PDA

View Full Version : Ronaldinho sau Lampard?



dardar_3
30th January 2007, 12:25
Se zvoneste ca ar fi tot mai aproape o posibila venire a lui Ronaldinho pe San Siro.

De asemenea Lampard este un jucator pe care staff-ul milanez il place foarte mult.

dardar_3
30th January 2007, 12:32
Conform site-ului www.calciomercato.com,
Moratti vrea si el sa il transfere pe Ronaldinho. O sa fie o lupta apriga pentru starul brazilian.
Deocamdata interistii au incetat orice discutie asupra lui Messi...:ok:

Rossonero4ever
30th January 2007, 12:38
Ronaldinho declarase ca si ar dori sa joace la MILAN pe san siro(pentru fani, a zis ca sunt extraordinari ;) ) Iar daca Berlusconi vrea ceva... nu cred ca milogul de moratti poate opune concurenta! Face berlusconi o oferta care nu se poate refuza :ok:

dardar_3
30th January 2007, 12:40
Ramane de vazut pentru la vara.... insa daca ar fi sa aleg intre Lampard si Ronaldinho as opta pentru englez...

Desi Ronaldinho are clasa... pentru fotbalul din Italia un jucator ca Lampard e mult mai eficient...:ok:

BoboCosta
30th January 2007, 17:03
Sweet dreams :rolleyes: ....e valabil pt aman2 :sleep:

dardar_3
30th January 2007, 17:09
Bobo n-ai pe unde scrie?....

BoboCosta
30th January 2007, 17:11
Nup :P

dardar_3
30th January 2007, 17:18
Atunci incearca pe Diverse...:ok:...

Am auzit ca se pricep ca lumea oamenii la palavrageli...:ok:

tafu
30th January 2007, 17:25
nici unul nu s-ar potrivi la Milan atata timp cat ancelotti e antrenor

kain
30th January 2007, 20:23
Nu vine nici unul, se pare ca Lampard isi cauta casa la Barcelona, deci Ronaldinho si Lampard, ar putea fi colegi.. Nu cred ca Milan poate sa-l ia pe dintos (sa-l convinga) :yeah:

Kainsashiki
30th January 2007, 20:27
mai bun ar fi Lampard pentru Milan. daca vine ronaldinho la milan si da de vreun materazzi i se duce tot farmecul si toata magia :)

YoNuTzz
30th January 2007, 22:04
Clar Lampard...o fi ronaldinho cel mai bun jucator din lume, insa mie nu imi place deloc, si oricum dak vine in campionatul italian, nu se va acomoda deloc..parerea mea k va fi k rivaldo...si in plus sa dea Milan 100 de mil, sau cat se zvonea este deja ridicol, cu banii aia cumperi 4 jucatori foarte buni

BoboCosta
30th January 2007, 22:13
Alt subiect de caterinca nu ai gasit sa bagi aici dardare???
Stii si u prea bine ca nu va veni vreunu dintre ei ;)

dardar_3
30th January 2007, 22:46
Ce sa iti povestesc Bobo....

Discuta si tu pe threadul vostru si lasa-ne cu ideile tale...:ok:

tafu
30th January 2007, 22:51
Ce sa iti povestesc Bobo....

Discuta si tu pe threadul vostru si lasa-ne cu ideile tale...:ok:

da-i pace ca nu prea intelege de voie buna
in alta ordine de idei avem nevoie de un mijlocas de valoare ca de aer ..nu neaparat de ronaldinho sau lampard ...pentru ca seedorf si pirlo nu mai au nici o motivatie la echipa (2 expirati :rosu: )

dardar_3
30th January 2007, 22:59
Tafu... problema la Seedorf si Pirlo sunt posturile pe care joaca...

Se pare ca Pirlo nu mai "vrea" sa joace la inchidere cum o facea o data...

E campion mondial si vrea altceva... Ancelotti gandeste mutarea lui Pirlo la creatie... gen Kaka...
Seedorf are meciuri bune si meciuri mai putin bune...

O sa isi revina:ok:

velcovici222
3rd February 2007, 22:26
Lampard ar fi ideal pentru noi.

dardar_3
4th February 2007, 13:36
Lampard mi se pare cel mai in forma jucator la Chealsea si pentru noi ar fi un transfer extraordinar....
Insa nu cred ca ii va da rusnacul drumul...:(

racer06_lazio
4th February 2007, 14:48
topicul mi se pare senzational....
cine VRETI sa vina in vara...e magnifica exprimarea...
o singura intrebare am:oare care dintre cei doi va veni la milan?....mai ales dupa cum a aratat in acest sezon

dardar_3
4th February 2007, 15:07
Ce sa iti povestesc....

nene racer te invit sa scrii in alta parte daca nu iti convine ceva....:ok:

Capisci?

PS: Raspunsul e: amandoi.... ca doar nu or veni la voi...

tafu
4th February 2007, 15:25
topicul mi se pare senzational....
cine VRETI sa vina in vara...e magnifica exprimarea...
o singura intrebare am:oare care dintre cei doi va veni la milan?....mai ales dupa cum a aratat in acest sezon

Milan nu are nevoie de o forma de moment ..de o faima de scurta durata pentru a deveni mare ..Milan este mare pentru ca este MARELE MILAN ..mostenitor al ultimiilor 20 de ani de glorie ...asa ca orice jucator ar fi mandru sa evolueze sub culoriile rosonerro:yeah:
IN concluzie spre deosebire de lazio noi suntem A.C.MILAN:ok:

velcovici222
7th February 2007, 21:15
vin la MILAN pt. ca este o Echipa , nu surogat ca acvila, vulturul, cioara sau ce Doamne oratanie va reprezinta.

grekul
8th February 2007, 01:36
lampard ar fi mai bun dar daca vine la milan se stinge. nu i se potriveste il calcio. si in plus umbla zvon ca vrea berlusconi sa faca el tripleta: ronaldo-kaka-ronaldinho. asa sa fie comparabila cu rijkard-gullitt-van basten din anii 80-90. doamne ajuta.

Sasuke Uchiha
8th February 2007, 08:53
si eu sper sa ajunga ronaldinho in serie a. la milan la inter nu conteaza, nu vrea sa-l mai vad pe aici :D

dardar_3
8th February 2007, 09:34
Poate reusim sa transferam tot clubul Levante...:evil:... Asa poate o sa castigati si voi....:evil:...:evil:....


Ronaldinho e scump per raportul calitate/pret....

Cu banii pentru Ronaldonho am lua un Sneijder/Babel + Thiago....:ok:...

In schimb Lampard merita fiecare banut... El e motorasul la chelski...:ok:

Sasuke Uchiha
8th February 2007, 09:47
puteti sa cumparati tot levante depor si villareal, pe mine nu ma intereseaza atat timp incat il luati si pe dintos :D

dardar_3
9th February 2007, 15:27
Parerea mea e ca e cam scump Ronaldinho... insa daca ii place mult lu chelu' sa-l cumpre...:D:D:D...

mita
1st March 2007, 14:41
castiga si inter un campionat atunci cand granzi...*(stim cu toti ce probleme au avut ac milan si juventus)

Elphax
1st March 2007, 14:44
nu vine nicicare ... la nici una dintre echipele din milano

mita
1st March 2007, 14:45
http://mita
lampard ar fi mai bun dar daca vine la milan se stinge. nu i se potriveste il calcio. si in plus umbla zvon ca vrea berlusconi sa faca el tripleta: ronaldo-kaka-ronaldinho. asa sa fie comparabila cu rijkard-gullitt-van basten din anii 80-90. doamne ajuta.

:D :D :D :D

mita
1st March 2007, 14:47
pentru aparare > SENDEROS
pentru atac> RODRIGO PALACIO
pentru atac> Aliadiere

dardar_3
1st March 2007, 14:49
Salutare!

Bine ai venit mita:ok:...

Huntelar e destul de bun insa este foarte tanar deocamdata...:P....si nu prezinta interes pentru noi...:D....

mita
1st March 2007, 14:51
huntelar e noul van basten de care avem mare nevoie
sa ne intoarcem la vremurile ,,:drak: olandeze,, :drak: : drak: :drak:

mita
1st March 2007, 14:53
dardar trebuie sa ne crestem ,,nouva guardia,, (gourrcuff,grimi, poate un huntelar:yeah: )

dardar_3
1st March 2007, 14:55
Intr-adevar este foarte bun insa nu poti sa stii ce se va intampla cu el peste 2-3 ani.

are 23 de ani si mai poate sta 1 an maxim 2 la Ajax sa se formeze mai bine.

Apoi putem sari cu banu' sa il luam:ok:...

Prioritar la vara pare a fi Sneijder si febletea lu Berlusconi.:(....+1,2 fundasi

Grimi nu prea a apucat sa joace deocamdata.
Si Gourcuff joaca destul de bine:ok:

PS: Foloseste edit daca pui un mesaj unu dupa altul...:)

dejamaenervezi
3rd March 2007, 14:25
avem nevoie de mijlocas...poate pe banca de rezerve....adika pirlo...poate cel mai adevarat de la cupa mondiala, gattuso - turbina milanului, si seedorf care a fost rechemat la nationala(data fiind nepriceperea lui basten in calitate de antrenor)...nu sunt mai mult decat suficiente...de kaka banuiesc ca nu are rost sa mai vorbesc....
singura chestiune....ronaldinho ar merge perefect in locul lui seedorf...care..daca tot e sa fie o veriga mai slaba, hai sa fie el(asta doar fiindca are 31ani)

Bogdy LFC
31st May 2007, 20:23
Desi imi place ACM din Italia;) ,cred k nici-unul dintre cei 2 jucatori nu sunt de Serie A.Cred k dak Ronnie va ajunge pe San Siro,se va transforma intr-un ''Rivaldo 2'' :ok:

Universal
31st May 2007, 21:45
Mai bine Lampard, este mult mai constant, eszte bataios ,si foarte foarte bun executant :ok:

kaka4milan
1st June 2007, 10:50
huntelaar cred ca va ajunge pe old trafford

baubau
1st June 2007, 10:54
nu cred ca un jucator f tehnic ca ronnie ar vreo sansa in Italia, sau ma rog la Ac milan avand in vedere stilul de joc..lampard ar fi mai potrivit

Delia
1st June 2007, 11:10
Nu știu ce să zic, în Italia și-au mai rupt gâtul mulți jucători care făceau valuri în campionatele Angliei și Spaniei...



@baubau: și Kaka e un jucător tehnic, nu cred că Milanul (și Serie A în general) duce lipsă de ei. Problema e una de adaptare la un anumit stil de joc, specific Seriei A.

dardar_3
1st June 2007, 11:12
Cred ca acum nu se pune problema venirii lui Lampard deoarece avem 3 jucatori la inchidere care sunt campioni mondiali...

Ronaldino nu va pleca de la Barcelona...:ok: