PDA

View Full Version : Campionatul Mondial de Patinaj artistic-proba masculina



Pages : [1] 2

whisper
3rd February 2007, 07:16
Da stiu mai sunt aproape doua luni pana atunci.Dar in principiu stim cine participa asa ca putem discuta pe subiect inca de acum:)
Stiu pe cine veti vota;) dar nu strica sa pun un poll:D
L-am trecut si pe Steph desi mai bine il treceam la altul ca cine stie de nu zice si acum ca nu simte "fire"-ul :ras-plans:

Elly23_05
3rd February 2007, 11:09
L-am votat eu pe Bri..dar stiti ca plushi se cam gandeste sa revina..sa vdm atunci :-s

alyosha_87
3rd February 2007, 11:44
opa...asta n-am stiut...plushenko se intoarce? :thinkso: n-ar fi rau, though :)
da whisper,hai sa-i dam nishgte redbull lui Steph,poate asa va simti si el za faier:P

a_n_c_a
3rd February 2007, 12:01
DA ..s ar putea ca plushenko sa se intoarca dar lucrul asta nu e sigur!.El a declarat ca i este dor de competitie si de asta s ar putea sa revina.

alyosha_87
3rd February 2007, 12:06
nu vreau sa fiu rea,dar sa stea pe fundul lui ca el a castigat deja tot ce se putea:P...sa mai lase si pe altii(prin altii a se intelege, mai feiz:P-->Brian)...and oricum el e ocupat acum cu touring cu edvin :rolleyes::ras-plans:

whisper
3rd February 2007, 13:43
Da un redbull ar fi bun da' ar face niste sarituri ca de "ii da aripi":happy
Sa se intoarca Plushy?!Am zis eu ca imi pare rau ca s-o retras ,da nici chiar asa :D

irinaidu
3rd February 2007, 14:38
eu nu cred ca se intoarce plush.
oricum votul meu e normal pt brian!!!!
si daca ar fi dupa mine cu johnny pe locul 2!!!!

whisper
3rd February 2007, 14:43
Ok se pare ca nu o sa primeasca Steph nici un vot asa ca il votez eu,si sper sa vina si sa o faca si bine ca altfel :mda: nu imi stric votu degeaba pe el.:P

peirsolgirl
3rd February 2007, 14:58
Si eu am votat pt BJou evident, dar tare mi-e frica de Takahashi, mai ales ca e la el acasa..:rolleyes:

whisper
3rd February 2007, 15:05
CE??Sa speram ca nu!!!!! Da Brian ce face nu participa?;) Nu cred ca ar trebui sa ne facem griji.

peirsolgirl
3rd February 2007, 15:08
eee....cum sa nu participe

whisper
3rd February 2007, 15:32
Nu vroiam sa zic asta ..bateam in altceva :D

ioanav88
3rd February 2007, 22:07
dar jeff buttle nu participa?

peirsolgirl
3rd February 2007, 22:09
Nu vroiam sa zic asta ..bateam in altceva :D

Ha, ha..in your dreams :P

Ba Jeff pariticipa, dar nu consider un pericol un patinator care n-are o cvadrupla in bagajul tehnic;)

paulinio
3rd February 2007, 22:46
Da... dar a primiit multe puncte pentru smile... :)

oana88
4th February 2007, 22:04
Am votat si eu pt Brian (evident:P), dar nu cred ca ii va fi usor sa castige. Daisuke & Oda au primit punctaje foarte mari in aproape toate competitiile la care au participat sezonul asta, iar Lysacek cred ca e si el un adversar destul de puternic (a primit un punctaj mare la nationale si a sarit cvadrupla-tripla). Mai este si Stephane, necunoscuta din ecuatia pt podium. Dar daca ar fi sa ia medalii cine imi doresc eu, ar lua Brian aur, Steph argint & Johnny bronz:D

irinaidu
4th February 2007, 22:17
si pe mine ma sperie daisuke mai ales ca vor fi la ei acasa. si asia e recunoscuta pt ca atunci cand s-au tinut competitii acolo lucrurile au fost cam tulburi. dar sa speram ca acum nu va fi asa.
lysacek mie nu mi se pare de temut. sau cel putin pe mine nu ma impresioneaza. da prea mult din maini. imi e mai simpatic asa la gale gen cea " how to pick music" , iar programul lui carmen, deja m-am plictisit de el. adica anul trecut a fost ok si a avut el si momentele f bune de la olys si mondiale. dar si anul asta tot carmen nu mai rezist. nici macar nu m-am uitat la lp lui de la us nationals.
steph, ce pot sa zic, ca daca zic ceva nu e de bine , asa ca nu mai zic. sa fie el sanatos!!!! si daca nu gaseste the fire within pot sa il ajut eu cu un chibrit. ups!!!
johnny mi s-a parut mult mai ok la us nationals decat tot restul sezonului de pana acum. adica macar a facut si o cvadrupla chiar daca nu i-a iesit prea bine. dar el e mereu un mare semn de intrebare.
asa ca eu nu-mi doresc decat ca brian sa se simta ca la cup of rusia!!!

peirsolgirl
4th February 2007, 22:18
da, asa arata si my dream podium :D
Dar cred ca de japonezi tot nu scapam :P

whisper
4th February 2007, 23:16
Brian aur, Steph argint & Johnny bronz:cheer: Pai va castiga un japonez daca va merita.Oricat ar trage arbitri cu ei...daca Brian, Steph si Johnny sau Lysacek vor face un program mult mai bun decat Oda sau Daisuke nu ii vor putea face CM !

a_n_c_a
5th February 2007, 16:31
Oricum conculzia e ca va fi o lupta grea pe care cred ca o vom trai cu totii f intens:D !!

irinaidu
5th February 2007, 17:47
asa e. mie imi place sentimentul asta de lupta in care toti par a avea sanse egale, dar cu conditia ca rezultatul sa fie cel pe care mi-l doresc eu. :)

whisper
5th February 2007, 18:28
rezultatul sa fie cel pe care mi-l doresc eu.:ok: :cheer:
Oricum daca ar fi cum e la noi Brian ar castiga detasat si nu ar trebui sa ne facem griji :D

Daiana
6th February 2007, 14:08
Eu cred ca va castiga Lysacek,desi nu prea imi place pt.ca nu are un stil personal.El a imprumutat de la mai multi patinatori cate ceva.Are mai multa acuratete in programe decat Johnny,dar nu e original :no:
Vom trai si vom vedea :ok:
Eu ii voi sustine pe romanasii nostri,in primul rand :yeah: Sa aibe noroc sa se califice pt lp si,bine-nteles,pe Johnny :P

a_n_c_a
6th February 2007, 14:26
Ce vin frumos am avut eu aseara..:) se facea ca erau deja campionatele mondiale (desi eram in februarie,ciudat oricum) si se terminase programul scurt al baietilor si..eu n am putut sa l vad pe al lui brian pt ca eram la sc si venisem tarziu.Am nimerit doar clasamentul final care era asha..pe primul loc brian , dupa aia plushenko(care nush cum de participase) si dupa aia stiu ca era si lambiel pe acolo care era suparat (asta retin) !
Dar era super sentimentul acela ca brian il intrecuse pe plushenko:rolleyes:

a_n_c_a
6th February 2007, 14:30
Ohh,...scuze scuze ! era vis acolo ..nu vin :happy :happy .

paulinio
6th February 2007, 15:31
ehehe... trebuie sa fie vise cu vin ca sa se intample asta... nu ca as fi mare fac al lui plushy... dar , alta e realitatea :)

peirsolgirl
6th February 2007, 19:55
anca, probabil visul a fost provocat de ceva vin?:P

alyosha_87
6th February 2007, 20:04
sau poate ceva mai mult vinuletz..."dulce-i vinul...*hac*:P

a_n_c_a
7th February 2007, 12:11
:happy :happy mama ce ma mai disteaza ce scieti voi pe aici !!deci sa va zic vinuletzu nu a avut nici o legatura cu visul meu..da berea crek da:happy

corina_mee
7th February 2007, 12:43
Buna! Eu sunt noua pe aici. Si mie imi place super mult Brian si sper sa castige mondialele...chiar merita. Eu zic ca e cel mai bun patinator in momentul asta...si cel mai dragut :)

alyosha_87
7th February 2007, 12:52
bine ai venit corina!:ok:
sper sa te simti bine cu noi!;):yeah:

irinaidu
7th February 2007, 13:05
buna corina!!!! si eu sunt de acord cu tine!!!!

Iulya
7th February 2007, 13:12
Bine ai venit Corina!!!

corina_mee
7th February 2007, 14:16
Mersi pentru primire! Sunt sigura ca o sa ma simt foarte bine aici pe forum.

a_n_c_a
7th February 2007, 14:48
bine ai venit !!!/hello /hello

oana88
7th February 2007, 15:19
Bine ai venit, Corina!/hello Stie cineva care dintre baietii români va participa la CM, pt ca nu cred ca România are dreptul sa inscrie 2 sportivi?

whisper
7th February 2007, 18:34
Bine ai venit Corina!/hello Sper sa mai ne vizitezi :)
Pai nu era nimic sigur..cel putin asa a zis Belu(cand a prezentat CE) .Zoltan a castigat el campionatu national,dar Ady reusise o clasare mai buna la CE asa ca e foarte greu de precizat..asteptam si vom vedea..:D

peirsolgirl
7th February 2007, 19:37
Corina, bine ai venit!:)
E cineva pe fsvids cu nick-ul "corina" si cu avatarul tau...e coincidenta sau esti tu?

irinaidu
7th February 2007, 21:12
nici baietii nu stiau la CE. au zis ca afla cand vin acasa.

corina_mee
7th February 2007, 22:57
Da eu sunt si pe fsvids. Si eu te-am vazut acolo. :)

peirsolgirl
8th February 2007, 12:37
Ce dragut ! :)

baboo
8th February 2007, 21:36
Bine ai venit,Corina!!

whisper
8th February 2007, 21:53
Am mai vorbit cu Alex despre asta,da totusi stie cineva daca se vor da si in reluare probele?Stiu mai e timp pana atunci si orice ii posibil,dar eu as vrea sa le dea mai pe la o ora convenabila-adica 20/21-ca dimineata nu le pot vedea :(

paulinio
9th February 2007, 10:02
Din experienta concursurilor trecute tinute pe taramuri indepartate... da, vor fi in reluare seara... dar, crede-ma nu e acelasi lucru. Nu e "pauza pentru refacerea ghetii"... eventual se mai taie si din incalzire...
Dar cred ca vor da si seara. Cate ore? Depinde de evenimente se mai desfasoara in saptamana aceea.

whisper
9th February 2007, 18:30
:) Nu ii nimic e bine si asa decat deloc...eu nu le pot vedea...deh serviciul ...:(

panait elena
13th February 2007, 14:05
brian joubert va triumfa la mondiale deoarece este cel mai in forma patinator al momentului si sunt de parere ca va reusi acst lucru pt.care ii urez f.mult succes.

panait elena
13th February 2007, 14:07
l-am votat cu buna stiinta pe joubert.

whisper
13th February 2007, 19:09
:ras-plans: Sa stii ca ma gandeam ca ai facut-o fara sa stii :D Glumesc,sper sa nu te superi;)

ladyrrain
19th February 2007, 20:31
mi-a fost lene sa citesc si eu in ziar, dar mi-a zis o colega ca plushenko a declarat ca chiar (scuzati cacofonia) daca nu participa la mondiale, n-are importanta pentru el si stie ca oricum i-ar fi batut pe toti daca ar fi participat, ca el e cel mai bun bla bla. pe mine m-a stresat:no:

alyosha_87
19th February 2007, 20:37
mda...se poate citi mirificul lui interviu si pe threadul lui...*cough* eu ma abtin de la orice fel de comentarii pe tema plushy :no: :no:

whisper
19th February 2007, 20:46
Da ai dreptate..sa il lasam in pace...presupun ca sughitat astazi...

domnita14
20th February 2007, 00:28
Sal..am votat Stephane ..nu ma pot abtine...e preferatul..e King Arthur..plus mi-a mai facut si show-ul cu Fix you d ela Coldplay..care sincer..era combinatia perfecta...si chiar cum eram unpic bosumflata dupa Euro..ca era singura bucurie pe care mi-o permiteam in sesiune..ce boyfriend? nu mai conta nici ala..nici Twix nu mai erau la fel..aveam nevoie de patinaj..si de patinajul lui Stephane..deci, cum ziceam cu toate astea still him...sorry girls..

whisper
20th February 2007, 06:53
:ok: Are si el doua voturi :D

duchess
20th February 2007, 13:26
Tinind cont ca Mondialele sunt in Japonia eu cred ca Takahashi va cistiga.
Desi in general nu prea reusea programe curate, anul acesta mi s-a parut impresionant. Are quad, 3A + o tehnica de baza superba.

a_n_c_a
20th February 2007, 14:21
ee..poate sa aiba el toate astea numai sa le execute cum trebuie.desi nu cred..

irinaidu
20th February 2007, 15:03
eu sper sa nu, ca daca patineaza clean,ne-am ars, pt ca eu cred ca o sa se traga mult sa castige japonezii.

whisper
20th February 2007, 16:26
pt ca eu cred ca o sa se traga mult sa castige japonezii.

Sper ca nu ,daca se va face asa ceva atunci arbitri si federatia internationala de patinaj merita :rosu:

corina_mee
20th February 2007, 19:55
Nu stiu de ce dar mie niciodata nu mi-au placut patinatorii asiatici...nu mi se pareau suficient de expresivi. Asa ca sper sa nu castige Takahashi.

alyosha_87
20th February 2007, 22:57
poate ca nu sunt expresivi din cauza orezului pe care il mananca in cantitati industriale:P... am mai zis-o si o zic: Brian nu se va da batut:D

duchess
21st February 2007, 07:59
poate ca nu sunt expresivi din cauza orezului pe care il mananca in cantitati industriale:P... am mai zis-o si o zic: Brian nu se va da batut:D

Si-atunci antrenorul bulgarilor avea dreptate ca o sa luam bataie la fotbal, de la ei, din cauza mamaligii pe care o consumam in cantitati industriale?

irinaidu
21st February 2007, 14:07
mai bine explicatia asta, decat sa admitem ca echipa nationala just plain sucks. dar sa nu intram in detalii ca atunci ar trebui sa mergem pe alte forumuri. :)

duchess
21st February 2007, 14:46
Corect. Dar m-a amuzat argumentul culinar si nu m-am putut abtine sa raspund.:)

whisper
21st February 2007, 20:22
:happy

alyosha_87
24th February 2007, 01:17
eh,cum zicea irina. mai bine folosim argumentul culinar,decat lipsa de motivatie:P :happy:

duchess
27th February 2007, 10:44
Lambiel si-a regasit suspect de repede "focul sacru" si iata ca, surprise,surprise, participa la mondiale.
Hm, chiar nu mi-ar place sa cistige al 3-lea titlu consecutiv .

corina_mee
27th February 2007, 17:15
Lambiel si-a regasit suspect de repede "focul sacru" si iata ca, surprise,surprise, participa la mondiale.
Hm, chiar nu mi-ar place sa cistige al 3-lea titlu consecutiv .

Mie imi pare bine ca va partiocipa la mondiale...avem ocazia sa vedem mai multe programe bune. Dar de castigat sper sa castige Brian.:)

a_n_c_a
27th February 2007, 17:16
hmmmm...atunci o sa fie o competitie si mai stransa....ALLEZ BRIAN!!!!!!!

alyosha_87
27th February 2007, 17:28
chiar ca repede!!! hehe...abia astept sa vad cum Brian kicks his...ego :P ALLEZ BRIAN! /OLE/

whisper
27th February 2007, 18:41
Lambiel si-a regasit suspect de repede "focul sacru" si iata ca, surprise,surprise, participa la mondiale.
Hm, chiar nu mi-ar place sa cistige al 3-lea titlu consecutiv .
/OLE/ Ce veste buna! Azi imi zisese cineva ca s-ar putea sa se retraga si era sa :cry: :) Dar ma bucur ca nu ii asa.
Go Steph!:cheer:
Allez Brian!:cheer:
Cel mai bun sa castige!/OLE/
Stiu ce veti zice dar nu pot sa nu tin si cu Steph :P

bryanna_j
27th February 2007, 23:18
Eu zic ca japonezii vor fi o concurenta serioasa, dar nu si pentru Brian ! Pe Brian nimeni nu il mai poate invinge ! Sunteti de acord fetelor ? Steph nu cred ca se va putea ridica la nivelul lui de arta, iar japonezii au un singur atu, faptul ca sunt la ei acasa. Dar sa speram ca arbitrii vor fi fairplay . :confused:
Oricum ALLEZ BRIAN !!!!!! :ok:

irinaidu
27th February 2007, 23:28
nu zicem nimic!!! adica nu cu voce tare. ;) :P
hi,hi!!! eu stiu ce o sa zic in fata tvului in timpul programelor lui steph si cum se zice it's not gonna be pretty :evil: . sa castige cel mai bun, doar daca cel mai bun e cine vreau eu!!!!!:yeah: :yeah: :yeah:
go brian!!!!! :yeah: :ok:
go johnny!!!!:yeah: :ok:

whisper
28th February 2007, 07:10
sa castige cel mai bun, doar daca cel mai bun e cine vreau eu!!!!!
:)

peirsolgirl
28th February 2007, 20:56
Sunt tare curioasa sa vad programul scurt al lui Lambiel, Blood Diamond.
Sincer, si mie mai degraba decat loss of fire asta mi se pare strategie...vom vedea.Bietul Brian...si accidentat, si cu problema numita Daisuke, acu' si domnul Lambiel...uff...

ioanav88
28th February 2007, 21:33
cred ca ai dreptate, si mie imi miroase a strategie, scuza aia cu fire-ul e cam dubioasa:groggy:

duchess
1st March 2007, 09:41
Mie chestia cu “focul sacru” mi s-a parut o mare ipocrizie. Vezi Doamne ca era pregatit din punct de vedere atletic da’ fiindca e un mare artist nu s-a”prostituat” sa patineze fara a avea pasiunea necesara. Si ta-dam intr-o luna le feu sacree a reaparut, taman la timp sa participe la Mondiale. Timingul a fost perfect fiindca respectivul foc putea sa reapara cu o saptamina mai tirziu. De parca nu vorbim despre un sportiv care sa pregateste sa cistige competitii ci despre reincarnarea lui Rudolf Nureev pe gheata. Atunci de ce l-a abordat pe Mishin in timpul Europenelor? Ca doar n-avea probleme cu sariturile (din cite-mi aduc aminte atunci a declarat ca sariturile-i ies mai bine ca oricind) ci doar cu nabadaiosul de “feu sacree” iar Mishin sigur nu-i genul sa se ocupe de chestii din astea.
In mod oficial acum le tin pumnii strinsi lui Brian sau Daisuke. Macar n-au pretentia ca sunt mari artisti. (De ce Lambiel mai participa la competitii ? In mod cert ar avea mai multa libertate sa-si exprime viziunile artistice in spectacole.)

paulinio
1st March 2007, 12:03
Af, cand ma gandesc ca acum 4-5 ani chiar imi placea de Lambiel...
ACum... nu stiu, un mare campion gaseste resurse sa participe la competitii iar si iar indiferent de cate medalii a castigat... isi gaseste sigur provocari si pasiunea pentru patinaj este acolo, o simte si publicul.... Pai daca nu mai ai pasiune pentru patinaj... esti un ZERO in domeniu... atunci, nu mai ai ce cauta pe gheata.

whisper
1st March 2007, 19:02
http://yelims.free.fr/Groumph/Triste10.gif :( :cry:
chiar azi trebuia sa va luati de el http://yelims.free.fr/Groumph/Triste10.gif

ioanav88
1st March 2007, 19:07
nu mai plange, whisper!:kiss: sunt sigura ca e doar o strategie si lupta pentru aur va fi mai interesanta asa!

whisper
1st March 2007, 19:11
Multumesc Ioana..dar inteleg situatia..si il inteleg pe Steph poate chiar nu o fi simtit fire-ul..si daca nu il simtea era destul de corect sa nu participe..e parerea mea si ii cam subiectiva :P

irinaidu
1st March 2007, 22:11
adelina, dar e ziua lui ceva azi??? ca sa stim sa nu ne luam de el. daca e, atunci mai astept putin .
oricum, orice as zice de steph, asta e pt tine http://yelims.free.fr/IPB/Invision-Board-France-439.gifhttp://yelims.free.fr/IPB/Invision-Board-France-439.gif

whisper
2nd March 2007, 07:31
A.nu...:) Ziua lui e in aprilie..e ziua noastra...e/era 1 martie :P
Multumesc!http://yelims1.free.fr/Amour/Amour35.gif
Ziceam si eu ...asta e daca eu m-am mai luat de Plushy cred ca e rezonabil sa se ia si ceilalti de Steph sau.......fiecare cu preferintele lui :)

duchess
2nd March 2007, 07:58
A.nu...:) Ziua lui e in aprilie..e ziua noastra...e/era 1 martie :P
Multumesc!http://yelims1.free.fr/Amour/Amour35.gif
Ziceam si eu ...asta e daca eu m-am mai luat de Plushy cred ca e rezonabil sa se ia si ceilalti de Steph sau.......fiecare cu preferintele lui :)

Imi cer scuze ca am ales prost momentu'.Data viitoare cind ma mai iau de Steph voi avea grja sa nu fie 8 martie!;)

bryanna_j
2nd March 2007, 14:54
Nu vreau sa supar pe nimeni in luna noastra, dar totusi, sper ca stiti si voi cine va castiga relaxat si lejer campionatul ... BRIAN :groggy: ... Cat despre "feu sacree" regasit al lui Steph ... :lol: o sa vedem ...
Dupa cum spuneam, nu vreau sa supar pe nimeni :P

alyosha_87
2nd March 2007, 17:28
teoretic,nu superi pe nimeni :D personal,si eu tin cu Brian!:D

whisper
2nd March 2007, 23:26
Teoretic..Pe unde or fi Luma si Domnita :P

Imi cer scuze ca am ales prost momentu'.Data viitoare cind ma mai iau de Steph voi avea grja sa nu fie 8 martie!
:P :)

bryanna_j
3rd March 2007, 10:22
Teoretic..Pe unde or fi Luma si Domnita :P

:P :)
Ups! Scuze, dar imi place foarte mult Brian :groggy: ... va rog sa ma intelegeti si sa ma iertati :rolleyes:

whisper
3rd March 2007, 22:30
Nu ii nimic te intelegem.:P

domnita14
4th March 2007, 00:18
Hello.I am lost and found..probabil au simtit urechiusele mele..sau ochii?!!! ca mi-l detronati pe Steph sau macar aveti planuri..va salut..si no offence taken..dar tot Lambiel va castiga...nici eu nu vreau sa supar pe nimeni..tineam probabil cu Joubert, ca la Euro daca nu era Steph..but my heart is taken so...Go Steph!

whisper
4th March 2007, 06:54
Asa Domnita sa il aparam :P

domnita14
4th March 2007, 11:23
Asa Domnita sa il aparam :P

Yeap, Yeap...:P sa-l aparam...Pe mine m-a cucerit..si asa o sa ramana..si may the best win...oricum I will enjoy the show..si in orice ocazie vad patinaj..si mai ales pe Steph e super....asa ca have fun..:D

Iulya
4th March 2007, 12:25
de la noi va paticipa Zoltan , adrian fiind rezerva,

am gasit o lista k participantii pe tari Wikipedia, unde sun mentionati si rezervele ..nu stiu kat de oficiala este dar asa k sa avem o idee cine participa Link (http://en.wikipedia.org/wiki/2007_World_Figure_Skating_Championships)

sunt pentru toate probele da n-am stiut unde sa o postez ..

am gasit si lista oficiala: http://www.isufs.org/events/cat00005653.htm

whisper
4th March 2007, 13:59
Eu nu am vazut programul lui Ady de la CE,, dar cel al lui Zoltan mi-a placut asa ca merita..dar sa nu mai cada de atatea ori :P

irinaidu
4th March 2007, 19:16
hmm, eu credeam ca participa amandoi......

whisper
4th March 2007, 19:39
nu cred..dar sa vedem

rocs_a
4th March 2007, 19:55
cum se stabileste ordinea intrarii la programul scurt? prin tragere la sorti?

alyosha_87
4th March 2007, 20:28
da,din cate stiu,prin tragere la sorti :)

peirsolgirl
5th March 2007, 20:51
Maama...atatia concurenti..o sa avem ce vedea :P

domnita14
5th March 2007, 21:34
De-abia astept...super cool...mi-am pus si boyfriend0ul on hold..a.dica stie ca nu prea o sa fiu atenta la el si o sa vb numai de patinaj..Imi plac si mie asiaticii, dar ei parca nu si-au gasit le feu sacree...adica patineaza tehnic perfect sua cam asa..dar stau prost la expresivitate...si aici pierd...
Mie Steph de asta imi place..ca e foarte expresiv...si imi plac si programele lui alese pt gala...Si imi place si Brian...dar parca nu la fel...adica sigur nu la fel..oricum o sa fie show...si I will enjoy every sec of it..

flying_dreamz
5th March 2007, 23:28
Dupa mine ar trebui sa fie cate 2 medalii pentru fiecare loc :rolleyes: (ati inteles ceva?) si ar fi cam asa clasamentul visurilor mele:rolleyes: :
1. Brian si steph
2. johnny si jeff buttle
3. evan lysacek si sergei davydov(asa se scrie?):) si nici kevin van der perren nu patineaza rau....
Whisper sa stii ca nu esti singura si mie imi place steph. chiar foarte mult. imi plac la nebunie piruetele lui dar faza cu the fire a fost cam depasita. nu te supara. si cum am spus mai sus pe locul intai la egalitate Brian si Steph (bine poate un pic mai mult brian:D dar numai o sutime)

sa greseasca japonezii aia undeva sa castige ai nostri!!!:drak: ce rea sunt nu?:D
GOOOO STEPH!!! ALLEZ BRIAN!!!!!/OLE/

whisper
6th March 2007, 07:26
:) Multumesc. E bine sa mai fie cineva caruia ii plac amandoi.
Frumos clasament :rolleyes: Dar nu o sa fie asa.:( :)

Iulya
6th March 2007, 14:38
Dk ar fi dupa kum as vrea eu

http://www.millan.net/minimations/smileys/free_ger21.gif (http://www.millan.net) Stefan world champ ..da sunt realista ...cred k lupta va fi intre Brian si Steph.

asa k pana una alta GO STEFAN!!!http://www.millan.net/minimations/smileys/cheerleader2.gif (http://www.millan.net)

paulinio
6th March 2007, 15:13
Si mie imi plac amandoi... mi-e greu sama decid cu cine sa tin...
Cred ca tin cu cel care are programe mai frumoase :)

irinaidu
6th March 2007, 17:14
iulia te reneg!!!!! ;)

Iulya
6th March 2007, 17:21
iulia te reneg!!!!! ;)

d c? ....http://www.millan.net/minimations/smileys/surprisedf.gif (http://www.millan.net)


I said GO STEFAN si ma refeream la LINDEMANN.http://www.millan.net/minimations/smileys/free_ger21.gif (http://www.millan.net)

gata votez pt Lindemann ( adika optiunea altul) dk castiga va fac cinste:bere:

irinaidu
6th March 2007, 20:15
aha, acum am inteles!!!
gata nu te mai reneg!!!
ce tare e smileul cu steagul germaniei!!!

alyosha_87
6th March 2007, 20:18
Irina! mi-e asa dor de tini si de "micile" noastre discutii :D

whisper
6th March 2007, 21:41
:happy Irina ,esti tare.

irinaidu
6th March 2007, 21:44
de ce? de faza cu iulia si prea multi stefani?

domnita14
6th March 2007, 23:29
Ahhhhh:P mi-am amintit ca imi mai place de cineva..si nu e mentionat pe nicaieri...emanuel sandhu..wow:yes: he is so hot.....:D
Dar ok recunosc ca imi place si cum patineaza...si are si acel nu stiu ce..car enu imi da ganduri prea...:drak: cuminti..ca sa zic asa...
Oricum e super si de-abia astept sa fiu rasfatata...cu atata patinaj..ati vazut ora de intrare..si cum sunt transmisiile? :great:

whisper
7th March 2007, 07:14
@ Irina: :) Da ,dar sper sa nu te superi.
:groggy: Domnita,ar fi trebuit sa pun smilieul asta :shocked: dar cum stiam ca iti place nu sunt atat de shocked.:ras-plans:

paulinio
7th March 2007, 09:21
VAd ca luni pe 19 martie eurosport programeaza de la 20:30 gala de la Varsovia.
Practic de pe 20 incepe CM, transmisie directa de la ora 9; Si inregistrat de la 17 la 21... Doamne, astia cred a noi stam acasa... Daca asa e in fiecare zi (nu m-am uitat decat marti), nu am sanse sa vad mare lucru.

a_n_c_a
7th March 2007, 15:03
offf .!! cat de rau poate sa fie??? EU dimineata sunt la scoala , bine macar ca da inregistrat seara, sper sa dea in fiecare seara ..n as putea sa pierd mondialele :( :( uoff voiam atat de mult sa vad in direct ..e altceva..:cry: :cry: :cry:

whisper
7th March 2007, 16:21
:( Ai dreptate Paulinio.:( Nu e buna programarea asta.Poate TVR il da altfel.

irinaidu
8th March 2007, 02:01
pai saracii n-au ce sa faca, daca asa e decalajul orar fata de tokyo. sa tragem tokyo mai aproape de noi.
domnita, i am socked. nu credeam sa il gaseasca cineva hot pe eman. sper pt tine sa patineze bine.
sa fie toti in forma buna si sa avem un show pe cinste. si bineinteles BRIAN ROCKS!!!

peirsolgirl
8th March 2007, 08:00
offf .!! cat de rau poate sa fie??? EU dimineata sunt la scoala , bine macar ca da inregistrat seara, sper sa dea in fiecare seara ..n as putea sa pierd mondialele :( :( uoff voiam atat de mult sa vad in direct ..e altceva..:cry: :cry: :cry:

Chiulesti de la scoala :D Eu una nu pierd programele lui Brian cu nici un pret...si asa la scoala venim degeaba ca nu facem nimic...acum avem info si in laborator sunt doar eu si o colega...desi e deja 8 si ceva..:confused:

paulinio
8th March 2007, 10:03
Macar daca le-ar da inregistrate seara.... adica de la 8-9...
Cei care lucreaza banuiesc ca nu ajung acasa mai devreme de 7... asa ca nici inregistrarile nu sunt la ore ok. Si nici nu-mi mai pot luat concediu... :(
Poate tvr2....

Geografu
8th March 2007, 10:14
Nu stiu cine va castiga ,am sa urmaresc cu interes si acest campionat.In orice caz nu tin cu Joubert !! :angry: .Decat el mai bine Lambiel !

paulinio
8th March 2007, 10:39
LAmbiel a castigat deja 2 ori... in niste concusuri cam "slabe", le-as spune eu... Poate e timpul sa se echilibreze balanta... pentru a fi cat mai frumos pentru noi "spectatorii" acestui concurs.

a_n_c_a
8th March 2007, 14:17
da!..probabil asta o sa fac! pe brian trebuie sa l vad in direct neaparat, sa i tin pumnii incontinuu...ca daca vad numai inregistrarile seara o sa stiu deja ce s a intamplat:( ..nu i bun.

alyosha_87
8th March 2007, 19:30
hm..oare la faculta nu cred ca merge excuse from a doctor just to see patinaj:cry: :cry: uf..ce ore de toata jena....sper sa reusesc sa vad macar proba masculina la patinaj :ok: ca altfel,daca stau sa ma uit pe de-antregul am sa ajung la scoala ca un zombie :ras-plans::sleep:

corina_mee
8th March 2007, 19:41
Sper sa reusesc sa vad cate ceva...cred ca o sa mai si chiulesc la cateva cursuri:P ....cu seminariile e mai greu.

whisper
8th March 2007, 21:46
Nu stiu cine va castiga ,am sa urmaresc cu interes si acest campionat.In orice caz nu tin cu Joubert !! :angry: .Decat el mai bine Lambiel !
:cheer: Dar e bine si daca o sa castige Joubert.:D De fapt e bine sa se mai schimbe nitel castigatorul..totusi sa nu fie japonez.

paulinio
9th March 2007, 09:13
FEtelor... cata constinciozitate.. eu nu aveam nici un scrupul in a lipsi de la cursuri/seminarii in timpul CM... CE vremuri :) dar ma si intorceam cu energie cat 10 si recuperam imediat... imi impuneam apoi un ritm mai alert (recuperare, copiat cursuri.... si gata! )

domnita14
9th March 2007, 12:56
Hello...Eu nu cred ca o sa fiu obligata sa chiulesc..astept cu interes tot ce o sa se dea...O sa fie super...dupper cool...Si sper sa fie competitie..adica in egatura cu celelalte mondiale castigate unde mai zice lumea ca nu a fost cine stie ce...No offence....nu sunt defensive...doar ca si eu as vrea sa fie greut..dar sa castige lambiel..si atunci double happiness and more adrenaline in my blood..:yeah:

alyosha_87
10th March 2007, 16:09
mai 9 zile pana la campionateeeee:cheer: :cheer: :cheer: /OLE/ /OLE/ tineti pumnii campionilor vostri peferati ;) :cool:

whisper
10th March 2007, 16:49
Allez Brian! :cheer:http://yelims.free.fr/IPB/Invision-Board-France-163.gif
/OLE/ Viel Gluck Steph! :)http://yelims.free.fr/IPB/Invision-Board-France-571.gif
Denkova/Staviski http://yelims.free.fr/IPB/Invision-Board-France-219.gif

ice_deea
10th March 2007, 17:21
:cya: mai este putin pana la campionatele mondiale.
allez brian!!!!!!!!/OLE/

alyosha_87
10th March 2007, 17:26
bine ai venit ice-deea! :kiss:
dobro pajalavati!(rus. :P)
sper sa te simti bini alaturi de noi...

ioanav88
10th March 2007, 21:53
abia astept mondialele!!!:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: go Romania , in primul rand;)

rocs_a
10th March 2007, 23:16
anul asta, la europene, a patinat un rus care a luat unul dintre locurile 4-6...nu mai stiu exact, pt k n-am vazut programul scurt, dar l-am vazut in schimb la gala...stie cineva cum il cheama?

whisper
10th March 2007, 23:28
Lutai? cred ca despre el e vorba.
Ai dreptate Ioana: Go Romania!:cheer:

corina_mee
10th March 2007, 23:31
anul asta, la europene, a patinat un rus care a luat unul dintre locurile 4-6...nu mai stiu exact, pt k n-am vazut programul scurt, dar l-am vazut in schimb la gala...stie cineva cum il cheama?

Andrei Lutai. Aluat locul 5. S-a descurcat foarte bine pentru prim aparticipare la un campionat european.

ice_deea
11th March 2007, 12:07
da,andrei lutai pare promitator,am inteles ca e antrenat de mishin,dar oricum sa-l vedem la mondiale.

wanderlust
11th March 2007, 13:37
pe deasupra mai e si dragutz lutai ala:P

alyosha_87
11th March 2007, 14:09
Voila! si dovezi :D

irinaidu
11th March 2007, 14:10
da,da adelina ai mare dreptate. sper sa nu ucida mishin ce-mi place in lutai. dar avand in vedere ca si pe urmanov din cate imi aduc aminte l-a antrenat mishin si totusi mi-a placut de el, am sperante si pt andrei.
ce putin a mai ramas pana la mondiale. ce mi-as dori sa pot sa fiu la tokyo.mi-as dori sa ma duc la tokyo oricum, dar cu atat mai mult la mondiale.
asa ca allez brian !!!!!! si in afara de brian ( my nr one ) un allez si pt alban, jamal, karel, andrei,tomas,kevin, kristofer ( sper ca nu am uitat pe nimen)!!!

irinaidu
11th March 2007, 14:12
si BAFTA lui zoltan!!!! sa faca ce poate el mai bine, noi oricum suntem recunoscatoare ca cineva isi investeste timpul si sperantele in patinaj in romania!!!!

alyosha_87
11th March 2007, 14:14
/OLE/ ptr toti pe care Irina i-a numit :D
(btw,are careva programul lui Tomas de la gala-CE? :thinkso: )

irinaidu
11th March 2007, 14:22
dar nu e pe fsvids???? daca nu-l gasesti pana luni cand ajung eu acasa, il gasesc eu si ti-l trimit. pup

alyosha_87
11th March 2007, 14:25
hm....i got carried away with Yags&Bri...ca nu m-am gandit sa ma uit pe fsvids:P

peirsolgirl
11th March 2007, 15:35
Abia astept mondialele..mai e asa de putin!:)
Brian si-a revenit neasteptat de repede dupa accidentare, e un adevarat luptator :ok: Sper ca Johnny Weir sa patineze bine...apropo , sper ca vine...
Si bineinteles Alban, Kevin, Evan ,Tomas si ZOLTAN!

corina_mee
11th March 2007, 16:56
/OLE/ ptr toti pe care Irina i-a numit :D
(btw,are careva programul lui Tomas de la gala-CE? :thinkso: )

Il am eu. Daca il vrei ti-l trimit pe mess.:)

whisper
11th March 2007, 18:00
asa ca allez brian !!!!!! si in afara de brian ( my nr one ) un allez si pt alban, jamal, karel, andrei,tomas,kevin, kristofer ( sper ca nu am uitat pe nimen)!!!
Si Stephan!:cheer:

luma
11th March 2007, 18:14
Daca simte "fire"-ul...:evil:
Ops! Nu sunt pe threadul cu rautati...:D:P

whisper
11th March 2007, 19:14
:evil: asa e dar trebuie:D

peirsolgirl
11th March 2007, 19:26
Mda...Brian, desi a simtit lama patinei pana la os si a avut parte de cateva copci tot a promis ca vine la Tokyo, pe cand domnul Steph se pare ca fara focul sacru nu poate pasi pe gheata:mda: Ciudat insa...se pare ca doar interesul pentru competitii disparuse, pentru ca la cateva zile dupa Europene Stephane organiza propriul spectacol, "Lambiel & friends"

whisper
11th March 2007, 19:43
:D Ei nu ii asa ca ii bun :evil:

peirsolgirl
11th March 2007, 19:43
Bun de gura..da..

irinaidu
11th March 2007, 19:46
Daca simte "fire"-ul...:evil:
Ops! Nu sunt pe threadul cu rautati...:D:P

imi era dor de tine luma!!!! te astept mereu cu replici din astea de duh!!!!:P

luma
11th March 2007, 20:12
Numai despre Brian sa nu fie!! :evil::P
:kiss: Irina

wanderlust
11th March 2007, 20:50
in afara de brian care e categoric nr 1 abia astept sa-i mai vad si pe karel, kevin, si alban..:yes: ahh si pe zoltan .. pe care imi pare ff rau ca n-am apucat sa-l vad la europene.. defapt ar mai fi multi pe care astept cu nerabdare sa-i vad la mondiale... nu degeaba are proba masculina atata success printre noi fetele:P

irinaidu
12th March 2007, 23:53
miercuri, eurosport, ora 09.30 sp - men!!!!!
joi, eurosport, ora 09.30 lp -men!!!! reluare ora 15.00 si 20.00

Iulya
13th March 2007, 12:31
eu mai vreau sa-i vad, p langa Stefan, p Andrei Lutai, Kristoffer Berntsson, Karel Zelenka si al nostru Zoltan Keleman!!!

asa k :

Viel Glück! Alles Gute, Stefan! /OLE/
Buona fortuna! In bocca al lupo! Karel /hello :
Удачи и хорошего настроения, Андрей! (Udachi i khoroshego nastroeniya, Andrei!):yeah:
Lycka till, Kristoffer!!:cheer:
Bafta Zoltan!! :great:

naspa ore ..tre sa chiulesc ..d la ore si miercuri si joi k am de la 9.05 si de la 10.35 d vreau sa vad live ...

irinaidu
13th March 2007, 12:33
ce poliglota esti iulia!!!! dar imi place ideea!!! am o intrebare de copil retardat ce sunt, in elvetia ce limba e cea oficiala?????

Iulya
13th March 2007, 12:40
ce poliglota esti iulia!!!! dar imi place ideea!!! am o intrebare de copil retardat ce sunt, in elvetia ce limba e cea oficiala?????
Elvetia are 4 limbi oficiale Germana, Frenceza, Italiana and Rumantsch ( Romansh, Romansch Rhaeto-Romanic Romance etc - nu ma intreba c e . Mojoritare sunt franceza si germana dar depinde d zona.

k sa ai o idee d cum sunt e de raspandite limbile:
uz public limba nativa
Germana 74 % 63.7 %
Frenceza 21 % 19.6 %
Italiana 4 % 6.6 %
Rumantsch 1 % 0.5 %

domnita14
13th March 2007, 13:01
Un articol japonez, tradus despre Mondialele de anul asta...ce credeti?

Before opening this season nobody expected quad jumps would be the key to the victory. Those "quad kings" as Plush, Honda, Goebel, Weiss have left. And it is too risky to try quads in present COP system. As a matter of fact in Skate America, the first competition in GP series, Japan's Oda won without jumping a quad. Also in Skate Canada and in Cup of China there were no clean quads. But in Trophee Eric Bompard, the 4th GP competition, Joubert changed this stream and executed two quads. Then the 5th GP, Cup of Russia he succeeded in executing three quads. This trembled the world's top skaters.

Why Joubert insisted in quads? Joubert's quality of skating, steps and spins are not as good as Lambiel, Buttle, Takahashi, and others'. If Joubert executes one quad, he won't be able to win those skaters without quads. But if he jumps three quads in one program…? It will be hard for others to fight against him without having quads.

Top skaters were definitely influenced by Joubert. Japan's Takahashi declared to add quad flip next season, on top of his quad toe-loop which became very stable this season. Lysacek who never used a quad for competitions jumped and won US Nationals and Four Continents. Van Der Perron of Belgium, Preaubert of France tried quads in their nationals and Europeans. Two times World Champion Lambiel who won with two quads both world championships decided to participate in this Worlds. His condition wasn't too good this season. But at this point he is considered as the second stable quad jumper after Joubert.

So the point will be how many quads Joubert and Lambiel will execute, and how Takahashi and Lysacek will fight againt them with their one quad. Takahashi's improved steps, expression, smooth skating also have power to be weighed. Not only the one who succeeds in executing lots of quads will be able to win. Buttle, Wier, Oda will follow. Quality of their skating and spinning is higher than Joubert and Lysacek's. If the first four will beat each other with their quads, it is very possible this second group skaters will climb up the podium, too.

ELLY 06
13th March 2007, 16:58
Mi-as Dori Sa-l Pot Revadea Pe Acesr Mare Campion Inca O Data La Amatori Pt Ca Este F. Valoros Si La Ora Actuala.dupa Parerea Mea Afost ,este Si Va Fi Cel Mai Mare Patinator Al Lumii.

whisper
13th March 2007, 19:44
Ai dreptate Elly..dar e un thread al lui:P

Joubert's quality of skating, steps and spins are not as good as Lambiel
Eu cred ca este..mai ales daca ar mai repeta secventele de pasi a la Yagudin:P
Bine la piruete nu cred sa il intreaca...cred ca la punctul asta Lambiel si Plushy stau foarte bine:)

irinaidu
13th March 2007, 21:18
eu nu inteleg nevoia lumii de a isi dori ca toti patinatorii sa fie la fel. mie mi se pare ca noul sistem cam asta incearca. mie imi place diversitatea in sport. fiecare sa aiba semnatura lui, iar a lui brian e cvadrupla ( sau mai bine zis cvadruplele ).

a_n_c_a
14th March 2007, 09:13
dar brian se descurca f bine si la piruete..am auzit ca si le a perfectionat si ca acuma face de nivel 4 si le face f bine , si pasii a la Yagudin, si sariturile , si calitatea patinajului si tot..mie mie se pare ca are tot trebuie:) .

duchess
14th March 2007, 10:30
Ai dreptate Elly..dar e un thread al lui:P

Eu cred ca este..mai ales daca ar mai repeta secventele de pasi a la Yagudin:P
Bine la piruete nu cred sa il intreaca...cred ca la punctul asta Lambiel si Plushy stau foarte bine:)

Eu cred ca Brian ii intrece acum atit pe Yags cit si pe Plushy la piruete fiindca intr-adevar a progresat f. mult anul trecut si anul acesta .Desi nu sunt prea inventive, piruetele lui Brian sunt f. centrate si pozitiile sunt f. bune.
Nu prea ii reusea pirueta cumpana si nu reusea sa mentina pozitia dar anul acesta se pare ca a rezolvat problema.
Cit despre liniile de pasi, eu ma bucur ca a renuntat sa-l imite pe Yags fiindca era plictisitor .Desi anul trecut executa f. slabut aceste linii de pasi, anul acesta se descurca mult mai bine .
Stiu ca e shocking, dar eu cred ca Brian, daca pierde titlul, il va pierde din cauza sariturilor. Desi are inaltime foarte buna , pozitie buna in aer, nu are o pozitie prea buna la aterizare si nici flow out, la majoritatea sariturilor, si din cauza asta pierde o multime de puncte. Si nici combinatiile de sarituri nu sunt punctul lui forte.
Dintre toti patinatorii de top mi se pare ca Brian si Daisuke au progresat cel mai mult anul acesta si sper ca unul dintre ei sa ia titlul .
Oricum cine a scris articolul despre Mondiale, nu e prea in cunostinta de cauza. Cred ca si pe Mike Weiss l-ar amuza sa afle ca a fost quad king. Bietul de el avea mari probleme cu quad-ul si mai tot timpul il ateriza pe 2 picioare...

paulinio
14th March 2007, 12:10
DA, si eu am fost impresionata de progresul facut de Joubert... in acest moment nu cred ca are sens sa il comparam cu Yags sau Plushy (si cred ca nici n-as putea fi obiectiva :D)...oricum, nu cu ei trebuie el sa concureze.
Dar pe ansamblu este mult mai bun decat anul trecut. Daca nu va fi coplesit de emotii... el ar trebui sa castige... tocmai pentru ca e un echilibru in tehnic si artistic.

duchess
14th March 2007, 12:31
Nici eu nu ma pot lauda cu prea mare obiectivitate fiindca, dupa cum am marturisit,sunt fan Plush..Dar incerc sa nu-l idealizez :D
Dupa parerea mea, nici unul din marii patinatori rusi n-a stat stralucit la capitolul piruete. Kulik si Umanov au fost chiar mai slabi decit Plush si Yags.
Desi Mishin e un antrenor de exceptie in ceea ce priveste tehnica de baza si sariturile, la piruete nu cred ca se prea pricepe. Am vazut recent un clip cu viitoarea senzatie (dupa cum spune Mishin), Artur Gachinsky, si baiatul intr-adevar are sarituri super dar piruetele respecta "traditia": destul de jalnice.

a_n_c_a
14th March 2007, 14:22
ai punctat foarte bine totul duchess si imi place ca, desi esti fan Pushy stii sa recunosti calitatile celorlalti patinatori foarte bine .(o parerea personala:D ).O fi avand brian mici probleme la aterizare dar daca se concentreaza, cu siguranta ii vor iesi f bine sariturile.Mie imi place la el cum se manifesta atunci cand ii reuseste un cvadruplu, o combinatie mai grea sau o saritura mai dificila pe care o are la mijloc sau la sfarsitul prgramului...i se citeste pe fata satisfactia.Sau la sfarsitul programului cum reactioneaza ..e superb...mie imi place tot la el.

peirsolgirl
14th March 2007, 20:01
Daaa..asa e...de fiecare data bucuria lui se transforma si in bucuria mea, e asa dragut si cand zambeste si cand plange si cand cade in genunchi..E asa de frumos sa vezi bucuria pe care o provoaca un program terminat cu bine.Si Plushenko in 2001 cand a luat aurul...ce fata simpatica avea...parca lumea devenise dintr-o data a lui:rolleyes:

a_n_c_a
19th March 2007, 16:07
Nu stiti ce nr va fi brian in concurs?
sper sa nu fie la urma ca nu o sa apuc sa l mai vad asa:cry: :cry: :cry: miercuri de la 10 am romana si dau test si a zis profa sa nu cumva sa lipsim ca o sa ne dea un test mult mai greu.:headbang: Mi a stricat toate planurile :cry:

peirsolgirl
19th March 2007, 20:47
Nu stim inca pentru ca domnii de pe isu n-au catadicsit sa puna lista:headbang:

irinaidu
20th March 2007, 00:51
poze de la antrenamentele oficiale. sunt si fete si baieti.
http://sportsline.com/photos/gallery/skate

bryanna_j
20th March 2007, 06:29
Am gasit programul Eurosport ! Dar nu precizeaza ce probe dau :headbang: Offfff ! Ce nu imi place cand e campionatul in Asia sau America !!!! Nimic nu vedem LIVE ca lumea !!! :headbang:

http://tv.kappa.ro/loc__prog

domnita14
20th March 2007, 12:50
Sal..aici aveto ordinea de intrare. programul incepe maine, miercuri, dimineata la 9, dar transmisiunea s-ar putea sa inceapa la 9.30. e SP Men..si dureaza pana la pe la 14...cu mici pauze si intreruperi cand transmit curling..mai exact nu stiu sa zic..si eu ma oftic cu programul meu la facultate:( ..sper si la reluari:yes: ..bye

Starting Order

StN. Name Nat.
Warm-Up Group 1
1 Dong-Whun LEE KOR
2 Christian RAUCHBAUER AUT
3 Boris MARTINEC CRO
4 Ari-Pekka NURMENKARI FIN
5 Justin PIETERSEN RSA
Warm-Up Group 2
6 Igor MACYPURA SVK
7 Alper UCAR TUR
8 Zoltan KELEMEN ROU
9 Przemyslaw DOMANSKI POL
10 Sean CARLOW AUS
Warm-Up Group 3
11 Trifun ZIVANOVIC SRB
12 Edward Ka-Yin CHOW HKG
13 Luis HERNANDEZ MEX
14 Ming XU CHN
15 Zeus ISSARIOTIS GRE
Warm-Up Group 4
16 Sergei KOTOV ISR
17 Karel ZELENKA ITA
18 Javier FERNANDEZ ESP
19 Anton KOVALEVSKI UKR
20 Naiden BORICHEV BUL
21 Joel WATSON NZL
Warm-Up Group 5
22 Yannick PONSERO FRA
23 Christopher MABEE CAN
24 Andrei LUTAI RUS
25 Ryan BRADLEY USA
26 Gregor URBAS SLO
Warm-Up Group 6
27 Stefan LINDEMANN GER
28 Kristoffer BERNTSSON SWE
29 Jialiang WU CHN
30 Sergei VORONOV RUS
31 Jamal OTHMAN SUI
Warm-Up Group 7
32 Sergei DAVYDOV BLR
33 Nobunari ODA JPN
34 Tomas VERNER CZE
35 Jeffrey BUTTLE CAN
36 Evan LYSACEK USA
Warm-Up Group 8
37 Stephane LAMBIEL SUI
38 Brian JOUBERT FRA
39 Johnny WEIR USA
40 Daisuke TAKAHASHI JPN
41 Alban PREAUBERT FRA
42 Emanuel SANDHU CAN

a_n_c_a
20th March 2007, 12:56
deci brian e cam pe la 1 si ceva ..nu?:confused:

Iulya
20th March 2007, 15:50
Sal..aici aveto ordinea de intrare. programul incepe maine, miercuri, dimineata la 9, dar transmisiunea s-ar putea sa inceapa la 9.30. e SP Men..si dureaza pana la pe la 14...cu mici pauze si intreruperi cand transmit curling..mai exact nu stiu sa zic..si eu ma oftic cu programul meu la facultate:( ..sper si la reluari:yes: ..bye


Programul scurt e imaprtit in 2 parti ..dupa a patra grupa fiind o pauza mai lunga.Banuiesc k atunci va fi curling ...sper

Cristinush
20th March 2007, 17:04
atunci grupa a 8a pe la ce ora va fi?..ca sa stiu..sa fug de la romana sau nu?!:P...plsss..need an answer:D...

Iulya
20th March 2007, 17:15
nu stiu exact sa-ti spun ...dar e in ultima grupa si programul se termina la 2 deci safe ar fi sa fi pe la 1, 1 si ceva k sa nu-l ratezi ...:D

peirsolgirl
20th March 2007, 17:37
Ce bine..ca dimineata trebuia neaparat sa dau pe la scoala

Cristinush
20th March 2007, 18:09
ooo` da...Ok..Steph e primu`, deci....s`ar putea sa nu`l prind..offf..sper totusi:D:D

Iulya
20th March 2007, 18:59
Atentia mea va fi concentrata asupra grupelor 2(zoltan) -4( zelenka)-5 (lutai)-6 (Berntsson si Lindemann). Si max emotiilor va fi grupa nr 6http://yelims2.free.fr/Drapeaux/Drapeau39.gif deci la grupa 8 voi privi mai neutra fara emoltii:P ...deci bring on ...

And Go STEFAN!!!! ....

p.s.Lindemann nu Lambiel :D

irinaidu
20th March 2007, 19:02
iulia, de data asta ma prindeam!!!!!!

Iulya
20th March 2007, 19:05
iulia, de data asta ma prindeam!!!!!!
http://www.millan.net/minimations/smileys/gotcha.gif (http://www.millan.net)
stiu d nu m-am putut abtine .....:D ...srry

irinaidu
20th March 2007, 19:11
misto smileul;!!!!

un link pt youtube gasit de o fata de pe bjdg, un montaj facut despre concurentii la podium. frumos facut pe o muzica f faina!!!
http://www.youtube.com/watch?v=sj_Bua6PwTk

peirsolgirl
20th March 2007, 19:48
Ultima grupa e mortala.Abia astept:)
Allez Brian si hai Zoltan!Pe el din pacate n-o sa-l prind ca sunt la scoala:headbang:

Cristinush
20th March 2007, 19:52
misto smileul;!!!!

un link pt youtube gasit de o fata de pe bjdg, un montaj facut despre concurentii la podium. frumos facut pe o muzica f faina!!!
http://www.youtube.com/watch?v=sj_Bua6PwTk

Ce marfa e!!..luv`it!:D :)

oana88
20th March 2007, 21:57
N-am mai trecut de mult timp pe aici, pt ca treaba cu scoala devine tot mai serioasa pe masura ce se apropie bacul :( Totusi acum ca a inceput CM mi-e aproape imposibil sa ma gandesc la altceva decat la patinaj, si evident la Brian :D , asadar, GOOOOO BRIAN!/OLE/ Succes si lui Zoltan!:cheer:

Iulya
21st March 2007, 09:03
http://www.millan.net/minimations/smileys/morgensmile.gif (http://www.millan.net) http://www.millan.net/minimations/smileys/mornincoffee.gif (http://www.millan.net) http://www.millan.net/minimations/smileys/lotsocoffee.gif (http://www.millan.net)

Nu mai stau sa vad c minunatie transmit eurosportul ...doar primele cateva min ,.... restu inregstrez ..deci http://www.millan.net/minimations/smileys/free_ger21.gif (http://www.millan.net)Go Stefan! http://yelims2.free.fr/Drapeaux/Drapeau39.gif si bafta tuturor!!!!

poate dau vreo reluare p la inceput sau la pauze ..

din cate stiu aku patineaza gr 5 ...

nu crd k strik surpriza nimanui ... clasamentul dupa gr 5
Skaters *Short
1 Christopher MABEE (CAN) 71.33
2 Yannick PONSERO (FRA) 68.76
3 Karel ZELENKA (ITA) 63.81
4 Ryan BRADLEY (USA) 62.88
5 Anton KOVALEVSKI (UKR) 61.61
6 Igor MACYPURA (SVK) 61.25
7 Gregor URBAS (SLO) 59.93
8 Andrei LUTAI (RUS) 59.37
9 Ari-Pekka NURMENKARI (FIN) 55.79
10 Ming XU (CHN) 54.80
11 Alper UCAR (TUR) 50.09
12 Sean CARLOW (AUS) 49.73
13 Christian RAUCHBAUER (AUT) 49.19
14 Trifun ZIVANOVIC (SRB) 48.45
15 Naiden BORICHEV (BUL) 46.69
16 Sergei KOTOV (ISR) 43.99
17 Przemyslaw DOMANSKI (POL) 42.51
18 Dong-Whun LEE (KOR) 42.00
19 Javier FERNANDEZ (ESP) 41.57
20 Luis HERNANDEZ (MEX) 40.33
21 Justin PIETERSEN (RSA) 39.73
22 Boris MARTINEC (CRO) 37.09
23 Zeus ISSARIOTIS (GRE) 37.03
24 Edward Ka-Yin CHOW (HKG) 34.63
25 Zoltan KELEMEN (ROU) 33.71
26 Joel WATSON (NZL) 30.09


edit: fetelor voi stiti cine e Chris Mabee CAN?

Iulya
21st March 2007, 09:56
deci ...
Yannick Ponsero FRA

3axel - nice
4Toe - step out and fall
camel/sit/uprght with coe/ back camel/back sit/scratch - very nice speed and centering
3sal - very nice
I like him!
sit with coe and upperbody twisted/back sit - nice positions and speed
Circular footwork
flying sit with change of edge
straightline footwork


TES: 37.55 PCS: 32.21
68.76

Chris Mabee CAN

Cool bluesy music
3axel - very good
3lutz3toe - nice, 3toe could've had a better run out though
sit spin with pancake position - good
3flip - good
how does he move like this in leather pants? lol
circular footwork
combo spin with a Sandhu spin included (you know the one I'm talking about!)
straightline footwork to finish


TES: 39.28 PCS: 32.05
71.33

Andrei Lutai RUS

3axel - under rotated and hand down
3Lutz2toe - he needs to work on his landing positions
3loop - that was better
Stars into flying camel - pretty good
circular footwork
sit spin with coe
straightline footwork - he's getting tired
camel/sit/martini/back sit/back sratch to finish



TES: 28.37 PCS: 31.00
59.37

Stefan Lindemann GER

feed froze
3axel - hand down
back camel/sit/upright/sit
3flip - hung on
sit change sit
Circular footwork
Stars into flying sit
Straightline footwork - good energy

la care s e adauga si combinatia 3 -3 nu stiu c a fakut akolo
TES: 33.86 PCS: 31.54
65.40


Kristoffer Berntsson SWE

3lutz2toe - barely did the 2toe, wild landing on the lutz
3axel - hung on
3flip - hung on, might have under rotated
flying sit
he just did the McCauley Calkin "AHHHH" face
Circular Footwork
Sit change sit
I like him, he's charming
Striaghtline footwork
Combo spin to finish

TES: 34.88 PCS: 31.21
66.09

nu-mi apartine descrierea ...d ... hmmm c sa zic ...multumitor ...desi la cum stau lucrurile iar il vad p la coada ...si iar nu o sa transmita astia grupele ...

irinaidu
21st March 2007, 09:59
off, mersi iulia. m-am trezit si am vazut ca au inceput direct cu gr 7 si m-am gandit la tine. magari astia de la eurosport si tvr 2 cu ei!!!!! grrr......

Iulya
21st March 2007, 10:13
VE TABLE Skaters *Short Total
1 Christopher MABEE (CAN) 71.33
2 Sergei DAVYDOV (BLR) 70.72
3 Yannick PONSERO (FRA) 68.76
4 Jialiang WU (CHN) 67.70
5 Kristoffer BERNTSSON (SWE) 66.09
5 Stefan LINDEMANN (GER) 65.40
6 Karel ZELENKA (ITA) 63.81
7 Jamal OTHMAN (SUI) 63.71
8 Ryan BRADLEY (USA) 62.88
9 Anton KOVALEVSKI (UKR) 61.61
10 Igor MACYPURA (SVK) 61.25
11 Sergei VORONOV (RUS) 60.50
12 Gregor URBAS (SLO) 59.93
13 Andrei LUTAI (RUS) 59.37
14 Ari-Pekka NURMENKARI (FIN) 55.79
15 Ming XU (CHN) 54.80
16 Alper UCAR (TUR) 50.09
17 Sean CARLOW (AUS) 49.73
18 Christian RAUCHBAUER (AUT) 49.19
19 Trifun ZIVANOVIC (SRB) 48.45
20 Naiden BORICHEV (BUL) 46.69
21 Sergei KOTOV (ISR) 43.99
22 Przemyslaw DOMANSKI (POL) 42.51
23 Dong-Whun LEE (KOR) 42.00
24 Edward Ka-Yin CHOW (HKG) 34.63
24 Javier FERNANDEZ (ESP) 41.57
25 Zoltan KELEMEN (ROU) 33.71
25 Luis HERNANDEZ (MEX) 40.33
26 Joel WATSON (NZL) 30.09
26 Justin PIETERSEN (RSA) 39.73
27 Boris MARTINEC (CRO) 37.09
28 Zeus ISSARIOTIS (GRE) 37.03


si mai adauga si restu grupelor ....offf ...dupa notele lui verner plek ...bye
enjoy it

Elly23_05
21st March 2007, 11:22
:yeah: YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEYY!!!! Bri a fost grozaaav! Nu cred ca ii mai scapa titlul anul asta! Alllezzz Bri!!
Mi-a parut rau de Lambiel, ar fi avut un program frumos...(si ar fi fost si competitia dintre el si Bri mai palpitanta ;)) asta e, la anu va reveni cu forte proaspete sper!
Anyway, Bri was so so great!:ok:

corina_mee
21st March 2007, 11:26
Ce bine ca au dat ultimele doua grupe acum dimineata si am putut si eu sa le vad. Sunt asa de fericita pentru Brian!!!:)
Alte programe care mi-au placut mult au fost ale lui Jeff buttle si Johnny Weir (ma bucur ca este atat de aproape de podium si sper sa castige bronzul).

a_n_c_a
21st March 2007, 11:29
Da nu i corect!!!!Acuma am venit de la sc ca am chiulit de la ultimele 3 ore si vad ca se termina cu baietii...am nimerit si eu un pic:cry: :cry: parca era vorba ca tine pana la 2 sau 1 si s a terminat la 11.DE CE AU INCEPUT CU GRUPA A 7A ??? NU I CORECT..si n reluare probabil ca nu ma dau?Eu nu i mai inteleg pe astia..ce nervii am in mine. l am pierdut pe brian:headbang: :headbang: imi vine sa ma duc sa le dau in cap la toti.

wanderlust
21st March 2007, 11:42
YUUUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPPPPEEEEE n-as putea fi mai fericita asa am avut niste emotii imi puneam mainile la ochi cand sarea brian:)) totusi imi era simpatic si lambiel nu ca as fi vrut sa faca mai bine ca brian dar macar sa nu fie atat de lipsit de motivatie.. voiam si Alban sa fie mai in forma dar ii tin pumnii la programul lung.. cel mai tare m-a socat Lutai:shocked: eu nu l-am vazut da stie cineva cum a ajuns tocmai pe locul 24???

flying_dreamz
21st March 2007, 11:52
azi nu l-a durut piciorul pe Brian!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a facut un program super!!!!! e pe locul 1 la diferenta de 3-4 puncte ,parca, de locul 2!!!!!!!! :yeah: :ok: :yes: ALLEZ BRIAN SI LA LP!!!!!!!!!!!! GO FOR THE GOLD!!!!!!!!!!!/OLE/
Ce rau imi pare totusi ca steph a cazut chiar in deschiderea programului.....:( ar fi fost un program super daca nu ar fi cazut...... ar fi cam greu sa prinda locul 1...... i-ar trebui niste note fff mari. niste 8.50 sau chiar mai mari. ceea ce mi se pare cam imposibil...... e de-abia pe locul 6 dupa sp..... un 3 poate sa prinda!:D si asta numai daca nu cade la lung!

a_n_c_a
21st March 2007, 11:57
Nu mai da in reluare programul scut al baietilor??? Va rog spuneti mi ca da ..va rogg:cry: :cry: :cry: :cry:

corina_mee
21st March 2007, 12:17
M-am uitat pe site-ul eurosport si din pacate nu apare in reluare.

a_n_c_a
21st March 2007, 12:25
oare pe tvr ? este vreo speranta oare>.??:sleep:

baboo
21st March 2007, 13:13
Nu prea exista sperante la TVR, pentru ca ei nu dau programele scurte nici macar in direct, daramite in reluare...Imi pare rau, anca:(
Ma bucur pentru Brian, a reusit si un nou PB:) A fost perfect in afara de mica greseala de la flip. Are un avans fata de Buttle care ar trebui sa-i netezeasca drumul spre aur:D Si mie imi pare rau de Lambiel, ma asteptam sa faca mai bine si as fi vrut sa fie pe podium.

wanderlust
21st March 2007, 13:19
http://www.filesend.net/download.php?f=07c9328b7cf98b573ca455b23d3f1f8d here you go Anca... proaspat inregistrat azi dimineata.. :)

wanderlust
21st March 2007, 13:28
ahhh.. mi-am amintit.. deseara pe la 7 jumatate o sa fie reluari pe eurosport cred si dati pe eurosport acum ca se reface gheata la programul perechilor si dau programele baietilor!!!!

Iulya
21st March 2007, 14:23
dk vrea careva ceva da-ti pm .... :) ma pune si p mine cineva la curect c ..si cum ... felicitari lui brian!!

Grr nici o inregistrare n-am gasit k lindemann, inka mai caut ...fetelor dk gasiti dati-mi si mie linku plsss

Cristinush
21st March 2007, 14:38
dk vrea careva ceva da-ti pm .... :) ma pune si p mine cineva la curect c ..si cum ... felicitari lui brian!!

Grr nici o inregistrare n-am gasit k lindemann, inka mai caut ...fetelor dk gasiti dati-mi si mie linku plsss

hey!:D..eu as vrea programul lui Lambiel si al lui B. Joubert,..daca le ai, of course..nu am apucat sa le vad :cry: :cry: :cry:..:( ..thx anticipat:P

duchess
21st March 2007, 14:48
Felicitari Brian si Jeff! Daca ramine podiumul asa, eu sunt fericita.
Nu am vazut programele si nici nu vreau sa fiu prea rautacioasa:D , dar notele lui Stephane mi se par f. mari. Din cite am inteles a cazut la 3A, nu a executat combinatia de triple (quad) ceea ce inseamna automat -3 (a excutat doar 3T-2T?) si nici Lutzul n-a fost perfect.
Daca era vechiul sistem de punctaj cred ca era cel mult in penultima grupa valorica.Poate dupa ce vad programul imi schimb parerea.

Iulya
21st March 2007, 15:56
Programe TV - Joi, 22.03.2007 Eurosport
09:30 Patinaj artistic: Campionatul Mondial Tokyoin pana la 12:30
de la 15.00Patinaj artistic: Campionatul Mondial Tokyoin Japonia. Masculin programul liber. (r)pana la 15.30
20:00 Patinaj artistic: Campionatul Mondial Tokyoin Japonia. Masculin programul liber. (r) pana la 22.00

link (http://www.cinemagia.ro/programe_tv_all.php?period=22.03.2007&station_id=29)

Iulya
21st March 2007, 17:10
Skaters Short Total
1 Brian JOUBERT (FRA) 83.64
2 Jeffrey BUTTLE (CAN) 79.90
3 Daisuke TAKAHASHI (JPN) 74.51
4 Johnny WEIR (USA) 74.26
5 Evan LYSACEK (USA) 73.49
6 Stephane LAMBIEL (SUI) 72.70
7 Christopher MABEE (CAN) 71.33
8 Sergei DAVYDOV (BLR) 70.72
9 Tomas VERNER (CZE) 70.45
10 Alban PREAUBERT (FRA) 70.06
11 Emanuel SANDHU (CAN) 69.42
12 Yannick PONSERO (FRA) 68.76
13 Jialiang WU (CHN) 67.70
14 Nobunari ODA (JPN) 67.17
15 Kristoffer BERNTSSON (SWE) 66.09
16 Stefan LINDEMANN (GER) 65.40
17 Karel ZELENKA (ITA) 63.81
18 Jamal OTHMAN (SUI) 63.71
19 Ryan BRADLEY (USA) 62.88
20 Anton KOVALEVSKI (UKR) 61.61
21 Igor MACYPURA (SVK) 61.25
22 Sergei VORONOV (RUS) 60.50
23 Gregor URBAS (SLO) 59.93
24 Andrei LUTAI (RUS) 59.37
25 Ari-Pekka NURMENKARI (FIN) 55.79
26 Ming XU (CHN) 54.80
27 Alper UCAR (TUR) 50.09
28 Sean CARLOW (AUS) 49.73
29 Christian RAUCHBAUER (AUT) 49.19
30 Trifun ZIVANOVIC (SRB) 48.45
31 Naiden BORICHEV (BUL) 46.69
32 Sergei KOTOV (ISR) 43.99
33 Przemyslaw DOMANSKI (POL) 42.51
34 Dong-Whun LEE (KOR) 42.00
35 Javier FERNANDEZ (ESP) 41.57
36 Luis HERNANDEZ (MEX) 40.33
37 Justin PIETERSEN (RSA) 39.73
38 Boris MARTINEC (CRO) 37.09
39 Zeus ISSARIOTIS (GRE) 37.03
40 Edward Ka-Yin CHOW (HKG) 34.63
41 Zoltan KELEMEN (ROU) 33.71
42 Joel WATSON (NZL) 30.09

Cristinush
21st March 2007, 18:20
hey, people..lamuriti`ma si pe mine...maine doar de la ora 20.00 se difuzeaza doar O PARTE din evolutiile masculine?! :confused: cel putin pe eurosport.ro asa scrie..ce mama m*sii???..pardon de limbaj...dimineata de la ora 9.15 pana la 13.30 se tin progr libere la masculin, iar seara sunt de la ora 20.00 doar pana la ora 22.00 (r)..aia inseamna 1h si 45 d minute lasate "pe dinafara"...wtf?!...:angry:

peirsolgirl
21st March 2007, 18:42
Doamneeeeeee!
A fost mai frumos decat in visele mele!http://yelims1.free.fr/Amour/Amour82.gifhttp://yelims1.free.fr/Amour/Amour82.gif
Brian a fost magnific, perfect!Allez Brian!http://yelims1.free.fr/Amour/Amour77.gif

Iulya
21st March 2007, 18:51
explikati-mi si mie kum a prins "zebra" loku 6 k cazatura (axelul),si k combinatia din 4-3 intr-un 3-2? ..... e drept k interpretarea artistika a fost buna ...d eu cred k si reputatia l-a ajutat ....grrrrr ...si nu-i corect ..
p.s. pana si comentatori englezii au zis asta.

grrr sa nu mai zik ...si oda la fel e pe 14 k mai multe greseli .. dekat lindemann kare e 16 ....

precizez si greselile lui lindemann :mana p gheta la 3 A si in lok de 3lutz-3toe, a fakut 3l-2t plus o mika inexactitate la inceputul linei d pasi ....


sunt eu subiectiva ...d cum ...naiba ....e aiurea


a, sa nu uit felicitari lui Mr Bond!!!:ok:

scuze .... d sunt kam :groggy: dupa ziua d azi...nu va supi p mine

peirsolgirl
21st March 2007, 18:54
Nu ne suparam Iulya, sincer si mie mi se pare ca i-au dat cam mult..n-a facut mai nimic..:confused: Dar dupa ce la Skate Canada a venit de pe 8 sau 7 si a castigat...nu ma mai mira nimic...

Iulya
21st March 2007, 18:59
Nu ne suparam Iulya, sincer si mie mi se pare ca i-au dat cam mult..n-a facut mai nimic..:confused: Dar dupa ce la Skate Canada a venit de pe 8 sau 7 si a castigat...nu ma mai mira nimic...

i-au dat cam f f mult ....god kat norok au uni ....

gata ma opresc k nu-i thread-ul potrivit ... ma mut la rautati ....

a_n_c_a
21st March 2007, 19:00
multumesc wanderlust pt inregistrare:kiss: . Imi pare rau ca n am vazut baietii, eram atat de nervoasa astazi , dar dupa mi a trecut. Am stat si m am uitat incontinuu la perechi si am vazut si programul lui brian care a fost superb , nici nu mai am cuvinte, si niste secvente din programele celorlalti patinatori.
Desi mie nu pre mi place lambiel si nici macar nu i am vazut programul mie mi a fost un picut mila de el , parea foarte abatut din secventele pe care le au dat.Asta e..
Ma enerveaza chinezu de pe 3!!!:evil: :evil:

paulinio
21st March 2007, 19:26
Nici eu nu am vazut nimic :( din programul scurt al baietilor.. iar reluare la asta... slabe slabe sanse.. Cam asa se intampla cand concursul e la o diferenta de ora atat de mare :( si oricum, inregistrarile nu mai au acelasi farmec.

Iulya
21st March 2007, 19:33
Nici eu nu am vazut nimic :( din programul scurt al baietilor.. iar reluare la asta... slabe slabe sanse.. Cam asa se intampla cand concursul e la o diferenta de ora atat de mare :( si oricum, inregistrarile nu mai au acelasi farmec.

:kiss:

dk vrei vreun vid ...k brian , etc ...spune ..makar vezi ceva ... dekat nimik

paulinio
21st March 2007, 19:40
multumesc. acum dau jos programul lui brian (cred)... dar merge f greu; reusesc eu pana la urma :)

Iulya
21st March 2007, 19:45
multumesc. acum dau jos programul lui brian (cred)... dar merge f greu; reusesc eu pana la urma :)

spor, atunci!!:)

clasamentul cu punctajul detaliat
1 Brian JOUBERT FRA 83.64 44.85 38.79 7.82 7.50 7.82 7.79 7.86 0.00 #38
2 Jeffrey BUTTLE CAN 79.90 42.76 37.14 7.50 7.14 7.50 7.46 7.54 0.00 #35
3 Daisuke TAKAHASHI JPN 74.51 36.94 37.57 7.64 7.25 7.57 7.54 7.57 0.00 #40
4 Johnny WEIR USA 74.26 37.97 36.29 7.43 7.00 7.29 7.25 7.32 0.00 #39
5 Evan LYSACEK USA 73.49 37.42 36.07 7.36 6.96 7.25 7.14 7.36 0.00 #36
6 Stephane LAMBIEL SUI 72.70 35.85 37.85 7.75 7.36 7.46 7.57 7.71 1.00 #37
7 Christopher MABEE CAN 71.33 39.28 32.05 6.54 6.18 6.43 6.36 6.54 0.00 #23
8 Sergei DAVYDOV BLR 70.72 37.61 33.11 6.82 6.36 6.64 6.61 6.68 0.00 #32
9 Tomas VERNER CZE 70.45 34.99 35.46 7.21 6.75 7.21 7.11 7.18 0.00 #34
10 Alban PREAUBERT FRA 70.06 35.95 34.11 6.86 6.54 6.89 6.82 7.00 0.00 #41
11 Emanuel SANDHU CAN 69.42 35.53 34.89 7.18 6.75 6.93 6.96 7.07 1.00 #42
12 Yannick PONSERO FRA 68.76 37.55 32.21 6.54 6.14 6.43 6.46 6.64 1.00 #22
13 Jialiang WU CHN 67.70 39.49 28.21 5.93 5.32 5.64 5.64 5.68 0.00 #29
14 Nobunari ODA JPN 67.17 32.17 35.00 7.25 6.68 6.96 7.00 7.11 0.00 #33
15 Kristoffer BERNTSSON SWE 66.09 34.88 31.21 6.32 5.96 6.25 6.25 6.43 0.00 #28
16 Stefan LINDEMANN GER 65.40 33.86 31.54 6.54 6.14 6.25 6.29 6.32 0.00 #27
17 Karel ZELENKA ITA 63.81 37.10 27.71 5.64 5.21 5.64 5.54 5.68 1.00 #17
18 Jamal OTHMAN SUI 63.71 33.08 30.63 6.21 5.93 6.14 6.14 6.21 0.00 #31
19 Ryan BRADLEY USA 62.88 32.31 31.57 6.39 5.96 6.25 6.43 6.54 1.00 #25
20 Anton KOVALEVSKI UKR 61.61 34.83 26.78 5.50 4.96 5.32 5.43 5.57 0.00 #19
21 Igor MACYPURA SVK 61.25 37.28 23.97 5.11 4.54 4.82 4.75 4.75 0.00 #6
22 Sergei VORONOV RUS 60.50 29.92 30.58 6.29 5.86 6.11 6.18 6.14 0.00 #30
23 Gregor URBAS SLO 59.93 31.48 28.45 5.96 5.39 5.71 5.68 5.71 0.00 #26
24 Andrei LUTAI RUS 59.37 28.37 31.00 6.36 5.93 6.25 6.21 6.25 0.00 #24
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - -
25 Ari-Pekka NURMENKARI FIN 55.79 32.54 23.25 4.79 4.43 4.57 4.71 4.75 0.00 #4
26 Ming XU CHN 54.80 30.31 24.49 5.14 4.61 4.89 4.89 4.96 0.00 #14
27 Alper UCAR TUR 50.09 26.98 23.11 4.61 4.32 4.68 4.68 4.82 0.00 #7
28 Sean CARLOW AUS 49.73 26.52 23.21 4.75 4.32 4.71 4.64 4.79 0.00 #10
29 Christian RAUCHBAUER AUT 49.19 29.76 19.43 4.25 3.68 3.86 3.89 3.75 0.00 #2
30 Trifun ZIVANOVIC SRB 48.45 28.34 22.11 4.61 4.25 4.39 4.43 4.43 2.00 #11
31 Naiden BORICHEV BUL 46.69 25.12 22.57 4.79 4.25 4.43 4.46 4.64 1.00 #20
32 Sergei KOTOV ISR 43.99 21.60 23.39 4.86 4.46 4.57 4.68 4.82 1.00 #16
33 Przemyslaw DOMANSKI POL 42.51 22.65 20.86 4.32 4.00 4.14 4.11 4.29 1.00 #9
34 Dong-Whun LEE KOR 42.00 23.44 18.56 3.96 3.50 3.75 3.71 3.64 0.00 #1
35 Javier FERNANDEZ ESP 41.57 21.20 21.37 4.43 4.04 4.11 4.36 4.43 1.00 #18
36 Luis HERNANDEZ MEX 40.33 18.87 22.46 4.57 4.21 4.36 4.57 4.75 1.00 #13
37 Justin PIETERSEN RSA 39.73 20.60 19.13 3.93 3.57 3.71 3.96 3.96 0.00 #5
38 Boris MARTINEC CRO 37.09 18.44 19.65 4.11 3.71 3.86 4.04 3.93 1.00 #3
39 Zeus ISSARIOTIS GRE 37.03 17.96 20.07 4.11 3.75 3.93 4.07 4.21 1.00 #15
40 Edward Ka-Yin CHOW HKG 34.63 16.95 17.68 3.79 3.29 3.57 3.46 3.57 0.00 #12
41 Zoltan KELEMEN ROU 33.71 14.53 20.18 4.14 3.82 3.93 4.11 4.18 1.00 #8
42 Joel WATSON NZL 30.09 13.20 16.89 3.64 3.14 3.29 3.46 3.36 0.00 #21

Iulya
21st March 2007, 19:52
Men - Free Skating

Starting Order


Warm-Up Group 1
1 Ryan BRADLEY USA 19 62.88
2 Anton KOVALEVSKI UKR 20 61.61
3 Sergei VORONOV RUS 22 60.50
4 Gregor URBAS SLO 23 59.93
5 Igor MACYPURA SVK 21 61.25
6 Andrei LUTAI RUS 24 59.37

Warm-Up Group 2
7 Jialiang WU CHN 13 67.70
8 Kristoffer BERNTSSON SWE 15 66.09
9 Stefan LINDEMANN GER 16 65.40
10 Karel ZELENKA ITA 17 63.81
11 Jamal OTHMAN SUI 18 63.71
12 Nobunari ODA JPN 14 67.17

Warm-Up Group 3
13 Sergei DAVYDOV BLR 8 70.72
14 Yannick PONSERO FRA 12 68.76
15 Emanuel SANDHU CAN 11 69.42
16 Alban PREAUBERT FRA 10 70.06
17 Christopher MABEE CAN 7 71.33
18 Tomas VERNER CZE 9 70.45

Warm-Up Group 4
19 Evan LYSACEK USA 5 73.49
20 Johnny WEIR USA 4 74.26
21 Stephane LAMBIEL SUI 6 72.70
22 Brian JOUBERT FRA 1 83.64
23 Daisuke TAKAHASHI JPN 3 74.51
24 Jeffrey BUTTLE CAN 2 79.90

http://www.isufs.org/results/wc2007/CAT001RS.HTM


srry pt postez asa ... d ar fi fost prea lung postul anterior

paulinio
21st March 2007, 20:18
OAU!!!!!!!!! Am reusit sa vad programul lui brian. Absolut superb!!! Si a facut si saritura cva... in combinatia de la programul scurt.... chiar o surpriza pentru mine!!! Atat de sigur pe el si cu o viteza atat de mare... m-a uimit si cred ca e pregatit sa ia medalia de aur. :)

rocs_a
21st March 2007, 20:25
eu am o nelamurire...d la 15.00-15.30 e reluarea la patin masculin si la 20.00 - 22.00 iara dau reluare...dar programul intreg dureaza 3 ore...insumand reluarile, sunt reluari de 2 ore jumate...care e acea juma d ora care se pierde? nu d alta, dar eu vreau sa-l vad pe lutai, si dak e la inceput, s-ar putea sa nu-l difuzeze si p el in reluare :(
asa k, pls, aveti programul lui lutai?
imi pare atat d rau pt el si lindemann si steph ... iar de bryan, n-am d zice decat e he`s :no1 ... desi mi-e greu sa recunosc :D

peirsolgirl
21st March 2007, 20:29
eu am o nelamurire...d la 15.00-15.30 e reluarea la patin masculin si la 20.00 - 22.00 iara dau reluare...dar programul intreg dureaza 3 ore...insumand reluarile, sunt reluari de 2 ore jumate...care e acea juma d ora care se pierde? nu d alta, dar eu vreau sa-l vad pe lutai, si dak e la inceput, s-ar putea sa nu-l difuzeze si p el in reluare :(
asa k, pls, aveti programul lui lutai?
imi pare atat d rau pt el si lindemann si steph ... iar de bryan, n-am d zice decat e he`s :no1 ... desi mi-e greu sa recunosc :D

Andrei Lutai SP
http://www.divshare.com/download/261630-5e9

rocs_a
21st March 2007, 20:37
muuuultuuumeeesc

whisper
21st March 2007, 20:39
Multumesc fetelor pentru stiri fara voi...nu stiam nimic :P
Deci e pe 6 Steph...nu ii nimic sa vadeti ce :no1 e maine :happy
/OLE/Brian! Bonne Chance!

alyosha_87
21st March 2007, 20:45
feteloooor ... l-ati vazut pe sandhu?? :ras-plans: :ras-plans:
Brian a fost la inaltime ca de obicei; Steph m-a cam dezamagit; si Johnny a fost tare dragutel...urmeaza runda 2 - maine :D/OLE/ /OLE/

Iulya
21st March 2007, 20:48
feteloooor ... l-ati vazut pe sandhu?? :ras-plans: :ras-plans:
Brian a fost la inaltime ca de obicei; Steph m-a cam dezamagit; si Johnny a fost tare dragutel...urmeaza runda 2 - maine :D/OLE/ /OLE/

care runda 2? ... k brian si-a fakut KO adversari....tre sa recunoastem

alyosha_87
21st March 2007, 20:50
hm...you're right ;) still i like the sound of it :D
ce-ar fi Adelina sa facem un thread cu cei mai prost imbracati patinatori? :drak: asta bineinteles dupa ce se termina CM :D:D?

peirsolgirl
21st March 2007, 20:53
hm...you're right ;) still i like the sound of it :D
ce-ar fi Adelina sa facem un thread cu cei mai prost imbracati patinatori? :drak: asta bineinteles dupa ce se termina CM :D:D?
pai nu avem deja unul?

whisper
21st March 2007, 20:53
Pai nu e? Sau in afara de costumele de patinaj?:groggy:
Steph :no1! :cheer: :happy
Ma bucur pentru Brian merita titlul mondial!:cheer: :yes:

corina_mee
21st March 2007, 20:55
La capitolul prost imbracti ar conduce cu siguranta sandhu. arata ca un felinar:happy

alyosha_87
21st March 2007, 20:55
pe BJDG stiu sigur ca e... :confused:
stai k acum am vazut ce a scris corina :happy:

whisper
21st March 2007, 21:00
Pe BJDG ? Da la noi,nu? Pai si threadu cu cele mai "frumoase" costume de patinaj ce e?
:happy Corina ai mare dreptate!

corina_mee
21st March 2007, 21:06
stie cineva pana la ce ora tine programul baietilor de maine dimineata? Adica pe la ce ora o sa fie ultima grupa?

alyosha_87
21st March 2007, 21:14
Pe BJDG ? Da la noi,nu? Pai si threadu cu cele mai "frumoase" costume de patinaj ce e?
:happy Corina ai mare dreptate!

aaaaaaaa..desigur...am uitat :headbang: :headbang:
oopsie...:P

ioanav88
21st March 2007, 21:27
noroc cu voi ca am mai aflat ce si cum, ca eu n-am vazut nici un minutel din proba baietilor:headbang: , mama ei de scoala:headbang: gata maine sar peste fizica :drak: si prind si eu macar ultimele 2 grupe. felicitari brian!:ok:

rocs_a
21st March 2007, 21:32
pacat k s-a retras plushenko...dak lambiel a decazut macar se dadea lupta intre plushenko si joubert...e greu sa zici dak joubert e totusi cel mai bun pt 2007, atata timp cat cel mai bun patinator al anul;ui trec s-a retras...scuzati-mi subiectivitatea si farama de rautate...sunt acum putin oftikta pt lutai

whisper
21st March 2007, 21:36
Aproape la fel ziceam eu in 2003 :ras-plans:
Eu abia astept sa vad..inregistrarea de la LP:happy

peirsolgirl
21st March 2007, 21:42
e greu sa zici dak joubert e totusi cel mai bun pt 2007
Excuse me? Deci...Brian a castigat sezonul asta : Masters-ul, TEB, Cup of Russia, finala de Grand Prix, e campion national pt a 5-a oara, campion european,iar mondialele sunt pe drum, cum sa spui ca nu e cel mai bun in 2007 cand a castigat TOT?

domnita14
21st March 2007, 21:42
:( So sad..nu am vazut nimic..decat pe PC..programul lui Step acum caut si Brian & Co..Ce e cu sandhu..si el e one of my fav...a fost nasol imbracat? acum caut...:shocked: sper sa nu fie mai rau decat costumul de pisica a lui steph..daca il stiti:headbang: so embarasing... in rets may the best win..desi lumea cam zice ca s-a saturat de Bond...
Ah..si saracutul Zoltan:(

wanderlust
21st March 2007, 21:44
ahh.. da tin minte ca in 2003 a castigat plushy fara adversari.. tin minte ca m-am trezit pe la 2 ca sa vad in direct si am stat treaza pana pe la 7 dim.. si de ofticata ce eram ca s-a retras yagudin si moarta de somn pe la ultima grupa m-am culcat fara sa vreau sa-l mai vad pe plushy:D da de data asta altfel stau lucrurile.. am sa stau cu ochii numai in tv

peirsolgirl
21st March 2007, 21:44
desi lumea cam zice ca s-a saturat de Bond...

Parerile sunt impartite, nimic nou..si eu m-am saturat de zebre...

ice_deea
21st March 2007, 21:57
nici eu nu am reusit sa vad men's short,astia sunt chiar culmea cu reluarile,nu apuci sa vezi mai nimic.oricum poate prind free maine(of scoala asta:headbang: )
allez brian!/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/
tu es le meilleur!

rocs_a
21st March 2007, 22:12
nu aveam intentia sa te supar cu afirmatia mea ref la bryan, stiu k va place mult, dar tot cred k plushenko ar fi fost pe primul loc...plushenko e noul yagudin al zilelelor noastre. e f greu de batut rusul...si tb sa zic k ma refer la medalia d aur...dak ar fi sa faci paralela plushenko-joubert, tb sa t gandesti si d cate ori au castigat aurul cand astia 2 erau in competitie directa...e adevarat, joubert a fost cel mai bun dintre cei care au participat...dak se retragea si el, puteam zice k cel mai bun a fost jef. buttle.
si dak s-ar fi retras toti aceia d p locurile 1-5 (fie k se accidentau, fie k aveau alte treburi k plush), atunci cel mai bun era pana acum lambiel.

corina_mee
21st March 2007, 22:24
Este ceva normal ca dupa un timp si dupa ce au castigat tot ce puteau castiga, sportivii sa se retraga si sa lase locul altora. Plushenko s-a retras asa ca nu putem spune care ar fi fost situatia daca era prezent. Conteaza ce se intampla in momentul de fata. Plushenko a avut parte de momentele lui de glorie iar acum este timpul ca si Brian sa aiba parte de acelasi lucru.
Oricum eu consider ca Brian a demonstrat ca este cel mai bun sezonul asta.

alyosha_87
21st March 2007, 22:41
ca sa nu starnesc cine stie ce discutii interminabile pe tema rivalitatii dintre Alexei si Plushy am sa spun 2 lucruri :
1. sunt de acord intr-u totul cu ceea ce spune Corina
2. consider ca nu ai cum sa compari 2 patinatori de talia lor,pentru ca fiecare e unique si ne-au daruit clipe frumoase :)
asta e tot...(si promit ca nu mai zic nik pe tema asta.eu m-am saturat sa fac polemici:P)

flying_dreamz
21st March 2007, 22:51
DAAAAA.... plush s-a retras.... de ce trebuie neaparat sa ne gandim ce ar fi fost daca el ar fi fost aici? poate nu ar fi fost primul...:drak: doar Brian l-a mai invins o data nu? :evil:
Ideea e ca acum Brian e cel mai bun si o sa castige. chiar daca imi pare putin rau pt lambiel.....:( si el e un patinator fff bun chiar daca sariturile nu sunt elementul lui forte.....:D

Iulya
21st March 2007, 23:09
fetelor ... plushi nu concureaza lla mondialele d anu asta ... nu e threadul potrivit:D ....treceti pe cel k rautati :D dk vreti sa cont

oana88
22nd March 2007, 00:00
Sunt atat de bucuroasa pt Brian:no1 , sper din tot sufletul ca si la programul liber sa patinaze la fel de bine ca la cel scurt!:cheer: Ii tin pumnii stransi/OLE/ Cat despre rivalitatea intre Brian si Plushenko, vom vedea la anul cine castiga pt ca in sezonul viitor cred ca Plushy se intoarce si disputa se va muta din nou pe gheata:ok: Nu am avut timp sa ma uit la alte programe decat cel al lui Brian, dar imi pare rau pt Zoltan:( Sper ca sezonul viitor sa fie mai bun pt el.

irinaidu
22nd March 2007, 00:08
uite-l si pe steph. eventual dupa ce il copiati sa-l stergem ca sa nu fie ceva probleme de unde l-am luat.
cristina, sa zici dupa ce il iei, ok???
http://www.divshare.com/download/263907-862

Iulya
22nd March 2007, 00:21
tvr 2:
11.45 Campionatul Mondial de Patinaj Artistic- Proba masculină. Transmisiune directă de la Tokyo (13.00)
18.30 Campionatul Mondial de Patinaj Artistic - masculin. Înregistrare (19.25)

peirsolgirl
22nd March 2007, 08:13
nu aveam intentia sa te supar cu afirmatia mea ref la bryan, stiu k va place mult, dar tot cred k plushenko ar fi fost pe primul loc...plushenko e noul yagudin al zilelelor noastre. e f greu de batut rusul...si tb sa zic k ma refer la medalia d aur...dak ar fi sa faci paralela plushenko-joubert, tb sa t gandesti si d cate ori au castigat aurul cand astia 2 erau in competitie directa...e adevarat, joubert a fost cel mai bun dintre cei care au participat...dak se retragea si el, puteam zice k cel mai bun a fost jef. buttle.
si dak s-ar fi retras toti aceia d p locurile 1-5 (fie k se accidentau, fie k aveau alte treburi k plush), atunci cel mai bun era pana acum lambiel.
Scuze daca am parut un pic rea, dar chiar nu mi se pare ca e cazul sa se faca astfel de comparatii...sincer.Cum au zis si fetele , Plushenko lipseste, deci acest "daca" nu-si are locul.In 2003 cand Yagudin a lipsit n-a zis nimeni ca Plushenko n-a fost cel mai bun doar pentru ca Yagudin era in public si nu pe gheata.Ca daca e s-o luam asa...si Plushenko..a castigat in 2006 pentru ca a lipsit Yagudin...Yagudin..a castigat in 2002 pentru ca lipsea Kulik, Kulik in '98 pentru ca lipsea Urmanov,....ma rog..nu e cazul sa continui, dar cam asa stau lucrurile , stii..cam asa s-ar pune problema daca ar fi dupa cum zici tu.
A....si..de cate ori a castigat Plushenko in fata lui Yagudin?La fel ca in cazul paralelei Plush-Brian . That's life..generatiile se schimba...vei vedea ca pana in 2010 Brian va fi noul Ulushenko, la fel cum Plushenko a fost "noul Yagudin", sau ma rog...daca se poate spune asa pentru ca e diferenta de stil de la cer la pamant.

peirsolgirl
22nd March 2007, 11:38
Pana acum mi-au placut in mod deosebit Berntsson si Lindemann( ma bucur ca in sfarsit si-a revenit! :) ).Imi pare rau pentru Karel :(
Mai e asa putin...allez Briaaaaaaaaaaaaan!:ok:
Lui Yvonne i-a placut costumul lui Sandhu..God, in ce lume traim...

Iulya
22nd March 2007, 12:37
Pana acum mi-au placut in mod deosebit Berntsson si Lindemann( ma bucur ca in sfarsit si-a revenit! :) ).Imi pare rau pentru Karel :(
..
Subscriu ...:)
:ok:
http://www.millan.net/minimations/smileys/yay.gif (http://www.millan.net)http://www.millan.net/minimations/smileys/free_ger21.gif (http://www.millan.net)http://www.millan.net/minimations/smileys/yay.gif (http://www.millan.net)
si Berntsson loved it ...
Si Verner ...wow ....

BV Johnny !!!

:D :yes:
Soo happy ...

peirsolgirl
22nd March 2007, 13:13
Brian e campion mondial!! :no1 :cheer:
Allez Briaaaaaaan!:no1 :cheer:

Iulya
22nd March 2007, 13:22
:yeah: :yeah: :yeah:
:D :D :D :D
programul lui Daisuke - mai ales publikul mi-a amintit d CM din 2004... :rolleyes:

Felicitari lui Brian !!!

Frumos ...frumos

Felicitari tuturor!!

Lambiel muuult mai bine d uite cum prinde Lambiel podiumul .... intradevar merita la programul liber d ... totusi la programul scurt notele au fost umflate k pompa.

Verner, Johnny, Berntsson, Lindemann c frumos ....