PDA

View Full Version : Cine se crede G. Becali asta?



blatistul
14th May 2003, 06:09
Nu ma indoiesc ca are bani si interesul lui sincer este sa ajute Steaua(tot respectul), dar manierele lui de "cioban" sint mai pronuntate decat averea lui.
Ce naiba nu-si angajeaza un interpret . Omul asta chiar nu are un pic de diplomatie, injura pe toata lumea ca la usa cortului.
Oricum are "dosarul" incarcat nu e la prima abatere.[/u][/i]

nick
14th May 2003, 18:24
Absolut de acord cu tine.Din pacate,insa,in Romania zilelor noastre o singura valoare este recunoscuta:BANUL.Daca X are bani nu mai conteaza daca gindeste sau nu, daca se poate exprima sau e agramat,etc.Totul e sa ai bani, indiferent cum i-ai obtinut.Mai grav e ca majoritatea celorlalti accepta situatia cu o expresie de genul:"e adevarat ca a gresit,sau ca a depasit orice limita,dar la banii lui isi poate permite".
Despre Becali,vom mai auzi,cu siguranta,pentru ca e tinut"in palma" cam de toata lumea.Liga nu il pedepseste pentru ca e condusa de "mitica",personaj din aceeasi categorie(daca nu mai rau),presa il caracterizeaza ca fiind"pitoresc"in situatii in care intr-o tara normala ar fi fost desfiintat,iar puterea politica face afaceri "la greu"cu individul,considerind o favoare faptul ca"latifundiarul din Pipera" le ofera cite o invitatie in loja sa personala la meciurile Stelei.In aceste conditii nu numai ca sintem nevoiti sa il acceptam inca multa vreme,dar e posibil ca in viitor sa ni se interzica sa ne exprimam vreo opinie impotriva lui. :x
P.S. Individul are deja un interpret de care ne-am ocupat pe acest forum cu ceva timp in urma:M.M.Stoica care(cacofonie voita)in loc sa il invete pe gigi cum sa vorbeasca si-a insusit el limbajul si "manierele" /fu/

riva
21st June 2003, 11:33
sa-i bag sirma in git la becali!

Jhan
21st June 2003, 11:57
Bah,Becali este cel mai de respectat om din fotbalul romanesc.Am toata stima pt el.Totusi nimeni nu e,nu poate fi, perfect.Uneori mai are si dreptate cand ataca.

baubau
21st June 2003, 12:15
De ce ar trebui respectat?Pt ca tine Steaua pe banii lui?Bravo lui!Dar daca ar stii sa se comporte ca un adevarat manager atunci da ar trebui respectat!

apparte
21st June 2003, 22:42
Respect pt ca investeste la Steaua!Dar maniere /nope/ !Dar asta-i Romania,cea in care dicteaza banul :( !Cateodata iti vine sa le zici /fu/

fia
25th January 2006, 21:39
Vreme trece vreme vine
Toate-s vechi si noua toate
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate

Paul
25th January 2006, 21:46
Vreme trece vreme vine
Toate-s vechi si noua toate
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate

Mihai Eminescu - "Glossa"

fia
25th January 2006, 21:53
Multumesc ca m-ai luminat....eu credeam ca e scrisa de GB

Paul
25th January 2006, 21:56
credeam ca l`ai citat pe Vadim Tudor :D

remy
25th January 2006, 23:24
Bine ca ai dezgropat acest thread. Odata si-odata vor vedea unii de ce ma agit eu aici, si poate nu vor mai jigni.
Dar daca vorbesti cu niste stelisti pe care nu-i intereseaza cine-i conduce, doar sa bage bani acolo, e greu sa-i luminezi. Asta se numeste fanatism, dar nu se manifesta la toti, ci doar la 75 % dintre ei.
Asteptam noi vesti de la "maretul investitor". Poate-si ia tricicleta pana-si ia Maybach-ul de la reparat. Deja e pe butuci omul ... cu avere de 1 miliard.
E clar, averea lui virtuala sta in niste terenuri, care sant facute "cadou" de unii mafioti din Armata. Ca pana acum era inchis pe multi ani, mai ales ca a mai fost clar acuzat ca facea afaceri si cu clanul Camataru, nu mai vorbesc de alte "bube", cu alte afaceri dubioase. Dar are "spate puternic", care deja a dat in reumatism si scartaie.
La adio, JIJI. Si nu-i mai luati apararea.

Paul
25th January 2006, 23:45
te agiti degeaba :P


E clar, avera lui sta in niste terenuri, care sant facute "cadou" de unii mafioti din Armata.

Alea sunt 20 de hectare , din cele 700 de care le are ...

Si oricum a dat si el la schimb 20 ha...
Noapte buna remisor

remy
26th January 2006, 00:09
Sa n-ai cosmaruri.
Si ... Nu va fie frica, JIJI (si Steaua) pica !
Pe unde mai e Steaua Cre(s)tina ? Dar palmaresul ?
Hai, ca nu mai avem subiecte de care sa radem cu comicii vestiti de la Steaua. Penibili mai sant.
Si sa mai aiba Carcotashii subiecte, ca e cam saracie.
La adio JIJI, MEME ... si Steaua.

Paul
26th January 2006, 00:12
doar intr`o minte cretina / exista steaua crestina

Triphat
26th January 2006, 00:12
remy esti pe ciuperci magice ? cum sa se duca Steaua ?

Paul
26th January 2006, 00:18
se duce... in champions league !

metallic_rain
26th January 2006, 00:38
Indiferent cat de cioban este Jiji, nici unu din borfasii asemeni lui nu a facut ce a facut el pt oamenii saraci din zonele inundate din Galati. Sa construiesti fie si din furaciune un sat de la temelii nu e la indemana unui, Netoiu, Badea, Porcea si retul ciracilor de la alte echipe, nu?

remy
26th January 2006, 00:41
Se duce ... la parnaie, cu JIJI.

Angelina Jolie
26th January 2006, 02:37
Pacat ca nu l-o omorat ala cu TIR-ul!:yeah: :yeah:

walt.mann
26th January 2006, 08:50
@Marilyn Monroe: Tu esti sanatos? Asa, pacat ca nu s-a prabusit avionul cu CFr-ul tau cand au venit din Franta, in Intertoto! Nu crezi ca exagerezi?

Sauron
26th January 2006, 09:39
E usor influentabil, plin de el,arogant,a fost prostit sa intre in politica si a intrat, MM face ce vrea cu el etc.:no:
Dar, pe langa toate *******eniile ce le face, a construit parca 150 de case pentru nishte amarati. Ca are profit din asta ca nu are, din banii lui au fost facute.:ok:
Nu-i iau apararea, sunt satul de el la televizor, cauta scandalul cu lumanarea.:ciocan:

4star
26th January 2006, 10:04
Iar despre gigi, ... Pai nu stiu cata vina are el in treaba asta (asa l-a lasat Dumnezeu) si cata vina are mass media care in cautare de senzational si in fuga dupa rating il aduce in fata. presa il cauta cu lupa sa ii ia interviuri pentru ca o imagine a lui pe prima pagina si un titlu scris cu rosu vinde trei sferturi din tiraj.
Cum e vorba aia " Unde nu da Dumnezeu, nu ai de unde cere" ?
El are vina, sau mass media? Sau mai bine zis El sau noi (poporul roman) consumatorii de informatii care cauta puiul nascut si vaca cu cinci picioare. In categoria asta se pot inscrie multe dintre vedetele umflate de televiziuni.
La toate astea se adauga simpatiile sau antipatiile personale. Asa cum a aparut thread ul asta intitulat" Cine (":drak: ") se crede..." puteau apare alte nspe mii de thread uri despre alti oameni din fotbalul nostru pitoresc.
Hai sa alimentam in continuare "fenomenul" Gigi, sa scriem cat mai mult despre el, ... hai sa ne facem exact ce fac ei, sa ne porcaim unii pe altii dupa chipul si imaginea show lui oferit de meciul Vadim vs Gigi.

PS . High Remy, da drumu si desfasoara-te ca esti pe thread ul potrivit.

relansat
26th January 2006, 10:23
ca sa fiu on toppic ... se crede un Dumnezeu al "pamantenilor" sau a

amaratilor (cum adesea ii place sa foloseasca acest cuvant) ... nu este un

sfant , dimpotriva ... majoritatea greselilor pe care le face si le "rascumpara"

prin intermediul verzishorilor ... asta este George Becali , omul care crede ca

totul se poate cumpara cu bani ... asha o fi oare ? :mda:

Ultras
26th January 2006, 11:52
Mi-a placut la el indemanarea de a repara Maybach-ul! :D Cata finete, cata maiestrie. Daca vad nemtii inregistrarea, cred ca o sa ii ofere 1 milion de euro pe luna numai sa nu se mai atinga de masinile lor...

Sergio
26th January 2006, 11:55
doar intr`o minte cretina / exista steaua crestina
il faci pe jiji cretin? Ia masoara-ti cuvintele. :evil:

cine e jiji? Cel mai iubit dintre pamanteni... pardon, printre nepoti sau netoti. :D

fia, un citat din GB ar suna cam asa:
"ba baaahhh baaaaa... daca ma supar va cumpar pe toti... baaaah.. sa moara voiculescu de ciuda" :P

Hipgnosis
26th January 2006, 11:56
Mi-a placut la el indemanarea de a repara Maybach-ul! :D Cata finete, cata maiestrie. Daca vad nemtii inregistrarea, cred ca o sa ii ofere 1 milion de euro pe luna numai sa nu se mai atinga de masinile lor...

nice one :ok:

Ultras
26th January 2006, 13:28
Chiar ma gandeam sa le trimit filmuletul si sa ii intreb ce parere au... :drak:
Din pacate nu am gasit nici o adresa de mail. :mda:

desdemona
26th January 2006, 13:41
Trimite-mi-l mie, Ultras :ok: , ca nu am apucat sa vad aproape nimic, ca eram la munca. Am vazut foarte pe fuga ceva ... parca era cu o ranga in mana sau nu stiu cu ce si incerca sa deschida portiera busita... era TV foarte departe si aveam treaba multa. As vrea sa vad totusi care era faza ::P

Ultras
26th January 2006, 13:44
E pe gsp: http://rapidshare.de/files/11806425/Gigi_repara_cu_ranga_Maybachul.avi.html

desdemona
26th January 2006, 13:46
Saru'mana, o sa iau diseara de acasa.... ca aci nu-mi merge deloc netul.

suporterita
26th January 2006, 14:06
Bine ca ai dezgropat acest thread. Odata si-odata vor vedea unii de ce ma agit eu aici, si poate nu vor mai jigni.
Dar daca vorbesti cu niste stelisti pe care nu-i intereseaza cine-i conduce, doar sa bage bani acolo, e greu sa-i luminezi. Asta se numeste fanatism, dar nu se manifesta la toti, ci doar la 75 % dintre ei.
Asteptam noi vesti de la "maretul investitor". Poate-si ia tricicleta pana-si ia Maybach-ul de la reparat. Deja e pe butuci omul ... cu avere de 1 miliard.
E clar, averea lui virtuala sta in niste terenuri, care sant facute "cadou" de unii mafioti din Armata. Ca pana acum era inchis pe multi ani, mai ales ca a mai fost clar acuzat ca facea afaceri si cu clanul Camataru, nu mai vorbesc de alte "bube", cu alte afaceri dubioase. Dar are "spate puternic", care deja a dat in reumatism si scartaie.
La adio, JIJI. Si nu-i mai luati apararea.

iar o dai in balarii.:ciocan:
mai scuteste-ne chiar daca este un personaj tragicomic felul in care postezi este jenant.

Sergio
26th January 2006, 15:19
pai cam are dreptate... ca unii nu vor sa accepte realitatea, e treaba lor.

in caz ca tot nu e clar cine e GB:

http://www.gsp.ro/images/content/edition/edition.pdf

:happy

remy
26th January 2006, 22:46
Chiar ma gandeam sa le trimit filmuletul si sa ii intreb ce parere au... :drak:
Din pacate nu am gasit nici o adresa de mail. :mda:

De acum uploadati toti cei care aveti ceva: poze, filmuletze, muzica, etc., pe http://www.mytempdir.com .
Acolo puteti "hosta" orice vreti.

uti2102
26th January 2006, 22:54
Remy, serios itzi zic, cu mania asta a ta potzi face bani multzi ! Fa-i un site lui Gigi, fa-i un film, un album, fa-i ceva ! Vei putea face shi tu un ban gramada facand ce-tzi place mai bine : reclama idolului tau, Jiji Berbecali !

remy
27th January 2006, 00:23
Cred ca traiesti pe lumea asta, si poti citi romaneste. Unde ai vazut tu ca-i fac reclama lui JIJI ?
Reclama unuia se face in mod negativ, vazand toate defectele posibile ? Nu abera, si nu ocoli subiectul, ca voi santeti in familia lui, ce naiba, el va plateste marea turma.
Adulati-l pana la moarte. Sa nu aveti cosmaruri ca noi, ceilalti, vom avea multe de facut caterinca la adresa clubului Steaua.
Daca declari sus si tare ca nu-l agreezi, de ce-i iei apararea cat poti de tare ?
TIPIC STELIST, MI-E MILA DE VOI.

delaparis
27th January 2006, 00:26
Remy mai ai mult de gindit ... promit si sunt sincer !!!!

philos
27th January 2006, 01:03
@ remy
cand o sa am nevoie de compasiunea ta, am sa te anunt...pana atunci, scuteste-ma...

ca sa te lamuresti de reactia unor stelisti la replicile tale ref la jiji... consider ca majoritatea suporterilor rosh-albashtri au o parere proasta despre jiji, DAR cand discuta cu o persoana ca tine, de un fanatism de nedescris, incearca s-o mai dreaga un pic...

cu alte cuvinte, o reactie fireasca pt orice interlocutor de-al tau este aceea de a se delimita de ceea ce spui...tocmai pentru ca esti prea emotiv, duci totul la extrem, nu te controlezi...

asa se intampla si cand unii stelisti ii iau apararea lui jiji, tu prea il vopsesti in negru...e adevarat ca are defecte, chiar o gramada...dar remy draga, tu vorbesti de parca l-ai duce in fata plutonului de executie...iar cand cineva nu-ti impartaseste intocmai opinia, iei foc...

ti-ai facut cunoscut punctul de vedere vizavi de jiji de nenumarate ori...de ce tot mai bati apa-n piua?

spuneai pe un thread ca nu esti fan vadim, dar vreau sa-ti spun ca imi pare ca-i impartasesti stilul: extremist, veninos, arogant...

remy
27th January 2006, 01:20
Si, pana la urma, marmota ce zicea ?
Spune clar: esti cu JIJI pana la moarte. E clar ca esti de acord cu tot ce face si zice JIJEL. Vezi sa nu ramai asa.
Deja va compatimesc cand nu va mai fi aceasta facatura de om.
Daca eu sant satul de violenta lui in limbaj si fizica, si de aparitiile lui lunare ca un om sifilitic, cum spunea Vadim, e o crima ?
Jur, ca daca nu eram atat de stesat de stilul lui violent in toate, nu imi pierdeam timpul pe aici.
Poate veti vedea odata si-odata ca am dreptate sa nu mai adulati un astfel de om.

Angelina Jolie
27th January 2006, 05:55
@Marilyn Monroe: Tu esti sanatos? Asa, pacat ca nu s-a prabusit avionul cu CFr-ul tau cand au venit din Franta, in Intertoto! Nu crezi ca exagerezi?
Amu si dupa oierul asta infect ar trebui sa-mi para rau? Ce dreaq?
Da sunt sanatos mersi. Tu cum o duci?

philos
27th January 2006, 06:18
@ remy...
io spun ceva...tu tot ce vrei tu intelegi si bati campii cu nush ce marmote...
tie ti-e clar ca-l sustin io pe Jiji? de unde pana unde?
bine ca recunosti ca te streseaza...nu dormi noaptea din cauza lui sau ce? nu vezi ca aproape pe orice thread cu orice topic, aduci vorba de Jiji sau MM?
get a life, man...take it easy...

GruppoApparte
27th January 2006, 06:32
lasati mai ca'l sustin eu promit ca'i fac galerie ... mie mi simpatic jiji cu tot ce face ... asa ca nu'l mai jigniti atat sa va fie rusine ... lasati omu impace , fara el nu am mai avea de cine rade si de ce rade :P
remy io zic sa o lasi mai incet cu jiiji :) ca asa e el de neschimbat nu are nimeni cei face si bv lui ca face ce vrea ...

walt.mann
27th January 2006, 08:42
Amu si dupa oierul asta infect ar trebui sa-mi para rau? Ce dreaq?
Da sunt sanatos mersi. Tu cum o duci?
Bine mersi, si eu. Totusi, nu cred ca trebuie sa ajungem sa ne dorim moartea cuiva. Aaaa, pardon, odata mi-am dorit ca un Urs (cu fluier in gura), sa ia parte la o vanatoare a lui Tiriac, pe post de "special guest".

Angelina Jolie
27th January 2006, 08:50
Pai amu no, ce sa zic? Nu ii doresc moartea ca nu am nimic cu el, dar nici nu as suferi prea mult daca ar deceda.

SilverZeus
27th January 2006, 09:59
Respect pt ca investeste la Steaua!Dar maniere /nope/ !Dar asta-i Romania,cea in care dicteaza banul :( !Cateodata iti vine sa le zici /fu/

...iti impartasesc parerea!...cand ma gandesc ce lichele se perinda la conducerea tarii (tupeisti, inculti, hoti, nesimtiti, and so on....), parca un fost cioban (actualmente miliardar in E) nu ma mai deranjeaza atat...

...ah, si ma mai deranjeaza un lucru: cu toate ca ma irita si pe mine grandomania si lipsa crunta de eleganta din manifestarile sale, nu inteleg de ce lumea il considera inca un cioban (oare e asta intr-adevar o rusine????)...parerea mea e ca a facut multe lucruri bune (...si din propriul buzunar !!!!! ) pe care cei cu putere si de la putere (din 89 incoace) le-au facut numai ptr propriile familii, nu si ptr amaratii din tara asta....

....si mai luminati-ma cu o chestie: cu ce e mai nociv JJ decat sa zicem Tariceanu, Copos, Nastase, Hrebenciuc sau Dinu Patriciu ??? ....astia vb frumos la tv si iti fura din buzunar cu ambele maini.....

STEAUA-MANIA
27th January 2006, 10:42
pai cam are dreptate... ca unii nu vor sa accepte realitatea, e treaba lor.

in caz ca tot nu e clar cine e GB:

http://www.gsp.ro/images/content/edition/edition.pdf

:happy
Tu vorbesti de realitate?:rosu: Uita-te unde e poli timisoara ,apoi gandeste-te ce echipa sustii cu atata pasiune...e plina lumea de moralisti!

six
27th January 2006, 10:51
Uita-te unde e poli timisoara
locu 4 in divizia A(trebuia pe 3 dar "glumele"de la poli iasi au pierdut cu National ca niste.......si asa suntem pe 4)...:cool: :cool: :cool:

STEAUA-MANIA
27th January 2006, 11:05
bv zerosase,iesti o persoana plina de "demnitate" chiar ca voi banatenii sunteti "deosebiti"...uiti ce echipa a adus Anton Dobos la timisoara...

six
27th January 2006, 11:12
@SM...parca am facut PACE pe chestia asta...nu???aipopa ce spui???:mda:

desdemona
27th January 2006, 11:21
Cred ca traiesti pe lumea asta, si poti citi romaneste. Unde ai vazut tu ca-i fac reclama lui JIJI ?
Reclama unuia se face in mod negativ, vazand toate defectele posibile ?

Raspunsul la ultima intrebare e DA, si aia tot reclama se cheama. Mai documenteaza-te inainte sa scoti porumbei pe guritza :ok:
Alpopa are dreptate, daca tot o faci, macar sa scoti si ceva bani din chestia asta :D

STEAUA-MANIA
27th January 2006, 12:31
@SM...parca am facut PACE pe chestia asta...nu???aipopa ce spui???:mda:
ZO:pai vrei sa vorbim doar ce-ti convine?:rosu:

six
27th January 2006, 12:39
ZO:pai vrei sa vorbim doar ce-ti convine?:rosu:
Tu crezi ca daca voi o tot dati cu:aek,dragadiri,fulgeri,zambon,etc etc noi cu nicu impuscatu,comunisti,maimute curentate etc etc....chiar crezi ca ne face cinste????eu zic ca NU......oare cand o sa vorbim despre echipe,tactici,valoare(si aia fara mistouri).....nu!!??:ok:

STEAUA-MANIA
27th January 2006, 12:47
Subscriu la ceea ce propui,sa vb mai mult despre echipe si sa lasam istoria pe seama altora...daca si fratii tai din timisoara ti=ar urma sfatul,nu ar mai exista aceste discutii.
Referitor la gigi:prin felul sau de a fii,vesnic palavragiu..si-a facut multi dusmani.gigi are multe pacate..insa faptul ca in acest STEAUA are rezultatele care le are(cupe europene) se datoreaza si lui,si aici ma refer nu a vandut jucatori,astfel s-a creat o omogenitate in cadrul echipei.

six
27th January 2006, 12:58
@SM,ai perfecta dreptate,respectam Steaua,sa dea Dumnezeu sa ajungeti in finala dar fiti siguri ca si POLI vine tare din urma de aceasta data PE BUNE....ciao:ok: :yeah: :cool:

STEAUA-MANIA
27th January 2006, 13:04
Hai,daca incepem sa ne "lingusim" sa imi fac si eu partea:D sa dea Dumnezeu ca STEAUA sa castige cupa Uefa!asa,poli va juca in CL,de pe locul 2 in camp,in urma STELEI,evident:D
OT:gigi si iancu cica's mari prieteni :D nu inteleg dc s'a atacat la faza cu Rafo...o fi doar o manevra de-a-si creste po****ritatea:D

six
27th January 2006, 13:12
Asa ceva..... respect parerea ta dar noi nu dorim doar sa participam ci sa si facem fata acolo,in campionatul intern nu dorim decat un singur lucru CORECTITUDINE ca de restu ne ocupam noi,iar referitor la RAFO....caterinca de doi lei....:pace:

uti2102
27th January 2006, 17:26
@SM...parca am facut PACE pe chestia asta...nu???aipopa ce spui???:mda:
Pacea e legata de echipa aceea din divizia C, care acum nu va mai reprezinta. Nu ne mai legam de ea shi nu mai facem mishtouri de voi.
Cat despre Dobosh, adica vrei sa uitam ce-a fost acum 4 ani ?! :o:

remy
28th January 2006, 02:22
Raspunsul la ultima intrebare e DA, si aia tot reclama se cheama. Mai documenteaza-te inainte sa scoti porumbei pe guritza :ok:
Alpopa are dreptate, daca tot o faci, macar sa scoti si ceva bani din chestia asta :D

De unde ai mai scos si porumbelul asta ?
Scrii rar, si tot mai putin la obiect.
Stii ce ma intriga, daca esti moderatoare, de ce nu te iei si de un stelist cand abereaza aiurea, sau chiar injura ?
Vreau mai multa echidistanta.
Ce mi-au putut auzi urechile: faci cuiva reclama facandu-l in toate felurile: analfabet, mafiot, violent. Chiar ca e de ras. Inseamna ca si Malonga Parfait (primul atacat de cioban, atunci aratandu-si prima data adevarata fata de om violent), Vadim, C.T. Popescu, Mugur Mihaescu, Anghel Iordanescu, D. Voiculescu, Carcotashii, si multi altii... i-au facut reclama.
Doamne fereste, chiar asa rau am ajuns sa gandim ?
Grav. Deja ganditi ca el si nu-i bine.
Nu poate ca unul manifestandu-se ca Hitler sa fie lasat sa zburde in voie peste tot, si multi il aplauda.

deep purple
28th January 2006, 04:37
Iti dai seama ce reclama-si facea suporterul pocnit de MM, daca o lua de la Gigi?
Eu va dau totusi o idee. Cand vreti sa mergeti la o bauta, ca sa nu va cheltuiti banii, urcati-va pe o macara si cereti sa vina Gigi Becali. Va aparea imediat si va va da si bani. Nu ca i se rupe sufletul de voi, dar da bine la imagine.

P.S. Sa nu uitati sa strigati din varful macaralei ca vreti sa va inmatriculati la PNG... sau cum s-o chema. Primiti bonus gras. O tura cu mei... baciul reparat.

steauahamu
28th January 2006, 09:32
Bine ca ai dezgropat acest thread. Odata si-odata vor vedea unii de ce ma agit eu aici, si poate nu vor mai jigni.
Dar daca vorbesti cu niste stelisti pe care nu-i intereseaza cine-i conduce, doar sa bage bani acolo, e greu sa-i luminezi. Asta se numeste fanatism, dar nu se manifesta la toti, ci doar la 75 % dintre ei.
Asteptam noi vesti de la "maretul investitor". Poate-si ia tricicleta pana-si ia Maybach-ul de la reparat. Deja e pe butuci omul ... cu avere de 1 miliard.
E clar, averea lui virtuala sta in niste terenuri, care sant facute "cadou" de unii mafioti din Armata. Ca pana acum era inchis pe multi ani, mai ales ca a mai fost clar acuzat ca facea afaceri si cu clanul Camataru, nu mai vorbesc de alte "bube", cu alte afaceri dubioase. Dar are "spate puternic", care deja a dat in reumatism si scartaie.
La adio, JIJI. Si nu-i mai luati apararea.

Doamne unde statea "bodu"????????? Ai spus bine " nu mai vorbesc" cred ca ar trebui sa pui in aplicare ceea ce spui! Ce bine stai cu matematica , eu spun sa calI-ai lasat tu locul cald ? Poartatzi tie de grija nu lui Gigi , ca deocamdata nu ii ajungi nici macar la degetul mic de la piciorul stang............culcuezi mai bine si vei vedea ca iti ies procentele cu "virgula"
-ai lasat tu locul cald ? Poartatzi tie de grija nu lui Gigi , ca deocamdata nu ii ajungi nici macar la degetul mic de la piciorul stang............

krapulax
28th January 2006, 20:47
l-am vazut ieri seara pe individ la emisiunea lui esca andreea. comenta spusele lui vc tudor dintr-o conferinta de presa si pot sa spui ca nu l-am vazut vreodata asa speriat. sau mi se păru numa?

Paul
28th January 2006, 20:48
inseamna ca nu l`ai vazut la alegerile din 2004 , cand era la TVR 1 ... (vinerea din`naintea alegerilor)
sa`l fi vazut atunci ... :D

krapulax
28th January 2006, 20:58
la intalnirea aia cu toti catindatii, nu? asa e, imi amintesc.

Paul
28th January 2006, 21:02
exact;
cand a fost intrebat : La ce liceu a terminat , la ce universitate e , si nu a fost in stare sa raspunda :D

Si alte chestii ... atunci a fost penibil (culmea penibilitatii) desi nu s-a manifestat in stilul lui (cu urlete) , in ceea ce a raspuns si cat de pierdut era in spatiu , a parut penibil.

Desi ar fi trebuit sa fie un avantaj ca apare des la TV , el era cel mai dezorientat.
Unii candidati apareau prima data in fata camerei si s-au descurcat onorabil , pe cand el Jiji mediatizatul a fost pe spate ...

be@
28th January 2006, 21:27
Paulica, sunt impresionata de sinceritatea ta. :D
OT : Pe mine ma enerveaza laudarosenia , aroganta si tupeul lui Becali .

Paul
28th January 2006, 22:22
Tu te pricepi si la fotbal si la politica ... :o:
Din fotbal n`ai priceput nimik , din politica cred ca nici atat :D
-----
OT.

ramane o enigma ce s-a intamplat atunci ...
ori i`a fost frica sa fie eliminat din emisiune , ori i s-a pus ceva in cafea apa , fiindca atunci nu s-a comportat "natural"

dede
28th January 2006, 22:29
pai cand s-a vazut incoltit de atatia "dusmani", i s-a facut frica :evil:
banuiesc ca i-a trecut gandu sa se mai faca presedinte

remy
29th January 2006, 03:13
Jiji Becali Cred Ca Se Calugareste. Vad Ca De Cand Cu Accidentul S-a Cam Ofilit. Poate-si Da Seama Ca Dumnezeu Il Incearca Inca O Data, Si Va Mai Lasa Din Aroganta Si Urletele De "maimuta Curentata", Vorba Lui Vadim.
Se Da Pe Brazda Oare ?

Hipgnosis
30th January 2006, 14:51
Jiji Becali Cred Ca Se Calugareste. Vad Ca De Cand Cu Accidentul S-a Cam Ofilit. Poate-si Da Seama Ca Dumnezeu Il Incearca Inca O Data, Si Va Mai Lasa Din Aroganta Si Urletele De "maimuta Curentata", Vorba Lui Vadim.
Se Da Pe Brazda Oare ?

cred ca esti persoana care ii acorda cea mai mar atentie lui Gigi de pe forumurile patriei.
Ne poti spune si noua cum ai ajuns la concluzi ca "Dumnezeu Il Incearca Inca O Data" ???? Ti-a spus Dumnezeu sau ai tras tu singur concluzia asta ???:evil: :evil: :evil:
In general sa stii ca numai mascaricii citeaza din personaje gen Vadim! :rosu: . sa stii ca atunci cand citezi un cretin...inseamna ca ii impartasesti ideile..continua tu.

Paul
30th January 2006, 14:58
nici Zmarandescu & Co. nu ii poarta de grija lu JJ cand ii poarta remy :D

Mai ales cate threaduri i-a dedicat

Cred ca imbogateste remy , daca aude Jiji ca are un asemenea fan :P

dede
30th January 2006, 15:04
cred ca esti persoana care ii acorda cea mai mar atentie lui Gigi de pe forumurile patriei.

crezi doar? un asemenea fan nu va mai avea jiji nici in vise...

Sauron
30th January 2006, 15:12
Sa-l vezi pe razboinic cu Nadia in loja ca nu-si mai incape in piele, poate primeste si Nadia tricou cu vaca pe el, mai stii ?/hello

Paul
30th January 2006, 15:20
de ce nu , Nadia invitata de onoare a Stelei la finala Cupei UEFA

remy
30th January 2006, 15:48
Daca nu i-ati lua apararea cu inversunare analfabetului (apropo, nici acum n-a aratat diploma de Bac), eu nu as scrie atat despre el.
Treziti-va, si nu mai aparati un mafiot, chiar daca da bani pt. echipa voastra preferata.
Si nu incurajati violentza, asa cum fac unii pe http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=498454 !

Paul
30th January 2006, 15:53
da cine esti tu mah , ca sa`ti arate diploma de BAC?

[moderated] din moment ce a candidat la prezidentiale avea diploma de BAC , ca era criteriu : "studii superioare" , el era in anul IV la Drept la nush ce universitate fantoma , dar diploma de BAC are

Acu nush daca mai are hartia

Apropo , vezi ca Borcea si FL. Petre au dat BACU`ul azi vara :D
Da asta nu inseamna ca`i facem analfabeti pe unde ii prindem ... :P

cip_81
30th January 2006, 16:11
Hooo, usor, ce te agiti asa ? Am intels cu totii...Becali e un doct...va dati seama, si-a luat omul diploma de bac, face/a facut dreptul...un om desptept...numai ca e o problema, nu prea stie ce sunt astea.

Paul
30th January 2006, 16:13
cip , n`a zis nimeni ca jiji are scoala , doar ca remy se lasa influentat de Vadim , ca vezi doamne Jijel n`are diploma de BAC , ceea ce ii desconspira caracterul , daca a ajuns sa se uita la Vadim ...

philos
30th January 2006, 16:15
are scoala vietii ma :D

Paul
30th January 2006, 16:17
si p`aia de soferi :D

cip_81
30th January 2006, 16:20
Da, mai ales aia, dar la cat a chinuit masinuta aia...

philos
30th January 2006, 16:21
d'aia a vrut omu' sa faca un TIR :D

Paul
30th January 2006, 16:22
poate a facut scoala de soferi pe un tractor , si ala nu are dimensiuni de meibeh

uti2102
30th January 2006, 16:54
Cine pana mea se crede Becaliotul asta de-shi permite sa transfere la Steaua un jucator din prima liga portugheza, shi nu unul oarecare, ci unu' dintre cei mai buni de pe postul sau, de portar ?!?!?! :o: Cine se crede ?! :o:
Cata lipsa de respect pentru fotbalul portughez, stimabililor... :evil:

Hipgnosis
30th January 2006, 17:01
Daca nu i-ati lua apararea cu inversunare analfabetului (apropo, nici acum n-a aratat diploma de Bac), eu nu as scrie atat despre el.


eu nu vad pe nimeni sa-i ia apararea:rosu:
totul e in capul tau, in lumea ta paralela in care traiesti!
Pamantul catre remy: get a life!
macar noi nu avem director de maaaaaaaaaaaaaaaarketing fara diploma de bac, dar macar nu facem caz din asta ca nu sunte..fani borcea asa cum esti tu fan Gigi
Si te rog nu mai cita din Vadim! Oricum imi faceti scarba amamndoi..d`apoi sa va vad pe amdnoi in aceeasi propozitie...

cip_81
30th January 2006, 17:02
Cotidianul Record notează că portarul născut īn Republica Democrată Congo s-a despărţit de coechipierii săi cu un amestec de tristeţe şi entuziasm. "Nu a fost dorinţa mea să plec. Sunt foarte trist. Īnsă, īn faţa cifrelor nu am putut să spun nu. Şi avānd īn vedere situaţia īn care se află Boavista...", a spus Carlos, făcānd aluzie la problemele financiare ale grupării portugheze.

A venit pentru ca sunt aia rupti in fund nu de placere, altfel ramaneati cu fostul membru al galeriei lui Dinamo plus Toma.

uti2102
30th January 2006, 17:07
Vai doamne, din mila pentru aia ruptzi in fund promitem sa nu-l folosim pe Carlos in meciul cu Dinamo... :happy
Mesajul precedent e o noua dovada ca unii viseaza sa urce acolo unde cadem noi :evil: ... in fund :)

Hipgnosis
30th January 2006, 17:18
Cotidianul Record notează că portarul născut īn Republica Democrată Congo s-a despărţit de coechipierii săi cu un amestec de tristeţe şi entuziasm. "Nu a fost dorinţa mea să plec. Sunt foarte trist. Īnsă, īn faţa cifrelor nu am putut să spun nu. Şi avānd īn vedere situaţia īn care se află Boavista...", a spus Carlos, făcānd aluzie la problemele financiare ale grupării portugheze.

A venit pentru ca sunt aia rupti in fund nu de placere, altfel ramaneati cu fostul membru al galeriei lui Dinamo plus Toma.

pare a fi un super portar si tu gasesti scuze ca erau aia fara bani
lol, so what? asta il face mai putin valoros? hai explica-ne tu ca poate poti. dc nu, macar cheama-l pe remy el sigur poate

cip_81
30th January 2006, 18:28
Pai, eu gasesc scuze? Asta reiese din declaratia lui...citeste si tu ca d-aia ti-a dat Dumnezeu ochi. Tre' sa intelegi, daca nu aveau probleme aia cu banii il vedeati in continuare doar la TV. Ca e bun sau nu...nici nu ma intereseaza. Ce sa ma intereseze pe mine cat de bun este un jucator al unei echipe care va termina pe 2 ?

Pe remy cred ca poti sa-l chemi si tu...n-ai nevoie de intermediari.

uti2102
30th January 2006, 20:33
Cred k ai incurcat borcanele cipishor :) Carlos s-a transferat la Steaua, nu la Dinamo, ocupanta locului 2 la finalul sezonului !!!

Paul
30th January 2006, 20:54
Cine pana mea se crede Becaliotul asta de-shi permite sa transfere la Steaua un jucator din prima liga portugheza, shi nu unul oarecare, ci unu' dintre cei mai buni de pe postul sau, de portar ?!?!?! :o: Cine se crede ?! :o:
Cata lipsa de respect pentru fotbalul portughez, stimabililor... :evil:

ce faci mai devii fan gigi , sau esti nepotul lui si ti`a dat actiuni :happy :happy

remy
31st January 2006, 00:52
cip , n`a zis nimeni ca jiji are scoala , doar ca remy se lasa influentat de Vadim , ca vezi doamne Jijel n`are diploma de BAC , ceea ce ii desconspira caracterul , daca a ajuns sa se uita la Vadim ...

Bai, copilash, tu te-ai uitat cand au fost la TV toti candidatii la presedentie, in 2004 ?
Daca ai mintea scurta, si atunci i s-a pus intrebarea asta de cei de la TVR, insa ciobanul a inceput sa se ia de aia, ca de ce au tupeul sa-l intrebe de asa ceva, tocmai cand e la Facultate (unde naiba, cand el n-a aratat inca diploma Oficiala ?) acest mare filozof al Romaniei, care mai si vorbeste singur de a dat in balbaiala.
Jenant personaj.
Dar deja m-am convins: Paul si Popa sant platiti de JIJI, ca-i iau apararea in mod absurd, la orice se rade despre el. Banul face multe, copii. :jerk:

Paul
31st January 2006, 08:50
:great: , maine e zi de salariu , ma duc sa`mi iau banu , ca sa ma duc sa ma tund la pritenul tau freezer (MariusTR) :happy:

walt.mann
31st January 2006, 09:42
@remy: aici vorbim de fotbal, nu de politica. O fi Jiji al nostru fara studii complete, dar baga bani la echipa. Lasa, o sa vedti voi cu don giovanni al vostru, cum va face de la brau in jos, asa cum se exprima el. Or, o sa cumpere o butelie de la academicianul borcea si o detoneaza in galerie. Apropo, voi suntei singurul club din Romania care are ca presedinte al Consiliului de Administratie un nomenclaturist cu acte (aka Badea), si un militian care nu cred ca a facut vreo facultate (aka Netoiu) asa ca nu vad unde e problema ta. Ca sa faci bani nu iti trebuie facultate. Ia sa il intrebi pe Gates daca are vreun masterat, doctorat, ceva...

philos
31st January 2006, 09:47
@ cip...pai si nu e mai normal sa aiba regrete fata de o echipa ce l-a consacrat, ca doar nu e plesan...
mai citeste si alte articole in care zice ca a venit la steaua pt performanta

Sauron
31st January 2006, 10:10
Bay da asta-i prost rau, treaba grava e ca el crede ce spune nu o face doar la mishto sa enerveze lumea.Ati vazut emisiunea aseara ? Ce va faceti stelistilor daca merge la presedentie shi va lasa balta ?:D

otinho
31st January 2006, 11:10
Dar deja m-am convins: Paul si Popa sant platiti de JIJI, ca-i iau apararea in mod absurd, la orice se rade despre el. Banul face multe, copii. :jerk:

HAHAHAHAHAH .. te oftici remy ahh ? .. macar ei castiga un ban din ce fac pe forum spre deosebire de tine care-ti pierzi timpu aiurea .. get a life

uti2102
31st January 2006, 14:15
Dar deja m-am convins: Paul si Popa sant platiti de JIJI, ca-i iau apararea in mod absurd, la orice se rade despre el. Banul face multe, copii. :jerk:
Shtiu ca eshti invidios Remy, da mingea e in terenul tau. Tot ce tre' sa faci daca vrei sa pui ghiara pe o gramajoara de galbeni ciobaneshti e sa-l suni pe Jiji. E chiar asha greu, tzi-e frica ?! :evil:

Sauroane, tu shi catzeii de pe dinamomania (cu un articol de-a dreptul ridicol azi ! m-am kkt pe mine de ras : cica ei au o misiune aici pe pamant, fiind vegheatzi de "ingerul" Catalin Haldan :happy: ) , doveditzi ca aia care-i maresc ratingurile lu' Gigi nu-s nici stelishtii shi nici PNG-ishtii. Sunt hibrizii shi maidanezii :happy

Hipgnosis
31st January 2006, 14:24
Tre' sa intelegi, daca nu aveau probleme aia cu banii il vedeati in continuare doar la TV. Ca e bun sau nu...nici nu ma intereseaza.

Pe mine ma intereseaza EXACT contrariul! :drak: Sa fie bun! Faptul ca a ajuns aici pe bani mai putini decat valoreaza in realitate nu demonstreaza decat faptul ca avem o conducere capabila, care a stiut sa caute un jucator f bun, la un pret acceptabil! Restul sunt borcisme, remisme, sau cum vrei sa le spui. desi vad ca mai nou sunt si ciprinisme.
ps: Vezi sa nu ajungi ca fratele tau remy, de rasul forumistilor! :happy

uti2102
31st January 2006, 14:57
A fost shi el de ras intr-o vreme, cand era in tandem cu fratele Vlad Bobalna. Acum pare sa se fi mai linishtit. Arata shi el de 24. De ani, nu de titluri :drak:

STEAUA-MANIA
31st January 2006, 15:08
Ioan Becali i-a ameninţat cu moartea pe suporteri
Conflictul dintre suporterii dinamovişti şi club nu este īnsă stins. Liderul Peluzei Cătălin Hāldan, Elias Bucurică, a declarat că, după incidentele de marţi seară, a fost sunat de preşedintele dinamovist, Ioan Becali, care l-ar fi ameninţat cu moartea. „Noi am discutat normal cu jucătorii. Īn schimb, Becali ne-a ameninţat. A crezut că probabil ne speriem cānd ne zice că dă 2.000 de euro la un rus să ne facă, plus 200 de euro pentru glonţ. Ne-am săturat de Becali, doar scandaluri a adus la club şi n-a făcut nimic bun. Avem o datorie morală să strigăm la meciuri īmpotriva lui”, a declarat liderul galeriei. (D. R.)
http://www.gandul.info/2005-12-02/sport/fanii_dinamovisti
asta e pt remy:care face pe moralistul...

Hipgnosis
31st January 2006, 16:17
Ioan Becali i-a ameninţat cu moartea pe suporteri
Conflictul dintre suporterii dinamovişti şi club nu este īnsă stins. Liderul Peluzei Cătălin Hāldan, Elias Bucurică, a declarat că, după incidentele de marţi seară, a fost sunat de preşedintele dinamovist, Ioan Becali, care l-ar fi ameninţat cu moartea. „Noi am discutat normal cu jucătorii. Īn schimb, Becali ne-a ameninţat. A crezut că probabil ne speriem cānd ne zice că dă 2.000 de euro la un rus să ne facă, plus 200 de euro pentru glonţ. Ne-am săturat de Becali, doar scandaluri a adus la club şi n-a făcut nimic bun. Avem o datorie morală să strigăm la meciuri īmpotriva lui”, a declarat liderul galeriei. (D. R.)
http://www.gandul.info/2005-12-02/sport/fanii_dinamovisti
asta e pt remy:care face pe moralistul...

Nu cred ca se baga sa comenteze :ok:. Ii e frica ca il loveste glontul lui jiovani :drak:

GruppoApparte
31st January 2006, 16:47
looooool hahahahah ce imi place cum va certati mai

Domnul gEorge Becali la Presedintia Romaniei propun eu ... :)

Zapada
31st January 2006, 19:18
am pus locomotiva pe shenile!
Asa sa exprimat Gigi Becali aseara la emisiunea lui Florin Calinescu "de la om la om"

Ciobanul asta crede ca locomotiva merge pe senile iar acum incearca sa-l denigreze pe V Piturca prin finutzul sau Radoi

La invatat pe Radoi sa minta in repetate randuri ca sa crada lumea ca Piturca nu-l ia la nationala doar pentru ca ar avea ceva cu el.
Nasul si finul nu prea stiu ei ce e ala caracter.

Becali daca vrea sa-i inapoi acele 4% (din Steaua) de la Piturca sa-i plateasca acestuia banii si sa-si vada de oile lui

apropo proverbul acela: cum e turcul si pistolul (nasul si finul)

philos
31st January 2006, 19:22
rad cu lacrimi :D...dus e asta cu senilele lui :D

uti2102
31st January 2006, 20:23
Ciobanul asta crede ca locomotiva merge pe senile iar acum incearca sa-l denigreze pe V Piturca prin finutzul sau Radoi

Pitzurca se denigreaza singur prin declaratzile tembele pe care le face. In top cu una antologica : "pentru Radoi echipa natzionala e doar o rampa de lansare in strainatate" :o:
Cat despre shenile.......ma mir ca statzi sa-l ascultatzi pe Becaliot...

Swisstec
31st January 2006, 21:13
E distractzie mare sa-l ascultzi pe Becali, da' sa-l mai si vezi!:D Aseara nu se mai oprea din ras la finalul emisiunii, era atat de distrat de faptul ca Florin Calinescu a pus pariu cu el pe o savarina...:mda:

remy
1st February 2006, 01:00
Si cand te gandesti ca unii stelisti de aici se manifesta exact ca el, de zici ca sant "maimute curentate".
Ei au ce au cu mine (de parca eu sant angajat la vreun club, sa am vreun interes), le e frica de faptul ca le mai aduc unele dovezi despre prostia celor care conduc Steaua: JIJI, MEME, Radoi, o gashca ordinara.
Suporteri de la alte echipe, radeti pana la lacrimi si faceti misto de aceasta tripleta de rahat, care se scalambaie pe sticla, de zici ca au dat in boala lui Sвc-Sвc! Si se dau cei mai mari razboinici, cand ei sant buni de dusi la Balaceanca sau Socola.

walt.mann
1st February 2006, 09:16
@remy: inceteaza cu jignirile aduse celor de pe forum! Treaba ta cum il faci pejiji, s-ar putea si sa ai dreptate! Vezi insa ca nimeni nu ti-a zis ca ai loc la Bagdasar (Nr.9, pt. tine)! Spune ce ai de spus, dar opreste-te cu jignirile!

philos
1st February 2006, 10:15
@ remy
stai tu linistit ca suporterii altor echipe se amuza si de Jiji si de Giovanni si de Pinalti si de toata panoplia asta a fotbalului romanesc...
apropo, si io ma amuz de Jiji chiar daca-i de-al "meu" :D

six
1st February 2006, 10:22
"Acilea-I macel"asa ca am plecat....ciao:ok:

Hipgnosis
1st February 2006, 16:13
remy: tu nu ai adus pana acuma nici un fel de "argumente covarsitoare". doar dai copi paste la ce iti convine din ziarele de sport. practic, e o munca..fizica, nu mentala :drak:
iar in ceea ce priveste vocabularul, cam sari calul de fiecare data. Odata nu m-am putu abtine si te-am facut cretin, cred, si mi-am luat penalizare.
Insa tu improsti mereu cun noroi si vad ca esti tolerat. Motivul este ca asta e cam linia de zi cu zi a ta, si ar cam trebuie sa te stearga zilnic!
Pastreaza decenta totusi nimeni nu a zis ca suporterii X sau Y sunt cretini, prosti, etc... Nu iti ajunge ca toate lumea face misto de tine?
Ce crezi ca dc ma apuc eu sa ataca zilnic dinamo, asa cum ataci tu zilnic steaua, cu sau fara motiv, dinamovistii nu or sa mai tina cu dinamo? Tu asta crezi, ca stelistii nu vor mai fi stelisti?
Iar in ceea ce priveste discursul tau cu "vreau sa va arat calea dreapta..etc.." crede-ma pe cuvant ca nu da nimeni 2 bani pe tine. Spui numai prostii si aberatiii.
ps: Poate se supara unul si iti ia ip-ul si te toarna la invatatoare ce faci tu acasa in timpul liber. :drak:

remy
1st February 2006, 18:56
Cum vine asta ?
Chiar vrei sa te cred ca esti precum JIJI si MEME?
Daca zeci, poate sute de ziaristi scriu un articol critic la adresa celor de la Steaua (sau de la alte echipe), trebuie sa-i impusti pe toti, sa nu mai scrie ? Esti un mic dictator, cred, si mai critici pe Vadim Tudor. Semanati la idei.
Ataca pe Dinamo cat vrei (daca ai macar pe 1/2 argumente cum am eu impotriva Stelei), nu ma doare, nu atingi punctul slab al meu.
Daca tu esti de acord cu ce se intampla la Steaua de cativa ani mai ales, ramai asa, ca poate dauna vietii tale ulterioare.
Si nu mai jigni tu pe toata lumea care e impotriva Stelei, in mod obiectiv.
Stiu ca orice se scria, real, ceva rau despre Steaua, ii faceai handicapati pe cei care au scris asta.
Eu dau copy - paste (ce cuvant ai bagat, stii tu si altceva despre vocabularul IT ?), pentru a demonstra ceea ce spun. Doar n-o sa scriu eu romane aici, ce naiba, am multe treburi de rezolvat in viata asta.
Stelisti, nu-i asa ca stau ca un ghimpe in coasta voastra, luind articole critice la adresa lucrurilor rele de la Steaua ?
Bagati si voi despre alte echipe, nu va interzice nimeni.
Nu crezi ca e democratie, Mr. Hip-Hop ?
Deja prin ce ai scris aici, te desconsidera, si multi isi vor da seama ca vrei sa pari mai presus de oricine, pe cand tu nici macar varsta reala nu ai catadicsit sa ti-o pui. Numai femeile fac asta. Fii barbat !
Si lasa-ne pe noi, ceilalti suporteri sa scriem citate de oriunde vrem.
Ce, ti-e frica de faptul ca vor rade tot mai multi de JIJI, Meme, Radoi, si, implicit, de Steaua?
Razi si tu de alte echipe, scriind articole reale, din ziare sau de unde vrei tu.
Pentru ce mai e Forum, sa ne laudam unii pe altii ? Poate oricine sa replice, dar cu ceva dovezi din ziare sau din alta parte, nu teorii.

Apropo, ia exemplu de la philos sau MariusTR care si ei sant stelisti, dar nu se manifesta ca si cativa dintre voi, in mod violent, cu jigniri.
Sa ma scuze si altii care sant mai realisti pe Forum, si nu apara aiurea tot ce e rau in fotbal.
CITAT DIN HIP: Restul sunt borcisme, remisme, sau cum vrei sa le spui. desi vad ca mai nou sunt si ciprinisme.
Cine se crede el, de face remarci la adresa celor care tin cu alte echipe ?
Bate-te cu altii in idei, nu in aberatii, sau misto-uri de doi lei.
Bine ca ai recunoscut ca ai jignit acum cateva luni, ca sa vada lumea cata autoritate morala ai tu sa critici pe altii, mai ales ca unii sant cu mult mai mari decat tine, si poate cu mai multa carte.

STEAUA-MANIA
1st February 2006, 20:00
Tu obiectiv?hahahaha
[QUOTE=remyStiu ca orice se scria, real, ceva rau despre Steaua, ii faceai handicapati pe cei care au scris asta.
te-ai recunoscut in acel cuvant?:)

Tu ai viata?Hai mai..unu care scrie la 4 dimineata mesaje pe OLS,NU ARE viata,e OLS addicted:D
[QUOTE=remyStelisti, nu-i asa ca stau ca un ghimpe in coasta voastra, luind articole critice la adresa lucrurilor rele de la Steaua ?
remy dude,te-ai dat de gol:D
Si lasa-ne pe noi, ceilalti suporteri sa scriem citate de oriunde vrem.


STELISTI rad de tine,esti mai amuzant decat jiji

[QUOTE=remy ei sant stelisti,remy,boy,ti-am mai spus..se scrie "sunt" nu "sant" daca nu ma crezi,scrie-le un email la cei de la Academia Romana.Oricum,vad ca perseverezi in greseala...stii cine persevereaza in greseala,nu?:D
[QUOTE=remy
Cine se crede el, de face remarci la adresa celor care tin cu alte echipe ?
[/QUOTE]
Cine te crezi tu sa faci remarci la adresa altei echipe decat dinamo?:ciocan:

remy
1st February 2006, 20:15
Alo, romana e grea pt. tine, ca ne supara deja: "STELISTI rad de tine ...".
Si vezi si tu, cauta pe Google: nu e o forma impusa, obligatorie de cineva: se poate scrie orice forma "sunt", "sant", chiar si sint, sant forme pe care le poate alege oricine, sant forme literare.
MAI STUDIAZA, TE ROG. STIU CA AM PUS ODATA UN LINK DE PE GOOGLE CU TOATE CELE 3 FORME EXISTENTE. APROPO, ESTI CUMVA ACADEMICIAN ? CA DUPA GRESELILE DE GRAMATICA SI ORTOGRAFIE PE CARE LE FACI, SE PARE CA ESTI PESTE EI, ESTI TARE, DA-I INAINTE.
Ce sa-i faci, daca n-ai de ce sa te legi, scrii doar de Mutu-drogatul, sunt in loc de sant, JIJI e sfant, ala a facut, a dres, ziaristii sant prosti daca vad raul de la Steaua, si nu numai.

STEAUA-MANIA
1st February 2006, 20:18
Vai,cata perseverenta cu "sant":))))))))))) esti in faza terminala?:))
Bine,daca esti in faza terminala...iti indeplinesc urmatoarea dorinta:nu am sa te mai atentionez ca scrii "sant" ,k?:D

uti2102
1st February 2006, 20:22
Da' tu Remy, tu cin' te crezi ?! :evil:

Paul
1st February 2006, 20:24
Marin Preda :happy:

remy
1st February 2006, 20:27
EU, IN NICI UN CAZ NU MA CRED JIJI (MIHAI VITEAZUL, NAPOLEON, ETC) SAU MEME, DOI CURENTATI. CU CE VA SUPARA CA ASTA E ADEVARUL, CHIAR RECUNOSCUT DE EI ?
================================================== =====================
APROPO, ALT CITAT DIN STEAUA-MANIA, ACADEMICIANUL NOSTRU, CARE ARE TUPEUL SA CORECTEZE PE CINEVA DE AICI:

ULTRAS:ia-te de mana cu cip_81 si cumparati-va lecitina..multa,multa lecitina...nu era vorba de RADOI,ci de Iacob...inventezi doar de dragu de-al discredita pe RADOI... (SE SCRIE ... de dragul de a-l discredita. LA FEL: se scrie lecitina... multa, multa lecitina ... nu era vorba ...)

EXEMPLE AM SA DAU MULTE, DAR NU AM TIMP SA CAUT ACUM.
OAMENI BUNI, CINE POATE DA LECTII DE GRAMATICA SI DE LIMBA ROMANA ? SA NE LASE CU CORECTARILE ASTEA, DACA NU E CAPABIL DE MAI MULTE.
SI SEMNELE DE PUNCTUATIE NU SE FOLOSESC CUM LE FOLOSESTE EL, FARA SPATII INTRE ELE, CA E SUPARATOR. SA SE UITE LA CEI 95 % DE PE FORUMURI CUM SE POATE SCRIE CORECT IN ROMANA. A CAM LIPSIT DE LA SCOALA, ASTA E.

Paul
1st February 2006, 20:29
domnu remy , spune`ne si forma corecta sa vedem pana unde merg cunostintele tale !

STEAUA-MANIA
1st February 2006, 20:30
EU, IN NICI UN CAZ NU MA CRED JIJI SAU MEME, DOI CURENTATI.
Tu vorbesti de curentati?fl petre era sa se duca "dincolo" s-a curentat in timp ce pescuia:)))))))))))))
bine domnul "poat" asta e ceva regionalism de Bucuresti:)))

remy
1st February 2006, 20:43
HAI, PA, CA TE FACI DE RAS.
Nu avem nevoie de Academicieni de tipul asta.

Si tu, Paul: si ala nu are dimensiuni de meibeh.
Esti tare, frate !

Paul
1st February 2006, 20:47
Academicieni e substantiv comun si se scrie cu "a" mic , exceptie cazul cand se afla la inceputul propozitiei

remy
2nd February 2006, 00:30
Ma scuzati, domnul profesor, dar am gresit ca l-am laudat pe "ACADEMICIANUL" STEAUA-MANIA, scriind cu litera mare.
Nu se mai intampla. Cred ca si numele (ID-ul) i-l voi scrie cu litere mici, ca merita "onoarea" asta.

OFF-TOPIC, DAR IMPORTANT
Apropo, vad ca scrie la Paul "Banned", dar tot ai dreptul sa scrii. Cum se poate asta ??? E normal ?
Sau te-ai clonat, sau ti-ai schimbat IP-ul.

P.S.
Acum am citit de ce ai fost penalizat. Se poate sa nu fi meritat acum.
Dar, dupa cum stii (si Andreiush stie clar, ca el a sters posturile incriminate, dovezile), atunci cand am fost eu banat pt. 7 zile, doar te-am pus la punct pentru jigniri, amenintari si injurii de ultima speta.
Eu nu am injurat deloc, chiar te-am sfatuit sa nu mai injuri, ca nu avem nimic de impartit, fiecare criticam echipa adversa cum putem, cu dovezi.
Daca te supara ca scriu lucruri reale despre Steaua, din ziare, deci lucruri reale, repet, trebuie sa injuri persoanele de pe Forum ?
Am inteles ca nu esti la prima abatere de felul asta, ai mai injurat si amenintat si pe altii, chiar moderatori sau admini. Sper sa nu fie ceva patologic, ca e de rau. Asa de mic si asa de impulsiv.
Tu chiar te crezi de 30 de ani, de ai dreptul sa jignesti oameni, care poate iti pot fi parinti.
Mai cresti si pe urma ai dreptul sa ataci pe altii.
Si, mai usor cu impulsivitatea asta.
Tine cu Steaua, dar nu incrancena oamenii de pe Forum, ca nu e camp de batalie.
Si fii mai obiectiv, chiar daca Steaua e in culpa. Niciodata n-am auzit ca recunosti ca si Steaua a facut multe rele si nemernicii in fotbalul romanesc.
Poate si ceilalti vor fi altfel. Urasc ipocrizia, violenta, si analfabetii, stil Gigi Becali, imbogatiti peste noapte. Nu ma poate schimba nimeni, si voi scrie tot ce e rau despre ei.

S-auzim numai de bine !

Hipgnosis
2nd February 2006, 14:33
M Nu ma poate schimba nimeni, si voi scrie tot ce e rau despre ei.

S-auzim numai de bine !

pai dc scrii numai de rau :drak: cum draq sa auzim numai de bine? :rosu:
problema nu e ca scrii ce vrei. problema e ca numai asta stii :drak:
am inteles. urasti tot ce inseamna Steaua
In schimb esti fan vadim, jiovani, victor becali. :happy :happy

Zapada
2nd February 2006, 16:55
Jiji Becali se crede cel mai mare conducator al romanilor tocmai pentru ca el si-a inceput activitatea de conducator inca din fragede tinerete la o turma de oiiiiiite ale lui tasu.

ce ne-am face noi daca fiecare copil de cioban s-ar crede razbionicul lumi si ar vrea sa devina presedintele romanilor?

oare de ce nu se multumeste BECALI sa devina conducatorul cainilor vagabonzi din Romania (macar din Bucuresti) ca sa scapam de acesti vagabonzi?

uti2102
2nd February 2006, 17:47
Pai asta ar insemna sa treaca in curtea rivalilor de la Dinamo.

Paul
2nd February 2006, 19:10
5 hectare ... 16 milioane de EURO

--------
1 hecatar ... 3,2 mil de Euro
1 ar ... 32.000 E
1 metru patrat ... 320 de Euro :o:

-------

Cica are 800 de hectare in total ...
Daca fiecare metru patrat ar costa 300 E

800 ha = 80.000 ari = 8.000.000 mp * 300 E/mp = 2.400 000 000 E

Bine presupun ca nu toate pamanutile sunt asa valoare.

Totusi cica din lotul ala minune , din care a vandut cu 320 E mp , are 70 ha

Adik mai are 65 de ha

650 000 * 300 = 195.000.000 E

Are de unde , nu gluma...

PS.
El incaseaza pe pamanturi bani in EURO , dar plateste fotbalistii in dolari :D

Zapada
2nd February 2006, 19:44
Pai asta ar insemna sa treaca in curtea rivalilor de la Dinamo.


nu ma refeream la simboluri dar accept gluma ta

ma refeream la caini vagabomzi de pe strazile bucurestiului

uti2102
2nd February 2006, 19:46
Pai shi io tot la aia.

Swisstec
2nd February 2006, 21:03
Parca am fi la ora de romana... Cand mai apare Becali la tv ca nu mai e nimic fain la tv...:D

remy
3rd February 2006, 01:25
Lasati-i pe stelisti sa traiasca in mocirla, cu celebrii comici, JIJI si MEME.
Ei il cred pe mafiotul JIJI stapanul lumii, doar pentru ca baga bani la o echipa.

GruppoApparte
3rd February 2006, 05:40
HeHe JiJi e barosan de barosan , barosan si smekerit pe dusmani ia fraierit hepaaaaaaa .... e barosan de barosan si smekerul number one , i sta lumea la picioare ca are bani multi si valoarea ... haide JiJi musca din catelusi :))
Cine e mare barosan , barosan de barosan JiJi e marele marele bastannn ... da cinei mare barosannnnnn JIJI lume ... da are bani da are bani si multi dolarei arunca lu remy cu ei :P

Bancaru
3rd February 2006, 13:58
Auuuuuuuuuuuuuuuuu... !
Ce articol a scris si Alcibiade, banuiesc. Auzi cum i-a zis razboinicului: "muistule". Dan Voiculescu e razbunat. Oancea rasufla usurat iar toti angajatii Antenei 1 se simt mai bine.
Totusi nu vad de ce e o problema ca facea afaceri cu iaurt si branza.
Nu pot sa uit cuvantul de mai sus, imi este si rusine sa il reproduc. Astept sa Gigi, ca un bun crestin, sa intoarca si celalalt obraz.

B4 Felix
3rd February 2006, 14:03
Asteptam replica ciobanului luminii .

Dudubetwin
3rd February 2006, 14:06
bah ,,, nu conteaza cine se crede G. Becali!! coteaza ca baga bani in fotbal si lucrul acesta este de admirat !!cine a mai bagat atatia bani in fotbal ?? nimeni !! oricum este singurul lucru de admirat la el !! cu injuraturile si cu celelalte .... nu sunt de acord nici eu .. dar pt faptul ca baga bani in fotbal .. este de admiraT !!!

Sauron
3rd February 2006, 14:15
Buey ce scrie Vadim, asta-i dus rau cu pluta, sa vedeti deseara la TV replica lui Anakin. O sa vedem, dar reprobabil ce se intampla intre 2 personaje ce au participat la alegeri prezidentiale.:rosu: :rosu:

Hipgnosis
3rd February 2006, 14:15
Auuuuuuuuuuuuuuuuu... !Totusi nu vad de ce e o problema ca facea afaceri cu iaurt si branza.


mi se pare chiar de admirat ca a reusit sa ajunga de la vandut iaurt si branza la conducerea celui mai titrat club din romania.
asta nu inseamna ca am vreo admiratie fata de gigi, aviz remistilor care inteleg mereu pe dos...pt ca gandesc si fac sex cu............:jerk:

Zapada
3rd February 2006, 15:05
Vadim Tudor si Jiji Becali ar trebui sa faca pace (ca orcum sunt amindoi nebuni dea binelea) si sa se ocupe de maidanezi ca sa scapam o data de caini vagabonzi de pe strazile oraselor.

ma distreaza dea binelea acesti razboinici.
care pe care si la mai mare


hai Jiji si nu te lasa Vadime

Swisstec
3rd February 2006, 18:05
NU se poate compara Vadim cu Becali, acest "conflict" va inceta...cred ca a si incetat deja deoarece Vadim e om totusi, normal si nu se mai pune la mintea lui Jiji...

remy
4th February 2006, 01:56
mi se pare chiar de admirat ca a reusit sa ajunga de la vandut iaurt si branza la conducerea celui mai titrat club din romania.
asta nu inseamna ca am vreo admiratie fata de gigi, aviz remistilor care inteleg mereu pe dos...pt ca gandesc si fac sex cu............:jerk:

Iar jignesti, taticutule ?
Daca am avea ziaristi ca tine, s-ar duce de rapa toate ziarele. Ca de obicei, off-topic, si faci referire la persoana mea, cu jigniri sau injuraturi.
Moderatori sau admini, nu se vede ce face acest copil ? Cum i se permit atatea jigniri si off-topic-uri ?
Ii calca pe urme lui Paul, dar baremi el mai aducea si ceva argumente, cu toate ca erau copilaresti, ca de varsta lui frageda.

Gigi Becali se crede stapanul lumii, ca sa raspund la titlu.
Dar, nu stii, cat de mic incepi sa fii ! Fraza celebra a lui BASE.
Locul lui JIJI e ... stiti voi unde !

Kainsashiki
4th February 2006, 12:24
NU se poate compara Vadim cu Becali, acest "conflict" va inceta...cred ca a si incetat deja deoarece Vadim e om totusi, normal si nu se mai pune la mintea lui Jiji...


vadim e om totushi ? vadim e mult mai nebun decat gigi dupa ce a scris in articolul ala. slava domnului ca nu a iesit presedinte acum cativa ani..

Swisstec
4th February 2006, 14:28
A anuntzat ieri ca Vadim cere dublu decat cerea inainte! Se pare ca m-am inselat...:D

john_titan
4th February 2006, 14:59
Gigi Becali se crede stapanul lumii, ca sa raspund la titlu.
Dar, nu stii, cat de mic incepi sa fii ! Fraza celebra a lui BASE.
Locul lui JIJI e ... stiti voi unde !

La spitalul 9 ar cam fi locul lui , insa nu incape acolo din cauza unora ca tine sau ca Vadim - idolul tau si toata redactia de la Romania Mare ,si alte personaje de genul ...

Swisstec
5th February 2006, 00:02
E reusita poza:
http://img141.imageshack.us/img141/2257/13715665588f64d69018a2502008ym.jpg

remy
5th February 2006, 03:05
Doi oameni care au sau au avut legatura cu Steaua (ca si Piturca cu Radoi), si care-s sariti de pe fix.
Si, voi cei care ziceti ca sant fan Vadim, vedeti de cand scriu eu, in mod real, despre JIJI (si nu numai eu, chiar unii stelisti fac asta), acuzandu-l de modul violent si materialist de a se purta in societate ? Vadim abia acum l-a luat la ochi pe cioban, ce sa-i fac, sa nu scriu ceea ce scriu toate ziarele despre articolele scrise de el ?
Si Vadim era tot asa de nebun ca JIJI pana acum, sa zic, 3 ani.
Mai are o doza de nebunie, dar, asa nebun cum e, o sa-l infunde pe JIJI. Macar cu un dosar, si tot va fi real, nu 100 %.
Pe mine asta ma face curios sa vad daca se adevereste ce am spus eu de acum un an. Vreau sa nu mai vad la TV, pe toate posturile unde apare analfabetul, doar urlete, injuraturi, acuze asupra lui ... Puiu Popovici (ne-a obsedat cu ala de care nici n-am auzit), etc., etc
Vom trai si vom vedea.
AFARA CU POLITICA DIN FOTBAL !!!
CINE SE CREDE G. BECALI ASTA ??? [Titlul threadului]

White Shadow
5th February 2006, 03:15
nenea Remy pe BECALI nu o sa-l infunde NIMENI NICIODATA.........tu ai ajuns la o varsta si acuma realizezi ca nu ai facut mai nimik in viata asta si esti foarte suparat pe cei care reusesc sa faca ceva in viata asta.........

remy
5th February 2006, 04:42
Stiu placa ... prin sange, sudoare si lacrimi.
Si tu crezi in normalitatea averii lui ?
Sau a patriotismului lui ?
Cred ca n-ai vazut finalul maimutarelii lui de la OTV de aseara, cand D. Diaconescu a fost fortat (somat de CNA, cred) sa opreasca emisiunea, ca incepuse ciobanul sa dea in balbaiala si sa repete la infinit : NEBUUUNUUUL !
Ii e cam frica, saracul si a dat in boala lui SĀC-SĀC !
E de 10 ori mai bolnav ca Vadim, e clar. Mi-e mila de acest bolnav cu duhul.

sandilau
5th February 2006, 14:37
Remy tot nu ai gasit de munca si iti plateste "cablu" vreun pensionar din familie?

Hai la mine sa iti dau cornulet cu lapte :D

Iar despre Gigi este un baiat destept si cu multi bani care detine STEAUA cel mai tare club romanesc de fotbal.

un post pe frecventa lu' remy onaniasky :D:D

Zapada
5th February 2006, 14:52
am o afacere pentru Jiji Becali si Vadim T

Vadim iubeste caini iar Becali uraste caini (Vadim vrea caini in casa iar Jiji nu accepta caini in casa). Ei 2 fac o afacere si scapam de caini vagabonzi.

Toti caini maidanezii vor fi prinsi de hengerii lui Jiji si Vadim.

Becali pune la dispozitie un hectar de pamint unde Vadim va construi adaposturi pentru caini si va avea grije de caini de rasa (o mie doua din caini maidanezi).

Becali se ocupa de distrugerea celorlalti caini (mai multe zeci de mii)
Becalii omoara caini cum vrea muschi lui chiar poate sa-i si beleasca de piele si deschide si o fabrica de haine din piele (blana) de caine.

Numai asa scapa Jiji de Vadim doar daca intra in afacerea cu cainii maidanezi

pe el Jiji, nu te lasa Vadime

Swisstec
5th February 2006, 14:58
Te-ai gandit mult? Nu stiu de ce ne batem noi capul, sa si-l bata judecatorul cand va hotari cine ce va primi!:D

Hipgnosis
6th February 2006, 17:49
1... de cand scriu eu, in mod real, despre JIJI acuzandu-l de modul violent si materialist de a se purta in societate ? Vadim abia acum l-a luat la ochi pe cioban, ce sa-i fac, sa nu scriu ceea ce scriu toate ziarele despre articolele scrise de el ?

2. Si Vadim era tot asa de nebun ca JIJI pana acum, sa zic, 3 ani. B]CINE SE CREDE G. BECALI ASTA ??? [Titlul threadului][/B]

1. Dar ce ai vrea ma sa-ti dea si tie bani doar pt. ca nu ai banii lui? Pai asa "mercantilist" (vezi ca e cuvant marxist asta!!!) a facut un sat intreg pentru niste napastuiti. Ti-am mai zis odata ca gandesti cam comunist, acum m-am convins ca ti-ai dori un stat centralizat in care un Ceausescu sa dea "case si loc de munca la tot poporul". ha ha ha
Daca tu esti inadaptat la o societate bazata pe concurenta si pe competitivitate, asta nu inseamna ca toti sunt ca tine!

2. Pana acum 3 ani era nebun, dar acum ca se ia de Gigi e sanatos, nu? Pai daca ben Laden ar zice ceva rau de Gigi pana si lu ala i-ai lua partea:rosu:
E clar ce vrei sa zici: oricine se ia de Steaua sau de cineva care are legatura cu Steaua e om serios. ha ha ha
get a life man!

remy
8th February 2006, 10:17
Procesul dintre Becali si Mickey Mouse se apropie
Cotidianul, 08 Februarie 2006

In razboiul dintre Gigi Becali si Vadim, desfasurat si acum citeva seri, pe OTV, la „Dan Diaconescu Direct“, a intervenit telefonic si Fane Spoitoru. Care a amintit, de citeva ori, un avertisment pe care i l-a dat el, de-a lungul vremii, lui Gigi: „Gigi, eu am o aureola foarte proasta in fata publicului si a presei. Nu e bine sa fii vazut cu mine“. Acum, se naste intrebarea: La care dintre sensurile pe care DEX-ul le da cuvintului „aureola“ s-a referit Fane Spoitoru? Sa se fi referit la cercul luminos pe care pictorii il deseneaza in jurul capetelor sfintilor? Exclus. La sensul figurat al cuvintului, acela de glorie, stralucire, faima, splendoare? Exclus. La zona mai putin luminoasa din jurul unei flacari sau al unui arc electric? Sau la haloul care apare, in fotografii, in jurul unor astre? Exclus si astea doua. Nu mai ramine decit o singura explicatie. Fane Spoitoru a tinut musai sa fie cult si a invatat, inainte de intrarea in legatura telefonica cu Dan Diaconescu si Becali, citeva cuvinte la intimplare, dintr-o revista de integrame, gata rezolvate, pentru incepatori.

Ca tot veni vorba despre Becali, am aflat de la Realitatea TV ca, in procesul prin care actrita Oana Pellea ii cere acestuia daune morale pentru folosirea imaginii lui Amza Pellea din filmul „Mihai Viteazul“, intr-un videoclip difuzat in campania electorala a Partidului Noua Generatie, Sergiu Nicolaescu a negat ca i-ar fi dat lui Gigi acordul pentru folosirea acelor secvente. Deci Becali a incurcat-o. Pina la urma, parca vad ca o sa scoata banul din buzunar. Dar asta nu-i nimic. Sa vedeti ce proces costisitor o sa aiba omul, peste citiva ani, cind o sa mai imbatrineasca un pic si o sa simta o nevoie irepresibila de a se identifica cu Pluto, Mickey Mouse, Donald Duck, Alba ca Zapada si cei sapte pitici, Cei trei purcelusi sau Tom si Jerry.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

VIDEO: Gigi Becali in ''Povestiri din cripta''

Gigi Becali a ras in direct la TV Sport intr-o maniera care ne-a adus aminte de serialul lugubru povestiri din cripta. Nu ne dam seama daca rasul e natural, fortat sau patologic. Iata imaginile care unora le pot starni rasete, dar altora ridicarea parului de pe limba.

Accesati acest link: http://www.onlinesport.ro/downloads/rasulluigigi.wmv

RADE EL, DAR NU-I RASUL LUI ! NI SE FACE DEJA MILA DE EL.
TREBUIE INTERNAT URGENT !

http://netadicts.geniusnet.ro/bitbucket/+.jpg
http://netadicts.geniusnet.ro/bitbucket/%20(RAS%20DEMENT).jpg
http://netadicts.geniusnet.ro/bitbucket/%20(RAS%20DEMENT+).jpg

walt.mann
8th February 2006, 13:50
remy, nu stiu daca realizezi ca ai dezvoltat o adevarata obsesie pentru jiji. sa presupunem, prin absurd, ca de maine jiji nu mai e...Ce o sa te faci tu?
remy, ia-te si tu un pic si de becalii tai, ca nu sunt mai breji ca jiji!!!

Hipgnosis
8th February 2006, 14:09
remy, nu stiu daca realizezi ca ai dezvoltat o adevarata obsesie pentru jiji. sa presupunem, prin absurd, ca de maine jiji nu mai e...Ce o sa te faci tu?
remy, ia-te si tu un pic si de becalii tai, ca nu sunt mai breji ca jiji!!!

eu am mai zis-o: dc ben laden se ia de Gigi,l pana si el ajunge idolatrizat de remy. are un perete cu postere cu vadim, unul cu postere cu jiovani si altu cu borcea. unu a ramas liber :D .
ps: oare cand face dragoste (cu el inusir, bineinteles..) tot al gigi se gamdeste? Bleah scarbosule pleaca de aici !:ciocan: :ciocan: :ciocan:

walt.mann
8th February 2006, 15:02
unu a ramas liber
Daca te referi la un perete, ala e cel pe care scrie "Loc de dat cu capul!"
Daca te referi la o persoana, aia e Borcea, dupa ce a falsificat contractul lui M. Niculae!

Hipgnosis
8th February 2006, 15:42
Daca te referi la un perete, ala e cel pe care scrie "Loc de dat cu capul!"
Daca te referi la o persoana, aia e Borcea, dupa ce a falsificat contractul lui M. Niculae!

la perete ma refeream
si tu ce vrei sa insinuezi ca remy e asa cum il stim noi pt ca se da zilnic cu capul de perete?:drak: eu nu cred asta. cred ca peretele nu are nici o treaba in toata povestea asta :sleep: :sleep: :sleep:

remy
8th February 2006, 21:56
Ce sa ziceti si voi, copii, chiar va ignor pentru ce spuneti. Luati-va de Borcea si Giovanni cat vreti, ca ma doare-n paispe de ei.
Cititi ce scrie sus: Cine se crede G. Becali asta?
Mai radem si noi de zambatul vostru, ce sa-i facem. Orice ati face, tot sarit e. Duceti-l la Balaceanca si pe urma nu prea vom avea de ce rade.
REPET CE S-A SCRIS PE OLS (doar nu-i faceti nebuni si pe cei de acolo, mai ales Hip-Hop): "Nu ne dam seama daca rasul e natural, fortat sau patologic. Iata imaginile care unora le pot starni rasete, dar altora ridicarea parului de pe limba.
Accesati acest link: http://www.onlinesport.ro/downloads/rasulluigigi.wmv "
Chiar, pe voi nu va distreaza personajul acesta celebru ? Pacat ! Inseamna ca-l compatimiti.
Asta e soarta stelistilor de anii astia, sa radem la fiecare aparitie a comicului.
Si n-o mai dati cotita ca tin eu cu Vadim, ca n-are rost. E si el vinovat ca a tainuit, cu toate ca stia smecheriile lui JIJI. Pana acum 10 zile erau cat de cat prieteni. Si cand te gandesti ca amandoi au sau au avut legatura stransa cu Steaua !
Ce naiba, nu stiti ca Dumitru Dragomir a spus acum cateva luni ca G. Becali a furat Steaua ? De ce nu-l faceti si pe el nebun, ca doar Vadim de la el a aflat, mai ales ca a fost circ la TV cand s-au certat cei doi "prieteni": JIJI si CORLEONE ? Pt. ca inca e prieten cu JIJI si-l mai poate ajuta sa ia titlul ?
Vine si data scadentei pentru ei.

Mazilu
8th February 2006, 22:03
Gigi Becali se crede multe:D Razboinicul luminii,:D ursul,crestinul model, Mihai Viteazu:D Mai ramane sa se creada Hagi:D

remy
9th February 2006, 04:11
Nici chiar asa nu e normal ce face Vadim, dar asta e, daca un nebun s-a legat de alt nebun, il face de comanda ala. Parca mi-e mila de JIJI (politic, pentru ca de asta a venit in fotbal la Steaua, nu pentru ca tine la echipa):

Gluma macabra la adresa lui Gigi Becali

Corneliu Vadim Tudor a publicat miercuri in Romania Mare o imagine in care cere moartea lui Gigi Becali.

http://www.onlinesport.ro/uploads/images/moarte-becali.jpg

Saracul, il face cum ii vine la gura, il executa la foc automat.
Era Vadim suparat pe cine il zgandarea, in trecut, dar ca pe JIJI nu prea am vazut sa atace pe vreunul. Oare cine va iesi intreg de aici ?

Sauron
9th February 2006, 13:28
Dupa declaratiile de aseara se crede Duhul Sfant ! Asta nu-i citav la dibla... :ciocan:

Hipgnosis
9th February 2006, 15:06
remy: vezi ca azi in Cotidianul a aparut un nou articol despre gigi -vadim. pe asta de ce nu il mai pui aici? :rosu:
Pentru ca se ia de vadim, si zice ca gigi e om normal pe langa el??
dc tot vrei sa acoperi un subiect (vorba vine, tu dai copi paste), incearca sa fii obietciv, dc nu, inseamna ca denaturezi adevarul in mod VOLUNTAR!
Si pt. cei ca tine, am mai zis-o, o zoc si o voi zice tot timpul, arattand cu degetul spre ei: poponarii, poponarii....
ps: hai caiar te-am "injurat".
Ai sansa sa iesi din aceasta categorie dc pui si articolul de azi

remy
9th February 2006, 15:29
REPET CE S-A SCRIS PE OLS (doar nu-i faceti nebuni si pe cei de acolo, mai ales Hip-Hop): "Nu ne dam seama daca rasul e natural, fortat sau patologic. Iata imaginile care unora le pot starni rasete, dar altora ridicarea parului de pe limba.
Accesati acest link: http://www.onlinesport.ro/downloads/rasulluigigi.wmv "
Chiar, pe voi nu va distreaza personajul acesta celebru ? Pacat ! Inseamna ca-l compatimiti.
Asta e soarta stelistilor de anii astia, sa radem la fiecare aparitie a comicului.
Si n-o mai dati cotita ca tin eu cu Vadim, ca n-are rost. E si el vinovat ca a tainuit, cu toate ca stia smecheriile lui JIJI. Pana acum 10 zile erau cat de cat prieteni. Si cand te gandesti ca amandoi au sau au avut legatura stransa cu Steaua !
Ce naiba, nu stiti ca Dumitru Dragomir a spus acum cateva luni ca G. Becali a furat Steaua ? De ce nu-l faceti si pe el nebun, ca doar Vadim de la el a aflat, mai ales ca a fost circ la TV cand s-au certat cei doi "prieteni": JIJI si CORLEONE ? Pt. ca inca e prieten cu JIJI si-l mai poate ajuta sa ia titlul ?
Vine si data scadentei pentru ei.

SAU: Nici chiar asa nu e normal ce face Vadim, dar asta e, daca un nebun s-a legat de alt nebun, il face de comanda ala. Parca mi-e mila de JIJI (politic, pentru ca de asta a venit in fotbal la Steaua, nu pentru ca tine la echipa): Gluma macabra la adresa lui Gigi Becali

Reciteste ce am scris eu in posturile de mai sus, si da dovada de obiectivitate, ca esti fanatic la greu.
Deja devii penibil cu laudele tale la adresa lui JIJI. Eu nu ma supar daca cineva baga un articol dubios despre Giovanni sau altul de la Dinamo. Sa citeasca ceilalti si sa-si dea seama cine e pe langa subiect si cine e fanatic dubios, care-l apara pe JIJI, de zici ca e prieten cu el, sau body-guard, mai stii ?
Chiar esti chior sau o faci pe Popa-prostul, sa nu vezi ca toate televiziunile si ziarele rad de acest zgubilitic, abia asteptand sa-l faca de caterinca. Daca nu vrei sa accepti adevarul despre seful sarit de pe fix de la Steaua, stai pe-acasa linistit, si lasa facultatea aia, ca strica la intelect (vezi si greselile de exprimare din posturile tale, plus jigniri ordinare).
Fii pe pace, nu mai cauta pe NET articole favorabile la adresa lui JIJI, ca eu voi mai gasi de zeci de ori mai multe rele la adresa lui JIJI. Deja ma distrezi cat poti sa-i iei apararea. Sper ca nu esti popo-ul lui JIJI, de tot amintesti de popo, ca prea te-ai dat cu el. Ne ingrijorezi pe toti, recunoaste ca esti pasiv cu JIJI.

Hipgnosis
9th February 2006, 16:19
remy: ma baiatule nu te face ca nu intelegi. Ieri ai postat un articol din Cotidianul. Azi acelasi ziar a scris un nou articol, pe acelasi subiect. Pe asta de ce nu-l pui. Lasa vrajeala de 2 bani.

walt.mann
9th February 2006, 16:36
@remy: pe tine te deranjeaza persoana lui jiji sau faptul ca stati in umbra Stelei? Stii ca esti de-a dreptul agasant in obsesia ta pt. jiji? Mai posteaza si tu ceva pe teme sportive (poa' sa fie si fotbal!) si mai lasa-ne cu atacul tau unidirectional, insistent pana la a ne plictisi, impotriva unei singure persoane!
Ti-ai prezentat punctul de vedere despre jiji, l-ai sustinut, bravo! acum mai schimba si tu macazul.

tuxie
9th February 2006, 17:26
Gigi Becali se crede multe:D Razboinicul luminii,:D ursul,crestinul model, Mihai Viteazu:D Mai ramane sa se creada Hagi:D
Momentan a schimbat partea tarii, a dat-o aseara telefonic in "Prost la Prost" a lui Calinescu pe TV Sprot (nu e typo) pe traiectoria lui Stefan cel Mare:
"Steaua nu se va vinde, va ramane nepotilor, urmasilor si urmasilor urmasilor mei".

uti2102
9th February 2006, 21:19
Din ciclul lapushnean "daca voi nu ma vretzi eu va vreu".... :mda:

remy
10th February 2006, 02:13
@remy: pe tine te deranjeaza persoana lui jiji sau faptul ca stati in umbra Stelei? Stii ca esti de-a dreptul agasant in obsesia ta pt. jiji? Mai posteaza si tu ceva pe teme sportive (poa' sa fie si fotbal!) si mai lasa-ne cu atacul tau unidirectional, insistent pana la a ne plictisi, impotriva unei singure persoane!
Ti-ai prezentat punctul de vedere despre jiji, l-ai sustinut, bravo! acum mai schimba si tu macazul.

Mie imi place ca sant destui stelisti carora, in sinea lor, le e rusine cu asa specimen de om, dar, se dau de ceasul mortii sa-l scoata mai curat si mai uscat, de zici ca s-a folosit DERO. Dar mai si clatitzi-l, ca raman ceva pete si nu da bine Stelei.
Ce sa-i facem, noi, ceilalti care nu tinem cu Steaua, daca ne da prilejul ?
Si threadul asta n-a fost inceput de mine. Daca nu va convine, treceti pe alte Forumuri.
Chiar asa va supara daca se rade de filozoful epocii moderne ?
Vedeti, la cat il adulati voi, stelistii, s-ar putea sa-l vedeti si in manualele scolare.
O sa-l studiati la clasele 1-4.
Cel mai bine sa-l puneti la insectar sau sa-l impaiati, pentru studiu.

Hipgnosis
10th February 2006, 08:57
O sa-l studiati la clasele 1-4.
Cel mai bine sa-l puneti la insectar sau sa-l impaiati, pentru studiu.

nu crezi ca esti cam macabru?

walt.mann
10th February 2006, 09:10
@hip; remy n-are limite! De exemplu, pun un post echilibrat, ca cel din care citeaza, si el interpreteaza ca l-as adula pe jiji! Au contraire, am impresia ca el s-a transformat in adulator si e suparat pe mine ca nu il pup undeva pe jiji!
remy, fa-te, tata, biograf! Ai talent!

dede
10th February 2006, 09:54
remy si vadim au ceva in comun...doresc moartea lui jiji...bineinteles, fiecare din diferite motive :mda:

walt.mann
10th February 2006, 10:12
remy ar putea sa fca niste cursuri de mahie neagra la seral... se tin in Groapa...

Hipgnosis
10th February 2006, 15:49
remy ar putea sa faca niste cursuri de magie neagra la seral... se tin in Groapa...

pai oricum cred ca liceul acolo il face. ca vad ca e pornit rau pe "astia cu facultati care va dati destepti":happy :happy :happy :happy.
Il poate invata porcea cum se ajunge mare cu liceu la seral, daca stii sa manuisti buteliile bine :D

remy
10th February 2006, 17:54
Copile, stai linistit, eu am 2 si stiu cu ce se mananca: Una la Institutul de Marina Mircea Cel Batran, Sectia Militara, adica la fac. unde a fost Basescu, dar pe care n-am terminat-o, pt. ca in 1983 erau conditii grele, era ca la puscarie, fara permisii, invoiri, chiar munceam, cu spectacole pt. Ceausescu (cica era Facultate).
A doua e una civila: cu Profil Economic, tip ASE.
Asa ca n-au rost aberatiile tale precum ca nu sant in cunostinta de cauza.
Apropo, ori iesi in oras cu JIJI, ca vad ca nu incetezi sa-l iubesti ?
Chiar asa, pe fata, Doamne !

Hipgnosis
10th February 2006, 19:55
Apropo, ori iesi in oras cu JIJI, ca vad ca nu incetezi sa-l iubesti ?
Chiar asa, pe fata, Doamne !

ps: te-am mai rugat odata sa imi arati un post in care eu il apar pe gigi. nu ai facut-o si nici nu o vei face pt. ca nu exista asa ceva!
asa ca termina cu prostiile astea.
ps: felicitari ca ai terminat o facultate. si eu dar asta nu inseamna nimic pt. mine :happy , am facut si un master, dar si ala e fix p..ca il face azi orice prost.
nu de studii e vb. nu inseamna ca dc ai studii esti si "intreg la minte", sa nu zic destept.
dc te nasti cretin, cretin mori si cu 10 facultati! nu e un atac la cineva, e doar o afirmatie generala.

be@
11th February 2006, 19:28
Hai c-o iau si eu pe urmele lui Remy si pun un articol . Dar e prea tare si nu puteam rata ocazia . :D

Vadim a prezentat notele lui Gigi Becali

Liderul PRM a susţinut ieri īntr-o conferinţă de presă că latifundiarul avea nota 4 la limba romānă şi a fost corigent la matematică.

După ce Gigi Becali l-a jignit pe Vadim Tudor la emisiunea “Miezul problemei” de la Naţional TV, politicianul a replicat īn obişnuita conferinţă de presă.
După ce l-a bălăcărit pe Nicu Gheară, Vadim a trecut la Gigi pe care l-a făcut “mafiot, care se agită ca un disperat să scape de puşcărie”. Preşedintele PRM l-a acuzat din nou pe finanţatorul roş-albaştrilor că a furat Steaua. “Din valoarea contractelor cu jucători şi antrenori la FC Steaua sunt scăzute toate sumele primite din sponsorizări. Plata contractelor jucătorilor se face prin donaţie pentru a se evita impozitele. Pentru asta, Sebastian Bodu l-a ameninţat pe Gigi Becali cu īnchisoarea”, a răbufnit Vadim īn stilu-i caracteristic.


De asemenea, Vadim a prezentat o fişă matricolă cu notele lui Gigi Becali. “Bacalaureatul şi l-a luat la 20 de ani... Dar ce voiaţi să fie imbecil? Avea 6 la purtare, 4 la limba romānă scris, 7 la limba romānă oral şi 5 la matematică după ce şi-a dat corigenţa. Gigi e un reparator de basculante, fiindcă el a terminat liceul cu profil mecanic auto, iar acum se visează preşedinte al Romāniei şi trimisul lui Dumnezeu pe pămānt”, a continuat Vadim. :lol: :lol:
Latifundiarul din Pipera l-a aţāţat pe Vadim din nou joi seară la emisiunea “Miezul problemei”, moderată de Mădălin Ionescu. “Ori e bolnav psihic şi atunci trebuie dus la spital de unde să i se dea acte care să arate că e nebun. Ori este posedat de diavol şI atunci să intre īn altar, iar eu n-o să mai zic nimic de el. Dacă are curaj să intre cu mine īn altar, eu pun pariu că atunci o să īnceapă să urle, să ţipe şI să behăie”, a spus Gigi. Īn finalul conferinţei de ieri, Vadim a ţinut să precizeze că nu se teme de nici o persoană din lumea interlopă, fiindu-i doar frică pentru familia sa.

remy
11th February 2006, 20:29
Lacatus vrea sa plece de la Steaua!

Marius Lacatus a declarat ca nu mai poate continua munca de birou si ca va pleca in momentul in care va avea o oferta de a antrena o echipa. El l-a informat pe Gigi Becali ca vrea sa renunte la postura de presedinte la Steaua, cel mai probabil in vara!

"Atunci cand am terminat cariera de jucator am inceput cu meseria de antrenor pe care as dori sa o continuu", a spus Lacatus.

"Stau la birou, nu fac mai nimic. Nu imi place acest lucru. I-am spus domnului Becali ca atunci cand voi avea o oferta de a antrena la alta echipa, voi parasi functia de presedinte la Steaua", a mai spus Laca.

Lacatus a afirmat ca nu va pleca pana la finalul sezonului.
================================================== ===
Oare deja ii e rusine si lui cu JIJI mascariciul, sau stie ce se va intampla cu el, ca va ajunge la mititica si paraseste corabia inainte de a se scufunda ?

Sunchase
11th February 2006, 21:06
Jenant circul lui becali

Ultras
13th February 2006, 22:29
A furat-o fraieru' in seara asta la OTV pe tema cainilor de nota 10...

JJ: "... toata dragostea mea este pentru..."
Paula Iacob: ".. OI"

Si s-a curentat ciobanul! :drak:

Paul
13th February 2006, 22:52
iarasi Jiji la OTV ?

Ultras
13th February 2006, 23:12
nu... din nou!:drak:

Zapada
14th February 2006, 10:48
A furat-o fraieru' in seara asta la OTV pe tema cainilor de nota 10...

JJ: "... toata dragostea mea este pentru..."
Paula Iacob: ".. OI"

Si s-a curentat ciobanul! :drak:


ia mai lasa-ne mai baiete in pace cu baba Iacob pe post de avocat care mai nou acum a gasit sa-si faca reclama la TV aparind un caine!

nu-l simpatizez pe Jiji Becali dar ia ziso (e adevarat cam tare facindo catea).

Acel om avea dreptate in legatura cu cainii vagabonzi iar Jiji a vrut doar sa-l apere deoarece erau acolo mai multe femei (in frunte cu Paula Iacob) care-l muscau tare
sa se termine o data cu cainii vagabonzi care musca si chiar omoara oamenii pe strazile oraselor

bravo Jiji

walt.mann
14th February 2006, 14:01
E fascinant pana unde poate merge admiratia oamenilor pentru un singur specimen! Pana intr-acolo incat notele lui de la scoala au o semnificatie in viata! Daca ai fost premiant la scoala nu inseamna ca o sa fii premiant si in viata.
Ca idee, lasati-l, mai oamenilor, cu (in)cultura lui! e bun sa faca bani, fraierul ii mai si investeste la Steaua, bravos natiune! Ia-te de partea cu sportul, pentu ca daca incepem asa, nu exista conducator in lumea asta a fotbalului romanesc care sa nu aiba o tara, data de incultura, trecut patat, afaceri tenebroase samd.

Ultras
14th February 2006, 16:55
Acel om avea dreptate in legatura cu cainii vagabonzi iar Jiji a vrut doar sa-l apere deoarece erau acolo mai multe femei (in frunte cu Paula Iacob) care-l muscau tare
sa se termine o data cu cainii vagabonzi care musca si chiar omoara oamenii pe strazile oraselor

bravo Jiji

Intr-o tara anormala, nebunii si impostorii sunt lideri de opinie... Acel om caruia ii dai dreptate este nebun 110%. Intamplator, chiar il cunosc personal. Din campania electorala de la alegerile locale din 2004. Am fost fortat de imprejurari sa ma intersectez cu el vreo 2 luni. Asa ca stiu destul de bine specimenul si cat este de dus... Iar cine se aseamana se aduna. Ceea ce debitau aseara cei doi demonstreaza numai un primitivism bezmetic. La Bocanet este de inteles, dar la Becali, care face pe crestinul, dar incalca porunca cea mai importanta "Sa nu ucizi", e de condamnat...

remy
15th February 2006, 01:31
Ce sa mai zic de "Sa nu furi", "Sa nu minti", "Sa nu ucizi ... in bataie (figurat mai mult)" !
Asta se credea chiar mai presus decat Dumnezeu ! BLASFEMIE !!!

walt.mann
15th February 2006, 11:59
remy se afla intr-o alianta sfanta cu jiji, dar pentru a nu fi identificat de Rau, trebuie sa para ca il ataca pe jiji din cand in cand! avem doi Razboinici ai Luminii: unul din ei va supravietui pentru a aduce dreptatea pe lume!
Si altfel, remy, de borcea ce mai zici? Stii ca a fost pe la DNA cu niste terenuri de la Constanta, fiind "pe felie" cu Radu Mazare?
Zii si tu ceva de el, asa, pentru variatie!

uti2102
15th February 2006, 15:46
Becali, care face pe crestinul, dar incalca porunca cea mai importanta "Sa nu ucizi", e de condamnat...
Haida de....nu-mi spune... Da-mi o pushca shi omor eu totzi cainii vagabonzi din Bucureshti. ACUM !
Nu exista nici o alta metoda de a scapa de ei. Doar sa-i trimitem la Paris shi, dupa nenumarate incercari shi certuri cu Brigitte Bardot, primarul Parisului sa ajunga la aceeashi concluzie.........

walt.mann
15th February 2006, 16:18
@Ultras:"Sa nu ucizi" are legatura cu uciderea oamenilor. Altfel, ce crezi ca mancau oamenii in vremea aia? Seminte de floare?
Tu ce ai face cu cainii vagabonzi?

remy
18th February 2006, 02:47
Ce tare a fost PITURCA cu declaratia asta:

25 iunie 2005

"Gigi Becali este un om de nimic" a declarat antrenorul nationalei, Victor Piturca

Antrenorul echipei nationale de fotbal a Romaniei, Victor Piturca, a declarat, vineri, agentiei MEDIAFAX, ca patronul stelist Gigi Becali, care l-a atacat dupa ce jucatorul Mirel Radoi a fost suspendat de Federatia Romana de Fotbal (FRF), este "un om de nimic".

"Este un tradator, un om de nimic, care praduieste si paraste oamenii si afacerile lor, in loc sa stea in banca lui. Totul este trecator, este o chestiune de timp. Dupa tot ce se intimpla, asa ar fi normal, sa nu mai reziste mult la Steaua", a spus Piturca.

Victor Piturca se considera vinovat pentru faptul ca Gigi Becali a ajuns patron la gruparea din Bulevardul Ghencea. "Ce sa mai comentez? Sunt si eu de vina ca a ajuns Gigi Becali aici, eu am fost cel care a facut ca el sa conduca un club de talia Stelei. Pe mine ma intereseaza mai putin ce zice el, cine il mai baga in seama pe acest om? Am spus de cind am plecat de la Steaua ce parere am despre el", a adaugat selectionerul.

Piturca a afirmat ca agresivitatea si rautatea patronului stelist trebuiau indreptate asupra fotbalistului Mirel Radoi. "Radoi a gresit la indemnul lui Gigi Becali, el l-a determinat sa procedeze asa. Nu cred ca Radoi a facut ce a facut de capul lui. Atunci cind Radoi a plecat din cantonament, l-am sunat pe Becali, care insa n-a recunoscut. Sint convins insa ca asa a fost pentru ca asta este caracterul lui (n.r. - al lui Gigi Becali)", a comentat Piturca.

Comentand amenintarea patronului stelist conform careia este posibil ca jucatorii sai sa nu se mai prezinte la echipa nationala, Victor Piturca a mentionat: "Nu este stapinul jucatorilor. Fotbalistii au un contract, iar pentru serviciile aduse, sint platiti. Daca jucatorii se vor lua dupa el, vor ajunge rau. Cred ca ei il cunosc prea bine ca sa faca asta. Dar, bineinteles, cine nu va dori sa vina la nationala, este liber sa faca ce vrea, este bine chiar sa stim din timp".

Gigi Becali a facut aceste declaratii, dupa ce fundasul formatiei Steaua, Mirel Radoi, a fost suspendat patru etape din Divizia A de catre Comisia de Disciplina a FRF, care a considerat ca acesta se face vinovat de indisciplina si lipsa de respect fata de echipa nationala, dupa ce parasit cantonamentul inaintea partidei cu Olanda, din preliminariile CM-2006.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

DRAGI STELISTI, CE AVETI DE ZIS ? AUD ?
NU INCEPETI CU ATACURI LA ADRESA LUI PITURCA, PT. CA NU-SI AU ROSTUL.
DOAR ATATA STITI, SA ATACATI CAND NU VA CONVINE REALITATEA.
VAD CA SE CONTINUA TRADITIA DIN TIMPUL COMUNISMULUI, CAND JUPAN ERA VALENTIN CEAUSESCU. ACUM E URMASUL, POATE SI PRIETENUL LUI, MAFIOTUL JIJI.

Ultras
18th February 2006, 03:32
@Ultras:"Sa nu ucizi" are legatura cu uciderea oamenilor. Altfel, ce crezi ca mancau oamenii in vremea aia? Seminte de floare?
Tu ce ai face cu cainii vagabonzi?

De unde ai dedus? Se precizeaza undeva in Biblie? Pe vremea aia, cand Moise a primit poruncile, evreii erau cam sclavi si cam haleau tarate, frunze si radacini.

@alpopa
1. Nu ti-as da o pusca pe mana pentru ca tu nu prea stii de ce capat sa o tii si s-ar putea sa te sinucizi accidental... :drak:
2. Ca sa gasesti metode alternative trebuie sa iti pui mintea la contributie (si ceva parale) ceea ce este cu adevarat dificil, atat pentru alesi, cat si pentru cei care i-au ales...
3. Vrei sa iti fac o rezervare pentru o camera la un "hotel" de 5 stele, cu peretii capitonati, room-service si cameriste "sexy" costumate in asistente medicale? Meriti!


Ce as face cu cainii? Nu sunt primar, deci nu sunt platit sa gasesc solutii. Daca as fi, as rezolva problema in perioada unui singur mandat. Dar primari ajung numai cei care se gandesc la comisioane, asa ca nu va fi cazul...

STEAUA-MANIA
18th February 2006, 09:08
remy:acu 2 zile iti suspectai idolul(piti) ca e un nenorocit de corupt...acu iar il ridici in slavi:))) La tine coerenta e la fel de prezenta precum dinamo in primavara europeana:))))

Paul
18th February 2006, 09:12
DRAGI STELISTI, CE AVETI DE ZIS ? AUD ?
NU INCEPETI CU ATACURI LA ADRESA LUI PITURCA, PT. CA NU-SI AU ROSTUL.
DOAR ATATA STITI, SA ATACATI CAND NU VA CONVINE REALITATEA.
VAD CA SE CONTINUA TRADITIA DIN TIMPUL COMUNISMULUI, CAND JUPAN ERA VALENTIN CEAUSESCU. ACUM E URMASUL, POATE SI PRIETENUL LUI, MAFIOTUL JIJI.

Ne vine greu sa-l atacam pe pitzy , ca doar e stelist de`al nostru

A fost un mare jucator , dar e un caracter mizerabil ...
Acum ne dam seama , ca avand conditii (de lot) ca si Zenga , Protasov si acum Oli , nea Pitzy nu a facut nimic ... :(

Adica ba da , ne facuse echipa FC Piticot cu P. Stoica , Dumitru , Paraschiv , P. Marin si alte uriasi ...

remy
18th February 2006, 19:43
remy:acu 2 zile iti suspectai idolul(piti) ca e un nenorocit de corupt...acu iar il ridici in slavi:))) La tine coerenta e la fel de prezenta precum dinamo in primavara europeana:))))

Ca de obicei, nu te dezminti cu aburelile, cu contrazicerile aiurea, in loc sa recunosti realitatile. Pot sa scriu orice articol de incriminare a lui JIJI (si nu-s scrise sau spuse de mine), ca tot fanatic ramai. Nu prea avem ce discuta cu astfel de oameni care critica chiar si pe fosti stelisti.
Nu-l injuri si pe Jenei, care a recunoscut ca Steaua a fost impinsa de la spate de Fam. Ceausescu ?
Declaratia aia a lui Piturca e facuta in vara anului trecut. Stie el ce stie. Si nu numai el, ci si Corleone, Vadim, Ilie Nastase, etc. Multe rele sant la Steaua anii astia, de cand a furat pt. el clubul (pt. a ajunge si el in Parlament). Cand scapam de astfel de oameni in fotbal ? Doar prin arestarea lui, sau prin pierdera multor bani (adica performante putine).
Am spus: daca Piturca il primeste inapoi pe Radoi, adica si sa joace in Nationala, inseamna ca ia o cota-parte din vanzarea lui. Si atunci ar fi de condamnat.
Dar eu tot sper ca n-o va face si va ramane ferm pe pozitie in legatura cu Stelistii, care sant cei mai violenti, mincinosi, laudarosi oameni.

philos
19th February 2006, 02:22
Stelistii, care sant cei mai violenti, mincinosi, laudarosi oameni.

Buey nene, cat vrei sa-ti mai tolerez jignirile?

Stai tu linistit ca si daca pleaca Jiji (un lucru de dorit de altfel), Steaua tot va ramane o forta in Divizia A...iar atunci vei gasi probabil alte motive sa te iei de ros-albastrii...

remy
19th February 2006, 03:42
CITESTE CU ATENTIE CE SCRIU MAI JOS CHIAR STELISTII ! CREDEAI CA NU-S PREGATIT PENTRU ORICE ATAC AIUREA ? VOI, STELISTII, VA JIGNITI SEFII, CHIAR L-ATI AMENINTAT CU MOARTEA PE RADOI, PENTRU RUSINEA PRICINUITA IN MECIUL CU ROSENBORG, DUREREA VOASTRA.

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5544&page=8

IA DE AICI (APROPO DE "Cine se crede G. Becali asta ?"):

Citat din Profetu

De cand am deschis threadu-ul asta l-am "injurat" pe MM ...
Acum va las pe voi s-o faceti. Poate in sfarsit v-ati convins de caracterul omului si de rostul sederii sale in Ghencea.
As fi vrut sa nu se ajunga aici ... cred ca gruparea asta are foarte mult de pierdut de pe urma acestui "retardat". Ce era Steaua pe vremea lui Ienei, ce imagine avea acest club in acei ani, si unde a ajuns acum !!!!
Imi vine sa plang si sa-mi dau pumni in cap ... singur .. noroc ca e MM prin preajma si e disponibil sa ma ajute !!!
Fratilor, asa nu se mai poate !!!
Pana cand acest huligan nu pleaca din Ghencea eu nu mai vreau sa stiu de fotbalul romanesc.
S-auzim numai de bine!
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2607
SI, DIN CICLUL MAFIA LUCREAZA:
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=2585

SAU:

andrei_cj

Emisiune ameţitoare miercuri seara la OTV. Dan Diaconescu l-a avut invitat, ca de obicei, pe patronul Stelei, Gigi Becali. S-a discutat ţintit: despre orele de cultură generală ale multimiliardarului din Pipera. "Citesc Războinicul luminii pentru că mă regăsesc īn paginile acestei cărţi", a comentat Becali. Apoi l-a pus pe Diaconescu să spicuiască din carte. Observīnd porţiuni haşurate cu o carioca verde, realizatorul l-a īntrebat: "Aici de ce aţi tăiat?". "Nu mi-au plăcut părţile alea. Nu mi-au plăcut, deci am trecut peste ele!". Halucinanta dizertaţie a şefului Stelei a continuat: "Eu am fost trimis de Dumnezeu pe pămīnt cu o misiune: ca să salvez Romānia. Mi-a spus mie cineva, un istoric, că toţi oamenii care şi-au iubit ţara au murit tăindu-li-se capul. M-a īntrebat dacă mie nu mi-e frică. I-am spus că nu, pentru că eu voi spune adevărul īntotdeauna, cu orice risc". OAMENI BUNI, ASTA E DIAVOLUL !!!!!!

Becali a explicat apoi de ce s-a apucat de această culturalizare tīrzie: "O să citesc şi Alchimistul pentru că un lider politic trebuie să aibă cultură". Fără să-şi dea seama, cīteva minute mai tīrziu, postul OTV a dat un şut imaginii de om cult pe care Becali a īncercat să şi-o creeze īn ultima perioadă. La finalul cărţii, impresionat de cele cīteva rīnduri pe care le-a citit, Becali a scris cu mīna lui o frază. Citiţi-o redată fidel, după cunoştinţele gramaticale ale lui Becali: "facăse Voia Ta Doamne". Corect era aşa: "Facă-se voia Ta, Doamne!".

OPINIILE GAZETEI
Īn ajutorul lui Becali
Decebal Rădulescu

Dacă tot face paradă cu credinţa lui, īnainte de a răsfoi "Războinicul luminii" sau "Alchimistul", Gigi Becali ar trebui să citească Biblia. Cartea de căpătīi a omenirii. Creştinii nu fac paradă cu credinţa lor şi nu dau bani la biserici sau preoţilor īn faţa zecilor de camere de televiziune. Īn Evanghelia după Matei, la capitolul 18, versetul 4, se pot citi următoarele cuvinte rostite de Iisus: "Cine se va smeri pe sine ca pruncul acesta, acela este mai mare īn Īmpărăţia Cerurilor". Īn Dicţionarul Explicativ al Limbii Romāne (DEX), "a fi smerit" īnseamnă a avea o atitudine umilă, modestă, supusă, plină de respect. Tot īn emisiunea de la OTV s-a mai lămurit un lucru. Tabloul īn care Becali apare īmpreună cu jucătorii la o masă există şi vrea să imite "Cina Cea de Taină", unde Iisus e alături de Apostoli. E deja prea mult. Adică spitalele de psihiatrie īşi aşteaptă pacienţii pentru a trata aberaţii de primăvară.


P.S. Acest articol este preluat de pe www.gsp.ro si vine inca odata sa sublinieze (daca mai era cazul) ce fel de oameni conduc Clubul FC Steaua! RUSINICA JENANT!

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$

OAMENI BUNI ! NE-AM SATURAT DE CE SE INTAMPLA LA STEAUA, DE CE SPECIMENE POPULEAZA ACEST CLUB.
LA BALACEANCA CU EI !
STELISTI, DE RAS A FOST CLUBUL ASTA CU ASTFEL DE SPECIMENE, DE RAS RAMANE. PUTETI SA CASTIGATI ORICE CUPE, CAMPIONATE, MEDALII, CA TOT DE RAS RAMANETI.

One-Man Show
19th February 2006, 03:45
Becali este plin de bani,are fler cand vine vorba de investitii,pune suflet in ceea ce face,da' ...m-am saturat de aparitiile sale pe sticla in care isi expune cu mandrie parerile sale despre fotbal in genere shi despre Steaua in particular.Fiecare are dreptul la opinie shi libera exprimare(garantate de Constitutie),da' nu toata lumea este patronul Stelei.Cand esti in fruntea celui mai galonat club din Romania,chiar din Europa de Est(va rog sa imi atrageti atentia daca ma insel) nu poti avea asemenea iesiri...Este memorabila faza de la "Om la om" cand a speriat o tara intreaga cu rasul sau ce imi aducea aminte de Gomez Adams cu un mik Pugsley permanent langa el(MM).Este inadmisibil ca dupa o seara buna in uefa sa fim martorii unui display de badaranie in direkt pe OTV.Umbrele gandirii sale materializate sub forma unor bolboroseli eliberate de guri impleticite de wiskeanu' tras la Mariot cu 15 min inainte au devenit un invitat permanent al stirilor de caterink(Pro TV unde pitipoank aia nu are nici o treaba cu sportu',shtie doar sa bataie pe scaun de park s-ar juk cu Sarbu)shi al diferitelor talk-showuri.Baga bani...il respekt pt asta,da' nu pot ramane indiferent cand intervine flagrant in probleme strict tehnice.Am vazut ce mare jukator e Cristea...Imaginati-va o finala de Uefa cu Jiji la oficiala...avandu-l langa el pe presedintele Romei sau pe cel al lui Shalke04...park nu e din acelasi film,nu ?:headbang:

walt.mann
19th February 2006, 09:32
@ultras: Incredibil cum le stii tu pe toate! Citeste mai atent Biblia si o sa gasesti nenumarate mentiuni despre hrana evreilor in acea perioada, hrana cre nu era exclusiv vegetariana!
Referitor la cainii vagabonzi, problema asta trebuie rezolvata odata pentru totdeauna! Altfel, ar trebui sa inregistram la OSIM cainele vagabond ca fiind noua sigla a Bucurestiului, capitala europeana!

uti2102
19th February 2006, 12:03
......
Ce as face cu cainii? Nu sunt primar, deci nu sunt platit sa gasesc solutii. Daca as fi, as rezolva problema in perioada unui singur mandat. Dar primari ajung numai cei care se gandesc la comisioane, asa ca nu va fi cazul...
:happy Mai Ultrasica, eshti tare mah :D I-auzi la el, solutzia nu e sa-i eutanasiem, solutzia e alta. Da' nici macar matale, minte luminata, n-o shtii. Mai slabeshte-ne cu mishtouri ieftine, fie ele politice sau apulitice, shi daca ai vreo idee "mareatza" spune-ne-o shi noua sa ne luminezi. Din punctul meu de vedere exista o singura solutzie : EXTERMINAREA ! Rapida, eficienta, costuri minime.

PS:
Nu-i de mirare de ce Vadim are vreo 16 caini in casa. Cred ca in PRM sau PPPPRM intra doar aia cu 10 caini/apartament..... :mda:........dintre care doar unul singur cu domiciliu permanent, restul cumetrii "bagabontzi"......:mda:

Ultras
19th February 2006, 17:23
Chiar te credeam mai dezghetat, dar vad ca esti croit din acelasi material ca si JJ. Pe tema diminutivelor mai discutam la urmatorul FM... daca apari.

uti2102
19th February 2006, 20:11
Ete cine se da de dezghetzat :drak: Ma ia in coarne shi cik tot io sunt ala ciufut. Las' c-om vedea la urmatoru' meeting cate halbe duci :evil:

Ultras
20th February 2006, 00:19
Mai vazut pe mine vreodata ca folosesc halba? Oricum nu ai cum sa vezi de sub masa...:drak: Sau ai voie doar apa plata?

Cneazul
21st February 2006, 17:43
eu sunt rapidist de cand ma stiu ( nu ma stiu de prea mult timp ) . oricum , am tot respectul pentru domnul George ( Gigi ) Becali . Voi , astia care tineti cu dinamo , ce tot comentati ? va este ciuda ca nu aveti un patron ca domnul Gigi Becali ?
Rapidist pana la moarte . respect steaua , patronul stelei , jucatorii stelei , si tot ce inseamna steaua . despre dinamo nu pot sa zic acelasi lucru

remy
21st February 2006, 18:12
Pentru a te edifica ce a fost si este Steaua, citeste, pe langa toate posturile din threadul asta: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=526666 si http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11516
Asta e, n-ai fost atent, te scuz.
Macar daca laudai Rapidul, care n-are oameni sariti de pe fix, precum JIJI si MEME.

Utilizator
21st February 2006, 18:15
sigur ca la Dinamo lucrurile sunt publice si exista toate motivele ca sa fie neagreati conducatorii, inclusiv de proprii suporteri.

Dar cred ca mai periculosi sunt cei care isi aduna capital de simpatie in timp ce fac matrapazlacuri in umbra, protejati fiind de media si nu numai.

Ia uite una destul de veche arata niste scheme simple de imbogatire 'cinstita' facand 'afaceri' cu statul:

"Schema de imbogatire a oamenilor lui Becali
Sursa: Evenimentul Zilei, Stefan Ciocan, 23 Martie 2005
Teia Sponte - tun imobiliar de 70 milioane euro, dupa modelul "Gigi Becali".

Prieten si asociat la Steaua cu latifundiarul din Pipera, Sponte a primit cadou de la fostul guvern zeci de hectare de teren in Capitala, la preturi de 100 de ori mai mici decit pe piata
Vicepresedintele clubului de fotbal Steaua Bucuresti, Teia Sponte, unul dintre oamenii de casa ai lui Gigi Becali, a pus mina pe o afacere imobiliara care il poate imbogati dintr-un foc cu peste 70 de milioane de euro, adica mai mult de 2.500 de miliarde de lei. Printr-o operatiune suspecta, Ministerul Agriculturii i-a facut cadou lui Teia Sponte, pe finalul guvernarii PSD, 57 de hectare de teren situat la marginea Bucurestiului.

Firma lui Sponte a platit pentru un metru patrat mai putin de un euro, in conditiile in care, in zona, pretul este de 100 de ori mai mare. Si prietenul lui, Gigi Becali, a devenit celebru dupa o afacere cu terenuri de la stat, acesta imbogatindu-se in urma unui schimb de paminturi cu armata, facut pe vremea cind ministru al apararii era Victor Babiuc.

Iata cum s-a derulat ingineria prin care Teia Sponte a pus mina pe 57 de hectare de teren in intravilanul Capitalei, la un pret derizoriu. Agro Industriala SA Mogosoaia (fostul IAS Mogosoaia) a fost privatizata in 2000, cumparatoare a actiunilor majoritare fiind Asociatia Salariatilor (PAS SCAI Mogosoaia), condusa chiar de Teia Sponte. Asociatia este formata, de fapt, din citeva persoane, marea majoritate pensionari, fosti angajati ai IAS Mogosoaia, Teia Sponte fiind de fapt cel care ia toate deciziile administrative si care controleaza aceasta societate.

Firma avea depusa la Ministerul Agriculturii, inainte de privatizare, documentatia pentru obtinerea titlurilor de proprietate asupra terenurilor pe care le-a detinut fostul IAS, altele decit cele agricole. Dupa ce asociatia salariatilor, controlata de el, a cumparat majoritatea actiunilor de la Agro Industriala Mogosoaia, Teia Sponte a cerut mai multe terenuri din intravilanul sectorului 1, in suprafata totala de 57 de hectare. Acestea se aflau in proprietatea statului si in custodia Administratiei Domeniilor Statului (ADS), din subordinea Ministerului Agriculturii.

57 de hectare, la pret derizoriu

In aprilie 2004, Ministerul Agriculturii i-a facut un prim cadou lui Teia Sponte, emitind pe numele societatii Agro Industriala Mogosoaia un certificat de atestare a dreptului de proprietate pentru trei terenuri, in suprafata totala de aproape 10 hectare. Acestea, aflate in nordul Bucurestiului, au fost evaluate la aproximativ 2,6 euro metrul patrat, in conditiile in care un metru patrat de teren se vinde cu minimum 100 de euro in acea zona, adica de 40 de ori mai mult. In schimbul celor 10 hectare, Administratia Domeniilor Statului a primit actiuni in firma lui Sponte, care insa, la o evaluare de piata a terenului respectiv, ar fi trebuit sa valoreze de peste 40 de ori mai mult. Dupa nici un an, in ianuarie 2005, Teia Sponte a cumparat actiunile primite de ADS in schimbul celor 10 hectare de teren cu numai 9,13 miliarde de lei, in conditiile in care valoarea minima de piata a terenurilor era atunci de 270 de miliarde de lei.

Tun pe mina PSD

Adevaratul tun imobiliar al vicepresedintelui de la Steaua s-a dat pe 16 noiembrie 2004, cu doua saptamini inainte ca PSD sa piarda alegerile generale: Ministerul Agriculturii a improprietarit firma controlata de Teia Sponte cu inca 47 de hectare de pamint. Acum insa, acesta a fost si mai prost cotat: la mai putin de un euro metrul patrat, fata de aproximativ 100-200 de euro cit costa pe piata.

“Am muncit o viata la IAS Mogosoaia”

Teia Sponte, administratorul firmei Agro Industriala Mogosoaia, a fost destul de greu de gasit pentru a face declaratii legate de afacerea incheiata cu ADS. “Am muncit o viata in IAS Mogosoaia. Am cumparat firma, de fapt nu eu, ci Asociatia Angajatilor, si aveam obligatia prin contractul de vinzare-cumparare sa fac demersurile pentru obtinerea acestor terenuri”, a precizat Teia Sponte. El sustine ca terenul obtinut de la ADS va avea ca destinatie finala realizarea unui hipodrom. “Ideea hipodromului e veche, de prin '92. Terenul a fost scos din circuitul agricol si a fost decopertat. Nu am facut pina acum hipodromul pentru ca am asteptat parteneri pentru aceasta afacere. Nici acum nu ma grabesc sa-l fac”, a adaugat Teia Sponte. Totusi, directorul Agro Industriala Mogosoaia spune ca este exclus ca pe terenul respectiv sa construiasca altceva.

Pe cine protejeaza Ministerul Agriculturii?

De la Ministerul Agriculturii, in subordinea caruia se afla ADS, nu am reusit sa obtinem un raspuns oficial timp de mai multe saptamini. Adrian Tibu, purtatorul de cuvint al ministrului Gheorghe Flutur, ne-a spus mai multe zile la rind acelasi lucru: “Am dat materialul in lucru, va rog sa asteptati”. In timp ce EVZ nu a primit nici un raspuns de la minister, Teia Sponte s-a bucurat de mai multa trecere pe linga functionarii institutiei. El a fost informat prompt ca ziarul nostru se intereseaza de atribuirea de teren catre firma condusa de el, primind chiar si o copie a solicitarii noastre facute catre Biroul de presa al ministerului. Cind a vorbit cu noi, asociatul lui Becali de la Steaua a si afirmat ca are foarte multi prieteni in Ministerul Agriculturii, iar pentru a-si intari spusele ne-a aratat copia unui document trimis de EVZ catre Biroul de presa al Ministerului Agriculturii prin care solicitam date cu privire la cele 47 de hectare de teren date pe mai nimic firmei lui Sponte.

Tacere la ADS

In urma unei discutii telefonice cu purtatorul de cuvint al ministrului agriculturii, Adrian Tibu, am lasat sa se inteleaga faptul ca articolul despre improprietarirea lui Teia Sponte va aparea in ziarul de simbata. Am fost sunati vineri seara de prietenul lui Gigi Becali si intrebati daca articolul va fi publicat a doua zi! Nici noul director al ADS, Barna Tancos, nu a fost mai volubil. Dupa o discutie de citeva secunde, in care a promis ca va formula un punct de vedere, Tancos nu a mai putut fi contactat.

Cine e Teia Sponte?

Teia Sponte este unul dintre oamenii apropiati ai “latifundiarului din Pipera”, Gigi Becali. De etnie aromana, Teia Sponte s-a nascut pe 27 septembrie 1959, in comuna Mihail Kogalniceanu, judetul Tulcea.
Printre altele, Sponte este vicepresedinte al Consiliului de Administratie al FC Steaua SA, administratorul firmelor Agro Industriala Mogosoaia si Costas - Impex SRL si actionar la SC Noua Generatie Homeconstruct SA. Numele lui a fost implicat in numeroase tranzactii controversate cu terenuri, alaturi de cel al lui Gigi Becali.

Becali: “Nu e treaba mea ce afaceri face Teia Sponte”

Surse din cadrul Ministerului Agriculturii sustin ca afacerile imobiliare cu cele 57 de hectare de teren obtinute de la Administratia Domeniului Statului pentru Agro Industriala Mogosoaia SA au fost finantate de Gigi Becali, prietenul si asociatul lui Sponte.

“Latifundiarul din Pipera” declara insa ca nu stie nimic despre hipodromul din strada Gheorghe Ionescu Sisesti: “Nu stiu nimic despre nici un hipodrom. Nu e treaba mea ce afaceri face Teia Sponte”.

Cu toate acestea, surse din cadrul Ministerului Agriculturii sustin ca Becali, care a mai facut afaceri imobiliare cu Teia Sponte, nu este strain de afacerea cu terenurile subevaluate din nordul Capitalei. "

remy
21st February 2006, 18:53
Am mai scris si eu asta acum vreo 2 luni, dar stelistii nu prea comenteaza asemenea acuzatii, reale.
Ei o dau cu performantele teoretice pe care le are Steaua lui JIJI.
Cel mai grav e cand faci afaceri cu statul, deci ne ia noua din banutzi, ne afecteaza direct.
Stelistii, sant sigur, o vor da prin balarii, ca de obicei, ca sant nebuni cei ce scriu rau despre Steaua. La ce te astepti de la ei ?

Hipgnosis
21st February 2006, 19:00
Am mai scris si eu asta acum vreo 2 luni, dar stelistii nu prea comenteaza asemenea acuzatii, reale.
Ei o dau cu performantele teoretice pe care le are Steaua lui JIJI.
Cel mai grav e cand faci afaceri cu statul, deci ne ia noua din banutzi, ne afecteaza direct.
Stelistii, sant sigur, o vor da prin balarii, ca de obicei, ca sant nebuni cei ce scriu rau despre Steaua. La ce te astepti de la ei ?

ce treaba are ma istetule gigi becali??? ca acolo spune de tea sponte. a bagat becali in titlu sa aiba cretinii orgasm.
cand ai pus articolul ti-am zis acelasi lucru, si nu ai raspuns. ce treaba arte becali cu afacerea aia?
pai ce dc un prieten de-al meu face o crima sunt eu vinovat?
dc vecinul tau arunca gunoiul pe jos esti si tu automat vinovat?
"Nu e treaba mea ce afaceri face Teia Sponte”. Gigi Becali !!!
smart-boy get a life

Utilizator
21st February 2006, 19:08
Gigi (George) Becali, supranumit “latifundiarul din Pipera”, este un personaj pe cat de pitoresc, pe atat de bogat. Proprietar al catorva sute de hectare de teren in jurul Bucurestiului si al catorva zeci de hectare de padure, patron al Uzinei Mecanice de Armament si Munitie de la Dragasani, al Avicolei Iasi si al unei fabrici de produse electronice din Pipera, patron al echipei de fotbal Steaua Bucuresti, Gigi Becali are o avere considerabila, de cateva sute de milioane de dolari.

Inainte de a deveni patronul Stelei, Becali a fost si el in centrul unui scandal de presa, in urma dezvaluirilor privind un schimb de terenuri cu Ministerul Apararii Nationale. In 1999, MApN i-a dat lui Gigi Becali un teren arabil de 20,9 hectare, intravilan, in Voluntari-Baneasa, si a primit la schimb un teren de 21,5 hectare, extravilan, in Stefanestii de Jos - Ilfov. Afacerea a constat in diferenta uriasa de valoare dintre cele doua terenuri. Profitul lui Becali a fost, la acea data, de mai multe milioane de dolari si s-a multiplicat ulterior, prin cresterea pretului terenurilor din preajma Capitalei.


Tranzactia a fost un adevarat tun dat de Becali pe piata imobiliara, chiar daca vina pentru paguba adusa MApN apartine demnitarilor care au aprobat schimbul de terenuri. Trebuie remarcat ca, la data perfectarii tranzactiei, Gigi Becali era deja sponsor al echipei de fotbal aflate in proprietatea lui Viorel Paunescu. Ambele tranzactii, preluarea echipei de fotbal de catre Paunescu si schimbul de terenuri MApN - Becali, s-au facut cu aprobarea ministrului de atunci al apararii, Victor Babiuc.



Nota: Tea Sponte a fost presedintele Asociatiei FC Steaua si e var cu Gigi Becali

Ultras
22nd February 2006, 01:12
http://www.gsp.ro/index.php?a=35266&shift=1

remy
22nd February 2006, 01:17
ce treaba are ma istetule gigi becali??? ca acolo spune de tea sponte. a bagat becali in titlu sa aiba cretinii orgasm.
cand ai pus articolul ti-am zis acelasi lucru, si nu ai raspuns. ce treaba arte becali cu afacerea aia?
pai ce dc un prieten de-al meu face o crima sunt eu vinovat?
dc vecinul tau arunca gunoiul pe jos esti si tu automat vinovat?
"Nu e treaba mea ce afaceri face Teia Sponte”. Gigi Becali !!!
smart-boy get a life

Eu cred ca ori ai ceva la capsor, ori esti fanatic foarte dubios, ori esti JIJI, ori MEME, ca-i aperi pana la moarte. Una dintre astea trebuie sa fie, fara tagada.
Deja ma pui pe ganduri, flacau. Si te mai dai ziarist aici. Hai, zi odata la ce ziar lucrezi, sa vedem si noi daca e real ce spui aici. Altfel, nu credem nimic din ceea ce scrii, pt. ca e o minciuna. Vrem sa vedem ce, unde si cum scrii.
Nu intelegi ce a scris Utilizator mai sus, sau delirezi ? De ce nu te iei si de el, ti-e frica cumva ?

Repetam, poate ai orbul gainilor:
Tranzactia a fost un adevarat tun dat de Becali pe piata imobiliara ... Trebuie remarcat ca, la data perfectarii tranzactiei, Gigi Becali era deja sponsor al echipei de fotbal aflate in proprietatea lui Viorel Paunescu.

Nota: Tea Sponte a fost presedintele Asociatiei FC Steaua si e var cu Gigi Becali (!!!???).

Oare nu esti roman, dom' JIJI (Hip-Hop) ?
Ce scrie acolo ?
Iar il declari cel mai "curat" roman pe analfabet ?
Deja cred ca rad toti de tine, ii calci pe urme lui Paul. Baremi el are o scuza ca e copil mai avantat.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

P.S. Din ciclul "sa radem de comicul si slabutul de minte JIJI Fecali" (apropo, Hip, cate glume se pot face pe seama acestui saltimbanc, ajuns din oier unul dintre cei mai bogati din Romania, o tara foarte saraca):

Noroc că nu a fost Ferrari!
Ionuţ Iordache

După ce a dat naştere la o mulţime de controverse īn Romānia, Gigi Becali a devenit motiv de discuţii aprinse şi īn Italia. Site-ul italian www.autoblog.it a preluat din presa romānă episodul cu patronul Stelei lovindu-şi Maybach-ul īn valoare de 500.000 de euro cu o rangă, īn urma unui accident rutier. "Un Maybach cu o portieră blocată, Gigi Becali, patronul clubului Steaua şi proprietarul maşinii, o rangă (de fapt, două). Īnchipuiţi-vă toate aceste lucruri şi īncercaţi să vă imaginaţi această minunată imagine şi cum decurge retuşarea unei limuzine ghinioniste". Acest text a dat naştere la comentarii acide din partea vizitatorilor acestui site, mulţi ironizīndu-l pe Becali. Au existat īnsă şi persoane care au apreciat spiritul practic al latifundiarului din Pipera.


COMENTARII CONTRA

"Cum i se poate permite unui astfel de om să aibă o maşină de felul ăsta? Dacă ar fi fost o Ferrari, m-aş fi dus acolo şi l-aş fi luat la pumni." - Paolo Bitta

"Sfinte Sisoe, pentru asta ar fi trebuit să fie legat de un copac cu penisul afară şi lăsat acolo pīnă cīnd un muşuroi de termite carnivore i l-ar fi devorat īncet" - Wheel
CEA MAI TARE GLUMA PE SEAMA UNUI MAIMUTOI, NU ARE EGAL. BRAVO, WHEELIE !!!

"Adevărul e că domn te naşti, nu devii" - Axe

"Cīnd banii īţi vin cu uşurinţă, nu există respect nici pentru lucruri, nici pentru oameni" - Stefano Corse

"Aş arăta acest filmuleţ oamenilor din lumea a treia pentru a arăta că banii ajung la persoane greşite, īn ciuda eforturilor umanitare" - Fabio 81

"Aceste persoane sīnt ţinta ideală pentru care BMW şi Mercedes se mănīncă īntre ei?!" - Vanni

COMENTARII PRO
"Pīnă la urmă, e o maşină. Mai bine īncerci să deschizi portiera ca să poţi porni maşina, decīt să stai să te uiţi la ea" - vert

"Gigi mitico! Maybach-ul e utilitara lui! Respect absolut" - Ukrules

"Mamma mia, se īncăpăţīna cu ranga aia de parcă ar fi fost un Fiat Uno. Īntr-adevăr, domnul Becali este un om foarte practic" - Dago

22 februarie 2006

================================================== ======================
PANA SI ITALIENII RAD DE STEAUA, STIIND CINE II E PATRON.
HIP, II MAI IEI APARAREA ? CA O SA MAI AVEM MOMENTE TRAGI-COMICE CU PERSONAJUL ASTA. N-O SA NE PLICTISIM.
================================================== ======================

Asta e masina cu care se va plimba JIJI in locul Maybach-ului, care nu e de fata lui de cioban

http://autoblog.it/uploads/126road.jpg

philos
22nd February 2006, 03:49
:D:D:D amuzant intr-adevar...desi aia cu termitele mi se pare mult deplasata...ar fi trebuit insa sa dai si ce se scrie de bine...

sandilau
22nd February 2006, 03:55
Caterinca ce au scris italienii aia :happy

remy
22nd February 2006, 04:18
Tot Steaua e de caterinca, prin acest cioban de rasul lumii.
Cel mai tare a fost WHEELIE, cu:
"Sfinte Sisoe, pentru asta ar fi trebuit să fie legat de un copac cu penisul afară şi lăsat acolo pīnă cīnd un muşuroi de termite carnivore i l-ar fi devorat īncet"
Numai glume pe seama lui Steaua (prin JIJI).
Ati ajuns sa rada si Occidentul de voi !
Eu unul, m-as fi ascuns de atata rusine !
Si urmeaza atacurile asupra mea, aproape sigur, de parca eu am scris alea.
Calmati-va, mai radem si noi de prostia unora !
N-am ce sa va fac daca sant iar de la Steaua.
Si, oricum, e un semn rau accidentul ala pt. Nea JIJI.

uti2102
22nd February 2006, 11:14
Remysor mancatzi-ash, tu n-ai nici o scapare. Nu prea shtii sa faci diferentza intre Jiji shi Steaua, eshti pierdut. Pe veci !

remy
22nd February 2006, 12:53
N-am ca sa-ti fac, voi aveti acesti oameni acolo, si reprezinta clubul ! Voi il adulati pt. ca baga banii la club, si atat, va laudati cu el.
Daca era, faceau proteste suporterii ca nu-l mai suporta.
Sau v-a inchis gura anul trecut, cum s-au dat gorilele spre voi putin ?
Acolo e dictatura unde conduce doar un om, nu ciripestenimeni.
Rau ati ajuns. Scapati de el si multi dintre ziaristi nu vor mai avea subiecte comice sau deranjante si pt. voi.

uti2102
22nd February 2006, 14:43
Remysor, clubul e reprezentat in primul rand de echipa, de antrenor, de suporteri apoi de preshedinte, purtator de cuvant etc. Probabil ultimul om care reprezinta Steaua este finantzatorul, cel care de fapt n-are absolut nici un drept legal la club. Asha ca mai gandeshte-te.

sandilau
22nd February 2006, 15:03
N-am ca sa-ti fac, voi aveti acesti oameni acolo, si reprezinta clubul ! Voi il adulati pt. ca baga banii la club, si atat, va laudati cu el.
Daca era, faceau proteste suporterii ca nu-l mai suporta.
Sau v-a inchis gura anul trecut, cum s-au dat gorilele spre voi putin ?
Acolo e dictatura unde conduce doar un om, nu ciripestenimeni.
Rau ati ajuns. Scapati de el si multi dintre ziaristi nu vor mai avea subiecte comice sau deranjante si pt. voi.

Georgji Becali e pus sa va enerveze pe voi frustratii de catre suporterii stelisti iar cand vrem il dam jos :D

Utilizator
22nd February 2006, 15:35
Multimiliardarul din Pipera, Gigi Becali (foto), a dezvaluit faptul ca are un asociat-surpriza in afacerea „Baneasa Town“, despre care „Averea“ a scris, pe larg si in premiera, in editia de ieri. Patronul echipei „Steaua“ Bucuresti a sustinut astfel ca Gabriela Crainiceanu si Alexandru Bunea nu sunt decat doi asociati ai lui, pe hartie. In realitate - a precizat Becali - el va ctitori orasul de cinci stele de la marginea Bucurestilor impreuna cu una dintre fiicele afaceristului de origine araba, Fahti Taher, Suzanne.
„Firma EID despre care s-a scris (n.n. - in exclusivitate in „Averea“) e facuta sa managerieze afacerea asta“, a tinut sa arate Becali. Potrivit actelor, afaceristul si partenerii sai, Gabriela Crainiceanu (o apropiata a lui Viorel Hrebenciuc) si Alexandru Bunea (prieten cu Taher si co-inculpat in dosarul „Flota“), detin fiecare cate 33,33% din afacere.

Numai ca, sustine Gigi Becali, cei doi ar fi simpli administratori: „Eu sunt proprietarul si mie imi intra banii in buzunar. Cred ca voi castiga triplu. Si chiar daca nu voi castiga atat, va fi macar dublu din vanzarea terenurilor!“. Becali a mai precizat ca din august vor incepe lucrarile in forta si ca proiectul lui va fi finalizat in trei-patru ani. „Deja am facut contracte cu ambasade si firme straine, pe care nu le-am putut refuza“, a mai dezvaluit omul de afaceri.

Adrian Artene

Sursa: www.averea.ro - Marti, 12 Iulie 2005



-----------------------------------------------------




Şedinţa Camerei Deputaţilor din 15 martie 2005
http://www.cdep.ro/pls/steno/steno.stenograma?ids=5822&idm=1&idl=1
Domnul Kerekes Kįroly:
Mulţumesc, domnule preşedinte.
Declaraţia mea politică se referă la activitatea Consiliului Naţional pentru Combaterea Discriminării.
Īn contextul actual al vieţii noastre sociale datorită, printre altele, cerinţelor de aderare ale Romāniei la Uniunea Europeană, domeniul drepturilor omului devine din ce īn ce mai semnificativ.
Īn ultimii ani, Romānia a depus eforturi susţinute pentru crearea cadrului legislativ necesar transpunerii īn practică a directivelor Uniunii Europene cu privire la prevenirea şi combaterea discriminării etnice şi rasiale.
Īn acest sens, s-a constituit Consiliul Naţional pentru Combaterea Discriminării care, printre multe alte atribuţii, are sarcina de a investiga, a constata şi a sancţiona faptele de discriminare.
Fără īndoială īn acest domeniu, Consiliul nu poate rămāne pasiv, de vreme ce īn ţară nu sunt de loc puţine la număr manifestările ostile faţă de minorităţile etnice sau religioase.
Astfel, nu se renunţă la etichetarea de "bozgor" a tinerilor maghiari īn unităţile militare, sau la sloganurile "afară, afară cu ungurii din ţară" la meciurile de hochei pe gheaţă īntre echipele Steaua şi Sport Club Miercurea Ciuc.
Īn ultimele două luni s-au remarcat cāteva cazuri "demne" de a fi amintite, īn care Consiliul a fost sesizat sau acesta s-a autosesizat. Astfel, un membru al Consiliului Naţional Secuiesc a fost sancţionat prompt pentru afirmaţii antisemite.
Urmează să fie cercetat şi cazul fanilor stelişti care au avut manifestări antimaghiare la ultimul meci de hochei pe gheaţă Steaua Bucureşti - Sport Club Miercurea Ciuc.
De asemenea, la sesizarea Ligii Pro Europa este īn cercetare şi cazul Gigi Becali. Patronul grupării FC "Steaua" Bucureşti a declarat presei că Ladislau Bölöni, fotbalist cu peste 100 de selecţionări īn Naţionala Romāniei, este un "trădător şi jigodie, un laş", care nu are dreptul să facă declaraţii despre fotbalul din Romānia, īntrucāt "este ungur, şi nu romān".
Liga Pro Europa consideră īntr-un mod cu totul justificat că afirmaţiile făcute de Gigi Becali reprezintă o gravă īncălcare a dreptului la demnitate personală, şi care sugerează nu doar că Bölöni ar fi trădător, ci şi că acest comportament reprezintă comunitatea maghiarilor din Romānia.
Aştept ca şi īn aceste ultime două cazuri, Consiliul să facă investigaţiile cuvenite şi să sancţioneze prompt pe cei care comit astfel de acte de discriminare, de īncălcare a drepturi la demnitate personală.
De altfel, īn cazul Becali, iubitorii fotbalului au reacţionat imediat şi şi-au exprimat indignarea. Pentru a ilustra acest comportament sancţionator din partea societăţii, este suficient să accesăm site-ul cotidianului "Evenimentul Zilei" şi să parcurgem comentariile trimise pe internet la articolul din 4 martie a.c., intitulat "Gigi Becali: Bölöni e un trădător şi o jigodie!". Comentariile, īntr-un număr neobişnuit de mare, 71, cu 3 excepţii, condamnă cu fermitate gestul lui Becali şi iau apărarea sportivului de excepţie, Ladislau Bölöni.
Din cauza timpului limitat voi cita numai unul dintre mesajele trimise, prin care s-au comentat afirmaţiile jignitoare ale lui Gigi Becali. Mesajul este următorul: "Īncă o dată Bölöni a făcut dovada unui spirit superior. Da, e ungur! Şi? Care e problema lui Becali? A făcut pentru Romānia mai mult decāt a făcut el, Becali, marele romān. Păcat de Steaua, o mare echipă, că a ajuns pe māna unui necioplit. Bravo Loţi, să nu intri īn mocirla oierului! Şi să ştii că romānii ţin cu tine, care eşti un romān mult mai adevărat decāt ăla! (cred că i-am uitat deja numele)".
Īnsă este de adăugat şi faptul că īntr-o comună aşezată īn valea Tārnavei Mici, zonă īn care s-a născut Bölöni Laszlo şi unde el se bucură de mare po****ritate, primarul, viceprimarul şi un consilier au fost aleşi pe lista Partidului Noua Generaţie, partidul lui Gigi Becali, cāndva demnitari de frunte ai UDMR-ului local. Nu aş vrea să fiu īn situaţia lor.
Probabil pentru ei īnseamnă mai mult banii lui Gigi Becali decāt demnitatea naţională a lui Bölöni, a noastră, a maghiarimii din Romānia.
Mulţumesc pentru atenţie.

Hipgnosis
22nd February 2006, 16:12
Multimiliardarul din Pipera, Gigi Becali (foto), a dezvaluit faptul ca are un asociat-surpriza in afacerea „Baneasa Town“, despre care „Averea“ a scris, pe larg si in premiera, in editia de ieri. Patronul echipei „Steaua“ Bucuresti a sustinut ............

Adrian Artene

Artene e un stelist adevarat:ok:
Bea cam mult dar e ok:happy :happy

Cneazul
22nd February 2006, 22:16
GIGI BECALI l-a intrecut pe dl.mitica dragomir, care e supranumit oracolul din balcesti . a zis domu gigi ca steaua va iesi din grupa cupei uefa pe primul loc fara infrangere si a avut dreptate . cand au auzit dinamovistii declaratia lui becali au cazut sub masa , dar..................pan`la urma ........cine a avut dreptate . a mai zis dl gigi ca va merge la teatru la herenveen si a facut-o .a mai zis multe si a avut dreptate dar acum nu mai am timp sa vi le spun . va zis doar atat . domnu becali a zis ca steaua va ajunge in finala . uitati-va daca nu are dreptate

remy
22nd February 2006, 23:20
Bai, osanale se aduc pe sectiunea suporter-Steaua, aici se scrie despre "Cine naiba se crede JIJI Becali asta".
Ai ceva de spus in legatura cu subiectul ?
Stelisti, nu mai umpleti forumul cu subiecte pe langa subiect, ca nu e chat aici, sa ne tragem desireturi aici.
Respectati Forumul, si scrieti acolo unde trebuie.
Si lasati rafuielile cu alti suporteri, ca nu va mai suporta nimeni pt. ingamfarea de care dati dovada.
Ce sa faceti, inca nu v-ati maturizat.
Cititi ce a scris copilul de mai sus si aveti modelul de personaj care crede si vrea sa-l copieze pe un analfabet si un imbogatit din nimic, pe baza Mafiei.
Ce cauta oare in fotbal asemenea oameni, pe care-i intereseaza doar politica ?
Si ma uluieste ce poate face un om ca JIJI din copii de acum, care, vazandu-l des la TV, il cred Dumnezeu. Copii, asta e Diavolul, nu va luati dupa blasfemiile lui si ura de rasa.

Hipgnosis
23rd February 2006, 09:04
Copii, asta e Diavolul, nu va luati dupa blasfemiile lui si ura de rasa.

ura de ce? de rasa? :headbang:
poate de rasa proasta vrei sa zici.

Cneazul
26th February 2006, 12:16
Gigi becali se crede o persoana superioara fata de altii , si asa este .

,, nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar "

cip_81
26th February 2006, 12:46
Superioara fata de cine, mai ? Fiinta asta, probabil (treaca de la mine), este superioara unei bacterii, dar este mult inferioara unei afaniptere.

Apropo, puteti vedea si in semnatura mea cum ii cataloga aceasta fiinta "superioara" pe suporterii stelisti.

Paul
26th February 2006, 12:48
cip , da de semnatura mea ce zici ? :happy

cip_81
26th February 2006, 12:49
Daaa, imi place...dar stii de ce imi place ? Ca sunt si multi stelisti printre ei, care au mintea infierbantata.

Paul
26th February 2006, 12:51
vezi ca printre declaratriile lui Jiji sunt o mica parte (10 % ca zicem ) care nu sunt cretine ... :great:

ca de zici de dinamovistii care pun botu` la vorbele lu jiji ...
am io un prieten aici prin zona :D

STEAUA-MANIA
26th February 2006, 13:35
cip,remy sunt asa mari dinamovisti,incat au semnatura legata de STEAUA(nu doar cei 2)...respect:)
ontopic:gigi becali e patronul echipei STEAUA BUCURESTI,echipa care a adus si aduce glorie fotbalului romanesc.Bineinteles,e mai mare oftica anti-STELISTILOR decat sa recunoasca un adevar!STEAUA are rezultate,dinamo n-are....numerele vorbesc,ele nu mint!Mai mult ca sigur veti continua cu mesaje mistocare la adresa lui jiji...insa raman rezultatele!Misto il poate face orice,rezultate sunt realizate doar de valori.

Hipgnosis
26th February 2006, 15:53
cip,remy sunt asa mari dinamovisti,incat au semnatura legata de STEAUA(nu doar cei 2)...respect:).

si mie mi se pare super funny asta.
evident ca "ura" fata de Steaua e mai mare decat "dragostea" pt. dinamo, si asta deoarace performantele Stelei sunt infinit mai mari decat ale groparilor. :evil:

cip_81
26th February 2006, 16:46
De ce nu vreti sa bagati la cap ca este o lauda, iar eu am vrut sa reliefez si aspectele pozitive? Asta nu e o declaratie cretina a lui Jiji, ci e una de bun-simt.
Nu voi tre' sa fiti suparati ca va compara cu niste vagabonzi, ci vagabonzii ar trebui sa fie consternati de faptul ca sunt comparati cu voi.

Hipgnosis
26th February 2006, 17:33
De ce nu vreti sa bagati la cap ca este o lauda, iar eu am vrut sa reliefez si aspectele pozitive? Asta nu e o declaratie cretina a lui Jiji, ci e una de bun-simt.
Nu voi tre' sa fiti suparati ca va compara cu niste vagabonzi, ci vagabonzii ar trebui sa fie consternati de faptul ca sunt comparati cu voi.

vezi poate ai treaba pe thereadurile dedicate lui dinamo in primavara europeana. vedeti cum il primiti pe "mister" la al noulea mandat in groapa!
deocamdata pt. voi cea mai mare performanta in ultimii 15 ani continua sa fie faptul ca ati dat foc unei peluze in Ghencea (cu asta se deschide www.dinamomani.net :rosu: )
Apropo, stii cat a fost scorul la meciul ala?

cip_81
26th February 2006, 17:44
Da, 3-1 pentru steaua, un meci facut praf de Porumboiu (vezi primul gol marcat de Ciocoiu dupa un hent grosolan). dar de ce e asa important ?

STEAUA-MANIA
26th February 2006, 18:48
cip:acu ceva timp am vazut un post de-al tau la care am zis"uite,un dinamovist cu substanta cenusie.superb!"vad ca tii sa ma contrazici...speram sa mai vad si alte mesaje gandite,se pare ca am prea mari pretentii de la tine,asta e.
Noapte buna.

remy
26th February 2006, 23:57
Cand se striga Rusine sa va fie, la un meci la care va laudati ca spulberati pe amaratii de olandezi, exact cum s-a intamplat cu Rosenborg, eu n-as mai avea curaj sa ma laud atata.
Ati facut 50.000 de oameni sa blesteme ca au crezut in vorbele lui JIJI & MEME si in ... Steaua mamii lor (asa au aclamat unii dintre spectatori).
Rusine sa va fie si voua, nu numai celor de la Steaua.
Daca n-ati fi fost asa de ingamfati si increzuti, ati fi fost mai calculati in afirmatii, nu erati luati peste picior acum.

Cneazul
27th February 2006, 14:30
domnu remy ? ce vorbesti acum de rosenborg ? daca era dinamo asa tare lua titlul si intra in grupe . dar , n-au luat titlul . nu au fost in stare sa fie prima in romania si mai comentezi de europa . apoi , te dai de gol . ce tot vorbesti ca steaua nu a fost in stare sa-i bata pe olandezi !>.......da ce ? dinamo a fost ? hahaha . dinamo a facut un egal acasa si nu s-au calificat . stellistii s-au calificat . apio , rosenborg e an de an in ucl . dinamo , cand a luat titlul a pierdut cu polonia varsovia si club brugge ? alea-s echipe ?

walt.mann
27th February 2006, 15:12
Nu voi tre' sa fiti suparati ca va compara cu niste vagabonzi, ci vagabonzii ar trebui sa fie consternati de faptul ca sunt comparati cu voi.
domnu' cip, lasa-te! Inteleg ca ai vrut sa fii subtil in a ne jigni, dar cred ca ar trebui sa-ti revizuiesti atitudinea! Sunt intelegator, stiu ca esti putin dezorientat dupa toate scandalurile din groapa, atatea schimbari la conducerea clubului si in conducerea echipei ti-au creat un comportament tip zombie, specific in locatia in care va desfasurati frumosul fotbal-spectacol ce (nu) v-a adus titlul si (nu) va calificat in primavara europeana!
jiji este inca urat pentru afirmatia pe care ti-o folosesti in semnatura, dar deocamdata baga bani la echipa, tine jucatorii, iar nu destrama echipe, ca unii, ********i ca formatie, de la voi.

remy
27th February 2006, 15:37
Ce conceptie demna de Gaga, dragi stelisti !
Jiji pute de la o posta, chiar il urati, dar e bine ca baga bani la echipa, indiferent cum.
Halal demagogie, nu voi pana acum aruncati cu laturi in Giovanni, facandu-l in toate felurile ?
De ce nu e valabil si pt. cel din aceeasi familie ?
Eu am recunoscut ca Giovanni facea mult rau lui Dinamo, si chiar din iarna, dupa schimbarea lui Andone, am zis ca trebuie sa plece repede de acolo.
Ciudati rau mai santeti daca cocoloshiti o parte din cancerul fotbalului.
Deja una a fost starpita. Ce are daca starpim si pe cea de la Steaua ? Stiu, nu ati mai avea replici aici, pe Forum.
Cred ca veti ajunge, dupa cum multi v-ati exprimat deja, sa-l declarati pe Giovanni un inger care a fost sacrificat de cei de la Dinamo.
Va stiu in stare, la cat de fanatici santeti.
Fiti mai consecventi si echidistanti in declaratii, si nu mai intoarceti in favoarea voastra tot ce e rau, chiar si de la Steaua. Nu va taie nimeni capul pt. asta.

Hipgnosis
27th February 2006, 15:58
Halal demagogie, nu voi pana acum aruncati cu laturi in Giovanni, facandu-l in toate felurile ?
De ce nu e valabil si pt. cel din aceeasi familie ? .


ma daca tu ai un var care e criminal inseamna ca si tu esti ? :rosu:
tu oricum esti...criminal, dar totusi nu-ti mai baza argumnetatia pe cretinatati de 2 bani. Aici sunt oameni cu iq iQ peste medie, dc vrei sa-ti vinzi gogosile astea incearca in goapa, la cei asemeni tie.
"hamm- ham europa n`am".

walt.mann
27th February 2006, 16:01
dl. remy, Gaga oi fi mata! Tie iti place sa inflamezi atmosfera!
Referitor la tumori (cancerul e, in fond, o tumoare) exista tumori benigne, care iti invadeaza organismul dar nu te omoara (stil jiji, ne-ai nvadat casele, dar deja suntem imuni), si tumori maligne (stil giovanni, pe care l-ati extirpat). totusi, voi mai aveti de eliminat inca trei tumori (netoiu, borcea si dinu), si apoi puteti vorbi si de tumorile noastre!

remy
27th February 2006, 16:16
RUSINE, RUSINE ... SA VA FIE !
Atat avem de zis. Voua chiar va e, dupa atatea laude si osanale, sa patiti atatea rusini, si cum se deschide gura la Steaua, pute de la o posta ?
NO COMMENT.

andreiush
27th February 2006, 16:29
Thread closed. Deja se scriu numai balarii aici, de fapt asta a fost de la inceput...