PDA

View Full Version : Zenga a semnat pentru Crvena Zvezda



S2K
21st July 2005, 16:09
Conform Pro Sport (editia online), Walter Zenga este noul antrenor al echipei Crvena Zvezda! /hello

Mult noroc si bafta! Ai ajuns intr-un loc in care meriti sa antrenezi fara sa ai parte de idioteniile de pe Dimbovita.

fia
21st July 2005, 16:13
Dar de ce nu ii zici Steaua Rosie? Sau nu stiai ca e acelasi lucru :evil:?

don_denver
21st July 2005, 16:19
ca stai sau nu...nu mai conteaza..tot ce e important ca ajuns la o echipa buna..si ii urez bafta..ca merita!

S2K
21st July 2005, 16:42
Nu spun Steaua Rosie pentru ca nu se spune Internationalul Milano ci Internazionale Milano, nu se spune Tineretea Torino ci Juventus Torino, nu se spune Unirea Manchester ci Manchester United samd. Convins?!

Vadim
21st July 2005, 17:20
Asa e. Si nu se spune nici Star Bucuresti.

fia
21st July 2005, 17:21
Ok, macar in paranteza, nu stiu cata lume stia ca se zice asa in sarbeste.
Eu unul nu stiam.

Vadim
21st July 2005, 17:26
In afara de sarbi si de cativa fani romani, probabil nu stie nimeni. Nu foloseste nimeni Cverna Sverda sau cum a scris el, ci numai Steaua Rosie. :)

S2K
22nd July 2005, 15:21
Romanilor le cam place sa traduca tot ... De nu traduc si "dinamo" care este un acronim din limba rusa a urmatoarelor cuvinte: "Organizatia de Supraveghere a Tineretului" din cadrul KGB?!

Vadim
22nd July 2005, 15:47
Nue vorba de asta. Steaua Rosie este si in engleza Red Star. Nu ii zice nimeni Cvernza Zdezda. Comparatia cu Juventus sau Internazional nu sta in picioare, pentru ca ele sint numite asa peste tot. Cred ca intr-un fel suna Juventus si altfel Cverna Zvezda.

inter
22nd July 2005, 16:21
aici n-ai dreptate Vadime ... multi romani din Oltenia si Banat stiu de Crvena Zvezda :P

Leo_
22nd July 2005, 16:35
Cei care se uitau la meciuri la sarbi inainte de '89 stiu cine este Crvena Zvezda, Partizan, Vojvodina, Radnicki etc.

sun
22nd July 2005, 18:16
Zenga a ajuns unde merita , acolo va dovedi ca este un antrenor fff bun si ca lucrurile facute la Steaua nu au fost intamplatoare . :ok:

Paul
22nd July 2005, 20:59
Nue vorba de asta. Steaua Rosie este si in engleza Red Star. Nu ii zice nimeni Cvernza Zdezda. Comparatia cu Juventus sau Internazional nu sta in picioare, pentru ca ele sint numite asa peste tot. Cred ca intr-un fel suna Juventus si altfel Cverna Zvezda.

Esti sigur ?
Afla ca in albumele oficiale UEFA CHAMPIONS LEAGUE , nu apare Red Star Belgrad ci Crvena Zvezda ca si castigatoarea CH. League din `91

Ia`ta ca cele 2 echipe incep sa aiba mai multe lucruri in comun , decat numele : STEAUA .
1) Steaua
2)Au castigat CCE (singurele din Est)
3) Miodrag Belodedici
4) Walter Zenga

sun
23rd July 2005, 10:43
@ Paul : ai uitat :

5) cea mai iubita si galonata echipa din tara .

apparte
25th July 2005, 00:31
In Serbia,poate!In teritoriul ex-iugoslav,Partizan e mai iubita decat Crvena Zvezda!Majoritatea sarbilor din Krajna,Bosnia,Kosovo,Macedonia,CrnaGora tin cu Partizan!

inter
25th July 2005, 00:35
hmm , ca imi adusasi aminte ... In Craiova majoritatea care urmareau programele sarbilor , simpatizau la fotbal cu Crvena Zvezda, iar la baschet cu Partizan :D:D

Leo_
25th July 2005, 00:39
Eu la fotbal tineam cu Partizan :D iar la baschet cei mai tari erau cei de la Split :ok:

inter
25th July 2005, 00:45
zau? norocul celor de la Partizan ca tineam cu ei la "kosarcka" era ca juca la ei Vlade Divac /hello /hello , altfel cred ca ma reorientam spre Cibona!

aia ai tai de la Jugoplastika erau baieti buni , dar le lipsea "vedeta" !

Leo_
25th July 2005, 00:52
Jugoplastika...bai ce-mi statea pe limba :D uitasem...dupa aia s-au transformat in Pop84 Split parca...din cate stiu, vedete aveau si ei. Toni Kucoc nu juca la ei? La fotbal eu imi alegeam mereu echipa mai putin galonata, de-aia tineam cu Partizan si toti prietenii mei faceau baza de mine :D

inter
25th July 2005, 00:56
dap , adr Kukoc era in umbra lui Divac si al lui Dragan Petrovic... nu-i contest calitatile de jucator ... dar asta era atunci :D

ref. la echipe mai putin galonate... includerea lui Partizan aici cred ca va provoca o mica tornada din partea lui Apparte :D:D
in opinia mea mai putin galonate erau Hajduk si Dinamo Zg. :P

Leo_
25th July 2005, 01:02
Asa e, raposatul Drazen Petrovic era deasupra tuturor...
Am spus mai putin galonata fiindca in perioada aia Zvezda era in voga, se anuntau celebrele meciurile din Cupa Campionilor si toata lumea tinea cu ei..iar eu am zis neeee, mai bine Partizan :D (oricum Zvezda erau alb-rosii si inca de pe atunci eram alergic :happy )

inter
25th July 2005, 01:07
in schimb aia de la jugoplastika aveau un chelios care juca cu o regularitate de metronom.... cu S incepea numele lui (ce lapsus am :headbang: ) ... Toni nu juca decat cca. 10 min. pe repriza ... pe cand ala era adevaratul lider al celor din Split!

si eu simpatizam Hajduk (ca erau alb-albastrii) pana ne-au scos pe noi din cupele europene :mda:

Leo_
25th July 2005, 01:12
Nu stiu...tin minte ca mai jucau la ei Radja, Perasovic, Sretenovic

inter
25th July 2005, 01:18
corect :ok: ... ma refeream la Dino Radja(asta era cheliosul) ... o dadui in balarii cu S :headbang: ... Sretenovic era un pusti de mare viitor ... care a confirmat apoi :cool:

apparte
2nd August 2005, 23:38
Jugoplastika...bai ce-mi statea pe limba :D uitasem...dupa aia s-au transformat in Pop84 Split parca...din cate stiu, vedete aveau si ei. Toni Kucoc nu juca la ei? La fotbal eu imi alegeam mereu echipa mai putin galonata, de-aia tineam cu Partizan si toti prietenii mei faceau baza de mine :D
Inter avea dreptate :D ,ai avut noroc ca n-am observat asta decat tarziu!E ca si cum ai spune ca tii cu Craiova pt ca erau mai slabi!La fel cum la noi Craiova a fost prima echipa calificata intr-o semifinala de cupa europeana,tot asa,Partizan e prima echipa din Jugoslavia calificata in finala CCE(nici nu stiu daca erai nascut in acel an)pierzand greu cu real madrid!
Pozdrav svima Grobarima!

Leo_
2nd August 2005, 23:47
Asa e, in 1966 nu eram nascut :D
Pe vremea cand tineam cu Partizan eram copil, aveam 10 ani, asa ca iti dai seama ca habar n-aveam de performantele lor europene. Si cum toata lumea ii dadea sus si tare ca Zvezda e pe val, atunci am zis "Partizan sa fie !" :-p

apparte
4th August 2005, 02:46
Ce sanse are crvena zvezda sa joace in cupa uefa cu dinamo sau rapid?nu de alta dar tare-as vrea sa vad un meci in care sa nu tin cu nici una dintre echipe :degete: ! :evil:

apparte
7th August 2005, 15:55
Zenga a debutat cu un egal 2-2 in deplasare cu Hajduk Kula!Imi pare rau pt el,dar ma "bucur"pt crvena zvezda :degete: !

Mishumacher
9th August 2005, 16:22
Are dreptate Appa /hello /hello /hello

Triphat
9th August 2005, 16:42
Si ce daca e mai iubita Partizan ? Suporteri ca la Crvena Zvezda nu mai exista in serbia.

apparte
9th August 2005, 21:12
Triphat,suporteri ca "Undertakers"(Grobari) nu exista :ok: !Daca-ti place tiganimea(Delije),treaba ta :no: !Nazad Zvezdo!

Paul
9th August 2005, 21:22
Ce sanse are crvena zvezda sa joace in cupa uefa cu dinamo sau rapid?nu de alta dar tare-as vrea sa vad un meci in care sa nu tin cu nici una dintre echipe :degete: ! :evil:

Sanse ... mari ...

O sa fie o urna A unde o sa fie inclusiv Partizan (daca nu intra in Liga) , unde o sa fie Steaua (daca nu intra in Liga) , unde o sa fie echipele tari ;

O sa fie urna B , a descultilor , unde o sa fie Dinamo si Rapid.

In urna A 40 de echipe , in urna B tot 40.
Sansele unui Steaua Rosie - Dinamo e 1/40 , iar Steaua Rosie - Rapid 1/40.

Asa ca 1/40+ 1/40 = 1/20

5 % sanse ca Steaua Rosie sa joace cu Dinamo sau Rapid.

inter
9th August 2005, 23:01
Paul mein Liebster, hier ist etwas Anderes..., wenn Sie... erbärmlich nicht kennen, aber Sie sind ab Thema :happy :happy

apparte
10th August 2005, 18:59
O sa fie o urna A unde o sa fie inclusiv Partizan (daca nu intra in Liga) , unde o sa fie Steaua (daca nu intra in Liga) , unde o sa fie echipele tari ;


Bey,tu spui blasfemii!Partizan e in liga!Nu se pune problema cu Artmedia!