PDA

View Full Version : Dinamo vs. Omonia Nicosia



Pages : [1] 2

RstInPc
29th July 2005, 15:13
Dinamo va intalni in turul doi preliminar pe OMONIA NICOSIA din Cipru.
Primul meci se va disputa acasa.

don_denver
29th July 2005, 15:27
se califica dinamo...n-ar trebui sa aiba probleme...

RstInPc
29th July 2005, 15:32
Da, in mod normal n-ar trebui sa aiba probleme.
Omonia a terminat campionatul pe locul trei cu 38 de puncte, la 14 puncte de campioana si 12 puncte de locul doi.

don_denver
29th July 2005, 15:33
asa ca, pt vlad, ieppy si taica-miu, ca n-am chef de oblojit rani - o am pe stelutza...sper sa treaca mai departe -, Dinamo trebuie sa se califice..

GoPens
29th July 2005, 15:35
bin ca n-o fost 17 Nentori :drak:

Paul
29th July 2005, 15:51
17 Nentori sunt din Albania... :evil:

In principiu , DInamo are 80 % sanse , nu au voie sa se impiedice de cipriotii astia ...

george-dinamo
29th July 2005, 16:10
nu avem voie si nici n-o vom face. ne calificam

Sorin Blaj
29th July 2005, 16:11
Dinamo va trece de ciprioti fara probleme.

t.b.
29th July 2005, 16:13
Care stiti cum se numeau pescarii aia Knatsfirufelag, ceva de genu :happy:

Cipriotii nu sunt nu stiu cat de valorosi dar cum al doilea meci se va juca la ei acasa spectatorii care sunt la fel de fanatici ca cei turci ii pot ajuta.... Dinamo trebuie sa transeze calificarea din primul tur, ca sa le fie mai usor...

Omonia nu cred ca e mai slaba ca Sheriff :D, bine asta e meci oficial si nu se compara dar totusi, nu ar trebui sa-i trateze de sus...

Paul
29th July 2005, 16:22
Omonia e mult mai slaba sa Sherif...

Carlos Gambino
29th July 2005, 16:26
Iata inca un prilej pt dinamo sa se faca de kko ! :drak:

Paul
29th July 2005, 16:53
Carlos , ar fi bine sa tii pumni lui Dinamo ..e vorba de cateva puncte , care in viitor sa duca si locul IV in UEFA ...adik sa prinda si Timisoara o cupa EUropeana ...

Carlos Gambino
29th July 2005, 16:56
Te-ai gandit la punctele albe pt zilele negre care vin la steaua ? :drak:

Paul
29th July 2005, 16:59
stai linistit ...
cand o fi POli sa ajunga in Ch. League (adi in preliminarii ) va avea de pacatuit fiindca are coeficient individual = 0;

Ideal pentru ei ar fi un sezon in UEFA , sa adune ceva , fiindca in Ch . Lague ar avea un coeficient de genul 1/3 din coeficientul ROmaniei ...adik 1/3 din vre`o 15 ... 5 p

Cu 5 p coeficient:
- in UEFA , in turul II preliminar nu ati fi capi de serie
- in CH. League turul II si III preliminar nu ati fi capi de serie;

Asa , ca ar fi bine sa tii pumnii la DInamo si Rapid in masura in care te lasa inima..adik macar turul asta ...
DInamo 2 victorii + Rapid 2 victorii = 4p;
E ceva ...

Cristy
29th July 2005, 17:02
mama deja le faci calcule ca si cum ar fii terminat pe primu loc sau pe 2 sau ar fii castigat cupa.

Paul
29th July 2005, 17:10
Nop.
Sezoanele viitoare merg 4 echipe in Cupe ..
Deci inclusiv locul IV ...

Carlos Gambino
29th July 2005, 17:12
Asa , ca ar fi bine sa tii pumnii la DInamo, Steaua si Rapid in masura in care te lasa inima..adik macar turul asta ...

Thanks, but no thanks ! :drak:

arcasul75
29th July 2005, 18:03
ma rog, asta e parerea ta personala. eu unul tin cu dinamo, cu steaua, cu rapid si cu clujul ca prin rezultatele lor sa se mai schimbe putin si mentalitatea fotbalistilor nostri, mai precis sa isi doreasca performanta nu neaparat doar bani...

t.b.
29th July 2005, 18:18
Nop.
Sezoanele viitoare merg 4 echipe in Cupe ..
Deci inclusiv locul IV ...

Locul 4 merge daca una din primele trei castiga cupa...

O sa fie asa
campiona - preliminarii Ch. League turul 2 sau 3
castigatoarea Cupei - preliminarii UEFA turul 2
locul 2 - preliminarii UEFA turul 2
locur 3 - preliminarii UEFA turul 1

Angelina Jolie
29th July 2005, 20:56
Nop.
Sezoanele viitoare merg 4 echipe in Cupe ..
Deci inclusiv locul IV ...
Adica CFR CLUJ? :happy

strainu
29th July 2005, 23:15
Exact, clujul :P
Offtopic: cum se pot afla punctele astea, ca pe situ UEFA n-am reusit sa gasesc?

saphicus
29th July 2005, 23:33
Meci relativ usor pentru Dinamo, dar atentie mare la "buturuga mica" !!
Soarta calificarii sper sa fie rezolvata la Bucuresti!!
Desi sunt stelist pur sange , in meciul dintre Dinamo si Omonia voi fi suporterul catelandrilor !! Hai Dinamo !! Forteaza si tu Europa cum o face
Steluta :yeah:

Kainsashiki
30th July 2005, 02:15
Meci relativ usor..Se vor califica fara probleme daca nu vor fi greseli mari in aparare..

APercele79
30th July 2005, 17:09
Daca ne scot descultii astia de ciprioti din uefa, cred ca personal ma duc in stefan cel mare sa caut autocarul cainilor
eu zic ca 2-0 dinamo in groapa si 2-1 la aia acasa

esku
31st July 2005, 12:54
ar fi culmea sa se impiedice de desculti astia....:D

claudio25ro
31st July 2005, 19:55
bate DINAMO cu 4-0...
/OLE/

ADelPiero
1st August 2005, 04:10
Sa ii ajute(pe Dinamo) Dumnezeu ... sa se califice :ok:

vlad1607
1st August 2005, 09:03
nu o sa fie o dubla chiar usoara....
ca fapt divers fanii lui O.Nicosia sunt recunoscutzi pt atmosfera fantastica creata in tribune !
@carlos: vad ca iar te doare :drak: doar esti bragadirist altfel nu se putea :D :drak:

sun
1st August 2005, 09:08
4-1 aici si 1-0 acolo . Dinamo se califica fara probleme.

Vand vise
1st August 2005, 09:11
1-2 si 1-2. Omonia se califica fara probleme :drak: :evil:

Edgar
1st August 2005, 09:33
Sezoanele viitoare merg 4 echipe in Cupe ..

Cum ai ajuns la concluzia asta? :thinkso:


cum se pot afla punctele astea, ca pe situ UEFA n-am reusit sa gasesc?

Aici (http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/) sau aici aici (http://kassiesa.com/uefabackup/)

papusil
1st August 2005, 09:55
@edgar luminaza-ma(ne) cum e cu sezonul viitor pentru ca din intrebarea ta decuc ca nu este chiar adevarat ca din sezonul viitor avem 4 echipe in cupe.

P.S. Sper ca din sezonul asta deja sa avem 4 echipe in cupe daca CFR-ul o tine tot asa :ok:

Edgar
1st August 2005, 10:06
Pentru determinarea numarului de locuri pentru sezonul 2006-2007 se foloseste clasamentul UEFA de la finalul sezonului 2004 - 2005 (link (http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/crank2005.html)), clasament in care Romania se afla pe locul 25. Asta inseamna ca vom avea o echipa in Champions League si doua in cupa UEFA, la fel ca anul asta.

Campioana intra in al doilea tur preliminar al CL.
Detinatoarea cupei intra in al doilea tur preliminar al cupei UEFA. Va intra in primul tur preliminar doar daca detinatoarea cupei UEFA nu se califica pentru CL sau UEFA (putin probabil).
Locul 3 intra in primul tur preliminar al cupei UEFA.

Pentru a avea 4 echipe in Europa, trebuie sa ajungem pe 21. Daca ajungem pe 21 la sfarsitul acestui sezon, vom avea 1 echipa in CL si 3 in UEFA incepand cu sezonul 2007-2008.

t.b.
1st August 2005, 10:10
Comform acestui clasament provizoriu http://kassiesa.com/uefabackup/data/method3/crank2006.html, Romania se afla pe locul 22 devansand fata de clasamentul de anul acesta Ungaria, Danemarca, Croatia si Suedia... Daca vom ramane pe acest loc Romania mai obtine un loc in UEFA... Trebuie doar sa facem cel putin la fel de multe pucte ca cele patru tari pe care le-am devansat...

Edgar
1st August 2005, 10:17
Romania se afla pe locul 22... Daca vom ramane pe acest loc Romania mai obtine un loc in UEFA...

Repet. Trebuie sa ajungem pe 21. Daca tot folosesti site-ul lui Bert Kassies, arunca o privire pe tabelul care arata ce echipe intra in fiecare runda a cupei UEFA -> link (http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/). Pe al doilea rand scrie: "13 third-placed teams from countries ranked 9-21". Deci 22 nu e suficient, trebuie sa depasim si Bulgaria.

t.b.
1st August 2005, 10:25
Asa-i cum zici tu, totusi avem sanse mari sa-i depasim pe bulgari, diferenta dintre noi si ei e f mica 15.457 noi fata de 15.790... echipele lor din UEFA au meciuri dificile cu exceptia lui Levski, iar in CL CSKA va juca cu Liverpool in turul 3...

vlad1607
1st August 2005, 10:29
sa speram ca ajungem repejor pe 21 si ca apoi o sa mai urcam :ok:

Edgar
1st August 2005, 10:32
Pentru a ajunge cat mai "repejor" pe 21, e necesar ca toate echipele romanesti sa mearga cat mai departe in Europa. Vlade, ironia sortii - trebuie sa le tii pumnii celor de la Steaua si Rapid :drak:

vlad1607
1st August 2005, 10:46
da da....de pe acuma "incep" :drak:

papusil
1st August 2005, 10:48
@edgar merci de lamuriri

daca CFR-ul intra in UEFA acumuleaza vre-un punct numai prin simplul fapt ca a castigat Intertoto sau numai daca ia punce in UEFA?

Edgar
1st August 2005, 10:51
Numai daca ia puncte in UEFA.

Vand vise
1st August 2005, 10:59
Tin si eu pumnii lui dInamU si rrapid, dar sper sa-i dam inapoi in meciul direct :degete: dInamU :degete:

vlad1607
1st August 2005, 11:07
Jamesulica nu mai plagia sloganurile dinamoviste :rosu: :degete: !! ca esti penibil ! fii original !
ce pumni dai tu ma ? :happy

papusil
1st August 2005, 11:09
Tin si eu pumnii lui dInamU si rrapid, dar sper sa-i dam inapoi in meciul direct :degete: dInamU :degete:

Acest mesaj arata nivelul de inteligenta al unor oameni. Noroc ca stiu destul de multi suporteri stelisti ca sa imi dau seama ca acest individ nu este reprezentant.
:rosu: :rosu: :rosu: :no:

don_denver
1st August 2005, 11:28
da da....de pe acuma "incep" :drak:
hai mey valde nu fii rau...serviciu contra serviciu...si iese ceva bun pt toata lumea..

bob
1st August 2005, 11:44
pe mama lor! cred ca o sa fiu la nicosia la meciul retur ! sa le dau foc la stadion ?

t.b.
1st August 2005, 12:37
Sa vii neaparat si la meciul din gruia :drak:

bob
1st August 2005, 13:01
t.b., esti un rau. nu-mi place zona gruia. mi-e imi place in hasdeu.

vlad1607
1st August 2005, 13:58
pe mama lor! cred ca o sa fiu la nicosia la meciul retur ! sa le dau foc la stadion ?

nu frate ai putina rabdare...nu mai e asa mult pana la urmatorul meci in ghencea :D :drak:....episodul 2 din "ghencea in Flacari" :D :D :evil:

Cristy
1st August 2005, 15:28
Tin si eu pumnii lui dInamU si rrapid, dar sper sa-i dam inapoi in meciul direct :degete: dInamU :degete:

cat de terminat poti sa fii sa-ti bati joc de numele unei echipe ?
din cuvantul ala reiese ca ii faci tigani da oare la steaua sunt mai multi sau nu ?
:degete: :degete: :degete:

vlad1607
1st August 2005, 15:34
dc te referi la banel si petre marin esti nebun...ei sunt albi ca laptele ! :drak:

Cristy
1st August 2005, 15:38
nu ma refeream exact la ei ci si la suporteri ....

vlad1607
1st August 2005, 15:47
pai ei au si vreo 2 lideri de "Cartier" sau ce or mai fi la ei Bronzati bine zici ca dorm in solar in fiecare noapte :D :drak:

Vand vise
2nd August 2005, 08:32
vlad - ce am plagiat mah ?
papusil - da-ti foc :degete: :degete: :degete: :degete:
cry - tu esti terminat ba kktule :lol:

Hard
3rd August 2005, 11:12
bate omonia cu 2-1

vlad1607
3rd August 2005, 11:15
asta ai visat tu noaptea asta? :drak: cred ca te-ai trezit ud :drak:

Cainele
3rd August 2005, 11:18
bate omonia cu 2-1

hai ma , acum serios tu mai ai putin si chiar crezi...: , lasa , nu iti mai face griji ca nu ia DINAMO bataie de la ciprioti. :ok:

Hard
3rd August 2005, 11:22
speranta moare ultima:), totusi...

vlad1607
3rd August 2005, 11:26
da ma da MOARE :D

Hard
3rd August 2005, 11:32
mda, ramane de vazut pentru cine...

vlad1607
3rd August 2005, 11:35
pai tu speri degeaba deci pt tine moare :drak:

Hard
3rd August 2005, 11:39
mda, marmota...

vlad1607
3rd August 2005, 11:48
marmota stelista stim stim :drak:

acu pe bune tu chiar nu esti capabil sa dai o replica la subiect nu poti sa o dai decat in balarii? ca argumente nu ai aproape niciodata...

Insurgente
9th August 2005, 16:16
Pentru Bob


pe mama lor! cred ca o sa fiu la nicosia la meciul retur ! sa le dau foc la stadion ?

Pai daca chiar o sa fi da un semn poate mergem impreuna...
Eu stau in Limassol... Da-mi un email la garfield_catbert@hotmail.com si mai vorbim.

vlad1607
10th August 2005, 20:10
Dinamooooooooo..eu tzin cu DInamooooooo
LA bine is la greu
Vom fi impreuna mereu
Oriunde in lume noi te vom urma

Cainii din Stefan cel Mare
Musca din dusman si-i doare

DINAMOOO EU TZIN CU DINAMOO
SUNTEM CAINI PANA LA MOARTE
ORICE ATI FACE NOI VOM BATE
VOM CASTIGA

EU TZIN CU DINAMO
LA BINE SI LA GREU
VOM FI IMPREUNA MEREU

DINAMOOOOOOOOO


SE PARE CA LA ROMANA AU AVUT LOC PRIMELE INCIDENTE CU CIPRIOTZII :drak:

Hard
10th August 2005, 20:30
din invidie:D

claudio25ro
10th August 2005, 23:38
mah seby..felicitari ptr. 1-1 cu norvegienii..acu puteti sta linistiti...adio CL..ne vedem in UEFA... Prosasov si Cristea = :rosu: Ati avut o sansa cat casa de mare acu...la kkt :drak:

Hard
11th August 2005, 00:21
claudiu,la kkt cu tine, ca mai e un tur:P
on topic: sper ca meciul din seara asta sa-i fi invatat pe dinamovisti o lectie.acum nu au nevoie de ea,dar daca trec de descultii astia,sa nu faca si ei ce au facut campionii Roamniei:P.

lupisor lupetto
11th August 2005, 06:24
Bafta Dinamo. In conditii normale, Câinii rosii ar trebui sa treaca de Ciprioti. Insa, Dinamo este obisnuita sa-si faca viata grea in cupele europene. Hai Dinamo! :)

NY_giants05
11th August 2005, 11:30
Dinamo trece fara nici o problema de cipriotzi...5-0 in bucuresti shi 0-1 in nIcosia. Urez succes dinamovistilor...

ady51a
11th August 2005, 11:31
Meci greu pentru Dinamo. Sper la un egal. :ok: :ok: :ok: :evil:

Cainele
11th August 2005, 11:51
trecem de astia... usor ...usor...
PS: in rest ma bucur sincer pentru ghinionul echipei fanion a cimitirului Ghen(ce)a.:P

Paul
11th August 2005, 11:55
PS: in rest ma bucur sincer pentru ghinionul echipei fanion a cimitirului Ghen(ce)a.:P

se intoarce roata mai , Digei Vasile :evil: ; se intoarece roata o sa fie ghine :D
/hello /hello

Sorin M.
11th August 2005, 12:06
Dinamo o sa treaca usor de macedoneni... sau ciprioti? oricum nu prea conteaza :)) Fotbalu' romanesc are numai de castigat daca Dinamo, Rapid, Steaua si de ce nu, Clujul, trec mai departe.
FORZA ROMANIA!!!! /hello

nicu26
11th August 2005, 12:20
Sper sa se rezolve problema calificarii la Bucuresti. Sunt de batut.
Problema este alta: daca se va califica Dinamo in grupele cupei UEFA cati jucatori va vinde Borcea in iarna? (ca acum doar nu sperati sa intrati si in primavara europeana!!!!)

Darkslowstar
11th August 2005, 12:49
Multa bafta lui Dinamo deseara, si Rapidului.

E un vis, dar eu sper ca toate cele 4 echipe romanesti sa se califice. Ar fi frumos, nu?

nicu26
11th August 2005, 18:09
E un vis, dar eu sper ca toate cele 4 echipe romanesti sa se califice. Ar fi frumos, nu?
ar fi prea frumos ca sa fie adevarat. Sperante sunt!!!

Paul
11th August 2005, 18:18
Multa bafta lui Dinamo deseara, si Rapidului.

E un vis, dar eu sper ca toate cele 4 echipe romanesti sa se califice. Ar fi frumos, nu?

ideal ar fi
Steaua - grupe Ch.League
CFR - grupe UEFA
Dinamo - grupe UEFA
Rapid - grupe UEFA

Ar merge si 3/4 :ok:

Cristy
11th August 2005, 21:53
lol 1 0 pt omonia ...

ady51a
11th August 2005, 21:56
:yeah: :degete:
Ce sa intampla baieti?
Si eu care speram la un egal. S-a dus totul!!! :evil:

t.b.
11th August 2005, 21:56
Vai, vai... credeam ca-i reluare din meciul cu Nentori :evil:

Penalty pt Dinamo...... 1 - 1 /hello

GoPens
11th August 2005, 21:56
asta se da la TV?

"dinamovistu"
11th August 2005, 21:57
dinamo incepe bine meciul :drak:
ce fac arbitrii? nu blatuieste nimic giovani becali?
cata diferenta intre prestatiile rapidistilor, stelistilor sau clujenilor si ce joaca dinamo fara arbitri si blaturi , rusine :rosu:

Cristy
11th August 2005, 21:58
1 1 :)

t.b.
11th August 2005, 21:58
@ GoPens, tot pe tvr1

ady51a
11th August 2005, 21:58
E acum mai sper la un egal.

ady51a
11th August 2005, 22:00
Tocmai vroiam sa spui sa stai linistit. Dar a fost panalty prea clar. O samai fie unul. Gaev aut - intra Guso

Cristy
11th August 2005, 22:00
au luat gol acasa nu e bine deloc ....

Ultras
12th August 2005, 00:37
Bine ca au batut! Daca faceau vreo prostie cred ca-i blestemam :drak: Am avut bilet cu 12 meciuri numai unul si unul si ar fi fost culmea sa ma scoata tocmai caini. Dupa cateva ore de tensiune trebuie sa bag un pic de Extraveral si de Dicarbocalm... :shock:

Cainele
12th August 2005, 06:27
@Ultras:
deci...cum ramane...:D ...ti-am tinut pumnii (o sa ii dau lu "dinamovistu" mai tarziu)...astept

nicu26
12th August 2005, 09:00
Pana acum este bine. Am acumulat 6 puncte in clasamentul pe natiuni. Este adevarat ca daca se califica Steaua in grupele CL primeste automat 3 puncte?

sun
12th August 2005, 09:16
@ nicu26 : intreaba-l pe Edgar sau Paul

Dinamo a suferit de aceeasi boala ca Rapidul : a jucat extrem de confuz si de prost in primul sfert de ora ( in care a reusit performanta sa ia gol in minutul 4 ).

Discutia nu trebuie purtata in jurul lui Dinamo ( care oricum si-a facut norma ) , ci in jurul Omoniei ( o echipa care dupa ce a marcat in deplasare s-a lasat calcata in picioare , care a facut un penalty gratuit , care a jucat mai mult handbal )

Oricat de prost ar juca Dinamo in retur e imposibil sa bata Omonia .

Red Heat
12th August 2005, 13:19
Nu sunt multumit decat partial. Si asta doar din cauza ca Dinamo a invins pana la urma. Insa jocul si mai ales atitudinea jucatorilor din a doua repriza m-a dezamagit profund. Adica, dai 3 goluri cand adversarul e in efectiv complet si nu mai reusesti macar unul cand adversarul e cu un om in minus. Ba mai mult joci de parca esti complet multumit de scor. Dinamovistii astia ori sunt idioti ori nu au conditie fizica ori nu au valoare. Sau poate cate putin din fiecare.

RstInPc
12th August 2005, 13:40
Repriza a doua mi-a lasat un gust amar. Dupa prima repriza ziceam ca ii distrugem in a doua, iar dupa ce au ramas in 10 ma gandeam la cate goluri o sa ne oprim. Din pacate nu a fost asa. Mai trebuie lucrat la mentalitate si la partea fizica pentru ca aici cred ca sunt punctele slabe ale echipei. Am ratat mult, Vlad Munteanu (am zis fac o criza de nervi), Baltoi de doua ori. Se pare ca in ultima vreme ratarea este o meteahna a echipelor romanesti de care trebuie sa scapam cat mei repede ca timpul nu asteapta.
Zicu, Vlad Munteanu, Bratu, Niculescu(atat cat a jucat) maini moarte in a doua repriza. Sper a se trezeasca pana nu e prea tarziu.

suporterita
12th August 2005, 13:55
Nu sunt multumit decat partial. Si asta doar din cauza ca Dinamo a invins pana la urma. Insa jocul si mai ales atitudinea jucatorilor din a doua repriza m-a dezamagit profund. Adica, dai 3 goluri cand adversarul e in efectiv complet si nu mai reusesti macar unul cand adversarul e cu un om in minus. Ba mai mult joci de parca esti complet multumit de scor. Dinamovistii astia ori sunt idioti ori nu au conditie fizica ori nu au valoare. Sau poate cate putin din fiecare.

cum este frate sa ei gol in minutul 5 sau 7, ca nici nu l-am vazut?asta spune multe in ceea ce priveste o aparare slaba si suntem abia in turul trei preliminar.probabil ca se vor califica, va doresc asta, apoi vine greul si cum Dinamo nu este o echipa acum ci doar o adunatura de mercenari zisi vedete,nu-i vad bine.apoi au avut noroc cu hentul ca sa se descatuseze Zicu.meci slab,destul de slab la pretentiile afisate de Dinamo.cipriotii bine organizati,disciplinati i-au pus probleme lui Dinamo.

Cainele
12th August 2005, 14:23
@suporterita:
cucoana ti-am mai zis ...demult ca nu e locul tau aci :P...sti tu unde e , asa ca lasa-ne cu "cocncluziile" matale obosite...eu nu intru sa discut despre steaua ca are "straini" ca banel ...sau "finantator" cu 3 facultati...pa.Adio....la 35 de ani...chiar e culmea ...:D

Paul
12th August 2005, 15:11
Pana acum este bine. Am acumulat 6 puncte in clasamentul pe natiuni. Este adevarat ca daca se califica Steaua in grupele CL primeste automat 3 puncte?
Am acumulat urmatoarele puncte:
Rapid 3 victorii = 3p
Dinamo 1 victorie = 1p
Steaua 2 egaluri + 1 victorie = 2 p

Da, echipele care intra in grupe Champions League primesc 3 puncte ;

Punctajul Romaniei se obtine impartind aceste 6p la numarul de echipe , si de aceea nu as dorii ca CFR sa intre in UEFA unde are sanse mari sa zboare din primul tur fiindca toata agoniseala nu se imparte la 3 ci la 4.

Avem sanse mari ca de la anu sa joaca in Europa locul 1 (turul III preliminar UCL) , locul 2 (turul II preliminar UEFA) , locul 3 (turul I preliminar UEFA) + castigatoarea Cupei Romaniei (turul II preliminar UEFA).

Daca mergem bine inca 2-3 ani , ajungem la nivelul Norvegiei de acuma ... 2 echipe in Champions League (Rosenborg si Valerenga la ei ) + 3 in UEFA.

Pentru asta ne trebuie constantza in evolutii , si 5 echipe care sa se mentina.
Momentan avem doar 4 (SDR + Poli).

Incetul cu incetul ne ridicam.

suporterita
12th August 2005, 15:13
@suporterita:
cucoana ti-am mai zis ...demult ca nu e locul tau aci :P...sti tu unde e , asa ca lasa-ne cu "cocncluziile" matale obosite...eu nu intru sa discut despre steaua ca are "straini" ca banel ...sau "finantator" cu 3 facultati...pa.Adio....la 35 de ani...chiar e culmea ...:D
respectind pe cei din jurul tau te respecti pe sine,mai ales in cazul nostru eu fiind o"cucoana".asta a fost un drept la o replica,off topic desigur,si te asigur ca stiu destul fotbal incit sa pot purta o discutie,asta pentru cultura ta generala...
on-topic:Dinamo nu este inca o echipa,trebuie sa munceasca sa ajunga;in alta ordine de idei,Banel Nicolita este tigan si ce-i cu asta?si Ilie Dumitrescu a fost tigan si a jucat in natinala Romaniei .cit despre Oier,nu cred ca varul Giovani este mai titrat .

Cainele
12th August 2005, 15:23
@suporterita:
duduie , cunostintele tale despre fotbal , mai ales vazute din pespectiva de "oaie" , ma lasa rece. Avand in vedere "fina analiza" facuta din braila despre una din cele mai titrate echipe de fotbal din Romania , recte Dinamo Bucuresti te las sa "zburzi" alaturi de moderatorii de 18 < :P...
PS: probabil la ora 16:00 , ca orice "cucoana" vei termina programul ...si te vei dezlipi cu greu de pe scaun...asa ca nu mai sta la polemici...go home :D

Ioca10
12th August 2005, 15:28
moment de gratie a lu borcea dupa incheierea meciului:"dinamo a avut cel mai greu adversar dintre toate echipele angrenate in cupele europene"
:happy :happy :happy

suporterita
12th August 2005, 15:29
ma grabesc sa plec pustiule!

Paul
12th August 2005, 15:29
loool , Omonia > Lens, St. Etienne sau Bilbao ;
Omoia > Rosenborg :o:

Cainele
12th August 2005, 15:30
ma grabesc sa plec pustiule!

:ok: mde madam , am zis eu bine ? am zis....go home :ok:

Cainele
12th August 2005, 15:32
loool , Omonia > Lens, St. Etienne sau Bilbao ;
Omoia > Rosenborg :o:

ce te "lolezi" atat...doar sti ca declaratiile lui Borcea trebuiesc luate ca atare... :evil:
Sti cum e ...unii vorbesc doar ca sa nu taca...sa arate ca mai exista si ei acolo :P

suporterita
12th August 2005, 15:34
:ok: mde madam , am zis eu bine ? am zis....go home :ok:
nu imi place sa-mi fac dusmani.probabil peste 10 ani cind unul ca tine ,care nu a acumulat mare lucru la capitolul educatie o sa-ti spuna la fel, sper sa ai aceleasi replici ca si mine.

Cainele
12th August 2005, 15:45
nu imi place sa-mi fac dusmani.probabil peste 10 ani cind unul ca tine ,care nu a acumulat mare lucru la capitolul educatie o sa-ti spuna la fel, sper sa ai aceleasi replici ca si mine.

aha cucoana ma mai faci si needucat pe deasupra....sper macar ca esti gospodina , ca eu sa am asa o nevasta....chiar daca sunt "pusti"....ar fi naspa rau de tot...
Cat despre faptul ca imi va zice unu peste 10 ani asa ceva , nu m-as supara , pentru ca ar insemna ca m-am bagat ca oaia in pasunea altuia , elegant fie spus :P

old lord
12th August 2005, 16:26
mai stie cineva cum se calculeaza coeficientul uefa?

dupa parerea mea calificarea nu e jucata inca
sanse sunt de 70 la 30 pentru dinamo

pe astia care pocesc echipele romanesti in cupele europene nu pot decat sa-i consider niste idioti
atat

nicu26
12th August 2005, 16:41
multam fain Paul pt raspuns. Banuiam eu ceva dar nu eram sigur.
Am facut un calcul (sper sa fie si corect), si, pana la ora aceasta, am reusit sa-i depasim pe Bulgari la punctaj. Eu zic ca daca Steaua se va califica in CL iar Dinamo si Rapid mai mult ca sigur se vor califica in turul 1 UEFA avem foarte mari sanse sa ne mentinem deasupra lor. Nu mai zic daca macar una din cele 2 vor merge in grupele UEFA, atunci putem spera la mai mult. Bine macar ca am scapat de acel dezastruos coeficient de 0.833 obtinut prin bunavointa echipelor U Craiova, Dinamo si Rapid in 2000.
Cat despre CFR Cluj, sincer mi-ar pare rau sa nu se califice in UEFA, cu toate ca ar fi o piatra de moara. Merita din plin aceasta calificare, dar ...

Cristy
12th August 2005, 16:46
era normal sa dai si vina pe echipe din anul ala ...suntem in 2005 omule si steaua nu prea are sanse sa intre in cl asa ca nu mai da tu vina aiurea.

Paul
12th August 2005, 16:49
Cry , nu ne purta de grija ca n`are rost;
Daca prin absurd nu intram in Liga , intram in grupele UEFA , unde vom avea adversar mai slab decat noi;
Voi in schimb ... va asteapta echipe gen AS Roma , Feeinoord , Sahtior Donetsk, Betis Sevilla , Sporting Lisabona & Co

old lord
12th August 2005, 17:10
ideala pentru cine?

nicu26
12th August 2005, 17:37
era normal sa dai si vina pe echipe din anul ala ...suntem in 2005 omule si steaua nu prea are sanse sa intre in cl asa ca nu mai da tu vina aiurea.

Nu dau vina pe echipele respective, ci pe valoarea campionatului din acea perioada. Ceea ce vreau sa spun este ca am facut un mic salt de la a ne elimina echipe din Islanda si Albania pana la a elimina si noi niscavai echipe fie ele din Andora, Cipru sau Irlanda si chiar sa ne batem de la egal la egal cu echipe gen Rosenborg.
In orice caz, la capitolul rusine de departe cel mai "bine" sta Dinamo din cele 3 (SDR), dar nu ma bucur pentru asta.
Eu m-as bucura sa intre si Dinamo si Rapid in grupele UEFA si crede-ma, m-as bucura si mai tare sa vad o finala UEFA la anul Dinamo - Rapid, sau Clujul in locul unei din cele 2.

nicu26
12th August 2005, 17:38
Cry , nu ne purta de grija ca n`are rost;
Daca prin absurd nu intram in Liga , intram in grupele UEFA , unde vom avea adversar mai slab decat noi;
Voi in schimb ... va asteapta echipe gen AS Roma , Feeinoord , Sahtior Donetsk, Betis Sevilla , Sporting Lisabona & Co
Apropos, oare cum de Steaua este cap de serie in turul 1 UEFA, iar Dinamo si Rapid nu?
Nu cumva din cauza rezultatelor inregistrate in cupele europene in ultimii ani?

Cristy
12th August 2005, 18:23
Cry , nu ne purta de grija ca n`are rost;
Daca prin absurd nu intram in Liga , intram in grupele UEFA , unde vom avea adversar mai slab decat noi;
Voi in schimb ... va asteapta echipe gen AS Roma , Feeinoord , Sahtior Donetsk, Betis Sevilla , Sporting Lisabona & Co

bafta voua paul.
si daca o sa cadem cu o echipa dintre acelea care le-ai mentionat o sa ne jucam sansa pana la capat ai ceva impotriva ?

SORENSEN
12th August 2005, 20:10
bafta voua paul.
si daca o sa cadem cu o echipa dintre acelea care le-ai mentionat o sa ne jucam sansa pana la capat ai ceva impotriva ?
Sa aveti grija sa nu cadeti de pe vreun cal frumos :evil:
Am auzit o declaratie incredibila a lui BORCEA: "Am intalnit cea mai puternica echipa dintre toate echipele romanesti"
Sa fie peste Rosenborg sau Lens ciprioti sau frica de un nou episod 17 Nentori,KR Reikijavik Polonia Varsovia sau alte grozavii ros-albe :o:

Cristy
12th August 2005, 20:12
nu stiu ce a vrut sa zica borcea .......
avem noi grija sa intram in grupe stai linistit , stim ca vroiati sa iesim din turu 2 da uite ca ne-am calificat

nicu26
13th August 2005, 09:22
nu stiu ce a vrut sa zica borcea .......
avem noi grija sa intram in grupe stai linistit , stim ca vroiati sa iesim din turu 2 da uite ca ne-am calificat
Lasati-l pe Borcea sa traiasca in lumea lui. Asa cum Steaua il are pe jiji asa si Dinamo il are pe Borcea.
Cry, te inseli, eu unul chiar imi doresc sa va calificati in grupele UEFA, si, de ce nu, chiar sa depasiti performanta Stelei de anul trecut, cu toate ca este foarte greu. Eu va urez bafta!!!
PS Chiar m-am bucurat ca atat Rapidul cat si Dinamo au invins.

sun
13th August 2005, 12:24
@ Traian :
coeficientul Uefa se calculeaza astfel ( coef Steaua + coef. Dinamo + Coef. Rapid ) : 3 (nr. de echipe)

pt detalii uita-te la threadul cu CALCULE de pe Intern :ok:

cip_81
13th August 2005, 16:46
El credea ca este (coef. Steaua + coef Rapid + coef Dinamo) / coef Craiova....tin sa-i amintesc ca nu se poate, efectiv nu se poate imparti la 0.

Paul
13th August 2005, 16:49
El credea ca este (coef. Steaua + coef Rapid + coef Dinamo) / coef Craiova....tin sa-i amintesc ca nu se poate, efectiv nu se poate imparti la 0.

in oltenia se poate :evil: , a coeficientul craiovei nu are cum sa fie 0.

si metalul plopeni ,daca ar castuga cupa romaniei , si ar merge in UEFA ar avea coeficient : Coeficient individual (0) + 1/3 din coeficient ROmania (1/3 * 15 = 5) ...

cip_81
13th August 2005, 16:54
Pai, nu, nu trebuia sa se califice craiova intr-o cupa europeana...efectiv se impartea la coeficientul lor...asa se gandea Traienel.

Paul
13th August 2005, 17:00
Pai ai fi bine ...
cum coeficientul lor este 0,01 este ideal

imparte 6p aduna la 0,01 si vezi ca iese 600 .Spania are 60 si e pe locul 1 .

Deci noi la anul mergem cu 4 echipe in CH. Lague si cu 3 in UEFA...farapreliminarii evident

Paul
13th August 2005, 17:08
poate ca ai dreptate ca pentru binele fotbalului romanesc ar trebuie desfintat DInamo , dar pentru binele Romaniei , ar trebui sa toti oltenii sa fie deportati in Siberia , iar toti tiganii (aia hoti) omorati !

cip_81
13th August 2005, 17:21
vai ce rau si violent esti :lol: cam asa era si bufonul regelui, ai citit cartea si ai vazut ce-a patit? :evil: ia spune, stii ce-a patit bufonul regelui? :D

Nu, chiar nu stiu, ia spune-mi ce-ai patit...m-ai facut curios.

Paul
13th August 2005, 17:27
mi-am adus aminte ca nu am viza pe abonamentul de Gloria , si nu ma duc la meciu cu rahatii de Vasluieli ...
Ne mutam din nou pe Telesport :(

Paul
13th August 2005, 17:40
astia sint pedepsiti...intrebarea este, ce pedeasa si-a primit ? :rolleyes:
ia intreaba-l pe paulica :happy

Alo sefu care a citit toata Biblioteca Nationala , da acordul inca nu l-ai invatat ?

cip_81
13th August 2005, 17:43
cip, insista pe langa paulica sa-ti spuna ce a patit :evil: deocamdata e cam pierdut si nervos :D
intreaba-l ce face el printre tumbe , maimutareli si scalamboieli de tot felul si ce-a patit el pentru asta :happy cand isi pierd hazul si devin violenti, bufonii astia sint pedepsiti...intrebarea este, ce pedeasa si-a primit ? :rolleyes:
ia intreaba-l pe paulica :happy

Mai, omule, ia casca ochii mai bine si observa ca pe tine te-am intrebat.

Acum am o intrebare...am mai pus-o pe aici de vreo 4563426476435356356 de ori si nimeni nu mi-a raspuns. Care a fost ultima victorie a craiovei in cupele europene si cand s-a petrecut?

Paul
13th August 2005, 17:45
pobeda prilep :evil:

Un egal acasa , care pentru ei face cat o victorie

brandacadabra
13th August 2005, 18:51
DINAMO are sanse f bune de calificare
FORZA DINAMO !

Paul
13th August 2005, 21:41
mai, tu nu stii ca eu am alergie la olteni ?

De ce?
Ti-as da rasppunsul , dar imi dai ban , si mi-e draga libertatea ...

Paul
13th August 2005, 22:28
Bre , lasa`ma cu Radoi si Bostina , ei sunt din Tr. Severin , marginea mocanimii (nu `ti zic ca sunt aia mocanii ) ; Victoras Iacob - Rm Valcea , iarasi e la margine.

Oltenii adevarati sunt Oprita si Alin Litu ... din Segarcea :yeah:

Cea mai neagra perioada din istoria moderna a Stelei au scris-o oltenii

Tibi Lung - daca nu exista, nici pana azi nu ne batea DInamo
Miela , Litu , Trica , Claudelu , Mitrita - no comment , ca nu merita

cip_81
13th August 2005, 22:36
Bai, Traiane, lasa-ne cu oltenii tai. Pe voi va reprezinta Mititelu, Dinel, Postasu', Blondu si Badaluta (macar asa mai sunteti si voi cunoscuti prin lume).

Referitor la dubla cu Omonia, sa faci bine si sa-ti tai unghiile ca faci infectie la jugulara si doare.

Paul
13th August 2005, 22:37
hot: 3 jucatori ai Stiintei (nu le-am retinut numele) au venit rupti de beti in cantonament!

AU fost dati afara evident !

Paul
13th August 2005, 22:51
paulica, marginea mocanimii pentru Dumnezeu este bistrita ta...acolo unde alergati goi pe plai dupa mioare :evil:

iar istoria voastra e facut de olteni, cu vali ceausescu, iovan , piturca , bumbescu si ceilalti
iar in ultimii ani ati avut atatia olteni ca era imposibil sa fie toti buni
pai bine ma prapaditule, tu nu stii nici de unde e Oprita? tot oltean dar nu din Segarcea.
Vezi ca si Enescu e :evil: de la bistrita a fost gabi balint si punct in toata istoria :evil: de oieri ,pana si azi tot aia e meseria nr 1 la tine acolo :evil:

Enescu e din turnu severin , unde am scris eu ca oprita e din segarcea ... :mda:
Ma refeream la Litu (Segarcea) , Oprita e din Dragasani - Olt :cool: ;

Din pacate am vazut un sigur oltean destept (in fotbal): Jean Padureanu ... oare trebuie sa moara , ca sa se nasca altu cu IQ > 80;

cip_81
13th August 2005, 23:04
Bai, dar despre meci aveti ceva de spus? Bine, ca de la oltenas n-am prea multe pretentii, el baga placa cu blatul.

Paul
13th August 2005, 23:15
:D te rog eu frumos, pentru Dumnezeu, nu vorbi de mocanie si IQ...e ca si cand ar pomeni un urangutan despre muzica lui Mozart :D
te rog frumos, nu tu :drak:
sa-i pupi urmele din tarana drumului pe unde calca olteanul padureanu, ca bun sau rau, daca nu ajungea pe acolo, nici n-auzea lumea de bistrita :evil:
paulicule, tu ca stelist si bistritean, cand mai auzi pe careva ca e oltean, fie ca sint eu, Edmond sau fotbalistii de la steaua sau padureanu sau cine vrei tu, sa cazi in genunchi ,sa pleci capul in pamant si sa spui: sarut-mana boierule, binevoieste si binecuvanteaza-ma cu prazul mariei tale :happy
bine macar ca l-ati facut lord pe Padureanu :evil:

ma , tu a cui clona esti ...

Hai , bafta , sa reveniti in A , sa mai aiba cui sa -i dea STeaua 5 bucati !

Hard
13th August 2005, 23:18
pariez pe edmond:D, nu se deosebeste prea mult de el.

despre meci:succes lui dinamo in meciul retur, presimt ca vor avea nevoie.

Paul
13th August 2005, 23:22
lasa`l pe Edmond , el e cu brimi2004 , desi cine stie ;)

Desi prea multe stie Traian asta dupa 7 zile de forum ...

george-dinamo
14th August 2005, 10:54
foarte interesanta discutia...pacat ca nu se vorbeste despre meci, da mai conteaza?
cred ca vom avea meci greu da facem egal acolo. un 0-0 sau1-1.

RstInPc
22nd August 2005, 13:36
Parerea mea este ca batem si acolo! :ok:

vlad1607
22nd August 2005, 13:41
asa sa fie
si cand spui acolo sa fie cuprins aici si Iasiul si restul deplasarilor :D

RstInPc
22nd August 2005, 14:11
Rupem tot ! :ok:

brandacadabra
23rd August 2005, 13:09
ne calificam.

don_denver
23rd August 2005, 13:13
Bafta dinamo..desi nu cred ca e nevoie...ca ii bateti..

brandacadabra
23rd August 2005, 13:23
multumim dar bafta o pastram pt alte meciuri :D dc cumva nu rateaza Zicu :P :( :D

sun
23rd August 2005, 17:50
pe prima pagina a site-ului : "suporterii lui Dianom pot sta linistiti , Andone spune ca echipa merge la victorie " . De la mers la victorie pana la victorie e drum lung ;

Dar daca asa zice Ando :rolleyes: :happy:

cip_81
23rd August 2005, 17:52
Da' ce-ai fi vrut sa zica, ca merge la infrangere?

bob
23rd August 2005, 18:14
au tzara frumoasa, galerie meseriasa, dar sunt haotici si prosti ! ah, si increzuti!

Zapada
23rd August 2005, 19:18
ar fi o mare rusine pentru dinamo daca echipa nu se califica.

sper ca acest copil (rautacios si increzut) Zicu sa joace doar in div. B la dinamo2 ca de A nu are valoare

vlad1607
23rd August 2005, 19:22
nu mai avea tu grija noaastra ca ne calificam spre tristetzea ta.

dc nu mai e indolent si renuntza la aerele de mare vedeta Zicu devine un super jucator.

vlad1607
23rd August 2005, 19:37
nu poate nimeni sa castige non stop mai ales cand rateaza un destept la 0-0 cu poarta goala.

SVensson
24th August 2005, 13:39
Va bat cipriotii aia de va sar capacele. Sunteti obisnuiti cu asa ceva. Aveti prea multe aere.

vlad1607
24th August 2005, 13:42
SVensson aerele sa le cautzi prin ghencea sau pe la TM
sa-ti tai unghiile sa nu te ranesti cand o sa le bagi in gat de oftica :drak:

nu o sa fie un meci usor...atmosfera e fantastica acolo....intimidarea e una din principalele lor arme...dar presimt,de fapt,am convingerea ca ne vom califica ! :ok:

FORZA CAINII !

SVensson
24th August 2005, 13:48
Asa spunea si Steaua. Dar voi aveti experienta in a pierde calificari de genul acesta cu echipe fantoma. Sunt curios pe cine o sa dati vina.

be@
24th August 2005, 14:10
N-aveti voie sa pierdeti calificarea asta!

vlad1607
24th August 2005, 14:15
@Svensson : vezi sa nu-ti "sara tie capacele" maine seara de ciuda !
@ be@ stim si nici nu o sa ratam ( "parerea mea" :D )

sun
24th August 2005, 14:36
vladut , vladut , STEAUA E DEJA IN TURUL I , iar Dinamo mai are un pic de muncit.

De fapt cred ca se termina OMONIA - DINAMO 4-2 , o calificare nemeritata , obtinuta GREU DE TOT . Dar totusi o calificare . :P

vlad1607
24th August 2005, 14:42
cat de vizionar esti tu baietzele
ai rabdare si ai sa vezi cat o sa fie scorul.

bob
24th August 2005, 15:05
vladut , vladut , STEAUA E DEJA IN TURUL I , iar Dinamo mai are un pic de muncit.

De fapt cred ca se termina OMONIA - DINAMO 4-2 , o calificare nemeritata , obtinuta GREU DE TOT . Dar totusi o calificare . :P

loooooooooooooool
mai lasa-ne cu steaua ta(vai de ea)! ciocu mai mic ca aici nu se vorbeste despre voi! "laudele" ca ati pierdut milioanele de dolari- in alta parte!
e clar ca o sa avem emotii mari! suntem specialisti in sanse ratate! cu pressing puternic o sa-i stresam. sa nu intram in jocul lor haotic si avintat. focul pe ei!

cip_81
24th August 2005, 16:55
Un gol rapid marcat de Dinamo si le-am luat piuitul. Ei pe asta se bazeaza cel mai mult...pe presiunea exercitata de public decat pe valoarea echipei. Ramane sa vedem si cum se va descurca apararea, ca de marcat sigur o vom face.

don_denver
24th August 2005, 17:01
ar fii culmea sa nu-i bateti...ce a-ti facut voi misto de steaua da..va inchiputi ce misto s-ar face de voi..daca nu a-ti reusi...ceea ce oricum nu va doresc...bafta ...

vlad1607
24th August 2005, 17:09
devner poate nu batem da ne calificam asta e convingerea mea :)

don_denver
24th August 2005, 17:12
vlade...asa sa fie tata...bafta!...

delaparis
24th August 2005, 17:17
Dinamo trece fara probleme turul asta. Vorbim in grupe ...

Sau poate ma arunc prea tare ... in turul 1

NY_giants05
24th August 2005, 17:44
Cei de la Dinamo zic k Omonia e mai buna decat Rosenborg. Da..da...siiigur ! Asta e vreo scuza in caz k se fac d kkt la Nicosia ???

vlad1607
24th August 2005, 18:05
Cei de la Dinamo zic k Omonia e mai buna decat Rosenborg. Da..da...siiigur ! Asta e vreo scuza in caz k se fac d kkt la Nicosia ???

vedem in meciul de maine dc sunt mai buni sau nu....momentan nici eu nu sunt convins de asta :D rabdare :ok:

Delt@
24th August 2005, 18:07
am zis un 3-1 pt DINAMO am pronosticat sper ca voi castiga

RstInPc
25th August 2005, 10:18
devner poate nu batem da ne calificam asta e convingerea mea :)

Ba sa batem, dai in basca mea. Tre' sa-i batem si acolo daca avem pretentii sa ajungem in grupe.

Brigantes
25th August 2005, 10:35
Calificare fara emotii.

old lord
25th August 2005, 11:11
devner poate nu batem da ne calificam asta e convingerea mea :)


vlad, batem si ne calificam, altfel nu se poate
tu nu ai vazut ca aia nu au decat muschi in rest sunt paraleli cu fotbalul

Brigantes
25th August 2005, 12:56
Am pus si eu un post. Nu continea injuraturi, ci doar un raspuns mai dur la adresa unui alt post de aici. Si acum vad ca e "adaptat". Mi se pare o lipsire a dreptului la libera exprimare. Credeam ca poti sa-ti spui parerea aici, si se inteleage faptul ca e PAREREA MEA PERSONALA, la care am dreptul prin constitutie.
Si i-as ruga pe adminii de aici sa stearga toate postarile cu care nu sunt de acord, si nu sa le modifice.

E doar un accident sau astfel de lucruri se intampla frecvent?

vlad1607
25th August 2005, 13:11
@RsTinpc si oldlord : bine fratzilor batem rau de tot pe cipriotzi :D :D :D
@Brigantes: nu te-ai obisnuit cu astfel de practici?? R: frecvent-de destule ori corect dar de multe ori din .........

WILD WEST
25th August 2005, 13:45
Pentru binele fotbalului, sau ce jucati voi, sper sa nu va calificati ! Prietenii stiu de ce... :degete: :jerk: :degete:

Utilizator
25th August 2005, 15:29
Dinamo se va califica, cel mai probabil rezultat fiind in opinia mea un egal (1-1 sau 2-2). Pentru binele fotbalului sau al carui sport vrea fiecare sper ca Dinamo sa se califice. Sa fac si eu un semn cu degetele, vad ca e la moda in salbaticie :ok:

Hai Dinamo!
Hai Rapid!

vlad1607
25th August 2005, 15:53
Pentru binele fotbalului, sau ce jucati voi, sper sa nu va calificati ! Prietenii stiu de ce... :degete: :jerk: :degete:
vroiai sa zici pt binele santatzii voastre ca iar facetzi crize dc ne clificam :D
Uti important e sa ne calificam reazultul e mai putin important....ce vreau mult in schimb e sa vad in joc daruire si determinare :ok:

LUPTA DINAMO !

bob
25th August 2005, 15:58
sa-i calarim ! sa-i trimitem cu caprele!

vlad1607
25th August 2005, 16:19
se racoresc ei in Mare Egee dupa eliminare nu-i bai

Hard
25th August 2005, 16:20
vroiai sa zici pt binele santatzii voastre ca iar facetzi crize dc ne clificam :D
Uti important e sa ne calificam reazultul e mai putin important....ce vreau mult in schimb e sa vad in joc daruire si determinare :ok:

LUPTA DINAMO !
deja va este frica...:happy...importanta este calificarea si pt nicosia.
Succes!

Cristy
25th August 2005, 16:22
bafta :P:P

vlad1607
25th August 2005, 16:26
mersi Cry :P :D :drak: :D
Seby nu erai asa de vorbaretz dupa ce au trimis old boys Rosenborg shtoia in beep :happy mucles ma :D :drak:

eddy_steaua
25th August 2005, 16:33
eu vreau sa bata dinamo cu conditia sa fie condusi la pauza...asa mi-ar iesi shi pariul...spo la succes...

Hard
25th August 2005, 16:37
acei old boys sunt satui de LC, noi mai trebuie sa asteptam un an, voi nici nu stiti cu ce se mananca.

bob
25th August 2005, 16:38
ce, vrei sa ne dai emotzii? sa stii ca, atunci, nu ma mai uit la meci. si asa mi-e ciuda ca n-am mai putut sta acolo citeva zile sa vad meciul.

vlad1607
25th August 2005, 16:39
pronostic : 0-1 :D

eddy_steaua
25th August 2005, 16:52
vlade tot pe dos itzi ies pronosticurile....dinamo-farul s-a terminat 0-1 cand tu te asteptai sa se termine 1,2,3-0....vezi sa nu fie invers shi astazi....doamne fereste...

vlad1607
25th August 2005, 16:56
am vazut ca tot e la moda pe aici "vizionarismul" si am zis si eu un rezultat care ar fi ok :D
important e sa ne calificam :) si sa jucam bine ! :D

delaparis
25th August 2005, 17:48
stie cineva unde se pote vedea meciul pe internet ?

Utilizator
25th August 2005, 18:26
unde se poate vedea nu stiu dar meciul se poate asculta pe www.dinamomania.net

Delt@
25th August 2005, 18:39
Cred ca Dinamo ar trebui sa spulbere echipa aceasta......... eu chiar am scris ca va bate cu 3-0.......... adik am pariat cu somefriends :)
Ce sa faci macar cu echipele astea sa reusim sa facem ceva in cupele europene.....
P.S: DAk Steaua s-ar fi calificat in grupele CL atunci probabil s-ar fi intalnit ca si ROSENBORG cu REAL MADRID, LYON, OLIMPYAKOS adversare extraordinar de puternice cel putin primele doua.......

delaparis
25th August 2005, 18:59
P.S: DAk Steaua s-ar fi calificat in grupele CL atunci probabil s-ar fi intalnit ca si ROSENBORG cu REAL MADRID, LYON, OLIMPYAKOS adversare extraordinar de puternice cel putin primele doua.......

DAk s-ar fi calificat in grupele cl atunci SIGUR s-ar fi intilnit cu echipele citate

Utilizator
25th August 2005, 20:13
HOT NEWS: la http://www.dinamomania.net/radio/ exista si imagine!!! Acum deja se poate vedea Vardar-Rapid! Va rog intrati aici doar daca nu aveti alta solutie, modulul de live se poate bloca daca intra prea multi utilizatori.

Hai-U
25th August 2005, 20:16
De la cat ii meciul?

Utilizator
25th August 2005, 20:17
Dinamo la 20:30 ora Romaniei (peste 15 min.), Rapid a inceput deja.

Later edit: in cateva momente se da legatura si la Nicosia.
Hai Dinamo!

adinutza
25th August 2005, 20:41
Dinamo va intalni in turul doi preliminar pe OMONIA NICOSIA din Cipru.
Primul meci se va disputa acasa.
oarecum...dinamo e cea mai tareeee /hello
nui asha?!

dinamo SIGUUUR SE VA CALIFIK...DOAR A LUAT BATAIE STEAUA ULTIMA OARA D LA NOI,NOP

Utilizator
25th August 2005, 20:47
Incredibil, e pauza la Skoplje si in loc sa dea legatura imediat la Nicosia TVR a bagat reclame !! Bem un Bergenbier si pe urma ne tratam cu Prostamol.... Superweiss....e mintea lor!

In loc sa vezi meciul o vezi pe Iolanda Prunache de la Danone!!!!

Huoooo!.... 'senzatie proaspata de castravete'

STEAUA-MANIA
25th August 2005, 20:54
damn 0-0:( kaiafas nu a primit 11m...borcea pana si in cipru umblii cu manarii? :ciocan: Omonia domina Dinamo! :ok: :ok: :yeah:

STEAUA-MANIA
25th August 2005, 21:01
1-0 omooooooooniaaaaaaaaaaa min 29!
haaaaaaaai baietiiiiiiiiiiii!

Cristy
25th August 2005, 21:01
saptamana neagra pentru fotbalul romanesc :(

Cristy
25th August 2005, 21:02
2 0 nu se poate :((((((

vlad1607
25th August 2005, 21:03
Belgrad Reloaded !

sib
25th August 2005, 21:05
Astia-s dusi cu pluta

The Surveyor
25th August 2005, 21:05
Alo Dinamo, desteptarea!

Cristy
25th August 2005, 21:05
doamne .....ce oameni .....

Dan-11
25th August 2005, 21:05
Doamne , Omonia 2-0 , si Vardar 1-0 la pauza
chiar asa de jos am ajuns sa ne facem MARI probleme pentru un tur preliminar cu echipe din Macedonia si Cipru...

Swisstec
25th August 2005, 21:06
Aoleu!!! Nu e bine deloc!!! 2-0!!! :headbang:

Swisstec
25th August 2005, 21:07
La Skopje e numai 1-0!!! :headbang: Dar nici acolo nu e bine!!!

Hai-U
25th August 2005, 21:08
Si cica ati ras de Steaua :headbang: totusi io cred ca o sa-si revina si o sa dea macar un gol

be@
25th August 2005, 21:08
Belgrad Reloaded !
Da,au luat 2 goluri in 2 minute, ca in meciul cu Partizan.
Ntz ntz ntz..

vlad1607
25th August 2005, 21:11
Tamas si MArgaritescu la inchidere +4 fundasi...ma rog...ciocolata e petarda.....dc nu schimbam repede la mijloc cu unul de creatzie,ofensiv ......e naspa

vlad1607
25th August 2005, 21:15
Tamas in loc sa treaca in centrul apararii e inlocuit !
intra Grigorie !
Vlad Munteanu e "cu vaca"

BlueEnergy
25th August 2005, 21:20
Buhahha... ce faceti dragii mei dinamovisti? Radeati de Steaua? Va conduce cumva la pauza aia cu 2-0? Ahahahahahaahhaha!

blaga
25th August 2005, 21:21
no care-i baiu copii, nu prea stiti cu MIELU no nu-i nimic, stiti ca am pariat 1000 Euro pe voi :yeah: :happy :happy :happy :yeah: :yeah: :yeah: ,...................la Iasi bineinteles

The Surveyor
25th August 2005, 21:21
Clonati-l repede pe Procuroru'

Ala ii manca singur si sigur, pe toti cipriotii, cu bocanci cu tot. Ce dracu e cu fotbalul romanesc. Chiar nu mai avem caractere ????

viole(n)t
25th August 2005, 21:22
Bunicel ala ce-a dat primul gol... L-as vrea la Poli... Oare cati ani are?

vagus
25th August 2005, 21:24
pana acum (la pauza), rezultat previzibil ...

Hai-U
25th August 2005, 21:26
Vai de capul lor de dinamovisti,
Cam asa vine: 17 Nentori, Knatffirufelag, Omonia :happy
La cum joaca nu le dau gol la aia nici la pastele cailor

Vai de noi, ce rau am ajuns :headbang:

vlad1607
25th August 2005, 21:26
Buhahha... ce faceti dragii mei dinamovisti? !

jucam penibil

Gabriel28
25th August 2005, 21:31
daca de o echipa din Cipru nu pot trece, atunci de cine? de AS Roma, CSKA Moscova, Alkmar, sau oricare alta echipa dura pe care o vor intalnii in turul 1? ...nasol

red boy
25th August 2005, 21:35
Da Dinamo gol ca doar nu-s steaua :yeah:

Sergio
25th August 2005, 21:36
Hai Dinamo! Stiu ca poti mai mult. :drak:

Hai-U
25th August 2005, 21:47
No in sfarsit :)

vlad1607
25th August 2005, 21:48
gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg gggggggggggggggggggggggggggggggggooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!!!!!

The Surveyor
25th August 2005, 21:49
Bravo mosule!

Calcati-i pe ochi, vorba lui Imi Jenei

Dan-11
25th August 2005, 21:50
Un Gol ca aeru !
Dar sa vezi final de meci , poate prelungiri oricum nu mai iesiti din careu.

Sergio
25th August 2005, 21:51
vlade, prinsesi glas? :drak:

V-am zis eu ca dinamo poate mai mult. :D

Cristy
25th August 2005, 21:51
lasa-l care are emotii mari :P:P
ps bv dinamo ce gol niculescu pfuai ....

sib
25th August 2005, 21:53
La cum joaca, stau si ma intreb daca ar sens sa se califice...

inter
25th August 2005, 21:57
ce ocazie rata Baltoi! .... pacat!

The Surveyor
25th August 2005, 21:57
Criminal Baltoi asta.
100 de flotari!

Sergio
25th August 2005, 21:58
intere, tii cu dinamo? Si eu. :drak:

Baltoi pt noi este Zicu doi! :happy

blaga
25th August 2005, 22:00
hazu-i maare :cool: ia uita-l si pe baltoi asta :D le are ce mai

Dan-11
25th August 2005, 22:00
Asta e meci frumos se joaca pe contre, nu e exclus Dinamo sa mai marcheze odata (nu Baltoi, poate Bratu). Si Omonia astia sunt tari nu cred ca rezista Dinamo inca 20 de minute fara sa primeasca gol.

Hai-U
25th August 2005, 22:02
Uita-l si pe ala in loc sa suteze se arunca, asa-i romanul ce sa-i faci

Gabriel28
25th August 2005, 22:03
73' - "Grigorie isi da cu stingul in dreptul la marginea careului in loc sa suteze."
74' - "Grigorie scapa in careu si trece de portar, insa isi prelungeste mingea si cade fara a mai putea finaliza."

e prima oara cand joaca fotbal sau ce e cu omu' asta?

Sergio
25th August 2005, 22:05
Bestial Grigorie! Daca era si o balta, era perfect plonjonul. :happy

inter
25th August 2005, 22:05
intere, tii cu dinamo? Si eu. :drak:

:happy

nu crezi ca exagerezi? ... da daca si cipriotii ne dau afara e nasol ... asa ca inca 25 de min. sunt "roman" :D

The Surveyor
25th August 2005, 22:11
Domnule, chiar am crezut ca Ando a reusit sa-l vada pe Chihaia.
Stati linistiti, l-a bagat pe Plesan.
Hai Stiinta!

Sergio
25th August 2005, 22:12
nu crezi ca exagerezi? ... da daca si cipriotii ne dau afara e nasol ... asa ca inca 25 de min. sunt "roman" :D
De ce sa exagerez? Am vrut sa stiu daca glumisi sau nu. Acum sunt si eu roman. In rest sunt banatean. :D

blaga
25th August 2005, 22:16
grigore a bagat-o si pe aia grea cu aruncatu-n careu, putina rabdare asta-i schema cu Onut, da o sa mearga si cu Pereny, BERGENBIER :no: :no: :no:

inter
25th August 2005, 22:18
. In rest sunt banatean. :D

:headbang: si ... uitasi ai? :evil: mama ce greseli faci! :drak:

Sergio
25th August 2005, 22:20
Mai imi scapa si mie. :rolleyes:

Dinamo foarte aproape de o noua mare performanta. :D

BlueEnergy
25th August 2005, 22:23
Eu nu vad meciul! Joaca ceva "gastele" de la Dinamo? :D

inter
25th August 2005, 22:23
felicitari dom moderator :D ca acu vazui , desi credeam ca nu vad bine :P

si sa nu-mi spui ca sunt off-topic:D:D
ete ca dinamo se califica :P

The Surveyor
25th August 2005, 22:28
Uaaah, ce meci de cosmar!

vlad1607
25th August 2005, 22:30
Baltzoi du-te si te angajeaza la Metrorex

Sergio
25th August 2005, 22:31
inter, e temporary job pe perioada toamna-iarna. :D

Bravo dinamo, sunteti tari. :P

Dan-11
25th August 2005, 22:34
Nici Dinamo nici Rapid, n-au facut mare branza.
Cand sunt extragerile alea blestemate pentru Turul 1 transmise de Eurosport ?

inter
25th August 2005, 22:34
Baltzoi du-te si te angajeaza la Metrorex

ce sa faca mey acolo ca vine toamna si se sisteaza lucrarile :D:D
felicitari vlade :D:D .. da la meciul cu Poli cu cine tii? :D:D

Cristy
25th August 2005, 22:34
maine cred, oricum slabe sanse sa intram ....in grupe

STEAUA-MANIA
25th August 2005, 22:35
Frumos,nu stia dinamo cum sa traga de timp :) Sa tragi atata de timp cu niste ciprioti..:)) + cipriotii au trimis mingea in bara in min 94 :)