PDA

View Full Version : Protasov ai probleme cu capul ?



john_titan
31st July 2005, 23:04
Ce-ai facut mah omule ?
In minutul 60 ne lasi cu 3 oameni in minus ?????

1) Dica vs Simion ... Il aveai pe banca pe Oprita !
2) Nesu vs Keca ... il schimbi pe Nesu , in condtitiile in care Niculescu si Florentin Petre joaca pe dreapta ?
3) Faci 3 schimbari in min 60 , cand stii ca e posibil ca meciul sa aiba prelungiri ... sau ai crezut ca inca esti in perioada amicalelor cand faci 7 schimbari ?

Deci

Man of the Match : Banel Nicolita
Papagalul nr1: Protasov
Du`te la golf : Boris Keca
Nu`i nimic Sorin Ghionea, ai creat faza golului 2 , se mai intampla...

Nota 10 pentr Andone : "NU SUNT MULTUMIT DE JOCUL NOSTRU "
Nota 2 Cl. Niculescu :
1) S-a vazut clar pe TV cum l-ai injurat pe Ogararu : "F***** mortii m*-** de handicapat "
2) Felul in care l-ai lovit pe Hamutovsky jenant ;

SORENSEN
1st August 2005, 00:22
Caracterul lui Cl Niculescu e bine cunoscut .
Meciul s-a pierdut pe mana lui Protasov , dar nu cred ca e ceva grav.
Banel e fffff bun
Ghionea e inconstant si dc nu e Radoi langa el ..... o comite
Andone e cel mai bun antenor din Div A dupa ce a plecat Zenga, poate si Olaroiu e pe acolo pe aproape.
Trebuia incercat Dorinel ca antrenor , plus il aveam si ca jucator , dar conducerea nu vroia o persoana ma i iubita si RESPECTATA decat FINU'

Paul
1st August 2005, 00:30
In ritmul asta Banel ajunge mai respectat decat FINU (in cazul in care el insusi Banel ajunge FINU ca sa castige Jiji simpatia tiganilor ) ;

2) Mai tineti minte cum a inceput Zenga

Rapid - Steaua 2-1
Steaua - Zelzenik 1-2 ....

Asa ca aveti rabdare :P

chris_t
1st August 2005, 00:49
Nu cred neaparat ca e dus cu capul...Cred mai degraba ca a judecat ceva de genul: pe Oprita nu-l bag ca e proaspat revenit dupa accidentare si o sa fie mai multa nevoie de el miercuri, la fel si cu Nesu...pe langa asta lucrurile mergeau bine in acel moment si poate a crezut omul ca nu poate fi Keca asa varzar (s-a inselat).
Si daca jj a zis ca i se rupe de supercupa...:D

uti2102
1st August 2005, 10:18
A zbarcit-o Protasov. A avut prea mare incredere in jucatorii de pe banca shi i-a subestimat pe dinamovishti. El a vrut sa-i menajeze pe jucatorii schimbatzi, dar mai mult le-a ingreunat munca celor de pe teren. Odata cu cele 3 schimbari Steaua a cedat clar mijlocul, iar Para s-a accidentat tocmai pentru ca a incercat sa rezolve mai multe lucruri decat poate.
Desigur ca ne doare infrangerea, aveam meciul in mana, insa rezultatul e o lectzie pentru Protasov shi pentru jucatori. De cele mai multe ori invetzi din gresheli. Sa fim bucuroshi ca jucatorii noshtrii au invatzat (sper !) dupa un meci fara miza, chiar daca impotriva rivalilor ! Cred k nici un stelist n-ar fi dat calificarea in CL pe o victorie aseara !

don_denver
1st August 2005, 10:41
toate comenatriile de prisos...ce-a fost a fost...sa batem pe shelbourne..si sa ajungem in grupe.

viorel 31
1st August 2005, 16:03
Steaua - Dinamo 2-3

Rezultat nefavorabil, meci pierdut pe nedrept dupa ce am avut jocul in "mana" timp de 60 de minute.
Protasov a gresit cu schimbarile dar nu este nici o problema.
Jocul nostru este promitator si odata cu revenirea in echipa a lui Radoi, Fl Dumitru, Oprita si Curt sper sa mergem in Grupele CL acolo unde catzeii si ciorile nu au acces NICIODATA.
Sa avem incredere in echipa noastra campioana care sper sa ne aduca bucurii macar egale cu cele din sezonul trecut pe plan extern.

Fortza Steaua!

Paul
1st August 2005, 16:58
A zbarcit-o Protasov. A avut prea mare incredere in jucatorii de pe banca shi i-a subestimat pe dinamovishti. El a vrut sa-i menajeze pe jucatorii schimbatzi, dar mai mult le-a ingreunat munca celor de pe teren. Odata cu cele 3 schimbari Steaua a cedat clar mijlocul, iar Para s-a accidentat tocmai pentru ca a incercat sa rezolve mai multe lucruri decat poate.
Desigur ca ne doare infrangerea, aveam meciul in mana, insa rezultatul e o lectzie pentru Protasov shi pentru jucatori. De cele mai multe ori invetzi din gresheli. Sa fim bucuroshi ca jucatorii noshtrii au invatzat (sper !) dupa un meci fara miza, chiar daca impotriva rivalilor ! Cred k nici un stelist n-ar fi dat calificarea in CL pe o victorie aseara !

Cred ca Banel ... a alergat ieri de zici ca era Supercupa Europei , intre campioana Europei Steaua si campioana blaturilor din Europa : Dinamo :evil:

Oricum , daca intram in grupele Ch. League , nu ma deranjeaza nici daca terminam pe 7 :P

dragos_popa17
1st August 2005, 17:26
Treaba e ca Steaua a jucat serios doar in prima repriza, cand au dominat clar. Daca ar fi fost un meci pe viata si pe moarte sunt convins ca reuseam sa castigam usor, la cel putin 2 goluri. In a doua repriza Protasov a fost mai mult cu gandul la meciul cu Shelbourne, De aceea i-a schimbat pe Dica si Iacob, care miercuri vor fi doi dintre cei mai solicitati jucatori ai Stelei. Schimbarea lui Nesu s-a datorat unei accidentari, si cu P.Marin e accidentat singura solutie a fost Keca. Ideea e ca Steaua nu a pierdut datorita miscarilor lui Protasov ci mai degraba din pur ghinion. Cum poti sa numesti un meci in care ai primit un gol cum l-ai primit iar celalalt pentru ca ai ramas in 10 din cauza ca s-au accidentat doi jucatori. Concluzia ar fi ca Steaua nu a castigat pentru ca nu a fortat. Repet, daca ar fi continuat in ritmul primei reprize(sau pur si simplu daca nu ar fi avut ghinionul care l-a avut) ar fi castigat lejer.

Paul
1st August 2005, 17:31
Tot n`am inteles de ce l-a bagat pe SImion cand ii avea pe banca pe Oprita si Dinita ...

dragos_popa17
1st August 2005, 17:42
Sa castige omu ceva experienta. A dat totusi parca 2 goluri in meciurile de pregatire, iar intr-un interviu cu nu mai stiu cine am citit ca e considerat mai talentat si mai bun decat Litu.
p.s. Oprita nu mi se pare foarte pus la punct cu pregatirea, parca vrea da' inca nu poate.

SilverZeus
2nd August 2005, 08:41
...Protasov imi pare un antrenor deosebit....nu e deloc "lipsit de cap"....daca nu era meci Steaua- Dinamo (adik orgolii & history....etc), nimeni nu ar fi tratat acest meci decat ca pe o repetitie generala inaintea meciului din CL....si Protasov a facut ceea ce trebuia sa faca: tineti minte jocul oribl de la Shelbourne ????....acum trebuia sa schimbe ceva...si zic e ca a reusit ....cu Dinamo, jocul a aratat mult mai bine si sunt optimist in ceea ce priveste meciul de miercuri...singurele nereusite (Protasov nu are cum sa fie acuzat de ele) sunt:
- accidentarile lui Para si Nesu....ar fii niste pierderi fff grele.....Oprita, e normal ca nu a intrat, dupa cum bine explica cineva aici pe forum...
-al 2-lea "lucru rau"....este banca....bate vantul, din pacate....cel putzin mijlocul si apararea au fost cam uitate de patron....vai de noi daca pleaca Radoi.

....si apropo: Goian mai e la Steaua?.....el ar fi mai ok decat Baciu, nu mai zic decat Keka....

dragos_popa17
2nd August 2005, 10:44
Deocamdata suferim destul de mult pe flancul stang, unde Bostina m-a cam dezamagit. Asteptam mai mult de la el. Insa dupa ce vor reveni Oprita si Fl. Dumitru s-ar rezolva si problema asta. Sa nu uitam ca si Nicolita poate juca pe stanga, a mai facut-o.

SORENSEN
2nd August 2005, 13:01
Bostina nu cred ca a dezamagit , nu se compara cu Banel da a fost util echipei.
Marea dezamagire mi se pare ghionea care este extrem de inconstant si nu numai la acest meci ci si la sf sezonului dar la avut pe mirel langa el ceea ce-i mai da incredere.

dragos_popa17
2nd August 2005, 15:07
Nu spun ca a jucat rau, dar Bostina poate mult mai mult decat sa fie util echipei. E un jucator inteligent, cu experienta, dar parca nu da tot ce poate. Cat despre Ghioneam are un an mai prost, dar isi va reveni. Sa nu uitam ca anul trecut, cand a lipsit Mirel, el a tinut apararea in picioare. In plus, ceea ce il recomanda ca un fundas excelent e ca reuseste sa castige cam toate duelurile aeriene.

SilverZeus
2nd August 2005, 16:13
...am mai intrebat... Goian mai este la Steaua ????

Neamtu
2nd August 2005, 16:23
Mie mi-a placut Protasov atunci cand a venit la Steaua si am avut incredere in el. Inca nu mi-am pirdut-o de tot :D
M-au deranjat declaratiile lui de dupa meci. Cum sa consideri un meci cu Dinamo de pregatire? Chiar nu s-a documentat cat de mare e rivalitatea intre cele doua echipe?
Puteau sa joace si plaja, tot era nashpa daca ne bateau.
Fara sa vorbesc de criza de fotbalisti de valoare din linia noastra de mijloc, consider ca meciul s-a pierdut pe mana antrenorului. :no:

dragos_popa17
2nd August 2005, 17:31
...am mai intrebat... Goian mai este la Steaua ????
Inca e la Steaua, dar e accidentat(mana fracturata).

uti2102
2nd August 2005, 19:20
Goian e la Steaua, insa in nici un caz nu poate sa joace pe aceashi linie cu Ghionea ! Sunt prea lentzi !!!

Mariusmadmax
6th August 2005, 13:33
Ce-ai facut mah omule ?
In minutul 60 ne lasi cu 3 oameni in minus ?????

1) Dica vs Simion ... Il aveai pe banca pe Oprita !
2) Nesu vs Keca ... il schimbi pe Nesu , in condtitiile in care Niculescu si Florentin Petre joaca pe dreapta ?
3) Faci 3 schimbari in min 60 , cand stii ca e posibil ca meciul sa aiba prelungiri ... sau ai crezut ca inca esti in perioada amicalelor cand faci 7 schimbari ?

Deci

Man of the Match : Banel Nicolita
Papagalul nr1: Protasov
Du`te la golf : Boris Keca
Nu`i nimic Sorin Ghionea, ai creat faza golului 2 , se mai intampla...

Nota 10 pentr Andone : "NU SUNT MULTUMIT DE JOCUL NOSTRU "
Nota 2 Cl. Niculescu :
1) S-a vazut clar pe TV cum l-ai injurat pe Ogararu : "F***** mortii m*-** de handicapat "
2) Felul in care l-ai lovit pe Hamutovsky jenant ;
Claudiu Tuciurescu ... :headbang:

Saber Rider
7th August 2005, 21:32
Mda, lipsa de inspiratie la Protasov in SuperCupa. Mai ales cu Boris Keca ala, care pe atacul dinamovistilor respinge o minge in careul propriu.
Protasov a gandit binisor schimbarile, cele cu atacantii pentru a fi odihniti in perspectiva meciului cu Shelbourne. Dar ... a avut ghinion sa se accidenteze si Nesu si Paraschiv, si din cauza asta i s-au spart toate oalele la el in cap. Dar nu e vorba ca a fost prost sau ca "are probleme cu capul". E prea mult spus, parerea mea.

vlad1607
8th August 2005, 08:27
Cl. Niculescu :
1) S-a vazut clar pe TV cum l-ai injurat pe Ogararu : "F***** mortii m*-** de handicapat "

bravo tata de parca,spre exemplu,Dica al vostru nu injura...ia uita-te la TV mai atent la el sa vezi ca parca e birjar...stii tu pe aia cu paiu si barna :sleep:

Hard
8th August 2005, 23:14
sa fim seriosi, ca Niculescu ala e tzigan ,atat in sensul propriu cat si cel figurat al cuvantului.

vlad1607
9th August 2005, 15:14
stii tu pe aia cu paiu si cu barna :D

Dica e alb ca laptele...pardon ca zapada pura :happy si are un limbaj la fel de elevat ca Paleologu ....

s-a vazut clar cum injura...nu e cu nimic mai breaz :no:

Tyres
13th August 2005, 00:12
We DICA la ora actula e cel mai bun de la steaua if you like it or not el e omu care inscrie :|

P_DANIEL
19th August 2005, 12:23
In momentul de fata conteaza doar sa se cALifice in grupele UEFA Champions League.Campionatul e pe planul 2 acum.

SORENSEN
21st August 2005, 00:52
Steaua a devenit mai solida acum si cred ca se poate mult mai mult sa vrea si jucatori si protasov sa se faca inteles mai bine.

uti2102
21st August 2005, 14:56
Pana acum Protasov a reushit sa schimbe in bine jocul Stelei. Daca jucatorii vor fi mai exactzi la finalizare (cred k ar trebui insistat un pic la antrenamente pe acest aspect) echipa va avea un joc greu de contracarat.
Nu ma ashteptam ca Protasov sa faca minuni, dar pana acum cred k jocul Stelei s-a schimbat realmente in bine : e mai ofensiv, mai spectaculos...Steaua e in sfarshit mai...STEAUA ! :ok:

apparte
21st August 2005, 19:49
Goian e la Steaua, insa in nici un caz nu poate sa joace pe aceashi linie cu Ghionea ! Sunt prea lentzi !!!
Ti s-au parut lenti aseara?Mie nu!

SORENSEN
21st August 2005, 21:49
Mi se par mult mai solizi , asa ca Goian pare mai sigur ca Baciu.
cred ca Protasov are 'probleme' cu capul adica e inteligent si cred ca a facut multe lucruri bune in jocul stelei acum trebuie sa inchege lucrurile bune si sa mai remedieze anumite lipsuri( dar aici ar trebui si patronatul sa dea banu' pt 1-2 jucatori )

uti2102
22nd August 2005, 12:03
Mi s-au parut cu o viteza in minus, cel putzin Goian !!! Au fost faze cand fundashii laterali au fost depashitzi iar centralii nu prea au fost in stare sa dubleze ! Ghionea este mult mai mobil, poate lui nu i se poate eticheta titulatura de "lent", insa Goian este deficitar la duelurile unu contra unu la firul ierbii. Oricum, a ieshit bine shi asha. Dar eu nu ash risca cu cei doi in cupele europene.

Mariusmadmax
3rd September 2005, 09:59
Cica l-a facut pe Becali taran !!!
...
nu cred ! :headbang:

SORENSEN
5th September 2005, 16:40
Cica ar fi o neintelegere de la traducerea unui interviu , nu ca nu ar fi becali taran da cred ca omul nu ar zice asa ceva -are prea mult bun simt