PDA

View Full Version : Amicale Dinamo



Pages : [1] 2

fanatic88
29th January 2007, 22:29
ce parere aveti despre amicalele disputate de dinamo iarna aceasta?
joaca dinamo in ritmul care i-a distantat fata de steaua?

fanatic88
29th January 2007, 22:30
Vasile Turcu a declarat pentru Tv Sport, ca explicatia pentru rezultatele slabe ale lui Dinamo din turneul portughez sta in faptul ca Mircea Rednic vrea sa-i induca in eroare pe cei de la Benfica: "Nu se poate spune că Dinamo a jucat prost, poate și Mircea Rednic a adoptat mai multe tactici pentru a-i induce în eroare pe cei care au urmărit antrenamentele, cei de la Benfica. Domnul Borcea nu a fost mulțumit de rezultate, dar amicalele nici nu trebuie luate în calcul. O să vedem în primele jocuri oficiale", a spus actionarul dinamovist.

delaparis
29th January 2007, 22:34
Probabil ca e ceva acolo ... dar eu totusi cred ca pierderea lui Ganea isi spune si isi va spune cuvantul in rezultate ... sa vedem cat de greu va fi fara el si cat de pacaliti vor fi portughezii cu turneul asta :rolleyes:

fanatic88
29th January 2007, 22:41
Probabil ca e ceva acolo ... dar eu totusi cred ca pierderea lui Ganea isi spune si isi va spune cuvantul in rezultate ... sa vedem cat de greu va fi fara el si cat de pacaliti vor fi portughezii cu turneul asta :rolleyes:

intr-adevar pierderea lui ganea este mare ....sa speram ca va veni si atacantul ala promis de conducere ...mai valoros ca ganea...oricum sansele nu cred ca au scazut drastic

fanatic88
29th January 2007, 22:55
Probabil ca e ceva acolo ... dar eu totusi cred ca pierderea lui Ganea isi spune si isi va spune cuvantul in rezultate ... sa vedem cat de greu va fi fara el si cat de pacaliti vor fi portughezii cu turneul asta :rolleyes:

Chiar daca vorbim aici doar de jocurile amicale, Dinamo nu a mai aratat constanta din turul campionatului

Celso
30th January 2007, 10:26
rupe in seara asta pe Leiria si iar nu mai au astia ce sa discute in presa! se uita toate infrangerile celelalte:)

fanatic88
30th January 2007, 14:15
este un meci foarte important Leiria a batut pe liderul detasat Porto si ia pus mari probleme Benficai

fanatic88
30th January 2007, 16:33
Astazi, incepand cu ora 17:30, Dinamo va sustine in cadrul stagiului de pregatire din Portugalia, un nou meci amical, de aceasta data in compania formatiei de prima liga Uniao Leiria. Adversari "cainilor" au reusit in ultimul meci oficial o victorie in fata liderului din campionatul portughez, este vorba de formatia FC Porto, in urma careia au urcat pe locul 4 in clasament.

Meciul se va disputa pe Estádio Dr. Magalhães Pessoa si va fi transmis in direct de TV Sport.
Tinand cont de esecurile inregitrate de Dinamo in amicalele de pana acum si de faptul ca echipa noastra nu a marcat, putem presupune ca de aceasta data Mircea Rednic va fi interesat si de scorul final, mai ales ca directorul executiv Cristi Borcea va fi prezent la meci.

Hai cu victoria baieti

Celso
30th January 2007, 18:07
minutul 39...1-0 Dinamo...gol Adrian Cristea:lol:

Bumbescu
30th January 2007, 18:15
Sa curga sampania, a dat dinamo gol dupa 310minute:D

Celso
30th January 2007, 18:22
mai mai...le si numararati:happy :drak:

RedStar
30th January 2007, 18:28
E Corpodean arbitru ?
Aaah, s-a dus Borcea cu cardul :D

Celso
30th January 2007, 18:35
baremi umbla cu cardu'...nu ca voi cu sacu:evil:

Bumbescu
30th January 2007, 18:35
mai mai...le si numararati:happy :drak:

Nu e greu, hai sa-ti explic: 90 x 3 +40 :D

fanatic88
30th January 2007, 19:42
Uniao Leiria (loc 4 in Portugalia) - DINAMO 0-1 (0-1)
Min. 30, 1-0 pentru Dinamo, Adrian Cristea reia din mijlocul careului centrarea foarte buna a lui Ze Kalanga.

Meciul s-a disputat pe Estádio "Dr. Magalhães Pessoa", stadion pe care s-a jucat si la Euro 2004. Directorul executiv Cristi Borcea a fost si el prezent la acest meci.

Echipa noastra: Lobont (70 Matache) - Blay, Smirnovs (46 Moti), Radu, Pulhac (62 C.Munteanu) - Ze Kalanga (46 Balace), Margaritescu (90 Alexe), Vranjikovic (43 Ropotan), Cristea (85 Homei) - Danciulescu (62 Mendy), Niculescu (78 L.Ganea).

La pauza, Dinamo conduce cu 1-0, dupa golul lui Cristea.

A fost cu siguranta cea mai buna repriza facuta de Dinamo in Portugalia, cu un joc frumos si plin de ocazii. Niculescu, din 2 lovituri libere si Danciulescu, care a ratat preluarea la o patrundere spre poarta, au expediat cele mai periculoase suturi catre poarta portughezilor, pe langa golul lui Cristea.

In partea a doua, Mircea Rednic a rulat mai multi jucatori, si Dinamo s-a limitat la pastrarea avantajului de pe tabela. Portughezii au ratat egalarea dupa un corner, cand Lobont a avut un reflex excelent la o lovitura de cap sub bara. Uniao a mai ratat monumental in min 92, cand Harrison a tras aproape de bara.

fanatic88
30th January 2007, 19:57
ma bucur foarte mult ca in sfarsit am marcat ,sa mai rupem gura targului !s-au remarcat si cativa jucatori :lobont confirma daca mai era nevoie,ze kalanga s-a miscat bine alaturi de cristea au facut faza golului ,ultimul finalizand ,mi-a mai placut cum s-a miscat balace in teren si de parte celalata ar fi de remarcat danciulescu ,vranjikovic care nu au stralucit smirnovs...asta ar fi parerea mea despre meci ?
voua cum vi sa parut?

delaparis
30th January 2007, 20:01
A fost excelent :ok:

mai ales ca nu l-am vazut :P :D

Rezultatul e bun pentru moralul echipei , asta e clar.:ok:

fanatic88
30th January 2007, 20:02
pacat ca nu ai vazut meciul

delaparis
30th January 2007, 20:18
oricum stiam ca echipa poate juca tare la o adica iar amicalele pana acum au fost meciuri de reglaj ... nu trebuie retinut rezultatul ci vazut mai degraba stilul in care joaca ... mai modern mai tare pe picioare mai exact in pase etc ...

Mario Di Lazi
30th January 2007, 20:28
cine au fost jucatorii cu nr. 28 si 29
ca ametzîtu ala de comentator zicea ca nr. 28 este Homei :D ... Și Homei era in teren de ceva vreme și a jucat cu nr. 2

fanatic88
30th January 2007, 20:30
din cate stiu parca nr 2 era Homei iar 29 nu-mi amintesc

Mario Di Lazi
30th January 2007, 20:33
29 a jucat atacant, iar 28 a intrat decat 1 minut si nu stiu pe ce post a jucat

Kainsashiki
30th January 2007, 20:34
Alexe (28) si Liviu Ganea (29) au fost.

fanatic88
30th January 2007, 20:35
29 a jucat atacant, iar 28 a intrat decat 1 minut si nu stiu pe ce post a jucat

atunci 29 trebuie sa fi fost liviu ganea,tanar talent venit de la Dinamo 2:ok:

fanatic88
30th January 2007, 20:38
Ce jucatori ati remarcat ?
eu pe departe il vad pe Lobont omul meciului alaturi bine inteles de cristea

Celso
30th January 2007, 20:40
Ze Kalanga! si Cristea! cei mai buni in aceasta partida! desigur si Lobont:ok:

Mario Di Lazi
30th January 2007, 20:42
Ropotan este favoritul meu in acest moment
Imi aduce aminte de Hîldan :)

fanatic88
30th January 2007, 20:45
Ropotan este favoritul meu in acest moment
Imi aduce aminte de Hîldan :)

am observat si eu asemanarea asta de mult !cand am jucat cu steaua mi-a amintit de de el ....are stofa de caine adevarat

resita
30th January 2007, 20:50
am vazut numai primele 30 min. si mi-a placut lobont care se pare ca incepe sa revina la forma care la consacrat si cristea.

AxinTe
30th January 2007, 21:02
Lobont, Cristea, ZeKa si Ropotan.. + Balace care joaca mai bine ca fundas stanga decat mijlocas.

fanatic88
30th January 2007, 22:22
Lobont, Cristea, ZeKa si Ropotan.. + Balace care joaca mai bine ca fundas stanga decat mijlocas.

pai s-a vazut ca rednic a incercat cu balace pe fund si pulhac mijlocas ,daca lui balace chiar i-a reusit nu acelasi lucru se poate spune despre pulhac

caine19
30th January 2007, 23:02
Ze kalanga a facut un meci foarte bun astazi , de asemenea Adrian Cristea cred ca este omul meciului , iar Lobby cred ca a confirmat increderea care i-a fost acordata si eu zic ca isi merita din plin banii.
Mai avem nevoie de un atacant de valoare pentru ca Mendy si Liviu Ganea nu cred ca pot face fata in UEFA... Sa vedem ce fac Borcea&Co.:cool:

fanatic88
1st February 2007, 23:07
La ora 22:30 a inceput partida amicala dintre Rio Maior (Divizia D portugheza) si Dinamo, ultimul test sustinut de elevii lui Mircea Rednic in stagiul de pregatire din portugalia.

Dinamo a inceput in formula: Lobont - Homei, Smirnovs, Moti, Balace - Margaritescu - Ze Kalanga, Cristea, Catalin Munteanu - Niculescu, Mendy

fanatic88
2nd February 2007, 00:22
Dinamo - Rio Maior 3- 0
2007-02-01 21:36:00

min 84 - 3-0 pentru Dinamo, inscrie Cristea
La pauza au mai intrat: Ropotan, Pulhac, Alexe, Liviu Ganea si Matache in locul lui Ze Kalanga, respectiv Catalin Munteanu, Margaritescu, Niculescu si Lobont.
min 55 - 2-0 pentru Dinamo, Mendy realizeaza dubla, cu o lovitura de cap
Pauza la Rio Maior: Cristi Borcea savureaza un trabuc la marginea terenului si le da indicatii jucatorilor care se incalzesc pentru a intra in repriza a doua
Se joaca tare, dinamovistilor le este teama sa nu se accidenteze
min 16 - 1-0 pentru Dinamo, a inscris Mendy dupa pasa lui Margaritescu
Dinamo a inceput meciul in formula:
Lobont - Homei, Smirnovs, Moti, Balace - Margaritescu - Ze Kalanga, Cristea, Cat. Munteanu - Niculescu, Mendy
Portarul Dennis Romanovs e racit, si nu face parte din lotul pentru acest meci

fanatic88
2nd February 2007, 00:23
Dinamo - Rio Maior 3- 0
2007-02-01 21:36:00

min 84 - 3-0 pentru Dinamo, inscrie Cristea
La pauza au mai intrat: Ropotan, Pulhac, Alexe, Liviu Ganea si Matache in locul lui Ze Kalanga, respectiv Catalin Munteanu, Margaritescu, Niculescu si Lobont.
min 55 - 2-0 pentru Dinamo, Mendy realizeaza dubla, cu o lovitura de cap
Pauza la Rio Maior: Cristi Borcea savureaza un trabuc la marginea terenului si le da indicatii jucatorilor care se incalzesc pentru a intra in repriza a doua
Se joaca tare, dinamovistilor le este teama sa nu se accidenteze
min 16 - 1-0 pentru Dinamo, a inscris Mendy dupa pasa lui Margaritescu
Dinamo a inceput meciul in formula:
Lobont - Homei, Smirnovs, Moti, Balace - Margaritescu - Ze Kalanga, Cristea, Cat. Munteanu - Niculescu, Mendy
Portarul Dennis Romanovs e racit, si nu face parte din lotul pentru acest meci



bvo baietii :ok: :ok: :ok: next victim benfica

Rossi
2nd February 2007, 01:06
Dinamo:
Dinamo - Rio Maior (Portugalia) 3-0
Dinamo - Leiria (Portugalia) 1-0
Dinamo - Academica de Coimbra (Portugalia) 0-1
Dinamo - Lokomotiv Moscova (Rusia) 0-0
Dinamo - Vitoria Guimaraes (Portugalia) 0-1
Dinamo - Dunarea Giurgiu 4-1

Dinamo a inceput sa-si intre in forma :ok:

fanatic88
2nd February 2007, 22:41
Dinamo va sustine un amical impotriva celor de la Cs Otopeni in 9 febr de la ora 11:00!

fanatic88
9th February 2007, 13:07
Astăzi, de la ora 19:00, pe Stadionul Național din Complexul "Lia Manoliu", elevii lui Mircea Rednic vor efectua ultima verificare înainte de meciul de pe 14 februarie, de la Lisabona, contra Benficăi. Adversară va fi echipa-satelit, Dinamo II (liga a treia). Rednic n-a vrut un oponent mai puternic, nedorind să riște eventuale accidentări. Iar Benfica joacă mîine în Cupa Portugaliei, în deplasare, cu Varzim.
Desi initial se anuntese ca Dinamo va juca impotriva echipei CS Otopeni tot joi dar la ora 11:00, intelegerea a cazut, deoarece s-a dorit ca meciul sa se joace in nocturna.

fanatic88
9th February 2007, 22:44
Amical / Dinamo - Dinamo II / Scor final 6 - 0



Minutul 6: Dinamo deschide scorul prin Dănciulescu. Bălace centrează, iar "vârful" dinamovist înscrie!

Minutul 12: Danciu realizează "dubla", înscriind cu un șut de la distanță!

Minutul 30: Același Dănciulescu înscrie pentru 3 - 0, "Vârful' alb-roșu îl driblează pe portarul Romanov, aflat între buturile formației Dinamo II și înscrie!

La pauză, după 30 de minute de joc, cât a durat prima repriză, Dinamo conduce pe Dinamo II cu scorul de 3-0!

A început cea de-a doua repriză.

După schimbările efectuate la pauză de Rednic, Bogdan Lobonț a trecut între buturile formației Dinamo II, locul lui în poarta alb-roșilor fiind luat de Matache.

Minutul 53: C. Munteanu duce scorul la 4-0, înscriind în poarta lui Dinamo II, apărată de Bogdan Lobonț, cu un șut la vinclu, de la aproximativ 18 metri.

Minutul 58: Smirnovs îl înlocuiște pe Radu Ștefan.

Pe parcursul celei de-a doua reprize au mai evoluat: Ze Kalanga, Mendy, Scarlatache, Homei, Caicedo

S-a încheiat și cea de-a doua repriză a partidei dintre Dinamo și Dinamo II. Urmează încă o repriză, Mircea Rednic dorind să ruleze tot lotul.

Dinamo înscrie pentru 5 - 0, cu 10 minute înainte de final, prin noua achiziție, Caicedo.

Alb-roșii înscriu din nou, de această dată prin Mendy care duce scorul la 6-0!

Final de meci. Dinamo învinge cu scorul de 6-0 echipa satelit, Dinamo II.

alex36
9th February 2007, 23:44
ai fost la meci?

fanatic88
10th February 2007, 00:22
nu omule ...eu sunt din provincie...am gasit pe un site rezumatul

alex36
10th February 2007, 07:08
nu am vazut locatia...scuze:ok:

fanatic88
7th March 2007, 21:28
Dunărea Giurgiu - Dinamo 0 - 4 (Lemnaru '4, Ropotan '34, Danciulescu '77, '78)


Dinamo dispută un amical în compania formației Dunărea Giurgiu. Meciul a început la ora 15.00 și "câinii" au deschis scorul în min. 4, prin reușita lui Lemnaru.Dănciulescu și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj, punctând de două ori în min. 77 și 78
Mircea Rednic a trimis pe teren următorul "11":
Romanovs - Homei, S. Radu, Balace, Scarlatache -Ze Kalanga, Cristea, Fernandes, Ropotan - Lemnaru, Niculescu,

Au mai jucat în prima repriză Pulhac în locul lui Bălace, Crăciun în locul lui Cristea.

În repriza secundă Rednic a aliniat următoarea formulă:

Matache - Pulhac, Blay, Smirnovs, Moți - Mărgăritescu, Vranjkovici, Cătălin Munteanu, Leandro - Dănciulescu, Alexe

caine19
8th March 2007, 20:56
Dinamo a batut pe Dunarea Giurgiu intr-un meci la care a fost arhi-plin stadionul . Cred ca este o decizie foarte buna sa jucam in fiecare miercuri un amical in orasele din provincie :yeah:

Celso
8th March 2007, 21:50
urmeaza Campina, Buzau, Focsani....:drak:

Celso
14th March 2007, 15:16
Dinamo - Dunarea Calarasi

Matache - Blay,Moti,R.Stefan,Musat - Zeka,Cristea,Vranikovic,Munteanu - Danciulescu,Niculescu

min 17, 1-0 Dinamo, gol Cristea 1'

min 24, 1-1, gol Cotea 24'

pauza 1-1!

multe schimbari la pauza, din ce vad au intrat Romanovs, Smirnovs, Craciun, Scarlatache, Margaritescu, L.Ganea, Lemnaru, Ropotan, Leandro! practic o formatie de rezerve!

Celso
14th March 2007, 16:34
min 78, 2-1 Dinamo, gol Ropotan de la vreo 13 metrii, din pasa lui Leandro! sut sub bara imparabil!

Scor final, Dinamo - Dunarea Calarasi 2-1!

fanatic88
14th March 2007, 19:01
slabut meci ..

Celso
14th March 2007, 19:21
dea...da nu conteaza!:)

fanatic88
14th March 2007, 19:36
...ei nu :)

La Călărași, suporterii dinamoviști s-au călcat în picioare pentru un autograf sau o poză cu favoriții. Zece mii de fani au urmărit amicalul Dunărea - Dinamo. După meci, un număr numeros de susținători au înconjurat autocarul echipei pentru a obține un autograf sau o poză de la jucătorii lui Rednic. "Dinamo este o echipă iubită. Dar sincer, nu mă așteptam să vină atâția. Au fost mai mulți decât la Giurgiu", a spus Mircea Rednic.

Aurel.D
15th March 2007, 09:44
Mersi baieti pt. relatari....nu am apucat sa aflu nimic despre acest meci pana in diminieata asta. Este foarte bine ca Rednic a folosit si rezervele..poate isi face vreo idee despre cateva schimbari in echipa...

fanatic88
15th March 2007, 20:42
lemnaru si leandro mi s-au parut concentrati in acest meci

Celso
15th March 2007, 20:44
totusi Leandro ala il da Urziceniu afara si il luam noi la Dinamo! ma rog, cica pt Dinamo II! om vedea!;)

fanatic88
20th March 2007, 21:23
Conform site-ului oficial al lui Dinamo, echipa lui Mircea Rednic va juca duminica impotriva bulgarilor de la Levski Sofia. Partida va avea loc pe stadionul din Soseaua Stefan cel Mare, la ora 17.00, returul urmand sa fie programat in Bulgaria, la o data ce va fi comunicata ulterior. Daca Dinamo este liderul campionatului in Romania, Levski Sofia se afla pe primul loc in campionatul de la sud de Dunare, cu 6 puncte mai mult decat CSKA Sofia. Dinamo va avea astfel ocazia sa-si ia revansa fata de bulgari, care i-au invins in noiembrie 2005, cu scorul de 1-0, in grupele Cupei UEFA.

Celso
20th March 2007, 21:34
super! am ce sa fac duminica...ma duc la meci:evil: /hello

resita
21st March 2007, 19:43
Flacara Moreni - DINAMO 0-6
au marcat: Moti (2), Liviu Ganea (2), Vranjkovici si Lemnaru.

din nou pustiul Ganea marcheaza. :ok:

Aurel.D
22nd March 2007, 15:21
Am si eu in program sa merg la meciul cu Levski, dar depinde de ora la care ajung in Bucuresti Duminica.....

fanatic88
22nd March 2007, 16:44
superb meci facut de tinerii caini

fanatic88
23rd March 2007, 16:57
Partida amicală dintre Dinamo si Levski Sofia nu va mai avea loc pe stadionul Dinamo, ci pe arena "Lia Manoliu". Măsura a fost luată din cauza condițiilor meteo nefavorabile, oficialii dinamoviști încercând să protejeze terenul de pe Dinamo. ...

caine19
24th March 2007, 20:57
Sper sa veniti cat mai multi , mai ales ca meciul e pus la o ora rezonabila ( 17:00 ) , iar intrarea este libera la T2 .

Forza Dinamo ! Sa batem levscarii:bere:

vlad1607
24th March 2007, 23:29
o ocazie foarte buna pt rulat tinerii de la DNAMO 2! ei sunt jucatorii ce ne pot aduce bucurii imense!sper sa vad un nou Radu Stefan in prima echipa pana la finalul campionatului!

vlad1607
25th March 2007, 17:23
faza superba...gol frumos....Mendyyyyyyyyyy oleee :D

vlad1607
25th March 2007, 17:40
Levski joaca bine si egaleaza...

vlad1607
25th March 2007, 18:25
Pastor,Eugen Craciun,Lemnaru,HOMEI si Musat joaca f bine :ok:

vlad1607
25th March 2007, 18:57
final 1-1 un meci f bun pt tinerii nostri Marius Alexe , Eugen Craciun, Nitu ce trebuie impreuna cu ceilalti sa joace mai mult la echipa mare dupa ce batem in ghenkkcea!

the future it's bright !

Celso
25th March 2007, 19:22
da...a fost un meci frumos! acum venii:D ...pacat de Danciu:( nu misca nimic!

vlad1607
25th March 2007, 20:22
pai cu vasluiul sper sa-i vad pe Niculescu si Liviu Ganea titular si dupa pauza Mendy in locul lui Liviu...Danciu mai prin min 70 cand oboseste Niculescu :D

Aurel.D
26th March 2007, 14:19
Imi pare rau ca nu am putut ajunge la acest meci, dar am avut un weekend plin, in afara Bucurestiului. Chiar mi-ar fi placut sa vad acest amical..:)
Eu tot ce sper, este ca in urma acestor amicale, Rednic sa foloseasca acesti pusti si in meciurile oficiale!

bob
26th March 2007, 15:11
danciu si blay sunt la pamant !
cum i-a introdus rednic pe tineri , cum s-a schimbat viteza jocului. pana acum am crezut ca asta e viteza rezultata din schemele si antrenamentele lui rednic. acum imi dau seama ca titularii mai in varsta franeaza jocul. s-a vazut si ieri, ca si in ultimele meciuri de campionat. ne creem greu ocazii din cauza lentorii sau formei slabe a lui danciu(varza), blay(asta se incurca in minge), cristea(altceva in afara de fente nu stie;exact ca si zicu anii trecuti), c.munteanu.
excelent pastor,lemnaru, homei si musat. mendy are probleme la viteza si control. homei trebuie neaparat titularizat fundas dreapta. pastor la inchidere.

Celso
26th March 2007, 16:17
In legatura cu Danciu....sunt de acord cu tine! insa cu Blay nu e chiar asa:P poate ca ieri a gresit 2-3 pase, dar are mereu evolutii bune! sa nu uitam ca Rednic la tinut in toate meciurile (fie ele si amicale) mereu cate 90 minute in teren! ieri a jucat in prima repriza mijlocas dreapta si in a doua la bagat la inchidere! deci nu au fost posturile lui!
Mendy o avea el probleme de viteza, dar daca ai vz ieri meciul, a facut doua faze extraordinare: una la gol unde sa descurcat super si una cand a recuperat o minge, a intrat central si ia pus pasa lui Danciu care a cazut ca "balega"(aia a fost greseala, ca ia pasat lu Danciu:P)...una peste alta nu toti atacantii sunt rapizi, uitate la Anelka sau Trezeguet!:)

Dintre tineri si mie mia placut Pastor si Lemnaru!

PS: Moti exemplar ieri! e in forma buna!

caine19
26th March 2007, 17:34
Cu Cristea ce aveti ca nici macar n-a jucat ieri , a fost convocat pentru meciurile cu Olanda si Luxemburg:D .

Urmatorul meci din Dinamo Tour va fi in compania echipei FC Campina . Inca o "baie" de suporteri pentru ai nostri:yeah: .

Forza Dinamo !

Aurel.D
26th March 2007, 19:14
Ieri Blay a fost folosit mijlocas dar nu uitati ca si in meciul de la Brugges a jucat pe acelasi post, si a facut-o foarte bine!! :ok:

Moreni, Campina....pe cand niste orase mai mari? As fi curios sa vad cum ar fi primiti la Constanta sau la Bacau :D

Celso
26th March 2007, 19:49
gata! asta e ultimul! au obosit copii aia, trebuie sa fie si ei odihniti pt promovarea in B:ok: ! tot venii vorba de copii, gol Liviu Ganea la U19 cu Polonia 1-1:evil:

fanatic88
26th March 2007, 20:54
Moreni, Campina....pe cand niste orase mai mari? As fi curios sa vad cum ar fi primiti la Constanta sau la Bacau :D

nici barca nu se duce unde nu-i iubita ..face parte din managementul echipei si cred ca tine si de imagine

caine19
26th March 2007, 21:22
Daca ar juca un amical cu "U" Cluj sunt sigur ca ar fi un spectacol in tribune, iar in tribune ar fi atmosfera de sarbatoare:yeah: .

In Piatra Neamt sunt multi Dinamovisti . Acum si tu ai gasit... bacau si constanta . Si pe acolo sunt caini , da putini in comparatie cu altii:rolleyes: .

Aurel.D
27th March 2007, 09:45
Am zis si eu.:D Si pana la urma de ce nu s-ar duce si la Bacau sau Constanta? Ce, acolo nu sunt si dinamovisti? Poate astfel ii da o lovitura dusmanului.....:happy

vlad1607
27th March 2007, 10:19
ideea era sa mearga in orase ce nu au echipa in div A

caine19
27th March 2007, 18:25
Ei vor sa mearga in orase cu traditie dinamovista :D .

in constanta stiu ca ar veni minim 30 de insi pe care ii stiu eu:happy :happy

Aurel.D
27th March 2007, 18:33
Si punem pariu ca si la Constanta ar veni cateva mii :D? Ba chiar ar converti cateva sute de stelisti de conjunctura...:ok:

fanatic88
16th May 2007, 16:04
In urma cu cateva zile, presedintele dinamovist Nicolae Badea anunta ca, in aceasta vara, Dinamo va efectua un stagiu de pregatire in Austria, principala preocupare a conducerii dinamoviste fiind progamarea unor partide amicale cu adversari puternici. ProTV a anuntat in aceasta seara ca deja au fost perfectate trei asemenea intalniri, adversarii numindu-se: Werder Bremen, Sparta Praga si Red Bull Salzburg.


Dinamo, noua campioană a României, își va continua seria meciurilor amicale în țară și va juca azi, la Mioveni, împotriva divizionarei B Dacia, aflată în lupta pentru promovare în prima ligă. O dată cu vizita dinamoviștilor la Mioveni va fi inaugurată nocturna stadionului "Dacia", partida urmînd să înceapă la ora 19.30.

caine19
16th May 2007, 20:41
Dacia Mioveni - Dinamo 0-1 (min 60 ) :yeah: :yeah: Un gol superb , marca Danciulescu !

Sunt suprins de numarul mare de caini prezenti in tribune :ok: ! Tot asa ! Forza Campionii !!!

caine19
16th May 2007, 20:48
WooHoo !!! 3-0 pentru Caini !!!! Ce goluri superbe ! Multumim Dinamo pentru acest an de vis:bere: !

Celso
16th May 2007, 20:50
Francis DADY:D ...

Celso
16th May 2007, 21:13
4-0..super centrare Daddy, Cristea preia cu calcaiul si suteaza cu sete din 16 metri...gol frumos:drak: !

Final 4-0

surpriza placuta ...Daddy!:ok:

vlad1607
16th May 2007, 21:15
super meserie nigerianul nostru :D
DADDY DADDY DADDY :D

Celso
16th May 2007, 21:20
ce Elton frate....Daddy rulzzz:D :evil: :lol: ...da mai are unu ..Lawrence...pe asta nu l`am vazut:o:..ambii sunt componenti U 19 Nigeria

vlad1607
16th May 2007, 21:25
Nigger :D

caine19
17th May 2007, 16:59
Decat sa luat in echipa toate leprele de la echipele din p[rovincie , mai bine ne axam pe jucatori tineri africani ! Forza DInamo !

Aurel.D
17th May 2007, 18:00
Am putea avea o vorba pt. stelisti sezonul viitor: Who's your Daddy? :D

vlad1607
17th May 2007, 19:05
buna asta :D

fanatic88
17th May 2007, 20:51
usor-usor dinamo castiga din ce in ce mai multi suporteri

fanatic88
18th May 2007, 14:32
In aceasta seara, incepand cu ora 20:00, pe stadionul din Stefan cel Mare, campionii Romaniei vor intalni, intr-un meci caritabil o selectionata a pilotilor participanti la Bucharest Challenge.
Mai repede decat ne asteptam, Rednic va juca impotriva unei echipe antrenate de Andone, deoarece fostul antrenor dinamovist va conduce de pe banca selectionata pilotilor.
Intrarea va fi libera, iar clubul Dinamo si pilotii vor dona diverse sume de bani unei case de copii sau unui camin de batrini.

Meciul a inceput de circa un sfert de ora, Rednic a trimis in teren o echipa inedita, cu Danciulescu in poarta si Lobont atacant. Avand in vedere ca Lobont a inscris deja doua goluri, poate e cazul sa ne cautam portar!

In acest moment echipa pilotilor joaca in 12, Rednic i-a "imprumutat" pe Ganea si Onetto lui Andone!
Danciulescu a primit deja 3 goluri, e posibil sa ramana fara prima cuvenita pentru castigarea titlului!
Gooooooooooool Lobont! Are calitati, clar!
Niculescu total iesit din forma, nu a reusit sa treaca de centrul terenului.
Moti a inscris golul 4 pentru Dinamo.
Andone are in teren in acest moment 14 jucatori.
Scor la pauaza:4-4.

A inceput repriza a doua, Rednic ii mai acorda o sansa lui Niculescu, foarte slab in prima repriza, si il trece in poarta in locul lui Danciulescu. Bine ii face, sa simta si el ce e aia viata de portar! Ca destul ii chinuie pe altii!

Danciulescu crede ca el a fost jucatorul primei reprize si nu e impresionat de evolutia lui Lobont!

Romanovs inscrie spectaculos in poarta aparata de Clau!
E meciul portarilor, inscrie si Romanovs al doilea gol.
In acest moment scorul este, cu aproximatie, 8-7.
Speriat ca Lobont ar putea fi vazut de diversi impresari care cauta atacanti, Rednic a solicitat intreruperea transmisiei si retragerea camerelor de luat vederi!

Scor final: 8-8. A fost un meci de pregatire deosebit de util avand in vedere ce partida dificila ne asteapta sambata!

caine19
29th May 2007, 22:41
Cand avem primul turneu de pregatire :yes: ?

fanatic88
29th May 2007, 23:25
pai cred ca primul e cel din austria dar nu stiu exact data

fanatic88
14th June 2007, 01:28
intre 29 si 30 iunie, Dinamo va merge la Brasov pentru a participa la un mini-tuneu de pregatire. La acest stagiu de pregatire vor mai participa si formatiile Otelul Galati, Unirea Urziceni si Farul Constanta.

fanatic88
20th June 2007, 00:37
primul meci in turneul de la Zell am See va fi cu SK Dynamo Èeské Budìjovice, invingatoarea joaca apoi cu invingatoarea din Duisburg-Besiktas

este posibil sa intalneasca si levski ...ca o avanpremiera din cl :)

caine19
21st June 2007, 11:42
Sau cu Besiktas :evil: :evil: :evil:

fanatic88
21st June 2007, 17:48
si de besiktas se poate trece :D

Celso
29th June 2007, 19:12
Otelul - Dinamo 0:1 , min 7, amical in patrulaterul de la Brasov....gol Cristea:yeah:

edit ...2-0 Dinamo...min 9...Danciulescu:yeah:

2-1...din penalty Jula

3-1 in min 44, gol Bratu dupa o faza frumoasa a lui Zicu

caine19
29th June 2007, 20:13
Frumos golul 3 :great::bere:

Celso
29th June 2007, 20:37
gooooooooool oprita:evil: .....bine ai venit spartane:drak:

Celso
29th June 2007, 20:47
gol Bratu,,,,din penalty....il reinventam pe Bratu, de fapt Mircea:D...asa cum v-am zis:evil:

5-1

caine19
29th June 2007, 21:12
5-1 un scor bun :yeah::yeah:...

bonus : steaua 1-2 APOEL :evil::evil::evil:

fanatic88
30th June 2007, 00:11
frumos debut oprita si revenirea lui bratu la fel ...de zicu ce mai e de zis...

caine19
30th June 2007, 14:13
Am facut 3-3 in finala turneului cu Urziceniul...

pacat ca am pierdut la penaltyuri:no:...

Au ratat Moti si china :D, ce surpriza :happy:happy

Rossi
30th June 2007, 14:33
pana in pauza Unirea nu a miscat in fata noastra (3-1) ... daca se juca la rezultat ii bateam la diferenta de 6 goluri ....

in a 2-a repriza , Rednic a jucat insa cu doar cu 3 titulari : Blay , Margaritescu , Moti ... cu un atac format din Codreanu si Mendy ...

cip_81
30th June 2007, 14:40
Codreanu, Mendy, Margaritescu si Blay n-au fata de Dinamo...iar eu am curaj sa pun pariu cu oricine ca Margaritescu nu va castiga niciodata acel pariu cu Rednic. El nici din 11m nu e in stare, daramite din afara careului. Rar mi-a fost dat sa va un asemenea jucator lipsit de atat de multe calitati...in afara de determine nu are nimic, nimic, nimic.

caine19
30th June 2007, 14:43
o fi el prost da e mai bun ca Ropo pe postul ala :D...

Celso
30th June 2007, 14:46
esti cam rau;)...cu astia am umilit stii tu pe cine...de Marga usor usor o sa ne despartim....dar nu iti ma fa prea multe pareri dupa amical....de aia e bine, ca aceste meciuri de pregatire sa nu fie televizate:)

Blay joaca prea bine, e cuminte, nu ai probleme cu el....spre deosebire de Pulhac, care umple revistele de scandal cu tarfele lui, prost mai e:confused:

cip_81
30th June 2007, 14:57
Nu trag concluziile dupa un meci, ci mi-am intarit parerile despre unul si altul. Margaritescu: forta nu, tehnica, fizic nu, lovitura de cap nu, picior stang nu, sut nu, joc de constructie nu (in fotbalul modern mijlocasul defensiv participa la faza de constructie...nu mai sunt vremurile alea in care doar le dadea peste picioare adversarilor). Or, un fotbalist fara atatea calitati (mai ales cele fizice, f importante pentru un asemnea post) pentru ce sa-l mai jucam titular?
Cat il priveste pe Pulhac...putin imi pasa ce face in afara terenului si putin imi pasa ca e tarat in scandaluri fara voia lui, atata timp cat isi face bine treaba pe teren. Blay, daca nu apare in reviste de scandal, dar lufteaza in propriul careu ca un incepator, cade in fund ca un copil care abia invata sa mearga, da cu adversarii de pamant in propriul careu, paseaza gresit, scapa mingea pe sub picior ce am rezolvat? Nimic. Fotbalisti cu care sa joci impotriva Farului, Jiului, pandurilor, nu impotriva stelei, rapidului sau celor de afara.

Celso
30th June 2007, 14:59
Gatusso ce calitati are in afara de forta si dat la gioale?:D

vom vedea ce face si Pulhac in viitor....pe mine nu mai ma impresionat deloc de la meciul cu Benfica incoa...il vad tot mai moale, pe dreapta va fi Stoican, dar pe stanga cine? (Musat e totusi neexperimentat!...) daca maine trebuia sa jucam turul III ce faceam :|?

oricum io am incredere in Rednic...si in orice face el la echipa! cat timp va fi el acolo, zic totusi ca nu ar trebui ca noi sa ne bagam!

fanatic88
30th June 2007, 15:26
marga e usor de inlocuit dar ropo are de muncit mult ...

fanatic88
4th July 2007, 23:57
Dinamoviștii au ajuns în această după-amiază în Austria, după un drum de două ore cu avionul pînă la Munchen și alte două ore de mers cu autocarul pînă la localitatea Flachau, unde vor avea cantonamentul. Alb-roșiii vor sta în Austria 17 zile și vor avea de disputat minimum 6 partide amicale. Programul echipei, conform site-ului oficial al clubului, este următorul:

08.07.2007 ora 16.00: Burghausen - DINAMO
10.07.2007 ora 18.30: Eintracht Frankfurt - DINAMO
12.07.2007 ora 18.30: Motherwell - DINAMO
15.07.2007 ora 18.30: Sparta Praga - DINAMO

18.07.2007: Turneul Wuestenrot Versicherungs Cup de la Zell Am See. Participa Dinamo, Budejovice, MSV Duisburg și Beșiktaș. Dinamo va juca primul meci în compania celor de la Budejovice și va începe de la ora 16.00.

20.07.2007: Finala mica si finala mare a turneului. Meciurile vor incepe de la ora 18.00.

Rossi
8th July 2007, 22:42
BURGHAUSEN 0-3 DINAMO

min. 37: GOL Dinamo! Musat a centrat de pe partea stanga, Bratu a preluat si a marcat cu un sut sub transversala!
min. 47: GOL Dinamo! Zicu a marcat dintr-un penalty obtinut de Florin Bratu!
min. 85: GOL Dinamo! Florin Bratu marcheaza al doilea sau gol al meciului.


Prima repriza:

-------------Romanovs
---Blay---Nastase---R.Stefan---Musat
--------------Margaritescu
---Bratu-----Fernandes-----Zicu
------Niculescu----Danciulescu


Repriza secunda:

------------Romanovs(Posteuca 75)
---Scarlatache---Nastase---Moti---Pulhac
--------------Ropotan
-----Zicu----Cristea-----Chiacu
---------Bratu---Danciu(Predescu 60)

fanatic88
9th July 2007, 00:30
da cu loby ce s-a intamplat?

Rossi
9th July 2007, 00:44
da cu loby ce s-a intamplat?

Lobont , Catalin Munteanu si Oprita nu au jucat deloc ... Valoarea lor o stie Rednic , tre' sa-i lase si pe ceilalti sa joace :ok:
Si oricum , nu putea sa ruleze 25 de jucatori intrun singur meci ...

fanatic88
9th July 2007, 00:45
ai dreptate ...stie rednic ce are de facut


oricum in privinta portarilor nu trebuie sa ne facem griji

bob
9th July 2007, 10:14
ma, dar nu era vorba ca sport.ro transmite meciurile lui dinamo ? ieri, nimic. ca pe cimitiristi au putut sa-i dea , sa radem de ei !

fanatic88
9th July 2007, 10:27
asa era anuntat ... nici pe site-ul lor celebru nu au dat nimic

Celso
9th July 2007, 12:24
azi batem si pe Eintracht....desi noi vrem doar sa vedem ce joaca unii jucatori:D

resita
9th July 2007, 13:18
parca maine este meciul :thinkso::thinkso::thinkso:

bob
9th July 2007, 14:34
maine e meciul, dar il da sau nu ?

bob
9th July 2007, 14:39
gata. am gasit.

Sport.ro si www.sport.ro pregatesc o saptamana cu transmisiuni de foc. Vei avea ocazia sa fi mai aproape de favoritii tai de la Dinamo si CFR Cluj. Toate meciurile de pregatire al celor de la Dinamo si CFR Cluj, vor fi transmise in direct pe Sport.ro si pe www.sport.ro.
Luni de la ora 18:00: CFR Cluj - Lokomotiv Moscava
Marti de la ora 19:30: Dinamo - Eintracht Frankfurt
Miercuri de la ora 17:00: CFR Cluj - Zaglebie Lubin
Joi de la ora 19:30: Dinamo - Motherwell.
Vineri de la ora 19:30: Dinamo - Sparta Praga

In urmatoarea saptamana, Sport.ro si www.sport.ro vor transmite:
18 iulie, ora 17:00: Dinamo - Budejovitze
20 iulie, ora 20:00 Dinamo - Besiktas

Rossi
9th July 2007, 14:51
maine e meciul, dar il da sau nu ?

Luni, 09 Iulie
18:00 Fotbal amical, CFR Cluj – Lokomotiv Moscova (DIRECT)

Marti, 10 Iulie
19:30 Fotbal amical, Dinamo – Eintracht Frankfurt (DIRECT) :ok:

Miercuri, 11 Iulie
16:00 Fotbal amical, Dinamo – Eintracht Frankfurt (RELUARE)
17:00 Fotbal amical, CFR Cluj – Zaglebie Lubin (DIRECT)

Joi, 12 Iulie
19:30 Fotbal amical, Dinamo – Motherwell (DIRECT) :ok:

Sambata, 14 Iulie
14:35 Rezumate Dinamo si CFR Cluj

Duminica, 15 Iulie
19:30 Fotbal amical, Dinamo – Sparta Praga (DIRECT) :ok:

resita
10th July 2007, 19:20
hai ca incepe meciul :ok:

meciul poate fi vizionat si aici http://www.sport.ro/live/

Celso
10th July 2007, 19:44
ce sa faci in balta aia:angry:

resita
10th July 2007, 19:44
baie :P:P:P

Celso
10th July 2007, 20:00
gol Moti.....ce baga aia la boxele alea:happy

resita
10th July 2007, 20:01
frumoasa centrare :ok:

Celso
10th July 2007, 20:15
tainainainainainana :D 2-0, Cristeainho:D

TaciAcolo
10th July 2007, 20:20
macar pe niste desculti sa`i bateti :D

Celso
10th July 2007, 20:23
lasa ma ca aia nu-s desculti:)...sunt in Bundesliga totusi.... unii nu bat nici descultii:happy

Celso
10th July 2007, 20:59
3-0...Danciu:)

resita
10th July 2007, 21:02
suntem prea buni pt. ei :D:D:D

delaparis
10th July 2007, 21:04
Nu vad meciul ... cum se joaca ?

fanatic88
10th July 2007, 22:58
ce faze a facut danciu :D

Rossi
11th July 2007, 01:55
Dinamo - Eintracht Frankfurt 3 - 1

Ai nostri au dominat meciul de la inceput si pana la sfarsit ... nu s-a pus problema castigatoarei.
Terenul greu , zici ca plouase 3 zile si 3 nopti ... nemtii inferiori la toate capitolele , au jucat dur , la unele faze chiar foarte dur ... sper sa nu avem accidentati in lot dupa acest meci ...

bob
11th July 2007, 09:28
ori suntem noi destul de buni, ori aia sunt varza rau de tot. le-am bagat mintile in cap nemtalailor !

Celso
11th July 2007, 09:30
si aia varza si noi buni....pai naiba, avem 2 echipe:happy....una prima repriza, alta a doua....e perfect acum, daca vede Mircea ca nu joaca o echipa bine intr-un meci, o baga pe a doua:Dmeciul viitor

fanatic88
11th July 2007, 19:50
cati antrenori mai sunt asa privilegiati ...sa aibe 2 echipe asa competitive amndoua

Celso
12th July 2007, 19:37
Dinamo-Motherwell 1:0 ...Danciulescu

edit: 2:0, Niculescu .....rupem tot:evil:

incepe concertul:drak:

resita
12th July 2007, 20:10
primesc prima ca batem la 3 diferenta, de aceea trag baieti asa :P:P:P

Celso
12th July 2007, 20:11
e prima...ce naiba , glume de TV....doar sunt amicale:)

2-1, gol dintr-o lovitura libera foarte aproape, nu prea avea ce face Romanovs, a batut la vinclu ala:)

Universal
12th July 2007, 21:16
Finish 3-1 pentru Dinamo

bun joc :ok: Bratu cu o frumoasa evolutie

Celso
12th July 2007, 21:18
dap, Bratu iar bine, N&D bine, Romanovs bine, Fernandes bine, Ropo...toti ce sa mai:o:

mai bine mai fac si ei un egal:groggy:...nu de alta, dar prea multe victorii strica....:groggy::D

Universal
12th July 2007, 21:19
Ce mai, daca ajungeti in Liga, atunci m-as bucura si mai mult, acum merge totul,sa speram ca aveti sorti buni si adversari acceibili, ar fi mare pacat ca aceasra echipa sa nu ajunga in Liga

caine19
12th July 2007, 22:04
Asa ziceam si eu , numai ca nu depinde numai de noi :) .

Daca dam de liverpool sau de sevilla ce puteam face ?:o:

fanatic88
12th July 2007, 22:59
Dinamo-Motherwell 3:1

o echipa tare din scotia ...poate ne-au pregatit pt cele de la glasgow

ce atac avem Doamne ...

Rossi
13th July 2007, 00:38
Dinamo - Otelul 5-1
Dinamo - U. Urziceni 3-3
Dinamo - Wacker 3-0
Dinamo - Eintracht F. 3-1
Dinamo - Motherwell 3-1

vad ca atacul merge super ... minim 3 goluri pe meci :ok:

Luis Garcia10
13th July 2007, 00:41
O echipa tare din Scotia? :groggy: Nu e deloc printre fortele din SPL :rolleyes:

Rossi
13th July 2007, 00:47
O echipa tare din Scotia? :groggy: Nu e deloc printre fortele din SPL :rolleyes:

locul 10 ... o echipa buna , dar , sub valoarea celor de la Celtic sau Rangers ...

caine19
13th July 2007, 12:21
Nu e nici pe jumatatea noastra...

Cred ca ne luptam cu celtic la titlu :D :yeah: ...

fanatic88
13th July 2007, 16:33
luis garcia daca nu ai urmarit campionatul nu ai de ce sa vorbesti

dannyreddog
13th July 2007, 23:16
Salut,care este opinia voastra in legatura cu jocul prestat de caini in ultimele amicale?Ce va place in jocul echipei? Ce nu va place in jocul echipei?

caine19
13th July 2007, 23:32
Noroc...


Bine ai venit pe OLS :ok: !

Pai sunt multumit (spre foarte)de jocul echipei . Cred ca ne-ar mai lipsi un mijlocas la inchdere si totul ar fi perfect .

delaparis
13th July 2007, 23:37
merge merge ... pana acum nimic de zis ... daca am un picior de lemn zic ca il ating si bat in ... picior :D

fanatic88
14th July 2007, 00:49
salut dannyreddog ...bun venit pe forum

jocul lui dinamo e impresionant cel putin la atac nimic de zis...la mijloc poate mai lucra rednic

Luis Garcia10
14th July 2007, 00:54
luis garcia daca nu ai urmarit campionatul nu ai de ce sa vorbesti

Si tu l-ai urmarit este? :groggy: Locul 10 intr-o liga de 14....e cam prima care scapa de retrogradare :rolleyes:

delaparis
14th July 2007, 00:58
adica prima clasata din campionate balcanice ? :D ... glumesc ...
serios sunt tari astia totusi

Luis Garcia10
14th July 2007, 01:03
If you say so :sleep: Oricum...eu m-am luat de chestia asta fiindca am auzit de o echipa tare din Scotia! Atlfel nu ma bagam in seama :D :ok:

fanatic88
14th July 2007, 01:06
Motherwell FC Celtic Glasgow 1:1
Celtic Glasgow Motherwell FC 2:!
Motherwell FC Glasgow Rangers 1:2
Motherwell FC Glasgow Rangers 0-1


nu sunt rezultate notabile da a facut fata celor mari ..nu s-a facut de rusine ...nu am zis ca e cine stie ce echipa dar nici nu e neglijat

resita
15th July 2007, 12:28
azi de la ora 19.30 DINAMO - Sparta Praga

meciul in direct pe sport.ro

Rossi
15th July 2007, 21:50
Dinamo - Sparta Praga 1-2 (1-0)

Bratu nu poate juca mijlocas stanga ...
Zicu nu se simte in largul sau pe dreapta ...
Oprita nu are fata de Dinamo ...
Nu putem juca cu Niculescu ,Danciulescu si Bratu in acelasi timp pe teren ...

La loviturile de colt sau loviturile libere din preajma careului ... NU trebuie sa stam cu toti cei 10
jucatori de camp in propriul careu ... trebuie minim 1 om in afara careului de 16 !!!!

Buba noastra e pe partea dreapta ... 90% dintre goluri le-am luat pe partea lui Blay ...
Ingrijorator e faptul ca nici Stoican nu e jucatorul pe care il stiam ...
avem nevoie urgent de un fundas dreapta

Zax
15th July 2007, 22:22
la Sparta Praga nici macar n-a jucat vre-un titular tot meciu

:limba:

georg40
15th July 2007, 22:26
"Amicalele " nu trebuie supraevaluate, indiferent de echipa in cauza si simpatiile respective.

fanatic88
16th July 2007, 00:19
foarte bune observatii bianco mai ales in ceea ce priveste partea dreapta

nu stiu ce are de gand rednic sa faca cu oprita dar nu-l vad bine ...nu prea are loc

Rossi
16th July 2007, 01:20
la Sparta Praga nici macar n-a jucat vre-un titular tot meciu

:limba:

serios ? afla ca te-ai inselat !
tu ce incerci sa faci acum ? sa scuzi rezultatele rusinoase obtinute de steaua ?!

Rossi
16th July 2007, 01:23
nu stiu ce are de gand rednic sa faca cu oprita dar nu-l vad bine ...nu prea are loc

pe Rednic nu l-a interesat rezultatul ... daca juca pentru rezultat , nu rula 21 de jucatori in 90 de minute ...

poate ca e normal ce face acum .... daca nu da acum o sansa tuturor, in amicale , atunci cand ?! ... sa faca teste in meciuri oficiale ?

dannyreddog
16th July 2007, 18:10
Imi place jocul atacantilor,nimic de reprosat dar cand vine vorba de aparare se schimba foaia,intr-adevar partea dreapta a apararii cu Blay care inca de la inceput mie mi s-a parut prea lent,dar am observat ca golurile le primim din faze fixe si cu Eintracht, si cu Moterwhell respectiv campioana Cehiei Sparta Praga... Sper sa remedieze Rednic aceste probleme pana la inceputul campionatului...

fanatic88
16th July 2007, 22:02
partea dreapta si un mijlocas la inchiderea trebuie sa puna la punct rednic

Rossi
17th July 2007, 20:59
DINAMO - Bischofshofen 2-0 (la pauza)

---------------------Romanovs-------------------
----Stoican-----Moți------Izvoranu-----Mușat-----
---------------------Ayangma--------------------
---Predescu-----Fernandes------C.Munteanu------
---------------Oprița--------L..Ganea-------------


sper ca Ayangma sa fie mijlocasul la inchidre de care avem nevoie ...:ok:

caine19
17th July 2007, 21:38
E transmis meciul :D ?

ca pe sport.ro nu apare nimic la mine :) ...

Astept 5-0 la final :yes:

Rossi
17th July 2007, 22:03
E transmis meciul :D ?
nici macar la radio :)

DINAMO - Bischofshofen 9-1 (la final)

In repriza secunda au mai intrat : Posteucă în locul lui Romanovs, Chiacu în locul lui Stoican și Ropotan în locul lui Ayangma

9-1, min. 91, Predescu realizează dubla
8-1, min. 90, L. Ganea înscrie din nou
7-1, min. 83, Stahl reduce din diferență din penalty
7-0, min. 78, L. Ganea realizează hat-trick-ul
6-0, min. 72, Oprița dupa o cursa de 20 metrii finalizeaza cu gol
5-0, min. 70, C. Munteanu înscrie cu capul, bară-gol
4-0, min. 66, L. Ganea marchează din pasa lui Cătălin Munteanu
3-0, min. 45, L. Ganea marchează
2-0, min. 24, Predescu îl lobează pe portar și înscrie
1-0, min. 18, Fernandes trimite la vinclu mingea pasată de Mușat

caine19
17th July 2007, 23:45
Iar am luat gol :(...

Oricum , vad ca a jucat Rednic cu echipa a 2-a

fanatic88
17th July 2007, 23:55
trebuie sa fii fost un meci pe cinste ...

Celso
18th July 2007, 17:48
Iar am luat gol :(...

penalty:)

ce vrei, asta e fotbalul!

caine19
18th July 2007, 17:50
1-1 HT cu Cesce Budejovice :) ...

iar am ratat mult . Trebuie sa dam macar 2 goluri in repriza a 2-a :yeah:

Zax
18th July 2007, 17:53
Iar am luat gol :(...

Oricum , vad ca a jucat Rednic cu echipa a 2-a




echipa a 2-a pe dracu.... inafara de lobont au jucat toti titularii :ok:

Celso
18th July 2007, 18:04
echipa a 2-a pe dracu.... inafara de lobont au jucat toti titularii :ok:

ieri mah???...Predescu, Ganea, Oprita...Izvoranu..si altii sunt solutii de rezerva deocamdata....doar Moti,Fernandes si Munteanu au fost titularii:)

Zax
18th July 2007, 18:10
credeam ca zice de meciu de azi, scz :)

fanatic88
18th July 2007, 18:18
slabut tare mijlocul cu margaritescu

Rossi
18th July 2007, 18:59
Dinamo - Dynamo Budejovice 2-1

fanatic88
18th July 2007, 19:11
foarte buna achizie a facut dinamo cu zicu

caine19
18th July 2007, 19:48
Dap... ne-a salvat meciul asta :yeah::yeah:

fanatic88
19th July 2007, 00:16
ii doresc sa o tina tot asa

Rossi
19th July 2007, 08:22
Dinamo - Otelul 5-1
Dinamo - U. Urziceni 3-3
Dinamo - Wacker 3-0
Dinamo - Eintracht F. 3-1
Dinamo - Motherwell 3-1
Dinamo - Sparta Praga 1-2
Dinamo - Bischofshofen 9-1
Dinamo - D. Budejovice 2-1

echipa nu s-a miscat rau in aceste amicale ... ceea ce ne da mari sperante pt sezonul care sta sa inceapa :ok:

Vineri, 20 Iulie :
11:05 , Fotbal amical , Dinamo – Ceske Budejovice (RELUARE)
19:00 , Fotbal amical , Dinamo – Besiktas Istanbul (DIRECT)

fanatic88
19th July 2007, 15:15
19:00 , Fotbal amical , Dinamo – Besiktas Istanbul (DIRECT)
o avanpremiera pt cl ?:)

SAMM
19th July 2007, 15:19
Dinamo - Otelul 5-1
Dinamo - U. Urziceni 3-3
Dinamo - Wacker 3-0
Dinamo - Eintracht F. 3-1
Dinamo - Motherwell 3-1
Dinamo - Sparta Praga 1-2
Dinamo - Bischofshofen 9-1
Dinamo - D. Budejovice 2-1
]


doar sparta se apropie de nivelul echipelor cap de serie in turul 3, si ati luat-o

va fi greu, va calificati doar cu sansa mare la tragerea la sorti

fanatic88
19th July 2007, 15:25
eu as fi bucuros sa o luam de la echipa cu care vom cadeam in deplasare cu 2-1 acasa ne calificam

SAMM
19th July 2007, 16:20
eu as fi bucuros sa o luam de la echipa cu care vom cadeam in deplasare cu 2-1 acasa ne calificam

acolo ati fost pe neutru

fanatic88
19th July 2007, 16:25
...si nu ne-am facut de rusine ...si rednic a rulat aproape 2 echipe

Rossi
20th July 2007, 13:35
o avanpremiera pt cl ?:)

aham :ok:

Rossi
20th July 2007, 21:31
Dinamo - Dynamo Budejovice 2-1

Dinamo - Besiktas Istanbul 8-7 (0-0, 0-0) :ok:

Celso
21st July 2007, 12:01
Stefan Radu:lol::yeah::yeah::yeah::yeah:

Leo
20th January 2008, 14:45
In cantonamentul de la LARNACA astazi DINAMO joaca primul meci amical in compania echipei METALURG LIEPAJAS

Dogville
20th January 2008, 15:16
3-1 scor corect....Cristea,Gusev si Niculescu...:D

Nightwish
20th January 2008, 16:49
3-1 scor corect....Cristea,Gusev si Niculescu...:D

Mai degraba 0-2 :D

Dogville
20th January 2008, 17:02
...mda.....urita treaba....nu e frumos sa pierzi cu o echipa de neica nimeni dar daca ne-au servit porcaria asta de rezultat.....zic si eu ca un mare filozof grec...ASTA E!!!.....totusi..se-anunta nori negri.....

Nightwish
20th January 2008, 17:46
...mda.....urita treaba....nu e frumos sa pierzi cu o echipa de neica nimeni dar daca ne-au servit porcaria asta de rezultat.....zic si eu ca un mare filozof grec...ASTA E!!!.....totusi..se-anunta nori negri.....

Sa fim seriosi, a fost un amical.. Asta e rolul amicalelor, faci experimente pentru a nu fi nevoit sa le faci in partidele oficiale.

Rossi
20th January 2008, 19:02
0-2

............................ Lobont (Romanovs) ............................
Todorovski (Stoican) ... Moti ... R.Stefan ... Pulhac (Musat) ...
.......................... Ropotan (Margaritescu) .........................
.... Cristea (Torje) ...... (Vranjkovic) ...... Zicu (Bostina) ....
........... Bratu (Niculescu) ........... Danciu (Ganea) ...........


pentru ce mai testati verzele ? de astia trebuie sa scapam cat mai repede cu putinta ...
(Oprita , Goian , Scarlatache , Izvoranu , C.Munteanu , Galiqio , Blay)

Leo
22nd January 2008, 14:21
astazi DINAMO joaca un amical cu MLADA BOLESLAV , ora 15

Leo
22nd January 2008, 16:14
slab , foarte slabut , DINAMO este condusa la pauza cu 2 - 0

Aurel.D
22nd January 2008, 16:22
bai frate, lui Pulhac asta nu ii este sila sa traiasca?? Cum poate sa continue cu nesmitirea si indolenta?? :headbang: Sa plece la Timisoara si sa ne lase dracu'...

Nightwish
22nd January 2008, 16:36
Pai zicea Borcea ca nu vrea sa intareasca un Rival, vanzandu-l pe Pulhac la Poli :happy. Mai bine il intarea :D

samar
22nd January 2008, 17:10
Unde este fratele meu ca tre' sa-i dau vestea asta despre Dinamo-Mlada 0-2:D Offfffff...echipa lui cu cel mai puternic lot pierde din nou cu acelasi rezultat....si mai ciudat este ca e echipa de Liga 1:drak:

aaaa...si apropo...dragi redactori ai onlinesport news...va rog sa rectificati pe prima pagina faptul ca Dinamo a jucat cel de-al doilea meci din Cipru,nu primul:evil:

Aurel.D
22nd January 2008, 17:26
:) aaa, tu esti sora lui dogville, de care vorbea ieri? sa inteleg ca sunteti doi frati uniti :D

samar
22nd January 2008, 17:32
:) aaa, tu esti sora lui dogville, de care vorbea ieri? sa inteleg ca sunteti doi frati uniti :D

Daaaaaaaaa...m-ai identificat,ca sa zic asa:DSuntem foarte uniti intr-adevar:yeah:Si ca sa raman on topic...tre' sa mi-l gasiti pt ca a disparut si nu stie ce s-a intamplat in acest meci amical:lol:

vlad1607
22nd January 2008, 17:43
un nou rezultat mare :D ....nu conteaza scorul in meciurile de pregatire...dar ideea e sa auzim vesti bune adica , ca echipa joaca....nu ca pulhac e praf ( in continuare....)

forza cainii! :)

Rossi
22nd January 2008, 18:32
Dinamo-Mlada 0-2:D

si care e problema ? crezi ca daca nu *** tu nu stiam cat e scorul ?
mai bine ai avea grija de cuibul vostru ... nu ne duce noua grija

on topic : al doilea amical ... a doua infrangere ... sper ca Borcea sa realizeze ca Dinamo mai are nevoie de 3-4 jucatori ...

vlad1607
22nd January 2008, 18:49
de antrenor in primul rand avem nevoie!!!! nu de jucatori.

Aurel.D
22nd January 2008, 18:52
Desi nu ma incanta aceste rezultate nu pun mare pret pe amicale. Pe de alta parte este de retinut ca Talnar incearca mai multe variante de echipa si in plus se rateaza foarte mult din ce am inteles...]
Cred totusi ca Dinamo va avea un retur bun, daca nu foarte bun!

vlad1607
22nd January 2008, 18:56
aurele normal ca nu are rost sa ne agitam prea tare cu amicalele astea...dar totusi sunt curios ce partitura o sa arate baietii in retur pt ca nu cred in strategul Talnar....la tineret sa fie sanatos...la Dinamo e nevoie de un Antrenor adevarat, de un pedagog care sa fie pus la curent cu fotbalul modern ....nu de un Talnarson care in afara de suveica si de 5-2 nu prea stie mare lucru..

Dogville
22nd January 2008, 19:08
Unde este fratele meu ca tre' sa-i dau vestea asta despre Dinamo-Mlada 0-2:D Offfffff...echipa lui cu cel mai puternic lot pierde din nou cu acelasi rezultat....si mai ciudat este ca e echipa de Liga 1:drak:

:

...bravo....frumoasa veste mi-ai dat....las' ca vorbim noi duminica...de n-oi face tu galerie pentru Dinamo...sa-mi spui mie...cutzu...:drak:

Rossi
23rd January 2008, 11:26
DINAMO - METALURG LIEPAJAS 0-2
DINAMO - MLADA BOLESLAV 0-2

super ...

Aurel.D
23rd January 2008, 13:40
nici ca imi doream mai mult.....:D

Leo
23rd January 2008, 14:53
nu sunt asa importante amicalele

resita
23rd January 2008, 17:18
DINAMO - METALURG LIEPAJAS 0-2
DINAMO - MLADA BOLESLAV 0-2

super ...

ne apropiem de 007 :headbang::headbang::headbang:

vlad1607
23rd January 2008, 19:35
ba resita da-o dreaq...ce dramatizezi atata...mare chestie 2 amicale....nu zic ca echipa joaca bine dar pierde din intamplare da lasa-i frate sa-si termine pregatirea si dupa aia sa tragem concluziile...

cip_81
23rd January 2008, 20:36
Sa zicem ca in turneul asta de pregatire mai inchidem ochii si mai inghitim ce ni se serveste, avand in vedere ca este axat in special pe pregatirea fizica (cu toate ca daca ne prezentam cu echipa a doua aveam 2 victorii pana acum)...dar in cel de-al doilea turneu, atunci cand se va pune accentul pe pregatirea tehnico-tactica si se va cristaliza o formula de echipa, nu se mai accepta scuzele astea puerile, chiar daca e vorba pana la urma doar de simple partide amicale.

Rossi
24th January 2008, 12:55
DINAMO - METALURG LIEPAJAS 0-2
DINAMO - MLADA BOLESLAV 0-2

ora 15:00 : Dinamo vs FC Gyeognam

prevad o noua infrangere ...

Aurel.D
24th January 2008, 13:19
Si ce daca? :D Din ce am inteles, oricum pana acum nu prea au lucrat cu mingea...trebuie sa ii desluseasca tainele..:happy

samar
24th January 2008, 13:33
Merg pe meci egal...:D

samar
24th January 2008, 17:27
Eeei bine,prieteni..???Ce ziceti..?Mergeti pe mana mea de acum incolo..??:ok:
Nu sunt la prima abatere de acest gen...:evil:

Dogville
24th January 2008, 17:49
..mergeti fratilor pe mina sora-mii mai mare....e ceva de speriat......

Aurel.D
24th January 2008, 19:34
o sa ii trimit pe pm biletele pe care vreau sa le joc la pariuri!! :)
on topic: eu astept totusi primul meci oficial...:ok:

samar
24th January 2008, 21:50
o sa ii trimit pe pm biletele pe care vreau sa le joc la pariuri!! :)
on topic: eu astept totusi primul meci oficial...:ok:

15 mii omule...:DThe tips are always taxed!!!
Off topic : Daca si acest msj imi va fi sters....God help the INFRACTOR :rosu:

Dogville
24th January 2008, 22:20
on topic....ma lasa nervii pina la primul meci oficial....
off topic.....vezi ca inca nu mi-ai dat rest la suta aia,sor-meo...deci..repede....Bari_Mantova si..Lecce_Crotone.....

samar
25th January 2008, 00:33
on topic....ma lasa nervii pina la primul meci oficial....
off topic.....vezi ca inca nu mi-ai dat rest la suta aia,sor-meo...deci..repede....Bari_Mantova si..Lecce_Crotone.....

On topic : Si eu astept cu nerabdare primul meci oficial (al vostru evident):D

Off topic : Mi-ai spus ca pot sa pastrez restul ( O dai la intors caineee???):no:

vlad1607
25th January 2008, 08:38
draga rapidista cum ramane cu aia : " punctele cardinale mai multe decat titlurile voastre nationale ? " :D

aici discuta cainii....ori te trezesti la realitate si faci ca fratele tau :D ori bye bye :D

samar
25th January 2008, 13:42
draga rapidista cum ramane cu aia : " punctele cardinale mai multe decat titlurile voastre nationale ? " :D

aici discuta cainii....ori te trezesti la realitate si faci ca fratele tau :D ori bye bye :D

Draga dinamovist...In primul rand acest forum este deschis pt comentarii si din cate stiu eu este democratie...:cool:
In al doilea rand....nu stiu daca este frumos din partea ta sa ma atentionezi in momentul in care comentez ceva real...Nu este adevarat ca Dinamo a terminat meciul la egalitate 2-2???sau ma insel eu???
In ceea ce priveste prima fraza cu o usoara tenta de ironie...iti reamintesc ca eu nu am jignit si am aceleasi pretentii de la ceilalti cu care intru in dialog...:)

vlad1607
25th January 2008, 14:28
nici eu nu am jignit ci : " nu stiu daca este frumos din partea ta sa ma atentionezi in momentul in care comentez ceva real " adica exact asa e punctele cardinale sunt ma multe decat titluri voastre nationale :D

apoi democratia de care pomenesti tu pompos incercand sa epatezi....nu implica oare si o doza de bun simt elementar care de exemplu pe mine ma impiedica sa postez pe sectiunea fanilor rapidisiti pt ca....este coltisorul lor :)

cred ca m-am facut inteles....

o zi buna si Forza Cainii :D

samar
25th January 2008, 14:54
Domnule drag...Coltisorul de care vorbeai se intituleaza "Cafeneaua Cainilor" iar acolo puteti discuta intre voi dinamovistii....:)
Celelalte threaduri chiar daca implica clubul Dinamo sunt deschise pt oricine doreste sa comenteze despre evolutii,meciuri amicale,transferuri ,indiferent de religia sau rasa acelui om...
Daca este sa respectam ce ai spus tu...inseamna ca nu vom mai avea parte de incitari,discutii aprinse si polemici ceea ce duce implicit la ...ceva sec!!!
Asta este parerea mea...si sper sa ne intelegem...:D

Dogville
25th January 2008, 17:47
...usurel voinicilor ca dati in clocot....Vlade....ma-ntelegi.....suportera de mai sus o fi rapidista...dar in primul rind e sor'mea (deci are..pile:D).....si are tot dreptul sa vorbeasca......nu e nevoie sa ne comportam aici ca in peluza,da?...Aurel a spus ca poate posta orice suporter nedinamovist daca acesta respecta citeva reguli elementare de bun simt.....deci...sor'meo...ai cuvintul....:D...

vlad1607
25th January 2008, 20:40
" draga bre" :D amandoi aici "locul " se numeste Suporter Dinamo ! samar esti caine? :D dc nu...nu...

Rossi
26th January 2008, 06:44
Domnule drag...

te dai la barfa ... daca vrei sa barfesti cu fratiorul tau , poti sa o faci la tine in casa ... nu ne intereseaza cand faceti piata si ce rest trebuie sa va dati unu la altu .... aici e suporter Dinamo si nu faci tu "legea" in "curtea" noastra , cum nici noi nu facem "legea" in cuibul rapidului ... sincer nu ne intereseaza parerea/pronosticul unui/ei rapidist/e ...

Leo
26th January 2008, 12:13
pt cei doi fratiori : va spun pt ultima oara , lasati-o mai moale , nu mai agitati spiritele

vlad1607
26th January 2008, 15:12
te dai la barfa ... daca vrei sa barfesti cu fratiorul tau , poti sa o faci la tine in casa ... nu ne intereseaza cand faceti piata si ce rest trebuie sa va dati unu la altu .... aici e suporter Dinamo si nu faci tu "legea" in "curtea" noastra , cum nici noi nu facem "legea" in cuibul rapidului ... sincer nu ne intereseaza parerea/pronosticul unui/ei rapidist/e ...

EXACT !

Rossi
29th January 2008, 15:20
DINAMO - VIKTORIA PLZEN ora 15:00

Dinamo va începe meciul în formula:

---------------Lobonț
--Todorovski--Moți--Izvoranu--Mușat
---------------Mărgăritescu
------Torje------Boștină----Căt.Munteanu
-------------Bratu-----L.Ganea

adik suntem muci ... Izvoranu e varza , Munteanu nu are ce cauta in divizia A , Bostina e bun ca rezerva lui Zicu ,
Cristea lipseste , Musat nu e copt ... daca scoatem un egal , sa ne pupam in ****

vlad1607
29th January 2008, 17:43
final 4-2 pt noi cel mai mult ma bucur pt golul marcat de LIviu Ganea si de revenirea lui zicu

Dogville
29th January 2008, 18:14
Sa scuipam in sin fratilor.....2 chiftele Bratu.....(unde erai Bratule cu Rapidu'.....dormeai,nu???)......Bostina (cred ca e greseala...eu pina nu vad nu cred...)...Liviu Ganea (oricum nu conteaza...mai transferam un virf din Azerbaidjan sau Ingusetia si pustiul va fi din nou rezerva....).....PS.....n-a jucat Cristea....doar nu s-o fi accidentat chiar acum cind a intrat Zicu......

Dogville
29th January 2008, 18:23
Vlade....ce faci dom'le...nu aia a fost echipa de start...Cristea a jucat titular dar a luat rosu la 4-0 per noi....logic...pilsenarii au dat si ei doua boabe ca asa suntem noi...pina nu luam norma de chiftele pe meci nu suntem sanatosi.....Bratu..unu' din pinalty...asa mai merge.....

resita
29th January 2008, 20:50
mai batem si noi pe cineva :ok:

Rossi
1st February 2008, 04:19
- Cipru - - - - - - - - -

DINAMO - Metalurg Liepajas 0-2
DINAMO - Mlada Boleslav 0-2
DINAMO - FC Gyeognam 2-2
DINAMO - Viktoria Plzen 4-2

- Turcia - - - - - - - -

6 februarie / ora 15.00 / DINAMO - MK Slaven Belupo (Croatia, locul 3)

8 februarie / ora 15.00 / DINAMO - KKS Lech Poznan (Polonia, locul 3)

10 februarie / ora 15.00 / DINAMO - PFC Litex Lovech (Bulgaria, locul 7)

12 februarie / ora 11.00 / DINAMO - Siofok (Ungaria, locul 10)
12 februarie / ora 16.00 / DINAMO - FC Zalaegerszegi (Ungaria, locul 7)

14 februarie / ora 11.00 / DINAMO - Pohang Steelers (Coreea)
14 februarie / ora 16.00 / DINAMO - FK Rabotnicki (Macedonia, locul 1)

Aurel.D
1st February 2008, 20:00
Cred ca abia de acum, Dinamo isi va forma primul 11, si va incerca sa joace ceva apropiat de ceeea ce isi propune pt. retur....Dar tot nu vor conta atat de mult rezultatele

vlad1607
2nd February 2008, 09:04
dc nu vin Pekarici si un atacant bun,inalt de careu ne-am dus pe pluta de tot sezonul asta....

dannyreddog
2nd February 2008, 11:50
dc nu vin Pekarici si un atacant bun,inalt de careu ne-am dus pe pluta de tot sezonul asta....

Jucatori de valoare ne trebuie nu toate panaramele..:headbang:

vlad1607
2nd February 2008, 12:57
Jucatori de valoare ne trebuie nu toate panaramele..:headbang:

Pekarici e panarama?

Rossi
6th February 2008, 20:05
- Cipru - - - - - - - - -

DINAMO - Metalurg Liepajas 0-2 :rosu:
DINAMO - Mlada Boleslav 0-2 :rosu:
DINAMO - FC Gyeognam 2-2 :rosu:
DINAMO - Viktoria Plzen 4-2 :rosu:

- Turcia - - - - - - - -

6 februarie / DINAMO - Slaven Belupo (Croatia, locul 3) 0-2 :rosu:

8 februarie / ora 15.00 / DINAMO - KKS Lech Poznan (Polonia, locul 3)
10 februarie / ora 15.00 / DINAMO - PFC Litex Lovech (Bulgaria, locul 7)
12 februarie / ora 11.00 / DINAMO - Siofok (Ungaria, locul 10)
12 februarie / ora 16.00 / DINAMO - FC Zalaegerszegi (Ungaria, locul 7)
14 februarie / ora 11.00 / DINAMO - Pohang Steelers (Coreea)
14 februarie / ora 16.00 / DINAMO - FK Rabotnicki (Macedonia, locul 1)

suntem MUCI in aparare ... indiferent cu ce adversar am jucat , am luat cate doua goluri pe meci ... 5 meciuri , 10 goluri primite ... si mizeria de Borcea cica avem toate posturile acoperite ... :rosu::rosu::rosu:
avem nevoie urgent de 1 atacant , 1 mijlocas central si 1 fundas central

cip_81
6th February 2008, 20:18
Numeric, da, sunt acoperite posturile, ca doar avem vreo 23-24 de jucatori, da' valoric...:headbang:

vlad1607
6th February 2008, 20:30
fundasi de carton si antrenor de locurile 9-12.....the future it's brigh...the future is .......futere de nasol :(

DACA NU SE CONCRETIZEAZA VENIRILE LUI PEKARICI, VUJADINOVICI,MCKAIN , MIRANDA SAU VARFUL DE LA STEAUA ROSIE BELGRAD TOT CE IMI DORESC E CA PANA LA VARA SA VAD DIN CE IN CE MAI MULTI TINERI DE LA DINAMO 2 IN PRIMA ECHIPA! ATAT !