PDA

View Full Version : Comentarii , intrebari , contestatii la "Concursul de Pariuri "



cyber_goool
24th July 2005, 15:57
Este o incercare de concurs cu scopul de a incerca o metoda mai "eficienta " de castig (propusa de cineva, si de care eu inca nu m-am lamurit cat de buna e). Concursul cred ca ar fi bun si pt. cineva care vrea sa se apuce de pariat: sa-si testeze eficienta, daca castiga sau nu.

Deci regulile jocului la care m-am gandit (si care pot fi inbunatatite bineinteles):
- se fac bilete "virtuale" (adica fara bani, folosind oferta) de www.gamebookers.com
- fiecare participant are dreptul la 7 bilete pe saptamana (deocamdata) oricand (adica poate sa le faca pe toate intr-o zi: sambata de ex.)
- nr. de meciuri pe bilet maxim este de 20, minim 1 :)
- cota minima pt. un meci este de 1.08 (iar optional cota minima a unui bilet, adica a tuturor meciurilor (inmultite) de pe bilet sa fie 2.0 pt. a face mai palpitant concursul)
- biletul trebuie pus cu 10 ore inainte de inceperea primului meci de pe bilet (ca sa poata fi verificat)
- biletul este castigator doar daca au iesit toate meciurile de pe bilet, altfel este pierzator
- punctajul se acorda dupa urmatorul criteriu: cate 1 punct pt. fiecare meci de pe biletul castigator + parte intreaga din cota biletului castigator pana in cota 10*. Exemplu: daca am un bilet castigator cu 5 meciuri pe el si cu o cota de 2.6 atunci punctajul va fi: 5 (meciuri) + 2 (cota) = 7 puncte ( [2.6]=2 ).
- punctaj auxiliar "pozitiv": cine reuseste sa castige 5 bilete la rand primeste 20 de puncte in plus. Pt. 10 bilete 50 de puncte, pt. 20 - 150 puncte etc (atat deocamdata ca ajungem in sfera irealului :) ).
- punctaj auxiliar "negativ": cine pierde la rand 2 bilete i se scad 3 puncte, 3 bilete - 6 puncte, 4 - 12 puncte, 5 - 24 puncte, 6... (unii n-ar trebui sa joace la pariuri, prietenii stiu de ce... :evil: )

*Nota: am zis cota maxima 10 pt. a nu apare bilete fanteziste, cu cote de 1000 si ceva in incercarea de a face multe puncte. Ce este peste 10 va primi tot 10 puncte.

Avantaje:
- e un bun training
- daca merge treaba, biletele se pot pune in practica :)
- pe viitor s-ar putea sa apara si premii

Am facut destul de complicat concursul pt. al face mai palpitant si nu numai. Cred ca se poate face si mai complicat :D sau nu, sau se poate adapta dupa necesitati. Asa ca daca vi se pare interesant sau aveti alte sugestii puteti sa le ziceti.
Totusi ideea concursului e simpla: se fac bilete ca sa castigi. Ar trebui sa fie minim 3 participanti pt. a incepe. 1 sunt eu, mai trebuie 2. Cineva vrea sa se anunte aici.

Paul
24th July 2005, 16:02
Perfect de acord , insa te ocupi tu de numaratoare ... :)

Moshu
24th July 2005, 16:12
same here....good ideea

cyber_goool
24th July 2005, 16:17
Ma ocup. Si sper sa nu apara probleme. Oricum prima saptamana e de test.

Ok, suntem 3 deja :). Deci de luni fac un thread special de concurs... Sau sa fac de astazi?

Cine mai vrea se poate inscrie (aici) si pe parcurs.

Paul
24th July 2005, 16:20
hehe

Haide`ti in primul rand sa facem o lista a celor care participa ... (inscrierea e libera).

1) Paul
...

Cine vrea se adauga pe lista ...aici

Moshu
24th July 2005, 16:53
2) HotIce

...

tchibos
24th July 2005, 17:22
subscriu deci 3. tchibos

Expertul
24th July 2005, 19:46
E o idee pozitiva, I'm here too.

tanita
24th July 2005, 20:59
5.tanita
GT :evil:

Djibril
24th July 2005, 21:24
m-am bagat si yo :) in concurs ca sa fiu No. 1

ady51a
24th July 2005, 22:22
6.ady51a

marius135
24th July 2005, 22:38
7 marius135

Paul
24th July 2005, 23:27
1) Paul
2)HotIce
3)tchibos
4) Expertul
5)tanita
6)Djibril
7)ady51a
8)marius135

Expertul
25th July 2005, 03:05
Parerea mea este ca intr-un concurs nu ar trebui sa existe chestii optionale, iar cota 2 ar trebui sa fie obligatorie (sau propuneti o alta cota "decenta"). E mai bine sa fie putin mai dificil, iar faptul ca am lua 2 cote de 1.08 si 1.10 nu prea i-ar ajuta pe cei care pariaza la Astra sau alte agentii care practica impozitul.
Deci ce ziceti ? Eu am sa incep cu cota de cel putin 2.

Vand vise
25th July 2005, 08:19
9) Jesse_James

cyber_goool
25th July 2005, 08:44
si eu, si eu :) 10) cyber_goool

@Expertul: 1. Cu privire la cotele de 1.08 eu zic ca din moment ce apar in ofertele de la Astra, Stanleybet etc isi au si ele rostul. Cu vreo 7-8 meciuri bine alese si bani mai multi se poate castiga. Ideea (din concurs) era sa nu se alerge dupa cote mari; daca insa mai considera si altii ca e totusi prea mica, sa spuneti sa o schimbam.
In legatura cu cota 2, gata nu mai e optionala, de-acum regula e obligatorie :) (am zis optional ca sa nu li se para unora concursul prea greu; vedem dupa saptamana asta cat de greu e... :evil: )

2.Ba ma supar pt.ca asa iese debandada. Nu stiu de unde ai luat meciurile alea ca in oferta gamebookers nu exista. Eu am zis sa faca toata lumea biletele de pe gamebookers pt. ca exista diferenta intre cote la agentii. Unul din 2 meciuri poate face cota, iar altuia poate nu-i ajung nici 3...
In plus am zis ca biletele sa fie facute cu 10 ore inainte de inceperea primului meci de pe bilet. Si asta cred ca este cea mai greu de indeplinit regula, mai ales la tenis unde ofertele sunt doar de cateva ore. Eu zic ca regula nu trebuie batuta in cuie, insa ar trebui sa vada si ceilalti ca exista meciul respectiv, sau ca nu a fost trecuta cota gresit. Cred ca mai ales acum la inceput nu vor fi probleme de genul asta.
Din dorinta de al face cat mai bine, concursul a devenit cam complicat (si nici n-a inceput inca :D), daca aveti alta sugestie va rog sa o ziceti.
Expert sper ca tu sa nu te superi, eu zic ca o sa fie suficiente meciuri saptamana asta, incep si nemtii...

Moshu
25th July 2005, 09:55
auzi....dar bun trebuie sa punem 7 bilete/saptamana...trebuie neaparat 1 bilet zilnic sau de ex. luni nu pun, dar pun marti 2(normal k bilete nu vor contine meciuri asemanatoare)?

cyber_goool
25th July 2005, 10:29
auzi....dar bun trebuie sa punem 7 bilete/saptamana...trebuie neaparat 1 bilet zilnic sau de ex. luni nu pun, dar pun marti 2(normal k bilete nu vor contine meciuri asemanatoare)?



- fiecare participant are dreptul la 7 bilete pe saptamana (deocamdata) oricand (adica poate sa le faca pe toate intr-o zi: sambata de ex.)


Am zis eu ca l-am facut prea complicat :evil: (explicatii prea lungi :sleep: )
@HotIce exact asta am spus: ca nu conteaza cand le faci, poti sa le faci pe toate intr-o singura zi, sau poti sa faci si un singur bilet pe toata saptamana daca crezi ca poti sa castigi doar cu el (pt. ca exista si riscul sa pierzi puncte...)

Paul
25th July 2005, 10:53
fratilor ... ii dam drumul ...

Paul - bilet 1 - Saptamana 1 - l`am jucat si in realitate !

Ferrero J.C. v Nieminen J. 1 1,36
Ulihrach B. v Moya C. 2 1,12
Real Madrid v Tokyo Verdi 1 1,40

Miza finala : 2,40

--------------
rog toti participantii sa`si expuna clar biletul printr`un post , cu titlul de forma : Nick_Biletnr.X_Saptamana_yy

Adik Paul - Bilet1 - Saptamana 30

Multumesc !

White Shadow
25th July 2005, 12:32
10.the Shadow

cyber_goool
25th July 2005, 21:36
Paul ultimul tau bilet nu e corect (cote prea mici). In plus ai un meci de doua ori: asta am considerat-o ca o regula implicita: sa nu fie un meci de doua ori pe acelasi bilet, sau poate e o greseala. Corecteaza-l sau sterge-l (ca tu ai cum :) )
Cred ca urmeaza o noua regula :evil: (sper ca ultima :D)

Paul
25th July 2005, 21:41
Hehe , formuleaza regula , pana atunci imi editez biletul daca cumva am un meci de 2 ori ..

cyber_goool
25th July 2005, 21:55
Pai regula e una mai rautacioasa: biletele incorecte sunt considerate pierdute :evil:
Insa ziceam sa astept pana dupa saptamana asta, pt. s-ar putea sa fie foarte rare biletele "nepierdute" si atunci mai "imblinzeam" un pic regula (sa nu fiu nici prea rau :drak: )

Paul
25th July 2005, 21:58
Scrie undeva ca sunt permise cotele de 1,01 ?

cyber_goool
25th July 2005, 22:03
...
- cota minima pt. un meci este de 1.08 (iar optional cota minima a unui bilet, adica a tuturor meciurilor (inmultite) de pe bilet sa fie 2.0 pt. a face mai palpitant concursul)
...
Intrebare: am facut prea greu regulamentul? Sau: a citit cineva ce-am scris in primul post? :thinkso:

Am zis ca cotele meciurilor sa fie mai mari de 1.08. Daca nu e buna regula putem sa o schimbam, insa mai sus expertul parca zicea ca e prea mica...

marius135
25th July 2005, 22:46
Ferrer v Starace P. 1 1.42
Kuerten v Robredo 2 1.27
Calleri v Lapentti N. 1 1.40
cota 2.52

Expertul
25th July 2005, 23:26
Cyber goool, eu ma refeream la cota totala de 2, iar afirmatia in legatura cu cele doua cote de 1.08 si 1.10 era in sprijinul acestei propuneri(ex: unul isi face cota de peste 2 iar altul vine cu <doar doua> 1.08 x 1.10 care da mult mai putin de 2, dar e mai usor).
La asta ma refeream; sperand ca Paul si Hotice au citit regulamentul, subscriu, DA, este buna cota minima 1.08.

Lucky_OLD_G's
26th July 2005, 00:42
10...11...12...13 al catelea sunt? Lucky_OLD_G'S......

Lucky_OLD_G's
26th July 2005, 01:23
Lucky_OLD_G's -- bilet nr. 1----- saptamana 1....

1. dudelange-- rapid viena 2 1,25
2. kaunas - liverpool 2 1.25
3. anderlecht--- baku 1. 1.1
4.dinamo kiev-- f.c. thun 1 1.3



sa vedem cine se apuca de numarat punctaju fiecarui jucator in parte....deja imi este mila de el.............................

cyber_goool
26th July 2005, 07:24
Expert ai dreptate am inteles eu gresit.
Ideea pt. care am zis sa existe cota minima pt. un meci e unul poate alege 19 meciuri cu cota 1.01 si eventual inca unul sa-si faca cota si castiga o gramada de puncte (pt. ca la punctaj se pune si nr. de meciuri). Asa ca va rog nu puneti meciuri cu cota sub 1.08
Cassano, Lucky Old + marius nu ati postat bine aici, exista un thread special cu concursul: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7896. Puneti acolo

cyber_goool
26th July 2005, 13:58
Paul, biletul 3 al tau inca nu e bun din cauza:
Dynamo Kyiv v Thun 1x 1,01
Vålerenga v FC Haka Valkeakoski 1x 1,02

au cotele sub 1.08

saptamana viitoare nu o sa mai atentionez pun direct bilet pierdut... ca nici la pariuri nu iti da nimeni banii inapoi daca ai pierdut...

Expertul
27th July 2005, 02:36
Pt. a face un concurs adevarat eu propun ca numarul participantilor sa se opreasca la cati suntem acum( daca nu, va deveni foarte greu de tinut evidenta), iar saptamanal, cel mai slab clasat sa paraseasca concursul...
In felul asta, cel care ramane ultimul e declarat invingator, fiind totodata si o persoana in biletele caruia poti avea incredere ( posibil si o reteta a succesului).
Dupa parerea mea ar trebui ca cel mai slab clasat sa paraseasca concursul chiar din aceasta saptamana, fara teste si alte de-astea, pt. ca nici unul nu cred ca a bagat biletele la vrajeala...

cyber_goool
27th July 2005, 09:15
Nu! Poate la urmatorul concurs o sa facem si asa.

Nu este chiar asa greu de tinut evidenta. Ati vazut asta?


- biletul este castigator doar daca au iesit toate meciurile de pe bilet, altfel este pierzator


Pana acum exista doar 2 bilete castigatoare, a lui marius 135 (cu noroc s-a retras Calleri la scorul de 6-4, 3-0 pt. adversar...) si a Jeese (care a beneficiat si el de 2 retrageri, sa zicem mai normale...).
Un clasament intermediar (clasamentul il fac doar la sfarsitul saptamanii) arata asa:

1.Jeese_James 10 (7+3) biletul 2
2.marius135 4 (1+3) biletul 1
restul 0

(V-a scazut cota, insa nu si nr. de meciuri, au fost luate toate in considerare)
Sa vedem la sfarsit ce o sa fie, mai sunt bilete in asteptare si punctajul poate sa si scada (pana la 0) nu numai sa creasca

Daca totusi o sa fie prea greu de verificat atunci o sa am inca o rugaminte: la sfarsitul saptamanii fiecare sa-mi spuna doar ce bilete i-au iesit ca sa le verific eu; pt. ca fiecare cam stie ce meciuri a jucat, si il intereseaza ce-a facut, am dreptate sau nu? :)

Paul: cand poti sa mai faci si tu curatenie, ca s-au cam amestecat threadurile :)

Moshu
27th July 2005, 09:56
ar fi bun makr duminca seara(au knd vrei tu...1 pe saptamana) sa apara un fel de clasament provizoriu...pt k ti-ar fi si tie mai usor sa aduni punctajele saptamana ce urmeaza...

Vand vise
27th July 2005, 11:42
- punctajul se acorda dupa urmatorul criteriu: cate 1 punct pt. fiecare meci de pe biletul castigator + parte intreaga din cota biletului castigator pana in cota 10*. Exemplu: daca am un bilet castigator cu 5 meciuri pe el si cu o cota de 2.6 atunci punctajul va fi: 5 (meciuri) + 2 (cota) = 7 puncte ( [2.6]=2 ).
- punctaj auxiliar "pozitiv": cine reuseste sa castige 5 bilete la rand primeste 20 de puncte in plus. Pt. 10 bilete 50 de puncte, pt. 20 - 150 puncte etc (atat deocamdata ca ajungem in sfera irealului :) ).
- punctaj auxiliar "negativ": cine pierde la rand 2 bilete i se scad 3 puncte, 3 bilete - 6 puncte, 4 - 12 puncte, 5 - 24 puncte, 6... (unii n-ar trebui sa joace la pariuri, prietenii stiu de ce... :evil: )


De ce trebuie sa scazi puncte cand pierzi 2,3,4.. bilete la rand, de ce sa acorzi 1 punct in plus pentru fiecare meci ghicit de pe biletul castigator? etc... Eu zic ca e tare complicat asha :D

cyber_goool
27th July 2005, 12:17
Jeese: ma tu vrei sa castigi :evil:
Concursul este de pariuri si se vrea o simulare cat mai buna. Ideea ar fi:
- ca cel ce joaca sa se chinuie sa nu piarda
- am zis sa punctez factorul de risc: care in cazul nostru este marimea cotei si nr. de meciuri

Concursul nu e complicat pt. jucator: el trebuie doar sa castige cat mai mult si sa piarda cat mai putin. Poate mai complicat e pt. mine care trebuie sa calculez punctajul.

HotIce: Ok, am sa incerc sa afisez din cand in cand si clasamente intermediare, insa doar cand vor apare modificari mai semnificative.

Paul: nu uita sa treci cotele la meciuri

Moshu
27th July 2005, 14:16
yo nu inteleg de ce se baga altii pe threadul ala...mai ales k
1) primul dintre ei(nu mai stiu userul) a postat vreo 4-5 bilete, cu toate k nu s-a inscris
2)al 2-lea apare pe threadul ala sa dea si el niste sfaturi....yo unu zic k paul(k el se ocupa cu adminsitrarea) sa stearga cele 2 posturi kre mai mult incurca

cyber_goool
28th July 2005, 12:33
salutare, am revenit (nu mi-a mers OLS de ieri pana azi pe la pranz). Am afisat un clasament intermediar, aici il voi afisa detaliat:

1. HotIce 18 p. 7 (5+2) bilet 2 + 6 (3+3) biletul 3 + 5 (2+3) biletul 4
2. Jeese_James 8p 10 (7+3) bilet 2 - 2 (2 bilete pierdute la rand: 3 si 4)
3. john_titan 5p (3+2) bilet 4
4. marius135 4p (3 +1) bilet 1

restul 0

Felicitari lui HotIce care a reusit sa castige 3 bilete la rand, tin-o tot asa :ok: Incearca sa castigi si urmatoarele 2 si o sa primesti bonusul pt. 5 bilete consecutive
Jeese_James e aproape sa castige un bilet mare 7 meciuri +cota 7 majoritatea din tenis (mai trebuie sa iasa: Clijsters v Sugiyama 1 1.10)


@HotIce ai dreptate. Sa speram ca ne vede Paul, sau cand o avea timp.
(john_titan l-am considerat inscris...) Asteptam si ceilalti participanti (care daca fac rost de premii s-ar putea sa le para rau ca nu au inceput mai devreme...)

@luntrasu nu pot sa-ti iau in considerare biletele, citeste regulamentul
mai intai.

@marius135 nu uita sa treci si cota finala (biletului)

Expertul
28th July 2005, 15:54
Propunere : in cazul in care un meci nu a fost disputat, iar dupa anularea lui cota totala scade sub 2, biletul sa fie anulat,cel care l-a postat facandu-si altul in loc.
Eu zic ca e mai corect asa, pt. ca daca meciul ar fi fost jucat s-ar putea ca biletul sa fie pierzator, deci sanse sunt in ambele directii. Biletul lui Marius care a fost castigat asa, se puncteaza, ramane castigator, dar pe viitor inlocuim biletul... Ce ziceti ?

vialli78
28th July 2005, 17:34
Vreau si eu sa ma inscriu. Dar unde fac posturile cu bilete. Spuneti-mi si mie.
nr... Vialli78

cyber_goool
28th July 2005, 23:20
@Expert e bine ca iti spui parerea, totusi eu vreau ca, concursul sa fie cat mai asemanator cu realitatea: la casele de pariuri nu se anuleaza biletul ci se trece cota 1. Eu zic ca e bine asa cum a facut marius135.
@vialli78 cred ca te-ai descurcat

Intrucat saptamana asta am zis ca e mai mult de test m-am mai gandit la 2 "reguli":
- cine reuseste sa castige 3 bilete la rand are dreptul la inca un bilet
- de saptaman viitoare sa marim nr. de bilete la 10 pe saptamana, pt. ca incep campionatele tari: Franta, Germania si urmeaza si altele

Paul
28th July 2005, 23:49
Am si eu o propunere !

1) Meciul saptamanii : cyper_gool stabileste derby`ul saptamanii , se da pronostic de tip scor exact (cand postezi primul bilet dai scorul exact al respectivului meci).

Cine nimereste ia un bonus de 5p sa zicem;
Meciul saptamanii care se incheie ar fi Steaua - Dinamo;

vialli78
29th July 2005, 11:10
Da intradevar am reusit, dar trebuie sa mai aprofundez. Cu timpul nu o sa mai fac greseli.....

cyber_goool
29th July 2005, 11:19
Nu in cadrul concursului. O sa zic pt. ultima oara: nu concursul propriuzis vreau sa-l schimbam (discutam) ci regulile (calc. punctajului, bonusuri etc). Concursul vreau sa fie ca la agentii: bilet cu cota. Atat.
@Paul Vezi ca s-ar putea sa iei doar 1 punct saptamana asta (daca castiga Steaua...). Castigi dupa cum joci...

Moshu
29th July 2005, 19:29
Intrucat saptamana asta am zis ca e mai mult de test m-am mai gandit la 2 "reguli":
- cine reuseste sa castige 3 bilete la rand are dreptul la inca un bilet
- de saptaman viitoare sa marim nr. de bilete la 10 pe saptamana, pt. ca incep campionatele tari: Franta, Germania si urmeaza si altele

Deci...yo saptamana asta mai am dreptul la inca 1 bliet, nu?(am pus 7)...biletele 3,4,5 au iesit...
nu?

cyber_goool
30th July 2005, 09:19
@marius135 ti-am luat in considerare contestatia, dar vezi ca de saptamana viitoare nu mai tine. Ti-am adaugat urmatorul punctaj:11 (8+3) bilet 3.
Pentru reclamatii scrieti aici pe viitor.
@HotIce: Da, mai ai dreptul la inca un bilet saptamana asta :ok:
@Lucky_OLD_G's: mare ghinion ai avut la biletul 3, nu stiu de ce ai luat franta19-germania19 1X la pauza, scorul final a fost 3-1 , insa la pauza a fost 0-1 pt. Germania. Pacat.

Usor, usor punctajele incep sa creasca. Semn bun; inseamna ca se poate castiga. De fapt saptamana asta nu stiu daca s-a castigat in alta parte decat in cadrul concursului nostru pe sectiunea de pariuri. Succes in continuare tuturor participantilor, si asteptam noi concurenti :ok:

Paul
30th July 2005, 10:24
Nu in cadrul concursului. O sa zic pt. ultima oara: nu concursul propriuzis vreau sa-l schimbam (discutam) ci regulile (calc. punctajului, bonusuri etc). Concursul vreau sa fie ca la agentii: bilet cu cota. Atat.
@Paul Vezi ca s-ar putea sa iei doar 1 punct saptamana asta (daca castiga Steaua...). Castigi dupa cum joci...

Iau mai mult... iau partea intreaga din cota +1 pentru castig ... :P
Fix 3 p iau sau 4 p daca se termina egal ...

cyber_goool
1st August 2005, 11:10
@Paul: 3-2 = 1... Dar ai avut noroc ca a castigat Dinamo.
@Expertul: Se mai intampla, nu-i nimeni perfect
@Lucky Old's: mai bine ramai. Aici nu pierzi nimic, doar exersezi. Dupa care poti sa te autoevaluezi...

dlgicu
3rd August 2005, 20:15
ma inscriu si eu in concurs (sper ca se mai poate), ca sa nu imi mai fac thread separat cu bilete virtuale de baseball, deci
?? dlgicu

cyber_goool
4th August 2005, 14:39
dlGicu esti bine venit ca si altii deasemenea (poate daca nu ma descurc o sa te intreb rezultatele la baseball)

ca o observatie (pt. saptamana trecuta): doar cine a acumulat 20 pct. se poate considera in castig



...cum am pus biletul si in relaitate nu o sa iasa
mi-au iesit doar biletele pe car enu le-am pus si inrealitate cu exeptia lui 3(la care in realitate aveam si alt meci care nu a iesit...

Pai incearca sa faci altfel: te chinui la concurs sa faci bilete bune (sa-ti iasa) iar cand joci in realitate pui la fel insa esti si mai restrictiv: mai tai din ele. In felul asta ai sanse mari de castig. Daca merge treaba chiar daca e cota mai mica, pui bani mai multi si castigi :ok: asta e ideea :)

Paulica incearca sa nu mai actionezi in bataie de joc e si spre binele tau crede-ma

Expertul
4th August 2005, 16:31
Cyber, maestre, ce zici ai putea sa faci un clas. intermediar acum? Am 21 pct. la jumatatea concursului, ceea ce nu e putin... poate ca altii or sa-mi urmeze exemplul castigand si ei. (2,4 si 5). Merci

dlgicu
4th August 2005, 20:48
am pierdut primul bilet:

KZC Royals v BOS Red Sox >10.5 1.91 OK (scor 5-8)
MIL Brewers v NY Mets 2 1.34 x (scor 6-4)

cyber_goool
5th August 2005, 15:27
Clasament intermediar desfasurat saptamana 2

Expertul 7 (4+3) bilet 2 + 6 (4+2) bilet 4 + 6 bilet 5 + 4 (2+2) bilet 6
Jeese_James 6 (4+2) bilet1 + 4 bilet 2 + 5 (bilet 3) + 6( 4+2) bilet5
ady51a 6 (4+2) bilet 3 + 4 (2+2) bilet 4 + 6 (5+1) bilet 5 + 4 bilet 7
_dragos_ 5 bilet 1 +
cyber_goool 8 (6+2) bilet 1 - 4 (2,3,4)
HotIce -2 (1,2)
Paul -2 (1,2)
marius135 -4 (1.6, 1, 2)

Expert erai cat pe aci sa faci 5 consecutive, pacat ca la biletul 3 ai pus handicap pe Vento- Sromova. Daca puneai 2, acum erai departe... Oricum esti pe val, go on :yeah:

Jeese la 2 bilete ai pus cote prea mici (biletele 1 si 5). Nu ti-am anulat decat meciurile alea, dar data viitoare sa nu se mai intample...

va rog sa fi-ti mai atenti la numerotarea biletelor. De nick si saptamana imi dau eu seama :) nu trebuie scrise, insa va rog sa treceti nr. biletului, corect. Se creaza confuzie. (In curand o sa va rog sa-mi spuneti ce bilete v-au iesit ca sa va verific, si daca n-aveti nr. ce-mi spuneti? N-aveti numar n-aveti puncte :evil: )

MrRight
5th August 2005, 20:16
10. MrRight

dlgicu
6th August 2005, 07:45
am castigat biletul 2, sapt 2:

BOS Red Sox v MIN Twins >9.5 2.11 OK (scor 0-12)
TB Devil Rays v LA Angels 2 1.45 OK (scor 4-5)

Cota: 3.05

statistici personale:
puncte concurs 5
bilete castigate 1/2
eventuri prezise corect 3/4
capital initial -> capital curent 1000->1105 (unitati)

cyber_goool
8th August 2005, 12:38
Clasament desfasurat saptamana 2 (neordonat):

saptamana 2
Expertul 7 (4+3) bilet 2 + 6 (4+2) bilet 4 + 6 bilet 5 - 12 (6,7,8,9)
Jeese_James 6 (4+2) bilet1 + 4 bilet 2 + 5 bilet 3 + 6( 4+2) bilet5 + 3 bil 7 + 3 bil 9
ady51a 6 (4+2) bilet 3 + 4 (2+2) bilet 4 + 6 (5+1) bilet 5 + 4 bil7
_dragos_ 5 bilet 1 + 4 bil 2 + 7 bil3 + 4 bil 4 + 3 bil 5
cyber_goool 8 (6+2) bilet 1 + 8 bil5 + 7 bil8 - 9 (2,3,4 si 9,10)
HotIce 5 bil3 + 5 bil5 + 5 bil7 + 4 bil 9 -2 (1,2)
Paul 4 bil 3 + 4 bil 4 + 4 bil 5 + 3 bil 6 + 5 bil 7 -2 (1,2)
marius135 - -4 (1.6, 1, 2)
vialli78 7 bil 6 + 5 bil 7 + 6 bil 9
dlgicu 5 bil2
dorex 5 bil1

Daca am gresit, corectati-ma. (ba chiar daca vrea cineva sa ma ajute nu ma supar, ba dimpotriva: ca unde-s doi puterea creste :D)
Comentarii:
A fost o saptamana a surprizelor si rasturnari de situatie. S-a reusit luarea bonusului de 5 puncte (daca n-am gresit) chiar de 2 persoane: felicitari. S-a vazut ca dupa ce se castiga bine se poate si pierde la fel de bine din pacate.

Alte probleme:
initial am zis sa se posteze cu 10 ore inainte si s-a dovedit ca este prea greu si n-am mai tinut cont de ea. Insa din cauza mai multor nereguli ca sa le zic asa, si care n-am timp acum sa le spun: cer sa se faca biletele mai din timp cu cel putin 5 ore inainte (ca sa le i-au in considerare)
Apoi vreau sa cer inca odata sa se numeroteze si corect biletele. Daca unii nu sunt in stare sa faca lucrul asta elementar atunci nu stiu ce cauta la pariuri unde totusi iti trebuie sa stii sa socotesti, lasati-o incolo de treaba. Mi-e foarte greu sa tin evidenta in felul asta.

Expertul bil10: Flekkeroy - Asane x2 1.81 nu il gasesc, si nici nu stiu de unde este, din ce campionat.
Jeese_James meciul de pe biletul 8 nu e de saptamana asta

Paul
8th August 2005, 23:16
Mi-as permite sa fac si eu o adaugare la regulament:

1)Cei care posteaza meciuri din stiu eu ce campionate exotice , sa pricezeze campionatul
De ex: Tribu Zulu vs Tribu Moko , Mongolia , Liga II;
Dar repet , doar in cazul in care sunt ligi exotice ;

2)IN acest caz , userii sunt responsabili sa precizeze scorul , in cazul acestor campionate exotice.
Se va merge pe buna credintza , pana la proba contrarie ...

-----
PS. felicitari _dragos_ , ai postat 5 bilete , ti-au iesit toate 5;
cyber_goool , nu dai un bonus la cei care intr-o saptamana au randament 100 % ?

cyber_goool
9th August 2005, 16:06
ar fi chiar misto sa mai dea informatii cine joaca dinastea mai necunoscute. Despre incredere: eu am incredere, dar ce nu gasesc la rezultate in Gamebookers nu-l consider, adica-l tai (nu vreau sa apara pe aici fantezii de meciuri care mai de care mai fantastice) :evil:
eh, eu zic ca sunt de-ajuns atatea bonusuri, mai ales ca vad ca se pot si lua (eu nu prea credeam). E deja destul de complicat: daca faci tu clasamentul bagam si bonusul asta :evil:

@dorex: scrie nr. biletelor te rog

cyber_goool
10th August 2005, 20:46
MrRight e valabil si pt. tine pune nr. biletului din saptamana. Si biletele trebuie sa fie adevarate: de unde ai luat "to score" (da gol) la meciurile alea? In oferta la gamebookers nu apar.

MrRight
10th August 2005, 20:58
MrRight e valabil si pt. tine pune nr. biletului din saptamana. Si biletele trebuie sa fie adevarate: de unde ai luat "to score" (da gol) la meciurile alea? In oferta la gamebookers nu apar.

Trebuie sa fie musai de la Gamebookers????!!!!!!
De exemplu, biletul asta l-am jucat la Astra. Verifica pe site cotele!!!

cyber_goool
13th August 2005, 12:22
@MrRight: Aici la concurs: Da! Pt. ca am zis sa fie acelasi criteriu pt. toata lumea: sa nu aiba unii cote mai mari ca altii. Si cum cei mai multi de pe aici jucau la gamebookers am ales gamebookers

@dorex: e chiar asa greu sa pui niste nr. la biletele alea?

@adi21a: poti posta inca 1 bonus (pt. fiecare 3 consecutive castigate)

cyber_goool
15th August 2005, 10:48
clasament saptamana 3 desfasurat (in ordinea postarii)

dorex 5 bil2 + 4 bil 4 + 5 bil6
Paul 4 bil2 + 5 bil4 + 14 bil6 + 4 bil9 - 3 (7,8)
ady51a 5 bil1 + 4 bil2 + 6 bil9 - 48(3,4,5,6,7,8)
vialli78 6 bil 3 + 5 bil 4 + 10 bil7 + - 6(1,2 si 5,6)
_dragos_ 4 bil4 + 9 bil 5 + 7 bil6 + 4 bil7 - 6 (1,2,3)
HotIce 5 bil 5 + 6 bil6 + 7 bil8 - 15 (1,2,3,4 si 9,10)
cyber_goool 8 bil7 + 6 bil9 + 6 bil10 - 12 (1,2,3,4)
Expertul - 12 (1,2,3,4)
Jeese_James 7 bil4 + 6 bil5 + 3 bil7 - 6(1,2,3)
archaeus 7 bil2 + 7 bil3 + 7 bil4 + 6 bil6

A fost o saptamana slaba: s-a vazut ca daca nu le nimeresti poti sa pierzi foarte mult. Scade prezenta la concurs (multi nu mai fac fata :evil: ); totusi mai bine sa pierzi aici decat in alta parte, parerea mea...

archaeus, _dragos_, vialli78: au dreptul la inca un bilet pentru 3 consecutive
cyber_goool: biletul 5 mai are un meci care se joaca azi
MrRight nu te-am punctat: imi pare rau dar trebuie sa respectam un regulament, altfel ar harababura, nu ne-am putea intelege

Moshu
15th August 2005, 13:29
cybergool....mie mi-a mai iesit si biletul 2 (dak nu ma insel) si asta imi face scorul:
b1-0 b2-6 b3-0 b4- -2 b5-5 b6-5 b7-0 b8-7 b9-0 b10- -2

TOTAL - 18 p

cyber_goool
17th August 2005, 21:04
HotIce la biletul 2 ai luat Everton - Villareal X pauza sau final. La pauza scorul a fost 1-2, rezultat care s-a pastrat pana la final. Desi erai aproape (gol min. 45) nu a iesit, imi pare rau

Moshu
17th August 2005, 21:07
oh..scuze....credeam k s-a terminat 1-1 la pauza...imi cer scuze din nou..m-am uitat pana knd am crezut k s-a terminat prima repriza si am crezut k a fost 1-1 la pauza
Again...scuze

cyber_goool
26th August 2005, 15:31
sal, si eu trebuie sa-mi cer scuze. Nici nu prea am avut timp si m-am cam lasat de pariuri si de ols. Sorry, nu o sa mai continui! Poate doar o sa mai intru sa-i spun o vorba, doua lu Vadim, ca ramasesem dator, poate da sau poate nu.
See you in better times, or maybe in better places! :ok:

stefanm14
26th August 2005, 17:58
mi-au dat lacrimile... :P

sillo
9th September 2005, 15:11
Ciber Ios Mai Nou Pe Aici ..da Ma Bag Si Io In Jocu Asta Ca Pare Interesant Si Distractiv