PDA

View Full Version : Aventuri cu masina



california
1st February 2007, 01:42
Va invit aici sa postati aventuri avute de catre voi sau de altii cu masina la condus.

incep eu ....asta este descrierea unei zile a unei prietene...:)

A day to remember


....azi a fost prima zi cind am condus singura....
Pe la trei dupa amiaza am facut o pauza cu despachetatul si m-am uitat pe internet dupa spas in zona...Am vazut una din spas "Spa Gregorie" care are doua locatii (Newport Beach, Rancho Santa Margarita)-ca avea jobs posted online si am sunat la ei.
Unul din HR managers mi-a spus ca daca ajung pina la 4pm la interviu poate sa ma vada azi....
Si cum toate nu merg cind trebuie...:
- masina era la Lance (care in cinci minute a adus-o in garaj)
- nu am reusit sa print resume-ul asa ca l-am trimis pe mail
-am scris adresa si drumul de acasa din MV pina in RSM (left on Crown Valley, left on Antonio, left on Bienvenidos, right on Alma Aldea, left on El Paseo)...da' nu am scris si drumul inapoi.....
Logic era ca unde am facut dreapta sa fac singa si viceversa....
OK.....DA' LOGICA nu functioneaza la Cami pe intuneric [doar daca merg pe jos] (ca se facuse cinci jumate pina am iesit de la interviu ) si pe ploaie....
De ajuns am ajuns cu genunchii si miinile tremurind. Am cerut un pahar cu apa cind am ajuns la Spa. Tipul de la receptie m-a intrebat daca sunt OK. Daca sunt la Spa sunt OK....:)


Acu' trebuie sa va povestesc drumul inapoi...Nu stiu ce am facut ...da' directiile mele au fost pe video clipitor...si m-am pierdut...Am intrat intr-un mall si am vazut Trader Joe's, Big 5...Target, Edwards Theater ....si a inceput o ploaie marunta.....
L-am sunat pe Lance sa ii spun ca sunt m-am pierdut ................am lasat mesaj....
M-am dus la BIg 5 cu harta si creionul si l-am intrebat pe casier cum sa ajung la Bienvenidos...sau Antonio....(Nu stiu daca am mentionat ca deja se intunecase)....Dragu' de casier a zis ca si el e nou prin zona...da' o doamna care era la rind mi-a spus ca imi deseneaza ea ruta....
Fac un U-Turn pe Las Flores si ma tot duc pina dau in Bienvenidos....
Dupa 20 de minute FINALLY gasesc ANTONIO (nu stiu pe unde m-am tot dus da' cind am vazut Antonio am facut dreapta )....
Pe Antonio am condus circa 15minute ---drum lung....max speed 55 miles /hour....
S-a facut frig, am dat drumul la caldura, in mai putin de doua minute geamurile s-au aburit ....beep!!!!!!!!...si cum nu vedeam nimic pe intuneric incerc sa deschis geamurile....Ma gindeam ca deschid geamul din stinga mea si pot sa vad....Toate geamurile le-am deschis doar pe cel de linga mine nu...si toate stopurile erau GREEN....
Vreo zece minute am condus cu toate geamurile deschise (ca pina la urma am reusit sa deschid si geamul din stinga mea....Imi clantaneau dintii in gura de frig si va amintiti ca afara ploua marunt (am descoperit repede cum sa dau drumul la stergatoare).....
Lance a sunat undeva intre luptele mele cu geamurile si stergatoarele de parbrize....I-am spus doar ca sunt :"alive" si in drum spre casa....
Am ajuns tremurind de frig...Am baut un rum & coke si sunt bucuroasa ca am mers singura cu masina pentru prima oara ....
Pentru voi cei care conduceti de mult timp poate e doar o lectura funny....dar pentru mine a fost o zi deosebita.....Si a inceput atit de banal....facind ordine prin cutii.....

v-am salutat....:lol:

TheIceMan
1st February 2007, 23:03
uite aici un Jeep story very funny :

http://www.torontogasprices.com/Forum_MSG.aspx?master=2&category=1282&topic=174548&page_no=2&FAV=N

07Ex
2nd February 2007, 16:58
Ambele "aventuri" mi se par banale. Nici macar nu sunt funny, dar ma rog, daca voua va plac.