PDA

View Full Version : Pe plus sau minus din pariuri?



Vadim
30th July 2005, 19:43
Siinteti pe plus sau pe minus la pariuri sportive? Estimati sumele investite in pariuri, castigurile obtinute si profitul per total.

Paul
30th July 2005, 19:56
Din moment ce inca mai joc , sunt pe plus.

NU am cum sa estimez cat am investit , cert ca am scos sub forma de castiguri , in jur de 25 de milioane in 2 ani ;

Sumele investite merg pe la 10 mil + 2 milioane (55 E) pe care i`am bagat in luna iulie la Game Bookers , on line si care din pacate m`au dus la faliment.
Tzepe acestei veri (Zrinjski - Dudelnage 1 20 E pierduti dintr`un foc, scor 0-1 + Ch. League , etc ) + diversele experimente m`au dus la o mica gaura.

Cel mai mare castig 5,900,000 in etapa a 30-a a campionatului , din acest an , cand am nimerit toate cele 8 meciuri din DIvizia A (inclusiv celebrele Arges - Dinamo 2 si Craiova - Otelul 2 pe cote uraise (2,20 Dinamo , 3,40 Otelul) ) la Pariloto .

Evident nu am platit impozit nici un leu , fiindca am fost la limita!

tchibos
30th July 2005, 23:42
eu sunt clar pe minus doar ca am satisfactia faptului ca atunci cand pierd dau sume mici comparativ cu momentele in care castig sume mari si simt si eu ceva din ei... in rest ramane placerea jocului... NEESTIMATA

Jhan
31st July 2005, 11:13
Eu sunt pe plus.Dar cele mai frumoase patanii le-am avut imediat dupa ce m-am apucat sa joc.Asta se intampla cam acum un an de zile dupa Dinamo-MU cand mi-am dat seama ca daca Dinamo ar fi jucat de 20 de ori ar pierdut de fiecare data..si s-ar putea face ceva bani din pariuri.Asa ca m-am hotarat sa joc.Dupa vreo 2 saptamani de jucat sume mici m-am hotarat sa dau un tun.Asa ca am pus la Astra 1,15 milioane(care i-am luat prin amanetarea unui lant de aur) pe un bilet cu cota 9,6.Era o miercuri si erau meciuri inter tari.Am castigat.Meciurile jucate atunci:Georgia-Albania 1x,Wales-N Irland 1x,Ungaria-Islanda 1,Grecia-Turcia 1x,Andora-Romania peste 2,5 g,Moldova-Italia 2 si..ultimul meci Portugalia-Estonia 1.Am trait ceva emotii pe parcursul zilei aleaia,drc era o suma mare pt mine si,meciurile urmarite pe livescore mi-au cam dat emotii (Wales au fost condusi cu vreo 2-0 prin min 20 de abia au reusit sa egaleze,Islanda conducea in Ungaria la pauza 0-1,iar cand credeam ca am scapat de tot,Portugalia era inca 0-0 prin min 85...au dat apoi vreo 4 goluri)...
A doua zi,mi-am scos banii,am recuperat si lantul,intre timp am pierdut vreo 2-3 milioane din aia 8 ramasi si apoi a urmat cel mai mare buff dat de mine.
-In cupele europene,am bagat vreo 10 bilete cred ,suma toatal investita ~3 milioane ,si am castigat...37 de milioane.Pe aceste 10 bilete am avut vreo 5 meciuri peste tot iar alte meciuri le-am mai aruncat pe acolo cum am reusit.Ideea e ca am avut un mare noroc.In total 25 de meciuri,absolut toate prinse si anume:
-Meciuri puse pe toate biletele:
-Wisla Cracovia-Dinamo Tbilisi 1(in min 60 era 0-2,apoi 2-2 in min 65,...3-2..4-2...4-3
-Zaragoza-Ostrava 1(scor final 1-0 gol dat in min 86..de Generelo..cine o fi omul..ii sunt etern recunoscator)
-Middlesboro-S Olomoc 1(3-0)Bystrica-Benfica 2(0-3) si Shalke-Liepaja 1(5-1),celellate 3 meciuri ,banker.
-De remarcat ca pe vreo jumatate din bilelete am avut si celebrul meci Roma-Dinamo Kiev 1:),cat noroc am avut cu spectatorul ala de a aruncat cu bricheta.....
Celelalte meciuri jucate(nu cred ca le mai tin minte pe toate dar stiu ca erau 25 in total,cu tot cu bankere):
-PSG-Chelsea x2,Inter-Werder 1x,Shaktar-Milan x2,Arsenal-PSV 1,Panatinaicos-Rosenborg 1,Fenerbahce-Sparta P 1(din CL)
-Terek-Basel x2(drc era pe teren neutru),Aalborg-Auxerre x2,Odd Grenland-Feyenoord x2,Stabaek-Schoaux x2,Brugge-Chatoreaux 1,Partizan-Dinamo 1(shame on me),Hammarby-Villareal x2,Uspest-Stutgart 2(aveam increder in nemti ca nu iarta nici in deplasare,nu joaca la egal) si Sporting-Rapid Viena 1 ..care a ramas ultimul meci si care a incheiat i seara de neuitat.A doua zi am avut examenul de licenta dar va spun sincer ca nu am putut adormi pana spre dimineata:).Tocmai castigasem 1000 de euro.

Jhan
31st July 2005, 11:21
Dupa acel episod am mai castigat,am mai pierdut,peste toate sunt pe plus clar dar nu am mai dat niciodata asa lovitura,asta si drc nu am mai avut niciuodata atata optimism si incredere ca la inceput.Acum mi-e frica sa bag bani multi si de asemenea mi-e frica de multe meciuri pe care inainte le catalogam drept "sigure" si ca "nu au voie sa nu iasa". :)
Meciuri pierdute pe care nu pot sa le uit....Barcelona-Gramanet(care mi-a omorat un bilet de cota 5 tot cu ceva milioane bune),MU-Exeter,Andora-Macedonia si Macedonia-Andora,Anderlecht-Oostende.Am evitat pe Zrinski recent doar pt ca nu erau in oferta pariloto.

luntrasu
1st August 2005, 11:38
Am "patit" o chestie misto acu vreo 3-4 ani. La o agentie era postat biletul cistigator al unui individ care pariase patru de X pe tot atitea meciuri din Champions League. Pusese omu 500.000 si cistigase in jur de 59 de milioane. Am repetat exemplul omului vreo trei saptamini la rind si mi-a iesit si mie pina la urma. Atita doar ca am pariat 100.000 si am scos in jur de 15 milioane.

Lucky_OLD_G's
1st August 2005, 17:38
-------------------- si inca ceva -------...insa asta s-a intamplat cand eram doar un copil......de la vreo 14-15 ani pana pe la vreo 17 si ceva........m-am lasat o vreme............m-am apucat de studiu............si revenim usor usor
totusi chiar daca am sa raman pe minus imi plac pariurile ca am sansa totusi sa-mi etalez cunostinztele in materie de fotbal in general si tenis basket sporturi de iarna etc in particular.........forza martin schmmit

Expertul
1st August 2005, 21:39
Ceea ce pot sa va spun este ca in aprox 10 ani de pariuri, 3 (trei) din ultimii 5 i-am incheiat pe plus. La inceput nu ai cum sa iesi pe plus pt. ca esti tentat sa experimentezi tot ceea ce pariurile iti ofera, nu cunosti echipele care trantesc meciuri, nu cunosti tendintele statistice fata de care rar se abate traseul unei echipe... Crezi ca vei recupera, te arunci ... si musti.
Cu timpul insa, experienta te invata... inainte de a simti meciurile pe care iti vei pune banii, simti meciurile de care trebuie sa te feresti...( vezi Celtic, Brugge etc.)
In anii castigatori, in cea mai buna perioada avuta vreodata, in 3 saptamani am luat peste 30 milioane : in prima saptamana 18 miloane si ceva maruntis, in a doua pana in 3 mil. iar in a treia am mizat 100.000 pe cota 100 si am luat 10.000.000. Dar atunci urmaream rezumatele cu sfintenie, aproape toata ziua eram concentrat la pariuri, mancam pariuri, visam pariuri aveam caietele mele in care tineam evidentele etapa de etapa. Si acum regret ca pe biletul de 18 mil. am jucat Southampton- Fulham in 1x in cota de 1.3 in loc de 1 in 2.6, s-a terminat 4-2 si ii vazusem cu o etapa inainte ca jucau fenomenal. Ar fi multe de povestit, dar ma opresc aici...

Paul
1st August 2005, 21:44
Ehe, asa am si o poveste in genul celei zise de tine;
Pe la inceputuri ,cand erau blaturile la moda jucasem un bilet cu cota 80.
Miza 30.000.

Ce era spectaculos pe biletul ala:
Craiova - Dinamo 2 (scor 1-3) cota 2,40
Gloria - Rapid x2 (scor 0-1) cota 1,15

Si acum regret ca acel Gloria - Rapid nu am avut curaj sa iau 2 solist in cota de 2,20.
Asa am luat 2.500.000.
Astfel castigula ar fi fost 2.500.000 /1.15 * 2.20 = 5 milioane...
Asta se intampla pe vremea cand un bilet la meci costa 20.000 , o coca cola de jumatate 9000 de lei si o pizza 49.000 lei :P

Lucky_OLD_G's
1st August 2005, 22:33
expertulei........sa inzteleg ca ai peste 25 de ani?!?!!?!!??!............e bine daca esti pe plus......orice parior adevarat tre sa fie pe plus.......deocamdata nu-s asa adevarat.........poate doar microbist adevarat.........bafta......si multzu multzi f multzi bani...din pariuri evident

MrRight
5th August 2005, 18:40
Nu stiu daca cei care afirma ca au iesit "pe plus" la pariuri sunt sinceri...
Din experienta mea de cativa ani in pariuri, nu am reusit inca sa ies o luna pe "plus"... ce iau pe mere, dau pe pere.
Poate le analizez si le bibilesc prea mult.
Poate luna viitoare...

Paul
5th August 2005, 19:02
Pai cine iese pe minus pe lasa ... :drak:

Adica asta e parerea mea ... ori joci de placere , si joci data pe saptamana bilete de 20.000 co cota 100-200 , ca odata si odata tot iese ceva , ori iesi on line unde ai filosofia : Cand ajung la 0 ma las ... :evil:

MrRight
5th August 2005, 19:09
In ultima perioada am reusit sa stabilizez tendinta de pierdere si chiar am avut satisfactii.
Reteta: 3 meciuri cu o cota totala de 2.5 - 3, pe 100.000 lei.
Aplic strategia asta de 3 saptamani, iar in prezent se pare ca sunt undeva la +1.000.000.
Pe 10 august trag linie si adun :)

Lucky_OLD_G's
5th August 2005, 20:55
Mr Right... ai 35 de ani?............de cat timp joci la pariuri?...........daca joci de mult timp si esti pe ---- nu e prea bine
uite paul si sica........astia 2 stiu sigur ...sunt tinerei si stau bine pe plus....restu sau nu chiar restu da majoritatea sunt niste papagali..care zic ca joaca de sute de euro pe zi ba zic ca sunt pe + mult.....uite jhan iar e tare............restu cred ca dau doar din gura...expertu e bun iar la tenis....joaca niste ponturi de aici...si iesi sigur pe plus..
bafta alll mie inclusiv

Paul
5th August 2005, 21:38
Expertul are cel mai bun randament si se vede ca e vechi in meserie ;

Azi am avut o zii naspa , un minus de 10 E ... insa am un bilet f. probabil sa`mi iasa si atunci echilibrez oarecum situatia

MrRight
5th August 2005, 22:06
Biletul meu aproape a iesit pe azi:
Fortuna Dusseldorf - Essen X2
National - FCM Bacau 1
Bastia - Creteil 1
Schwanenstadt - Austria V. X2

Cota 4.15 la P***loto.

MrRight
5th August 2005, 22:14
Ma ingrijoreaza Bayern Munchen.
I-am jucat la GB la peste 2.5 goluri (asa s-a intamplat mereu in meciurile cu M'gladbach).
Acum e 1-0 si e minutul 40............
Stiu si eu?

Cipri
30th April 2009, 16:08
Haideti sa mai revigoram acest topic .
De cand am inceput sa pariez sunt pe minus ... dar nu pot sa spun ca am pierd o suma mare ...
Voi in ce situatie va aflati ?

Elvis81
30th April 2009, 20:00
De vreo juma' de an sunt pe plus binisor,per total tot pe plus,insa primul an a fost catastrofal:) Dupa ce am castigat 3 dintre primele 5 bilete jucate, a inceput dark age-ul pt mine.Bine ca la inceput pariam sume mici..2 lei 16 meciuri 16 sperante:D Acum pariez sume mai maricele si deci si profitul e mai consistent.

Pariurile single ma ajuta sa nu intru in gaura,dar profitul tot de la combouri vine.

razwan_vs
30th April 2009, 20:29
pe minus anul asta :(

loretripp
3rd May 2009, 18:02
Eu sigur sunt pe minus.Unul din episoadele urate s-a intamplat anul trecut...prin 28 oct.
Am pariat 2 bilet2 cu vreo 5-6 meciuri(este postat pe forum),si mai asteptam sa bata Real Madrid.Juca in cupa cu o echipa din liga a-5-a.Am pariat vreo 300euro parca,si luam vreo 1500.Dar bineinteles ca a pierdut cu 3-2,dupa un meci in care daca s-ar fi concentrat macar 10% il castigau.Apoi am avut o perioada in care nu am mai investit,deoarece consideram ca am ghinion.
Anul acesta am doar 2 bilete castigate,unul de 70 ron(penibil),altul de 110 ron.Am investit vreo 2000-2500 ron de la inceputul anului.Deci sunt pe MINUS!

stefanello
12th May 2009, 17:38
Pana acum un an pozitiv:

La agentiile locale anul asta ROI 249.61%

Pe net:

mai: 235,20%
apr: 204,33%
mar:120,53%
feb: 115,12%
ian: 72,06%


Bafta in continuare!

relansat
12th May 2009, 17:41
ce`i aia ROI? :D

Elvis81
12th May 2009, 17:43
Return on Investment sau Rate of return. habar n-ai:D

stefanello
12th May 2009, 17:56
ADik in traducere....dak intr-o luna am pariat in total 100 euro si am cistigat 120 ==> ROI 120%

Din cate stiu, in general pariorii mari (si suma mari) se multumesc cu undeva 112% - 120%