PDA

View Full Version : Specialitatzi



Pages : [1] 2 3

uti2102
23rd July 2005, 04:08
Pe acest thread ne vom delecta cu perle spuse de unii shi de altzii. Adica de unii mai frustratzi ca altzii. Postatzi doar ceea ce credetzi ca poate provoca rasul.
Sa incep eu...
Iata ce declara un suporter dinamovist, vadit intrigat de atitudinea colegilor lui de breasla :
Dar pe voi va satisface daca stiti ca si spurcatii fac blaturi? Insusi faptul ca ne coboram la nivelul lor sa facem blaturi ar trebi sa va dea de gandit. :happy (asta-i partea comica) Si daca toti vreti compratii cu oile ei macar au aratat in europa ca pot bate si fara blaturi pe cand noi am luat bataie mereu in primul tur :ok: (iar asta e partea tragica)

Iar alt suporter dovedeshte o sinceritate debordanta :
Numarul mic de suporteri, tine de mai multe aspecte: trebuie sa recunoastem ca suntem mai putini la numar decit oile! :drak:

Saracutzul ..... :P Sincer nu sunt pregatit pentru inca o alta umilintza in fatza spurcatzilor. Nu sunt pregatit sa-mi reprim furia daca mancam bataie

Iata ce declara un satean de pe Barbu Vacarescu : daca injuri spurcatii tot respectul pt tine nimeni nu ii suporta da lasa formatia si fanii in pace! nu cred eu ca spurcatii sunt chiar asa mari fani scooter, la cat de tarani sunt ei :happy :happy :happy

dictzionar catzelo-roman : oaie=stelist; spurcat=non-maidanez (cel mai adesea cu referire la stelishti)

SORENSEN
28th July 2005, 17:31
"STEAUA, ZI MERCI!"gsp titlu dupa meciul cu shelbourne
As intreba poate a-ti vazut voi pt ce ar trebui sa zicem merci in acel meci....
As zice merci gsp pt cuvintele frumoase.

uti2102
28th July 2005, 17:45
GSp sa ne zica noua merci ca inca ii luam ziarul. Shi ca nu le zicem ceva pe sub mustatzi...

Paul
28th July 2005, 21:03
N`am rabdare sa caut perlele ...
E clar ca e multi ...

SORENSEN
28th July 2005, 22:21
Un suporter rapidist dupa meciul lor cu St Julia, asta seara, catre altul : " ...ai vazut frate ce patron ARE dusmanii...." :D

SORENSEN
1st August 2005, 13:10
O 'specialitate' marca Prosport : in aceeasi zi pe varianta electronica despre Rosenborg dupa meciul Cu Bodo Glimt castigat cu 2-0 -"Rosenborg in forma" si "Rosenborg s-a chinuit"

uti2102
4th August 2005, 20:55
O frumusetze de mesaj :D Te unge pe suflet :D
ba baieti, noi ne batem capul cu ce face stiaua, cu cine joaca puli, etc.
una peste alta, daca noi pierdem cu descultii astia din nicosia, steaua este de 10 ori mai tare ca noi ptr. ca ei se descurca cit de cit prin europa (cel putin isi fac treaba cu echipele usoare)
Daca steaua trece de rosenborg, dar noi ii batem in tur-retur dupa ce i-am batut in supercupa, stelistii nu au ce sa zica ca oricum sunt sub noi...dar daca ne domina iar (cum fac an de an) atunci normal ca ramanem fara replici...sper anul asta sa dominam bucurestiul, nu ca anul trecut

apparte
4th August 2005, 21:20
Un exemplu de jiji in devenire:
Cate sezoane o sa stea Craiova in B?
ma, asa e, o sa stea putin de tot in b si o sa stea mult de tot, mult de tot ma in C, ca niste comunisti

TRAIASACA RAPIDUL ECHIPA CU CARE TREBUIE SA TINA SUPORTERII OLTENI DE ACUMA IN COLO!!!!!
Si raspunsul unui fan al altei echipe:
"Bai vikingule pe cuvantul meu ca tu esti mai prost decat esti negru. auzi hai nu mai fi suparat pe mine si spune-mi unde ai "boutique" ca sa vin sa iti fac vanzare.
Sau iti da destui bani "Bunul domn Copos"?
In alta ordine de idei pentru un personaj care are "numai de foarte bine" la liceu te cam incurci in limba romana. Cam cum se incurca Copos in transferuri. In plus, pentru cultura ta generala (sper ca nu te jignesc vrand sa iti creez asa ceva) steaua ca si component al emblemei au toate echipele care au castigat campionatul de cel putin 10 ori, Ca sa intelegi mai bine si rapidul o sa aiba stea in piept cam in 40-50 de ani.
In rest numai bine si te rog posteaza mai des ca simtim si noi nevoia sa radem."
Care ati intalnit personajul pe net?Am vazut o postare a lui(aia cu WC-ul de 4000 $ si jacuzzi de 3000$) si de-atunci e subiect de misto-uri la adresa ghiulestenilor :evil: !

apparte
4th August 2005, 21:27
Iata si postarea care m-a facut sa-l remarc pe acest pustan:
ma inveti tu gramatica pe mine, rr-itule ? nu vezi ca pui 4 puncte (....) in loc de 3 (...), cum e corect ? pe voi blatistii Steaua si Dinamo nu v-a dat la scoale parintiii ??
mai bine uita-te la ce a scris duduia Ana-Maria despre tine, ca faci parte "dintr-o clasa de *******i ignoranti" pe care a creat-o sistemul comunist. nu degeaba aveti voi culoarea rosie pe stemele cluburilor voastre. las ca ii spun eu lui tata lmeu sa vorbeasca cu domnu Copos sa va puna botnita, ca prea ati distrus fotbalul romanesc. a zis asa si Ana-Maria la finalul textului ei, ce tot va faceti ca nu pricepeti ? ticalosii mircea sandu si corleone sinteti cei mai vinovati, nu vedeti ca asa e scris la ziar ??? daca nu erau asa ticalosi nu dezavantajau Rapiduletul, e clar. ar trebui sa infunde puscaria pt subminarea puterii de stat, ca javra aia de Cozma analfabetul, Luceafrul huilei !!! in loculor sa vina nea Giovani, sau unu din oamenii lui, Ionut Lupescu, Prunea sau Giga Popescu. Ai inteles ?

Ana-Maria, se vede ca esti desteapta din ce scrii, semeni mult cu mine avem aceleasi ganduri. daca vrei vorbesc cu tata sa te ia la ziar.
asa e cind zici ca ticalosii astia comunisti au impiedicat libera initiativa, inaintea lumea era obligata sa manince doar salam cu soia, cartofi si orez adus din China. eu nu am trait pe atunci, ca m-am nascut in 1988, dar miau spus parintii. daca ********ii prindeau pe strada o fata cu minijupa o luau la sectie si o bateau. la Tv nu erau filme ca acuma, trebuia sa citesti carti. ce mai, ai dreptate, nu se putea lumea distra k lumea !
inainte tata a fost obligat sa lucreze la o fabrica ca frezor si era terorizat de inginerii aia, da acum si-a luat un credit de la o banca dupa Revolutie, ne-a pus vorba buna un domn bun, si si-a facut ziar, si sa vezi chestie misto, n-a mai dat toti banii inapoi, ha ha !! mai bine asa, ca banca aia era de stat, condusa de comunisti, care meritau asta. a dat faliment banca, ce bine imi pare. ca era comunista, a scris si in ziar asta. si mama pe timpul comunistilor vindea doar flori pe aici prin setorul 1. acuma capitalismul ne-a facut dreptate si e patroana de boutique.
multi oameni n-au initiativa si fraierii se fac ingineri sau medici, ca prostii, si-s saraci fiindca nui duce mintea sa faca afaceri. n-au initiativa.
ai mei miau spus ca inainte pe vremea comunismului era nasol pe aici pe linga Pta Aviatorilor, unde locuim noi. nu ca acuma, daca treci pe Dorobanti sa vezi ce misto arata acum. magazinul lui domnu Copos e misto, se vede ca e om gospodar si bun maneger, va face dreptate pt Rapid si echipele comuniste Dinamo si Steaua le-a sunat ceasul ... si boutiqul mamei e misto de tot si avem multi clienti cu bani ca noi. E bine acuma !

Vrei sa ne cunoastem ?? eu vreau. stau la vila sa stii. si mergem si sa ne distram seara, ca acum avem unde, nu ca inainte !!! daca vrei iti arat si unde sta Giovani, are o vila mai mare ca noi. noaptea o sa ai voie sa dormi la mine acasa, la vila. sper sa te lase ai tai cand o sa vada ce de bani am, nu ? nu esti din alea mofturoase si cu fite, nu ? ca alea nu-mi plac.
.................................

paul18august si tu la fel ca dankresman, faci parte "dintr-o clasa de *******i ignoranti" pe care a creat-o sistemul comunist. si tu trebiue sa te duci la scoala, ca n-ai inteles nimic din ce am postat eu. n-am zis ca schumaher e comunist si nici milannu e, ca la ei n-a fost comunism ca la noi. am zis ca NU DEGEABA aveti voi culoarea rosie pe stemele cluburilor voastre, recte ca va potriviti cu culoarea rosie, cum am zis. Pentru voi e greu sa fiti asa destepti ca mine si ca Ana-Maria, asa ca nu mai te baga tu in ciorba mea. esti prea mic. tu te potrivesti cu nebunu de nastratin hogea si mai e un nebun ca voi, spiderman. aveti voi vila cu jacuzzi de 4000 de euro si veceu de 3000 sa se uite gagicile la unii ca voi ? baga-ti-va mintile-n cap. voi nu sinteti la nivel mare, ca ai mei si domnu Giovani, unde se iau decizii care nu stiii tu, si nici nu o sa fiti niciodata, ca sa terminat cu voi definitiv. gata cu comunismul infect. acuma doar cei capabili de tot conteaza, asa ca ai mei sau ca domnu Copos, de care ti-am scris ca e bun de tot.

as pune pariu cu tine ca Ana-Maria imi va raspunde da n-ai tu o mie de euro pentru asta amaritule ce esti. eu as cistiga daca vrei sa stii, ca ma pricep la femei. ea se si potriveste cu mine, atit, nu cu tine. tu nici macar n-ai avea curajul sa intri in boutiqul alor mei, ca n-ai tu fata. tu dute si maninca kebab de pe strada, de pe ghencea linga stadionul vostru comunist si escroc. si ia si niste ingineri si doctori si muncitori cu tine, ca tu cu astia va potriviti, beti bere si mincati kebab sau mici ieftini. asa e cu voi, astia, care n-aveti pic de initiativa privata. asteptati sa va dea statul de toate, ca la invalizi.

Eu cu Ana-Maria mergem la restaurant la munte si la mare, ce stii tu. la disco noaptea. te pui tu cu mine ... ha ha !!?

invata si astea, sa-ti intre bine in cap !!!!!!!!!
S-a terminat cu criminalii Steaua si Dinamo, acum am venit noi la putere, Rapiduletul cu domnul Copos.

de acuma nu mai vedeti, Steaua si Dinamo, cupe si campionate, astea le va lua Rapid. domnul Copos va sustine echipa Rapid findca e cea mai buna si cinstita echipa.
nici in Cupa Campionilor sau Cupa UEFA nu mai intrati, Steaua si Dinamo, ca nu meritati cu meciurile voastre trucate. apucativa mai bine de goblenuri !

s-a terminat cu Steaua in Cupa UEFA. si Dinamo o sa se pregateasca la nesfirsit pentru Cupa Campionilor, ca de jucat nu va juca, se va uita la Rapid cum joaca si cistiga.

mircea sandu si corleone e ticalosi de tot, nuca bunul domn Copos. bunul domn Copos ar trebui sa i se ridice o statuie in centrul Bucurestiului pt ce a facut pt fotbalul rominesc. Abia acuma e si el apreciat de DA, PUR, PNL si UDMR, partide de oameni foarte cinstiti si patrioti, care si-ar da viata pentru popor, si pus in fruntea tarii, de acum o sa fie totul grozav in fotbal. Bravo, domnu Copos. Te iubim, toata tara !!!
!!!!!!!!!!!!!!
......................................

ce masini ai tu ? eu zic de masini adevarate, nu poze, mestere. noi avem 4 masini, 2xj si 2xa. da niciuna nu e veche, doar una e mai veche de 2 ani, unul din jeepuri. vezi ca minti ? nici n-ai ce face cu masini mai multe decat avem noi, te-am prins aici. tu poate invirti robinetu de la ghiuveta si te crezi la volanul mercedesului pe care-l am eu.?
eu la anu iau carnet, sa stii. tu de abia ai 16 ani si daca ma implori sa te iau o tura nu te iau, comunistule. chiar daca ai avea mullte masini, e sigur le-ai furat, probabil esti un jegos de ********. sa-ti fie rusine !!

ti-am zis sa nu te bagi in ciorba mea invidiosule !! femeile stiu ce vor, se vede ca si aici esti clei. mai cresti !! mai pune mina pe carte daca nu intelegi ce postez eu. asta e singura ta sansa, cartea, ca nu esti destul de bum de facut afaceri, ca mine. veceul meu nici nu e de tine, se vede. nici in vis nu-l meriti !!

nu mai continua sa postezi, ca nuesti bun. n-am timp de tine, nu vezi, du-te si spala-te pe git de rapan.
eu doar cu domnisoara vreau, tu sa taci odata.

!!!!!!!!!!!!!! FORZA RAPID !!!!!!!!!!!!!!

uti2102
4th August 2005, 21:33
:happy Ia uite unde se ascundea fiul de utecist :happy Probabil ca ta'su e Dinu Vama. I-o fi povestit ca securishtii erau aia care stateau la coada de la 3 dimineatza.... :mda:

apparte
4th August 2005, 21:52
Alpopa,daca ai vedea reactiile suporterilor rapidisti in primavara dupa meciul cu Valencia... sau cu alte ocazii...

uti2102
4th August 2005, 22:04
Imi imaginez....Sincer sa fiu n-am vazut asemenea reactzii niciodata din partea stelishtilor...Nici acum, cand era cat pe ce sa facem 4 sezoane fara trofee...

Paul
11th August 2005, 19:05
Cica Steaua Vrea In Grupe)) Care Grupe Frate Mai???daca Nici Pe Norvegieni Sa Nu Ii Batii Akasa???? Ce Sa Zic De Liverpoolll Sau De Milan Daca Pikcai Cu Ei Violetii Se Respecta Si La Anu Nu Vrem Milan Nici Liverpoolll Vrem Pe Chelsea In Turu 3 Preliminar Sa Ii Rupeam Nu Gluma.iar Pitbulii Din Stefan Cel Mare Ei Vor Bate Rau Pe Juve Care Si Asa E Prea Sub Noi

Mariusmadmax
3rd September 2005, 10:13
Boloni dupa 0-6 in campionatul Frantei ... "N-am jucat rau , dar suntem varza ...!"
:o:

Parang_CLAN
20th September 2005, 16:33
[B]Duminică la prānz, dinamoviştii s-au organizat pentru deplasarea īn Ghencea. Steagurile, fularele şi eşarfele alb-roşii au īmpānzit Drumul Taberei şi s-au masat īn partea dreaptă a stadionului. '10 mai', data cānd 'Noi am ars peluza īn Ghencea', au fost primele mesaje trimise 'spurcaţilor' strānşi de cealaltă parte a cordonului de jandarmi.

Īn 'Ghenă', 'cāinii' au umplut jumătate din peluza sud. Vreo 3.000 de oameni supravegheaţi de două cordoane de jandarmi cu tubul de gaze lacrimogene pregătit să tragă. Ultraşii alb-roşii s-au despărţit īn două sectoare. La īnaintare erau cei de la Boys şi Brigate - facţiuni violente ale fanilor lui Dinamo. Lāngă ei erau cei din Nuova Guardia, galeria masivă a cāinilor.
Īn timp ce steliştii ascultau la megafoane melodia-imn a lui 'Scooter', un grup kamikaze al dinamoviştilor a tăiat firele de la staţia de amplificare.


'Să demonstraţi/ C-aveţi valoare/ Mergeţi īn Ghencea/ Călcaţi-i īn picioare' - a fost sloganul de luptă al celor din Nuova Guardia, care, la apariţia lui Gigi Becali īn loja sa, au schimbat stilul. '**** Steaua!' şi 'Meme Stoica ne suge p...' s-a auzit īntr-un cor de behăituri, aluzie la trecutul patronului din Ghencea.

Īnceputul primei reprize a fost folosit pentru coregrafii. Dinamoviştii au fost primii care au afişat un banner cāt peluza, pe care era desenat un ultras jucānd o partidă de fotbal pe calculator. Pe 'monitor' era desenat şi scorul: Steaua - Dinamo 0-3.
Ultraşii de la Boys au sărit īn capul celor de la 'Gruppo Sud'. La mijloc au fost prinşi jandarmii. Din grupul īnghesuit īn spatele porţii lui Hamutovski se vedeau doar pumni şi bastoane zburānd īn capetele şi căştile combatanţilor.


Bannerul steliştilor de la 'Gruppo Sud' a fost rupt de dinamovişti.
După fluierul final, 'cāinii' au mai rămas o oră īn stadion. Ca să le treacă timpul, au sărit pe MM Stoica, care tocmai traversa terenul. 'Ţăranul e pe cāmp, ţăranul e pe cāmp', au cāntat dinamoviştii.
Turbaţi, 'cāinii' s-au pus pe cāntat īn faţa forţelor de intervenţie - 'Cea mai proastă meserie/ Este la jandarmerie'. Din mulţime a apărut şi un nou hit: 'Legalizaţi iarba/ Legalizaţi iarba/ Legalizaţi marihuana!' Pānă la urmă, ultraşii dinamovişti au fost scoşi din Ghencea flancaţi de jandarmi, de poliţişti călare şi de agenţi cu ciobăneşti germani cu botniţa scoasă. Nu s-au mai īnregistrat, īnsă, incidente. Steliştii plecaseră de mult acasă. :happy :happy CLuJuL ALB-ROSU!!! :happy :happy :evil: :evil:

Che Guevara
20th September 2005, 16:49
Sa vedem ce suspendare le da FRF cainilor pentru bannerul rasist: Ariel pentru Banel?

sun
20th September 2005, 21:19
gretoase specialitati dupa derby: Moti spune ca Dinamo a dominat , Zicu spune ca Dinamo merita sa castige . Andone ca rezultatul e echitabil . :degete:

Cum-necum a mai trecut un an fara victorie in Ghencea a lui Dinamo . Asta conteaza :ok:

uti2102
26th September 2005, 16:30
Dupa "fabulosul derby" de aseara (5-2 cu Rapid) nenea Bratu face o declaratzie care te unge pe suflet shi te gadila sub calcaie : Oricum, după partida din această seară, se poate spune că Dinamo e cea mai bună echipă din Romānia. :happy
Inca o dovada ca Steaua este intotdeauna cu cel putzin un nivel peste "cea mai buna echipa din Romania". O dovada ca noi suntem undeva deasupra piramidei :evil:
Steaua is not Romania. Steaua owns Romania :evil:

uti2102
27th September 2005, 09:56
Marius Constantin, dupa "derbyul" cu Dinamo :
„Nu ne-a spus nimeni să jucăm la ofsaid şi nici noi īn teren nu ne-am gīndit la asta. Pur şi simplu, aşa au fost acele faze, au jucat cu mingi peste apărare şi au scăpat singuri spre poarta noastră”
CE *******I !!! Doamneeeeeeee :o:

dragos_popa17
27th September 2005, 10:54
Adevarul e ca ii sinucidere curata sa joci la ofsaid cu Dinamo.

alejandro
27th September 2005, 11:13
mai ales daca ai si tu multe ocazii si nu profiti de ele :ok:

uti2102
18th October 2005, 01:17
Iata ce perle se pot descoperii dupa ce ai epuizat toate sursele de informare shi de opinie.

Livache-catzel tulcean : de cand asteptam o stire ca asta!!!! bravo Bodule!!! chiar nu-ti trebuie sa stii sa calculezi cu procente ca sa faci ceva cu adevarat bun!!! acum o sa li se rupa filmul stelelor!!! fara transferuri!!! micsorari de salarii si vanzari en-gros in strainatate!!! iar Dinamo o sa domine fotbalul romanesc de-acum incolo si o sa capteze toti jucatorii de valoare de pe piata romaneasca !!!
sa avem grija sa nu patim si noi la fel.
Doamne, da fa ca acest vis sa se implineasca.
:o: "Marea" echipa a lui Dinamo nu poate domina fotbalul romanesc decat daca Steaua e bagata in coshgiuc shi coborata la zeci de metrii sub pamant ! Ce e haios e ca pana shi catzeii recunosc asta ! Shi ne mai intrebam de ce sunt asha frustratzi ! :happy

alejandro
18th October 2005, 10:02
Da...si mai zicea cineva de pe forum ca doar in moldova mai sunt comunisti la conducere:headbang: mai bine asa,decat cu masca pe fata si te ataca cand te astepti mai putin:rosu:

SORENSEN
18th October 2005, 16:05
daca am aduna perlele de pe ols a unei sustinatoare din iasi a lui POLI I si National B am ocupa zeci de pagini:rolleyes:

uti2102
21st October 2005, 08:59
Reactzii la cald luate suporterilor dinamovishti :
CE MA OFTICA STEAUA!
DE CIND MA STIU ASTIA AU MENTALITATEA ASTA DE A ABORDA MECIURILE CORECT SI II FRIG PE TOTI CIND II PRIND CU GARDA JOS.

IAR NOI NE KAK PE NOI SA OBTINEM REZULTATE CU PIRLITI GEN nentori si toti ceilalti. :drak: :drak: :drak:

SORENSEN
21st October 2005, 17:25
cei corect e corect ,omu' are dreptate:D

uti2102
22nd October 2005, 00:02
Un articol genial de imbecil !!! Va invit sa-l cititzi :
http://www.forzarapid.ro/index_stire.php?t=O%20singura%20varianta&PHPSESSID=bd4c7bde1a407df01e9845c36a4efce5

SORENSEN
22nd October 2005, 14:02
ura acelui specimen care a scris articolul vine clar dintr-o stare de inferioritate specifica unui om MIC .
Cunosc cativa rapidisti dar nu sunt nici pe aproape asa de de INCOMPLETI MINTAL ca individul complexat.

Paul
23rd October 2005, 18:49
Daca aveti chef de ras

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=401615&postcount=115

uti2102
23rd October 2005, 19:44
Penal ! P-aia cu offside-ul la golul lui Dica de la Ctza o shtii ?! :happy Tot creatzie Achilles :happy

SORENSEN
23rd October 2005, 22:43
asta deja e de psiholog , trebuie sa vorbeasca si el cu un psiholog sa se descarce de atata ura acumulata din frustare.

Paul
23rd October 2005, 22:55
Penal ! P-aia cu offside-ul la golul lui Dica de la Ctza o shtii ?! :happy Tot creatzie Achilles :happy

Seamana cu Jiji , care dupa ce a invatat ce e off sideul , l`a intrebat pe Meme , a zis ca a fost off side la nu stiu ce gol ...
Cand colo , fusese pasa din out ... lu Jiji ii trebuia off side

SORENSEN
24th October 2005, 00:29
"Nici nu ne-am mai pus problema să luptăm pentru titlu. Noi jucăm şi facem tot posibilul, atunci cānd suntem lăsaţi, pentru că nici nu avem voie să luptăm pentru titlu. După acest joc cred că nici o echipă din Romānia nu merită să joace īn grupele UEFA"

"Nu ştiu ce ar trebui să spun despre acest joc. Sau poate să spun că «asta este o ruşine de fotbal» şi să mă ridic şi să plec. Eu nu pot să-mi explic ce s-a īntāmplat pe teren, decāt prin faptul că Tudor (n.r. - arbitrul Alexandru Tudor) a vrut să se termine 0-0. S-au īntāmplat astfel de incidente şi īn Italia şi īn Turcia şi meciul a mers mai departe. La noi meciul a fost īntrerupt de trei ori. La un moment dat īmi era lehamite"

"Din minutul 55 concentrarea a dispărut total din cauza acestor īntreruperi. Dacă nu erau īntreruperile, cred că era altceva pe teren. Cred că după pauză mai bine plecam toţi acasă. Aceste fragmentări īn joc au fost clar īn favoarea Stelei. Nu am mai văzut un derbi aşa de urāt şi sper să nu mai existe aşa ceva de acum īncolo"

"Dacă ne luam strict după numărul de ocazii, cred că Rapid merita victoria. Īntr-adevăr am avut trei - patru ocazii, nu mai multe, pentru că azi nu am jucat cu Pandurii, ci cu Steaua, o echipă foarte bună, după cum s-a văzut".

Super antrenorul Lucescu mic a zis cateva ineptii mai MARI ca tacsu...:D

uvictor
24th October 2005, 14:41
De pe site-ul oficial al rapidului:
" De neînţeles au fost si reactiile diferite ale lui Tudor, care n-a întrerupt partida când un scaun aruncat de galeria Stelei i-a vâjâit pe la urechi, dar s-a ambitionat s-o facã atunci când a gãsit câteva brichete pe gazon."

alejandro
24th October 2005, 15:09
Pe site-ul rapidului Steaua are doar 21 de puncte:D

sun
24th October 2005, 16:05
Si rapidul cate are : 666 ? :drak:

alejandro
24th October 2005, 16:21
cred ca punctele de la constanta si le-au luat lor:D

don_denver
24th October 2005, 16:47
De pe site-ul oficial al rapidului:
" De neīnţeles au fost si reactiile diferite ale lui Tudor, care n-a īntrerupt partida cānd un scaun aruncat de galeria Stelei i-a vājāit pe la urechi, dar s-a ambitionat s-o facć atunci cānd a gćsit cāteva brichete pe gazon."
insemna ca erau amnare ...:D...ca pietrele alea..erau pe post de brichete..:drak: :drak:

uti2102
24th October 2005, 18:24
E de-a dreptul de prost gust declaratzia de pe acelashi site oficial al Rapidului : cik stadionul Stelei, nu al lor, ar trebui suspendat vreo 2 ani de zile !!! :happy Cum se face ca asemenea evenimente + scuipatzi shi injuraturi de cea mai joasa spetza venite catre adversari, de la tribuna 0, au loc numai in "gipsarie" (cuvant din familia lexicala a lui "gispy").

SORENSEN
24th October 2005, 18:38
ei sunt curati , dar nu s-au splat de o luna .Ciocul mic

don_denver
24th October 2005, 20:41
bey...orice s-ar zice..si ce au lasat ai nostrii dupa ei...nu e corect...am fi putut arata mai mult cu degetele la ei..ca a-ti dat..a-ti facut...a dres..daca noi am fi stat cuminti...la cum arata peluza....rusine si noua..sau celor care au facut asa ceva..

SORENSEN
24th October 2005, 22:10
pai e clar ca si ai nostri sunt niste nemernici (astia care s-au dus)

Paul
24th October 2005, 22:51
Mie imi place cand ii aud pe rapidistii ... ca au fost mai buni ... cu cele 3 ocazii ale lor si 0 suturi pe poarta

alejandro
25th October 2005, 10:16
Si un om in plus...+arbitrul care nu l-a eliminat pe RADA:evil:

SORENSEN
25th October 2005, 14:43
Fundaşul Rapidului, Ionuţ Rada, a spus: "Nu ştiu dacă era roşu la faza în care l-am lovit pe Rădoi. Aşa poate că şi el merita roşu pentru intrarea dură la Marius Constantin. La mine a fost un fault de joc, am urmărit mingea, dar el a ciupit-o înaintea mea şi l-am lovit . Nu am nimic cu el. Îmi pare rău, dar chiar nu am vrut să-l lovesc".
Dupa ce ca a intrat criminal mai e si ******* ca asa cum am mai spus in unele post-ari ale mele la rapid FAIR-PLAY-ul este STRAIN MAJORITATII de acolo

dede
26th October 2005, 14:18
La mine a fost un fault de joc, am urmărit mingea, dar el a ciupit-o īnaintea mea şi l-am lovit .
de fapt, cred ca el a urmarit sa-l nenoroceasca pe Radoi, nu alta (unde mai pui ca trebuia :rosu: direct ).
lucescu ala e chiar ciudat...dupa ce ca o ora au jucat cu un om mai mult, se plange ca nu au putut castiga din cauza arbitrului care a oprit meciu de prea multe ori...ce scuze penibile :sleep:

walt.mann
26th October 2005, 17:02
Lucescu al mic le-a spus sa joace agresiv, ca atat stie si el cand dai piept cu o formatie mai tehnica...si rada mai sa-i rupa piciorul lui Radoi. Oricum, de tot hazul dupa meci. Quote din junior : "Nu avem voie sa castigam, nu suntem lasati etc". Si el face parte dintre asa-zisii "antrenori" care nu au decat merite; la infrangeri, e de vina trenul din gara. E rau sa fii frustrat in fotbal; nu o sa ai niciodata rezultate.

SORENSEN
26th October 2005, 20:43
Pe tot parcursul meciului "steliştii" din Focşani l-au huiduit pe Lucescu jr şi l-au înjurat pe fundaşul Ionuţ Rada, care l-a accidentat grav pe Mirel Rădoi în meciul din campionat cu Steaua (0-0), de duminică.

La finalul partidei de la Focşani, care s-a terminat cu 3-2 în favoarea Rapidului, Răzvan Lucescu s-a îndreptat spre suporterii steliştii fiind aproape de a ajunge cu mâna în gâtul unuia dintre aceştia.

"Ce mă voi îl cunoaşteţi pe Rada? Ştiţi ce fel de om este de spuneţi că a intrat intenţionat?", le-a spus Lucescu fanilor stelişti. Replica acestora a fost scurtă: "Nu are caracter. Dă-l afară din lot!", i-au spus fanii stelişti din Focşani, după care unul dintre suporteri l-a înjurat pe antrenorul vişiniilor.

În acel moment Răzvan Lucescu a sărit la bătaie, fiind nevoie de intervenţia jandarmilor pentru ca spiritele să fie calmate.

Alte ineptii ale lUCESCU-ului mic , da mic de tot

walt.mann
27th October 2005, 09:06
Da' n-au depasit inca stadiul de frustrati dupa meciul cu noi. lucescutu cu vama dijmaru' s-au luat de Lacatus:"Sa nu uite ca au in ograda lor oameni care au rupt picioare, au lovit cu pumnul, au scuipat". Daca ar fi sa o interpretezi, vezi complexele unora care se uita in oglinda, se descriu, dar n-au curajul sa isi spuna numele, asa ca folosesc alt nume. In limbaj psihiatric ii spune simplu:SCHIZOFRENIE!

uti2102
28th October 2005, 22:21
Nesimtzirea acestui mucos intrece orice limite : "Am impresia că lui Lăcătuş i s-a spus clar: «ca preşedinte trebuie să ataci». Nu a fost īnvăţat să facă altceva" (ca raspuns la afirmatzia perfect adevarata ca Lucescu jr. beneficiaza mai mult decat e normal de renumele tatalui sau) !!!
Incredibil ! Dupa ce tot el declanshase atacul, ca vezi doamne Rada avea tot dreptul sa intre golaneshte atat timp cat Marius Lacatush a rupt shi el piciorul lui Ardeleanu, tot el, Il Muce, da lectzii shi acuza ca a fost atacat !!! :o: De-a dreptul tembelistic !!! :ciocan:

SORENSEN
28th October 2005, 23:04
Pai fiii care stau in umbra tatalui vor fi mereu frustrati

alejandro
29th October 2005, 11:42
Vai de capul lui...

SORENSEN
29th October 2005, 12:34
"După ceea ce s-a întâmplat la derby-ul Rapid - Steaua, România nu merită să aibă trei echipe în grupele Cupei UEFA. Cei de la Steaua să nu ne mai acuze că am jucat dur. Au în conducere oameni care au rupt picioarele unor fotbalişti."
Răzvan Lucescu, antrenor Rapid

Sincer asa ceva spune multe despre frustrare .Omul nu intelege ca daca ai eliminat/invins pe cineva inseamna ca ai meritat (atunci nu altcandva ) restul sunt ABERATZII NEVROZE INCOMPETENTA ...

uti2102
6th November 2005, 10:09
O declaratzie a lui Dumitru Dumitriu : "Am convingerea că eu şi cu Dorinel am fi calificat echipa īntr-o competiţie superioară celei īn care joacă acum. Īntre Champions League şi UEFA e o diferenţă ca de la cer la pămīnt, ca īntre un Mercedes şi o Dacie"
O declaratzie dupa care nu pot decat sa spun atat : ma bucur ca l-a dat afara de tot de la club !!!

SORENSEN
7th November 2005, 22:59
Si la o adica daca iti permiti doar o Daciei ...

uti2102
22nd November 2005, 00:42
Ce ii face mandrii pe unii dinamovishti dupa votul de ieri :
De un singur lucru ma bucur: pentru prima data nu am mai stat capra in fatza lingailor si a mafiotilor fotbalului. Pt prima data am avut curajul sa sustinem pe cel mai cinstit in fata celui hot. Pentru prima data nu am mai lasat pe altii sa iasa la interval si noi sa ne facem ca ploua. Pentru prima data dupa multi ani Dinamo a avut azi coloana vertebrala.
Baiatul asta nu vrea sa intzeleaga ca la aceste alegeri singurii care au vrut binele fotbalului romanesc am fost noi suporterii. Restul, marea masa a alegatorilor, au votat dupa interes. La fel shi Dinamo, care a votat pentru Giovanni. In nici un caz Borcea, prin votul sau, nu a facut o treaba nobila. Nobila era doar in cazul in care era facuta cu lipsa totala de interes.

dede
22nd November 2005, 19:20
Ati vrut Becalizare, stelisti, aveti acum reala Becalizare ! Mai aveti ceva de zis despre fratii Becali ? Macar daca JIJI era altfel de om, mai cumpatat si cu capul pe umeri, era altceva.
Ce spun eu de cand sant pe forum, in legatura cu MAFIA de la Steaua, s-a adeverit. Totul va fi pt. Steaua de acum (nu mai bagati alti patroni mai mici care au votat cu Nashu, ca placinta e la JIJI), poate-l vedem pe "Dumnezeul" nostru autoimpus (oameni buni, treziti-va, acest om-fariseu e credincios, sau e chiar Diavolul in persoana, nu poate abera atata ?), inscaunat ca marele domnitor, numit Mihai Viteazul, visul lui. Dar daca o va pati ca el, cu toate ca nu doresc raul suprem nimanui ? Cand il vedem la Socola, poate va fi declarat Napoleon, sau Nero ... sau. Ptiu drace, lepadati-va de Satana JIJI !
Rusine stelistilor care mai laudati mafiotii de la Steaua, care-si urmeaza doar interesele materiale !
Macar cei 4 ani cat va domni el, nu-i mai luati apararea, si nu mai ziceti nimic de blaturi ale vreunei echipe, pt. ca Steaua va lua tot caimacul, prin matrapazlacurile celor de la F.R.F.
MACAR ACUM AVETI DECENTA SA TACETI PRIVITOR LA LAUDELE MAFIEI DE ACOLO, CA ANUL ASTA V-ATI FACUT DE RAS PRIN DECLARATIILE SI FAPTELE LUI JIJI SI MEME. VETI FI PENIBILI DACA NU BLAMATI ASTFEL DE OAMENI ! SANTEM SATUI DE FARISEI, LAUDAROSI, MINCINASI, BATAUSI (VEZI MEME SI GORILELE LUI JIJI CARE AU BATUT PROPRII SUPORTERI, DAR CHIAR SI JIJI CU MALONGA PARFAIT, C.T. POPESCU, CARCOTASHII, ETC !), MAFIOTI PLUS ALTE NATII DE NE-OAMENI !!!

cam asta scrie un dinamovist obsedat de tot ceea ce inseamna Steaua care se plimba pe forumul asta comentand tot ce zic si ce fac meme si jiji...nu cred ca nu-l recunoasteti...puteti sa va uitati la orice post al sau...cam acelasi lucru zice...

walt.mann
23rd November 2005, 10:35
Asta trebuie sa fei Remy... Are o mica mare obsesie.

uti2102
25th November 2005, 11:58
Se tot primesc acuzatii gen "frustat" de la suporteri dinamovishti shi rapidishti ! :happy Ce paradox !
Iata insa un fragment dintr-un articol referitor la situatzia lui Dinamo in Cupa UEFA. Un fragment in a carui formulare rezida o ura apriorica. Shi nu, autorul nu e Remy, semn ca mai sunt multzi ca el :mda:
TSKA deci invinge pe Levski cu 2-1 iar OM invinge Heerenveen cu 1-0, greu si cu ajutorul unui penalty cum numai la Steaua se dau in Divizia A :o:
O afirmatzie nu doar gratuita shi care nu-shi avea locul intr-un astfel de articol, ci de o nesimtzire greu de inchipuit. De fapt nu Dinamo, ci Steaua primeshte penaltiuri gratuite shi e iertata de alea evidente :o:

uti2102
16th December 2005, 15:28
Iata ce frumos recunosc dinamovishtii ca-s vai mama lor :
e clar. steaua si rapid in semifinale.
sa ma kaka in ea de cupa uefa ca e mai slaba decit intertoto
'tzi dai seama ce verze-s aia care au fost eliminatzi in grupe sau, mai rau, au terminat pe ultimul loc ! Sa mori de ras nu alta !!! :happy

uti2102
17th December 2005, 13:50
"Acum ne pregătim de Champions League", a zis şi Bratu.
De la Bratu ma ashteptam, ma surprinde insa Petre :
"Cu acest lot s-a jucat şi fotbal adevărat european şi s-au făcut şi performanţe. Să nu exagerăm cu succesele Stelei şi Rapidului, noi am avut cea mai tare grupă", a conchis Florentin Petre :happy Of domane, mor de ras.......Cea mai tare grupa cu Hereenven shi Levski :happy

dede
17th December 2005, 20:26
buey, lojic ca aia au avut cea mai tare grupa...daca toti i-au batut (ca sa nu comenteze caini ceva...aproape toti)...la ce te asteptai sa raspunda...sa zica ca Steaua a avut cea mai tare grupa, dupa ce s-a calificat fara probleme si fara emotii in primavara?
insa ce ma distreaza pe mine e chestia cu pregatitu pt ucl...aia in uefa se chinuie sa castige ceva, si ei deja...iarasi...se pregatesc pt ucl...

Mariusmadmax
18th December 2005, 10:51
bey ,
comentarii despre ce zice juma-de-buletin chiar ca nu-si au rostu'
Asta e mai des cu capu , decat cu picioarele , "pe pamant" ... si de cele mai multe ori fara sa i se deschida parasuta ...
Ce grupa lulii au avut ?
Rapid a avut echipe gen Rennes pe care nici macar nu i-a interesat competitia ... Sahtioru' lu taticu etc
Dinamo i-a avut pe bulgari si pe viitorii nostrii adversari ...

4-0 cu Lens , 0-0 (D) Sampdoria , 3-0 Halmstadt ( asta a fost intr-adevar subtirica , insa catzeii s-ar fi facut de cacao si cu astia ) , 0-0 (D) cu Hertha ( si daca radeti cumva de astia va poftesc la meciurile Rapidului )

SORENSEN
18th December 2005, 12:33
Lasa ca ca dinamovisti au avut NERUSINAREA :rosu: sa spuna OMONIA NICOSIA a fost cel mai greu adversar intalnit de o echipa romaneasca in preliminariii :happy .
Personal eu cred ca si Shelbourne au fost mai tari ca cipriotii aia .
De rosenborg care a jucat in UCL si a ajuns in Primavara europeana de pe locul 3 in CUpa Uefa intr-o grupa cu Real Madrid,Olympique Lyon sau Olimpiakos :happy .
Asta spune multe despre IQ din zona alb-rosie :ok:
De fapt acest "gag" e mai bun pt Circ ca tot e aproape de GROAPA LOR :rolleyes:

Vladek
19th December 2005, 13:43
Stati mai copii linistiti... nu stiti voi cine este OMONIA NICOSIA ?? Pai daca aude Ronaldinho de mega-vedetele cipriote se sperie... fuge de la echipa, nici nu intra pe teren ... si Dinamo a reusit sa piarda cu doar 2-1 !! Cine mai izbutea o asemenea performanta ??:D :D

uti2102
22nd December 2005, 11:46
Jucătorii Sorin Ghionea, Victoraş Iacob şi Sorin Paraschiv, īnsoţiţi de directorul executiv, Valeriu Argăseală, au fost prezenţi ieri la Centrul de plasament pentru copiii hipoacuzici, unde au īmpărţit cadouri de Crăciun.Un moment amuzant s-a petrecut atunci cīnd unul dintre copii, pe nume Gigi, le-a oferit īn dar fotbaliştilor un poster cu Steaua, desenat chiar de el. Steliştii s-au distrat cīnd au văzut că toţi erau desenaţi normal, numai Bănel Nicoliţă era cu carioca neagră.
:happy Am ras cu lacrimi !

alejandro
22nd December 2005, 11:58
au vrut sa-l scoata in evidenta,ca fiind cel mai bun:happy

Mariusmadmax
26th December 2005, 09:36
Oricum sunt mai civilizati decat aia care arunca cu faina s-au banane .

Paul
29th December 2005, 15:48
da mah george avem atatea titluri cate puncte cardinale exista si suntem mandrii de ele .
dc ? pentru ca au fost luate corect si pe merit nu ca alti...
Rapidistii au 4 titluri , sau au invatat doar de 3 puncte cardinale ?

sun
29th December 2005, 19:12
stii cum e Paul , cand is asa de putine , mai treaca-mearga sa zici 4 in loc de 3 :P . Putini isi dau seama .

Iar daca nu a zis-o la mistho , e grosolan sa nu stii cate titluri are echipa favorita :D

Paul
29th December 2005, 19:17
problema e ca el sustine ca au luat un titlu in 42 , in pril razboi mondial

asa e , daca nu s-a jucat fotbal , au luat ei titlul din oficiu :D

dede
29th December 2005, 19:21
eh, au castigat si ei un titlu in 1900 toamna...ce e 3, ce e 4? nu-i mare diferenta...doar ca se simt si ei mai bine stiind ca au un titlu in plus...

Paul
30th December 2005, 12:05
Gretos ! Rusinos ! Asa au putut face "performanta" steaua, cu furturi imense ! Doar nu cracnea nimeni, nici Militia, nici Securitatea in fata odiosilor. Si Valentin Ceausescu inca a mai condus din umbra pe Steaua, dupa asa-zisa Revolutie ! Daca nu cumva e in legatura cu JIJI.

http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=499

SORENSEN
31st December 2005, 13:49
"Cei de la Rapid au cinci solutii pentru transferul lui Viorel Moldovan: Rada-Stancu, Rada-Burdujan, Rada-Badoi, Badoi-Burdujan sau Stancu-Burdujan, adica doi jucatori pentru golgeterul lui Poli", a declarat Ion Craciunescu, directorul general al lui Poli Timisoara.

Asta a e gandirea mafiotilor de la BkP .

SORENSEN
31st December 2005, 13:57
stii cum e Paul , cand is asa de putine , mai treaca-mearga sa zici 4 in loc de 3 :P . Putini isi dau seama .

Iar daca nu a zis-o la mistho , e grosolan sa nu stii cate titluri are echipa favorita :D
Nu e chiar asa, cand ai 3-4 e usor dar unii care au "peste 20"( nu dau nume:D ) cine le mai numara:rolleyes:

pt Cry,Remy sau alti "chiori" sau "curati" : cate titluri a luat Steaua dupa 90 si cate Dinamo sau Rapid
desi si aici ai putea spune ca tot clica comunista a condus si manevrat pt Steaua ...cum ar veni :o:
Iar dupa 2000 cine e condus de un fost ******** sau de actuali generali ,bisnitari ,oieri ,combinatori cu gas ,traficanti cu petrol ...toate echipele cu pretentii : Steaua,Dinamo,Rapid sau Poli T ..nu se vede deloc diferenta intre COMBINATORi poate dc esti chior :ok:

uti2102
10th January 2006, 17:01
In articolul "Viciul bata-l vina!" aparut in Prosport, datorita lipsei de subiecte desigur, autorii Anghel shi Dragutz dau cu bata in balta frumushel pe masura ce se apropie de deznodamant....
Prieteni cu paharul sunt şi mulţi dintre actualii internaţionali, care se remarcau prin escapadele făcute īndeosebi pe vremea mandatului lui Anghel Iordănescu. Mutu, Chivu, Pancu, Iencsi, Neaga,Lobonţ, Rădoi sau Florentin Dumitruau ţinut de multe ori prima pagină a ziarelor de scandal din cauza aventurilor bahice :o:
Avem desigur 3 categorii de gresheli :
- pentru primii doi, piteshteni la origine, probabil ca femeia a fost confundata cu paharul :headbang:
- baietului care poarta banderola de capitan a Stelei Prosport i-a facut o "favoare" convocandu-l in "lotul natzional" fara sa-l intrebe in prealabil; stau shi ma intreb cand a aparut Mirel Radoi intr-un ziar de scandal, macar ca zvon de "culise"... :ciocan:
- "gibonul" arata prin trasaturile fetzei ca este un impatimit al paharului, dar de aici shi pana a-l baga in categoria "bautorilor care tzin capul de afish al ziarelor" este cale atat de lunga........la fel ca shi in cazul lui Radoi, eu unul nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut vreodata pe Gibon in vreun articol de scandal...

Concluzia cred ca o poate trage fiecare......articol scris la plesneala...zero barat pentru a mai umple un loc din paginile unui ziar de sport care pare-se duce lipsa acuta de subiecte sportive.......

philos
10th January 2006, 17:19
In articolul "Viciul bata-l vina!" aparut in Prosport, datorita lipsei de subiecte desigur, autorii Anghel shi Dragutz dau cu bata in balta frumushel pe masura ce se apropie de deznodamant....
Prieteni cu paharul sunt şi mulţi dintre actualii internaţionali, care se remarcau prin escapadele făcute īndeosebi pe vremea mandatului lui Anghel Iordănescu. Mutu, Chivu, Pancu, Iencsi, Neaga,Lobonţ, Rădoi sau Florentin Dumitruau ţinut de multe ori prima pagină a ziarelor de scandal din cauza aventurilor bahice :o:
Avem desigur 3 categorii de gresheli :
- pentru primii doi, piteshteni la origine, probabil ca femeia a fost confundata cu paharul :headbang:
- baietului care poarta banderola de capitan a Stelei Prosport i-a facut o "favoare" convocandu-l in "lotul natzional" fara sa-l intrebe in prealabil; stau shi ma intreb cand a aparut Mirel Radoi intr-un ziar de scandal, macar ca zvon de "culise"... :ciocan:
- "gibonul" arata prin trasaturile fetzei ca este un impatimit al paharului, dar de aici shi pana a-l baga in categoria "bautorilor care tzin capul de afish al ziarelor" este cale atat de lunga........la fel ca shi in cazul lui Radoi, eu unul nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut vreodata pe Gibon in vreun articol de scandal...

Concluzia cred ca o poate trage fiecare......articol scris la plesneala...zero barat pentru a mai umple un loc din paginile unui ziar de sport care pare-se duce lipsa acuta de subiecte sportive.......


Desi stelist, iti raspund in calitate de pitestean...vad ca generalizezi c-am fi noi asa si pe dincolo, dar jucatori cu faze d'astea sunt din toate regiunile tarii...
Cat despre Radoi, au fost o gramada de zvonuri mai mult sau mai putin adeverite: dopaj, scandal in disco, batut prietena parca (sau in general ca e violent in viata privata)...nush cate or fi reale sau cate sunt intoxicari ale presei...

uti2102
10th January 2006, 19:12
Pai shi-am zis io ceva rau de piteshteni ? Am zis doar ca le plac femeile :)

Paul
10th January 2006, 19:22
articolul e plin de muuuuulte alte idiotenii

Piturca e mare famutor , si s-a lasat de un an ...
Borcea vinde Davidoff ... o fi vanzand , insa momentan asa ceva nu se comercializeaza decat la Otopeni si in port (Constanta) ... + in duty free shop

Poate ca Borcea vinde parfumuri Davidoff , ca altfel nu prea are logica ...

sun
14th January 2006, 20:23
incredibil de apetisant :

Cosmin Moti ( Dinamo ) despre valoarea superioara a contractelor stelistilor fata de dinamovisti : " Dinamo e pe primul loc . Asta conteaza "

ingust la minte , saracul Cosmin :P

Paul
15th January 2006, 12:23
Sa remarcam cum prietenii de la Timisoareaza sugereaza ca :
- RAFO va sponsoriza Steaua ==> Steaua va da jucatori lui Poli , ieftin
- RAFO va sponsoriza Steaua ==> Steaua va da puncte lui Poli (deh influenta)
- RAFO va sponsoriza Steaua ==> Steaua va fi controlata de fratii Iancu

DIn pacate ei nu inteles ca sponsorizarea inseama ca ei dau bani , si noi le punem etichete cu RAFO pe piept , stadion si pe panourile de la conferintza de presa... ATAT !

uti2102
15th January 2006, 12:27
Dar nici macar nu "le".... Sau Timishoara se identifica mai nou cu toate companiile petroliere de la noi ?! :happy
RAFO, ca companie petroliera din sud-estul Europei, face parte din concernul Balkan Petroleum. Influentzele se opresc aici :)

Paul
15th January 2006, 12:31
si conform EVZ , va fi vanduta unui concern austriac ...

SORENSEN
15th January 2006, 12:32
De fapt Nu RAFO da banii ci o companie care rafineaza la Rafo dar vrea sa foloseasca brandul Rafo care apartine BkP .BkP trebuie sa-si dea ok-ul de folosire al brandului/marcii RAFO dar NU DA NICI UN BAN.

Paul
15th January 2006, 12:36
ceva in genul asta , oricum timisorenii au senzatia ca l`au prins pe dumnezeu de un picior cu sponsorizarea asta :no:

SORENSEN
15th January 2006, 13:59
cum adica ,ce treaba are Timisoara ...e o afacere intre 2 2 parteneri ce are legatura cu marketingul deci ceva economic nu FORBALISTIC

walt.mann
16th January 2006, 11:00
Oricum, contractul de sponsorizare este creat in baza unor legi, care au rol de control al legalitatii. Ce te faci cu "fratiorii", care au si ei probleme cu legea, dar de natura penala? In plus, BkP are probleme cu pachetul majoritar la RAFO. Nu mai au permisiunea sa ia decizii ca si actionari majoritari pana la clarificarea implicarii lor in falimentarea RAFO. Adica, daca se constata ca au falimentat intentionat RAFO, adio!

Paul
17th January 2006, 11:31
sa fim seriosi...
vad ca comenteaza amicii care au stadionale efacute de ministere...

uti2102
17th January 2006, 13:56
RAFO nu mai are nici o treaba cu BkP de asta-vara. Faptul ca BkP inca figureaza la registrul comertzului ca actzionar majoritar la RAFO se datoreaza birocratziei de la noi.

walt.mann
18th January 2006, 09:18
Am constatat ca cei de la Poli au inceput sa semene mult, da muuult de tot cu cei ai lui Dinamo! Au inceput sa latre si ei la Stele!

uti2102
18th January 2006, 14:52
Au inceput sa semene de cand le-a pus Iancu mana in cap. Aceeashi zeflemea ieftina, aceashi atitudine increzuta shi persiflatoare, toate fara o baza reala ! Sunt ca fratzii, iar de-aici nu putem deduce decat un singur lucru : cei frustratzi de izbanzile altora seamana mereu intre ei !

Paul
18th January 2006, 16:06
asta e de cand lumea ... la fel si italia
cand latra milanu , cand latra Internu la adresa la Juve...
cand e sa atace pe Juve , se au ca fraitii , da cica ei sunt dusmani de moarte

sun
29th January 2006, 21:43
desi Steaua a facut cel mai important transfer din ultimii ani in fotbalul romanesc , la stirile sportive de la Antena 1 , nu s-a zis ABSOLUT NIMIC

Au fost preferate stiri ( cu si ) despre N&D si Giovani :rosu:

asta e . Referitor la Steaua a fost doar "bataia ca in 7 pacate " cu sarbii

jalnic p(r)ost de televiziune

Paul
29th January 2006, 22:23
noroc ca n`am vazut stirile , ca de la 6 la 8 jumate , am fost de am cinstit impreuna cu niste tovarasi stelisti , transferul portghezului :P

SORENSEN
31st January 2006, 14:18
„Domnul Netoiu mi-a zis, «Dane, hai sa ne jucam un pic, sa vedem pana unde merge mintea unor oameni» . E adevarat ca am cerut euro in loc de dolari, daca imi dadeau euro probabil ceream marci poloneze, daca imi dadeau marci poloneze, atunci as fi semnat cu Steaua cu cea mai mare placere. Nu aveam sub nici o forma de gand sa semnez cu Steaua. Imi pare rau ca domnul Becali a inteles gresit, asta este, se mai intampla, dar va repet, nu am avut nici o clipa de gand sa merg la Steaua”, a declarat Alexa.

:happy
De aia tasu "a primit" cei 200 000 $ avans ca nu vroia sa vina la Steaua :rolleyes: returnati din cauza unor manevre "specifice" caiNetoiene :D

relansat
31st January 2006, 14:25
desi Steaua a facut cel mai important transfer din ultimii ani in fotbalul romanesc , la stirile sportive de la Antena 1 , nu s-a zis ABSOLUT NIMIC

"Muje tie si lu' Dan Voiculescu" , ring any bell to you ?

Si apropo N&D sucks !!!

Paul
31st January 2006, 15:24
gsp si antena 1 jalnice in perioada asta ... :(

SORENSEN
31st January 2006, 22:39
Penibil Clubul Sportiv al Agresiunii sau asa ceva pe Antena 1 razbunarea penibila a penalilor

sun
4th February 2006, 17:29
GSP are un articol horror : cica Dinamo isi face aliante . Da jucatori Argesului si Otelului pentru a opri Steaua .

Adevarul e altul : Dinamo s-a despartit de Baltoi ( plecat la Otelul ) , si Argesul si Otelul vor juca pe bune si cu Dinamo :ok:

relansat
6th February 2006, 00:21
Inca ma intreb cum a putut sa dea Dinamo pe Chihaia ... astia is nebuni ? Sau sunt

eu singurul care vede in Chihaia un jucator bun ?

uti2102
6th February 2006, 14:12
Pai Chihaia n-avea cand sa joace. In returul asta sunt scoshi la mezat Danciulescu, Niculescu shi Bratu. Il tzineau degeaba pe Chihaia, asha ca mai bine il dau la Argesh sa se afirme shi-l vand la vara
On Topic : declaratzie "shoc" marca Giovanni : "facem 44 de puncte in retur" :happy: Omu' evident traieshte pe alta planeta :D Poate face 34, cea mai mare combinatzie posibila cu 4 in coada, insa tot nu le va fi suficient pentru locul 1 sau 2.

dede
6th February 2006, 14:30
Giovanni : "facem 44 de puncte in retur"
hehe...grea matematica asta :evil:

SORENSEN
6th February 2006, 15:48
Cica Gigi a demonstrat ca era bun la matematica noua cate pct ne ies in retur..gigi stie :rolleyes:

relansat
6th February 2006, 17:34
Giovani (Dinamo) 44 , Hagi (Poli) 41 .... de unde dreak scot astia punctaju' ?

Sa le spuna cineva astora ca numai victoria si egalul se puncteaza :)

SORENSEN
6th February 2006, 17:47
Pai Gigi sa le spuna ca e tare pe matematica ...la fotbal stelisti vor demonstra ca sunt mai buni si promisiunile sunt prin groapa sau prin Banat iar in Ghencea titlul e o realitate

john_titan
6th February 2006, 17:58
Pai Chihaia n-avea cand sa joace. In returul asta sunt scoshi la mezat Danciulescu, Niculescu shi Bratu. Il tzineau degeaba pe Chihaia, asha ca mai bine il dau la Argesh sa se afirme shi-l vand la vara
On Topic : declaratzie "shoc" marca Giovanni : "facem 44 de puncte in retur" :happy: Omu' evident traieshte pe alta planeta :D Poate face 34, cea mai mare combinatzie posibila cu 4 in coada, insa tot nu le va fi suficient pentru locul 1 sau 2.

Giovanni a visat , ca va avea 15 victorii consecutive ,face 45 de puncte , insa in ultima etapa va fi penalizat de FRF cu 1 p , fiindca Alexa s-a antrenat cu Dinamo cand inca nu avea cartea verde.
Si uite cum se fac 44.
Dar las ca voi facem 45 si luam titlul , ca`i batem in meciul direct !

relansat
6th February 2006, 18:09
Ii batem in meciu direct ... deci vom juca de doua ori in retur cu ei :P ?

uti2102
6th February 2006, 20:40
Fiecare cu matematica lui :)
Poate le da FRF 2 puncte shi d-aia fac 44 :)

relansat
6th February 2006, 22:08
Acuma pe bune ... cum dreak sa faci 44 puncte in retur ... tre sa fii retardat

sa crezi asta ... nici prin Scotia in vremurile cand Celtic si Rangers dominau tot

nu faceau 44 puncte in 15 meciu ... fantastic Don Giovani

Sevilla
7th February 2006, 09:47
http://www.gsp.ro/index.php?a=33891&shift=1




- Ianis, īn urmă cu cīţiva ani erai văzut drept un al doilea Hagi. Ai putea juca īmpotriva lui īn ultima etapă, poate chiar cu titlul pe masă. Cum ar fi?
- Nu se ştie dacă va reveni. Dacă va juca Hagi, acest lucru ne va motiva. Sper să fim campioni pīnă la meciul cu Timişoara. Nu trebuie să ajungem să depindem de ultima etapă ca anul trecut.

- Dacă va juca Hagi, cine va face marcaj la el?
- Toată echipa, că tot nu a reuşit nimeni să īl ţină īn toată cariera lui de jucător.

- Cum vă simţiţi cīnd vedeţi Steaua īn cupele europene, iar Dinamo va juca doar īn campionat?
- La fel cum se vor simţi şi ei la vară, cīnd noi vom juca īn Liga Campionilor! Le urez baftă īn meciul cu Heerenveen.


8 goluri a marcat Zicu īn tur īn cele 15 meciuri jucate īn tricoul alb-roşu, dintre care īn 14 a fost titular. Fotbalistul a dat şi două pase decisive

Zicu , nu a precizat cu ce echipa va juca in Champions League :drak:
Cu Inter are 95 % sanse , cu DInamo 5 % sanse

==> 100 % va juca in Champions League

relansat
7th February 2006, 11:25
Cu Inter ... LOL :) ... da ce , echipa a 2-a a Inter-ului joaca in CHL ?

SORENSEN
7th February 2006, 11:28
Vad ca dinamovisti inca nu s-au saturat de sintagma "lasati-ne sa ne pregatim pt CL" ... :rolleyes:

uti2102
7th February 2006, 11:51
De rasul curcilor, nu alta. Nu-s in stare sa treaca de nishte amarate de grupe in UEFA shi ei spera la CL, asta in conditzile in care daca prin absurd ar lua titlul, ar juca cu o mare putere... Vai mama lor de frustratzi...ce sa zic. Zicu e primu dintre ei :D

relansat
7th February 2006, 13:05
Printre "remarcatii" mei de la Dinamo ... pe care i-as bate in fiecare zi 24/24

locul 2 il ocupa Zicu ... dupe Claudiu Iulian Niculescu (NO 1) ... ce antipatici

imi sunt ... offff

dede
7th February 2006, 13:09
speranta moare ultima...iar ei vor muri cu speranta ca vor ajunge ucl...sa-i lasam sa viseze, macar atat pot sa faca si ei...

SORENSEN
7th February 2006, 14:11
Da dar enerveaza prin prostiile scoase pe gura...

dede
7th February 2006, 14:13
pe mine ma distreaza :D
mai ales cand ii auzi ca vb de şampions lig :P

uti2102
7th February 2006, 14:15
N-ar trebui sa va enerveze nimic din ce spun dinamovishtii (ma refer la jucatori shi conducatori). Trebuie privitzi cu ironie, nu merita mai mult. Pentru ca nu au facut nimic ca sa merite mai mult.

walt.mann
8th February 2006, 09:33
"Adrian Ropotan este considerat noua speranţă a "cīinilor". Puştiul de 19 ani le-a sucit minţile dinamoviştilor, impresionīndu-l īn mod special pe Ioan Becali, preşedintele executiv al roş-albilor. Mijlocaşul defensiv este născut pe 8 mai 1986, la cīteva ore după succesul Stelei īn finala Cupei Campionilor Europeni. "N-am ţinut niciodată cu Steaua, cīnd eram mic iubeam pe Oţelul, fiind gălăţean la origine. M-am născut la cīteva ceasuri după ce formaţia din Ghencea s-a chinuit să cucerească un trofeu extrem de important. Ţin neapărat să īnvingem Steaua, să o umilim chiar şi cu 3-0 dacă se poate īn Ştefan cel Mare, fiindcă trebuie să-i batem pe «militari» dacă vrem să fim campioni", a declarat Ropotan." GSP
Pustiu' asta nici nu stie ce inseamna rivalitatea Steaua-Dinamo. Ar trebui sa-si vada lungul nasului si sa revada meciurile Stelei cu echipa lor alergata de hingheri. Sa ne dea 3 boabe? Nici o sansa, pentru ce le dam noi 5!

uti2102
8th February 2006, 10:31
Azi parca e infuzie in ziarele de sport cu catzei care nu-shi vad lungul nasului. Vedetzi shi interviul cu Netzoiu ca-tzi vine sa te cruceshti !

SORENSEN
8th February 2006, 11:24
.... Vedetzi shi interviul cu Netzoiu ca-tzi vine sa te cruceshti !
Cica zicea ca daca va vrea un jucator de la noi ar iesi razboi total si ar insinua ca l-ar si castiga :happy
Astia nu au simtul penibilului...:happy

relansat
9th February 2006, 00:01
Mare talent Ropotan asta ... viitoru` Hagi ... hai eu ma leshi ? Asta e vopsit de mic

SORENSEN
9th February 2006, 12:25
Corneliu Vadim Tudor doreşte moartea politicianului Gigi Becali!


Site-ul publicaţiei “Romānia Mare”, condusă de liderul PRM Vadim Tudor, a prezentat ieri pe prima pagină un titlu halucinant: “Moarte banditului Gigi Becali - fireşte, din punct de vedere politic”. Altfel, Vadim a sesizat ieri DNA-ul pentru a cerceta tranzacţia īn care Gigi Becali a cāştigat 16 milioane de euro īn urma vānzării unui teren. Liderul PRM īl acuză pe finanţatorul Stelei de “spălare de bani”
:happy :happy :happy
CV Tudor Vs Gh Gigi Becali :happy

Moto-ul luptei : La inceput eram SCHIZOFRENIC ...acum NE INTELEGEM bine IMPREUNA ! :evil:

relansat
9th February 2006, 12:49
Asta`i cu capu` mai rau decat credeam :)

Paul
9th February 2006, 23:41
fratilor tocmai din arena vin :D

Cea tare faza posibila e cea cum ca Steaua a luat CCE , eliminand o echipa de mana a II-a (Anderlecht) , si ca succesul Stelei post revolutionar din Europa , are la baza norocul de la tragerile la sorti :P

Paul
9th February 2006, 23:46
Remy pe google...

Remy , in majoritatea mesajelor foloseste cliseul " JIJI , MEME , si Radoi".

Am dat search pe google , si uitati ce am gasit (see attachment)

pe locul 3 la google :P

relansat
9th February 2006, 23:55
LOL ... remy cre` ca ii viseaza pe Radoi MM si jiji toata noaptea ... i`o intrat in reflex :D

uti2102
9th February 2006, 23:59
fratilor tocmai din arena vin :D

Cea tare faza posibila e cea cum ca Steaua a luat CCE , eliminand o echipa de mana a II-a (Anderlecht) , si ca succesul Stelei post revolutionar din Europa , are la baza norocul de la tragerile la sorti :P

Tipic !!! :happy

dede
10th February 2006, 08:47
eh, nici nu merita sa vb de arena...acolo se abereaza la greu :mda:

walt.mann
10th February 2006, 09:45
A doua faza tare a fost aia cu IQ suporterilor! La Dinamo exista un singur neuron, si acela in capul lui Nero!
On-topic: Netoiu vrea sa revina in spotlight, asa ca a inceput sa dea cu fumigene! Pai, toate salariile de la Dinamo nu egaleaza salariul lui Radoi + Bostina! Intai sa le dea fomistilor lor salarii, dupa aia sa se gandeasca daca au bani sa plateasca un titular de la Steaua!

Paul
10th February 2006, 19:58
Pai la o medie de 40 k la fomisti , si 100 k la boieri (Danciulescu , Niculescu , Alexa) cam pe la 60 k se ajunge ... sumele in dolari ca al Steaua :P

Deci total 700-800 k la primul 11 , cat Radoi si Carlos :D

sun
13th February 2006, 16:29
O specialitate "picanta" a GSP-ului care scrie in debutul articolului despre Heerenveen - Vitesse urmatoarele :

"antrenorul lui Heerenveen , Boy Waterman , a inceput meciul ... "

greseala este incredibila . Antrenorul este Gertyan Veerbeek , Waterman este portarul accidentat al olandezilor :P

starsteel
13th February 2006, 20:57
O perla tare am citit eu zilele astea, nu mai stiu exact unde, pe la catei oricum, scrisa de fanaticul de remy, unde mentioneaza el ca "in 1988 Dinamo a dat gol in finala cupei si Steaua s-a retras de pe teren". Raspunsul cred ca a lamurit si pe cel care nu ar fi auzit de meciul asta: Dinamo a dat gol, Steaua s-a retras de pe teren si meciul a fost (fraudulos ce-i drept) omologat cu 2-1 pt. Steaua. Ar fi fost tare, nici chiar Dinamo nu a reusit vreodata un aranjament ca asta.

Dudubetwin
13th February 2006, 21:05
ii chiar penibil ma !! nu stiu de ce mai posteaza asemenea tampenii ..!!

Paul
15th February 2006, 22:47
Oleg Protasov s-a intors in Ghencea /hello

Paul
20th February 2006, 21:03
"Singurul jucator al Stelei care ar avea loc la Dinamo e Mirel Radoi "


:happy :happy :happy

interfan
21st February 2006, 12:17
Pai da ma nu se poate pune o echipa de Cupa UEFA cu una care "se pregateste" de sampions lig!! :D

walt.mann
21st February 2006, 14:38
Ma mir ca Borcea n-a spus tot: "Singurul jucator al Stelei care ar avea loc la Dinamo e Mirel Radoi, dar ca rezerva a lui Galamaz, un jucator ce ar trebui sa fie titular la Nationala (de dans sportiv)"!

Aurel.D
21st February 2006, 14:45
Astazi am citit cu stupoare ca MM Stoica a declarat: "Univ. Craiova a ajuns din intamplare in semifinalele Cupei UEFA in '83!!!!!"
Cum o fi putut sa debiteze o asemenea tampenie, tocmai acum, cand Steaua joaca in UEFA? Chiar nu era momentul...Cred ca i s-au urcat la cap prea multele invitatii la TV. Pai atunci Univ. Craiova avea cea mai tare echipa din Romania, jucatori care erau baza nationalei, iar in cupele europene a eliminat echipe tari ale Europei de atunci, nu pe Honved Budapesta si grandioasa Kuusisi Lahti!! Pai daca o luam dupa logica lui, inseamna ca si Steaua a ajuns din intamplare in finala Cupei Campionilor, singura echipa cat de cat tare cu care a jucat in acea campanie fiind Anderlecht. Sau ca Duckadam a aparat din intamplare 4 penaltiuri (aici ar fi o doza de adevar). Dar bineinteles ca nu putem sa minimalizam meritele echipei de atunci a Stelei si nici pe ale lui Duckadam. Insa sa ataci inutil si nejustificat o echipa ca U Craiova, mi se pare cel putin infantilism, mai ales ca el copil fiind atunci, jucandu-se cu galetusa pe malul Dunarii, pe faleza la Galati, o fi auzit si el cand lumea se bucura de succesele acelei mari echipe.
Of, of, of, nu se potoleste odata omuletul asta......

Paul
21st February 2006, 15:05
nu e nici o intamplare mestere.

Au ajuns apoi in semifinala de CCE , si in finala CCE ...
Ia zi alea tot intamplari au fost ?

Aurel.D
21st February 2006, 17:12
Eu nu am zis ca a fost o intamplare, ci ca dupa logica lui MMlus si acelea pot fi denumite "intamplari". Citeste cu atentie ce am scris..

Paul
21st February 2006, 20:19
nu au cum sa fie intamplari , daca ajungi 3 ani din 4 , foarte sus.

Intamplare e la voi cand ati ajuns in semifinale ... :P

starsteel
22nd February 2006, 15:15
"Odata ce nu a deschis subiectul vreun dinamovist despre istoria clubului, n-are nici un rost sa te trezesti tu sa te dai dinamovist mascat, ca nu tine.
Pe noi nu prea ne intereseaza, e clar."..... by Remy, in Dinamo - cum a inceput totul!
Remy e o sursa nesecata de "specialitati" dar sa sustii ca nu prea te intereseaza istoria clubului la care tii e cel putin ciudat; evident este in primul rand antistelist si apoi dinamovist.

Paul
22nd February 2006, 15:17
atat poate sa inteleaga...
nu vezi si pe Intern

Ieri ne-a deschis un thread bomba , ca cica nu mai putem face transferuri ...
Zici ca noi suntem Dinamo , sa cumparam zilnic 3-4 jucatori ... :happy

Apoi si Vadim o ia pe aratura...
Dupa threadul minune cu Ogararu si maseorul (acea poza) , acum ne zice de whiskey la Steaua...
Zici ca sunt primiti fotbalisti care beau tarie intr-un club ... :D

@starsteel - hai sa ti`o zic si tie pe aia dreapta;
Nu e fair ce ai facut , nu avea rost sa le deschizi lor thread pe DInamo , sa le bagi sub nas istoria lor.
Daca ei faceau chestia asta aici , imediat threadul era delete.

Intelege urmatoarele aspecte:
-> forumurile suporter sunt in principal pentru discutii intre suporterii anumitor echipe (nu e interzis sa-ti expui opinii , da nu e frumos sa-i ataci la ei acasa)
-> pe suporter steaua , remy are interzis

Acum , stiu ca o sa razi , dar prin stilul acelui threadu deschis de tine , semeni muuuuult cu remy . Pe langa faptul ca aveti varste apropiate (38-39de ani) circula legenda ca remy ... e din Galatzi ... :P ..adica are IP de Galatzi

dede
22nd February 2006, 15:23
bey, pe remy il intereseaza istoria Stelei...ce dinamo?

starsteel
22nd February 2006, 15:56
atat poate sa inteleaga...
nu vezi si pe Intern

Ieri ne-a deschis un thread bomba , ca cica nu mai putem face transferuri ...
Zici ca noi suntem Dinamo , sa cumparam zilnic 3-4 jucatori ... :happy

Apoi si Vadim o ia pe aratura...
Dupa threadul minune cu Ogararu si maseorul (acea poza) , acum ne zice de whiskey la Steaua...
Zici ca sunt primiti fotbalisti care beau tarie intr-un club ... :D

@starsteel - hai sa ti`o zic si tie pe aia dreapta;
Nu e fair ce ai facut , nu avea rost sa le deschizi lor thread pe DInamo , sa le bagi sub nas istoria lor.
Daca ei faceau chestia asta aici , imediat threadul era delete.

Intelege urmatoarele aspecte:
-> forumurile suporter sunt in principal pentru discutii intre suporterii anumitor echipe (nu e interzis sa-ti expui opinii , da nu e frumos sa-i ataci la ei acasa)
-> pe suporter steaua , remy are interzis

Acum , stiu ca o sa razi , dar prin stilul acelui threadu deschis de tine , semeni muuuuult cu remy . Pe langa faptul ca aveti varste apropiate (38-39de ani) circula legenda ca remy ... e din Galatzi ... :P ..adica are IP de Galatzi
Sa rad nici gand chiar ai reusit sa ma superi, am raspuns si dincolo.Astept scuze.

Paul
22nd February 2006, 16:02
nu am sa-mi cer scuze , si nici nu vreau sa ma cert cu tine , din simplul motiv ca ai varsta , cu prefixul 3 , si bati spre 4.

Ti-am spus opinia mea .. ai deschis un thread intr-o zona de-a lor si nu e cinstit.
Pe vremuri(nu erai tu pe forum) am facut un pact , ca nu deschidem subiecte de scandal pe forumurile suporter ale adversarilor , iar moderatorii au dreptul sa taie.

Daca deschideai discutia aia pe Intern , totul era ok , te felictam chiar . Insa asa ai incalcat o regula nescrisa a forumului , sa nu ataci in "Suporter".

CUm nici noua nu ne convine cand remy deschide threaduri de bascalie la noi in zona , nici lor nu le convine ce ai facut tu ...
Desi e legal , nu e fair.
Cu asta am incheiat discutia (pliz)

starsteel
22nd February 2006, 16:04
Si cum propui sa aflu reguli nescrise.

Paul
22nd February 2006, 16:05
ii intrebi pe aia mai vechi :D

starsteel
22nd February 2006, 16:22
Rahaturi de 2 lei, subiect ieftin, consideri tu ca ar fi faptul ca am semnalat mistificari care apar pe site-ul oficial al clubului Dinamo, in cazul asta nu pot sa-ti spun decat ca tu esti un p**** daca tin cont de varsta ta, de data asta chiar nu vreau sa mai am cu tine niciun dialog.

Paul
22nd February 2006, 16:24
bine domne , povesteste cu remy ... :D

sun
23rd February 2006, 16:54
Ioan Becali da Stelei 95% sanse de calificare .

ASTA E BANCUL SECOLULUI . Ar trebui sa isi tina naibii gura si sa se uite in ograda lui.

oare Moggi ce sanse da lui Milan in returul cu Bayern ? Va spun eu : nu il intereseaza . Rusine Becali :rosu:

walt.mann
24th February 2006, 09:23
Mai bine giovanni si-ar evalua sansele sa ramana la Dinamo, impreuna cu trabajadorul sau... Eu sper sa mai ramana, macar pana in etapa a IV-a.

uti2102
24th February 2006, 11:57
In ce calitate vorbeshte acest paralel cu fenomenul despre Steaua ?!

walt.mann
24th February 2006, 13:09
In calitea a III-a (rebut) :D . Gluma slaba, recunosc...

Aurel.D
24th February 2006, 13:51
nu au cum sa fie intamplari , daca ajungi 3 ani din 4 , foarte sus.

Intamplare e la voi cand ati ajuns in semifinale ... :P

Da, da, stiu...tot ce au realizat altii este intamplare, numai ce a realizat echipa preferata, nu:D ! Asta suna a fanatism infantil si port de ochelari de cal.
Si pe de alta parte, ce stii tu despre fotbalul de club din Romania, sau cupele europene din anii '80? Iti spun eu, ca am vazut ce ai scris pe aici: NIMIC!!!
Te bagi in vorba ca mararu-n ciorba....:rosu:

Paul
25th February 2006, 20:07
Gabitzza Tamas ureaza Stelei si Rapidului sa ajunga in finala Cupei UEFA si sa o si castige ...

cata ipocrizie domne ...

dede
26th February 2006, 15:10
oare a mai ras anu' asta?

Paul
26th February 2006, 15:58
presupun ca da ...
a ras de Dinamo , ca l-a facut fotbalist (pentru a II-a oara) si i-a lasat cu ochii in soara :happy

SORENSEN
5th March 2006, 11:34
"Hamburg este un adversar abordabil şi nu trebuie să ratăm şansa de a elimina această echipă. Ar fi ceva extraordinar."
Viorel Moldovan, Rapid
:happy daca si Hamburg e abordabila...Poate nu si-a gasit cuvintele dar e clar ca Hamburg e de batut dar abordabila :no:

relansat
5th March 2006, 11:50
Abordabila ca o tanara don`soara sau ce a vrut sa zica , ca nu am inteles ? :drak:

Paul
5th March 2006, 12:01
"Hamburg este un adversar abordabil şi nu trebuie să ratăm şansa de a elimina această echipă. Ar fi ceva extraordinar."
Viorel Moldovan, Rapid
:happy daca si Hamburg e abordabila...Poate nu si-a gasit cuvintele dar e clar ca Hamburg e de batut dar abordabila :no:

pentru Rapid si Roma e o echipa de desculti :D
asa se motiveaza ei :ok:

SORENSEN
6th March 2006, 00:38
“Au fani fanatici”

Mijlocaşul lui Dinamo e de părere că, pentru a deveni favoriţi la calificare, steliştii trebuie să treacă īn primul rānd cu bine de meciul tur, condiţia esenţială fiind aceea de a nu primi gol. “O victorie chiar şi la limită, dar fără a lua gol acasă, ar fi extrem de importantă. Asta pentru că la Sevilla va fi o atmosferă foarte grea pentru Steaua, susţinătorii lui Betis fiind recunoscuţi drept unii dintre cei mai fanatici suporteri”, a mai adăugat Cătălin Munteanu

Nu cred ca a fost echipa despre care sa nu se spuna ce s-a spus mai sus(dintre cele cu care Steaua a jucat sezonul asta)si doar fanii Doriei s-au remarcat...in rest stelisti au dat clasa

relansat
6th March 2006, 08:09
@MannotMachine se pare ca a devenit un tertip acest lucru ... n`avea ce sa zica si a bagat`o pe asta ... informatzie utila intr`adevar (:happy)

Daca vroia sa ne dea un hint macar ne spunea ceva bun ... vine cu ashe mizilicuri la noi :no:

Altceva, ce a mai zis ? :) ... dimensiunea terenului ?

dede
6th March 2006, 11:24
atata caz se face cu suporterii...si noi am avut stadionu plin in meciu cu heerenveen si am incasat-o...si daca aia nu era atmosfera, atunci care?

bluesky
6th March 2006, 12:38
uneori degeaba ai un stadion intreg plin de specattori daca echipa nu joaca bine cazul stelei in meciul cu hereenven
rap[idu cind a jucat cu herta specattori au facut o atmosfera de pomina ca pe marile stadioane

sun
6th March 2006, 15:26
O să le fie destul de greu. O să le ţin pumnii ambelor echipe. Şi nouă ne-a fost greu cu Otopeniul, dar lor cu Betis şi Hamburg!”

a mărturisit Florentin Petre

genial :ok:

relansat
6th March 2006, 15:28
Excelenta stire :happy

Oricum nu il vad pe Florentin Petre sa tina cu Betis sau Hamburg spre deosebire de altii ... e un baiat OK :)

Paul
6th March 2006, 15:32
Florentin face parte din categoria celor care gandesc

"Daca face Steaua performante , poate isi mai arunca strainii un ochi spre Romania , si prind si eu o contract afara".
In rest las-o balta , ca fix de Steaua nu mai poate.
Uitati-va cum gandesc jucatorii lui DInamo cu contracte straine Tamas(Spartak) , Zicu (Inter/Parma) sau Bratu (Nantes) ... "am ras de ei ." sau altele de genul (vezi cazul Tamas anul trecut dupa Valencia"

relansat
6th March 2006, 22:29
A mai vazut cineva azi incercarea lu` Berlusconi de a`l aduce pe Mourinho la Milan ... ce sanse acordatzi ?

P.S : Mourinho nu s`a dat in laturi de la asta, el vizitand de cateva ori Milano in vacante bineinteles ... da` stiti cum sunt povestile astea ....

Paul
7th March 2006, 00:03
hai sa nu offtopicuim , si sa consemnam ultima noutate

Iarasi avem noroc si jucam cu Betis , iesita din forma si cu 15 accidentati.
Cred ca pana in finala tot asa o tinem :D

relansat
7th March 2006, 00:35
Nu`i rau :drak:

Oricum o sa fie meci greu, ca doar e UEFA ... sper sa le dam 2 goale si cu asta basta :)

walt.mann
7th March 2006, 10:46
Eu sunt curios cum o sa fie gazonul joi. Atti vazut prognoza?

relansat
7th March 2006, 11:58
Cred si sper in acelasi timp sa fie OK :D

Da` ce o anuntat, ploi cu meteoriti ? :drak:

dede
7th March 2006, 15:01
cu cat e mai frig, cu atat e mai rau pt spanioli...de ce le e frica, nu scapa :P

Paul
14th March 2006, 21:25
Istoria umilintelor lui Dinamo

http://youtube.com/watch?v=6qEsYrBcrAo

Exclusiv pentru colectionari !

Paul
19th March 2006, 20:25
Mi-am aruncat un ochi pe dinamomania.net

http://www.dinamomania.net/forums/index.php?showtopic=2590

Cateva mesaje interesante


Ne-am saturat dom Netoiu sa vedem cum rivalii nostrii isi continua drumul in cupa UEFA


Fratilor ma simt penibil,umilit!!!Mi-e rusine sa ies din casa dupa meciurile de aseara;toti spurktii si toti tziganii imi fac in ciuda si n-am ce sa comentez,dar sunt mandru pt k sunt CAINE ROSU!!!DINAMO suntem noi suporterii,nu panaramele din conducere,cei care ne duc de rapa clubul mult iubit!Poate...(deja incep sa visez) se trezesc si pramatiile de la noi din conducere si vor face ceva pt echipa!Se cunoaste clar k nu sthiu nici makr o boaba de economie!
K student la ase le dau un sfat: sa tina echipa 2-3 ani,sa faca performanta si banii vor veni cu nemiluita;asa vom fi fericiti toti!!!!!!!
Sper intr-un viitor mai bun!!!!
Akum nu pot sa merg decat pe ideea: "ZAMBESTE.maine va fi mai rau!!!"


Eu ma voi duce in continuare la stadion , chiar nu shtiu ce poate sa fie mai umilitor decat ceea ce se intampla acum :

1/ Steaua sa faca scor cu Betis , care Betis a umilit Chelsea si a batut BArca pe acelasi stadion pe care au fost batuti de Steaua ,
2/Rapid sa se califice la Hamburg , dupa ce au fost tot meciu praf , HSV a ratat 10 okazii clare de gol
3/Noi sa fim scosi de o Levski care s-a calificat in dauna lui UDINESE in sferturile cupei , dupa ce noi EFECTIV i-am dominat pe bulgari acolo , numai un arbitru idiot si lipsa de contrare a lui Pulhac ne-au facut sa stam in afara Europei...
4/ Peste tot la facultate am auzit numai cantecu Rapidului si melodia lu Scooter pe telefoane mobile ....imi venea sa imi iau campii 256.gif
5/toti idiotii sa faca misto de mine numai pentru ca ei tin cu astia...de parca ar fi jucat ei , asa se dadeau mari ...toti care ii injurau pe Jiji acu il pupa in cur ... gunshot.gif


Asadar , mai rau decat atat nu poate fi chiar nimik . Chiar si daca vom ramane in afara Europei ... tot nu va fi mai rau de atat nono.gif

Poate s-a hotarat domnul Borcea si compania sa investeasca mai serios la Dinamo sau sa lase pe altii care pot s-o faca 251.gif

Sper ca a suferit si el la fel de mult ca si mine in serile astea 2 , si acum mi-e si frica sa mai deskid TV'u



Inca o seara de tristetze si de umilire indirecta! Daca rapid ar cashtiga cupa Uefa Dinamo ar ajunge a 3-a echipa a tzarii si bataia de joc a tuturor! Si asa toata presa e impotriva noastra si la toate meciurile se fac aluzii la blaturi cand se vb de Dinamo! Deja s-a ajuns sa se asocieze numele de Dinamo cu blaturile! Ni se spune "aveti rabdare"...!Intrebarea e "pana cand?"

Paul
19th March 2006, 20:33
ep II

Nu mai pot! Innebunesc! Tampesc!
Dar o sa trec si de zilele astea! Nu m-am mai simtti asa de la meciul ala blestemat pierdut cu 5-0 in Ghencea. Atunci mi-am batut cel mai bun prieten, care din intamplare e stelist. Imi amintesc ca in vara aceea s-a format o noua echipa frumoasa la Dinamo. Si nu pot decat sa sper ca istoria se va repeta. Capul sus! E o mandrie sa fii suporter, iar ultimul lucru care va trebui sa moara va fi speranta.


Eu sunt satul sa ma uit la TV cum ei castiga,umilesc echipe mari . Cand o sa fim si noi acolo??
Mi-e ciuda,pentru ca cu putzin noroc ajungeam si noi alaturi de ei,desi poate ieseam pe drum,treceam de grupe... 149.gif
Azi numai stelisti si rapidisti cu fulare si cu tricourile echipelor in liceu...noi cand o sa fim asa?Cand o sa merg si o sa cand pt Dinamo pe holuri de fercicire pt ceea ce am jucat cu o seara inainte??
M-am saturat sa fim inferiori,sa fim privitzi ca niste prosti care nu sunt capabili de un meci grozav.Am avut parte si de astfel de meciuri,dar din pacate deja am fost eclipsatzi de rivali...


Eu sunt din Oradea şi va spun ca aici e patria spurcatilor... dar parca aseara a fost mai rau ca niciodata 251.gif . Nespălaţii astia sunt ca ciupercile dupa uragan sau ca şi căcărezele īn urma oilor blacksheep.gif . Desi dupa meciul cu Otelul am zis ca imi dau foc de nervi si ca nu mai ma uit la meciuri şi nu mai calc īn Groapă cat timp īmpuţiţii de Porcea şi Nesimţoiu sunt la DINAMO, văzāndu-i aseară pe negricioşi cum se bucură m-a cuprins o ambiţie şi un sentiment de dragoste pt. DINAMO pe care l-am mai avut de mult.
Īntr-adevăr ne-au pus capac, dar acum se vede cine e "cāine roşu" adevărat. Trebuie să nu uităm că nu Porcea şi Nesimţoiu sunt DINAMO ci NOI (suporterii adevăraţi care suntem alături de echipă şi la bine şi la rău) suntem DINAMO. Nu trebuie să blamăm numele DINAMO ci pe fătălăii din conducere. Eu zic că decāt să fim mulţi şi proşti ca jegoşii din cimitirul-stadion, mai bine puţini şi adevăraţi.
Aşa că FORZA DINAMO!!!!!!!!!
Ce nu ne omoară, ne face mai puternici!

Cel mai tare post


Mushiez vezi poate va eliminati una pe alta din sferturi. valoarea voastra fata de noi o sa ne-o aratati in meciul direct, atunci nu o sa mai cobiti nimic. probabil ca o sa dati vina pe teren, pe vreme, pe arbitru dar oricum va spulberam. o sa luam campionatul, o sa intram in liga si o sa va aratam adevarata europa(nu betis, hereneveen sau valerenga)

pt meciul vs rrapid : multa bafta... la accidentari si cartonase rosii. omorati-va intre voi

Si acum imi amintesc celbrea lupta din Arena , complexul de inferioritate al Dinamovistilor. Cum o dadeau ei ca sunt mandrii , si azi s-au saturat !

alejandro
20th March 2006, 10:02
si cica nu-i intereseaza Uefa:evil:

uti2102
20th March 2006, 10:55
"O sa luam capionatul shi o sa va aratam adevarata valoare in CL" :happy Shi mai zic ca...catzeii ashtia ca nu-s pe alta lume :happy

SORENSEN
20th March 2006, 13:35
"Altceva, nu? E clar, cu Oţelul a fost un accident. Am văzut altă echipă şi merită felicitată pentru victoria care ne-a ajutat enorm. Vom trece peste perioada dificilă şi vom fi invincibili", a spus Neţoiu, directorul general.
Invincibili cu Pandurii cu Gloria ..in Europa catelushii ..acasa dulai..cam asta e motto-ul....

mee_tza
20th March 2006, 13:41
"Altceva, nu? E clar, cu Oţelul a fost un accident. Am văzut altă echipă şi merită felicitată pentru victoria care ne-a ajutat enorm. Vom trece peste perioada dificilă şi vom fi invincibili", a spus Neţoiu, directorul general.
Invincibili cu Pandurii cu Gloria ..in Europa catelushii ..acasa dulai..cam asta e motto-ul....
Nu e clar ca a vazut alta echipa ?
De fapt nu era Dinamo , ci FC Borcea.

La Constanta o sa apara din nou Dinamo.

Tot la categoria specialitati as adauga noul motto dinamovist: tinem cu Rapidul...

De ce nu ne mira?

Sincer sunt curios cu cine tin : Danciulescu , Curt si Catalin Munteaun.

dede
20th March 2006, 14:31
ce frustrati sunt cainii aia...de fapt, nu-i o noutate...

iar aialalti: jucatorii, presedintii...toti tin cu rapid doar ca sa nu mearga Steaua mai departe...fiecare cu dorintele sale :mda:

walt.mann
20th March 2006, 17:53
Lasati-i, sunt si ei fani, in fata televizorului, unde au dreptul sa aiba propria opinie... Cred ca lui Pulhac i-ar fi tremurat chilotii daca l-ar fi avut in marcaj pe Joaquin... Iar Niculescu, e marele golgeter in campionat, in fata Pandurilor, etc.
Nu le ramane decat ura din suflete, pentru ca performanta ioc!

relansat
20th March 2006, 20:20
@walt.man haide sa fim fair play totusi si sa spunem ca Pulhac este un jucator bun ... nush daca i`ar fi fost frica in meciul

cu Betis, insa este un jucator promitator ... un tip muncitor :ok:

mee_tza
20th March 2006, 20:51
Lasati-i, sunt si ei fani, in fata televizorului, unde au dreptul sa aiba propria opinie... Cred ca lui Pulhac i-ar fi tremurat chilotii daca l-ar fi avut in marcaj pe Joaquin... Iar Niculescu, e marele golgeter in campionat, in fata Pandurilor, etc.
Nu le ramane decat ura din suflete, pentru ca performanta ioc!
Daca au ajuns sa vada singura parte bune din acest sfert - romanesc , ca vezi doamne una va fi eliminata , atunci :headbang:

relansat
21st March 2006, 07:27
Acum au mai scos una, anume - tentativa de blat cu FC National :D ... asta le intrece pe toate :)

walt.mann
22nd March 2006, 16:30
Stiti cum e, hotii striga "hotii!". Tare mi-e teama ca au inceput cu "mijloacele specifice". Asa, ca fapt divers, am auzit, ca si zvon, ca anu' asta jocurile sunt facute pentru "gropari"! Sper sa nu fie adevarat! O sa vedem si la Steaua - Poli, cum arbitreaza Serea!

mee_tza
22nd March 2006, 18:51
Asa, ca fapt divers, am auzit, ca si zvon, ca anu' asta jocurile sunt facute pentru "gropari"!
Din fericire avem echipa prea buna ca sa ne stea cineva in cale /hello

Paul
22nd March 2006, 23:53
Din seria civilizatia s-a inventat in Giulesti va prezentam


s-a vazut diferenta in aceasta seara dintre suporterul rapidist si cel stelist.

cel stelist il injura si cat pe ce sa-l ia la bataie pe Lucescu, care este nevoit sa paraseasca stadionu cu jandarmii , cel rapidisit il ignora pe olaroiu si isi vede de propria echipa :rosu:

ne calificam , daca nu luam multe galbene in tur e si mai bine .

uti2102
23rd March 2006, 00:43
Am vazut o noua mostra a suporterului Rapidist, live pe Pro TV :
"Mirel Radoi
Ne p*sham pe mortzii tai !" :mda:

Asta e rapidistul ! :jerk:

Paul
23rd March 2006, 12:12
asta in loc de La Multi ani :rosu:

relansat
23rd March 2006, 12:18
Ce urata faza a fost ... si eu care credeam ca zice cea de Vali Badoi :no: ... pacat ca s`a ajuns la d`astea :(

Paul
23rd March 2006, 12:53
ete fix , asta e civilizatia giulestina ... :yeah:

relansat
23rd March 2006, 13:10
Si era ziua lui :no: ... bun moment si`au gasit si ei .... :(

Dudubetwin
23rd March 2006, 13:12
da`ti`le pace ma!! nu trebuie sa afecteze pe nimeni aceste scandari care demonstreaza nivelul de cultura a romanilor cu 2 de "r" :evil:

Paul
23rd March 2006, 13:14
da`ti`le pace ma!! nu trebuie sa afecteze pe nimeni aceste scandari care demonstreaza nivelul de cultura a romanilor cu 2 de "r" :evil:

Nu e vorba de cultura , sau ca in Ghencea ar fi mai civilizati.
Doar ca ei isi asuma o "superioritate" in civilizatie , care e total fals.
Toti suntem o apa s`un pamant din punctul asta de vedere.

dede
23rd March 2006, 13:22
noah bine...ma doare undeva ce canta unii si altii...daca ei se cred civilizati, treaba lor...insa asta nu inseamna neaparat ca sunt

Dudubetwin
23rd March 2006, 13:29
si pe mine d3d3 .. nici nu ma intereseaza ce scandeaza aia ... !

DR. LITTO
23rd March 2006, 19:26
noah bine...ma doare undeva ce canta unii si altii...daca ei se cred civilizati, treaba lor...insa asta nu inseamna neaparat ca sunt


nici pe mine nu ma intereseaza... dar totuis pe mine ma scot unii din Minti... la un meciu Vasluiul cu nu stiu cine strigau aia M... STEAUA... si ma intrebam ce avetzi voi ma cu Steaua de spunetzi asa ... :)

Dudubetwin
23rd March 2006, 19:27
pai nu avem ce face liviule ... asta`i treaba daca unii cred ca asa trebuie sa se manifeste pe un stadion .. nu avem ce face !!

DR. LITTO
23rd March 2006, 19:32
si mai tare ma durea ca striga Vasluiul ... care pe ultimul loc fiind nu trebuiau sa scandeze asa ceva (totusi vreau sa uit sau sa ma fac ca uit.. totusi Vasluiul e si ea echipa mea de suflet)

Paul
23rd March 2006, 20:00
si mai tare ma durea ca striga Vasluiul ... care pe ultimul loc fiind nu trebuiau sa scandeze asa ceva (totusi vreau sa uit sau sa ma fac ca uit.. totusi Vasluiul e si ea echipa mea de suflet)

noi nu trebuie sa acuzam echipele mici ca striga fel de fel de rahaturi
ele nu fac decat sa le copieze pe cele mari

Acum am auzit si la Pitesti celebrul "Am avut si vom avea mereu / Boala pe [...]" deci si ei copiaza ...
DUpa ce le`am furat steagu , si practic i-am desfintat , acum ne preiau lozincile , si strigau pe stadion Steaua / Steaua

Cat despre injuraturile la adresa lui Mirel Radoi , cred ca rapizii arata ca le e frica !

dede
24th March 2006, 14:45
apropo de cat sunt ei de civilizati...rapidistii au o boala in a-i scuipa pe antrenorii adversi :evil: Oli ar trebui sa se pregateasca, sa-si ia o umbrela, ca cine stie... :mda:

alejandro
24th March 2006, 15:33
ai dreptate,d3d3,in ultima vreme rapidistii sunt mult mai agresivi,incep sa nu-mi placa...

relansat
24th March 2006, 15:41
Anul asta cred ca dusmanul no.1 este Rapidu`, Dinamo e mai calma :D ... dupe cupa Uefa, cred ca o sa revina lucrurile la normal :)

One-Man Show
24th March 2006, 15:55
ai dreptate,d3d3,in ultima vreme rapidistii sunt mult mai agresivi,incep sa nu-mi placa...

ai avut vreodata sentimente mai bune fata de ei ? :evil:

alejandro
24th March 2006, 15:56
da mey OMN,aveam sentimente mai bune fata de ei,acum cred ca li s-a urcat la cap Uefa:rolleyes:

Dudubetwin
24th March 2006, 15:58
asa`i !! de cand joaca si ei prin UEFA ( de anu asta :evil: ) se cred nu stiu cine ma ... vorbesc de sus .. copos ala zice ca el ii cel mai nefericit om de pe planeta ("sa nu uitati ca am fost haituiti" !)

relansat
24th March 2006, 16:00
Copos o sa fie mereu un nemultumit ... este un idealist ! :) ... afara de faptul ca e zgarcit :D

bluesky
24th March 2006, 16:10
Copos Merge Dupa Sintagma- Scump Doamna Scump-baga Bani Cu Tiriita Ca Mult Strica

Dudubetwin
24th March 2006, 16:10
pai fara bani ... sigur va face performanta.... copos o sa faca performantza cand o sa vrea rely sa`mi dea o poza cu el :happy

relansat
24th March 2006, 16:46
@bluesky ... si dupe cum bine vezi a reusit in fotbal :)

Dudubetwin
24th March 2006, 19:40
cum a reusit ?? ca are un parcurs bun acuma in cupa uefa ??? sa nu uitam ca rrapid a ajuns in cupa uefa deoarece Steaua a luat campionatul si dinamo cupa !!

One-Man Show
24th March 2006, 19:55
cum a reusit ?? ca are un parcurs bun acuma in cupa uefa ??? sa nu uitam ca rrapid a ajuns in cupa uefa deoarece Steaua a luat campionatul si dinamo cupa !!

e cumva vreo aluzie la originile legendare ale baietilor de sub grant ? :evil:

Universal
24th March 2006, 20:20
Gluma:Vine fiu' la scoala- era batut si ca vai de el....il intreaba profesoru' da ce-i cu tine......
zice: pai..m-a batut tata.. pai de ce- ...uite-asa....
a doua zi: la fel tozt batut.. dar de mama.... a treia..de sora.. in a PATRA ZI: era fericit- da de unde vii baiete?
Cum de und* sa vin , VIN din stadionu' lu' Unirea..CA AIA NU BAT PE NIMENI

Dudubetwin
24th March 2006, 21:09
e cumva vreo aluzie la originile legendare ale baietilor de sub grant ? :evil:

:yeah: nu ti se pare bine scris ?? :evil: :happy

relansat
24th March 2006, 21:13
Au reusit luand campionatul cu cativa ani in urma :ok:

OVIDIU 62
24th March 2006, 21:29
Nu mai este mult pana OTELUL va va achita din nou nota restanta.Aveti rabdare o saptamana.

dede
24th March 2006, 21:47
otelul nu are cum, deoarece meciul se joaca la galati
otelul joaca prost acasa
Steaua joaca bine in deplasare => Steaua castiga :P


si dupe cum bine vezi a reusit in fotbal
clar...pana se vor mai intalni cu o astfel de perfomanta va trece muult timp :D

relansat
24th March 2006, 22:25
Ce deductie logica facu` d3d3 ... sper sa se adevereasca si in cazu` Otelu :)

dede
24th March 2006, 22:32
pai nu?
in deplasare nu prea exista echipa care sa ne poata opri :D

Dudubetwin
24th March 2006, 22:39
sper ca si acasa sa se intample acelasi lucru .. .sa batem tot !! :yeah:

dede
24th March 2006, 22:42
las' ca de duminica isi vor reveni baietii si vor bate si acasa (ar fi si cazul) :P

Dudubetwin
24th March 2006, 22:43
bineinteles ... minim 2-0 pt STEAUA !! :yeah:

relansat
24th March 2006, 22:53
Pe ce va bazati? Pana acu` nu am marcat deloc :no:

dede
24th March 2006, 22:59
pai...dupa cum se stie...speranta moare ultima :D ca-ntotdeauna
si...
niciodata nu-i prea tarziu :P

Dudubetwin
24th March 2006, 22:59
toate au un inceput .. si cred ca accidentarea lui Iacob il stiumuleaza si mai mult pe Cristea care doreste sa profite de sansa aceasta de a se impune in echipa :ok:

bluesky
24th March 2006, 23:46
pe cristea nu prea asa conta ,mai mult asa merge pe mina lui oprita care este un jucator mai masiv si are tehnica.cristea dupa meciul cu valencia dat laudelor lui becali a ajuns sa se lase purtat de val si a ajuns sa stearga banca de rezerve

my_bogdan
25th March 2006, 02:06
pe cristea nu prea asa conta ,mai mult asa merge pe mina lui oprita care este un jucator mai masiv si are tehnica.cristea dupa meciul cu valencia dat laudelor lui becali a ajuns sa se lase purtat de val si a ajuns sa stearga banca de rezerve

pai si Oprita ce a mai facut bun dupa meciurile cu Valencia? el nu a sters banca de rezerve? in meciu cu Poli mai mult se impiedica de minge ce asa tehnic...oricum am incredere in el ca trebuie sa-si revina odata si odata:ok:

dede
25th March 2006, 21:19
Oprita a fost tot returul accidentat...dupa accidentare, a lasat-o mai moale

Paul
25th March 2006, 21:26
din seria de specialitati

Azi un suporter rapidist , la Pro TV

"Cozi de astea era numa pe vremea lu Ceasusescu ", din ciclul limba romana s-a format in Giulesti

dede
25th March 2006, 21:40
dupa cum spuneam...civilizati, domne'

uZZi_Razvy
25th March 2006, 21:49
daca numa asa poate aia din giulesti sa vorbeste ....ce sa facem?

alejandro
27th March 2006, 11:23
Banel asta e magnific!!!
Ce bine ca in sfarsit arata cu adevarat ce poate!!!
Poate nici nu vom simti lipsa lui Iacob!!!
Hai Jardel:)

sun
27th March 2006, 13:12
Dinamoviştii au fost huiduiţi şi īnjuraţi īn permanenţă la Constanţa, īn finalul meciului spectatorii aruncīnd cu obiecte şi sticle de plastic, goale sau pline, spre bucureşteni. "Nu mă aşteptam la atīta ură! Dumnezeule, ce răi sīnt oamenii cu noi!", a exclamat la final Cristi Munteanu. "Sīntem urīţi fiindcă sīntem pe primul loc, iar la Constanţa sīnt mulţi stelişti", a apreciat şi Claudiu Niculescu. "Ştiu că lumea nu ne place, sīntem Dinamo, sīntem o echipă puternică, de aceea sīntem urīţi", a spus şi Florentin Petre.

No comment

dede
27th March 2006, 13:17
sīntem urīţi fiindcă sīntem pe primul loc
de-ar fi numai vb de asta :mda:

Dudubetwin
27th March 2006, 15:28
sunt urati pt ca fac ceea ce fac ... cu oamenii in negru :happy

bluesky
27th March 2006, 16:26
saraci de voi o echipa puternica ,ce induiosator:evil: iau bataie acasa cu 3-0 si is strong:sleep: sa le spuneti la alti gogosi de astea:happy

Dudubetwin
27th March 2006, 16:29
o sa vedem in meciul direct ...oricum cred ca de la 3 in sus le dam !!

uZZi_Razvy
27th March 2006, 20:03
:)))) sper :D
pacat ca la derby nu vor fi suporteri :(X(.... nu va mai avea acelashi farmec...

Paul
27th March 2006, 21:23
o fi bine , o fi rau ...
cert e ca la cat sunt de fanatici dinamoviotii , i`am fi facut tocmai la ei acasa ... nu ar fi prima oara

si totusi partea buna e ca nu ies violetze la Dinamo - Steaua sa ne suspende ...

si totusi sa revenim on topic la specialitati : Copos a devenit oprimist si ne bate de ne usucu

Dudubetwin
27th March 2006, 21:25
foarte bine ii fara spectatori .. STEAUA o sa se mobilizeze mai bine si le va da de la 2 in sus !!

Paul
28th March 2006, 14:26
din albumul foto a lui salomir :ok:

dede
28th March 2006, 14:28
Copos a devenit oprimist si ne bate de ne usucu
pai cand il vede pe jiji cat e de optimist, tre' sa zica si el ceva...
oricum, pt el ar fi mai bine ca rapid sa piarda...ca deh, nu prea are bani :evil:

uZZi_Razvy
28th March 2006, 16:58
din albumul foto a lui salomir :ok:
acuma vreo catziva ani....un om inteligent spunea :
"Daca ai baga toti arbitrii intrun sac, si lai lovi din toate directiile ...nu ai da in nici un nevinovat !! "
sau ceva de genu....:P
stiti cine e? a fost declarat persona non-grata :rosu:

Paul
29th March 2006, 12:06
uite o specialitate de zile mari , de pe un obscur site rapidist



Am incercat sa pricep de ce nu pot sa sufar in asa hal o echipa de fotbal, incat nici in cazul extrem in care ea reprezinta onoarea Romaniei printr-o victorie, sa nu ma pot bucura, ba chiar sa imi para rau. Desigur ipoteza mea porneste de la ideea ca tara urmasilor lui Decebal ar mai avea onoare.

M-am gandit si razgandit, ca, de fapt niste oameni tineri, care fac sport, ca meserie, nu au nici o vina daca joaca la o echipa sau la alta, ei se orienteaza dupa suma ce li se promite, iar jocul pe stadion, nu inseamna nici un fel de castig prin lucruri ilegale ca furtul sau talharia. Oamenii care formeaza o echipa, jooaca, azi aici maine acolo, iar a avea ceva contra unuia care azi e la o echipa si maine la alta ar fi o ceva fara sens.

Atunci cum se naste antipatia, pentru ca echipa in sine nu poate si nici nu trebuie dusmanita, indiferent de rezultatele obtinute, sa spunem, intr-un meci cu o formatie simpatizata. In principiu, victoriile in sport se obtin sub ochii multor participanti pasivi, numiti spectatori.

Ceea ce vad acestia, nu poate fi alterat de nimeni! Decizia, care este cel mai bun se ia acolo pe teren cu zeci de mii de martori… Asa ar trebui sa fie. As fi dispus sa uit si sa trec la capitolul, “trecut comunist”, felul in care unele echipe castigau sau pierdeau pe atunci, si as fi dispus sa accept, ca o anumita echipa a castigat Cupa Campionilor Europeni, in primul rand jucand un fotbal minunat, dar si pentru ca diriguitorii acesteia au sufocat tot fotbalul romanesc, cu luari la armata ale tuturor talentelor tinere, cu stadion construit cu sclavi, cu grade militare, etc.

As fi dispus sa uit, pentru ca, atunci as trebui sa nu-i suport pe multi din potentati zilei. In comparatie cu favorizarea unei echipe de fotbal, distrugerea sistematica a existentei unui om este mult mai grava. Desigur, ca fara daruirea acelor jucatori de odinioara, fara calitatea exceptionala a antrenorului, fara talent, nu ar fi devenit cei mai buni din Europa, iar acest merit nu poate fi contestat de nimeni.

A fost acel mare succes, o mare victorie a Romaniei? O mare victorie a acelei echipe a fost in orice caz. O victorie construita insa pe spinarea altor echipe, ce erau impiedicate sistematic sa se dezvolte, un succes urmat de faptele ingrozitoare ale unuia din familia prezidentiala a ucenicului cizmar. Jucatorii de atunci si-au meritat insa laurii, ei au fost acolo sa joace fotbal, iar onoarea le apartine, cu toate ca in spatele scenei pandeau monstri fiorosi.

Acele vermuri s-au dus, dar monstri au ramas: pe o scena fara sarma ghimpata, pe o scena libera… Echipa respectiva alaptata din vanzarea unor mari fobalisti, este astazi proprietatea unuia, care incearca, fara nici un fel de rusine, sa transforme victoriile sportive intr-un fel de talibanism politico-crestin. Daca in 1986 un succes sportiv european, aducea regimului de atunci apa la moara sistemului de propaganda, ceea ce de fapt nu avea nici un efect asupra optiunilor po****tiei, un succes actual al clubului cu pricina ar deveni o confirmare al unui asazis razboi sfant al unui “mare crestin” care s-a autoproclamat salvatorul unei natiuni, contra unor necredinciosi, l-ar ridica undeva pe culmi, cu efecte destul de neplacute pentru intregul popor.

Este inacceptabil, a se folosi la mai multe posturi de televiziune expresii ca: “ sa ma bata pe mine ala ...(Copos!!!), tocmai in postul pastelui” sau “echipa aia de sarantoci”. Acest om, care acum cateva zile a stat la masa unei emisiuni alaturi de un legionar notoriu, pe nume Milcoveanu, fiind curtat in timpul emisiunii de o persoana pe care o credeam de bun simt, pe nume Alex Stefanescu (probabil respectivul vizeaza sa devina consilierul oierului) – care i-a spus clar: “ domnule, te rog sa faci politica mai departe, pentru ca fara dumneata, dreapta romaneasca nu ar exista, in plus prin fotbal ai o platforma nemaipomenita”, isi cladeste cariera sa politica pe ideea nobila a sportului.

Nu este singurul in lume, e clar, dar e pacat. Pastrand cu bun simt proportiiile, ma gandesc la un anumit cizmar.. care a fost curtat de multi intelectuali pentru ca avea painea si cutitul. Chiar daca azi painea si cutitul nu mai sunt securitatea si militia, ci banii si tampenia, anumiti intelectuali ling si pupa funduri asemanatoare.

Iar pe undeva se afla sportul, se afla acei oameni tineri, care joaca pentru succes si bani, evolueaza pe scenele si in culisele monstrilor. Succesele lor devin astfel, platforma unor scopuri murdare ! Sunt sigur ca “finantatorii” altor echipe nu sunt cu mult mai buni, dar macar au ceva mai mult bun simt….

Iar daca crestinul pastor si pastratrator de cucernicie, ar fi unul autentic, ar trebui sa ceara Forului European, ca in postul pastelui, sa nu se desfasoare meciuri de fotbal, pentru ca acestea sunt desfatare si in acelasi timp violenta. Dar ma rog, fiecare ar trebui sa-si care singur crucea! Din pacate unii au bani suficienti pentru a-si angaja pe cineva sa le-o duca, ba chiar pot gasi precis o persoana care sa se lasa rastigniti in locul lor.

Daca echipa crescuta pe ingrasamantul nedreptatii comuniste va castiga infruntarea europeana va aduce sperata glorie talibanului ortodox, glorie masurata in voturi si vorbe spurcate. Ne putem oare bucura de asemenea victorii, care hranesc ignoranta? In nici un caz! Din contra nu pot decat sa cred in providentza bunui simt…

De aceea doresc din suflet, ca echipa respectiva, indiferent cum se numeste, sa piarda, pentru ca prin aceasta un oier incult ar mai putea fi readus acolo une ii este locul, pe pasune! Ma pot bucura insa pentru sportivii, care acolo pe teren vor juca precis FOTBAL cat de bine vor putea, pentru ca victoria este in primul rand al lor.

Din nenorocire, nu este posibil, ca o echipa, oricare ar fi ea, sa castige si sa piarda in acelasi timp. Bucuria ar fi insa infinit mai mare, daca acea echipa "saracilor", dar nu a saracilor cu duhul, si-ar castiga dreptul de joc in vara europeana - ar fi o mare victorie victorie sportiva, dar mai ales morala!

Paul
1st April 2006, 11:27
d`ale dinamovistilor

sunt 100% de acord ca se greseste cu vanzarea de jucatori, schimb de antrenori, etc..e ac. problema ca la real madrid...totusi, noi am batut rapidu cu 5-2....deci suntem mult peste ei...avem probleme la conducere...da nu cred ca e asha grav...totusi..o sa vedetzi si performantze europene...(de genu dinamo-everton..)

capodopera dinamovistilor


Are dreptate cu meciul p***, ca a fost un kkt de meci! M-am uitat la prima repriza, dar apoi am decis ca e mai interesant sa vb cu lume pe mess decat sa vad panaramele alea pe teren crazysanta.gif Cine e cu adevarat suporter dinamovist stie ca ce joaca Steaua si Rapid in UEFA e mai mult foc de paie. va asigur eu ca Dinamo va castiga campionatul si daca nu va intra in CL (ceea ce e putin probabil) va egala, daca nu va depasi ceea ce au facut Steaua si Rapid

al mai tare


Pai pe mine ma amuza prostiile care le scoate Beeecali!! crazy.gif crazysanta.gif
Ieri,uitandu-ma la "meciul secolului" 010.gif ma gandeam...noi nu puteam fi in locul uneia dintre echipe??E clar,suntem mai buni decat ciorile,le-am aratat cum se joaca fotbalul in tur.Steaua,o sa-i batem in cateva zile.Si totusi,de ce nu suntem alaturi de ei??Din cauza unui arbitru prost ,a unor conducatori posesivi si zgarcitzi,si,de ce nuu, din cauza unor jucatori care nu au dat din ei tot ce au putut.

sun
1st April 2006, 18:32
pe principiu . noi ii batem pe Steaua , Steaua castiga UEFA , deci si noi am castigat Uefa . :ok:

ce copii . Dumnezeule ;)

dede
1st April 2006, 19:45
vesnica problema...in campionat sunt mari si tari, in europa se fac de kko...oare de ce?