PDA

View Full Version : Cine va castiga "lo scudetto" in 2005-2006?



Pages : 1 [2]

Sergiu
13th May 2006, 21:42
Pai de castigat sigur o sa castigam campionatul.
Acuma daca o sa ni-l ia dupa aia asta e altceva va decide procuratura si nu se va decide maine. Asa ca putem sarbatorii cel putin cateva zile.

maldini
13th May 2006, 21:48
cu Banti din Livorno arbitru la meciul vostru cu Reggina mi-ar fi frica sa fiu asa de sigur ca mai luati titlul...Iar cu sanctiunile ptr juve e nasol daca va gasesc vinovati : "L'avvocato Mattia Grassani, uno dei protagonisti nell'indagine sullo scandalo intercettazioni, ipotizza uno scenario davvero sconvolgente per la Juventus. "Qualora venisse provato anche un solo illecito commesso da legali rappresentanti delle società, per la squadra coinvolta la sanzione minima che non lascia scampo prevede: titolo revocato nel 2004-2005 e retrocessione all'ultimo posto nel campionato in corso". Vale a dire retrocessione in B. Ma lo scenario rischia di essere ancor più drammatico: "Se poi c'è, come appare dalle carte, reiterazione e consumazione dell'illecito, oltre la retrocessione all'ultimo posto possono esserci sanzioni ulteriori. All'esclusione dal campionato in corso anche la retrocessione in serie C, C1, D... La sentenza del luglio dello scorso anno del Genoa insegna: era promossa in A, gli fu imputata una sola gara, Genoa-Venezia, e si è ritrovata in C penalizzata di tre punti".

Al Dracu
13th May 2006, 21:57
De ipoteze, ipotenuze si catete e plina presa. Ceva concret nu spune nimeni. De fapt a spus unul, un procuror, dar nu l-a luat nimeni in seama pentru ca nu prezenta interes. "Interes" acum inseamna "scandal". Nenea asta a spus ca pina acum singurele infractiuni dovedite sint cele comise de procurori si de mijloacele mass-media:
Violazione della privacy
Abuso d'ufficio
Violazione del segreto istruttorio

Leo_
13th May 2006, 22:24
Arbitreaza Banti din Livorno? No problemo...e de-al casei...mai deunazi l-am vazut iesind de la Moggi de acasa cu o bicicleta nou noutza :D:D

Sergiu
13th May 2006, 22:31
Mai da de unde stiti arbitrii? Ca am inteles ca o sa se afle in ultimu moment. Dati un link.

Sergio
13th May 2006, 22:36
se stiu doar aia care arbitreaza pe juve. :drak:

Pai de castigat sigur o sa castigam campionatul.
Acuma daca o sa ni-l ia dupa aia asta e altceva va decide procuratura si nu se va decide maine. Asa ca putem sarbatorii cel putin cateva zile.
o sa va bucurati dar nu e bucuria voastra. :P

Leo_
13th May 2006, 22:40
Ba bine ca nu...sa vezi maine ce o sa beau de bucurie :D:D Sergio, esti invitatul meu...mai am un prieten milanist aici si sarbatorim podiumul impreuna :D

inter
13th May 2006, 23:03
Mai da de unde stiti arbitrii? Ca am inteles ca o sa se afle in ultimu moment. Dati un link.

http://www.corriere.it/gallery/Sport/2006/05_Maggio/moggi/1/PiccioneViaggiatore.jpg


multumit ....? :drak:
si nu stiam eu de ce e Leo fan "aviar" :D:D:happy :happy

Leo_
13th May 2006, 23:06
Intere, am ajuns la concluzia ca resursele tale de internet sunt infinite...nu mai am ce sa zic...:D:D

Sergio
13th May 2006, 23:12
Ba bine ca nu...sa vezi maine ce o sa beau de bucurie :D:D Sergio, esti invitatul meu...mai am un prieten milanist aici si sarbatorim podiumul impreuna :D
hai fie, oricum cei din urma vor deveni cei dintai. :drak:

inter
13th May 2006, 23:14
Ba bine ca nu...sa vezi maine ce o sa beau de bucurie :D:D Sergio, esti invitatul meu...:D

http://www.corriere.it/gallery/Sport/2006/05_Maggio/moggi/3/vittori.jpg

sergio nu te duce mah .. ca te "dedulceste" asta :D:D

Sergio
13th May 2006, 23:56
daca bem amaro luciano sigur nu ma mai duc. :drak:

mblue
15th May 2006, 15:20
si uite asa se pare ca acest campionat va reveni lui inter

Sergiu
15th May 2006, 15:56
Vezi ca ai gresit topicu aici se vorbeste de Serie A.

mblue
15th May 2006, 16:15
mda, si daca juve si milan vor fi gasite vinovate atunci nu inter va deveni campioana?
ps
f multi sportivi au fost descalificati dupa ce au fost gasiti dopati sau ca nu au respecatat regulamentul. la sydney sau atena au fost descalificate 2 echipe la innot pt ca au sarit in apa inainte sa ajunga si ultimul echipaj la final. revenind, titlul acesta nu cred ca ii va ramane lui juve si nici lui milan.

Sergiu
15th May 2006, 16:26
Nu cred ca vom avea asa ceva. Mai degraba nu se acorda la nimeni decat sa-l ia locu 2, 3 sau altcineva.
PS Da se poate, da au fost o gramada care au scapat din cauza viciilor de procedura si au ramas cu medaliile.
Pana una alta titlul e la Juventus. Si eu zic ca acolo va ramane.

mblue
15th May 2006, 17:01
da , acelasi lucru il zic si eu , titlul pt moment va fi la juve. chestia cu viciile de procedura merg perfect in romania, dar in italia nu prea cred. is o gramada de precedente si nu cred ca se vor spala pe maini in acest dossar , sunt interese f mari si nu cred ca ar da bine la sponsori sa vada ca echipa care a iesit campioana e bagata in scandaluri pana in gat.

inter
15th May 2006, 17:05
Pana una alta titlul e la Juventus. Si eu zic ca acolo va ramane.

si cica anul asta premiantii vor juca nu in CL, ci in Serie B :happy :happy

Leo_
15th May 2006, 17:20
Intere, ne mai gelozesti mah mult? :D:D

inter
15th May 2006, 17:22
nici gand ... deja sunteti "istorie" :D:D

Leo_
15th May 2006, 17:26
Am intrat in istorie demult mah Intere...suntem cea mai galonata echipa din Italia...sau la ce te refereai? :P

inter
15th May 2006, 17:27
la altceva :D:D ... ghici?
sau sa-ti pun o "poza" ? :P

Leo_
15th May 2006, 17:28
Mai bine pune o poza cu Inter ridicand scudetto :D dar sa nu fie poza alb-negru :happy

mblue
15th May 2006, 17:29
sincer, juve nu crred ca va pastra titlul, ar fi o pata neagra mare de tot asupra campionatului italian, si acolo se baga o gramada de bani. nu cred ca sponsorii ar vrea sa isi asocieze imaginea cu un campionat plin de scandaluri.

WOLF_ULTRAS
18th May 2006, 00:53
juve campioni

Mario Di Lazi
25th June 2006, 21:57
Ce ciudat este ... la acest poll nici macar acum nu stim sigur .

Sergio
28th June 2006, 14:55
un lucru e cert: juve sigur nu. :drak:

Ayrton
21st July 2006, 16:11
Membrii Federaţiei italiene de fotbal au votat în unanimitate ca titlul de campioană a Seria A, pentru ediţia 2005-2006, să fie acordat echipei Internazionale Milano.

Thread closed.

Jerry20cm
21st July 2006, 16:12
Membrii Federaţiei italiene de fotbal au votat în unanimitate ca titlul de campioană a Seria A, pentru ediţia 2005-2006, să fie acordat echipei Internazionale Milano.

Thread closed.

ee da cum Thread Closed? macar lasa-ne si pe noi vreo 1-2 luni asa sa ne bucuram pe aici:D

Sergio
21st July 2006, 17:35
pai normal thread closed... daca le revenea lor, chiuiau pe aici o saptamana... asta e, unii nu stiu sa piarda.

rapidashul
21st July 2006, 17:47
Pana la urma l-a castigat Inter,primul titlu dupa 17 ani de asteptare,chiar daca n-a fost castigat pe teren ci prin tribunale tot ii bun,pt moral :D,probabil 13 era o cifra cu ghinion,park atatea aveau.

Mario Di Lazi
21st July 2006, 19:42
Ma intreb cand o sa le ofere trofeul si medaliile ...? ... Dupa prima etapa ...

Al Dracu
21st July 2006, 21:27
Ciudat cum de s-a grabit taticul Rossi zis de catre unii Catani :D sa acorde un titlu inainte de hotarirea definitiva care va veni poimiine! :cool:

Mario Di Lazi
21st July 2006, 22:16
Pai crezi ca acest titlu nu se poate retrage in urma hotararii de luni ? Eu zic ca orice este posibil.

inter
21st July 2006, 22:25
Ciudat cum de s-a grabit taticul Rossi zis de catre unii Catani :D sa acorde un titlu inainte de hotarirea definitiva care va veni poimiine! :cool:

pai cica in weekend sunt convocati la Riscone di Brunico :drak:

Mario Di Lazi
21st July 2006, 22:28
Ma rog ... nu prea conteaza cine castiga titlul : Inter sau ... Nimeni in sezonul 2005-06 ...
Eu am alta intrebare : Daca Lazio si Fiorentina sunt reprimite in Serie A , Cine pleaca spre Serie B ? Treviso si Lecce ? Sau se joaca cu 22 de echipe in Serie A ?