PDA

View Full Version : Supercupa 2005



Ayrton
29th July 2005, 11:08
Care mergeti la supercupa? eu mi-am luat bilet la a II-a.

it's a sport???
1st August 2005, 02:28
eu am vazut-o !!super amatori!!de fiecare parte,i mean!!

vlad1607
1st August 2005, 10:34
SuperCupa e a noastra ! :yeah:
oitzele pot sa behaie in "legea lor"
deja au curs multe scuze patetice dinspre ghencea !

cip_81
1st August 2005, 14:39
Oile turcane sunt ca in proverbul cu vulpea si strugurii...daca n-ajung la ei spun ca sunt acri.

vlad1607
1st August 2005, 15:39
varianta fotbalistica 2005 : "Cand oaia nu poate castiga Super Cupa zice ca era doar un antrenament "

Hard
1st August 2005, 15:46
Oile turcane sunt ca in proverbul cu vulpea si strugurii...daca n-ajung la ei spun ca sunt acri.
da, asemenea titlului de campioana 2004-2005...

vlad1607
1st August 2005, 15:50
iar vb prostii !

iti amintesti ca am si zis noi Dinamovistii de pe ols ca nu prea meritam acest titlu cu multe etape inainte de final??????????????????

nu te obosi ! plicitseshte pe altcineva cu ineptziile tale !

Ayrton
1st August 2005, 18:54
In afara de meciul propriu zis, celalat meci, al galeriilor a fost castigat net, fara drept de apel si chiar umilitor de catre PCH... Demult sau poate chiar niciodata n-am vazut galeria Stelei asa de slab pregatita, neinspirata si rupta in bucati si cu o coregrafie invizibila... Asta e, tot asa sa o tina! Decizia stelistilor de a sta in majoritate la tribuna a II-a si nr mic de stelisti prezenti la meci au facut ca peluza (cheala) ros-albastra sa fie dominata tot timpul de catre dinamovisti, cei care au ocupat si jumatate din tribuna I, pe langa peluza de la tabela si jumatate din Tribuna II.
Mesajele cainilor s-au referit in special la varsta frageda a dusmanilor:
"1996-anul nostru de infiintare, voi in clasele primare" ;
"Voi vorbiti de mentalitate cand n-ati trecut de pubertate?".

Una peste alta, un joc frumos, Steaua cu norocul ei proverbial a dat 2 goluri din primele 2 suturi pe poarta, al treilea fiind in min 94 si fiind scos greu de Gaev. Dinamo a dominat trei sferturi de meci (execptand o parte din prima repriza), Hamutovski aparand cateva goluri gata facute la Bratu, Petre si Niculescu si fiind ajutat si de bara la ghiuleaua lui Niculescu.
Victorie de palmares si pe deplin meritata pt echipa mai buna!

Hard
1st August 2005, 23:24
"Decizia stelistilor de a sta in majoritate la tribuna a II-a si nr mic de stelisti prezenti la meci au facut ca peluza (cheala) ros-albastra sa fie dominata tot timpul de catre dinamovisti, cei care au ocupat si jumatate din tribuna I, pe langa peluza de la tabela si jumatate din Tribuna II."
Toata lumea stie ca voi sunteti mai multi decat stelistii, numai adevaruri spui in postarea ta de mai sus,plina de un obiectivism adevarat specific unui moderator, aplauze.
A doua repriza ati dominat, ATAT! :rosu:

cip_81
2nd August 2005, 09:05
Ce-a spus si ce-ai inteles tu (se vede ca esti stelist). Nu, conform sondajelor gallupiene, sunteti cei mai multi (am mai spus...sunteti la fel de multi si inutili ca si soarecii si lacustele)...problema e ca la acest meci ati fost surclasati atat in teren cat si, mai ales, in tribune. Negand acest aspect nu faci altceva decat sa te acoperi de penibil.

Apoi, despre ce s-a intamplat pe teren...purtatorii de lana au avut 3 (trei) suturi pe spatiul portii, din care au marcat 2 goluri + o ocazie a lui Cristea din final...Dinamo a avut 6 (sase) suturi pe spatiul portii, din care a marcat 3 goluri + o bara a lui Niculescu, o ocazie a lui Bratu chiar in debut, cand oile parca nici nu erau pe teren (ati fost facuti sah-mat din doar 3 mutari) si un sut al lui Petre respins de oaia gardian in corner.

Acum chiar ai inteles sau trebuie sa vin cu planse suplimentare?

Ayrton
2nd August 2005, 14:16
Domnu SebyO, deja te-am tolerat prea mult pe acest subforum; permanent ai venit doar sa provoci suporterii dinamovisti, sa faci misto si sa faci comentarii impertinente si tampite; am rugamintea ca atunci cand ai ceva de comentat referitor la orice subiect sa o faci in alta parte, nu pe "Suporter Dinamo", parereile tale nu ne intereseaza.

Considera acesta ca ultim avertisment amical.
Urmatorul ti-l iei pe pm si "Lista neagra".

Cainele
3rd August 2005, 08:21
Am demontrat ca putem ridica pretentii la event si sezonul acesta , echipa pare deja conturata , dar o parte dintre jucatori parca nu au venit din vacanta...mai trebuie Ando sa lucreze la "legarea" echipei...

bob
3rd August 2005, 09:15
mie, sincer, nu mi-a placut deloc faza de aparare. cretinii astia de stelisti, chiar daca n-au intarit echipa, tot au reusit sa ne faca probleme pe flancuri. nu il inteleg pe andone, n-a observat ca douda pleca de pe postul sau de pe dreapta si se baga in centru. acolo era bulevard. chiar asa greu era de observat. si l-a mai si laudat! asta e urmasul lui goian. sper sa nu ne manince meciurile.

Cainele
3rd August 2005, 09:23
@Bob:
Daouda e ....varza....n-a jucat nimik uratul ala...., in alta ordine de ideei , desi il critica multi , Pulhac a jucat binishor spre bine , asta in opinia mea....

vlad1607
3rd August 2005, 09:37
Daouda a fost reprofilat din fundas central ....are sa zicem o scuza...da mai bine ar fi fara el....da cu cine? :D

@Cip dc aduci planse suplimentare pt sebyucu sa fie colorate si cu cat mai multe desene ca sa priceapa intr-un final :D

bob
3rd August 2005, 09:43
baieti, care a fost faza cu bataia celor de la SUD? nu cumva sarisera astia la un tip care ii tot filma?

Cainele
3rd August 2005, 10:54
baieti, care a fost faza cu bataia celor de la SUD? nu cumva sarisera astia la un tip care ii tot filma?



:ok: lol...daca sti de ce mai intrebi?:P

vlad1607
3rd August 2005, 10:58
pai nu era sigur :D
cine tot filma? sa fii fost iar un stelsit ca la meciurile din Stefan cel Mare cu Poli Iasi si Argesu parca?

Cainele
3rd August 2005, 12:18
...pai si atunci sa nu ii spargi camera in cap?

bob
3rd August 2005, 12:25
las' ca fost la rindul lui inregistrat. poate o sa aiba vreo surpriza!

vlad1607
3rd August 2005, 12:27
mai bine sa-i spargi capu decat camera :D

Cainele
3rd August 2005, 12:33
si p-astia ii mananca ca pe Zambilica...ce drq or cauta sa filmeze...:P

vlad1607
3rd August 2005, 12:36
sunt sado maso le place sa o ia in.....:D

Cainele
3rd August 2005, 12:57
sunt sado maso :D

hai mai Vlade , :)... :ok: