PDA

View Full Version : Performanta CFR-ului



radus
29th July 2005, 22:30
E incredibil ce se intampla la Cluj. Incredibil cum s-a putut schimba evolutia echipei din urma cu doua luni, cand tremuram cu totii si calculam cate puncte avem nevoie sa scapam de retrogradare...
Dar a venit Dorinel si a reusit intr-un timp record sa faca minuni.
Insa problema cea mai mare acum este daca va rezista echipa in acest tur la meciurile din campionat. Si nu numai daca va rezista, ci daca va reusi sa faca aceeasi figura frumoasa ca in Intertoto.
Asta ar fi o adevarata performanta pentru fotbalul romanesc: ca o echipa sa reziste la acest ritm infernal : cupe europene + campionat. Ne aducem aminte cat a patimit Steaua in retur dupa performantele deosebite din Cupa UEFA...
Mi-e frica sa nu se repete povestea si cu CFR-ul !
Si totusi, Dorinel Munteanu ne-a demonstrat de atatea ori ca detine cheia succesului atunci cand nimeni nu spera in minuni. Ar fi pacat ca CFR-ul sa se tarasca in campionat dupa ce a reusit pana acum in Europa...
Voi ce credeti ca se va intampla in acest tur ?

Eu sper la un loc 5 la sfarsitul turului, iar in retur sa incepem ofensiva catre Cupa UEFA !

Angelina Jolie
29th July 2005, 22:42
Eu sper la titlu!!!

andrei_cj
30th July 2005, 01:32
La titlu' doar anul viitor anul asta zic eu....e randul lu Poli!

King of Hell
30th July 2005, 01:36
nu ma, anu asta voi luati eventu', la anu luati CL, peste 3 ani retrogradati in C.

Angelina Jolie
30th July 2005, 02:54
Apoi daca am lua CL, eu as mai rezista sa jucam vreo 20 de ani in B si C dupa aia.

Virus
30th July 2005, 09:56
Radu sa stii ca nu e foarte mare schimbare dintre echipa care batea pe Dinamo cu 4-2 acasa. Echipa care a iesit la sfarsitul turului pe locul 6. Problema a fost clara... divergentele dintre jucatori si Sunda. Din aces motiv echipa nu a dorit sa joace. Acum pe langa faptul ca l-au adus pe Dorinel au adus si concurenta pe posturi. Jucatorii sunt nevoiti sa joace. Dar oricum se vede ca doresc sa joace cat mai bine si sa obtina rezultate. In plus Dorinel a adus si strategia de amplasare a jucatorilor in teren. Fapt ce l-am observat si la antrenamente. CFR a fost si sezonul trecut o echipa care putea sa faca probleme oricarei echipe din campionat. Anul acesta e clar ca toata lumea are frica fata de noi. Si trebuie sa avem grija pt ca atunci cand echipa merge bine incepe sa fie invidiata si sa aiba parte de ura unora.
Mi se pare clar ca o sa ne clasam undeva in primele 4 locuri din campionat.

andrei_cj
30th July 2005, 13:42
Nu chiar poate primele 6 dar oricum CFR incepe sa fie cea mai buna echipa din provincie!

P.S. O intamplare care trebuie sa dea de gandit celor care cred ca CFR este o echipa anonima....
Eu tocmai m-am inotrs de la mare unde am vazut meciurile cu Saint Etien si astia din Lituania intr-un bar in apropiereea locului unde eram cazati! Am avut bucuria sa constat ca tot barul tine cu CFR toti ne aplaudau ne felicitau! Si bomba vine acum dupa ce s-a terminat partida cu astai din vilnius niste domni de la alta masa ne-au facut cinste cu vin din partea lor pt CFR!
Toata lumea din Constanta de la terase vb de CFR taximetristi...etc..etc...!

King of Hell
30th July 2005, 14:38
Da, ii clar..cfr cea mai iubita, echipa fanion a Romaniei. absolut si evident.

andrei_cj
30th July 2005, 16:48
Nu e clar nimik dar asta spune multe!!!!

radus
30th July 2005, 17:31
Virus, ai dreptate, nu e mare diferenta fata de echipa care batea Dinamo acum un an. Dar acum ceea ce mi se pare imbucurator e ca echipa are mentalitate de invingatoare, nu se "prabuseste" dupa un gol primit, cum am patit de atitea ori in tur (vezi meciurile de la Craiova sau National). Si la capitolul asta eu zic ca e meritul lui Dorinel in special. In turul campionatului trecut am fost o echipa fara indoiala de valoare, dar necunoscuta, nebagata in seama de nimeni, astfel am reusit niste rezultate de exceptie. Acum insa va fi mai greu, caci toti sunt avertizati de rezultatele din Intertoto...
Sunt sigur ca daca vom merge bine in campionat vom avea parte de fel de fel de rautati din partea conducatorilor cluburilor bucurestene; deja am si remarcat invidia lor dupa ce i-am scos pe Saint-Etienne. Noi insa trebuie sa ne vedem de treaba, sa nu-i bagam in seama, sa nu raspundem la provocari si sa invingem pe teren.
Asa vom fi respectati de toata lumea.

t.b.
30th July 2005, 18:54
Acuma daca vezi pe unu de 38 de ani cum fuge parca ti-i cam rusine sa te plimbi pe teren... Da` o sa treaca repede valu` asta de entuziasm...

andrei_cj
31st July 2005, 01:07
Hai ma t.b. ca mori de ciuda...lasa-ne in pace sa facem performanta in divizia A si in Europa si tu vezi-ti de rivalitatile tale...cu cine vrei tu!