poftim?Talia ols?:happy :happy forumul asta e precum ziarele de scandal...gen "atac la persoana" :rosu: moderatori exista doar cu denumirea si respecta regulamentul dupa afinitati :rosu:

Daca acestui individ nu i se va interzice pt. un timp postarea pe acest forum voi renunta la a mai posta( vorbesc in numele a mai multor stelisti)

M-am saturat sa vad cum un :) ca Bianco Rossi ia exemplul lui Remy si jigneste clubul Steaua in orice zi/ora etc. postand diferite thread-uri demne de Spitalul 9.
Pai crezi ca vadim da afara pe unul care-i face trafic,"atmosfera",scarba pe site-ul sau?!:happy :happy :happy

Rossi
4th February 2007, 10:47
un stelis a jignit fanii dinamovisti ...
moderatorii nu si-au facut datoria (nici nu l-au avertizat , nici nu i-au editat mesajul ) ...
eu i-am raspuns acelui stelist pe masura vorbelor sale ...
am primit avertisment ....
si pt ca mi-am permis sa zic ca unii admini sunt incompetenti , am mai primit unul ...

si uite cum eu m-am ales cu doua avertismente ... chiar daca eu nu am facut altceva decat sa-i raspund cu aceasi moneda unui stelis ...

========

pe baza unui articol de ziar ....un stelis a creat un thread in care ataca Dinamo ....
acelasi lucru l-am facut si eu , am creat un thread in care sa atac steaua ...
threadul meu a fost inchis ....
am creat altul ....
iar a fost inchis ...
ce a urmat ? m-am ales cu inca un avertismennt (ieri) din partea lu' DiabLo

Jerry20cm
4th February 2007, 13:58
Am vazut, din ce mi se pare jigneste echipa si modul in care a obtinut unele lucruri. Nu face pe nimeni idiot cum il face Jerry pe el. Toata lumea are dreptul la o parere, nu ii mai raspundeti si gata va vorbi cu peretii, daca nu ii impartasiti ideile.
E foarte simplu, asa cum unii tin cu Steaua alti sunt anti-Steaua. Iar in cazul altor echipe la fel. Am unit acele threaduri inchise intr-unul numit anti-Steaua, cine vrea sa scrie acolo. Nu trebuie bagat nimanui pumnul in gura pentru ca nu tine cu Steaua si nici facut iodit pentru asta. Daca el crede ca Steaua e o echipa de blatisti si comunista, foarte bine.

atata timp cat nu tii cu o echipa, n-ai de unde sa stii cum e sa loveasca cineva in acea echipa...n-ai de unde sa stii cum e sa intrii pe un forum sa discuti si sa vezi cum echipa ta e injurata de toate ciudateniile naturii.

Am inteles, cum bine zicea Steaua_mania, n-ai cum sa dai jos un user(oricat de idiot ar fi) care atrage posturi.

Cat priveste discusul lui delaparis: mi se cam rupe de ce spune delaparis, cum li se rupe la majoritatea userilor de pe acest forum.
Numai bine !!

PS: Puneti-l moderator pe bianco-rossi, doar e barbat(:happy ).

the lion king
4th February 2007, 14:08
mie nu mi se rupe ....de delaparis. ci de ......:D

Dennis
4th February 2007, 14:23
un stelis a jignit fanii dinamovisti ...
moderatorii nu si-au facut datoria (nici nu l-au avertizat , nici nu i-au editat mesajul ) ...
eu i-am raspuns acelui stelist pe masura vorbelor sale ...
am primit avertisment ....
si pt ca mi-am permis sa zic ca unii admini sunt incompetenti , am mai primit unul ...

si uite cum eu m-am ales cu doua avertismente ... chiar daca eu nu am facut altceva decat sa-i raspund cu aceasi moneda unui stelis ...

========

pe baza unui articol de ziar ....un stelis a creat un thread in care ataca Dinamo ....
acelasi lucru l-am facut si eu , am creat un thread in care sa atac steaua ...
threadul meu a fost inchis ....
am creat altul ....
iar a fost inchis ...
ce a urmat ? m-am ales cu inca un avertismennt (ieri) din partea lu' DiabLo

Mai uita-te shi tu odata ca sunt mai multe threaduri anti-steaua , decat anti-dinamo, deci nu folosi argumente de-astea. Eu pentru jignirile facute, am fost avertizat tot timpul, si toti stelistii la fel, iar cand am jignit, am raspuns doar la un atac jignitor din partea altor "indivizi" pe forumul asta.

Ulysses
4th February 2007, 17:29
Mai uita-te shi tu odata ca sunt mai multe threaduri anti-steaua , decat anti-dinamo, deci nu folosi argumente de-astea. Eu pentru jignirile facute, am fost avertizat tot timpul, si toti stelistii la fel, iar cand am jignit, am raspuns doar la un atac jignitor din partea altor "indivizi" pe forumul asta.

asa este! eu il sustin pe jerry si sunt in totalitate cu parerile lui. BR trebuie sa inceteze sa mai scrie dupa dictare de la remy:headbang: jerry sa ma anunti cand declansezi numaratoarea inversa;)

STEAUA-MANIA
4th February 2007, 18:23
Cat priveste discusul lui delaparis: mi se cam rupe de ce spune delaparis, cum li se rupe la majoritatea userilor de pe acest forum.

Ce zici,nu faci un topic in care sa cerem "demisia" parizerului din functia de moderator...

Sevilla86
5th February 2007, 10:16
Am unit acele threaduri inchise intr-unul numit anti-Steaua, cine vrea sa scrie acolo.

Am vazut ca threadurile alea au fost unite, dar abia acum am vazut ca au fost unite sub numele Neaga care este considerat initiatorul threadului :happy un stelist :happy
Poate se face ceva ca e ridicol... cei care nu stiu povestea ar putea crede ca threadul a fost creat de Neaga.

Jerry20cm
5th February 2007, 17:49
BIANCO-ROSSI, 3 zile ban pentru a se calma si sa lase fanatismul acasa

Diablo, nota 10:ok:

@vadim: fericitari pt. punerea lui Diablo in functia de supermoderator:ok:

YoYoyOi
5th February 2007, 18:37
multumesc :evil:

Vadim
5th February 2007, 19:27
atata timp cat nu tii cu o echipa, n-ai de unde sa stii cum e sa loveasca cineva in acea echipa...n-ai de unde sa stii cum e sa intrii pe un forum sa discuti si sa vezi cum echipa ta e injurata de toate ciudateniile naturii.

Am inteles, cum bine zicea Steaua_mania, n-ai cum sa dai jos un user(oricat de idiot ar fi) care atrage posturi.

Cat priveste discusul lui delaparis: mi se cam rupe de ce spune delaparis, cum li se rupe la majoritatea userilor de pe acest forum.
Numai bine !!

PS: Puneti-l moderator pe bianco-rossi, doar e barbat(:happy ).
Atata timp cat tu il faci idiot pe unul care spune ca Steaua e o echipa de blatisti, problema e la tine. Daca nu suporti sa auzi asa ceva, stai inchis in casa, nu mai intra pe forum. Nu uita, dreptul la libera exprimare este garantat pe acest forum, dar nu si dreptul la jigniri.

Cum bine zicea Steaua_mania si cum zici si tu daca il sustii, nu ma intereseaza parerea voastra.

Cat priveste discursul lui Delaparis, te rog sa il respecti pentru ca este supermoderator pe acest forum.

De acum inainte userii nu mai au dreptul sa ceara banarea altor useri, vom sterge astfel de threaduri de scandal si care nu aduc decat mesaje fara noima.


Diablo, nota 10:ok:

@vadim: fericitari pt. punerea lui Diablo in functia de supermoderator:ok:
Oamenii de valoare se aduna.

Ulysses
5th February 2007, 20:16
BRAVO ! BRAVO! B-R :cya: :cya: :cya: :cya: :cya:

STEAUA-MANIA
5th February 2007, 20:39
Cum bine zicea Steaua_mania si cum zici si tu daca il sustii, nu ma intereseaza parerea voastra..Nici mie nu imi pasa de parerea ta!:yeah: Daca nu iti convine ce scriu,pune-ma la ignore!:yeah:


Cat priveste discursul lui Delaparis, te rog sa il respecti pentru ca este supermoderator pe acest forum..
:happy :happy
Ar fi super-moderator daca ar face ceva pentru site-ul tau,altceva,decat sa o... aiurea toata ziua:D Daca chiar sta in paris..mira-m-as...francezii muncesc,nu vegeteaza pe un forum :happy ai putea sa-l folosesti ca si corespond ols la paris,sa faca interviuri in exclusivitate pentru ols,ca har domnului,ai pe cine sa interveviez.....insa,esti prea ocupat de trafic in loc sa te gandesti la ceva interesant..sau poate super-moderator,nu le are cu limba lui Platini...


De acum inainte userii nu mai au dreptul sa ceara banarea altor useri, vom sterge astfel de threaduri de scandal si care nu aduc decat mesaje fara noima.
Nu esti in stare de asa ceva..ar insemna sa nu mai exista forumul ols...:happy :happy

tuxie
5th February 2007, 20:48
Nu esti in stare de asa ceva..ar insemna sa nu mai exista forumul ols...:happy :happy

La personajul asta cred ca-i place fara lubrifiant :mda:
Vadime, ia o decizie la fel de buna si cu thread-ul asta ca si cu cel referitor la delaparis - parerea mea.

YoYoyOi
5th February 2007, 20:50
vezi ca ti-am scris pe pinguini;)

sper sa intre mesajul asta pana inchide Vadim :(

Vadim
5th February 2007, 20:55
La personajul asta cred ca-i place fara lubrifiant :mda:
Vadime, ia o decizie la fel de buna si cu thread-ul asta ca si cu cel referitor la delaparis - parerea mea.
Auzi, Steaua mania asta face trafic sau il punem bana fara probleme? :D

Thread closed.