PDA

View Full Version : CM-proba feminina



whisper
3rd February 2007, 07:31
Va fi randul Sarei sau probabil tot Kimmie va lua aurul si de data asta?

irinaidu
3rd February 2007, 14:33
adelina, dar unde sunt fetele care chiar pot sa castige mondialele???? atatea nume din asia si nici unul in poll!!!!! nu stiu cine o sa castige , dar eu zic asia!!! acum ca japonia , ca koreea, nu stiu!!!!

whisper
3rd February 2007, 14:39
Mai nu le tineam prea bine numele(cum se scrie mai ales:P ) Si am trecut altele in caz ca cineva vrea sa le voteze .Sorry!

peirsolgirl
3rd February 2007, 15:09
asa e, irina.unde sunt mao, yu na si miki?

whisper
3rd February 2007, 15:22
pai le pun si pe ele da scrieti mi si mie numele lor intreg si corect.
Daca vreti sa va mut votu ziceti unde si se face :ok:

ioanav88
3rd February 2007, 22:01
se aude ca asiaticele sunt f. bine pregatite anul asta, mai ales ca mondialele se tin la tokyo. e posibil sa asistam la aterizarea unei cvatruple:ok: :ok:

peirsolgirl
3rd February 2007, 22:10
Si eu sper ca Mao sa aiba un program cu cvadrupla si triplu Axel :yeah:
E mai mult decat capabila

paulinio
3rd February 2007, 22:44
Si eu cred ca o asiatica va castiga... si la cum a fost nivelul la europene... au multe sanse.

ladyrrain
4th February 2007, 14:06
miki ando parca era cea cu cvadruplele...mao numai triplu axel...oricum cred ca asada o sa ia titlul

peirsolgirl
4th February 2007, 14:22
da, dar la antrenamente ii reusesc si lui Mao.

irinaidu
4th February 2007, 14:38
oricum o sa fie mai interesanta proba feminina la mondiale. ca la europene sincer nu mi-a parut deloc rau ca nu am avut bilete.

ioanav88
18th February 2007, 21:05
cica participa si sasha cohen...

peirsolgirl
18th February 2007, 21:22
pe bune??

ioanav88
19th February 2007, 09:55
pe eurosport aratau un promo despre mondiale si ziceau ceva de genul ca se lupta si ea pt medalia de aur

domnita14
20th February 2007, 00:34
:shocked: m-am mirat sa vad cate voturi are Carolina Kostner..ca nuprea a avut sezoane bune in ultima vreme....de-abia astept si proba feminina...anul trecut a fost splendid..my fav of al fav...bye;)

Iulya
4th March 2007, 12:28
entries pt campionatul mondial : http://www.isufs.org/events/cat00005654.htm

camichiu
5th March 2007, 09:46
Greu de spus cine va lua titlul la fete :rolleyes:

ioanav88
5th March 2007, 09:59
asa e. anul trecut la oly eram sigura ca va castiga irina, asa ca nu mai fac pronosticuri

irinaidu
5th March 2007, 13:17
eu nu stiu, dar nici nu prea imi pasa la aceasta proba.

wanderlust
5th March 2007, 20:17
mie imi placea ff mult arakawa.. mai participa sau s-a retras ca nu mai stiu nik de ea,desi la mondiale am tinut cu irina,defapt cu irina am tinut si la salt lake... si de carolina imi place da cum e ea imprevizibila nu m-as baza pe ea:P

whisper
5th March 2007, 20:41
Irina a fost preferata mea..dar acu tin cu Meier.:) Desi nu cred ca va castiga.

peirsolgirl
5th March 2007, 20:48
Dimpotriva...eu abia astept sa vad fetele:P
De mult n-a mai fost asa concurenta la fete...si asa de multe talente pe metru patrat ;)

a_n_c_a
6th March 2007, 14:08
si eu as vrea sa castige meier( desi nush nici daca va prinde podiumul macar) iar carolina mi se pare ca nu are ea puterea sa castige, da cine stie...despre arakawa eu am auzit ca nu participa anu asta, oricum anul trecut nu prea se astepta cineva sa castige ea , parca era olimpiada de la torino nu mai stiu exact.A fost o surpriza
Pana la urma .desi nu vreau, cred ca va castiga cineva din asia, sper sa vedem si un cvadruplu...

ioanav88
7th March 2007, 10:31
si mie imi place mult proba feminina si tin cu sarah meyer, mi se pare mai interesanta lupta pentru aur la fete , anul asta cel putin

flying_dreamz
9th March 2007, 01:00
dak kiira korpi ar fi avut mai multa experienta as fi tinut cu ea. cred ca promite mult fata asta. are si mult talent dar fara experienta:( .... ar fi bine si daca ar prinde un loc in primele 10:rolleyes: ..... asa cred ca o sa tin cu.... toate participantele mai putin cu carolina kostner:angry: .... ma enerveaza fata asta foarte tare:evil: :drak:

camichiu
9th March 2007, 12:53
Biata Carolina !
Recunosc ca mi-a fost simpatica la inceput. Dar mi-am schimbat parerea despre ea anul trecut, la Olimpiada, cu toata reclama aia penibila ... care i-a facut numai rau. Asa ca nu tin cu Carolina, dar nici cu asiaticele.

rocs_a
15th March 2007, 19:29
am o MARE rugaminte la voi: puteti sa postai o poza de-a carolinei costner? am nevoie urgenta de ea...pe google nu gaseste decat una in care e cu alte 2 patinatoare ..mie imi tb sa fie singura in poza.

rocs_a
15th March 2007, 19:36
hmmm..never mind...am dat search gresit...scuze, credeam k se scrie costner, si nu kostner...se pare k tot dadeam de kevin costner, si nu de carolina...am gasit cu "k"
ma si miram k nu gasesc

flying_dreamz
15th March 2007, 19:40
uite aici cateva:

rocs_a
15th March 2007, 21:55
multumesc...

Iulya
23rd March 2007, 17:35
LADIES SP RESULTS:

1 Yu-Na KIM KOR 71.95
2 Miki ANDO JPN 67.98
3 Carolina KOSTNER ITA 67.15
4 Kimmie MEISSNER USA 64.67
5 Mao ASADA JPN 61.32
6 Emily HUGHES USA 60.88
7 Yukari NAKANO JPN 60.62
8 Julia SEBESTYEN HUN 59.98
9 Sarah MEIER SUI 58.52
10 Susanna POYKIO FIN 57.16
11 Elena SOKOLOVA RUS 55.83
12 Arina MARTINOVA RUS 54.69
13 Elene GEDEVANISHVILI GEO 53.97
14 Valentina MARCHEI ITA 51.88
15 Anastasia GIMAZETDINOVA UZB 49.99
16 Joannie ROCHETTE CAN 49.85
17 Kiira KORPI FIN 49.63
18 Alissa CZISNY USA 49.43
19 Joanne CARTER AUS 48.46
20 Mira LEUNG CAN 47.05
21 Yan LIU CHN 46.59
22 Elena GLEBOVA EST 46.10
23 Tamar KATZ ISR 45.66
24 Idora HEGEL CRO 44.91
25 Kathrin FREUDELSPERGER AUT 42.24
26 Lina JOHANSSON SWE 41.87
27 Tugba KARADEMIR TUR 41.79
28 Irina MOVCHAN UKR 40.76
29 Kristin WIECZOREK GER 40.35
30 Roxana LUCA ROU 39.65
31 Anna JURKIEWICZ POL 36.39
32 Hristina VASSILEVA BUL 36.22
33 Radka BARTOVA SVK 36.17
34 Isabelle PIEMAN BEL 35.12
35 Ivana HUDZIECOVA CZE 33.86
36 Teodora POSTIC SLO 33.77
37 Merovee EPHREM MON 33.01
38 Maria-Elena PAPASOTIRIOU GRE 32.90
39 Julia TEPLIH LAT 31.19
40 Charissa TANSOMBOON THA 30.46
41 Jocelyn HO TPE 30.41
42 Ana Cecilia CANTU MEX 30.28
43 Ksenia JASTSENJSKI SRB 27.56
44 Ami PAREKH IND 26.82
45 Kristine Y. LEE HKG 23.57

peirsolgirl
23rd March 2007, 17:47
Mi-a placut foarte mult de Yu Na Kim si de Miki.Si Carolina a patinat frumos

ioanav88
23rd March 2007, 20:24
Si mie mi-a placut de Yu Na Kim, abia astept sa vad lp-ul. pacat ca n-au aratat-o si pe Roxana

Elly23_05
23rd March 2007, 21:00
Mie mi-a placut chiar f mult Karolina! Mi s-a parut foarte artistica, gratioasa, un stil aparte, chiar m-a impresionat si mi se pare ca merita sa castige! Desi...nu stiu daca se va intampla asta..

yagudina
24th March 2007, 14:33
:((((((((((((vroiam sa castige mao asada! a fost superba a sarit si 3A si artistic a fost minunanata, a avut o singura ezitare ce pacat ca a luat doar argintul:(pe mine una nu m'a impresionat atat de mult programul lui miki..cel putin nu mai mult decat al lui mao
pacat de carolina ca a ratat asa mult si s'a clasat doar pe 6 si de yu-na kim care a cazut de 2 ori la lutz, o vedeam pe podium cu siguranta ...
si mai imi pare rau de sokolova mie imi place mult de ea pacat ca in ultimul timp nu isi mai gaseste forma dinainte..anyway mi'ar fi placut sa transmita si programele sarei si kiirei, dar handicapatii astia de la eurosport nu le'au aratat:((
in concluzie pt mine proba feminina a fost una plina de dezamagiri, noroc ca compenseaza proba feminina si cea de dans:D
abia ast sa vad gala si pe briiiiii!!!!!!!

whisper
24th March 2007, 14:38
in concluzie pt mine proba feminina a fost una plina de dezamagiri, noroc ca compenseaza proba feminina si cea de dans :happy
Vrei sa dau eu edit sau mai dai tu :D
Mie mi-a placut si programul lui Kimmie:P

yagudina
24th March 2007, 16:34
ooops
sorry ma grabeam sa;mi fac tema la med:))))))))
proba fem a fost plina de dezamagiri dar compenseaza proba masculina...
..brian ma exact:P

ioanav88
24th March 2007, 16:35
Mao Asada a avut un program cum n-am mai vazut de mult. bravo ei pentru triplu axel, daca mergea un pic mai bin la sp lua aurul, dar miki a fost mai constanta. as fi vrut sa vad cvadrupla dar n-a fost sa fie. @yagudina pe tvr2 au aratat penultima grupa in totalitate, din pacate sara a cazut

yagudina
24th March 2007, 16:40
daaaaaaamn!am ratat:( stii cumva daca mai da reluare pr tvr2 chiar as fi vrut sa le vad si pe sarah si kiira..nu inteleg de ce de doi ani incoace patinajul a devenit atat de insignifiant ptr cei de la eurosport incat numai transmit probele in totalitate, sa numai zic ca nici macar live pe unele dintre ele..c'mon chiar asa de vizionat e porcaria aia de curling sau saritura cu skiurile???? aiurea:(

ioanav88
24th March 2007, 16:47
nu stiu daca o sa fie in reluare (iti dau dreptate in ceea ce priveste curlingul, dar nu te lua de sarituri ca ma supar... ei glumesc) dar ati auzit ca gala o sa fie tocmai luni de la 21.45?

whisper
24th March 2007, 16:51
Da,de abia luni :( Asta e,e bine si atunci :)
:happy Ca da sarituri cu skiurile nu e rau..mie imi plac..dar curling :mda:
Asa e nici pe eurosport si nici TVR2 nu mai sunt asa interesate de patinaj :) Or fi cazut si ele in faza"post Plushy" Eu am avut una "post Yags" si nu prea m-am uitat vreo 2 sezoane la FS.:D

corina_mee
24th March 2007, 16:53
Am inteles ca este si maine la 9.00 pe TVR2, in direct. Asta daca nu cumva se hotarasc sa schimbe programul.

ioanav88
24th March 2007, 16:58
yuuupy, mersi de informatie corina! at whisper : si eu la fel dupa ce s-a retras alexei nu m-am mai uitat la patinaj pana la europenele din sezonul trecut

peirsolgirl
24th March 2007, 17:00
Dap..maine gala e la ora 9 :)
Cel mai frumos a interpretat Yu na Kim dupa parerea mea..eu as fi pariat pe ea..:( Pacat de Lutz...:headbang:
Miki a avut un program grozav, dar din pacate stresul si-a spus cuvantul..s-a concentrat pe partea tehnica si a neglijat-o un pic pe cea artistica...oricum...m-am bucurat pentru ea, pentru ca e una din patinatoarele mele favorite.A avut un SP grozav...Si in K&C era asa de simpatica , nu o mai puteau opri din plans :P era clar ca se astepta sa ia argintul..
Mao a avut un program super..dar si ea mai are de lucrat la partea artistica.
Oricum, all in all a fost un concurs pe cinste!Bravo, fetelor!:ok:

PS: Carolina...:confused::sleep:

ioanav88
24th March 2007, 17:04
he he , carolina confirma faptul ca nu se poate prea poate aduna pentru competitii gen mondiale/oly
p.s ia uite, avatarul meu se asorteaza cu podiumul feminin ;)

whisper
24th March 2007, 17:41
@Ioana: Aproape la fel :D Ma uitam sa vad cine mai castiga si ce era mai important :ras-plans:

wanderlust
24th March 2007, 18:11
mie mi-a placut Yu-Na Kim la interpretare cel mai mult si la scurt si la liber apoi Mao Asada... Miki nu m-a impresionat nu a castigat pt ca a stralucit cu adevarat ci pt ca a fost constanta.. oricum nu aveam o favorita.. imi pare rau de carolina mie imi place... mi se pare una dintre cele mai gratioase patinatoare... dar.. poate ca dak ar fi fost cu brian nu mi-ar mai fi placut la fel de mult asa ca le intleg pe fanele lambiel:P ca dovada nu prea ma dau in vant dupa Valentina Marchei ca sa fac o legatura cu zvonurile cum ca ar fi avut ceva cu brian

whisper
24th March 2007, 18:33
:happy Nu imi placea Carolina nici cand nu stiam ca e cu Steph.:ras-plans:

corina_mee
24th March 2007, 18:52
Nici mie nu imi place Carolina...si eu nu pot spune ca sunt fan steph.:P

irinaidu
25th March 2007, 02:03
nici mie nu-mi place carolina asa ca e clar ca e ceva in neregula la ea ca nu-s fana lambiel ( cam din contra as zice ).
m-au impresionat placut fetele anul asta. acum sunt fana yu-na. e asa de delicata si micuta. o scumpica!!!!
dar privitul lp la fete a fost un chin. a venit la mine nepotul meu ( are 23 de ani ) si a vorbit in continuu. si habar nu are de patinaj. la el e importanat daca cade sau nu cade cineva. si facea glume imposibile imi venea sa-l strang de gat ( cu toate ca e membrul favorit din familia mea ). si cand a patinat yu-na i-am zis ca taca ca il omor si eu eram asa emotionata pt ca patina asa bine si el zice " e stai ca o sa cada acum" si instanat ea a cazut. chiar am crezut ca il bat.
offf, f grea a fost vizionarea.

irinaidu
25th March 2007, 10:57
mao asada a fost f draguta patinanad pe carmen. si un costum f frumusel!!!!

whisper
25th March 2007, 15:36
:ras-plans: Imi pare rau Irina.
Da toate(asiaticele) au fost dragutele.Dar imi pare rau ca nu a reusit nici una din Europa sa se claseze pe podium.:)

ioanav88
25th March 2007, 16:01
si tata a venit pe capul meu exact cand patina Yu-Na, n-am inteles nimic din programul ei in consecinta, ma tot intreba asta cum se cheama?, cate puncte ii scade daca a cazut? elementul ala ce e? si tooot asa

whisper
25th March 2007, 16:14
:P Te incerca sa vada cat de bine te pricepi:ras-plans:

ioanav88
25th March 2007, 16:19
Pai cred ca da, ca m-a pus sa-i explic care e faza cu punctele, si am incercat eu sa-l lamuresc, da' probabil ca n-am incercat destul, concluzia a fost "nu prea le ai!" :P

whisper
25th March 2007, 16:20
:ras-plans:
Nu stiam unde sa postez si am ales sa il pun aici :P
Mao Asada& Yukari Nakano Practice (http://www.savefile.com/files/577934) Mai apar si Steph si Caro:P

peirsolgirl
25th March 2007, 16:54
si tata a venit pe capul meu exact cand patina Yu-Na, n-am inteles nimic din programul ei in consecinta, ma tot intreba asta cum se cheama?, cate puncte ii scade daca a cazut? elementul ala ce e? si tooot asa
Ooffffffffff..da' mie imi spui......ca sora mea se tot dadea in spectacol si chinuia cainele si se tot alergau iar eu simteam ca explodez..........:headbang: :headbang:

irinaidu
25th March 2007, 19:45
mai fetelot, ma simt un pic mai bine , acum ca stiu ca am suferit impreuna. rudele astea, nu poti sa traiesti fara ele, nu poti nici sa le omori sau macar sa le dai pe mute din cand in cand.

ioanav88
25th March 2007, 21:37
ce ma enerveaza kimmie. melodia pe care a patinat la gala e super (Arms of an Angel - City of Angels soundtrack ) si nu a exploatat-o deloc, de mult vroiam sa vad un program pe mel asta si m-a dezamagit

ice_deea
25th March 2007, 22:34
ai dreptate ioanav88,nici mie nu mi-a placut interpretarea lui kimmie,de fapt nu o prea agreez in general,dar oricum asta nu prea conteaza,ar fi trebuit macar sa se straduiasca mai mult,superba melodia,merita mai multa atentie.:(

duchess
29th March 2007, 09:46
Mie mi-a placut competitia fetelor cel mai mult (desi nu prea mi s-a mai intimplat asa ceva).
Mao si Yu-Na sunt amindoua extraordinare si nu cred sa le mai bata cineva in anii viitori (sunt convinsa ca Miki nu o sa mai reuseasca sa cistige aurul vreodata).
Cit despre Caro, nu-s de ce va displace asa de mult. Mie mi se pare o patinatoare foarte buna (chiar are o tehnica deosebita) care ar putea concura cu Mao si Yu-Na daca ar reusi vreodata 2 programe curate, ceea ce evident nu se intimpla.Si mi se pare si frumusica. Recunosc ca nu stiu aboslut nimic despre ea, off-ice (nu cred ca am citit vreun interviu de-al ei), nu sunt fan dar, din curiozitate: Ce va displace la ea?

irinaidu
29th March 2007, 12:07
mie mi-a devenit antipatica anul trecut o data cu olimpiada. pe toate canalele la italieni nu era decat ea si ce minunata si gratioasa e si bla,bla,bla. si mie mi se pare gratioasa ca un hipopotamel si asa am inceput sa o antipatizez si apoi a venit olimpiada unde she sucked. si saraca pana la urma nu e vina ei ci probabil a massmediei dar acum ca s-a intamplat nu pot da timpul inapoi. si mie o data ce mi se pune pata pe cineva greu imi trece ( in caz ca nu e johnny weir ).

Cristinush
29th March 2007, 21:49
well, pai...mie, personal,..principalul motiv pentru care o detest?!..hai sa nu spun o detest, suna prea...naspa:P...nu o plac pentru ca mi se pare o persoana extrem de ipocrita, o mironosita de`asta..pe gheata e ok..nu am nimic cu ea..dar in fine..e cam f*fa, daca vrei sa`ti explic mai pe romaneste:))))...ma deruteaza faptu` ca se da la o gramada de patinatori...i mean...wtf?nu`i ajunge unu`?sau doi?...are o fata de ingeras, un chip total angelic, nu ai spune ca ar putea sa te atinga, macar..ma enerveaza genu` asta de persoane..deci, eu ma leg mai mult de personalitatea ei, k pe gheata, cum am spus, e ft ok...e gratioasa, si frumusica, tre` sa recunosc:)...si bineinteles, un alt motiv ar fi faptu` ca a fost cu Lambiel...:D
P.S.: Irina, imi place faza cu "she sucked"..:))>:)

wanderlust
31st March 2007, 00:00
mie mi-a placut intotdeauna carolina, bine nu cum arata .. adik nu mi se pare deloc frumoasa dar pe gheata e frumoasa.. chiar mi-a parut ff rau de ea anul trecut la olimpiada cred ca a fost prea multa presiune pe capul ei

ioanav88
31st March 2007, 17:12
Nu stiu daca Miki nu va mai castiga concursuri. sa nu uitam ca face cvadrupla, si probabil ca la momentul potrivit o va executa si in competitii