PDA

View Full Version : Zalgiris Vilnius - CFR Cluj



Edgar
24th July 2005, 22:20
27 iulie Zalgiris Vilnius - CFR Cluj
3 august CFR Cluj - Zalgiris Vilnius

don_denver
24th July 2005, 22:22
pai normal..ca sper sa fie cfr echipa calificata...

lupisor lupetto
24th July 2005, 22:24
Este bine ca joaca intai in deplasare. Daca reuseste o victorie acolo, atunci sunt ca si calificati in finala.

m8k
24th July 2005, 22:42
Bravo CFR!!!!!!
Cel mai important este ca ce-am vazut pina acum in Intertoto a fost un fotbal de nivel european. Dorinel mare jucator, mare antrenor!!!!! /hello

Angelina Jolie
24th July 2005, 22:55
No zua buna. Se mai pune problema calificarii? Pai cu astia putem juca si cu satelitul (i.e. Unirea Dej) si tot ne calificam. UEFA e tot mai aproape. INCREDIBIL!
HAI CFR!

GeKuRA
24th July 2005, 22:59
HAI CFR CLUJ !!!
sa nu cumva sa va impiedicati de astia...

lupisor lupetto
24th July 2005, 23:00
UEFA este inca foarte departe. CFR-ul va trebui sa-i ia in serios pe Lituaneni, sa mai faca inca doua minuni impotriva lui Lens sau Wolfsburg si o echipa puternica in prima runda a Cupei UEFA. Numai atunci ar ajunge in grupele UEFA de unde putem spera la mai mult (3 echipe din 5 se califica mai departe).

Oricum, CFR-ul a facut deja mult pana acum. Problemele vor veni in timpul campionatului fiindca jucatorii sunt obositi si vor trebui sa joace eventual in 3 competitii (Cupa Intertoto/UEFA, Divizia A si Cupa României).

esku
24th July 2005, 23:01
bvo cfr....m8k as mai completa ceva: Dorinel mare om, mare caracter, mare jucator, mare antrenor. :D Cred ca ne vom califica mai departe...ar fi pacat sa ne impiedicam de niste "NO NAME" .... Totul este sa nu se culce pe o ureche si sa nu se creada invingatori inca dinaintea inceputului meciului ..... Nu cunosc foarte bine traseul Lituanienilor, dar cred ca au prins un culoar f usor .... altfel nu-mi explic cum au ajuns in semifinala .... Sper sa nu ne impiedicam de Zalgiris Vilinius si sa ajungem in finala.....ar fi o mare performanta....As mai face o constatare : FOTBALUL ROMANESC CRESTE CA VALOARE! (la nivel de cluburi)

Angelina Jolie
24th July 2005, 23:02
E drept ca vor fi obositi, dar vorba lui Arpi:"S-au odihnit tot returul!".
HAI CFR!

lupisor lupetto
24th July 2005, 23:06
de la www.uefa.com

Žalgiris 2-0 Lisburn
Žalgiris 3-2 Dinaburg
Egaleo 4-5 Žalgiris

Adevarat, Lituanieni au avut un parcurs mai usor, in afara de Egaleo, care si ea este una dintre cele mai slabe echipe grecesti. Totusi, vad ca Zalgiris este destul de periculoasa acasa unde au marcat totimpul.


Oricum, este bine ca cel putin pana in finala evitam echipe gen Deportivo la Coruna, Newcastle, Lazio, Marseille, Valencia. Chiar, putem zice ca in semifinale si finala am fost norocosi considerand alternativele.

Paul
24th July 2005, 23:08
Cluj continue to conquer
Sunday, 24 July 2005

By Christian Chatelet


Dorinel Munteanu's side are through to the Intertoto Cup semi-finals

CFR Cluj continued their superb summer by completing an away goals victory against Ligue 1 side AS Saint-Etienne with a 2-2 draw on French soil in the second leg of their UEFA Intertoto third round tie.

Away goals
In a game both teams finished with ten men, Romanian club Cluj went ahead through Ambrozie Coroian and although Julien Sablé made it 1-1 - matching last weekend's outcome - Cosmin Tilinca's strike midway through the second half left the French side needing to score twice to avoid going the same way as Cluj's second-round victims Athletic Club Bilbao.

Giant killers
Mouhamadou Dabo's long-range leveller late in the game came too late to turn the tide for St-Etienne and Cluj go forward to meet FK Žalgiris Vilnius - themselves surprise winners at the expense of Egaleo FC - in the semi-finals, which start on Wednesday.

Penalty converted
It was the hosts who began brightest, Pascal Feindouno volleying narrowly over the crossbar before Cluj broke the deadlock against the run of play. Romanian forward Adrian Anca's goalbound effort was palmed away by St-Etienne right-back Nkongolo Ilunga, who was duly sent off. Coroian scored from the spot.

Saint-Etienne stretched
It was the second red card of the tournament for the French team, who had seen Zoumana Camara sent off against Neuchâtel Xamax FC in the second round. Camara's suspension coupled with Ilunga's dismissal left St-Etienne stretched and only goalkeeper Jérémie Janot's bravery at the feet of Tilinca prevented a larger half-time deficit.

All square
Sablé, Frédéric Piquionne and Damien Perquis all missed the target with first-half chances for St-Etienne but pacy substitute Lamine Sakho's introduction at the interval soon brought an equaliser. Captain Sablé hit the bar just after the break but soon pounced on a deflection from Didier Zokora's attempt to make it 1-1.

Frantic period
Gyorgy Laszlo Balint was then dismissed for flooring Sakho, evening up the teams and making for a fascinating last 35 minutes. Anca once again saw a goalbound effort cleared off the line, this time legally by Perquis, and at the other end Petru Turcas saved brilliantly from defender Vincent Hognon.

Tilinca decisive
The tie swung back in the visitors' favour when Janot was chipped from fully 35 metres and watched the ball come down off his crossbar. Tilinca quickly charged in to bundle it over the line and even with the will of 30,000 supporters in the ground, Les Verts could manage no more than Dabo's insufficient equaliser.

Clujul are sansa lui si mai departe ...
Daca oamenii de acolo chiar vor performantza , sa isi mai trage niste aparatori ca la mijloc si in atac stau excelent ... si in aparare stau bine cu Jula ...

Edgar
24th July 2005, 23:15
Parcursul lituanienilor pana in semifinale:

Lisburn Distillery FC (Irlanda de Nord) - 1-0 acasa, 1-0 in deplasare
FC Dinaburg (Letonia) - 2-0 acasa, 1-2 in deplasare
Egaleo FC (Grecia) - 3-1 in deplasare, 2-3 acasa

In Lituania, campionatul e in toi. Celor de la Zalgiris li s-au amanat cateva meciuri datorita participarii in Intertoto.

Ultimele rezultate:

24.05 Silute - Zalgiris 1 - 0
28.05 Zalgiris - Vetra 1 - 0
08.06 Nevezis - Zalgiris 0 - 2
11.06 Atlantas - Zalgiris 2 - 2
14.06 Zalgiris - Ekranas 0 - 4



J V E I GM - GP P
------------------------------------
1. Ekranas 21 17 3 1 50 - 11 54
2. Kaunas 20 12 3 5 43 - 11 39
3. Suduva 19 7 6 6 30 - 22 27
4. Vetra 17 8 2 7 19 - 21 26
5. Atlantas 21 7 4 10 21 - 23 25
6. FC Vilnius 18 5 8 5 11 - 14 23
7. Silute 18 6 4 8 19 - 27 22
8. Siauliai 17 5 4 8 18 - 23 19
9. Zalgiris 15 5 3 7 14 - 20 18
10. Nevezis 18 0 3 15 4 - 57 3

Urmatoarele meciuri (probabil vor fi amanate):

26.07 Siauliai - Zalgiris
30.07 Zalgiris - Nevezis
02.08 FC Vilnius - Zalgiris

Zebrone
24th July 2005, 23:19
in mod normal clujul ar trebui sa vada finala intertoto. mai departe, la vremea respectiva :ok:

Anca,Oncica&CO.
24th July 2005, 23:24
Bimeinteles ca speram in calificarea lui CFR Ecomax Cluj!!! si se va califica CFR Cluj !!!!! :yeah: /hello :ok: :yeah: /hello :ok:

Angelina Jolie
24th July 2005, 23:36
Pai daca Opel Vectra aia stau mai bine in clasament si pe aia i-am executam si cu Sunda atunci e clar ca pe astia ii rupem.
HAI CFR!

King of Hell
24th July 2005, 23:37
Ba si io mi-s de parere ca Vilnius astia is fix pix. Sa vedem ce-a iesi in finala aia..cu Wolfsburg..
PS Question: Se joaca tur retur si aia sau se joaca pe un teren neutru?

Edgar
24th July 2005, 23:51
Tur - retur.

Ultras
24th July 2005, 23:53
Se joaca miercuri pe 27 iulie si 3 august. Tocmai bine sa inceapa campionatul pe 6...

SORENSEN
24th July 2005, 23:54
Sper ca Dorinel sa le scoata romanismul din cap si sa nu trateze cu usurinta meciul cu Vilnius ar fi mare pacat ca s-au chinuit cu echipe mult mai valoroase.
Succes.

apparte
24th July 2005, 23:59
Dupa cum am spus pe threadul celalalt,calificarea e ca si obtinuta!Sunt exact ca ailalti lituanieni!Mari si....atleti!

Edgar
25th July 2005, 00:08
Finalele se joaca pe 9 si 23 August. Daca trec de lituanieni, clujenii vor juca primul meci acasa cu Wolfsburg sau Lens.

Cainele
25th July 2005, 00:31
merg pe mana Clujului...bravo lor...

lupisor lupetto
25th July 2005, 00:42
Zalgiris i-a batut pe Vatra 1-0, in plus acestia ultimi au mai multe meciuri. Oricum, CFR va trebui sa fie atenta.

esku
25th July 2005, 01:07
t.b. unde o fi??? cred ca ii este si rusine sa mai posteze! :D

Angelina Jolie
25th July 2005, 01:08
Pai ar fi o chestie sa le dam un 3-0 in tur si in retur sa joace rezervele sa se mai odihneasca baietii.
HAI CFR!

King of Hell
25th July 2005, 01:32
cred ca o sa fie super mediatizat meciu avand in vedere ca o jucat Dorinel la Wolfsburg in anii lui de glorie (a lu' Dorinel).

inter
25th July 2005, 01:38
ciudatenie mare :D ete ce e pe "Gazzetta dello Sport" postat in acest moment la stiri de ultima ora:P:
CALCIO
21.59 Intertoto, terzo turno: eliminato il Saint Etienne
I francesi pareggiano 2-2 in casa con i rumeni del Cluj
BUCAREST (Rom) - Saint Etienne fuori a sorpresa nel terzo turno di Intertoto. Dopo aver pareggiato 1-1 in Romania all'andata, i francesi hanno chiuso 2-2 in casa contro il Cluj. La squadra rumena affronterà in semifinale i greci dell'Egaleo.

:o: :o:

pt. conformitate: http://www.gazzetta.it/gazzetta/news/htmlnews/dettaglio/news_54534.html

inter
25th July 2005, 01:46
basca ca si datasport da urmatorul program al meciurilor :D:D:
Il quadro delle semifinali: (27/7, 3/8)
Deportivo La Coruna-Newcastle United
Wolfsburg-Lens
Lazio-Olympique Marsiglia
Egaleo-Cluj
Valencia-Roda
Borussia Dortmund-Amburgo


ma voi sunteti siguri in ceea ce ati scris mai sus? :P

King of Hell
25th July 2005, 02:04
ba de ce zice aia BUCAREST????

inter
25th July 2005, 02:07
Italienii nu prea folosesc "H" -ul :D:D

desdemona
25th July 2005, 02:08
Pai pe uefa scrie cum zice in thread :D Nu stiu care e treaba cu italienii, ca nu inteleg ce scrie acolo :)

http://www.uefa.com/Competitions/IntertotoCup/FixturesResults/index.html

Semi-finals 1st 2nd
Deportivo - Newcastle 27/07 03/08
Wolfsburg - Lens 27/07 03/08
Lazio - Marseille 27/07 03/08
Žalgiris - Cluj 27/07 03/08
Valencia - Roda 27/07 03/08
Sigma - Hamburg 27/07 03/08

King of Hell
25th July 2005, 02:22
Italienii nu prea folosesc "H" -ul :D:D

bine ma smartule da o jucat bucarestu sau cluju ma?doh

desdemona
25th July 2005, 02:40
bine ma smartule da o jucat bucarestu sau cluju ma?doh
LOL. Hai ca asta e tare. Ei oricum nu se refereau la Bucuresti ca fiind locul de unde e echipa CFR - ci ca la capitala tarii de unde e echipa. Cand o sa-si traga si "corespondent" la Cluj, o sa apara altfel acolo, la stirile lor :evil:

No
25th July 2005, 03:10
Sa speram ca CFR Cluj va trece si de aceasta echipe lituaniana si ca vor juca la fel de decis ca si in meciurile precedente. Nu imi doresc decat sa vad cat mai mult timp echipe romanesti jucand alaturi de echipe mari intr-un fotbal european de elita. Ce a facut CFR Cluj pana acuma in Cupa Intertoto este de laudat si in acelasi timp de admirat. Mult succes in continuare acestei echipe si celorlalte care vor juca si in celelalte competitii.

Angelina Jolie
25th July 2005, 03:11
t.b. unde o fi??? cred ca ii este si rusine sa mai posteze! :D
Mi-am pus si eu intrebarea asta, dar drept sa-ti zic nu prea mi-e dor de el.
HAI CFR! La capatul tunelului se vede finala.

lupisor lupetto
25th July 2005, 03:34
ba de ce zice aia BUCAREST????


Au preluat probabil noutatea de la o agentie de stiri care este la Bucuresti. Aceste lucruri sunt normale in stiri.

Daca nu am fi jucat cu vreo echipa frantuzeasca, nu cred ca Italienii ar fi pus aceasta stire. :D

desdemona
25th July 2005, 03:39
Da, exact :)
@Axaphat, sa nu crezi ca daca am folosit un ton mai glumet am avut in intentie sa fac misto. :ok:

Angelina Jolie
25th July 2005, 04:16
Chiar nimeni nu crede ca se vor califica lituanienii? nici macar suporterii celeilalte echipe a Clujului? INCREDIBIL!

PerVersion
25th July 2005, 04:35
Cred ca nu au intrat inca pe forum.. Sigur vor aparea vreo 2-3 voturi, nu ca ar avea vreo importanta... :)

Angelina Jolie
25th July 2005, 04:36
Lasa ma ca Axaphat a inebunit de suparare si a zis ca luam campionatul. :happy :happy

PerVersion
25th July 2005, 04:39
Chiar am observat ca a fost fair-play si nu a dat inapoi :) Daca a zis... a zis!!! :) Nu ramane decat sa se implineasca :drak:

Angelina Jolie
25th July 2005, 05:00
Pai este un baiat de mare calitate, tre sa recunosc, desi la inceput imi cam scotea peri albi. :happy :happy :happy
Maaaama ce macel facem cu lituanienii astia. Exersam scheme de antrenament pe ei. Nici nu vor stii ce i-a lovit. Acceleratul de GRUIA!! :happy :happy

lupisor lupetto
25th July 2005, 05:22
Mai bine sa fim temperati si sa ne bucuram la sfarsit. Sa luam exemplul lui Dorinel.

Angelina Jolie
25th July 2005, 06:15
Eu sunt prea extaziat ca sa mai fiu temperat. Eu ma bucur de acum pentru castigarea cupei UEFA Intertoto.
HAI CFR!

lupisor lupetto
25th July 2005, 06:43
Aceasta stare poate sa fie periculoasa, poti ramane foarte dezamagit. Mai bine fa mici pasuri.

Angelina Jolie
25th July 2005, 06:45
Lasa ca macar ma bucur acum. Si daca voi fi dezamagit nu-i nimic ca ne razbunam in campionat. Dar totusi mie mi se pare limpede ca vom castiga intertoto asta. Limpede ca gheata.

vlad1607
25th July 2005, 12:53
FELICITARI ARDELENILOR PT PERFORMANTZA REMARCABILA !! :yeah:

SPER SA NU VA INNECATZI CA TZIGANUL LA MAL....DUBLA CU Z.VILNIUS TRE TRATATA CU MAXIMA SERIOZITATE!
SA DEA DOMNUL SA VA CALIFICATZI ! :ok:

uti2102
25th July 2005, 12:59
Egal la Vilnius, victorie acasa. Hai CFR-ul, facetzi-i lui Munti placerea de a juca cu Wolfsburg.

delaparis
25th July 2005, 13:00
Buna performanta.
Francezii sint foarte buni dar ne'au tratat de sus (ca de obicei) asa ca au avut ceea ce au meritat.
Ideea cu antrenorul pe teren mi se pare bune in fotbalul romanesc. Pare-se ca jucatorii sint mai seriosi cind il aud pe Munti de linga ei in loc de la marginea terenului

Sorin Blaj
25th July 2005, 13:48
Sansele sunt mari, dar trebuie mare atentie in abordarea jocurilor. DORINEL MUNTEANU a creat o emulatie extraordinara si le-a dat incredere tuturor jucatorilor. Acestia simt ca au valoare si se daruiesc cu adevarat.

SUCCES baieti.

schumi26
25th July 2005, 14:41
ok next one now Zalgiris Vilnius. Now you are the favourites. I hope you can still live with that role, After you was the last 2 rounds always the club with no chance normally. But you made the miracle. I hope your successful Trip around europe continues. i cross all fingers for you and will inform also our forum about your victories
good luck and have fun

uvictor
25th July 2005, 14:52
Fenomenal! Ceea ce credeam ca va fi doar un 'foc de paie' a devenit ceva sigur!
Si daca ar fi avut drept de joc Martinica si cu Surdu, eram mult mai sigur ca se vor califica in cupa UEFA!
Oricum bravo CFR Cluj si multa bafta in continuare!

Hard
25th July 2005, 15:14
daca era tudor in poarta , nu era turcas, care a aparat eroic, se pare ca norocul a fost de partea clujului. mult succes mai departe! sa ajungeti pana in grupele cupei uefa,macar o echipa din romania sa ajunga pana acolo!

Cristy
25th July 2005, 15:18
eu zic ca tudor nu are loc deocamdata la cluj, deoarece a scos ieri turcas niste faze 1 vs 1 foarte bine ...

uti2102
25th July 2005, 15:25
I-auzi, n-are loc la Cluj :happy:
Ca shi Tibi Balan, Tudor are loc la orice echipa din tzara (nu neaparat titular) dar mai ales la Cluj.

Cristy
25th July 2005, 15:31
am zis deocamdata omule la cum a scos fazele alea in ultimele minute nu inteleg de ce l-ar scoate, dar cum e tudor acolo si au fost impreuna la steaua normal ca il baga.

King of Hell
25th July 2005, 16:03
Turcas pot spune ca a fost formidabil...si sincer mie imi place mai mult fata lui Turcas decat a lui Martin Tudor..+are un fizic mai impozant. Ideea e ca Tudor nu a fost adus la cfr ca sa fie tinut rezerva...dar nici Turcas nu e de lepadat.

don_denver
25th July 2005, 16:10
ambii portari sunt buni..f..buni..turcas..are scliiri de geniu..dar in mare parte unele goluri le-a luat pe greseli personale...tocmai de aceea cred ca tudor e totusi, mai bun...

sun
25th July 2005, 19:29
sunt la fel de buni portarii ,dar tot Tiligol da golurile .

Eu zic ca acolo ii batem greu ( 3-2) si aici ii rupem ( 5-0). HAI CFR HAI ROMANIA /hello

Paul
25th July 2005, 21:18
Turcas pot spune ca a fost formidabil...si sincer mie imi place mai mult fata lui Turcas decat a lui Martin Tudor..+are un fizic mai impozant. Ideea e ca Tudor nu a fost adus la cfr ca sa fie tinut rezerva...dar nici Turcas nu e de lepadat.

De obicei portarii au perioada si perioada.
De aia trebuie cel putin 2 potari buni la echipa indiferent ca te numesti Milan ( Dida si Abbiatti ) sau CFR Cluj ...

Problema e ca Turcas , va gafa o data si o data (are niste limite) si atunci intra Tudorica in paine.

Insa cat timp nu gafeaza , Turcas trebuie sa fie titular.

Parerea mea e ca CFR cu inca un fundas central , si in general cu o linie de fund mai tare , se bate de la egal cu oricine in Divizia A ...

roxana_cj
25th July 2005, 21:27
Asa e. Numai ca in momentul in care incepe campionatul baietii nosti vor fi foarte foarte obositi.
Acum ei sunt foarte obositi! Cand incepe campionatul vor fi foarte foarte obositi!
Va spun asta din declaratiile lor. Nu declaratii in presa... declaratii personale!

turcu
25th July 2005, 21:44
pe ce post dau meciul?

cyber_goool
25th July 2005, 22:37
Cred ca CFR-ul se va califica in finala si sper din toata inima pt. ca o merita. Au fost fenomenali, bravo lor. Nu stiu daca-i vor bate pe lituanieni acasa la ei, insa daca scot un egal acolo si bat aici pe mine nu m-ar deranja :)

apparte
25th July 2005, 22:59
pe ce post dau meciul?
TV Sport,miercuri de la 18,30!

ADelPiero
26th July 2005, 02:52
pe ce post dau meciul?

poti sa urmaresti si AICI (http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/cupa%20uefa/index.php?meniuId=35&viewCat=372&viewItem=4026), daca nu te poti uita la ora respectiva la tv :ok:

sentacris44
26th July 2005, 09:36
serios esti in San Francisco ? eu sunt in Sacramento
ce ma bucur ca si altcineva din america urmareste clujul
esti clujean?

ieppy
26th July 2005, 09:42
Va spun asta din declaratiile lor. Nu declaratii in presa... declaratii personale!
cat de personale? :D

baden
26th July 2005, 10:41
M-a impresionat echipa clujeana ... si am "simtit" cum "Dorinel Munteanu" a radiat energie, ambitie, curaj la toti coechipierii. Cand un antrenor reuseste sa mobilizeze atat de mult jucatorii ... se poate spune ca e un antrenor exceptional, iar cand un jucator reuseste sa acopere culoarele , sa puna pase excelente coechipierilor ... este catalogat ca un jucator bun ... adunate ... Dorinel Munteanu este un OM exceptional Buni au fost si Anca si Tilinca si ceilalti si felicit echipa clujeana din tot sufletul .
"La golul lui Tilinca am urlat ca la golul lui Hagi din meciul cu Columbia ... iar pentru bucuria produsa multumesc echipei din Cluj"

Virus
26th July 2005, 10:44
Oare cum ai fi urlat daca intra din prima in poarta sutul lui Oncica???

uvictor
26th July 2005, 12:07
Oare cum ai fi urlat daca intra din prima in poarta sutul lui Oncica???
Super faza, pacat ca nu a intrat in ate...

Sergio
26th July 2005, 12:19
Daca vor ramane cu picioarele pe pamant, ar trebui sa treaca de lituanieni...Sa nu ii trateze de sus dupa victoriile astea.

don_denver
26th July 2005, 12:40
cred au sanse mari de ajunge in finala....nu sunt cine stie ce lituanienii...

GeKuRA
26th July 2005, 13:02
Lituanieni tampiti...

"Autoritatile lituaniene comploteaza impotriva noastra. Intre echipa Zalgiris Vilnius si Ambasada Lituaniei de la Budapesta au circulat asa numitele firele rosii, telefoane de influenta. Am dovada ca jucatorii nostri sarbi au primit vizele, care apoi au fost anulate. Voi sesiza FIFA, UEFA, Ministerul Afacerilor Externe de la Vilnius si Ministerul Afacerilor Externe din Bucuresti in legatura cu acest caz", a amenintat Mureºan.

Vizele acordate initial jucatorilor sarbi Sead Bruncevic, Djordje Vlajic si Zoran Milosevic au fost anulate.

CFR a plecat marti la ora 11:00 spre Vilnius.
OLS

King of Hell
26th July 2005, 14:04
bine ma lasa-ma...sarbii astia is praf, ce le duce doru Iulia asa tare?

t.b.
26th July 2005, 14:15
Cu tot regretu` da` cefere n-are cum sa nu treaca de amaratii aia :(... Acuma sa fim seriosi cu sarbi fara sarbi, in coma alcoolica si tot ii bat :(...

Cristy
26th July 2005, 14:38
cik ar fii pe penultimu loc in campionat lituanienii :D:D deci.... :D

uti2102
26th July 2005, 14:50
Cu tot regretu` da` cefere n-are cum sa nu treaca de amaratii aia
Cum adica cu tot regretul ?!?!?! :o:

t.b.
26th July 2005, 14:51
http://www.zalgiris-vilnius.net/... cam asta numesc ei un site...

iata si clasamentul

1. Ekranas 21 54
---------------------
8. Siauliai 17 19
9. Zalgiris 15 18
10. Nevezis 18 3

Cum naiba au ajuns aia in semifinale, iate cu ce "mari" echipe au jucat
Lisburn Distillery, dubla victorie 1-0
Dinaburg, 2-0 si 1-2
Egaleo 3-1, 3-2


In 1991 Zalgiris won the championship title and the national cup, and the title in 1992. During the next years the results were not so good. Only once, in 1999, ZALGIRIS won the national league, however until 2001 always finished in the top 3. The cup was won in 1993, 1994, 1997 and 2003.

Rezultate cu Vetra Vilnius 0-2 si 1-0

Angelina Jolie
26th July 2005, 15:36
serios esti in San Francisco ? eu sunt in Sacramento
ce ma bucur ca si altcineva din america urmareste clujul
esti clujean?
Da sunt. Poate ne intalnim odata ca nu suntem asa departe. Hai ca mai vorbim pe PM daca vrei.
FORZA CFR!!! E buna faza aia cu vizele, ca ne-au iritat si acum o sa ii nenorocim clar. :happy :happy

F117stealth
26th July 2005, 15:45
da. CFR datoriya acestui mare jucator Dorinel MUnteanu in jurul caruia se formeza echipa pe teren si in afara lui poate spera la mai mult.. De partea ceallatla lituanienii reprezinta ceallata surpriza a cupei InterToto si nu trebuie subestimati.
Cu putina atentie in apararea cred ca CFR-ul din Cluj se poate impune in ambele manse.

SUcces

t.b.
26th July 2005, 15:45
Auzi acolo San Francisco :(, si io care eram mandru de litoralul nostru jegos? Cu ce treburi pe-acolo, daca nu sunt indiscret :D

Angelina Jolie
26th July 2005, 15:51
Lasa ma ca si pe aici e jeg destul. Tot mai fain e acasa. Dar sa nu deviem de la subiect. Vb pe PM daca vrei.
HAI CFR!
din GSP:
"UEFA a intervenit pentru CFR Cluj!
Scandalul vizelor pentru jucătorii sîrbi ai lui CFR Cluj a fost arbitrat azi de forul european, Miloşevici şi Bruncevici primind acceptul să meargă în Lituania cu 10 minute înainte de decolare. Un funcţionar al ambasadei Lituaniei din Budapesta anulase aseară viza de intrare în acest stat baltic a celor doi jucători sîrbi, anunţaţi titulari în echipa lui Dorinel Munteanu. "Autorităţile roşii, comuniste, din Lituania încearcă să ne şicaneze, pentru ca echipa din Vilnius să se califice, prin orice mijloace, în finală", a declarat pentru Gazeta Sporturilor preşedintele clujenilor, Iuliu Muresan, care astăzi, la ora 9:00 a trimis un protest oficial la UEFA. "A intervenit UEFA, dar s-a mers şi pe canale diplomatice", a explicat Mureşan"
Ca sa vezi ce inseamna sa ai pile la ai mari. :happy :happy Sa nu uitam ca Muri si Arpi s-au intalnit si cu Blatter anul trecut.

Djibril
26th July 2005, 15:57
bravo cfr. nu trebuie subestimati lituanieni, dar oricum cfr are mari sanse sa ajunga in finala. bafta cfr

schumi26
26th July 2005, 17:00
very good luck tomorrow and may your dream continue to participate in the UEFA-Cup 2005/06 you have it deserve when you beat such teams.

King of Hell
26th July 2005, 17:02
Abia astept ziua de maine sa imi fac un bilet castigator la Astra. Vilnius-Cfr 1, Shelbourne-Steaua 1. :D

Angelina Jolie
26th July 2005, 17:06
Mai bine bea o bere de banii aia.
HAI CFR!

don_denver
26th July 2005, 18:07
Abia astept ziua de maine sa imi fac un bilet castigator la Astra. Vilnius-Cfr 1, Shelbourne-Steaua 1. :D
o sa cam ppierzi banii...daca jucai asa dupa cum ai tot pronosticat..erai falimentar pana acum..:D

King of Hell
26th July 2005, 18:36
Don Denver, nici nu stii cati bani am pierdut in ultima luna la pariuri pe mana cfrului in special. :D

Man_USA
26th July 2005, 18:38
Intrebare. Vad ca cei mai mari dusmani ai CFR-ului sunt cei de la U Cluj si invers. Si sunt din acelasi oras. Pana si eu care nu am treaba cu nici una din echipe tin cu CFR pentru simplul fapt ca sunt roman si mai mult locuiesc in USA. Voi ardeleniiva credeati mai cu motz decat restul tarii. Ei la faaza asta cu ura dintre CFR si U dovediti ca sunteti mai balcanici decat restul tarii.

marinike
26th July 2005, 18:40
sunt si eu curios de un lucru: punctele stranse de cfr in intertoto contribuie in vreun fel la calcularea coeficientului uefa al romaniei sau doar cele din uefa si cl sunt luate in calcul?

uti2102
26th July 2005, 18:44
Punctele din intertoto nu se contabilizeaza nici la punctajul de tzara shi nici la cel al clubului CFR. E o cupa "semi-oficiala" daca-i putem spune asha :D

HackMan`
26th July 2005, 18:59
ma mir ca se mai pune problema calificarii in finala ! pai pe lituanienii astia ai batem si cu unirea dej....:))
Si nu mai tot ziceti de Wolfsburg ....ca Lens va matura pe jos cu ei !!!
FORZZA CFR !!!!

Paul
26th July 2005, 19:01
Don Denver, nici nu stii cati bani am pierdut in ultima luna la pariuri pe mana cfrului in special. :D

si eu am luat o tzeapa ... cu st. etienne insa nu mi`a parut (foarte) rau ...

marinike
26th July 2005, 19:21
cu lituanienii nu va fi asa usor precum pare la prima vedere. spre deosebire de partidele precedente cfr-ul porneste cu prima sansa, lumea asteapta acum mult mai mult de la ei, s-a tot vorbit zilele acestea despre noua echipa cladita de dorinel, au fost laudati (pe drept) in stanga si in dreapta si aceste lucruri s-ar putea sa creeze o presiune psihica asupra jucatorilor, presiune ce s-ar putea resfrange asupra jocului lor. insa am incredere in capacitatea lui dorinel de a-si motiva elevii(si colegii, in acelasi timp) si astept, ca toti ceilalti (mai putin fanii lui "u") o noua seara magica pentru fotbalul clujean, in special, si romanesc, in general.

SORENSEN
26th July 2005, 20:15
Ma mira urmele de comunism la lituanieini , ce Tupeu sa nu dea viza unui jucator legitimat , pt asta vor plati sper acum la infrangere dura cu oamenii de la CFR

don_denver
26th July 2005, 20:17
Don Denver, nici nu stii cati bani am pierdut in ultima luna la pariuri pe mana cfrului in special. :D
pai fa si tu pronosticuri obiective de-acum incolo...nu de-astea subiective...chiar daca nu suporti CFR-ul..macar scoteai un ban... :D Vezi..ca te-as sfatui ca la meciul cu CFR sa pariezi pe ei...e un pont sigur..garantat..:D

t.b.
26th July 2005, 20:52
cu lituanienii nu va fi asa usor precum pare la prima vedere. spre deosebire de partidele precedente cfr-ul porneste cu prima sansa

Pai ma aia sunt pe penultimul loc in campionatul Lituaniei, is mai slabi decat Vetra, daca nici io nu sper sa piarda cfr atunci ii clar ca au meci usor :(

Uita-te ca am postat pe pagina anterioara echipele cu care o jucat aia...

Angelina Jolie
26th July 2005, 21:05
Intrebare. Vad ca cei mai mari dusmani ai CFR-ului sunt cei de la U Cluj si invers. Si sunt din acelasi oras. Pana si eu care nu am treaba cu nici una din echipe tin cu CFR pentru simplul fapt ca sunt roman si mai mult locuiesc in USA. Voi ardeleniiva credeati mai cu motz decat restul tarii. Ei la faaza asta cu ura dintre CFR si U dovediti ca sunteti mai balcanici decat restul tarii.
Si in Bucuresti cum e? Cu Steaua Dinamo si Rapid? Sau Iasi cu Vaslui? Sau Poli cu UTA? Si exemplele sunt peste tot. Eu tin cu orice echipa din Ardeal mai putin cu cealalta echipa a Clujului. Pe ei ii urasc din tot sufletul. Oi fi eu balcanic dar n-am ce-i face.
HAI CFR!

t.b.
26th July 2005, 21:31
Intrebare. Vad ca cei mai mari dusmani ai CFR-ului sunt cei de la U Cluj si invers. Si sunt din acelasi oras. Pana si eu care nu am treaba cu nici una din echipe tin cu CFR pentru simplul fapt ca sunt roman si mai mult locuiesc in USA. Voi ardeleniiva credeati mai cu motz decat restul tarii. Ei la faaza asta cu ura dintre CFR si U dovediti ca sunteti mai balcanici decat restul tarii.

DA, ne alaturam "clubului balcanic" format din Inter - Milan, Liverpool - Everton, Sampdoria - Genoa, Torino - Juve, Atletico - Real, Arsenal -Tottenham...

Ce vasta este zona asta balcanica...

PS: Valy, nu ne compara cu Iasi - Vaslui acolo rivalitatea e de 2 ani, la noi de 80... Vasluiul nu tin minte sa fi fost nici prin B prea multe sezoane...

apparte
26th July 2005, 21:38
DA, ne alaturam "clubului balcanic" format din Inter - Milan, Liverpool - Everton, Sampdoria - Genoa, Torino - Juve, Atletico - Real, Arsenal -Tottenham...

Ce vasta este zona asta balcanica...
Ai uitat cea mai balcanica:Lazio-Roma!Cu Genoa-doria ...:rosu: !doria e sub zero :degete: :jerk: !

King of Hell
26th July 2005, 22:17
In pariuri nu poti fi niciodata obiectiv, Don Denver...eu asa pariez, pe echipa favorita si impotriva echipelor pe care nu le suport..si se mai intampla sa si castig...stai sa vezi tu ce fain fac io bani pariind impotriva stelei tot campionatu' :D.

apparte
26th July 2005, 22:30
In pariuri nu poti fi niciodata obiectiv, Don Denver...eu asa pariez, pe echipa favorita si impotriva echipelor pe care nu le suport..si se mai intampla sa si castig...stai sa vezi tu ce fain fac io bani pariind impotriva stelei tot campionatu' :D.
Cum o sa pierzi la bani anul asta :evil: !Ce-o sa votezi de exemplu la Steaua-CFR Cluj???? :evil: :evil:

King of Hell
26th July 2005, 22:43
2 solist,daca tot insisti si ma intrebi.

Virus
26th July 2005, 23:26
Mai terminati mei cu pariurile voastre ca la o adica este sectiune separata unde doar de pariuri se vorbeste. Aici vorbim de cum ajunge CFR in finala cupei Intertoto.
Va spun eu... cu doua victorii!
HAI CFR!!!

Angelina Jolie
27th July 2005, 00:47
Va spun eu cum castiga CFR Cupa Intertoto: cu 4 victorii. OH YEAH BABY! :yeah: :yeah:

King of Hell
27th July 2005, 01:05
Va spun eu cum castiga CFR Cupa Intertoto: cu 4 victorii. OH YEAH BABY! :yeah: :yeah:

Ba lasa negresele ca ti s-o urcat la cap. :D

adip
27th July 2005, 01:11
Nu transmite nici o televiziune meciul? :o:

spinU
27th July 2005, 01:24
felicitari pt meciul din franta si bafta cu zalgiris...ar fi frumos sa mearga si cfr in uefa


Nu transmite nici o televiziune meciul? :o:


tv sport 18.30

spinU
27th July 2005, 01:26
Nu transmite nici o televiziune meciul? :o:


tv sport 18.30

adip
27th July 2005, 02:04
sorry, m-am uitat pe site-ul prosport si nu era trecut.

Angelina Jolie
27th July 2005, 05:02
Pe baietii astia din Lituania ii va lovi acceleratul de CLUJ astazi. De GRUIA mai bine zis.
HAI CFR! Se vede finala!

sentacris44
27th July 2005, 07:06
GO CFR !! TE URMARIM DIN CALIFORNIA SUNTEM SUPER MINDRII !!!
CINE AR FII CREZUT CA BAIETII DIN "GROAPA CU LEI " O SA AIBE ASA REZULTATE !!
IMI VINE SA ZBOR ACASA PT FINALA !!
I lOVE CLUJ !!

Angelina Jolie
27th July 2005, 07:20
Pa fatza. I love Cluj too! Gruia especially.
HAIDA CFR!

Sorin Blaj
27th July 2005, 09:28
Sper ca CFR CLUJ sa invinga astazi si sa le dea o lectie de comportament lituanienilor pentru problema vizelor.

HackMan`
27th July 2005, 12:35
meciul va fi transmis de TV Sport incepand cu ora 6.30
HAI CFR !!!

my_bogdan
27th July 2005, 18:06
Hai CFR !!!

Cu mult curaj visul poate deveni realitate.

King of Hell
27th July 2005, 18:17
GO CFR !! TE URMARIM DIN CALIFORNIA SUNTEM SUPER MINDRII !!!
CINE AR FII CREZUT CA BAIETII DIN "GROAPA CU LEI " O SA AIBE ASA REZULTATE !!
IMI VINE SA ZBOR ACASA PT FINALA !!
I lOVE CLUJ !!

Ce groapa cu lei???

Anca,Oncica&CO.
27th July 2005, 18:24
Peste 10 min. pleaca acceleratul de "GRUIA" din Vilnius de la linia 1. Va rugam poftiti in vagoane!!! HAI CFR!!!! LUPTA CFR!!! VICTORIE CFR!!!!!! :ok: /hello /hello

apparte
27th July 2005, 18:28
Hai Clujule!!!!

PerVersion
27th July 2005, 18:30
Wtf?!? Bruncevici titular? Asta nu-i a buna...

King of Hell
27th July 2005, 18:40
Ba iara umpleti 10 pagini aiurea? parca ma uit pe livescore..in fiecare minut scrie unu..Era sa dam gol! ...Oau ce ratare! etc :D

delaparis
27th July 2005, 18:51
Ba iara umpleti 10 pagini aiurea? parca ma uit pe livescore..in fiecare minut scrie unu..Era sa dam gol! ...Oau ce ratare! etc :D

???

apparte
27th July 2005, 19:06
GOOOL CFR,Florin Dan

PerVersion
27th July 2005, 19:06
0-1 :)

Anca,Oncica&CO.
27th July 2005, 19:07
minutul 37 GOOOOLLLLL DAN FLORIN !!!!!!! BRAVO!!!! /hello /hello /hello /hello

Carlos Gambino
27th July 2005, 19:08
Bravo CFR ! :ok:

lupisor lupetto
27th July 2005, 19:15
bine ca s-a inscris cel putin un gol in deplasare. Acum, la mai multe! :)

esku
27th July 2005, 19:16
bine baietzi.....dar plictisitor rau meciu!!! :D

Anca,Oncica&CO.
27th July 2005, 19:17
Pauza la VILNIUS, Zalgiris 0-1 CFR Cluj ! Inca 2 goluri in repriza a doua si e bine!!

esku
27th July 2005, 19:25
e bine ... e bine.... ca am luat 2 pe meciu asta ...:D

Anca,Oncica&CO.
27th July 2005, 19:30
Cu o echipa care sta cu c..... in poarta bineinteles ca nu poti juca frumos dar sper ca la final scorul sa fie 0-3!! HAI CFR !!!!!!!

esku
27th July 2005, 19:44
Doamne ce rateaza tilinca ala.......e fenomen!!! :D

King of Hell
27th July 2005, 19:52
Asa televiziune n-am mai vazut (ma refer la aia din Lituania) ..cica minutu' 1:05:57...

apparte
27th July 2005, 20:00
1-1!!Shit!

apparte
27th July 2005, 20:04
11 m pt clujeni

apparte
27th July 2005, 20:06
Coroian rateaza!!!Gol Anca!!!2-1 pt clujeni!!

King of Hell
27th July 2005, 20:17
Nu mai pariez veci pe cfr cand joaca cu echipe mici...era cat pe ce sa mi se duca biletu'..:(

apparte
27th July 2005, 20:21
S-o gatat!!!2-1 pt clujeni!

Anca,Oncica&CO.
27th July 2005, 20:21
VICTORIE!! VICTORIE!!! 1-2! CFR este in continuare "pe sine"!!!! BRAVO! BRAVO!BRAVO!

lupisor lupetto
27th July 2005, 20:33
bine ca CFRisitii au o saptamana sa se odihneasca fiindca erau morti de oboseala.

Angelina Jolie
27th July 2005, 20:44
Deci e clar pentru toata lumea ca vom juca finala, da?
HAI CFR! Suntem unici! Cel putin in Intertoto avem cea mai buna performanta din istoria Romaniei.

uti2102
27th July 2005, 21:11
Bravo CFR !

esku
27th July 2005, 22:26
Felicitari....urmeaza finala :D

esku
27th July 2005, 22:27
Felicitari......

apparte
27th July 2005, 22:28
esku,si tie ti-a dat eroare?

PerVersion
27th July 2005, 22:44
Cred ca la toata lumea a dat, de o ora incerc sa postez, oricum...
Bravo baietii!!! /hello La Cluj le dam 4, sa aiba ce duce :drak:

vagus
27th July 2005, 23:07
Bravo Cluju !!! :yeah:
Ce as rade sa ajunga CFR in grupele UEFA iar blatistii sa se uite la TV .... :happy

uti2102
27th July 2005, 23:48
blatistii sa se uite la TV .... :happy
Pai voi oricum va uitatzi la TV, asha ca o conditzie e deja indeplinita. Mai ramane ca shi Clujul sa confirme in retur, conditzie ca shi indeplinita :)

giro_POLI
28th July 2005, 00:02
/OLE/ (PROVINCIA) comfirma din nou. /hello BRAVO CFR

MariusTM
28th July 2005, 00:23
Bravo CFR!!!!!!!!!!

irriducibile_01
28th July 2005, 00:34
felicitari C.F.R. !!!
mult succes in continuare !

Angelina Jolie
28th July 2005, 01:05
Pai voi oricum va uitatzi la TV, asha ca o conditzie e deja indeplinita. Mai ramane ca shi Clujul sa confirme in retur, conditzie ca shi indeplinita :)
Hai ma nu fii rau ca anul asta suntem pusi pe fapte mari.
FORZA CFR!

Catalanul
28th July 2005, 01:49
Felicitari Clujului :ok: sunteti cu un picior in finala, mai greu cu Wolfsburg sau Lens dar nu imposibil :) mult succes in continuare /hello

ADelPiero
28th July 2005, 02:02
toata stima si respectul pentru Dorinel Munteanu si pentru CFR :ok:

felicitari /OLE/

vagus
28th July 2005, 04:55
Bravo Cluju !!! :yeah:
Ce as rade sa ajunga CFR in grupele UEFA iar blatistii sa se uite la TV .... :happy

Pai voi oricum va uitatzi la TV, asha ca o conditzie e deja indeplinita. Mai ramane ca shi Clujul sa confirme in retur, conditzie ca shi indeplinita :)
Dar ce sari asa, te-ai simtit cumva? :happy

axterix
28th July 2005, 12:50
bravo CFR, keep it up!
cred ca cine au votat cu Zalgiris Vilnius sunt fanii U Cluj:D

mores
28th July 2005, 12:55
CLUJUL SE califica sotto, insa in finala mi-e k si-o fura..e bine sa ajunga si acolo.....si faza cu campionatul la aia no inteleg, nici o echipa nu are numar egal de meciuri.........foarte ciudat e ca si cum una ar incheia campionatu acum si cealalta luna viitoare....dar nu avem noi treaba cu ei suntem prea buni pt ei :yeah:

Sorin Blaj
28th July 2005, 12:57
FELICITARI CFR CLUJ pentru victoria de ieri si asteptam inca una in retur.

DanielAndrei
28th July 2005, 13:10
tin sa-l felicit DOAR pe Dorinel...el a facut toata treaba de pana acum ce a dus la calificare Clujului in semifinalele acestei competitii. Dar vreti sa stiti cum a reusit sa treaca de cele 2 puternice echipe din Europa?? Foarte simplu...din prostie. Clujul nu are potential sa invinga o echipa (ma refer la echipe gen St. Ettiene sau Bilbao) a carei jucatori sunt in aceasi forma fotbalistica cu a celor de la CFR.

Sorin Blaj
28th July 2005, 13:21
Daca vrei sa fi rautacios sa stii ca ar trebui sa cauti alt loc pentru asta.

DanielAndrei
28th July 2005, 13:23
Nu sunt rau...dar asta e realitatea; oricum, de vilnius veti trece, ca normal, trebuiau sa fie si altii mai slabi decat voi

Sorin Blaj
28th July 2005, 13:28
@Trineo. La care forma fotbalistica ai facut referire? Poate nu stii dar nivelul de pregatire este c-am acelasi pentru toate echipele care joaca in Cupa Intertoto. Ce pregatire speciala a facut CFR Cluj, ca Dorinel Munteanu a preluat echipa dupa primul tur, daca nu ma insel?

DanielAndrei
28th July 2005, 13:42
@Sorin Blaj
jucatorii unei echipe de fotbal care disputa meciuri oficiale la intervale regulate de timp, cum e cazul CFR-ului, care, in saptamana ce a urmat finalului de campionat de la noi, a si inceput sa joace in Intertoto, dispun de o anumita forma fotbalistica. Aceasta forma (sper ca intelegi despre ce vb) nu este prezenta la jucatorii care au avut vacanta dupa finalul de campionat (in cazul nostru, Franta si Spania); de unde rezulta ca tot eu am dreptate :D

Sorin Blaj
28th July 2005, 13:49
@Trineo. CFR Cluj a disputat doua meciuri inainte de inalnirea cu Atletic Bilbao. Asta ti se pare un avantaj extraordinar pentru CFR? Ce mai spui de Saint-Etienne care avea si ea doua meciuri oficiale?

Edgar
28th July 2005, 13:56
CLUJUL SE califica sotto, insa in finala mi-e k si-o fura..e bine sa ajunga si acolo.....si faza cu campionatul la aia no inteleg, nici o echipa nu are numar egal de meciuri.........foarte ciudat e ca si cum una ar incheia campionatu acum si cealalta luna viitoare....dar nu avem noi treaba cu ei suntem prea buni pt ei :yeah:

Sunt multe meciuri amanate din cauza CL, Uefa si Intertoto. Ei joaca primavara-toamna asa ca rundele preliminare au loc in plin campionat.

DanielAndrei
28th July 2005, 14:03
@Trineo. CFR Cluj a disputat doua meciuri inainte de inalnirea cu Atletic Bilbao. Asta ti se pare un avantaj extraordinar pentru CFR? Ce mai spui de Saint-Etienne care avea si ea doua meciuri oficiale?

tot nu intelegi.. :ciocan: ...priveste meciul de aseara, daca Steaua ar fi avut 2-3 meciuri oficiale in picioare, i-ar fi zdrobit pe irlandezi; iar irlandezii daca nu erau in plin campionat si erau la acelasi nivel, adica de meciuri amicale disputate, nu ar fi facut fata Stelei :ok:

Sorin Blaj
28th July 2005, 14:05
@Trineo. Edgar mi-a ridicat mingea la plasa. In Lituania, campionatul se afla in plina desfasurare si au jucat acelasi numar de meciuri ca si CFR, asa ca trebuiau sa fie superiori din toate punctele de vedere, dar ai vazut ca nu a fost asa. Eu cred ca totul tine de mentalitate si de lupta si tocmai asta a adus DORINEL MUNTEANU, mentalitate de invingator si daruire pe teren.

DanielAndrei
28th July 2005, 14:10
eram sigur ca ai sa pomenesti si asta...dar asta e la mintea prostului, nu poti compara campionatele din Lituania si Romania; iar daca ai fi fost atent la comentariile celor 2 de la TVSPORT, Zalgiris si-a amanat 6 meciuri din campionat, asa ca ei nu au mai jucat un meci oficial in campionat de cand s-a terminat campionatul la noi, intrand in Intertoto odata cu CFR

Sorin Blaj
28th July 2005, 14:13
@Trineo. Imi doresc ca CFR sa ajunga in Turul 1 al Cupei UEFA si sunt curios ce o sa mai spui atunci.

DanielAndrei
28th July 2005, 14:15
voi ramane la aceasi parere :D

Sorin Blaj
28th July 2005, 14:16
Inseamna ca persisti in greseala.

DanielAndrei
28th July 2005, 14:23
nu in greseala, ci in cunostinta de cauza, si cred ca sunt destui cunoscatori de fotbal care ar fi de acord de mine. Cam ce am incercat sa iti explic pana acum, a spus si Razv. Lucescu-->CFR-ul nu se poate bate la titlu (daca ai cap, iti dai seama ca are multe intelesuri)

Sorin Blaj
28th July 2005, 14:25
Razvan Lucescu spune c-am multe si realizeaza putine. Daca tu iei in serios ce spune RL atunci ...

DanielAndrei
28th July 2005, 14:27
NO COMMENT...nu am cu cine discuta :ciocan: :headbang:

Sorin Blaj
28th July 2005, 14:38
@Trineo. Desfasurarea campionatului ne va oferi raspunsurile cele mai bune.

PS: Esti simpatic asa, nu trebuie sa-ti dai cu capul de zid.

Cristy
28th July 2005, 15:38
Razvan Lucescu spune c-am multe si realizeaza putine. Daca tu iei in serios ce spune RL atunci ...

lol ai zis ca simpatizezi pe poli , da oli ce a realizat ? a stiu un blat in ultima etapa

Sorin Blaj
28th July 2005, 15:41
Care blat?

be@
28th July 2005, 15:45
Cum care? Ala cu steaua ! Ai uitat ?

Cristy
28th July 2005, 15:45
cu prietenu jiji .... sezonu trecut sa nu-mi zici ca nu stii meciu ...

Sorin Blaj
28th July 2005, 15:48
Se pare ca voi aveti o idee fixa. Asa se poate spune ca Poli a facut blat si cu Dinamo pentru simplul motiv ca a pierdut cu 0-1.

DanielAndrei
28th July 2005, 15:56
CUM??? Dinamo sa faca blat :D?? Doamne fereste...nu stiu daca isi mai aminteste cineva faza de la golul Timisoarei cu Gloria de pe Dan Paltinisanu...stiti voi care :drak: :drak:

SilverZeus
28th July 2005, 16:15
Dar vreti sa stiti cum a reusit sa treaca de cele 2 puternice echipe din Europa?? Foarte simplu...din prostie. Clujul nu are potential sa invinga o echipa (ma refer la echipe gen St. Ettiene sau Bilbao) a carei jucatori sunt in aceasi forma fotbalistica cu a celor de la CFR.

...lasa ca are potential Iasul....iti spun eu ca cei de la CFR vor trebui sa fie serios luati in seama in viitorul campionat....si tot referitor la meciurile din Franta si Spania: eu nu tzin minte sa fii stat doar in poarta....am avut fff multe ocazii clare....uite, de exemplu steaua ieri s-a chinuit f mult cu irlandezii aia (maxim 2 ocazii au avut) pe cand clujenii au jucat mult mai bine cu Athletic si cu St.Etienne

DanielAndrei
28th July 2005, 16:18
...lasa ca are potential Iasul....

nu m-am laudat cu Iasul si nu are rost sa iti mai explic si tie cum sta treaba. Citeste toate postarile si ai sa intelegi

SilverZeus
28th July 2005, 16:40
...lasa-ma trineo....pai nu exista comparatie intre ce a jucat CFR-ul cu francezii sau cu spaniolii si ce a jucat Steaua cu irlandezii aia de 2 bani.....e rautacios sa spui ce sustii tu...insa e democratic

desdemona
28th July 2005, 18:52
Cu intarziere din cauza faptului ca nu am mai intrat pe forum - felicit si eu CFR pt rezultatul de ieri si-i tin pumnii in continuare! :ok:

schumi26
28th July 2005, 20:29
congrats CFR that should be the qualify for the UI-Cup final when nothing happen what Zalgiris can turn around :ok:
Next opponent could be the VFL Wolfsburg they draw at home against RC Lens
some informations from Wolfsburg
Trainer is Holger Fach
In goal stays most time Simon Jentsch he is a good keeper but he must look always in the defense that they help him. In the defense at all you should look at Stefan schnoor and Patrick weiser they have european experience too with former clubs.

In the midfield the whole game goes mostly over D´Alessandro the best player from them.

In the Striker Zone they have now Mike Hanke new from Schalke 04 a German national player but not one of the strongest one but good enough for Wolfsburg and also looking at the both Argentina players Klimowicz and Mensequez

i hope that short information are useful for you

Angelina Jolie
28th July 2005, 21:32
Schumi26: Is Lens a tougher oponent than Wolfsburg? What do you think?

schumi26
29th July 2005, 00:39
Hmm lens i cant say much but i could say they should be in the same strong area like Wolfsburg. Of course their 0-0 doesnt say much but the names of the players from lens doesnt say to me much. I can only inform you about german teams and their players what i made for you with wolfsburg. Their strongest players and maybe weaks. But lens i dont know that players much. But what Cluj beat in the 2nd and 3rd round i can say you should solute both of them that doesnt matter how strong a team is. Remember you beat in the 2nd Round Atletic Bilbao and they are much stronger than lens and Wolfsburg. St. Etienne was stronger than lens as well. I can wish you only Luck that you can made that in the UEFA-Cup

lupisor lupetto
29th July 2005, 08:39
Thanks for the information. By the way, how did you get hooked to CFR Cluj?

apparte
29th July 2005, 09:00
Trineo,impotriva unei echipe care joaca,ai si ocazii!Nu uita ca,de ex,anul trecut la Bilbao Steaua a avut 5 sau 6 ocazii mari de gol.Pe de alta parte,nu poti compara terenul la dimensiuni minime al irlandezilor cu ceea ce a fost la Vilnius(pe acel stadion joaca si nationala Letoniei).E o cu totul alta densitate a jucatorilor!

schumi26
29th July 2005, 10:15
Thanks for the information. By the way, how did you get hooked to CFR Cluj?

that was their incredible victories ;)

DanielAndrei
29th July 2005, 15:49
Trineo,impotriva unei echipe care joaca,ai si ocazii!Nu uita ca,de ex,anul trecut ...

Pai da..sigur mai tii minte ce ocazie a avut Clujul la Bilbao, cand din 6 m, in loc sa suteze, a pasat in spate cu calcaiul. Tot ce vreau sa iti mai zic si tie si lui Sorinel e ca, pe langa calitatile fizice si tehnice, pe care jucatorii si le insusesc in urma antrenamentelor, trebuie lucrat si la psihicul jucatorilor. Aceasta chestie trebuie inceputa din timpul junioratului, dar de acum intram in altceva ;). Sper sa fi inteles

Zapada
29th July 2005, 22:16
ar fi culmea culmelor ca CFR sa se califice singura in grupele cupei UEFA iar celelalte 3 echipa mari sa stea acasa!

apparte
29th July 2005, 22:47
Pai da..sigur mai tii minte ce ocazie a avut Clujul la Bilbao, cand din 6 m, in loc sa suteze, a pasat in spate cu calcaiul. Tot ce vreau sa iti mai zic si tie si lui Sorinel e ca, pe langa calitatile fizice si tehnice, pe care jucatorii si le insusesc in urma antrenamentelor, trebuie lucrat si la psihicul jucatorilor. Aceasta chestie trebuie inceputa din timpul junioratului, dar de acum intram in altceva ;). Sper sa fi inteles
Am impresia ca spunem acelasi lucru in moduri diferite!Observatia mea era legata de faptul ca atat Athletic B cat si St Etienne(spre deosebire de irlandezi)au jucat,iar echipa din Vilnius a jucat pe un teren mult mai lung si mai lat decat cel din Dublin,si de-aici o densitate mai mica de jucatori,lucru care a favorizat echipa mai tehnica!In plus nu s-au aparat cu atat de multi jucatori ca irlandezii.Nu spun ca Steaua a facut un meci bun la Dublin,dar de-aici si pana la titlul din gsp "Zi mersi,Steaua" e cale lunga!In definitiv,anul trecut nici Depor n-a obtinut mai mult la Dublin!

Angelina Jolie
29th July 2005, 22:49
ar fi culmea culmelor ca CFR sa se califice singura in grupele cupei UEFA iar celelalte 3 echipa mari sa stea acasa!
Nu m-as mai opri din ras pana vara viitoare daca s-ar intampla asa ceva. Dar nu cred totusi.

King of Hell
29th July 2005, 22:53
ar fi culmea sa pice cfr in B!

DanielAndrei
29th July 2005, 22:54
daca CFR-ul isi mai gaseste si pe postul de fundas si cel de atacant unul ca Dorinel, ar avea sanse mari sa treaca chiar si de grupe ;)

King of Hell
29th July 2005, 23:32
Ma io intuiesc ca cfr castiga campionatu', cupa, cupa UEFA, supercupa europei..ce ar mai fi?

PerVersion
30th July 2005, 02:45
Cam atat deocamdata... funny guy.. :rolleyes:

Angelina Jolie
30th July 2005, 05:03
Ma io intuiesc ca cfr castiga campionatu', cupa, cupa UEFA, supercupa europei..ce ar mai fi?
Pai ar fi Cupa UEFA Intertoto intai. Dupa aceea vom mai vedea.

baden
30th July 2005, 10:17
Ma io intuiesc ca cfr castiga campionatu', cupa, cupa UEFA, supercupa europei..ce ar mai fi?
Bafta ... dar incercati sa castigati doar meciurile urmatoare ... restul se face la sfarsit :P :P

Angelina Jolie
31st July 2005, 05:00
Nu se stie deja cu ce echipa vom juca in primul tur al Cupei UEFA? :yeah:

Sunchase
31st July 2005, 05:02
Din pacate CFR-ul nu are forta sa treaca de Lens

Angelina Jolie
31st July 2005, 05:51
Asta n-ai de unde sa stii. Saint Etienne a terminat campionatul inaintea lui Lens parca, deci nu vad care e problema.
HAI CFR!

Cucu
31st July 2005, 09:03
Felicitari Clujul!
cate un pas la rand si o sa fie bine!
Succes mai departe!

Edgar
2nd August 2005, 13:35
Nu se stie deja cu ce echipa vom juca in primul tur al Cupei UEFA? :yeah:

Pe 26 august e tragerea la sorti pentru primul tur.

TZEFERU
2nd August 2005, 16:08
tin sa-l felicit DOAR pe Dorinel...el a facut toata treaba de pana acum ce a dus la calificare Clujului in semifinalele acestei competitii. Dar vreti sa stiti cum a reusit sa treaca de cele 2 puternice echipe din Europa?? Foarte simplu...din prostie. Clujul nu are potential sa invinga o echipa (ma refer la echipe gen St. Ettiene sau Bilbao) a carei jucatori sunt in aceasi forma fotbalistica cu a celor de la CFR.

Nu ai de unde stii ca Dorinel a calificat echipa sau nu. Nu uita Dorinel nu era antrenor la CFR cind batea Dinamo cu 4-2 in Gruia (pe atunci campioana Romaniei by the way)....si nici cind am cistigat la Constanta unde "marile echipe" au cam clacat. Da e adevarat Dorinel a adus ceva plus in seriozitate...dar eu zic asa...in Intertotto jucatorii au dorit si au si vrut mai mult, Dorinel va conta mai mult in campionat....acolo se culca echipa pe o ureche....nu in Europa. Trebuie sa fii cam aiurit sa ai sansa sa joci in fata Europei si sa nu o faci. Tot respectul pentru Dorinel Munteanu, dar hai sa nu sarim calul. A avut si el aportul lui era si normal doar e antrenor-jucator si are contract destul de decent zic eu. Daca nu ar fi fost rezultatele din Intertotto multi ar fi zis...ca inca nu a avut timp.
Am avut si sansa...cu Atletico, aia au ratat un 11 m la Cluj...apoi echipa a jucat mai bine cu francezii, Vilnius au fost cam slabi sa recunoastem.
Echipa poate fi in crestere daca o tine tot asa....dar inca sintem departe de grupele UEFA. Dar e oricum bine ca CFRa facut si atit. Nu vad de ce nu au avea si noi sansele noastre in finala, fie vorba de nemti sau francezi. (banuiesc ca ne calificam in finala).
Eu felicit intreaga echipa CFR ca nu s-a facut de rusine.

Virus
2nd August 2005, 23:10
Cine ar fi crezut ca Grecia va castiga campionatul european? Nici macar proprii suporteri nu credeau asa ceva. Presupun ca in fotbal orice e posibil.

Angelina Jolie
3rd August 2005, 00:26
Hai ma sa lasam modestia la o parte ce dracu'. Am trecut de ASSE, de ce n-am putea trece de Lens care a fost sub ASSE anul trecut? Ce-i asa mare lucru? Ii batem si gata. Sau pe Wolfsburg la fel.
FORZA CFR!

Kainsashiki
3rd August 2005, 00:29
@ Marilyn Monroe te cam grabesti. tre sa mai ai si rabdare cateodata.


sper sa se califice maine si sa-i bata.

GeKuRA
3rd August 2005, 00:46
bate CFR cu 4 - 0

ADelPiero
3rd August 2005, 02:19
sa`i ajute Dumnezeu sa ajunga in finala ... hai CFR ! hai Dorinele, fa-l pe Gigi sa regrete ...

Hard
3rd August 2005, 02:24
2-0 vilnius

Cristy
3rd August 2005, 02:38
delpiero ala esti tu din poza :P:P:P:P ?

Hard
3rd August 2005, 02:50
doar parul...

Angelina Jolie
3rd August 2005, 03:40
@ Marilyn Monroe te cam grabesti. tre sa mai ai si rabdare cateodata.
sper sa se califice maine si sa-i bata.
Si daca joaca legati la maini si la picioare si rupti de beti tot ii bat pe ametitii aia.
HAI CFR!

papusil
3rd August 2005, 09:15
eu zic ca o sa fie 1-0 pentru lituanieni

Edgar
3rd August 2005, 09:22
Bun si asa - CFR merge in finala la scorul asta :)

saphicus
3rd August 2005, 09:24
Succes Dorinele !! Succes Baieti!! Ganditi-va Ce Aproape Este Finala Cupei Uefa Intertoto !!

Veti Avea O Mare Realizare!!

andrei_cj
3rd August 2005, 14:16
Sa speram ca astazi va fi stadionul plin si ca baietii vor face un meci pe cinste!

P.S. Cfr MANDRIA ARDEALULUI!

t.b.
3rd August 2005, 15:11
eu zic ca o sa fie 1-0 pentru lituanieni

Nu-i destul, trebe musai 2-0, cam greu dar speranta moare ultima :evil:

Hard
3rd August 2005, 15:44
2-0 se termina, clar, pt vilnius

claudio25ro
3rd August 2005, 17:26
opa..1-0 ptr. CFR bine asa..mergem in finala..strangem puncte la UEFA..

t.b.
3rd August 2005, 17:27
nu se dau puncte in intertoto, se termina 1-3 :drak:

Hard
3rd August 2005, 17:28
isi revin lituanienii dupa pauza, cand se vor obisnui cu caldura

claudio25ro
3rd August 2005, 17:32
aaa.pai daca nu se dau puncte...e nasol...macar jucam finala :)

vlad1607
3rd August 2005, 17:34
2-0 se termina, clar, pt vilnius
vizionar derutat :D e 1-0 pt cfr

Hard
3rd August 2005, 17:36
sa mori tu?:)

vlad1607
3rd August 2005, 17:40
offtopic-SORRY :D
ti-am zis pe otelul-DINAMO ca 99% vin la GL la meci mergi la o bere?

t.b.
3rd August 2005, 18:26
Se pare cu nu va fi o rasturnare spectaculoasa de scor... :(

KLMN
3rd August 2005, 18:31
E deja 5-0 !

t.b.
3rd August 2005, 18:36
nu zau...

Hard
3rd August 2005, 18:37
lasa ca va razbuna lens saptamana viitoare:P

claudio25ro
3rd August 2005, 18:44
poate 5-1
/OLE/

Angelina Jolie
3rd August 2005, 18:57
Avem echipa, avem valoare,
De Lens sau Wolfsburg in c** ne doare!
FORZA CFR!

sentacris44
3rd August 2005, 18:57
IN SFIRSIT O ECHIPA CLUJEANA FACE CEVA RAVAGII !!!
BAFTA IN FINALA !! ITI TINEM PUMNII DIN CALIFORNIA !!!
/hello

ce_bine_e
3rd August 2005, 19:06
felicitari!..sper sa nu va orpriti aici;)

driverr
3rd August 2005, 19:07
Felicitari CFR!!!

pinky
3rd August 2005, 19:15
Felicitari CFR Cluj si mult succes in finala :ok:

andreiush
3rd August 2005, 19:19
Bravo Cluju!!!:D
Sper sa jucati in Uefa!/hello

GeKuRA
3rd August 2005, 20:12
RA']bate CFR cu 4 - 0
a... voiam sa zic ca asta e diferenta :D:D:D

Succes CFR CLUJ in finala !!!
/hello /hello /hello /hello /hello

lupisor lupetto
3rd August 2005, 20:37
bravo CFR!!!! :)

Insa, sper ca in finala echipa sa fie mai concentrata.

baden
4th August 2005, 15:02
Bravo Cluj !!! ... ma bucur mult pentru aceasta echipa si pentru clujeni ... incep sa aiba echipa pe care o merita !!!

Promit sa-i aplaud chiar inainte de a juca cu echipa mea favorita ...