PDA

View Full Version : Restructurari: Se cauta moderatori noi



Pages : [1] 2

Vadim
28th July 2005, 19:14
Avand in vedere ca unii moderatori s-au plafonat, am luat deciza sa cer plecarea unora. Cei cu onoare au facut-o si le multumesc. Ii rog sa nu isi scrie aici regretele.

Sint pozitii deschise de moderatori la: Intern si Liga Campionilor. Restructurarea va continua si lista finala de moderatori, supermoderatori si administratori va fi anuntata aici la finalul lui august. Noi pozitii libere vor fi adaugate in acest mesaj.

Ii rog pe doritori sa scrie aici.

Cainele
28th July 2005, 19:15
Cainele la steaua si craiova :P :D

Sharkie
28th July 2005, 19:16
Daca vor aparea posturi care sa ma intereseze iti voi spune ;)

fia
28th July 2005, 19:25
Ai putea sa pui si pe cei demisi/retrasi/inlocuiti ca sa stim cine sunt.
Ce am observat eu:

fia, inter, catalanul, realmadrid.com, bog_tom
Mai vechi I|Milan, ieppy, bapsy, cocomic, vasile314tzurka

Lista se poate actualiza.

Sharkie
28th July 2005, 19:30
@Sharkie..exact cum ma asteptam, dar potzi sa moderezi Spania :happy ;)...

Mah,nu am fost cinic sa cer un post de moderator la un subiect care nu ma intereseaza si pe care nu scriu.
In plus,Vadim nu mi-a facut mie personal nimic niciodata.
Si sunt destule argumente pro ;)

Vadim
28th July 2005, 19:31
Fia, nu se va face o lista cu cei plecati, ci numai cu cei care vor ramine.

Sharkie, am luat in atentia propunerea ta. Acest thread legat de noii moderatori va fi deschis timp de doua saptamani, dupa care se vor trage concluziile si va fi facuta/completata noua echipa.

Am rugamintea sa nu umpleti threadul de off-topic, pentru a se vedea exact ce si cum. Mesajele rautacioase sau off-topic vor fi sterse. Se apreciaza propuneri, autopropuneri si comentarii constructive.

Cainele
28th July 2005, 19:34
Aaaaaaaa Vadime , deci propunerea mea nu ai luat-o in atentie? :D...poate ar trebui sa o pun pe pm cand vb cu Ieppy :P

Vadim
28th July 2005, 19:34
Pe a ta poate la Dinamo. Vedem. Esti un demn fan al "cainilor rosii".

Cainele
28th July 2005, 19:35
mersi mersi
dar totusi , la steaua nu se poate?
:P

Sharkie
28th July 2005, 19:41
Argumente pro :

-Am aproape 5 luni pe forum
-Am postat aproape 1000 de mesaje in aceasta perioada
-In ultima vreme,calitatea acestora a crescut :D Si va continua :D
-Disponibilitatea mea ( in fiecare zi stau chiar 5 ore pe forum.Exceptie va fi plecarea mea la mare )
-Sunt destule domenii la care ma pricep
-Nu am avut dispute/jigniri pe forum
-Pot aduce contributii la dezvoltarea forumului

Subiecte care ma intereseaza ar fi baschet,tenis,F1,alte sporturi,diverse,planet@IT si inca cateva mai "mici".

Mihai
28th July 2005, 19:59
Vreau si eu un post :)

Argumente pro:

-Am un 1 an pe forum
-Am postat aproape 4500 de mesaje in aceasta perioada
-In ultima vreme,calitatea acestora a crescut Si va continua
-Disponibilitatea mea ( in fiecare zi stau chiar 8 ore pe forum. Nu va exista nici o exceptie )
-Sunt destule domenii la care ma pricep
-Nu am avut jigniri pe forum
-diploma de capacitate
-diploma de bac
-olimpic matematica & informatica :yeah:
-student anul 3 la Faculatea de Electronica si telecomunicatii
-vorbesc engleza fluent
-nu-s analfabet ca am vazut ca se pedepseste aici pe OLS
-sunt ascultator
-Pot aduce contributii la dezvoltarea forumului

Subiecte care ma intereseaza ar fi baschet,tenis,F1,RA,alte sporturi,diverse,planet@IT

Vadim
28th July 2005, 20:02
Ok, s-a notat. "Antecedentele" lui Fia sint ca o piatra de moara, dar vedem.

Paul
28th July 2005, 20:37
Cica se dau placinte ...

Nu am impresionantul CV a lui Mihai , insa imi fac si eu CV`ul mai modest .

Ca user :

-1 an si 8 luni pe forum (sau altfel zic 600 de zile)
-vre`o 3500 de mesaje
- activitate intensa pe Pariuri si Intern .

Ca moderator :

- am preluat forumul ... de Pariuri nici nu mai stiu cand ... cert ca ca am preluat de la activitate = 0 (adik 2-3 mesaje / saptamana)
- am atras pe forumul de pariuri circa 20 de pariori profesionisti , care zilnic isi posteaza meciurile , sfaturi ,etc (consider ca e enorm , fiindca Pariurile sunt un domeniu retrans ...
-S-a ajuns la 1.000 de mesaje / luna , in conditiile in care nu prea este fotbal in perioada asta
- pe forum , am avut liniste deplina , singurele incidente fiind abstracte , cand unii useri nervosi ca au pierdut au inceput sa injure anumite echipe ; s-a lasat cu avertisemente;

In consecinta , in masura in care este posibil , si se considera ca merit , solicit postul de moderator la Intern .

Vadim
28th July 2005, 20:42
S-a notat si asta.

t.b.
28th July 2005, 20:47
Uita cum vin hienele... Am si eu o intrebare, care sunt motivele pentru care moderatorii anteriori au fost inlaturati? Este precizat in regulament ce trebuie sa faca un moderator... Oare cei demisi nu au indeplinit respectivele cerinte?

Paul
28th July 2005, 20:53
au plecat de buna voie si nesiliti de nimeni , printr`un simplu ... "si eu "

Vadim
28th July 2005, 21:00
Uita cum vin hienele... Am si eu o intrebare, care sunt motivele pentru care moderatorii anteriori au fost inlaturati? Este precizat in regulament ce trebuie sa faca un moderator... Oare cei demisi nu au indeplinit respectivele cerinte?
Moderarea, dupa acceptare, este o chestiune de vointa proprie. Cei care nu mai vor, pot cere sa fie exclusi. Altii sint exclusi de mine, asa cum aici a fost Fia, pentru faptul ca a actionat de ceva timp contra intereselor forumului. Din pacate, unii moderatori au facut obstinatie pentru niste idei injuste si au actionat rau-voitor pentru ca nu au fost acceptate. Daca ele erau un capat de tara... timpul va spune. Sintem offtopic, ii punem punct aici.

uti2102
28th July 2005, 21:34
Avand in vedere ca unii moderatori s-au plafonat
Ashtept un verdict obiectiv shi in privintza mea. Spre deosebire de unii patroni care tzin cu dintzii de scaun sau jucatori shi antrenori care ishi scurg in van energiile pe teren shi pe banca, eu unul obishnuiesc sa ma cer afara daca este cazul. Deci, pe scurt, este cazul ?!

Vadim
28th July 2005, 21:36
Tu nu te plafonezi niciodata. Nu esti in categoria aia.

Mihai
28th July 2005, 22:06
Ok, s-a notat. "Antecedentele" lui Fia sint ca o piatra de moara, dar vedem.

:happy ce legatura are asta cu purtarea mea :drak: sincer am facut eu ceva pe forum rau? Am inventat ceva vreodata? Te rog frumos sa-mi raspunzi la asta!

Si in al doilea rand... nici prin gand nu-mi trece sa devin moderator :jerk:, asa ca user normal mai pot sa te ignor desi esti admin, dar pe RA sunt sigur ca imi sareai in ochi prea tare :D

IN rest uite-te si tu ce moderatori au ramas... si nu vorbesc de cei care nu conteaza Pronstic si altii ;) ci de cei importatni:
Iulian, Tudose super mod care oricum nu scriu, tudose si-a exprimat de mai multe ori parerea despre tine si directia in care merge forumul.
Si restu ce pot sa zic... nu prea mai sunt d-astia importanti. Dintre cei care mai sunt si intra Dark e pe munti si bine face, delpi e la multe da nu face mai nimic in afara ca pune meciurile la inceputul etapei (sorry depi :)) desde sta ca poate il dai inapoi pe pacala :happy mai e alpopa care se tine numai de fotbal (sau sport in general) si nu prea are de comentat te ignora si bine face si mai e si paul da de asta nu am ce sa zic ca cica tre sa vorbesc civilizat :happy da cred ca stii la ce ma refer... oricum ti-ai ales bine mana stanga macar are buletin.

Somn usor Vadim ca vad ca iti place sa te faci ca nu vezi mediocritatea si si directia de mahala pe care o ia forumul cu moderatori ca Paul. Activitatea mea pe OLS in ultimul timp s-a redus muuult de tot si nu ca nu am timp si pentru ca pur si simplu a scazut nivelul! Vadim tu nu ai vazut ca nici tu nu mai postezi ca in alte dati cred ca MACAR in subcostientul tau ti-ai dat seama ca pana si tu nu ai unde sa postezi... doar asa cand te iei la hartza cu cineva mai postezi si tu in rest putin de tot! pana si lilak sau Kingrat scriu mai mult ca tine :happy

Te-am lasat pe tine si pe mosia ta! Imi trebuie o pauza de OLS ca ma depaseste pentru moment. Abia astept cand ma intorc sa fiu moderat de Sharkie sau Coraddo :ok:

Vadim
28th July 2005, 22:08
Tu chiar ai crezut ca te-am luat in serios? A fost un raspuns la fel de "serios" ca al tau.

t.b.
28th July 2005, 22:18
Fia pentru faptul ca a actionat de ceva timp contra intereselor forumului

Adica ce-a facut? Sau ce nu a facut?

Si am vazut ca cei inlaturati nu mai au avatare... Ei si le-au sters?

Vadim
28th July 2005, 22:27
Ca moderatori aveau avatar de 100x100. Pentru ca acum nu mai sint, avatarul este sters automat si trebuie sa isi puna altul de 75x75.

t.b.
28th July 2005, 22:34
Si cealalta intrebare, legata de fia?

Vadim
28th July 2005, 22:36
Citeste in primele posturi. Sintem offtopic, o sa sterg mesajele astea.

t.b.
28th July 2005, 22:41
Cred ca le-ai sters si pe alea... Nu crezi ca astia o sa plece de tot si de pe forum, sau chiar asta e ideea...

Paul
28th July 2005, 22:42
si mai e si paul da de asta nu am ce sa zic ca cica tre sa vorbesc civilizat :happy da cred ca stii la ce ma refer... oricum ti-ai ales bine mana stanga macar are buletin.

Somn usor Vadim ca vad ca iti place sa te faci ca nu vezi mediocritatea si si directia de mahala pe care o ia forumul cu moderatori ca Paul.


Ma simt nevoit sa`ti raspund , fiindca stand la masa si servind cina , am inceput sa sughit ... stiam ca ma pomeneste cineva , insa nu m`am gandit la tine :no:

Trecand peste faptul ca`mi scrii numele cu litera mica (o pun pe seama vitezei , nu te acuz) ... vin si te intreb ce vrei sa zici prin "directie de mahala ... "

Ai ceva concret sa`mi reprosezi ???
Mah omule ... gasca asta a voastra (inter , maximus , edmond_ , fia (cu fratiorul oficial si cu cel neoficial : realmadrid.com), desde , dracu , dark, ieppy ...si mai sunt ...astia sunt nucleul si e prima strigare ...

Deci sa revin la gasca enumerata mai sus , care dupa parerea mea are un mare "merit " in stricarea forumului ...

De cate ori se voteaza pe RA , votul lor coincide (ma rog tu si ieppy nu votati ca nu sunteti moderatori ) dar ceilalti 8 de cand sunt eu moderator voteaza IDENTIC !

Indiferent de problema care s-a pus pe RA: Sa fiu demis eu (contra mea), sa fie AdelPiero supermoderator sa nu (contra lui ) , sa fie ieppy moderator a nu stiu cata oara (ma rog aici a fost majoritate clara) ;
De asemenea in gura mare toti cer revenirea lui Pacala ...

Nu am vazut o data ca sa aiba 2 oamenii din grupul asta opinii diferite cand s-au pus fel de fel de probleme in privinta forumului .
Ok , au votat ca turma ;

De aici a aparut prima serie de probleme; EI fiind multi (Multi, da ******) , obtineau lejer majoritate in orice poll , apoi strigau in gura mare ca nu se tine cont de ei ...

Ajunsesera sa creada ca daca sunt multi , ei decid ce si cum e pe forumul asta;


P.S. A picat cineva nevinovat din toata povestea asta ... Catalanul ...
El niciodata nu a fost in nici o tabara , insa de data asta s-a pripit cu demisia ...

Cred ca va reveni .

Parerea mea :ok:

inter
28th July 2005, 22:44
paulica stii de ce votam asa? ..
habar n-ai ... si o sa ramai o "LT" ..!

Paul
28th July 2005, 22:56
interica , ok votati la misto ;
dar daca ati votat la misto , de ce ati avut pretentia ca sa se tina cont de votul vostru ??

a si ce e LT ... ?

t.b.
28th July 2005, 22:59
Little fuc*er... sau ceva :happy::happy::happy:

Nu ca era la feminin :)

Cainele
28th July 2005, 23:03
p(a)ulica...ma simt dator sa te trag de ureche cu tractoru '
tu NU ai dreptul sa vorbesti si sa judeci ( mai ales in lipsa- uite mahalaua ta)..."crema" forumistilor OLS....(chiar daca este site-ul lui Vadim , cred ca si el va recunoaste ca nu numai el are merite)...cei care s-au straduit prin diverse eforturi sa faca OLS ceea ce este...sau mai bine zis a fost la un moment dat.
DEci tu la 17 ani nu ai dreptul nici sa faci parnaie si tu judeci oameni?...cauta o buba...calmeaza-te...pentru ca nu ai dreptate...si cel putin vezi-ti lungul nasului ;)

Paul
28th July 2005, 23:14
nu judec pe nimeni , insa Mihai face pe naivul ...

Si inca ceva ... ia vezi ce scrie in drept la Join Date : Dec 2003 !
Cred ca am dreptul sa vb ca sunt mai vechi pe forum decat multi demisionari / rasvratiti ...

Cainele
28th July 2005, 23:17
Si inca ceva ... ia vezi ce scrie in drept la Join Date : Dec 2003 !
Cred ca am dreptul sa vb ca sunt mai vechi pe forum decat multi demisionari / rasvratiti ...

esti tu de la 15 ani...nimikde zis...dar te-ai implicat de curand...asta este sau nu asa...si nu ma refeream la Mihai...ai facut acolo un pomelnic care continea multe nume...altele se subintelegeau...nu joci corect...asculta-ma pe mine;)

inter
28th July 2005, 23:24
interica , ok votati la misto ;
dar daca ati votat la misto , de ce ati avut pretentia ca sa se tina cont de votul vostru ??

a si ce e LT ... ?

handibelule ... sunt stelisti pe forum care au ce spune , gen iulian , alpopa , pe care ii cunosc... altii care au substanta in ceea ce posteaza , gen sos, gica chioru ,,pe care as vrea sa-i cunosc(pt. ca as avea ce sa vb. cu ei) si sunt si LT ... gen paul ... a caror parere nu ma intereseaza !
ti-e clar?
sin nu ma lua cu interica ca sa nu-ti pocesc nick-ul in p.....! :ok:

Paul
28th July 2005, 23:24
nop ;
permanent am postat ;
postam constant , doar pe intern ... ;

Paul
28th July 2005, 23:27
handibelule ... sunt stelisti pe forum care au ce spune , gen iulian , alpopa , pe care ii cunosc... altii care au substanta in ceea ce posteaza , gen sos, gica chioru ,,pe care as vrea sa-i cunosc(pt. ca as avea ce sa vb. cu ei) si sunt si LT ... gen paul ... a caror parere nu ma intereseaza !
ti-e clar?
sin nu ma lua cu interica ca sa nu-ti pocesc nick-ul in p.....! :ok:

ce`ai avea tu de povestit cu gica chioru si sos ?
sa`ti explice ce bun patron e Jiji , iar tu sa dai din cap :Bun ar fi si la Craiova.
Lasa`ma ca m`am lamurit si eu ei 2 , pe forum `ul de la steauafc.com/forum , cum explicau ei sus si tare ca Dl. George Becali este un roman bun !

bleah ...

---

inter
28th July 2005, 23:31
se vede ca nu stii fotbal :D... daca vrei sa vb. de politica ...vb, de jiji ... dar in materie de fotbal roaga-i in limita timpului lor liber disponibil si bineinteles cu ajutorul unor sume "modice" sa te "lumineze" in privinta echipei de fotbal Steaua ...:P

EDMOND_
28th July 2005, 23:32
Paule, probabil ai fost batut in cap cand erai mic si nu mai poti sa gandesti limpede. Daca eu am votat impotriva ta este doar pentru ca am considerat ca nu ai maturitatea necesara , nu fiindca as fi facut parte din vreo "gasca" . Cine a urmarit activitatea mea pe onlinesport in toti anii de cand sunt aici stie clar ca sunt pe cont propriu. Insa nu imi place mediocritatea si nici cei care mai ca ling mina lui Vadim doar or primi un os cit de mic. Acum poate ca intelegi mai bine motivele pentru care am votat impotriva ta.

cyber_goool
28th July 2005, 23:36
Paul: Oamenii sunt cam suparati de ceva timp incoace. Dar nu pe tine in mod deosebit. Tu ai cazut un pic la mijloc, mai bine stai un pic deoparte. Alta e problema; mult mai mare. Si oricat se incearca ascunderea ei, tot nu poate fi ascunsa. Unele probleme trebuie rezolvate, nu ascunse...
Sa speram ca o va rezolva cine poate sa o rezolve, eu unul ma indoiesc de reusita, dar mai stii, poate se intampla vreo minune peste noapte . Noapte buna.

Paul
28th July 2005, 23:39
EDMOND_ ok ai votat impotriva mea si gasca a votat la fel ... coincidentza;
Ai votat pro Pacala si gasca a votat la fel ... iarasi coincidentza ...
Ai votat contra lui Adelpiero ... nici gasca nu l-a prea agreat ... din nou conincidentza
S-a pus problema ... be@ moderator la Poli Iasi... ia ghici cum ai votat tu , cum a votat gasca ???

Oricum EDMOND_ , tu si Al-Dracu sunteti asa niste sateliti pe langa gasca pe care o invoc eu si zic ca a fost buba forumului (gasca ii avea in frunte pe inter , desde si fia);
Pe langa gasca militau Maximus si cu tine din partea lui inter , mihai , dark si .com din partea lui fia , si dracu amic cu desde ...

iulian
28th July 2005, 23:44
Paule...bati campii...dute de te culca.

Paul
28th July 2005, 23:45
Paul: Oamenii sunt cam suparati de ceva timp incoace. Dar nu pe tine in mod deosebit. Tu ai cazut un pic la mijloc, mai bine stai un pic deoparte. Alta e problema; mult mai mare. Si oricat se incearca ascunderea ei, tot nu poate fi ascunsa. Unele probleme trebuie rezolvate, nu ascunse...
Sa speram ca o va rezolva cine poate sa o rezolve, eu unul ma simt neputincios. Noapte buna.

cyber ... problema e mai complicata , si tu n`ai de unde sa stii;
Buba e pe RA , unde se voteaza in turma , si apoi striga in gura mare sa nu se tine cont de parerea lor ... ei vor sa decida prin vot la gramada , insa uita ca forumul are 2 administratori (sau 3 ma rog :evil: ) care au putere de decizie , si ei sunt pur consultativi pe acolo ...

Cat despre mine , sunt mai multe probleme.

Discutia de fatza a plecat de la Mihai , care probabil are un regret ca nu a apucat sa ajunga moderator in perioada lui de glorie (fratiorul fia l`a propus , insa a picat la vot ... ) si ma rog , apoi au pus`o baietii de un puci ... sa ma dea jos de la pariuri (stii bine ca noi acolo ne facem veacul , acolo n`am avut nici un conflict nici cu tine , nici cu altcineva);

Sa nu cumva sa crezi ca toti moderatorii sunt contra Vadim ....
E clar ca si el a gresit (n`are rost sa`i insir bubele , dar fii sigur ca le are) ... la timpul lor chiar eu am pomenit de clone , insa oamenii astia (aka rasvratitii) nu inteleg ca totusi forumul are un proprietar care decide.

A si inca ceva ...aveti sansa sa mergeti pe www.tvsport.tk :))

inter
28th July 2005, 23:47
mey Brucan jr. ... tu stii ce scrii? :drak:
daca continui in ritmul asta ii bati pe toti la "scenarii" ... :cool: o sa fii primul SS al forumului ... hai pa ca am treburi mai importante la ora asta

ps: ca sa stii sa nu cumva sa ai insomnii :P " SS=Steven Spielberg :rolleyes:

acu vazui :D Edmond si Aldracu "sateliti" .... :drak: ... cu Edmond , daca iti ceri scuze o mai scalzi ... sa cu :drak: -u ai dat de :drak: -u ... ho sa vina din Puglia! :cool: tre sa-mi iau bere si popcorn :happy

Paul
29th July 2005, 00:00
O sa ma duc maine la voievod sa`i cer scuze ... sa`i pup mana ;
Iti urez o seara placuta ;

Intere , maine la 13.00 pe Eurosport sa te uiti ... daca nu e bun www.uefa.com
Poate (poate) un Steaua - Inter ceva pe 10 august :happy: ...

Vise placute !

EDMOND_
29th July 2005, 00:07
Nu am inteles de ce mi s-a sters un mesaj in care ii spuneam lui Paul ca este lipsit de bun simt.Daca mesajul nu se incadra in regulile forumului trebuia sa fiu avertizat, nicidecum sa mi se stearga mesajul. O spun inca odata. Cine afirma despre mine ca fac parte dintr-o gasca este lipsit de cel mai elementar bun simt. Daca se continua cu stergerea mesajelor am sa il chem pe Paul in arena si am sa ii spun acolo acest lucru.

Paul
29th July 2005, 00:10
hehe
s-a notat 2 clone
de ce n`avti mah sange in pix sa postati cu userele voastre

PS. Sunt in post , nu mananc nici branza de oaie , si in nici un caz carne;

PS2. Maine (adica azi vineri ) e post negru pana dupa masa , si dorm cu iconitele sub
perna fiindca maine trebuie sa iasa consecutiv urmatoarele biletele din urna...

Mai intai
Winner FC Steaua Bucharest vs Shlebourne Dublin
Apoi
Winner Celtic Glasgow vs Artmedia Bratislava

Chit ca e canicula , maine nu mananc nimic , nu beau nici apa ..post negru in toata regula;

PS.Cataline , ia zi`ne tata ca tot ne dai branza si carne de oaie, nu ne dai si niste JP ?

----

Nu am inteles de ce mi s-a sters un mesaj in care ii spuneam lui Paul ca este lipsit de bun simt.Daca mesajul nu se incadra in regulile forumului trebuia sa fiu avertizat, nicidecum sa mi se stearga mesajul. O spun inca odata. Cine afirma despre mine ca fac parte dintr-o gasca este lipsit de cel mai elementar bun simt. Daca se continua cu stergerea mesajelor am sa il chem pe Paul in arena si am sa ii spun acolo acest lucru.

Cand ma chemi in Arena sa nu uiti sa amintesti de prietena ta brimi2004 (la vremea respectiva pritenii tai din gasca: Fia si Inter te`au salvat ...au sters mesajele de pe Intern ) sa vada lumea cine e EDMOND_

Hai , vrei Arena.
De maine...
sau de acuma...

Vadim
29th July 2005, 00:18
Nu am inteles de ce mi s-a sters un mesaj in care ii spuneam lui Paul ca este lipsit de bun simt.Daca mesajul nu se incadra in regulile forumului trebuia sa fiu avertizat, nicidecum sa mi se stearga mesajul. O spun inca odata. Cine afirma despre mine ca fac parte dintr-o gasca este lipsit de cel mai elementar bun simt. Daca se continua cu stergerea mesajelor am sa il chem pe Paul in arena si am sa ii spun acolo acest lucru.
Edmoande, te-a citat cineva sau te bazezi si tu pe principiul "hai sa ne bagam in seama, o data pe seara"? Au romanii astia un talent sa se bage in seama ceva de speriat. Hai sa nu mai tragem macar concluzii despre comportamentul fiecaruia, ca este cel mai simplu. Incearca sa fii tu civilizat, pentru o lume mai buna.

EDMOND_
29th July 2005, 00:19
Paule, o sa vina si vremea aia... tu nu ai nici o treaba , incerci sa fii luat in seama si te doare tare cand lumea iti spune ca nu poti sa gandesti. Nu este vina ta, este fie ereditar, fie de la stapinul tau care te poarta cu lesa dupa cum ii convine. Vorbeam de lipsa ta de educatie, nu de clona mea. care nu avea de ce sa deranjeje atat timp cat forumul este plin de clone , iar tu ai fost unul din cei mai activi in acest domeniu. Pe acest thread nu eu m-am luat de tine, ci invers. Fara motiv, doar pentru a trezi interesul. Profiti de faptul ca Vadim te foloseste ca o arama si te simti si tu bagat in sema. Nu este cazul amice. Mana pe care o pupi acum te va lovi mai tarziu. Pentru ca deja crezi ca valorezi mai mult decat in realitate.

@ Vadime, du-te mah si te culca, ca ai luat-o pe aratura. Trebuia sa intervii de la inceput, eu nu m-am amestecat in discutie si nu aveam de ce sa fiu amintit de un utilizator lipsit de o educatie elementara.

Vadim
29th July 2005, 00:22
Edmond, te foloseste Inter ca o arma. :D Si inters. Macar puneti mina pe pistol, putin curaj.

Esti chiar lipsit de educatie sa scrii mesaje ca alea de sus? Una doua acuza lumea de lipsa de aducatie si daca ne cautam mai bine sint putini care scot 7 ani de acasa. Ce cauti pe aici? Hai ca te-ai bagat destul in seamna. Mai fa o excursie. Tu ai Edmond educatie elementara? Ce facem, hai sa punem cv-urile online sa ne batem in educatii. Chiar suferiti de complexul educatiei?

Sharkie
29th July 2005, 00:26
Nu cred ca e cazul sa generalizezi...... ;)

EDMOND_
29th July 2005, 00:27
Nu ma foloseste Inter ca nimic. Si nu as fi intrat aici daca papagalul asta mic nu ar fi afirmat despre mine ca fac parte dintr-o gasca. Pana nu a fost un mesaj despre mine aici eu nu m-am amestecat. In plus asta a scris acolo s doar aiureli. Parerea mea este ca tu te bagi in seama inutil, fara absolut nici un motiv.

uti2102
29th July 2005, 00:28
Ca vad ca numai oltenii aduc argumentul asta, personaje in majoriatate needucate
:o:
Pleaca odata in vacantza !!!


Ca moderatori aveau avatar de 100x100. Pentru ca acum nu mai sint, avatarul este sters automat si trebuie sa isi puna altul de 75x75.
Mihai nu era moderator shi vad ca a ramas shi el fara avatar.......

Vadim
29th July 2005, 00:28
@EDMOND_: Arata-mi punctual cu ce te-a jignit Paul ca sa il faci lipsit de educatie si daca nu o faci iti dau ban 3 zile pentru scandal.

Fii atent ca l-ai facut papagal. Asta e lipsa de educatie.

t.b.
29th July 2005, 00:30
Hai ma gata cu cearta... Nu ajungeti la nimic asa, primele efecte ale acestei certe sunt scaderea activitatii pe forum, in afara de intern restul sunt cam pustii, pe diverse de exemplu nu s-a postat aproape nimic azi... Plecarea fostilor moderatori o sa fie resimtita... chiar daca unora nu le place, parerile lor erau apreciate de cei mai multi utilizatori...

E pacat ca dintr-o cearta inutila sa aiba de suferit intreg forumul... Rezolvati problemele pe RA-ul vostru (atata doar ca ei nu pot sa mai intre), niste scuze nu ar strica ;)... si sa se revina la starea de normalitate. Toata lumea ar avea numai de castigat prin asta...

Sharkie
29th July 2005, 00:31
Din pacate s-a ajuns intr-un punct in care nu prea se mai poate da inapoi.

Paul
29th July 2005, 00:33
@EDMOND_

1) Ma acuzi fatis ca as fi omul lu` Vadim ...adik scriu la comanda;
Io`te iti zic cu mana pe inima ca am YM inchis , iar cu Vadim n`am schimbat in viata mea nici un PM...

Oricum tie n`am de`ti demonstrat nimic;
Esti singurul de pe forum care ai fost in stare sa vorbesti cu propria ta clone :no:

Il inteleg pe PAcala sau pe altii ca isi fac clone sa evite banarea , dar nu te inteleg pe tine care iti faci clone sa vb cu ele ...

Pai forumul e un mod de relaxare ...pentru tine ce e?

Catalanul
29th July 2005, 00:34
Mihai nu era moderator shi vad ca a ramas shi el fara avatar.......s-a retras de pe forum pentru o perioada (nedeterminata) si de aceea nu mai are avatar... banuiesc ca el si l-a scos :rolleyes:

Vadim
29th July 2005, 00:35
Astept raspunsul lui EDMOND_ si apoi sterg mesajele off-topic, asa cum am spus. Cine vrea sa se certe o poate face pe YM. Daca raspunsul punctual al lui EDMOND_ nu vine pana maine dimineata, ca sa isi sustina afirmatiile, fac cum am promis: 3 zile.

Paul
29th July 2005, 00:36
Vadime , nu le sterge ca unii mai au ceva de zis.
Fa Split thread si ne mutam acolo ...

Vadim
29th July 2005, 00:37
Nu, am spus ca nu se mai face cearta. Deja unii certareti si-au facut bagajele. Am facut threadul pentru noi moderatori, nu pentru certuri.

t.b.
29th July 2005, 00:40
Azi maine va vad la Iarta-ma... Daca le stergi nu inseamna ca nu au existat, sunt probleme care trebuiesc neaparat rezolvate, pentru binele forumului...

EDMOND_
29th July 2005, 00:42
@EDMOND_: Arata-mi punctual cu ce te-a jignit Paul ca sa il faci lipsit de educatie si daca nu o faci iti dau ban 3 zile pentru scandal.

Fii atent ca l-ai facut papagal. Asta e lipsa de educatie.


Citeste tu bine ce s-a scris pe threadul asta si vorbim cand te trezesti . Eu nu m-am amestecat in discutie pana in momentul in care soldatelul de plumb a afirmat ca fac parte dintr-o gasca si ca de aia am votat impotriva lui si a lui be@... cica tot de aia am votat si proPacala ( aici cred ca paul venea de la un chef si nu a vazut bine). Nu am venit nepoftit aici , ci doar provocat. Ma lasa indiferent ban-ul tau. Ai uzat prea mult de penalizari si stergeri de mesaje fara sa tii cont de regulament. ci doar in folosul tau, nu mai au nici o semnificatie. Tu esti principalul vinovat pentru tot ce se intampla acum, chiar daca arati cu mina spre altii.

Paul
29th July 2005, 00:47
Citeste tu bine ce s-a scris pe threadul asta si vorbim cand te trezesti . Eu nu m-am amestecat in discutie pana in momentul in care soldatelul de plumb a afirmat ca fac parte dintr-o gasca si ca de aia am votat impotriva lui si a lui be@... cica tot de aia am votat si proPacala ( aici cred ca paul cred ca venea de la un chef si nu a vazut bine). Nu am venit nepoftit aici , ci doar provocat. Ma lasa indiferent ban-ul tau. Ai uzat prea mult de penalizari si stergeri de mesaje fara sa tii cont de regulament. ci doar in folosul tau, nu mai au nici o semnificatie. Tu esti principalul vinovat pentru tot ce se intampla acum, chiar daca arati cu mina spre altii.


Lista e luuuuuuuuuuunga:
Gasca a votat : contra mea, contra be@ , contra ADelPiero , si nu e singurul caz;

Oricum EDMOND_ am si spus ...
TU si :drak: `ul sunteti sateliti pe langa GASCA!

Adica asa mai mici;
Imi repet ideea (scrisa mai sus):
Capii gastii sunt: fia , desde si inter;

APoi vine turul II :
- fia ii aduce pe Mihai , Dark si .com
- inter pe Maximus si pe tine (pe filiera olteana)
- desde pe :drak:

TU , nu esti chiar in gasca .... spre deosbire de gasca nu ai purtat avatar si semnatura cu Pacala ...

O mica confuzie , te`am bagat cam aiurea in gasca ... am si zis acu 1 ora: Satelit pe langa gasca ...se pare ca citesti printre randuri ...

EDMOND_
29th July 2005, 00:55
Paul,ai vorbit aiurea. Insa oricum tu nu contezi, faci greseli dupa greseli. vadim se face ca nu vede, pentru ca ii convine in acest moment situatia.
Pe mine insa nu ma mai interesati niciunul. Nu este vorba de binele forumului ci de orgoliul lui Vadim. Sa fie sanatos.

Paul
29th July 2005, 00:57
Pacala , asta e numele tau real Goanfa Catalin;

Hai sa`ti dau un sfat , ca sa scapi de banare.

1) Intra pe www.antiproxy.org
Cautati un proxy pe port 80 , vezi daca e activ.

Te du`ci in Tools ==> Options ==> General ==> Connections Settings ==>Manual proxy configuration, bagi proxy`ul si gata ...

Apoi te duci pe www.showmyip.com , si vezi din ce tara e proxy`ul tau ...
Si gataaaaaaaaaaaaaaaaaa

Si nu mai esti canadian ...

SI inca cateva sfaturi...

O perioada stai mai linistit , apoi intrii tare.
Daca intrii direct tare te printe si te rade...

pronostic
29th July 2005, 01:06
Hihihihihi!

fia
29th July 2005, 08:35
Lista e luuuuuuuuuuunga:
Gasca a votat : contra mea, contra be@ , contra ADelPiero , si nu e singurul caz;

Oricum EDMOND_ am si spus ...
TU si :drak: `ul sunteti sateliti pe langa GASCA!

Adica asa mai mici;
Imi repet ideea (scrisa mai sus):
Capii gastii sunt: fia , desde si inter;

APoi vine turul II :
- fia ii aduce pe Mihai , Dark si .com
- inter pe Maximus si pe tine (pe filiera olteana)
- desde pe :drak:

TU , nu esti chiar in gasca .... spre deosbire de gasca nu ai purtat avatar si semnatura cu Pacala ...

O mica confuzie , te`am bagat cam aiurea in gasca ... am si zis acu 1 ora: Satelit pe langa gasca ...se pare ca citesti printre randuri ...

Bah, cica sunt capo de tutti capii, ce tare sunt si nu stiam.

Cainele
29th July 2005, 09:00
@fia:
mafiotule , esti nash pe forum...sti ce , ia candideaza si tu la moderator :P

Vadim
29th July 2005, 10:35
Citeste tu bine ce s-a scris pe threadul asta si vorbim cand te trezesti . Eu nu m-am amestecat in discutie pana in momentul in care soldatelul de plumb a afirmat ca fac parte dintr-o gasca si ca de aia am votat impotriva lui si a lui be@... cica tot de aia am votat si proPacala ( aici cred ca paul venea de la un chef si nu a vazut bine). Nu am venit nepoftit aici , ci doar provocat. Ma lasa indiferent ban-ul tau. Ai uzat prea mult de penalizari si stergeri de mesaje fara sa tii cont de regulament. ci doar in folosul tau, nu mai au nici o semnificatie. Tu esti principalul vinovat pentru tot ce se intampla acum, chiar daca arati cu mina spre altii.
Te-am rugat sa scrii punctual cu ce a jignit Paul ca sa il faci "fara educatie". Ai raspuns asta. Ban 3 zile pentru scandal gratuit, fara argumente. O sa urmaresc exact astfel de "flameuri" si cei care vor face la fel ca tine o sa pateasca la fel. Astea sint cauza scandalurilor pe forum.

fia
29th July 2005, 10:43
Doar de curiozitate, nu la fel ai facut si tu cu Hoffa?
Si unde e avertismentul pe lista neagra ca i-ai dat ban?
Si avertismentele pt tine, perfect meritate au disparut ca prin minune....

Cainele
29th July 2005, 10:44
Lool... ce misto , moderator bannat , naspa situatie :D

realmadrid.com
29th July 2005, 10:46
Edmond, te foloseste Inter ca o arma. Si inters. Macar puneti mina pe pistol, putin curaj.

Am pus mana pe pistol, stai linistit...acum trebuie sa te gasim pe tine :ok:

@Paul
Am votat impotriva ta pt ca nu prea ai calitatile unui moderator. Cu toate ca pe pariuri iti faci treaba cu brio..in rest o cam comitzi ;)
Despre bee, nu o cunosc, singurul lucru pe care il stiu, este ca a primit destule avertismente, daca nu si ban-uri.
Cat despre Delpiero, am spus pe threadul respectiv de ce nu ar fi bun ca supermoderator.
Dar...daca tu si Delpiero suntetzi lingaii lui Vadim si tinetzi foarte mult la postul de moderator, e treaba voastra ;)


Si Catalanul...pai, mai ai o gramada si tu si Delpiero pana sa ajungetzi la nivelul lui ;). Pana atunci, pariaza in continuare !

Paul
29th July 2005, 11:17
Ia zii .comule despre lingai

Ca stii cel mai bine cu ce se mananca asta ... io sincer as tacea daca as fi in locul tau ... lingaul lui fia din cap pana in picioare .... iti spun eu ..acolo ai votat ca asa sufla vantul tovarasilor tai : fia si inter ... adik ce tovarasi ... a celor pe care ii idolatrizezi ...

PA!

realmadrid.com
29th July 2005, 11:25
Paul, chiar nu ma chinui sa-ti explic, nu meritzi :)
Idolul meu...este Vadim ;)

Ceau !

Vadim
29th July 2005, 13:20
Cred ca oricum suna mai bine lingaul lui Vadim decit lingaul lui Fia sau Ieppy. Nu stiu daca asa este, nici intr-un caz nici in altul, dar cred ca prima varianta suna oricum mai bine si pentru cauze mai nobile (adica binele forumului).

uti2102
29th July 2005, 13:30
Vadim, un lingau nu suna niciodata bine, indiferent daca subiectul e Vadim, Iliescu, Basescu sau Ceaushescu.... :mda:

Vadim
29th July 2005, 13:34
Stii care e problema? Logic, nu suna bine. Insa lumea de aici pune imediat eticheta, mai ales atunci cind lumea scrie contra opiniei proprii sau a unui grup. Uite, pot sa dau ban si pentru asta. De ce sa jignesti si sa califici lingau pe cineva? Care e dovada? Ca nu are opinia ta? Este o jignire, un "flame".

realmadrid.com
29th July 2005, 13:36
Vadime, daca suna bine prima varianta, asa sa fie :happy


PS_Nu mai spun lingau, ca se supara Delpi....suna mai diplomat "lingusitor" :D


Edit:
Daca eu merit ban pt ca l-am facut pe Paul "lingau", atunci si Paul merita ban ;)...el a inceput cu echipa, turma, "fratzioru"...ca inter si fia sunt idolii mei...
Asa ar fi corect ;)

ADelPiero
29th July 2005, 13:42
reale.... cred ca ai ceva scurcircuite in creier .... leaga bine firele ... pt sanatatea ta:P

Vadim
29th July 2005, 13:53
Reale, se vede cum gindesti. Eu nu gindesc, sintem pe lungimi de unda diferite. Repet: daca cineva nu iti impartaseste opinia si o impartaseste pe al altuia, nu inseamna ca e lingusitor sau lingau. Cu citi m-am contract eu aici nu am adus un asemenea argument, desi crede-ma acolo chiar era cazul.

realmadrid.com
29th July 2005, 14:05
Atunci, dle propietar, nu imi mai spuneti mie de ban, cand altul ma imi spune mie lingusitor, pt simplu fapt ca nu l-am mai vrut pe el ca moderator si pe Delpiero ca supermoderator ;)
Sau ce, protejatul dumneavoastra nu se poate sa primeasca ban :D ?...daca el are pile, nu am ce sa fac :(

@supermoderatoru'

Tu ai grija de mosia lui Vadim si lasa-ne :D

Vadim
29th July 2005, 14:09
Tu ai inceput cu flameurile. Citeste mai sus. Ma insel?

Sharkie
29th July 2005, 14:11
Vadime nu ziceai ca stergi mesajele offtopic ? Ca parca vad ca daca continuam asa iar se ajunge la certuri,banuri etc. Si acest lucru nu poate decat sa faca rau forumului.

realmadrid.com
29th July 2005, 14:21
Te inseli Vadime :)
Paul m-a adus pe mine in discutie cand se certa cu Mihai...parca imi zicea ca sunt "fratiorul lor", idolii mei sunt "inter si fia"..
Si..Sharkie are dreptate, m-am saturat sa ma cert cu tine ;)

PS_Sharkie...bafta, in caz ca vei ajunge moderator :ok:

Cainele
29th July 2005, 14:40
nu va mai certati....bateti-va :)....hai domne cu moderatorii aia odata , ca pana acum doar 3-4 oameni s-au inscris la Concursul ...verii :)

DanielAndrei
29th July 2005, 16:43
interesant concurs, poate ma bag si eu :D

ce_bine_e
29th July 2005, 16:52
ok, let's play

ce_bine_e
29th July 2005, 16:53
ma bag si eu..daca ma primiti;)

DanielAndrei
29th July 2005, 16:54
- inscris de pe 27 MAy 2004
- obiectiv, realist, cu capul pe umeri, nu raspund provocarilor, ambitios
- student anul III la Geologie in Iasi, la Cuza (si aici am niste rezultate interesante, dar nu vreau sa ma laud :D, doar daca ma intrebati pe pm)
- imi place la nebunie fotbalul, l-am practicat vreo 2-3 ani, si cat de cat am idee cam cu ce se mananca sportul rege
- in plus nici nu stiu cum e sa ai ban, o singura data sau de doua ori mi-a fost modificat ceva ce eu am postat. Si inca ceva---> SA TRAITI BINE :ok:

As vrea sa candidez pentru Intern

P.S. nu stiu daca ati avut vreun moldovean, dar va trebuie unul sau chiar doi :ok:

Paul
29th July 2005, 16:55
- inscris de pe 27 June 2004
- obiectiv, realist, cu capul pe umeri, nu raspund provocarilor, ambitios
- student anul III la Geologie in Iasi, la Cuza (si aici am niste rezultate interesante, dar nu vreau sa ma laud :D, doar daca ma intrebati pe pm)
- imi place la nebunie fotbalul, l-am practicat vreo 2-3 ani, si cat de cat am idee cam cu ce se mananca sportul rege

As vrea sa candidez pentru Intern

Eu vad May ... nu June ...

Sergio
29th July 2005, 16:58
Si mai bine. Apai daca prietenii ieseni vor sa acapareze internul, ar trebui sa stau putin cu ochii pe ei ca sa nu-si faca de cap. :D

DanielAndrei
29th July 2005, 16:59
Eu vad May ... nu June ...

scuze, am corectat :D

p.s. intra Steaua in grupe, va tin pumnii /hello

DanielAndrei
29th July 2005, 16:59
Si mai bine. Apai daca prietenii ieseni vor sa acapareze internul, ar trebui sa stau putin cu ochii pe ei ca sa nu-si faca de cap. :D

eu ti-am creat probleme????

Sergio
29th July 2005, 17:04
Stai linistit, era o gluma. Mai e mult pana departe. :D

Paul
29th July 2005, 17:21
sergio , Poli s-asa n`are MOD la Intern ... nu te bagi ?

Sergio
29th July 2005, 17:25
Pai eu oricum sunt pe Poli, da nu pe intern. :D Si nu scrie niciunde ca fiecare echipa trebuie sa fie reprezentata de un moderator.

sun
29th July 2005, 18:12
As dori sa fiu moderator la extern .

Si putin ma intereseaza cine va vota impotriva mea. Lumea ar trebui sa stie ca eu nu am fost niciodata nici macar atentionat , iar mesajele mele editate de moderatori pot fi numarate pe degetele de la o mana.

Cainele
29th July 2005, 18:56
Si inca ceva---> SA TRAITI BINE :ok:

As vrea sa candidez pentru Intern

P.S. nu stiu daca ati avut vreun moldovean, dar va trebuie unul sau chiar doi :ok:

:D " bine ca mai traiti" ...asa se zice acum , dar deh...esti departe...la Moldova :P :ok:

Vadim
29th July 2005, 19:09
Trebuie si un moldovean la Intern, deja sint multe echipe din Moldova acum.

Sharkie
29th July 2005, 19:17
Vadime cu mesajele off-topic cum ramane ? Ziceai ca le stergi.Chiar ar fi bine sa o faci,ca e o candidatura de moderator la 3 pagini si nu se mai intelege nimic.Poti sa incepi cu asta :)

Maximus
29th July 2005, 20:38
Bai lipsesc 2 zile si ce vad??? Edmond banned, inter, fia tom samd nu mai sunt moderatori!!! Bai a dat caldura si-ati luat-o razna?
Cool off!

fia
29th July 2005, 20:44
Din pacate Maximus, nu a luat-o decat unul razna. Unul da bun :D

t.b.
29th July 2005, 20:46
Razboi civil spontan, declansat de anumite mesaje care din pacate nu le mai poti citi pentru ca majoritatea au fost sterse :D...

"Razboiul" a pornit la fel ca si WW I, de la un pretext (impuscarea lui Franz Ferdinand vs Campania facuta pentru revenirea pe forum a anumitor useri)... Motivele reale au fost tensiunile acumulate in RA-ul vostru, unde se pare ca unii au considerat ca s-au facut aliante, care dauneaza bunului mers al forumului... S-au folosit cuvinte care nu-sa aveau locul si pana la urma anumite persoane s-au retras...

A, si ca un sfat, ai grija ce scrii pe PM :evil:

Maximus
29th July 2005, 20:46
Ce ma nemultumeste este ca nu vad de unde a plecat iar scandalul. Si mai e o treaba. Edmond e banned si eu nu vad motivatia pe lista neagra!

uti2102
29th July 2005, 21:00
Asta pentru ca nu exista motivatzie !

Vadim
29th July 2005, 21:09
Ce ma nemultumeste este ca nu vad de unde a plecat iar scandalul. Si mai e o treaba. Edmond e banned si eu nu vad motivatia pe lista neagra!
Vezi ca e mai sus motivatia. O sa pun si pe lista neagra.

Sharkie
29th July 2005, 21:10
Edmond a luat ban ca l-a facut lingau pe Paul si nu a motivat.Are ban 3 zile ;) Citeste si tu p'aci,poate mai prinzi ceva.Dar multe mesaje si threaduri au fost sterse din motiv de "scandal".

Vadim
29th July 2005, 21:11
Nu, a luat ban pentru ca l-a facut pe Paul "lipsit de educatie", dupa un post in care nu era jignit deloc. In plus, EDMOND_ a intrat intr-o discutie care nu ii apartinea, pentru a face scandal. Mai sus pe thread se vad jignirile lui EDMOND_, in mai multe posturi, precum si incapacitatea de a motiva de ce l-a facut pe Paul "lipisit de educatie".

desdemona
29th July 2005, 21:18
In ziua de azi, daca ai "tupeul" sa-i raspunzi lui Paul la provocari (el fiind cel care incepe scandalul), tot tu ala care-i explici ca n-are dreptate esti banat? Sau de ce a fost banat Edmond? Asta nici eu nu am inteles.

Ceea ce-mi aminteste ca vroiam sa-i spun si eu ceva lui Paul, din moment ce s-a bagat in seama cu mine pe acest thread, fara sa fi avut placerea sa ne cunoastem.

Bun. Nu sunt de acord cu ceea ce spune Paul referitor la mine. Asa ceva nu se afirma atunci cand nu cunosti o persoana, iar eu si Paul nu am schimbat nici 2 vorbe. Pentru cultura ta generala, Paul, eu ma inteleg destul de bine cu multi, unii imi sunt amici – mai multi decat cei enumerati de tine. Da, este o gasca mare – a forumului. Daca opiniile mele au coincis cu ale altora, nu vad unde este problema. In general opiniile sunt pro si contra. Ah, si mai sunt abtinerile. Este evident ca in fiecare categorie se incadreaza mai multi utilizatori. Ca se intampla ca aceleasi persoane sa aiba in mai multe probleme aceeasi opinie – ar trebui sa te puna pe ganduri dintr-un alt punct de vedere sau sa nu te puna deloc – dar nu am ce sa-ti explic, oricum stiu ca nu ai intelege, la fel cum nu cred ca vei intelege nici ceea ce am spus mai sus. Probabil ca esti suparat pe cei care te-au contestat, iar acum arunci nu noroi in unii, crezandu-te pe o pozitie superioara, dar uitand ca in definitiv suntem toti oameni si ca intre tine si multi din cei pe care ii barfesti sunt diferente de la cer la pamant. Le realizezi? Inca ceva: relatia ta cu Vadim sau altii ma lasa rece, chiar nu ma intereseaza si, deci, nu o aduc in discutie. Ce spun acum … iti spun tie ca individualitate si mi-am mai spus parerea (tot in public, pe forum) de cate ori a fost cazul.
BTW - Asa cum eu nu ma consider papusa nimanui si nu consider nici pe altii papusile mele, nu fac astfel de afirmatii nici despre tine. Banuiesc ca poti sa judeci si singur niste chestii de bun simt. Prin urmare, nu crezi ca ar fi bine sa faci la fel? Adica, daca te consideri stapan pe gandurile, parerile si cuvintele tale, sa intelegi ca asa cum tu te reprezinti pe tine, asa se reprezinta si altii pe ei insisi.
P.S. Ca sa citez oarecum pe cineva, as aprecia daca nu mi-ai raspunde la acest mesaj, pentru ca eu am spus tot ce am avut de spus referitor la mesajele tale. Tu - de asemenea, asa ca n-are rost sa continuam discutia.

Editat: nu stiu cat imi apartine mie discutia sau nu, dar m-am vazut implicata in mai mult de un mesaj al lui Paul. Presupun ca Desde sunt eu.

Cainele
29th July 2005, 21:33
Edmond a luat ban ca l-a facut lingau pe Paul si nu a motivat.Are ban 3 zile ;) Citeste si tu p'aci,poate mai prinzi ceva.Dar multe mesaje si threaduri au fost sterse din motiv de "scandal".

explica ma copile clar si la obiect....ca sa nu mai fie nevoit "maestrul" de ceremonii bannate Vadim sa se explice peste tine... :yeah:

Sharkie
29th July 2005, 21:38
A fost in discutie si treaba cu lingau' ;)

Vadim
29th July 2005, 21:39
Nu a avut de a face cu banarea. Insa si asta este un "flame", e adevarat.

fia
29th July 2005, 21:47
Gata ma am inteles tot!!! Acum mi s-a luminat!
A invatzat Vadim un cuvant nou ca vad ca il tot foloseste de vreo 2 zile : flame.

Dupa succesul cuvantului Troll care s-a lasat cu caderi de capete oltenesti Vadim a invatzat acum ce inseamna si flame.

Shame! Deh... caldura mare... sau cum zicea cineva: delirium tremens

Vadim
29th July 2005, 21:52
Cit traieste omul invata Fia. Da, flame. "Lame" e tot flame, daca te joci cu focul... Editeaza.

realmadrid.com
29th July 2005, 22:07
Edmond a luat ban ca l-a facut lingau pe Paul si nu a motivat.Are ban 3 zile ;) Citeste si tu p'aci,poate mai prinzi ceva.Dar multe mesaje si threaduri au fost sterse din motiv de "scandal".

Sharkie, macar ai bunul simtz si taci din gura :)
Multi dintre noi avem 2 ani pe forum, tu ai cateva luni si sute e mesaje, nu esti in masura sa vorbesti. Daca acum s-au stricat relatile, este altceva, dar si Edmond si totzi cei care au plecat de la moderare au facut mult mai mult pt forumul asta decat tu sau Paulica veti face.
Bafta la moderare, ti-ai spus parerea, acum stai deoparte..ca oricum vei fi ales :)

Vadim
29th July 2005, 22:32
Daca acum s-au stricat relatile
Nu s-au stricat. Ceva nu se strica asa de la sine. Le-ati stricat. Daca tot te bati cu pumnii in piept ca esti vechi si ai facut pentru forum (ceea ce este adevarat) puteai sa faci in continuare, daca nu "se stricau" relatiile prin atitudine ostila, persistenta si nemotivata.

EDMOND_ si altii care au plecat de la moderare au uitat sa trateze userii cum trebuie: cu respect, cu atentie, fara superioritate, fara aroganta. Tot respectul pentru vechime, dar cred ca la unii vechimea spre deosebire de vin, a stricat, a creat un gust amar. Pentru unii moderatori experienta asta de comunicare a creat niste deprinderi negative rau de tot. Poate e si vina mea pentru ca nu am fost atat de atent la flameuri si provocari extrem de deranjanete. Dar se va scihmba.

realmadrid.com
29th July 2005, 22:43
@ Vadim

Fiecare cu parerea lui. Am fost moderator pe Spania, dar m-a intersat tot forumul (exceptie internu/suporter) :). Zici ca unii moderatori tratau userii cu dispretz, dar pe dl moderator care vorbea numai in batjocura si de sus cu ceilaltzi moderatori, nu l-ai vazut ?...daca nu ti-ai dat seama, despre Paul este vorba :D
Acum, ca nu mai suntem moderatori, isi permite el sa ne jigneasca (atata timp cat ne numeste o turma, ca votam in echipa, ca nu stiu ce idoli am, etc. Consider asta o jignire), tu, il banezi tot pe Edmond, care i-a raspuns. Cine merita, sa primeasca ban, dar daca Edmond a primit, atunci si Paul ar merita..fara suparare.
Si tu ai vorbit foarte urat cu Hoffa, stii foarte bine ca nu este clona, i-ai vorbit urat, asta conteaza si tu esti Admin, nu poti sa vorbesti asa, dar fie, nu mai conteaza.
M-am retras pt ca asa am vrut eu, ii urez succes urmatorului moderator pe Spania ;)

Vadim
30th July 2005, 00:07
Te-ai retras dupa ce i-am retras moderarea lui Fia. Este normal, din moment ce in ultima vreme un grup de moderatori a inteles gresit moderarea si a tinut sa isi satisfaca propriile interese. Hoffa este clona lui Pacala 100%.

Edgar
30th July 2005, 00:18
As vrea sa candidez pentru Intern

P.S. nu stiu daca ati avut vreun moldovean, dar va trebuie unul sau chiar doi :ok:

N-ai vrea si Poli Iasi? Oferta promotionala ;)

realmadrid.com
30th July 2005, 00:20
Vadime, nu vrei sa ma (ne) intelegi...deloc...asta e
Mai vreau sa spun ceva, vina apartine ambelor tabere...si a moderatorilor si a ta :)...parerea mea :)

Vadim
30th July 2005, 00:27
Vadime, nu vrei sa ma (ne) intelegi...deloc...asta e
Mai vreau sa spun ceva, vina apartine ambelor tabere...si a moderatorilor si a ta :)...parerea mea :)
Nope, trebuia numai sa ai (aveti) putin tact sa respecti/tati o parere a unuia care stie (daca mai tii minte) "a thing or two about a thing or two". Insa sicanele care au durat saptamani sau luni bune din partea unora legata de doua probleme la care am fost clar (nerevenirea ca moderator a lui Ieppy si nerevenirea lui Pacala pe forum decit in niste conditii pe care el nu le-a acceptat) a dus la o stare de tensiune si la multe replici sau threaduri lipsite de fair-play fata de mine si care au daunat imaginii forumului. Si, chiar daca nu covine unora, numai eu am putut rezolva starea, asa cum cred ca e bine.

Si inca un lucru: pe forum nu exista tabere decit in capul unora care se lupta. Eu nu sint in nici o tabara.

Cainele
30th July 2005, 01:03
Eu nu sint in nici o tabara.

Vadime , tu esti o tabara din cate observ eu...si observ bine...(poate si datorita meseriei si a "feelingului " :D:P )
:ok:

Angelina Jolie
30th July 2005, 07:21
Ma ofer moderator pe Suporter/Universitatea Cluj. :drak: :drak: :drak:

sun
30th July 2005, 09:13
Bey ,Marylin M(anson) , tu vei ajunge moderator la U cluj in ziua cand Vadim il va lasa inapoi pe Pacala pe forum. :drak:

Sergio
30th July 2005, 10:13
Pacala e prezent aproape zilnic pe forum. Uita-te trei mesaje mai sus... :evil:

sun
30th July 2005, 10:16
sergio , acela e dan-11 eu am zis Pacala :rolleyes:

Sharkie
30th July 2005, 10:24
Si Paca n-are nici o clona,sa stii.....goanga catalin cu e clona lui,nuuuuuu!!! :lol:

Sergio
30th July 2005, 11:40
sergio , acela e dan-11 eu am zis Pacala :rolleyes:
Si eu ce am zis? :D

L-as corecta pe Pacala (aka dan -11 :D ) spunand ca unii "moderatoti copii", cum zice el, s-au lamurit deja cum stau lucrurile, iar ceilalti o sa aiba timp sa-si dea seama.

Asa-i comule? :rolleyes:

realmadrid.com
30th July 2005, 12:08
@Paul
Ti-ai vaccinat clonele sa nu ajunga ca tine, presupun :D...e, uite ca aici ai un plus de la mine ;)

@Sergio
Parca e mai bine acum :D, oricum, imi place mult de Paul cum incearca sa dea lectii tuturor :D...cu toate ca in afara de pariuri si de 2-3 amenintari nu stie nimic ;)

Paul
30th July 2005, 12:35
.com si tu ce stii ?

t.b.
30th July 2005, 12:39
Hai ca vad ca se dau clonele pe fata :D
Recunosc am si eu patru:(, le-am zis: Marilyn Monroe, Virus, andrei_cj si tzeferu, ii rog cei care sunt in masura sa stearga acele clone :drak:

Cainele
30th July 2005, 12:57
ridc si eu mana ...am x clone...ia sa vedem cine ghiceste care is?:D

Paul
30th July 2005, 13:03
eu ma simt... sunt clona cainelui...

atgumente... ne-a inregistrat in anul 2003 , intr`un interval de 2 saptamani ...

DanielAndrei
30th July 2005, 13:17
N-ai vrea si Poli Iasi? Oferta promotionala ;)

vai...se poate?? cat de mult mi-as dori asta /hello /hello . Sper sa nu o zici in gluma

Paul
30th July 2005, 18:10
Edgar , tot cauta un inlocuitor pentru el la Poli Iasi .
be@ a picat la vot , poate tu ai mai mult noroc ;

Roaga`l pe Edgar sa te propuna , ai toate sansele sa primesti Iasi`ul .

Angelina Jolie
30th July 2005, 19:09
Bey ,Marylin M(anson) , tu vei ajunge moderator la U cluj in ziua cand Vadim il va lasa inapoi pe Pacala pe forum. :drak:
Asa, pai atunci sa revina Pacala pe forum si sa ne apucam de treaba. :happy :happy

Paul
30th July 2005, 19:21
Ma ofer moderator pe Suporter/Universitatea Cluj. :drak: :drak: :drak:

Vezi ca daca ajung baietii in C , li se desfiinteaza forumul ... si ramai fara "portofoliu "

t.b.
30th July 2005, 20:06
Cand o sa ajunga "U" in C atunci o sa fie el moderator, adica NICIODATA... Si iti recomand calduros sa nu-ti mai dai cu parerea despre lucruri pe care nu le cunosti si care nu te intereseaza, vad ca te consideri o entitate luminata a acestui forum, si la varsta ta e cam greu sa fii asta...

DanielAndrei
30th July 2005, 21:12
Chiar Edgare, ar fi o idee buna... vreau moderator si la Poli Iasi :D :rolleyes: /hello /hello

Catalanul
30th July 2005, 21:14
vreau moderator si la Poli Iasi :D :rolleyes: /hello /hellosi la poli iasi si pe intern... mai sa fie, dar supermoderator nu vrei sa fii? :D

Sergio
30th July 2005, 21:19
La Poli Timisoara nu vrei, ca ti-as ceda bucuros locul? :cool:

DanielAndrei
30th July 2005, 21:52
si la poli iasi si pe intern... mai sa fie, dar supermoderator nu vrei sa fii? :D

Cine fuge dupa doi iepuri nu prinde niciunul....normal ca doar am sa refuz o varianta daca ar fi sa fiu la amandoua :P :P

Paul
30th July 2005, 21:55
pai pentru Poli Iasi treaza cu Edgar direct pe PM ...

Aici nu rezolvi nimic , fiindca aici din cate am citit in primul post , se cauta moderatori la : Intern si Extern (adik Spania - locul lui .com si Uefa Ch. League unde era Catalanul)

realmadrid.com
30th July 2005, 22:08
Paul...potzi sa imi spui realmadrid.com ;)...ca nu are rost s-o dam in porecle :ok:

Paul
30th July 2005, 22:31
realmadrid.com , al meu nick e din 4 litere , al tau e din 14 .
Prefer .com ca e din 4 , si e la indemana.

Oare daca avem nick "Contele_de_Monte_Cristo" , cum mi te adresai ?

Sergio
31st July 2005, 01:53
Nu vrei sa stii... :happy

Angelina Jolie
31st July 2005, 04:09
Vezi ca daca ajung baietii in C , li se desfiinteaza forumul ... si ramai fara "portofoliu "
Asa si? Asta e rau sau cum? :happy :happy

Sunchase
31st July 2005, 04:14
As dori sa fiu moderator pe Intern , echipa RAPID.

Cainele
31st July 2005, 08:11
bah cati doritori, dar deh "vrutul e liber " :D:P

sun
31st July 2005, 09:18
As dori sa fiu moderator pe Intern , echipa RAPID.

asta e chiar tare. Poate ai vrut sa zici "moderator pe SUPORTER , echipa RAPID " . :P

La Intern nu exista subthreaduri cu echipe :ok:

Sergio
31st July 2005, 11:17
Poate vrea si la Suporter si la Intern. :D

Totusi, e cam devreme, nu crezi? N-ai nici o luna vechime si deja vrei moderator... Zi mersi ca ai avatar si semnatura. :evil:

Angelina Jolie
31st July 2005, 19:25
Ai ma ce smecheri sunteti voi moderatorii. :happy
Oricum eu doar pe suporter/u cluj vreau sa moderez ca sa le desfiintez sub-forumul nu de alta. :yeah:

Edgar
31st July 2005, 22:10
Rautate mica :D

Vadim
31st July 2005, 23:58
Se asteapta noi propuneri de moderatori, noi doritori.

Paul
1st August 2005, 00:04
As dori sa fiu moderator pe Intern , echipa RAPID.

Ooops , 2 zile vechime si 17 mesaje :happy ;

Te propun pe RA ca si moderator ... insa deja este o propunere in vot;
Iti promit ca dupa ce se termina votarea , te propun ...

Sunchase
1st August 2005, 02:26
Ooops , 2 zile vechime si 17 mesaje :happy ;




Cunosc mult mai bine decat tine forumul.

17 ani.

ADelPiero
1st August 2005, 04:40
Sunchase, vrei mai mult pt "pancone" :confused: .. sau pt intreaga echipa ? ;)

Paul
1st August 2005, 12:02
Cunosc mult mai bine decat tine forumul.

17 ani.

In ce sens il cunosti ;)

Sunchase
1st August 2005, 14:29
In sensul in care nu-mi trebuiesc zile si un anumit numar de mesaje pentru a conduce cu bine un subforum.

Paul
1st August 2005, 14:52
Bine , bine , dar iti dai seama ca nimeni nu e nebun sa pun moderator pe un forum , pe cineva cu 3 zile vechime ...

Oricum succes in incercarea ta !

vlad1607
1st August 2005, 15:28
ma autopropun :D :D "mare moderator" pe Suporter steaua/rapid/craiova/bragadiru
:P :evil:

oricare va fi optiunea aleasa de Vadim va fi bine :drak: :P :D

FORZA CAINII !

Paul
1st August 2005, 17:02
pe Craiova mai greu , ca deja au 2 moderatori ...
Vezi pe Steaua , ca cica popica pleaca in vacantza in Norvegia :P

vlad1607
1st August 2005, 18:19
e renuntz la Craiova dc e aglomerat acolo

mai sunt 3 variante...Vadim cand ma prezint la interviu ? :D

ADelPiero
1st August 2005, 18:40
dai un pm :D ... pana in 15 tre sa se faca echipa ideala ... pt a ataca grupele LC :evil:

vlad1607
1st August 2005, 18:41
dc vrea ma vede si fara PM ca sigur trece pe "aici"des :D

sigur as face o treaba fantastica pe oricare din cele 3 sectiuni ramase din 4 :D :drak:

Paul
1st August 2005, 20:16
e renuntz la Craiova dc e aglomerat acolo

mai sunt 3 variante...Vadim cand ma prezint la interviu ? :D

Pai mai intai zi-ne pe ce post stii juca , pana acum avem doar 4 titulari certi.

ronaldinho - mijlocas central
Edgar (Davids) mijlocas stanga
ADelPiero - varf restras
Alpopa (Shearer) - varf de careu

Insa , se pare ca din cauza vietii extra sportive , ronaldinho va devenii rezerva ,i sa va micsora salariul , si risca sa fie vandut ;

Asa ca , suntem in cautarea unui portar , a 3 fundasi , mijlocas dreapta ,mijlocas la inchidere si inca un atacant ;

Sergio
1st August 2005, 20:30
sigur as face o treaba fantastica pe oricare din cele 3 sectiuni ramase din 4 :D :drak:
Over my dead body... :evil: Na, ca ti-am dat idei... :cool:

DanielAndrei
1st August 2005, 20:36
Insa , se pare ca din cauza vietii extra sportive , ronaldinho va devenii rezerva ,i sa va micsora salariul , si risca sa fie vandut ;

Asa ca , suntem in cautarea unui portar , a 3 fundasi , mijlocas dreapta ,mijlocas la inchidere si inca un atacant ;

eu pot juca atat ca mijlocas la inchidere, cat si ca fundas central ;)

Paul
1st August 2005, 20:48
fundas central suna mai bine ;

DanielAndrei
1st August 2005, 20:56
deci daca aveti nevoie de aparare, sunt liber de contract

ADelPiero
1st August 2005, 21:04
Trineo ... mijlocas la inchidere. .. :D ... sau gen Vieira :D place`ti ?

DanielAndrei
1st August 2005, 21:09
normal...Vieira e jucatorul meu preferat ;), si poate cand ajung prin Torino sa-l vad macar odata in actiune

vlad1607
1st August 2005, 21:38
Over my dead body... :evil:

esti sigur my friend? nu te juca cu focu :drak:

Cainele
1st August 2005, 21:41
@Vlad te sustin la steaua...:P...
PS: off topic fusesi la supercupa?

Paul
1st August 2005, 21:53
Trineo ... mijlocas la inchidere. .. :D ... sau gen Vieira :D place`ti ?

A , deci se face schimbul de generatii.
Se retrage Edgar , care va devenii Antrenor secund , si intra tanarul Trineo :P

DanielAndrei
1st August 2005, 21:57
nu am sa-l dezamagesc ;)

Sergio
1st August 2005, 22:43
Mai, voi o puneti de-un minifotbal sau ce-i cu discutiile astea tehnico-tactice?

Paul
1st August 2005, 23:06
Mai stii ... facem 4 echipe;

Ardealu` , Moldova , Bucresti si Olteania;

Echipe de cate 5+1;
Echipa mea ii cuprinde din start pe ADelPiero (Alba Iulia) , andreiush (Baia Mare) , sun (Baia Mare), Marlyn_Monroe (aka Valy_xxxx);
Mai am un post liber ...cred ca ala de portar :D
Te bagi ?

Sergio
1st August 2005, 23:11
Ai uitat de Banat si Dobrogea, tocmai zonele care vor da cele mai puternice echipe in noul sezon. :cool:

Paul
1st August 2005, 23:18
Banat ... eu vb de mini fotbal ... :D

Facem 8 team`uri : Banat , Dobrogea , Ardeal , Moldova (excluzand Iasiul) , Munteania , Oltenia , Bucuresti si Iasi (din cati forumisti sunt pe forum isi fac 2 echipe).

Deco cautam un portar pentru echipa Ardealului :D

Sergio
1st August 2005, 23:34
Banat ... eu vb de mini fotbal ... :D

Aici ai dreptate... :D

DanielAndrei
2nd August 2005, 08:20
Banat ... eu vb de mini fotbal ... :D

Facem 8 team`uri : Banat , Dobrogea , Ardeal , Moldova (excluzand Iasiul) , Munteania , Oltenia , Bucuresti si Iasi (din cati forumisti sunt pe forum isi fac 2 echipe).

Deco cautam un portar pentru echipa Ardealului :D

excluzand iesenii, nu prea am vazut alti moldoveni

Cainele
2nd August 2005, 08:28
hai mah care faci echipa Capitalei Romaniei? ...adik echipa Bucuresti :P

realmadrid.com
2nd August 2005, 12:54
Vedetzi ca se cauta si un nou moderator pt Pariuri :happy

Cainele
2nd August 2005, 13:24
lol ".com" :P....paulica se pare ca a comis-o...nu stiu cum...e treaba lui si hotararea lui Tudose :D

GeKuRA
3rd August 2005, 09:00
baaaa ... voi va jucati aici si pe forum se lasa toate prostiile nesterse, neEDITate ...

ma autointitulez MODERATOR !!! :D:D:D am preluat puterea...:yeah : :yeah: :yeah:


daca vreti .. puteti sa ma puneti si pe mine moderator ...
pe Suporter>FC Vaslui - deocamdata nu e ...dar cand va fi... nu glumesc. :)

mai exact : vreau pe Intern, pe Suporter>Poli Iasi ... atat

Al Dracu
4th August 2005, 11:56
Paulica, vezi ce patesti daca nu-ti faci antirabicul la timp?

Hard
5th August 2005, 12:29
excluzand iesenii, nu prea am vazut alti moldoveni
:degete: un galatean face cat 100 de moldoveni,pardon ieseni :P

Sergio
5th August 2005, 12:53
Depinde la ce te referi ca face... Tampenii poate. :drak:

Paul
5th August 2005, 13:25
:degete: un galatean face cat 100 de moldoveni,pardon ieseni :P

daca galateanul e stelist , face cat 300 de ieseni ... :D

Angelina Jolie
6th August 2005, 08:15
Ce Ardeal, ce Banat ma? Ce mini fotbal? Io-s confuz deja.

Sergio
6th August 2005, 11:22
Cam tarziu... Deja s-au facut echipele. :D

Hard
6th August 2005, 12:00
cand se fac alegerile pentru noii moderatori? vreau sa votez si eu pe cineva drag :D

vlad1607
6th August 2005, 12:06
ma descurc si fara votul tau :D

DanielAndrei
14th August 2005, 18:53
Anunt oficial: as vrea sa ma autopropun pt postul de moderator pe Suporter Poli Iasi sau Intern. Voi decideti ce merit, daca merit ceva :P :rolleyes: :D

Paul
14th August 2005, 19:11
15 august - maine de anuntza noua echipa :D

Edgar
14th August 2005, 22:47
Anunt oficial: as vrea sa ma autopropun pt postul de moderator pe Suporter Poli Iasi sau Intern. Voi decideti ce merit, daca merit ceva :P :rolleyes: :D

Meriti sustinere. /hello

DanielAndrei
15th August 2005, 00:01
mersi, mersi... :P

Vadim
15th August 2005, 14:49
Avind in vedere ca multi sint in vacanta, vom decide primirea noilor moderatori dupa o discutie ce va avea loc in perioada 1-15 septembrie. In continuare, propuneri si autopropuneri. :)

Hard
15th August 2005, 15:11
Meriti sustinere. /hello
bineinteles, e iesean ca tine,dar lasa subiectivismul la o parte ca doar esti moderator si uita-te in postarile acestui utilizator care doreste sa fie moderator(ar fi culmea).pe intern nu cred ca are vreo sansa.pe suporter iasi, acolo unde posteaza doar el si inca 2, il sustin si eu:D

DanielAndrei
15th August 2005, 18:41
bineinteles, e iesean ca tine,dar lasa subiectivismul la o parte ca doar esti moderator si uita-te in postarile acestui utilizator care doreste sa fie moderator(ar fi culmea).pe intern nu cred ca are vreo sansa.pe suporter iasi, acolo unde posteaza doar el si inca 2, il sustin si eu:D

din cate imi amintesc doar de tine ma luam, din moment ce jignesti un oras intreg, meriti cateva cuvinte grele :rosu: :no: . Si sa imi arati cate posturi mi-au fost sterse

Corrado*
15th August 2005, 18:42
ma autopropun de diverse, anglia si pe franta. :D:D:D:D

Sergio
15th August 2005, 18:43
Trineo e ok, n-a sarit calul precum alti concetateni de-a lui. Garantez eu pt el. :D

DanielAndrei
15th August 2005, 18:53
ms mult sergio, esti baiat valabil ;)...ai o bere cu prima ocazie :ok:

BornWild
15th August 2005, 22:06
Moderatorul perfect:
1. Fan Steaua
2.Pushtan

realmadrid.com
15th August 2005, 22:25
Si pro Vadim, asta ai uitat :D

Vadim
15th August 2005, 22:29
Calitatea principala a moderatorilor e sa nu isi piarda capul dupa citeva luni de moderare. :D Sa respecte oamenii de pe forum si sa fie obiectivi. Sa respecte deciziile adminstratorilor si sa stie atunci cind un vot conteaza sau nu in mersul forumului. Si, normal, sa respecte fondatorul siteului. Respectul fiind reciproc.

Si, cel mai important, sa cunoasca si sa respecte regulamentul forumului. Sa vina cu idei pentru dezvoltarea regulamentului si sa aiba mereu atentia si spiritul de a mentine o atmosfera placuta pe forum.

BornWild
15th August 2005, 22:34
Hihihihihih.......cititi printre randuri astia care sunteti interesati sau inspirati-va de la realmadrid.com ca e mai sugestiv

inter
15th August 2005, 22:34
si sa urmareasca indicatiile fondatorului ... sa nu doarma noaptea ca sa sa-i baneze pe "intrusi" ...iar daca nu reusesc ... sa persevereze ...(ceea ce e cam greu :drak: )

Vadime daca dispare si mesajul asta esti ... :cool:

Vadim
15th August 2005, 22:37
BornWild, apropo de regulament si de atmosfera buna de pe forum. Te rugasem sa iti schimbi custom title-ul de "proxenet". Nu este conform cu regulamentul. Cum mie nu imi place sa citesc printre rinduri, iti dau ban 3 zile daca nu schimbi nici de data asta. Sper sa fiu destul de clar si sa nu trebuiasca sa citesti printre rinduri.

BornWild
15th August 2005, 22:52
Vadim, unde scrie ca nu am voie cu un asemenea custom title?
Pai daca eu sunt "peste" si scot fete la produs, vrei sa scriu sub id, doctor?
Mai inventeaza vreo regula ca sa fie buna atmosfera.Hai sa imi dai ban de vreo 3 zile ca sa ne suparam.
P.S
Sa nu stai speriat si sa te bagi sub pat, oricine ar suna la usa..........s-ar putea sa fie postasul.......

Vadim
15th August 2005, 23:00
Ok, ban 3 zile. Mai studiaza.

IlMILAN
15th August 2005, 23:05
BornWild, apropo de regulament si de atmosfera buna de pe forum. Te rugasem sa iti schimbi custom title-ul de "proxenet". Nu este conform cu regulamentul. Cum mie nu imi place sa citesc printre rinduri, iti dau ban 3 zile daca nu schimbi nici de data asta. Sper sa fiu destul de clar si sa nu trebuiasca sa citesti printre rinduri.
:ciocan: Vadime Vadime asta nu e off-topic? trimite PM omului daca a gresit, citeste regulamentul ca doar tu l-ai facut...sau nu?

Vadim
15th August 2005, 23:11
Hai sa nu fim penibili. Proxenetii nu au carte de munca. Daca nu stii nici tu regulamentul si te intrebi inocent (desi ar fi trebuit sa il stii in calitate de fost moderator) hai sa iti dau exact pasajul care interzice astfel de texte: punctul 1.2.

1.2 Nu sint admise pe forum mesaje si cuvinte, linkuri sau imagini obscene, vulgare, cu orientare sexuala, instigatoare, amenintatoare, rasiste, discriminatoare sau de alta factura, care sa jigneasca sau sa umileasca membrii Forumului si sa contravina legilor nationale sau internationale. Aici este vorba atit de imagini, cit si de continutul mesajelor, semnaturilor, profilului si paginilor catre care trimit linkurile.

Cred ca daca ii trimit politia pe cap lui BornWild il ridica, in calitate de proxenet. Deci mesajul lui contravine regulilor nationale si internationale. Nu mai vorbesc de vulgaritate, ca sa nu o dam pe poezii cu un personaj reprobabil.

EDMOND_
15th August 2005, 23:16
Milan,regulamentul se interpreteaza totdeauna in favoarea "fondatorului"... Ma mir ca nu ai inteles din ce s+a scris in ultimile mesaje.

Am niste propuneri pentru viitorul forumului dar si legat de moderatori...nu stiu cum este mai bine ..sa scriu aici gandindu-ma ca mesajul va fi probabil sters sau sa folosesc PM - urile cu gindul ca oricum vor fi citite....!!?

IlMILAN
15th August 2005, 23:17
@Vadim:Si eu vorbeam de off-topic mde, care e titlul threadului si ce contine mesajul tau....

Vadim
15th August 2005, 23:17
@Edmond: Nu folosi PM-ul, ca iti prinzi urechile...

@Milan: nu e chiar off-topic. Viitorii moderatori trebuie sa inteleaga exact regulamentul si aplicarea lui la singe fara dubii. Este un mic studiu de caz aici. Inclusiv cazul lui Edmond_, care ca fost moderator nu stia sa foloseasca PM-ul cu membrii forumului.

IlMILAN
15th August 2005, 23:21
Asa , asa da-o la intors.....

Apropo misto o ajuns forumul....deh nu era bine.

P.S Anuntul pentru moderatori ar trebui sa sune cam asa:
Caut moderatori gen P(a)ulica ... cam asa arata mai nou forumul :happy

Vadim
15th August 2005, 23:22
Poti spune si asa, daca citesti si tu printre rinduri.

EDMOND_
15th August 2005, 23:23
@ Vadim... povesti de doi bani. dar daca vrei pot sa citez niste PM - uri de ale tele.

PS. Cind un moderator numeste doua echipe din Moldova "echipe de desculti " nu este in afara regulamentului...!? Nu scrie pe acolo ca nu trebuie sa jignesti echipele, jucatorii sau suporterii altor echipe !? sau e valabil doar cand iti suna tie bine?

Vadim
15th August 2005, 23:42
Ai dreptate, normal ca nu este conform cu regulamentul. Nu scrie clar ca nu e voie sa jignesti echipele? Chiar eu am pus asta, ca o adaugire ulterioara, observand astfel de practici.

EDMOND_
15th August 2005, 23:48
Pai poate ar trebui sa faci un instructaj cu moderatorii actuali , mai alescu cei foarte tineri..sa inteleaga ca in primul rind ei sunt cei care ar trebui sa respecte regulamentul.

inter
16th August 2005, 00:00
Vadime, iar razi si pe valea plangerii? .. doare? :D:D

Hard
16th August 2005, 00:55
din cate imi amintesc doar de tine ma luam, din moment ce jignesti un oras intreg, meriti cateva cuvinte grele :rosu: :no: . Si sa imi arati cate posturi mi-au fost sterse
ai avut schimburi de replici neortodoxe si cu alti utilizatori.m-am razgandit,nu te mai sustin nici pe suporter poli iasi.acum nu ramane decat sa ma faci sa-mi schimb parerea despre tine.si sa stii ca nu e chiar asa usor sa fii moderator.citeste in postul de mai sus al lui vadim ce indatoriri ai si mai gandeste-te. :ok:



Pai poate ar trebui sa faci un instructaj cu moderatorii actuali , mai alescu cei foarte tineri..sa inteleaga ca in primul rind ei sunt cei care ar trebui sa respecte regulamentul.
Asa e cand unul mai tanar decat tine e cu 5 min mai destept.Nu o lua ca pe o rautate.mi-am spus doar parerea.Asa gandesc si batranii aia de 60 de ani,obisnuiti cu vremea comunismului,nu pot accepta ca cei tineri sunt mai capabili decat ei sa conduca tzara asta.

Sergio
16th August 2005, 01:21
Faptul ca te crezi mai destept nu-ti da dreptul sa jignesti o persoana pe care nici nu o cunosti.

Sa nu mai vorbim de diferenta de varsta dintre voi... Se pare ca unii nu tin cont chiar de nimic.

EDMOND_
16th August 2005, 02:49
Asa e cand unul mai tanar decat tine e cu 5 min mai destept.Nu o lua ca pe o rautate.mi-am spus doar parerea.Asa gandesc si batranii aia de 60 de ani,obisnuiti cu vremea comunismului,nu pot accepta ca cei tineri sunt mai capabili decat ei sa conduca tzara asta.


Nu o iau ca pe o rautate , o iau ca pe un lucru inutil, cum este aproape tot ce spui tu pe forum. Nu te supara, dar asta este situatia. In primul rind nu ti-a cerut nimeni parerea , incerci din rasputeri sa te faci remarcat si sa fii bagat in seama. Insa ai pornit din start pe o cale gresita. In loc sa incerci sa pui ceva substanta si idei in mesajele pe care le scrii te iei de unul si de altul pe forum, de cele mai multe ori fara nici un motiv.
acum vii si imi servesti o placa uzata despre diferenta dintre generatii fara sa tii cont de ceea ce se discuta concret aici, de faptul ca unii dintre moderatori nu respecta regulamentul, dar cer utilizatorilor sa o faca.

In plus te-am cintarit destul de bine. Nu sunt convins ca esti intre cei capabili sa conduca "tzara asta". Dimpotriva. Si chiar nu cred ca iti va cere cineva tie parerea in legatura cu cel care va fi pus moderator pe subforumul suporterilor ieseni. Este problema lor .

ADelPiero
16th August 2005, 04:16
SebyO, daca taceai... filozof ramaneai :D

on-topic: ady51a, felicitari + succes ! :ok:

desdemona
16th August 2005, 04:19
@sergio, lasa-l sa se creada cum vrea el, ce-ti bati capul cu toti pustanii care au descoperit mersul pe jos. Astia sunt din gama celor care uita de respect - fata de o persoana matura, fata de o fata ( :D ), fata de o alta fiinta umana, in definitiv. Sunt aia care scuipa pe strada si se dau smecheri la scara blocului, in timp ce sparg seminte si asculta manele etc. Nu stii ca atunci cand sari peste cei "7 ani de acasa", prinzi si o alta viteza de dezvoltare ca individ? Nu lua in calcul varsta cronologica, socoteste mai bine varsta mentala a unui astfel de individ la adevarata ei valoare, adica scazand cei 7 ani de acasa care ii lipsesc. In concluzie, ai si tu putina ingaduinta, atat cu el, cat si cu altii de prin zona, pe care i-am remarcat cu totii :evil:
Imi "pare rau" de un singur lucru: cativa din ei sunt suporterii unei anumite echipe... dar asta e, nu exista padure fara uscaturi!

Ceea ce-mi aminteste de un lucru, apropo de padure. Imi place aerul curat, imi place sa ies la iarba verde, mai faci un gratarel, mai bei o bere, mai discuti cu ceilalti... Dar cand nimeresti intr-o zona unde aerul curat e din ce in ce mai ... rarefiat, unde discutiile cu ceilalti se imputineaza din cauza faptului ca e deranjanta discutia langa un grup de copii care se poarta ca la gradinita, tipand, gesticuland si scapand mingea din spatiul lor de joaca, deranjand restul lumii, placerea e din ce in ce mai mica.
Am mai spus in nenumarate randuri ca nu-mi mai face placere sa ma relaxez intr-o companie atat de galagioasa, care nu poate fi tinuta sub control de un insotitor de grup probabil prea permisiv cu cei mici sau prea indiferent, din moment ce nu vrea sa tina gradinita sub control. Au mai spus-o si altii, iar ei au fost mai repede luati in seama si dati jos la urmatoarea oprire. Sau poate nu am fost destul de clara cand am spus ca as vrea sa stau si eu la o parte, langa persoane cu care sa pot purta o discutie ca de la egal la egal, nederanjati de mofturile copiilor in crestere. Astia mici au alt limbaj, alte maniere si alte obiceiuri (ca pentru varsta lor), iar eu am alt ritm. Sunt intre doua varste si nu ma pot adapta in amalgamul asta... am trecut si de varsta copilariei, cand m-as fi putut intelege cu cei de varsta mea, nu am nici copii, sa am experienta (rabdarea) necesara pentru a ma intelege cu ei.

Alt motiv, destul de important:

Calitatea principala a moderatorilor e sa nu isi piarda capul dupa citeva luni de moderare. :D Sa respecte oamenii de pe forum si sa fie obiectivi. Sa respecte deciziile adminstratorilor si sa stie atunci cind un vot conteaza sau nu in mersul forumului. Si, normal, sa respecte fondatorul siteului. Respectul fiind reciproc.
In ceea ce ma priveste, mie mi s-a dovedit acest .. respect, in timp ce eu nu am sarit calul in acest sens.

Si motive ar mai fi... se stiu insa prea bine, n-are rost sa le insir. Ma simt in plus deja in randul moderatorilor care au ramas si sunt convinsa ca ma voi simti si mai nelalocul meu in mijlocul celor care vor veni. Nu am nimic cu nimeni, este pur si simplu o decizie personala, pe care am luat-o acum mai mult timp (si pe care o mai luasem si-n alte dati, dar am ramas, din diverse motive pe care nu are rost sa le comentez).

DanielAndrei
16th August 2005, 09:22
@traian & seby: am sa dau un copy/paste la schimbul de replici neortodoxe pe care consider ca l-am avut cu altii "gata...imi cer scuze oltenilor daca v-am jignit. Cel mai bun sa castige .." (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8199&page=4) si "GATAAAAAAA baieti si fete!!! e de ajuns cu jignirile si cu atatea mesaje off-topic. Mai vb si despre meci.Eu cred ca baate arbitrul...." (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8199&page=5&pp=15) :ok:

Vadim
16th August 2005, 10:01
Desdemona este efectiv o raza de soare pe acest forum din ce in ce mai intunecat de cand niste copii fara minte si alti gangavi,au fost asmutiti de vadim sa-i muste pe toti cei ce au o opinie diferita fata de cea a marelui guru :evil:
viitorii moderatori vor fi : paulica, "studentul"sebyo , catelusii schiopi:cicp,bobo si vladutz, gagaitul trineo si alti ....gagaitzi ,
ave patrie frumoasa, din pacate locuita :no:
Pacala, ca sint multi prosti nu ma deranjeaza, problema este ca mama prostilor este mereu insarcinata. Ceea ce este bine este insa ca inca prostia se exporta... si nu se prind aia care vizeaza pasapoartele.

ps: ti-am sters si clona asta... Detaliile despre cum poti reveni legal pe forum, le stii.

Edgar
16th August 2005, 10:28
bineinteles, e iesean ca tine,dar lasa subiectivismul la o parte ca doar esti moderator si uita-te in postarile acestui utilizator care doreste sa fie moderator(ar fi culmea).pe intern nu cred ca are vreo sansa.pe suporter iasi, acolo unde posteaza doar el si inca 2, il sustin si eu:D

Normal ca sunt subiectiv - eu sper sa ma inlocuiasca pe mine ca moderator "Poli Iasi", pentru ca eu nu mai am timp sa intru pe forum ca altadata. Il sustin, pentru ca mi se pare logic sa fie un iesean (fan Poli) moderator pe "Poli Iasi". Te-am lamurit?

Al Dracu
16th August 2005, 11:18
Vadime, conform punctului 1.8 din Regulament ai uitat sa-ti stergi postul!

Hard
16th August 2005, 11:35
Nu o iau ca pe o rautate , o iau ca pe un lucru inutil, cum este aproape tot ce spui tu pe forum. Nu te supara, dar asta este situatia. In primul rind nu ti-a cerut nimeni parerea , incerci din rasputeri sa te faci remarcat si sa fii bagat in seama. Insa ai pornit din start pe o cale gresita. In loc sa incerci sa pui ceva substanta si idei in mesajele pe care le scrii te iei de unul si de altul pe forum, de cele mai multe ori fara nici un motiv.
acum vii si imi servesti o placa uzata despre diferenta dintre generatii fara sa tii cont de ceea ce se discuta concret aici, de faptul ca unii dintre moderatori nu respecta regulamentul, dar cer utilizatorilor sa o faca.

In plus te-am cintarit destul de bine. Nu sunt convins ca esti intre cei capabili sa conduca "tzara asta". Dimpotriva. Si chiar nu cred ca iti va cere cineva tie parerea in legatura cu cel care va fi pus moderator pe subforumul suporterilor ieseni. Este problema lor .
iar eu nu cred ca esti mai breaz decat persoanele de 60 de ani care au trait mare majoritate a vietii lor in timpul comunismului si acum se cred mari conducatori.ai uitat un lucru important,in momentul de fatza esti un simpul utilizator,care,dupa cum observ ii pare rau ca a renuntat la dreptul de moderator.nu vreau sa ies in fatza,cum vor sa faca altzii,ci imi spun doar parerea.Apleaca capul,si asculta si sfaturile altora mai tineri decat tine.

EDMOND_
16th August 2005, 12:12
Nu ai nici o logica. Nu imi pare niciodata rau de ceea ce am facut. Daca doream sa mai fiu moderator pe onlinesport nu renuntam. Insa faptul ca nu mai sunt moderator nu ma impiedica sa fac anumite observatii legate de bunul mers al forumului. Si le fac exact ca un "simplu utilizator".

Nu am observat nici un fel de sfaturi din partea cuiva mai tinar decit mine. Daca te referi la tine nu este cazul,cum au observat si alti utilizatori (chiar si din generatia tinara) nu spui mai nimic , doar bati apa in piua.... nu prea ai logica in nimic. Regret ca trebuie sa ma opresc aici... nu am timp de pierdut. Si oricine iti da atentie asta face... pierde timpul.

PS Ar fi interesant, daca in loc sa scrii tot felul de aiureli , ti+ai spune parerea legat de regulamentul forumului si despre activitatea moderatorilor. Despre asta este vorba , nu despre mine.

Gonzo
16th August 2005, 13:55
1.2 Nu sint admise pe forum mesaje si cuvinte, linkuri sau imagini obscene, vulgare, cu orientare sexuala, instigatoare, amenintatoare, rasiste, discriminatoare sau de alta factura, care sa jigneasca sau sa umileasca membrii Forumului si sa contravina legilor nationale sau internationale. Aici este vorba atit de imagini, cit si de continutul mesajelor, semnaturilor, profilului si paginilor catre care trimit linkurile.

cand a zis unu de pe aici ca tu vezi numai ce vrei nu era departe de adevar... unu mic si negru din comuna Iasi are semnatura asta de ceva timp dar nimeni nu o vede... sau nu vrea sa o vada.

"DIN TOATE BANCURILE CU OLTENI,REALITATEA II FACE SA PARA MAI PROSTIDIN TOATE BANCURILE CU OLTENI,REALITATEA II FACE SA PARA MAI PROSTI"

te las sa il descoperi singur, poate te loveste cu coada in ochi pana la urma.

Vadim
16th August 2005, 13:59
Semnaleaza moderatorului sectiunii in care e scris mesajul. Eu nu stiu despre ce e vorba, nu am intrat in contact niciodata cu persoana de care spui si nici nu am observat mesaje care aveau sub aceasta semnatura.

Gonzo
16th August 2005, 14:06
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=338714#post338714

Hard
16th August 2005, 14:20
EDMOND_,activitatea moderatorilor mi se pare ok, mai ales dupa renuntarea ta.au fost cazuri in care nu ai fost impartial,lucru neintalnit la altzi moderatori.ceea ce au obs. altzi moderatori,ca eu bat apa in piua,sunt de acord cu tine si in alte privintze.Asta e, nu toti pot accepta ca exista pe lumea asta si oameni mai inteligenti decat voi,care va dau peste nas(fie ei si mai tineri).Cat despre regulament,nici tu nu il respecti,ce rost are sa dai sfaturi la altzii?Sper ca nu iti vei mai pierde timpul sa-mi raspunzi la aceasta intrebare,mr. V.I.P.
"Si oricine iti da atentie asta face... pierde timpul."Aici se vede imfatuarea unora.Vorbeste in numele tau,nu mai trata lumea de sus.un sfat de la un utilizator ca tine.


Succes!

realmadrid.com
16th August 2005, 14:21
Calitatea principala a moderatorilor e sa nu isi piarda capul dupa citeva luni de moderare. :D Sa respecte oamenii de pe forum si sa fie obiectivi. Sa respecte deciziile adminstratorilor si sa stie atunci cind un vot conteaza sau nu in mersul forumului. Si, normal, sa respecte fondatorul siteului. Respectul fiind reciproc.

Si, cel mai important, sa cunoasca si sa respecte regulamentul forumului. Sa vina cu idei pentru dezvoltarea regulamentului si sa aiba mereu atentia si spiritul de a mentine o atmosfera placuta pe forum.

Pai, este mare pacat, pt ca moderatorii care au plecat erau de 1 an si ceva in aceasta functie.
Spune-mi si mie, revenind la motivul pt care a pus capac..."retrogradarea" lui fia :D..
Fia face un thread pe care spune ca nu vor mai fi FM-uri in Bucuresti (a avut dreptate, nu au mai fost :D)...iar tu, boss-ul, iti expui parerea acolo, dar vazand ca totzi care stau in Bucuresti au aceiasi parere cu Fia si tu nu poti sa o scoti la capat, stergi threadu pe motiv de...."scandal" http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gif si il scoti pe Fia de la moderare...
Daca chiar era un thread de scandal, il stergeai, nu raspundeai....dar fie, degeaba iti explica lumea.

Acum, cu privire la respectat, pe cine respecti tu ?...pe P(a)ulica, DelPiero si pe cei care iti canta mereu :D


PS_Sa-ti vand un pont, pune-l moderator pe ce_bine_e :D...ca poate castigi niste bani din publicitate :happy



@Salutari pt I|Milan :yeah:

Vadim
16th August 2005, 14:27
FM va fi la finalul lunii. Chiar si daca vor fi doi oameni tot va fi un castig. Se vor aduna iar. FM nu a fost in iulie din cauza concediilor. Threadul lui Fia a fost tendentios si de scandal, inscris in trendul acelei perioade de "razboi", in care unele "tabere" aveau ceva de impartit. Am citat din clasici. Threadul de care spui a fost sters, asa cum spui. Nu am raspuns la el. Se pare ca tu ai vazut altceva.

realmadrid.com
16th August 2005, 14:34
Nu ai raspuns, cum poti sa spui asa ceva :no:...penal..
Ai scris pe acel thread, toata lumea a vazut ;)
Iar in legatura cu Fm, sigur o sa fie 2-3 oameni, tu, El Greco si King Rat :D...sa puneti si poze :happy

PS_Cica nu am voie sa folosesc cuvantaul Fuhrer :D, oare Ceausescu merge :D ?

Vadim
16th August 2005, 14:37
Poti folosi ce cuvinte vrei, dar atentie la punctul 1.10 din regulament:

1.10 Fara nume scrise special gresit pentru a jigni:nu este voie sa se stilceasca voit numele echipelor adverse (exemple: dinamu, stiaua etc), numele jucatorilor sau userilor de pe forum. Nu este voie sa se foloseasca apelative ca "potai", "oite".

E alegerea ta: folosesti corect numele userilor atunci cind li te adresezi, sau citesti printre randuri cu ban de 3 zile. Uite cum vin lectiile de aplicare a regulamentului... (Nu vreau dar trebuie, sa iti aduc aminte cind te-ai suparat ca unii iti spuneau <<siteul>> in loc de <<realmadrid.com>> si ai venit sa plingi la mine)...

PS: Gonzo, multulesc pentru ajutor, a fost atentionat cel care avea semnatura tendentioasa, sper sa si-o schimbe.

realmadrid.com
16th August 2005, 14:39
Sunt sigur ca tu nu ai folosit cuvintele "sobolan", "ciorditor" cu scopul de a-l jigni pe Hoffa :)

PS_Am venit la tine, nu cred ;)...si chiar daca as fi venit, NU AI FACUT NIMIC...asa ca lasa vrajeala asta ieftina

Vadim
16th August 2005, 14:43
Hoffa nu e nimeni, este numai o clona. Clonele nu pot fi jignite.

realmadrid.com
16th August 2005, 14:47
Bine, sa zicem ca e clona lui Pacala, cum crezi tu...pe el poti sa il jignesti, nu :D ?

Vadim
16th August 2005, 15:03
Pentru faptul ca foloseste permanet clone pentru a-si bate joc la greu de lumea de pe forum, da. Insa jignirile au fost mereu plastice, unele reale, si scrise numai cu simtul umorului (negru).

EDMOND_
16th August 2005, 15:20
EDMOND_,activitatea moderatorilor mi se pare ok, mai ales dupa renuntarea ta.au fost cazuri in care nu ai fost impartial,lucru neintalnit la altzi moderatori.ceea ce au obs. altzi moderatori,ca eu bat apa in piua,sunt de acord cu tine si in alte privintze.Asta e, nu toti pot accepta ca exista pe lumea asta si oameni mai inteligenti decat voi,care va dau peste nas(fie ei si mai tineri).Cat despre regulament,nici tu nu il respecti,ce rost are sa dai sfaturi la altzii?Sper ca nu iti vei mai pierde timpul sa-mi raspunzi la aceasta intrebare,mr. V.I.P.
"Si oricine iti da atentie asta face... pierde timpul."Aici se vede imfatuarea unora.Vorbeste in numele tau,nu mai trata lumea de sus.un sfat de la un utilizator ca tine.


Succes!


Eu accept ca sunt pe lumea asta oameni mai inteligenti decit mine sau alti utilizatori ai forumului (vad ca vorbesti cu mine la plural ) , insa in mod sigur nu este cazul tau. Uite ca mi-am pierdut timpul, dar este pentru ultima oara.
Nu de alta , dar imi stric stilul. In timp ce al tau se imbunatateste. Succes si tie.

Hard
16th August 2005, 18:37
timpul ti-l pierzi aici de vreo 2 ani ,de cand ai intrat prima data pe acest forum.asa cum si eu si toti utlizatorii si-l pierd.gata,nu mai are rost sa mai continuam asa.chiar nu am pretentii sa asculti sfaturi de la altzii.faci ce vrei,daca te crezi mai inteligent,bravo tie,insa lasa pe altzii sa aprecieze asta.
And that`s that! Have a nice life!

Gonzo
16th August 2005, 18:42
pastrati-va urarile pt sarbatori ;)

inter
16th August 2005, 21:45
seby zis si "zero" ... stai flexat ...daca Edmond isi pierde timpul pe aici cautand sa "ridice nivelul discutiilor" pe acest forum , tu esti unul care vrei sa-l duci spre "multimea vida" :P