PDA

View Full Version : Vantu actionar? Minte Vantu? Minte Gino? Minte Adevarul?



Bancaru
21st July 2005, 17:00
Conform ziarului Adevarul, SOV ar fi actionar majoritar la FC National SA Bucuresti, noua asociatie sub numele careia FC National este afiliat LPF. Ziaristii de la Adevarul sustin ca au fost la Registrul Comertului si au cerut Certificat Constatator. Conform acestuia au aflat actionarii si partile in % ale acestora. Astfel, spun ei, principalii sunt SOV cu cca 60% si Tiriac cu 27%, parca. Procentele exact nu mai au prea mare importanta. Ideea este ca nu e nimic greu in a obtine acest certificat pentru a afla datele despre o firma. Daca FC National SA Bucuresti este afiliata la LPF exista 2 posibilitati:

1) Adevarul minte, nu au luat nimic de la Registrul Comertului
2) SOV si Gino sunt niste mincinosi notorii si au ceva de ascuns

Care o fi adevarul?

be@
21st July 2005, 17:33
bancaru, 100% Adevarul are dreptate !
Actele vorbesc si nu pot fi contrazise...
P.S : vezi si B.N.R. , care a zis ca jINO a mintit. :rosu:

Bancaru
21st July 2005, 18:10
De acod cu tine. Dar nici BNR nu a infirmat asta cu SOV. De ce? Ce naiba de interese sunt aici? Eu repet: intr-o echipa mica nu bagi bani. Scoti bani de pe urma lor. Asa cred eu. Mai ales de pe urma noastra, a Nationalului.

be@
21st July 2005, 18:18
Investitii mici, profituri mari, cam asa e in cazul Vantu...

don_denver
21st July 2005, 18:23
ai uitat be sa adugi si tepe mari la investitii mici..:D

Bancaru
21st July 2005, 18:25
Cred ca in cazul lui au fost investitii zero profituri cat se poate de mari. Cat mai mari. Daca e ceva ce nu trebuia sa afle presa, iar el a spus ca nu e adevarat este posibil sa o stearga englezeste. Sincer sa fiu, decat sa stea acolo numai cu numele, ba si patat pe deasupra, mai bine isi vede de Vlas a lui.

Bancaru
22nd July 2005, 10:13
Confuzie printre actionari
FC National nu e a "vantului"


Desi probabil si-ar fi dorit asta, FC National nu a devenit proprietatea omului de afaceri Sorin Ovidiu Vantu, asa cum a dezvaluit zilele trecute o publicatie, si nu-l are printre actionari nici pe Ion Tiriac...
Conducerea clubului bucurestean a tinut sa precizeze ca denumirea actuala a gruparii este Fotbal Club National 2000 SA, iar printre actionari se afla Vladimir Soare, Bogdan Niculescu Duvaz, Gino Iorgulescu sau Mircea Ursache, nicidecum cei anuntati in presa.
Desi la un moment dat situatia lotului de jucatori parea a deveni critica dupa exodul masiv petrecut in doua "rate" - mai intai in iarna, apoi la finalul sezonului trecut -, FC National poate considera ca a trecut de perioada grea.
Probabil impulsionati financiar de suma primita pe transferul lui McKain la Poli Timisoara, cei din Cotroceni au realizat cateva transferuri importante in frunte cu Zeno Bundea, Mircea Oprea si Ovidiu Burca, plus cativa fotbalisti tineri si, se pare, de perspectiva.

Articol din Romania Libera. Din pacate, spun din pacate pentru ca viitorul e sumbru, Adevarul s-a inselat. Eu cred ca era mai bine cu SOV decat cu Duvaz. Sau oricare ar fi fost de la PSD. Maine poimaine apare si Nastase. Il convinge Ponta. In schimb ma bucura prezenta lui Vlad Soare. Sper sa fie calul troian care din interior sa ne scape de *******ii astia care isi cam bat joc. Stau si ma intreb, Duvaz, inafara de imagine proasta cu iz de PSD, ce poate sa aduca? Bani? Nu cred. Nu ca nu ar avea, dar nu da.

kurany
22nd July 2005, 11:18
imi e tare sila de Duvaz de la Psd...sa nu uitam ca si aschilambicul de Ponta isi face aparitia pe langa gINO....
Dintre toti actionarii, intradevar Vlad Soare face cinste acestui club

robias
22nd July 2005, 12:24
Despre Ponta se tot spune de cativa ani ca ar putea aduce eventuali investitori, tinand cont de influenta sa. Se spune si atat. Nici nu mai merita amintit. Bafta!

Bancaru
22nd July 2005, 12:58
Este si Ponta un spectator. In scurt timp o sa imbatraneasca si el. As prefera sa nu-l mai vad prin PSD. A luat un soi de aroganta cacacioasa de la anumite personaje ce se cred personalitati. Sunt impotriva policticului amestecat in sport sau invers. Eu il vreau pe Vlad Soare presedinte la club. Sper ca BNR sa se implice indirect in viata clubului, pentru ca e pacat de baza pe care o tot inchiriaza cu taraita an de an.

miril
22nd July 2005, 13:36
Din nefericire Soare(le) este cu...Vantu(l) si aici ma refer la jocul de artificii bancare la care au fost implicati impreuna. Vlad, un profesionist excelent, are blazonul cam patat...din cauza...Vantului si de aceea este, deocamdata, un pic pe...tusa. Sper ca nu pentru multa vreme desi...cine seamana (cu) Vant(ul) culege...stiti voi ce. Pacat, in acest caz, Vlad este un progresist adevarat ca si finul lui...Liviu Galan.

Bancaru
22nd July 2005, 14:42
Fin? Adica nasul lui Galan e Soare? Il Padrino? Cappo di tutti cappi? Pe bune? E nasul lui? Tu mai stii si alte treburi. Nici macar nu stiam ca Soare a avut treaba cu Vantu. Ce naiba? Poate asa se leaga, totusi, prezenta lui SOV la National...

miril
22nd July 2005, 15:29
Informatii, de fapt, de PM.

Bancaru
22nd July 2005, 15:39
Auziti, dar totusi ce sa caute Duvaz la noi. In ce ape se scalda Gino, asta?

Bancaru
28th July 2005, 17:42
COMUNICAT DIN PARTEA CLUBULUI FC NATIONAL

Urmare stirilor aparute in presa referitoare la actionariatul societatii comerciale FC NATIONAL SA, conducerea clubului face urmatoarele precizari:
- denumirea societatii comerciale cu profil sportiv este: FOTBAL CLUB NATIONAL 2000 SA, afiliata la FRF si detinatoare a licentei de club de fotbal profesionist;
- actionariatul SC FC National 2000 SA este format de urmatoarele persoane: Iacov Constantin, Mihalache Razvan Valentin, Gino Iorgulescu, Finis Daniel Bartolomeu, Ursache Mircea, Petrescu Antoniu Radu, Soare Vladimir, Niculescu Duvaz Bogdan Nicolae, Khalil Abi Chahine, si Asociatia FC National 2000;
- conducerea clubului si-a propus continuarea si dezvoltarea activitatii fotbalistice in Parcul cu Platani si nicidecum lichidarea lui.
www.nationalfc.ro