PDA

View Full Version : Cine va castiga El Classico ?



Laur_Farul
28th January 2007, 22:38
Barcelona Rullz !

kain
28th January 2007, 23:08
Real Madrid

Sasuke Uchiha
31st January 2007, 16:12
mai e destul timp pana atunci, tu te plictisesti, nu ?¿

Laur_Farul
7th February 2007, 19:25
mai e destul timp pana atunci, tu te plictisesti, nu ?¿

Cam da :D !

Sasuke Uchiha
28th February 2007, 19:10
mai sunt 10 zile pana la marele meci... daca realu nu va castiga practic nu va mai avea nici o sansa la titlu

Sasuke Uchiha
9th March 2007, 12:11
maine marele meci :yeah:
Barsa - Real
ambele echipe eliminate din CL
real nu va putea conta cu r carlos, canavaro, bechkam, reyes
iar la barsa belleti

o infrangere pt madrid ar insemna plecarea lui capello si ar ramane fara aproape nici o sansa pt titlu

dasal
9th March 2007, 14:18
Nici cu Barca nu mie rusine dupa ultimele meciuri,eliminare din UCL si infrangere in campionat.
Forza Barca !!!!

kain
9th March 2007, 14:46
La catalani vor mai lipsi : Giuly si Zambrotta, suspendati :P

Lordul
9th March 2007, 20:24
Barcelona va castiga

Sasuke Uchiha
9th March 2007, 23:08
BARCA vs REAL

jucatorii convocati:
Valdés y Jorquera ,Puyol, Márquez, Belletti, Sylvinho, Thuram, Oleguer, Edmílson, Xavi, Iniesta, Deco, Ezquerro, Ronaldinho, Messi, Eto'o, Saviola y Gudjohnsen.

VS

GOALKEEPERS: Iker Casillas, Diego López & Kiko Casilla.
DEFENDERS: Michel Salgado, Iván Helguera, Pavón, Marcelo, Torres, Sergio Ramos & Mejía.
MIDFIELDERS: Emerson, Diarrá, Guti, Gago, De la Red, Robinho & Raúl.
FORWARDS: Van Nistelrooy, Cassano & Higuaín.

realmadrid.com
10th March 2007, 13:49
Sper sa castige Real, speranta moare ultima...adica pe la ora 23:00 :D. Lasand gluma la o parte, nici Barca si nici Real nu joaca cine stie ce, dar meciul e pe Nou Camp si catalanii au prima sansa...


Sa vedem ce tactica inteligenta mai gandeste Capello :D

Sasuke Uchiha
10th March 2007, 16:11
echipele probabile:

Barcelona: Valdés, Oleguer, Puyol, Thuram, Sylvinho, Márquez, Xavi o Iniesta, Deco, Messi, Ronaldinho y Eto'o.

VS

Real Madrid: Iker Casillas; Míchel Salgado, Sergio Ramos, Helguera, Torres; Diarra, Gago; Raúl, Guti, Robinho; y Van Nistelrooy.

realmadrid.com
10th March 2007, 23:13
Goool, Goool, Goool, Ruud !!!! :D

realmadrid.com
10th March 2007, 23:20
Ce meci !!!

0-1, Ruud, minutul 5'
1-1, Messi, minutul 11
1-2, Ruud, minutul 13, penalty :D

lucian_iasi
10th March 2007, 23:35
2-2 Messi '28 :D

realmadrid.com
10th March 2007, 23:45
Dupa o balbaiala in aparare, trage marmota, scoate Iker dar vine Messi si o baga in poarta....pur ghinion...

Cappone
10th March 2007, 23:47
sper ca real madrid,desi is la fel de schiopi ca barca.

lucian_iasi
10th March 2007, 23:48
Barca :D

realmadrid.com
10th March 2007, 23:48
Barca 61%, Real 39%....sa vina odata pauza :D

realmadrid.com
10th March 2007, 23:52
Oleguer primeste al 2lea galben si este eliminat :D

realmadrid.com
11th March 2007, 00:12
A iesit Etoo, a intrat Silvinho. Repriza a 2a tocmai a inceput :ok:

LIVE pe as.com si onlinesport.ro
http://www.as.com/futbol/crr/partido.html?p=0199_00_26_0003_0013
http://www.onlinesport.ro

milanezu
11th March 2007, 00:12
super meci.
barcelona a jucat foarte bine in atac dar din pacate apararea scartaie rau.
oleguer face un fault grosolan si lasa pe barca in 10.
pana la pauza barca putea conduce daca nu ratau 2 situatii foarte bune.

lucian_iasi
11th March 2007, 00:13
O schimbare defensiva,dar e normal avand in vedere ca a fost eliminat Oleguer

realmadrid.com
11th March 2007, 00:15
milanezule, unde il vezi :D ?...eu am vazut doar golurile :(

http://www.onlinesport.ro/stiri/multimedia/15398/video-barcelona--real-madrid.htm => Golurile marcate de Ruud si Messi.

lucian_iasi
11th March 2007, 00:17
Probabil pe Boom Sport :( :(

realmadrid.com
11th March 2007, 00:18
Sunt curios daca a fost penalty, cu toate ca, cred ca a fost :D, nu pe noi ne ajuta fluierasii :D

realmadrid.com
11th March 2007, 00:40
3-2 pt Real, marcheaza Ramos cu capul dupa o centrare de la Guti :D

lucian_iasi
11th March 2007, 00:51
Cel putin ptr moment,Capello isi salveaza postul cu aceasta victorie

realmadrid.com
11th March 2007, 00:53
Mai sunt vreo 10 minute, vorbim pe urma :D, nu vreau sa cobesc aiurea :D

Cam asta e singurul lucru rau...ramane capello :D

lucian_iasi
11th March 2007, 00:54
3-3 Messi :D :D :D :D

Messi a salvat Barcelona de la o mare umilinta :D :D

3 goluri in poarta realului in acelasi meci e ceva

realmadrid.com
11th March 2007, 00:57
Sa-mi bag XXX !...ce kkt..

lucian_iasi
11th March 2007, 01:00
N-a castigat nimeni ..sau poate da,Sevilla

Felicitari ptr:Anonim, dextercioby.Singurii care au ghicit ca se va termina X :ok:

realmadrid.com
11th March 2007, 01:02
Nu-i corect....atat bulan, rar intalnesti.

A castigat Barca din asta, Realul a ramas la 4 puncte de Sevilla si Barca, dar Sevilla joaca azi (duminica)...

Am avut meciul in mana, pana si-a batut joc putza ala de toata apararea noastra...pt a 3a oara...

lucian_iasi
11th March 2007, 01:04
Ati avut un jucator in plus timp de o repriza intreaga si un gol avans fiind in superioritate...n-ati stiut sa profitati...asta e :)

Nixx
11th March 2007, 01:04
.com bulan pt cine? Ca prima repriza ai tai erau rataciti pe teren...:D

milanezu
11th March 2007, 01:06
realul a pierdut pe mana lor.
ruud a ratat in 5 min 3 ocazii bune.
una fiind singur cu portarul.
timp de 20 min barca nu s-a putut apropia de careul lui real.
dupa aia barca a ratat cateva ocazii si ei.
si la sfarsit a venit sclipirea de geniu a lui messi.
incredibil ce viteza are acest jucator.
una peste alta egalul este echitabil.

BlueEnergy
11th March 2007, 01:07
De unde pot lua tot meciul? un link de pe net. Nu am vazut meciul si am auzit ca a fost super. As vrea sa-l vad tot... inregistrat cum o fi... stie cineva de unde il pot lua?

realmadrid.com
11th March 2007, 01:07
.com bulan pt cine? Ca prima repriza ai tai erau rataciti pe teren...:D

Pt voi, cu golul asta in ultimul minut...:D

Nu-i corect !!!! :(

Nixx
11th March 2007, 01:08
.com bulan pt cine? Ca prima repriza ai tai erau rataciti pe teren...:D

Desi tre sa recunosc ca daca era Casillas la noi in poarta si Valdes la voi pierdeam categoric. :D

Nixx
11th March 2007, 01:10
Pt voi, cu golul asta in ultimul minut...:D

Nu-i corect !!!! :(
Hai ma ca in ultimul minut arbitrul ne-a refuzat un penalty.

realmadrid.com
11th March 2007, 01:12
Desi tre sa recunosc ca daca era Casillas la noi in poarta si Valdes la voi pierdeam categoric. :D

Ha Ha Ha !

Adica ? :mda:. Casillias n-a gafat la nici un gol, daca valdesu tau facea mai multe, jos palaria...cu toate ca nu cred absolut deloc :ok:. Casillias a aparat tot ce se putea, in timp ce Valdes a frecat menta pana cand s-a jucat Ruud un pic cu el...

Nu am vazut faza cu penalty-ul...deci nu stiu...

milanezu
11th March 2007, 01:15
Hai ma ca in ultimul minut arbitrul ne-a refuzat un penalty.

nu a fost pen.
umar la umar la tine ii pen?
:happy :happy :happy

Nixx
11th March 2007, 01:17
Ha Ha Ha !

Adica ? :mda:.



Adica e prea bun Valdesu :D

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 01:20
superb meci
pt prima oara in acest sezon capello ma enervat la maxim, cum dracu nu il schimba la pauza pe raul, cu un om in plus robinho trebuia sa intre mai devreme, la 3-2 de ce dracu nu face a 3-a schimbare :angry: :angry: :angry:
au ratat ca prstii si higuain si ruud
barsa a avut un noroc incredibil

Nixx
11th March 2007, 01:21
nu a fost pen.
umar la umar la tine ii pen?
:happy :happy :happy

Umar la umar ??? :confused:

realmadrid.com
11th March 2007, 01:22
@Valiente
Doar acum te-a enervat Capello, nu e prima oara cand o comite :D. La cum a jucat, Raul trebuia schimbat la pauza...dar asta e..

Si Ruud, prea s-a jucat cu valdesu ala bun, trebuia sa-l execute cand a avut ocazia...

@Nixx

Lasa arbitrajul, ca n-are rost, nu ati fost furati, a fost un arbitraj corect, contrar ultimului de pe Nou Camp :D

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 01:26
acum si in meciul cu bayern cand desi nu sunt fan real era sa sparg televizorul

nixx, ce penalti visezi ?¿?¿ in ultimul minut la dintos nu a fost nimic

milanezu
11th March 2007, 01:26
Umar la umar ??? :confused:

da nu a fost pen.
a avut diarra o intrare mai energica dar nu se putea da pen.
daca nu era eliminat rudimentarul de oleguer barca castiga lejer.
in atac ati fost super dar thuram si oleguer au fost foarte slabi.

BlueEnergy
11th March 2007, 01:26
nu-mi da si mie cineva un link de unde se poate lua tot meciul de pe net?

Nixx
11th March 2007, 01:36
@Nixx

Lasa arbitrajul, ca n-are rost, nu ati fost furati, a fost un arbitraj corect, contrar ultimului de pe Nou Camp :D

Arbitrajul asta numai corect nu a fost.

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 01:38
pai da, xavi trebuia si el eliminat in rest a fost un arbitarj de 10

milanezu
11th March 2007, 01:42
Arbitrajul asta numai corect nu a fost.

ce ai de reprosat arbitrului?
cred vorbesti si tu sa te afli in treaba.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Nixx
11th March 2007, 01:55
milanezule, scopul meu pe acest forum e sa ma aflu in treaba, sa fac posturi, sa-ti ofer okazia sa-mi dai reply-uri si sa-ti raspund la ele. Ar trebui sa vezi ultimele mele posturi ca sa-ti dai seama cat de ocupat sunt cu realizarea lui.

Intreg stadionul il fluiera pe arbitru... Oare de ce?

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 02:02
ca-l fluiera stadionu nu inseamna ca gresea :happy
practic nu a gresit la nici o faza

dardar_3
11th March 2007, 02:12
@Valiente
Doar acum te-a enervat Capello, nu e prima oara cand o comite :D. La cum a jucat, Raul trebuia schimbat la pauza...dar asta e..

Si Ruud, prea s-a jucat cu valdesu ala bun, trebuia sa-l execute cand a avut ocazia...

@Nixx

Lasa arbitrajul, ca n-are rost, nu ati fost furati, a fost un arbitraj corect, contrar ultimului de pe Nou Camp :D


Nu ati fost in stare sa batei pe Barsa cu un jucator in plus...:rosu:

Va meritati locul 4 si sper sa nu va mai considerati cea mai buna echipa din spania... pentru ca nu sunteti...:D...


PS: Derby-ul a fost un pic anost... excluzand greseala de arbitru cu penalty...

Catalanul
11th March 2007, 03:34
practic nu a gresit la nici o faza

Ramos il loveste intentionat pe Ronaldinho ca si cum acesta ar fi mingea de fotbal iar arbitrul da doar galben. Culmea k in repriza a 2-a tocmai Ramos a dat golul.... oricum... rezultat echitabil... Oleguer ne-a stricat tot meciu' a gresit la 2 goluri iar apoi a luat al 2-lea cartonas galben intr-un mod stupid :( Daca nu jucam in inferioritate numerica a 2-a repriza cred ca am fi castigat lejer... in prima repriza am fost cu mult peste ei... practic Realul nu a avut decat doua ocazii... atat... iar in a 2-a repriza Valdes a aratat ca are stofa de mare portar :P a aparat tot ce a putut :D un singur lucru mai am de spus :) MESSI = DÍOS! :yeah: :ok:

rezumat: http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/goles/es/desarrollo/748488.html

milanezu
11th March 2007, 04:11
@catalanul
la primul gol thuram a gafat nu oleguer.
uita-te mai bine.

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 04:13
Ramos il loveste intentionat pe Ronaldinho ca si cum acesta ar fi mingea de fotbal iar arbitrul da doar galben.


:happy :happy ia zi, merita rosu , nu ?¿ :happy

Catalanul
11th March 2007, 04:17
@milanezu

stiu k thuram a respins acel balon.. dar centrarea a venit de la higuain... in urma unui balon pe care il pierduse oleguer

@ValiEnte

era mai mult de rosu decat de galben... a lovit un jucator intentionat fara minge pe la spate.... iar dupa golul 3 al lui Messi a existat un posibil penalty la Ronaldinho... pana si Marca recunoaste asta :D

oricum... meciul a fost prea frumos ca sa spunem ca arbitrul l-a stricat :)

kain
11th March 2007, 04:50
Toata lumea spune ca de ce Real nu a castigat meciul ca a avut un om mai mult pe teren, poate ca au avut ghinion, iar Barca mare mare noroc cu golul din min. 93 al lui Messi. Arbitrajul a fost aproape perfect.. nu am ce sa reprosez arbitrului.. Cat despre meci.. daca Barca e asa tare.. de ce nu s-a putut abtine sa nu ia rosu? De ce? Pentru ca le cam ascundea Guti mingea.. cred ca a fost cel mai faultat jucator.. de pe teren :P in fine, sa zicem ca e un rezultat bun.. avand in vedere ca s-a jucat pe Nou Camp, per total Real e mai tare ca Barca sezonul asta : in tur : 2-0 REAL, retur 3-3 ;) Asta la vista :yeah:

Sasuke Uchiha
11th March 2007, 05:41
a existat un posibil penalty la Ronaldinho...

:lol: :lol:

dintosu a sarit ca in piscina cand a simtit umarul lui diarra si imediat sa ridicat, ar fi trebuit sa primeasca galben pt simulare

lucian_iasi
11th March 2007, 08:08
per total Real e mai tare ca Barca sezonul asta : in tur : 2-0 REAL, retur 3-3 ;) Asta la vista :yeah:

Sa fie cum zici...dar barca ia campionatu ,iar real termina pe 4 :D Asta la vista :yeah: :yeah:

miril
11th March 2007, 08:38
Merci superb cu un plus pentru Real care putea castiga daca nu...era Messi, un jucator mult mai util ca Ronaldinho si care are in fata un viitor stralucitor.

georg40
11th March 2007, 10:57
Trebuie sa recunosc, desi nu sustin nici una dintre aceste echipe, ca derbiul Barcelona - Real Madrid a fost unul dintre cele mai bune meciuri care le-am vazut candva pe micul ecran, o partida care nu a avut momente de respiro, echipele impunand un ritm dracesc, pe fondul unor valente tehnice si tactice remarcabile, scorul final oglindind nu numai raportul de forte din teren dar aratandu-se si echitabil, nici una dintre combatante nemeritand sa paraseasca terenul invinsa.
Real m-a surprins prin cresterea valorica evidenta la numai 72 de ore dupa prestatia (discutabila) de la München cu un van Nistelrooy in excelenta dispozitie de joc,cu o aparare de ferma in jurul lui Ramos,si cu o linie mediana, desi nu la nivelui celei de la Barca, dar care a stiut sa inchida abil coridoarele spre poarta lui Casillas.
Barcelona si ea in crestere de forma, a impresionat prin forta de joc aliniei mediane, in componenta Messi,Iniesta,Deco,Xavi,Ronaldinho fiind poate la ora actuala cea mai buna din lume. Iar acest spiridus argentinian Messi, inca rezerva la mondiale, a aratat o clasa care nu pune nici un moment sub semnul intrebarii de ce este el la Barcelona "nevandabil".
Un meci care ramane cu siguranta in amintire si pe...banda video !

N0_NaM3
11th March 2007, 12:24
pacat ca avem jucatori de genul Oleguer in echipa :|

realmadrid.com
11th March 2007, 12:29
Deci Messi, la golul 1 si 2 era liber ca pasarea cerului....iar la golul 3 si-a batut joc de aparare. Cum poti sa-l lasi pe ala nemarcat, nu inteleg.

Despre arbitraj, penalty-ul la marmota din ultimele minute, n-a fost, a fost umar la umar, pe care doar catalanii il vad penalty :ok:. Oleguer, ii multumesc, ne-a facut seara :D.

Iar Valdes, a avut 2 interventii la Ruud, la prima cand a agatat-o cu mana....a tras Ruud prea slab, altfel nici n-o vedea :D.

Andreiy
15th March 2007, 00:27
a fost penalty clar in ultima faza, la ronaldinho! si NU s-a acordat.

Sasuke Uchiha
15th March 2007, 01:46
wow..serios ?¿

Andreiy
15th March 2007, 10:08
dak n-ar fi fost asa n-as fi vb.

realmadrid.com
15th March 2007, 17:50
Cum mai TVSPort, ca tu mereu vorbesti in plus si degeaba :D. Tocmai tu sa nu fi vazut penalty-ul ala, eram chiar dezamagit, doar au aberat fanii Barcei vreo 3-4 zile pe aici...tu de ce sa n-o faci :D

Andreiy
15th March 2007, 18:30
iar ne bagam aiurea in seama? :angry: ai ramas cu sechele din trecut?