PDA

View Full Version : Cel mai bun jucator din Bundesliga



Laur_Farul
1st February 2007, 18:39
Makaay :D !

Lordul
1st February 2007, 19:00
Roy Makaay

waterboy
1st February 2007, 20:02
Makaay :D !
Tu chiar incerci sa-ti bati joc de sectiunea asta de pe forum? Ai demonstrat ca esti paralel cu fotbalul german, acum fa-ne placerea si scuteste-ne de prezenta ta.

dj_jaxxx
1st February 2007, 20:15
Mie imi place de Klose, parca mereu da goluri cand conteaza. Si Maakay e bun. Marcelinho face spectacol mai mereu, bravo lui :ok:

georg40
1st February 2007, 20:51
@Laur_Farul : Tu ai ce ai cu aceste threaduri "cel mai bun" ! Daca te distreaza , ma rog, n-am nimic impotriva, dar dupa cum vezi ele nu aduc prea mult. Aceea cu antrenorii te-ar fi putut deja convinge. E un fel de a vorbi...discutii. Iti doresc sa atragi cat mai multi useri, desi eu ma cam indoiesc.

Val
1st February 2007, 21:43
Laur Farul e chiar paralel cu fotbalu. A facut threaduri de genu asta la fiecare campionat si a bagat fel de de fel de nume de fotbalisti. Moderatorule modifica pollu ala dak vrei sa iasa ceva k-lumea, sau stergel de tot. O fi avut omu intentie buna insa a reusit mai mult sa ne enerveze.

georg40
2nd February 2007, 00:02
Stilul meu de a modera este altul. Un thread "traieste" prin interes si "moare" datorita dezinteresului.
Daca nu vor fi raspunsuri tema se va pierde undeva in sectiune in cel mai scurt timp.

O propunere pentru Laur_Farul cat si pentru altii interesati: poate inainte de a deschide un thread te consulti cu mine printr-un mesaj personal si facem un lucru bun impreuna.

CrAzY92
12th February 2007, 22:20
Schlaudraff :evil:

tchibos
12th February 2007, 23:38
Stilul meu de a modera este altul. Un thread "traieste" prin interes si "moare" datorita dezinteresului.
Daca nu vor fi raspunsuri tema se va pierde undeva in sectiune in cel mai scurt timp.

O propunere pentru Laur_Farul cat si pentru altii interesati: poate inainte de a deschide un thread te consulti cu mine printr-un mesaj personal si facem un lucru bun impreuna.

Laur uite ce spune George. Eu zic ca e un sfat bun pentru sectiunea unde el modereaza.

Cat despre afirmatii cum ca ar fi paralel cu fotbalul.. mai usor.. omul e bine intentionat si oricum a mai dinamizat forumul putin chiar si cu aceste treaduri care par cate o data a fi "extremiste" (cel mai bun, cel mai tare, cine pica s.a.) Cei care critica (si aici nu ma refer la George) ar trebui sa incerce si ei sa isi stoarca creierii sa faca atatea treaduri incat sa dinamizeze discutiile pe forum. Laur are o bila alba din partea mea. Omul e la inceput si cu toate astea a facut destule de cand e pe forum.

on topic: imi placea inainte de Ramelow si Kuranyi

delaparis
12th February 2007, 23:43
mda ... pana se stabileste o metoda de discutat pe aici eu votez cu Sagnol :D

nu stiu de ce ... :rolleyes: :lol:

tchibos
12th February 2007, 23:49
pentru ca e neamt de'al tau d'aia

delaparis
12th February 2007, 23:52
nu mai ... pentru ca e cel mai bun ... si finalist CM in plus :P ... fata de ceilalti ... nemti :D

tchibos
12th February 2007, 23:58
:happy tare asta...

georg40
13th February 2007, 00:02
Daca tot e sa vorbim...discutii, se poate face un clasament dintre fotbalistii care au constituit baza echipei nationale in iunie-iulie anul trecut.
Exemple: Lahm, Klose, Frings, Schneider, Podolski, Mertesacker,Schweinsteiger.

waterboy
13th February 2007, 01:29
Cat despre afirmatii cum ca ar fi paralel cu fotbalul.. mai usor.. omul e bine intentionat si oricum a mai dinamizat forumul putin chiar si cu aceste treaduri care par cate o data a fi "extremiste" (cel mai bun, cel mai tare, cine pica s.a.) Cei care critica (si aici nu ma refer la George) ar trebui sa incerce si ei sa isi stoarca creierii sa faca atatea treaduri incat sa dinamizeze discutiile pe forum. Laur are o bila alba din partea mea. Omul e la inceput si cu toate astea a facut destule de cand e pe forum.
În momentul în care faci un thread cu întrebarea "Care este cel mai bun jucător" și tu pui 4 variante de răspuns din care doar una să zicem că ar fi cât de cât ok, înseamnă că ești paralel cu fotbalul. Poate să știe tot ce mișcă la voi la Farul sau prin alte campionate, dar când vine vorba de Germania e total paralel.
O fi făcut lucru bune pe altundeva, căci pe secțiunea asta nu prea cred.
Și încă un lucru elementar legat de un forum, ca să nu te mai plângi că unii nu fac nimic: nu contează numărul de threaduri deschise, ci numărul de posturi. Dacă tu preferi ca fiecare user să deschidă 5 threaduri și după să nu mai scrie nimic, în locul unora care scriu mai multe mesaje, atunci ai două variante:
1. îl aperi pe Laur până în pânzele albe și nu vrei să recunoști că nu a făcut nimic bun
2. habar n-ai ce înseamnă a dinamiza un forum.

tchibos
13th February 2007, 01:33
cred ca exagerezi putin si la 1. si la 2. si inainte de ele.. tu cate treaduri ai deschis?.. si cate mesaje ai?.. esti cunoscator absolut al fenomenului?.. aud?.. si mai ales din ce data esti inscris fata de el?.. ca sa nu intru in profunzime sa vad ce ai scris :rolleyes:

daca ar fi sa exagerez si eu putin asa cum ai facut tu, as spune ca da, e mai important sa ai 100 de treaduri cu nici o postare decat un singur tread pe forum cu 100 de postari

relansat
13th February 2007, 01:38
Cum sa lipseasa Bastian de`aici? :D ... ci rai sunteti :(

waterboy
13th February 2007, 01:43
Uită-te în profilul meu și o să vezi acolo cât postez pe Germania. E singurul loc unde postez (excepție fac cazurile aparte cum a fost cel cu Laur). Sunt încă pe acest forum pentru că mai există ceva pe această secțiune și vreau să rămână măcar așa cum e. Dacă apar tot felul de threaduri inutile și discuții aiurea plec liniștit la concurență, unde chiar sunt și unde sunt implicat mai mult.

După ce ai editat și ai adăugat și chestia cu 100 de threaduri și postări îmi dau seama că nu am exagerat cu nimic cu cele două puncte. Și dacă aveam cumva o speranță că nu te încadrezi în niciunu din ele, acum îmi dau seama că de fapt le îndeplinești simultan pe amândouă.

tchibos
13th February 2007, 12:07
in regula.. ne-am dat la o parte de pe Germania.. si eu si Laur.. discutati doar voi cunoscatorii

Jerry20cm
13th February 2007, 12:16
1.van der Vaart
2.Klose
3.Lucio

Iulian Lazialu
13th February 2007, 13:01
Klose si Borowski iar din poolul ala fantoma cel mai bun e sagnol

georg40
13th February 2007, 16:02
in regula.. ne-am dat la o parte de pe Germania.. si eu si Laur.. discutati doar voi cunoscatorii

Nu v-a dat nimeni la o parte,cel putin atat vreme cat eu sunt aici moderator ,iar discutiile sunt decente si la obiect, fiecare poate sa-si spuna in mod nelimitat parerea.
Iar cunoscatori sunt toti , dupa principiul ca la fotbal si agricultura se pricepe tot romanul !

tchibos
13th February 2007, 16:11
cred ca era vorba de fotbal si politica.. da' am inteles ideea :ok:

georg40
13th February 2007, 16:44
cred ca era vorba de fotbal si politica.. da' am inteles ideea :ok:

Proverbul era asa in vremea cand la politica nu-si putea da fiecare cu presupusu`, poate ca actualizat este asa cum spui tu...

Alberto
19th February 2007, 09:22
1.Van der Vart
2. Klose
3. Podolski

carlo
21st February 2007, 18:51
1.Van der Vart
2. Klose
3. Podolski
De un anume DIEGO ati auzit?Sau de un FRINGS?:mda:
Ce Podolski,Bastian sau Lucio?:happy

Universal
31st May 2007, 14:10
Diego, urmat de Lincoln si Thomas Hitzlsberger

kain
31st May 2007, 15:41
Diego

georg40
31st May 2007, 16:10
Raspunsuri tot atat de relative ca si threadul in sine.
Gasesti o sumedenie de jucatori cu 101 calitati si 101 lipsuri.
Si pe plan mondial cand vorbesti de mari jucatori (Pele, Eusebio, Maradona, Beckenbauer, Cruyff,Di Stefano,Puskas, Jasin samd. mai am 100 de nume) iti este greu sa te decizi. Iar in Bundesliga ? Un jucator dominant ca sa nu vorbesc de un Top-Star lipseste cu desavarsire.