PDA

View Full Version : Premier League 2005-2006



NY_giants05
20th July 2005, 20:16
Cine credeti ca va castiga Prem. League sezonul asta???...Puteti da informatii despre meciurile care se vor disputa, transferuri etc. Yo cred k Liverpool va castiga sezonu' 2005-2006 deoarece au o echipa foarte buna insa va fi o batalie grea impotriva celor de la Chelsea. Stiti cumva..Gerrard a plecat d la Liverpool sau nu??

Triphat
20th July 2005, 20:34
N-a plecat Gerrard.. ramane.. eu cred ca Chelsea va castiga campionatul din nou.

sun
20th July 2005, 20:55
Chelsea va castiga din nou titlul , dar lupta va fi mai stransa decat anul trecut

Kan
27th July 2005, 12:35
am votat pentru...ghici cine?...asa din nostalgie :P ...dar din pacate pt mn chelsea ia titlul. Dupa c vad primele 5 etape o sa incer sa dau un clasament final..macar primele 10 etape :)

Triphat
27th July 2005, 13:06
Newcastle nu prea are sanse...

t.b.
27th July 2005, 16:31
Eu am zis Manchester, pustii adusi acum 2,3 sezoane s-au maturizat si si-au dovedit clasa, plus aducerea coreeanului, un muncitor exact ce lipsea.... Dorinta de revansa dupa 2 sezoane fara realizari, parerea mea e ca sunt favoriti... Dar va fi lupta mare sezonul asta, Chelsea, Man Utd, Liverpool, Arsenal astea se vor bate pentru tiltu, Everton, M`boro, Villa, Newcastle, Manch City, Tottenham, West Ham vor fi si ele nuci tari...

marinike
29th July 2005, 12:03
si eu am votat tot manutd, dar am votat mai mult cu inima (vezi profilul). campionatul cred ca va fi mai strans decat anul trecut insa tot chelsea are prima sansa avand in vedere ca are tot lotul cu care a castigat campionatul sezonul trecut plus jucatorul acela de la Manch City (nu imi vine acum in cap cum il cheama si nu am chef sa caut), are un manager foarte competent si, chiar dc a fost refuzata de o serie de jucatori in intersezon si, in iarna, dc va fi nevoie, se va putea intari fara probleme.
insa mizez pe dorinta de revansa a lui man, pe faptul ca van der sar va aduce un plus de siguranta in poarta si pe omogenitatea si experienta jucatorilor.

t.b.
30th July 2005, 16:43
Prima etapa 13-14 august

Everton - Manchester United
Aston Villa - Bolton Wanderers
Fulham - Birmingham City
Manchester City - West Bromwich Albion
Portsmouth - Tottenham Hotspur
Sunderland - Charlton Athletic
West Ham United - Blackburn Rovers
Middlesbrough - Liverpool
Arsenal - Newcastle United
Wigan Athletic - Chelsea

Nu stiti cine televizeaza anul asta?

@marinike Shaun Wright-Phillips, 21 milioane de lire

La casele de pariuri:

Chelsea 4 to 3 Odds
Arsenal 5 to 2 Odds
Man Utd 10 to 3 Odds
Liverpool 20 to 1 Odds
Tottenham 150 to 1 Odds
Newcastle 200 to 1 Odds
Everton 200 to 1 Odds
Middlesbrough 300 to 1 Odds
Aston Villa 350 to 1 Odds
Bolton 350 to 1 Odds
Man City 500 to 1 Odds
Birmingham 500 to 1 Odds
Blackburn 750 to 1 Odds
Charlton Athletic 1000 to 1 Odds
Fulham 1000 to 1 Odds
Portsmouth 1500 to 1 Odds
West Bromwich 2000 to 1 Odds
Sunderland 2000 to 1 Odds
West Ham 2000 to 1 Odds
Wigan Athletic 2000 to 1 Odds

Triphat
1st August 2005, 03:23
Nu stiu.... nu vad pe Man U campioana in 2006... la ce echipa are Chelski nici Man U nici Arsenal nu vor face fata. E greu de crezut, insa totul e posibil. Totusi.. eu as vrea sa-i vad pe Liverpool campioni, Arsenal a tot fost, Man U nu-mi place, si Chelski a castigat odata.. vreau sa vada ca banii nu aduc performanta si fericire (stiu ca nu am dreptate ;))

Ayrton
4th August 2005, 14:10
Eu am votat cu vechea simpatie, Liverpool, chiar daca au batut Milanul in finala de acum 2 luni. Sper sa le-o traga si in insula adversarilor.
Totusi Abramovici e favorit... aaaa... adica Chelsea... :D

Corrado*
4th August 2005, 14:29
Am votat cu Man Utd, dar am votat cu inima... Cred ca totusi Chelsea va castiga titlul si anu` asta, desi nu pot sa ii sufar. Asta e.

stefanm14
21st August 2005, 21:37
lupta stransa.....chelesea are prima sansa...dar si manchester are sanse bune :ok:

sickboy
24th August 2005, 00:24
Am votat cu Liverpool,normal...sper sa il cumpere inapoi pe Owen,desi Benitez nu il vrea,un idiot,cica nu vrea sa aduca ceva din trecut,el vrea sa construiasca pt. viitor...Fuck'em!

:yeah: C'mon you Reds !!! :yeah:

SORENSEN
26th August 2005, 20:56
ManU , desi e greu e foarte greu Abramovivi&Mourinho sunt greu de invins.
din vara 2006 Nigel De Jong de la Ajax la ManU inca un tanar la echipa asa ca daca nu sezonul asta macar sezonul viitor sa vina Premiership-ul "acasa" :D

SORENSEN
29th August 2005, 12:03
Victorie dupa victorie pt celski :mda:

viole(n)t
7th September 2005, 21:19
prin votul meu, mi-am exprimat mai degraba o dorinta.

Daca ar fi sa revin la realitate, cred ca Chelsea e favorita...

alamar
9th September 2005, 13:37
Desi sunt fan Newcastle ( si asta datorita lui Shearer ), vad o lupta intre Chelsea si Manchester United. Nu cred ca Arsenal sau Liverpool pot emite acum ceva pretentii. De Newcastle nu mai vorbesc.