PDA

View Full Version : Coltul Fermierului, acum si in limba romana



Fermierul
30th July 2005, 21:20
Buna ziua, domnilor.

Azi vom inaugura o noua rubrica, Coltul Fermierului.
Fermierul traieste pentru basket, iar basketul traieste prin Fermier.

Aici se va discuta doar despre basket...Avis au lecteur


Cateva lucruri preliminare pe care trebuie sa le stiti despre Fermier:

- cu premiul I castigat la primul lui concurs de dunk (Sighisoare 84') Fermierul si-a mochetat toata ferma si si-a lambriat toate gardurile si hambarele fermei. Asta demonstreaza ca Fermierul nu a uitat de unde a plecat...

- In fiecare zi, la 17, o caruta il asteapta pe Fermier in fata fermei pentru a-l duce pe playground. Atelajul este excelent, iar vizitiul se remarca printr-un simt geometric desavarsit (a publicat o generalizare a Teoremei Medianei in Gazeta Matematica nr 7/1988, "Teorema medianei, acum si generalizata")

O singura aluzie la viata sentimentala a Fermierului: isi incheie pantalonii intr-un mod absolut fermecator.

- Fermierul a fost acolo la primul dunk al lui Dan Rogojan. Sangeorz-Bai, o zi geroasa de Gerar: Fermierul l-a prins pe Dan de subsuori si l-a ridicat pana la nivelul cosului. "Lasa-ma jos, ma gadili", a tipat domnul Rogojan. "Poate ati vrut sa spuneti <ma gadiliti>", ii replica ingandurat Fermierul. O stenograma a intregului episod care a marcat viata cel putin unuia dintre ei se poate gasi la Caminul Cultural Sangeorz-Bai, Bibloteca Sateasca, sertarul E-H, fisa "Fermierul".

MadSkillz
30th July 2005, 21:49
Sunt fascinat.Pe cand un serial TV?

Sharkie
30th July 2005, 21:50
D-le Fermier ( :D ) , da' stiu ca aveti talent de povestitor din plin ! :D

Mad, :ok:

Raptor
30th July 2005, 22:02
Asistam oare la o "Soap Opera"? Nu de alta, dar ca sa stiu daca are sau nu are loc un asemenea subiect pe un forum de baschet... :rolleyes:

MadSkillz
30th July 2005, 22:07
Cum sa nu aiba? Nu ai inteles ca baschetul traieste prin Fermier?Sau poate prin fermieri in general?Bine-ar fi sa fie asa, la cati tarani sunt in Romania... Sau, ca sa nu jignesc pe nimeni - La cati oameni traiesc din agricultura in Romania... ar trebui sa fim cel putin peste Lituania la baschet.

Raptor
30th July 2005, 22:20
Nu prea am inteles... :rolleyes:

Sharkie
30th July 2005, 22:21
Probabil ca a scris Edi :D

Fermierul
31st July 2005, 00:42
Observ cu stupefactie ca deja s-au ridicat cateva voci impotriva acestui topic. Fermierul, o fire pasnica prin definitie, e foarte speriat de intorsatura luata de evenimente. Nu se astepta ca niste simple referinte autobiografice sa dezlantuie proteste atat de vii, cat si injurii dintre cele mai scandaloase. Speriat de consecintele legale ale acestui nou scandal in care a fost tarat, va anunt ca Fermierul si-a angajat o echipa de avocati creoli stagiari, tineri amitiosi dornici de afirmare, care sunt fermi hotarati sa apeleze la orice portita din lege pt a apara reputatia Fermierului.

E de la sine inteles ca pana la clarificarea situatiei Fermierul isi rezerva dreptul de a nu mai posta pe acest forum.

Numai bine, domnilor

Semnat
Fermierul Incendiar

nr15
31st July 2005, 01:04
pe tine ...(sau daca preferi pers a 3-a ) ...pe fermier ..nu l-a pus inca nmeni la zid ..sa se voteze plecarea lui sau nu ..cum a fost cazul p aici ..
so ..you should consider yourself lucky so far :P:D

s-killed
31st July 2005, 04:08
pai .. no offence.. da am mai vazut reply-uri ale lui raptor cu " nu m-am prins", nu intelg si altele..
daca exista continuare.. sa fie..

virtual
31st July 2005, 09:25
Hai domnule Fermier, revino!
Posturile Dvs. sunt ca o fila dintr-o carte ingalbenita de trecerea timpului. Aflam si noi lucruri noi despre inceputurile vietii de baschet off court din RO.

bravoman
31st July 2005, 14:46
ce spuneai despre votul ala pt plecarea fermierului!!?mare dreptate ai.....cred ca nu ar trebui sal mai retnem....voi sunteti mai vechi asa ca aratatii va rog sectiunea de tractoare si semanatoare hi -tech.pls...stiu ca suntet9 baieti intelegatori!
va multumesc anticipat!

Raptor
31st July 2005, 15:37
Se pare ca acest thread degenereaza in pseudocultura. Va fi inchis.