PDA

View Full Version : Asa ceva nu se poate



*Coco*
2nd February 2007, 14:10
Era de astepta ca tot acelasi starsteel ca sa nu ma baneze
Imi da 8 puncte infractiune pentru jigniri aduse unui moderator pentru simplu motiv ca am zis "mai pralea" (4 pct) si "la mintea ta"(4 pct) urmat de ban dupa ce i`am trimis un pm in care am zis ca e un lake ca pentru el daca s`ar putea s`ar sanctiona si cuvantul "BA"

Deci chiar rog frumos pe delaparis sau pe Vadim sa imi spuna si mie daca era de ban (24 ore)
Daca si pentru expresia "Mai Pralea" se sanctioneaza cu 4 pct(si gor pe cei 2 sa imi spuna) EU MA RETRAG DE PE ACEST FORUM

*Coco*
2nd February 2007, 14:19
Culmea e ca iarasi acelasi moderator incompetent dupa ce ma mai banat odata si m`am trecut pe Lista Neagra dupa ce imi expirase banul
Imi da iara ban si iara nu ma trece pe Lista Neagra
:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

LE: Asa ss tocmai acuma sa ma treci pe Lista Neagra trebuie sa iti aduc eu aminte ca tu...

starsteel
2nd February 2007, 14:26
Postarea a 2-a e vrajeala ieftina... pt. jigniri repetate ai primit o data 24 de ore pt. linistire, acum situatia este identica motivul si sanctiunea aceleasi. Deci se poate, nu ai invatat nimic din prima sanctiune.

....EU MA RETRAG DE PE ACEST FORUM

La revedere! :cya:

*Coco*
2nd February 2007, 14:29
Ce vrajeala ma postai la ora 14:19 aia si tu ma trecusi la ora 14:23 pe lista neagra:happy :happy :happy :happy
Si zici ca e vrajeala ieftina
Doamneeeeeeee:lol: :lol: :lol:
PS.Cand imi dadusi bani zisasi ca dupa injurii repetate in decurs de 5-10 min urmeaza si banul
Si ce injurii ca zisai "mai pralea"(nu iti era dedicata tie ci lui Hard care este si el moderator si putea sa dea) si "la mintea ta"(asta poate era pentru sanctiune da nu de 4 pct):mda:

starsteel
2nd February 2007, 14:49
Ce vrajeala ma postai la ora 14:19 aia si tu ma trecusi la ora 14:23 pe lista neagraSi zici ca e vrajeala ieftina
Doamneeeeeeee:lol: :lol: :lol:
PS.Cand imi dadusi bani zisasi ca dupa injurii ....


Era cam greu sa te trec pe Lista neagra la ora 14.18 pt. postarea de la 14.19...:happy
"cand imi dadusi bani" .... :shock: in ce moneda? :happy

*Coco*
2nd February 2007, 17:07
Ba tu dute de aici ca nu te halesc deloc:headbang: :headbang: :headbang:
Si nu imi mai ediata postarile:cool:

Hard
2nd February 2007, 17:16
Coco,vezi ca pe aici mai sunt si alte threaduri,bancuri,filme,suporter otelul,simte-te ca acasa pt 24 de ore:happy
hai nu mai fi suparat ,timpul trece repede;)

*Coco*
2nd February 2007, 17:17
Trece pe naiba:sleep: :sleep: :sleep:
E naspa rau pe valea asta:((

delaparis
2nd February 2007, 17:20
De la ce a inceput ? Ce s-a intamplat ?

*Coco*
2nd February 2007, 17:24
De la ce a inceput ? Ce s-a intamplat ?
Pai ss zisa ca il debaneaza pe Jar Mancati ca sa voteze si el cu Moldovenii si eu ii raspunsai ca la mintea lui ar fi instare
Pentru asta primii infractiune pentru injurii adresate moderatorului(4 pct)
Dupa aia vb q Hard si am zis "Mai pralea" pentru acesasta expresie primi iarasi infractiune pentru injurii adresate moderatorului(4 pct)
Urmat de un pm dat de mine lu ss in care am zis ca e un lake ca daca ar fi dupa el ar da sanctiune si pentru "BA"

*Coco*
2nd February 2007, 17:27
#1 http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1067608&postcount=1
#2 http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=79505
#3 http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1067645&postcount=1

Dupa care am luat si ban:headbang: :headbang: :headbang:

delaparis
2nd February 2007, 17:29
Deci daca inteleg bine nu ai fost de acord cu ce au postat starsteel si Hardliner si ti-ai exprimat parerea civilizat :D

Asa e ?

*Coco*
2nd February 2007, 17:33
Pai mai delaparis daca zi pentru "ma pralea" iau 4 pct da`o naiba de treaba
Sau daca am zis "ca la mintea ta" pai poate omu o fi destept inseamna ca se simti jignit prin asta si nu are nimin acolo de imi dadu
Si sa iau ban asa moca 24 de ore
Ca ii vine lui starsteel sa ma baneze
Si Hard e moderator si putea sa imi dea el infractiune pentru "ma pralea" daca se simti jignit nu sa intervina imediat ss si sa ma baneze

inter
2nd February 2007, 17:38
Labareli Sans Frontiere ... Asta Ca Sa Fiu "decent" In Limbaj !

delaparis
2nd February 2007, 17:48
coco:
Problema se pune in felul urmator:

Daca dai semne ca vrei sa provoci scandal moderatorul are datoria sa te opreasca ... Ce vad eu este ca desi ai fost sanctionat ai incercat sa mergi mai departe fara sa iei in seama prima sanctiune.
Starsteel nu poate sa stie care sunt intentiile tale ... el se uita cum reactionezi prin postari si decide ce ar fi mai bine pentru forum.

In cazul de fata probabil ca sanctiunea e cam severa dar interventia a fost justificata.

Cel mai bine e sa nu provoci astfel ai scapat de toate problemele ... sau daca provoci sa o faci mai subtil.

rea intentie + limbaj deplasat = sanctiune :)

inter:

suntem in CE de la 1 ianuarie :D

Vadim
2nd February 2007, 17:51
Eu nu vad in mesajele de mai sus motive de banare. Au fost altele?

*Coco*
2nd February 2007, 17:51
Pai daca infractiunea venii una dupa alta
Postarile mele fiind unul dupa altul evident ca am primit prima avertizare la nici 1 min am primit si pe ce`a de`a doua:shocked:
Si cu banu cum ramane?!?E corect sau nu?!
Era de ban?

Vadim
2nd February 2007, 17:52
Pentru cele 3 linkuri de mai sus, nu.

*Coco*
2nd February 2007, 17:53
Eu nu vad in mesajele de mai sus motive de banare. Au fost altele?

Nu a fost nimic altceva
Acelea au fost singurele
Cele 3 linkuri au fost singurele motive
poti sa il intrebi si pe starsteel

inter
2nd February 2007, 17:54
cococ .. relax .. ca ai dreptate !
ai putina rabdare :ok:

Vadim
2nd February 2007, 17:55
Nu a fost nimic altceva
Acelea au fost singurele
Cele 3 linkuri au fost singurele motive
poti sa il intrebi si pe starsteel
Nu stiu, sa zica aici Starsteel daca au mai fost altele. Daca nu cred ca e mai bine sa retraga ban-ul.

inter
2nd February 2007, 17:56
bineinteles .. ca nu mai e on-line.... asta e ... !:D

*Coco*
2nd February 2007, 17:57
Poti urmarii si infractiunile date

*Coco*
2nd February 2007, 18:07
Pai pana vine Starsteel Online imi expira banu
El pana maine de dim nu mai intra:shocked:

Vadim
2nd February 2007, 18:11
Nu e online, dar problema ramane... Eventual poate ne spune ceva fiica lui. :)

*Coco*
2nd February 2007, 18:15
:ok: Asteptam

nr.zece
2nd February 2007, 18:27
asta e mister abuz, pacat de postul are il ocupa ca sunt baieti capabili pe forum

*Coco*
2nd February 2007, 20:20
Hai bai Starsteel treci si pe aici si scoate Banul ...:angry:
Hai ca mor ma saturai sa postez de azi dim numai pe Valea asta ma saturai de ea
Si ma luai si ban moca
Uitate ce zisa Vadim si treci la treaba:mda:

LE: Ma ia somul aici si imi expira si banul pana intra starsteel aici

inter
2nd February 2007, 20:30
ce poti sa-i ceri unui hibrid...!

*Coco*
2nd February 2007, 20:32
Pai asta numai de`al draq nu vrea sa treaca pe aici si o sa vedeti ca nu trece deloc o sa imi lase pedeapsa asa
Chit ca si Vadim a zis ca nu e de Ban si a zis cand intra sa mi`l scoata daca nu am zis nimic altceva in afara de cele 3 linkuri bagate acolo... Acuma stau dupa el si el sigur vazu asta da nu vrea sa intreX(
starsteel:rosu: :rosu: :rosu:

*Coco*
2nd February 2007, 20:44
Doamne ce om de tot ... e si ss asta(il crdeam altfel da e de tot ...)
Sta de 1 h pe forum si sigur vazu da nu vrea el sa treaca pe aici sa spuna si ma lasa cu banu asa pana maine
Vai de tine ss

delaparis
2nd February 2007, 20:46
Coco ... ce e sigur este ca daca nu incetezi nu te ajuti in afacerea asta ...

Totul se rezolva cu bun simt ... sa nu crezi ca esti curat ca lacrima in afacerea asta ... asteapta un pic :cool:

*Coco*
2nd February 2007, 20:49
Cum sa nu fiu mai:cool:
Atat timp cat si Vadim a zis ca nu e pentru banare asta cum sa nu am dreptate:D
Asta are ce are cu mine SS:no:
Pai stau banat de 10 ore ca tampitu fara motiv
Cu siguranta ca maine o sa imi expire banul si la ora 14:00 nu mai devreme asta sigur:headbang:

delaparis
2nd February 2007, 20:55
Da ? ... uita-te bine la ce a zis Vadim ... daca e vorba doar de astea trei mesaje atunci nu ... dar a zis si altceva ... de aia zic sa stai sa vedem

*Coco*
2nd February 2007, 20:56
Pai stiu ce a zis
A zis ca daca este vorba doar despre cele 3 mesaje nu se pune probleme de banare
Si a zis ca asteaptam sa apara Starsteel sa zica daca este vorba doar de cele 3 sau nu...
Si asta sigur vazu dar nu vrea sa vina sa zica...

starsteel
2nd February 2007, 20:59
Se poate scoate banarea extrem de simplu in seara asta. Conditia e una singura, sa fiu acum scos de la moderare.
P.S. Te-ai gandit un moment doar sa-mi trimiti un pm nu cu jigniri ci cu rugamintea sa poti posta azi? Asta era calea unii au folosit-o si a mers.....intotdeauna. Chiar si la unul care a facut referire la maica-mea.

*Coco*
2nd February 2007, 21:02
Nu ma intereseaza pe mine ce conditii pui tu si ce veri da mie sa imi scoti banul atat timp cat toti au zis ca nu era de banare...
Si zi acolo daca mai era ceva in afara de cele 3 postari pe care le`a postat si Vadim a zis ca nu este de Banare

nr.zece
2nd February 2007, 21:04
pai intai trebuie sa ii scoti banul si dupa te duci unde vrei

*Coco*
2nd February 2007, 21:05
P.S. Te-ai gandit un moment doar sa-mi trimiti un pm nu cu jigniri ci cu rugamintea sa poti posta azi? Asta era calea unii au folosit-o si a mers.....intotdeauna. Chiar si la unul care a facut referire la maica-mea.

Gresii eu cumva sa ma injosesc ca sa iti mai trimit tie PM ca sa te rog sa imi scoti banul
Atat timp cat nu sunt vinovat si tu esti singurul vinovat nu vad de ce sa ma rog de tine prin pm ca sa imi scoti banul
Ai gresit asta e si nu e prima si ultima oara cand faci tampenii din astea
Eu n`am nimic cu tine am vrut sa te ignor demult da vad ca tu esti singurul care ma "arde" cu infractiunii pe acest forum de parca ai fi singurul moderator de pe acest forum
Si kulmea e ca tu numai pe oltenii ii avertizezi..

delaparis
2nd February 2007, 21:16
Coco si tu ai gresit ... asta sa fie clar pentru toata lumea ...

Eu te rog frumos sa incetezi sa faci pe victima ... am zis clar ca decizia a fost severa impotriva ta dar decizie se impunea totusi ... sa nu exageram mai ales cand incercam sa rezolvam o alta exagerare

*Coco*
2nd February 2007, 21:19
Vezi ca acuma trecu pe aici si pune conditii el ca sa fie scos banul...
Pai ce e asta de ce nu raspunde la ce a intrebat Vadim?
Daca erati seriosi se rezolva demult aceasta problema...
Am fi fost si eu vinovat dar totusi...:rolleyes:
Daca a gresit punea simplu sa scoata banul nu sa pune conditii

Se poate scoate banarea extrem de simplu in seara asta. Conditia e una singura, sa fiu acum scos de la moderare.
Pai ce asa se scoate un ban pe un forum cu conditii din astea?

delaparis
2nd February 2007, 21:23
Ai dreptate ... nu se scoate asa un ban .... de aia postezi numai aici :D

serios ... ai rabdare un pic si se rezolva ... ce e complicat in ce zic acum ?

georgemp
2nd February 2007, 21:29
Da coco,asteapta,mai spunem si noi un banc,ceva,trece timpul si iesim de la inchisoare:happy
Oricum,va batem in cupa:P

*Coco*
2nd February 2007, 21:31
Mai vedem ce e in cupa:evil: :evil: :evil:

*Coco*
2nd February 2007, 21:35
serios ... ai rabdare un pic si se rezolva ... ce e complicat in ce zic acum ?

Eu asteapt... dar asteptarea asta sa nu dureze pana maine la ora 14:00 cand ar trebuii sa expire banul:ok:

delaparis
2nd February 2007, 21:49
Oricum,va batem in cupa:P

pe cine ? PSG ? :D

Nu jucati cu ei ... :P ati mai jucat in trecut si nu s-a terminat prea bine :D

Hard
2nd February 2007, 21:51
parca pe mine m-ai facut pralea nu?:D
deci cu mine nu ai nimic daca te tin pe bara pana maine:happy

*Coco*
2nd February 2007, 21:53
N`am ma nimic cu tine:D
Tu imi esti simpatic:lol:

delaparis
2nd February 2007, 21:53
Hard esti off-topic ... aici se discuta fotbal nu altceva :happy

*Coco*
2nd February 2007, 22:24
Waaa da cam mult dureaza cazul acesta...Mai precis debanarea...:no: :no: :no:

starsteel
2nd February 2007, 22:26
Banuiesc ca se asteapta iesirea mea de pe forum....insa mi-am propus sa ma culc cu OLS-ul on-line. :D
Sa astept eventual un pm Coco? :thinkso:

*Coco*
2nd February 2007, 22:28
Banuiesc ca se asteapta iesirea mea de pe forum....insa mi-am propus sa ma culc cu OLS-ul on-line. :D
Sa astept eventual un pm Coco? :thinkso:

Ce pm?!?!
Ce ai vrea acuma sa iti zic si pe PM ca sa imi scoti banul
Nu poti observa toata discutia aici si ce a zis Vadim
Nu asteapta nimeni plecarea ta
Dar fi corect si lasa`ne pe noi(oltenii)

*Coco*
2nd February 2007, 22:31
Ai gresit scoti si gata...
Sau mai bine zi ca nu vrei sa scoti si gata... asteapt pana maine cand expira:cool:

starsteel
2nd February 2007, 22:33
Iesirea mea de pe forum e o actiune unilaterala..... nu ai inteles sensul. Ce poti tu sa stii cu privire la asteptarile altora? Eu doar am mentionat "banuiesc"....tu ai fost radical, "nu asteapta nimeni plecarea ta".
Ti-am oferit cu ingaduinta o alternativa ..... nu vrei, ramane atunci pe maine. Pa.

*Coco*
2nd February 2007, 22:36
De postul de ma sus ce mai ziceti mai domnilor moderatori/supermoderatori?:lol: :lol: :lol:
@delaparis mai repet odata poate sti tu mai bine prin UE asa se scoate un ban pe un forum?:D
Noi ne`am integrat acuma 2 luni :D Tu esti de mai mult timp asa se procedeaza in UE:lol:

inter
2nd February 2007, 22:39
asta e obisnuit sa dea limbi prin pm-uri cum le dadea el la inceput sa-i fie debanati concetatenii ... habar n-avea sa dea un avertisment si nici nu stia de unde veneau punctele :ras-plans: :ras-plans:

coco ... n-ai cu cine discuta ...te cobori prea jos!

*Coco*
2nd February 2007, 22:45
asta e obisnuit sa dea limbi prin pm-uri cum le dadea el la inceput sa-i fie debanati concetatenii ... habar n-avea sa dea un avertisment si nici nu stia de unde veneau punctele :ras-plans: :ras-plans:

:happy :happy :happy :happy
PS. Bai SS te credeam mai destept, da vorba lui inter nu prea am cu cine discuta chit ca am sub 20 de ani:D
La varsta pe care o ai:groggy: :groggy: :groggy:

PS.Daca tot vrei sa ti se ia dreptul de la moderare de ce nu te retragi de pe forum? Te tine cineva aici?

starsteel
2nd February 2007, 23:09
asta e obisnuit sa dea limbi prin pm-uri cum le dadea el la inceput sa-i fie debanati concetatenii ... habar n-avea sa dea un avertisment si nici nu stia de unde veneau punctele :ras-plans: :ras-plans:

coco ... n-ai cu cine discuta ...te cobori prea jos!
esti mizerabil in continuare

georgemp
2nd February 2007, 23:48
Vad a crescut activitatea in zona,in ultimele zile.
Un lucru foarte bun:D

the lion king
2nd February 2007, 23:52
esti mizerabil in continuare
...da...asa e.....tine cu steaua.....:happy